Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 20 січня, 19:11:31

Після нас - хоч потоп? (невеличке розслідування)

18.12.2012   16:03Агенцiя

В понеділок перед будівлею обласної ради, попри майже сибірський мороз та вітер, було доволі багатолюдно. Адже, перед засіданням комісій та Президії обласні депутати отримували з рук місцевих чернігівських борців, тренерів та спортивних менеджерів - відкритий лист спортивної громадськості. В якому вони зверталися до СВОЇХ обранців з проханням не підтримувати проект рішення щодо створення нового комунального закладу. Якби, обласної ДЮСШ зі спортивної боротьби.

Варто сказати, що я теж приїхала зі свого хутору (долаючи пішки снігові намети, крижаний вітер та погану роботу наших доблесних комунальників, до яких зима знову прийшла несподівано) аби взяти участь в акції протесту. При цьому, зробила це цілком свідомо й не тільки через те, що є фанатом боротьби (подобаються мені чоловіки та жінки спортивної статури, що можуть постояти, як за себе, так і за крихких і слабких дівчат). Адже, коли за спортивні справи "беруться" (пробивають на всіх рівнях влади потрібні рішення) не фахові та знані в світі спорту люди, а конкретні (й теж дуже знані з дещо "іншого", доволі "цікавого", боку) особи: директор спортшколи з веслування (який "морозив" дітей), відставний військовий (який, практично, не з'являвся на роботі), чиновник доволі високого рангу (правда, вже звільнений) та голова одного з судів - варто кричати на весь голос: "рятуйте!".


Чернігівські "рейдери" зайнялися спортом

Чернігів, якщо чесно, має зовсім непоганий вигляд у спортивній історії країни. Зрозуміло, що гарних спортсменів можна підготувати тільки на гарних спортивних базах, яких у нас є немало. Та, з кожним роком стан їх погіршується (зрозуміло, що коштів на спорт також не вистачає), а за нові споруди можемо тільки мріяти. Тим більше хотілося б хоча б зберегти те, що маємо. І як би знавців спортивної справи у нас вдосталь, і тренерів кваліфікованих, і робота, в принципі, непогано налагоджена (хоча, зрозуміло, хотілося б краще), і захмарних грошей наші спортсмени не просять тощо.

Але, ж майже всі спортивні бази знаходяться на дуже "ласих" (для багатьох ділків) ділянках землі (берег Десни, Вал й тому подібне). Й, якщо "забрати" їх у громадської організації (наприклад, спортивного товариства "Україна"), перетворити в комунальне підприємство чи, навіть, можна й не перевтіляти, а згодом привести до банкрутства, то - легко можна "прихватизувати". Й за деякий час зробити зі спортивних споруд готелі, ресторани, стрип-бари або, навіть, підпільні казино чи будинки розпусти. Залежно від "фантазії" нових власників.

Отже, трошки історії. Минулого року, в березні, відбулася буденна конференція обласного товариства "Україна", на якій спокійно переобрали керівником Валентина Луговського. Та, ні з того ні з сього, у червні (не без впливу деяких обласних "начальників") зібрали тишком-нишком позачергову конференцію й обрали керівником Ігоря Ліфаря. Який швидко "пройнявся" справами та призначив керівником школи веслування Сергія Чубенка.

Варто сказати, що "керування" й того, й іншого привело до доволі тяжких наслідків. Наприклад, діти займалися спортом на веслувальній базі взимку при температурі приміщення П'ЯТЬ градусів тепла. Та, й взагалі, конфліктів, акцій протесту, позовів, трудових спорів було стільки -й порахувати важко. Дійшла справа (у серпні поточного року)  й до розгляду трудових спорів Національною службою посередництва та примирення. Варто уваги, що пани Чубенко та Ліфар "динаміли" всі ці розгляди без поважних причин (просто не з'являлися).

"Трудові арбітри" встановили: Чубенка призначили всупереч Статуту - раз; на момент призначення не мав стажу керівної педагогічної роботи (не менше трьох років) - два; не пройшов атестацію - три. Взагалі, повне ігнорування, як Закону про освіту, так і Закону про оплату праці. Й, зрозуміло, був би він пересічним громадянином, а не чиєюсь "фігурою" - вигнали б зразу ж поганою мітлою.

Тренерів, спортсменів, їх батьків, громадськість така ситуація зовсім не тішила. Тому, вони на початку вересня провели позачергову  конференцію (на вимогу всіх колективних членів організації), з яких Ігоря Ліфаря підтримував лише один директор. Зрозуміло, Сергій Чубенко. Варто сказати, що якби керівник обласного товариства Ігор Ліфар на такі конференції (незважаючи на офіційне запрошення) ходити не буде. Тим більше, що туди прибула Заступник Голови Фізкультурно-спортивного товариства "Україна" Наталія Омельчук, яка від імені центральної ради ФСТ "Україна" висловила йому повну недовіру. При цьому, привела достатньо вагові й абсолютно конкретні аргументи.

Конференція прийняла нову редакцію Статуту (на основі діючого всеукраїнського), звільнила з посади Ігоря Ліфаря, обрала нову Раду та керівника. Їм став Заслужений тренер України Кужел ьний Андрій. Думаєте, на цьому конфлікт вичерпався. Помиляєтеся. Ігор Ліфар йти з посади добровільно явно не збирається (певно, виносити його будуть разом з кріслом). Й, якщо нічого путнього, поки що, не вийшло зі спортивною базою на березі Десни (мешканці Чернігова взнали про тривалі акції протесту й підтримали його "супротивників") й вирішив  швиденько "прокрутити" нову тему: школу спортивної боротьби.


Будиночок на Валу

Особливо багато говорити за нього не потрібно. "Ласий" шматочок. От саме там деякі ДЯДІ вирішили зробити школу спортивної боротьби, написали "красиве" обґрунтування. Розробили ще у вересні відповідний проект рішення та ще й (гуляти так гуляти) почали "вибивати" на майбутню школу кілька мільйонів гривень з обласного бюджету та відповідного фонду.

Хоча, розвитком різних видів боротьби в області займаються чотири спортивні товариства, ДЮСШ яких мають відділення не тільки у Чернігові, а і в Мені, Щорсі, Сосниці, Ніжині. Й хоча займаються спортом переважно в "підвалах" (через відсутність гарних приміщень), більше трьох сотень спортсменів під керівництвом 14 знаних тренерів показують гарні результати та успішно захищають честь області.

До речі, для нового закладу потрібні будуть тренери, а звідки вони візьмуться? Адже, ніхто з серйозних фахівців в нову школу йти працювати не збирається. Тим більше, що директором її пропонують призначити того ж Сергія Чубенка. А як з ним "добре працювати" вже на власній "шкурі" впевнилися тренери школи веслування. Крім того, фактично, вся спортивна громадськість розуміє для чого це робиться. А саме, "профукати" бюджетні кошти, набравши тренерів-новачків, які швидше за все, не зможуть "виліпити" гарних спортсменів. Що, зрозуміло, приведе до відтоку дітей, бажаючих займатися боротьбою. Згодом, це може привести до банкрутства.

Потім, до "прихватизації". Й появи якогось сумнівного закладу на Валу. Й можливого спротиву вже не тільки спортивної, а й всієї громадськості Чернігова.
Крім того, на думку реальних фахівців, створення такого закладу може привести не тільки до втрати, в принципі, нашого з вами майна. Але й зменшення фінансування вже існуючих спортивних шкіл (як СТІЛЬКИ коштів, навіть, разом ніколи не просили). Що, ніяким чином, не поліпшить ні умови, ні рівень підготовки спортсменів.

Тому, самі бачите, чому мені, дівчині з далекого хутору, прийшлося приїхати підтримувати акцію протесту наших знаних спортсменів й їх звернення до наших обранців. Правда, довелося всім нам серйозно "попрацювати" з депутатським корпусом. Й, як не дивно, це дало свої реальні "плоди".

З розгляду чергової сесії обласної ради, за пропозицією більшості депутатів, проект рішення "Про створення обласного комунального позашкільного навчального закладу "Дитячо-юнацька спортивна школа зі спортивної боротьби" Чернігівської обласної ради" - БУЛО ЗНЯТО.

Хотілося, щоб раз і назавжди. Хоча, вірити в те, що "рейдери" відступлять просто так, без бою - не варто. Адже, порахувавши можливі прибутки, деякі ДЯДІ можуть зробити за висловом: "після нас - хоч потоп". Тому, громадськості пильність втрачати не потрібно. Й контролювати будь-які кроки "рейдерів" та "прихватизаторів".
 

Останні новини Чернігівщини

Владислав Огіря - гравець ФК Десна

Владислав Огіря - гравець ФК Десна 11:47

Другим зимовим новачком Десни став центральний півзахисник Владислав Огіря. Вихованець луганського футболу вже приєднався до команди та готується до старту весняної частини сезону. Контракт з гравцем підписано на два роки.

На засіданні виконавчого комітету Прилуцької міськради

На засіданні виконавчого комітету Прилуцької міськради 11:40

19 січня відбулося чергове засідання виконавчого комітету Прилуцької міської ради, на розгляд якого вносилося 20 питань.

Відкриття виставки дитячих робіт

Відкриття виставки дитячих робіт 11:31

У художньому відділі музею імені І. Спаського у Ніжині відкрито виставку-конкурс робіт вихованців Ніжинської дитячої школи мистецтв.

Онкодиспансер отримав гуманітарну допомогу

Онкодиспансер отримав гуманітарну допомогу 11:10

Днями в онкодиспансері з’явилися новенькі ліжка, тумбочки, матраци, інвалідні коляски та крісла. Кількістю 173 одиниці. Такий щедрий для медичного закладу подарунок зробила Чернігівська християнська місія «Милосердя та духовне відродження» в особі її очільника Петра Бевза, який постійно опікується проблемами онкохворих.

Внаслідок лобового зіткнення автомобілів одна людина загинула, ще одна травмована

Внаслідок лобового зіткнення автомобілів одна людина загинула, ще одна травмована 11:04

У зв’язку з ускладненням погодних умов поліція закликає водіїв бути уважними на дорозі, адже за минулу добу в області сталося 3 дорожньо-транспортні пригоди, в яких одна особа загинула та 3 травмовані.