Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 17 липня, 03:24:35

а віз і нині там

01.09.2016   10:48Чернігів

Минулої осені мешканці Чернігова обрали нову владу – міського голову та доволі багато нових депутатів. З того часу пройшов майже рік і в місті запрацювала “нова команда” чиновників, які якби почали працювати “по новому” – тобто, на благо громади.

Здавалося б: нові, у переважній більшості, доволі ще молоді люди повинні були доволі швидко “розібратися” зі старими проблемами (схемами, які працювали не на громаду міста, а на кишеню чиновників чи депутатів), скасувати купу протизаконних рішень, переглянути угоди оренди землі з багатьма “підприємцями” й зробити ще чимало гарних справ – й повернути довіру городян до своїх слуг народу.


На превеликий жаль, останнім часом нову команду почали все більше й більше критикувати – і не безпідставно. Насправді – є за що!

Адже, Комунальне підприємство “Паркування та ринок” в особі директора не дуже відрізняється від команди “поганих попередників”.

В редакцію звернулися дві чернігівські жінки, що доволі успішно займалися бізнесом, створювали робочі місця й справно поповнювали міську скарбницю (бюджет міста). Кілька років тому на замовлення деяких впливових і знаних бізнесменів, міська рада, практично, вчинила рейдерське захоплення приватної власності місцевих підприємців. Кількість виграних цими жіночками судів невдовзі перевалить на другий десяток, а міськрада в особі директора КП “Паркування та ринок” все не здається й продовжує пробувати легалізувати своє свавілля! При цьому, все діється в дусі попередньої “злочинної” влади.
Та давайте розповімо все по порядку...
Міська влада в ролі рейдера?

Близько десяти років тому, ТОВ “Пегас” взяло в оренду занедбану земельну ділянку (проспект Миру, 89) й пройшовши всі чиновницькі “кола пекла” надання різноманітних дозволів та узгоджень, побудувало “виставочний майданчик автомобілів з благоустроєм території” (не лякайтеся, це просто така офіційна назва). У ті часи будівельні об’єкти приймала державна приймальна комісія у складі аж 16 осіб та після того приймальний акт ще й затверджував Виконком міськради.

Після того підприємці зітхнули з полегшенням й розпочали займатися там своїм бізнесом. Спочатку все було нормально, навіть, успішно й ніщо не віщувало біди. Коли термін оренди земельної ділянки підходив до кінця – подали папери на подовження оренди. І тут несподіванка – питання “зависло у повітрі”. Тобто, міськрада і не відмовляє, і не продовжує! Просто питання на сесії знімається з розгляду (недостатньо голосів “за”) й автоматично попадає на розгляд наступної сесії – і так може тягнутися не один рік, або зовсім про нього позабути. Що на своїй власній “шкурі” випробував не один чернігівський підприємець з царини малого та середнього бізнесу! Чому? Першопричин для таких дій могло бути скільки завгодно: від очікування невеличкого матеріального стимулювання підняття руки “за” під час голосування (самі подумайте, скільки для цього депутату потрібно прикласти фізичних зусиль) до спроби захапати якийсь привабливий об’єкт або собі коханому або комусь з своїх родичів (знайомих, товаришів, колег тощо). В нашому випадку – ця гарна діляночка з побудованими там спорудами “впала в око” декому зі “слуг народу”! Які, навіть, не стидалися нанести “візити” до цих підприємців з тонким натяком – ділитися потрібно! Що в перекладі на людську мову означало: віддайте частину об’єкту нам – і буде всім щастя!

Та і в ті часи ще були люди, які, можливо, щиро вірили, що справедливість і закони в нашій країні (а тим більше у нашому рідному місті) мають місце. О, ця свята людська наївність іноді так дивує! Тому, продовжували платити орендну плату й чекати депутатської, а згодом і суддівської “милості” у вигляді продовження терміну оренди. Правда невдовзі підприємцям це набридло й було вирішено оформити свідоцтво на право власності на цей об’єкт нерухомості – були впевнені, що після того жодних законних причин відмовити у подовженні терміну оренди – не буде!

Та через економічні причини ТОВ “Пегас” вирішило спекатися цього свого майна й у квітні 2014 року було укладено договір купівлі-продажу об’єкту нерухомості підприємцю Тамарі П. Все відбулося цілком прозоро й легально. Але це не відбило охоти ласих до чужого “підприємливих” дядьків, які, маючі відповідні важелі впливу на депутатів та чиновників міськради – УВАГА! – на сесії у червні 2014 року затвердити рішення щодо передачі цієї земельної ділянки в постійне користування комунальному підприємству “Паркування та ринок”. А після того (це ж треба було набратися такого нахабства!) комунальники, виконуючи відповідне “замовлення”, почали подавати позови до суду – і, у переважній більшості випадків, програвати. Чому?

Тому, що ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності. Право приватної власності є непорушним. Примусове відчуження об’єктів права приватної власності може бути застосоване лише як виняток – з мотивів суспільної необхідності, на підставі і в порядку, встановлених законом, та за умови попереднього і повного відшкодування їх вартості. Примусове відчуження таких об’єктів з наступним повним відшкодуванням їх вартості допускається лише в умовах воєнного чи надзвичайного стану. Конфіскація майна може бути застосована виключно за рішенням суду у випадках, обсязі та порядку, встановлених законом.

Як не дивно, але новий директор КП “Паркування та ринок” (якому підприємці повідомили щодо цієї проблеми при особистій зустрічі) продовжує в тому ж дусі. Тобто, діє не гірше попередників. І не дуже то й зрозуміло – на чию користь? І це все при тому, що всі рішення судів доволі чіткі – міськрада у цьому питанні неправа! Й було б набагато краще відмінити рішення міськради й позбавитися цієї “головної болі”. Тим більше, що ні для кого не є секретом, що передача земельних ділянок у постійне користування комунальникам у більшості випадків було прикриттям незаконних оборудок, які не приносили громаді Чернігові ніякого зиску.

Крім того, дуже здивувала ініціатива директора КП “Паркування та ринок” розмістити на цій земельній ділянці – щоб ви думали? – АВТОСТАНЦІЮ. А також масова розсилка офіційних листів дільничному, місцевому прокурору, різноманітним контролюючим органам – цитую – “встановити факт незаконної комерційної діяльності, припинити незаконне використання цієї земельної ділянки та допомогти підприємству КП “Паркування та ринок” повернути вказану земельну ділянку у користування”. Остання така масова розсилка відбулася у середині серпня 2016 року!

Хоча Прокуратурою Чернігівської області та Державною інспекцією сільського господарства в Чернігівській області встановлено, що рішення о передачі земельної ділянки по проспекту Мира, 89 Комунальному підприємству “Паркування та ринок” відбулося в порушення земельного законодавства, (а саме ст. 120 Земельного Кодексу України) не враховано, що на цій земельній ділянці зареєстровано право приватної власності на об’єкт нерухомості.
До речі, мешканці житлових будинків (поряд з проспектом Миру, 89) дуже обурені рішенням Чернігівської міськради від 20.06.2014 р. про виділення земельної ділянки для розміщення автостанції та виступають категорично проти цього. Вони подали відповідну електронну петицію, яка легко набрала необхідну кількість голосів і відповідь на яку посадовці повинні надати вже наприкінці цього тижня.

Знаєте, мені особисто навіть дуже цікаво, що ж переможе у міськраді: здоровий глузд чи бажання виконати “замовлення” поважних осіб?

Останні новини Чернігівщини

У ФФУ запевнили, що "Десна" прийме "Шахтар" на рідному стадіоні у Чернігові 14:55

Чутки про переїзд клубу у Київ не підтвердилися Минулого тижня з'явилася інформація, що чернігівська «Десна» може почати чемпіонат не на рідному стадіоні, а на київській «Оболонь-Арені».

Протягом червня на Чернігівщині зібрано понад 10 мільйонів акцизу  з реалізації алкоголю та тютюну

Протягом червня на Чернігівщині зібрано понад 10 мільйонів акцизу з реалізації алкоголю та тютюну 14:49

Надходження акцизного податку з реалізації підакцизних товарів суб’єктами роздрібної торгівлі в червні склали більше 10 млн. гривень.

Найспортивніших дерслужбовців визначено на XVIII Спартакіаді 12:35

13 липня у Чернігові відбулися традиційні змагання - XVIII Спартакіада серед державних службовців та посадових осіб органів місцевого самоврядування Чернігівщини.

Ще 56 постраждалих від стихійного лиха 30 червня отримають матеріальну допомогу з міського бюджету 12:33

Щойно виконавчий комітет Чернігівської міської ради прийняв рішення про надання матеріальної допомоги з міського бюджету ще 56 власникам будинків і домогосподарств, постраждалих від підтоплення 30 червня.

За фактом самогубства засудженого у Чернігівському слідчому ізоляторі зареєстровано кримінальні провадження

За фактом самогубства засудженого у Чернігівському слідчому ізоляторі зареєстровано кримінальні провадження 11:39

Під процесуальним керівництвом прокуратури області здійснюється досудове розслідування у кримінальних провадженнях, зареєстрованих 14.07.2018 за фактами доведення до самогубства (ч. 1 ст. 120 КК України) та катування (ч. 1 ст. 127 КК України).

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини

Ляля Нетреба вважає ...

що діти стали заручниками політичних інтриг що діти стали заручниками політичних інтриг У Борзні працівники дошкільних навчальних закладів, діти та їхні батьки опинилися в заручниках місцевих політичних гравців. Все – через майбутні вибори в Борзнянську ОТГ, що наближаються.

Всі публікаціі