Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 21 вересня, 16:59:42

Демиденко Петро Миколайович

 

Голова Коропської районної ради

Демиденко Петро

Демиденко Петро

Голова Коропської районної ради вважає, що для нього головним у цьому житті є: бути людиною. Щоб совість не мучила – десь за байдужість і холодність душі, а десь за невиважене рішення. Він дуже потерпає, щоб люди не сказали: став начальником – загордився, не підступись до нього. Вважає, що це – найстрашніше й найганебніше для керівника, тим більше місцевого масштабу.

Це у Петра Миколайовича продумане й виношене, і мабуть, саме ці слова якнайповніше розкривають його життєве кредо. Люди це бачать, відчувають і йдуть до першого заступника голови зі своїм наболілим у будь-який час, не чекаючи прийомних днів і годин. Це його принципова позиція.

Ще одним свідченням його серйозного ставлення до роботи, до непростих своїх обов"язків є те, що жителі Коропщини давно вважають Петра Миколайовича нашим, коропським.

Чимало у нас було різних керівників не місцевих, які так і залишилися чужими, заїжджими, а ось Демиденко – наш. Хоча він теж “заїжджий”… Та кому скажи про це в районі, здивуються: як, Демиденко не тут народився? І це багато про що говорить.

А народився він не так і далеко від нас – в Озерянах, на Варвинщині, в простій селянській родині. Зростав метким і до роботи, і до навчання – як зазвичай селянські діти. Рано залишився без матері, про яку і зараз говорить з теплом і синівською тугою. Без неньки виходив на життєву дорогу, обирав професію. У 1972 році закінчив Чернівецький фінансовий технікум. До армії працював інспекторм держдоходів Харківського райфінвідділу. Відслуживши, відразу обійняв посаду заступника завідуючого Срібнянським райфінвідділом, а через чотири роки по лінії обкому партії направили його керувати Коропським районним фінансовим відділом.

Такий стрімкий кар"єрний ріст – у 26 років обійняв одну із ключових у районі посад – якнайкраще характеризує його ділові якості. На Коропщині завжди говорили: Демиденко – фінансист від Бога. У 1981 році він отримав ще й диплом економіста – успішно закінчив Харківський державний університет.

Та найповніше ділові якості Петра Миколайовича розкрилися на масштабніших посадах: заступника та першого заступника голови райвиконкому, голови районної ради, заступника голови та першого заступника голови райдержадмінстрації. І все це на Коропщині, де він знає все і всіх.

В дуже непростий період (друга половина 80-х – початок 90-х років) працював він на одній з найвідповідальніших у районі посад – заступником, а згодом – першим заступником голови райвиконкому. Ми добре пам?ятаємо той час – початок перебудовних процесів, перші роки незалежності, а з ними – втрати стабільності, деструктивні процеси. А в Коропі в той час підібралась команда талановитих керівників, яку очолював Савич. У цю команду увійшов і Демиденко. Загалом цим людям коропчани мають дякувати за розквіт нашого містечка у 80-90 роках. На початку 80-х ввели у дію новий сучасний кінотеатр, капітально відбудували районний будинок культури; відкрили залізницю, чудовий спортивний комплекс, побудували ряд адміністративних приміщень. Левова частка у вирішенні всіх питань лежала на плечах Демиденка. Як фінансист, він звик усе прораховувати. Разом із Савичем вони майже не покидали високих кабінетів у Києві – вибивали, проштовхували… Вдавалося!

Невпізнанно тоді змінився Короп – став ошатним і квітучим містечком. З приходом на посаду районного архітектора М.Півня тут запанувала продумана, оригінальна забудова. За благоустрій же всього району відповідав П.Демиденко. Та у нашій розмові він повсякчас застерігав: усе, що зроблено, що робиться тепер – це ж не я сам, ми разом, усією командою. Слід зазначити, що команда ця не лише з відповідальних працівників райдержадміністрації і районної ради складається. В ній – і потужний депутатський корпус, і керівники підприємств та організацій. До речі, у всіх цих людей Петро Миколайович має великий авторитет. Його визнанням стало обрання Демиденка у 2002 році головою районної ради.

Тут хочеться розповісти про стиль керівництва Демиденка, в якому, мабуть, і криється розгадка його вдалої кар"єри. Всі, хто з ним працював раніше, хто працює тепер, відзначають його демократизм, толерантність, доступність. Своїм підлеглим він надає максимум свободи у вирішенні питань і максимум підтримки. Ніякого тиску – все по-діловому.

З 2007 року Петро Миколайович працює першим заступником голови райдержадміністрації, відповідає за житлово-комунальне господарство та будівництво району. Останні чотири роки він впритул займався ремонтом центральної районної лікарні. Немало на цю справу було залучено коштів з державного бюджету та місцевих – в результаті головний корпус лікарні ошатно облаштований, у ньому затишно і тепло.

Чимало проблем є в житлово-комунальній сфері, зокрема в райцентрі. Розроблена програма оптимізації діяльності місцевого комунального підприємства із залученням інвесторів. За особистої пропозиції Демиденка в районі запрацювала програма освітлення населених пунктів, щоб хоч центри сіл були освітлені вночі. І сьогодні, під’їжджаючи з будь-якого боку темної пори нашого району, подорожній бачить над селами й селищами сяйво вогнів.

Працює Коропщина й за програмою розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», - як в освітленні, так і у водозабезпеченні.

Лише Демиденку завдячують жителі Червоного тим, що у 2008 році в село прийшов газ. Хочеться відмітити ще одну рису цієї людини – у нього багато друзів. Він, образно кажучи, вріс у Коропську землю – і своєю роботою і родиною. Тут одружився і пустив три міцні пагони роду Демиденків. До речі, діти Петра Миколайовича, всі троє пішли в житті батьковою дорогою – закінчили Київський національний економічний університет імені Гетьмана. Олександр робить перші кроки у бізнесі, Вікторія працює в юридичній фірмі, а наймолодший Микола - в страховій компанії «Оранта».

Над усе Петро Миколайович любить нашу природу, наші чудові краєвиди. Захоплено збирає гриби, влітку – улюблений відпочинок з друзями на березі річки. Цьому краю він віддав усе своє зріле життя, а тому й став для нього своїм, нашим, як кажуть коропчани.

http://kpadm.cg.gov.ua/single_page.php?menu_id=3832&NameTable=single_page&DEPAT=20&pm=blue_menu

Останні новини

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини