Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: Відпочинок http://monitor.cn.ua/ Інформ-агенція «Чернігівський монітор» http://monitor.cn.ua/i/sm-logo.png Чернігівський монітор http://monitor.cn.ua/ 26 жовтня - який день, свято та прикмети http://monitor.cn.ua/ua/rest/90333 26 жовтня в світі святкують День приємних несподіванок, в Австрії - день республіки, в Азербайджані - свято граната, православна церква вшановує день Іверської ікони Пресвятої Богородиці. Відпочинок article Tue, 26 Oct 2021 08:05:52 +0300 Щире і веселе свято - День приємних несподіванок - відзначають 26 жовтня.

Невідомо, хто і коли став ініціатором його проведення, але очевидно - це позитивно налаштована і відкрита світові людина. Щороку у Дня з'являється все більше прихильників, тому сьогодні він набуває все більш широкого характеру святкування.

Традиції Дня, природно, випливають із самої назви свята - цього дня заведено робити різні "приємності" іншим людям, до того ж без особливого приводу і навіть малознайомим. А радість від несподіваного подарунка або уваги - грає чималу роль у житті кожного з нас.

У православній церкві 26 жовтня особливо шанують Іверську ікону Пресвятої Богородиці, яка також відома як Привратниця або Вратарниця. Вона вважається чудотворною і, згідно з переказами, була написана євангелістом на ім'я Лука. Сьогодні ікона зберігається на території Іверського монастиря в Греції на священній горі Афон.

Існує така легенда про набуття ікони. В 9 столітті одна мешканка Нікеї, бажаючи врятувати лик Богородиці від іконоборців, опустила ікону в море, де вона зберігалася протягом двох століть. В 11 столітті ченці Іверського монастиря побачили посеред водної гладі зображення Божої Матері, яка підтримується вогненним стовпом. Преподобний Гавриїл Святогорець за вказівкою Діви Марії пройшов водою до ікони і переніс її до монастиря. Однак вранці лик виявили над воротами обителі. Так повторювалося кілька разів, поки, зрештою, ікону не залишили на тому місці, яке вона для себе обрала.

Іверській іконі Божої Матері молилися про позбавлення від різних побутових проблем, про розраду в біді. Також у молитвах просили захисту від пожежі і щодо примноження родючості землі.

Прикмети:

Сонце сходить з-за хмар - до зміни погоди.

Хмари червоного кольору - до дощу.

Хмари з півдня йдуть - до поривчастого вітру.

Іменини: Веніамін, Інокентій, Короп, Микита, Трохим.

]]>
26 жовтня день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/90332 ВІТАЄМО! Відпочинок article Tue, 26 Oct 2021 08:01:27 +0300 Бойко Володимир Миколайович
Гришенко Валентина Василівна
Каленюк Микола Михайлович
Маюренко Галина Іванівна
Мельничук Валентин Васильович
Сорока Лариса Володимирівна
Симоненко Лідія Григорівна
Ситник Сергій Миколайович
Єрко Петро Павлович

Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
25 жовтня - який день, свято та прикмети http://monitor.cn.ua/ua/rest/90307 25 жовтня відзначають міжнародний день шкільних бібліотек, європейський день юстиції, всесвітній день опери, всесвітній день макаронів, день панк-культури і міжнародний день боротьби жінок за мир. Відпочинок article Mon, 25 Oct 2021 08:02:44 +0300 Міжнародний день шкільних бібліотек (International School Library Day) святкують з ініціативи ЮНЕСКО у багатьох країнах щороку у четвертий понеділок жовтня, з 1999 року. До того ж щороку його присвячують окремій темі.

Уперше його проголосив президент Міжнародної асоціації шкільних бібліотек Бланш Вуллз. У 2005 році офіційний статус свята підтвердив уже новий президент цієї організації Пітер Дженко.

Європейський день юстиці
ї відзначають щороку 25 жовтня. Свято має наблизити правосуддя до громадян, інформувати про їх права і допомогти роботі Ради Європи та Європейської Комісії з питань правосуддя (CEPEJ), з інформаційною метою моделюючи судові процедури і процеси. Це свято громадян Європи, студентів і людей, що працюють у сфері правосуддя. Цього року CEPEJ підтримала 18 починань, як відзначити Європейський день юстиції, що походять від вісімнадцяти країн-членів Ради Європи.

Всесвітній день макаронів – молоде свято. Його запровадили в 1995 році. Це сталося на конгресі виробників пасти, тобто макаронів, який природно проводили в Італії. Учасники конгресу вирішили, що свято відзначатимуть 25 жовтня, а називатись воно буде World Pasta Day.

C 1980 року світова спільнота відзначає 25 жовтня особливе свято, Міжнародний день боротьби жінок за мир. По суті, це глибоко символічна подія, адже саме мати дарує життя дитині, і її прагнення, щоб не сталося, зберегти мирне співіснування країн абсолютно логічно.

Міжнародний день опери виник з ініціативи провідних міжнародних оперних союзів: OPERA America, Opera Europa and Ópera Latinoamérica.

25 жовтня обрали Днем Опери не випадково: саме цього дня народилися великі композитори Жорж Бізе і Йоганн Штраус.

День панк-культури. Рух панків народився, щоб "померти молодим". Однак сьогодні - майже 50 років потому - панки як і раніше живі і здорові.

Православна Церква вшановує пам'ять мучеників Прова, Тараха і Андроника. За переказами, вони постраждали за Христа в 304 році в місті Тарсі Кілікійському. На пропозицію язичників принести жертву ідолам, святий Тарах відповів, що він приносить жертву Єдиному, Істинному Богу в чистому серці. Проконсул побачив твердість святих у сповіданні істинної віри і піддав їх тортурам.

Прикмети:

Багато зірок 25 жовтня – до багатого врожаю;
Якщо в цей день віє вітер південний – буде тепло, а якщо північний – буде холодно;
Напрямок вітру змінюється - похмура погода встановиться надовго.
Грім гримить – до безсніжної і теплої зими
Птахи низько до землі летять – до ранньої і холодної зими

Іменини: Іван, Кузьма, Федот, Тарас, Макар

]]>
25 жовтня день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/90306 ВІТАЄМО! Відпочинок article Mon, 25 Oct 2021 07:59:55 +0300 Гришенко Валентина Василівна
Данько Григорій Володирович
Ємельянов Руслан Васильович
Жирнов Ігор Іванович
Кадала Яна Владиславівна
Коваленко Світлана Володимирівна
Кравцов Олександр Вікторович
Міненко Наталія Йосифівна
Панич Олексій Володимирович
Полосьмак Василь Іванович
Скопич Алла Геннадіївна
Хархун Сергій Анатолійович
Шелков-Белов Владислав Петрович

Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
Як називаються українські стародавні прикраси: салби, баламути, кризи та інші http://monitor.cn.ua/ua/rest/90288 Український народний костюм важко уявити без прикрас, адже такі аксесуари не лише збагачують образ, а й мають певний закодований сенс. Відпочинок article Sun, 24 Oct 2021 14:05:41 +0300  

Далі розбираємо, які є види українських традиційних прикрас, чим відрізняються коралі від пацьорків, а дукати відмінні від згарди.

Ці всі прикраси можна назвати одним словом – намисто, проте це буде занадто просте згрупування.

Кожна нашийна прикраса унікальна і має свої особливості: кількість ниток, матеріал, спосіб виготовлення тощо.

Як називаються українські традиційні прикраси:

Шелести – це прикраса, яку носили переважно на Гуцульщині. Таке намисто виглядає, як ланцюжки з круглих металевих дзвіночків.

 

Коралі – ця нашийна прикраса є однією з найпопулярніших та навіть найпоширеніших серед сьогоденної сувенірної продукції. Цю прикрасу створювали з кількох ниток (разків), на які нанизували червоні намистини у формі циліндрів. Разки були неоднакові – дрібні та масивні намистини на різних нитках.

Гердан – це виріб з бісеру, який спочатку носили тільки чоловіки. У гердані поєднуються різні візерунки. Сама прикраса виглядає, як дві плоскі стрічки, які поєднані своїми краями у місці сонячного сплетіння. Це фінальне завершення прикраси нагадує медальон.

Згарди – це, перш за все, намисто-оберіг. У зображеннях використовували образи сонця, кола тощо. Ця прикраса створюється з нанизаних металевих хрестиків та намистин. Може складатися з кількох намист та дисків (чепраг).

 

Плетенки – це виріб з бісеру, який носять на шиї. Також цю прикрасу інколи називають “цятки” або ж “силенка”, адже метод створення – силення. Важливу роль відіграє орнамент, який має певне значення.

Дукати (личман) – це нагрудна прикраса з металу, яка нагадує монети, а намистинки на нитці з каміння чи скла. Цей виріб завжди вішали посередині. На самій монеті зображали сцени битв чи біблійні сюжети.

 

Дармовіси (світлячки) – це намисто зі скла. Зазвичай використовують дуте скло, а стали популярними такі буси у 19 столітті.

Салби – прикраса, яка була найбільш популярна на Буковині, нагадує татарські вироби – нагрудник з полотна, який розшивали монетами.

Пацьорки – яскраві та мальовані скляні намистини, які поєднують на одній нитці. Спочатку виготовлення таких прикрас було таємницею, а потім почали використовувати смальну різних кольорів для ручного розпису.

Баламути – це білий перламутр, який нанизували на ризки. Така прикраса символізувала дівочу цноту, а оздоблювати могли з додаванням оберегів, ікон, хрестів тощо.

Кризи – це широкий комір з бісеру. Він круглої форми та покриває шию, плечі та груди. Найпоширенішим такий вид виробу був серед лемків та бойків.

джерело

]]>
Варто включити в раціон: 6 продуктів, багатих на залізо http://monitor.cn.ua/ua/rest/90287 Один з найважливіших мікроелементів в організмі людини – залізо. Він потрібен для вироблення гемоглобіну, який відповідає за доставку кисню до тканин і органів. Відпочинок article Sun, 24 Oct 2021 13:58:36 +0300 Як відомо, при нестачі заліза в організмі можуть спостерігатися серйозні проблеми з організмом. Позначається недолік і на нашій зовнішності – шкіра стає дуже блідою, випадає волосся, а нігті стають ламкими.

У чому користь заліза?

Цього мікроелемента в організмі має бути в достатній кількості. Небезпечно, коли його мало, або він в надлишку. Основні функції заліза полягають в наступному.

 • Транспортування кисню. Саме цей мікроелемент входить до складу гемоглобіну, з якого складаються червоні кров’яні тільця. Він відповідає за захоплення кисню, який за допомогою еритроцитів переноситься до всіх органів і тканин. Без заліза неможливі дихальні процеси на клітинному рівні.
 • Метаболізм. За допомогою заліза відбувається руйнування і виведення токсинів, холестериновий обмін, коли калорії перетворюються в енергію. Також воно допомагає імунній системі правильно працювати.

Добова норма цієї речовини становить близько 18 мг, і її можна отримати з деякими продуктами.

Білі боби

Варто включити в раціон: 6 продуктів, багатих на залізо 1

У 100 грамах продукту міститься близько 6 мг заліза, а також в бобах є калій, білок, кальцій і вітаміни групи В. Продукт краще вживати у відвареному вигляді, роблячи з нього салати, гарнір або навіть пюре. А ось в консервованих бобах корисних мікроелементів дуже мало, та й їх характерний смак втрачається.

Яловича печінка

Варто включити в раціон: 6 продуктів, багатих на залізо 2

Людям, у яких спостерігається недолік заліза, рекомендується включати в свій раціон саме цей продукт. У 100 грамах печінки міститься до 7 мг корисних мікроелементів, а також є вітаміни А і D. Крім цього, вона низькокалорійна, тому підходить для вживання навіть під час дієт.

Сочевиця

Варто включити в раціон: 6 продуктів, багатих на залізо 3

Цей продукт не тільки дуже смачний, але і корисний. Його додають в супи, також готують як гарнір. У 100 грамах сочевиці міститься 12 мг заліза, а ще вона вважається природним джерелом біотину, який так необхідний нашому організму. Тому, вживаючи її, ви підтримуєте роботу серця і нервової системи.

Горіхи

Варто включити в раціон: 6 продуктів, багатих на залізо 4

Вважається, що горіхи потрібно обов’язково включати в свій раціон, так як в них міститься багато корисних мікроелементів і вітамінів. Наприклад, в кешью є 7 мг заліза на 100 грам, а в нуті 6 мг на 100 грам. Їх можна їсти протягом дня, поповнюючи запас корисних речовин в своєму організмі.

Шпинат

Варто включити в раціон: 6 продуктів, багатих на залізо 5

Це чудова рослина, яка за кількістю заліза в 100 грамах перевершує багато інших корисних продуктів. Так, в ній міститься 13,5 мг, а також вона низькокалорійна. У шпинаті є бета-каротин, що сприяє підтриманню хорошого зору, поліпшенню імунної системи.

Гіркий шоколад

Варто включити в раціон: 6 продуктів, багатих на залізо 6

Не бійтеся радувати себе солодощами, адже в 100 грамах гіркого шоколаду є 5 мг заліза. А ще він містить магній і марганець. Але будьте обережні, адже такий продукт дуже калорійний. Тому рекомендується не вживати його щодня, щоб у вас не було проблем з вагою.

]]>
Як з’явився шоколадний фондан? Історія десерту http://monitor.cn.ua/ua/rest/90286 Про походження цього десерту, який з’явився порівняно недавно, але швидко завоював популярність, дотепер не вщухають суперечки. У будь-якому випадку виграли ми, адже шоколадний фондан — справжній шедевр кулінарного мистецтва. Відпочинок article Sun, 24 Oct 2021 13:40:06 +0300 Шоколадний фондан: історія десерту

Складно повірити, що шоколадний фондан, який включено до меню, напевно, кожного кафе Франції та багатьох європейських ресторанів, з’явився лише понад 30 років тому. Хоча про дату виникнення та автора fondant au chocolat (в перекладі — шоколад, що тане) сперечаються досі.

Чим є така смакота? Це шоколадний кекс з бісквітного тіста та рідкою, також шоколадною, серцевиною.

Складність приготування ласощів, які ми розглядаємо, полягає в тому, що, порушивши температурний режим, не вдасться зберегти необхідну консистенцію страви. Французи жартують, мовляв, шоколадні кекси — це невдалі фондани. До слова, з’явився навіть проміжний варіант — moelleux au chocolat (в перекладі — м’який шоколад). У ніжному м’якуші такого десерту є трохи рідкої серцевини.

Шоколадний фондан: як з’явився цей десерт

 yak-zyavyvsya-shokoladnyj-fondan-istoriya-desertu

Згідно з найпоширенішою версією, фондан «народився» 1987 року в… Нью-Йорку. Не дивуйтеся, адже саме там, у французькому ресторані «Лафаєтт», працював творець цих ласощів — Жан-Джордж Фонгеріхтен.

За словами кухаря, він помилково дістав випічку раніше належного часу. Але, скуштувавши десерт, Жан допрацював його рецепт і подарував світові новий шоколадний шедевр.

Шоколадний фондан: історія друга

Дослідники сперечаються з Фонгеріхтеном, стверджуючи, що фондан придумав Мішель Брасс — шеф-кухар «Лагійоля». Створити такий десерт йому спало на думку за чашкою гарячого шоколаду.

Два роки проб і експериментів увінчалися успіхом — 1981-го Мішель представив світу свій фондан. Щоправда, технологія його приготування була складнішою: в рідкий бісквіт клали заморожений шоколадний ганаш, який і танув, поки тісто випікалося.

Ви, до речі, теж можете спробувати приготувати цей десерт. Звісно, не такий складний, як у Брасса, але смак домашніх ласощів вам стовідсотково сподобається. Що ж стосується всіх необхідних для його приготування продуктів, то їх завжди можна придбати в торгових центрах мережі METRO.

Домашній шоколадний фондан

 yak-zyavyvsya-shokoladnyj-fondan-istoriya-desertu

Відразу порадуємо вас — приготування цієї страви триватиме менше пів години. З наведеної нижче кількості продуктів вийде 3–4 порції ласощів.

Інгредієнти:

Для приготування цієї смакоти візьміть:

 • яйця — 3 шт.;
 • цукор — 6 ст. л.;
 • борошно — 4 ст. л.;
 • вершкове масло — 100 г;
 • гіркий шоколад — 100 г.

 Покрокова інструкція:

 1. Поки духовка розігрівається до 210 °C (нагадуємо: в цьому випадку дуже важливо дотримуватися температурного режиму), розтопіть шоколад і додайте в нього розм’якшене масло. Ретельно перемішайте ці інгредієнти.
 2. Яйця та цукор розітріть добіла, введіть в них шоколадну масу, а потім борошно. Розмішайте, аби не було грудочок, розлийте по формах і випікайте 10 хвилин.
 3. Дістаньте ласощі з духовки та дайте їм трохи охолонути. Зверніть увагу на те, що цей десерт подають лише теплим, оскільки шоколад швидко застигає.
 4. Викладіть кожен fondant au chocolat на окрему тарілку, поруч помістіть кульку ванільного морозива.

Смачного!

]]>
Смачні рецепти вихідного дня: осінній пиріг з яблуками http://monitor.cn.ua/ua/rest/90285 Осіння пора — час смачної та ароматної випічки. Пропонуємо вам освоїти приготування соковитого яблучного пирога з додаванням гарбуза. Відпочинок article Sun, 24 Oct 2021 13:21:45 +0300 Осінній пиріг з яблуками — рецепт «швидкої» випічки

Знаєте, чому з приходом осені господині відразу згадують про випічку з яблуками?

Відповідь очевидна: саме нині достигають плоди зі щільнішою структурою, тож приготовані з їх використанням вироби з тіста виходять вельми ароматними, апетитними та соковитими.

Не згайте і ви можливості потішити себе й близьких — зробіть ароматний осінній пиріг з гарбузом і яблуками.

 

Осінній яблучно-гарбузовий пиріг

 osinnij-pyrig-z-yablukamy

Аби цей осінній пиріг вийшов таким, як потрібно, слід вибрати відповідний гарбуз. Звертайте увагу на плоди солодких сортів із щільним м’якушем. Іноді гарбуз ріжуть на кубики середнього розміру, запікають їх в духовці й лише потім включають у процес приготування осіннього пирога. Ми підемо простішим шляхом: скористаємося тертушкою.

З наведеної нижче кількості продуктів вийде 8 порцій осіннього яблучно-гарбузового пирога. На його приготування піде не більше 1 години.

Інгредієнти:

 • яблука — 3 шт.;
 • м’якуш гарбуза (без насіння, очищений від шкірки) — 200–250 г;
 • яйця — 3 шт.;
 • борошно — 1 склянка;
 • цукор — 1 склянка;
 • сода — 1 ч. л. (без гірки);
 • цукрова пудра — 3–4 ст. л.

Покрокова інструкція:

 osinnij-pyrig-z-yablukamy

 1. Яблука вимити, за бажання очистити від шкірки. Видалити з фруктів серцевину, нарізати їх часточками. М’якуш гарбуза натерти на крупній тертушці.
 2. Дно форми для випікання покрити пергаментом. Рівним шаром викласти на нього гарбуз і яблука.
 3. Охолоджені яйця розділити на жовтки та білки. Останні збити міксером. Порціями ввести до них цукор. Збити до утворення піків.
 4. До білків і цукру, акуратно розмішуючи лопаткою, порційно всипати борошно. Тісто має бути однорідним, без грудочок.
 5. Розтерти жовтки до однорідності. Ввести їх в тісто, додати гашену соду, гарненько вимішати.
 6. Залити подрібнені яблука й м’якуш гарбуза рідким тістом, розрівняти його поверхню та відправити на 25–35 хвилин в духовку, розігріту до 180 °C.
 7. Готовність випічки перевірити зубочисткою. Якщо тісто до неї не пристає, значить осінній сезонний пиріг з яблуками готовий. Залишилося вийняти його з форми, а коли він охолоне, посипати цукровою пудрою, нарізати та подати до чаю.

Сподіваємося цей осінній яблучно-гарбузовий пиріг сподобається вам та вашим близьким і, звісно ж, смачного!

]]>
Гороскоп на тиждень з 25 до 31 жовтня 2021 року http://monitor.cn.ua/ua/rest/90284 Для початку цього тижня характерна невпевненість і певна плутанина у стосунках, а також будьте обережними з фінансовими вкладеннями. Відпочинок article Sun, 24 Oct 2021 12:15:15 +0300 Вам можуть запропонувати взяти участь в якихось шахрайських схемах, ретельніше обирайте людей, з якими спілкуєтеся і яким довіряєте. Крім того, протягом тижня доведеться підтвердити свої довгострокові плани, бо деякі з них доведеться змінити, а від якихось зовсім відмовитися.

Найважливіша подія відбудеться ближче до кінця тижня – 30 жовтня, коли Марс перейде зі знака Терези у знак Скорпіона. Це загальна зміна обстановки на найближчий місяць. Марс у Скорпіоні більш рішучий та енергійний, тому ми можемо братися за якісь справи з великим завзяттям. Однак важливо тверезо оцінювати свої сили і не перестаратися. Якщо у вас є необхідність вирішити питання більш м’яко, то краще це зробити до суботи.

Овен (21.03—20.04).
Цей період досить глибоко і серйозно може загострити стосунки. Вам доведеться визначитися, хто ж вороги, а хто — справжні друзі.
Дні: спр. — 25; неспр. — 26.

Телець (21.04—21.05). Проблеми можуть виникнути в тих, хто в роботі робив ставку на гроші та партнера, а не на власні сили. Головне — не втрачати цих шансів.
Дні: спр. — 27; неспр. — 28.

Близнюки (22.05—21.06). Якщо ви ще не знайшли своєї соціальної ніші, то корисно буде закріпитися хоча б на досягнутих рубежах. Удасться укласти вигiдний контракт.
Дні: спр. — 25; неспр. — 26.

Рак (22.06—23.07).
Не намагайтеся сховатися за спини інших людей, оскiльки можете потрапити в конфліктні ситуації. У ділових відносинах може відбутися остаточний перегляд колишніх принципів.
Дні: спр. — 28; неспр. — 29.

Лев (24.07—23.08). Несподівано може виявитися нечесна гра партнера. Цей тиждень також можна назвати періодом змін у шлюбних відносинах.
Дні: спр. — 28; неспр. — 30.

Діва (24.08—23.09). Тим, чиє життя повністю залежить від партнера, бажано завчасно почати змінювати свій імідж, знайти сфери для реалізації творчих можливостей.
Дні: спр. — 30; неспр. — 31.

Терези (24.09—23.10). Доречними будуть заняття спортом, позбавлення шкідливих звичок. При цьому не варто занадто відмовляти собі в природних радощах життя.
Дні: спр. — 25; неспр. — 27.

Скорпіон (24.10—22.11). Якщо вам по­трібна допомога юристів у вирішенні спірних конфліктів, будьте уважні. Краще скористатися допомогою кількох фахівців.
Дні: спр. — 26; неспр. — 28.

Стрілець (23.11—21.12). Сферою спокуси будуть романтичні відносини. Таємні романтичні зустрічі можуть стати причиною розладу в деяких сім’ях.
Дні: спр. — 26; неспр. — 27.

Козеріг (22.12—20.01). Ви прагнете оточити турботою улюблених, дітей, близьких i отримати доступ до їхнього особистого життя. Ви зможете забезпечити собі центральну роль у сім’ї.
Дні: спр. — 28; неспр. — 30.

Водолій (21.01—19.02). Зірки попере­джають, що егоїзм може мати для вас негативні наслідки. Пам’ятайте народну мудрість: краще синиця в руках, ніж журавель у небі.
Дні: спр. — 30; неспр. — 31.

Риби (20.02—20.03). Займаючись копіткою працею, ви відчуєте себе щасливою людиною. Це найвдаліший момент, коли необхідно навчитися читати чужi думки.
Дні: спр. — 29; неспр. — 30.

Інша версія:

Гороскоп для Овнів

Для вас цей тиждень завершальний щодо стосунків із партнерами, є можливість поставити всі крапки над І, а також визначитися, чи варто вам рухатися далі разом. Важливі події можуть відбуватися у зв’язку з виходом у світ з вашими колегами, однодумцями. Можуть бути певні  непорозуміння щодо стратегічних напрямків, щодо того, куди ви разом рухаєтеся. Що ви можете з цим зробити? Краще все обговорювати максимально відкрито.

Гороскоп для Тельців
У вас це доволі розслаблений тиждень. Однак з’являються певні напружені ситуації, пов’язані з роботою, особливо у стосунках з підлеглими і керівниками, можуть бути конфлікти. Проте загальний стан буде розслабленим, оптимістичним, а ви будете націленими на позитивний результат. Для вас особливо важливо на початку тижня не укладати будь-яких фінансових договорів, бо є невелика ймовірність втрат.

Гороскоп для Близнюків

Найвдалішим цей тиждень буде для тих із вас, хто працює у сфері освіти (викладання або навчання). Також це вдалий період для поїздок, подорожей, занять приємними справами. Зверніть увагу на те, що відбувається наприкінці тижня на роботі, особливо у стосунках з колегами. Атмосфера може змінитися, а це може бути знак того, з чим вам доведеться зіткнутися в подальшому (в листопаді).

Гороскоп для Раків
Для вас це непоганий тиждень щодо вирішення фінансових моментів, питань, пов’язаних із нерухомістю (продаж або купівля), отримання кредитів. Якщо у вас вже є фінансові зобов’язання, то цього тижня, можливо, їх доведеться переглянути, реструктурувати. До вас можуть прийти за тим, що ви повинні віддати. Найбільш напруженими в цьому сенсі можуть виявитися четвер і п’ятниця.

Гороскоп для Левів
У Левів активізується тема дому, сім’ї, роду. Ближче до кінця тижня може бути складна розмова. Ви можете задуматися, навіщо ви перебуваєте поруч з якимись людьми, тож цінуйте своїх близьких. Якщо у вас є взаємні претензії, то краще не накопичувати їх у собі, а обговорити, до цього зірки якраз спонукають. На роботі на початку тижня можливі незрозумілі ситуації, які мають розвіятися до середи або четверга, тому не приймайте категоричних рішень одразу.

Гороскоп для Дів
У вас багато часу, сил та емоцій йде на вирішення матеріальних і фінансових питань. Однак цього тижня виходить потроху їх прояснювати, вирішувати, з’являються нові можливості. Під кінець тижня ймовірна поява людей, яких ви давно не бачили. Можливі зустрічі з близькими, друзями дитинства, поїздки, пов’язані з цим. Можуть виникати складні ситуації під час вирішення якихось побутових питань (поломка техніки, неполадки з чим-небудь, можливо, не вийде сформувати побут так, як вам хочеться). Не варто впадати у відчай, тому що це тимчасово, це все минеться.

Гороскоп для Терезів
У вас може бути відчуття, що сильно затягнулися проблеми у стосунках, партнери нависають, тиснуть, але потерпіть ще трохи, бо з наступного тижня вже буде певне ослаблення в цьому сенсі. Це хороший період для спілкування, вирішення побутових питань, але на початку тижня не можна нічого купувати, бо можуть виникнути труднощі. В іншому ваш козир – це вміння знаходити контакт з іншими людьми, налагоджувати стосунки через правильно підібрані слова. Тому, якщо у вас запланована складна розмова – готуйтеся заздалегідь. Посміхайтеся, і у вас вийде причарувати, кого потрібно.

Гороскоп для Скорпіонів
Цього тижня у вас починається період днів народжень, а отже, це час підбиття підсумків за минулий рік, а також створення карти бажань на майбутнє. Це період, коли ваші таємні бажання (це те, що ви зберігаєте в таємниці не тільки від інших, а й від себе) стають явними, більш очевидними і зрозумілими. Ближче до кінця тижня у вас вже буде можливість почати діяти, робити якісь кроки у бік реалізації своїх бажань. У фінансовому сенсі будьте обережними в понеділок і вівторок, бо можуть бути невдалі купівлі або вкладання. Зверніть увагу на своїх батьків, родину, приділіть їм час. Цього тижня можливі конфлікти з людьми, які більш авторитетні, ніж ви, зокрема з батьками. Віддайте їм данину поваги, і тоді тиждень мине більш спокійно, гармонійно.

Гороскоп для Стрільців
У вас досі можуть бути оптимістичні й позитивні внутрішні прогнози щодо фінансів, але поступово вже варто спускатися на землю. Цього тижня можуть бути певні конфлікти через фінанси, затримки з платежами, складнощі з переданням грошей. Домовляйтеся заздалегідь, називайте свою ціну. Ті рішення, які ви приймаєте у щодо фінансів, можуть відіграти важливу роль у довгостроковій перспективі. Тому, якщо ви зараз змінюєте роботу, підписуєте важливі контракти, пам’ятайте про те, чого ви хочете досягти в майбутньому.

Гороскоп для Козерогів
Як і для Стрільців, для вас зараз важлива фінансова стабільність, нюанс полягає в тому, що ви можете зробити певні кроки і залучити інших людей. Від ваших фінансових рішень можуть залежати колеги, наприклад бюджет компанії. Також це стосується знайомих і друзів, хтось може просити про допомогу, але тут потрібно добре подумати, бо до середи не бажано давати у борг. Крім того, початок тижня може принести якісь плітки, неприємні звістки. Хтось говорить про вас за спиною. Важливо зараз максимально чітко відстоювати свою позицію, проявляти те, що для вас важливо. Щоб ті люди, думка яких для вас важлива, знали вашу позицію і не збирали інформацію від інших.

Гороскоп для Водоліїв
У вас зміщується акцент, особливо до кінця тижня. Дедалі більше активності пов’язано з роботою. Нарешті все починає виходити, ви можете домогтися поставленої мети. Якщо ви вчитеся або викладаєте, то це прекрасний час для вас. Також це хороший період для поїздок. Однак, мабуть, робочі питання будуть вас відволікати і потребуватимуть багато сил. Можуть бути конфлікти з партнерами через роботу (йдеться про бізнес-партнерів). Крім того, можуть виникати конфлікти і в особистому житті, у зв’язку з тим, що ви багато часу приділяєте справам і роботі. Проте цей тиждень прекрасно підходить для спілкування, виходу у світ, для того, щоб збільшити кількість контактів (важливих, потрібних і просто цікавих).

Гороскоп для Риб
Будьте обережними в понеділок та у вівторок з пропозиціями, які до вас приходять щодо роботи, бо вони можуть виявитися занадто привабливими, але неправдоподібними. Це хороший період, щоби показати себе, взяти участь в якихось громадських заходах, провести рекламні кампанії. Складнощі можуть бути пов’язані з іноземцями, поїздками, з тим, як вас сприймають люди. З одного боку, це хороший час, щоб розповісти про себе, а з іншого – не всі можуть зустріти вас на ура. Це нормально, шукайте свою аудиторію, таргетуйте. Хтось може піти з вашого оточення, але ті, хто залишиться – це будуть люди, на яких можна покластися в подальшому.
 

]]>
24 жовтня - який день, свято та прикмети http://monitor.cn.ua/ua/rest/90283 У цей день у світі відзначаються Міжнародний день тещі, День організації Об'єднаних Націй, Всесвітній день боротьби з поліомієлітом, День гарбуза, тиждень роззброєння, Всесвітній день рубця, Міжнародний день кліматичних дій, Всесвітній день інформації про розвиток. Відпочинок article Sun, 24 Oct 2021 12:07:54 +0300 У США - День вареної ковбаси "Болонья", День цукерок "Добре і багато", День психа, День їжі, в Казахстані - День пам'яті загиблих першопрохідців космосу, в Індії - Свято заміжніх жінок "Карва Чаутх", в Німеччині - День бібліотек, в Китаї - День програміста, в Киргизстані - День працівників стандартизації та метрології, День дипломатичного працівника, в Замбії - День Незалежності, в Іспанії - День святого Рафаїла, в Єгипті - День народного опору, День Суеца.

24 жовтня 1945 року, після того, як більшість держав-засновників ратифікували договір про створення всесвітнього органа, була офіційно створена Організація Об’єднаних Націй. У 1971 році Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй прийняла резолюцію, в якій вона рекомендувала державам-членам відзначати цей день як державне свято. Традиційно в цей день у всьому світі проводяться зустрічі, дискусії та виставки, присвячені цілям Організації та її досягненням.
За словами Генерального секретаря, в будь-якому куточку світу Організація Об’єднаних Націй є живим втіленням надії.

Православна церква 24 жовтня вшановує пам'ять святого Пилипа. Інші назви свята: "Філіппов день", "Філіп". За старих часів в цей день селяни намагалися здати зерно на млин. Наступала тяганина - бездоріжжя, бруд на дорогах.

Прикмети:
- сніг випав і не розтанув - до врожайного року;
- місяць сховався за блідим серпанком, а засохле листя опало - до снігопаду;
- сніг йде, не перестаючи, - до морозної зими;
- дме північний вітер - до похолодання.

Іменини у Зінаїди, Філіпа, Антона, Мартіна, Анатолія та Олександра.

]]>
24 жовтня день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/90282 ВІТАЄМО! Відпочинок article Sun, 24 Oct 2021 12:03:58 +0300 Близнюк Володимир Михайлович
Буглак Василій Іванович
Коник Тетяна Петрівна
Липко Тетяна Петрівна
Лугина Сергій Миколайович
Мегем Костянтин Миколайович
Найда Олена Іванівна
Овчаренко Ольга Федорівна
Риндак Ігор Миколайович
Самойлович Анатолій Михайлович
Соколова Світлана Олександрівна
Ситар Іван Степанович
Фурсова Олена Петрівна
Целуйко Михайло Федорович
Халимон Світлана Андрівна


Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
23 жовтня - який день, свято та прикмети http://monitor.cn.ua/ua/rest/90260 Щороку, 23 жовтня, в світі - Міжнародний день реклами, який з 1994 року відзначають усі, хто має безпосередній стосунок до створення та просування реклами. До них належать автори, художники, піарники, сценаристи, менеджери і маркетологи. Відпочинок article Sat, 23 Oct 2021 09:22:58 +0300 Історія реклами сягає сивого століття. Вже на єгипетському папірусі зустрічалися оголошення про продаж рабів. Сувої, вощені дощечки, написи на каменях і будівлях - так виглядала реклама на зорі свого існування. В середні віки "рекламником" був і рознощик, що рекламував свій товар. Саме слово "реклама" походить від латинського reclamare - викрикувати.

Поштовхом для подальшого розвитку реклами стало книгодрукування і розповсюдження преси. Теофраст Ренодо першим став публікувати приватні оголошення в газетах і журналах, у 1786 році з'явилася фірма Вільяма Тейлора "Tayler & Newton", котра стала посередником між рекламодавцем і друкарнею. Перше власне рекламне агентство з'явилося в 1842 році в США. Його заснував Волні Палмер.

Цікаво, що перша реклама, яка стала дуже популярною, з’явилася в 1955 році. На відео були сигарети марки Marlboro. Все закінчилося трагічно: актори, які брали участь у зйомці, померли від раку легенів.

Шанувальникам Apple: саме цього дня 12 років тому Стів Джобс сказав "1000 пісень у вас у кишені" і громадськості був представлений перший iPod, як сумісний з Макінтошем пристрій із жорстким диском на 5 Гб. Продукт, що дав початок відродженню Apple і залишив незабутній слід у культурі.

Також 23 жовтня відзначають День організатора ток-шоу і Міжнародний день снігового барса.

23 жовтня - День обізнаності про синдром кабукі, присвячений дуже рідкісному і тому маловивченому генетичному захворюванню.

Синдром кабукі зустрічається приблизно у одного новонародженого з 32 тисяч захворювання дуже мало вивчене і не входить до патологій, які зазвичай шукають під час пренатального скринінгу. Некомерційна організація All Things Kabuki заснувала День обізнаності про синдром кабукі для того, щоб поширити інформацію про цей рідкісний синдром і допомогти родинам людей, які страждають синдромом кабукі.

Прикмети:

Якщо в цей день мороз не вдарив, то зима не настане в найближчі чотири тижні.
Якщо протягом дня західна частина неба чиста, то дощу не чекай.
Листя на вербі почало знизу жовтіти і облітати – зима буде рання.
Вітер зі сходу чи півночі – до похолодання.

Іменини: Євлампій, Євлампія, Інокентій, Амвросій, Андрій, Вассіан, Феофіл.

]]>
23 жовтня день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/90259 ВІТАЄМО! Відпочинок article Sat, 23 Oct 2021 09:20:20 +0300 Власкова Вікторія Віталіївна
Драгель Станіслав Михайлович
Думп Анатолій Юрійович
Єфімченко Андрій Юрійович
Тимошенко Олександр Володимирович


Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
22 жовтня - який день, свято та прикмети http://monitor.cn.ua/ua/rest/90231 22 жовтня відзначають Міжнародний день людей, що заїкаються, і день захисту чоловічої нервової системи від насильницьких дій з боку жінок, а також міжнародний день клавіші Caps Lock. Відпочинок article Fri, 22 Oct 2021 08:14:04 +0300 У США національний день горіхів, в Австралії- день вомбата.

Починаючи з 1998 року, у світі відзначають Міжнародний день людей, що заїкаються, або Міжнародний день поширення інформації про заїкання. Ідея заснування цієї дати народилася за підтримки Міжнародної асоціації людей, які заїкаються, заснованої в 1995 році і яка позиціонує себе як "рупор всіх заїкуватих людей на міжнародному рівні". Згідно з даними ISA, близько 1% населення світу страждає від заїкання.

22 жовтня - Міжнародний день Caps Lock. Відзначають з 2000 року за ініціативи Дерека Арнольда з Айови, США. Одного разу він вирішив, що у нього, як і у багатьох інших користувачів Інтернету, достатньо клавіш, щоб заявити про себе в мережі і створив Caps Lock Day. Мета дня - привернути увагу тих, хто використовує стиль друку в режимі Caps Lock. Дерек вважає його надмірним і неприпустимим для вираження своїх думок в мережі.

 22 жовтня відзначається пам'ять Якова Алфієвого - одного з Дванадцяти апостолів, брата апостола Матвія.

Прикмети:
Якщо в цей день заготовити дрова, то взимку тепліше буде
Якщо людина народилася 22 жовтня, то її талісманом є сапфір
Сніг випадає на талу землю – прикмета того, що наступного року буде поганий урожай
З модрини ще не обсипалися голки – снігу взимку буде небагато, і він стане швидко танути
Звисають бурульки з дахів – прикмета, що осінь буде довгою
Багато лушпиння на цибулі з урожаю поточного року – зима буде суворою і холодною
Вишневе листя 22 жовтня ще не опало – чекай відлиги.

Іменини: Ібрагім, Костянтин, Максим, Петро, Севастіан, Степан, Яків.

]]>
22 жовтня день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/90230 ВІТАЄМО! Відпочинок article Fri, 22 Oct 2021 08:10:07 +0300 Власенко Анатолій Дмитрович   
Дейнеко Леонід Миколайович
Іванов Дмитро Йосипович
Лазоренко Олексій Олексійович
Ларченко Ганна Миколаївна
Стасюк Валентина Михайлівна
Ушенко Людмила Володимирівна
Шепіда Альона Олегівна
Шкварчук Володимир Михайлович


Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
21 жовтня - який день, свято та прикмети http://monitor.cn.ua/ua/rest/90207 21 жовтня в світі відзначають день профілактики йододефіцитних захворювань, день кредитних спілок, день балаканини чи базіки. Відпочинок article Thu, 21 Oct 2021 08:10:52 +0300 А ще сьогодні проводять Міжнародний день начос. Це закуска мексиканської кухні з кукурудзяної тортильї з різними добавками. Вперше це блюдо з'явилося в 1943 році в маленькому мексиканському місті П'єдрас Неграс, яке було дуже близько розташоване до військової бази США в Форт-Дункана в Техасі.

Велика Британія святкує День перемоги в Трафальгарській битві і День яблука.

501 рік тому, в 1520 році, Магеллан відкрив протоку, названу згодом Магеллановою.

Щороку в третій четвер жовтня працівники всіх видів споживчих кооперативів відзначають своє професійне свято - Міжнародний День кредитних спілок (International Credit Union Day). Це всесвітнє свято безперервно відзначається з 1948 року і відтоді є приводом для проведення численних заходів: днів відкритих дверей кредитних спілок та філій, благодійних акцій, ярмарків та конкурсів, тематичних радіо- і телепередач.

 

Православна церква 21 жовтня шанує пам’ять Пелагії Антіохійської.

Прикмети:

Хмари на Пелагію низько пливуть – до морозу.

Якщо до 21 жовтня з берези не опало все листя, сніг випаде пізно.

Якщо на Пелагію навколо сонця з’являється туманний ореол, то в найближчі дні буде суха і ясна погода.

Зірки 21 жовтня яскраво сяють – буде хороша погода, тьмяніють – до негоди.

Іменини: Віктор, Володимир, Микола, Дмитро, Василь, Іван, Павло, Петро, Таїсія, Тетяна, Пелагія, Єлизавета, Надія, Марія.

]]>
21 жовтня день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/90206 Вітаємо! Відпочинок article Thu, 21 Oct 2021 07:52:41 +0300 Данченко Валерій Володимирович
Дзюба Валентина Андріївна
Душко Надія Олександрівна
Кириндась Олександр Борисович
Кривопалий Денис Валерійович
Ляшенко Руслан Олександрович
Сидорова Вікторія Володимирівна
Сліпець Олександр Іванович
Харитонова Світлана Станіславівна

Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
20 жовтня - який день, свято та прикмети http://monitor.cn.ua/ua/rest/90177 20 жовтня світ відзначає Міжнародний день лінивця, Міжнародний день кухаря або День кока, День поповнення запасів на зиму, Міжнародний день авіадиспетчера, Всесвітній день боротьби з остеопорозом. Відпочинок article Wed, 20 Oct 2021 08:33:07 +0300 В Україні - День боротьби із захворюванням на рак молочної залози, у Кенії - День Героїв, у Чехії – День посадки дерев, у США - Pro-Life Day of Silent Solidarity, День фруктів у бренді, День письменництва, День інформаційного перевантаження, у В'єтнамі - День жінки, в Гватемалі - День революції.

Щороку в Україні і в усьому світі відзначають свято - День авіадиспетчера. Цей день заснували порівняно недавно. 20 жовтня 1962 року в Нідерландах була організована Міжнародна федерація асоціацій авіаційних диспетчерів (IFATCA, International Federation of Air Traffic Controllers Associations). І свято приурочили саме до цього дня. Відтоді 20 жовтня відзначають як пам'ятний день на початку розвитку історії повітряного транспорту.

Всесвітній день остеопорозу відзначають щороку 20 жовтня. Ця дата присвячена підвищенню інформованості населення планети про небезпеку, яку містить у собі це захворювання, а також посилення заходів щодо запобігання остеопорозу. День засновано в 1996 році за ініціативою Національного товариства остеопорозу в Великій Британії.

Остеопороз - це хронічне захворювання, що прогресує, яке характеризується зниженням щільності і міцності кісток в організмі. При остеопорозі порушується метаболізм кісткової тканини, через що процеси катаболізму переважають над процесами кісткоутворення, і в результаті кістки стають більш крихкими, підвищується ризик виникнення переломів.

За даними ВООЗ, близько 35% жінок і 20% чоловіків з переломами отримали їх внаслідок остеопорозу. Також кількість остеопоротичних переломів стає дедалі більшою, і особливо проблема актуальна для громадян Європи, США і Японії.

Всесвітній день кухаря засновано в 2004 році з ініціативи Всесвітньої асоціації кулінарних спільнот. Сьогодні все кулінари відзначають своє професійне свято. Стародавні греки шанували бога лікування Асклепія (він же - римський Ескулап). Його дочка Гігея вважалася берегинею здоров'я (від її імені походить слово "гігієна"). А їх вірною помічницею в усіх справах була кухарка Куліна, яка стала протегувати кухарське мистецтво, яке отримало назву "кулінарія".

20 жовтня відзначається Всеукраїнський день боротьби з раком молочної залози. Відповідний указ, що встановлює цей день, був підписаний президентом України Леонідом Кучмою ще в січні 2005 року.

Проведення Всеукраїнського дня боротьби із захворюванням на рак молочної залози пов'язано з попередженням розвитку цього страшного захворювання в українських жінок. Рак молочних залоз посідає друге місце за кількістю смертей від раку у жінок.

Дуже важливо знати, що рак молочної залози можна діагностувати на ранній стадії, ще до появи симптомів пухлини. Для цього кожна жінка повинна щомісяця проводити самостійне обстеження молочної залози та при виявленні набряків, ущільнень або інших підозрілих ознак якомога швидше звернутися до лікаря і здати аналізи.

Прикмети:

Якщо випаде сніг, коли дерева ще не скинули листя, він скоро розтане.
Якщо на Сергія жовтень снігом вкриється, то до Мотрони (22 листопада) зима стане на ноги.
Справжньої зими потрібно чекати через місяць, якщо снігом вкриє землю на Сергія, бо з Сергія починається, а з Мотрони встановлюється зима.
Перший міцний сніг падає вночі, а денний довго не лежить.

Іменини у Пелагеї, Сергія, Миколи та Леонтія.
 

]]>
20 жовтня день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/90176 ВІТАЄМО! Відпочинок article Wed, 20 Oct 2021 08:23:28 +0300 Батрак Сергій Анатолійович
Водолагін Роман Сергійович
Водоп’янова Любов Михайлівна
Гламазда Максим Сергійович
Дзюба Валентина Андріївна
Мороз Іван Федорович
Мальковець Ілона Афсалівна
Мотяш Микола Іванович
Нагалюк Сергій Іванович
Рибка Наталія Григоровна
Сокол Світлана Валеріївна

Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
19 жовтня - який день, свято та прикмети http://monitor.cn.ua/ua/rest/90151 19 жовтня - День написання листа в майбутнє. У це свято у кожного є чудова можливість залишити невеликий слід, склавши послання в майбутнє. Відпочинок article Tue, 19 Oct 2021 08:45:40 +0300 Важливо визначитися з темою, адресатом і часом одержання листа. Найчастіше люди пишуть самим собі про те, чого б їм хотілося досягти або щоб нагадати про яку-небудь важливу подію, яка з роками може забутися в щоденній метушні. На жаль, історія не зберегла імені творця такої оригінальної ідеї. Існує багато сайтів, які гарантують збереження і своєчасну доставку листів в майбутнє. Їх ще називають «капсулами часу». Послання можна відправити кому завгодно, навіть самому собі.

Також 19 жовтня в світі святкують День балету, в Албанії - День беатифікації матері Терези, а в Болгарії - День святого Івана Рильського.

У Всесвітній день балету, який цього року припадає на 19 жовтня, найвідоміші світові театри показують свої залаштунки онлайн.

Православна церква 19 жовтня вшановує пам'ять Хоми - одного з 12 апостолів. Він займався рибальством в Галілеї доти, поки не почув звернення до народу Ісуса Христа. Стверджують, що Хома мав зовнішню схожість з Христом, тому апостола часто називали "близнюком".

Наші предки в день Хоми Невірного підводили підсумки, підраховували врожай і розподіляли запаси на зиму, а після влаштовували посиденьки в сімейному колі. Якщо схрони були повними, люди йшли до церкви, щоб поставити свічку на знак вдячності святому. Вважається, якщо до 19 жовтня заготовити багато запасів, то зимовий період пройде вдало, оскільки апостол протегує хазяйновитим людям.

Прикмети:
    немає вітру - чекайте швидких холодів;
    якщо дим стелиться, то незабаром бути негодою.

Іменини: Архип, Макар, Іван, Никанор, Клавдія і Фома.

]]>
19 жовтня день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/90150 ВІТАЄМО! Відпочинок article Tue, 19 Oct 2021 08:36:06 +0300 Доля Любов Вікторівна
Жогалко Тетяна Миколаївна
Завадський Віктор Григорович
Сенченко Ірина Віталіївна
Федоров Юрій Миколайович
Шкарлет Сергій Миколайович

Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
18 жовтня - який день, свято та прикмети http://monitor.cn.ua/ua/rest/90128 18 жовтня в світі відзначають День краватки, День цукерок, мусульмани святкують Маулід ан-Набі - народження Пророка Мухаммеда, лютерани - День пам'яті євангеліста Луки. Відпочинок article Mon, 18 Oct 2021 08:16:02 +0300 У США відзначають День без бороди і День Аляски, яка в 1867 році стала американською, у Франції проводять Фестиваль каштана, а ще це Європейський день паперового пакета.

Всесвітній день цукерок
об'єднав не лише тих, хто не може відмовити собі у задоволенні з'їсти улюблену цукерку, але й тих, хто має безпосереднє відношення до процесу виробництва цих ласощів.

Про День краватки часто говорять з приставкою Всесвітнє або Міжнародне. І хоча свято не має офіційного статусу всесвітнього, воно завойовує все більше прихильників і продовжує набирати популярності у різних країнах. Вважається, що краватка стала модним аксесуаром, завдяки французькому королю Людовику XIII. А той запозичив спочатку шийну хустку у хорватських найманців. Їх полк стояв тоді в Парижі.

Також 18 жовтня проводять День без бороди і Міжнародний день жіночого щастя (День жіночого щастя має три дати - 18 жовтня, 21 лютого і 11 червня). Дата, яка припадає на 18 жовтня, є міжнародною, автором свята стала в 2017 році Карін Рокінд. А сама дата закликає боротися з епідемією депресії серед жінок.

Європейський день боротьби з торгівлею людьми заснований Європарламентом у 2007 році. Торгівля людьми - серйозний злочин і грубе порушення прав людини. За оцінками Міжнародної організації з міграції, з 1991 року понад 260 тисяч українців постраждали від торгівлі людьми. Тільки з січня до червня 2020 року МОМ в Україні ідентифікувала понад 800 постраждалих від торгівлі людьми та надала їм допомогу. І якщо на початку 2000 років переважала торгівля людьми з метою сексуальної експлуатації, то зараз лідирує трудова.

Православна церква 18 жовтня вшановує пам'ять святої мучениці Харитини. Інші назви свята: "Харитинин день", "Вічна ткаля". У народі святу вважали покровителькою ткаль.

Прикмети:

    безвітряна погода - до похолодання;
    сніг не випав - зима настане нескоро;
    на березах і дубах залишаються листя - зима буде суворою.

Іменини: Олексій, Дем'ян, Денис, Євдоким, Веремій, Матвій, Петро, Пилип, Олександр, Гаврило, Григорій.

]]>
18 жовтня день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/90127 ВІТАЄМО! Відпочинок article Mon, 18 Oct 2021 08:08:36 +0300 Волинець Наталія Іванівна
Радчук Таїсія Миколаївна
Романенко Микола Григорович
Самусенко Віктор Миколайович
Федорченко Оксана Пантеліївна
Яковенко Ольга Петрівна

Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
П’ять цікавих фактів про борщ, яких ви не знали http://monitor.cn.ua/ua/rest/90126 Приготування борщу увійде до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини, повідомило Міністерство культури та інформаційної політики України. Відпочинок article Sun, 17 Oct 2021 10:59:31 +0300 Таке рішення закономірне, адже українці вважають борщ національною стравою. Його вміє готувати майже кожна українська господиня чи господар. Рецепти передаються від батьків до дітей.

Борщ є об’єднавчим чинником. Водночас приготування цієї страви, як і її походження, викликає чимало суперечок. То яким має бути правильний борщ?

ВВС News Україна не дає вам вивіреного рецепту, але пропонує п’ять цікавих фактів, які ви не знали про борщ.

Звідки взявся борщ?

Борщ – це страва, яка не з’явилася одного року чи одного дня. Вона переживала та переживає сьогодні трансформації і розповідає про нас, переконана дослідниця гастрономічної культури, засновниця науково-просвітницького проєкту їzhakultura Олена Брайченко. Попри популярну думку, що борщ варили та їли на наших землях ще з часів Київської Русі (IX-XIII століття), вона науково не підтверджується.

Дослідниця антропології їжі та авторка проєкту Seeds&Roots та блогу “Пані Стефа” Маріанна Душар розповідає, що буряк вживали в їжу ще з часів античності, але використовували лише його листя, бо коріння було гірким.

Сорти буряків із солодким, круглим та червоним корінням з’являються приблизно в XII столітті. Потім поширюються в Східну Європу десь в XVI столітті“, – ділиться дослідниця українських гастрономічних традицій.

Чому борщ називають борщем?

Поширена думка про те, що назва популярної української страви походить від назви одного з головних інгредієнтів – буряка, не підтверджується історичними фактами.

“Жоден лінгвіст не виведе слово “борщ” від слова “буряк”, – переконана фольклористка Дар’я Анцибор.

Інша версія походження назви “борщ” – від борщівника. Йдеться не про отруйний борщівник, який знаємо сьогодні. Його листя заквашували і використовували в страву.

Це лише одна з теорій“, – каже Маріанна Душар.

У багатьох дослідників європейської середньовічної кухні борщівник (латиною Heracleum) згадується як харч. Його корені вживали в їжу з тушкованим м’ясом, а стебла, листя і парасольки квітів ферментували, а потім на цьому квасі варили рідку страву.

Проте чи це той борщ, який їмо ми? Ні“, – впевнена дослідниця гастрономічних традицій.

Дослідниця Маріанна Душар переконана, що саме з наших земель борщ пішов мандрувати по світу

Є й друга теорія. Згідно з нею, борщ – це перша страва, зварена із використанням квасу, приготованого на основі зернових, хліба, борщівника або буряк.

У деяких випадках можна узагальнити, що це перша страва із квасним смаком“, – розповідає пані Маріанна.

Думаю, що істина десь посередині й на нас ще чекають “борщові відкриття”. Адже, якщо ми претендуємо на батьківщину борщу, то треба його досліджувати фундаментально, зрозуміти його еволюцію впродовж століть і ґрунтовно вивчити письмові джерела“, – переконана авторка кулінарного блогу.

Королівські, гетьманські і панські борщі

Попри свою історичну простоту, борщ ніколи не був лише селянською дешевою їжею. Про це ми можемо судити із перших записаних рецептів борщу“, – розповідає Маріанна Душар.

Збереглись перші записи рецептів борщу шляхтичів на українських землях, які входили до Речі Посполитої.

Станіслав Чернецький, шеф-кухар палацової кухні князя Олександра Любомирського у своїй книзі (1682) описує лимонний борщ і королівський борщ, який вариться на різній сушеній, вудженій чи свіжій рибі та квасі з ферментованих житніх висівок.

seedsandroots.net

Збірник рукописних рецептів з двору Радзивилів (приблизно 1686 р.) містить інструкцію приготування борщу із борщівника, затертого з маком або меленим мигдалем. Це була пісна страва, тож її збагачували за тодішньою бароковою модою “фальшивими яйцями” з дрібно посіченої щуки, яку фарбували шафраном і формували у формі яєць.

Дослідниця наводить приклади “елегантних борщів” – це “борщ у філіжанках” та consomme borshch, який варять з додаванням шері або мадери.

Це страва, яка не асоціюється ні зі стравою бідних, ні багатих, ні містян, ні селян. Його ви знайдете у придорожньому кафе, шкільній їдальні та вишуканому ресторані“, – додає Олена Брайченко.

Який борщ справжній?

При слові “борщ” українці уявляють червону страву з реберцями, капустою, картоплею, буряком, сметаною та пампушками з часником.

Ви здивуєтеся, але для частини українців борщ є цілком іншим“, – розповідає Маріанна Душар.

І перераховує далеко неповний перелік борщів: галицький прозорий борщ на буряковому квасі з вушками, що начинені грибами і чорносливом; борщ на заквасі з житнього, вівсяного чи пшеничного борошна; південний борщ без буряка, але з помідорами; зелений щавлевий чи кропив’яний борщ; білий борщ на молоці.

seedsandroots.net

“Борщ не є чимось непорушним, адже не дивлячись на те, що існує кілька сотень його видозмін та чимало способів його приготування, він розвивається навіть тепер”, – переконана дослідниця української кухні.

Олена Брайченко наголошує, що м’ясний борщ ще донедавна був символом святкового столу ніж повсякденного. “А от пісний борщ, заправлений олійками (соняшниковою, ріпаковою, рижієвою, конопляною), був значно поширенішим, так само як і рибні борщі“, – зауважує дослідниця.

Культура рибних борщів, за її словами, пов’язана з великою кількістю озер та річок у певних регіонах України й традицією постувати.

Борщ з в’юнами, сомом, печеною чи сушеною рибою не був рідкістю у минулому. А борщ із сушеними карасями неодноразово згадує в творах і щоденнику Тарас Шевченко.

Таємний інгредієнт борщу

Кулінарний експерт Євген Клопотенко, який активно займається актуалізацією української кухні і популяризацією борщу, зазначає, що єдиного правильного рецепта борщу не існує. Але, за його словами, в борщі повинно бути чотири основних елементи.

Перше – це солодкуватий смак (додають цукор, варення як ликвар на Закарпатті, абрикоси, сушені яблука і груші). Друге – кислинка. Зараз ми використовуємо оцет, лимонний сік, квашені яблука чи капусту. Але традиційно українським є буряковий квас для кислинки“, – розповідає експерт.

Третім важливим інгредієнтом борщу Євген Клопотенко називає буряк: “Я завжди раджу робити буряковий фреш. Тоді не потрібно смажити буряк. Він буде ідеально свіжим, насиченим, даватиме ідеальний колір і смак”.

Ще одна цікава річ – це колір. Колір ідеального борщу – кармін. Це і назва кольору, і назва барвника, яким раніше фарбували вишиванки“, – переконаний експерт.

Дослідниця гастрономічної культури Олена Брайченко нагадує, що сьогодні звичним додатком до борщу є помідор. Водночас існує цілий асортимент сезонних чи регіональних інгредієнтів.

Так на Поліссі це могла бути журавлина, на Поділлі – вуджена грушка чи слива, на Рівненщині довгий час зберігалась традиція варити борщ з кислицями. А ще можемо зустріти у борщі – яблука, вишні, чорнослив, груші і цукровий буряк”, – розповідає пані Олена.

Євген Клопотенко каже, що точну кількість рецептів борщу важко порахувати, адже скільки людей готує страву – стільки і варіантів. Окрім того – існує дещо таке, що робить кожен борщ особливим, таємний інгредієнт.

Таємний інгредієнт борщу – це люди. Коли людина готує борщ, саме вона робить його борщем, таким нашим і таким українським. Кожна людина, яка готує борщ, є доброю і усміхається“, – додає Клопотенко.

Чий борщ?

І кулінари, і дослідники їжі сходяться в одному – борщ – це українська страва.

Судячи з поширення рецептів борщу, то він як страва сформувався на території, на яку накладаються два важливих історичних формуваня – Велике Князівство Литовське та Смуга осідлості“, – провадить екскурс в історію Маріанна Душар.

І власне тут, в Україні, Польщі, Литві та частині Білорусі ми бачимо борщ у переліку історичних страв. В Московію, та пізніше Російську Імперію він був “імпортований” разом з хвилями культурної та вимушеної міграції – наприклад козацтва після зруйнування Січі“, – пояснює дослідниця української гастрономічної традиції.

Пані Маріанна нагадує, що борщова різноманітність сформувалася саме на нашій території, борщ має широке ритуальне значення в українській побутовій обрядовості, а ще його найчастіше згадують у фольклорі.

Саме з наших земель борщ пішов мандрувати по світу, вкорінюючись в кулінарні традиції інших націй“, – аргументує свою позицію дослідниця.

А Євген Клопотенко нагадує, що сам Вільям Похльобкін, який є батьком російської кухні, у своїй книжці написав, що борщ це страва українців.

Кулінарний експерт переконаний, що борщ є великою об’єднавчою ідеєю для нас: “Ми не знаємо, хто ми такі, за якого президента голосувати, не знаємо, що добре, а що погано. Але ми всі йдемо додому і їмо борщ. Борщ це те, що об’єднує українців“.

]]>
9 найкорисніших рослинних олій для організму людини http://monitor.cn.ua/ua/rest/90125 Якщо з настанням осені до вас часто чіпляються застуди, погіршилося травлення, або шкіра страждає від сухості, вам всього лише необхідно запастися потрібними рослинними оліями, вживати їх в їжу щодня і дуже скоро ви будете виглядати і відчувати себе чудово! Відпочинок article Sun, 17 Oct 2021 10:53:07 +0300 "Хто є хто" у світі рослинних олій - розповідаємо.

Рослинна олія - один з найкорисніших дієтичних продуктів, який не лише покращує смак їжі, а й зміцнює здоров'я людини.

Наше тіло має потребу в жирах - вони добре впливають на нашу нервову систему, мозок, шкіру та на здоров'я в цілому.

Також рослинні олії багаті важливими жиророзчинними вітамінами А (потрібний для шкіри, зору та імунітету) і Е (антиоксидант, захищає від інфекцій).

 

1. Соняшникова олія

Найпопулярнішу в Україні рослинну олію отримують з насіння соняшнику. До складу входять цінні для організму поживні речовини, а також вітаміни груп А, D, Е і F. Нерафінована олія корисніша і засвоюється краще. Бере участь в обміні білків і вуглеводів, покращує пам'ять, позитивно впливає на функцію статевих, ендокринних залоз.

2. Оливкова олія

Звертайте увагу на кислотність, яка повинна бути вказана на етикетці. Чим вона нижча (до 0,8%), тим масло вищої якості. Особлива перевага оливкової олії у тому, що вона збагачена масляною кислотою. Вона добре підходить для заправки салатів і приготування гарячих страв. При нагріванні оливкова олія практично не утворює канцерогенів.

3. Гарбузова олія

Краще джерело цинку - його там більше, ніж в морепродуктах. А цинк - це чоловіча сила, допомагає виробленню тестостерону. Тому якщо плануєте романтичну вечерю, придбайте пляшечку гарбузової олії. Її можна змішати з оливковою та заправляти салати. Смажити на ній не рекомендується - пригорає і неприємно пахне. А ще у ній багато селену. Для холодів саме те - підвищує імунітет і відлякує мікробів.

4. Олія лляна

За вмістом ненасичених жирних кислот лляна олія у 2 рази перевершує риб'ячий жир, саме тому вона вважається одним з найбільш важливих пісних продуктів і рекомендується дієтологами для тих, в чиєму раціоні відсутня риба. Відмінно "виглядає" в кашах (особливо у гречаній) і з квашеною капустою. Варто пам'ятати, що лляну олію ні в якому разі не можна нагрівати - це зводить нанівець її цілющі властивості. Тому її слід зберігати в холодильнику і додавати до готових страв, наприклад, заправляти нею салати.

5. Олія з виноградних кісточок

Дослідження показали, що хімічні речовини з олії виноградних кісточок можуть викликати апоптоз - процес, який сприяє самознищенню та ліквідації пошкоджених клітин у клітинних системах. Таким чином, вона допомагає пошкодженій печінці відновлювати свої клітини та пригнічувати розвиток деяких видів раку.

6. Олія з авокадо

Олія з авокадо тільки недавно вийшла на сцену дієтичних продуктів. Авокадо забезпечує організм близько 20 необхідними для нашого здоров'я поживними речовинами, в тому числі калієм, вітаміном Е, вітамінами групи В та фолієвою кислотою. Авокадо, як і оливкова олія, має високий вміст олеїнової кислоти, яка здатна запобігати раку молочної залози. Авокадо збагачений бета-ситостерином і корисне людям з низьким рівнем холестерину в крові. До того ж у олії дуже приємний смак, і вона підходити для будь-якого виду приготування.

7. Олія розторопші або будяка

Ця олія чудово захищає печінку від токсинів і нейтралізує отрути. З віком цей орган починає страждати, тому людям похилого віку бажано вводити цю олію в раціон.

8. Кукурудзяна олія

Краще за будь-які рослинні олії регулює обмін холестерину в організмі. Допомагає розщепленню «поганих» твердих жирів. У кукурудзяній олії містяться похідні фосфору - фосфатиди, які дуже корисні для мозку, а також нікотинова кислота (вітамін РР), яка регулює провідність серця.

9. Кунжутна олія

Містить антиоксиданти, збагачена залізом, лецитином, кальцієм, вітаміни A, B1, B2, P та корисними жирними кислотами (пальмітинова, стеаринова, олеїнова, омега-6). Застосовується при захворюваннях дихальної системи, кашлі, тромбофлебіті, нормалізує роботу щитовидки. Допомагає розслабитися і зняти стрес. На світлій кунжутній олії, до речі, можна смажити. Темну краще використовувати лише в холодному вигляді.

Будь-яку рослинну олію потрібно зберігати в щільно закритій пляшці, подалі від світла і тепла. А найголовніше правило для будь-якої рослинної олії - ніколи не використовувати її повторно після смаження! Всі рослинні олії можна ароматизувати за допомогою пряних трав і спецій, надаючи їм нових відтінків смаку:) Багато з них бажано зберігати в холодильнику.

]]>
Смачні рецепти вихідного дня: готуємо турецький бурек http://monitor.cn.ua/ua/rest/90124 Бурек — це ситний пиріг родом з Туреччини. Існує безліч способів його приготування, деякі навіть передаються з покоління в покоління. Відпочинок article Sun, 17 Oct 2021 10:31:29 +0300 Готується пиріг з тіста філо або хорошого листкового тіста і найрізноманитнишої начинки. Пропонуємо вам смачні і ситні рецепти приготування традиційного турецького пирога.

Бурек з сиром — рецепт

Для приготування візьміть інгредієнти: 200 г м'якого сиру, 120 г твердого сиру, 20 г зеленої цибулі, 10 г кропу, 400 г листкового дріжджового тіста, 0,5 ч. л. суміш спецій, 1 яйце, 2 зуб. часнику

Для початку підготуйте інгредієнти. Тісто слід заздалегідь дістати і розморозити. За цей час зробіть начинку: в невеликої ємності з'єднайте тертий твердий сир, м'який сир, подрібнені часник, зелень і суміш спецій. Ретельно перемішайте масу.

Коли тісто буде готове для роботи, розділіть його на 4 довгі пластини. Кожну з них тонко розкачайте. Тоді тісто добре підніметься при випічці. Потім викладіть по довжині начинку і загорніть рулетиком. Добре закріпіть краї, щоб начинка не вийшла в процесі приготування. Виконайте процедуру з іншим тістом. Візьміть круглу форму для випічки і викладіть рулетики, щільно притискаючи один до одного. Змастіть бурек злегка збитим яйцем і відправте в розігріту до 180 градусів духовку. Випікайте 20 хвилин. Потім зменшіть температуру і готуйте ще 20 хвилин.

Перекладіть пиріг на тарілку, трохи остудіть і подавайте до столу.

Традиційний турецький бурек — рецепт

Для приготування візьміть інгредієнти:

300 мл кип'яченої води, 500 г пшеничного борошна, 1 ч. л. солі, 6 ст. л. оливкової олії, 0,5 ч. л. соди

Для начинки вам знадобляться: 1 ч. л. сухої аджики, 3 гол. ріпчастої цибулі, 1 яйце, 600 г баранячого фаршу, дрібка солі

Готуємо начинку. Додайте у фарш суху аджику, сіль, подрібнену цибулю і ретельно перемішайте масу. Фарш повинен стати однорідним.

Готуємо тісто. Для цього розчиніть трохи солі в теплій воді. Вилийте її в просіяне борошно. Додайте олію, соду і замісити тісто. Сформуйте шар і добре відбийте об стіл. Воно повинно стати пластичним і еластичним. Потім розділіть тісто на 6 частин. Скачайте їх в кульки, перекладіть в тарілку і накрийте плівкою. Відправте в холодильник на півтори години.

Потім перекладіть на робочу поверхню і розкачайте. Добре витягніть тісто, щоб воно було тонким. Викладіть фарш і сформуйте довгу ковбаску. Потім закрутіть спіралькою і виконайте цю процедуру з іншим тістом. Викладіть на деко, застелене пергаментним папером, і змастіть злегка збитим яйцем. Відправте бурек в духовку при 220 градусах на 1 годину. Потім злегка збризніть його водою і накрийте рушником на 20 хвилин.

Смачного!

]]>
Вікторія Апанасенко з Чернігова стала I Міс Україна Всесвіт-2021 http://monitor.cn.ua/ua/rest/90123 У п'ятизірковому київському готелі Fairmont Grand Hotel Kyiv відбувся фінал конкурсу краси Міс Україна Всесвіт-2021. Відпочинок article Sun, 17 Oct 2021 10:26:05 +0300 Його переможницею стала учасниця шоу Холостяк, 27-річна Анна Неплях з Дніпра, повідомляє Корреспондент.net з посиланням на організаторів заходу.

Корону переможниці вручила Міс Україна Всесвіт-2020 Єлизавета Ястремська.

Тепер Анна Неплях представлятиме Україну на престижному міжнародному конкурсі краси Miss Universe-2021, який відбудеться в Ізраїлі в грудні 2021 року.Інші призові місця розподілилися таким чином:

 • IV Міс Україна Всесвіт-2021 стала Юлія Семеніхіна, 20 років, Кам'янець-Подільський
 • III Міс Україна Всесвіт-2021 стала Софія Дорчинець, 20 років, Ужгород
 • II Міс Україна Всесвіт-2021 стала Неля Попович, 25 років, Ужгород
 • I Міс Україна Всесвіт-2021, стала Вікторія Апанасенко, 28 років, Чернігів

джерело

]]>
Гороскоп на тиждень з 18 до 24 жовтня 2021 року http://monitor.cn.ua/ua/rest/90122 Головна подія тижня – це повний місяць 20 жовтня. Він буде досить різким. Цей повний місяць актуалізує теми взаємин між людьми, конфліктів, відстоювання своїх прав і ролі в парі. Відпочинок article Sun, 17 Oct 2021 10:13:34 +0300 До кінця тижня зростає рівень нетерпимості, агресивності. Також можливі спроби продавити ситуацію силою.

18 жовтня Меркурій розвертається у прямий рух. Це означає, що швидше вирішуватимуться проблеми. Однак ми можемо не одразу це помітити, бо будуть вирішуватися питання, які тягнуться з попереднього тижня. Те, що було відкладене два, три або чотири тижні тому, вирішиться пізніше.

ОВЕН
За допомогою зараз краще звертатися до друзів або близьких родичів. Не бійтеся проявляти активність у боротьбі за свої права, дійте рішуче, адже зараз ваші вчинки повністю відповідають вашим бажанням. Від родичів можна чекати сюрпризів, але здебільшого приємних і корисних.

ТЕЛЕЦЬ
Із великими досягненнями в професійній сфері доведеться трохи почекати. Не поспішайте від проблем ховатися або голосно протестувати, це заняття, напевно, принесе вам певну вигоду. У вихідні вам доведеться взяти на себе всю відповідальність у спільних справах і планах вашої родини.

БЛИЗНЮКИ
Ваша манера ставити людей перед фактами, що звершилися, залишає їм не надто багато простору для прояву ініціативи. Не варто також зараз іти на повідку в самовпевненості й егоїзму, якщо хочете уникнути зайвих неприємностей. На вихідні варто виділити домашнім якнайбільше часу.

РАК
Вам можуть запропонувати навчання в новій професійній сфері, краще його не відкидати, а мобілізувати власні сили, і тоді успіх вам забезпечений. Зайвий раз на очі начальству краще не потрапляти. Постарайтеся трохи стримати свої амбіції, а інтуїція підкаже вам правильний вихід із ситуації, що склалася.

ЛЕВ
Спроби налагодити стосунки з колегами увінчаються успіхом і навіть допоможуть запобігти затяжному конфлікту. Але все ж таки постарайтеся не тринькати даремно сили, зв’язки і гроші. Вам надасться прекрасна можливість захопити близьких своїми ідеями й знайти підтримку.

ДІВА
Деякий ореол таємничості й загадковості вам не зашкодить, а тільки посприяє зацікавленості оточуючих у спілкуванні з вами. Використання нових ідей і технологій у роботі дозволить вам домогтися значних результатів. Конфліктну ситуацію бажано вчасно обійти, довіртеся своїй інтуїції.

ТЕРЕЗИ
Гарний тиждень для тих, хто звик сумлінно працювати. Не варто давати обіцянок, їх буде важко виконати. Будьте обережними в транспорті, тому що підвищується ризик кишенькових крадіжок. Згадайте про безліч домашніх справ і проблем. Ви можете зіштовхнутися із соціальними проблемами.

СКОРПІОН

Вам не варто робити героїчних вчинків. Ніхто цього  не оцінить. Краще постарайтеся впоратися з дрібними проблемами, що нагромадилися. Вас очікує потік зустрічей, дзвінків і паперової роботи, імовірні й додаткові турботи. У вихідні побоюйтеся плутанини в майнових справах.

СТРІЛЕЦЬ
Навчання чомусь новому принесе вам упевненість у власних силах. Найкраще обпертися на друзів і заступників. Імовірні також поїздки за кордон. Вам варто зараз зайнятися справами близьких родичів. Імовірне знайомство з людьми, які зацікавляться вашими проблемами.

КОЗЕРІГ
У вас може виникати тільки одна проблема – як усе встигнути і нікуди не спізнитися, але з нею вам буде до снаги впоратися. Бажано стримати власні  амбіції й почекати із проявом ініціативи, зараз для цього не найкращий час. Складно буде даватися дипломатичність у деяких ситуаціях.

ВОДОЛІЙ
На цьому тижні для вас відкриються нові можливості, розширяться обрії, відбудеться зростання у професійній сфері. А от прийняття важливого рішення відкладіть на наступний тиждень. Тримайте свої емоції у вузді, особливо не давайте волю гніву, він лише буде сприяти погіршенню ситуації.

РИБИ

Тиждень наповнений сюрпризами й приємними несподіванками. Ваше становище значно покращиться, з’явиться шанс відновити колишні позиції й плідно попрацювати. Вам необхідно одним ривком упоратися з проблемами, що нагромадилися. Причиною конфлікту з колегами можуть стати деякі категоричні висловлювання.

Інша версія:

Гороскоп для Овнів

У вас тиждень розвивається у висхідному напрямку. Перші три дні ви активні у встановленні зв’язків з іншими людьми, розширенні свого впливу. Тут важливо “не луснути”, бо з другої половини тижня (під час повного місяця і після нього) ви вже настільки захочете заволодіти світом, увагою інших людей, що можете перегнути палицю. Ви можете зіткнутися з жорстким опором, на який вам буде складно вплинути. Зверніть увагу під час повного місяця у вашому знаці на ситуації, інформацію, яка приходить у цей період, бо вони можуть дати певні значущі підказки.

Гороскоп для Тельців
Ви досить незалежні цього тижня. Можете просувати свої ідеї, займатися тим, що вас захоплює, тільки будьте обережні з партнерами, бо ті можуть бути доволі напруженими. Особливо зверніть увагу на тих, хто залежить від вас, тому що вони будуть дуже чутливими до ваших реакцій. Поза тим це хороший тиждень для вирішення робочих моментів.

Гороскоп для Близнюків
У вас, як і у Дів, свято цього тижня, бо Меркурій нарешті розвертається у прямий рух (понеділок, 18 жовтня). І ваші проекти, справи, плани нарешті зрушаться з мертвої точки, може, не одразу, але вже можна розраховувати на певний поступ. Цей тиждень вдалий для спілкування з коханими людьми, партнерами. Ви можете донести до них свою позицію, і вас почують.

Гороскоп для Раків
18-19 жовтня ви можете відчувати певне напруження у стосунках і домовленостях, бо вони можуть зриватися, не вирішуватимуться суперечки. 20 жовтня відбудеться повний місяць, який буде досить напруженим для вас. Повний місяць може спровокувати скандальну ситуацію в родині або на роботі. Спокійнішими і приємнішими будуть вихідні. На них можна планувати більш розслаблене спілкування і відпочинок.

Гороскоп для Левів
Ви поки ще перебуваєте не в найсильнішій позиції. Можливо, що на початку тижня ви захочете тиснути, встановити свою владу в тих рамках, в яких звикли, але відчуєте опір. Вам не варто поспішати, краще почекати, поки ви займете кращі позиції. Повний місяць і дні біля нього можуть принести активне спілкування, з’ясування стосунків. Наберіться терпіння і бережіть своє здоров’я, бо це зараз важливо.

Гороскоп для Дів
Ви можете святкувати розворот Меркурія у прямий рух. Після 18 жовтня більш активно будуть вирішуватися питання, особливо ті, які стосуються фінансів. Однак не поспішайте діяти, збирайте інформацію, бо повний місяць 20 жовтня має безпосередній стосунок до ваших фінансових зобов’язань з іншими людьми, а кінець тижня взагалі може принести невдалі придбання, невигідні вкладення. Особливо не варто довіряти обіцянкам про золоті гори в цей період.

Гороскоп для Терезів
Для вас важливим є день повного місяця, а також день до нього. Це час з’ясування стосунків, встановлення своїх правил. Можливо, вам не вдасться знайти компроміс і доведеться боротися за свої права, але у вас є підтримка для цього. Ви можете покластися на близьких людей, сестер, братів, тих, з ким ви навчалися. Це люди, які готові підтримати вас у складних ситуаціях. Це не найкращий тиждень для того, щоб починати якісь судові справи або ініціювати претензії до інших людей.

Гороскоп для Скорпіонів
Ви можете зіткнутися зі складними ситуаціями на роботі й у стосунках з близькими, родичами. Ваші підлеглі можуть вимагати від вас більше уваги, ніж зазвичай. Ті, на кого ви звикли розраховувати, будуть виходити з-під покори. Секрет вирішення проблем полягає в тому, щоб прислухатися до їхніх переконань, мотивації. Це тиждень перевірки, на скільки ви можете бути тактовними і доброзичливими. Взяти своє силою зараз досить складно.

Гороскоп для Стрільців
Ви можете відчувати підйом сил, який наповнить вас оптимізмом, і це прекрасно. Можна і потрібно починати проекти. Ось тільки ваші колеги, однодумці, група, з якою ви працюєте, можуть не завжди підтримувати вас. Будьте обережними з вкладеннями і витратами, в які вас можуть втягнути оточуючі. Це навряд чи будуть вигідні пропозиції, особливо в другій половині тижня.

Гороскоп для Козерогів
Ваше завдання цього тижня стійко утримувати свої позиції. У вас можуть бути конфлікти з керівництвом, і ви можете відчути, що вас намагаються позбавити ґрунту. Але, якщо ви чітко знаєте, куди прямуєте, що робите, якщо у вас вийде не вплутуватися у словесні суперечки, то ті, хто вас непокоять, самі відстануть. Найбільш напруженим буде день повного місяця.

Гороскоп для Водоліїв
На вас може очікувати неприємний сюрприз у спілкуванні з партнерами. Особливо варто побоюватися пліток, не варто довіряти всьому, що ви чуєте, бо під час повного місяця люди зазвичай балакучі. Тому ви можете почути неприємні або дивовижні слова, але люди можуть говорити не від чистого серця, а з якоїсь іншої причини. Важливо розібратися в причинах того, що людину змусило саме так висловитися. Розібравшись у мотивах, ви зможете зробити правильний висновок.

Гороскоп для Риб

Рибам цього тижня варто приділити увагу фінансам, тому, як витрачаєте і заробляєте гроші. Якщо ви відповідаєте за загальний бюджет в якійсь групі, ймовірно, що будуть конфлікти, невдоволення з боку оточуючих. Тут важливо залишатися чесними, готовими відзвітувати про кожну витрачену копійку. Люди повинні довіряти вам. Те, як ви зараз вибудовуєте стосунки, може позначитися на вашій спроможності досягти мети, яку ви поставили перед собою.

]]>
17 жовтня - який день, свято та прикмети http://monitor.cn.ua/ua/rest/90120 У всьому світі сьогодні відзначають День боротьби з бідністю, в Україні - День працівників харчової промисловості, в Німеччині - свято врожаю. Відпочинок article Sun, 17 Oct 2021 10:05:57 +0300 У цей день, у 1113 році, було закінчено будівництво Києво-Михайлівського золотоверхого собору, а в 1676 році між Річчю Посполитою і Османською імперією в Журавно (сучасна Львівська область) був підписаний мирний договір. Ця подія стала завершальним етапом польсько-турецької війни 1672-1676 рр.

Кожний сьомий житель сучасного світу голодує, і щодня на планеті Земля від голоду вмирає близько 20 тис. дітей. 17 жовтня 1987 року сто тисяч людей вийшли на площу Трокадеро в Парижі, щоб згадати жертв злиднів, насильства і голоду. Відтоді у всьому світі ця дата вважається Міжнародним днем боротьби за ліквідацію злиднів. Відзначити цей день дуже легко: просто нагодуйте голодного і поділіться з нужденним.

День працівників харчової промисловості відзначають в Україні щороку у третю неділю жовтня відповідно до Указу Президента України від 8 серпня 1995 року.

До теми: Про харчову промисловість Чернігівщини мовою статистики

Кірмес у Німеччині - свято врожаю, який сьогодні відзначають ярмарками і народними гуляннями. Переважно святкують у селах і невеликих німецьких містечках. Свято починається з відкопування Кірмеса, солом'яного опудала з пляшкою шнапсу, якого закопують у землю за два тижні до цього дня.

Жителі США сьогодні абсолютно непередбачувані, оскільки відзначають День крайнощів. Наприклад, можна стрибнути з мосту. Саме так чинять банджі-джампери, які сьогодні відзначають День мосту. Свято європейське, а ось найвищий 321-метровий міст, звідки здійснюють такі стрибки - Роял-Гордж - знаходиться якраз в Америці, в штаті Колорадо.

118 років тому в Детройті винахідник Генрі Мартін Ліланд придумав перший автомобіль на базі одноциліндрових двигунів і назвав його Cadillac, на честь засновника міста Антуана де Ламот-Кадільяка. Серед відомих сьогодні американських автомобільних марок старше за Cadillac лише Buick. До речі, заводити автомобіль за допомогою електричного пускового пристрою, а заодно оснастити його ходовими вогнями теж вперше придумали на заводі Cadillac у 1912 році.

Православна церква 17 жовтня вшановує пам'ять мученика Єрофея (Ієрофея), який жив в Афінах у I столітті. Одночасно з Діонісієм звернений до християнства і був учнем апостола Павла. Ним був посвячений і в сан єпископа, на той час Єрофей вже був членом афінського Ареопагу. Переказ свідчить, що Єрофей і Діонісій своїми очима бачили поховання Богоматері. Що стосується подальшої долі Єрофея, він був убитий язичниками після того, як намагався проповідувати серед них християнство.

Прикмети:

З Єрофея і зима шубу вдягає.

З Єрофея холоди сильніші.

Вечірня зоря червоного кольору - до вітряної погоди.

Якщо птахи наїжачилися, до негоди.

Іменини: Степан, Петро, Павло, Володимир, Микола, Василь.

]]>
17 жовтня день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/90119 ВІТАЄМО! Відпочинок article Sun, 17 Oct 2021 09:58:14 +0300 Авдейко Володимир Тимофійович
Дмитренко Олег Миколайович
Коршун Віталій Петрович
Малик Василь Іванович
Петреченко Ірина Євгенівна
Тодоріко Федір Олексійович
Федоровська Людмила Василівна

Хочете, щоб про іменинників дізналися всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
16 жовтня - який день, свято та прикмети http://monitor.cn.ua/ua/rest/90118 16 жовтня відзначають Всесвітній день хліба, Всесвітній день продовольства, Всесвітній день анестезії і День Шефа. Відпочинок article Sat, 16 Oct 2021 08:30:00 +0300 Також сьогодні День нетворкінгу і день алерголога. В цей день у Лондоні вперше опубліковано відомий роман "Джейн Ейр", а Іоанн Павло II став Папою Римським. Також 16 жовтня народилися британський поет і прозаїк Оскар Вайльд і зірка культового фільму "Втеча з Шоушенка" Тім Роббінс.

Щороку 16 жовтня відзначають Всесвітній день хліба. Він був заснований у 2006 році за ініціативи Міжнародного союзу пекарів і пекарів-кондитерів. Вибір дати обумовлений тим, що 16 жовтня 1945 року було створено Продовольчу і сільськогосподарську організацію ООН, яка опікувалася вирішенням проблем у розвитку сільського господарства і його виробництва. До цієї ж події приурочено і ще одне свято - Всесвітній день продовольства.

Історія хліба налічує кілька тисячоліть. Згідно з науковими дослідженнями, перші хлібні вироби виникли близько 8 тисяч років тому. Зовні вони виглядали як коржі, готувалися з крупи і води і випікалися на розпеченому камінні. Перший дріжджовий хліб навчилися робити в Єгипті. Вже тоді хліб шанували і асоціювали з сонцем (у ранній писемності навіть позначали з ним одним символом - колом із крапкою у центрі).

Всесвітній день продовольства також відзначають 16 жовтня. Його головна мета - підвищення рівня обізнаності населення щодо продовольчої проблеми в світі. За даними Продовольчої і сільськогосподарської організації (FAO), 821 млн. людей у світі досі страждають від голоду, незважаючи на те, що виробляється достатньо продовольства, щоб прогодувати всіх. Водночас 1,9 млрд людей мають надлишкову вагу, з них 672 млн страждають від ожиріння. У цей день проводяться різні благодійні акції, які мають велике значення для полегшення тяжкого становища країн "третього світу".

Також цього дня в низці країн відзначається День Шефа або Національний день Боса. Це професійне свято керівників колективів усіх рівнів. У 1958 році Патриція Хароскі, яка працювала секретарем в американській компанії State Farm Insurance Company, запропонувала заснувати нове свято, присвячений вшануванню улюбленого керівника. У 1962 році це свято було офіційно затверджено губернатором штату Іллінойс Отто Карнером. Традицію святкування Дня Боса підтримали й інші країни, свято поширилося в усьому світі. Сьогодні День відзначають у США, Канаді, Європі, Австралії і Південній Африці.

У 1847 році в Лондоні вперше опублікований роман англійської письменниці Шарлотти Бронте "Джейн Ейр". Твір розповідає про долю освіченої дівчини, сироти, яка повинна сама пробивати собі дорогу в житті. Роман глибоко психологічний: почуття героїв, їхні страждання, свідомість безвихідного протиріччя між власними пристрастями, душевна самотність. "Джейн Ейр" займає десяте місце в списку 200 кращих книг за версією BBC.

Прикмети

    низькі темні хмари - скоро похолодає, піде сніг;
    галки збираються зграями - до ясної погоди;
    горобці перелітають зграйками з місця на місце - до негоди.

Іменини: Денис, Іван, Марія, Павло, Петро

]]>
16 жовтня день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/90117 ВІТАЄМО! Відпочинок article Sat, 16 Oct 2021 08:00:00 +0300 Броварець Віктор Михайлович
Добриця Володимир Вікторович
Івашина Микола Іванович
Ісаченко Леонід Михайлович
Кудрявцева Людмила Петрівна
Марчук Ірина Петрівна
Підгорний Олександр Віталійович
Подтереба Світлана Сергіївна
Рудюк Дмитро Володимирович
Стешенко Олег Григорович
Шелковий Артем Валерійович


Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
15 жовтня - який день, свято та прикмети http://monitor.cn.ua/ua/rest/90088 15 жовтня у світі відзначають Всесвітній день боротьби з раком грудей, Всесвітній день миття рук, Міжнародний день білої тростини, Міжнародний день кредитних спілок, Міжнародний день сільських жінок. Відпочинок article Fri, 15 Oct 2021 09:05:53 +0300 Всесвітній день боротьби з раком грудей проводиться щорічно 15 жовтня. Приурочені до цього дня заходи проходять у більш ніж 44 країнах світу. Їх мета - звернути увагу суспільства на проблематику раку грудей, покращити знання з цього питання, з тим, щоб стала можливим діагностика захворювання на початковій стадії, та здійснено належного лікування.

Враховуючи найважливішу роль сільських жінок та їх безцінний внесок у прискорення розвитку всієї економічної галузі і зокрема сільського господарства, забезпечення і підвищення продовольчої безпеки і благополуччя сільських регіонів, на 76-му пленарному засіданні Генеральної Асамблеї ООН  відбулося 18-го грудня 2007-го року, було прийнято рішення офіційно оголосити 15-те жовтня Міжнародним днем сільських жінок і відзначати його щорічно, починаючи з 2008-го року. Резолюція A/RES/62/136.

Організація Об’єднаних Націй і, зокрема, Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) оголосили 15 жовтня «Всесвітнім днем миття рук». Миття рук рятує тисячі життів щодня. Через немиті руки в організм людини потрапляють збудники холери, вірусної пневмонії, гепатиту, грипу та гострих респіраторних захворювань.

Міжнародним святом «День білої тростини» визнано ще в 1969 р. в Коломбо (США). Це відбулося на загальних зборах Міжнародної федерації сліпих, яку надалі змінив Всесвітній союз сліпих. У всесвітньому масштабі цей день відзначався з 15 жовтня 1970 року.

15 жовтня відзначається церковне свято святих мучеників Купріяна і Устинії. У цей день починається сильний листопад. Наші предки 15 жовтня сіяли озимі культури. Дівчата в цей день ходили на посиденьки і обговорювали дівочі секрети.

15 жовтня – вдалий день для рукоділля та риболовлі. У цей день активізується зла сила, яка може попутати слабких людей – хворих або п'яних. Часто злі духи прикидаються вуличними тваринами.

Прикмети:

Райдужне коло навколо місяця – до вітру та негоди.
Кури настовбурчується і підіймається пір'я у свійської птиці – до холодів.
Буде зима студеною, якщо на Юстини дощ ллє стіною.
Вітер дме на північ, зима буде м'яка і тепла.
Якщо худоба, випущена на пасовище, повертає назад у двір, холод або сніг недалечко.
Олені сильно б'ються рогами – до негоди.
Безхмарне небо – до морозу.
Якщо у цей день був крижаний вітер і йшов сильний дощ – значить, зима обіцяє бути студеною.

Сильний листопад обіцяє швидке похолодання.
З берези опало все листя – до ранньої зими.

Іменини відзначають Юстина, Андрій, Ганна, Борис, Василь, Георгій, Давид, Іван, Костянтин, Михайло, Петро, Степан, а також Федір.

]]>
15 жовтня день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/90087 ВІТАЄМО! Відпочинок article Fri, 15 Oct 2021 08:59:17 +0300 Кезля Олександра Михайлівна
Кулініч Вікторія Йосипівна
Макаревич Наталія Іванівна
Матлашевська Олена Євгенівна
Мурач Борис Сергійович
Онищук Володимир Леонідович
Пригара Олександр Васильович
Пучка Ігор Вячеславович
Сорокін Валерій Володимирович
Томаш Світлана Василівна

Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com
 
]]>
14 жовтня – свято Покрови http://monitor.cn.ua/ua/rest/90084 14 жовтня, українці відзначають одне із найважливіших церковних свят – Покрову Пресвятої Богородиці. Відпочинок article Thu, 14 Oct 2021 12:00:18 +0300
Свято Покрови Пресвятої Богородиці Велике свято Покрови Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії святкується щороку 14 жовтня.

Встановлене воно на згадку про дивовижну появу Богоматері віруючим.

За переказами, відбулося це у 910 році в Константинополі. Столицю тримали в облозі полчища ворогів, готових у будь-який момент увірватися в місто. Жителі візантійської столиці зібралися в храмі й молили Богородицю про порятунок від нападників. Матір Божа з’явилася перед людьми, почала молитися Господу, а потім вкрила людей своїм покровом (омофором), захищаючи їх від ворогів видимих і невидимих.

Покров Богородиці захистив місто від противника. А свято стало символом заступництва Матері Божої за всіх людей.

Його відзначають православні та греко-католики.

]]>
День захисників і захисниць України http://monitor.cn.ua/ua/rest/90081 14 жовтня Україна відзначає День захисників і захисниць, згадуючи всіх, хто в різні часи обороняв та боронить нині наш суверенітет і територіальну цілісність незалежно від роду діяльності та статі. Відпочинок article Thu, 14 Oct 2021 11:23:54 +0300 День захисників і захисниць України нероздільно пов’язаний із розвитком українського війська та військових традицій. Сучасні воїни примножують їх, шанують військове побратимство і взаємовиручку, схиляють голови перед полеглими і віншують героїзм живих.
Історія українського воїнства – це героїчний літопис, кожна сторінка якого сповнена звитягами різних поколінь оборонців рідної землі. Вони сформували особливий характер та образ сучасних захисників і захисниць України. Їхніми провідними рисами є патріотизм і відчайдушність, відвага і честь. Високою відповідальністю, рішучістю і незламним бойовим духом сьогоднішні герої довели всьому світові, що українці – незламна нація, здатна захищати свою свободу та незалежність.

Історія цього свята має давню традицію. Покрову Пресвятої Богородиці відзначали козаки, за що свято отримало другу назву – Козацька Покрова. Українське військо 1917–1921 років зберігало козацькі військові традиції в назвах військових частин, структурі, прапорах, одностроях тощо. 14 жовтня 1942 року є символічним днем створення Української повстанської армії.

Поряд із чоловіками на захист Батьківщини ставали жінки. Наприклад, нам відомі імена Христини Сушко та Харитини Пекарчук, які воювали в Армії УНР. У Легіоні Українських Січових стрільців існувала Жіноча чота, співорганізаторкою якої була розвідниця Ольга Басараб. У січні 1939 р. у складі Карпатської Січі утворено окремий структурний підрозділ – “Жіноча Січ” на чолі з Стефанією Тисовською та Марією Химинець. Сотні жіночих імен можна знайти серед героїв Другої світової, бійців УПА.

В сучасній українській армії кожен десятий боєць – жінка. Вони пліч-о-пліч із чоловіками служать на передовій, освоїли спеціальності снайпера, кулеметника, розвідника, механіка, інструктора, медика. За останні 10 років кількість жінок в українському війську зросла у 15 разів. Тому 14 жовтня ми вітаємо захисників і захисниць України.

Сучасна російсько-українська війна має гібридний характер, тож говоримо про захисників і захисниць України в широкому розумінні. Ними є не лише військовослужбовці, а й всі громадяни, які своєю сумлінною професійною і громадською діяльністю забезпечують економічний, гуманітарний, освітній й інформаційний захист держави. Приміром, волонтери, як у межах нашої країни, так і за кордоном, котрі нерідко ціною власного життя допомагають українській армії, забезпечують її технічним оснащенням, теплими речами, амуніцією, ліками. Вражає масштаб їхньої діяльності на допомогу пораненим воїнам АТО/ООС, сім’ям учасників АТО/ООС, родинам вимушених переселенців з Криму та територій охоплених війною. Ці люди стали мирними воїнами і надійними захисниками Батьківщини, а їхня діяльність – зразком самовідданості та патріотизму.   

 

За матеріалами Українського інституту національної пам’яті до Дня захисників і захисниць України – 2021


 

]]>
14 жовтня день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/90080 ВІТАЄМО! Відпочинок article Thu, 14 Oct 2021 11:13:24 +0300 Бубенець Олександр Валерійович
Бутко Сергій Володимирович
Іванченко Віктор Григорович
Клименок Антоніна Володимирівна
Нікітенко Віктор Володимирович
Панночка Микола Олексійович
Росік Михайло Федорович
Цирулін Максим Олександрович
Ходюк Валентина Григорівна
Шейко Надія Володимирівна
Юрченко Наталія Володимирівна
Якимець Анатолій Володимирович

Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
13 жовтня - який день, свято та прикмети http://monitor.cn.ua/ua/rest/90057 Цього дня світ відзначає День засинаючих дерев, Міжнародний день боротьби з тромбозом, Міжнародний день костюма, День народження «Бітломанії», Міжнародний день зі зменшення небезпеки стихійних лих. Відпочинок article Wed, 13 Oct 2021 08:24:56 +0300 У США - День зустрічі з вашими страхами, День шоколадного драже «Ем-ен-Емс», День скам'янілостей, День обізнаності про метастатичний рак молочної залози, День Військово-Морських сил, День йоркширського пудингу, в Азербайджані - День залізничників, в Японії - День пам'яті засновника буддійської школи (О-есіки), у Гуамі - День посадки дерев, в Польщі - День швидкої медичної допомоги, у В'єтнамі - День підприємця, в Таїланді - День поліції, у Бурундії - День Рвагасоре, у Фінляндії - День невдах.

Православна церква 13 жовтня вшановує пам'ять святителя Михаїла, першого митрополита Київського. День вважається сприятливим для нових починань, які несуть у собі позитивний посил. Якщо цього дня добре попрацювати, то доля буде прихильна ще довгий час.

Прикмети


Сніг випав 13 жовтня – зима прийде ще нескоро, а в найближчі дні настане потепління
На липі й березі не залишилося листя до цього часу – рік буде легким, і навпаки, якщо листя ще видно, то зима буде достатньо суворою.
Відлетіли журавлі – зима буде холодною і настане рано
Білка змінила шубку – прикмета, що зима буде м’якою і не морозною
Сухий сніг – літо буде хорошим, і можна буде зібрати багатий урожай
Багато горіхів, а грибів, навпаки, немає – прикмета, що зима буде суворою і сніжною.

Іменини у Григорія, Михайла, Петра, Олександра, Поліни, Едуарда, Василя, Леоніда та Олексія.

]]>
13 жовтня день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/90056 ВІТАЄМО! Відпочинок article Wed, 13 Oct 2021 08:14:49 +0300 Божко Анатолій Федорович
Галько Марина Олександрівна

Генба Наталія Олексіївна
Кузик Михайло Васильович
Мілюков Анатолій Іванович
Пряма Микола Андрійович
Смолко Олена Анатоліївна
Хілик Олег Миколайович


Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
12 жовтня - який день, свято та прикмети http://monitor.cn.ua/ua/rest/90031 12 жовтня світ відзначає Міжнародний день іспанської мови, День шоколадних сюрпризів, День шести мільярдів, Всесвітній день боротьби з артритом, Всесвітній день економіста, Всесвітній день перелітних птахів. Відпочинок article Tue, 12 Oct 2021 08:06:58 +0300 Всесвітній день боротьби з артритом проводиться з ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров’я, відзначається щорічно 12 жовтня. Мета Всесвітнього дня боротьби з артритом привернення уваги та інформованості широкої громадськості до проблем ревматологічних захворювань. У наш час ревматологічні захворювання займають високі позиції в рейтингу причин захворюваності та інвалідності. Цьому недузі схильні не тільки літні, але і багато молодих людей, а також діти.

У США - День бамії, День Колумба, День вільнодумства, День заощаджень, День фермерів, День корінних народів, в Японії - День здоров'я і спорту, в Канаді - День Подяки, в Іспанії - національне свято, у Вірменії - День боротьби з тютюнопалінням, у Бразилії - День дитини, у Лаосі - День звільнення, в Уругваї - День інженера, в Аргентині - День поваги культурних відмінностей, у Бразилії - День явлення Богородиці, на Багамах - день національних героїв, Екваторіальна Гвінея - День Незалежності, у Коста-Ріці - день зустрічі КУЛЬТУР.

Православна церква 12 жовтня вшановує пам'ять святого Феофана Милостивого і преподобного Киріака відлюдника. Інші назви свята: «Феофан», «Феофан осінній», «Киріак», «Відхідник», «Марем'яна».

Прикмети на 12 жовтня


- ранковий вітер удень посилився, а до вечора стих, - кілька днів буде ясно;
- до вечора опустився туман - найближчим часом настане тепло, заморозків не буде;
- багато яскравих зірок - восени буде мало опадів, а наступний рік буде врожайним;
- багато пізніх грибів - довго не буде снігу.

Іменини у Кипріяна, Івана, Феофана, Євстахія та Максимільяна.

]]>
12 жовтня день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/90030 Вітаємо! Відпочинок article Tue, 12 Oct 2021 08:03:01 +0300 12 жовтня день народження на Чернігівщині святкують

Ахтирко Надія Петрівна
Вініченко Віктор Михайлович
Дубінін Станіслав Владиславович
Карнабеда Олександр Валерійович
Корбач Роза Олексіївна
Кузьменко Ганна Володимирівна
Кузьменко Наталія
Литовченко Валерій Олексійович
Майданський Ярослав Денисович
Мисан Валентина Миколаївна
Мохнач Сергій Вікторович
Тихонова Ольга
Шмаровоз Оксана Дмитрівна
Шпилька Юрій Миколайович

Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
Гороскоп на тиждень з 11 по 17 жовтня http://monitor.cn.ua/ua/rest/90006 Протягом усього тижня ми можемо відчувати підйом оптимізму. Тиждень підходить для об’єднання людей навколо якоїсь мети, але цим можуть скористатися і ті, хто має владу. Відпочинок article Mon, 11 Oct 2021 08:01:33 +0300 Ви самі можете скористатися сприятливою обставиною, щоб вплинути на інших людей, але і на вас можуть тиснути. Будьте обережними під час вибору лідера, за яким підете. Також звертайте увагу на методи, які ви обираєте для впливу, і зверніть увагу, які інструменти використовують проти вас. Це не завжди погано. Можливо, ви можете стати учасником якогось цікавого проекту. Хоча пильнуйте, щоб ніхто не переходив ваші кордони.

 Овен (21.03—20.04). Для сiмейних людей досить складною буде друга половина тижня. У стосунках доведеться шукати компромiсне рiшення.
Дні: спр. — 13; неспр. — 14.

Телець (21.04—21.05). Ви можете полiпшити матеріальне становище. Не втрачайте можливості раніше за iнших дізнаватися про задуми конкурентів.
Дні: спр. — 14; неспр. — 16.

Близнюки (22.05—21.06). Дехто з вас почне грандіозний ремонт або придбає нове житло. Вигiднi проєкти допоможуть вирiшити фiнансовi питання.
Дні: спр. — 16; неспр. — 17.

Рак (22.06—23.07). У вас попереду дороги. Вони вестимуть до нових знань i нових перспектив. У вихiднi чекайте приємнi новини.
Дні: спр. — 13; неспр. — 15.

Лев (24.07—23.08). Щоб досягти успiхiв, украй важливо задовольнятися раніше напрацьованим потенціалом, а надмірна активність партнерів може призвести до застою.
Дні: спр. — 11; неспр. — 12.

Діва (24.08—23.09). Можливі пропозиції, які заберуть чималих сил. Буде велика спокуса відмовитися від усього, не змінюючи нічого в житті.
Дні: спр. — 15; неспр. — 16.

Терези (24.09—23.10). Зверніть увагу на тих, хто живе і працює поруч iз вами. Родичi братимуть участь у вирішенні багатьох ваших проблем.
Дні: спр. — 14; неспр. — 15.

Скорпіон (24.10—22.11). Удача чекає тих, хто займається інформаційним бізнесом. Якщо у вас трапиться поїздка, пам’ятайте, що доля пiдкинула її вам не для розваг.
Дні: спр. — 13; неспр. — 16.

Стрілець (23.11—21.12). Може помітно змінитися оточення, зникнуть старі друзі. Пiд час зустрічей iз цікавими людьми з’являться перспективи на майбутнє.
Дні: спр. — 11; неспр. — 13.

Козеріг (22.12—20.01). У багатьох очікуються переїзди. З’явиться можливість допомагати іншим людям. Турботи оточуючих поглинатимуть вільний час.
Дні: спр. — 13; неспр. — 15.

Водолій (21.01—19.02). Можуть бути крайнощі — від бажання підпорядкувати партнерів до готовності з головою зануритися в їхнє життя, забувши при цьому про своє.
Дні: спр. — 15; неспр. — 16.

Риби (20.02—20.03). У цей період бажано уникати судів, розлучень, різних розглядів. Зіткнення з правоохоронними органами може обернутися сумними наслідками не на вашу користь.
Дні: спр. — 12; неспр. — 14.

Інша версія:

ОВЕН
Завдяки своїй працездатності ви можете досягти небувалих досі висот у більшості своїх проєктів. Самостійність і рішучість дозволять устигнути завершити багато намічених раніше справ. Вихідні – сприятливий період для домашніх турбот, у тому числі й досить серйозних.

ТЕЛЕЦЬ
Імовірний успіх у професійних починаннях. На вас спробують натиснути, встояти буде непросто, але вам варто постаратися. Не забувайте про існування друзів, вони можуть виявитися досить корисними там, де ви зовсім не очікували допомоги. Вихідні бажано витратити на домашні справи.

БЛИЗНЮКИ
Бажано не проявляти зайвий раз бурхливі почуття, оскільки це може не сподобатися деяким вашим колегам. Намітиться шанс багато чого встигнути, використайте його по максимуму. У вихідні постарайтеся не зловживати добрими стосунками близьких, присвятіть час відпочинку і розвагам.

РАК
Ви опинитеся в центрі подій. Ситуація повинна стати чітко сприятливою, що знайде конкретне вираження в зростанні матеріального добробуту. Вразливими сторонами може стати сфера стосунків із родичами. Ретельно перевіряйте будь-яку інформацію, щоб не зробити висновки на невірних посилках.

ЛЕВ
Необхідно зосередитися на службових справах. Скромність – найкраща лінія вашої поведінки. Будьте стримані. Не варто вести переговори і укладати важливі угоди. На вихідні вас можуть відвідати гості здалеку. Не кваптеся приймати рішення, почекайте новин, вони внесуть цікаві корективи до ваших намірів.

ДІВА
Вам треба виявити свої кращі якості й на деякий час забути про лінь. На роботі мають бути сприятливі зміни, вам надається можливість кар’єрного росту. У вихідні варто направити свої сили на наведення порядку в сімейних стосунках. Потреба самоствердитися зажадає значних зусиль.

ТЕРЕЗИ
Успіх буде залежати від швидкості реакції й комунікабельності. У грошових справах можливе нове неофіційне джерело доходів. Бажано більше часу і уваги виділяти дітям. У вихідні не відмовляйтеся від запрошень, що надходять із боку друзів – не пошкодуєте. Ваша удача вже ходить поруч.

СКОРПІОН
Вам придасться обачність у прийнятті рішень. Ви зумієте домогтися багато чого. Сприятливий період для одержання і засвоєння нової інформації. У вихідні вам не варто вносити в атмосферу хаос і суєту, постарайтеся зберігати щиросердечну рівновагу і не проявляти невдоволення.

СТРІЛЕЦЬ
Найдужчою вашою рисою виявиться інтуїція. Не будьте надто принципові, щоб нікому не зіпсувати настрій. У вихідні виділіть більше уваги дітям. Всупереч внутрішнім бажанням вам варто зосередитися на роботі. Можуть здійснитися всі ваші бажання. Зайва неуважність може зашкодити.

КОЗЕРІГ
Вам буде забезпечений успіх на роботі, якого ви зовсім не очікували. Вирішаться проблеми, що давно турбують. Можливо, відкриється джерело додаткового заробітку. У вихідні в спілкуванні з близькими людьми постарайтеся бути максимально тактовні, сімейні конфлікти будуть зовсім зайвими.

ВОДОЛІЙ
Перед вами розгорнуться нові перспективи і нові спокуси. Не варто звалювати на свої плечі більше того, що ви здатні зробити. Будьте обережнішими зі словами, обмірковуйте їх як слід, перш ніж вимовити вголос. У вихідні прагніть до гармонії й рівноваги, дотримуйтеся власного щиросердечного комфорту.

РИБИ
Ваші задуми зараз можуть реалізуватися просто-таки чарівним чином, про такі результати ви й мріяти раніше не сміли. Висока ймовірність бути поміченим і гідно поцінованим у суспільному житті. Ви можете також одержати вельми цікаву для вас ділову пропозицію. Не пропустіть прекрасної нагоди!

]]>
11 жовтня - який день, свято та прикмети http://monitor.cn.ua/ua/rest/90005 Цього дня у світі відзначають День дівчаток, а ще - міжнародний день боротьби з ожирінням, день вдихання осіннього повітря і всесвітній день боротьби проти болю. Відпочинок article Mon, 11 Oct 2021 08:00:08 +0300 У США - день піци з ковбасою і днь вечірок, в Японії - день фізкультури, в Канаді - день подяки, а в Німеччині сьогодні вітають бабусь.

Дівчата мають особливі права, підтверджує Генасамблея ООН і у 2012 році засновує День дівчаток - на знак визнання їх унікальних прав. Йдеться про ранні шлюби і раннє народження дітей. Згідно зі статистикою, у світі майже кожна третя жінка вперше вийшла заміж до свого 18-річчя. Третя частина з них стали дружинами, не досягнувши п'ятнадцяти. Ось в ООН і придумали свято, яке захищає права дівчаток на дитинство.

Сьогодні у світі від ожиріння страждає більше людей, ніж від голоду. Неоднозначний факт. Щоб боротися з проблемою ефективніше, Всесвітня організації охорони здоров'я заснувала День боротьби з ожирінням і регулярно публікує тривожну статистику. Адже якщо нічого не змінювати, до 2030 року половина населення Землі матиме зайву вагу.

У середньому за хвилину ми робимо 15-16 вдихів і споживаємо 8 літрів повітря. Сьогодні, в День вдихання осіннього повітря, після роботи пропонуємо вийти в ліс, щоб подихати на повні груди.

День подяки - свято подяки за все найкраще з пережитого в році що минає - національне свято в Канаді і США. Сутність і сенс його є загальними для всіх північних американців, хоча дати святкування помітно рознесені за часом: у Канаді це другий понеділок жовтня.

Щосекунди в США з'їдають приблизно 350 шматків піци. Зовсім не дивно, що саме американці придумали відзначати День піци з ковбасою, та ще й поєднали його з Днем вечірок.

Бадьора і життєрадісна пісня-гімн "Токіо Горін Ондо", написана в 1963 році на честь майбутніх літніх Олімпійських ігор у Токіо, супроводжувала не лише Олімпіаду, але й стала багаторічним спортивним гімном. А державне свято День фізкультури в Японії - це світлий спогад японців про Токійську Олімпіаду 1964 року.

У Німеччині сьогодні День бабусь. Свято придумали члени берлінського союзу літніх людей у 2010 році. До речі, за статистикою саме німецькі бабусі найбільше люблять ходити на вечірки і пити пиво.

Православна церква 11 жовтня вшановує пам'ять святителя Харитона Сповідника, єпископа. Інша назва свята: «Харитонов день».

Прикмети:

- дме північний вітер - зима буде морозною та сніжною;
- листя з дубів і беріз опало повністю - зима буде без особливих перепадів температур, а якщо на гілках листя залишилися - зима буде суворою;
- низько йдуть по небу хмари - скоро холоднеча.

Іменини у Прохора, Василя, Феодора, Іллі, Григорія, Анатолія, Олександра, Тетяни, В'ячеслава, Марка, Олексія та Афанасія.

]]>
11 жовтня день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/90004 ВІТАЄМО! Відпочинок article Mon, 11 Oct 2021 07:52:32 +0300 Альохін Едуард Володимирович
Бурий Михайло Григорович
Гайдар Наталія Олександрівна
Гaрус Сергій Володимирович
Іванько Анатолій Васильович
Коваленко Михайло Миколайович
Костенко Ірина Михайлівна
Ларченко Олександр Миколайович
Леонова Тетяна Анатоліївна
Мошко Майя Михайлівна
Панчоха Любов Іванівна
Проценко Сергій Жоржевич
Сусла Ярослава Сергіївна
Чечель Наталія Геннадіївна
Шадуйкіс Геннадій Володимирович
Ющенко Галина Євгеніївна

Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
9 жовтня - Всесвітній день пошти http://monitor.cn.ua/ua/rest/89974 Всесвітній день пошти - один з міжнародних днів, що відзначаються в системі Організації Об’єднаних Націй. Проводиться за рішенням XIV конгресу Всесвітнього союзу поштовиків у день створення союзу в 1974 р. календар Відпочинок article Sat, 09 Oct 2021 12:03:27 +0300 9 жовтня 1874 у Швейцарії представниками 22 країн, був підписаний Бернський договір, що засновує підставу Генерального поштового союзу. У 1878 році союз змінив свою назву і став називатися Всесвітнім поштовим союзом. На сьогоднішній день ВПС налічує у своєму складі 189 країн. В усьому світі 9 жовтня відзначається як Всесвітній день пошти. Цей захід проводиться протягом тижня, що називається «Міжнародний тиждень листа».

За даними ВПС, «міжнародна пошта розмовляє 6800 мовами своїх клієнтів і є найдовшою у світі мережею фізичної доставки пошти. Вона призначена для забезпечення надійного, ефективного та економічного перевезення товарів та обміну ідеями. Пошта передає особисті думки друзів на великі відстані. Вона допомагає фірмам різного масштабу знаходити клієнтів і відповідати їх потребам ».

Сучасна пошта в багатьох промислово-розвинених державах активно працює в секторі логістики, поштово-банківських послуг, каталожної торгівлі та прямої поштової розсилки, активно розвиває інформаційні технології, гібридну пошту і електронну комерцію.

]]>
9 жовтня день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/89973 ВІТАЄМО! Відпочинок article Sat, 09 Oct 2021 11:58:00 +0300 Авер'янов Олег В'ячеславович
Йовенко Михайло
Мальчиков Федір
Прописвіт Олександр Дмитрович
Стрілець Ксенія Миколаївна
Трейтяк Віталій Олександрович
Ярова Алла Артурівна

Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
8 жовтня - який день, свято та прикмети http://monitor.cn.ua/ua/rest/89941 Цього дня світ відзначає Всесвітній день зору, Всесвітній день яйця і Всесвітній день восьминога, День сонячних усмішок. Відпочинок article Fri, 08 Oct 2021 07:03:35 +0300 В Україні - День юриста, у США - День вареників, День гри в салки, День сендвіча «Флаффернаттер», у Таджикистані - День сільського господарства, у Вірменії - День танкіста, в Хорватії - День Незалежності, в Індії - День Військово-Повітряних сил, у Перу - День Військово-Морських сил, на Кубі - День героїчного партизана.

Указом Президента України № 1022/97 від 16-го вересня 1997-го року, професія юриста в країні отримала в національному календарі і своє професійне свято - День юриста, що відзначається в Україні 8 жовтня.

У 1996-му році, у Відні на плановій конференції однієї поважної організації під назвою International Egg Commission - «Міжнародна яєчна комісія», її делегатами було запропоновано встановити щорічне свято для цього славного продукту - Всесвітній день яйця. Днем святкування цього смачного свята була обрана дата другої п’ятниці жовтня.

Православна церква 8 жовтня вшановує пам'ять святого Сергія, ігумена Радонезького. Інші назви свята: «Курник», «Капусник». Цього дня толокою рубали капусту для закваски, забивали на продаж курей, готувалися до весільного сезону.

Прикмети:

Перший сніг випав 8 жовтня – зима настане 21 листопада на Михайлов день
Перший сніг – сухий, значить, літо наступного року буде теплим і не надто спекотним.
Гарна погода 8 жовтня – такою вона буде ще протягом трьох тижнів
Яким буде 8 жовтня – таким буде і 8 квітня наступного року
Якщо людина народилася 8 жовтня, то її талісманом є яшма
Березове листя ще не опало – прикмета, що сніг випаде нескоро
Віє вітер південний 8 жовтня – зима буде теплою, західний – сніжною, північний – холодною.
Перший сніг 8 жовтня йде бураном, зима прийде нескоро, і подібні погоди будуть виникати періодично
Перший сніг на суху землю шаром лягає – прикмета, що наступний рік буде врожайним.

Іменини у Германа, Євгена, Максима, Миколи, Павла, Прохора, Романа, Сергія, Бригіди, Пелагеї та Людвіка.
 

]]>
8 жовтня день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/89940 ВІТАЄМО! Відпочинок article Fri, 08 Oct 2021 06:45:01 +0300 Афанасьєв Ігор Миколайович
Клановець Іван Васильович
Марухленко Олександр Іванович
Серновець Ліліана Анатоліївна
Шаманський Олександр Петрович
Шаповалов Ігор Олегович
Якушко Володимир Володимирович

Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

 

]]>
7 жовтня - який день, свято та прикмети http://monitor.cn.ua/ua/rest/89920 7 жовтня — Всесвітній день дій за гідну працю, Міжнародний день «В школу пішки або на велосипеді», День ввічливих людей. У цей день також відзначають професійне свято листоноші. Відпочинок article Thu, 07 Oct 2021 08:05:11 +0300 Також Міжнародний день поінформованості про тригемінальну невралгію — це патологія, при якій спостерігається ураження периферичних нервових закінчень, розташованих в лицьовій області. Вона зазвичай викликається запаленням однієї або декількох гілок трійчастого нерва.

У Пуерто-Ріко - День хорошого ставлення, в США - День кави-фраппе, у Вірменії - День бібліотекаря, в Лаосі - День вчителя, у Киргизстані - День цивільної авіації.

У церкві 7 жовтня вшановують пам'ять першомучениці Теклі, яка була послідовницею апостола Павла. Через свою святість вона зазнала чимало страждань.

Іменини у Давида, Семена, Владислава, Антона, Степана, Дмитра та Фекли.

Прикмети

    Якщо на Теклю сонячно і тепло, то невдовзі погода зміниться;
    Якщо сьогодні чути грім, то зима буде теплою і сніжною;
    Якщо птахи сьогодні літають низько, то зима прийде рано і буде морозною;
    Якщо на деревах багато жолудів, то взимку буде багато снігу, а наступний рік буде врожайним.

Також у народі вірили, що сьогодні не можна лаятись, зациклюватись на поганих думках, ходити по росі босоніж. Подейкують, що й не можна дивитись у дзеркало до сходу сонця та займатись тяжкою фізичною працею.

]]>
7 жовтня день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/89919 ВІТАЄМО! Відпочинок article Thu, 07 Oct 2021 08:00:14 +0300 Киселиця Іван Михайлович
Клановець Іван Васильович
Миколаєнко Олег Іванович
Савенко Людмила Володимирівна
Харченко Володимир Іванович
Шаманський Олександр Петрович
Ярмоленко Тетяна Петрівна
Ясенчук Олександр Анатолійович

Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>