Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: Відпочинок http://monitor.cn.ua/ Інформ-агенція «Чернігівський монітор» http://monitor.cn.ua/i/sm-logo.png Чернігівський монітор http://monitor.cn.ua/ У Ніжині відкрили льодову ковзанку http://monitor.cn.ua/ua/rest/84600 По вулиці Об’їжджій, 120 19 січня офіційно відкрили льодовий каток. Відпочинок article Wed, 20 Jan 2021 09:31:11 +0200 Покататись на новому льодовому майданчику можуть всі охочі.

Вхід безкоштовний, з собою мати ковзани та гарний настрій.

Долучитись до зимового виду спорту запросив і дорослих і дітей міський голова Олександр Кодола.
Міський голова закликав усіх відповідально ставитись до зимового "майданчику" та не допускати його руйнування.

Відділ інформаційно-аналітичної роботи та комунікацій з громадськістю

]]>
20 січня - День АР Крим http://monitor.cn.ua/ua/rest/84592 Цього дня в 1991 році більшість кримчан на загальнокримському референдумі висловилися за відновлення Кримської автономії, що визначило статус Криму у складі України. Відпочинок article Wed, 20 Jan 2021 07:56:00 +0200 Враховуючи волю кримчан, 12 лютого 1991 року Верховна Рада УРСР прийняла Закон «Про відновлення Кримської Автономної Радянської Соціалістичної Республіки». У період загальної ейфорії суверенізації Крим пережив чи не весь світовий досвід державного будівництва, у тому числі президентську і парламентську форми правління і період лихоліття - без Конституції і повноважень, не раз опинявся на межі міжнаціональних і соціальних конфліктів.

Але кримчанам вистачило мудрості не переступити межу і з точки зору здорового глузду побудувати конструктивні відносини з державою, між органами влади, людьми різних національностей, що було необхідною передумовою для соціально-економічного розвитку.

На початку 2014-го року, зусиллями Російської Федерації і її агресивними діями відносно України, ці передумови було віроломно перекреслено, кримська територія окупована, а кримське суспільство позбавлене привілеїв української автономії. Український народ, що відрізняється від російського агресора своєю толерантністю, консолідувався. Почалася боротьба за мирне повернення Криму, який і зараз по діючим міжнародним протоколам є територією України.

]]>
20 січня день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/84591 ВІТАЄМО! Відпочинок article Wed, 20 Jan 2021 07:48:00 +0200 Бойко Ася Валентинівна
Вольський Ярослав Валентинович
Закревський Віталій Савелійович
Грінцевич Ігор Петрович
Кушніренко Тетяна Петрівна
Лебідь Валентин Анатолійович
Легкобит Ніна Іванівна
Нікитенко Іван Володимирович
Пискун Віталій Анатолійович
Пущенко Павло Михайлович
Ткаченко Іван Іванович
Шило Олександр Петрович


Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
19 січня - День консервної банки http://monitor.cn.ua/ua/rest/84573 Британський торговець Пітер Дуранд запатентував консервну банку в 1810 році. Відпочинок article Tue, 19 Jan 2021 07:52:46 +0200 Бляша́нка, бляшана банка, консервна банка — посуд з бляхи для довготермінового зберігання харчових продуктів у герметичному середовищі.

Перша бляшанка з'явилася у 1810 році. Британець Пітер Дюран запозичив ідею у французів, використовуючи замість скла бляшану тару.

Вже через три роки англійська армія отримувала їжу у важких сталевих контейнерах. Вага одного досягала 0,5 кг (без вмісту). Відкрити бляшанку було не так просто — у хід йшли молотки та сокири.

Згодом нові технології дозволили робити банки з тоншими стінками, тоді ж почали з'являтися ножі для відкривання бляшанок. Раніше, при виробництві бляшанок застосовувався свинець, який містився у припої швів, що призводило до повільного отруєння цим металом.

Через 48 років після винаходу бляшанки, було запатентовано перший консервний ніж, яким користувалися солдати під час Громадянської війни в США. Ще пізніше, у 1870 році, було створено «цивільну» модель ножа, що дійшла до наших днів. У 1925 році коліща ножа стало зубчастим. Перший електричний консервний ніж було продано у 1931 році.

Бляшанка має відношення до походження терміна «спам». З'явилося воно у 1936 році, під такою маркою американська компанія випустила гострі м'ясні консерви («SPiced hAM») у бляшанках. Щоби збути їхні запаси не першої свіжості після Другої світової війни, була проведена потужна рекламна кампанія, яка стала еталоном набридливості після скетчу трупи «Монті Пайтон». У 1986 році в конференціях Usenet з'явилося багато однакових повідомлень від якогось Дейва Родеса, який рекламував нову фінансову піраміду. Хтось провів аналогію між таким розсиланням і консервами, і з тих пір слово SPAM закріпилося у новому значенні.

]]>
19 січня - Хрещення Господнє ((Йордана, Водохреща, Богоявлення) http://monitor.cn.ua/ua/rest/84572 За церковним календарем 19 січня відзначають Богоявлення Господнє, хрещення Ісуса Христа і освячують воду. Відпочинок article Tue, 19 Jan 2021 07:42:10 +0200 Православна церква вчить, що саме цього дня Ісус з Назарета прийшов до Іоанна. І коли той поклав Йому руку на голову, тоді і сам був охрещений від Нього. Охрестившись, Ісус вийшов з води, і розкрилися над Ним небеса, і побачив Іоанн Духа Святого, що спускався, як голуб, і зійшов на Христа, а з неба було чути голос Бога Отця: «Це Син Мій улюблений. У Ньому Моє благовоління».

На Водохреща 19 січня воду освячують у річках, ставках та криницях. Зветься вона хрещенською. Люди вірять, що вона є своєрідною панацеєю від багатьох недуг та приписують їй властивість ніколи не псуватися.

Колись за тиждень до свята на водоймах випилювали крижаного хреста, обливали його буряковим соком та прикрашали ялиновими гілками. На водосвяття відправлялися всі. Після освячення води, пучком сухих васильків кропили все у хаті та господарстві, потім писали хрестики на образах, сволоці, дверях і миснику. По обіді дівчата бігли вмиватися в йорданській воді, «щоб були рожеві лиця». А хлопці змагалися навкулачки за хреста: куток проти кутка або село проти села. Переможці забирали собі крижаного хреста.

]]>
19 січня день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/84571 ВІТАЄМО! Відпочинок article Tue, 19 Jan 2021 07:34:55 +0200 Агієнко Раїса Миколаївна
Бондарев Олександр Анатолійович
Бушай Наталія Вікторівна
Дягель Ігор Іванович
Книш Григорій Павлович
Колечиць Ірина Михайлівна
Логвиненко Олексій Олексійович
Ляхов Олег Вікторович
Мисливець Леонід Олександрович
Папко Галина Василівна
Пахомов Дмитро Анатолійович
Потапенко Любов Михайлівна
Сіряк Валентина Павлівна
Смоляк Дмитро Леонідович


Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
18 січня - Водохресний святвечір http://monitor.cn.ua/ua/rest/84551 Сьогодні ввечері православні відзначають Водохресний Святвечір. Відпочинок article Mon, 18 Jan 2021 07:31:45 +0200 Водохресний святвечір — це вечір-приготування перед великим православним святом, яке називається Богоявлення Господнє або Водохреща. Це свято православної церкви належить до числа дванадесятих. В цей день згадується хрещення Ісуса Христа Іоанном Предтечею (Хрестителем) в річці Йордан.

Грецьке слово, передане на слов'янську і потім російська мови словом «хрещення», більш точно слід переводити словом «занурення». Іванове Хрещення було, по суті, очисним обмиванням. Християнське ж хрещення розуміється як взяття на себе хреста.

Хрещення Іоанна Хрестителя мало сенс духовно очищаючого дії. Тому, коли Ісус Христос прийшов хреститися, Іоан став утримувати Його, кажучи: «Мені треба хреститися від Тебе». Свято Водохреща також називається святом Богоявлення, оскільки в цей день Бог явив Себе виразно світу в трьох особах Свого Божества: Бог Син — Ісус Христос приймав хрещення в Йордані, Дух Святий нісошел на Нього у вигляді голуба, Бог Батько засвідчив Ісуса Христа гласом з неба .

Всеношна свята Хрещення складається з великого повечір'я, літії, утрені та першої години.

У день свята і в день Водохресний святвечір вчиняється Велике водосвяття. У дворах храмів тягнуться довгі черги за святою водою. Якщо людина з яких-небудь серйозних причин не може піти на службу або живе в тисячі кілометрів від найближчої церкви, він може вдатися до цілющої сили простої води, взятої зі звичайного водойми в водохресну ніч, хоча святий таку воду вважати не можна. На свято Хрещення Господнього вода в храмах освячується за особливим чином — великим Йорданським освяченням і називається хрещенській.

Куштують водохресна вода натщесерце, по ложечці, по чуть-чуть. Встав чоловік, перехрестився, виклопотав благословення у Господа на що почався день, вмився, помолився і прийняв велику агіасму («агіасма», грец. — «Святиня»). Якщо наказаний прийом ліків натщесерце, то спочатку приймають святу воду, а за нею і ліки. А вже потім сніданок і інші справи.

Подвижники християнського благочестя називають освячену воду найкращими ліками від усіх духовних і тілесних недуг. Часто духівники «прописують» своїм пріболевшім чадам водохресну водичку — щогодини по ложечці, з вірою, звичайно. Нею і обмивати хворого можна, і постіль кропити. Правда, жінкам у критичні дні приймати водохресну воду не благословляється. Але це якщо жінка в іншому здорова. А якщо вона хвора, то навіть ця обставина ролі не грає. Хрещенська вода нехай буде їй на допомогу!

Вважається, що свята вода не псується, тому ставити в холодильник її не треба. Православні зберігають її в Червоному кутку, поряд з іконами. Крім того, крапля святині море освячує. Можна взяти звичайну, неосвячені воду і додати туди крапельку водохресної, вона вся і освятиться.

Категорично забороняється, забираючи святу воду або приймаючи її, сваритися, лаятися, допускати неблагочестиві вчинки або думки. Від цього свята вода втрачає святість, а найчастіше попросту розливається.

]]>
18 січня день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/84550 ВІТАЄМО! Відпочинок article Mon, 18 Jan 2021 07:29:20 +0200 Булка Леонід Васильович
Захарченка Іван Андрійович
Зубаха Тетяна Олександрівна
Ковальчук Василь Дмитрович
Ковальчук Роман Олександрович
Очеретнюк Іван Борисович
Притула Дмитро Анатолійович
Приходько Сергій Іванович
Слотюк Людмила Михайлівна
Устименко Василь Євдокимович
Шарий Андрій Михайлович


Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
Водохреща: традиції та прикмети http://monitor.cn.ua/ua/rest/84546 Розповідаємо про традиції святкування Водохреща, та, як правильно до нього підготуватися. Які існують прикмети на Водохреща й чому люди занурюються в цей день у льодяну воду. Відпочинок article Sun, 17 Jan 2021 15:51:24 +0200 Традиції Водохреща та значення води в це свято

Останній етап українських новорічних свят — це Водохреща 19 січня. Одне з найважливіших свят у церковному календарі. Воно наповнене цікавими традиціями та символами, більшість із яких стосуються води.

Вважається, що 19 січня — це день, коли Ісуса Хреста хрестили в річці Йордан. Тож, вода на Водохреща цілюща і її, освячену, зберігають вдома протягом року. Адже, вона символізує духовне очищення, початок нового життя. Віряни впевнені, що ця вода має цілющі властивості та оберігає від злого ока.

Водою вмиваються зранку та п’ють склянку, як тільки прокинуться. Її святять у церквах. Святять також озера й річки, джерела та, навіть, криниці. Ще, освяченою водою окроплюють усі кімнати в оселі та приміщення, де живуть тварини, щоби всі були здорові.

Але, найголовніша традиція — занурюватися в ополонку. Напередодні Водохреща на річці вирізають ополонку у вигляді великого хреста. А, на ранок, цю воду святять. Потім, у неї занурюються. Навіщо? Щоби оздоровитися на весь наступний рік. Християни також вірять, що цей ритуал очищає їх від гріхів.

 

Не можна в цей день прати, мити посуд та взагалі бруднити воду. Забороняється також шити чи вишивати, занурюватися в неосвячену воду.

Про купання на Водохреща: важливі поради

Якщо вирішили й собі спробувати занурення в ополонку на Водохреща, то треба пам’ятати важливі поради, аби уникнути проблем зі здоров’ям:

1. Не слід занурюватися в крижану воду непідготовленим. Потрібно завчасно загартуватися: приймати контрастний душ, робити зарядку, їсти багато вітамінів, які підвищують імунітет. Якщо почали підготовку всього за кілька днів до Водохреща, то приймайте контрастний душ двічі чи, навіть, тричі на день. Це допоможе підготувати тіло до низької температури в річці.

2. У жодному разі, не занурюйтеся в ополонку, якщо нещодавно у вас була застуда чи грип. Або, якщо відчуваєте, що можете скоро захворіти. Краще почекайте до наступного року, адже, якщо імунітет слабкий, то крижана вода точно не зробить людину здоровішою.

3. Занурюйтеся у воду лише там, де поряд є інші люди і швидка. Щоб, у разі необхідності, було кому допомогти.

 

4. Звикніть до холоду перед занурюванням. Походіть босими ногами по снігу, розітріть ним тіло. Потім витріться насухо, загорніться в ковдру та випийте гарячого чаю. Потім, повторіть цю процедуру ще раз чи два. Лише після підготовки занурюйтеся у воду. Перше занурення повинно тривати не понад 1–2 секунди. Якщо вирішили занурюватися кілька разів, то наступного разу можна збільшити час на кілька секунд.

Після Водохреща закінчуються всі новорічні свята та розпочинається новий весільний сезон. Він триває до Великого посту, а, це всього кілька тижнів. Хто не готується до весілля, той просто повертається до звичного життя та продовжує займатися побутовими справами.

Чому саме цей період був весільним? Тому що ніхто більше не зайнятий новорічними святкуваннями, ні в кого немає роботи в полі чи на городі. Також, ще є час до посту, коли можна частувати гостей м’ясними та молочними стравами.

Прикмети на Водохреща

 • Дивилися цього дня на небо: якщо воно похмуре, то в новому році буде добрий хліб. Якщо хмари тільки на сході — добре вродить жито, а якщо тільки на півдні — то просо. Якщо ж хмари затрималися лише на півночі — це до доброго врожаю гречки.
 • Холодна погода та сніг на Водохреща — до щедрого врожаю та щасливого року. Ясна погода цього дня — до посушливого літа та поганого врожаю.
 • Якщо в цей день випав іній — то саме такого ж числа треба буде потім сіяти пшеницю.
 • Якщо на Водохреща випав повний місяць — вода підніметься з берегів.
 • Ясна зоряна ніч — до щедрого врожаю горіхів та ягід.

Загалом, усі прикмети, як і на Другий Святий Вечір, стосуються снігу. Чим його більше, чим більші морози та похмуре небо — тим краще.

Сьогодні, українці не так активно дотримуються всіх християнських традицій. Також, не зважають на природні прикмети. Проте, традиція занурення в ополонку з крижаною водою — досі залишилася надзвичайно популярною.

джерело

]]>
Другий Святвечір або “Голодна кутя”: історія свята, заборони та традиції http://monitor.cn.ua/ua/rest/84545 Другий Святий вечір – це надвечір’я перед завершальним святом різдвяно-новорічного циклу — Водохрещем. Відпочинок article Sun, 17 Jan 2021 15:42:53 +0200 Християни щорічно його відзначають ввечері 18 січня, щоб вшанувати Богоявлення та Хрещення Господнє. Цей Святвечір в народі також має назву “Голодна кутя”, адже протягом усього дня не можна вживати їжу аж поки не освятиться вода у храмі.

Сьогодні ми вам розповімо, звідки до нас прийшло це свято, що заборонено робити та яких звичаїв дотримуються у різних регіонах України під час Другого Святого вечора.

Історія свята

Як і більшість українських свят, Голодна кутя бере свій початок ще з дохристиянських часів. З того часу залишилось чимало ритуалів, які не пов’язані з Хрещенням Ісуса, а спрямовані на подолання злих духів зими. Наприклад, спалення “теплого” дідуха або розбивання глечиків з кутею та узваром (“Кутя, геть з покуття, узвар, геть на базар”). Згадка про вигнання куті сягає ще козацьких часів. Коли козаки повертались з війни на Голодну кутю, то з рушницями гасали й виганяли кутю разом зі злими духами.

Однак зараз Другий Святвечір пов’язаний з Хрещенням Христа у ріці Йордан та появою Святого Духа, що зійшов на Ісуса у вигляді голуба. Голодна кутя знаменує собою одноденний піст перед прийняттям Святого Духа у наші серця. Найважливішим обрядом свята стало освячення води у храмі та Свята вечеря, на яку готують виключно пісні страви.

Заборони Другого Святвечора

На Другий Святвечір християнам заборонено вживати їжу протягом усього дня. Однак, крім цього, є ще ряд речей, які заборонено робити на Голодну кутю:

 
 1. У цей день заборонено прати будь-які речі. Це пов’язано з тим, що раніше господині полоскали білизну у ріці. Саме на Голодну Кутю вода у річці ставала свяченою, як і будь-яка вода у домі чи надворі.
 2. Не можна лаятися з родиною та близькими людьми. Якщо в домі на Святий вечір будуть пролиті сльози, то варто чекати нещастя на весь рік.
 3. На Другий Святий вечір заборонено запрошувати померлих до столу. На перший Святвечір на стіл кладуть додаткове столове приладдя для тих, хто вже помер, а також дмухають своє місце, щоб не сісти на гостя з потойбіччя. На Голодну кутю цього робити не можна, щоб померлі не залишались на весь рік і не шкодили живим.
 4. Також не можна класти ложку на стіл, не закінчивши вечері, і вставати з-за столу раніше за інших членів родини. Якщо порушити заборону, то весь рік проведете далеко від дому і ніяк не знайдете собі місця в цьому світі.

Особливості святкування у різних регіонах

На Поділлі перед Святим вечором батько бере освячену воду і кропить нею всю рідню, оселю і навіть худобу. Вода, освячена під час вечірньої служби, за повір’ям, має навіть більшу силу, ніж Йорданська. З цієї води перед Святою вечерею жінки замішують тісто на вареники.

На Наддніпрянщині батько також освячує оселю, але не звичайним кропилом з соломи, а особливим – з васильків. Протягом кроплення діти ходять за батьком, а старший син малює на дверях і вікнах хрест крейдою, щоб захиститись від нечистої сили.

На Галичині яскравим звичаєм є щедрування. Поки по всій Україні щедрують під час Щедрого вечора, на Галичині – під час Голодної куті. Також традиційно перед вечерею уся родина молиться перед образом і лише після цього сідає за стіл.

На Київщині цікавою традицією є “розмова” з худобою. Вважається, що тварини на Святвечір можуть говорити, однак слухати їх не можна – лише розмовляти під час годівлі й дякувати за добру роботу в цьому році.

Другий Святвечір увібрав у себе багатовікові звичаї й традиції українського народу та став одним з найочікуваніших свят різдвяного циклу. Голодна Кутя та Водохреща завершують святковий період, в ці дні востаннє звучать щедрівки та колядки, а люди потроху повертаються до звичайних домашніх справ.

джерело

]]>
Смачні рецепти вихідного дня: як приготувати квасолевий суп http://monitor.cn.ua/ua/rest/84544 Варіації такої страви є в різних кухнях світу. Але всі супи, що передбачають використання квасолі, мають щось спільне. Вони смачні, ситні та цілком можуть замінити повноцінний обід із першої та другої страви. Відпочинок article Sun, 17 Jan 2021 15:28:46 +0200 Багато хто думає, що квасолевий суп — щось невишукане, не варте недільного чи святкового обіду. Скориставшись нашими рецептами, ви зрозумієте, як сильно помилялися, якщо також так вважали!

Не забуваємо замочувати бобові

Суп із червоної або білої квасолі — чудова страва для вегетаріанців і веганів. Адже ці бобові багаті на легкозасвоюваний рослинний білок, успішно компенсують брак тваринного аналога.

Перш ніж варити суп із квасолею, потрібно запам’ятати нескладні правила, що стосуються замочування цього продукту. Можна залити бобові на ніч холодною водою. В ідеалі рідину потрібно поміняти кілька разів. Є й експрес-спосіб замочування: квасолю заливають водою, дають їй закипіти, а потім вимикають і настоюють основний інгредієнт майбутнього супу протягом години.

yak-prygotuvaty-kvasolevyj-sup-dilymosya-smachnymy-lajfhakamy

Рецепт квасолевого супу з грибами та беконом

Цей рецепт дасть вам змогу потішити близьких насправді чудовою їжею. Її смак оцінять навіть ті, хто байдужий до квасолі, оскільки така їжа нагадує улюблений всіма гороховий суп із копченостями.

Щоб зробити 5–6 порцій цього ароматного квасолевого супу, вам знадобиться близько години.

Інгредієнти

 • 400 г білої квасолі;
 • 400 г печериць (можна замінити сушеними або замороженими білими — завдяки їм страва вийде ще ароматнішою);
 • 1 біла цибулина;
 • 2 стебла селери;
 • 200 г копченого бекону;
 • кілька зубчиків часнику;
 • сіль, чорний перець, трохи гострого червоного перцю, копчена паприка — на смак;
 • трохи рослинної олії для смаження;
 • лавровий лист;
 • трохи свіжої зелені для подавання.

yak-prygotuvaty-kvasolevyj-sup-dilymosya-smachnymy-lajfhakamy

Покрокова інструкція

 1. Квасолю замочуємо на кілька годин. Зливаємо воду, заливаємо бобові свіжою рідиною, ставимо варитися на середньому вогні.
 2. На сковороді з краплею олії обсмажуємо нарізаний соломкою бекон, дрібно посічені цибулю й селеру. Суміш має зарум’янитися, набути карамельного кольору. Додаємо до бекону, цибулі й селери нарізаний дрібними кубиками часник. Солимо, перчимо суміш, додаємо спеції.
 3. На окремій добре розігрітій сухій (!) сковорідці обсмажуємо нарізані тонкими пластинками печериці. Коли випарується рідина, солимо, перчимо гриби. Смажимо ще хвилин 7 до утворення на печерицях рум’яної скоринки.
 4. Додаємо обсмажені інгредієнти в каструлю з квасолею, варимо 10 хвилин, приправивши суп лавровим листом.
 5. Подаємо страву з часниковими грінками. Звичайно, квасолевий суп має бути гарячим. Перед подаванням посипаємо приготовану страву зеленню.

Класичний рецепт квасолевого супу-пюре з вершками

Подрібнена варена квасоля має неймовірний смак і ніжну кремову консистенцію. Варто лише додати в майбутній суп-пюре кілька доступних інгредієнтів, і ви зможете потішити близьких вишуканою стравою!

Щоб зробити 5–6 порцій цієї традиційної для французької кухні їжі, вам знадобиться близько години.

Інгредієнти

 • 400 г білої квасолі;
 • 1 велика морквина або 2 невеликих коренеплоди;
 • 1 великий стиглий томат;
 • пучок свіжого щавлю (можна використовувати заморожений продукт);
 • 300 мл вершків середньої жирності;
 • вершкове масло для смаження;
 • сіль, мелений перець (чорний і червоний) — на смак.
 • лавровий лист.

yak-prygotuvaty-kvasolevyj-sup-dilymosya-smachnymy-lajfhakamy

Покрокова інструкція

 1. Квасолю замочуємо на ніч або на кілька годин, зливаємо воду, заливаємо свіжою, ставимо варитися на середній вогонь.
 2. Ріжемо моркву кубиками або часточками, обсмажуємо на вершковому маслі до рум’яності.
 3. Знімаємо шкірку з помідора, дрібно ріжемо, додаємо до моркви.
 4. Солимо й перчимо овочі на сковорідці.
 5. Додаємо засмажку та лавровий лист до квасолі, варимо до готовності останньої.
 6. Вводимо в майбутній суп щавель і вершки, варимо ще 10 хвилин.
 7. Стаціонарним блендером перетворюємо масу, що готується, на пюре, кип’ятимо кілька хвилин.
 8. Подаємо квасолевий суп із сухариками з білого хліба або багета.

Чилі кон карне — квасолевий суп з м’ясним фаршем

Це відома на весь світ страва мексиканської кухні. Цей різновид квасолевого супу виходить дуже ситним і ароматним, а для його приготування не потрібні ніякі екзотичні інгредієнти.

Щоб зробити 5 порцій такої страви, знадобиться 40 хвилин.

Інгредієнти

 • 500 г фаршу з телятини або яловичини;
 • 1 банка червоної консервованої квасолі у власному соку;
 • 1 морквина;
 • 1 червоний болгарський перець;
 • 1 велика ріпчаста цибулина;
 • 2 стиглих помідори або 1 банка томатів у власному соку;
 • паприка, майоран, кумин, чорний перець, сіль — на смак;
 • трохи цукру;
 • олія для смаження.

yak-prygotuvaty-kvasolevyj-sup-dilymosya-smachnymy-lajfhakamy

Покрокова інструкція

 1. У глибокому сотейнику з розігрітою олією смажимо кубики цибулі, моркви, болгарського перцю, вводимо спеції, сіль, трохи цукру.
 2. До овочів додаємо фарш. Смажимо м’ясо, постійно помішуючи, солимо.
 3. Коли фарш буде готовий, додаємо в сотейник томати у власному соку або подрібнені свіжі помідори, воду. Даємо продуктам закипіти, вимішуємо та варимо 10–15 хвилин.
 4. Додаємо в майбутній суп квасолю без рідини. Перемішуємо продукти, що готуються, варимо на повільному вогні ще 5–7 хвилин.
 5. Посипаємо суп посіченою зеленню. Подаємо з пітою, лавашем або свіжим хлібом.

Смачного!

]]>
Гороскоп на наступний тиждень 18-23 січня 2021 року http://monitor.cn.ua/ua/rest/84543 19 січня Сонце переходить у знак Водолія. Уран, управитель цього знаку, з 18 січня виходить з ретро-фази і перебуває у прямолінійному русі. Відпочинок article Sun, 17 Jan 2021 15:08:28 +0200 У багатьох з’являється бажання зруйнувати старі традиції, правила та закони. Це дасть можливість створити щось нове. Якщо хочете, щоб проекти розвивалися, а заплановані справи вирішувалися вчасно, приготуйтеся до деяких оновлень. Навіть якщо все йде не за планом, люди, готові до змін у своєму житті, отримають сприятливі шанси.

Овен (21.03—20.04). Вам варто чітко організувати свою роботу і бути обережними в усьому. Як кажуть, не щастить у картах, пощастить у коханнi.
Дні: спр. — 19; неспр. — 20.

Телець (21.04—21.05). Як можна чіткіше організуйте свою роботу і будьте уважними. Вельми корисними і, звичайно, цікавими виявляться спiльнi проєкти.
Дні: спр. — 18; неспр. — 21.

Близнюки (22.05—21.06). Останнiм часом доводиться багато працювати, але не випускайте з уваги зміни, що стосуються справи, якою ви займаєтеся.
Дні: спр. — 22; неспр. — 24.

Рак (22.06—23.07). У компанії ви тримаєтеся весело й невимушено, але, дбаючи про справи друзів, на перше місце доведеться ставити власні інтереси.
Дні: спр. — 23; неспр. — 24.

Лев (24.07—23.08). На свята ви будете душею компанії та організатором якого-небудь заходу. Однак за емоціями важливо не забувати про розважливiсть.
Дні: спр. — 18; неспр. — 19.

Діва (24.08—23.09). Ви практик і реаліст, звикли все тримати під своїм контролем. Вам запропонують справу, заради якої ви поступитеся навiть власними принципами.
Дні: спр. — 20; неспр. — 21.

Терези (24.09—23.10). Завдяки наполегливостi вдасться завершити бiльшiсть справ. На свята можете розраховувати на приємнi сюрпризи.
Дні: спр. — 19; неспр. — 20.

Скорпіон (24.10—22.11). Ви здатнi допомогти не тільки словом, а й ділом. Друзi звернуться до вас по допомогу, а ви, як завжди, пiдете їм назустрiч.
Дні: спр. — 18; неспр. — 19.

Стрілець (23.11—21.12). Вам удасться легко завоювати довіру людей i використати їх у своїх особистих цілях. А тi, самі того не помічаючи, стануть учасниками ваших таємних задумів.
Дні: спр. — 19; неспр. — 20.

Козеріг (22.12—20.01). Ви завжди думаєте про майбутнє. Це відображається в цілях, які ви ставите перед собою. Тож i цього разу зможете легко подолати будь-якi перепони.
Дні: спр. — 21; неспр. — 23.

Водолій (21.01—19.02). Нерідко турботи про завтрашній день приводять до накопичення. Але, запланувавши ремонт оселi, доведеться все-таки зрадити своїм правилам.
Дні: спр. — 22; неспр. — 24.

Риби (20.02—20.03). При виборі професії ви зробите вибiр на користь тiєї, де потрібно працювати не руками, а головою. Якщо скористаєтеся порадою друзiв, зможете непогано заробити.
Дні: спр. — 20; неспр. — 21.

Інша версія:

Гороскоп для Овнів
У цей період хороші можливості вам подарують друзі та однодумці. Спільні справи з ними або просто спілкування сприятливо позначиться на ваших творчих здібностях. Імовірні щасливі випадковості, намагайтеся частіше бувати у компанії в цей період. Також можливий прибуток від вашої професійної діяльності. Ваше прагнення отримати фінансову компенсацію за свою роботу у різних сферах обов’язково приведе до успіху. Це період усвідомлення того, що вам необхідне для щастя і плідної праці. У цей час також зросте важливість якості романтичних взаємин та їх значення для вас.

Гороскоп для Тельців
Вдалий час для далеких подорожей, закордонних поїздок, а також для вирішення юридичних і правових питань. Присвятіть час збагаченню свого світогляду та духовності. Вас можуть зацікавити філософські вчення. Інтелектуальний або професійний статус  займатиме пріоритетне місце. Обмін інформацією та думками з оточенням допоможе в досягненні цілей. Справи, які стосуються ваших батьків, вкладень у нерухомість, роботи вдома можуть наблизитися до завершення або зовсім закінчитися.

Гороскоп для Близнюків
Романтичні захоплення стануть особливо активними, але, ймовірно, таємними. Це час напруження емоцій і чуттєвості. У стосунках обов’язково щось відбувається: або вони переходять на наступний рівень, або руйнуються. Якщо ви шукаєте додаткові гроші на будь-який проект, чекаєте схвалення кредиту, то напевно ваш запит буде задоволено. Ви зможете отримати переваги, пов’язані з податками або страхуванням, можлива допомога таємного покровителя. Якщо в цей період укладено шлюб або ділове партнерство, то такий союз збільшить ваші доходи та поліпшить соціальний статус.

Гороскоп для Раків
Головні події будуть пов’язані з вашими стосунками – особистими або діловими. Прагніть не дуже емоційно сприймати те, що відбувається навколо. Категоричність і вимогливість з вашого боку можуть зіпсувати стосунки, які тільки зав’язуються. Йдеться про ваших ділових партнерів та дружину/чоловіка. У вашому житті може статися важлива зустріч, а стосунки вийдуть на новий рівень. Події можуть бути пов’язані з фінансовим завершенням будь-яких справ. Також можливе благополучне закриття питання про виплату кредитів і боргів.

Гороскоп для Левів
З’являються невідкладні справи, клопоти, багато одноманітної, рутинної роботи, а також нагадають про себе посадові обов’язки. Варто приділити увагу здоров’ю, а також, своїм домашнім улюбленцям, якщо вони у вас є. Вірогідні проблеми у стосунках серед співробітників і підлеглих, ви можете бути втягнеті в ці неприємності. Актуальними є питання звільнення та працевлаштування. У ці дні можна шукати підтримки у відомих або впливових людей, своїми успіхами або поведінкою тішитимуть діти. Використовуйте січень для душевного зближення з дітьми, якихось спільних занять або розваг з ними, залучення їх до високого мистецтва.

Гороскоп для Дів
Тиждень хороший для втілення творчих проектів. У цей період діти зажадають вашої уваги, в їхньому житті можуть відбуватися важливі події. Також доводиться вирішувати проблеми своїх друзів та знайомих. Можливі службові романи або важливі події, пов’язані з колегами. Робота буде приносити більше радості, атмосфера на робочому місці стане  прийнятнішою. Цей період також підходить для пошуку роботи або найму співробітників. Доведеться завершити певний проект, з’явиться можливість подолати приховані проблеми. Період розстановки життєвих пріоритетів і цінностей, важливих на цей момент.

Гороскоп для Терезів
Романтика, гумор та уява поліпшать психологічний клімат у родині. Справи і потреби дітей стануть особливо важливі. Може виникнути спокуса витратити велику суму грошей, фінансові ризики значно збільшуються, тому контролюйте ситуацію. Направте енергію в творчу сферу, успішними будуть мистецькі проекти, а також світські події, розваги та дозвілля. Загалом ваша удача зросте, з’являється можливість багато чого змінити у своєму житті на краще. Може зникнути інтерес до якоїсь групи людей, захочеться закінчити певні соціальні взаємини.

Гороскоп для Скорпіонів
Рішення ділових питань супроводжується особистим протистоянням, зіткненням думок та інтересів. Зросте прагнення до лідерства, активністі у професійних і політичних справах. Результатом можуть стати негативні зміни у стосунках з керівництвом, колегами, компаньйонами, владою. Уникайте відповідальних виступів, укладення угод і великих витрат. Все це може призвести до фінансових чи моральних втрат. Вирішення питань спільних фінансових операцій і володіння капіталом, розподілу прибутку може принести додаткові труднощі. Будьте особливо обережні на дорозі і за кермом.

Гороскоп для Стрільців
Не поспішайте, ухвалюйте рішення з холодною головою, бо можете згодом пошкодувати. Потік інформації посилиться. Поїздки, засоби комунікації, прилади для дому та офісу, розмови і нові контакти стануть найбільш ймовірними сферами ваших інтересів і діяльності в ці дні. Виникають обставини, які спонукають вас розвивати або покращувати головні навички, більше читати і збирати інформацію. Стосунки і спільна діяльність з братами, сестрами і сусідами активізуються, вам можуть запропонувати керівну посаду в громадській організації.

Гороскоп для Козерогів
Ваші принципи та цінності не менш важливі, ніж доходи та інші фінансові питання, які виступають на перший план у цей період. Створюються умови, завдяки яким ви поліпшите своє фінансове становище – або в результаті власних зусиль, або за допомогою батьків, керівництва та інших представників влади. Навколишні визнають результати вашої діяльності, а це, зі свого боку, поліпшить ваше фінансове становище та статус. Можливі нові джерела заробітку, не пропустіть сприятливі шанси і нагоду. Обставини змушують замислитися, чи є у вас важливі пріоритети, крім фінансових.

Гороскоп для Водоліїв
Це час безпристрасної оцінки ваших переваг, на перший план виходить ваша особистість і цілі. Обставини зроблять вас вольовою та динамічною людиною, ви зможете стати успішними та незалежними. У цей період ви починаєте звертати увагу на свою зовнішність, фізичний стан. Зростає самооцінка, почуття власної гідності. У цей час ви усвідомлюєте свою значимість, тому найкраще йдуть справи, які стосуються безпосередньо вас самих. Стаєте більш помітними для оточення. Але будьте пильні – ваші негативні риси характеру також проявляються.

Гороскоп для Риб
Обставини змусять вас краще зрозуміти свою підсвідомість. Ви можете знайти вражаючу внутрішню силу і рішучість. Також хтось із рідних та близьких людей може матти труднощі, пов’язані з роботою або здоров’ям, і їм знадобиться ваша допомога. Це гарний час для творчої або науково-дослідницької роботи наодинці. Загалом період підходить для початку профілактичного лікування або призначення планової операції. Звична робоча обстановка може змінитися. Можливо, доведеться ухвалювати рішення щодо співробітників, закриття проекту, бізнесу, звільнення. Це стосується як вас особисто, так і ваших підлеглих.

 

]]>
Погода на тиждень, прогноз ... http://monitor.cn.ua/ua/rest/84542 Відпочинок article Sun, 17 Jan 2021 08:33:00 +0200

]]>
17 січня - Всесвітній день снігу http://monitor.cn.ua/ua/rest/84541 Ідея створення Всесвітнього дня снігу напрошувалася вже дуже давно. З 2007-го року почали з’являтися перші акції міжнародного характеру, які згодом були включені до порядку денного цього дня. У 2011-му році Міжнародною федерацією лижного спорту (FIS) на 2012-й рік нарешті було заплановано ряд щорічних заходів, присвячених цій знаменній події. FIS виступила засновником Дня снігу, відзначати який вирішили в третю неділю січня. Відпочинок article Sun, 17 Jan 2021 08:26:00 +0200 Офіційно Всесвітній день снігу був створений для популяризації зимових видів спорту в молодіжному середовищі, для підтримки і заохочення участі в подібних заходах всіх зацікавлених сторін в галузі. Мета проведення заходів полягає у залученні дітей і сімей до своєрідного, унікального, активного відпочинку, який може подарувати тільки участь у зимових видах спорту. Для цього і проводяться спеціальні заходи по всьому світу. Також організатори наголошують на необхідності поширення важливої інформації про безпеку, фізичне здоров’я і про питання екологічного характеру.

Всесвітній день снігу швидко набрав популярність. Станом на 2017-й рік з нагоди цього Дня було заплановано вже близько 500 заходів по всьому світу, зареєструвалося понад 1,2 мільйона учасників. Наприклад, в 2013-му році один із заходів, присвячений Всесвітньому дню снігу відбувся у Донецьку, Україна. Основні офіційні заходи пройшли на території ботанічного саду і, незважаючи на теплу погоду, навіть дощ, багато учасників прийшли з сім’ями і друзями.

Нагадаємо, що FIS була заснована 18-го лютого 1910-го року і стала офіційно відома як Міжнародна федерація лижного спорту 2 лютого 1924 під час перших зимових Олімпійських ігор в Шамоні, Франція. Тоді вона нараховувала 14 країн-членів. Сьогодні організація об’єднала 123 Національні асоціації лижного спорту.

В 2021 році Всесвітній день снігу припадає на 17 січня.

]]>
17 січня день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/84540 ВІТАЄМО! Відпочинок article Sun, 17 Jan 2021 08:13:00 +0200 Буняк Наталія Миколаївна
Дубовик Любов Василівна
Єгорова Наталія Вікторівна
Зубаха Тетяна Олександрівна
Ковальов Василь Олексійович
Ландар Юрій Михайлович
Нестеренко Олександр Вячеславович
Осипенко Олена Петрівна
Пархоменко Тетяна Олександрівна
Пригара Ніна Михайлівна
Самохіна Наталія Євгеніївна
Роговий Олександр Іванович
Шебуренков Олександр Олександрович


Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
16 січня - День Пам'яті кіборгрів в Україні http://monitor.cn.ua/ua/rest/84522 16 січня проводять День Пам'яті кіборгрів в Україні. День Пам'яті захисників ДАП - Донецького міжнародного аеропорту, який 242 дня атакували проросійські терористи. Відпочинок article Sat, 16 Jan 2021 08:55:00 +0200 Подія 16 січня - День Пам'яті кіборгрів в Україні
В кінцевому підсумку, скориставшись черговим "перемир'ям" росіяни замінували і підірвали опори останнього терміналу, знищивши його остаточно.

За час оборони аеропорту десятки тонн градів, снарядів важкої артилерії і російських боєприпасів летіло на цей об'єкт майже кожен день. Як правило через голови мирних донеччан, адже терористи, за бажанням свого лідера, стояли за їх спинами.

"Люди витримали - не витримав бетон", - так про цю подію розповідають українські захисники. При обороні Донецького аеропорту, загинуло понад 200 українських захисників, поранено більше 500 чоловік.

Тільки з 18 по 21 січня 2015 в результаті підриву одного з терміналів загинули 58 "кіборгів". за час оборони аеропорту, з травня 2014 року по січень 2015 року, в його захисті по ротації взяли участь понад 2,500 військових і добровольців.

]]>
16 січня день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/84521 ВІТАЄМО! Відпочинок article Sat, 16 Jan 2021 08:49:00 +0200 Бурнос Микола Васильович
Вовк Володимир Михайлович
Воробей Микола Михайлович
Дмитренко Людмила Василівна
Петренко Борис Михайлович
Пронченко Оксана Миколаївна
Лазар Олександр Вікторович
Матвієнко Людмила Федорівна
Найдьон Валентина Олексіївна
Шкуліпа Микола Іванович


Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
15 січня - День народження Вікіпедії http://monitor.cn.ua/ua/rest/84500 Вікіпедія (англ. Wikipedia) — універсальна енциклопедія, що вільно поширювана у всесвітній мережі Інтернет. Відпочинок article Fri, 15 Jan 2021 08:14:01 +0200 Статті енциклопедії створюються на багатьох мовах світу колективною працею добровільних авторів. Одним з основних достоїнств Вікіпедії є можливість представити інформацію рідною мовою, зберігаючи її цінність в аспекті культурної приналежності.

Надбання людства

За обсягом відомостей і тематичним охопленням Вікіпедія вважається найповнішою енциклопедією з коли-небудь створювалися в історії людства. Кожен користувач інтернету може зайти на сайт Вікіпедії, знайти і прочитати будь-яку статтю. При виявленні помилок або браку інформації можна, натиснувши кнопку «редагувати», виправити ці помилки, додати нову інформацію або, написавши нову статтю, внести її на сайт. Так зазвичай поповнюються розділи, з'являються нові статті, розвивається енциклопедія. Знання кожної людини стають надбанням усіх.


Трохи історії

Прародителем Вікіпедії прийнято вважати Нупедії (Nupedia) — проект енциклопедії англійською мовою, який реалізує принципи свободи інформації. Статті Нупедії писали вчені і люди з академічного середовища, а засновниками були Ларрі Сенгер (Larry Sanger) і Джиммі Вейлз (Jimmy Wales).

Щоб прискорити поповнення енциклопедії, 15 січня 2001 Вейлз і Сенгер відкрили сайт «Вікіпедія». З тих пір брати участь у редагуванні енциклопедії міг будь-який користувач Всесвітньої мережі.

Вікіпедія отримала свою назву від використовуваної для її реалізації технології «вікі». У перекладі з гавайської мови вікі означає «швидко».

У травні 2001 року були запущені мовні розділи Вікіпедії: російська, німецька, шведська, французька, італійська, іспанська, португальська, есперанто, каталонська, іврит, японська, а трохи пізніше — арабська та угорська. Зараз у Вікіпедії налічується більше 260 мовних розділів.

Обсяг Вікіпедії неухильно зростає. Енциклопедія набирає популярність у користувачів Мережі, входячи до десятки найбільш відвідуваних інтернет-ресурсів світу.


Тут панує демократія

Рішення про зміст статті Вікіпедії приймається авторами. Кожна стаття має дві сторінки — безпосередньо статтю та обговорення до неї. На сторінці обговорення можна вносити критичні зауваження про статтю, якщо хтось не хоче самостійно редагувати статтю. Багато учасників самі вносять зміни.

Політика Вікіпедії і правила участі в її створенні визначаються співтовариством. Рішення приймаються на основі згоди. Іншими словами, кожен учасник, висловлюючи думку, представляє і відповідні аргументи. Далі учасники розглядають аргументи один одного, в результаті хтось може змінити свою думку. У підсумку, досягнувши консенсусу, приймається остаточне рішення.


Зі швидкістю думки

Завдяки технології вікі, інформація тут з'являється і оновлюється швидко. Оперативні відомості по цікавить вас темі ви отримуєте миттєво, також миттєво ви можете поділитися наявними у вас знаннями з усім світом.


Довіряй, але перевіряй

Вікіпедія не є первинним джерелом. Якщо в якійсь статті викладено факт, то повинен бути зазначений його достовірне джерело. А якщо першоджерело не вказано — то факт можуть і видалити. А можуть і не видалити. Читач повинен розуміти і аналізувати те, що якщо є факти, але не вказано, звідки вони взяті, не варто особливо їм довіряти. Має сенс перевірити подібну інформацію по інших джерелах.


Факти вирішують все

Основний принцип статей Вікіпедії — нейтральна точка зору. У текстах не повинно бути перекосів — емоційних оцінок, відстоювання суб'єктивної думки. Тільки факти. Звичайно, коли число учасників, які дотримуються певної точки зору домінує, «чаша ваг» може переважити в сторону більшості. Але в такому разі будь-який учасник може поставити під сумнів нейтральність статті, мотивувавши свою думку. У подібному випадку всі учасники повинні спробувати привести проблемну статтю до нейтрального вигляду.


Читачі й письменники

В основному сторінки Вікіпедії відкривають люди двох типів — одні поповнюють енциклопедію, а інші — свої знання. Енциклопедію поповнюють ентузіасти, використовують — всі інші. Людині, що читає статті Вікіпедії, необхідно звертати увагу на різні позначки, що зустрічаються в текстах. Наприклад, «потрібен джерело» або «це твердження викликає сумнів». У таких випадках, може бути, варто зазирнути на сторінку обговорення, тому що деколи в тексті може прослизнути неточність. А в разі стійкого сумніву слід звіритися з тієї ж Вікіпедія ... Втім, чутки про масову недостовірності відомостей Вікіпедії сильно перебільшені.


Міфи і реальність

Науковий журнал Nature («Природа»), вирішивши розвіяти популярний міф про недостовірність статей Вікіпедії, запропонував фахівцям вивчити 42 статті, вибраних з Вікіпедії і з Британніки. Джерело статей навмисно не вказувався. В результаті вивчення було виявлено 8 серйозних помилок, причому, половина з них припала на Вікіпедію і стільки ж на Британніка. У Росії подібних експериментів не проводилося. Може бути, хтось зважиться зробити перший крок?

]]>
15 січня день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/84499 ВІТАЄМО! Відпочинок article Fri, 15 Jan 2021 08:12:05 +0200 Биховець Людмила Володимирівна
Бондаренко Павло Сергійович
Василенко Олег Петрович
Васюк Валентина Сергіївна
Глушак Станіслав Янович
Кананова Маріам Ремівна
Кульчіцький Сергій Володимирович
Павленко Лариса Юріївна
Струць Олександр Олександрович
Фомочкін Григорій Андрійович
Чепурний Володимир Григорович
Якушин Олександр Олексійович


Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
14 січня - Очисти свій робочий день http://monitor.cn.ua/ua/rest/84479 Неофіційне свято приведення свого робочого місця в порядок. Відпочинок article Thu, 14 Jan 2021 07:11:12 +0200 Від того, що ви зробите в перші 10 хвилин робочого дня, залежить ваша продуктивність у наступні вісім-дев’ять годин. Сайт Business Insider розповідає про 10 типових пасток, в які потрапляють люди вранці.

Запізнення


Одне недавнє дослідження показує: начальники вважають працівників, які спізнюються, менш свідомими і оцінюють гірше. Навіть якщо працівники і йдуть з роботи пізніше. Несправедливо? Але така вже реальність.

Ви не вітаєтеся з колегами


Витратьте кілька хвилин на обмін привітаннями та останніми новинами — це приємний початок дня і для вас, і для колег. А якщо ви начальник і не вітаєтеся з командою, це може підірвати уявлення людей про вашу компетентність, каже Лінн Тейлор, експерт з організації робочого місця і автор книги Tame Your Terrible Office Tyrant.

Кава

Якщо ви і не п’єте каву відразу після пробудження, то досить імовірно, що заправляєтеся нею по дорозі в офіс. Але дослідження показують, що найкращий час пити каву — після 9.30. Кортизол, гормон стресу, який регулює енергію, зазвичай досягає піку з 8 до 9 ранку. Якщо ви п’єте каву в цей час, тіло починає виробляти менше кортизолу і більше залежати від кофеїну. А ось коли кортизол починає падати (після 9.30), тоді-то вам і стане в нагоді кава.

Ви відповідаєте на всі листи

Коли ви сідаєте за свій стіл, виникає спокуса разом відповісти на всі листи, які накопичилися з вечора. Але за словами Майкла Керра, автора книги You Can not Be Serious! Putting Humor to Work, у перші хвилини робочого дня має сенс швидко переглядати електронну пошту і розставити пріоритети, побачити, чи є щось термінове, і спланувати, коли ви відповісте на все інше. Інакше перевірка пошти викличе у вас відчуття, ніби ви зробили щось важливе, а між тим відверне вас від реально важливих справ.

У вас немає плану

Тейлор рекомендує перед початком робочого дня мати хоча би загальне уявлення про те, куди він вас заведе. Це означає, що потрібно записати свої основні пріоритети і те, що просто необхідно зробити сьогодні, а також звіритися з календарем і подивитися, які зустрічі або дзвінки на сьогодні заплановані.

Спочатку ви беретеся за найлегше


Як кажуть дослідження, протягом дня наша енергія і сила волі поступово випаровуються. Тому вкрай необхідно зробити важливі справи якомога раніше. Дехто називає цю стратегію «з’їсти жабу», згадуючи жарт Марка Твена: «Насамперед з’їжте вранці живу жабу і будьте впевнені, нічого гіршого з вами вже не трапиться».

Багатозадачність

Уранці у вас стільки енергії, що хочеться взятися за все відразу. Але це заважає вашій продуктивності в рішенні ключових завдань. Якщо ви почнете день з того, що відразу вирішуєте кілька питань, ви можете загальмувати себе на весь залишок дня. Правильніше задати позитивний тон і зосередитися на одному завданні хоча би на 10 хвилин.

Негативні думки

Вас штовхнула якась зухвала людина в метро, ​​або ввечері ви посварилися з дружиною або чоловіком. Нехай так, але не дозволяйте цим переживанням узяти верх над вами вранці. Тейлор радить наче відкласти ці думки в окремий «ящик» — це дозволить вам при бажанні або необхідності повернутися до них пізніше.

Нарада


Зустрічі з самого ранку — марна трата ваших когнітивних ресурсів. Лора Вандеркам, автор книги What the Most Successful People Do Before Breakfast, каже, що початок робочого ранку краще зберегти для справ, які вимагають значної зосередженості — наприклад, написання і обдумування текстів. А зустрічі і наради краще призначати на час, коли енергія падає — у середині дня, — якщо тільки ці зустрічі самі по собі не вимагають колосальної розумової енергії.

Порушення рутини

Ваші когнітивні ресурси взагалі обмежені, тому користуйтеся ними обережно. Якщо на початку робочого дня ви раптом починаєте вирішувати, що вам зараз зробити — очистити пошту, випити кави або взятися за проект, у вас буде менше ментальної енергії на роботу над цим самим проектом. Якщо ж ви дотримуєтеся якоїсь рутини, ваш мозок може якийсь час працювати на автоматі і майже не витрачати енергію. Як каже автор книги «Сила звички» Чарльз Дахігг, рутина дає нам ментальну свободу думати про те, що дійсно важливо, і не думати про побутові подробиці.

]]>
14 січня день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/84478 ВІТАЄМО! Відпочинок article Thu, 14 Jan 2021 07:05:05 +0200 Балабушка Олександр Володимирович
Балута Сергій Миколайович
Березовський Станіслав Сергійович
Богданова Наталія Олексіївна
Вересоцька Антоніна Анатоліївна
Гаршин Володимир Миколайович
Кирій Віталій Анатолійович
Клименок Олександр Миколайович
Корнієць Олександр Вікторович
Лугін Олег Іванович
Мамедов Володимир Хейбарович
Мошнякова Тетяна Павлівна
Нужняк Сергій Миколайович
Пупій Іван Дмитрович
Тимошина Віталій Григорович
Хавило Василь Олександрович
Шаповал Алла Володимирівна


Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
13 січня - Старий Новий рік http://monitor.cn.ua/ua/rest/84458 Хто з нас не любить свят, можливості повеселитися і відпочити, ще раз зустрітися з бажаною компанією і зарядитися енергією на наступні суворі будні? Напевно тільки одиниці. Для всіх інших - в ніч з 13-го на 14-е січня з’являється чудовий привід «досвяткувати» один з найулюбленіший свят під інтригуючою назвою - Старий Новий рік. Відпочинок article Wed, 13 Jan 2021 07:57:06 +0200 Ця цікава традиція прийшла до нас з 1918-го року і початку становлення колишнього Радянського Союзу, коли в новій країні на хвилі глобальних змін були порушені й питання календарного літочислення. Поява цього неофіційного народного свята пов’язано з розбіжністю юліанського (старого) і григоріанського (нового) календарів, яке складає рівно 13 днів.

Система старого стилю літочислення, котра будувалася на Юліанському календарі була розроблена олександрійськими астрономами на чолі зі знаменитим вченим тих років Созигеном. Цей календар, після його остаточної розробки був введений давньоримським полководцем і імператором Гаєм Юлієм Цезарем, на замовлення якого і проводилися ці роботи. Дата введення Юліанського календаря - 1-е січня 45-го року до нашої ери. Саме цей календар згодом і був прийнятий в якості основного інструменту літочислення в християнській традиції, а потім і в православній.

До цих пір Православна Церква веде підрахунок всіх основних церковних свят, спираючись на Юліанський календар.
Григоріанська система обчислення часу була набагато точніше юліанського календаря, оскільки давала набагато краще наближення до циклічного обігу Землі навколо Сонця. Датою введення Григоріанського календаря стало 4-е жовтня 1582-го року, четвер, який перетворився в п’ятницю 15-го числа цього осіннього місяця. Людина, зусиллям якої ми зобов’язані цьому прогресивному нововведенню був главою Католицької Церкви і папою римським Григорієм XIII. Від цього і назва даного календаря.

Традиції. Це те, що відрізняє нас від світу тварин. Це те, що дозволяє нам передавати накопичені знання з покоління в покоління. Традиції бувають зовсім різні, серед який є і хороші, і ті, які вже давно хотілося б забути.
Славность традиції відзначати Старий Новий рік підкреслюється одним незаперечним чинником, а саме: вона зародилася в дуже неспокійні часи, в тому числі це були часи відвертого гоніння на християн по всій країні.

]]>
13 січня день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/84457 ВІТАЄМО! Відпочинок article Wed, 13 Jan 2021 07:53:00 +0200 Багіна Тамара Леонтіївна
Бєй Олександр Анатолійович
Варнакова Олена Юріївна
Калініченко Олексій Петрович
Марченко Микола Іванович
Петренко Валентина Іванівна
Семеряко Віра Олександрівна
Турок Надія Володимирівна
Тютюнник Іван Васильович
Шабаєва Рашида Абдулаївна


Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
12 січня - Всесвітній день доньки http://monitor.cn.ua/ua/rest/84437 Міжнародна ініціатива, яка виникла з Національного дня дочки в Індії. Відпочинок article Tue, 12 Jan 2021 08:21:27 +0200 Цей день є логічним продовженням низки родинних свят таких як: День матері, День батька, День синів, Національне свято братів і сестер.

День доньки – це свято у колі сім'ї, коли свою любов до дівчинки можуть зайвий раз проявити її батьки. Це, в першу чергу, свято любові, тепла і турботи.

За однією з версій, оскільки в деяких східних країнах народження дочки умовно прирівнюється трагедії, то святкування Дня дочки якоюсь мірою стало певним культурним посилом для усвідомлення важливості доньок, як повноцінних членів сімей.

У світі немає єдиної дати святкування цього дня. Наприклад, у  Сполучених Штатах це 26 вересня. Також в США є ще одне подібне свято — День батька і матері. Його святкують у другу неділю жовтня.

У 2012 році ООН проголосила 11 жовтня Міжнародним днем дівчаток.

В Індії 24 січня відзначають Національний день дівчаток.

Крім Дня дочки також існує Міжнародний день дочки. Його відзначають в четверту неділю вересня. У 2020 році це 27 вересня.

У цей день заведено вітати доньок, проводити з ними більше часу, дарувати символічні пам’ятні подарунки.

]]>
12 січня день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/84436 ВІТАЄМО! Відпочинок article Tue, 12 Jan 2021 08:17:57 +0200 Абрикосов Дмитро Сергійович
Глушенок Іван Михайлович
Грицай Олександр Іванович
Єпінін Олексій Юрійович
Ковшун Микола Іванович
Компанець Ганна Павлівна
Кравценюк Юрій Павлович
Лазун Віра Петрівна
Макаренко Григорій Григорович
Паперна Ніна Іванівна
Парусов Андрій Миколайович
Приходько Раїса Анатоліївна
Рєпін Володимир Арсенійович
Черниш Станіслав Валентинович


Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
11 січня - Всесвітній день "Дякую" http://monitor.cn.ua/ua/rest/84414 Найввічливіший день у році – 11 січня. В цей день відзначається Всесвітній день "дякую". Відпочинок article Mon, 11 Jan 2021 07:57:00 +0200 Міжнародний день "Дякую" підкреслює важливість ввічливого ставлення до ближніх і всіх людей в цілому.

На жаль, усі ми іноді забуваємо про величезне значення хороших манер і не завжди дякуємо людям за гідні вчинки. Відомо, що просте слово «дякую» іноді означає більше, ніж будь-які матеріальні винагороди. Магія цього слова дарує нам позитивні емоції і надихає на нові дії. Тому існування такого свята цілком виправдана.

Слова вдячності мають дивовижні властивості, але вимовляти їх не можна, коли людина знаходиться у роздратованому стані. Психологи вважають, що слова вдячності – це знаки уваги, вони є усними „погладжуваннями” і здатні зігріти своїм теплом.

Ми кожного дня говоримо один одному „дякую”, тому важливо пам’ятати, що справжня вдячність – це лише та, що йде від чистого серця.

«Дякую» — одне з найголовніших слів в міжнародній лексиці. Воно вказується в усіх туристичних розмовниках, щоб людина, яка їде в подорож, могла розраховувати на якісне обслуговування в інших країнах і легко налагодила контакт з місцевим населенням.

День «Дякую» відзначається в багатьох країнах. Його шанують нарівні з іншим схожим святом - Всесвітнім днем подяки, яке відзначається 21 вересня.

]]>
11 січня день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/84413 ВІТАЄМО! Відпочинок article Mon, 11 Jan 2021 07:46:54 +0200 Акуленко Олександр Григорович
Андрос Сергій Олександрович
Борисенко Борис Васильович
Дикий Руслан Вікторович
Заруба Оксана Василівна
Кучерина Василь Миколайович
Меженний Сергій Олександрович
Ніколаєнко Володимир Іванович
Романенко Сергій Євгенійович
Соснов Роман Володимирович
Шестак Василь Іванович


Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
Цікаві факти про омега-3 http://monitor.cn.ua/ua/rest/84412 Возможно, вы слышали, что омега-3-полиненасыщенные жирные кислоты (или омега-3-кислоты) необходимы для поддержания здоровья организма. Они положительно влияют на работу мозга и сердца, а также уменьшают проявления беспокойства и тревоги. Вот семь полезных свойств, которыми обладают эти вещества. Відпочинок article Sun, 10 Jan 2021 14:26:38 +0200 1. Омега-3-жирные кислоты играют важную роль в развитии головного мозга ребёнка

Согласно научным исследованиям, наличие высокого IQ у ребёнка связано с тем, что организм матери получал большое количество омега-3-жирных кислот во время беременности. А исследование, проведённое с участием 500 детей, показало, что из-за низкого содержания омега-3 жирных кислот ребёнок медленнее учится читать.

В то же время исследования на животных подтвердили, что наличие во время беременности слишком большого количества других жирных кислот — омега-6 — приводит к более высоким показателям риска возникновения рака молочной железы у следующих поколений. Это говорит о том, что особенно важен правильный баланс омега-3 и омега-6.

2. Омега-3 могут предотвратить развитие сердечно-сосудистых заболеваний

Учёные приводят убедительные доказательства того, что Омега-3 благотворно влияют на работу сердца, и советуют врачам использовать омега-3-жирные кислоты для профилактики как первичных, так и вторичных сердечно-сосудистых заболеваний.

Каждый год от сердечных заболеваний умирает больше людей, чем от рака. Американская ассоциация сердца рекомендует употреблять два раза в неделю рыбу, богатую омега-3-кислотами (такую как лосось, длиннопёрый тунец, скумбрия, озёрная форель, сельдь или сардины), чтобы снизить риски развития ишемической болезни сердца, остановки сердца, сердечной недостаточности и инсульта.

3. Омега-3-жирные кислоты препятствуют развитию слабоумия и поддерживают здоровье мозга

Слабоумие связывают с нарушением работы сердечно-сосудистой системы, и есть доказательства того, что омега-3 положительно влияют на работу сердца и мозга. Получены также данные о том, что жирные кислоты омега-3 могут предотвратить появление деменции.

4. Омега-3, содержащиеся в рыбе, помогают предотвратить развитие рака молочной железы

В ходе исследований было выявлено, что в азиатских странах, где едят больше морепродуктов, реже встречается рак молочной железы. Некоторые учёные рекомендуют добавлять омега-3 в рацион, хотя другие оспаривают, действительно ли это приносит желаемый результат.

5. Омега-3 полезны при биполярной депрессии

В обзоре дополнительных методов лечения биполярной депрессии отмечается, что очень важно включать в рацион омега-3. Однако в ходе многочисленных исследований так и не было выявлено, как именно омега-3 влияют на улучшение психологического состояния.

6. Беспокойство у подростков связано с нехваткой омега-3

В ходе одного из исследований изучалась связь омега-3 с самочувствием. Было выявлено, что подростки, у которых в организме наблюдалось низкое содержание этого важного питательного вещества, более склонны к проявлениям беспокойства. Подростки часто испытывают страхи и стрессы, поэтому их рацион должен содержать омега-3-кислоты.

7. Беременные женщины, которые регулярно едят рыбу, меньше страдают от беспокойства

Одно из исследований показало, что матери, которые придерживались вегетарианства и отказались от животного белка, чаще переживали стресс. Авторы исследования считают, что это происходило из-за отсутствия омега-3 в рационе.

Помните, что всё хорошо в меру. Придерживаясь сбалансированной, богатой питательными веществами диеты, вы сохраните своё здоровье в наилучшем состоянии.

]]>
Кава, книга, ковдра: 7 новинок для затишних вечорів http://monitor.cn.ua/ua/rest/84411 В самом начале года украинские издатели выпустили в свет книги, которых мы ждали долго и, наконец, имеем возможность почитать с чашкой кофе, в любимом кресле. Романы, фотоальбом, нонфикшн — выбирайте, что вам больше по душе. Відпочинок article Sun, 10 Jan 2021 13:44:38 +0200 Історія втечі та повернення

Элена Ферранте, «Клуб сімейного дозвілля»

Поклонники таланта удивительной рассказчицы Элены Ферранте долго ждали третью книгу в украинском переводе из ее «Неаполитанского квартета». В первых двух романах мы познакомились с Ленуччей и Лилу — двумя «заклятыми подругами». В конце второй части Лилу ушла от богатого мужа, порвала с семьей и работает на колбасной фабрике. Элена же поступила в университет в Милане и стала писать книги. Девушки оказались в разных мирах, но разве есть что-то крепче настоящей дружбы? Что же с ними произошло дальше — читаем в третьей части бестселлера.

Ми проти вас

Фредрик Бакман, #книголав

Перед нами еще ожин долгожданный «сиквел»: мы снова встречаемся с героями книги «Ведмеже місто». Ребята из провинциальной хоккейной команды настолько полюбились публике, что компания  HBO сняла сериал Beartown, премьера которого прошла в октябре 2020 года. Спортивное противостояние между командами Бьернстада и Геда становится настоящей борьбой за выживание, в которой отчаявшиеся герои иногда решаются на непоправимые ошибки. Бакман — прекрасный рассказчик, заставляющий глотать страницу за страницей и переживать за героев.

Орикс і деркач

Маргарет Этвуд, «Клуб сімейного дозвілля»

Маргарет Этвуд, букеровская лауреатка, полюбилась нам романом «Рассказ служанки». Роман «Орикс и коростель» — по словам самой авторки, — смесь приключенческой прозы и фантастики. Перед нами открывается мир будущего, в котором элита и плебеи разделены окончательно. Планета истощена и ресурсов на всех не хватает. Выходом кажется создание новой расы людей, эксперимент, в котором соглашаются участвовать трое добровольцев. Новые люди будут добрыми и разумными, перестанут воевать и будут бережно относиться к природе. Но что ж делать со «старыми» людьми? Один из добровольцев эксперимента считает, что решить вопрос нужно радикально: пандемия страшной болезни, от которой нет лекарств.  Звучит немного жутковато, не так ли?

Бентежні

Линн Ульман, «Видавництво Старого Лева»

Автобиографический роман Линн Ульман, дочери знаменитого шведского режиссера Ингмара Бергмана и норвежской актрисы Лив Ульман. В книге Линн рассказала о взрослении в творческой среде, о попытках найти контакт с отцом и не потерять себя. Эту книгу Линн готовила вместе с отцом, записывала интервью с ним на диктофон, но смерть Бергмана прервала этот проект и толькочерез семь лет записи нашлись в одной из забытых коробок на чердаке. И теперь у нас есть прекрасный роман о жизни реальных людей, о взрослении и старении, о привязанности и поиске идентичности.

Ukrainian Women in VOGUE UA

«ArtHuss»

Vogue — синоним стиля и роскоши. Попасть на его страницы — невероятная честь. В книге Ukrainian Women in Vogue собраны короткие справки о героинях издания Vogue UA с интересными фактами из их биографий и цитатами из интервью, которые они давали для журнала. А лучшие кадры со съемок Vogue UA превращают эту книгу в изысканный fashion-альбом.

Покінчи з «хорошою дівчинкою». Як переписати застарілі правила, відкрити в собі джерело сили і творити наповнене життя

Махо Мольфино, «Yakaboo Publishing»

Не то, чтобы хорошими быть плохо. Просто мы, женщины, забываем быть хорошими по отношению к себе. Вдруг это доставит кому-то неудобство? Чувствуете подвох? Мы не хорошие, мы удобные для родителей, детей, коллег. А что если прекратить это? Отрастить себе здоровую самооценку, научиться быть ассертивными без агрессии, твердыми без истерики. Автор — психолог, ведущая тематического подкаста, научит вас спокойной сиде. Кажется это прекрасная идея для начала года!

Розумний кишківник

Майкл Мозли, «Віват»

И о здоровье. Кишечник кажется нам второстепенным органом, потому что ничего выдающегося там не происходит. Но это только так кажется. Именно кишечник регулирует пищеварение и отвечает за наше самочувствие. Доктор Майкл Мозли приглашает нас в путежествие по желудочно-кишечному тракту. Мы узнаем, чем занимается каждый из органов пищеварительной системы и насколько фундаментален «правильный» набор бактерий в кишечнике. Автор расскажет, что делать, если бактерии у вас живут не те: это очень нужное знание, потому что поможет вам оздоровиться и привести в порядок фигуру. Это очень актуально после праздничных застолий.

джерело

]]>
Смачні рецепти вихідного дня: хачапурі по-аджарськи http://monitor.cn.ua/ua/rest/84410 Хто хоч раз скуштував страви кавказької кухні, не міг у них не закохатися. Але ж цю смакоту можна приготувати й у домашніх умовах. Тож спробуємо зробити справжні хачапурі по-аджарськи — ситну страву з ніжним тістом і дивовижною сирною начинкою. Відпочинок article Sun, 10 Jan 2021 11:58:45 +0200 Рецепт хачапурі по-аджарськи з дріжджового тіста

Випікання страви забере не більше 15 хвилин, а от із тістом доведеться попрацювати: на його приготування доведеться витратити приблизно 2 години. Та не хвилюйтеся, адже на ваші активні дії знадобиться набагато менше часу. Із перерахованої нижче кількості продуктів ви отримаєте 6–8 порцій неймовірно апетитних хачапурі по-аджарськи.

Інгредієнти

Перед тим, як зробити цю страву, підготуйте:

 • пшеничне борошно вищого сорту — 0,5 кг;
 • сухі дріжджі — 10 г;
 • рослинна олія — ​​2 ст. л.;
 • вершкове масло — 50 г;
 • курячі жовтки — 6–8 шт. (за кількістю порцій);
 • сулугуні та бринзу — по 0,5 кг;
 • воду — 350 мл;
 • цукор — 1 ч. л.;
 • сіль — 2 ч. л.

Покрокова інструкція

 1. Спочатку підготуйте опару для хачапурі по-аджарськи. Розчиніть в теплій воді сіль, цукор, додайте дріжджі. Усе добре вимішайте, щоб продукти розчинились. Додайте в майбутню опару рослинну олію, 100 г борошна (просіяного!). Вимісіть тісто до однорідної консистенції, воно має бути рідким, як на оладки. Укутайте основу хачапурі по-аджарськи рушником, поставте в тепле місце приблизно на 45 хвилин.
 2. Поки опара підходить, зробіть начинку. Потріть сири на дрібній тертушці або пропустіть їх через м’ясорубку. Має вийти сипуча однорідна маса.
 3. Поверніться до опари й почніть вимішувати тісто, невеликими порціями підсипаючи в нього борошно. Коли працювати ложкою стане складно, припорошіть стіл борошном. Вимішуйте на ньому основу страви не менше 5 хвилин. Не переборщіть із борошном, адже тісто має бути не тільки пружним, а й м’яким, еластичним, трохи липнути до рук. Скачайте основу хачапурі по-аджарськи в кулю, покладіть її в миску, змащену олією. Дайте тісту «відпочити» 15 хвилин.
 4. Увімкніть духовку, розігрійте її до 200 ºС. Сформуйте з тіста «човники». Помісіть основу страви ще з хвилину, розділіть масу на порції, кожну скачайте в кулю. Візьміть одну з них, розкачайте качалкою овальний корж завтовшки до 2 мм. Подумки розділіть цей шматочок на три частини. Насипте сирну доріжку посередині бічних сегментів. Скачайте їх у бік центру в три оберти. Сирна суміш має опинитися в закритих трубочках. Защипніть краї майбутнього хачапурі по-аджарськи так, щоб вийшов «човник». Повторіть аналогічну процедуру з кожною порцією тіста.
 5. Деко присипте борошном. Викладіть на нього хачапурі, заглиблення кожного щедро засипте сиром. Поставте страву в духовку хвилин на 10–15. «Човники» будуть готові, коли підрум’яняться.
 6. Поки хачапурі печуться, відокремте жовтки від білків (можна використати й усе яйце, але тоді смак сирів буде менш вираженим).
 7. Дістаньте «човники» з духовки. Наколіть на виделку шматочок масла, змастіть ним тісто навколо начинки. В останній посередині зробіть заглиблення. Введіть у нього жовток, по обидва боки помістіть по невеликому шматочку вершкового масла. Лише на хвилину знову відправте «човники» в духову шафу.

yak-prygotuvaty-hachapuri-po-adzharsky

 1. Дістаньте хачапурі по-аджарськи та одразу подайте на стіл.

Кілька слів про те, як правильно їсти цю страву. Спочатку з боків відламують шматочки тіста та занурюють їх у начинку. Коли останньої буде зовсім небагато, а від «човників» залишиться лише «дно», його згортають в рулетик, доїдають і, швидше за все, мріють ще про одну порцію цієї ароматної та ситної смакоти!

Хачапурі по-аджарськи з листкового тіста

yak-prygotuvaty-hachapuri-po-adzharsky

На Кавказі кожен дім може похвалитися своїм «фірмовим» рецептом тіста. Спробуйте й ви здивувати своїх близьких незвичайними листковими хачапурі.

Наведений нижче рецепт хачапурі по-аджарськи розрахований на приготування 6 порцій страви. Щоб їх зробити, доведеться витратити десь 2 години. Але й у цьому випадку не потрібно думати, що процес буде складним і виснажливим, адже ваші активні дії заберуть набагато менше часу. Зате результат стовідсотково перевершить найсміливіші очікування.

Інгредієнти

Для приготування основи цих хачапурі по-аджарськи візьміть:

 • оцет (9 %) і сіль — по 1 ч. л.;
 • холодну воду — 200 мл;
 • борошно вищого сорту — 600 г;
 • маргарин — 350 г.

Щоб зробити начинку, підготуйте:

 • сулугуні — 0,5 кг;
 • бринзу — 0,5 кг;
 • жовтки — 6 шт.;
 • вершкове масло — 40 г;
 • помідор — 1 шт.;
 • зелень.

Покрокова інструкція

У воді розчиніть сіль, додайте оцет. Гіркою просійте борошно. Потріть в неї маргарин (попередньо потримайте його деякий час у морозилці). Введіть у борошно солону воду з оцтом, замісіть тісто, сформуйте з нього кулю. Загорніть його в плівку та поставте на годину в холодильник.

Дістаньте тісто, розкачайте так, щоб вийшов прямокутник, складіть його втричі, знову розкачайте. Повторіть цю процедуру кілька разів. На півгодини помістіть основу хачапурі по-аджарськи в холодильник.

yak-prygotuvaty-hachapuri-po-adzharsky

 

Зробіть начинку так, як описано у попередньому рецепті. Не забудьте тільки додати в сирну масу зелень.

Сформуйте хачапурі по-аджарськи, згідно з вищенаведеною покроковою інструкцією. На «дно» кожного «човника» викладіть подрібнений помідор, зверху покрийте його сирним «фаршем». Максимум на чверть години відправте «суденця» в духовку. Попередньо не забудьте її розігріти до 180–200ºС.

Дістаньте хачапурі по-аджарськи, залийте в начинку кожного жовток, покладіть по шматочку масла. Знову поставте «човники» на 1–2 хвилини в духовку, вийміть і одразу подайте на стіл.

Опановуйте страви кавказької кухні та тіште ними себе та близьких!

]]>
Гороскоп на наступний тиждень 11-17 січня 2021 року http://monitor.cn.ua/ua/rest/84409 Тиждень з 11 до 17 січня – період змін, часом, неприємних, але необхідних. Вони допоможуть по-новому поглянути на життя і почуватися щасливим кожного дня. Багато людей у цей період розуміють причини тих ситуації, де відчувають себе нещасливими. Тиждень інсайтів, осяянь, ба більше, молодий місяць 13 січня у Козерозі, сприяє виходу на новий рівень. Відпочинок article Sun, 10 Jan 2021 11:32:06 +0200 Овен (21.03—20.04). Щоб не зiпсувати стосунки з коханою людиною, доведеться йти на компроміси. Ваше взаємне почуття від цього тільки виграє.
Дні: спр. — 15; неспр. — 16.

Телець (21.04—21.05). У вас з’явиться можливість поїхати у вiдпустку або вiдрядження. Саме в подорожах ви зустрінете людину, яка змінить ваше життя на краще.
Дні: спр. — 16; неспр. — 17.

Близнюки (22.05—21.06). Ні в дружбі, ні в справах, ні в любові ви не схильнi шукати простих шляхів. Тож, незважаючи на свята, ви повнiстю поринете в роботу.
Дні: спр. — 11; неспр. — 13.

Рак (22.06—23.07). Нарештi ви зрозумiєте, чого хочете від життя. У вашому арсеналі з’являться всі інструменти для того, щоб iз часом цього домогтися.
Дні: спр. — 12; неспр. — 14.

Лев (24.07—23.08). У компанії ви та людина, чиє слово має велику вагу і чий авторитет не викликає сумніву. Тому саме вас оберуть керувати святковим застiллям.
Дні: спр. — 11; неспр. — 12.

Діва (24.08—23.09). Завдяки розсудливості й самостійності вам удасться завершити будь-якi справи. Ви гратимете першу скрипку, а не підлаштовуватиметеся пiд чиїсь закони.
Дні: спр. — 16; неспр. — 17.

Терези (24.09—23.10). Попереду багато нових планiв. Практично все, за що беретеся, ви робите серйозно і ґрунтовно. Ви сповненi рішучості довести справу до кінця.
Дні: спр. — 13; неспр. — 15.

Скорпіон (24.10—22.11). Щоб утiлити в життя новi iдеї, ви довго вагатиметеся. Як консерватор ви не схвалюєте будь-які нововведення, вважаючи їх не дуже надійними.
Дні: спр. — 12; неспр. — 14.

Стрілець (23.11—21.12). Вашi рухи розмiренi, а слова зважені й точні, тому саме вам довiрять важливу справу. Оточуючi потягнуться до вас, відчуваючи вашу могутню внутрішню міць.
Дні: спр. — 15; неспр. — 16.

Козеріг (22.12—20.01). Вашим знайомим знадобиться допомога, бо ви вмієте вислухати й підтримати розмову. Тому замiсть вiдпочинку ви займатиметеся чужими справами.
Дні: спр. — 11; неспр. — 13.

Водолій (21.01—19.02). Поставивши перед собою мету, ви крокуватимете до неї, не зважаючи ні на які перешкоди. Завдяки наполегливостi вдасться досягти нових висот.
Дні: спр. — 12; неспр. — 14.

Риби (20.02—20.03). Ви так i не навчилися економити сили і правильно організовувати працю, часто йдучи напролом. Тож зберiться i завершiть те, що почали ранiше.
Дні: спр. — 15; неспр. — 17.

Інша версія:

Гороскоп для Овнів
У цей час очікується багато клопоту, а ваші дії оцінюватимуться оточенням. Люди звернуть увагу як ваші сильні сторони, так і на слабкі. Зі свого боку вам потрібно показати зацікавленість у співпраці. У цей період зачіпаються взаємини і діяльність, пов’язана з літніми членами сім’ї, керівництвом і представниками влади. Вас очікують серйозні розмови з керівництвом, можливо, вас розглядають на нову посаду. Від того, яке враження ви справите, залежатиме ваша кар’єра. Не вдавайтеся в інтриги, шантаж, плітки, а також не використовуйте особисті зв’язки у корисливих цілях.

Гороскоп для Тельців
У цей період ви будете оточені красою та гармонією. Сприятливий час для серйозних розмов з партнером, планування подальших взаємин або їх завершення. Обставини сприятимуть активному спілкуванню з оточенням та ефективній фізичній діяльності. Цей час не варто проводити на самоті, щоб не прогавити взаємовигідні знайомства та сприятливі можливості. Демонструйте свої переваги, проявляйте творчі здібності – це приверне до вас увагу потрібних людей. Стосунки з представниками протилежної статі складатимуться добре. Навіть якщо досі вони були не найкращими, прийшов час створити приємну атмосферу і знайти гармонію в особистому житті.

Гороскоп для Близнюків
Вас вабить до всього яскравого, блискучого, першокласного, але потрібно пам’ятати про свої можливості та бажання. Не варто афішувати свої наміри, але і приховувати свої справи від близьких людей не найкраща ідея, бо з’являться образи та докори. Водночас можливі безпідставні тривоги, сильні переживання, страхи, якщо у вас є що приховувати від громадськості. Можливо, ваша допомога і підтримка у вигляді конкретних дій будуть потрібні комусь. Якщо братимете участь у чиїйсь долі, дійте рішуче, але не імпульсивно, враховуйте думку, побажання або заперечення оточення. Вдалі ділові поїздки за кордон або у віддалені місця, причому мету поїздки краще не афішувати.

Гороскоп для Раків
Вам захочеться брати участь у всіх справах, вирватися з нав’язаного кола обставин, а це призведе до бажаного результату і досягнення цілей. Ви опиняєтеся в центрі уваги, дуже багато залежить від ухвалених вами рішень. У цей час у вас покращиться самопочуття та імунітет. Представники протилежної статі прагнуть справити на вас враження, завоювати вашу увагу. Однак, вам не завжди це буде подобатися. Цілком вірогідна поява занадто наполегливого шанувальника або шанувальниці, дії яких можуть принести вам певні труднощі у сталих взаєминах. Цей період підходить для вирішення юридичних питань.

Гороскоп для Левів
Обставини вимагають від вас активності в різноманітних видах діяльності. У діловій сфері, загалом, все добре, до вас прислухаються партнери, ви стверджуєте власну думку, отримуєте деяке просування. Хоча потрібен великий рівень усвідомленості, щоб не втратити той статус і фінансовий фундамент, якого ви досягли. Водночас з’являється напруженість в особистих і сімейних стосунках. Роздратування, агресія і критика – це те, що може охолодити почуття партнера. Проявляйте ініціативу, але обережно, бо вірогідні конфлікти через вас, результатом яких буде тимчасове розставання або навіть завершення стосунків.

Гороскоп для Дів
Намагайтеся підтримувати соціальні взаємини, ходити у гості та запрошувати до себе знайомих і друзів. Обставини складаються якнайкраще, щоб зустріти свого романтичного партнера або поліпшити існуючі взаємини. Яскравий прояв індивідуальних здібностей, творчий злет і жага діяльності приверне до вас потрібних людей. Найскладніші та найболючіші питання вирішуються легко і радісно. Впевненість у своїх силах і приголомшлива самовіддача можуть поліпшити матеріальне становище. Життя розбурхує вас, змушує активно проявитися, використовувати вольові якості.

Гороскоп для Терезів
Вам доведеться впритул зайнятися сімейними і домашніми справами. Тиждень підходить для офіційного закріплення стосунків – особистих або ділових. У цей час хтось почне з нового аркуша своє особисте життя, а хтось поставить крапку. Близька людина може сказати вам, що ви стали впертими, відстороненими, замкнутими. Можливо почуття охолонуть. Намагайтеся не доводити ситуацію до сварок, інакше конфлікт триватиме довго. Багатьом доведеться вирішувати питання з нерухомістю, змінити місце проживання, а на перший план вийдуть турботи, пов’язані з літніми батьками.

Гороскоп для Скорпіонів
Стосунки з чоловіками можуть стати напруженими – можливо, в результаті занадто гострої конкуренції. Напружений період, зависока емоційність призведе до імпульсивної, різкої, агресивної та грубої реакції. У цей період ви схильні переоцінювати свої сили, а до оточуючих пред’являти зависокі вимоги, в результаті ви ризикуєте втратити симпатію та повагу. Не варто прагнути до дискусій, оскільки найімовірніше, вони переростуть у конфлікт. Важливо зосередитися на особистих взаєминах, не давайте приводу для ревнощів. Водночас необгрунтовані ревнощі з боку партнера можуть стати приводом для розриву стосунків.

Гороскоп для Стрільців
Романтичні стосунки стають чуттєвішими. Тиждень сприятливий для спілкування з протилежною статтю, заручин, одруження, прийому гостей та сімейних свят. Можлива раптова прихильність, кохання з першого погляду. Пам’ятайте, що любовні пригоди і надмірне захоплення незнайомими партнерами може призвести до неприємностей. Вам належить безліч професійних справ, посилюється дух суперництва у роботі. Схильність до негайного вирішення виникаючих проблем, призводить до поспішних дій. У цей період може виникнути необхідність медичного або стоматологічного обстеження та проведення певних процедур.

Гороскоп для Козерогів
Ваша здатність привертати увагу оточення в цей період безсумнівна. Гарний час для знайомства, вирішення питань, які стосуються кохання та стосунків між людьми, а також для суспільної та дипломатичної діяльності. Творчим людям варто використовувати ці дні для презентації себе і своїх робіт. Сприятливий час для бізнесу, особливо пов’язаного з мистецтвом та індустрією краси. Часом ви змушені з головою занурюватися у справи чоловіка чи партнерів, інколи навіть виконувати за них робочі обов’язки. Якщо буде потрібна допомога впливових людей – кажіть про це, вам нададуть підтримку.

Гороскоп для Водоліїв
Вас потягне на авантюрні та любовні пригоди. Ваші дії та душевна гармонія спонукають навколишніх до співпраці та згоди. Переговори пройдуть чудово, спільні проекти виявляться успішними. Нинішні обставини дозволяють залучити однодумців до роботи над творчими проектами. Продемонструйте свої таланти і чарівність, тоді ви обов’язково справите бажаний ефект на оточення. Ви можете досягти успіху в літературній творчості, видавничому бізнесі, а може створите свій сайт і займетеся його просуванням. Період сприятливий для дипломатії, зв’язків з громадськістю, юриспруденції.

Гороскоп для Риб
Нинішні обставини допоможуть створити міцні зв’язки, обмінятися цінними ідеями та інформацією. Контакти і загальні справи з сусідами, братами і сестрами особливо будуть вас стимулювати. Сприятливі ситуації дають шанс почати проекти, пов’язані з літературною творчістю, ораторським мистецтвом або видавничим бізнесом. Ви можете укласти вдалу угоду, пов’язану з купівлею або продажем автомобіля, або іншого засобу пересування. Використовуйте будь-який випадок, який дозволить вам застосувати технічні або творчі навички. Це гарний час для коротких поїздок.

]]>
Погода на тиждень, прогноз ... http://monitor.cn.ua/ua/rest/84408 Відпочинок article Sun, 10 Jan 2021 10:05:07 +0200

]]>
10 січня - День вдячності кімнатним рослинам http://monitor.cn.ua/ua/rest/84407 Ці січневі заходи у першій декаді місяця мають щорічний характер. Відпочинок article Sun, 10 Jan 2021 10:02:02 +0200 10 січня проводять День вдячності кімнатним рослинам. Був заснований мережею Gardener's Network, що дало офіційну можливість нагадати людям про переваги кімнатних рослин, наприклад, дослідження 2009 року показало, що запах лаванди може ефективно знизити частоту пульсу в стресових ситуаціях.

]]>
10 січня день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/84406 ВІТАЄМО! Відпочинок article Sun, 10 Jan 2021 09:57:49 +0200 Божок Віктор Миколайович
Бойправ Борис Степанович
Гриць Оксана Петрівна
Двойнос Микола Іванович
Красняник Іван Михайлович
Олех Микола Петрович
Прокопенко Андрій Леонідович
Рашина Наталія Юріївна
Силенко Юрій Віталійович
Тимко Василь Федосійович
Шкут Інна Вікторівна
Яременко Валерій Григорович


Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
9 січня - День подорожі на повітряній кулі (Balloon Ascension Day) http://monitor.cn.ua/ua/rest/84395 Цього дня 1793 року Жан-П'єр Бланшар здійснив першу повітряну подорож на жовтій повітряній кулі. Він був відомим аеронавтом із Франції. Відпочинок article Sat, 09 Jan 2021 10:21:27 +0200 Він наповнив свою кулю воднем і став продавати квитки по 5 доларів за зліт.

Перший президент, генерал Джордж Вашингтон, і французькі високопосадовці прибули за кілька хвилин до польоту, щоб побачити цей дивовижний подвиг.

Бланшар піднімався на небо на водневих повітряних кулях 44 рази в Європі.

]]>
9 січня день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/84394 ВІТАЄМО! Відпочинок article Sat, 09 Jan 2021 10:17:01 +0200 Бобринцев Олег Миколайович
Борсук Лідія Іванівна
Заїка Юлія Анатоліївна
Ісаєнко Ніна Іванівна
Ковтун Юлія Юріївна
Лещенко Інна Олександрівна
Михайлов Олег Анатолійович
Москаленко Зінаїда Федорівна
Пятовський Андрій Віталійович
Руденок Євген Валентинович
Солобай Павло Володимирович
Чередняк Андрій Володимирович
Черненька Ірина Альбертівна
Шпанська Ольга Григорівна
Ященко Степан Петрович


Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
8 січня - День вартового http://monitor.cn.ua/ua/rest/84389 8 січня проводять День вартового. Ці січневі заходи у першій декаді місяця мають щорічний характер. Відпочинок article Fri, 08 Jan 2021 09:27:33 +0200 Вартові були з найдавніших часів у різних культурах по всьому світу. Їх діяльність в цілому сприяла появі організованої професійної поліції. Співробітники служби безпеки іноді також виконують поліцейські функції.

Раніше, як і тепер, вартовими служили і служать організовані групи людей, зазвичай уповноважені державою, урядом, містом або суспільством, щоб стримувати злочинну діяльність і забезпечувати правоохоронні функції, а також традиційно надавати послуги громадської безпеки, пожежної охорони, попередження та виявлення можливих злочинів, пошуку вкрадених товарів і власності.

]]>
8 січня день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/84388 ВІТАЄМО! Відпочинок article Fri, 08 Jan 2021 09:22:31 +0200 Герасименко Лідія Яківна
Горбач Тетяна Олексівна
Григоренко Наталія Вікторівна
Дика Катерина Олександрівна
Масюк Олексій Сергійович
Морозов Юрій Аркадійович
Овчаренко Василь Васильович
Оліферовський Сергій Ілліч
Приходько Сергій Іванович
Сич Микола Володимирович
Ткаченко Наталія Валеріївна
Усенко Марія Дмитрівна
Цербе-Несіна Валентина Адамівна
Шевчук Олена Володимирівна


Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
7 січня - Різдво Христово http://monitor.cn.ua/ua/rest/84387 7 січня християни східного обряду святкують одне із найважливіших православних свят – Різдво Христове. Різдво Христове - одне з 12 головних церковних свят року. Відпочинок article Thu, 07 Jan 2021 10:06:58 +0200 Цього дня у всіх храмах відбуваються різдвяні літургії. Святкуванню передує 40-денний піст, який починається 28 листопада в день пам'яті апостола Пилипа.

Найприємніший момент всього свята для більшості – дарування подарунків. В Європі, Америці, Україні та інших країнах однаково прийнято співати пісні та дивитися сімейні фільми.

Улюбленою різдвяною традицією вважається колядування, а також вертеп. Діти і дорослі розігрують сцени народження Христа, розносять по домівках кутю і співають різдвяні пісні. Традиційно прийнято давати колядникам частування і гроші.

Одна з найпопулярніших в Україні колядок ця:
Коляд, коляд, колядниця. Добра з медом паляниця.
А без меду не така. Дайте, дядьку, п'ятака.
Як не дасть п'ятака, візьму бика за роги.
Не давайте копійкі, бо порвуть кишеньки,
Будьте, люди, гонорові! Дайте гроші паперові.

Різдво Христове: що не можна робити 7 січня
    Не можна прати, прибирати, шити, виносити сміття з хати.
    Заборонено ходити на полювання чи риболовлю.
    Не можна лаятися, лихословити, особливо за столом.
    На Різдво не можна надягати старий одяг.
    Не можна відмовляти у допомозі нужденним.
    На святковому столі жодна зі страв не повинна залишитися недоторканою.
   
Вважається, що на Різдво на ялинці повинна бути саме зірка, а не інша прикраса, адже це символ Віфлеємської зірки, яка сповістила про народження Ісуса.
   
У багатьох джерелах можна зустріти інформацію, що на Різдво ворожіння найбільш точні, і багато хто дійсно їх влаштовує. Однак це язичницька традиція, яка не є традиційним різдвяним або святковим обрядом.

]]>
7 січня день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/84386 ВІТАЄМО! Відпочинок article Thu, 07 Jan 2021 10:03:03 +0200 Багрінцев Максим Геннадійович
Карась Володимир Федорович
Медведьов Олександр Олександрович
Петриченко  Сергій Михайлович
Пінчук Сергій Іванович
Рябчун Валентина Миколаївна
Топчій Світлана Миколаївна
Філоненко Микола Вікторович
Яковенко Олег Миколайович


Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
Прогноз погоди на 7 та 8-11 січня http://monitor.cn.ua/ua/rest/84382 По Чернігівській області. Хмарна погода з проясненнями, вночі без істотних опадів, вдень дощ з мокрим снігом, слабка ожеледь. На дорогах подекуди ожеледиця, місцями туман. Вітер південно-східний 7-12 м/с. Температура вночі від 3º морозу до 2º тепла, вдень 0-5º тепла. Відпочинок article Wed, 06 Jan 2021 13:34:21 +0200 По м. Чернігову. Хмарна погода з проясненнями, вночі без істотних опадів, вдень дощ з мокрим снігом, слабка ожеледь. На дорогах подекуди ожеледиця, слабкий туман. Вітер південно-східний 7-12 м/с. Температура вночі від 1º морозу до 1° тепла, вдень 2-4º тепла.

На 8-9 січня

Хмарна погода з проясненнями, вночі 8 січня дощ з мокрим снігом, місцями значний, вдень місцями невеликі опади, місцями налипання мокрого снігу. 9 січня без істотних опадів. На дорогах місцями ожеледиця. Вітер західний 7-12 м/с, 8 січня місцями пориви 15-20 м/с. Температура 8 січня протягом доби від 1º морозу до 4º тепла, 9 січня вночі 0-5º морозу, вдень від 3º  морозу до 2º  тепла.
На 10-11 січня
Без істотних опадів. Температура 10 січня вночі 1-6º морозу, вдень від 4° морозу до 1º  тепла, 11 січня вночі 3-8°, вдень 1-6° морозу.

Чернігівський обласний центр з гідрометеорології

]]>
6 січня - Всесвітній день дітей - сиріт війни http://monitor.cn.ua/ua/rest/84362 Ці січневі заходи у першій декаді місяця мають щорічний характер. Відпочинок article Wed, 06 Jan 2021 08:06:19 +0200 6 січня проводять Всесвітній день дітей - сиріт війни.

Ініційований французької організацією SOS Enfants en Detresses.

]]>
6 січня день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/84361 ВІТАЄМО! Відпочинок article Wed, 06 Jan 2021 08:03:41 +0200 Артюх Михайло Степанович
Білаш Володимир Іванович
Губар Людмила Володимирівна
Леоненко Микола Михайлович
Мельник Леонід Петрович
Петрущенков Микола Миколайович
Сільченко Віра Михайлівна
Чечетов Володимир Валентинович


Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
5 січня - День кидання кексів http://monitor.cn.ua/ua/rest/84341 Ці січневі заходи у першій декаді місяця мають щорічний характер. Відпочинок article Tue, 05 Jan 2021 07:52:47 +0200 З 1995 року в Маніту Спрінгс, округ Ель-Пасо, штат Колорадо, США проводиться щорічний турнір по брасанію кексів - Fruitcake Toss.

]]>
5 січня день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/84340 ВІТАЄМО! Відпочинок article Tue, 05 Jan 2021 07:49:39 +0200 Гнип Володимир Володимирович
Дятлов Володимир Олександрович
Лутченко Олександр Олександрович
Радкевич Володимир Олександрович
Романьок Володимир Васильович
Сапон Валентина Василівна
Шмаровоз Василь Павлович
Яроцька Валентина Михайлівна


Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
4 січня - Міжнародний день Брайля http://monitor.cn.ua/ua/rest/84323 4 січня відзначається Міжнародний день Брайля, який підкреслює важливість і вплив системи письма, що складається з опуклих крапок для людей з порушеннями зору. Відпочинок article Mon, 04 Jan 2021 08:12:23 +0200 В основі шрифту Брайля – комбінація із шести крапок, у якій зашифрована певна літера алфавіту, цифра або символ.

Шрифт Брайля надає людям з порушеннями зору можливість мати незалежний доступ до інформації, у тому числі й до інформації про свої права.

Зокрема він сприяє забезпеченню кращого доступу до виборчого процесу для людей із порушеннями зору.

Наприклад, в Індонезії, Індії, Македонії та Східному Тиморі шрифт Брайля та/або тактильні бюлетені використовуються під час виборів, аби люди з порушеннями зору могли віддати свій голос без сторонньої допомоги.

В Україні використання таких бюлетенів ще не було інституціоналізовано, проте відповідні рекомендації включені у виборче законодавство.

Міжнародні стандарти підкреслюють, що кожен повинен мати можливість голосувати незалежно й таємно. Брайль і тактильні бюлетені є одними з інструментів, за допомогою яких це право забезпечується для незрячих та людей із порушеннями зору, гарантуючи, що держави дотримуються вимог щодо доступності, визначених Конвенцією Організації Об'єднаних Націй про права людей з інвалідністю, яку також ратифікувала Україна.

]]>
4 січня день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/84322 ВІТАЄМО! Відпочинок article Mon, 04 Jan 2021 08:09:02 +0200 Биховець Тетяна Миколаївна
Буй Григорій Григорович
Вересоцький Іван Валерійович
Євтушенко Василь Олексійович
Железняк Олена Миколаївна
Розинка Сергій Олександрович
Ситнік Олег Денисович
Удовенко Віктор Ігорович
Фесенко Сергій Іванович
Фесюн Катерина Олексіївна
Чернякова Валентина Онисимівна
Шокун Василь Васильович
Юревич Леонід Григорович
Якунін Валерій Михайлович


Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
Як правильно зробити Карту бажань на 2021 рік http://monitor.cn.ua/ua/rest/84321 Ми всі про щось мріємо, в кожного з нас багато своїх «хочу». Проте «подумав і забув» та чітко сформульоване та візуалізоване бажання – це різні речі, допоможе в цьому Карта бажань. Відпочинок article Sun, 03 Jan 2021 13:03:28 +0200 Якщо ви вважаєте, що Карта бажань – це плакат з хаотично наклеєними вирізками з журналів, то помиляєтеся. Карта бажань – це всі ваші мрії, зібрані в одному місці. Це послідовне та продумане, чітко сформульоване та візуалізоване бажання, а процес – низка послідовних і продуманих кроків, які приводять до втілення мрії. Тобто, все повинно бути на своїх місцях, тут діють свої закони та правила, зокрема, фен-шуй.

Кінець року та початок нового – найкращий час, щоб побудувати плани на рік, два, три. Пропонуємо поради, які наблизять вас до втілення найзаповітніших мрій.

З чого почати? Основні поради

 • Візьміть ватман (можете зробити плакат зі шпалер, склеєних аркушів А4, купити готову дошку в рамці), розділіть свою Карту на 9 рівних частин (секторів), це потрібно для того, щоб гармонійно врівноважити всі сфери життя. Саме баланс між всіма сферами робить людину щасливою.
 • Виберіть фото, на якому собі подобаєтеся (це важливо), а навколо нього розмістіть зображення того, що хотіли б отримати, наприклад, у 2021 році (можна використовувати фотографії, вирізки з журналів та газет, видруковувати картинки на принтері). Це повинні бути не просто зображення, а максимально близькі або точно такі, які хотіли б отримати в результаті.
 • Важливо! Підписуйте свої бажання в кожному секторі, наприклад, у вигляді афірмацій, що мотивують у теперішньому часі, так ви конкретизуєте задумане. (Афірмація – коротка фраза, яка містить вербальну формулу, що за багаторазового повторення закріплює необхідний образ або установку в підсвідомості людини, сприяючи поліпшенню її психоемоційного фону та стимулюючи позитивні зміни в житті). Наприклад, «Святкую день народження в Дубай», «Я – мама здорової та красивої донечки», «Тепер я – генеральний директор», «Моя зарплата у 2021 – 100 000 грн». Підписувати всі сектори або деякі – рішення за вами.
 • Дехто помилково вважає, що Карту бажань можна зробити за один вечір. Якщо хочете, щоб вона працювала, на вибір необхідних зображень та оформлення потрібно більше часу. Ви можете скористатися і онлайн-версією Карти бажань з детальною інструкцією заповнення, але творчий процес та емоційна складова в такому разі будуть втрачені.
 • Мрійте реально. Розраховуйте на себе та тверезо оцінюйте стан речей! Просто написати «Хочу 1 000 000 $» та нічого для цього не робити, приведуть до зневіри та розчарування. Після провалу цієї мрії, нічого не захочеться робити для втілення навіть невеличких, простих бажань.

Сектори Карти

Фінанси/багатство

У даному секторі розмістіть бажання, які стосуються матеріального добробуту. Зображення купюр (валюту виберіть самі), золотих карток, гаманець, сейф, наповнений грошима. Кожному – своє: підвищення заробітної плати, купівля нерухомості, авто, збільшення джерел доходів тощо.

Слава/визнання/самореалізація/лідерство

Сектор для ваших амбіцій – духовних та фізичних. Підвищення в посаді, повага та авторитет серед колективу та керівництва, перемога в спортивних змаганнях, інших конкурсах. Зображення кубків, медалей, інших нагород підійдуть для цього сектору. А підписати можна: «Я відома/мий», «Я виграла/в змагання з …» тощо.

Любов, шлюб

Якщо ви незаміжня чи неодружений, звізуалізуйте свого обранця чи обраницю, день весілля (розмістіть обручки, весільний костюм, сукню, прикрашені автомобілі, весільну подорож). А якщо в шлюбі – вклейте спільні фото, на яких ви по-справжньому щасливі разом з коханою людиною. І сердечка та квіти! Не забудьте про них. Їм місце саме в цьому секторі.

Сімя

Фото чоловіка/дружини, дітей, батьків, інших членів родини, домашніх улюбленців потрібно розмістити у цьому секторі. Якщо в сім’ї є деякі непорозуміння та ви хочете це виправити, виберіть картинки, які випромінюють сімейне щастя та гармонію.

Якщо сім’ї поки що немає – звізуалізуйте та приклейте картинку/фото сім’ї, якою її бачите – щасливою та міцною. Де проводите час разом, граєтеся з дітьми, подорожуєте, вечеряєте разом, святкуєте дні народження, влаштовуєте пікніки.

Здоров’я

Центральний сектор, тут повинно бути ваше фото, на якому ви усміхнена/ний та щаслива/вий, яке викликає лише позитивні спогади. А навколо фото розмістіть картинки, пов’язані зі здоров’ям, красою, спортом: правильне харчування, красиве спортивне тіло, шикарне волосся та доглянути шкіра, білосніжна посмішка. Підпишіть: «Я схудла/схуд на … кг», «Я бігаю вранці», «Я правильно харчуюся».

Діти/хобі, творчість

Якщо мрієте в новому році про поповнення в родині – розмістіть фото симпатичного малюка в цей сектор (хлопчика чи дівчинки), якщо таких планів немає, акцентуйте свою увагу та енергію на улюблену справу та захоплення. Можливо, вже давно мрієте навчитися танцювати, грати на музичному інструменті, робити професійний макіяж, в’язати модні речі або стати блогером.

Навчання/знання

Вчитися ніколи не пізно. Деякі люди, обираючи професію після закінчення школи, часто не усвідомлюють до кінця, що хочуть робити, отримують диплом і розуміють, що займаються «не своєю» справою. Або ж сфера діяльності наштовхує на те, що потрібно поглибити знання в іншій галузі. Різноманіття пропонованих сьогодні тренінгів, семінарів, практикумів, зокрема, онлайн, дає шанс пізнати щось нове для професії, саморозвитку. Мрієте вивчити англійську чи іншу іноземну – вперед, розмістіть на Карті фото мовних курсів, так і не наважилися здати на водійські права – фото автошколи та себе за кермом, не полишає думка про те, що колись закинули уроки гри на фортепіано – саме час довести діло до кінця. Фото книг, дипломів, сертифікатів розмістіть тут.

Кар’єра

Розмістіть у даному секторі мрії, пов’язані з бізнесом та роботою. Якщо вже маєте бізнес – логічно мріяти про його процвітання та розвиток, збільшення прибутків, клієнтів, нових партнерів, впізнаваність (все залежить від виду діяльності). А якщо лише плануєте відкрити свою справу – тоді підійдуть світлини, які говорять про тематику діяльності та успіх. Рядовим співробітникам у цей сектор можна вклеїти картинки/фото, які говорять про підвищення зарплати, просування кар’єрними сходами.

Подорожі

У цьому секторі варто розмістити міста чи країни, які хочете відвідати або в яких вже були та хочете повернутися. Позасмагати на сонечку чи покататися на лижних трасах відомих курортів, відвідати історичні місця, концерт улюбленого виконавця чи гурту в іншій країні. Або більш радикальні – плануєте переїзд до іншої країни – приклейте фото або видрукуйте геолокацію міста та підпишіть: «Я переїхав/ла в LA».

Те, що на цю мить є недосяжним, вже за короткий проміжок часу може стати реальністю. Але пам’ятайте, під лежачий камінь вода не тече. Карта бажань – це лише перший крок до втілення мрій, після неї починається щоденна праця над їх втіленням, а також планування, рішучі дії та прийняття важливих рішень.

Не забудьте переглянути свою Карту бажань наприкінці 2021 року – цікаво, скільки мрій втілиться в життя? Сподіваємося, що всі!

джерело

]]>
Готуємось до свят: добірка найгарніших колядок, віншувань, та щедрівок http://monitor.cn.ua/ua/rest/84320 Ось зовсім скоро настане цей магічний час, коли у кожному домі буде лунати спів, а по вулицях ходитимуть колядники, а згодом щедрівники. Якщо хочете долучитись до них, то поспішайте вивчити найгарніші колядки і щедрівки. Відпочинок article Sun, 03 Jan 2021 12:51:06 +0200 Ось зовсім скоро настане цей магічний час, коли у кожному домі буде лунати спів, а по вулицях ходитимуть колядники, а згодом щедрівники. Якщо хочете долучитись до них, то поспішайте вивчити найгарніші колядки і щедрівки.

Ми ж на такий випадок підготували цілу добірку:

Найкращі колядки:

1. Добрий вечір тобі

Добрий вечір тобі, пане господарю, радуйся,
Ой, радуйся, земле, Син Божий народився.

Застеляйте столи, та все килимами, радуйся,
Ой, радуйся, земле, Син Божий народився.

 

Та кладіть калачі з ярої пшениці, радуйся,
Ой, радуйся, земле, Син Божий народився.

Бо прийдуть до тебе три празники в гості, радуйся,
Ой, радуйся, земле, Син Божий народився.

А перший той празник: Рождество Христове, радуйся,
Ой, радуйся, земле, Син Божий народився.

А другий той празник: Святого Василя, радуйся,
Ой, радуйся, земле, Син Божий народився.

А третій той празник: Святе Водохреща, радуйся,
Ой, радуйся, земле, Син Божий народився

 


2. Нова радість стала

Нова радість стала, яка не бувала:
Над вертепом звізда ясна у весь світ засіяла.
Де Христос родився, з Діви воплотився,
Як чоловік пеленами убого повився. |
Пастушки з ягнятком перед тим Дитятком
На колінцях припадають, Царя-Бога вихваляють.
Ой ти, Царю, Царю, небесний Владарю,
Даруй літа щасливії сего дому господарю.
Сему дому господарю, і його родині,
Даруй літа щасливії нашій неньці Україні.
В мирі проводити, Тобі угодити
І з Тобою в царстві Твоїм на вік віків жити.


3. Тиха ніч

Свята ніч, тиха ніч!
Ясність б’є від зірниць,
Дитинонька Пресвята,
Така ясна, мов зоря,
Спочиває в тихім сні.

Cвята ніч, тиха ніч!
Ой, утри сльози з віч:
Бо Син Божий йде до нас,
Цілий світ любов’ю спас,
Витай нам святе Дитя!

Свята ніч настає,
Ясний блиск з неба б’є,
В людськім тілі Божий Син
Прийшо нині в Вифлеєм,
Щоб спасти цілий світ.


4. Сумний святий вечір

Сумний святий вечір в сорок шостім році
по всій нашій Україні плач на кожннім кроці
Сіли вечеряти а діти питають:
“Мамо, мамо, де наш тато, чом не вичиряють.

Тато на чужині за синами плаче,
мав він їх як трьох соколів більше не побаче.

Один син у Сибіру, другий у Берліні,
третій пішов у бандери, щоб служити Україні.

Сумний святий вечір в сорок шостім році
по всій нашій Україні плач на кожнім кроці.


5. Старий рік минає

Старий Рік минає Новий наступає
Новий наступає

Пане Господарю Великий Владарю
Великий Владарю!

Дайте нам з Полиці із Медом Пшениці
Із Медом Пшениці!

А ще щось такого до того смачного
До того смачного!

Новий Рік приxодить Щастя в Дім приносить
Щастя в Дім приносить!

На Різдво в Україні прийнято не тільки колядувати, але й віншувати – тобто вітати господарів із різдвяними святами. Віншування на Коляду мають знати і діти, і дорослі.

Нумо вчити слова українських віншувань!

Віншування для дітей

***

Я маленький пастушок,
Маю куций кожушок,
Я прийшов до Вас до хати
Маленького Ісусика привітати!!
Христос ся Рождає!

***

Я маленька дівчинка,
Як в городі квіточка
Йду від хати до хати
З Різдвом Христовим вітати!

***

Я – маленький хлопчик,
Сів собі на стовпчик,
В сопілочку граю,
Діток забавляю.

А ви, люди, чуйте,
Коляду готуйте.
Яблучка, горішки –
Це мої потішки.

Бігла теличка та з березничка
Та до діда в двір.
А ти, діду, дай пиріг.
А ти, бабо, глянь на поличку.
Дай паляничку.
Паляничка впала,
Дайте кусок сала.

***

Колядин-дин,
Я, бабусю, один.
Винеси мені пиріжок
Та положи у мішок.
З руками, з ногами,
Щоб бігав за нами.

Коляда, коляда,
Дай, дядьку, пирога!
Як не даси пирога,
Візьму вола за рога,
Та виведу на моріг,
Та виломлю правий ріг.
У ріг буду трубити,
Волом буду робити,
Хвостом буду поганять
Та на гречку орать.
Добривечір!

***

Нехай малий Ісус на сіні,
Що в темну ніч
На світ прийшов,
Дарує вам і Україні
Надію, Віру і Любов!

***

Привітайте в мирній хаті
Будьте ласкаві, багаті,
Майте ласку добру й гожу.
Вірте тільки в ласку Божу.
Ласка Божа вас спасе,
З краю слабість відведе,
Зичу бути здоровеньким,
Всім дорослим і маленьким,
На потіху всій родині,
І на славу Україні.
Христос ся Рождає!

***

В гарну днину, добрий час,
Я з Різдвом вітаю вас,
І з вечерею святою,
Веселою колядою!
Нехай Бог благословляє
Вас і вашу родину!
Нехай Різдво у Вашу хату
Принесе Радості багато,
Розбудить приспані Надії,
Зерном і Щастям Вас засіє,
Зігріє сонцем та любов’ю
І подарує Вам Здоров’я!
З Різдвом Христовим!

***

Весела ніч, весела година-
Ісус народився, маленька дитина.
Хоче вам слово Боже сказати,
Благословення принести до хати.
Може, в тій хаті кого бракує?
Може, в тій хаті хтось гірко сумує?
Кого бракує не забувайте,
Хто гірко сумує – розвеселяйте!
Разом з Ісусом маленьким на сіні
Христос ся Рождає на Україні!

***

Під обрусом сіно,
на обрусі свічка.
На всю хату пахне
Свіжа паляничка,
Під обрусом – сіно
Голубе, дрібненьке.
на обрусі – миска,
у мисці – підпеньки.
У другій – капуста,
третя – з голубцями,-
Страв дванадцять нині
Є в нашої мами.
На радість дорослим,
На втіху малечі
Йде до нас у гості
Святий, добрий вечір.

***

Відчиняйте двері ясенові!
Вже Різдво ступає на поріг —
Знак добра й Господньої любові
В світлі Вифлеємської зорі.
Хай це світло лине в кожну хату,
В кожнім серці свій залишить слід!
Будьте дужі, щирі і багаті,
Щастя вам і довгих многих літ!

***

Хай Різдво з тим завітає,
Чого серце забажає.
Хай несе у кожну хату
Щастя, радості багато,
Хай смачна кутя Вам вдасться,
Хай в сім’ї панує щастя.
Щоб весела коляда
В хату радість принесла.
Христос Рождається!

Оригінальні віншування для дорослих

Нехай Різдво у вишиванці,
Розбудить Вас щасливо вранці
І принесе у вашу хату
усмішок, радості багато,
Розбудить приспані надії,
Зерном і щастям Вас засіє,
Зігріє сонцем і любов’ю
І подарує вам здоров’я!

***

Нехай різдвяні пряники
Самі знаходять вас!
Най пампушки нагадують
Про цей святковий час!
А друзі із родиною
Потішать вас разом!
Радійте з Україною!
Вітайте всіх з Різдвом!

***

Хай радість і добро несе тиха Ніч Свята,
Хай освітлює Вам шлях зірка золота,
А у небі зорепад справджує бажання!
Щастя Вам, веселих свят, миру і кохання!

***

Нехай файна львівська колядка
Буде для вас як смачна чоколядка!
Бажаю Вам Різдво у Львові зустріти
І тішитись ним, як вміють лиш діти!
А вдома залиште серйозні речі,
Проблеми, які тиснуть вам плечі!
Бо Різдво – то завжди трішки казка!
Тож веселіться собі будь ласка!

***

Нехай кутя Вам буде з медом й маком,
Веселою хай буде коляда!
І свят, і буднів Вам — в добрі зі смаком,
Нехай розквітне сила молода!

***

Хай джазовий настрій зимових свят
До вас прилетить на крилах коляд!
Хай спокій, як кіт білий, ляже до ніг
Дивитись, як тихо падає сніг!
Адже на Різдво ви так довго чекали –
Побути в теплі зі своїми думками!

***

Нехай вам засяють різдвяні вогні!
Здоров’я й добробуту в вашій сім’ї!
Бажаю, щоб завжди робота була,
І щоб раділа вся ваша сім’я.
Щоб рік що наступить,
Був кращим за всіх,
Вам злагоди в домі і в справах усіх!

***

Хай різдвяна добра казка
Подарує тепло й ласку,
Хай різдвяні світлі зорі
Знищать смуток весь і горе!
Щастя, радість і добро
Хай несе до вас Різдво!

***

В Новий рік, в Різдво Христове
Будьте радісні, панове!
Хай до вашої оселі
Колядки прийдуть веселі,
Буде щастя і здоров’я,
В справах лад, комора повна,
А на вашому столі — паляниці запашні.
Щоб ви нас не забували,
З нами завжди справу мали,
Хай завжди щастить і всюди,
З Вами хай добробут буде!

***

Віншуємо вам, пане господарю, і вам, господине
З цими святами здоровя і щастя.
Дай, Боже, святкувати в радості
І в добрім достатку, а на другий рік
Ще кращої Божої благодаті діждатись!
Христос ся рождає!

***

Віншую вас тими святами,
Щоб ті свята відпровадили,
До Нового року дочекали,
Від Нового року – до Богоявління,
Від Богоявління – до Воскресіння,
І на другий рік, поки Пан Біг призначив вік.
Христос ся рождає!

***

Віншую вам нині,
Господарю й господині,
І старому, і малому, –
Всьому люду земному.
Дай вам Боже в цій господі
Жити в радості і згоді.
Щоб родилося на ниві,
Діти щоб росли щасливі:
Що синочок – місяць ясний,
А що дочка – зірка красна.
Буде хай різдвяна хата
Світла, щедра і багата.
Пахне сіном хай в оборі,
Всяке збіжжя у коморі.
Хай минає хату злоба,
Водиться нехай худоба.
Щоб весело святкувалось,
Куті з медом скуштувалось,
У віншівках, у дотепах,
З колядою і з вертепом.
Щоб добро жило в родині
І у нашій Україні.
Хай бажання це здійсняється
Христос рождається!

***

Бажаєм вам веселих свят
І всій вашій родині,
Нехай радість запанує
В вашім домі нині.
Хай добробут прибува вам кожну мить,
Хай ніколи голова в Вас не болить.
Хай вам хліб і білий цукор на столі,
Хай вам радісні дороги – по землі.
Хай з роси вам, і з води, і з ясних зір.
Хай гостей вам щонеділі – повен двір.
Хай надіями вас манить далина,
Хай вас щастя і здоров’я не мина.
Хай пташки вам прилітають щовесни,
Вашим дітям й вам хай сняться гарні сни.
Хай співаються пісні вам голосні,
Хай вам ночі будуть мирні й мирні дні.
Хай різдвяна коляда вас звеселяє.
Веселіться усі разом.
Христос ся рождає!

 

Фото Kurii Art Gallery / Художник Наталя Курій-Максимів
Джерело https://www.facebook.com/nataliakurij/

 

За тиждень після коляди, напередодні Нового Року (за старим стилем), – Щедрий Вечір. Це – залишок стародавнього, імовірно, дохристиянського звичаю. За християнським календарем – це день преподобної Меланії. В народній традиції обидва свята об’єднались, і тепер маємо Щедрий Вечір, або свято Меланки

Найкращі щедрівки:

1. Щедрик, щедрик, щедрівочка

Щедрик, щедрик, щедрівочка
Прилетіла ластівочка,
Стала собі щебетати,
Господаря викликати:

Вийди, вийди, господарю,
Подивися на кошару,
Там овечки покотились,
А ягнички народились.

В тебе товар весь хороший,
Будеш мати мірку грошей.
Хоч не гроші,то полова,
В тебе жінка чорноброва.

Щедрик, щедрик, щедрівочка,
Прилетіла ластівочка.

2. Ой у полі при дорозі

Ой у полі при дорозі
Щедрий вечір, добрий вечір,
Там Василько сіно косить
Щедрий вечір, добрий вечір.

Сіно косить, коню носить,
Щедрий вечір, добрий вечір,
Коню носить, коня просить
Щедрий вечір, добрий вечір.

Коню носить, коня просить,
Щедрий вечір, добрий вечір,
Буде йому три дорозі,
Щедрий вечір, добрий вечір.

А що перша – до батечка,
Щедрий вечір, добрий вечір,
А другая – до матінки,
Щедрий вечір, добрий вечір.

А що третя – до дівчини,
Щедрий вечір, добрий вечір,
До дівчини по хусточку,
Щедрий вечір, добрий вечір.

До матінки по шапочку,
Щедрий вечір, добрий вечір,
До батенька по сорочку,
Щедрий вечір, добрий вечір.

Ой у полі при дорозі
Щедрий вечір, добрий вечір,
Там Василько сіно косить
Щедрий вечір, добрий вечір.

Коню носить, коня просить,
Щедрий вечір, добрий вечір,
Буде йому три дорозі,
Щедрий вечір, добрий вечір.

3. Ой там за горою

Ой там за горою, та за кам’яною.
Щедрий вечір, добрий вечір!

Там пан Володимир коника сідлає.
Коника сідлає, на гору вступає.
Щедрий вечір, добрий вечір!
На гору вступає, до царя стріляє.
Ой винесли йому полумисок срібла.
Щедрий вечір, добрий вечір!

А він на той дар ані не дивився.
Ой винесли йому полумисок злота.
А він на той дар ані подивився.
Щедрий вечір, добрий вечір!

Принесли до нього третій подарунок.
А у тім дарунку там була царівна.
А він на той дар пильно подивився,
І шапочку зняв, низенько вклонився.

Щедрий вечір, добрий вечір!

4. Ой сивая та і зозуленька

Ой сивая та і зозуленька.
Щедрий вечір, добрий вечір,
Добрим людям на здоров’я!

Усі сади та і облітала,
Щедрий вечір, добрий вечір,
Добрим людям на здоров’я!

А в одному та і не бувала.
Щедрий вечір, добрий вечір,
Добрим людям на здоров’я!

А в тім саду три тереми:
Щедрий вечір, добрий вечір,
Добрим людям на здоров’я!

У першому – красне сонце,
Щедрий вечір, добрий вечір,
Добрим людям на здоров’я!

У другому – ясен місяць,
Щедрий вечір, добрий вечір,
Добрим людям на здоров’я!

А в третьому – дрібні зірки,
Щедрий вечір, добрий вечір,
Добрим людям на здоров’я!

Ясен місяць – пан господар,
Щедрий вечір, добрий вечір,
Добрим людям на здоров’я!

Красне сонце – жона його,
Щедрий вечір, добрий вечір,
Добрим людям на здоров’я!

Дрібні зірки – його дітки,
Щедрий вечір, добрий вечір,
Добрим людям на здоров’я!

5. Павочка ходить

Павочка ходить,
Пір’ячко губить.
Щедрий вечір добрим людям!

За нею ходить
Красна дівонька
Щедрий вечір добрим людям!

Пір’я збирає
В рукав ховає.
Щедрий вечір добрим людям!

З рукава бере,
На лавку кладе.
Щедрий вечір добрим людям!

З лавоньки бере,
Віночки плете.
Щедрий вечір добрим людям!

А звивши вінок,
Понесла в танок.
Щедрий вечір добрим людям!

 vsviti.com.ua

]]>
12 страв на Різдво і на Святвечір — смачні пісні рецепти http://monitor.cn.ua/ua/rest/84319 Вечір напередодні Різдва — особливий час, коли вся родина збирається за одним столом і вечеряє у затишній атмосфері. На Святвечір готують більше десятка пісних страв. Відпочинок article Sun, 03 Jan 2021 12:46:58 +0200 Пропонуємо вам урізноманітнити звичні рецептури незвичайними інгредієнтами. Чому готують саме 12 страв на Різдво? Їх кількість відповідає місяцям у році, а ще саме стільки було апостолів у Ісуса Христа. Традиційно вважалося, що в Різдвяний святвечір уся сім’я має дякувати Христу за все хороше. Цікава традиція: господині не рекомендується позичати гроші на святковий стіл. Краще зробити його скромним, але за своїми можливостями.

12 страв на Святвечір

 1. Хліб. Він має обов’язково бути у меню. Краще, якщо він буде круглим і випеченим вдома. Альтернативою може стати і магазинний, але тоді стежте, щоб рецептура його випічки відповідала канонам посту.
 2. Холодний овочевий салат. Багато хто готує улюблений вінегрет, але обмежень тут немає: підійде і квашена капуста з горошком, і свіжі овочі з листовим салатом і смачною заправкою. Не захоплюйтеся заморськими інгредієнтами: церква не схвалює надмірну різноманітність, чим менше інгредієнтів у салаті, тим краще.

12-strav-na-rizdvo-2

 1. Мариновані закуски і домашні соління. Капуста, овочі, морква і баклажани по-корейськи, навіть сир тофу в маринаді — усе це прикрасить, урізноманітнить стіл на Святий вечір.
 2. Холодна або гаряча перша страва. Традиційні рецепти різдвяного борщу містять такі інгредієнти: буряковий квас, буряк, вода, грибний відвар. Хороша альтернатива даній страві — грибний суп без засмажки. Використовуйте сушені білі грибочки. Аромат вийде приголомшливий.

12-strav-na-rizdvo-3

 1. Пісні голубці. Цю страву готує на Різдвяний святвечір більшість українських господинь. Начинка гречка, пшоно з грибами і цибулею, картопляне пюре зі смаженими грибочками, морква по-корейськи, рис.
 2. Гаряча або холодна риба. Не буде зайвим оселедець або маринована скумбрія з цибулею. З білої риби готують прості гарячі страви — наприклад, рибу в маринаді з томатним соусом і морквяно-цибулевою засмажкою. Рибу можна приготувати у вигляді холодцю — шматочки відвареного філе потрібно залити бульйоном, в який додано желатин, і дати застигнути.

12-strav-na-rizdvo-4

 1. Вареники з пісними начинками: капустою, картоплею, грибами, навіть кашею зі смаженою цибулею. Оскільки стіл скромний, можна приготувати вареники на пару — вони виглядають красиво і пишно, символізують достаток у сім’ї, урочистість моменту.
 2. Гаряча овочева страва. Це може бути овочеве рагу (використовуйте для простоти суміші із заморожених овочів), тушкована капуста, відварна цвітна капуста або броколі. Печена або відварена картопля з олією і часником — проста і смачна традиційна страва.
 3. Запечені яблука з медом і корицею. Аромат цієї страви наповнить будинок особливою різдвяною магією, а смак не залишить байдужим жодного ласуна.
 4. Пісні млинці або пиріжки з варенням — кращі солодкі пісні страви. Тісто готується без яєць і молочних продуктів. Готові страви подавайте з варенням, медом, присипте цукровою пудрою.
 5. Узвар із сушених яблук, груш, чорносливу. Аби традиційний різдвяний напій вийшов ще ароматнішим, додайте до нього чайну ложечку кориці, кілька часточок лимона.
 6. Кутя — ритуальна страва, без якої різдвяний стіл не буде повноцінним. Рецептів куті безліч. Нижче наведемо один із найпростіших і найсмачніших.

Кутя (інгредієнти на 5–6 чоловік):

 • 500 г пшениці;
 • 200 г маку;
 • 50 г товчених волоських горіхів;
 • цукор, мед, родзинки, кориця на смак.

Приготування:

 1. Промити крупу холодною водою, залити окропом і залишити на добу. Можна придбати вже запарену пшеницю для куті.
 2. Пшеницю промити, залити водою і варити до готовності, всипати дрібку солі.
 3. Поки вариться крупа, промити мак проточною водою і теж запарити на кілька годин, заливши окропом. Після цього мак потрібно протерти через сито, подрібнити в ступці з цукром.
 4. Маково-цукрову суміш змішати з готовою пшеницею.
 5. Всипати подрібнені горіхи, запарені родзинки.
 6. Дві столові ложки меду розвести теплою водою і полити кутю.

Для цього ж рецепту можна використовувати інші крупи — наприклад, перлову або із ячменю. Також у багатьох регіонах України кутю заправляють узваром із сухофруктів.

Незвичайні пісні страви

Люди, які дотримуються церковних обмежень у харчуванні, часто відчувають нестачу білка. Цього легко уникнути, якщо додавати в раціон страви з високим вмістом рослинного білка — з квасолею, горохом, сочевицею, грибами. Пропонуємо дві пісні страви, які займуть гідне місце на різдвяному столі.

Хумус (інгредієнти на 5 порцій):

 • 400 г замоченого на ніч нуту (єгипетський горох);
 • 4 ст. л. оливкового масла;
 • 100 г пасти з кунжуту (тхіна);
 • сік половинки лимона;
 • сіль, перець, сухий часник за смаком.

Нут відварити, остудити, змішати в блендері до крему. Додати спеції і тхіну. Полити оливковою олією, лимонним соком, посипати зернами кунжуту. Подавати з підсушеними грінками, лавашем або пітою. Такий паштет можна готувати і зі звичайного гороху, зі смаженою цибулькою.

12-strav-na-rizdvo-5

Сочевичний суп (на 5 порцій):

 • 200 г червоної або зеленої сочевиці;
 • 1 л води або овочевого бульйону;
 • банка томатів у власному соку або кілька свіжих помідорів;
 • 1 цибулина;
 • 1 морква;
 • оливкова олія для смаження;
 • 3 зубчики часнику;
 • спеції: куркума, кумин, зіра, паприка, чорний перець, сіль.

У каструлі з товстим дном розігріти оливкову олію, кинути туди нарізану кубиками цибулю і натерту моркву. Коли овочі зарум’яняться, додати спеції і сіль, подрібнений часник, пасерувати ще 2 хвилини. У засмажку додати томати (якщо цілі, потрібно зняти шкірку і нарізати кубиками), влити бульйон, дати закипіти. Всипати сочевицю, варити до готовності. Суп подавати із сухариками, натертими часником. Готову страву можна збити занурювальним блендером — отримаєте ароматний суп-пюре.

Приємного апетиту і щасливого Різдва!

джерело

]]>