Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: Стиль http://monitor.cn.ua/ Інформ-агенція «Чернігівський монітор» http://monitor.cn.ua/i/sm-logo.png Чернігівський монітор http://monitor.cn.ua/ Готовність «Облтеплокомуненерго» та ТЕЦ до старту опалювального сезону http://monitor.cn.ua/ua/style/98147 У Чернігові триває підготовка до осінньо-зимового періоду. Про це йшла мова під час загальноміської щотижневої наради в муніципалітеті третього жовтня. Як повідомив голова правління АТ «Облтеплокомуненерго» Олексій Щербина, його підприємство повністю готове до початку опалювального сезону і розпочне його як тільки протягом трьох днів середньодобова температура буде нижча за +8°C. Стиль article Tue, 03 Oct 2023 14:58:37 +0300     — Включення опалення по мережі обслуговування ОТКЕ буде проходити поступово, у плановому режимі, — зазначив Щербина.

Стосовно Чернігівської ТЕЦ, то зараз триває процедура затвердження юридичних документів нового орендаря — КП «Теплокомуненерго».

  — Технічно — об’єкт готовий до запуску, але ще завершуються ремонтні роботи по мережам. Наразі йде вирішення юридичних питань, — повідомив Олексій Щербина. — На сьогодні підписаний двосторонній договір щодо переведення боргу за спожитий газ, як того вимагає закон про теплопостачання, і який направлений до ГК «Нафтогаз Трейдинг», де проходить процедура погодження.

Завтра на засіданні комісії будуть розглядати питання надання ліцензії на виробництво теплової та електричної енергії для Чернігівської ТЕЦ. Далі відбудеться нарада, де, крім цього питання, розглядатиметься також встановлення НКРЕКП нових тарифів на виробництво теплової та електричної енергії для нового комунального підприємства «Теплокомуненерго», без яких неможливо встановити кінцевий тариф для всіх груп споживачів.

В. о. очільника міста Олександр Ломако нагадав, що у 2021 році для ТОВ «ТехНова» встановлювався тариф із розрахунку, що підприємством буде використовуватися вугілля. Наразі ж ТЕЦ працюватиме виключно на природному газу.

— Для населення тариф не підвищуватиметься, оскільки під час війни діє відповідний мораторій, а також існує низька платоспроможність мешканців міста, — зазначив Олександр Ломако.

Пресслужба Чернігівської міської ради
 

]]>
Послуги служби зайнятості учасникам бойових дій http://monitor.cn.ua/ua/style/98146 Державна служба зайнятості має в арсеналі широкий спектр послуг, у тому числі для воїнів, які повернулися з фронту.Про це наша розмова з заступником директора Чернігівського обласного центру зайнятості Сергієм Роговцем. Стиль article Tue, 03 Oct 2023 14:56:23 +0300 -    Сергію Вікторовичу, чи легко сьогодні знайти роботу на Чернігівщині?

-    Що стосується Чернігівської області, то вона, як прикордонна з країною-агресором, входить до рейтингу найбільш постраждалих регіонів України. На жаль, через втрату значної кількості підприємств, вакансій суттєво поменшало.Так, за оперативними даними,у січні-вересні цього року служба зайнятості мала 6,2 тис. вакансій – на 18%  менше аналогічного показника минулого року. А у порівнянні з довоєнним 2021 роком пропозицій роботи поменшало майже вдвічі. На початок жовтнявідроботодавців області налічувалось939 вакансій, а безробітних було у 4 рази більше (4,1 тис. осіб) – тобто на кожне вільне робоче місце претендували 4 особи.
Однак, служба зайнятості працює на засадах рекрутингу, тобто на відкритому ринку праці. Рекрутери, окрімвласної інформаційно-аналітичної бази,  також використовують  вакансії з інших джерел: сайтів пошуку роботи, ЗМІ, соціальних мереж. Отож, пропозицій для шукачів роботи значно більше.
Роботодавці області на сьогодні гостро відчувають брак «чоловічих рук» і постійно потребують водіїв, трактористів, слюсарів, електромонтерів, електрозварників, фрезерувальників, верстатників деревообробних верстатів, операторів верстатів з програмним керуванням, яким, до речі, готові платити немалі зарплати.

-    А якщо людина не має затребуваної у роботодавців професії, то що пропонуєте, зокрема і вчорашнім воїнам?

-    Існує можливість отримати новий фах цілком безкоштовно, за сприяння служби зайнятості, й таким чином підвищити свою конкурентоспроможність на ринку праці. Так, діють програми з професійного навчання та перекваліфікації, зокрема, якшляхом видачі сертифікатів безробітним, так і з наданням ваучерів для окремих категорій громадян, в тому числі учасників бойових дій.
Ваучер - це документ, за допомогою якого повністю або частково оплачується вартість навчання у закладах освіти. За ваучером можна здобути як робітничу професію, так і вищу освіту або підвищити кваліфікацію за затвердженим Мінекономіки Переліком із 123 професій та спеціальностей. Його вартість не може перевищувати 10-кратного розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, на сьогодні – це 26 840 грн.  Заявку на отримання ваучера віднедавна можна подати й онлайн на окремо створеній платформі.
Жителі нашої області за виданими ваучерами навчались за такими професіями: кухар, електрогазозварник, слюсар з ремонту колісних транспортних засобів, електромонтер, тракторист-машиніст, машиніст автокрану, а також за спеціальностями: медсестринство, психологія, дизайн, харчові технології, агрономія, будівництво та цивільна інженерія, електроенергетика, електротехніка та електромеханіка тощо.
З початку року вже 339 громадян області отримали ваучери від служби зайнятості.

-    А що Ви можете сказати про нещодавно запроваджений урядом експериментальний проект щодо професійного навчання ветеранів та осіб з інвалідністю внаслідок війни?

-    Кабінет Міністрів України затвердив Порядок реалізації експериментального проекту з організації професійного навчання учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни в закладах професійної (професійно-технічної) освіти Державної служби зайнятості. Відповідне рішення було прийняте на засіданні Уряду 15 вересня 2023 року (Постанова КМУ № 984).
Пілот спрямований на підвищення конкурентоспроможності на ринку праці, а також сприятиме подальшому працевлаштуванню ветеранівта осіб з інвалідністю внаслідок війни.  Координаторами проекту є Міністерство економіки та Державний центр зайнятості. Джерелом фінансування є кошти Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.
Згідно із затвердженим порядком, вищеназвані категорії громадян зможуть проходити як первинну професійну підготовку, так і перепідготовку або підвищення кваліфікації. Вони зможуть самостійно обирати професії або програми підвищення кваліфікації з переліку, який розміщено на сайті Державного центру зайнятостіhttps://is.gd/3OXW6g
Крім того, громадянам, які навчатимуться не за місцем проживання, а також, які супроводжуватимуть особу з інвалідністю внаслідок війни І групи, передбачено компенсацію витрат на проїзд до місця навчання та у зворотньому напрямку, а також надання місця проживання на період навчання.

-    А які це заклади профтехосвіти Державної служби зайнятості, де зможуть проходити професійне навчання ветерани та особи з інвалідністю внаслідок війни?

На сьогодні діє 8 Центрів професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості(Одеський, Полтавський, Сумський, Рівненський, Львівський, Івано-Франківський, Дніпропетровський, Харківський), які здійснюють навчання за 95 ліцензованими професіями та 365 освітніми програмами. Серед професій, які ними пропонуються – токар, фрезерувальник, електрозварник, слюсар-ремонтник, водій, муляр, штукатур, лицювальник-плиточник, монтажник гіпсокартонних конструкцій, верстатник, оператор верстатів з програмним керуванням, налагоджувальник верстатів тощо. Є й рідкісні – коваль,бляхар, бондар, бджоляр, рибовод, вишивальник, виноградар тощо.

-    А чи реально сьогодні тим, хто повернувся з війни, започаткувати свій бізнес?
-    Цілком реально, адже для старту та розвитку власної справи можна отримати фінансову підтримку від держави. У рамках реалізації урядового проєктуєРобота служба зайнятості супроводжує дві грантові програми, якими можуть скористатися у тому числі учасники бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни та їх подружжя.
Так, за програмо «Власна справа» можна отримати мікрогрант від 50 до 250 тис. грн. Ще одна програма  ˗ «Грант для ветеранів», яка стартувала цього року, передбачає надання грантів від 250 тис. грн до 1 млн грн.
Ключовою вимогою обох програм є створення нових робочих місць. Повернення грантових коштів державі передбачається у вигляді сплачених податків і зборів у процесі діяльності впродовж 3 років.
Процедура отримання грантів не складна: потрібно подати заяву та бізнес-план через портал «Дія», пройти онлайн-співбесіду з фахівцями обласного центру зайнятості та дочекатися остаточного рішення Державного центру зайнятості.

-    Чи багато мешканців області скористалися грантовими програмами для розвитку бізнесу і чи є серед них ветерани або їх дружини?
У поточному  році за  програмою «Власна справа» позитивні рішення щодо надання мікрогрантів на старт або розвиток бізнесу  отримали 109 мешканців області, бізнес-плани яких передбачають створення 240-ка робочих місць. Сума фінансової підтримки від держави склала близько 26 млн грн.Також вже маємо 4-х переможців за програмою «Грант для ветеранів».
Так, в області будуть розширені 5 швейних виробництв (у Чернігові та Прилуках), запрацюють спеціалізований центр для дітей з особливостями розвитку, куряча екоферма, фермерське господарство, комплекс з розведення свиней, автомийка, відкриється виробництво фруктово-ягідної пастили та екоснеків, твердопаливних котлів, поліпропіленових мішків, нові заклади торгівлі, громадського харчування, надання фізкультурно-оздоровчих послуг, дозвілля, сфери побутових та медичних послуг, автосервісу тощо.
Як приклад, можу назвати чернігівську родину Чуєнків. Чоловік до повномасштабного вторгнення вже відкрив у місті 2 кав’ярні. Коли прийшов ворог, став на захист країни, вступив до лав ЗСУ. Однак улюблену справу покидати не збирався – разом зі своєю дружиною вони отримали мікрогранти за програмою «Власна справа» та дали роботу ще 4-м людям.
Ще один чернігівець, учасник бойових дій Євген Смага став переможцем за програмою «Грант для ветеранів». Він планує відкрити мийку самообслуговування. А дружина ветерана – чернігівка Марина Поліщук також завдяки участі у цій програмі планує відкрити косметичний салон.
-    Ще одне болюче на сьогодні питання: люди внаслідок війни та й не тільки нерідко втрачають своє здоров’я, отримують інвалідність і їм, напевно, найважче отримати роботу?
-    Аби вирішити цю проблему, держава фінансово стимулює роботодавців брати на роботу громадян цієї категорії. Їм гарантованакомпенсація фактичних витрат за облаштування робочих місць працевлаштованих осіб з інвалідністю, а саме:
-    за облаштування робочих місць для осіб з інвалідністю І групи — до 100,5 тис.грн (15 мінімальних зарплат);
-    за облаштування робочих місць для осіб з інвалідністю ІІ групи - до 67 тис.грн (10 мінімальних зарплат).

Компенсуються фактичні витрати за облаштування робочого місця, зокрема за придбання: меблів, транспортерів, брайлівських клавіатур та портативних пристроїв тощо.

-    Як роботодавцю отримати таку компенсацію?
-    Необхідно протягом 90 календарних днів після працевлаштування особи з інвалідністю подати до центру зайнятості, розташованого за місцем провадження його господарської діяльності, в паперовій або електронній формі заяву щодо надання компенсації та копії документів, які підтверджують працевлаштування особи з інвалідністю та придбання роботодавцем допоміжних засобів для облаштування робочого місця тощо.

Розмову вела Світлана Шеремет
 

]]>
Навчальні заклади Чернігівщини отримали генератори від шведських благодійників http://monitor.cn.ua/ua/style/98144 У межах спільного проєкту благодійної організації «Шведський центр допомоги», шведського фонду «Ukrainahjälpen Filippus», Sweden Help East, Power Up Ukraine 18 генераторів потужністю 12 кВт передані навчальним закладам області. Стиль article Tue, 03 Oct 2023 13:46:45 +0300 Обладнання для зміцнення енергонезалежності отримали заклади загальної та професійно-технічної освіти у Гончарівській, Городнянській, Киїнській, Куликівській, Любецькій, Михайло-Коцюбинській, Новобілоуській, Сновській, Сосницькій, Тупичівській громадах та у місті Чернігів.

    «Дякую за таку важливу підтримку для закладів освіти Чернігівщини. Це дозволить забезпечити безперервність освітнього процесу у випадках перебоїв з електропостачанням», – наголосив начальник Управління освіти і науки Чернігівської ОВА Юрій Музика.

    «Наші партнери зі Швеції – благодійні організації, які з перших днів повномасштабного вторгнення реалізують різні проєкти в Україні. Незалежно від того хто ми і якої національності, в нас одна спільна ціль і спільний ворог. Те, що сьогодні роблять наші друзі зі Швеції, – доказ, що Європа і світ з нами не тільки на словах, а й на ділі. Наразі наша цільова діяльність – саме надання допомоги у вигляді генераторів різної потужності. Ми вперше на Чернігівщині, почули потребу і готові до подальшої співпраці», – зазначив керівник Шведського центру допомоги Сергій Порохнавець.

 
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації
 

]]>
«Укрнафта» починає буріння бічного стовбуру свердловини на Чернігівщині http://monitor.cn.ua/ua/style/98143 Фахівці компанії розпочинають підготовку до буріння на глибині 1450 метрів бічного стовбура на Гнідинцівському родовищі. Це дозволить дати свердловині друге життя та дістатися до нових запасів в зоні, де ще не проходив видобуток. Про це повідомив директор ПАТ «Укрнафта» Сергій Корецький на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook. Стиль article Tue, 03 Oct 2023 12:15:00 +0300 За його словами, роботи виконуватиме бурова бригада компанії, на власному верстаті – такому ж, як бурив свердловину №105 на Львівщині.

«Фактично, ми споруджуємо нову свердловину, але пускаємо ресурс старим руслом, що допомагає більш ефективно використовувати наявний фонд для досягнення більшого ефекту», - зазначив він.

Свердловину №255 Гнідинцівського родовища на Чернігівщині спорудили у 2015 році, щоб дістатися покладів у долареніті. У березні 2016 року свердловину ввели в експлуатацію. Початковий дебіт нафти — 7,5 тонн на добу, загальна обводненість 24,6%. Поступово дебіти нафти падали, а обводненість продукції зростала. В серпні 2022 свердловина давала всього півтори тонни нафти та три тонни рідини, з обводненістю в 50,3%.

 

 Пресслужба ПАТ «Укрнафта»

]]>
У Чернігові громадськість відзначила День Захисників і Захисниць України http://monitor.cn.ua/ua/style/98142 1 жовтня біля пам’ятного каменя «Борцям за волю України», який розташований неподалік Катерининської церкви в Чернігові, проведено громадський захід на честь Покрови Пресвятої Богородиці, Дня Захисників і Захисниць України, Українського козацтва. Стиль article Tue, 03 Oct 2023 12:12:00 +0300 Традиційно, з 1992 року, на цьому місці збираються борці за незалежність України в XX столітті — рухівці — учасники боротьби за відновлення незалежності України наприкінці 1980-х — початку 1990-х років, просвітяни, активісти українського державотворення та Помаранчевої Революції 2004 року і Революції Гідності (2013–2014).

Поминальну літію за всіма воїнами, що боролися за свободу, незалежність та територіальну цілісність України, провів отець Петро Чернігівської єпархії Православної Церкви України.

Хвилиною мовчання вшанували пам’ять Захисників і Захисниць України всіх поколінь, поклали квіти до пам’ятного каменя «Борцям за волю України».

«Сьогодні, тобто на 10-му році російсько-української війни та другому році відкритого повномасштабного збройного вторгнення російського агресора в Україну, ми вперше за новоюліанським календарем святкуємо Покрову Пресвятої Богородиці, День Українського козацтва, День Захисників і Захисниць України. І це правильно. Нагадую, що 14 жовтня будемо відзначати День постання Української повстанської армії. Ця дата залишається незмінною, адже 30 жовтня 1947 року її встановив український підпільний парламент — Українська Головна Визвольна Рада, який діяв в 1944–1954 роках», — повідомив Сергій Черняков, ведучий заходу, вчений секретар Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній», борець за незалежність України в XX столітті.

«Теперішнє святкування на державному рівні, яке повністю підтримується суспільством, результат кропіткої роботи українських патріотів за останні понад 30 років… У цьому безумовно є і Ваш вагомий внесок. Як і активна участь у реалізації державної політики у сфері відновлення та збереження національної пам’яті Українського народу ще задовго до того, як було створено Український інститут національної пам’яті. Також ми вдячні за Вашу активну та безкомпромісну боротьбу в сфері декомунізації та деколонізації, дерусифікації. Проте, попереду ще багато роботи. Відновлення та збереження національної пам’яті Українського народу — сфера національної безпеки України, а тим більше у час війни з російським агресором», — наголосив Сергій Бутко, представник Українського інституту національної пам’яті в Чернігівській області.

«Добре те, що нами зроблено. Проте, зупинятися не можна. Війна за Україну проти російського агресора насамперед відбувається в духовній сфері, стосується уявлень та переконань кожного громадянина. Вже на другому місці власне збройна боротьба мотивованих людей. В усі часи тих, хто йде попереду спільноти та торує шлях мало. Тому значення нашої громадянської роботи так важливо, нам тяжко, але надихають перемоги на благо вільної та незалежної України», — підкреслив Василь Чепурний, власний кореспондент газети «Голос України» у Чернігівській області, почесний голова Чернігівського обласного об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка, борець за незалежність України в XX столітті.

«Погоджуюся з думками, що лунають на нашому сьогоднішньому зібранні. Водночас звертаю увагу, що поруч із пам’ятним каменем «Борцям за волю України» знаходиться пам’ятний знак «Борцям за волю та незалежність України», встановлений у 2009 році і тепер знаходиться в аварійному стані. Він повністю виконав свою місію… На тому місці важливо владі і громаді вже зараз запланувати встановлення нового гідного пам’ятника на честь борців за волю та незалежність України, її Захисникам і Захисницям всіх поколінь, підкреслити їх органічну спадкоємність», — зауважив Сергій Соломаха, громадський діяч, борець за незалежність України в XX столітті.

«До речі, сьогодні і День знань. Це тільки підкреслює важливість освітянської, просвітницької роботи на фронті інформаційно-психологічної боротьби з російським агресором. Суспільство має знати вітчизняну історію, знати і пишатися Захисниками та Захисницями України всіх поколінь», — нагадала Ганна Галковська, вчителька та активістка «Просвіти», громадська діячка.

Захід на цій локації завершився традиційним виконанням Державного Гімну України.

Потім від імені зібрання Ігор Коцюбинський, учасник захисту України від російської агресії в 2014–2015 роках у лавах 1-ї танкової бригади Сухопутних військ ЗСУ, громадський діяч, та Сергій Бутко поклали квіти до Меморіальної стели «Герої не вмирають! Вічна пам’ять Героям!». Ігор Коцюбинський показав на стелах фотокартки бійців його підрозділу, які в той час віддали своє життя за Україну та розповів про них.

«Козацькому роду нема переводу», — під таким гаслом також сьогодні Андрій Глухенький, просвітянин, завідувач відділу наукових досліджень Антонієвих печер та пам’яток археології Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній», разом із заступником завідувача відділу Олегом Васютою вшанували пам’ять Степана Подобайла, уродженця Носівки на Чернігівщині, учасника Визвольної війни українського народу під проводом Богдана Хмельницького у XVII столітті, полковника Чернігівського полку, наказного гетьмана Лівобережної України. Вони поклали квіти до пам’ятного знаку Степану Подобайлу, яка встановлений у 1999 році і розташований біля Іллінської церкви в Чернігові.

 

 

Олександр Майшев,
член Національної спілки журналістів України

]]>
Житлові субсидії: що варто знати http://monitor.cn.ua/ua/style/98141 Головне управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області продовжує роз'яснювати актуальні питання щодо розрахунку/перерахунку субсидій. Стиль article Tue, 03 Oct 2023 11:53:00 +0300 Чи враховується при розрахунку субсидії дохід членів сім’ї, які не проживають у житлі, але зареєстровані?

Якщо члени сім’ї, які зареєстровані, але не проживають у домогосподарстві, нададуть підтверджуючи документи про фактичне місце їх проживання, тоді дохід таких членів сім’ї при розрахунку до субсидії не враховуються.

У випадку, коли у складі домогосподарства кількість зареєстрованих членів домогосподарства, які фактично проживають, є меншою, ніж кількість членів домогосподарства, зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку), соціальні норми житла та соціальні нормативи житлово-комунального обслуговування розраховуються на зареєстрованих за цією адресою членів домогосподарства, які фактично в ньому проживають. Рішення в такому разі приймається на підставі актів обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства/фактичного місця проживання особи та/або документів, що підтверджують «непроживання» особи за адресою домогосподарства.

Як оформити житлову субсидію громадянам, які втратили роботу?

У разі відсутності доходу та сплати ЄСВ житлова субсидія може призначатися, якщо особи протягом періоду, за який враховуються доходи, не менше місяця були зареєстровані у державній службі зайнятості як безробітні.

При цьому для осіб, які втратили роботу в період воєнного стану і зареєстровані у Державній службі зайнятості як безробітні та їм призначена допомога по безробіттю, при розрахунку житлової субсидії до доходу замість суми отриманої заробітної плати за попереднім місцем роботи враховується розмір призначеної допомоги по безробіттю за повний місяць, що передує місяцю звернення за призначенням субсидії. Тобто за субсидією можна звернутися за місяць після першої виплати.

Чи враховуються у дохід виплати ВПО, допомога за розміщення переселенців, допомога від ООН?

Виплати ВПО, допомога за розміщення ВПО за програмою «Прихисток» та інші види допомог від міжнародних організацій не будуть зараховані громадянам до середньомісячного сукупного доходу при призначенні житлової субсидії.

Як здійснюється виплата субсидій при втраті газу або опалення через обстріли?

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 16 вересня 2022 року, було внесено зміни в Положення про порядок призначення житлових субсидій. Тепер в зоні бойових дій або на деокупованих територіях особи, житло яких постраждало від обстрілів, можуть отримувати субсидію. Нараховуватися виплати будуть за використання побутових електроприладів для обігрівання житлових приміщень. Застосовуватися будуть соціальні нормативи на комунальну послугу з постачання та розподілу електричної енергії для індивідуального опалення.

У зв’язку з війною люди були змушені виїхати за кордон. Як враховується склад сім’ї при подачі документів на субсидію?

Житлова субсидія не призначається (у тому числі на наступний період), якщо у складі домогосподарства є особи, які досягли 18-річного віку станом на початок періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії, і в цьому періоді такі особи перебували за кордоном сукупно більше 60 днів. До 60-денного періоду перебування за кордоном не включаються дні службового відрядження, лікування, навчання або догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, що підтверджується відповідними документами, а також дні перебування за кордоном протягом періоду воєнного стану в Україні та двох місяців після його припинення або скасування. При цьому соціальні норми житла та соціальні нормативи житлово-комунального обслуговування за адресою домогосподарства на таких осіб в період перебування їх за кордоном не розраховуються.

Які особливості призначення субсидії для внутрішньо переміщених осіб?

Право на отримання субсидії ВПО мають за фактичним місцем проживання, а не за місцем реєстрації. При цьому дозвіл власника орендованого житла не передбачений чинним законодавством. ВПО необов’язково мають подавати договір оренди житла, однак у такому разі посадові особи виконавчого органу роблять акт обстеження щодо фактичного проживання та передають до ПФУ. Це необхідно для того, щоб визначити склад сім'ї та підтвердити те, що зазначено в декларації, бо в цьому приміщенні можуть бути зареєстровані інші особи.

Після закінчення строку отримання житлової субсидії домогосподарствам, у складі яких є ВПО, автоматичне призначення не відбувається, а заявник повинен знов звернутися з відповідним переліком документів для її призначення на наступний період.

Як здійснюється призначення допомоги на опалення, якщо будинок пошкоджений?

До Положення про порядок призначення житлових субсидій внесли зміни, відповідно до яких при визначенні права на субсидію особам, які мають у власності більш ніж одне житлове приміщення, не враховується житло, яке знищене або непридатне для проживання внаслідок бойових дій або з інших причин. При цьому має бути відповідна інформація в державному реєстрі майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, або наявне документальне підтвердження від органів місцевого самоврядування такого факту знищення/пошкодження житлового приміщення.

Розрахунок розміру житлових субсидій в опалювальний сезон домогосподарствам, розташованим у населених пунктах, які потрапили в район проведення воєнних (бойових) дій, здійснюється на підставі акту обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства або фактичного місця проживання особи та акта про відсутність централізованого постачання теплової енергії та/або природного газу. Такий акт складається органами місцевого самоврядування.

При цьому, якщо особа намагається подати документи на субсидію саме на те житло, яке пошкоджене/зруйноване, і в цьому житлі відсутнє нарахування комунальних послуг, то така заява суперечить самому визначенню субсидії, і така особа не має права на отримання виплат субсидії на пошкоджене житло.

За інформацією Головного управління
Пенсійного фонду України в Чернігівській області

]]>
Військове звання та дві «Золоті Зірки» посмертно: Володимир Зеленський відзначив трьох захисників http://monitor.cn.ua/ua/style/98140 За особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане служіння Українському народові звання Герой України з удостоєнням ордена «Золота Зірка» посмертно присвоєно майору Олександру Борису та молодшому сержанту Назару Небожинському. Стиль article Tue, 03 Oct 2023 11:46:00 +0300 Відповідні укази Президент України підписав 29 вересня.

Військовий льотчик Олександр Борис з Ніжина загинув 15 березня минулого року під час виконання бойового завдання біля Мар’їнки на Донеччині. Вертоліт, яким керував захисник, знищив 15 одиниць ворожої техніки та близько 30 окупантів. Після цього гелікоптер збила ракета.

Назар Небожинський з Рівного загинув під час визволення Чернігова. Ціною власного життя врятував побратимів. Молодший сержант, навідник БМП, підбив три ворожі броні, але гармата, яку знищив останньою, встигла поцілити в нього.

Також, указом від того ж дня, Володимир Зеленський присвоїв військове звання бригадного генерала полковнику Михайлу Сидоренку – начальнику 169 навчального центру Сухопутних військ Збройних Сил України.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації
 

]]>
Вшанування пам’яті загиблих оборонців Чернігова на алеї Героїв http://monitor.cn.ua/ua/style/98139 29 вересня у на центральній алеї біля Красної площі в Чернігові до Дня Захисників і Захисниць України відбулося відкриття виставки оборонцям Чернігова, які віддали своє життя з 24 лютого до початку квітня 2022 року, захищаючи північний форпост України. Стиль article Tue, 03 Oct 2023 11:34:00 +0300 ЇЇ створила творча група на чолі з Олександром Шевчуком, яку організували Управління культури та туризму Чернігівської міської ради та Чернігівський обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки за сприяння родин загиблих Героїв.

«Важливо знати в обличчя кожного, хто загинув за вільний Чернігів, цілісність і незалежність України. Ці люди — приклад сміливості, нестримного духу супротиву та непокори ворогу. Ця експозиція надалі оновлюватиметься на регулярній основі. Зараз це перші 30 інформаційних стендів з фото та короткою біографією полеглих Захисників. Наймолодшому на цих світлинах було 20 років, найстаршому — 54», — пояснив Олександр Шевчук, начальник Управління культури та туризму Чернігівської міської ради.

Мешканці та гості міста її відвідують без усяких анонсів, реклами та організованого запрошення (постійна ракетна небезпека унеможливлює масові заходи).

Біля одного чи іншого стенду про загиблого Захисника України якось непомітно з’являються квіти…

Під час відвідування цієї виставки згадалися слова легендарного Левка Лук’яненка ще в липні 2018 року: «Тепер, коли російська азіатська орда посунула війною в Україну, то це примусило кожного громадянина України поставити питання: а хто ти на цій землі – ти тут син, ти – донька, чи ти тут байстрюк? І тоді кожен визначився. І оце відбувається самоусвідомлення нації».

Надзвичайно важливо, що автори та організатори цього проєкту наголосили: «З одного боку, ми маємо знати в обличчя тих, кому дякуємо за життя, з іншого — неможливість одночасно виставити всіх... Але обіцяємо, кожен місяць нові стенди».

Громада, як і вся країна, має знати своїх Захисників поіменно. Саме так формується і зміцнюється національна пам’ять України.

І тепер ця центральна алей є дійсно АЛЕЄЮ ГЕРОЇВ — ЗАХИСНИКІВ УКРАЇНИ!

 

Сергій Бутко,
Український інститут національної пам’яті

]]>
Послуги з психологічної допомоги мають бути доступними людям в кожній громаді – Віктор Ляшко http://monitor.cn.ua/ua/style/98138 Відбулось сьоме засідання Міжвідомчої координаційної ради з питань охорони психічного здоров’я та надання психологічної допомоги особам, які постраждали внаслідок збройної агресії рф, за участі представників обласних військових державних адміністрацій. Стиль article Tue, 03 Oct 2023 10:43:36 +0300 «За даними дослідження, яке було проведено у 11 країнах світу спеціально для Третього саміту перших леді та джентльменів, ментальне здоров’я є одним із 5 найбільших глобальних викликів для людей у всьому світі. Ця тенденція потенційно збережеться і на наступні 20 років.  Для українців, які щодня відчувають на собі жахіття війни, це питання набуває ще більшої актуальності. Вирішення має бути комплексним. Йдеться про створення екосистеми, яка б відповідала на запит суспільства. Для цього обʼєднали свої зусилля центральні органи виконавчої влади, представники місцевої влади та громадський сектор. Ментальний добробут – це те, що напряму впливає на фізичне здоровʼя людей та, відповідно, процвітання країни», – підкреслив міністр охорони здоровʼя Віктор Ляшко.

У березні 2023 року за ініціативи першої леді України Олени Зеленської стартувала Всеукраїнська програма ментального здоров’я. Її мета – сприяти формуванню у суспільстві культури піклування про ментальне здоров’я.  

Під час засідання члени Міжвідомчої координаційної ради обговорили модель міжвідомчої координації, яка була напрацьована урядовою командою, а також цільову модель надання психологічної допомоги та психосоціальної підтримки, що протягом тижня буде направлена в кожне міністерство для фіналізації.

Наразі в межах реалізації Всеукраїнської програми ментального здоров’я міністерства працюють над 11 пріоритетними проєктами. Адже дуже важливо створити мережу сервісів та послуг в сфері підтримки ментального здоровʼя, тим самим забезпечивши їх повсюдність.

У пріоритетному проєкті МОЗ «Охорона психічного здоровʼя у структурі медичної допомоги» йдеться про доступність послуг психологічної допомоги по всій країні. Сімейні лікарі є найбільш розгалуженою мережею, саме тому Міністерство разом із партнерами – ВООЗ та Національною службою здоров’я України – розпочали масштабування навчання за програмою mhGAP (Mental Health Gap Action Programme). Наразі навчання успішно пройшли 16,5 тисяч сімейних лікарів та 20 тисяч інших фахівців. Як результат, вже понад 670 медзакладів первинної меддопомоги по всій Україні безоплатно для пацієнтів надають базові психологічні послуги за пакетом «Супровід і лікування дорослих та дітей з психічними розладами на первинному рівні медичної допомоги», що був запроваджений НСЗУ наприкінці минулого року.  

Нині за підтримки Координаційного центру психічного здоровʼя при Кабінеті Міністрів України проводиться робота із картування місць надання послуг з психологічної допомоги та психосоціальної підтримки по всій Україні. Міністр наголосив, що кожна обласна військова адміністрація разом з обласним департаментом охорони здоровʼя має активізувати роботу з центрами надання первинної медичної допомоги, адже послуги з психологічної допомоги мають бути доступними людям в кожній громаді. Після завершення процесу картування буде наочно зрозуміло, де є прогалини та яка цільова група не охоплена у тому чи іншому куточку України. Відповідно, будуть вжиті заходи, аби оперативно виправити ситуацію.

Нагадаємо, психологічну та психіатричну допомогу можна отримати безоплатно у майже 1500 медзакладах України.

 

Міністерство охорони здоров'я України

]]>
Катував та жорстоко поводився з цивільним: на Чернігівщині правоохоронці скерували до суду провадження щодо російського військовослужбовця http://monitor.cn.ua/ua/style/98137 Слідчі Головного управління Нацполіції у Чернігівській області під процесуальним керівництвом Чернігівської обласної прокуратури завершили досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом жорстокого поводження з цивільним населенням 30-річним військовослужбовцем 74-ї окремої гвардійської мотострілецької бригади рф. Стиль article Tue, 03 Oct 2023 10:27:53 +0300 У ході слідства поліцейські встановили, що злочини відбулися на початку березня 2022 року на території Чернігівського району. Тоді озброєні російські військові затримали цивільного місцевого мешканця села Слобода.

З метою отримання інформації про можливу співпрацю чоловіка з військовослужбовцями ЗСУ потерпілому спричинили тілесні ушкодження та силоміць відвезли його в село Шестовиця. Там потерпілого незаконно утримували в неналежних санітарних та температурних умовах: із зав’язаними дротом руками, заведеними за спину, навіть вночі при температурі повітря нижче 0 градусів за Цельсієм. Чоловіку не надавали медичну допомогу, чинили щодо нього психічне насильство та катування: підозрюваний росіянин приставляв ствол автомата до скроні потерпілого, водив лезом ножа по його обличчю та погрожував вбити. При цьому, представник окупаційних сил образливо ставився, морально принижував та постійно погрожував потерпілому.

За сукупністю вчинених злочинів військовому рф оголошено про підозру у жорстокому поводженні з цивільним населенням та іншому порушенні законів та звичаїв війни (ч. 2 ст. 28, ч.1 ст. 438 Кримінального Кодексу України).

Матеріали кримінального провадження із обвинувальним актом було передано на розгляд до суду.

Сектор комунікації поліції Чернігівської області

]]>
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу http://monitor.cn.ua/ua/style/98136 Протягом минулої доби зареєстровано 11 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 10 пожеж. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала. Стиль article Tue, 03 Oct 2023 10:15:00 +0300 Оперативна інформація про ситуацію поблизу державного кордону

10.15-10.20   02.10.2023

3 вибухи з міномету 82 мм біля н.п. Карповичі Новгород-Сіверського району.

11.00-11.35   02.10.2023

15 вибухів з міномету 82 мм біля н.п. Грем'ячка Новгород-Сіверського району.

16.40-16.45   02.10.2023

2 вибухи з міномету 120 мм біля н.п. Сеньківка Чернігівського району.

19.47-20.00   02.10.2023

6 вибухів з міномету 120 мм біля н.п. Тимоновичі Новгород-Сіверського району.

20.00-20.15   02.10.2023

5 вибухів зі ствольної артилерії біля н.п. Грем’яч Новгород-Сіверського району.

00.35-00.45   03.10.2023

 3 вибухи з міномету 82 мм біля н.п. Карповичі Новгород-Сіверського району.

06.45-06.50   03.10.2023

2 вибухи з міномету 120 мм на околиці н.п. Карповичі Новгород-Сіверського району.

Про втрати серед місцевого населення чи пошкодження цивільної інфраструктури інформація не надходила.

Дорожньо-транспортні пригоди – 1:

В смт Линовиця Прилуцького району по вул. Якова Де Бальмана біля будинку №3 о 17 год.15 хв. 02 жовтня водій автомобіля марки «Opel Omega» здійснив наїзд на малолітнього велосипедиста, який зненацька виїхав на проїжджу частину дороги. Внаслідок пригоди велосипедист отримав травми і був доставлений до КНП «Прилуцька міська лікарня», госпіталізації не потребує.

Пожежі – 10:

пожежі в житловому секторі – 1:

- в смт Талалаївка Прилуцького району (Талалаївська ТГ) в господарстві по    1-ому провулку Енергетиків, 21 о 22 год. 02 жовтня сталася пожежа житлового будинку (7х9 м, стіни цегляні, покрівля шиферна). Вогнем пошкоджено димар. Причина – недолік конструкції, порушення правил монтажу нагрівальних печей та димарів.

пожежі на об’єкті –1:

- біля с. Новий Білоус  Чернігівського району (Новобілоуська ТГ) на полігоні твердих побутових відходів  КП "АТП-2528" о 18 год. 04 хв. 02 жовтня сталася пожежа сміття. Вогнем знищено сміття на площі 0,008 га. Причина та збиток встановлюються.

пожежі сухої трави – 7 пожеж на відкритій території загальною площею 16,3 га. Причина пожеж - необережне поводження з вогнем невстановлених осіб.

інші пожежі –1:

- на території СТ «Комунальник» Чернігівського району (Киїнська ТГ) по вул. №6 о 12 год. 19 хв. 02 жовтня сталася пожежа дачного будинку №142 (4х5 м, стіни цегляні, покрівля шиферна). Вогнем знищено покрівлю та перекриття. Причина – недолік конструкції, порушення правил монтажу нагрівальних печей та димарів.

Виявлення та знешкодження боєприпасів: піротехнічні підрозділи 5 разів залучалися до виконання робіт за призначенням, виявлено 4 ВНП (з початку бойових дій - 52175 ВНП).

Радіаційний фон:

На території області радіаційний фон зареєстровано в межах 11-15 мікрорентген/годину, в тому числі: Чернігів – 14 мкр/год., Ніжин – 13 мкр/год., Прилуки – 15 мкр/год., Остер – 11 мкр/год., Покошичі – 14 мкр/год., Семенівка – 13 мкр/год., Сновськ – 12 мкр/год.

Прогноз погоди:

За прогнозом облгідрометеоцентру на території області з 20 години 02 жовтня по 20 годину 03 жовтня очікується мінлива хмарність, без опадів. Вітер південно-західний 5-10 м/с. Температура вночі +4...+9º, вдень +17...+22º. По Чернігову очікується температура вночі +4...+6º, вдень +20...+22º.

]]>
У Чернігові поліцейські затримали наркоторговця-закладчика та вилучили у нього психотропи на понад 700 тисяч гривень http://monitor.cn.ua/ua/style/98135 Слідчі слідчого управління поліції Чернігівщини спільно з співробітниками СБУ викрили 23-річного місцевого мешканця, який розповсюджував психотропні речовини шляхом «закладок». Правоохоронці затримали наркоторгівця та припинили діяльність Інтернет-магазину з продажу наркозілля. Стиль article Tue, 03 Oct 2023 10:11:30 +0300 Поліцейські провели затримання підозрюваного у роздрібному наркодилерстві та задокументували факт збуту наркотиків.

Зловмисник пояснив поліцейським, що замовляв пакунки з психотропною речовиною в Інтернеті. В подальшому здійснював порційне фасування «товару» та продавав його клієнтам шляхом «закладок» через соцмережі.

Правоохоронці провели також санкціонований обшук в оселі чернігівця, де виявили та вилучили зіп-пакети з психотропною речовиною загальною вагою понад 1,3 кілограми, засоби фасування, ваги, та готові до реалізації згортки з товаром. Загальна вартість виявлених психотропів за цінами «чорного» ринку складає понад 700 тисяч гривень.
Вилучені речовини направлено на проведення експертних досліджень.
Поліцейські затримали зловмисника в порядку статті 208 Кримінального процесуального кодексу України.
Наразі слідчий поліції, за процесуального керівництва Чернігівської обласної прокуратури, повідомив затриманому про підозру за частиною 3 статті 307 Кримінального кодексу України (збут наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів в особливо великих розмірах). Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 9 до 12 років з конфіскацією майна.
Суд обрав підозрюваному запобіжний захід – тримання під вартою.
Досудове розслідування триває.

Сектор комунікаціїполіції Чернігівської області

]]>
Інформація щодо обстрілів окупаційними військами зс рф за період 25 вересня по 01 жовтня 2023 року http://monitor.cn.ua/ua/style/98133 Стиль article Mon, 02 Oct 2023 10:26:00 +0300 ЧЕРНІГІВСЬКИЙ РАЙОН

Впродовж тижня здійснено 8 обстрілів околиць 2 населених пунктів (села Сеньківка, Гасичівка) з використанням наступного озброєння: міномет 120 мм – 19 вибухів; самохідна артилерія – 19 вибухів; автоматичний гранатомет 30 мм – 94 вибухи.

КОРЮКІВСЬКИЙ РАЙОН

Впродовж тижня здійснено 4 обстріли околиць 2 населеного пункту (села Клюси та Єліне) з використанням наступного озброєння: міномет 82 мм – 6 вибухів; міномет 120 мм – 8 вибухів; ствольна артилерія – 20 вибухів.

НОВГОРОД-СІВЕРСЬКИЙ РАЙОН

Впродовж тижня здійснено 27 обстрілів 13 населених пунктів (села: Блешня, Костобобрів, Олександрівка, Леонівка, Грем’ячка, Медведівка, Архипівка, Грем’яч, Карповичі, Бучки, Миколаївка, Галаганівка, Вильчики) з використанням наступного озброєння: некеровані авіаційні ракети – 6 вибухів; міномет 82 мм – 81 вибух; міномет120 мм – 81 вибух; самохідна артилерія – 4 вибухи; ствольна артилерія – 34 вибухи; автоматичний гранатомет 30 мм – 100 вибухів.

 

Всього у вказаний вище період з території Брянської області ворогом здійснено 39 обстрілів 17 прикордонних населених пунктів Чернігівської області, під час яких зафіксовано 468 вибухів. Противником нанесено 2 авіаційні удари з використанням вертольоту (здійснено пуск некерованих авіаційних ракет – 6 вибухів). Фактів застосування противником керованих авіаційних бомб, ударних БпЛА та дронів-камікадзе типу «Шахід» (Герань - 2) для враження об’єктів на території регіону не зафіксовано.

]]>
Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу http://monitor.cn.ua/ua/style/98132 Протягом минулої доби зареєстровано 5 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортна пригода, 4 пожежі. Внаслідок цих подій загинули 2 особи. Стиль article Mon, 02 Oct 2023 09:45:35 +0300 Оперативна інформація про ситуацію поблизу державного кордону України в межах області:

02:36  01.10.2023 року

 -1 вибух  з міномету 82 мм по н.п.  Блешня Новгород-Сіверського району.

09:45  01.10.2023 року

 - 1 вибух зі ствольної артилерії по н.п. Карповичі Новгород-Сіверського   району.

10.00-10.10  01.10.2023 року

-  20 вибухів з АГС по н.п. Сеньківка Чернігівського району.

11:00-11:20 01.10.2023 року

- 8 вибухів зі ствольної артилерії по н.п. Сеньківка Чернігівського району.

16:23-16:30 01.10.2023 року

 - 4 вибухи з міномету 82 мм по н.п. Грем'яч Новгород-Сіверського району.

17:50-18:00 01.10.2023 року

- 25 вибухів з  АГС 30 мм по н.п.  Сеньківка Чернігівського району.

Про втрати серед місцевого населення чи пошкодження цивільної інфраструктури інформація не надходила.

Дорожньо-транспортні пригоди – 1:

- в м. Остер по вул. Незалежності біля будинку №81 о 07 год. 52 хв.  01 жовтня водій автомобіля "ВАЗ 21099" не впорався з керуванням, здійснив з’їзд на ліве узбіччя, де здійснив зіткнення з деревом. В результаті ДТП водій від отриманих травм загинув на місці.

Пожежі – 4:

пожежі в житловому секторі – 3:

- в м. Чернігові по провулку Івана Молявки, 18 о 18 год. 59 хв. 01 жовтня сталася пожежа лазні (5х7 м, стіни дерев`яні, покрівля шиферна). Вогнем знищено покрівлю на площі 40 кв.м, стіни на площі 15 кв.м, пошкоджено стіни на площі  15 кв.м та перекриття на площі 30 кв.м. Ймовірна причина -  недолік конструкції, порушення правил монтажу нагрівальних печей та димарів.

- в м. Бахмач  Ніжинського району (Бахмацька ТГ) по пров. Героїв Крут,8 о 19 год. 35 хв. 01 жовтня сталася пожежа житлового будинку (6х8 м, стіни дерев`яні, покрівля шиферна). Вогнем пошкоджено стіни на площі 16 кв. м та майно. Причина - коротке замикання електромережі.  

- в м. Носівка Ніжинського району  (Носівська ТГ) по вул. Тракторній, 69  о 19 год. 59 хв. 01 жовтня сталася пожежа  житлового будинку (10х12 м, стіни цегляні, покрівля металева). Вогнем знищено майно, пошкоджено покрівлю на всій площі, перекриття на площі 10 кв.м, стіни на площі 20 кв.м. Причина встановлюється. На місці пожежі виявлено тіло господаря, 1969 року народження.

пожежі сухої трави та сміття –1 :

- смт Олишівка  Чернігівського району (Олишівська ТГ)  о 08 год. 35 хв.  01 жовтня на відкритій території сталася пожежа сміття на площі 0,1 га. Причина - необережне поводження з вогнем невстановленої особи.

Радіаційний фон:

На території області радіаційний фон зареєстровано в межах 10-14 мікрорентген/годину, в тому числі: Чернігів – 13 мкр/год., Ніжин – 12 мкр/год., Прилуки – 14 мкр/год., Остер – 13 мкр/год., Покошичі – 12 мкр/год, Семенівка – 11 мкр/год., Сновськ – 10 мкр/год.

Прогноз погоди:

За прогнозом облгідрометеоцентру на території області з 20 години 01 жовтня по 20 годину 02 жовтня очікується мінлива хмарність, без істотних опадів. Вночі та вранці місцями слабкий туман. Вітер північно-західний 7-12 м/с. Температура вночі +5...+10º, вдень +16...+21º. По Чернігову очікується температура вночі +7...+9º, вдень +18...+20º.

]]>
Чернігівський спецпризначенець Віталій Костюченко: «Ми захищаємо свою землю, своїх рідних, своїх дітей» http://monitor.cn.ua/ua/style/98131 Свідомо обрав професію захисника України, бо відчував, що велика війна з росією неминуча. Поліцейський інспектор-снайпер Віталій Костюченко стояв у витоків формування спеціального підрозділу «Чернігів», і вже десятий рік поспіль виконує бойову роботу в найгарячіших точках російсько-українського протистояння. Стиль article Mon, 02 Oct 2023 09:39:42 +0300 - До небезпеки я ставлюсь філософськи. Наша служба – захист Батьківщини, — каже Віталій.


Небезпека його супроводжує повсякчас з весни 2014 року. Саме тоді був створений добровольчий батальйон патрульної служби міліції особливого призначення «Чернігів». Віталій Костюченко служить у підрозділі з першого дня його існування.

Вже за місяць після складання Присяги, відпрацювавши короткий, але ґрунтовний курс підготовки, бійці батальйону «Чернігів» вирушили для участі в бойових діях на Сході нашої держави. Влітку 2014 року Віталій вперше на рівні відчуттів осягнув, як-то воно: звільняти рідну землю від загарбників.

- З червня 2014 по липень 2015 років я у складі підрозділу брав участь у звільненні Кремінної, Рубіжного, билися за Лисичанськ, Сєвєродонецьк. Потім несли службу в Станиці Луганській. На жаль, там загинули перші наші хлопці.

До того ж періоду відноситься перше приємне здивування: коли прибули у Сватове Луганської області та зайшли до місцевого райвідділу міліції — Віталій почув, що практично усі спілкуються українською. Це розвінчало стереотип про суцільно російськомовний Схід.

Впродовж наступних майже семи років — спочатку в Станиці Луганській, а з 2016 року в Маріуполі — була, як каже Віталій, «постійна рутинна бойова робота». Як правило, вдень тривало відносно мирне життя, рух мирних громадян та цивільного транспорту через пункти пропуску на лінії розмежування. Вночі розпочиналися обстріли, подекуди спалахували бойові дії, на ранок знову більш-менш стихало.

Оця особиста участь у подіях та постійне спостереження за їх розвитком, плюс неабиякий інтерес до вивчення історії України, поступово укріпили думку поліцейського Віталія Костюченка: повномасштабне вторгнення росіян колись неминуче.

- В концепцію сучасної російської держави не входить існування незалежної України. Рано чи пізно це б відбулося. Десь за місяць до вторгнення не полишало відчуття, ніби відлік пішов на дні чи години. Відповідно, вже тоді почав морально готуватися, — згадує Віталій.

Розповідей про власне емоційне сприйняття жахів війни боєць-спецпризначенець (хоч і сам зазнав торік контузії у запеклих боях за Попасну) ретельно уникає:

- Можливо, спрацьовує якийсь захисний механізм і ти сприймаєш це як рутину. А от що впало у вічі: переоцінка побутової, повсякденної цінності багатьох речей. На війні критерії інші. Гроші безпосередньо там, поблизу лінії зіткнення, не варті фактично геть нічого. А от якась каструлька чи казанок – це цінна річ.

За півтора року з моменту вторгнення російських загарбників, шлях Віталія Костюченка містить цілу купу знакових географічних назв. Маріуполь, Сєвєродонецьк, Золоте, Попасна і Рубіжне, Лиман. З грудня 2022 року по березень 2023 року — Бахмут.

- Поки тривала ворожа облога Чернігова, для мене найважчим випробуванням було знати, що рідні в небезпеці, — згадує офіцер. — Мої дружина та донечка Мирослава, якій зараз вже 14 років, залишалися в місті. Поки батько воював на Сході, вони допомагали людям тут: у нашому приватному будинку прийняли людей з інших районів міста, де були сильні обстріли. Облаштували своєрідний центр допомоги. Дочка, фактично, встигла вирости, поки тато в ротаціях. Приїжджаєш, а дитина вже зовсім інакше виглядає...

Про найближчі перспективи Віталій розмірковує, як захисник України з багаторічним практичним стажем:

- Будемо воювати далі. Ворог дуже сильний і жорстокий. Сподіватися, що швидко його здолаємо, не варто. Однак я щиро вірю в нашу перемогу. Правда на нашому боці. Ми захищаємо свою землю, своїх рідних, своїх дітей.

Сектор комунікації поліції Чернігівської області

]]>
Чернігівська поліція проводить досудове розслідування за фактами приховування тяжкого злочину та розбещення неповнолітніх http://monitor.cn.ua/ua/style/98129 Вчора, 28 вересня, слідчі поліції відкрили провадження за статтею 396 Кримінального кодексу України (приховування тяжкого злочину) щодо посадових осіб установ освіти Чернігова, які могли приховати можливі факти розбещення неповнолітніх вчителем. Стиль article Fri, 29 Sep 2023 09:03:33 +0300 26 вересня до поліції надійшла інформація від батьків однієї зі шкіл Чернігова про те, що вчитель вчиняє розпусні дії стосовно малолітніх учениць. Поліцейські негайно відреагували та одразу прибули до навчального закладу для з’ясування всіх обставин. Поліція на місці відібрала заяви від батьків потерпілих дітей, опитала понад 40 осіб – учнів та вчителів школи.

Слідчі поліції під процесуальним керівництвом прокуратури відкрили кримінальне провадження за частиною 2 статті 156 Кримінального кодексу України (розбещення неповнолітніх). Її санкція передбачає позбавлення волі на строк від п’яти до восьми років з можливим позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Правоохоронці встановили, що раніше жодних заяв та повідомлень щодо вчинення розпусних дій цим вчителем до поліції не надходило. Однак, слідство отримало інформацію, що фігурант провадження міг скоювати такі діяння в минулому.

Тож сьогодні, 28 вересня, поліція відкрила провадження за статтею 396 Кримінального кодексу України (приховування тяжкого злочину), яке карається арештом на строк до трьох місяців або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк.

Нині триває досудове розслідування.

Сектор комунікації поліції Чернігівської області
 

]]>
Із досвіду вшанування пам’яті загиблих Захисників України: Михайло-Коцюбинське http://monitor.cn.ua/ua/style/98128 Важливим напрямом державної політики національної пам’яті в громадах України, зокрема й в Чернігівській області, є увічнення пам’яті про воїнів, які віддали своє життя за свободу, незалежність і територіальну цілісність України у протистоянні російській агресії. Стиль article Fri, 29 Sep 2023 09:00:38 +0300 І хоч в умовах жорстокої та безкомпромісної війни з російським окупантом кожна громада країни крім життєзабезпечення насамперед виділяє всі можливі кошти на допомогу Збройним Силам України та всім Силам оборони, але вшанування своїх земляків — загиблих Захисників України надзвичайно актуально і його НЕ можна відкласти на майбутнє після перемоги.

Ще 23 серпня цього 2023 року біля будинку селищної ради у Михайло-Коцюбинському, столиці однойменної об’єднаної громади в Чернігівському районі Чернігівської області, на День Державного Прапора України відкрили меморіальну стелу «НЕБЕСНІ ОХОРОНЦІ МИРНОГО ЖИТТЯ. ВІЧНА ПАМ’ЯТЬ ГЕРОЯМ-ЗЕМЛЯКАМ».

«Ми не можемо чекати завершення війни. Наш обов’язок вже зараз увічнити пам’ять про Героїв-земляків — загиблих Захисників України. На час війни, тобто активних бойових дій на фронті, в меморіальному просторі обрали таку форму пам’яті про них. Громада, родини загиблих схвально віднеслася до цього. Потім вже створимо меморіал на честь загиблих Героїв. Молимося Богові, щоб НЕ було необхідності створювати ще одну меморіальну стелу…», — наголосила Михайло-Коцюбинська селищна голова Ніна ВОРОХ.

«Тепер у нас в громаді є місце пам’яті загиблим Героям. Саму ідею нам підказали в Північно-Східному міжрегіональному відділі Управління забезпечення реалізації політики національної пам’яті в регіонах Українського інституту національної пам’яті. У реалізації проєкту створення меморіальної стели взяли участь родини загиблих Захисників України, активісти, всі небайдужі. Виготовлення стели з фотокартками та написами замовили у фірмі в Чернігові з чіткою умовою, щоб ані дощ, ані сніг, ані сонце тощо їх не зіпсували. Зараз завершуємо підготовку книжки про Героїв-земляків — загиблих Захисників України, яку будемо видавати власними силами. Її примірники будуть передані насамперед в школи та бібліотеки громади, музей, родинам загиблих Героїв», — повідомила начальниця відділу освіти, молоді, спорту, культури і туризму Михайло-Коцюбинської селищної ради Лідія ГАЄВСЬКА.

Отже, використавши відносно невеликі ресурси та кошти, громада під час війни оперативно організувала гідне вшанування пам’яті загиблих земляків — Захисників України.

 

Сергій Бутко,

Український інститут національної пам’яті
 

]]>
Ігор Кузін: В Україні не зареєстровано випадків нового варіанту коронавірусу під назвою «Пірола» http://monitor.cn.ua/ua/style/98126 У серпні ВООЗ опублікувала оцінку ризику нового штаму коронавірусу, відомого під назвою «Pirola», як такого, що потребує моніторингу на рівні кожної країни. Новий варіант вірусу (BA.2.86) вперше був зафіксований в Ізраїлі, потім зʼявився в США, Данії та Великобританії. Стиль article Fri, 29 Sep 2023 08:54:08 +0300 Найпоширеніші симптоми: нежить, головний біль, втома, чхання та біль у горлі та рідше — подразнення очей і висипи. Наразі у світі зареєстровано майже 100 тисяч нових випадків захворювання, викликаних новим варіантом коронавірусної інфекції (зокрема, у Великій Британії, США, Південній Африці, Швеції, Франції, Португалії, Канаді, Таїланді, Швейцарії та Австралії). В Україні випадків захворювання, викликаних новим штамом, не зареєстровано.

«Ми не виключаємо, що новий варіант коронавірусної інфекції зʼявиться на території України. Враховуючи, що тисячі українців, які вимушено покинули свої домівки через війну, приїжджатимуть або повертатимуться додому з країн, де вже є новий штам. За результатами секвенування, тобто лабораторного дослідження зразків, відібраних від захворілих на COVID-19, проведених у національній референс-лабораторії Центру громадського здоров’я, наразі випадків штаму “Піроли” на території України не зареєстровано. Усі виявлені мутації наразі є довкола штаму “Омікрон”. Тому єдиним дієвим способом забезпечення імунітету залишається вакцинація, особливо для людей з хронічними захворюваннями та населення, старше 60 років», — зазначив заступник міністра, головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін.

У кожній області під час епідсезону 2023/24 спеціалісти центрів контролю та профілактики хвороб продовжать відбирати зразки, лабораторно досліджувати штами та вивчати мутації, які виникають. Секвенування дозволяє відстежувати наявні штами та характер мутацій, які виникають, — для вживання оперативних заходів в разі збільшення випадків захворюваності восени і взимку.

Рекомендована вакцинація залишається безоплатною у сімейного лікаря та пунктах щеплень. Людям, які мають ослаблений імунітет чи супутні захворювання; вагітним, людям, старшим за 60 років; які перебувають у групі ризику важкого перебігу та смерті внаслідок коронавірусної хвороби, — необхідно подбати про імунний захист та зробити щеплення.

Загальний рекомендований курс з первинної вакцинації проти COVID-19 та першого бустера — це 3 щеплення. Перший бустер вводять через 5 місяців після первинної вакцинації. Для групи ризику тяжкого перебігу COVID-19 рекомендовано отримати додатковий бустер, якщо минуло понад 6 місяців від попереднього бустера. Також в Україні дозволена вакцинація проти COVID-19 з 5-річного віку.
 

Міністерство охорони здоров'я України


 

]]>
До кінця року мають запрацювати ЦНАПи ще у 17 громадах області http://monitor.cn.ua/ua/style/98123 На Чернігівщині мережа центрів надання адміністративних послуг наразі налічує 40 таких установ, зокрема по 12 – у Чернігівському та Ніжинському районах, 8 – у Прилуцькому, 5 – у Корюківському та 3 – у Новгород-Сіверському. Ще 17 ЦНАПів мають запрацювати до кінця поточного року (найбільше – 8 – у Чернігівському районі). Це питання – на контролі в Офісі Президента. Стиль article Thu, 28 Sep 2023 16:00:51 +0300 Як триває процес у громадах, де ЦНАПи ще не функціонують, обговорили голови цих ТГ, очільники відповідних РВА під час онлайн-наради за участі першого заступника начальника ОВА Костянтина Мегема.

За словами заступниці директора Департаменту економічного розвитку ОВА Світлани Полторацької, у жовтні заплановано відкриття ЦНАПу в  Гончарівській громаді, у листопаді – в Малодівицькій та Яблунівській, у грудні – аж у 13 громадах: Добрянській, Киїнській, Киселівській, Комарівській, Любецькій,  Мринській, Новобасанській, Олишівській, Понорницькій, Седнівській, Сухополов’янській, Талалаївській сільській та Тупичівській.

Минулого місяця, згідно зі складеним графіком, ЦНАП мав відкритися у Лосинівській громаді. Як прокоментували у Ніжинській РВА, наразі все готове до відкриття, проблема, розв’язанням якої займаються, – відсутність працівника.

Загалом у кожній зі згаданих громад готуються до відкриття центрів (від розв’язання організаційних моментів до проведення ремонтних робіт та забезпечення технікою/меблями). Дві громади – Новобасанська та Добрянська – для ремонтів приміщень залучили субвенцію з державного бюджету. Деяким, як-от Понорницькій та Киселівській, варто значно пришвидшитися: першій – визначитися з розміщенням ЦНАПу у наявних будівлях, другій – з виділенням самого приміщення. Варіантом вирішення питання відсутності приміщення може стати організація мобільного ЦНАПу.

    «До кінця поточного року в усіх територіальних громадах області мають працювати ЦНАПи. Це однозначно спростить доступ наших громадян до отримання необхідних послуг у комфортних умовах. Часу вже не так і багато. Тому зволікати не варто. Потрібно використати всі можливості, в тому числі й ті, що пропонують міжнародні партнери, зокрема інституційний супровід», – зазначив Костянтин Мегем.

Так, суттєву допомогу у процесі надає Проєкт PROSTO «Підтримка доступності послуг в Україні». За участі експертів цієї ініціативи цьогоріч відкрились центри у Деснянській та Ладанській ТГ. Проєкт продовжує супроводжувати інституційне створення ЦНАПів ще в трьох громадах: Добрянській, Лосинівській та  Cеднівській.

Крім того, в межах Проєкту шістьом громадам, де ще не утворені ЦНАПи, для надання адміністративних послуг передано техніку (комп’ютери, ноутбуки, багатофункціональні пристрої). Такою можливістю скористалися Добрянська, Киїнська, Комарівська, Новобасанська, Понорницька та Седнівська ТГ.

Консультаційну підтримку з питань створення ЦНАПу може отримати будь-яка громада, відправивши заявку на сайті проєкту PROSTO «Підтримка доступності послуг в Україні».
 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації

]]>
Впровадження е-квитка: міські автобуси обладнуються стаціонарними валідаторами http://monitor.cn.ua/ua/style/98122 У громадському транспорті Чернігова триває процес впровадження електронного квитка. На окремих міських автобусних маршрутах вже працюють машини зі стаціонарними валідаторами. Стиль article Thu, 28 Sep 2023 14:58:29 +0300
Це означає, що в автобусах, де функціонують стаціонарні валідатори — відсутні кондуктори (в окремих випадках можлива присутність помічника водія в обовʼязки якого не входить пересуватися салоном для здійснення продажу квитків).

Вхід в автобус для оплати проїзду готівкою здійснюється через передні двері. Оплата — у водія або помічника водія.

Оплата транспортною чи банківською карткою відбувається шляхом прикладання картки чи пристрою з технологією NFC до стаціонарного валідатора. Факт оплати проїзду контролери перевірятимуть шляхом прикладання картки, з якою була здійснена оплата, до спеціального пристрою.

Просимо пасажирів сумлінно сплачувати за проїзд та для зручності користуватися транспортними картками. Нагадуємо, що відповідальність за своєчасну оплату за проїзд несе саме пасажир.

За повідомленням Управління транспорту, транспортної інфраструктури та зв'язку

]]>
Патрульні виявили громадянина, який може бути причетним до завдання тяжких тілесних ушкоджень http://monitor.cn.ua/ua/style/98121 Вчора, близько 22-ї години, до поліції надійшло повідомлення, що в одному з гаражних автокооперативів на вулиці Литовській відбувається бійка. На місце направили екіпажів патрульної поліції. Стиль article Thu, 28 Sep 2023 12:57:19 +0300 На в’їзді до автокооперативу інспектори звернули увагу на невідомого громадянина, який, побачивши поліцейське авто, заметушився, раптово змінив напрямок руху та намагався швидко піти. Поліцейські вирішили поспілкуватися з чоловіком.
З’ясувалося, що громадянин — один з учасників бійки. За його словами, сварка з наочно знайомим виникла через крадіжку велосипеда. Не дійшовши згоди, конфлікт переріс у бійку.
У гаражі, поблизу якого відбувалася бійка, патрульні виявили 25-річного громадянина з проникаючим ножовим пораненням грудної клітки. Чоловіка шпиталізували каретою швидкої медичної допомоги.
На місце викликали слідчо-оперативну групу. Поліція з’ясовує всі обставини події.

 

Патрульна поліція Чернігівської області

 

]]>
Роботодавцям гарантованакомпенсація за облаштування робочих місць для осіб з інвалідністю http://monitor.cn.ua/ua/style/98120 Компенсуватися будуть витрати за придбані допоміжні засоби для облаштування робочого місця працевлаштованої особи з інвалідністю: меблі, транспортери, брайлівські клавіатури та портативні пристрої тощо. Стиль article Thu, 28 Sep 2023 12:44:46 +0300 Яка сума компенсації роботодавцям передбачається?
 облаштування робочих місць для осіб з інвалідністю І групи — до 100,5 тис грн (15 мінімальних зарплат);
 облаштування робочих місць для осіб з інвалідністю ІІ групи - до 67 тис грн (10 мінімальних зарплат).

 Як отримати компенсацію?
Роботодавцю необхідно протягом 90 календарних днів після працевлаштування особи з інвалідністю подати до регіонального центру зайнятості в паперовій або електронній формі заяву щодо надання компенсації та копії документів, які підтверджують працевлаштування особи з інвалідністю та придбання роботодавцем допоміжних засобів для облаштування робочого місця тощо.

 Детальніше про послугу  https://is.gd/afx4ts
За консультаціями звертайтесь на наш канал онлайн-підтримки в Telegramhttps://t.me/pitrymkaDSZChernigiv

 

Служба зайнятост

 

]]>
До уваги платників: Заповнюємо платіжну інструкцію правильно http://monitor.cn.ua/ua/style/98119 Головне управління ДПС у Чернігівській області звертає увагу платників податків на нюанси заповнення платіжних інструкцій на сплату податків, зборів, платежів та єдиного внеску Стиль article Thu, 28 Sep 2023 12:31:40 +0300    Юридичні особи, фізичні особи-підприємці та громадяни при здійсненні сплати податкових платежі та єдиного внеску заповнюють у платіжній інструкції всі обов’язкові реквізити.
    Перелік обов’язкових реквізитів платіжної інструкції, яка заповнюється платниками, визначено Інструкцією про безготівкові розрахунки в національній валюті користувачів платіжних послуг, затвердженою постановою Правління Національного банку України від 29.07.2022 №163, та Порядком заповнення реквізиту «Призначення платежу» платіжної інструкції під час сплати (стягнення) податків, зборів, митних, інших платежів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, внесення авансових платежів (передоплати), грошової застави, а також у разі їх повернення, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 22.03.2023 № 148 (далі по тексту – Порядок №148).
    Зокрема, акцентуємо увагу на особливостях заповнення 3-х реквізитів: «Призначення платежу»; «Код платника»; «Код фактичного платника».
У реквізиті «Призначення платежу» зазначається інформація, що надає отримувачу коштів можливість ідентифікувати платника, платіж та документи, на підставі яких здійснюється платіжна операція. Приклади заповнення реквізиту «Призначення платежу» наведені у Порядку №148.
    Обов’язковий реквізит «Код платника» заповнюють всі платники, які сплачують податки, збори, інші платежі та єдиний внесок. Юридичні особи у реквізиті «Код платника» зазначають код ЄДРПОУ, фізичні особи-підприємці та громадяни – реєстраційний номер облікової картки платника податків.
    Реквізит «Код фактичного платника» заповнюється в наступних випадках:
1)    юридичними особами у разі, якщо юридичні особи у своєму складі мають відокремлені підрозділи, представництва та сплачують платежі до бюджету і фондів соціального страхування за відокремлені підрозділи, представництва. При цьому юридичні особи у реквізиті «Код платника» платіжної інструкції зазначають власний код ЄДРПОУ, а у реквізиті «Код фактичного платника» - код ЄДРПОУ відокремленого підрозділу, представництва;
2)    громадянами у разі, якщо громадяни сплачують податкові платежі та єдиний внесок за допомогою технічного пристрою (банківський автомат, платіжний термінал, програмно-технічний комплекс самообслуговування, програмно-апаратне середовище мобільного телефону, інший пристрій) або через каси надавачів платіжних послуг. При цьому громадяни у реквізиті «Код фактичного платника» платіжної інструкції зазначають власний податковий номер. Разом з цим, надавач платіжних послуг у реквізиті «Код платника» зазначає свій податковий номер.
    Разом з цим наголошуємо, що ведення обліку нарахованих та сплачених податків, зборів та єдиного внеску в органах ДПС здійснюється за податковим номером – кодом ЄДРПОУ для юридичних осіб та реєстраційним номером облікової картки платника податків (далі – РНОКПП) для фізичних осіб (номером паспорта для осіб, що відмовились від отримання РНОКПП), тому з метою коректного відображення сплачених сум у інтегрованих картках, уникнення неправомірного податкового боргу, пені та штрафних санкцій, просимо Вас уважно заповнювати платіжні документи та контролювати їх заповнення операторами відділень банків та Укрпошти.
 

Пресслужба Головного управління  ДПС у Чернігівській області

 

]]>
У Чернігові проведено круглий стіл до 34-ї річниці Установчого з’їзду Руху http://monitor.cn.ua/ua/style/98118 26 вересня у Чернігові в історичному помешканні Руху (з лютого 1990 р.), де знаходиться Музей боротьби за відновлення незалежності України на Чернігівщині, чернігівські рухівці та просвітяни, Північно-Східний міжрегіональний відділ Управління забезпечення реалізації політики національної пам’яті в регіонах Українського інституту національної пам’яті провели круглий стіл до 34-ї річниці Установчого з’їзду Народного Руху України. Стиль article Thu, 28 Sep 2023 12:28:04 +0300 Особливістю заходу було те, що майже всі його учасники — засновники чернігівських обласних організацій Просвіти та Руху в 1989 р., активісти боротьби за відновлення української незалежності 1989—1991 рр, українського державотворення, Помаранчевої революції 2004 р. та Революції Гідності 2013—2014 рр., борці за незалежність України в XX ст.

Сергій Черняков, секретар Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній» представив учасникам особисті речі та документи Івана Панченка (1946—2022), одного з засновників чернігівського Руху та лідерів національно-визвольної боротьби кінця 1980-х – початку 1990-х рр. на Чернігівщині, які його родина передала до Музею боротьби за відновлення незалежності України на Чернігівщині.

«Пам’ятаю, як ми з Василем Чепурним в Чернігівському Русі відбирали кандидатів на цей надважливий форум та голосували за них. Головна вимога — гідно представляти Чернігівщину в строю борців за вільну Україну. Життя довело — ми зробили все правильно», — поділився спогадом Сергій Соломаха, громадський діяч і політичний аналітик.

«Всі найсміливіші, найрадикальніші задуми щодо боротьби за незалежність України, які були висловлені на Установчому з’їзді Руху, реалізовано або дуже активно реалізуються. Саме тому, на мою думку, справа Народного Руху ще не завершена і, оскільки всі європейські нації повертаються до консервативних цінностей, то і НРУ ще отримає друге дихання, якщо ми не сидітимемо, склавши руки. Друга частина наших ще тодішніх ідей та задумів — сильна, демократична за європейськими стандартами держава заможного народу без олігархів і п’ятої колони ще тільки на початку реалізації», — наголосив Василь Чепурний, власний кореспондент газети «Голос України» в Чернігівській області.

«Від реєстрації делегатів на з’їзд Руху і впродовж всіх трьох днів (8-10 вересня 1989 р.) мене надихала бойова, оптимістична атмосфера. Всі засідання починалися та завершувалися виконанням «Козацького маршу» (ще називають «Запорозького маршу»). Пройшло 34 роки і тепер розумію, що це був наш з’їзд переможців… Комуністична влада реально боялася цього форуму та майбутнього. Біля будинку конференц-залу Київського політехнічного інституту, де проходив з’їзд, на відстані стояли чисельні омонівці — «до зубів» озброєний міліцейський спецназ. Це я побачив на власні очі. Виступ нашого члена делегації з Чернігівщини, легендарного Левка Лук’яненка — один із найбільш радикальних. Без жодних «викрутасів» прямо закликав боротися за державну незалежність України. До речі, він був найстаршім за віком делегатом Установчого з’їзду Руху», — згадав про пережите Сергій Бутко, делегат Установчого з’їзду Руху, регіональний представник Українського інституту національної пам’яті в Чернігівській області.

«Так, виконання «Козацького маршу» стало традицією на всіх рухівських з’їздах. Загалом установчий з’їзд Руху став надзвичайно важливою віхою у боротьбі за відновлення незалежності України. Організаційно оформилася одна з наймасовіших громадсько-політичних організацій, що стала потужним рушієм на шляху до 24 серпня 1991 р.», — зауважив Володимир Ступак, громадський діяч.

Учасники круглого столу вшанували хвилиною мовчання всіх рухівців, які вже пішли в засвіти та тих, хто віддав своє життя за Україну у війні з російським агресором.

Традиційно зустріч завершилася виконанням Державного Гімну України.

 

Олександр Майшев,
член Національної спілки журналістів України

]]>
Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу http://monitor.cn.ua/ua/style/98116 Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території області за період з 8:00 27 вересня по 8:00 28 вересня 2023 року Стиль article Thu, 28 Sep 2023 12:14:15 +0300 Протягом минулої доби зареєстровано 9 небезпечних подій, а саме: 5 дорожньо-транспортних пригод та 4 пожежі. Внаслідок цих подій 4 особи постраждали.

 Оперативна інформація про ситуацію поблизу державного кордону України в межах області

14:00-14:10 27.09.2023 року

- 14 вибухів з міномету 120 мм по н.п. Архипівка Новгород-Сіверського  району.

15:44-16:33 27.09.2023 року

 - 16 вибухів зі ствольної артилерії по н.п Шишківка Корюківського району.

23:00-23:06 27.09.2023 року

- 3 вибухи з міномету 120 мм по н.п. Грем'яч Новгород-Сіверського району.

Про втрати серед місцевого населення чи пошкодження цивільної інфраструктури інформація не надходила.

Дорожньо-транспортні пригоди – 5:

- в  м. Носівка по вул. Привокзальній, 6Б о 05 год. 47 хв. 27 вересня водій автомобіля "ВАЗ 21093" здійснив наїзд на пішохода. Внаслідок пригоди пішохід отримав травми.

- в м. Новгород-Сіверський  по вул. Козацькій о 16 год. 51 хв.  27 вересня водій автомобіля "Шевроле Круз"  здійснила наїзд на велосипедистку.  Внаслідок наїзду велосипедистка отримала травми.

- в м. Чернігові по проспекту Михайла Грушевського  біля  будинку №163 о 08 год. 10 хв. 27 вересня водій  автомобіля  "Джилі " наїхав жінці на ногу. В результаті ДТП  жінка отримала тілесні ушкодження. 

- в м. Чернігові по вулиці Івана Мазепи, 50 о 08 год. 29 хв. 27 вересня водій автомобіля  "Хонда" не впорався з керуванням та врізався у стовп. Внаслідок ДТП водій отримав тілесні ушкодження.

- в м. Чернігові по проспекту Перемоги, 140 о 12 год. 27 хв. 27 вересня водій автомобіля  "Volkswagen"  збив неповнолітню велосипедистку (9 років). Водій автомобіля з місця ДТП зник у невідомому напрямку. У дівчинки травмувань не виявлено. В ході розслідування автомобіль було встановлено.

 Пожежі – 4:

пожежі в житловому секторі 1:

- в м. Ніжині по вул. Афганців, 24 в 00 год. 45 хв.  28 вересня сталася пожежа гаражу (3,5х9 м, стіни цегляні, покрівля шиферна). Вогнем знищено майно, пошкоджено облицювання гаражу на площі 5 кв.м. Причина - коротке замикання електромережі.

пожежі на транспорті 1:

- в м. Прилуки по вул. Київській біля будинку №307 о 14 год. 12 хв. 27 вересня сталася пожежа автомобіля «Daewoo Lanos». Вогнем пошкоджено відсік двигуна. Причина - розгерметизація паливної системи автомобіля.  

пожежі сухої трави та сміття – 2:

-  біля с. Салтикова Дівиця Чернігівського району (Куликівська ТГ) о 16 год. 11 хв. 27 вересня на відкритій території сталася пожежа сміття на площі 0,01 га.

- м. Ічня Прилуцького району по вул. Жадьківській о 17 год. 40 хв. 27 вересня на відкритій території сталася пожежа сміття на площі 0,1 га.

Причина - необережне поводження з вогнем невстановленої особи.

Виявлення та знешкодження боєприпасів: піротехнічні підрозділи 3 рази залучалися до виконання робіт за призначенням, виявлено 2 ВНП (з початку бойових дій - 52166 ВНП).

Радіаційний фон:

На території області радіаційний фон зареєстровано в межах 10-14 мікрорентген/годину, в тому числі: Чернігів – 14 мкр/год., Ніжин – 12 мкр/год., Прилуки – 14 мкр/год., Остер – 11 мкр/год., Покошичі – 11 мкр/год, Семенівка – 12 мкр/год., Сновськ – 10 мкр/год.

Прогноз погоди:

За прогнозом облгідрометеоцентру на території області з 20 години  27 вересня по 20 годину 28 вересня очікується мінлива хмарність, без істотних опадів. Вночі та вранці місцями слабкий туман. Вітер східний 5-10 м/с. Температура по області вночі 7-12º, вдень 22-27º тепла.

По м. Чернігову очікується мінлива хмарність, без істотних опадів. Вітер східний 5-10 м/с. Температура вночі 8-10º, вдень 23-25º тепла.

]]>
Поліція Чернігівщини закликає водіїв та пішоходів неухильно дотримуватися правил дорожнього руху http://monitor.cn.ua/ua/style/98113 Співробітники груп реагування патрульної поліції Чернігівщини проводять профілактичну роботу з учасниками дорожнього руху та слідкують за неухильним дотриманням ПДР як водіями, так і пішоходами. Стиль article Wed, 27 Sep 2023 18:15:03 +0300 За минулу добу на дорогах області сталося три ДТП, у яких загинули та травмувалися люди. У Корюківському районі одна людина загинула внаслідок ДТП, а на Прилуччині внаслідок дорожньо-транспортної пригоди травмувалися двоє людей.

Крім того, 25 вересня в Новгород-Сіверському районі сталося ДТП під час, якого водій "DAEWOO" рухаючись по автодорозі, не впорався з керуванням та виїхав на зустрічну смугу, де скоїв зіткнення з вантажівкою "MAN". В наслідок пригоди водій та пасажирка легковика були доставлені до лікарні з травмами різного ступеня тяжкості.

Зважаючи на це, поліція закликає водіїв не перевищувати швидкості руху та бути особливо уважними поблизу перехресть, пішохідних переходів та залізничних переїздів. Поліцейські наполегливо рекомендують водіям транспорту бути особливо уважними та обережними.

Поліція наголошує на безумовному дотриманні Правил дорожнього руху усіма учасниками – як водіями, так і пішоходами.

Також поліція закликає пішоходів переходити дорогу тільки у встановлених місцях та рекомендує у темний час доби носити на одязі світлоповертальні елементи, які дозволять водіям заздалегідь побачити вас та знизити швидкість.

Якщо вам потрібна допомога правоохоронців – не зволікайте і телефонуйте на спецлінію «102».

Безпечної вам дороги!

]]>
Мобільний клас із мінної безпеки курсує Чернігівщиною http://monitor.cn.ua/ua/style/98112 Сьогодні киїнські ліцеїсти мали змогу дізнатися про найпоширеніші види вибухонебезпечних предметів їх види, наслідки необережного поводження, а також основні вимоги у разі виявлення підозрілих предметів. Стиль article Wed, 27 Sep 2023 17:51:56 +0300 Крім того, всі бажаючі приміряли спорядження піротехніків ДСНС та зробили фото на згаду.

Наостанок усім присутнім рятувальники надали тематичні пам’ятки, буклети, листівки від UNICEF Ukraine.

]]>
Патрульні виявили медпрепарати, які можуть бути наркотичними речовинами http://monitor.cn.ua/ua/style/98111 Вчора на стаціонарному посту "Кіпті" патрульні поліцейські під час контролю транспортних засобів звернули увагу на громадянина, що був пасажиром мікроавтобусу Mercedes. Стиль article Wed, 27 Sep 2023 17:09:38 +0300 Спілкуючись з охоронцями порядку, чоловік помітно нервував, на запитання відповідав плутано.
Під час поверхневої перевірки поліцейські виявили у громадянина чималу кількість медичних препаратів. Назва на стікерах вказувала, що вони входять до категорії наркотичних, видаються за спеціальним рецептом та суворо обліковуються.
Пояснення щодо походження медпрепаратів викликали сумніви, тому патрульні викликали на місце слідчо-оперативну групу.
Загальна кількість вилученого склала майже 100 таблеток. Поліція з’ясовує всі обставини.

Патрульна поліція Чернігівської області

]]>
В пам'ять поліцейських, які героїчно загинули під час оборони Чернігова, висадили вічнозелені дерева http://monitor.cn.ua/ua/style/98110 Сьогодні співробітники поліції разом з родинами загиблих колег висадили туї на знак вічної пам’яті про Володимира Настича, Дмитра Музирьова, Дмитра Лук’яненка та Олексія Христенка Стиль article Wed, 27 Sep 2023 16:23:17 +0300 Поліцейські загинули 28 лютого 2022 року в приміському селі Киїнка під час оборони Чернігова від російської навали.

– Висаджувати дерева на честь загиблих Героїв – це почесна і водночас скорботна традиція. Чернігівські поліцейські Володимир Настич, Дмитро Музирьов, Дмитро Лук’яненко та Олексій Христенок навіки в строю та назавжди у наших серцях. Ми пам’ятаємо про їх подвиг щодня. Ми пам’ятаємо і знаємо, що в них залишилися сім’ї, які потребують нашої уваги і піклування. Батьки, діти, дружини загиблих Героїв – це члени нашої великої поліцейської родини, – говорить керівник управління кадрового забезпечення поліції Чернігівщини Ігор Папченко.

Вічнозелені дерева висадили біля будівлі Киїнської сільської ради. Саме там раніше відкрили меморіальну дошку на честь загиблих поліцейських.

Пам’ятаємо подвиг наших Героїв і схиляємо голови перед усіма, чиї імена і вчинки навіки вписані в історію нашої України та закарбовані в нашій пам’яті!

]]>
«Пошуково-рятувальні роботи в умовах міста»: чернігівські рятувальники пройшли пізнавальний тренінг http://monitor.cn.ua/ua/style/98109 Чернігівські рятувальники пройшли 5-денне навчання за програмою «Пошуково-рятувальні роботи в умовах міста» у рамках проекту «Опора». Стиль article Wed, 27 Sep 2023 15:41:27 +0300  Надзвичайники ознайомилися з основними способами та етапами проведення аварійно-рятувальних робіт в умовах міста, а саме зведення підпор та укріплень, порятунок з траншей та пошук людей в замкнутому просторі, підйом і переміщення потерпілих.

Проведення подібних занять дозволяє рятувальникам обмінюватися знаннями і досвідом з іноземними колегами  та сприяє ще ефективнішому виконанню своїх функціональних  обов’язків.

]]>
Про нагальні питання медичної галузі в області у полілозі: НСЗУ – ОВА – громади http://monitor.cn.ua/ua/style/98108 «Програма медичних гарантій реагує на виклики війни. Про це свідчать пакети послуг, додані Національною службою здоров’я України наприкінці минулого року», – зауважила голова НСЗУ Наталія Гусак під час сьогоднішньої зустрічі із головами ТГ області – власниками закладів охорони здоров’я області. Стиль article Wed, 27 Sep 2023 15:19:08 +0300 Серед учасників зібрання – начальник ОВА В'ячеслав Чаус, голова обласної ради Олена Дмитренко, заступниця начальника ОВА Жанна Шерстюк, начальник Управління охорони здоров’я ОВА Андрій Лінник та директорка Північного міжрегіонального департаменту НСЗУ Вікторія Мілютіна.

Очільниця НСЗУ детально розповіла про супровід і лікування дорослих та дітей з психічними розладами на первинному рівні медичної допомоги. Для надання відповідних послуг вже законтрактовано 30 закладів охорони здоров’я регіону. Цьогоріч на Чернігівщині служба оплатила послуги реабілатації на понад 56 мільйонів гривень. Це не фізіотерапевтичні кабінети зі спеціальним обладнанням, як багато хто собі уявляє, а робота мультидисциплінарної команди у складі різнопрофільних фахівців, зокрема психологів та психіатрів.

На сьогодні в області такі команди, як зазначив Андрій Лінник, працюють у 17 закладах охорони здоров’я, 9 з яких законтрактовані за пакетом стаціонарної реабілітаційної допомоги, 8 – амбулаторної. Звісно, є потреба у розширенні мережі, враховуючи війну та збільшення на цьому фоні рівня серцево-судинних захворювань та інсультів. Не вистачає й спеціалістів, навчання яких вже організовано в Чернігівській політехніці.

Крім того, за словами Жанни Шерстюк, в області впроваджуватиметься алгоритм міжвідомчої співпраці закладів охорони здоров’я, соціального захисту та освіти, щоб започаткувати системну модель комунікації для надання реабілітаційних послуг у сфері ментального здоров’я.

    «До речі, лише 6% людей проходять реабілітацію після інсульту, тому важливо розвивати і цю послугу. До того ж, гострою темою є небажання медиків використовувати тромболітичні засоби при лікування хвороби», - наголосила  Наталія Гусак.

У конструктивному діалозі з головами ТГ обговорили і інші питання медичної галузі. Присутніх цікавило функціонування мобільних аптечних пунктів, які курсуватимуть з жовтня по Прилуцькому району; а також можливість отримати медичні препарати за програмою «Доступні ліки» родичам або знайомим пацієнта, якщо в нього немає такої можливості.


Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністраці

]]>
Запустити роботу тролейбусів у мікрорайоні Подусівка можуть вже наступного року http://monitor.cn.ua/ua/style/98107 На загальноміській нараді під час обговорення питань громадських перевезень в.о. міського голови Чернігова Олександр Ломако повідомив, що триває робота над можливістю забезпечити електротранспортом мікрорайон Подусівка. Стиль article Wed, 27 Sep 2023 14:35:32 +0300     — Ми дивилися різні варіанти. Найбільш оптимальний — придбання, хоча б чотирьох, тролейбусів із автономним ходом.  Вони на 40-50% дорожчі за ці, які ми зазвичай купуємо, але, якщо порахувати вартість мережі, то воно вигідніше. Треба дивитися на можливості бюджету, — говорить Олександр Ломако.

В.о. міського голови зауважив, що вирішення цього питання залежатиме від змін до Бюджетного кодексу та можливостей місцевої казни.

20 вересня Верховна Рада України підтримала урядовий законопроєкт про зміни до Бюджетного кодексу (№10037) у першому читанні. Зокрема, там йдеться про вилучення з 1 жовтня 2023 року до 31 грудня 2024 року до спеціального фонду держбюджету ПДФО від оподаткування доходів у вигляді грошового забезпечення, грошових винагород та інших виплат, одержаних військовослужбовцями, поліцейськими та особами рядового і начальницького складу (який наразі зараховується у обсязі 64% до бюджетів ОМС, 15% до обласних бюджетів).

Зараз у депутатів є можливість для подання пропозицій та поправок, які будуть опрацьовуватись в Бюджетному комітеті при підготовці до другого читання та виноситимуться далі на голосування.

         — Я сподіваюсь, що знайдено буде компроміс і для громад, і для всієї країни. Краще рішення — залишити все так як є. Адже це більш швидка і ефективна підтримка військових частин і вирішення питань, які у них є. Вони (військові — ред.) самі про це говорять, що без нас по своїй вертикалі не зможуть їх вирішувати за зрозумілий період часу. Якщо у нас ці кошти забрати, то вони їх взагалі ніколи не вирішать, — говорить в.о. міського голови.

Вилучення військового ПДФО — мінус понад один мільярд гривень на рік з бюджету Чернігова. Ці кошти дозволяли підтримувати ЗСУ та працювати над відбудовою. Без них — місто буде позбавлене такої можливості.

Стосовно тролейбусного сполучення Подусівки з рештою міста, Олександр Ломако дав доручення вже зараз працювати над цим питанням і якщо зміни до Бюджетного кодексу будуть проголосовані із врахуванням потреб і думки громад, то це питання в наступному році буде вирішено.

     — Нам потрібно буде прийняти остаточне рішення і можливо вже цього року придбати один, а решту три — в першому кварталі наступного. І тоді б Подусівка була з тролейбусним сполученням, — говорить Ломако.

Нагадаємо, що зараз триває ремонт контактної мережі в мікрорайоні Бобровиця. До кінця року мешканці цієї частини міста також будуть забезпечені послугами перевезення міським електротранспортом

Пресслужба Чернігівської міської ради
 

]]>
На Чернігівщині створена перша охоронна зона http://monitor.cn.ua/ua/style/98106 У вересні цього року Департамент екології та природних ресурсів Чернігівської ОДА для збереження лелеки чорного, жиле гніздо якого було виявлено в регіональному ландшафтному парку «Міжрічинський», створив охоронну зону для збереження біорізноманіття у лісах. Так, був розроблений та затверджений Паспорт охоронної зони, яким встановлена допустима та недопустима діяльність на цій території для забезпечення спокою птахів. Стиль article Wed, 27 Sep 2023 13:51:40 +0300 Оскільки лелека чорний сторожкий, лякливий, гніздиться в глухому лісі й шуму не любить, навколо його гнізда в радіусі 100 м (ділянка суворої охорони) заборонена будь-яка діяльність протягом всього року, а під час гніздового періоду з 15 квітня по 30 липня – в радіусі кілометра. Варто зауважити, що в цей час довкола гнізда не дозволяється навіть перебування.

Що таке охоронні зони та в чому позитив?

На сьогодні в Україні з’явилася можливість створювати охоронні зони навколо реальних популяцій видів Червоної книги.

На відміну від заповідних територій, охоронна зона створюється доволі швидко – за 30 днів. Для цього погодження лісівників не потрібне – все вирішує обласна адміністрація на підставі звернення наукових установ або зацікавлених організацій.

Створюються охоронні зони для збереження об’єктів Червоної книги України, регіональних рідкісних видів, типових та унікальних екосистем, найстаріших або визначних дерев.

Саме для збереження невеликих місцевостей червонокнижних рослин у лісі або гнізд червонокнижних птахів, на кшталт лелеки чорного, і створюють охоронні зони. Тож турбувати й шукати заради цікавості гнізда чорного лелеки не варто, адже це може спричинити скорочення чисельності популяцій цих птахів!

Довідково. Кабінет Міністрів України постановою від 12 травня 2023 року  №499 затвердив два документи: Порядок створення охоронних зон для збереження біорізноманіття у лісах та Порядок створення охоронних зон для збереження об’єктів Червоної книги України.

За повідомленням Департаменту екології та природних ресурсів
Чернігівської облдержадміністрації

 

]]>
Свідки ДТП, відгукніться! http://monitor.cn.ua/ua/style/98104 У рамках розслідування смертельної дорожньо-транспортної пригоди в м. Мена Корюківського району поліція розшукує свідків та очевидців події. Стиль article Wed, 27 Sep 2023 13:23:26 +0300  Вчора, 26 вересня, близько 19:30 водій автомобіля «Volkswagen Caddy», рухаючись у місті Мена по вулиці Чернігівський шлях, при виконанні маневру повороту ліворуч здійснив зіткнення з велосипедистом, який рухався у зустрічному напрямку.

Внаслідок ДТП велосипедист отримав тілесні ушкодження, від яких помер в кареті «швидкої допомоги».

Нині поліція розслідує обставини ДТП у рамках провадження за частиною 2 статті 286 Кримінального кодексу України.

Якщо вам що-небудь відомо про обставини цієї події, прохання телефонувати за номером (0462)619-838 або (073)200-12-31.

Не залишайтеся байдужими!

]]>
Поліцейські Чернігівщини пройшли навчання та готові допомагати колегам за принципом «Рівний – Рівному» http://monitor.cn.ua/ua/style/98103 Турбота про ментальне здоров`я – запорука успішної діяльності та щасливого життя. Проте бувають ситуації, коли власних ресурсів недостатньо і ми потребуємо допомоги. Стиль article Wed, 27 Sep 2023 13:22:10 +0300 Добре, коли поруч є люди, які завжди підтримають, підбадьорять і, за необхідності, дадуть слушну пораду. З цією метою в підрозділах поліції Чернігівської області наявні консультанти Програми психологічної підтримки поліцейських за принципом «Рівний-Рівному». Як правило, це саме ті люди, які першими помічають зміни поведінки чи настрою своїх колег, оскільки працюють пліч-о-пліч і перебувають в тісній комунікації.

З метою набуття нових знань та навичок, тренери програми Аліна Богдан та Катерина Дудка провели практичне заняття для діючих консультантів. Учасники ознайомилися та відпрацювали на собі низку технік стабілізації психоемоційного стану: візуалізація, дихальні та медитативні вправи. Також учасники працювали над визначенням власного ресурсу, який допомагає стабілізувати власний емоційний стан та тримати себе в тонусі. Всі ці прості, але досить дієві методи дозволяють долати негативні стани, знизити внутрішню напругу та в цілому підвищують загальний фон настрою.

Особливу увагу приділили наданню першої психологічної допомоги, розглянули які бувають реакції на стрес та що потрібно робити для розвитку особистої стресостійкості.

Набувши нових знань, консультанти матимуть змогу доречно та вчасно зреагувати на проблеми колег на ранніх етапах їх виникнення.

Окремо звернули увагу консультантів на реалізацію Національної програми психічного здоров`я та психосоціальної підтримки, ініціаторкою якої є перша леді Олена Зеленська.

Бажаємо успіхів та наснаги консультантам у роботі. Кожен день ми ближче до перемоги!

 

Поліція Чернігівської області

]]>
Погоджено виплати ще для 30 чернігівців за державною програмою "єВідновлення" http://monitor.cn.ua/ua/style/98102 26 вересня на засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради затверджено рішення комісії з розгляду питань щодо надання компенсації за пошкоджені об’єкти нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України. Стиль article Wed, 27 Sep 2023 12:19:45 +0300
14 вересня було проведено засідання цієї комісії, де було прийнято 37 рішень, з них:

    30 — про надання компенсації на загальну суму 1 862 346,62 грн;
    чотири — про відмову (у зв’язку з повним відновленням об’єкту заявником);
    одне — про зупинення (у зв’язку з відсутністю довідки про несудимість та згоди співвласника);
    два — про поновлення (одна заява — у зв’язку з наданням довідки про несудимість; одна заява — у зв’язку з виправленням технічної помилки).

Пресслужба Чернігівської міської ради
 

]]>
Як програму «Доступні ліки» наблизити до кожної громади – з головою НСЗУ на прессніданку в Чернігівській ОВА http://monitor.cn.ua/ua/style/98100 У Чернігівській області цьогоріч виписано 300 тисяч електронних рецептів за державною програмою реімбурсації «Доступні ліки». За погашеними рецептами аптеки (наразі в області 310 аптек-учасниць) вже отримали понад 22 млн грн від Національної служби здоров’я України (НСЗУ). Стиль article Wed, 27 Sep 2023 12:04:30 +0300 Про це повідомила голова НСЗУ Наталія Гусак в медіацентрі ОВА під час прессніданку, присвяченому реалізації згаданої ініціативи.

До обговорення долучилися заступниця начальника ОВА Жанна Шерстюк, директорка Північного міжрегіонального департаменту НСЗУ Вікторія Мілютіна, директорка Департаменту комунікацій НСЗУ Галина Нагорна та начальник Управління охорони здоров’я ОВА Андрій Лінник.

    «Доступні ліки – це не тільки державна програма, яка дозволяє мешканцям економити чи придбати ліки із невеликою оплатою. Це ще і якість життя, це запобігання ускладненням хронічних хвороб. Тому розширення аптечних пунктів в області, що беруть участь у цій програмі, дуже важливе й актуальне, – зазначила Жанна Шерстюк.– Наша область специфічна у плані логістики, яка до того ж ускладнилася через військові дії. Транспортна доступність до місць отримання послуг не завжди відповідає тим стандартам, що мають бути. З цього приводу ОВА спільно з профільним управлінням постійно комунікує з громадами, ми залучаємо міжнародну підтримку на відповідні цілі. Наприклад, із жовтня розпочинається програма організації «PACT» по Прилуцькому району, де курсуватимуть мобільні аптечні пункти».

Наразі за програмою «Доступні ліки» можна отримати медичні препарати від серцево-судинних захворювань, діабету 2-го типу, цукрового та нецукрового діабету, бронхіальної астми, епілепсії, розладів психіки та поведінки, хронічного обструктивного захворювання легень, хвороби Паркінсона, а також імуносупресивні препарати.

У серпні поточного року список поповнили знеболювальні для паліативних хворих. З жовтня будуть додані тест-смужки для вимірювання рівня глюкози у крові. Загалом у переліку – понад 500 найменувань препаратів різних виробників, в тому числі й закордонних, різного цінового діапазону, але винятково ті, що є доказовими та пройшли необхідну експертизу.

    «Важливо, щоб кожен українець, який потребує ліків за програмою реімбурсації, знав про таку можливість та міг отримати ліки недалеко від дому. Особливо це стосується сільської місцевості. Так, у селах Чернігівської області погашено лише 4% виписаних електронних рецептів. У середньому по Україні цей показник складає 20%», –  сказала голова НСЗУ Наталія Гусак.

Спікери зазначили, що для розширення доступності програми реімбурсації «Доступні ліки» для пацієнтів необхідна тісна взаємодія НСЗУ з місцевою владою. Зокрема аналіз наявної аптечної мережі у співвідношенні з кількістю жителів громад, стимулювання аптек доєднуватися до програми, розв’язання проблем транспортного сполучення тощо.

Щоб отримати електронний рецепт на препарати за програмою «Доступні ліки», потрібно записатися на прийом до лікаря первинної медичної допомоги (педіатра, терапевта, сімейного лікаря). Залежно від захворювання, лікар випише рецепт або направить до вузького спеціаліста. Термін його дії – 30 днів.

Отримати самі ліки пацієнт може в будь-якій аптеці, яка бере участь у державній програмі реімбурсації. Такі аптеки мають наліпку «Доступні ліки» або «Інсуліни». Знайти найближчу аптеку можна, скориставшись електронною мапою НСЗУ та чат-ботом в телеграмі «Спитай Гриця». Або зателефонувавши на гарячу лінію НСЗУ за номером 16-77. За цим номером також можна залишити скаргу.
 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації
 

]]>
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу http://monitor.cn.ua/ua/style/98099 Протягом минулої доби зареєстровано 10 небезпечних подій, а саме: 2 дорожньо-транспортні пригоди, 5 пожеж, 1 випадок загибелі на водних об’єктах та 2 інші події. Внаслідок цих подій загинули 4 особи та 3 особи постраждали. Стиль article Wed, 27 Sep 2023 10:04:00 +0300 Оперативна інформація про ситуацію поблизу державного кордону України в межах області:

13.10-13.50  26.09.2023 року

- 12 вибухів з міномету 82 мм по н.п. Грем’ячка Новгород-Сіверського району.

15.00-15.45  26.09.2023 року

- 11 вибухів з САУ по  н.п. Гасичівка Чернігівського району.

19.30-19.40  26.09.2023 року

 - 20 вибухів з АГС  по н.п. Сеньківка Чернігівського району.

19.55-20.00  26.09.2023 року

- 29 вибухів з АГС  по н.п. Сеньківка Чернігівського району.

20.50  26.09.2023 року

- 1 вибух зі ствольної артилерії по н.п. Блешня Новгород-Сіверського району.

 Про втрати серед місцевого населення чи пошкодження цивільної інфраструктури інформація не надходила.

Загибель на водних об’єктах – 1:

Біля с. Малий Дирчин Чернігівського району (Седнівська ТГ) о 14 год. 10 хв. 26 вересня із р. Снов співробітниками ДСНС піднято на поверхню з води тіло місцевого жителя, 1980 року народження. Обставини події та причина смерті встановлюються.

Дорожньо-транспортні пригоди – 2:

- в с. Заїзд Прилуцького району по вул. Короткого, 39 о 15 год. 30 хв. 26 вересня водій автомобіля марки "Daewoo Lanos" не впорався з керуванням, виїхав за межі проїжджої частини дороги, з’їхав у кювет та перекинувся. Внаслідок пригоди водій та пасажир отримали травми і були доставлені до лікарні для надання необхідної медичної допомоги;

  - в м. Мена Корюківського району по вул. Чернігівський шлях о 19 год. 30 хв.  26 вересня водій автомобіля марки "Volkswagen Caddy" під час виконання маневру повороту ліворуч на другорядну дорогу не надав переваги у русі велосипедисту, який рухався головною дорогою у зустрічному напрямку, та здійснив наїзд на нього. Внаслідок пригоди велосипедист, 1962 року народження, від отриманих травм помер у кареті екстреної медичної  допомоги.

Пожежі – 5:

пожежі в житловому секторі – 2:

- в с. Кулишівка  Прилуцького району (Варвинська ТГ)  в господарстві по     вул. Садовій, 26 о 22 год. 33 хв. 26 вересня сталася пожежа житлового будинку (6х7 м, стіни цегляні, покрівля металева). Вогнем знищено покрівлю, пошкоджено стіни та домашні речі. Причина – порушення правил пожежної безпеки при експлуатації печей;

- в с. Сахнівка Чернігівського  району  (Березнянська ТГ) в господарстві по вул. Гагаріна, 39 о 01 год. 15 хв. 27 вересня сталася пожежа лазні
(5х5 м, стіни дерев’яні, покрівля шиферна). Вогнем знищено покрівлю та перекриття на всій площі. Причина та збитки встановлюються.

пожежі сухої трави та сміття – 3:

- в м. Носівка Ніжинського району (Носівська ТГ) по вул. Зеленій о 07 год.    33 хв. 26 вересня на відкритій території сталася пожежа сухої трави на площі   0,003 га;

- біля с. Набільське Чернігівського району (Остерська ТГ)  о 16 год. 31 хв. 26 вересня на відкритій території сталася пожежа сухої трави на площі 1,5 га;

-  біля с. Новоселівка Чернігівського району (Киселівська ТГ)  о 17 год. 39 хв. 26 вересня на відкритій території сталася пожежа сміття на площі 0,08 га.

 Причина пожеж - необережне поводження з вогнем невстановлених осіб.

Інші події - 2:

- біля залізничної станції "Кобижча" (Ніжинський район, Бобровицька ТГ)  о 07 год. 10 хв. 26 вересня товарним потягом №2224 сполученням «Дарниця – Конотоп» було смертельно травмовано особу чоловічої статі (дані встановлюються). Затримка руху потягу склала 2 години;

- в с. Гмирянка Прилуцького району (Ічнянська ТГ) по вул. Покровській, 48   на території зерносушильного комплексу ПП "Гмирянське" о 08 год. 05 хв. 26 вересня з приймального бункеру піднято на поверхню двох працівників, з яких один у непритомному стані, а другий, 1966 року народження, загинув на місці пригоди. Проводяться слідчі дії.

Виявлення та знешкодження боєприпасів: піротехнічні підрозділи 3 рази залучалися до виконання робіт за призначенням, виявлено 42 ВНП (з початку бойових дій - 52164 ВНП).

Радіаційний фон:

На території області радіаційний фон зареєстровано в межах 11-15 мікрорентген/годину, в тому числі: Чернігів – 13 мкр/год., Ніжин – 12 мкр/год., Прилуки – 15 мкр/год., Остер – 11 мкр/год., Покошичі – 13 мкр/год., Семенівка – 12 мкр/год., Сновськ – 12 мкр/год.

Прогноз погоди:

За прогнозом облгідрометеоцентру на території області з 20 години 26 вересня по 20 годину 27 вересня очікується невелика хмарність, без опадів. Вітер північно-східний 5-10 м/с. Температура по області вночі 8-13º, вдень  22-27º тепла.

По м. Чернігову температура вночі  8-10º, вдень 23-25º тепла.

]]>
27 вересня - цей день в Україні та в світі http://monitor.cn.ua/ua/style/98098 ДЕНЬ 581 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 581 RUSSIAN AGRESSION Стиль article Wed, 27 Sep 2023 09:23:00 +0300
27 вересня відзначають Всесвітній день туризму, День вихователя і всіх дошкільних працівників, Всесвітній день без м'яса і Всесвітній день шкільного молока.

У Бельгії - День французької спільноти. В Ефіопії - релігійне свято Мескель, День Сент-Вінсента де Поля на Мадагаскарі.

Православна церква вшановує пам'ять апостолів від 70-ти Марка, Аристарха і Зіни; мученика Каллістрата і дружини його, Гімнасія та інших.

Всесвітній день туризму

Всесвітній день туризму заснований Генасамблеєю Всесвітньої туристичної організації, UNWTO, у 1979 році в іспанському місті Торремоліно і відзначається щорічно 27 вересня. Цю дату було обрано у зв'язку з тим, що цього дня 1970 року було ухвалено Статут Всесвітньої туристичної організації.

День вихователя

Професійне свято, створене для вшанування праці вихователів, які є окремою ланкою у сфері працівників освіти. Це чудова нагода визнати та вшанувати їхній важливий внесок у розвиток дітей.

Ще цього дня:

1912 - У Києві відкрито стадіон "Спортивне поле" на три тисячі осіб;

1920 - Симон Петлюра підписав наказ Головної команди військ УНР про організацію повстання на Правобережній Україні.

1937 - В Альбіоні (штат Нью-Йорк) відкрилася перша школа з навчання Санта-Клаусів;

1939 - Німці захопили Варшаву;

1941 - В окупованому нацистами Києві оприлюднено наказ коменданта: усім євреям з'явитися на збірний пункт у районі Бабиного Яру "для евакуації";

1941 - Сирійську Республіку проголошено незалежною державою;

1961 - Сьєрра-Леоне стала сотою державою-членом ООН;

1977 - Розпочала роботу перша атомна електростанція Української РСР - Чорнобильська АЕС;

1998 - Засновано компанію Google;

2001 - Уряд Норвегії заснував міжнародну премію за математичні дослідження - Абелівську премію;

2002 - Східний Тимор став членом ООН;

2003 - Україна обмежила імпорт російських сірників;

Церковне свято

Святий апостол від 70-ти Марк, який називався також Іваном, згадується святим апостолом і євангелістом Лукою в книзі Діянь, а також святим апостолом Павлом у посланнях до Колосян і до Филимона. Святий апостол Марк проповідував Слово Боже разом із апостолами Павлом і Варнавою і був поставлений ними єпископом у Фінікійському місті Біблі.

Святий апостол від 70-ти Аристарх згадується святим апостолом Павлом у посланні до Колосян і до Филимона. Святий апостол Аристарх був супутником апостола Павла, а згодом був поставлений єпископом у Сирійське місто Апамею.

Святий апостол від 70-ти Зіна, учень і співробітник первоверховного апостола Павла, був прозваний "законником", оскільки був ученим чоловіком і відав юридичними справами в церковних судах.

Про нього згадується в посланні святого апостола Павла до апостола Тита: "Зіну, законника, і Аполлоса подбай відправити так, щоб у них ні в чому не було нестачі". Згодом апостол Зіна був єпископом у Діосполі (або Лідді) в Палестині.

Іменини: Іван.

]]>
Захопив та утримував у заручниках дитину: на Чернігівщині правоохоронці скерували до суду провадження щодо російського військовослужбовця http://monitor.cn.ua/ua/style/98097 Слідчі Головного управління Нацполіції у Чернігівській області спільно зі співробітниками Управління стратегічних розслідувань та Служби безпеки України під процесуальним керівництвом Чернігівської обласної прокуратури завершили досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом захоплення та утримання у заручниках неповнолітнього військовослужбовцем 21-ї окремої мотострілецької бригади рф. Стиль article Tue, 26 Sep 2023 18:47:30 +0300 У ході слідства поліцейські встановили, що злочин відбувся в середині березня 2022 року на території села Терехівка Чернігівського району. Командир окремої мотострілецької бригади збройних сил російської федерації за попередньою змовою з іншими військовослужбовцями рф захопив та утримував неповнолітнього жителя Чернігівського району, як заручника.

Метою захоплення неповнолітнього було здійснення психологічного тиску та спонукання його матері – діючого військовослужбовця Збройних сил України – до надання солдатам рф відомостей про місце дислокації військових частин ЗСУ.

Солдати рф, використовуючи автоматичну вогнепальну зброю, з метою залякування, помістили заручника до гаражного приміщення. Представники окупаційних сил організували цілодобову охорону приміщення, щоб заручник не втік.

Військові рф змушували неповнолітнього записувати повідомлення своїй матері, щодо необхідності надання інформації про відомі їй місця дислокації об’єктів ЗСУ, як єдиної умови звільнення дитини.

Надалі, не отримавши бажаної інформації, представник окупаційних сил звільнив неповнолітнього.

За сукупністю вчинених злочинів військовому рф оголошено про підозру у порушенні законів та звичаїв війни, вчиненому за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 28, ч.1 ст. 438 Кримінального Кодексу України ).

Санкція ч.1 ст.438 КК України передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від десяти до п'ятнадцяти років або довічно.

Матеріали кримінального провадження із обвинувальним актом було передано на розгляд до суду.

Сектор комунікації поліції Чернігівської області
 

]]>
СБУ викрила російського інформатора, який збирав розвіддані про українські війська та критичну інфраструктуру на кордоні з рф http://monitor.cn.ua/ua/style/98096 Стиль article Tue, 26 Sep 2023 17:15:29 +0300 Контррозвідка Служби безпеки затримала на Чернігівщині інформатора спецслужб рф, який збирав розвіддані про українські війська та критичну інфраструктуру у прикордонних районах області.

Насамперед ворога цікавила інформація про місця розташування блокпостів, чисельність особового складу, наявність військової техніки ЗСУ та будівництво на території регіону об’єктів військової авіації.

Також зловмисник «малював» для агресора схеми місцевих залізничних маршрутів, якими курсують вантажні ешелони.

Крім того, фігурант, за завданням ворожих спецслужб, збирав інформацію про об’єкти енергетичної інфраструктури обласного центру.

Розвідувальна інформація потрібна була окупантам для підготовки нової серії повітряних атак по регіону.

Співробітники СБУ задокументували злочинні дії зловмисника і затримали його за місцем проживання. Під час обшуку у затриманого виявлено мобільний телефон, який він використовував для комунікації з агресором.

За даними слідства, ворожим інформатором є місцевий житель, який на період окупації частини регіону потрапив у поле зору загарбників через свої прокремлівські погляди.

У травні цього року на чоловіка дистанційно вийшов представник спецслужб рф і запропонував йому співпрацю у війні проти України.

Згодом російський інформатор приступив до виконання ворожих завдань, про що «звітував» агресору в анонімному чаті. Щоб приховати злочинну діяльність, він одразу видаляв усі повідомлення після кожного «сеансу» зв’язку з окупантами.

Однак, це не допомогло – співробітники СБУ зібрали на фігуранта обґрунтовану доказову базу і повідомили йому про підозру за ст. 114-2 Кримінального кодексу України (несанкціоноване поширення інформації про направлення, переміщення зброї, озброєння та бойових припасів в Україну, рух, переміщення або розміщення ЗСУ).

Наразі він перебуває під вартою. Триває розслідування для встановлення всіх обставин злочину. Зловмиснику загрожує до 12 років тюрми.

Контрдиверсійні заходи проводили співробітники СБУ в Чернігівській області за процесуального керівництва обласної прокуратури.

 

Служба безпеки України

 

]]>
Латвія передала Чернігову два з дванадцяти модульних будинків http://monitor.cn.ua/ua/style/98095 Це житло призначено для осіб, які втратили власне внаслідок активних бойових дій. Стиль article Tue, 26 Sep 2023 16:42:20 +0300 Про це йшлося під час загальноміської наради 26 вересня. Виготовленням та транспортуванням будинків займається Латвія, як власне і фінансуванням, виділивши на це кошти із власного держбюджету. До кінця року місту передадуть ще десять таких осель.

    — Це важливо і дякуємо народу Латвії, що він приділяє час і допомагає нам відбудовуватися, — сказав під час наради в.о. міського голови Олександр Ломако.

Ці будинки будуть встановлені на території модульного містечка по вул. Дрозда. Площа кожного — 55 м². Про отримання  такої допомоги було досягнуто домовленостей під час зустрічі в.о. міського голови Чернігова та міністра економіки Латвії.

У жовтні також передбачається розпочати заселення людей у 112 квартир, що зведені на вул. Дрозда у співпраці між Національним комітетом товариства Червоного Хреста України та Чернігівською міською радою. Про це повідомив заступник міського голови Олександр Атрощенко. Розподіл житла здійснюватиметься згідно Постанови Кабміну №495.



Пресслужба Чернігівської міської ради
 

]]>
На Чернігівщині відкрився "Клас безпеки" http://monitor.cn.ua/ua/style/98094 26 вересня в одному з городнянських ліцеїв відкрито “Клас безпеки”. Стиль article Tue, 26 Sep 2023 15:00:31 +0300 Це Всеукраїнський проєкт, впроваджений із метою створення безпечних умов для учасників освітнього процесу під час дії воєнного стану.

Під час першого заняття фахівець ДСНС навчив ліцеїстів основним правилам пожежної безпеки, розповів як за допомогою вогнегасника можна самостійно ліквідувати займання, ознайомив зі специфікою роботи рятувальників та напрямками діяльності Служби порятунку. За допомогою макетів вибухонебезпечних предметів розповів дітям, які можуть бути різновиди вибухівки та де на неї можна натрапити, а також навчив алгоритму дій у разі виявлення боєприпасів.

Насамкінець рятувальник подарував малечі тематичну сувенірну продукцію від Дитячого фонду ООН UNICEF Ukraine.

]]>
Увага! Шахраї створюють фейкові оголошення з продажу дров у соцмережах! Поліція закликає громадян не надсилати передоплату за неіснуючий товар http://monitor.cn.ua/ua/style/98093 З настанням осені активізувалися шахраї, які розміщують у місцевих групах на «Фейсбуці» фейкові оголошення про продаж дров. Стиль article Tue, 26 Sep 2023 14:18:58 +0300 Такі оголошення, як правило, супроводжують фото вантажівок з дровами, які пропонують купити за вигідною ціною і одразу ж доставити до двору покупця. Поліція закликає громадян не перераховувати гроші у якості передоплати за дрова, поки ви не впевнитеся у наявності товару.

 Вчора до поліції надійшла заява від мешканки Деснянської громади Чернігівського району, яка повідомила, що ще 21 вересня вона побачила в місцевій спільноті на «Фейсбуці» оголошення про продаж дров. Зв’язавшись із продавцем, вона надіслала йому передоплату за дрова – 6600 гривень. Однак товару так і не отримала, а «продавець» перестав виходити на зв'язок.

Того ж дня до поліції звернулася інша мешканка цієїж громади, яка також знайшла у групі на «Фейсбуці» подібне оголошення і так само перерахувала передоплату за дрова у сумі 7200 гривень. Після цього зв'язок із «продавцем» обірвався. Зрозумівши, що її ошукали, потерпіла звернулась по допомогу до поліції.

Нині поліцейські шукають причетних до шахрайств у рамках відкритих кримінальних проваджень.

Поліція Чернігівської області закликає громадян: щоб не потрапити на гачок шахраїв, розраховуйтеся за товар лише тоді, як отримаєте і особисто оглянете його. Особливу недовіру має викликати надміру привабливий зміст оголошень.

Користуючись сезонним попитом на дрова, шахраї розміщують фейкові повідомлення у місцевих групах в соцмережах «Підслухано в нашій громаді», «Куплю-продам», «Дошка оголошень» тощо. Зловмисники можуть видавати себе за «співробітників лісгоспу» чи мешканців сусіднього села, аби втертися в довіру до громадян і переконати їх надіслати гроші у якості передоплати за дрова.

Поліцейські наполегливо рекомендують мешканцям Чернігівщини бути обачними під час покупок в соцмережах та на сайтах безкоштовних оголошень.

]]>
ДТП у Чернігові: п’яний водій на легковику зіткнувся з тролейбусом http://monitor.cn.ua/ua/style/98091 Вчора, близько 20-ї години, на вулиці Шевченка сталася дорожньо-транспортна пригода за участі громадського транспорту — автомобіль Seat Leon зіткнувся з тролейбусом, який стояв на зупинці. Стиль article Tue, 26 Sep 2023 13:01:07 +0300 Пасажири саме виходили та сідали у транспортний засіб, коли у задню частину тролейбуса стався удар. На щастя, ніхто не постраждав.
Патрульні, які прибули на місце, з’ясували, що 40-річний водій Seat під час руху відволікся від керування, не дотримався безпечної дистанції. В результаті сталося зіткнення.
Під час спілкування з кермувальником легковика інспектори помітили у нього явні зовнішні ознаки алкогольного сп’яніння. Чоловік погодився пройти тест за допомогою приладу Драгер. Результат — 2,77 проміле.
Поліцейські склали на громадянина кілька адмінматеріалів: за ст. 130 (Керування в стані алкогольного сп’яніння) та ст. 124 (Порушення ПДР, що призвело до ДТП) КУпАП.
Протягом ночі патрульні поліцейські виявили 6 водіїв, які керували транспортними засобами з ознаками сп’яніння.

]]>
Обстановка на прикордонні за добу станом на 06.00 26 вересня 2023 http://monitor.cn.ua/ua/style/98089 Протягом доби росіяни зі своєї території 9 разів обстрілювали прикордоння Чернігівської області. Стиль article Tue, 26 Sep 2023 11:36:24 +0300 Зафіксовано 114 вибухів. Обстрілів зазнали Семенівська та Сновська громади.

Сновська громада: обстріл з мінометів  (20 вибухів) у напрямку н.п. Клюси.

Семенівська громада: 94 вибухи (приходи, ймовірно, зі ствольної артилерії, мінометів та НАР) в напрямку н.п. Костобобрів, Блешня, Олександрівка, Леонівка, Медведівка та Грем’ячка.

 

Північний кордон. Держприкордонслужба

]]>
Припинено діяльність злочинної групи, яка продавала неіснуючі авто http://monitor.cn.ua/ua/style/98088 За належної взаємодії прокурорів Прилуцької окружної прокуратури, слідчих Прилуцького РВП ГУНП в Чернігівській області та оперативних працівників УКР ГУНП в Чернігівській області викрито злочинну групу, яка налагодила шахрайську схему з продажу автомобілів в мережі Інтернет. Стиль article Tue, 26 Sep 2023 10:53:00 +0300 Установлено, що мешканці області протягом року розміщували на одному з найбільш популярних сайтів оголошень завідомо неправдиві повідомлення щодо продажу легкових автомобілів. Потенційні покупці, будучи введеними в оману, перераховували грошові кошти на їх банківські рахунки в якості передплати за придбання транспортних засобів, після чого «продавець» припиняв виходити на зв’язок і відповідати на повідомлення.

У результаті злочинної діяльності зловмисникам вдалося заволодіти грошовими коштами на загальну суму понад 200 тис. грн.

Під час проведення обшуків виявлено і вилучено мобільні телефони, сім-карти, планшети, ноутбуки, банківські картки та платіжні доручення за банківськими рахунками.

Наразі одному зловмиснику повідомлено про підозру у шахрайстві, вчиненому шляхом незаконних операцій з використанням електронно-обчислювальної техніки (ч. 3 ст. 190 КК України). Також вживаються заходи щодо встановлення інших осіб, причетних до діяльності злочинної групи.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

За інформацією Прилуцької окружної прокуратури
 

]]>
Увага! Нова шахрайська схема з поштовими відправленнями! Поліція закликає громадян до пильності http://monitor.cn.ua/ua/style/98087 Поліцейські закликають мешканців Чернігівщини бути обачними під час спілкування з незнайомцями та не розголошувати паролі, що надходять в SMS-повідомленнях. Представляючись працівниками поштових компаній, шахраї випитують секретну інформацію і можуть отримати доступ до вашого телефону. Стиль article Tue, 26 Sep 2023 10:19:44 +0300 Вчора до поліції звернулась 32-річна мешканка міста Чернігова, яка повідомила, що постраждала від шахрайських дій. Потерпілій зателефонував невідомий, який представився працівником компанії з експрес-доставки. Чернігівка нещодавно відправила кілька посилок якраз через цю компанію, тож була уважною до слів незнайомця. Той  повідомив жінці, що один з покупців її товару нібито хоче замовити кур’єрську доставку. Тому, щоб її оформити, жінці необхідно продиктувати код з смс-повідомлення, що надійде на її телефон. Що потерпіла і зробила. Після чого жінка дізналася, що невідомий чоловік за допомогою коду з смс-повідомлення та нібито за дорученням заявниці забрав посилку, в якій знаходився годинник «Aрple Watch» вартістю 27 тисяч гривень.
Зрозумівши, що її ошукали, жінка звернулась до поліції. За цим фактом слідчий відкрив провадження за статтею 190 Кримінального кодексу України (шахрайство).
Поліція наполегливо рекомендує: ніколи не виконуйте вказівок незнайомих осіб. Якщо висувають умову, що для виконання певних дій потрібно повідомити одноразовий пароль з SMS-повідомлення — негайно завершуйте розмову. Це шахрай!
Не дайте шахраям жодного шансу вас ошукати!

]]>
Чернігівські піротехніки розміновують деокуповані території Харьківської та Донецької областей http://monitor.cn.ua/ua/style/98086 Починаючи з листопада минулого року та по теперішній час, розрахунки частини піротехнічних робіт Аварійно-рятувального загону спецпризначення Головного управління ДСНС України у Чернігівській області виконують бойові завдання по гуманітарному розмінуванню звільнених від російських окупантів територій Харківської та Донецької областей. Стиль article Tue, 26 Sep 2023 10:15:00 +0300  Де тривалий час точилися запеклі бої  за кожен метр української землі. Варто зауважити, що через щільну замінованість прилеглої території, саперам доводиться працювати надзвичайно обережно.  Оскільки під час відступу ворог цинічно і підло мінував усе: об’єкти інфраструктури, житлові будинки, військову та цивільну техніку, дитячі іграшки, побутові речі. На сьогодні першочерговим завданням саперів є розмінування критичної інфраструктури, а саме лінії електропередач, що дозволить дати світло знеструмлених населеним пунктам аби повернути життя на випалену війною землю.
За період проведення робіт піротехніки здійснили 630 залучень, де виявили та знищили 3200 боєприпасів,  обстежили 201 га території.
Роботи тривають! Перемога буде за Україною!


ГУ ДСНС України у Чернігівській області
 

]]>
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу http://monitor.cn.ua/ua/style/98085 Протягом минулої доби зареєстровано 9 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 8 пожеж. Внаслідок цих подій 2 особи постраждали. Стиль article Tue, 26 Sep 2023 09:50:42 +0300 Оперативна інформація про ситуацію поблизу державного кордону України в межах області:

06.25-06.30  25.09.2023 року

 - 2 вибухи  зі ствольної артилерії по н.п. Блешня  Новгород-Сіверського району.

06.50-07.15  25.09.2023 року

 - 30 вибухів  з міномету 120 мм по н.п. Костобобрів  Новгород-Сіверського району.

08.05-08.25  25.09.2023 року

 - 6 вибухів  з міномету 120 мм по н.п. Костобобрів  Новгород-Сіверського району.

08.10-08.15  25.09.2023 року

 - 7 вибухів  з міномету 120 мм по н.п. Грем'яч  Новгород-Сіверського району.

08.50-09.05  25.09.2023 року

 - 7 вибухів  з міномету 120 мм по н.п. Клюси  Корюківського району.

09.45-09.57  25.09.2023 року

 - 3 вибухи  зі ствольної артилерії по н.п. Олександрівка  Новгород-Сіверського району.

10.44  25.09.2023 року

 - 4 вибухи  НАР запущені з вертольоту по н.п. Леонівка  Новгород-Сіверського району.

12.13-12.38  25.09.2023 року

 - 46 вибухів  з міномету 82 мм по н.п. Грем'ячка  Новгород-Сіверського району.

13.55-14.09  25.09.2023 року

 - 3 вибухи  з міномету 82 мм по н.п. Медведівка  Новгород-Сіверського району.

17.55-18.15  25.09.2023 року

 - 13 вибухів  з міномету 120 мм по н.п. Клюси  Корюківського району.

Про втрати серед місцевого населення чи пошкодження цивільної інфраструктури інформація не надходила.

Дорожньо-транспортні пригоди – 1:

- в с. Городище Новгород-Сіверського району о 08 год. 44 хв. 25 вересня водій автомобіля "Daewoo Lanos" не впорався з керуванням та здійснив зіткнення з автомобілем "МАН ТGX 18440". Внаслідок ДТП водій та пасажир автомобіля "Daewoo Lanos" отримали тілесні ушкодження.

Пожежі – 8:

пожежі в житловому секторі – 1:

- в м. Прилуки Прилуцького району (Прилуцька ТГ) по вул. Луговій, 15  о 20 год. 37 хв. 25 вересня сталася пожежа альтанки (4х4 м, конструктивні елементи та покрівля - металеві, облицювання дерев'яне). Вогнем знищено майно, пошкоджено окремі конструктивні елементи альтанки. Причина та сума врятованих матеріальних цінностей - встановлюються.

пожежі на об’єкті – 1:

- в м.Сновськ Корюківського району (Сновська ТГ) по вул. 30 років Перемоги, 37А/1   в 00 год. 17 хв. 26 вересня сталася пожежа насіння соняшника у шахтній сушарці Kepler Weber ADS-30 (4х7 м, конструктивні елементи металеві), розташованій на території ПВКП "ІМПУЛЬС". Вогнем знищено 13 т насіння, пошкоджено окремі конструктивні елементи сушарки. Причина - порушення технологічного регламенту.

пожежі на транспорті – 1:

- біля с. Жилин Млинок Чернігівського району (Остерська ТГ) о 16 год. 35 хв. 25 вересня сталася пожежа трактора "New Holland Т9.390". Вогнем знищено навісне обладнання двигуна, пошкоджено окремі конструктивні елементи. Причина - несправність електричної системи.

пожежі сухої трави та сміття – 5:

- в  м. Носівка Ніжинського району (Носівська ТГ) по вул. Квітневій  о 12 год. 13 хв. 25 вересня на відкритій території сталася пожежа сухої трави на площі 1 га. Причина - необережне поводження з вогнем невстановленої особи.

- біля м. Бобровиця  Ніжинського району (Бобровицька ТГ) о 12 год. 19 хв. 25 вересня на відкритій території сталася пожежа сухої трави на площі 0,3 га. Причина - необережне поводження з вогнем невстановленої особи.

- біля с. Старий Білоус Чернігівського району (Новобілоуська ТГ) о 16 год. 26 хв. 25 вересня на відкритій території сталася пожежа сухої трави на площі 1,5 га. Причина - необережне поводження з вогнем невстановленої особи.

- біля с. Феськівка Корюківського району (Менська ТГ) о 17 год. 35 хв. 25 вересня на відкритій території сталася пожежа сухої трави на площі 0,7 га. Причина - необережне поводження з вогнем невстановленої особи.

- біля смт Варва Прилуцького району (Варвинська ТГ)о 20 год. 32 хв. 25 вересня на відкритій території сталася пожежа сміття та сухої рослинності на площі 0,5 га. Причина - необережне поводження з вогнем невстановленої особи.

Виявлення та знешкодження боєприпасів: піротехнічні підрозділи 4 рази залучалися до виконання робіт за призначенням, ВНП не виявлено (з початку бойових дій - 52122 ВНП).

Радіаційний фон:

На території області радіаційний фон зареєстровано в межах 11-16 мікрорентген/годину, в тому числі: Чернігів – 13 мкр/год., Ніжин – 14мкр/год., Прилуки – 16 мкр/год., Остер – 11 мкр/год., Покошичі – 12 мкр/год, Семенівка – 12 мкр/год., Сновськ – 13 мкр/год.

Прогноз погоди:

За прогнозом облгідрометеоцентру на території області з 20 години  25 вересня по 20 годину 26 вересня очікується мінлива хмарність, без опадів, вночі та вранці слабкий туман. Вітер північно-східний 5-10 м/с. Температура по області вночі 9-14º, вдень 22-27º тепла.

По м. Чернігову очікується мінлива хмарність, без опадів. Вітер північно-східний   5-10 м/с. Температура вночі  10-12º, вдень 24-26º тепла.

]]>