Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: Відпочинок http://monitor.cn.ua/ Інформ-агенція «Чернігівський монітор» http://monitor.cn.ua/i/sm-logo.png Чернігівський монітор http://monitor.cn.ua/ 20 квітня - День навколишнього середовища http://monitor.cn.ua/ua/rest/71246 Після недавніх досліджень з’ясувалося, що найчистіше повітря в світі «живе» на острові Тасманія, який знаходиться поруч з континентом Австралія. На початку цього тисячоліття Всесвітня організація охорони здоров’я опублікувала звіт про забруднення навколишнього середовища. Результати дуже сумні. Відпочинок article Sat, 20 Apr 2019 10:57:43 +0300 Наприклад, в Каїрі, повітря дуже сильно забруднене. Дихати «під відкритим небом» там цілий день, для організму, все одно що викурити пачку цигарок.

Середньостатистичний автомобіль виробляє більше 0,5 кілограм відходів у вигляді газу менше, ніж через кожні 35 кілометрів шляху. Всього чотирьох літрів машинного мастила досить, щоб було отруєно понад 4 мільйона літрів чистої питної води. Виробництво металу є джерелом 6% всієї емісії вуглекислого газу в атмосферу нашої планети.

На пересилку спаму щорічно витрачається 33 мільярда кВт/год електроенергії, що супроводжується викидом в атмосферу близько 17 мільйонів тонн вуглекислого газу (як три мільйони автомобілів). Такої кількості електроенергії достатньо для електропостачання 2,4 мільйона будинків.

День навколишнього середовища відзначається в Україні щорічно у третю суботу квітня з 1998 року згідно з Указом Президента України «Про День довкілля» № 855/98.

Цього дня громадські організації проводять заходи, спрямовані на поліпшення стану навколишнього середовища, очищення водних джерел, озеленення, збереження заповідних об’єктів, поширення екологічних знань.

Спочатку свято було задумано для того, щоб відзначити Стокгольмську конференцію з довкілля, яка стала однією з найважливіших в історії екологічного руху.

Цього дня була заснована UNEP (United Nations Environment Network) - Екологічна програма ООН, яка зараз є основним організатором та ідеологом Дня довкілля.

В 2019 році Український День навколишнього середовища (День довкілля) припадає на 20 квітня.

]]>
20 квітня день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/71245 ВІТАЄМО! Відпочинок article Sat, 20 Apr 2019 10:54:00 +0300 Алекса Світлана Михайлівна
Антоненко Людмила Йосипівна
Бережанська Світлана Михайлівна
Бойко Олександр Григорович
Бойко Юрій Миколайович
Ганжа Микола Миколайович
Гелюх Василь Павлович
Карпич Любов Михайлівна
Козак Микола Іванович
Левошич Олена Станіславівна
Пилипець Ольга Іванівна
Савенко Лариса Ростиславівна
Шеховцова Валентина Борисівна


Хочете, щоб знали про іменинників все? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
19 квітня - День проліска http://monitor.cn.ua/ua/rest/71222 Щорічно 19 квітня у багатьох країнах світу відзначається вже став традиційним красивий весняний свято — День проліска (The Day of Snowdrop). Відпочинок article Fri, 19 Apr 2019 07:21:23 +0300 Свою історію він веде з Англії, де був заснований в 1984 році. Взагалі в світі, в залежності від кліматичної зони, проліски зацвітають від січня до квітня. А оскільки у Великобританії їх цвітіння припадає на середину квітня, то і дане свято було приурочено до цього періоду — початку весни і теплих сонячних днів, а сьогодні став любимо і популярний і в інших країнах.

Варто сказати, що в Англії проліски — це дуже популярні квіти, а ставлення до них вельми трепетне. Є думка, що це пов'язано зі старовинним англійським повір'ям, яке говорить, що проліски, посаджені навколо будинку, вбережуть його жителів від злих духів. Але перш за все проліски — це перші квіти, які з'являються після зимових холодів і відповідно символізують початок весни, перемогу тепла над холодом і дарують надію на краще. Вони прикрашають багато міські клумби, а їх розведення в Сполученому Королівстві приділяється стільки ж уваги, скільки, наприклад, розведення тюльпанів в Голландії.

Латинська назва підсніжника — «галянтус» (Galanthus) — «молочний квітка». Ця рослина відомо ще з 1 тисячоліття, в середні віки його шанували як символ невинності, а повсюдно його стали вирощувати в 19 столітті. Сьогодні проліски ростуть на багатьох територіях Земної кулі, всього їх налічується близько 20 видів, але практично всі вони занесені до Червоної книги. Найпопулярніший вид — підсніжник білосніжний, а ще є грецька, візантійський, кавказький ... Всі вони розрізняються за формою і забарвленням і навіть аромату, але всі вони дуже улюблені.

В різних країнах цю квітку називають по-різному . Англійці називають його сніжної краплею або сніжної сережкою; чехи — сніжинкою; німці — сніговим дзвіночком, а ми — проліском. Російська назва, ймовірно, відбулося завдяки здатності цього весняного рослини пробиватися з-під снігу і зацвітати з першими теплими променями сонця. У Росії пролісок росте здебільшого в передгірних і гірських лісах або на високогірних луках, також його розводять як декоративну рослину.

Адже сам по собі факт, що під снігом ховається це прекрасне весняне творіння природи, вже робить образ проліска повним загадок і таємниць. І тому цілком закономірно, що він часто ставав героєм різних легенд і казок. Наприклад, одна давня легенда свідчить, що коли Адам і Єва були вигнані з раю, ішов сніг. Єва змерзла і стала плакати, згадуючи про теплих райських садах. Щоб утішити її, Бог перетворив кілька сніжинок в квітки проліска. Побачивши квіти, Єва повеселішала і у неї з'явилася надія на краще. Звідси і вважається, що пролісок — символ надії. За іншою легендою, богиня Флора роздавала квітам костюми для карнавалу і подарувала проліски біле плаття. Але сніг теж хотів брати участь в карнавалі, хоча костюма йому не належало. Тоді він став просити квіти допомогти йому, але вони злякалися холоду і не погодилися, і тільки пролісок укрив його своїм білим плащем. Разом кружляли вони у хороводі квітів і прониклися один до одного такою симпатією, що нерозлучні і по сей день. На Русі існувала легенда, що одного разу Зима-стара зі своїми супутниками холоднечу і Вітром вирішила не пускати на землю Весну. Всі квіти злякалися її загроз, крім проліска, який випрямив свій стеблинка і зміг вибратися з під сніжного покривала. Побачило Сонце його пелюстки і зігріло землю теплом, відкривши дорогу Весні ...

Проте, на жаль, сьогодні підсніжник став жертвою саме «любові людської». Ці квіти прекрасні, але тільки в природі, адже зірвані квіти «живуть» лише кілька днів. А з вини людей, які варварськи «збирають» проліски, їх на Землі з кожним роком стає все менше і менше. Ще не так давно вони росли в багатьох країнах, але квітучі рослини піддавалися масовому знищенню на букети, а їх цибулини хижацьки викопувалися. Тому в даний час більшість видів пролісків занесено до Червоної Книги як зникаючий вид, збирати їх не можна. Екологи виступають за посилення заходів по відношенню до «збирачам» пролісків, закликають всіх ставитися до цих кольорів обережно і дбайливо і навіть напередодні весняних свят не дарувати їх жінкам.

Але кожен рік з настанням весни в містах знову з'являються торговці пролісків, і не тільки тих, які вирощені в тепличних умовах. Тому, якщо вам захочеться купити букетик цих красивих квітів, згадайте, що, купуючи їх, ви підштовхуєте браконьєрів до ще більш масштабного збору в наступні роки. Відмовтеся від цього маленького задоволення, допомагаючи тим самим зберегти живу природу. Щоб і у наших нащадків була можливість побачити це диво природи в живу, а не тільки дізнатися про нього з казок і легенд. Ось про що нагадує сьогоднішнє свято - День проліска.

]]>
19 квітня день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/71221 ВІТАЄМО! Відпочинок article Fri, 19 Apr 2019 07:20:28 +0300 Богуш Анатолій Олександрович
Бойко Олександр Григорович
Булда Микола Іванович
Деркач Людмила Олександрівна
Карпенко Олена Михайлівна
Клепець Анатолій Павлович
Косов Юрій Сергійович
Креул Андрій Дмитрович
Лобосок Володимир Петрович
Рибальченко Леонід Іванович
Романенко Наталія Михайлівна
Тесленко Валентина Григорівна
Тишенко Микола Олександрович
Фир Світлана Володимирівна
Шульга Любов Павлівна


Хочете, щоб знали про іменинників все? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
18 квітня - Міжнародний день пам’яток та історичних місць http://monitor.cn.ua/ua/rest/71195 Цей День встановлений в 1983 році Асамблеєю Міжнародної ради з питань охорони пам’ятників і визначних місць (ІКОМОС), створеної при ЮНЕСКО. Відзначається з 18 квітня 1984 року. Відпочинок article Thu, 18 Apr 2019 07:11:52 +0300 У 1924 році в СРСР Інструкцією Наркомосу був розроблений Указ (на підставі постанови Всеросійського ЦВК і Раднаркому від 7 липня 1924 року), за яким виконавчим комітетам ставилося в обов’язок стежити за тим, щоб «городища, кургани, могильники та інші місця, що представляють історичну цінність, не розорювалися, не розкопувалися в будь-яких господарських цілях, а в колі пам’яток залишалася б недоторканою охоронна смуга від однієї сажня і більше, залежно від розміру і значення пам’ятки».

У 1934 році було прийнято постанову, згідно з якою заборонні заходи Указу стали вважати застарілими і непридатними внаслідок величезного розмаху господарського будівництва.

У 1976 році був прийнятий Закон «Про охорону і використання пам’яток історії та культури», але цей закон фактично не працює. На сьогоднішній день ситуація ще гірша - відповідних законів або немає, або їх не дотримуються, пам’ятники, історичні місця та заповідні зони нещадно знищуються, а винні в цьому не несуть, як правило, ніякого покарання.

У Європі до історії ставляться набагато дбайливіше, там зберігають навіть історичні ландшафти і пейзажі місцевості. Наприклад, у Франції проводять відновлювальні роботи ландшафтів пам’ятних місць навіть після археологічних розкопок, а на півночі Англії, у практично незайманому вигляді збережений Адріанов вал, що простягнувся на 117 кілометрів, побудований при римському імператорі Адріані для охорони північних рубежів Імперії.

В Україні цей день має назву «День пам’яток історії та культури» і встановлен відповідно до Указу Президента України від 23 серпня 1999 року № 1062/99, його відзначають щорічно 18 квітня.

]]>
18 квітня день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/71194 ВІТАЄМО! Відпочинок article Thu, 18 Apr 2019 07:10:21 +0300 Баранова Олена Єгорівна
Бочарова Наталія Володимирівна
Євдокімов Юрій Іванович
Желтобрюх Олексій Іванович
Калайда Світлана Миколаївна
Курбанов Олег Миколайович
Миронець Микола Петрович
Мисюра Олександр Олександрович
Попов Ігор Володимирович
Ткаченко Михайло Миколайович
Харламов Анатолій Іванович
 

Хочете, щоб знали про іменинників все? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
30 квітня в Чернігові – відкриття Високого туристичного сезону. Алея героїв "оживає" з 12 години http://monitor.cn.ua/ua/rest/71187 Власне, це старт Високого туристичного сезону, тобто найбільш масового. Загалом же турсезон у Чернігові триває весь рік – і підтвердженням тому новорічні свята й робота казкового містечка #fairy­_winter, наприклад. Екскурсоводи, готелі і кафе працюють протягом всього року. Відпочинок article Wed, 17 Apr 2019 12:14:25 +0300
Суть і формат старту турсезону дещо змінюються. Традиційно цього дня влаштовувалося святкування, яскраве дійство.  Цього року організатори – Управління культури та туризму Чернігівської міської ради – збираються наповнити день додатковим змістом. А саме, зібрати всіх причетних до розвитку туристичної галузі Чернігова, щоб спільно разом вивчити новий досвід і кращі практики інших міст, а також ініціювати нові атракції в місті легенд.

Що ж саме готується? Про це розповідає заступник начальника міського управління культури та туризму Катерина Литвин.

- По-перше, цього дня офіційно відкривається комунальна установа «Туристичний інформаційний центр» Чернігівської міської ради. До відкриття ТІЦу в Чернігові готуються вже давно. Зокрема, зараз ми проходимо аудит на відповідність чернігівського ТІЦ вимогам до центрів, які приймають ще й іноземні делегації. Це місце, де можна в комплексі отримати всю інформацію про туристичний потенціал міста. Сподіваємося, що робота центру буде ефективною.

По-друге, 30 квітня саме в Чернігові відбудеться великий форум "Туристичні практики 2019". Основне місце його проведення – культурно-діловий центр «Світогляд».  Форум збирає туристичних експертів і практиків з багатьох міст України. Серед них - фахівці, які є авторитетами загальноукраїнського рівня. У межах форуму буде вивчення вітчизняного досвіду у сфері розвитку туристичної привабливості міст, пошук дієвих інструментів збільшення туристичного потоку, зокрема в Чернігові.

Заявки на участь можуть заповнити всі бажаючі, кого як фахівця чи як ентузіаста цікавить розвиток туристичного потенціалу і туризму в Чернігові. Акредитація на участь у форумі тут. Бажаючі взяти участь обов’язково мають заповнити мотиваційний лист.

І по-третє, звичайно ж, на святкування початку високого туристичного сезону 30 квітня ми всіх чернігівців запрошуємо на Алею героїв. Вже з 12 години там буде на що подивитися. Розпочинає свою роботу культурологічний проект «Art Avenue», який буде наповнювати цей простір і надалі, протягом усього літа. Отже, з 12 години дня на алеї виставляють свої вироби народні майстри, а з 14.00 до 16.00 там будуть проводитися майстер-класи, до яких зможе долучитися кожен. Потім, з 18 години, починається видовищно-концертна програма за участі етно-рок колективу «GG. ГуляйГород». А після них виступить команда з Запоріжжя, яка грає на автентичних народних інструментах. І завершить о 19 годині діджей, - розповіла пані Катерина.

Впритул до відкриття туристичного сезону в місті з’явиться ще кілька туристичних новацій, додала вона.

Зокрема, протягом туристичної весни буде презентований аудіогід по чернігівських пам’ятках.

Окрім того, на Валу вже в цьому році встановлять 8 табличок з QR-кодами - тобто про його пам’ятки можна буде також почитати, відсканувавши код телефоном.

І ще одна невеличка родзинка: 1 травня по Валу вперше влаштовується екскурсія на велорикшах для людей з інвалідністю. Готуються 4 брендованих велосипеди, у кожному з яких місця для двох пасажирів. Велорикші будуть підвозити їх до пам’яток та розповідати.


Прес-служба Чернігівської міської ради

]]>
17 квітня - Всесвітній день боротьби з гемофілією http://monitor.cn.ua/ua/rest/71168 Гемофілія - спадкова хвороба, пов’язана з порушенням процесу згортання крові, вона виникає через зміни всього 1-го гена в хромосомі X. Симптоми захворювання в більшості випадків з’являються вже в ранньому дитинстві, майже завжди не раніше, ніж на 4 - 5 день життя дитини. Відпочинок article Wed, 17 Apr 2019 07:28:40 +0300 Гемофілія на сьогодні невиліковна, але її перебіг повністю і вдало контролюється за допомогою ін’єкцій пацієнтові відсутнього фактора згортання крові, в більшості випадків, виділеного з донорської крові.
Іншими словами, нездоровим переливають гемопрепарати, що містять відсутні причини згортання - антигемофільну плазму, кріопреципітат, концентрати VIII фактора.

За ініціативою Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я та Всесвітньої Федерації Гемофілії 17 квітня був оголошений «Всесвітнім днем боротьби з гемофілією».

Метою створення і проведення «Всесвітнього дня гемофілії» є привернення уваги світової громадськості, політиків, чиновників від сфери охорони здоров’я і рядового медичного персоналу до проблем з якими щодня стикаються хворі на гемофілію, підвищення їх обізнаності про це спадкове захворювання, пов’язане з порушенням процесу згортання крові.

Дата для проведення «Дня гемофілії» була обрана організаторами не випадково, це своєрідна данина поваги творцеві Всесвітньої федерації гемофілії Френку Шнайбелю, який народився саме в цей день.

Всесвітній день гемофілії відзначається щороку під новим девізом, який акцентує увагу на тій чи іншій проблемі пов’язаної з цією непростою хворобою.

]]>
17 квітня день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/71167 ВІТАЄМО! Відпочинок article Wed, 17 Apr 2019 07:27:10 +0300 Андріїв Василь Михайлович
Бурико Олена Миколаївна
Власова Олена Михайлывна
Ігнатченко Володимир Миколайович
Кислий Андрій Борисович
Левочко Олександр Володимирович
Мазун Анатолій Григорович
Михальченко Михайло Іванович
Остапенко Діна Сергіївна
Самойленко Олександр Григорович
Черток Олександр Іванович
Шеремет Олег Семенович
Шкінь Олександр Михайлович


Хочете, щоб знали про іменинників все? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
16 квітня - Всесвітній день голосу http://monitor.cn.ua/ua/rest/71146 Голос є основним інструментом як для семантичної, так і для емоційної комунікації і тому має безпосереднє відношення до слухового сприйняття. Відпочинок article Tue, 16 Apr 2019 07:25:45 +0300 Святкування Всесвітнього дня голосу відбувається у другій декаді квітня. Ініціатива свята з’явилася в 1999 році. Святкові заходи включають акції по поширенню знань про здоров’я і феномен голосу, щоб навчитися правильно піклуватися про нього.

Голос є подібним до коштовного каменя, в гранях якого відображається багато наукових дисциплін, що вивчають як практичні, так і творчі аспекти його застосування. І люди, і тварини в значній мірі залежать від вокальної комунікації, тому наука про голос об’єднує фізіологію, біологію та біоакустику.

Ідея присвятити голосу особливий день у клендарі і зробити 16 квітня Днем голосу була спочатку запропонована в 1999 році Бразильським товариством ларингології та голосу. Це стало результатом спільної ініціативи лікарів - терапевтів, логопедів та викладачів співу, які входили до асоціації «Sociedade Brasileira de Laringologia e Voz - SBLV» (Бразильське товариство ларингології та голосу) під головуванням доктора Недіо Штеффен.

У 2002 році португальський ларинголог професор Маріо Андреа, тодішній президент Європейського ларингологічного товариства, запропонував відзначати День голосу в усьому світі. У Сполучених Штатах Американська академія отоларингології та хірургії голови і шиї офіційно приєдналася до святкування в 2002 році, і в цьому ж році захід отримав назву «Всесвітній день голосу» (World Voice Day або WVD). У 2016 році було проведено вже понад 700 заходів, присвячених цьому Дню.

WVD сьогодні - всесвітній щорічний захід, присвячений святкуванню феномена голосу. Мета заходу полягає в тому, щоб продемонструвати величезну важливість голосу в повсякденному житті всіх людей та підвищити глобальну обізнаність про необхідність запобігання проблем голосу, реабілітації девіантного або хворого голосу, навчання артистичному голосу та необхідності подальшого дослідження функцій і застосування голосу.

Завдання Всесвітнього дня голосу - закликати всіх, хто використовує свій голос для бізнесу або для задоволення, навчитися піклуватися про свій голос, а також дати знання про те, як звертатися за кваліфікованою допомогою і навчанням, а також надавати підтримку дослідженням в області фізіології голосу.

]]>
16 квітня день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/71145 ВІТАЄМО! Відпочинок article Tue, 16 Apr 2019 07:24:38 +0300 Баглій Ірина Борисівна
Бобрус Тамара Сергіївна
Єременок Валентина Іванівна
Кириленко Лідія Іванівна
Мудрицька Вікторія Георгіївна
Пономарьов Григорій Володимирович
Роговенко Володимир Іванович
Станкевич-Самолівна Вероніка Іванівна
Ступак Сергій Михайлович
Трейзуб Валентин Віталійович
Черник Валентина Миколаївна
Яковчук Сергій Петрович


Хочете, щоб знали про іменинників все? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
15 квітня - День працівників кримінального розшуку України http://monitor.cn.ua/ua/rest/71118 Знамениті детективи, наприклад, Алан Пінкертон, з рідного міста Глазго переїхав до Америки, де 4 роки пропрацював шерифом у своєму окрузі. Потім кинув державну службу і відкрив приватне детективне агентство. Відпочинок article Mon, 15 Apr 2019 07:21:36 +0300 У 1861 році співробітниками компанії було попереджено напад на президента в Балтіморі. А ще одна гучна справа, якою прославився приватний розшук Алана Пінкертона, це арешт осіб, які викрали 700 тисяч доларів в ж / д компанії Адамс Експрес. Саме керівники агентства вперше почали практикувати розшук злочинців за їх зображенням, які розвішували в людних місцях, що значно прискорило пошуки лиходіїв. Сам же Алан став прототипом літературного персонажа Ната Пінкертона.

В оповіданнях про Шерлока Холмса Конан Дойл описав багато методів криміналістики, які на той час були невідомі поліції. Після виходу творів Конан Дойля дедуктивний метод став використовуватися криміналістами по всьому світу.

Один з найвідоміших сищиків в історії - Ежен Франсуа Відок. Сам він починав свій шлях з злочинної діяльності. Коли це йому набридло, він звернувся до поліції, щоб запропонувати свої послуги з ловлі бандитів. Відок аргументував це тим, що тільки злочинець може зрозуміти злочинця. Він набрав групу з колишніх учасників банди і почав досить успішно розплутувати найскладніші злочини. За це його прозвали батьком карного розшуку.

15 квітня 1919, Декретом Раднаркому України була утворена окрема секція судово-кримінального розшуку. Карний розшук здійснює вкрай необхідну підготовчу діяльність до попереднього слідству для органів звинувачення. Не секрет, що з роками не раз змінювалася правова база та структура карного розшуку, але завдання були незмінні.

Своє професійне свято «День працівника карного розшуку» відзначають по всій Україні всі фахівці, що беруть участь у цій нелегкій і небезпечну працю.

]]>
15 квітня день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/71117 ВІТАЄМО! Відпочинок article Mon, 15 Apr 2019 07:19:23 +0300 Доман Юрій Вікторович
Дробілко Олександр Володимирович
Кот Дмитро Віталійович
Подоляк Леонід Петрович
Свириденко Віталій Анатолійович
Сибіль Алла Вікторівна
Суворов Олександр Володимирович
Черненко Марія Миколаївна
Шевченко Ірина Миколаївна


Хочете, щоб знали про іменинників все? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
Як спланувати бюджетний відочинок на весняні свята http://monitor.cn.ua/ua/rest/71114 Весна, тепло і вихідні налаштовують на відпочинковий настрій. А, отже, у багатьох виникає питання: як і де провести кілька днів відпустки? Відпочинок article Sun, 14 Apr 2019 11:01:06 +0300 Мандруємо Україною. Туристичні маршрути та екскурсії

Для тих, хто хоче чогось більшого, ніж просто шашлики в найближчому ліску або на улюбленій дачі, ми пропонуємо вивчити питання подорожей мальовничими місцями України. Це недорого і дуже цікаво.

Популярність набирають туристичні маршрути, які ви можете організувати самі, зробити на громадському транспорті або на особистому авто, в компанії сім'ї і друзів. Також можна пошукати цікаві варіанти в агентствах, що спеціалізуються на мандрівках Україною.

Можна знайти відпочинок на будь-який смак - від екстремальних маршрутів з підйомами, сплавів на байдарках і квестів до екскурсій по заповідних зонах та історичних пам'яток, які здивують красою і розкажуть багато нового.

Кілька найпопулярніших маршрутів по Україні:

 • козацька Чернігівщина
 • Хортиця і Україна за порогами
 • Кам'янець-Подільський, Хотин і Поділля
 • Вінниця. По місцях Потоцьких
 • Замки Житомирської області
 • Рівне, Волинь і Шацькі озера
 • Одеса і міста Придунав'я
 • Львів і «Золоте кільце»
 • Карпатські туристичні маршрути

Не варто забувати про туристичну привабливість інших міст. Вони ідеально підійдуть для тих, хто вибирає більш спокійний відпочинок: екскурсії, фуд-туризм і комфортне проживання. Це не тільки звичні Одеса і Львів, а й Ужгород, Мукачево, Полтава, Вінниця, Харків, Запоріжжя, Чернігів. Кожне місто відкриє вам свої секрети, познайомить з історією, архітектурою, звичаями.

За умовним підрахунками, вихідні в будь-якому місті України з дорогою, проживанням і хорошим харчуванням обійдуться в 1500 грн на одного. Тур в агентстві буде коштувати від 700 до 4000 грн залежно від складності та тривалості маршруту

Якщо ви хочете відпочити від суєти, оздоровитися, можна відвідати відомі курорти і попити цілющої мінеральної води: Трускавець, Моршин, Свалява, Миргород, Куяльник. Варіантів дійсно багато, головне вибрати свій.

Відпочинок на Чорному аба Азовському морі

Якщо хочете відпочити на морі, у вас завжди є два варіанти - дикий і цивільний. Причому цей вибір не завжди залежить від кількості грошей. Є серед нас любителі багаття, сонця і справжньою наметової романтики, а є байдужі до дикого відпочинку люди, які вважають за краще ночувати на ліжку, митися в душі і готувати їжу на нормальної кухні. Такі канікули можна влаштувати не виїжджаючи за межі країни можна на Причорноморському і Азовському узбережжях.

Курорти Причорномор'я:

Херсонська область: Залізний порт, Лазурне, Скадовськ
Миколаївська область: Коблево, Очаків, Рибаківка, Лугове
Одеська область: Затока, Одеса, Миколаївка, Грибівка, Сергіївка, Лебедівка, Курортне, Приморське, Рассейка, Катранка

У багатьох курортних зонах Азовського моря немає банків і банкоматів, тож запасіться готівкою заздалегідь.

Ціни на житло варіюються від 100 грн за місце до 300-800 грн за окрему квартиру на добу + харчування і розваги.

Курортні зони Азовського моря

Арабатська стрілка, Бердянськ, Генічевск, Кирилівка, Федотова коса, коса Пересип, Білосарайська коса, Мелкіна, Юр'ївка, Новопетрівка. Ціни на Азовському морі особливо не відрізняються від Причорноморських: від 200 грн за місце в готелі, 300-800 грн за окремі апартаменти.


Кінбурнська Коса

Для тих, хто хоче справжнього єднання з природою і морем, підійде Кінбурнська Коса - заповідна зона, частина національного природного парку «Білобережжя Святослава». Це 45-кілометровий півострів між Ягорлицькою затокою і Дніпровсько-Бузьким лиманом з багатою історією і дивовижною природою.

Піщані пляжі, круті обриви, рожеві озера, з яких вже кілька століть добувають сіль, і дуже багата флора і фауна. На косі є не тільки дикі місця, а й облаштовані для відпочинку зони з апартаментами, розважальні зони.


Лоукост-маршрути по Європі

Що може бути прекрасніше, ніж можливість подивитися світ? Тільки можливість подивитися світ недорого!

Авіакомпанії і автобусні перевізники у всіх країнах пропонують дешеві маршрути в будь-яку точку Європи.

Римські канікули, Казкова Венеція, Барселона, Берлін, Прага, Афіни, Лісабон, Відень, Гельсінкі, Амстердам. Середня ціна на переліт з України становить 30 €, внутрішні переміщення Європою будуть коштувати від 15 €. Далі все залежить від ваших можливостей, винахідливості і уміння підшукувати варіанти.

Житло обійдеться від 20 до 100 €. Якщо ви зберетеся затриматися, вартість оренди квартири на місяць в будь-якій європейській столиці приблизно така ж, як в Києві, а в деяких містах навіть дешевше. На їжу ви витратите 15-20 €, якщо не будете обідати в ресторанах. При невеликих зусиллях по пошуку квитків і помірних апетитах можна вкластися в 150-200 € за вікенд.


Гарячі тури

Зараз туристичні агентства пропонують доступні ціни на відпочинок за кордоном. Тижнева путівка all inclusive в 3-4-х зіркових готелях Туреччини, Єгипту, Хорватії, Болгарії, Кіпру, Греції коштує в середньому 400 $. Тиждень в екзотичній Азії - Таїланд, Індія, Шрі-Ланка - обійдеться вам в 600-800 $.

Місяць в Азії при правильному плануванні буде коштувати 600 $ з житлом, харчуванням та орендою байка + 700-1000 $ коштуватимуть квитки в обидва кінці і віза.

Приємним бонусом можуть стати гарячі пропозиції від туроператорів. Якщо відпрацювати навички полювання за гарячими путівками, можна подорожувати з сім'єю і друзями в 2-3 рази дешевше реальної вартості подорожей. Для цього у вас в запасі завжди повинні бути пару сотень доларів, можливість полетіти сьогодні ввечері і список перевірених турагентств.

Лайфхак

Підходити до питання планування відпустки треба з особливою увагою: тривала поїздка на море, подорож за кордон, кемпінг, підкорення гірських вершин або вилазка на вихідні за місто. Якщо ви правильно провели підготовчий етап, винагородою будуть незабутні моменти життя і суттєва економія грошей. Адже саме ретельне планування відпочинку, дозволяє уникнути ексцесів, продумати деталі і бюджет.

 • Купуйте квитки заздалегідь.
 • Познайомтеся з місцевістю, яку ви збираєтеся відвідати, обчисліть стратегічні моменти, дізнайтеся ціни.
 • Знайдіть житло заздалегідь. Користуйтеся орендними сервісами для місцевих готелів на спеціальних ресурсах.
 • Ретельно плануйте, що буде в багажі. Не беріть зайвого.
 • Підготуйте зручне взуття і одяг. Зберіть особисту аптечку.
 • Користуйтеся послугами лише перевірених туроператорів.
 • Будьте готові до форс-мажорів і ексцесів, передбачте можливі проблемні моменти і навчиться сприймати їх як частина подорожі.
 • Подбайте про стратегічну суму грошей на «крайній випадок», яка буде у друзів або родичів і вони зможуть перерахувати вам її в будь-якій ситуації, де б ви не опинилися.
 • Залиште вдома всі свої справи і розчиніться в нових враженнях.
 • І пам'ятайте: головне в подорожах - це дозволити собі їх здійснювати.
   
]]>
8 простих рецептів смачних пісних солодощів http://monitor.cn.ua/ua/rest/71098 Пропонуємо спробувати приготувати рецепти десертів, для приготування яких потрібні лише пісні продукти. До того ж, вони настільки гарні, що будуть до смаку навіть тим, хто не дотримується посту. Відпочинок article Sun, 14 Apr 2019 10:39:53 +0300 ЦУКЕРКИ З ГОРІХІВ І СУХОФРУКТІВ
 

100 г горіхів
100 г кураги
100 г чорносливу

1. Горіхи та сухофрукти подрібнити у блендері або м'ясорубці.
2. Всі інгредієнти добре перемішати і з отриманої маси сформувати цукерки-кульки.
3. Покласти цукерки на дошку або деко і поставити в холодильник на кілька годин.
 

ШОКОЛАДНЕ МОРОЗИВО З АПЕЛЬСИНОМ І АВОКАДО
 

1 авокадо
1 апельсин
3 ст. ложки порошку какао
3 ст. ложки цукру

1. Зняти цедру з апельсину та видавити з нього сік.
2. Авокадо очистити і порізати на шматки.
3. Подрібнити в блендері авокадо та цедру лимона, додати цукор, какао, апельсиновий сік і добре перемішати.
4. Покласти у форму і поставити в морозилку на ніч.
 

МАКОВИЙ РУЛЕТ

2 склянки борошна
1 склянка води
1 ч. ложка сухих дріжджів
1 ч. ложка цукру для тіста
2 ст. ложки рослинної олії
1 склянка маку
1 склянка цукру для начинки
1 ст. ложка крохмалю
½ ч. ложки солі

1. Дріжджі розвести в теплій воді, додати борошно, рослинну олію, цукор і сіль. Замісити тісто і дати йому трохи постояти.
2. Мак замочити у воді на півгодини. Злити воду, мак перетерти з цукром і крохмалем.
3. Тісто розкачати в тонкий пласт, зверху рівномірно викласти макову начинку. Згорнути тісто у рулет.
4. Випікати в духовці 40-50 хвилин при температурі 200 градусів.

БАНАНОВО-ВІВСЯНЕ ПЕЧИВО

2 банани
1 склянка борошна
1 склянка вівсяних пластівців
½ склянки родзинок
2 ст. ложки рослинної олії
½ склянки цукру
Сіль на кінчику ножа

1. Банани подрібнити у блендері до стану пюре.
2. Змішати в мисці всі інгредієнти.
3. З отриманої маси сформувати печиво і покласти його на деко, застелене пергаментом.
4. Випікати в духовці 20 хвилин при температурі 180 градусів.

ЦИТРУСОВИЙ СОРБЕТ

2 мандарини
1 лимон
1 апельсин
1 склянка цукру
1 склянка води

1. З цитрусів зняти цедру, покласти її у каструльку, всипати цукор, влити воду і варити на повільному вогні, щоб вийшов сироп. Цедру вийняти, сироп охолодити.
2. Очищені цитруси подрібнити до стану пюре в блендері.
3. Змішати пюре з сиропом, поставити в морозилку на 1 годину. Вийняти і ще раз все перемішати блендером. Повторити процедуру ще два рази з інтервалом в 1 годину.
4. Покласти у формочки і дати настоятися в морозилці протягом декількох годин (можна залишити на ніч).

ПЕЧЕНИЙ ГАРБУЗ З ЯБЛУКАМИ

500 г м'якоті гарбуза
3 яблука
½ склянки цукру
1 ст. ложка борошна
2 ст. ложки рослинної олії
½ ч. ложки солі
За бажанням - кориця, мускатний горіх

1. Гарбуз і яблука без шкірки і насіння нарізати скибочками.
2. Змастити скляну форму для запікання олією та викласти шарами скибочки гарбуза і яблук.
3. Змішати цукор, борошно, сіль і спеції. Посипати цією сумішшю яблука та гарбуз, скропити рослинною олією.
4. Запікати в духовці 40-50 хвилин при температурі 180 градусів.

ШОКОЛАДНИЙ ПИРІГ З ГОРІХАМИ

1,5 склянки борошна
½ склянки цукру
3 ст. ложки меду
1 склянка води
2 ст. ложки порошку какао
2 ст. ложки рослинної олії
1 ч. ложка соди
1 склянка горіхів (можна різних)
За бажанням - кориця, кардамон

1. Налити в каструльку воду, додати цукор, мед і олію, поставити на вогонь та, помішуючи, довести до однорідного стану. Остудити.
2. Додати какао, подрібнені прянощі й перемішати, всипати борошно і збити міксером.
3. Горіхи порізати ножем і всипати в тісто, перемішати.
4. Покласти тісто на змащену олією форму та випікати 30-40 хвилин при температурі 200 градусів.

ЛИМОННЕ ЖЕЛЕ

1 лимон
3 склянки води
1 склянка цукру
25 г желатину

1. Зняти цедру з половини лимона, замочити у воді, віджати. З лимона вичавити сік.
2. Влити воду в каструльку, всипати цукор, розмішати і довести до кипіння.
3. Додати цедру та желатин. Постійно помішуючи, ще раз довести до кипіння. Влити лимонний сік.
4. Гарячий сироп процідити крізь марлю, трохи остудити та налити у форму або вазочки.
5. Поставити в холодильник на кілька годин для застигання.

]]>
Гороскоп на наступний тиждень з 15 по 21 квітня http://monitor.cn.ua/ua/rest/71097 Гороскоп для всіх знаків Зодіаку на наступний тиждень з 15 по 21 квітня 2019 року. Відпочинок article Sun, 14 Apr 2019 10:34:19 +0300  Овен (21.03—20.04). У вас будуть надзвичайно великі запити, тому мало кому вдасться підкорити ваше серце. Але якщо зустрiнеться ідеальна людина, не тягніть, а вигадайте оригінальне освідчення i бiжіть швидше до РАЦСу.
Дні: спр. — 18; неспр. — 19.
 
Телець (21.04—21.05). Закохатися по-справжньому вдасться не всім. Ваша витончена натура чекає тільки бездоганних відносин. Намагайтеся не переробляти обранця, адже, якщо партнер стане ідеальним, ви через день занудьгуєте.
Дні: спр. — 20; неспр. — 21.
 
Близнюки (22.05—21.06). Справи підуть угору, головне — запастися терпінням і не здаватися. Перешкод на шляху до успіху буде багато, але вам удасться покращити фiнансове становище.
Дні: спр. — 15; неспр. — 18.
 
Рак (22.06—23.07). Деякі питання ви легко вирішите за допомогою фiнансових надходжень. Дружба з хорошими юристами ще нікому не завадила, а вечеря з корисними людьми в ресторанi пiде вам на користь.
Дні: спр. — 19; неспр. — 20.
 
Лев (24.07—23.08). З грошима проблем не буде, вашій працелюбності можна тільки позаздрити. Не забудьте про відпочинок — ділові партнери не зрозуміють, якщо на важливій зустрічі ви несподiвано заснете.
Дні: спр. — 15; неспр. — 17.
 
Діва (24.08—23.09). Гроші потрібні для того, щоб їх витрачати. Ви можете собі це дозволити, бізнес не розвалиться, якщо ви іноді розслаблятиметеся на дорогих курортах.
Дні: спр. — 16; неспр. — 18.
 
Терези (24.09—23.10). Ви можете стати досить багатими, але погодьтеся, Рокфеллер iз китайським годинником на руці — це якось несерйозно. Настав час думати про соліднiсть, поспішіть у магазин по новi аксесуари.
Дні: спр. — 17; неспр. — 19.
 
Скорпіон (24.10—22.11). Вас очікує хвилюючий період. Перед вами відкриються нові можливості в усіх сферах діяльності, які зажадають від представників знака неабиякого запасу терпіння та сили волі.
Дні: спр. — 18; неспр. — 20.
 
Стрілець (23.11—21.12). Якщо ви зробите правильний ви­бір і рухатиметеся в потрібному напрямку, то вам не страшні будь-які підводні камені. Що стосується змін в особистому житті, то ваш девіз «Усе заради кохання».
Дні: спр. — 15; неспр. — 16.
 
Козеріг (22.12—20.01). Якщо у вас уже є партнер, то ваші почуття стануть серйознiшими і довірливiшими. У стосунках з’являться новi нотки. Дехто з вас скаже найзаповітніші слова своїй половинці.
Дні: спр. — 16; неспр. — 18.
 
Водолій (21.01—19.02). Доля підготувала вам сюрприз у вигляді нового романтичного знайомства. Можливо, це ваша доля. Ви зустрінете людей, які відіграють важливу роль у вашому житті.
Дні: спр. — 20; неспр. — 21.
 
Риби (20.02—20.03). Попереду успіхи в кар’єрі, хто з вас знайде нову роботу. Настав час міняти щось у своєму житті, тим більше перед вами вiдкриваються новi перспективи.
Дні: спр. — 18; неспр. — 19.

Інша версія:

ОВЕН

Ви можете впоратися з усіма проблемами і виявити ініціативу у вирішенні складних справ. Стримуйтеся, навіть якщо почуєте критику. Докладайте всіх зусиль, щоб уникнути скандалу. Не будьте занадто вимогливими до того, хто спізнюється і змушує вас чекати.

ТЕЛЕЦЬ

У принципових питаннях упевнено відстоюйте свої переконання. Вам буде вдаватися будь-яка робота. Намагайтеся не пропустити важливу ділову інформацію і не зволікайте з призначеними зустрічами. У вихідні стежте за собою, не дозволяйте емоціям вихлюпуватися назовні.

БЛИЗНЮКИ

Ваші плани починають стрімко реалізовуватися. Можливі невеликі неприємності в діловій сфері. Краще зараз звернути увагу на свою домівку та родину, там на вас будуть очікувати щире щастя і успіх. Постарайтеся вихідні присвятити відпочинку або візьміть невелику відпустку.

РАК

Справ у вас буде все більше і більше, а от часу на них залишатиметься все менше і менше. Не переживайте, всі проблеми будуть вирішені, якщо ви виявите зібраність, уважність і зосередженість. Діти порадують вас своїми успіхами й досягненнями.

ЛЕВ

Постарайтеся зіставити свої бажання зі своїми можливостями. Ви не зможете швидко вирішити всі питання, що виникатимуть, це буде дратувати. Будуть вдалими переговори та інша ділова взаємодія з людьми старшого віку. У вихідні вам доведеться перейнятися проблемами ваших дітей.

ДІВА

Щось, можливо, доведеться переробляти через непередбачені ускладнення. Настає час перегляду цінностей. Почніть із себе – ви себе явно недооцінювали. Потрібно виявити наполегливість і впевненість у собі, доведеться витратити чимало сил на те, щоб переконати близьких у своїй правоті.

ТЕРЕЗИ

Найімовірніше, у мистецтві вияву компромісів рівних вам не буде. Можливо, вас спробують обдурити. Будьте до цього готові. Якщо виникне така необхідність – не відмовляйте рідним у фінансовій підтримці. На вихідні займіться плануванням відпустки.

СКОРПІОН

Ви встигнете зробити багато чого з того, що було задумано. Не покладайтеся на інших, а робіть усе самі, у вас вийде. Необхідно пам’ятати, що зайва впертість може призвести до сварок і конфліктів – як із колегами, так із родичами. У вихідні, можливо, отримаєте приємні новини.

СТРІЛЕЦЬ

Перед вами відкриються нові можливості для основної діяльності, друзі також будуть цьому сприяти. Прислухайтеся до голосу своєї інтуїції. Вам доведеться приймати серйозне рішення, від якого будуть залежати подальші події вашого життя. Вихідні або хоча б їхню частину присвятіть дітям.

КОЗЕРІГ

Більше довіряйте собі, тільки не приймайте рішень поспіхом. Реалізація добре продуманих ідей вам під силу. Якщо впевненість не покине вас, справи підуть на відмінно. Вихідні проведіть із родиною на природі.

ВОДОЛІЙ

Сконцентруйтеся на ідеях та планах, і тоді ви зможете досягти багато чого за короткий проміжок часу. Намагайтеся хоча б трохи подумати, перш ніж відверто розмовляти з близькими людьми. Вихідні краще провести вдома, де ви зможете відпочити в колі родини і відновити витрачені сили.

РИБИ

Може початися стрімкий зліт активності і приплив життєвих сил. Справи на роботі будуть складатися досить успішно, особливо в питаннях кар’єри. Поновлення дружніх стосунків може виявитися для вас досить корисним.

]]>
Погода в Чернігові на тиждень, прогноз ... http://monitor.cn.ua/ua/rest/71096 Відпочинок article Sun, 14 Apr 2019 10:19:16 +0300

]]>
14 квітня - перша публічна демонстрація кінопроектора Едісона http://monitor.cn.ua/ua/rest/71095 1894 — у Нью-Йорку Томас Алва Едісон вперше продемонстрував роботу свого нового винаходу, пристрою для перегляду фільмів під назвою кінетоскоп. Відпочинок article Sun, 14 Apr 2019 10:17:33 +0300 Тривав фільм лише 13 секунд, він не проектувався на екран, і для його перегляду необхідно було дивитись у спеціальний отвір.

]]>
14 квітня день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/71094 ВІТАЄМО! Відпочинок article Sun, 14 Apr 2019 10:13:42 +0300 Головач Лариса Василівна
Ворона Світлана Іванівна
Євлах Оксана Олексіївна
Євлахов Анатолій Сергійович
Коваленко Олена Федорівна
Литвин Микола Михайлович
Стукалова Антоніна Володимирівна
Тараненко Євгеній Володимирович
Хавило Анатолій Петрович


Хочете, щоб знали про іменинників все? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
13 квітня - День Семаргла http://monitor.cn.ua/ua/rest/71074 Семаргл (або Симаргл) — Огнебога. Його призначення досі не з'ясовано до кінця. Вважається, що це Бог вогню і Місяця, вогняних жертвоприношень, будинки і вогнища. Огнебога зберігає насіння і посіви і може обертатися священним крилатим псом. Відпочинок article Sat, 13 Apr 2019 08:56:17 +0300 Є згадки про появу Семаргла на світ з полум'я. Кажуть, що одного разу сам небесний коваль Сварог, вдаривши магічним молотом об камінь Алатир, висік з каменю божественні іскри. Іскри яскраво розгорілися, і в їх полум'я з'явився вогненний бог Семаргл, що сидів на златогрівом коні срібною масті. Але, здаючись тихим і мирним героєм, Семаргл залишав випалений слід скрізь, де б не ступала нога його коня.

Достеменно невідомо ім'я бога Вогню, швидше за все тому, що його ім'я надзвичайно свято. Святість пояснюють тим, що цей Бог живе не де-небудь на сьомому небі, а безпосередньо серед земних людей! Ім'я його намагаються вимовляти вголос рідше, зазвичай замінюючи іносказаннями.

Здавна слов'яни пов'язують з Вогнем виникнення людей. Згідно з деякими оповідям, Боги сотворили Чоловіка і Жінку з двох паличок, між якими розгорілася Вогонь — найперше полум'я любові. Семаргл також не пускає в світ зло.

Вночі Семаргл стоїть на сторожі з вогненним мечем і лише один день у році він сходить зі свого поста, відгукуючись на поклик Купальниці, яка кличе його на любовні ігри у день Осіннього рівнодення. А в день Літнього сонцестояння, через 9 місяців, у Семаргла і Купальниці народжуються діти — Кострома і Купало.

]]>
13 квітня день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/71073 ВІТАЄМО! Відпочинок article Sat, 13 Apr 2019 08:55:12 +0300 Вінник Юрій Олександрович
Добриніна Лариса Володимірівна
Євченко Микола Іванович
Кочубей Іван Іванович
Олексенко Людмила Іванівна
Тимошенко Ілля В’ячеславович
Коток Віра Миколаївна
Гамалій Сергій Олександрович


Хочете, щоб знали про іменинників все? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
12 квітня - Всесвітній день авіації і космонавтики http://monitor.cn.ua/ua/rest/71047 У цей день, 12 квітня, в 1961 році громадянин СРСР майор Юрій Олексійович Гагарін на космічному кораблі «Восток» вперше в світі здійснив орбітальний обліт Землі, відкривши епоху пілотованих космічних польотів. Він зробив один виток навколо земної кулі, який тривав 108 хвилин. Відпочинок article Fri, 12 Apr 2019 08:14:48 +0300 Розвиток пілотованих польотів проходив поетапно з урахуванням досягнутих науково-технічних результатів і появи нових наукових, господарських і технічних завдань. Від перших пілотованих кораблів і орбітальних станцій до багатоцільових космічних пілотованих орбітальних комплексів - такий шлях, пройдений радянською пілотованої космонавтикою.

Яскраві успіхи космонавтики - закономірний результат самовідданої праці багатьох тисяч людей, десятків трудових колективів, які роблять все від них залежне в ім’я прогресу космічної галузі.

За рішенням Міжнародної авіаційної федерації (ФАЇ) 12 квітня відзначається як «Всесвітній день авіації та космонавтики».

В Україні цей День має назву «День працівників ракетно-космічної галузі України» і закріплений Указом Президента України від 13 березня 1997 року № 230/97, його святкування відповідно проводиться щорічно 12 квітня.

Пізніше, 7-го квітня 2011-го року, на рівні Генеральної Асамблеї ООН, була прийнята відповідна резолюція № 65/271, в якій 12-е квітня проголошено Міжнародним днем польоту людини в космос.

]]>
12 квітня день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/71046 ВІТАЄМО! Відпочинок article Fri, 12 Apr 2019 08:13:53 +0300 Аббясова Ольга Олександрівна
Брусильцева Ірина Михайлівна
Голенко Віктор Григорович
Єременко Ірина Олексіївна
Зуб Володимир Іванович
Крепосний Юрій Григорович
Лозбень Надія Миколаївна
Лукаш Валентина Василівна
Малкович Василь Васильович
Рибак Олександр Анатолійович
Синицин Ігор Володимирович
Солончук Людмила Валентинівна
Старовойт Іван Васильович
Сухомлин Юрій Петрович
Тарасовець Юрій Миколайович
Шкуратова Валентина Вікторівна
Штанько Микола Іванович


Хочете, щоб знали про іменинників все? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
11 квітня - Всесвітній день боротьби з хворобою Паркінсона http://monitor.cn.ua/ua/rest/71020 11 квітня в усьому світі відзначається Всесвітній день боротьби з хворобою Паркінсона. Цей день проводиться з ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров’я і покликаний підвищити інформованість нашого суспільства про захворювання Паркінсона, надати підтримку хворим паркінсонізмом і їх сім’ям, а також зробити свій внесок у подолання цієї страшної недуги. Відпочинок article Thu, 11 Apr 2019 07:21:51 +0300 Як правило, ця страшна хвороба розвивається у віці після 40 років, але можливі випадки розвитку захворювання і в більш ранньому віці. Хвороба Паркінсона є хронічним прогресуючим захворюванням центральної нервової системи. Вперше описано в 1817 р. англійським лікарем Джеймсом Паркінсоном, що жив з 1755 по 1824 рік. Основні ознаки хвороби полягають в тремтінні рук, сповільненості рухів, скутості, болях, порушеннях рухової динаміки і психіки. Ця недуга призводить до інвалідності, залишаючи повну ясність свідомості. Походження хвороби до цих пір не з’ясовано.

]]>
11 квітня день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/71019 ВІТАЄМО! Відпочинок article Thu, 11 Apr 2019 07:20:57 +0300 Березенко Сергій Іванович
Биховець Надія Олександрівна
Євченко Микола Іванович
Кочубей Іван Іванович
Олексенко Людмила Іванівна
Пахарєва Тетяна Іванівна
Федорченко Анатолій Віталійович
Федусь Сергій Іванович
Шудрик Іван Васильович


Хочете, щоб знали про іменинників все? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
10 квітня - Міжнародний день руху опору http://monitor.cn.ua/ua/rest/71000 Міжнародний день руху опору відзначається щорічно 10 квітня і присвячений всім, хто протидіяв фашистам під час Другої світової війни на теренах, окупованих військами Третього рейху. Відпочинок article Wed, 10 Apr 2019 08:09:20 +0300 Рух опору було організовано за участю жителів окупованих територій, що протистояли німецьким військам, і відрізнялося різноманіттям форм боротьби проти окупантів.

Найпоширенішими були: антифашистська агітація і пропаганда, видання підпільної літератури, страйки, диверсії і саботаж на транспорті та на підприємствах, що випускали продукцію для окупантів, збройні напади для знищення зрадників і представників окупаційної адміністрації, збір розвідувальних даних для армій антифашистської коаліції, партизанська війна. Вищою формою руху опору було всенародне збройне повстання.

Найбільшого розмаху рух опору придбало на території Радянського Союзу, в Італії, Польщі, Франції, Югославії, Болгарії та низці інших країн.

У деяких країнах (Югославія, Польща, Чехословаччина, Франція, Бельгія, Італія, Греція, Албанія, В'єтнам, Філіппіни) рух опору переросло в національно-визвольну війну проти фашистських загарбників. В Югославії та Албанії національно-визвольна війна проти окупантів злилася з громадянською війною проти внутрішньої реакції, що виступала проти визвольної боротьби своїх народів. У Нідерландах, Данії, Норвегії провідними формами руху були страйковий рух і антифашистські демонстрації. У Німеччині основним методом стала законспірована діяльність підпільних антифашистських груп по залученню населення до боротьби проти фашизму, розповсюдження агітаційних матеріалів, надання допомоги викраденим до Німеччини іноземним робітником і військовополоненим і т. п.

У кожній окремій країні рух опору було глибоко національним за своїм характером, але, в той же час, це була інтернаціональна рух, т. к. мало загальну для всіх борються народів мета — розгром сил фашизму, звільнення від загарбників територій окупованих країн.

Дії учасників руху в різних країнах істотно сприяли перемозі антигітлерівської коаліції і наблизили закінчення війни.

]]>
10 квітня день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/70999 ВІТАЄМО! Відпочинок article Wed, 10 Apr 2019 08:07:47 +0300 Білоокий Валерій Анатолійович
Бережний Микола Володимирович
Власко Альона Григорівна
Демшевський Віктор Федорович
Зубашевський Іван Михайлович
Коваленко Володимир Петрович
Мех Григорій Якович
Михно Світлана Володимирівна
Мокроусова Ірина Михайлівна
Москаленко Анатолій Іванович
Федорін Олександр Олександрович


Хочете, щоб знали про іменинників все? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
9 квітня - в Україні була заборонена пропаганда комунізму та нацизму http://monitor.cn.ua/ua/rest/70979 Більшість посткомуністичних країн Східної Європи ще на початку 90-х років зробили все, щоб позбавитися від власного тоталітарного минулого та свідомо обрали демократичний шлях розвитку, Україна до останнього часу залишалася європейським заповідником старих людожерських комуністичних та націонал-шовіністичних цінностей. Відпочинок article Tue, 09 Apr 2019 07:28:00 +0300 Змінилася ситуація тільки в 2013-14 роках під час Революції Гідності та після збройного вторгнення Московії в Крим та на Донбас.

Як згодом вияснилося, існування вільної, демократичної української держави несумісне з масованою пропагандою на її території комуністичних та націонал-шовіністичних імперських цінностей коріння яких ростуть з близького та недружнього зарубіжжя.

9 квітня 2015 року Верховною Радою України було прийнято закон «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їх символіки».

Закон засуджує комуністичний та нацистський (що практично одне і теж саме) тоталітарні режими в Україні як злочинні та забороняє публічне заперечення їх злочинів. Також закон забороняє публічне використання та пропаганду символіки цих режимів.

Важливим аспектом є те, що закон забороняє не саму ідеологію, оскільки це не допустимо в демократичній країні, а лише її пропаганду через публічну агітацію та використання символіки злочинних тоталітарних режимів.

Даний закон став офіційним стартом декомунізації яка триває й досі та завдяки якій по всій країні повинні бути демонтовані всі пам’ятники комунізму та перейменовані всі вулиці та населені пункти з комуністичними назвами.

Крім цього, в цей же день парламент відповідними законами відкрив доступ до архівів репресивних органів комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років (закон № 316-VIII) та врегулював правовий статус борців за незалежність України у XX столітті (закон № 314-VIII).

]]>
9 квітня день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/70978 ВІТАЄМО! Відпочинок article Tue, 09 Apr 2019 07:20:00 +0300 Беба Оксана Анатоліївна
Бичок Микола Олексійович
Бойко Микола Костянтинович
Євтушенко Ольга Андріївна
Каліслямов Роман Юрійович
Лисиця Євгеній Олександрович
Малявко Сергій Михайлович
Марусич Наталія Іванівна
Мацішевська Людмила Вікторівна
Москаленко Ігор Іванович
Нацик Олександр ООлександрович
Робейко Олег Вікторович
Роговенко Сергій Григорович
Рубіс Володиир Володимирович
Семенець Світлана Петрівна


Хочете, щоб знали про іменинників все? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
8 квітня - Міжнародний день циган http://monitor.cn.ua/ua/rest/70951 Цигани - відомі пацифісти. До циганів відносяться кілька десятків народностей. Тільки в країнах Європи їх чисельність складає більше 12 мільйонів осіб. Відпочинок article Mon, 08 Apr 2019 07:53:00 +0300 Як нація вони сформувалися в Персії (східна гілка) і Римської Імперії (вона ж Ромео, вона ж Візантія; західна гілка). Майже всі назви циганських національностей або є назвами ключових професій, або відображають назву країни, яка вважається ними рідної. Взагалі, звичайно, кажучи про циган, мають на увазі саме західних циган (групи рома і калі).
Циганські мови в переважній більшості є нащадками санскриту. Цигани розуміють багато звичайних фраз на хінді, мабуть тому вони дуже люблять деякі індійські фільми.

Перша згадка про циган датована 1501 роком, коли циганський ватажок Василь отримав охоронну грамоту від литовського князя Олександра Казимировича.
Для збереження самобутності і культури цього кочового народу в 1971 році в Лондоні був створений Міжнародний союз циган.

Міжнародний день циганів був заснований на конгресі циган усього світу, що відбувся 8 квітня 1971 і зібрав представників 30 країн.

Традиційними для циган областями діяльності є мистецтва, торгівля, конярство і ремесла. Вважається, що саме цигани широко розповсюдили в мусульманських країнах танець живота. Знаменитий циганський національний костюм був придуманий в 19 столітті. Першими його стали носити келдерари, а сережка в одному вусі у цигана означає, що він єдиний син у сім’ї.

У 18-19 століттях, з підвищенням терпимості до них в європейському суспільстві, кримінальність циган різко і сильно знизилася. У 19 столітті в Європі пішов дуже швидкий процес інтеграції циган у суспільство.

Цікаво, що термін «циганський барон» використовується циганами лише останні пару десятків років, і далеко не всіма. Це запозичення з ЗМІ та романтичної літератури. Термін використовується спеціально для спілкування з нециганами.

Серед видатних циган є вчені, письменники, поети, композитори, музиканти, співаки, танцюристи, актори, режисери, боксери (в т.чемпіони), футболісти, історики, політики, священики, місіонери, художники і скульптори.

]]>
8 квітня день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/70950 ВІТАЄМО! Відпочинок article Mon, 08 Apr 2019 07:45:00 +0300 Аникієнко Раїса Михайлівна
Байло Людмила Віталіївна
Бакуменко Валентин Миколайович
Зубок Григорій Михайлович
Мелашенко Оксана Миколаївна
Метла Володимир Михайлович
Мірошник Анатолій Олександрович
Мороз Анатолій Володимирович
Полішко Надія Василівна
Рамот Людмила Миколаївна


Хочете, щоб знали про іменинників все? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
5 кращих здорових звичок для серця http://monitor.cn.ua/ua/rest/70949 “Золоту п’ятірку” здорових звичок, що сприяють підтримці активних функцій серця, а також зміцненню міокарда, визначили шведські вчені. Їх доводи на цей рахунок опублікував журнал Archives of Internal Medicine. Відпочинок article Sun, 07 Apr 2019 10:34:47 +0300 Перша здорова звичка: їсти натуральні продукти. На думку фахівців, в раціоні харчування повинні переважати продукти, які не піддаються термічній обробці або ж вона допускається лише по мінімуму. Якщо слідувати даній умові, то виявиться, що більшість таких продуктів – це зелень, овочі, фрукти, бобові. Вчені підтверджують: їх вживання постачає організм в найбільшій кількості тими речовинами, які сприятливо впливають на судини і артерії, покращуючи їх провідність за рахунок зниження холестерину скупчень.

Друга здорова звичка: контроль над вживанням алкоголю. Чим організм старший, тим краще на нього впливає відмова від вживання алкоголю з кожного зручного приводу. Згідно з науковими даними, після настання 40 років вживання 350 грамів чистого алкоголю в тиждень, скорочує тривалість життя за рахунок виникаючих патологій серця на 1-2 роки.

Третя здорова звичка: зберігати талію. Існує тісний зв’язок між об’ємом талії і ризиком розвитку гіпертонії, ішемічної хвороби серця. У жінок нормальною вважається талія об’ємом до 90 см, у чоловіків – до 100 см. Якщо величина талії перевершує ці норми всього на 10 см, то ризик виникнення проблем зі здоров’ям дуже високий.

Четверта здорова звичка: аеробна активність. Ходьба пішки, танці, плавання, їзда на велосипеді – чим більше в житті людини посильних аеробних навантажень, тим краще для серця. Наукові дані свідчать: найбільшому ризику ранньої смерті у зв’язку з серцево-судинними захворюваннями схильні люди, що ведуть малоактивний спосіб життя – неважливо, худі вони, повні чи страждають ожирінням.

П’ята здорова звичка: кинути палити. “Зав’язавши” з сигаретами, можна домогтися поліпшення не тільки в стані серця. За словами науковців, у курців страждають не тільки клітини серцевого м’яза, але й головного мозку, які починають піддаватися атакам з боку білих кров’яних тілець.

]]>
Кішки розуміють людську мову: висновок вчених http://monitor.cn.ua/ua/rest/70948 Японські вчені з’ясували, що домашні кішки можуть відрізнити власні імена від інших слів, які вимовляють люди, і навіть імен інших кішок, які живуть разом з ними. Дослідники, робота яких опублікована в журналі Scientific Reports, використовували метод звикання-відвикання, який часто використовується в експериментах з дітьми. Відпочинок article Sun, 07 Apr 2019 10:26:50 +0300 Домашні кішки сильно відрізняються від собак тим, як вони були одомашнені. Собаки стали тісно взаємодіяти з людьми набагато раніше і одомашнення відбувалося за допомогою селекції, а для кішок цей процес швидше нагадував природний відбір. Багато в чому через це комунікаційні здібності кішок і собак сильно відрізняються: останніх простіше дресирувати і вони набагато чутливіші до вербальних і невербальних знаків, які подає людина.

При цьому багато власників кішок впевнені, що їх вихованці можуть розуміти досить велику кількість слів, а також дізнаватися власне ім’я. Це, однак, до сих пір не було доведено експериментально: в чому саме через те, що здатність до комунікації кішок вивчається рідше, ніж спілкування собак з їх господарями і іншими людьми.

 

Зібрати дані, які б змогли вирішити це питання, вирішили вчені під керівництвом Ацуко Саїто з Токійського університету. Для цього вони провели чотири експерименти за участю кішок, які живуть вдома з господарями, і кішок, які живуть в котячих кафе. Вчені використовували метод звикання-відвикання, який часто використовується в експериментах з участю маленьких дітей. Відповідно до гіпотези, яка лежить в основі цього методу, визначити реакцію на будь-який стимул можна, представивши його після схожих стимулів. Наприклад, для того, щоб з’ясувати, чи може немовля впізнати своє ім’я, йому представляють кілька слів підряд: з кожним новим словом його реакція знижується, але поява імені повинна (в разі, якщо дитина дійсно дізнається своє ім’я) її повернути. Цей же метод застосували і до кішок в новому дослідженні:

У першому експерименті (16 котів, які мешкають вдома з двома іншими кішками або менше) дослідники простежили за реакцією кішок на власне ім’я, вимовлене господарем, після чотирьох іменників. У другому експерименті (34 кішки, що живуть з чотирма іншими кішками) вчені порівняли реакцію кожної кішки на своє ім’я і ім’я своїх пухнастих співмешканців. Третій експеримент був таким же, як і перший, але в ньому взяли участь вже 29 кішок, які живуть з чотирма і більше іншими кішками. Нарешті, в четвертому експерименті вчені перевірили реакцію 33 кішок на незнайомий голос: в ньому тварини слухали запис свого імені, вимовленого одним з експериментаторів.

Вчені з’ясували, що домашні кішки дійсно можуть впізнати власне ім’я: до четвертого слова їхня реакція сильно знижувалася, після чого, коли вони чули своє ім’я, знову підвищувалася (цікаво, що найчастіше на людську вокалізацію учасники реагували поворотом голови і рухами вух). Кішки, які живуть разом з чотирма і більше кішками, також добре впізнавали своє ім’я, але кішки, що живуть в спеціальних кафе, не реагували на своє ім’я після того, як почули імена інших кішок (чого не можна сказати про кішок, які живуть з господарями).

 

Також учасники впізнали своє ім’я і тоді, коли його вимовляв незнайомий голос. Саме це дозволило вченим винести припущення про те, що, швидше за все, кішки впізнають своє ім’я через фонетичні особливості, які дозволяють відрізнити його від інших слів, а не через те, наскільки часто чують своє ім’я у виконанні господаря.

Вчені також дійшли висновку, що те, що кішки знають власні імена, швидше за все означає те, що вони асоціюють його з нагородою або ж покаранням: наприклад, господарі можуть використовувати імена кішок ласкаво, щоб покликати їх погратися або погодувати, а можуть і грубо – щоб насварити за витівку. Це, на думку авторів, може бути значущим фактом, який в подальшому допоможе вивчити поведінку кішок, їх здатність до навчання і комунікацію з господарями.

джерело

]]>
Питание в офисе: как и что есть, чтобы оставаться здоровым http://monitor.cn.ua/ua/rest/70947 Потребление пищи – часть общей корпоративной культуры и важная составляющая здорового коллектива, нормального и продуктивного рабочего процесса. Відпочинок article Sun, 07 Apr 2019 10:14:41 +0300 Заботливые фирмы и их руководители предлагают компенсацию обедов своим сотрудникам, обустраивают удобные кухни и столовые зоны, организовывают регулярную доставку полноценной еды в офис, - пишет thepoint.

А вот «кофе и печеньки», которые часто фигурируют в размещенных работодателями вакансиях как дополнительный бонус к работе, можно смело назвать врагами здорового питания. Давайте вместе разбираться, как наладить процесс питания в офисе, и от чего стоит отказаться.

Что мы делаем не так

Сборы на работу, дорога туда и обратно, пребывание в офисе – все это занимает не меньше трети, а то и всю половину суточного времени. А теперь представьте, что на протяжении этого периода, не заботясь о питании на работе, вы приносите вред своему организму, систематический и ежедневный вред.

Необходимо наладить свое питание на работе так, что бы оно приносило организму пользу, способствовало поддержанию хорошей формы.

Нужно понимать: еда – это важно!

Ведь если не задуматься о своем рационе и не откорректировать питание – начнутся расстройства ЖКТ, сбои в работе желчевыводящих путей и печени, которые влекут за собой постоянную усталость, раздражительность, дискомфорт, избыточный вес. И это – только вершина айсберга.

Давайте разберем самые распространенные проблемы, связанные с питанием офисных работников:

 • тонны кофе и чая;
 • переизбыток сладостей;
 • фастфуд, некачественные продукты, еда из супермаркетов;
 • большие перерывы между приемами пищи.

Добавьте к этому списку курение, отсутствие свежего воздуха и солнечного света в достаточном количестве, малоподвижный образ жизни, и вы получите полноценную картину жизни и питания, с которой сталкивается почти каждый сотрудник офиса.

Ключевые моменты правильного питания в офисе

Для того чтоб улучшить систему питания на работе, надо в полной мере осознать проблему и подумать о себе, начать заботиться о своем организме. Результат уже с первых дней порадует вас высоким КПД, удачами и замечательным самочувствием.

Правильное питание в офисе — это дело привычки, которую надо выполнять с такой же систематичностью, как ежедневный поход на работу

Вот несколько базовых способов питания в офисе и основные лайфхаки улучшения рациона:

 • еда с собой;
 • заказ здоровой пищи в офис;
 • поиск нормальной столовой рядом с офисом;
 • обустройство кухни по договоренности с руководством (холодильник, соковыжималка, блендер);
 • нормирование употребления кофе/сладкого/сигарет;
 • увеличение дневной нормы потребления воды;
 • полноценные обеды;
 • перекусы фруктами, овощами, сухофруктами.

Для того чтобы правильно питаться, достаточно знать элементарные вещи о здоровой пище, и прислушиваться к своему организму. Не стоит ограничивать себя в еде, это может привести к пищевому стрессу, но и переедать не нужно, особенно злоупотреблять сладостями, бутербродами, уличной едой.

Высокое качество продуктов — одно из главных правил здорового рациона. Читайте состав и данные о сроке годности, откажитесь от сомнительной продукции из супермаркетов, ищите хорошие продукты на рынках и в магазинах экотоваров

Правильные перекусы

Правильные перекусы – еще один немаловажный аспект в системе здорового питания на работе. И тут есть чему поучиться у веганов и вегетарианцев: изобретательности у них не отнимешь.

Так что не поленитесь позаимствовать список здоровых, вкусных и полезных блюд:

 • фруктовые и овощные смузи;
 • конфеты из сухофруктов без сахара;
 • питательные бутербродные пасты из семечек, бобовых и овощей;
  салаты;
 • диетические хлебцы из пророщенных зерен.

Такая еда идеальна для офиса, ведь вы не будете смущать коллег ароматом котлет, салями и прочей подобной пищи. К тому же, в полезных продуктах много энергии. После правильного перекуса вы ощутите прилив сил, улучшится мозговая активность и мысль о еде, которая так часто отвлекает на работе, просто не будет вас беспокоить.

Здоровая тарелка

Существуют сотни систем питания и тысячи мнений диетологов, но большинство из них сходится в одном: основа здорового питания – это баланс белков, жиров, углеводов, и их правильное сочетание.

Ученые Гарвардского Института разработали систему питания под названием «Здоровая тарелка». Ее рекомендуют врачи-гастроэнтерологи по всему миру. Она максимально проста в применении, без каких либо радикальных моментов или запретов. Подходит для семейного рациона и не вызывает трудностей с использованием такого пищевого режима на работе.

В суточном рационе должно быть по одной четверти:

 • белковых продуктов (рыба, мясо, яйца);
 • фруктов и ягод (свежие и разных видов);
 • цельнозерновых (цельнозерновой хлеб, каши);
 • овощей (свежие или запеченные, салаты).

Все продукты должны быть качественными и правильно обработанными: свежими, притушенными, сваренными, заправленными высококачественными растительными маслами

Вы можете управлять сегментами своей здоровой тарелки, но поддержание такой системы хотя бы на 50% обеспечит вас суточной нормой необходимых веществ и приблизит к привычке питаться правильно, независимо от образа жизни и места работы.

Разбавьте все это прогулками и тренировками, и ваша жизнь станет здоровее, а значит продуктивнее и ярче.

]]>
П'ять порад психолога жінкам, які звикли жити заради інших http://monitor.cn.ua/ua/rest/70946 Замисліться, для кого ви живете? Є багато жінок і чоловіків, які хочуть все робити самі та тримати все під контролем. В результаті вони забувають про себе, і доводять себе до виснаження. Відпочинок article Sun, 07 Apr 2019 10:08:37 +0300 Є жінки, які все своє життя присвячують іншим: дітям, яких вони виховують, родичам, які залежать від них, партнерам, яких вони контролюють, й іноді цього всього стає надто багато. Такими бувають і чоловіки, але все-таки частіше такий тип особистості властивий жінкам, - пише ТУТКА

Вони багато роблять і мало отримують. Ці люди роблять все і для всіх, тільки б не займатися собою. Проте більшість із них не розуміє, як це може вплинути на них в довгостроковій перспективі.

У всього є межа. Рано чи пізно ці інвестиції стануть емоційним і психологічним тягарем. Навіть якщо ваш розум говорить “чини опір і йди вперед”, тіло досягає межі та починає хворіти. Ваше тіло страждає.

Якщо це так, якщо ви почуваєте себе пригніченим і відчуваєте постійні зміни настрою, змушуйте себе відпочивати. Сповільніть темп свого життя і подумайте над цими п’ятьма питаннями. Це вам дуже допоможе.

1. Скільки часу пройшло відколи ви насолоджувалися тишею і спокоєм?

Тиша корисна для вашого мозку. Це світ для ваших думок. Щодня приймайте “ванну” тиші та самотності. Це допоможе вам осмислити все правильно. Крім того, це також допоможе вам зв’язатися з самим собою.

Деякі жінки звикли проводити велику частину дня, піклуючись про інших. Це означає догляд за залежними родичами, догляд за дитиною, виховання дітей і т. д.

Як правило, ці жінки втрачають моменти тиші, які потрібні нам, коли ми страждаємо від стресу. Вони вважають тишу і самотність дивною і даремною. Але це важливо – щодня забезпечувати собі годину мовчання.

2. Ви ведете важливі розмови?

Значимі розмови треба вести з людьми, які можуть почути і зрозуміти вас. Це друзі та інші люди, які емоційно пов’язані з нами.

Подібні розмови допомагають позбутися від багатьох внутрішніх проблем, і глибше вникнути в деякі аспекти вашого повсякденного життя, щоб отримати нову перспективу. У світі, що швидко змінюється, розмови помалу втрачають свою цінність. Цінуйте їх. Зустрічайтеся з людьми, щоб говорити про все і ні про що.

3. Навіть якщо ви думаєте, що можете зробити все, ви не можете. Ви маєте право плакати.

Немає 30 годин на день, і ні, ви не можете віддати навколишнім 90% свого часу. Впевненість в тому, що “я можу зробити все” і “я повинен робити все, що від мене хочуть”, веде в нікуди.

Проте, ви, напевно, не знаєте, як сказати “я не можу”. Попри це, необхідно і корисно почати голосно вимовляти одну з наступних фраз :

 • Я втомився (а) сьогодні. Я не можу вам допомогти.
 • Ні, напевно, я не зможу допомогти вам і через декілька днів. Мені треба трохи часу для себе.
 • Ні, я вирішив, що не можу робити те, що ви просите мене зробити. Це приголомшує мене.
 • Я почуваю себе недобре, і я повинен потурбуватися про себе.

4. Пишайтеся собою і цінуйте себе щодня.

Люди, які звикли робити все для інших, не почувають себе потрібними. Тому що всі вважають, що вони їм зобов’язані. Адже вони тут, щоб допомогти, підтримати, зміцнити, бути рукою допомоги і піклуватися про все.

Проте, якщо інші не здатні бути вдячними за все те хороше, що ви робите, ви повинні зробити це самі. Немає нічого поганого в тому, щоб шанувати і любити себе. Добре відчувати гордість за все те хороше, що робиш, і бути своєю щоденною підтримкою.

5. Навчіться піклуватися про себе.

Інші люди керують вашим часом, емоціями, турботою, увагою і енергією. Але ви можете запропонувати собі набагато більше.

 • Дайте собі час для себе.
 • Даруйте собі подарунки. Купіть собі те, що любите.
 • Робіть те, що вам подобається щодня.
 • Подорожуйте.
 • Піклуйтеся про свою зовнішність.
 • Заведіть друзів, які змусять вас сміятися.

Не бійтеся думати про це. Внесіть зміни у своє життя, якщо ви розумієте, що вам це потрібно. Ви живете в першу чергу заради себе, і ваше життя повинне належати вам.

]]>
100 речей, які потрібно зробити в житті http://monitor.cn.ua/ua/rest/70945 Життя коротке і прожити його треба максимально яскраво. Відпочинок article Sun, 07 Apr 2019 10:05:26 +0300 Хочеться, щоб кожен день траплялося щось, що запам’ятовується. Світ навколо нас величезний і різноманітний. У ньому стільки всього, що зробити вибір дуже складно. Куди поїхати, коли навколо стільки цікавих країн?! Що приготувати на сніданок, адже в магазині стільки всього смачного?! Кожну хвилину ми повинні вибирати. Все встигнути неможливо. Одна людина склала список речей, які, на її думку, найважливіше встигнути зробити в житті.

Ось цей список 100 речей які потрібно зробити за життя:

1. Заснути під зірками
2. Вимкнути свій мобільник на тиждень
3. Поплавати з дельфінами

4. Пірнути з аквалангом
5. Спробувати текілу в Мексиці

6. Вивчити англійську
7. Полазити по деревах

8. Зайнятися коханням на пляжі
9. Пускати мильні бульбашки

 

10. Написати історію свого життя
11. Написати листа і відправити його в пляшці в море

12. Посадити дерево
13. Побачити пінгвінів

14. Навчитися танцювати сальсу
15. Створити свій бізнес

16. Закохатися без пам’яті
17. Побути членом журі

 

18. Протанцювати всю ніч
19. Постояти під водоспадом

20. Зустріти Хеллоуїн в Америці
21. Лежати на березі океану і слухати шум хвиль

22. Навчитися кататися на ковзанах
23. Взяти участь у карнавалі у Венеції

24. Написати свій план на рік і слідувати йому
25. Спостерігати місячне затемнення

 

26. Зустріти Новий рік в екзотичному місці
27. Стрибнути з парашутом

28. Полюбити себе
29. Запросити незнайомця на побачення

30. Зайнятися сексом в туалеті ресторану
31. Купити дуже дорогий одяг

32. Навчитися водити машину
33. Побувати в Парижі

34. Провести цілий день з книгою
35. Зустріти справжніх друзів

36. Побачити захід сонця на Балі
37. Побачити вживу 7 чудес світу

38. Стрибнути в море зі скелі
39. Подолати страх невдачі

40. Пограти з коалами
41. Відправитися в морську подорож

42. Розіграти по-крупному друзів
43. Забратися на Ейфелеву вежу

44. Зробити пожертвування анонімно
45. Зробити раптовий сюрприз коханій людині

46. Покурити кальян
47. Створити свій сайт або блог

48. Потусити на Ібіці
49. Зробити своє генеалогічне дерево

50. Провести вихідні в спа-центрі
51. Пробігти марафон

52. Покататися на сноуборді
53. Медитувати 3 години

54. Потримати в долонях живого метелика
55. Проїхатися верхи на коні по узбережжю

56. Познайомитися з ким-небудь на вулиці
57. Віддати бездомному свій сніданок

58. Взяти участь у флешмобі
59. Навчитися добре користуватися комп’ютером

60. З’їсти картоплю, приготовану на вогнищі
61. Провести цілий день з коханим/ною у ліжку

62. Виїхати в незнайоме місто на весь день і бродити там на самоті
63. Зняти свій фільм

64. Побудувати будинок
65. Взяти автограф у зірки

66. Відвідати футбольний матч на гігантському стадіоні
67. Сходити на полювання

68. Проїхати на ровері не менше 100 кілометрів
69. Зробити що-небудь своїми руками і продати це

70. Політати на повітряній кулі
71. Покататися на верблюді або слоні

72. Побувати на всіх континентах
73. Побувати на карнавалі в Бразилії

74. Забратися на схил якої-небудь великої гори
75. Провести день у лісі, харчуючись тим, що там знайдеться

76. Зайнятися серфінгом
77. Побачити Віденську оперу

78. Побувати в усіх столичних містах Європи
79. Навчитися красиво фотографувати

80. Навчитися говорити по-італійськи
81. Навчитися танцювати танго в Аргентині

82. Викупатися в одязі
83. Покупатися вночі голяка

84. Взяти участь у дегустації у винному підвалі
85. Повністю змінити свій образ

86. Забратися на вулкан
87. Побувати на нудистському пляжі

88. Спробувати блюдо, яке викликає страх
89. Потрапити на обкладинку журналу

90. Перемогти в конкурсі
91. Покататися на спині черепахи

92. Побігати по калюжах у грозу
93. Покататися на кабріолеті

94. Познайомитися з голлівудською зіркою
95. Обжертися полуницею

96. Обмінятися сувенірами з вождем дикого племені
97. Зробити татуювання

98. Написати книгу
99. Написати список з 100 своїх досягнень

100. Померти

джерело

]]>
7 квітня - Благовіщення http://monitor.cn.ua/ua/rest/70944 Свято Благовіщення, коли Ангел Господній доніс Марії благу звістку про народження Сина Свого Ісуса. Відпочинок article Sun, 07 Apr 2019 10:03:17 +0300 Починаючи з ранньої християнської Церкви подія Благовіщення розглядалася як перший акт виконання Богом Своїх обітниць про Христа.
Христос - це грецьке слово, що означає помазаник, слово ж Месія є єврейським і означає те ж саме, що й грецьке. Тому юдеї або євреї називають Господа Месією. Сучасна назва свята Благовіщення (у перекладі з латинської - «сповіщення») стала вживатися в церковному лексиконі через 600-700 років після Різдва Ісуса Христа.

Історія свята Благовіщення на основі першоджерела Слова Божого звучить так: «А шостого місяця від Бога був посланий Ангол Гавриїл у галілейське місто, що йому ім’я Назарет, до діви, що заручена з мужем була, на ім’я Йосип, із дому Давидового, а ім’я діві Марія. І, ввійшовши до неї, промовив: Радій, Благодатна! Господь з Тобою, Ти благословенна між жонами. Вона ж, побачивши його, збентежилася від його слів і стала роздумувати, що б то значило це привітання. І Ангол промовив до неї: Не бійся, Маріє, бо ти знайшла благодать у Бога, і ось зачнеш в утробі, і народиш Сина, і даси Йому ім’я Ісус. Він буде великим і Сином Всевишнього званий, і Господь Бог дасть Йому престол Його батька Давида, і буде царювати над домом Якова, а Його царству не буде кінця. »(Євангеліє від Луки, глава 1, вірші 26-33)
Дата свята Благовіщення пов’язується з датою Різдва Христового. Між ними рівно 9 місяців.

На додаток можна сказати, що Бог і раніше через пророка Даниїла вже згадував про Христа: «А ще я говорив і молився, та ісповідував гріх свій та народу мого Ізраїля, і клав свою молитву перед лице Господа, мого Бога, за святу гору мого Бога; і ще я говорив на цій молитві, а той муж Гавриїл, якого я бачив у видінні напочатку, швидко прилетів, і доторкнувся до мене за часу вечірньої хлібної і він напучував мене, і говорив зо мною та й сказав: Даниїле, я тепер вийшов, щоб умудрити тебе в розумінні.

На початку молитов твоїх вийшло слово, і я прийшов об’явити його тобі, бо ти улюблений, і приглянься до цього слова, і придивися до видіння. Сімдесят років-тижнів призначено для твого народу та для міста твоєї святині, аж поки переступ буде докінчений, і міра гріха буде повна, аж поки вина буде спокутувана, і вічна правда приведена, аж поки будуть потверджені видіння й пророк, і щоб помазати Святеє Святих. Та знай і розумій: від виходу наказу, щоб вернути Ізраїля й збудувати Єрусалим, аж до Владики Месії сім тижнів та шістдесят і два тижні. І вернеться народ, і відбудований буде майдан і вулиця, і то буде за тяжкого часу. І по тих шостидесятьох і двох тижнях буде погублений Месія, хоч не буде на Ньому вини. А це місто й святиню знищить народ володаря, що прийде, а кінець його у повідді. І аж до кінця буде війна, гострі спустошення. І Він зміцнить заповіта для багатьох за один тиждень, а за півтижня припинить жертву та жертву хлібну. І на святиню прийде гидота спустошення, поки знищення й рішучий суд кари не виллється на спустошителя».(Книга пророка Даниїла, глава 9:20-27).

Більше того, через пророка Михея, Бог попередив навіть про місце, де народиться Ісус Христос: «А ти, Віфлеєме-Єфрате, хоч малий ти у тисячах Юди, із тебе Мені вийде Той, що буде Владика в Ізраїлі, і віддавна постання Його, від днів віковічних.»(Книга пророка Михея, голова 5:2)
Так, свято Благовіщення, коли Ангел Господній доніс Марії благу звістку про народження Сина Свого Ісуса, є значною подією в житті християнської Церкви і відзначається святковими богослужіннями в Церквах, що сповідують Ісуса Христа, як Єдинородного Сина Божого, Спасителя, що пролив Свою Святу Кров за наші гріхи. І тепер кожен, хто вірує в Сина, той має вічне життя; а хто в Сина не вірує, той життя не побачить, а гнів Божий на нім перебуває. (Іоан.3: 36).

]]>
Гороскоп на наступний тиждень з 8 по 14 квітня http://monitor.cn.ua/ua/rest/70938 Дні з 8 по 10 квітня будуть не дуже хорошими. Ілюзорність, неясність, метушливість. Меркурій все ще буде в з'єднанні з Нептуном, а це – фейк, марення, паноптикум. Відпочинок article Sun, 07 Apr 2019 09:48:51 +0300 Це найгірший час для комерції, покупок. Можна щось не те купити. Зате для злодіїв-домушників і інших подібних персонажів це благодатні дні.

У той же час з понеділка по середу – кращі дні, щоб звертатися до Бога, проводити духовні практики. Це гарний час для чищення організму, відвідування басейнів, прийняття ванни та іншого.

Прекрасно можуть проходити таємні переговори, в тому числі між політиками.

А далі, як на контрасті, з 11 по 14 квітня, Сонце буде робити тригон до Юпітера, а це означає зростання, розширення. Великий позитивний імпульс. Тому можна зайнятися масштабними справами. Дуже хороший період, коли можна щось купити, продати, вкластися в нерухомість, в автомобіль. Тим більше що Марс увійшов в зодіакальний знак Близнюків, і це дуже добре для засобів пересування. Можна приділити увагу своєму авто – відремонтувати, змінити колеса або просто помити.

Протягом усього тижня буде підвищена аварійність. І активізація молоді.

 Овен (21.03—20.04).
Ви навчитеся робити гроші з нічого, тільки не сприймайте цю фразу буквально і не купуйте пензлик iз фарбами для малювання купюр. Просто всі ваші ідеї люди почнуть сприймати як геніальні.
Дні: спр. — 8; неспр. — 9.
 
Телець (21.04—21.05). Більше мовчiть і не діліться планами. У вашому випадку вислiв «мовчання — золото» може не спрацювати, тому оцінiть самі, скільки коштує одне ваше слово, висловлене по суті.
Дні: спр. — 10; неспр. — 11.
 
Близнюки (22.05—21.06). Розумова праця принесе вам більше капіталів, ніж фізична робота. Тому вчіть мови, більше читайте і пробуйте себе в новій справі. Пам’ятайте, що кількість майже завжди переростає в якість.
Дні: спр. — 12; неспр. — 13.
 
Рак (22.06—23.07). Декому з вас випаде шанс змінити професію, не пропустіть його. Вам надійдуть цікаві та вигідні пропозиції, деякі з них будуть від давніх друзів.
Дні: спр. — 12; неспр. — 14.
 
Лев (24.07—23.08). Друзi допоможуть вам розібратися в тонкощах нової справи, а вам залишиться лише одягнутися для солідності. Особисте життя також складеться непогано, ви просто купатиметеся в коханнi.
Дні: спр. — 9; неспр. — 10.
 
Діва (24.08—23.09). На цьому тижнi слово «нудьга» не для вас. Любовних пригод буде море, тільки постарайтеся іноді виринати і озиратися. Фiнансовi переговори будуть удалими.
Дні: спр. — 11; неспр. — 12.
 
Терези (24.09—23.10). Вiдвiдайте салони краси та модні магазини, нехай у майбутніх обранців не залишиться жодного шансу врятуватися. Однак у низці романів не пропустите зустріч з єдиною і довгоочікуваної половинкою.
Дні: спр. — 13; неспр. — 14.
 
Скорпіон (24.10—22.11). Ваш нестандартний підхід до будь-якої справи може стати в нагоді — поки всі діють за правилами, ви будете вже далеко. У компаньйони краще брати таких швидких людей, як і ви самі.
Дні: спр. — 8; неспр. — 10.
 
Стрілець (23.11—21.12).  На горизонті може замаячити майбутній обранець, підготуйтеся до побачення, все має бути на висоті. Рiвних вам у питаннях зваблювання не знайдеться, але підстрахуватися не завадить.
Дні: спр. — 11; неспр. — 13.
 
Козеріг (22.12—20.01). Ваше бажання здобути владу може здійснитися. Але не забудьте, що за блискучою мішурою з найкрасивіших кабінетів і довгоногих секретарок ховається наполеглива праця, безсонні ночі та нескінченні підступи конкурентів.
Дні: спр. — 12; неспр. — немає.
 
Водолій (21.01—19.02). У вас буде надзвичайно розвинене почуття відповідальності, вам довiрятимуть найскладніші справи на підприємстві. Але не дозволяйте сідати вам на шию, зберігайте особистий простір.
Дні: спр. — 10; неспр. — 14.
 
Риби (20.02—20.03). У вас є всі шанси для того, щоб стати акулами бізнесу. Тільки постарайтеся сильно не кусатися і боріться з конкурентами законними методами.
Дні: спр. — 8; неспр. — 9.

]]>
Погода в Чернігові на тиждень, прогноз ... http://monitor.cn.ua/ua/rest/70925 Відпочинок article Sun, 07 Apr 2019 09:39:27 +0300

]]>
7 квітня - Всесвітній день здоров’я http://monitor.cn.ua/ua/rest/70924 У нашій суспільній свідомості вітає одна дуже проста думка, безпосередньо пов’язана з питаннями здоров’я і проблемами його відсутності. «Буде здоров’я - решта все, додасться», - так звучить це багатовікове спостереження. Відпочинок article Sun, 07 Apr 2019 09:35:42 +0300 І дійсно, наявність або відсутність у людини цього найціннішого стану, докорінно визначає його повсякденне життя, соціальне і суспільне оточення. Здоров’я - це справжнє багатство, наявність якого ми з вами інколи ігноруємо. Здорові люди здебільш рідко замислюються про те, як правильно і розумно влаштувати свій побут і життєдіяльність, щоб їх здоров’я залишалося міцним і надійним на тривалу перспективу. Наше власне здоров’я дуже легко втратити. Люди, що страждають тими чи іншими, особливо хронічними захворюваннями, на практиці кажен день стикаються з масою проблем, які активно відволікають їх від справжнього повноцінного життя.

Міжнародний святковий день, спрямований на залучення широкої громадської уваги до цих проблем і питань - Всесвітній день здоров’я, відзначається щорічно 7-го квітня. Це свято увійшло в традицію, за даними проекту DilovaMova.com, з середини минулого століття. Дата святкування Всесвітнього дня здоров’я приурочена дню створення Всесвітньої організації охорони здоров’я, відомої нам під абревіатурою «ВООЗ», а точніше дню прийняття статуту цієї організації. Статут ВООЗ було прийнято 7-го квітня 1948-го року, тоді ж, на першій сесії Всесвітньої асамблеї охорони здоров’я і виникла ідея проводити це міжнародне свято. До 1950-го року цей день відзначався 22-го липня, в день, коли сталася масштабна ратифікація запропонованого Статуту ВООЗ, потім День закріпився за нинішньою датою.

Традиції святкування Всесвітнього дня здоров’я нерозривно пов’язані з діяльністю всієї системи нашої охорони здоров’я. Працівники клінік, лікарень і госпіталів, ті хто так чи інакше з обов’язку професії і служби надає медико-санітарну допомогу всім, хто її потребує, як найкраще розуміють цінність здоров’я. Профілактика та увага до нашого власного здоров’я, - є основною метою проведених медиками в цей день акцій та заходів. Численні інформаційні матеріали, брошури та буклети, семінари, виступи фахівців і навіть концерти, які приурочені цьому Дню, в простій і доступній формі пояснюють нам важливість цієї позитивної ініціативи.

]]>
7 квітня день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/70923 ВІТАЄМО! Відпочинок article Sun, 07 Apr 2019 09:34:43 +0300 Бисько Анатолій Володимирович
Гедрович Андрій Олександрович
Зайченко Марина Олександрівна
Козирєв Віталій Анатолійович
Мозгов Олександр Іванович
Нацик Світлана Віталіївна
Овчаренко Олександр Володимирович
Підгайний Петро Михайлович
Степанов (Мамонтов) Валерій Володимирович
Чакун Олександр Дмитрович
Шандренко Людмила Володимирівна
Кондратьєва Інна Миколаївна


Хочете, щоб знали про іменинників все? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
6 квітня - Міжнародний день спорту на благо миру та розвитку http://monitor.cn.ua/ua/rest/70903 До цього дня вчені та історики не можуть прийти до однозначного висновку - де ж вперше людина вигадала спорт. Відпочинок article Sat, 06 Apr 2019 08:09:23 +0300 Це не дивно, так як діяльність, яку сучасна наука відносить до такого поняття, як заняття спортом, була притаманна без винятку всім людям по всій землі і схоже, що в усі часи. Змагання, гра, розвага, активний відпочинок, численні інтелектуальні вправи, досягнення кращих результатів, тренування фізичних та інших навичок, ось лише невеликий перелік тих видів діяльності, які включає в себе це широке поняття. І не дивлячись на максимальний накал зусиль і емоцій, які іноді додаються при занятті спортом, однозначно одне - це абсолютно мирний процес. Він сприяє розвитку і є життєствердним в усіх відношеннях.

Відзначаючи ці характерні і безцінні моменти спортивної діяльності для кожної людини і для суспільства в цілому, враховуючи ряд міжнародних ініціатив, 23-го серпня 2013-го року Генеральна Асамблея ООН прийняла резолюцію № A/RES/67/296, в якій проголосила 6-е квітня Міжнародним днем спорту на благо миру та розвитку.
Нагадаємо, що повага, і по можливості гідне ставлення до спорту, і спортивних змагань, супроводжувало суспільне життя протягом різних історичних поворотів.

Приміром, за даними проекту DilovaMova.com, в недавній історії, ще з часів Радянського Союзу, в державних календарях був присутній «День фізкультурника», який відзначався в другу суботу серпня. Після подій початку 90-х років, фізкультура і спорт вже традиційно залишалися бажаними і улюбленими заняттями для багатьох жителів великої країни, адже це і здоров’я, і бадьоре самопочуття, і маса позитивних емоцій. Свята, присвячені фізичній культурі та спорту благополучно збереглися в національних календарях деяких незалежних держав, що прийшли на зміну СРСР.

Приміром, в нашій суверенній Україні «День фізичної культури і спорту» зараз відзначається в другу суботу вересня, згідно до Указу Президента України від 29-го червня 1994-го року № 340/94. Також є і «Міжнародний день спортивного журналіста», який відзначається щорічно 2-го липня.

Спорт на благо миру та розвитку - ключове формулювання цієї міжнародної події, яке підкреслює важливість і необхідність цього виду загальнолюдської діяльності для всіх нас, для суспільства, держави, урядових та неурядових організацій. Здоровий спосіб життя, фізична і інтелектуальна активність є запорукою нашого загального процвітання і благополуччя.

]]>
6 квітня день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/70902 ВІТАЄМО! Відпочинок article Sat, 06 Apr 2019 08:07:33 +0300 Зайченко Марина Олександрівна
Кабиш Євдокія Олексіївна
Кириченко Ніна Данилівна
Копа Олександр Гаврилович
Копил Юлія Володимирівна
Кудря Василь Васильович
Никоненко Віталій Миколайович
Поклад Олександр Володимирович
Рожок Наталія Володимирівна
Рубан Олег Генадійович
Соболь Юрій Олексійович
Сокулінська Надія Петрівна
Супрун Микола Степанович
Фаль Володимир Петрович


Хочете, щоб знали про іменинників все? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
5 квітня - була прийнята Перша українська конституція http://monitor.cn.ua/ua/rest/70878 Перша українська конституція була прийнята на зборах козацтва біля містечка Тягина на правому березі річки Дністер 5 квітня 1710 року. Відпочинок article Fri, 05 Apr 2019 08:33:54 +0300 Повна назва цього документа — «Договір та Встановлення прав і вольностей Війська Запорозького та всього вільного народу Малоросійського між Ясновельможним гетьманом Пилипом Орликом та між Генеральною старшиною, полковниками, а також названим Військом Запорозьким, що за давнім звичаєм і за військовими правилами схвалені обома сторонами вільним голосуванням і скріплені найяснішим гетьманом урочистою присягою».

Пилип Орлик був близьким до гетьмана генеральним писарем, котрого після смерті гетьмана Івана Мазепи було обрано на раді старшин його наступником. Конституція Пилипа Орлика - скорочена назва документу, що визначав права і обов’язки обраного гетьмана.

Ще її інколи називають Бендерською конституцією тому що вона була прийнята українським козацтвом саме біля містечка Тягина на правому березі річки Дністер, а турецька назва цого містечка — Бендери, нині це територія Молдови.

]]>
5 квітня день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/70877 ВІТАЄМО! Відпочинок article Fri, 05 Apr 2019 08:33:11 +0300 Безпала Любов Іванівна
Воронько Ірина Олександрівна
Коробка Іван Іванович
Кривоус Наталія Віталіївна
Лазаренко Сергій Михайлович
Люшня Віктор Володимирович
Мажуга Олександр Леонідович
Медвідь Валентина Михайлівна
Сердюк Юрій Вікторович
Тарасов Віктор Володимирович
Хміль Валерій Васильович
Швидченко Тетяна Михайлівна
Шевченко Олександр Олександрович


Хочете, щоб знали про іменинників все? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
4 квітня - Міжнародний День бродячих тварин http://monitor.cn.ua/ua/rest/70861 4 квітня гарний День, щоб приділити особливу увагу більш ніж 600.000.000 бродячих тварин в нашому світі. Відпочинок article Thu, 04 Apr 2019 07:15:21 +0300 Собаки і кішки повинні мати дома. Але бродячі собаки і бездомні коти не з’являються самі по собі.

Вони ведуть іноді вельми тяжкі та нещасні життя на вулицях. Вони часто просто вмирають, страждають від сильної спеки, холоду або хвороб. Дуже часто, вони переслідуються жорстокими людьми.
Ми, як люди, які піклуються про тварин, можемо зробити щось, щоб полегшити становище бродячих тварин.

4 квітня ця Всесвітній День бродячих тварин. Він ініційований щоб показати співчуття, турботу, а також вжити заходів для бродячих тварин по всій нашій планеті.

Що можна зробити вже зараз? Наприклад, підтримати цей День розповівши про нього тим, кого ви знаєте або поселити бездомного собаку. Чи є у вас по близькості притулок для тварин? Чи можете ви допомогти людям, які займаються допомогою таким тваринам?

]]>
4 квітня день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/70860 ВІТАЄМО! Відпочинок article Thu, 04 Apr 2019 07:13:34 +0300 Артеменко Євгеній Валентинович
Ємець Володимир Володимирович
Кекух Віктор Федорович
Кирилюк Василь Денисович
Коцюр Андрій Михайлович
Легейда Олена Вікторівна
Лещенко Світлана Віталіївна
Рудько Микола Олександрович
Стеценко Сергій Федорович
Фесюк Валентина Олександрівна
Яковлєва Оксана Вікторівна
Ярмак Олександр Гаврилович


Хочете, щоб знали про іменинників все? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
3 квітня день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/70834 ВІТАЄМО! Відпочинок article Wed, 03 Apr 2019 07:27:36 +0300 Васильченко Вячеслав Георгійович
Войтюк Юлія Олександрівна
Демиденко Ольга Михайлівна
Конаш Олександр Миколайович
Муравко Григорій Михайлович
Мурашко Катерина Михайлівна
Полянна Віта Михайлівна
Рожок Василь Дмитрович


Хочете, щоб знали про іменинників все? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
2 квітня - Всесвітній День розповсюдження знань про аутизм http://monitor.cn.ua/ua/rest/70809 Цей розлад характеризується вираженим і всебічним дефіцитом спілкування і соціальної взаємодії, досить обмеженими інтересами, а також часто повторюваними діями. Відпочинок article Tue, 02 Apr 2019 07:53:07 +0300 Попереджений, - в більшості випадків означає - озброєний. Взявши інформацію на озброєння ми здатні протистояти безлічі негативних явищ. Здатність перебудувати себе з урахуванням нових факторів завжди допомагало людям виходити навіть з найскладніших ситуацій.
Звичайно ж ситуації бувають різні, але вони далеко не завжди залишаються безвихідними. Це підкреслює одна з резолюцій Генеральною Асамблеєю ООН, прийнята 18-го грудня 2007-го року № A/RES/62/139.
 
Всесвітній день розповсюдження інформації про проблему аутизму, встановлений в даній резолюції і відзначаючийся тепер щорічно 2-го квітня, заснований саме з цією метою. Аутизм - це не вирок, це всього лише діагноз, своєчасне визначення якого в більшості випадків допомагає вчасно розпочати процеси реабілітації і адаптації.

Сучасне значення поняття «аутизм» в якості назви хвороби з’явилося не так давно. У минулому сторіччі, в 1938-му році австрійський педіатр і психіатр Ганс Аспергер на одній зі своїх лекцій з дитячої психології став використовувати термін, введений швейцарським психіатром Ейгеном Блейлером для визначення досліджуваної їм симптоматики, названої Аспергером як «аутістічні психопати». Саме Блейлеру належить сучасне поняття термінології аутизму.

Аутизм є розлад, який виникає внаслідок порушення розвитку дозрівання синоптичних зв’язків в головному мозку зростаючого організму дитини. Цей розлад характеризується вираженим і всебічним дефіцитом спілкування і соціальної взаємодії, досить обмеженими інтересами, а також часто повторюваними діями. Гостроту цих ознак можна визначити вже у віці до трьох років. Захворювання має генетичний характер і його основні причини поки не відомі науці, однак своєчасна реабілітація дитини з ранніх років його життя дозволяє у багатьох випадках домогтися впевнених результатів у соціальній адаптації, що сприяє більш повноцінному життю.

Історії відомо не мало яскравих особистостей, у яких спостерігалися деякі симптоми цієї не простої хвороби. Приміром, Вінсент Ван Гог і Леонардо да Вінчі, Гаррі Труман і Авраам Лінкольн, Вуді Аллен і Боб Ділан, і багато інших.

]]>
2 квітня день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/70808 ВІТАЄМО! Відпочинок article Tue, 02 Apr 2019 07:51:46 +0300 Блінова Світлана Олександрівна
Васильченко Вячеслав Георгійович
Войтюк Юлія Олександрівна
Зінін Дмитро Олександрович
Конаш Олександр Миколайович
Муравко Григорій Михайлович
Мурашко Катерина Михайлівна
Полянна Віта Михайлівна
Рожок Василь Дмитрович


Хочете, щоб знали про іменинників все? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>