Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: Відпочинок http://monitor.cn.ua/ Інформ-агенція «Чернігівський монітор» http://monitor.cn.ua/i/sm-logo.png Чернігівський монітор http://monitor.cn.ua/ 13 листопада - Міжнародний день сліпих http://monitor.cn.ua/ua/rest/75771 13 листопада 1745 року у Франції народився Валентин Гаюї - відомий педагог, який заснував у Парижі і Петербурзі декілька шкіл і підприємств для сліпих. За рішенням Всесвітньої організації охорони здоров’я саме ця дата відзначається як День сліпих. Відпочинок article Wed, 13 Nov 2019 07:43:28 +0200 До XVIII століття світ не знав навчальних закладів для сліпих. Валентин Гаюї вперше продемонстрував свій метод навчання сліпих, за допомогою придуманого ним шрифту. У 1784 році в Парижі без підтримки уряду та благодійних товариств, на свої власні кошти в своєму власному будинку він відкрив першу в світі школу для сліпих дітей під назвою «Майстерня трудящих сліпих».

Першим учнем Валентина Гаюї був підібраний на церковній паперті хлопчик Франсуа де Лезюер. Потім в школу поступили ще 11 його безпритульних однолітків.

Навчання та виховання сліпих дітей Валентин Гаюї поставив на наукову основу. Він розробив рельєфно-лінійний шрифт «унціал». Цей шрифт отримав назву від латинського слова, що означає «рівний по довжині одній унції». Це були великі рівні літери, видавлені рельєфом на щільному папері. Головне достоїнство «унціала» полягало в тому, що за допомогою цього шрифту можна було навчати сліпих дітей читанню і друкувати книги для сліпих. Шрифт був пересувний, і це допомагало сліпим дітям робити набір потрібного тексту. Крім цього Валентин Гаюї сконструював прилади для сліпих і матриці для виготовлення рельєфних наочних посібників, географічних карт і глобусів. Цьому ремеслу він навчав і своїх вихованців. Ідея створення книг для сліпих також належить Валентину Гаюї.

Не дивлячись на величезні матеріальні утруднення, Валентин Гаюї побудував при школі друкарню і надрукував в ній декілька книг рельєфно-лінійним шрифтом - «унціалом». Це були перші книги для сліпих. За книгами Валентина Гаюї незрячі навчалися аж до винаходу Луї Брайлем шрифту рельєфного шестіточія. (У 1829 році француз Луї Брайль - вихованець Паризького національного інституту для сліпих дітей розробив універсальну систему рельєфно-точкового шрифту, що знайшов розповсюдження у всіх країнах світу).

У 1803 році Валентин Гаюї отримав пропозицію російського імператора Олександра I відкрити в Санкт-Петербурзі навчально-виховний заклад для сліпих. У 1807 році Олександром I були затверджені Статут, штати і бюджет Санкт-Петербурзького інституту робочих сліпих. У пам’ять про перших зачинателів перших навчальних закладів для незрячих в світі і відзначається Міжнародний день сліпих.

]]>
13 листопада день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/75770 ВІТАЄМО! Відпочинок article Wed, 13 Nov 2019 07:41:21 +0200 Артюх Олександр Сергійович
Булах Микола Миколайович
Кроковна Ольга Андріївна
Матюшенко Віктор Андрійович
Підгорний Дмитро Олександрович
Шанойло Олександр Михайлович
Шевчук Світлана Володимирівна


Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
12 листопада - Всесвітній День боротьби з пневмонією http://monitor.cn.ua/ua/rest/75746 Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) і Всесвітня організація охорони здоров’я оголосили 12 листопада 2009 днем початку масштабної кампанії по боротьбі з дитячою пневмонією. Відпочинок article Tue, 12 Nov 2019 07:10:00 +0200 ВООЗ і ЮНІСЕФ почали кампанію зі збору коштів, які підуть на лікування від цього захворювання дітей у десятках країн, що розвиваються, переважно в Азії та Африці.

Багато експертів в області медицини називають пневмонію «головним убивцею» дітей у віці до 5 років. Трагічна статистика говорить про те, що кожен рік від запалення легенів помирає понад двох мільйонів чоловік.

]]>
12 листопада день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/75745 ВІТАЄМО! Відпочинок article Tue, 12 Nov 2019 07:04:00 +0200 Баранович Євген Миколайович
Вовк Анатолій Валерійович
Гламазда Сергій Миколайович
Дешко Інна Володимирівна
Коломієць Микола Володимирович
Литвиненко Микола Миколайович
Луценко Геннадій Петрович
Прищеп Галина Володимирівна
Черняков Сергій Васильович
Шмаровоз Оксана Дмитрівна
Шпилька Юрій Миколайович


Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
11 листопада - Міжнародний день енергозбереження http://monitor.cn.ua/ua/rest/75722 11 листопада з ініціативи міжнародної екологічної мережі «Шкільний проект по використання ресурсів та енергії»(SPARE) оголошено Днем енергозбереження. Відпочинок article Mon, 11 Nov 2019 07:23:02 +0200 Рішення про заснування цього свята було прийнято в квітні 2008 року на що проходив у Казахстані міжнародній нараді координаторів SPARE. А вже в листопаді 2008-го світ відзначив перший День енергозбереження. Це свято отримав статус міжнародного, оскільки взяти участь у проекті побажали близько 20 країн.

Основна мета свята — привернути увагу влади та громадськості до раціонального використання ресурсів та розвитку відновлювальних джерел енергії. Проблема енергозбереження набагато глибше, ніж може здатися на перший погляд. Економія енергії дозволить знизити забруднення навколишнього середовища.

У багатьох містах світу в цей день проходять всілякі акцііКроме того, енергозбереження вигідно економічно. Заходи по економії енергоресурсів в два з половиною — три рази дешевше, ніж виробництво і доставка споживачам такої ж кількості знову отриманої енергії. Тим більше що найпростіші та елементарні заходи енергозбереження доступні кожному і можуть бути застосовані в побуті фактично повсюдно.

У міжнародний День енергозбереження в усіх країнах, де відзначається це свято, в тому числі і в Росії, проходять заходи , спрямовані на те, щоб проінформувати людей про способи енергозбереження та існуючих поновлюваних джерелах енергії, розповісти, чому важливо економити енергію.

У багатьох містах світу в цей день проводяться тематичні конференції, виставки та акції, в навчальних закладах проходять уроки, присвячені темі енергозбереження.

]]>
11 листопада день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/75721 ВІТАЄМО! Відпочинок article Mon, 11 Nov 2019 07:21:43 +0200 Болва Людмила Петрівна
Бурий Михайло Григорович
Гавриш Катерина Михайлівна
Гарус Сергій Володимирович
Кольцова Юлія Геннадіївна
Коваленко Михайло Миколайович
Мащенко Віктор Петрович
Мельник Володимир Миколайович
Панчоха Любов Іванівна
Поляков Антон Едуардович
Юрченко Анатолій Іванович


Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
5 проблем, з якими часто зустрічаються тривожні люди http://monitor.cn.ua/ua/rest/75720 Розуміти свою тривожність – це вже крок до її подолання. Видання Psychology Today наводить 5 проблем, які специфічні для людей, схильних до проявів тривоги. Відпочинок article Sun, 10 Nov 2019 15:09:50 +0200 Розуміння цього може допомогти уникнути неприємних ситуацій та звернути увагу на свій стан.

✅ Вам іноді важко відрізнити прояви тривожності від проявів фізіологічного захворювання або побічних дій ліків. Коли ви знаходитесь в стані тривоги, ви можете відчувати такі симптоми як утруднене дихання, легке запаморочення, діарея.

Новий медичний стан чи приймання нових медикаментів є дуже стресовою подією для тривожної людини. І чим більше така людина приділяє увагу своїм симптомам, тим гірше вони можуть проявлятися. 

Оптимізм інших людей та намагання без чітких гарантій запевнити, що "все буде добре", може погіршити ваш стан.  Тривожні люди часто намагаються впоратись зі своєю проблемою через "захисний песимізм".

Вони не тішать себе надіями, щоб потім радіти гарним результатам, а не переживати про несподівано погані наслідки.

Це може навіть призводити до конфлікту з оптимістичними від природи людьми, які вважають, що найкращий спосіб попередити тривогу, це налаштуватись на позитив. 

✅ Коли інші люди мають розв'язувати ваші проблеми, це може завдавати стресу.

Психотерапевт Еліс Бойс наводить приклад з власного досвіду.

"За останні декілька місяців у мене були проблеми з проплатою медичних рахунків. Я люблю сплачувати рахунки відразу після отримання, але тоді кожного разу, через помилки, цей процес затягувався.

Розв'язання цієї проблеми не вимагало багато дій від мене, проте вимагало дій інших людей. І це очікування дуже дратувало мене", каже вона.

За словами Бойс, в результаті, людина може почати робити неправильні компульсивні дії. Наприклад, сплатити рахунок, який не має сплачувати, просто тому що легше розплатитись, ніж чекати, поки проблему вирішать працівники банку. 

✅ Вам іноді дуже важливо відстояти свою позицію в дрібницях. Якщо деякі речі не виконуються так, як того хоче тривожна людина, це може вибивати у неї грунт під ногами.

Наприклад, їй хочеться піти з заходу раніше, мати додаткову копію документу або запасний план тощо.

Проблема в тому, що така прискіпливість може дратувати інших. Дуже часто такі перестороги здаються перебільшеними, а ви вимагаєте від людей додаткових зусиль, тому що хочете знизити рівень вашого стресу. 

✅ Ви можете відкладати заплановані справи, тому що вважаєте, що психологічно не зможете впоратись з усім, що викликає вашу тривогу. Це не можна назвати прокрастинацією, бо ви все ж таки виконуєте необхідні завдання, але ви розтягуєте терміни роботи. Вам здається, що ви не потягнете більш як 1-2 пункти в списку справ, які викликають тривожність. 

Як це вирішити

 • Чим краще ви розумієте свої тривожні моделі поведінки, тим легше вам буде помітити їх та розвинути стратегії, які допоможуть з цим впоратись. І для цього потрібно дуже чітко розібратись в усіх тригерах, емоціях та власній поведінці. Можливо, має сенс прочитати, що таке взагалі тривожність та як вона проявляється. 
 • Коли мова йде про важливі стосунки, наприклад, вашого партнера, дуже важливо, щоб ви обидва розуміли, коли саме ваша поведінка керується тривожністю. Також варто домовитись, що ви готові сприймати інформацію про це від інших людей. Наприклад, ваш партнер може вказати, коли саме ви переходите межі, але в той час він/вона має дозволити вам використовувати таку модель поведінки, яка дійсно допомагає вам заспокоїтись. 
 • Ви маєте право відстоювати свою позицію. Наприклад, триматись стратегії "захисного песимізму" і сказати, що підбадьорювання далеко не завжди вас заспокоюють. З іншого боку, краще розуміння себе допоможе вам прийняти й інші моделі мислення.
 • Якщо є певні ситуації, які підвищують вашу тривожність, є сенс прописати їх та нагадати собі, що коли вони виникають, варто бути терпеливим і спробувати впоратись зі своїм відчуттям терміновості.

джерело

]]>
Знову спізнилися: 12 порад, які допоможуть позбутися поганої звички http://monitor.cn.ua/ua/rest/75719 Ви так і продовжуєте одягати не попрасовану сорочку та снідати на ходу? Ваші колеги давно розпізнають вас як того, хто постійно спізнюється, а керівництво вже стомилося робити зауваження? То, можливо, проблема не в обставинах, а у вас? Пропонуємо поради, які допоможуть перетворитися на містера чи місіс пунктуальність. Відпочинок article Sun, 10 Nov 2019 14:34:08 +0200 Напишіть розклад дня, тижня, місяця

Якщо вам важко запам’ятати все, що запланували, ви постійно плутаєтеся що і коли повинні зробити – на допомогу прийде старий добрий щоденник, в якому погодинно/похвилинно можна запланувати день, тиждень, місяць.

Також сучасні гаджети допоможуть у цьому ділі. Наприклад, додаток Google Calendar допоможе планувати зустрічі та інші справи, за допомогою налаштувань можна отримувати повідомлення на поштову скриньку.

Корисним буде багатофункціональний планувальник справ і цілей від Agnessa Studio (нагадування, збір статистики, віджети, ведення щоденника). Додаток дає можливість розділити одне завдання на декілька дрібних підзавдань, що полегшує його виконання.

Варто звернути увагу на додаток TickTick, адже це не лише планувальник завдань з повторюваними нагадуваннями, щоденник, список справ або завдань. З ним можна зробити як чек-лист, так і список покупок, поставити мету і виділити пріоритети для будь-якої справи.

Головне – плануйте справи ретельно, завжди відводьте більше часу на виконання того чи іншого завдання.

Прокиньтеся незвично

Встановіть мелодією будильника улюблений трек, поставте біля ліжка квіти, засинайте з котом, який вранці обов’язково вас розбудить.

Ранкові ритуали, які пропонує Гел Елрод у книзі «Магія ранку. Як перша година дня визначає ваш успіх», допомогли десяткам тисяч людей змінити життя, відчути себе краще і встигати більше, поліпшити здоров’я, скинути зайву вагу. Для того, щоб простіше прокинутися і почуватися бадьоро, автор радить:

 • Сформулювати свої наміри, перш ніж йти спати. Адже перша ваша думка вранці, як правило, буде такою ж, якою була остання думка перед сном.
 • Поставити будильник якнайдалі від ліжка (рух – це енергія).
 • Почистити зуби. Для створення ефекту свіжості можна використати ополіскувач для рота зі смаком м’яти.
 • Відновити запас води в організмі, випивши склянку води.

Також рекомендуємо прочитати книгу «Чарівний ранок. Як початок дня може змінити все твоє життя» Лори Вандеркам, в якій автор розповідає, як отримувати максимальний заряд енергії та користі щоранку, на роботі та у вихідні.

Заведіть собаку

Домашній улюбленець точно вам не дасть спізнитися. Хочеш чи ні, а вигуляти собаку вранці доведеться, це й для здоров’я корисно – прогулюватися у будь-яку погоду.

Лягайте спати раніше

Так ви дасте можливість організму відпочити і прокидатися стане легше. Намагайтеся лягати спати завжди в один і той же час (у вихідні теж). Відстежуйте фази сну за допомогою смарт-годинників, браслетів-трекерів, смартфонів (завантажте спеціальні додатки). Функція «розумний» будильник вибирає потрібну фазу сну, щоб ви прокинулися бадьорим і почувалися добре. Відстеження сну допомагає сформувати найбільш корисний графік сну і відпочинку, позбутися безсоння. Також спонсорами гарного сну є добре провітрена кімната, вечірня прогулянка, спокій та гарні думки перед сном.

Почніть день зі спорту

Ранкова пробіжка на свіжому повітрі чи заняття у спортзалі (до роботи) зарядять енергією та настроєм на цілий день. Купіть абонемент у спортзал. Так збільшаться шанси, що принаймні місять ви проходите на заняття, а не зупинитеся на пробному.

Долучіть кохану людину, друзів чи родичів

Якщо ви розповісте своїм рідним про те, що плануєте побороти спізнення, вони з радістю зроблять контрольний дзвінок чи відправлять смс для того, щоб ви прокинулися вчасно.

Плануйте лук, прасуйте звечора

Продумайте ввечері, що б хотіли одягнути наступного дня та підготуйте все необхідне (не забудьте про аксесуари). Адже плями на сорочці чи кофтинці, зім’яті штани чи дірка на колготках можуть забрати багато часу вранці.

Приготуйте сніданок ввечері

Нехай це буде щось легке, просте та корисне. Допоможе у приготуванні свіжих та теплих страв мультиварка, яка закінчить приготування страви саме тоді, коли вам потрібно та сповістить про це сигналом.

Табу пожирачам часу

Здається лише на хвилинку, прокинувшись, зайшов у соцмережі – а пройшло півгодини. Колега вночі поділився фотографіями з вечірки, друг поцікавився справами, зачепила якась новина… Все це можна переглянути дорогою на роботу чи ввечері, а вранці використати час з користю.

Змініть місце роботи

А чи задумувалися ви, чому саме запізнюєтеся? Якщо ви спізнюєтеся саме на роботу, а в інших ситуаціях з пунктуальністю все гаразд – можливо, ви собі просто боїтеся зізнатися, що не хочете йти на цю роботу, або хтось із колег дратує. Не варто примушувати виконувати роботу, яка вам не до вподоби, або спілкуватися з людьми, поряд з якими відчуваєте дискомфорт. Життя коротке – шукайте роботу, на яку йтимете з радістю, і проблема відпаде.

Час на форс-мажор

Заплануйте ранок так, щоб хвилин 10–15 ви мали в запасі. Ніколи не плануйте приходити хвилина в хвилину. Раптом зламається машина чи підбори, спізниться автобус, застрягнете в ліфті, забудете парасольку. Якщо все пройде без пригод – залиште цей час для улюблених занять: приділіть час дітям, додивіться фільм, дочитайте книгу, випийте кави, порозмовляйте з колегами.

Працюйте над помилками

Навіть якщо у вас не вийде з першого разу побороти спізнення, подумайте над тим, що ви робите не так, зробіть висновки і продовжуйте.

Потрібно розуміти, що спізнюються всі. Так, рейси скасовують, будильники не спрацьовують, техніка підводить. Якщо це трапляється раз в місяць – нічого страшного, але якщо ви щодня спізнюєтеся, підводите людей, зриваєте заплановані зустрічі – з цим потрібно боротися.

джерело

]]>
Смачні рецепти вихідного дня: теплі яблучні пироги для осені http://monitor.cn.ua/ua/rest/75718 Нам здається, що осінь - це найкращий час для теплих, затишних пирогів. Хіба можна не відчути себе щасливим, коли сидиш у колі близьких з чашкою гарячого чаю та шматочком пирога у руці? Пропонуємо кілька простих і цікавих рецептів пирогів з сезонними фруктами, а саме - з яблуками. Відпочинок article Sun, 10 Nov 2019 14:25:37 +0200 ДУЖЕ ПРОСТИЙ ЯБЛУЧНИЙ ПИРІГ

Сьогодні у нас пиріг - чудове і затишне поєднання кориці та яблук. Особисто для мене ця комбінація просто чарівна та мега осіння! Пиріг дуже простий, тому раджу приготувати для домашнього чаювання:

на пиріг 24-26 см
тісто:
150 вершкового масла
1,5 склянки борошна
3 ст. л. сметани
1/2 ч. л. розпушувача
2 ст. л. цукру
дрібка солі

начинка:
7-8 яблук
1/2-2/3 склянки цукру (за смаком)
1 ч. л. кориці
70 г вершкового масла
сік 1/2 лимона

Холодне масло натираємо на крупній тертці та розминаємо в крихту з борошном. Додаємо сметану, сіль, цукор і розпушувач. Всі інгредієнти добре розминаємо та замішуємо тісто. Сформувати кулю, накрити плівкою і відправити в холодильник на 1 годину.
За цей час яблука очистити та нарізати скибочками. Щоб фрукти не потемніли полити соком половини лимона.
Тісто розкачати і покласти у змащену форму. Викласти на тісто яблука, присипати цукром і корицею. Пиріг відправити у розігріту до 180 С духовку на хвилин 30-40 (до м'якості яблук і золотавого кольору тіста). За бажанням можна за 5 хвилин до готовності розкласти зверху на пирозі шматочки вершкового масла.
Подавати пиріг з міцним чаєм чи, наприклад, з ванільним морозивом. Загалом це вже тонкощі, головне що пиріг є, а як його подати і з чим їсти, гадаю, розберетеся)))

ЯБЛУЧНИЙ ПИРІГ З ПУДИНГОМ І БІЛИМ ВИНОМ

Сьогодні у нас за програмою ремейк старенького, але такого чудового домашнього пирога - вишуканого та елегантного!!! Чарівний пиріг з білим вином для рідних і коханих:

на форму 24 см
для пісочного тіста:

250 г борошна
1 ст. л. цукру
дрібка солі
1 жовток
135 г вершкового масла

для начинки:
1 пакетик ванільного пудингу
350 мл білого сухого вина (у мене G7 Sauvignon Blanc)
3 ст. л. цукру
ваніль
800 г яблук
1 білок
абрикосовий джем/мед для змащування

Муку змішати з цукром і сіллю, додати холодне масло і розтерти його до стану крихт. Додати жовток і за необхідності кілька ложок холодної води. Швидко замісити тісто, скачати його в кулю і, загорнувши в плівку, прибрати до холодильника на 30 хвилин.
Духовку розігріти до 180 С, тісто викласти у форму, попередньо розкотивши. Накрити тісто папером для випікання і насипати зверху горох/квасолю або інший гніт. Поставити форму в духовку на 10-13 хвилин.
Порошок для пудингу розвести у вині, додати ваніль з цукром і варити, помішуючи, до закипання та загусання. Зняти з вогню.
Яблука очистити, половину нарізати кубиками, а половину - пластинками, і скропити лимонним соком щоб уникнути потемніння. Додати білок.
Яблука, нарізані кубиками, змішати з пудингом і білком. Викласти начинку на корж, а зверху розподілити яблука нарізані пластинками. Випікати 40 хвилин.
Поверхню змастити джемом або рідким медом. Дочекатися поки пиріг охолоне і можна подавати до столу!!!

ЗАКРИТИЙ ЯБЛУЧНИЙ ПИРІГ З ГОРІХАМИ

Яблучних пирогів не буває багато! Всі вони по-своєму гарні. Наприклад, цей пиріг просто тане у роті! А який у нього аромат!!! Дуже рекомендую приготувати:

на пиріг 22 см
200 г вершкового масла
250 г борошна
2 жовтки
2 ст. л. цукру
2 ст. л. горілки
5-6 зелених яблука
4-5 ст. л. цукру
щіпка кориці
1 ч. л. ванільного екстракту
цедра 1 лимона
сік 1/2 лимона
жменя мелених горіхів
+100 г цукрової пудри
2 ст. л. яблучного лікеру або іншого алкоголю

Готуємо тісто - масло подрібнити з борошном в крихту, додати решту інгредієнтів і швидко вимісити. Скачати тісто в кулю і поставити на 1 годину в холодильник.
Яблука очистити і нарізувати кубиками, додати всі інші інгредієнти і перемішати.
Тісто розділити на 2 частини (2/3 і 1/3). Розкачати більший шматок за розміром форми, враховуючи бортики. Покласти тісто у форму.
Зверху посипати тісто горіхами (не скупіться). На горіхи викласти яблучну начинку. Розрівняти.
З тіста, що залишилося, розкачати коло діаметром форми. Викласти тісто на пиріг і защипнути краї. З обрізків, як я, можете зробити якусь прикрасу. Зробити в пирозі кілька проколів ножем, щоб пара могла виходити вільно.
Випікати пиріг при 180 С хвилин 40 - до золотавого кольору.
Дати пирогу охолонути хвилин 10, потім обережно вийняти з форми - краще використовувати роз'ємну.
Змішати цукрову пудру з алкоголем і полити пиріг сиропом.
Подавати до столу - він чудовий як в теплому, так і в охолодженому вигляді!

джерело

]]>
Оливки в кулінарії. Цікаві факти і рецепти http://monitor.cn.ua/ua/rest/75717 Оливки уже давно перестали быть средиземноморской экзотикой на нашем столе. Сочные, вкусные и полезные плоды вечнозеленого дерева используются во многих рецептах. Их добавляют в салаты, супы, фокаччу, пиццу, пасту и в соус песто, подают с мясными и рыбными блюдами, ими украшают коктейли и закуски. Відпочинок article Sun, 10 Nov 2019 14:17:39 +0200 Оливки от Афины
Оливки в кулинарии

Если верить древнегреческим мифам, история оливок началась с того момента, как богиня Афина преподнесла в дар людям оливу. Плоды этого дерева стали для античных людей символом счастья и благополучия. Впоследствии оливковые деревья начали выращивать и в Древнем Риме. В I веке до нашей эры римляне захватили практически все Средиземноморье и везде сажали оливковые деревья. Так постепенно полезные оливки распространились по Европе и всему миру.

В каких странах растут оливки? Оливковые рощи есть в Южной Европе, Северной Африке, Южной и Северной Америке, в Азии и Австралии. Но лидерами по производству оливок являются четыре страны — Греция, Италия, Испания и Турция. В небольшом количестве оливки выращивают Франция, Марокко, Португалия и Тунис. Самая плодовитая на оливки — Испания, но страной оливок гурманы всего мира единодушно признают солнечную Италию.

Маслины и оливки: в чем разница?

Оливки в кулинарии

Некоторые считают маслины и оливки разными сортами плодов оливкового дерева. Однако это ошибочное мнение. Отличие маслин от оливок заключается только в степени их зрелости. В других странах нет слова «маслины», поскольку и черные, и зеленые плоды называют оливками. Слегка недозрелые оливки, которые снимают в октябре, имеют оттенки зеленого и желтого цвета. Ноябрьские оливки — розовые и светло-каштановые, декабрьские — темно-бордовые, красно-черные, темно-фиолетовые и темно-каштановые. 

Спелые плоды оливковых деревьев очень маслянистые и жирные, поэтому из них отжимают масло, а зеленые и желтые консервируют. Дело в том, что свежие плоды имеют немного горьковатый вкус, поэтому сырыми их не едят.

Когда оливки замачивают в рассоле, обогащенном кислородом, они темнеют и превращаются в привычные для нас маслины. Если вы хотите попробовать оливки естественного темного оттенка, покупайте дорогие плоды. Они более тусклые и неровно окрашенные, а рассол, в котором они плавают, не темный, а прозрачный.

Оливки — вкусное лекарство

Оливки в кулинарии

Оливки всех цветов одинаково полезны. Они богаты антиоксидантами, ненасыщенными жирами, омега-3 жирными кислотами, протеинами, фосфором и железом. При этом не имеет значения, где выращивают оливки — в Греции, Израиле или Иране. Оливковое масло — один из самых ценных продуктов на планете, поскольку оно укрепляет сердце и сосуды, успешно борется с сахарным диабетом, онкологией, инфарктом и инсультом. Больше всего пользы в нерафинированном масле холодного отжима, которое по достоинству оценил Адам в Ветхом Завете. Именно это дерево Бог дал Адаму, чтобы тот выдавил из плодов масло и исцелился от болезней.

Оливки полезны и для мужчин, и для женщин. У представителей сильной половины человечества повышается качество спермы и растет уровень тестостерона. На женщин плоды оливкового дерева воздействуют как молодильные яблоки, улучшая состояние кожи, волос, ногтей и увеличивая способность к зачатию.

Очень полезны вяленые оливки. Они высушены на солнце, поэтому сохраняют все витамины и не содержат консервантов.

Удивительное об оливках

Оливки в кулинарии

Кажется, что мы знаем все об оливках, но потом непременно всплывают новые интересные факты. Это заставляет в очередной раз удивляться многообразию и изобретательности природы.

Знаете ли вы, что оливки по размерам напоминают ягоду, по строению их можно отнести к фруктам, а по вкусу — к овощам? Однако ботанически они относятся к семейству маслиновых. Впрочем, не так важно, как называть эти плоды, ведь от этого они не станут менее вкусными или полезными.

Не все догадываются, что косточки у оливок содержат высокую концентрацию питательных веществ, витаминов и микроэлементов. Но поскольку съесть их обычным способом невозможно, косточки рекомендуют перемалывать в кофемолке и принимать как лекарство. Они содержат большое количество жирных кислот, минералов, витамина Е, белков и углеводов. Удивительно, но в косточках даже больше пользы, чем в мякоти плодов!

Оливковые фантазии

Оливки в кулинарии

Блюда с оливками станут для вас кулинарным откровением. Эти приятные и вкусные плоды добавляют еде пикантные нотки.

К салатам с оливками и солянкам все уже привыкли, а что скажете о гороховом супе-пюре с оливками? У него очень нестандартный вкус и аппетитный вид.

Замочите на несколько часов половину стакана гороха, а потом сварите его в 2 стаканах воды. Примерно через час он станет мягким. Но пока суп варится, не теряйте времени даром — нарежьте мелко 1 небольшой перец, помидор и морковь, а потом обжарьте их на растительном масле.

Выложите овощи в горох и превратите суп в пюре с помощью блендера, посолите и поперчите. Мелко нарежьте полбанки оливок и половину небольшого цукини.

Разлейте суп по тарелкам, добавьте оливки с цукини и немного зелени. Полезно, просто, вкусно и красиво!

Закуска для французских леди

Оливки в кулинарии

Тапенада — густая паста из оливок, каперсов, оливкового масла, чеснока, пряностей и лимонного сока. Это настоящая гордость прованской кухни. Французский соус используется как основа для сэндвичей или как заправка для салатов, мясных и рыбных блюд. Оливковой пастой во Франции даже фаршируют рыбу! Ее можно подать на праздничный стол, чтобы удивить гостей, хотя истинные французские леди подают тапенаду гораздо чаще — с бутербродами. Такой завтрак дает силы, бодрость и энергию.

Итак, бросьте в чашу блендера полбаночки черных оливок, 2 ст. л. каперсов, 2 зубчика чеснока, 1 ч. л. горчицы, 3 ст. л. оливкового масла, 2 ч. л. лимонного сока, пучок мелко нарезанной петрушки или базилика, соль и черный перец по вкусу. Взбейте блендером все ингредиенты до состояния однородной пасты. Сюда также можно добавить мелко нарезанных вяленых томатов, консервированного тунца или филе анчоусов.

Внешне паста тапенада напоминает черную икру, отличаясь насыщенностью и богатством вкуса.

Хлебное изобилие

Оливки в кулинарии

Хлеб с оливками и луком внесет приятное разнообразие в домашний рацион. По желанию можно менять ингредиенты — вместо лука использовать чеснок, вводить душистые травы и пряности.

Нарежьте тонко-тонко 2 ст. л. черных оливок, а половину луковицы мелко порубите. Обжарьте лук на растительном масле до золотистого цвета.

А теперь займитесь тестом. Просейте 250 г муки, добавьте в нее щепотку соли, сделайте на столе горку с углублением и всыпьте в нее 7 г сухих быстродействующих дрожжей. Влейте в углубление 100 мл воды и медленно, спокойно, аккуратно замешивайте тесто от краев горки к центру.

Добавьте к тесту лук и продолжайте замешивать. Раскатайте лепешку, выложите на нее оливки и заверните края теста к центру. Еще немного вымесите тесто, сформируйте шар и поместите его в смазанную маслом форму, где вы планируете печь хлеб.

Дайте тесту постоять в форме в теплом месте в течение часа, чтобы он поднялся. Выпекайте 40 минут при температуре 200 °С.

Ароматный, ноздреватый и воздушный хлеб съедается мгновенно, если в доме есть мужчины и дети.

«Горячее» по-испански

Оливки в кулинарии

Тушеная курица с оливками — классическое блюдо для повседневного обеда или ужина. Вместо курицы можно взять говядину или свинину, а на гарнир подать рис, пасту или картофель.

Нарежьте на небольшие кусочки 1 кг куриного филе, мелко порубите 2 луковицы и 1 болгарский перец. Обжарьте мясо до румяной корочки в толстодонной кастрюле с 2 ст. л. растительного масла. Жарьте не все мясо сразу, а небольшими порциями.

Выложите мясо в миску и пожарьте в той же посуде репчатый лук. Когда он станет золотистым, добавьте 1 ст. л. муки и 1 ч. л. прованских трав, после чего продолжайте жарить еще 1 минуту.

Снова выложите в кастрюлю кусочки курицы, влейте 150 мл белого сухого вина и доведите его до кипения. По вкусу добавьте соль, сахар и черный перец. Тушите рагу на медленном огне, пока мясо не станет мягким.

Добавьте 150 г консервированного нута, болгарский перец, 2 дольки чеснока, 50 г нарезанных оливок и готовьте еще 15 минут. Дайте блюду немного потомиться под закрытой крышкой и зовите домочадцев к столу.

Приятного аппетита!

 

]]>
Гороскоп на тиждень з 11 по 17 листопада http://monitor.cn.ua/ua/rest/75716 Гороскоп для всіх знаків Зодіаку на тиждень з 11 по 17 листопада 2019 року Відпочинок article Sun, 10 Nov 2019 14:03:56 +0200  Овен (21.03—20.04). Вакантне мiсце поки що вiльне, тож воно може дістатися саме вам. Надайте можливiсть коханiй людинi ви­брати місце і час для спiльного вiдпочинку.
Дні: спр. — 14; неспр. — 15.
 
Телець (21.04—21.05). Перш ніж укласти шлюб, ще раз подумайте, чи варто робити такi кроки. Щоб упевнитися в серйозностi намiрiв партнера, довiрте йому важливу справу.
Дні: спр. — 15; неспр. — 16.
 
Близнюки (22.05—21.06). Зосередьтеся на поставленiй метi й iдіть упевнено до неї. Що б це було — кохання чи робота — не відступайте. У вихiднi чекайте на гостей.
Дні: спр. — 14; неспр. — 17.
 
Рак (22.06—23.07). Ви — господар власної долі. В особистому житті ви гратимете першу скрипку, тобто доведеться виконувати найважчу роботу.
Дні: спр. — 15; неспр. — 16.
 
Лев (24.07—23.08). Ви приємно здивуєте начальство. Це принесе фірмі пристойний прибуток. Якщо ви й надалі вирiшуватимете робочі проблеми, ваше фiнансове становище значно покращиться.
Дні: спр. — 17; неспр. — немає.
 
Діва (24.08—23.09). Ви вмiєте швидко підніматися по кар’єрних сходах, тож смiливо можете розраховувати на прихильнiсть керiвництва. Попереду вигiднi контракти й прибутковi пропозицiї.
Дні: спр. — 15; неспр. — 16.
 
Терези (24.09—23.10).  Новий знайомий стане вашим другом на довгі роки і допоможе вирiшити фiнансовi питання. Не варто захоплюватися азартними іграми, ви ризикуєте втратити все.
Дні: спр. — 16; неспр. — 17.
 
Скорпіон (24.10—22.11). Вас чекає підвищення по службі й помітне зростання авторитету. Намагайтеся залучити до проєктiв впливових iнвесторiв.
Дні: спр. — 11; неспр. — 12.
 
Стрілець (23.11—21.12). Настає час привабливих перспектив. Проявiть обережність, готуючи фiнансову документацiю. Зваживши всі «за» і «проти», ви приймете правильне рішення.
Дні: спр. — 13; неспр. — 14.
 
Козеріг (22.12—20.01). Новi захоплення викличуть запеклі суперечки, захочеться доказів власної правоти, з’явиться тяга до марнотратства. Але це ненадовго.
Дні: спр. — 14; неспр. — 15.
 
Водолій (21.01—19.02). Незважаючи на завантаженiсть, спробуйте вiдпочити. Зустріч iз давнiми друзями викличе багато спогадів і покращить настрій.
Дні: спр. — 15; неспр. — 16.
 
Риби (20.02—20.03). Якщо хочете змінити роботу, не поспішайте з вибором нового мiсця. Можливо, ви не використали всі свої можливості.
Дні: спр. — 16; неспр. — 17.

Інша версія:

ОВЕН
Постарайтеся упокорити свою гординю і не відмовляйтеся від запропонованої допомоги. Ймовірні конфлікти із сусідами або далекими знайомими через брехню, що випадково розкриється. У вихідні поставтеся серйозно до проблем близьких людей.

ТЕЛЕЦЬ
У вас з’явиться можливість реалізувати свої плани, навіть найбожевільніші. Важливо не спізнюватися, приходити на роботу і ділові зустрічі вчасно. Оригінальність, жвавість і відкритий розум дозволять вам упоратися з багатьма проблемами. Вихідні порадують дружніми зустрічами.

БЛИЗНЮКИ
Вас помітять і гідно оцінять, а справи, розпочаті у цей період, закінчаться успішно. Недоброзичливці можуть активізуватися, тому постарайтеся дотримуватися особливої обережності, але свої інтереси необхідно захищати. Не будьте занадто довірливими у вихідні, щоб не потрапити на гачок брехні.

РАК
Настрій може виявитися абсолютно неробочим. Постарайтеся організуватися, оскільки саме зараз ви повинні вирішити найнепереборніші проблеми в професійній сфері. Спілкування з дітьми і близькими родичами зажадає чимало часу, будьте до цього готовими, тому що переграти нічого не вийде.

ЛЕВ
Вам доведеться бути зібраним – від вас буде вимагатися стійкість і, бажано, невразливість. Будьте відкритими для змін, не відмовляйтеся від нових можливостей. Ваші трудові подвиги не залишаться непоміченими, ви доможетеся схвалення.

ДІВА
Варто зайнятися встановленням більш тісних контактів із колегами, це допоможе втілити в життя ваші таємні кар’єрні плани. Розраховуйте тільки на себе. Можливі деякі суперечки на роботі, шукайте компроміс, адже, знайшовши його, ви закладете відмінний фундамент для стрімкого кар’єрного зростання.

ТЕРЕЗИ
Ваші плани і задуми реалізуються тільки в тому випадку, якщо ви знайдете в собі сили діяти непомітно. Постарайтеся не приймати поспішних рішень. Виділіть родині і домівці більше часу і уваги. Збагатіть себе враженнями, вирушивши у вихідні за місто на природу.

СКОРПІОН
Використайте будь-яку можливість, щоб відпочити від перевантажень на роботі, неприємності незабаром зникнуть і з’явиться багато вільного часу. Постарайтеся бути пунктуальними і нікуди не спізнюватися. У вихідні дозвольте собі пасивний відпочинок, можете полінуватися і розслабитися.

СТРІЛЕЦЬ
Сприятливий період для серйозних починань, тільки не варто озиратися назад. Всі ваші геніальні ідеї можуть здійснитися тільки за підтримки близьких. Не квапте події і не поспішайте втілювати задумане в життя. Дітям знадобиться мудра порада, якщо, звичайно, ви в змозі її надати.

КОЗЕРІГ
Імовірні певні труднощі у стосунках із колегами, не встрявайте в суперечки і з’ясування цих стосунків. Відкриються нові перспективи на роботі. Варто пам’ятати про обережність. У вихідні багато часу доведеться присвятити домашнім турботам, на повноцінний відпочинок можна не розраховувати.

ВОДОЛІЙ
Практично все, що ви запланували, збудеться. Вам згодяться рішучість, активність, уміння швидко реагувати на несподівані ситуації. Керівництво оцінить ваші ідеї і, цілком імовірно, зробить вам пропозицію про підвищення.

РИБИ
Тиждень очікується дуже продуктивний, динамічний і насичений різноманітними подіями. Друзі і близькі родичі виявляться непоганими порадниками. Частиною роботи можна поділитися з товаришами по службі. Намагайтеся не опиратися через свій страх змін. Більше виділяйте часу дітям.

]]>
Погода в Чернігові на тиждень, прогноз ... http://monitor.cn.ua/ua/rest/75698 Відпочинок article Sun, 10 Nov 2019 09:54:15 +0200

]]>
10 листопада - Всесвітній день науки http://monitor.cn.ua/ua/rest/75697 Щорічно в багатьох країнах світу відзначається Всесвітній день науки. 10 листопада проходять офіційні заходи, присвячені святу, повна назва якого Всесвітній день науки в ім'я миру та розвитку. Відпочинок article Sun, 10 Nov 2019 09:52:19 +0200 Ця назва несе в собі головну мету самого свята. Його створили для того, щоб людство цілком усвідомило користь наукових досліджень та розробок.

Звичайно ж, свято не є вихідним, але відзначають його досить масштабно, організовуючи різні з'їзди, форуми, засідання та інші заходи, присвячені науці та вченим.

Вперше про це свято заговорили в 1999 році, коли в Будапешті проходила Всесвітня наукова конференція. Саме тоді вчені вирішили зайнятися більш щільною взаємодією з суспільством.

Формально свято заснувала організація ЮНЕСКО, заявивши про це в 2001 році на науковій конференції. Але широко це свято вперше відзначали вже 10 листопада 2002 року.

В рамках його святкування ЮНЕСКО співпрацює з урядами багатьох країн, науковими колективами та представниками населення.

]]>
10 листопада день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/75696 ВІТАЄМО! Відпочинок article Sun, 10 Nov 2019 09:51:09 +0200 Дерев'янко Надія Михайлівна
Добриніна Лариса Володимирівна
Засько Сергій Олександрович
Косточка Олександр Васильович
Салата Михайло Петрович
Харді Мар'яна Ігорівна


Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
9 листопада - Всеукраїнський день працівників культури та аматорів народного мистецтва http://monitor.cn.ua/ua/rest/75675 В сучасному українському суспільстві, де культура часто виявляється непотрібною, важливо визначити і стверджувати високі моральні принципи, засновані на тисячолітньому духовному і культурному набутку українського народу, щоб не опинитися на задвірках культурного прогресу. Відпочинок article Sat, 09 Nov 2019 09:55:58 +0200 Раніше Всеукраїнський день працівників культури і аматорів народного мистецтва відзначався в Україні 23 березня. Ця дата була встановлена в березні 2000 року Указом Президента України № 484/2000, враховуючи вагомий внесок працівників культури та аматорів у відродження української національної культури, розвиток народної творчості, активну культурно просвітницьку діяльність.

З 2012 року, згідно Указу Президента України Віктора Януковича від 30 грудня 2011 № 1209/2011 "Про відзначення в Україні деяких пам’ятних дат і професійних свят" цей день став відзначатися в третю неділю травня і отримав назву "Всеукраїнський день працівників культури та майстрів народного мистецтва".

З 2014-го року, відповідно до Указу Президента України від 30 грудня 2013-го року № 717/2013, цей День став відзначатися 9-го листопада, спільно з Днем української писемності та мови.
Українська культура, одна з небагатьох, яка змогла вистояти під могутнім натиском чужих агресивних впливів, зберегти свою самобутність, первозданну чистоту і незамуленість.

Прародителями української культури можна вважати культуру індоєвропейських предків слов’ян, слов’янські культурні джерела, культури Київської Русі – дохристиянську і християнську.

Без сумніву, культурний розвиток народів відбувається в процесі їх постійних взаємовідносин. Чим більше різних впливів акумулює в собі культура народу, тим більш культурним є цей народ.

Українська культура зайняла гідне місце в культурі світовій. Вона розвивалась у взаємовідносинах з культурами Заходу та Сходу, в системі Польсько-литовської держави, українофобському „лоні” царської Росії.

Наслідками цього стали, з одного боку, система освіти і вченість, побудовані на західних зразках, з іншого – приниження української мови як „простонародної” і, в той же час, становлення новоукраїнської літератури, написаної саме цією народною мовою.

І це потрібно розуміти не як парадокс історії, а як закономірність внутрішньої сили української культури, яка мала вагомий вплив на будівництво імперської культури, такі визначальні її напрямки, як література, живопис, наука і музика.

В той же час, не можна применшувати вплив російської культури на українську.

Українська культура проникнута також козацьким нескореним національним духом свободи і вольності.

Не можна оминути увагою феномен „соціалістичної культури”, адже Україна в цей період, не дивлячись на всі втрати, в тому числі і криваві, зробила гігантський ривок в освіті, культурі, науці і техніці. Репрезентацією держави в цій галузі і його культурним розвитком повинно було займатися Міністерство культури України, яке і було створене.

]]>
9 листопада - День української писемності та мови http://monitor.cn.ua/ua/rest/75674 Свято, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада. За православним календарем — це день вшанування пам'яті Преподобного Нестора-Літописця — послідовника творців слов'янської писемності Кирила і Мефодія. Відпочинок article Sat, 09 Nov 2019 09:54:02 +0200 вято встановлено 9 листопада 1997 року, коли Президент України на підтримку ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства видав Указ № 1241/97 «Про День української писемності та мови». В Указі зазначено: «Установити в Україні День української писемності та мови, який відзначати щорічно 9 листопада в день вшанування пам'яті Преподобного Нестора-Літописця».

У День української писемності та мови за традицією:
    покладають квіти до пам'ятника Несторові-літописцю;
    відзначають найкращих популяризаторів українського слова;
    заохочують видавництва, які випускають літературу українською мовою;
    стартує Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцика — конкурс проводився за підтримки Міністерства освіти та науки України та Ліги українських меценатів. Щорічна кількість учасників понад 5 млн із 20 країн світу.

Також існувала традиція 9 листопада, коли батьки відводили дітей в школу, а потім йшли до церкви: поставити свічку перед образом Нестора-літописця і помолитися, щоб він допоміг дитині в навчанні.

У День української писемності та мови, на Українському радіо традиційно відбувається радіодиктант національної єдності. Цю акцію започатковано з 2000 року. Відтоді щороку всі охочі можуть взяти участь у написанні радіодиктанту та не стільки з'ясувати, чи добре знають українську мову, як продемонструвати єдність з усіма, хто любить і шанує українське слово.

]]>
9 листопада день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/75673 ВІТАЄМО! Відпочинок article Sat, 09 Nov 2019 09:52:27 +0200 Андрєєва Тетяна Олександрівна
Білібаєв Аркадій Павлович
Бутенко Михайло Володимирович
Довбня Ірина Вячеславівна
Письменний Олексій Станіславович
Райчинець Йосип Михайлович
Суховірський Борис Іванович
Шаповалов Сергій Вікторович


Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
8 листопада - Міжнародний день КВК http://monitor.cn.ua/ua/rest/75653 Представити веселого студента без винахідливості просто не можливо, а винахідливий студент, як правило, рідко перебуває у смутку. Суворі реалії наших буднів ніяк не можуть впоратися з натиском і енергією цілеспрямованої молодої людини. Відпочинок article Fri, 08 Nov 2019 07:47:27 +0200 Вона завжди попереду, вона завжди переможець, вона завжди на висоті, а якщо необхідно у щось заглибитися, то вона залишить позаду самого завзятого крота.

Так, в далекому 1961-му році в надрах бурхливого студентського життя, виникла прекрасна ініціатива - створити справжній Клуб цих самих веселих і кмітливих верств нашого з вами прогресивного суспільства - студентів. Вже в тому ж році, 8-го листопада на екранах Великого і Могутнього Радянського Союзу, поки в чорно-білому форматі, вийшла в ефір перша телевізійна гра цього нового і чудового Клубу Веселих та Кмітливих. На той момент ніхто й уявити собі не міг, що КВК стане однією з найбільш живучих і улюблених програм не тільки в СРСР, але і переживе його. Буде визнаний і на пострадянському просторі, знайде шановний міжнародний статус.

Рух Клубу Веселих та Кмітливих захоплював і захоплює не мало молодих і талановитих акторів та авторів, хореографів і режисерів, редакторів і ведучих, а також безліч абсолютно не байдужих до цього руху людей. Переважна більшість з них отримали безцінний досвід, беручи участь у житті цього клубу, який сприяв їм і надалі досягати успіхів і будувати свою кар'єру у суто позитивних тонах.

Причини успіху КВНівського руху також очевидні і міркувати про КВН можна до нескінченності, але, як кажуть, краще один раз побачити, а ми додамо, що краще і не один. Дивіться і насолоджуйтеся, це не просто весело, але й корисно для здоров'я!

Ідея відзначати "Міжнародний день КВК" була запропонована в 2001-му році Олександром Васильовичем Масляковим, ведучим і президентом цього клубу починаючи з 1964-го року. Це свято, станом на 2012-й рік ще не було визнано офіційними державними структурами і ще не увійшло до реєстру всесвітніх свят, що відзначаються шанованою Організацією Об'єднаних Націй. Однак заслужено має на це всі шанси.

]]>
8 листопада день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/75652 ВІТАЄМО! Відпочинок article Fri, 08 Nov 2019 07:45:59 +0200 Блауш Дмитро Ярославович
Заєць Іван Іванович
Кругол Анатолій Миколайович
Новосьол Ігор Миколайович
Щевкун Галина Іванівна


Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
7 листопада день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/75633 ВІТАЄМО! Відпочинок article Thu, 07 Nov 2019 07:45:35 +0200 Береговець Сергій Миколайович
Бутко Микола Петрович
Мирвода Григорій Іванович
Сафронов Октябр Йосипович
Цилібіна Вікторія Василівна
Шкель Сергій Юрійович


Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
6 листопада - Міжнародний день запобігання експлуатації навколишнього середовища під час війни та збройних конфліктів http://monitor.cn.ua/ua/rest/75613 Війна також веде до руйнування навколишнього середовища 5 листопада 2001 року Генеральна Асамблея оголосила 6 листопада кожного року Міжнародним днем запобігання експлуатації навколишнього середовища під час війни та збройних конфліктів. Відпочинок article Wed, 06 Nov 2019 07:56:56 +0200 Відзначається щорічно відповідно до рішення Генеральної Асамблеї ООН A/RES/56/4.

Приймаючи це рішення, вона враховувала, що шкода, заподіяна навколишньому середовищу під час збройних конфліктів, призводить до погіршення стану екосистем та природних ресурсів на тривалий період після припинення конфліктів і часто торкається не тільки однієї держави і не тільки нинішнього покоління.

Війна, якими б не були її причини, приносить невимовні жахи для цивільного населення і може протягом лічених хвилин знищити те, що іноді було створено цілими поколіннями. Крім людських страждань, що завдає війна, вона також веде до руйнування навколишнього середовища.

]]>
6 листопада день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/75612 ВІТАЄМО! Відпочинок article Wed, 06 Nov 2019 07:54:09 +0200 Божок Сніжана Віталіївна
Вареник Ігор Миколайович
Висоцький Юрій Віталійович
Гальперин Валерій Якович
Каленська Тетяна Володимирівна
Павлішина Наталія Олександрівна
Шавлак Олександр В‘ячеславович


Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
Відпочинок та оздоровлення дітей. ДОВІДКА http://monitor.cn.ua/ua/rest/75602 За даними державного статистичного спостереження, улітку 2019 року відпочили та оздоровилися понад 33 тис. чернігівських школярів. Відпочинок article Tue, 05 Nov 2019 11:26:35 +0200 Переважна більшість із них (30,8 тис.) перебувала в 462 дитячих закладах, розташованих на території області. Ще 2,5 тис. – поза її межами, в основному, в Одеській, Запорізькій, Херсонській та Закарпатській областях.

Нагальним залишається питання надання оздоровчих послуг дітям, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки. У закладах області та поза її межами знаходилися 6707 дітей із малозабезпечених та багатодітних сімей, 1782 дитини, які потерпіли від наслідків Чорнобильської катастрофи, 2004 дитини батьків, визнаних учасниками бойових дій, 796 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, 540 дітей з інвалідністю.

Середня вартість одного дня перебування в дитячому закладі відпочинку становила 43 грн, а в закладі оздоровлення – 266 грн.

Крім того, за адміністративними даними, у літній період за межами України перебували на відпочинку та оздоровленні 187 дітей нашої області. У складі 9 організованих груп вони побували в Італії та Іспанії, підрахувало Головне управління статистики у Чернігівській області.

]]>
5 листопада день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/75591 ВІТАЄМО! Відпочинок article Tue, 05 Nov 2019 07:59:43 +0200 Варчак Микола Олександрович
Ващенко Лариса Анатоліївна
Дєговець Олександр Іванович
Донець Микола Петрович
Журавель Олена Петрівна
Кочерга Володимир Миколайович
Кужільний Іван Дмитрович
Любухіна Ірина Анатоліївна
Приходько Раїса Анатоліївна
Рожко Артем Миколайович


Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
4 листопада - День залізничника України http://monitor.cn.ua/ua/rest/75567 Своє професійне свято залізничники України відзначають на початку останнього осіннього місяця, а саме 4-го листопада. Відпочинок article Mon, 04 Nov 2019 07:37:00 +0200 Ініціатором цієї дати в українських календарях виступила Львівська залізниця. 4-го листопада, в далекому 1861-му році, коли сучасний український Львів знаходився під протекцією Австро-Угорської імперії, на залізничний міський вокзал прибув перший пасажирський состав, що носив назву «Ярослав». За сучасними мірками це був справжній поїзд міжнародного сполучення, що відкрив сучасну історію української залізниці. Він курсував між Віднем і Львовом, перетинаючи міста Краків і Перемишль.

Професійне свято - День залізничника, враховуючи значення залізничного сполучення для розвитку державної економіки і промисловості, було відоме ще з дореволюційних часів. У царській Росії цей День був встановлений з 1896-го року згідно з наказом № 68 міністра шляхів сполучення князя Михайла Хилкова і відзначався 28-го червня за старим стилем або 9-го липня за новим стилем.

Радянські власті також приділяли особливу увагу вшануванню цього професійного дня і постановою ЦВК СРСР, датованою 28-го липня 1936-го року, це свято було встановлене на 30-е липня. У 1940-му році, за рішенням Ради Народних Комісарів СРСР, Всесоюзний день залізничника був перенесений на першу неділю серпня, а з початку 80-х років був перейменований на «День залізничника».

З утворенням нових незалежних держав, які з’явилися на пострадянському просторі, і необхідністю розвитку власної законодавчої бази, це професійне свято в Україні було закріплено Указом Президента № 257/93-рп від 15-го липня 1993-го року, але, як і колись, відзначалося в першу серпневу неділю. Так тривало включно до 2002-го року. Потім, у зв’язку з клопотанням нового генерального директора шляхів сполучення Георгія Кірпи, який вступив на цю посаду з 2000-го року, цей день був перенесений на 4-е листопада. Відповідний Указ українського Президента № 1140/2002 «Про внесення змін до Указу Президента України від 15-го липня 1993-го року № 257/93-рп» був підписаний 11-го грудня 2002-го року.

Працівники українських залізних доріг щодня вкладають свою працю і діляться своєю любов’ю у справі, яка служить на благо всієї української держави. Розвиток і вдосконалення залізничного сполучення не раз справедливо служило доказом невід’ємного економічного зростання. Залізниці донині залишаються ефективним транспортним сполученням і все це завдяки копіткій праці наших залізничників.

]]>
4 листопада день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/75566 ВІТАЄМО! Відпочинок article Mon, 04 Nov 2019 07:34:24 +0200 Бєльський Олександр Александрович
Запорожець Володимир Іванович
Крикунова Людмила Миколаївна
Притула Наталія Миколаївна
Ткаченко Володимир Володимирович


Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
Що робити, якщо вас звільнили: чек-лист дій http://monitor.cn.ua/ua/rest/75564 Стів Джобс, Джоан Роулінг, Опра Уінфрі, Уолт Дісней…Що об’єднує усіх цих людей, окрім всесвітньої слави? Їх усіх звільняли! Тож якщо прямо зараз ви сумно блукаєте очима наказом про звільнення, знайте: ви у гарній компанії. Сподіваємося, це вас трохи втішить. Відпочинок article Sun, 03 Nov 2019 18:52:16 +0200 Тож першу частину шляху до великого майбутнього пройдено, попереду другий акт – той, у якому ви стаєте шалено успішним та у вільний час читаєте лекції про саморозвиток. Зробіть глибокий вдих і погляньте на цю ситуацію з іншої сторони.

 1. Запитайте роботодавця, чи можна оформити ваше звільнення як звільнення за власним бажанням. Це допоможе у пошуку нової роботи. Якщо це неможливо – попросіть вказати конкретні причини звільнення.

 2. Дізнайтеся, яку інформацію про вашу роботу та звільнення компанія потенційно може розголосити під час запиту з нового місця роботи. Так ви принаймні будете готові до цього.

 3. У разі, якщо роботодавець згоден оформити звільнення за власним бажанням, попросіть лист-рекомендацію.

 4. Переконайтеся, що вам компенсували невикористану відпустку та виплатили усі бонуси.

 5. Видаліть усю персональну інформацію з теки «Завантажені», зітріть усі паролі, вийдіть зі свого гугл-акаунту та з усіх соціальних мереж на ваших корпоративних приладах. Важливі особисті файли скопіюйте на власний носій або хмарне сховище. Видаліть історію пошуку. Ще раз переконайтеся, що виконали кожен крок цього пункту.

 6. Навіть якщо вам дуже хочеться влаштувати сцену шефові або екс-колегам – пам’ятайте, що скоріш за все, на відміну від Джоан Роулінг, найближчим часом ви навряд чи опублікуєте всесвітній бестселер. Ймовірно, ви плануєте працювати у цій сфері в подальшому, тож погана слава, що шириться дуже швидко, вам ні до чого. До того ж ніколи не знаєш, де зустрінешся з колишнім колегою або роботодавцем. За можливості не псуйте стосунки! Залиште емоції у колі близьких.

 7. Не оголошуйте про своє звільнення у соціальних мережах одразу. Подумайте, як саме ви представите це колегам та друзям.

 8. Якщо вам подобалося працювати у цій компанії, поцікавтеся, чи немає у ній підходящої для вас вакансії.

 9. Використайте звільнення, як можливість порефлексувати, відпочити та поглянути на свою кар’єру свіжим поглядом. Можливо, вам потрібен був саме цей поштовх до роботи вашої мрії. А може, прийшов час отримувати нову освіту або спробувати роботу закордоном? Дайте собі час на відпочинок, попросіть підтримки у партнера та сім’ї. Змініть обстановку!

 10. Проводьте більше часу з близькими та на природі. Прислухайтеся до себе та робіть те, що приносить вам радість та задоволення.

 11. Не занурюйтеся у болото, що породжує питання «а що було б, якби?». Якби ви працювали краще, взялися б за ту презентацію і таке інше. Практикуйте краще «Що тепер?». Що тепер робити з вільним часом, як тепер організувати життя, так щоб займатися улюбленою справою за гроші.

 12. Спалюйте стрес за допомогою спорту, не давайте собі застрягти у пасивній рутині. Справді, не знаєте чим тепер зайнятися, або чого саме вам хочеться? Позаймайтесь із тренером або відвідайте заняття з ранкової йоги. Уявіть тільки-но: усі прокидаються на роботу, а ви не поспішаючи, прямуєте за ранковою кавою з круасаном, а потім у басейн.

 13. Візьміть до уваги, що найближчим часом ви не отримуватимете стабільного заробітку, тож відповідно до цього сплануйте бюджет. Продумайте ймовірні джерела заробітку та скоротіть видатки. Спробуйте часткову зайнятість або фріланс.

 14. Складіть план дій: залишатися у колишній сфері або переходити в іншу? Що для цього потрібно? Час оновити резюме, профілі у соцмережах та на сайті пошуку роботи.

 15. Проведіть співбесіду із самим собою. Спробуйте відповісти собі на складні питання, такі наприклад, як «Чому вас звільнили», «Чому ми маємо вас найняти», «Чого ви прагнете».

 16. Поставтеся до пошуку нової роботи як до своєї оплачуваної діяльності. Складіть поденний план дій з пошуку, декілька резюме під кожну посаду, оновіть фото. Активно на декількох платформах щодня продивляйтеся цікаві для вас пропозиції та надсилайте резюме.

 17. Розгляньте можливість проходження курсів з підвищення кваліфікації.

І пам’ятайте: кожен кінець – це новий початок!

джерело

]]>
Найцікавіші кінопрем’єри листопада http://monitor.cn.ua/ua/rest/75563 Найхолодніший місяць осені – найліпший час, щоб сховатися в затишному залі кінотеатру та поринути в цікаві екранні історії. Листопад особливо порадує прихильників Стівена Кінга, маленьких фанів сестер Анни та Ельзи та поціновувачів українського кіно, адже в прокат виходять драматичні стрічки «Додому» й «Ціна правди» (другий створений у копродукції). Відпочинок article Sun, 03 Nov 2019 18:44:48 +0200 «Доктор Сон» (Doctor Sleep), реж. Майк Фленеган

Прем’єра: 7 листопада

Фільм, знятий за однойменним романом Стівена Кінга, є продовженням хоррору «Сяйво» – майстер жахів знову запрошує шанувальників гострих відчуттів у один із своїх моторошних світів. Події відбуваються через багато років після того, як маленький ясновидець Денні пережив страшні події в готелі «Оверлук». Нині він дорослий, проте оговтатися від дитячих кошмарів так і не зміг, і втекти від них – нікуди. Тепер допомоги героя потребує інша дитина – «сяюча» дівчинка, на яку відкривають полювання «порожні дияволи», що живляться силами обдарованих.

«Таємниці Райських схилів» (Paradise Hills), реж. Еліс Веддінгтон

Прем’єра: 7 листопада

Фентезійна історія про незвичайний пансіонат для дівчаток на живописному острові – сюди батьки відправляють своїх доньок, щоб їх перевиховали. Райський куточок. Проте згодом стає зрозуміло, що за казковим фасадом та ідеєю про емоційне зцілення криються жахіття, від яких героїні необхідно втекти.

«Перегони на мільйон» (Ride Like a Girl), реж. Рейчел Гріффітс

Прем’єра: 7 листопада

Надихаюча стрічка за реальними подіями – історія австралійки, яка з раннього дитинства марила кінними перегонами, і все життя тренувалася, щоб вибороти собі місце в історії цього благородного та видовищного спорту. Позитивний фільм про силу мрії, яка не має строків придатності, та неоціненну підтримку близьких людей.

«Додому» (Evge), реж. Наріман Алієв

Прем’єра: 7 листопада

Цю драматичну стрічку обрано як претендента від України на премію «Оскар» (за найкращий фільм іноземною мовою). У ній ідеться про кримського татарина, сини якого переїхали до Києва після анексії Криму. Старший син помирає, і батько приїжджає до столиці – щоб забрати його та поховати на батьківщині, згідно з мусульманськими традиціями, а також повернути додому молодшого.

«Ангели Чарлі» (Charlie’s Angels), реж. Елізабет Бенкс

Прем’єра: 14 листопада

Реінкарнація історії про красунь, які, крім вроди, вміло використовують справжню зброю під час небезпечної операції та за вказівками таємничого керманича, і навички яких стають в нагоді там, де «класичні» правоохоронці безсильні.

«Аутсайдери» (Ford v Ferrari), реж. Джеймс Менголд

Прем’єра: 14 листопада

Створити спорткар, швидший за «Феррарі»? У 60-х роках це здавалося неймовірним. Проте група американських інженерів і дизайнерів, зокрема – конструктор Керролл Шелбі, а також британський гонщик Кен Майлс, взялися за цю справу, і отримали шанс, адже були не тільки амбітними , а і «про всяк випадок – нахабнішими». Фільм знятий за реальними подіями.

«Крижане серце 2» (Frozen II), реж. Кріс Бак, Дженніфер Лі

Прем’єра: 21 листопада

На другу частину холодної історії про теплі сімейні взаємини не перший рік очікують діти всього світу. У продовженні пригод герої мультфільму – сестри Анна та Ельза, а також Крістоф і їхні друзі, кумедні олень Свен і сніговичок Олаф, змушені покинути своє затишне ї дружнє королівство. Вони вирушають у подорож на північ, де розбудять стародавні легенди і розкриють таємниці минулого власної родини.

«Вальхалла: Тор Раґнарок» (Valhalla), реж. Фенар Ахмад

Прем’єра: 21 листопада

Пригодницький фантазійний трилер, знятий за мотивами серії коміксів. У фільмі йдеться про дітей вікінгів, які разом із богами Тором і Локі вирушають у небезпечну подорож до Вальхалли – саме це місце є раєм для сміливих воїнів. Але його безпеці загрожують могутні та страшні вороги. Світ треба врятувати від Рагнарока – тобто апокаліпсису, а тому дітям і богам треба об’єднатися і прийняти епічний бій.

«Кохання з другого погляду» (Mon inconnue), реж. Юго Желен

Прем’єра: 21 листопада

Одного ранку герой прокидається і розуміє: кохана дружина, завдяки якій він став знаним письменником і яка ділила з ним щасливе життя, – навіть не знайома з ним. Він сам тепер не прикрашає обкладинки журналів, а працює в школі, а вона – відома піаністка і виходить заміж за іншого. Хлопець хоче повернути своє життя і свою любов. Але як, коли в його історію не вірить жодна людина?

«Мідвей» (Midway), реж. Роланд Еммеріх

Прем’єра: 21 листопада

Історична військова драма про зіткнення американського та японського військових флотів, розказана через людей – солдатів і керівників, досвід, інстинкти й мужність яких дозволили запобігти трагічній долі і не стати другим «Перл Харбором».

«Ідеальна брехня» (The Good Liar), реж. Білл Кондон

Прем’єра: 21 листопада

Коханню всі віки покірні. Як і брехні. Талановитий шахрай знайомиться з багатою вдовою і планує заволодіти її грошима. Але почуття несподівано стають істинними. Правда, і з шаф вивалюється кілька несподіваних «скелетів».

«Ціна правди» (Mr. Jones), реж. Агнешка Холланд

Прем’єра: 28 листопада

Історична драма, знята в копродукції Польщі, Великої Британії та України, розповідає про вельського репортера Гарета Джонса. Пошуки великої історії приводять його в Радянський союз у 1933 році, і він починає розслідування виворотної сторони «радянської ідилії» – про українські землі, Голодомор і репресії.

джерело

]]>
9 найкорисніших рослинних олій для організму людини http://monitor.cn.ua/ua/rest/75562 Якщо з настанням осені до вас часто чіпляються застуди, погіршилося травлення, або шкіра страждає від сухості, вам всього лише необхідно запастися потрібними рослинними оліями, вживати їх в їжу щодня і дуже скоро ви будете виглядати і відчувати себе чудово! "Хто є хто" у світі рослинних олій - ми розповімо сьогодні в нашій добірці. Відпочинок article Sun, 03 Nov 2019 18:31:23 +0200 Рослинна олія - один з найкорисніших дієтичних продуктів, який не лише покращує смак їжі, а й зміцнює здоров'я людини. Наше тіло має потребу в жирах - вони добре впливають на нашу нервову систему, мозок, шкіру та на здоров'я в цілому. Також рослинні олії багаті важливими жиророзчинними вітамінами А (потрібний для шкіри, зору та імунітету) і Е (антиоксидант, захищає від інфекцій).

1. Соняшникова олія

Найпопулярнішу в Україні рослинну олію отримують з насіння соняшнику. До складу входять цінні для організму поживні речовини, а також вітаміни груп А, D, Е і F. Нерафінована олія корисніша і засвоюється краще. Бере участь в обміні білків і вуглеводів, покращує пам'ять, позитивно впливає на функцію статевих, ендокринних залоз.

2. Оливкова олія

Звертайте увагу на кислотність, яка повинна бути вказана на етикетці. Чим вона нижча (до 0,8%), тим масло вищої якості. Особлива перевага оливкової олії у тому, що вона збагачена масляною кислотою. Вона добре підходить для заправки салатів і приготування гарячих страв. При нагріванні оливкова олія практично не утворює канцерогенів.

3. Гарбузова олія

Краще джерело цинку - його там більше, ніж в морепродуктах. А цинк - це чоловіча сила, допомагає виробленню тестостерону. Тому якщо плануєте романтичну вечерю, придбайте пляшечку гарбузової олії. Її можна змішати з оливковою та заправляти салати. Смажити на ній не рекомендується - пригорає і неприємно пахне. А ще у ній багато селену. Для холодів саме те - підвищує імунітет і відлякує мікробів.

4. Олія лляна

За вмістом ненасичених жирних кислот лляна олія у 2 рази перевершує риб'ячий жир, саме тому вона вважається одним з найбільш важливих пісних продуктів і рекомендується дієтологами для тих, в чиєму раціоні відсутня риба. Відмінно "виглядає" в кашах (особливо у гречаній) і з квашеною капустою. Варто пам'ятати, що лляну олію ні в якому разі не можна нагрівати - це зводить нанівець її цілющі властивості. Тому її слід зберігати в холодильнику і додавати до готових страв, наприклад, заправляти нею салати.

5. Олія з виноградних кісточок

Дослідження показали, що хімічні речовини з олії виноградних кісточок можуть викликати апоптоз - процес, який сприяє самознищенню та ліквідації пошкоджених клітин у клітинних системах. Таким чином, вона допомагає пошкодженій печінці відновлювати свої клітини та пригнічувати розвиток деяких видів раку.

6. Олія з авокадо

Олія з авокадо тільки недавно вийшла на сцену дієтичних продуктів. Авокадо забезпечує організм близько 20 необхідними для нашого здоров'я поживними речовинами, в тому числі калієм, вітаміном Е, вітамінами групи В та фолієвою кислотою. Авокадо, як і оливкова олія, має високий вміст олеїнової кислоти, яка здатна запобігати раку молочної залози. Авокадо збагачений бета-ситостерином і корисне людям з низьким рівнем холестерину в крові. До того ж у олії дуже приємний смак, і вона підходити для будь-якого виду приготування.

7. Олія розторопші або будяка

Ця олія чудово захищає печінку від токсинів і нейтралізує отрути. З віком цей орган починає страждати, тому людям похилого віку бажано вводити цю олію в раціон.

8. Кукурудзяна олія

Краще за будь-які рослинні олії регулює обмін холестерину в організмі. Допомагає розщепленню «поганих» твердих жирів. У кукурудзяній олії містяться похідні фосфору - фосфатиди, які дуже корисні для мозку, а також нікотинова кислота (вітамін РР), яка регулює провідність серця.

9. Кунжутна олія

Містить антиоксиданти, збагачена залізом, лецитином, кальцієм, вітаміни A, B1, B2, P та корисними жирними кислотами (пальмітинова, стеаринова, олеїнова, омега-6). Застосовується при захворюваннях дихальної системи, кашлі, тромбофлебіті, нормалізує роботу щитовидки. Допомагає розслабитися і зняти стрес. На світлій кунжутній олії, до речі, можна смажити. Темну краще використовувати лише в холодному вигляді.

Будь-яку рослинну олію потрібно зберігати в щільно закритій пляшці, подалі від світла і тепла. А найголовніше правило для будь-якої рослинної олії - ніколи не використовувати її повторно після смаження! Всі рослинні олії можна ароматизувати за допомогою пряних трав і спецій, надаючи їм нових відтінків смаку:) Багато з них бажано зберігати в холодильнику.

]]>
Історії про сендвічі з усього світу http://monitor.cn.ua/ua/rest/75561 3 листопада у США відзначають національний день сендвіча, хоча поступово цей день стає міжнародним, адже бутерброди популярні й улюблені в різних країнах. Практично в кожній є свої традиції та історії, пов'язані з сендвічами. Відпочинок article Sun, 03 Nov 2019 18:28:34 +0200 Факт 1. Графський бутерброд

Перший сендвіч з'явився на світ і отримав свою назву в 18 столітті завдяки англійському лорду Джону Монтегю, у якого був титул четвертого графа міста Сендвіч (він же сандвіч). На честь нього, до речі, названі Південні Сандвічеві острови в Південній Атлантиці, майже біля самої Антарктиди, а ще Сандвічевими островами хотів назвати нинішні Гаваї Джеймс Кук, але назва не прижилася. Джон Монтегю був завзятим картярем, і щоб не відриватися від гри, він просив приготувати йому ситне блюдо - покласти шматок м'яса між двома скибками хліба. Перша письмова згадка слова "сендвіч" з'явилася 24 листопада 1762 в журналі Едварда Гиббонса, англійського письменника та історика.

Факт 2. Для мадам і месьє

У 1910 році в паризьких кафе та бістро з'явилося нове блюдо - крок-месьє. Крок - від французького croquer, хрустіти, а месьє - пан, само собою. Цей вельми витончений бутерброд з двох тостів з шинкою і сиром був вперше згаданий через вісім років в романі Марселя Пруста «У пошуках втраченого часу». Як водиться, месьє прийшов не один - привів із собою крок-мадам: теж сендвіч з шинкою і сиром, але в елегантному "капелюшку" - яєчні.

Факт 3. Солодке життя американських школярів

У Сполучених Штатах Америки щодня з'їдається 300 мільйонів сендвічів - в середньому, один сендвіч в день припадає на кожного американця. Причому, різноманітність цього виду фастфуду в США така велика, що точної кількості найменувань ніхто не знає. Відомо, що найпопулярніший - сендвіч з арахісовим маслом і полуничним джемом. Згідно зі статистикою, кожен американський школяр з'їдає більше 2000 таких бутербродів до моменту закінчення середньої школи.

Факт 4. Матір Божа!

Найдорожчий сендвіч за всю історію був проданий теж, звичайно, в США - в 2004 році на аукціоні за 28 000 доларів! За десять років до цього домогосподарка Дайан Дуйсер з Флориди приготувала звичайний сендвіч з сиром собі на сніданок, але як тільки вона збиралася відкусити шматочок, то побачила на ньому зображення ... Діви Марії. 10 років вона зберігала "святиню" - не могла її ні з'їсти, ні викинути, але сендвіч навіть не запліснявів. Продаючи сендвіч у 2004 році місіс Дуйсер розповідала, що він приніс їй удачу: одного разу вона виграла 70 000 доларів в казино поруч з будинком у Флориді.

Факт 5. Сендвіч здорового італійця

У 2004 році в маленькому містечку на півдні Італії приготували дуже довгий сендвіч - протяжністю 2081 футів (майже 635 метрів)! Для виготовлення булочок потрібно 800 кілограмів борошна і 400 літрів води, а для начинки знадобилося 200 кілограмів салямі! Створювали цей гастрономічний шедевр протягом доби - в результаті він потрапив в Книгу рекордів Гіннеса, як найдовший в світі сендвіч. 

Факт 6. Риба є!

Найпопулярніший сендвіч в Туреччині - балик екмек - придумали який місцеві рибалки. Назва перекладається просто - "риба в хлібі". Місцем народження цього корисного фастфуду стала пристань у Галатського моста в Стамбулі, де був ринок з рибою, виловленої в Босфорі і Мармуровому морі. Скумбрії було так багато, що спритні моряки вирішили тут же смажити філе на грилях і продавати в свіжому хлібі з луком і помідорами. Блюдо так всім сподобалося, що тепер балик екмек готують і в інших країнах світу.

джерело

]]>
Смачні рецепти вихідного дня: запіканка з гарбуза та домашнього сиру http://monitor.cn.ua/ua/rest/75560 Традиційну запіканку з сиру з родзинками або з яблуками люблять всі. Пропонуємо приготувати і полюбити запіканку з гарбуза із домашнім сиром. До речі, страва вийде не лише смачною, а і корисною, адже гарбуз багатий провітаміном А, який відмінно засвоюється в компанії жирів, що містяться в сирі та яйцях. Відпочинок article Sun, 03 Nov 2019 18:14:36 +0200 Інгредієнти: молоко - 500 мл, манна крупа - 130 г, гарбуз - 1 кг, вершкове масло - 60 г + ще трохи для змащування форми, домашній сир - 500 г, яйця - 4 шт., цукор - 100 г, мелений тмин - 1 щіпка, панірувальні сухарі - 1 ст. л., сіль за смаком

Готуємо так:

Крок 1

Приготування запіканки почнемо з варіння манної каші. Для цього влийте в каструлю молоко і доведіть до кипіння. Потім, помішуючи вінчиком, тонкою цівкою всипте манну крупу. Готуйте 5 хвилин.

Крок 2

Каструлю з отриманою манною кашею закрийте кришкою і залиште. Маса повинна загуснути. 

Духовку нагрійте до 180 ° C.

Крок 3

Готуємо гарбуз для запіканки. Вимийте і розріжте навпіл. Видаліть насіння. М'якоть очистіть і потім наріжте невеликими шматочками.

Крок 4

У великій пательні розпустіть вершкове масло. Покладіть гарбуз і смажте, помішуючи, протягом 7 хвилин. Зніміть з вогню, перекладіть в глибоку миску і дайте охолонути.

Крок 5

До скибочок гарбуза, які вже охолонули, додайте приготовлену раніше теплу манну кашу, сир, 3 яйця, цукор, сіль і мелений тмин. Ретельно перемішати масу лопаткою.

Крок 6

Підготуйте форму для запіканки. Для цього змастіть її невеликою кількістю вершкового масла і посипте панірувальними сухарями. Зайве струсіть.

Крок 7

Масу з гарбуза і сиру перекладіть в підготовлену форму. Розрівняйте. Яйце, що залишилося збийте вінчиком і потім за допомогою пензлика змастіть поверхню, щоб запіканка в процесі приготування мала апетитну скоринку.

Крок 8

Форму з гарбузово-сирною масою помістіть на деко або решітку. Запікайте протягом 30 хвилин. Дайте запіканці з гарбуза із сиром трохи охолонути і потім наріжте порційними шматками. На стіл можна подати зі сметаною або згущеним молоком.

Корисна порада

Запіканка з гарбуза із сиром придбає приємний цитрусовий аромат, якщо в сирно-манну масу ви додасте столову ложку тертої на дрібній тертці лимонної або апельсинової цедри.

Смачного!

]]>
Гороскоп на тиждень з 4 по 10 листопада http://monitor.cn.ua/ua/rest/75559 Гороскоп на тиждень 4 – 10 листопада 2019 для всіх знаків Зодіаку досить цікавий. Тиждень вдалий для розв'язання робочих питань, поїздок, великих покупок та планів на майбутнє. Відпочинок article Sun, 03 Nov 2019 17:57:07 +0200 Овен (21.03—20.04). Спробуйте по-новому поглянути на робочі стосунки, якi вплинуть на ваш характер. Щоб не доводити до напруженої ситуацiї, тримайте дистанцiю.

Дні: спр. — 4; неспр. — 5.

 

Телець (21.04—21.05). Слiдкуйте за висловлюваннями, щоб потім не довелося відновлювати мир і зализувати рани. Керівництво вiдзначить вашу сумлiннiсть грошовою винагородою.

Дні: спр. — 5; неспр. — 6.

 

Близнюки (22.05—21.06). Не можна бути таким трудоголіком, треба й вiдпочивати. Займiться спортивними вправами, також не завадять вечiрнi прогулянки.

Дні: спр. — 4; неспр. — 7.

 

Рак (22.06—23.07). Не загострюйте відносини з колегами. І хоча ви маєте рацiю, але їх значно більше. Щоб покращити своє фiнансове становище, спробуйте економити.

Дні: спр. — 5; неспр. — 6.

 

Лев (24.07—23.08). Останнiм часом накопичилося стiльки роботи, що не вистачає часу на особисте життя. Велика ймовірність укладання вигідних контрактів.

Дні: спр. — 7; неспр. — 9.

 

Діва (24.08—23.09). Сміливо використовуйте отримані знання на практиці. Якщо виникне необхідність заручитися підтримкою запропонованого вами проєкту, доведеться проявити витримку і такт.

Дні: спр. — 5; неспр. — 6.

 

Терези (24.09—23.10). У вашу голову часто приходять цiкавi iдеї. Незабаром оточуючі зрозуміють вигоду співпраці з вами. Ближче до вихiдних чекайте приємних новин.

Дні: спр. — 6; неспр. — 7.

 

Скорпіон (24.10—22.11). Як кажуть, усе генiальне — просте. Вашi проекти, як завжди, сприймуть на «ура», а грошова винагорода не забариться.

Дні: спр. — 8; неспр. — 10.

 

Стрілець (23.11—21.12). Викликати вогонь на себе — ваше кредо. Але настав час нарештi подбати про себе. Найголовніше — утримувати завойовані позиції.

Дні: спр. — 9; неспр. — немає.

 

Козеріг (22.12—20.01). Ваші бажання цілком збiгатимуться з можливостями. Друзі скучили за вами, тож приділіть їм більше уваги. Довіртеся зіркам, вони приведуть вас до успіху.

Дні: спр. — 4; неспр. — 5. 

 

Водолій (21.01—19.02). Щоб завести новi знайомства, доведеться завершити старі зв’язки. Ті, у кого не вирішене квартирне питання, мають можливість успішно впоратися з ним. Але не варто сподiватися на блискавичний результат.

Дні: спр. — 5; неспр. — 6.

 

Риби (20.02—20.03). Попереду переговори щодо купiвлi-продажу нерухомостi. Щоб не втратити майно, перевiрте всi «за» i «проти». Краще сiм разів вiдмiряти i один раз вiдрiзати.

Дні: спр. — 6; неспр. — 7.

 

Інша версія:

 

Овен (21 березня – 20 квітня)

Тиждень для Овнів може видатися трішки непередбачуваним. У вас можуть виникнути проблеми в сім'ї та на роботі. Не засмучуйтеся, через деякий час все минеться. Будьте стриманими та не розвивайте конфлікт.

Всередині тижня робота буде йти добре, вам буде все вдаватися. Якщо ви давно планували змінити дизайн у своїй кімнаті – саме вдалий час змінити свій улюблений куточок. Також тиждень вдалий для шопінгу. Потіште себе новим та модним одягом. Не варто слухати подруг, слухайте свою інтуїцію та купуйте те, що вам найбільше до вподоби.

У четвер подбайте про своє здоров'я. Відмовтеся на деякий час від солодких напоїв, жирної та смаженої їжі, чипсів та майонезів. В суботу ні в якому випадку не давайте свої гроші чужим людям, це для вас може погано обернутися. Ваші друзі шукатимуть у вас підтримки, не будьте до них байдужими та допоможіть їм у їхню скрутну хвилину своїм добрим словом та порадами.

Сприятливий день: 4 листопада

Несприятливий день: 5 листопада

Телець (21 квітня – 20 травня)

Цього тижня Тельцям треба чітко йти до своєї мрії. Вам треба відновити свій життєвий баланс і рухатися у тому векторі, який вам дійсно важливий. Цілком ймовірно, що той список справ, який вам доведеться виконати на роботі трохи зіб'є вас з колії, однак не забувайте про те, що є невідкладні завдання, які ви повинні зробити. 

Для того, аби розпочати міцні стосунки, вам потрібно відпустити минуле. Пам'ятайте, що чим більше ви будете до нього повертатися, тим більше ви будете опускати нові можливості у майбутньому. Зберігайте позитивний настрій та гострий розум і ви будете неодмінно задоволені отриманим результатом.

Щодо здоров'я – можете бути спокійні. Навіть попри те, що до нас увірвалась холодна осінь, ви не захворієте. Втім не забувайте про свої згубні звички. Було б добре, якби ви спробували кинути курити.

Сприятливий день: 7 листопада

Несприятливий день: 8 листопада

Близнюки (21 травня – 21 червня)

Листопад потребує від Близнюків впевненості у власних силах і активності. Ваше професійне життя вас неабияк потішить, ви знайдете нові ідеї та започаткуєте цікавий спецпроєкт, якщо прикладете до цього максимум зусиль. Після роботи забудьте про марнування часу. Зосередьте усю свою увагу на інтелектуальному розвитку, через деякий час ви подякуєте собі за те, що здобули нові знання.

На вихідних активно відпочивайте. Ймовірно, ви зустрінете нових людей, які допоможуть вам у майбутньому досягнути вашої мрії. Якщо ви вирішите відправитися за кордон, піти на курси чи записатися у спортзал – не кажіть нікому, нехай це буде ваш маленький секрет.

Ваш запас сил та енергії буде неймовірним, відтак прокидайтеся бадьорими та беріться до роботи. Скористайтеся усім своїм потенціалом, щоб покращити своє життя. В очах близьких та знайомих ви зможете вирости. Справжнє відчуття радості принесе самодисципліна. Впевненість Близнюки отримають завдяки відчуттю власної значущості.

Сприятливий день: 7 листопада

Несприятливий день: 8 листопада

Рак (22 червня – 22 липня)

Цього тижня Раки будуть дуже домашніми, ви захочете якнайбільше часу проводити вдома з хорошою книгою та фільмом. Це допомагає вам почуватися якомога краще. Робота ваша буде спокійною, ви будете насолоджуватися атмосферою, навіть, якщо у вас будуть горіти дедлайни. Якщо до вас звернуться за допомогою – будьте люб'язними і допоможіть своїй колезі.

У вашому житті розпочинається яскравий період, коли ви можете змінити життя на краще. Все, що вам потрібно – бути цілеспрямованим та точно знати, що вам потрібно. Буде корисно побути наодинці зі своїми думками і запитати себе чого ви насправді чекаєте від стосунків зі своєю другою половинкою.

Для того, аби почувати себе бадьорим та повним сил вам потрібно займатися спортом та приділяти достатньо часу сну. Вам потрібно оточувати себе цікавими та позитивними людьми, для того, аби ваш настрій був завжди на висоті. 

Сприятливий день: 10 листопада

Несприятливий день: 7 листопада

Лев (23 липня – 23 серпня)

Цього тижня Левам треба бути обережними з грошима, щоб через деякий час не сумувати через витрати на не надто потрібні вам речі. Астрологи не рекомендують вести справи, які стосуються нерухомості. Найімовірніше доведеться присвятити практично весь вільний час після роботи вирішенню особистих питань. У вас можуть виникнути цікаві ідеї для нових проєктів. Не забувайте і не лінуйтеся скласти план для реалізації задуманого та подумайте, коли ви зможете взятися за справу.

На вихідних постарайтеся домашню роботу зробити в першій половині дня, решту часу приділіть собі. При першій можливості відправтеся з друзями в театр або кіно. Проведіть цей день активно та корисно, але бажано не за роботою.

Ваша основна перешкода цього тижня – невпевненість у собі та власних силах. Вона викликає занепокоєння і утримує вас від виконання своїх обов'язків і використання всіх можливостей. Навчіться сприймати себе об'єктивно. Опишіть власні сильні і слабкі сторони і працюйте над їх вдосконаленням.

Сприятливий день: 10 листопада

Несприятливий день: 4 листопада

Діва (24 серпня – 23 вересня)

Діви цього тижня будуть у поганому настрої і всіляко будуть зачіпати оточуючих. На початку тижня ви будете поступати трішки необдумано. Втім не варто займатися самоосудом. Ваш настрій покращиться із плином подій, які прийдуть у ваше життя. 

Ваша домашня атмосфера буде бажати кращого. Діти будуть дуже часто капризувати, скандалити і драматизувати усі події. Під впливом цього ви будете дуже роздратованими. Проявіть максимум ніжності, аби налагодити зв'язок зі своїми близькими.

На вихідних ви будете повні сил, тож вам захочеться зробити вдома генеральне прибирання, зробити усі справи, які у вас накопичилися та закрити усі гештальти. Якщо ви виділите час на фізичні навантаження, то будете перебувати у тонусі та хорошому настрої. 

Сприятливий день: 6 листопада

Несприятливий день: 8 листопада

Терези (24 вересня – 23 жовтня)

Початок тижня вдалий для великих покупок – автомобіля, нерухомості або ж побутової техніки. Також це вигідний час для будь-яких інвестицій. В майбутньому ви обов'язково отримаєте від них суттєвий прибуток. А от від кредитів чи позик – краще відмовитись, адже вони нічого доброго не принесуть.

Перша половина тижня буде трішки невдала, адже ви будете себе погано почувати, тож не беріться за виконання тих справ, які будуть вимагати у вас дуже багато енергії. Проте у середу ситуація зміниться. На вас очікуватиме зустріч, яка змінить вашу подальшу фінансову ситуацію. Вам запропонують щось надзвичайно нове та цікаве, ймовірно доведеться поміняти роботу, проходити якісь тренінги чи курси.

Не варто цього тижня позичати гроші самому або ж позичати комусь, адже є велика ймовірність того, що ви ці гроші втратите. Від грошових витрат вам допоможе вберегтися мудрість ваших близьких людей.

Сприятливий день: 6 листопада

Несприятливий день: 7 листопада

Скорпіон (24 жовтня – 22 листопада)

На Скорпіонів цього тижня чекає гарний період. Робочих справ буде значно менше, тож ви можете достатньо часу приділити домашнім завданням. Ви будете старатися цього тижня зробити більше, ніж можете. 

Після роботи подаруйте коханій людині трішки романтики. Приготуйте святкову вечерю, запаліть свічки, увімкніть красиву музику та просто насолодіться моментом удвох. Таке побачення покращить ваші стосунки та зробить їх міцнішими. 

Астрологи кажуть, що увесь тиждень ви будете життєрадісними та позитивними. Вам варто лише мудро розпоряджатися власним часом та все зробити для того, аби бути задоволеним собою. 

Сприятливий день: 9 листопада

Несприятливий день: 4 листопада

Стрілець (23 листопада – 21 грудня)

Для Стрільців увесь тиждень буде благополучним. Однак постарайтеся не входити ні з ким у суперечки, не доводити свою правоту та зважати на думку інших. Тиждень вдалий для вирішення робочих питань. У вас все буде легко і добре виходити. Ваші результати оцінить керівництво та колеги. Намагайтеся приберегти сили для відпочинку, не варто викладатися на всі 100, таким чином можна легко вигоріти.

В середині тижня вам спаде на думку цікава ідея, тож не проігноруйте її. У майбутньому вона позитивно вплине на вашу долю, тож постарайтеся її реалізувати. П'ятницю присвятіть відпочинку з друзями. Йдіть в кінотеатр на новий фільм, або ж прогуляйтеся нічним містом.

Вихідні залиште для себе. Нікуди не спішіть та не намагайтеся завершити незакінчені справи. Займіться улюбленим хобі, прочитайте книжку, подивіться фільм, складіть план на новий тиждень, заплануйте подорожі. Неділя – вдалий день для купівлі квитків.

Сприятливий день: 5 листопада

Несприятливий день: 9 листопада

Козеріг (22 грудня – 20 січня)

Цього тижня Козерогам буде важко справлятися із робочими завданнями. Ви можете відчути злість і роздратованість на себе, вам прийдеться просити допомоги в колег. Але якщо ви повірите в свої сили, то у вас все неодмінно вийде. Головне – не здаватися. 

Якщо ви ніколи не займалися йогою, то саме час записатися на курси. Йога – це дисципліна, яка допоможе вам досягти душевної та фізичної гармонії. За можливості – займайтеся спортом. Фізичні навантаження допоможуть зміцнити м'язи та впоратися із в'ялістю організму. 

Якщо у вашому житті хтось буде поводитися з вами грубо та неввічливо – не бійтеся йому про це сказати. Дайте чітко зрозуміти, що не будете ходити ні в кого на повідку, і тим самим, завоюєте авторитет та повагу в очах інших людей. 

Сприятливий день: 4 листопада

Несприятливий день: 7 листопада

Водолій (21 січня – 20 лютого)

Цього тижня представників знаку чекає успіх, процвітання та гарний настрій. Кожен день буде позитивно складатися, вас чекатимуть цікаві зустрічі та приємні сюрпризи. Тиждень сприятливий для будь-яких починань та реалізації задуманого. Зосередьтеся на роботі та прикладайте максимум зусиль. Все, у що ви вкладатимете зусилля принесе результат.

Постарайтеся не обговорювати людей і стати добрішою. Ви одразу помітите, як зміниться ваш внутрішній стан, покращиться самопочуття, посилиться внутрішня енергія. У середу потіште себе масажем, косметичними процедурами чи красивою зачіскою. Ввечері відвідайте цікавий захід зі своїми друзями. Можливо, ви зустрінетеся зі своїм майбутнім коханням всього життя.

Вихідні присвятіть мистецтву. Дізнайтеся про нових художників, відвідайте музей, дивіться документальні фільми та читайте відповідні книжки. У неділю спробуйте приготувати нову страву або випічку, до якої ніколи "доходили руки". Рідні та близькі будуть тішитися вашим досягненням.

Сприятливий день: 4 листопада

Несприятливий день: 5 листопада

Риби (21 лютого – 20 березня)

На початку тижня у Риб можливий емоційний удар. Ви загубитеся у власних мріях, і навіть найпростіші завдання стануть для вас важким випробовуванням. Ваше оточуюче середовище буде шокувати вас своєю поведінкою. Вам потрібно зібрати усі сили в кулак, подзвонити до найближчих друзів, зустрітися з ними і заспокоїтися.

В середині тижня вам захочеться внутрішніх змін: змінити зачіску або оновити гардероб. Приділіть час своїм друзям, зустріньтеся з ними за чашечкою кави, поговоріть про речі, які вас турбують. На вихідних займіться розслабляючими практиками, дихальними та заспокійливими вправами. 

У неділю у ваше життя можуть прийти серйозні переживання і стрес. Швидше за все вони викликані непередбаченими подіями, втім не втрачайте віри. В результаті для вас все складеться найкращим чином. Просто розслабтеся і довіртеся долі. 

Сприятливий день: 7 листопада

Несприятливий день: 4 листопада

]]>
Погода в Чернігові на тиждень, прогноз ... http://monitor.cn.ua/ua/rest/75544 Відпочинок article Sun, 03 Nov 2019 09:23:04 +0200

]]>
3 листопада - День працівника соціальної сфери України http://monitor.cn.ua/ua/rest/75543 У першу неділю листопада в Україні, згідно з Указом Президента України від 13.04.1999 № 374/99 відзначають День працівника соціальної сфери. Відпочинок article Sun, 03 Nov 2019 09:20:37 +0200 Це свято є свідченням високої оцінки державою ролі працівників, які щодня забезпечують реалізацію державної політики з питань соціального захисту, зайнятості, організації оплати і безпеки праці, трудових відносин.

В 2019 році День працівника соціальної сфери України припадає на 3 листопада.

]]>
3 листопада день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/75542 ВІТАЄМО! Відпочинок article Sun, 03 Nov 2019 09:18:57 +0200 Гармаш Павло Миколайович
Едемська Віра Вадимівна
Коробейник Олег Олексійович
Марченко Василь Тимофійович
Могильний Олександр Олександрович
Пух Микола Петрович
Свириденко Наталія Олександрівна
Склярец Денис Викторович


Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
2 листопада - Міжнародний день припинення безкарності за злочини проти журналістів http://monitor.cn.ua/ua/rest/75522 За останнє десятиліття за інформування громадськості про події, що відбуваються було вбито понад 700 журналістів. Відпочинок article Sat, 02 Nov 2019 09:04:50 +0200 Згідно з доповіддю Генерального директора ЮНЕСКО, було розслідувано менше 6% всіх випадків вбивств журналістів (593 випадки) за період 2006-2013 років. Що стосується інших вбивств, то по 171 епізодах (28%) справи все ще знаходяться на різних стадіях судового розслідування, щодо 384 випадків (68,8%) ніякої інформації не надійшло.

Крім того, за відомостями Міжнародної мережі сприяння вільному обміну інформацією (ІФЕКС), в дев’яти з десяти випадків винуватці цих злочинів уникають покарання. Безкарність, під якою можна розуміти невжиття заходів для покарання в судовому порядку винуватців порушень прав людини, увічнює цикл насильства щодо журналістів і вимагає вжиття належних заходів.

У 2013 році на своїй 68-й сесії Генеральна Асамблея ООН прийняла резолюцію 68/163, в якій постановила проголосити 2 листопада Міжнародним днем припинення безкарності за злочини проти журналістів. Резолюція закликає держав-членів вжити конкретних заходів в боротьбі з безкарністю. Дата була обрана в пам’ять про двох французьких журналістів, убитих в Малі 2 листопада 2013 року.

У цій знаковій резолюції засуджуються будь-які напади і акти насильства по відношенню до журналістів і співробітників засобів масової інформації. Крім того, резолюція закликає держави-члени зробити все від них залежне для запобігання насильства щодо журналістів і співробітників засобів масової інформації, забезпечити притягнення до відповідальності і віддавати до суду осіб, які вчинили злочини проти журналістів і співробітників засобів масової інформації, і забезпечити потерпілим доступ до належних засобів правового захисту.

Резолюція також закликає держави сприяти створенню безпечних і сприятливих умов для того, щоб журналісти виконували свою роботу незалежно і без зайвого втручання.

]]>
2 листопада день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/75521 ВІТАЄМО! Відпочинок article Sat, 02 Nov 2019 09:02:52 +0200 Базалінський Ігор Васильович
Боклаг Світлана Петрівна
Булига Анатолій Олександрович
Гулий Андрій Олександрович
Дятченко Анатолій Анатолійович
Лошик Анатолій Васильович
Чмель Валерій Миколайович


Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
1 листопада - День вегана http://monitor.cn.ua/ua/rest/75496 Перше вегетаріанське товариство було утворено в 1847 році в Англії, проте саме вегетаріанство традиційно було пов’язане з народом стародавньої Індії. Відпочинок article Fri, 01 Nov 2019 07:20:43 +0200 Навіть на сьогоднішній день індійці складають понад 70 відсотків вегетаріанського населення світу.

Міжнародний день вегана відзначається щорічно 1 листопада.

Саме цього дня в 1994 році Веганское співтовариство відзначало своє 60-річчя.

Вегани є строгими вегетаріанцями, вони не тільки виключають зі свого раціону м’ясо і рибу, а й будь-які інші продукти тваринного походження - яйця, молоко, мед.

Вегани не носять одяг зі шкіри, хутра, вовни і шовку, і не користуються продуктами, які тестували на тваринах.

]]>
1 листопада день народження на Чернігівщині святкуют http://monitor.cn.ua/ua/rest/75495 ВІТАЄМО! Відпочинок article Fri, 01 Nov 2019 07:18:37 +0200 Гашпар Олександр Романович
Іванов Костянтин Вікторович
Микеріна Ганна Трохимівна
Содиль Наталія Василівна
Титова-Толстик Светлана Игоревна
Фенюк Микола Степанович


Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
31 жовтня: Велесова ніч, Самайн чи Хелловін? http://monitor.cn.ua/ua/rest/75474 У ніч з 31 жовтня на 1 листопада в Сполучених Штатах відзначається одне із найпопулярніших та комерційно успішних свят — Хелловін. За кількістю витрат на святкування День всіх святих поступається у першості лише Різдву. Відпочинок article Thu, 31 Oct 2019 07:11:51 +0200 Його комерційна успішність часто сприймається, як єдина причина, чому в Україні також з кожним роком активніше підтримують традиції Хелловіна. Ніби, свято це нам зовсім чуже, й привезене лише для успішного продажу костюмів й ажіотажу на вечірках.

І яке здивування викликає у людей той факт, що свято насправді не американське. Його у Штати привезли ірландці, а традиції, які перейняв Хелловін — явно вказують на походження від кельтського свята Самайн.

Якщо поглянути ще ближче, то ми помітимо його коріння і на території нинішньої України. Свято це було відоме як Велесова ніч. Ми постараємось розповісти вам про Велесову ніч лише цікаві факти, прикмети та обряди, які існували у наших предків.
Велесова ніч — значення свята

У ніч з 31 жовтня на 1 листопада — настає магічний час, важливий для природи, світу живих та навіть світу мертвих. Коло Року передається від Білобога до Чорнобога, а ворота в потойбічний світ “Наві” аж до світанку відкриті і всі надприродні сили й створіння можуть увійти в наш світ — “Праві”. Це основне значення, ночі, коли духи з того світу спокійно блукають по землі, покладене в основу нашого свята, кельтського Самайна й популярного американського Хелловіну.

Оскільки духи померлих можуть вийти до нас, чути нас і бачити — у вечір на Велесову ніч було прийнято вшановувати пам’ять предків. Родина збиралась за столом за вечерею, говорила про померлих родичів, згадувала все найкраще про них. На ніч залишали у окремій тарілці трохи частувань до них пращурів, котрі завітають в гості.

Традиції свята

Стрибки через багаття, проходження по розпеченому вугіллю та інші обряди з вогнем символізували очищення душі та тіла від зла.

У цю ніч — ідеальний час для того, щоб зануритись у глибини своєї підсвідомості та віднайти нові життєві сили. Тим, хто на Велесову ніч досягне успіху у самопізнанні та подоланні власних страхів, пророкується перехід на “новий рівень” світосприйняття.

На вікні для душ померлих родичів у домі ставили свічку, а до ідола Велесу підносили дари — яблука, горіхи, гарбузи.

Поширеними були магічні обряди, гадання, а усім прикметам надавалось особливе значення.
Обряди на Велесову ніч

Частували домовика:

Пригощали вечерею у це свято не лише духів предків, але й домовика. Адже він оберігає родинне вогнище і також знаходиться поряд. Аби почастувати домовика, йому наливали чарку солодкого вина, а у тарілку ставили солодощі: цукерки і печиво.

Запитували у предків:

Якщо у цей час людина знаходилась у незручному становищі, її турбували роздуми і життєві проблеми — можна було запитати поради у померлих родичів.

Назвати ім’я померлого, від якого хочеш отримати пораду, озвучити йому своє запитання і чекати віщий сон із відповіддю.

Боялись незнайомців:

Знайомитись із новою людиною всі боялись і уникали в цей день, а особливо надвечір, незнайомців. Вважалось, що така людина принесе нещастя. А ще люди побоювались, що то злі духи вбираються в людську подобу, щоб втертись у довіру і заподіяти зло. Може у цю прикмету вірить хтось і зараз, тож не дивуйтесь, якщо ввечері 31 жовтня люди будуть не дуже привітними.

Щедрість заради багатства:

Існувала прикмета, що як поділишся грошима в цей день із бідними, то достаток обов’язково до тебе повернеться. Тож брали всі монети з гаманця і роздавали нужденним.

Виконання бажання:

Звісно ж, ніч сповнена магією приваблювала людей, які хочуть зробити все для здійснення своїх мрій і бажань. Замовляли і закликали їх до себе різними способами: просили допомоги у Велеса, клали записки з бажаннями на ніч під подушку, спалювали цей листок і розвіювали тощо.
Прикмети на Велесову ніч

Якщо не можеш в домі запалити свічку, розтопити піч чи камін — то обряд очищення від злих духів був невдалим і вони таки змогли потрапити в оселю.

Зазвичай, побачити у сні померлого родича — погана прикмета, що пророкує загрозу для життя чи хвороби. Але у Велесову ніч це навпаки — дуже добра ознака. Значить вони наглядають за вами і будуть захищати.

Всі знають про те, що чорна кішка — це супутниця відьми та взагалі магічна істота. Її бояться зустріти на шляху. Але чомусь у цю ніч більше боялись саме чорної собаки. Вірили, що як побачиш її у дворі, то скоро чекай нового ворога, який попсує життя. Біла ж собака навпаки віщувала вірних друзів та приємні знайомства.

Віддавати гроші бідним просто так — можна було, а от позичати навпаки. Вважалось, що як віддаси комусь хоч трохи грошей у борг — будеш бідувати весь наступний рік.


Вікторія Демидюк

]]>
31 жовтня - Міжнародний день економії http://monitor.cn.ua/ua/rest/75473 27 жовтня 1988 року представники ощадних кас з 29 країн зібралися в Мілані на свій перший Інтернаціональний спеціалізований конгрес. Відпочинок article Thu, 31 Oct 2019 07:09:03 +0200 В останній день конгресу - 31 жовтня народилася ідея «на згадку про перші збори ощадних банківських інститутів всіх країн» щороку відзначати цей день, як «Міжнародний День Економії» (International Saving Day).

Однак присвятити цей день, за задумом його творців, слід не тільки економії грошей, але й економії в широкому сенсі цього слова: економії часу, сил, дбайливого ставлення до речей і т.п.

У 1989 році «Міжнародний День Економії» офіційно закріплений директивою ООН.

]]>
Геловін-2019: коли і як відзначають моторошне свято http://monitor.cn.ua/ua/rest/75453 Геловін у 2019 святкуватимуть традиційно у ніч з 31 жовтня на 1 листопада. В Україні це свято з кожним роком набуває все більшої популярності, зокрема, через яскраві традиції. Відпочинок article Wed, 30 Oct 2019 07:44:58 +0200 Люди одягаються у страшні костюми на Геловін і лякають перехожих. Але звідки взялося це свято?

Геловін походить від стародавнього кельтського свята жнив та днів мертвих. Традиція виникла понад 2 тисячі років тому. Древні кельти, які жили на території сучасної Великої Британії, ділили рік на дві частини – світлу і темну (літо і зиму). І коли темна частина змінювала світлу (наприкінці жовтня), у кельтів починалися гучні гуляння – Самайн. Традиційними кольорами Геловіну є чорний, який символізує смерть і темноту ночі, і помаранчевий – символ збору урожаю в році, що минає.

Символічні кольори Геловіну – чорний і помаранчевий

Після прийняття християнства у IX столітті 1 листопада почали відзначати День усіх святих. Дата збіглася із язичницьким Самайном. В англійській мові цей день має назву "All Hallow’s Eve" і якщо скоротити, виходить Halloween.
До США Геловін привезли емігранти з Великої Британії наприкінці ХХ століття. Сьогодні наймасовіше у світі цей день відзначають у Великій Британії, Ірландії, США та Канаді. У Сполучених Штатах, не будучи державним святом, Хелловін поступається хіба що Різдву за популярністю.

Традиції Геловіну

Геловін має численні цікаві традиції, які передаються з року в рік. Діти переодягаються у страшні костюми і ходять по домівках сусідів, випрошуючи солодощі. Усім добре відома знаменита фраза з американських фільмів: "Цукерки або смерть!".

Незмінне гасло Геловіну – "Цукерки або смерть"

Сьогодні традицію переодягання у страшні костюми перебрали й дорослі. Страхітливий макіяж, костюм привида або якогось чудовиська, а ще краще, щоб на одязі було побільше "крові", моторошний тембр голосу – і ви готові до вечірки на Геловін! До речі, свято стало в Україні настільки популярним, що вечірки на Хелловін влаштовує чи не кожен паб у Києві та інших великих містах.

На Геловін також прикрашають домівки гарбузами, штучним павутинням та іншими тематичними декораціями. У такій лячній атмосфері розповідають страхітливі історії та переглядають фільми жахів.

Особливою традицією є вирізання ліхтаря з гарбуза на Геловін. За легендою, ірландський коваль на ім’я Джек зумів двічі обдурити самого диявола і взяти з нього обіцянку відмовитися від посягання на його душу. Це убезпечувало коваля від потрапляння після смерті в пекло, однак, і в рай він не потрапив і був змушений поневірятися по землі в очікуванні Судного дня. Свій шлях Джек висвітлював шматочком вугілля, який ховав від негоди всередині порожнього гарбуза. Англійською гарбуз зі свічкою всередині так і називається – Jack-o-Lantern, що означає "ліхтар Джека".

]]>
30 жовтня день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/75452 ВІТАЄМО! Відпочинок article Wed, 30 Oct 2019 07:39:37 +0200 Бойченко Олександра Григорівна
Житкова Тетяна Олександрівна
Кияновський Віктор Павлович
Корольова Олена Василівна
Копачевський Віктор Іванович
Ляшенко Надія Миколаївна
Моришев Юрій Юрійович
Очерет Алла Володимирівна
Потапчук Наталія Славомирівна
Романюк Микола Михайлович
Сінотова Катерина Олегівна
Трахтенберг Вадим Юрійович


Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
29 жовтня - Всесвітній день боротьби з інсультом http://monitor.cn.ua/ua/rest/75429 Відзначається Всесвітній день боротьби з інсультом в третій декаді листопада. Відпочинок article Tue, 29 Oct 2019 07:38:29 +0200 Виник в 2006 році під егідою World Stroke Organization. Заходи дня присвячені інформуванню про профілактику і лікування інсульту, а також підтримці тих, хто пережив інсульт.

Фактори ризику розвитку інсульту, як повідомляють медики, аналогічні факторам ризику розвитку ішемічної хвороби серця та інших судинних захворювань. Ефективні стратегії профілактики, за рекомендацією Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я (ВООЗ), включають зосередження уваги на ключових факторах, які можна і потрібно взяти під контроль: гіпертонію, підвищені рівні ліпідів і діабет. Не можна виключати ризики, пов’язані з факторами способу життя такими, як куріння, низький рівень фізичної активності, нездорове харчування і схильність до ожиріння.

У всьому світі цереброваскулярні нещасні випадки (інсульт) є другою основною причиною смерті і третьою основною причиною інвалідності. Інсульт - раптова смерть деякого числа клітин головного мозку через брак кисню, коли потік крові до мозку порушується при блокуванні або розриві відповідних кровоносних судин. Він також є основною причиною недоумства і депресії.
У 2006 році з ініціативи Всесвітньої організації, що займається проблемами інсульту (World Stroke Organization або WSO), вперше був заснований Всесвітній день боротьби з інсультом, який тепер щорічно відзначається 29 жовтня. Заходи цього всесвітнього події спрямовані на поширення знань та інформації про профілактику і лікування цього захворювання, а також на інформування широкої громадськості про методи забезпечення кращого догляду, допомоги та підтримки потерпілим від інсульту хворим.

Статистика і дані з сайту ВООЗ: в глобальному масштабі 70% інсультів і 87% смертельних випадків, пов’язаних з інсультом, а також скорочення тривалості життя, викликане інвалідністю, зустрічаються в країнах з низьким і середнім рівнем доходів населення. Протягом останніх десятиліть кількість випадків інсульту скоротилася на 42% в країнах з високим рівнем доходів. В середньому, інсульт став траплятися на 15 років раніше і викликає більше смертельних випадків. Він все більше зачіпає людей на піку їх продуктивного життя і цьому необхідно активно протидіяти. Це вже не тільки медична, але і соціальна проблема, про яку має право знати кожен!

Перша допомога при інсульті - обов’язкова госпіталізація! Виклик карети швидкої допомоги. Пам’ятайте: під час інсульту кожна хвилина має значення! Швидке лікування може зменшити пошкодження головного мозку, яке може стати результатом інсульту. Знаючи ознаки і симптоми інсульту, ви можете вжити швидких заходів і, можливо, врятувати життя - може навіть своє власне.

Симптоми інсульту: раптова поява слабкості в м’язах або оніміння однієї половини тіла (обличчя, рука, нога); раптове порушення мови; раптове порушення зору, роздвоєння предметів; раптова втрата рівноваги, через що хворий не може йти (найчастіше в поєднанні з нудотою та / або втратою свідомості); раптовий сильний головний біль без явної причини (такого болю раніше ніколи не було).

Одне з головних завдань при профілактиці інсульту - стежити за своїм здоров’ям, не забувати систематично перевіряти артеріальний тиск (особливо, якщо є схильність до підвищення), відвідувати лікаря, займайтися розвитком нормальної фізичної активності і стежити за своїм харчуванням. Ваше здоров’я - перш за все у ваших руках.

]]>
29 жовтня день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/75428 ВІТАЄМО! Відпочинок article Tue, 29 Oct 2019 07:35:53 +0200 Гордовий Роман Миколайович
Жарченко Ганна Михайлівна
Кухар Валентина Миколаївна
Слєсар Борис Володимирович
Семенець Валерій Григорович


Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
28 жовтня - День визволення України від фашистських загарбників http://monitor.cn.ua/ua/rest/75403 Друга світова війна принесла з собою таку безліч трагедій, віроломства і зруйнованих доль, що до цих пір все людство із сумом і гіркотою згадує про ті далекі події, які торкнулися практично всіх на нашій спільній землі. Відпочинок article Mon, 28 Oct 2019 07:42:06 +0200 Є суд історії. Вже майже досконально вивчені всі масштаби цієї згубної війни. Її причини, її наслідки. Перемога. Це була перемога зі сльозами на очах. Це були сльози радості і одночасно сльози горя. Це не можна описати простими словами.
Складні формулювання так само не підійдуть. Не можна висловити те, що відчували наші батьки і діди, матері і бабусі, на очах яких відбувався весь жах однієї з найкривавіших воєн на нашій планеті. Не можна висловити, але ми і не маємо права забути те, що розповідали нам свідки, які так чи інакше брали участь в цьому. Інакше це може повторитися. І ми говоримо: «Ні хто не забутий!», «Ні що не забуто!». Будемо пам’ятати і навчимо своїх нащадків!

З метою закріпити й увіковічити історичну пам’ять написано і пишуться маса книг, документальна і художня література. Відзнято безліч відеоматеріалу. Все це доступно, лише уходять справжні свідки тих давніх подій, які назавжди змінили світ. Ми не будемо забувати їх свідоцтва!

У нашому календарі є не мало дат, які нагадують нам про ті далекі роки. Кожне наше місто чи містечко, регіон мають пам’ять про цю страшну війну.

День визволення України від фашистських загарбників відзначається 28-го жовтня. Це був кульмінаційний результат ряду наступальних операцій, найбільш значимі з яких: Донбаська - з 13-го серпня по 22-е вересня 1943-го року, Корсунь-Шевченківська операція - з 24-го грудня 1943-го по 17-е лютого 1944 - го року, Львівсько-Сандомирська - з 13-го липня по 29-е серпня 1944-го року і заключна Східно-Карпатська операція, яка була розпочата військами і з’єднаннями радянської армії з 8-го вересня 1944-го року і призвела до остаточного звільнення та вигнання останніх гітлерівських загарбників з території України 28-го жовтня 1944-го року.

День визволення України від фашистських загарбників був вписаний тоді до національного календаря сучасної України. Це відобразилося в Указі Президента незалежної України № 836 від 20-го жовтня 2009-го року.

]]>
28 жовтня день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/75402 ВІТАЄМО! Відпочинок article Mon, 28 Oct 2019 07:39:44 +0200 Бойко Тетяна Олександрівна
Мандрико Володимир Михайлович
Левадний Володимир Стефанович
Остапенко Галина Михайлівна
Румянцев Олексій Романович
Щерба Олександр Степанович


Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
Гороскоп на тиждень http://monitor.cn.ua/ua/rest/75380 Кому пощастить цього тижня, а кому зірки обіцяють невдачі, читайте у прогнозі астрологів. За прогнозами астрологів, у цей період на Скорпіона чекає приваблива пропозиція, а Терези - ривок у кар'єрі. Відпочинок article Sun, 27 Oct 2019 10:23:19 +0200 ОВЕН. Будьте готові до того, що вам, можливо, доведеться відстоювати власну думку. При цьому опоненти виявляться подібні до зубастої акули. Тільки впевненість у власних силах допоможе впоратися із серйозними проблемами.

ТІЛЕЦЬ. Для змін настає досить сприятливий період, тому не варто боятися усіляких нововведень. Труднощі, звичайно, будуть, але намагайтеся ставитися до них, як до чогось звичайного. Якщо ви не маєти сили змінити обставини, міняйте своє відношення до них.

БЛИЗНЮКИ. Сміливо можете вирушати на прийом до керівництва зі своїми ідеями та пропозиціями. Хоч одна з них буде почута. Особисте життя обіцяє вам кілька приємних сюрпризів — налаштуйтеся на хороше, і воно обов'язково прийде.

РАК. Перш ніж приступати до якоїсь справи, ретельно перевірте інформацію, яка вам знадобиться в роботі. Не варто відмовлятися від допомоги друзів, адже вони щиро бажають взяти участь у вирішенні ваших проблем.

ЛЕВ. Для вас дуже важливо зараз зрозуміти, в якому напрямку рухатися і що робити для поліпшення свого фінансового становища. Корисні зв'язки, які вдалося налагодити раніше, послужать вам добру службу.

ДІВА. Щоб дотримати власні інтереси й нікого при цьому не образити, вам доведеться докласти чималих зусиль. Більше часу приділяйте службовим справам, забувши на якийсь час про особисте життя — цього вимагають обставини.

ТЕРЕЗИ. Керівництво налаштоване прихильно щодо вас. Тому маєте всі шанси для того, щоб зробити помітний ривок у кар'єрі. Завдяки комунікабельності, вмінню знаходити спільну мову з різними людьми можете розраховувати на успіхи на службі.
 

СКОРПІОН. Настав час скинути з себе лінь і полинути до нових звершень. Цілком ймовірно, що отримаєте вельми принадну ділову пропозицію, завдяки якій ваше матеріальне становище в майбутньому значно покращиться.

СТРІЛЕЦЬ. «Довіряй, але перевіряй» — цей вираз має стати вашим девізом на найближчий час. Непогано б зайнятися пошуком джерел додаткового заробітку — обставини для подібних справ цілком сприятливі.

КОЗЕРІГ. Навіть найекстравагантніші ваші ідеї можуть знайти позитивний відгук в оточуючих, а також несподівано дати прекрасний результат. Намагайтеся не бігти попереду паровоза, поспіх вам зараз ні до чого.

ВОДОЛІЙ. Зараз саме час провести роботу над допущеними помилками й вирішити, що для вас є найбільш значущим. Навіть під впливом негативних емоцій намагайтеся не розривати ні з ким стосунки від цього тільки виграєте в майбутньому.

РИБИ. Нові можливості, які відкриються перед вами, обіцяють непогані перспективи, так що не відмовляйтеся від пропозицій, які надійдуть вам. Намагайтеся критично оцінювати свої бажання і не йдіть на поводу у власних амбіцій.

]]>
Погода в Чернігові на тиждень, прогноз ... http://monitor.cn.ua/ua/rest/75379 Відпочинок article Sun, 27 Oct 2019 10:15:30 +0200

]]>
27 жовтня - День автомобіліста http://monitor.cn.ua/ua/rest/75378 Календарі різних країн: Білорусь, Казахстан, Україна День автомобіліста святкують в останню неділю жовтня. Відпочинок article Sun, 27 Oct 2019 09:35:20 +0200 Святкують День працівника автотранспорту, або, як його ще називають - День водія - не тільки ті шофери, хто сидить за кермом. Це офіційне свято всіх працівників дорожньо транспортної галузі в цілому.

Традиційні заходи проходять в середовищі автотранспортних підприємств, керівництвом організовуються концерти і банкети, вітають всіх, проводять нагородження і заохочення найбільш успішних працівників.

Сучасна економіка і промисловість успішна в тому числі і завдяки якісній роботі дорожньо транспортного господарства, автомобільного виробництва і машин, які допомагають нам підтримувати стан доріг і шляхопроводів.

Одного разу хтось колись вигадав це прекрасне диво - колесо. І, поїхали! Назвіть хоча б одну сучасну людину на землі, з якою ви б особисто були знайомі, і яка жодного разу в своєму житті не користувалася б цим диво-винаходом. Одне з самих широких застосувань використання колеса - це всілякі транспортні засоби, більша частина яких, це автотранспорт.

Не варто забувати і про те, що саме автотранспорт є на сьогоднішній день найбільш небезпечним засобом пересування. Яка відповідальність лежить не тих, хто сідає за кермо, займається виготовленням, обслуговуванням і ремонтом автомобільного транспорту та доріг, по яких здійснюється його пересування? Це величезна відповідальність. Відповідальність не тільки за своє власне життя, але і за життя пішоходів та пасажирів.

Всім нам відомі умовності, що серед водіїв є і професіонали, і аматори. Але, як можна не любити керувати транспортним засобом, коли у тебе під капотом є щось, що покірно змушує все це їхати. І рухатися не тільки з пункту «А» в пункт «Б», але і в інші, не менш привабливі пункти, та ще й кілька пошвидше черепахи. Як можна не бути професіоналом у справі, яку ти любиш? Це просто неможливо! Відповідальність, любов і професіоналізм. Це відмінна риса всіх без винятку водіїв, а хто не має її, той і не водій.

Враховуючи масовість цієї цікавої професії, її популярність і привабливість, в віддаляючемся від нас 1980-му році, а саме - 1-го жовтня Президія Верховної Ради СРСР видала Указ «Про святкові і пам’ятні дні» № 3018-Х, в якому окрім іншого засновувалося і професійне свято «День автомобіліста», більш відоме в народі, як «День водія». Датою святкування цього професійного свята стало тоді остання неділя жовтня. Час йде вперед, і замість «Великого і Могутнього» виникла низка незалежних держав. Однак, ставша популярною і гаряче улюбленої традицією в народі святкування Дня автомобіліста пережило ці глобальні зміни. І звичайно ж це не залишилося без уваги відповідного нового законодавства суверенних держав.

Так, наприклад, в Україні цей день був закріплений Указом Президента України від 13-го жовтня 1993-го року № 452/93 і відзначається щорічно також в останню неділю жовтня. У спробі примирити працівників дорожнього господарства і автомобілістів цей день став їхнім спільним святом, яке тепер носить назву «День автомобіліста і дорожника». Росія відмовилася від цих спроб і дорожники відзначають своє професійне свято окремо.

В 2019 році День автомобіліста припадає на 27 жовтня.

]]>