Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: Відпочинок http://monitor.cn.ua/ Інформ-агенція «Чернігівський монітор» http://monitor.cn.ua/i/sm-logo.png Чернігівський монітор http://monitor.cn.ua/ Як стати щасливою. 8 рецептів жіночого щастя від героїнь знаменитих фільмів http://monitor.cn.ua/ua/rest/77392 "Що таке жіноче щастя: а) вийти заміж так, щоб не потрібно було працювати б) знайти таку роботу, щоб не потрібно було виходити заміж в) вигадайте свій варіант відповіді" Відпочинок article Sun, 26 Jan 2020 15:55:59 +0200 Як стати щасливою? Напевно, це одне з питань, яке найчастіше задає собі кожна жінка.

Психологи радять - якщо ви хочете чогось досягти, знайдіть того, у кого це вже є, дізнайтеся, як він цього досяг, і повторіть його кроки. Отже, якщо ми хочемо бути щасливими, нам потрібно брати приклад з людей, які знайшли своє щастя. Здається, не так вже й складно. Тільки от уявлення про щастя у кожної жінки своє, тому й алгоритми, за якими необхідно діяти, можуть бути різними. Ми пропонуємо вам на вибір вісім рецептів щастя від героїнь улюблених кінофільмів.

Цікаво, який з них підійде особисто вам?

"Їсти, молитися, кохати"

 

"Може, це не моє життя хаотичне, це сам світ такий. І головна пастка - прив'язатися до чогось у ньому. Руїни – дар і шлях до метаморфоз. Ми завжди повинні бути готові до нескінченних хвиль змін"

Незважаючи на те, що в житті Елізабет присутні всі атрибути успіху, вона не відчуває себе щасливою. Щоб розібратися у собі, героїня вирішує кинути все і поїхати у довгу подорож, в кінці якої на неї чекає довгоочікувана гармонія і зустріч з незвичайним чоловіком.

Рецепт щастя від Елізабет: поїхати за тридев'ять земель, щоб знайти себе.

"Щоденник Бріджет Джонс"

"- Ти постійно потрапляєш у безглузді ситуації. У тебе кумедна мама. Ти абсолютно не вмієш виступати на публіці і кажеш те, що перше спадає на думку, абсолютно не турбуючись про наслідки. Але, незважаючи на все це, ти мені подобаєшся. Дуже.
- Ну так, якби не пияцтво, куріння і вульгарні матюки. І словесний понос.
-Ні, Ти дуже мені подобаєшся. така яка є"

Бріджет Джонс майже тридцять, у неї немає серйозних стосунків, зате є купа шкідливих звичок і кілька зайвих кілограмів. Перед новим роком Бріджет вирішує змінити своє життя на краще, і незабаром у неї з'являються одразу два шанувальника. Вибір зробити непросто, але, врешті-решт, Бріджет розуміє, що потрібно бути з людиною, яка любить тебе такою, як є.

Рецепт щастя від Бріджет: не обов'язково бути ідеальною, щоб знайти того, хто буде любити тебе такою, як є.

"Амелі"

"Зате у неї є свої маленькі радощі: запустити долоню в мішок з квасолею, зламати цукрову скоринку чайною ложкою... і пускати млинчики по воді каналу Сен-Мартен"

Амелі живе у світі своїх фантазій, але випадкова знахідка змінює життя дівчини. Амелі усвідомлює, що хоче присвятити своє життя тому, щоб допомагати іншим людям стати щасливими. І не дивно, що допомагаючи іншим, вона несподівано зустрічає власне щастя.

Рецепт щастя від Амелі: дарувати щастя іншим людям.

"Диявол носить "Prada""

"Що, особисте життя не ладиться? Так завжди буває, коли досягаєш успіхів у кар'єрі. Скажи, коли все зовсім піде прахом, –чекати на підвищення"

Випускниця факультету журналістики Енді несподівано отримує роботу асистента у Міранди Прістлі, головного редактора легендарного журналу мод. Міранда - сущий диявол, і щоб догодити їй, Енді доводиться віддавати роботі увесь свій час і сили. Не дивно, що її особисте життя дає тріщину. Зрештою, перед дівчиною постає нелегке питання - що важливіше для щастя, успіх і визнання або кохання?

Рецепт щастя від Енді: зробити правильний вибір між кар'єрою та особистим життям.

"Під сонцем Тоскани"

"- Я купила будинок для життя, яким я не живу.
 - В Альпах є залізна дорога, яка з'єднує Відень та Венецію. Її проклали, коли ще не було потягу, який міг би нею проїхати. Але її все одно побудували. Бо знали, що рано чи пізно такий потяг з'явиться"

Щоб вилікувати своє розбите серце, Френсіс вирушає у подорож Італією. У сонячній Тоскані вона раптом натикається на чудову покинуту віллу і розуміє, що повинна жити саме тут. Втім, виявляється, що купити новий будинок - це тільки перший крок на шляху до щастя. Та й сам шлях виявляється не таким вже легким і швидким, а щастя - не зовсім таким, як вона собі його уявляла. Але хіба це має значення, коли ти, нарешті, відчуваєш себе щасливою?

Рецепт щастя від Френсіс: почати нове життя у будинку своєї мрії.

"У дзеркала два обличчя"

"Знаєш, чому я заздрю закоханим? Я так хочу, щоб хтось пізнав мене по-справжньому. Що я люблю, чого боюся, якою пастою чищу зуби. Мені здається, це чудово"
Викладач літератури Роз - типова стара діва. Випадково вона знайомиться з Грегорі, який вважає, що романтика і секс тільки заважають шлюбу, а насправді міцний союз можна створити лише з тим, хто поділяє твої інтереси та цінності, але не викликає фізичного бажання. Для Грегорі Роз - ідеальна кандидатура на роль дружини, і вона приймає його пропозицію, оскільки не бачить інших перспектив влаштувати особисте життя. Їхнє подружнє життя здається абсолютно щасливим, поки Роз не усвідомлює, що хоче більшого. Завоювати серце власного чоловіка виявляється не найлегшим завданням, але Роз, врешті-решт, справляється з ним блискуче.

Рецепт щастя від Роз: стати кращим другом для дорогої тобі людини.

"Джулія і Джулія. Готуємо щастя за рецептом"

"Знаєш, чому я люблю готувати? Приємно після дня повної невизначеності повернутися додому і точно знати: якщо додати яєчні жовтки у молоко з шоколадом, суміш загусне. Це таке полегшення"
Джулія Чайлд - домогосподарка, яка живе у Парижі з чоловіком-дипломатом. Але їй недостатньо бути лише дружиною, тому вона починає давати уроки кулінарної майстерності, а потім видає власну книгу з рецептами. Через півстоліття інша домогосподарка - Джулія Пауелл - вирішує приготувати за рік всі страви з книги Джулії Чайлд і описати експеримент у своєму блозі. Обидві героїні зовсім різні, але схожі в одному – вони не уявляють щастя без самореалізації.

Рецепт щастя від Джулії та Джулії: зробити хобі справою свого життя.

"Пенелопа"

"- Я подумала, звідки він дізнався. А він просто побачив напис. "Пенелопа любить Джорджа Рокхема".
 - Але ж він її вибрав. З двох тисяч книг, він вибрав єдину, яку ти любиш"

Маленька Пенелопа стала жертвою прокляття - замість носа у неї свиняче рильце. Зняти закляття може тільки людина шляхетного походження, яка по-справжньому полюбить дівчину. Але от біда, юнак, який сподобався Пенелопі, здається, не відповідає їй взаємністю. У відчаї дівчина тікає з дому, і опиняється в Лондоні. Тут вона відкриває для себе нове життя і починає розуміти, що іноді не настільки важливо, чи любить тебе хтось. Головне - самому любити себе.

Рецепт щастя від Пенелопи: полюбити себе.

джерело

]]>
Смачні рецепти вихідного дня: "троянди" із творожного тіста http://monitor.cn.ua/ua/rest/77391 Печиво, про яке йтиметься далі готується просто, але вимагає трохи більше зусиль ніж звичайно. Тут доведеться мати справу із безейним кремом. Але результат того вартий: ніжне сирне тісто, яке огортає безе. І все це нагадує троянду. Відпочинок article Sun, 26 Jan 2020 15:53:02 +0200 Ингредиенты: 2,5 стакана муки (около 350 г), 2 яйца, 400 г творога (2 пачки), 1 стакан сахара, 200 г сливочного масла (+ пара ложек для смазывания пекарской бумаги), 1 пакетик ванильного сахара (или ванилин на кончике ножа), 0,5 ч.л. соды

Отделяем желтки от белков (понадобятся и желтки и белки отдельно).

Замешиваем тесто.

Сливочное масло должно быть мягким, комнатной температуры, для этого его заранее нужно достать из холодильника, минимум за час до начала приготовления. Соединяем весь творог, всю муку (2 с половиной стакана), 2 желтка, все масло (200 г), 0,5 ч.л. соды и хорошенько перемешиваем.

Должно получится хорошо вымешанное тесто. Тесто будет мягкое и влажное, липкое, но мы поставим его в холодильник и за счет сливочного масла оно застынет и станет удобным для раскатки.

Накрыть творожное тесто пленкой или одноразовым пакетом и отправить в холодильник на 1 час.
Включаем нагреваться плиту на 180 С.

Готовим крем. В белки добавляем 1 стакан сахара и ваниль.
Взбиваем миксером или венчиком до побеления и загустения смеси ( около 10 минут постоянного взбивания).

Застилаем противень пекарской бумагой и смазываем ее сливочным маслом.

Тесто делим на 3 части.

Из одной части скатываем толстенькую колбаску.

Хорошенько присыпаем стол мукой. Раскатываем ее в прямоугольный овал. Толщина теста должна быть примерно 0,5см.
Распределяем белковый крем равномерным не толстым слоем, оставляя без крема примерно 2 см от края вдоль всего теста.

Осторожно поддевая пальцами, скатываем тесто рулетом.

Нарезаем рулет кусочками примерно в 1 -1,5 см. Будет немного выдавливаться белковый крем, но это не страшно.

Укладываем печенье на противень, торцами вниз на расстоянии 2 см друг от друга.
Пока расставляете кусочки, они будут мяться, крем подтекать, но при выпечке выровняются и получатся аккуратные розочки.

Выпекаем печенье 20-25 минут в хорошо разогретой духовке при 170-180 градусах до зарумянивания.
Горячее печенье легко снимается с бумаги.

Остудить и подавать.
Приятного аппетита!

]]>
Гороскоп на тиждень з 27 січня до 2 лютого 2020 року http://monitor.cn.ua/ua/rest/77390 Намагайтеся не давати волю негативним емоціям, бо це не допоможе розрядитися, а навпаки, надовго зупинить розвиток справ і розв'язання проблем. Краще спілкуватися з приємними людьми. Відпочинок article Sun, 26 Jan 2020 15:48:19 +0200 ОВЕН

Успіх вимагає ретельної підготовки планів і перевірки необхідної інформації. Не відмовляйтеся від допомоги друзів. Може виникнути потреба в активних діях та змінах, але робити все треба досить акуратно. Запланований на вихідні візит до друзів краще відкласти.

ТЕЛЕЦЬ

У всі справи доведеться вкласти максимум сил та енергії. Однак не варто очікувати такого ж запалу від тих, хто поряд. Намагайтеся не втручатися в хід подій, які не стосуються вас. У вихідні перейдіть від задумів до дій: це відразу змінить ситуацію на вашу користь.

БЛИЗНЮКИ

Ви легкі на підйом, рішучі та енергійні, і ці якості є справжньою запорукою успіху. Саме час зайнятися здійсненням задуманого, тоді одразу зростуть ваші шанси на успіх. Намагайтеся не зривати на домашніх напругу, накопичену на роботі. Успіхи та досягнення дітей порадують вас у вихідні.

РАК

Вам до снаги змінити на краще стосунки з близькими. З начальством бажано не вступати в суперечки, вони не принесуть нічого конструктивного. Очікуйте на цікаву інформацію, яка дозволить вам просунутися кар’єрними сходами. Не забувайте про близьких людей.

ЛЕВ

Тиждень може виявитися досить успішним, якщо ви не будете наполегливо рватися в перші ряди. Відчуєте небувалий підйом сил, підвищаться ваші працездатність і витривалість. Можете поділитися своїми ідеями з колегами по роботі – вони обов’язково вас підтримають.

ДІВА

У всіх справах потрібно зберігати порядок. Сприятливий період для пошуків додаткового джерела доходу. Багато проблем розв’яжуться самі собою, бажане прийде до ваших рук, тож користуйтеся моментом. Уміння відстоювати свою точку зору – не головна умова збереження миру в родині.

ТЕРЕЗИ

Сміливо беріться за нові справи. Ваша ініціатива, швидше за все, принесе матеріальні здобутки. Удача зараз грає на вашому боці. У вихідні прийде допомога, якої ви так очікуєте, – доведеться прийняти.

СКОРПІОН

На роботі ймовірні зміни на краще, з’являться нові можливості для професійного зростання та значного покращення матеріального благополуччя. У вихідні велику радість принесуть приємні зустрічі.

СТРІЛЕЦЬ

Не варто відкривати своїх планів навіть близьким друзям. Не відкладайте на потім те, що можна зробити зараз. Доведеться усувати помилки й завершувати недороблене. У вихідні бажано не планувати далекі поїздки, вони можуть виявитися невдалими.

КОЗЕРІГ

Свої задуми в найближчі дні бажано приховувати від тих, хто оточує вас, тоді все складеться якнайкраще. Треба бути готовим до розумних компромісів. У вихідні вам добре вдасться поєднати роботу з відпочинком.

ВОДОЛІЙ

Особливо щасливі будуть ті, хто виявить завзятість у пошуку нових сфер для застосування своїх талантів. З’явиться багато роботи. Вам знадобиться допомога у вирішенні фінансової проблеми. У вихідні постарайтеся створити вдома гармонійну атмосферу, рідним це буде приємно.

РИБИ

Чим активніше ви будете діяти, тим більшого успіху досягнете. Якщо в чомусь матимете сумніви, не соромтеся ставити питання. Частину роботи сміливо довірте колегам, вони не образяться. Можете виявитися надто впертими в непринципових питаннях – намагайтеся уникати категоричності в судженнях.

Інша версія:

Гороскоп для Овнів

У цей час ваша фізична та психічна активність будуть на висоті. Також зростають імпульсивність, підприємливість та ініціативність. Крім того, в ці дні будете прагнути до першості, а азарт переповнюватиме. Це період спонтанності, вам захочеться реалізувати все та одразу. На перше місце виходять особисті інтереси. У вас з’явиться бажання нав’язати свою волю навколишнім, а це може спровокувати суперечки, сварки та необдумані вчинки.

Гороскоп для Тельців

Кохання та потяг до естетики всередині вас розквітають, також зростають гастрономічні потреби. У цей період ви стаєте спокійнішими, ґрунтовнішими та обережнішими, але водночас повільнішими. Навколишнім складно вмовити вас на що-небудь, бо зростає недовіра. Меркантильність не дозволить вам витратити ні копійки зайвої. Близькі люди будуть незадоволені вашою впертістю та капризами.

Гороскоп для Близнюків

Особисті інтереси та відсутність компромісів у думках будуть супроводжувати вирішення ділових питань, а як результат – негативний вплив на стосунки з керівництвом і колегами. Уникайте переговорів і нарад, відповідальних виступів, укладення угод і великих витрат. Фінансові операції, питання, пов’язані з майном і розподілом прибутку, принесуть додаткові складнощі.

Гороскоп для Раків

Успіх або краще становище в суспільстві допоможе отримати щасливий випадок. Також ваші особисті якості створять можливість проявити себе та справити враження на навколишніх. У цей період життєві сили будуть на висоті, крім того, ви будете задоволені своїми вчинками. Ситуації та взаємини напевно дадуть вам привід пишатися собою. У цей час можна зайнятися партнерськими взаєминами.

Гороскоп для Левів

У цей період можливі сварки з керівництвом, також ви відчуєте тиск збоку. Краще не ухвалювати важливих рішень – через невпевненість у собі легко можна помилитися. Також постарайтеся утриматися від особистих конфліктів. На цьому тижні вас будуть приваблювати сильні та енергійні люди, але підтримувати стосунки з ними зможете лише за взаємної користі.

Гороскоп для Дів

Сприятливий час для ухвалення важливих рішень. У цей період варто братися за підготовку та проведення ділових зустрічей, а також торгових угод і переговорів про спільну роботу. Громадські зв’язки зростають, з’являються нові знайомства. Навколишні звертають на вас увагу. Крім того, ви можете впливати на людей, переконуючи їх у чомусь. Легко знайдете спільну мову з керівництвом і впливовими особами, зможете висловити свої ідеї.

Гороскоп для Терезів

Інтелектуальна та творча робота добре йде. Сприятливий період для участі в брифінгах, конференціях. Вам вдасться домовитися з керівництвом, владою, ефективно висловити свої ідеї. Вдало складуться відрядження, відвідування офіційних організацій. Знання та відомості, які отримаєте в цей період, відкладуться надовго, а потім ви зможете ними успішно скористатися.

Гороскоп для Скорпіонів

Несприятливий період для вирішення проблем партнерських або сімейних відносин. У вас зростає бажання придушувати партнера, стверджувати свій авторитет, наполягати на своїй думці, а це може ускладнити наявну ситуацію. Нервозність, поганий настрій, погіршення самопочуття, втрата пильності і підтримки з боку близьких людей сприяють появі негативних емоцій. Тому краще відкласти укладання угод або вирішення фінансових питань.

Гороскоп для Стрільців

Вам вдасться ефектно висловити ідеї, ввести на роботі деякі нововведення та вдосконалення, оптимальним чином організувати роботу колег і ділових партнерів. Хороший період для початку службових і творчих відряджень, укладення угод, підписання контрактів та інших важливих паперів. Робота з документами, можливо, завдасть клопотів, але завершиться вдало. Вам легко даються контакти, а також вираження почуттів.

Гороскоп для Козерогів

Період сприятливий для привернення уваги до своїх справ спонсорів і впливових осіб. Від них можна чекати розуміння, допомоги та підтримки, зокрема  матеріальної та фінансової. У програші ви не залишитеся, якщо укладете в ці дні угоду або підпишете контракт. Більш вдало складаються ділові стосунки з протилежною статтю. Цей період ви можете з успіхом використовувати для налагодження стосунків у парі.

Гороскоп для Водоліїв

У контактах і зв’язках стаєте дуже активними та енергійними. Добре проявляєте себе в своїй професії, з’являється творча активність, впевненість у собі. Наполегливість у вираженні своїх ідей та інтересів приносить вам бажаний результат. Можливі невеликі поїздки за дорученнями або у справах. З керівництвом ви легко знайдете спільну мову, зможете висловити свої міркування. Добре йде творча та інтелектуальна робота.

Гороскоп для Риб

Ви веселі, оптимістичні, відчуваєте бажання співпрацювати, будувати творчі плани. Зростає привабливість і фізична чарівність, ви можете скористатися цим під час налагодження контактів з протилежною статтю: керівництвом, підлеглими або діловими партнерами. Можете розраховувати на фінансову допомогу, підтримку та розуміння. Період сприятливий для ділових візитів, створення об’єднань і відкриття спільних підприємств.

]]>
Погода в Чернігові на тиждень, прогноз ... http://monitor.cn.ua/ua/rest/77373 Відпочинок article Sun, 26 Jan 2020 10:27:15 +0200

]]>
26 січня - День працівника контрольно-ревізійної служби України http://monitor.cn.ua/ua/rest/77372 26 січня 1993 року був підписаний Закон за номером 2939-XII „Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні”. З того часу 26 січня святкується як „День робітника контрольно-ревізійної служби України”. Державна контрольно-ревізійна служба України є системою органів державної виконавчої влади. Відпочинок article Sun, 26 Jan 2020 10:20:38 +0200 Головними задачами ДКРС є здійснення державного контролю над витрачанням коштів і матеріальних цінностей, їх збереженням, станом і достовірністю бухгалтерського обліку та звітності у державних органах управління, державних фондах, бюджетних установах, а також на підприємствах і в організаціях, які отримують кошти з бюджетів всіх рівнів і державних валютних фондів.

Слід відзначити, що за дорученням правоохоронних органів контрольно-ревізійна служба може контролювати підприємства, установи і організації всіх форм власності. ДКРС розробляє пропозиції по усуненню виявлених недоліків і порушень і попередженню їх у майбутньому.

]]>
26 січня день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/77371 ВІТАЄМО! Відпочинок article Sun, 26 Jan 2020 10:19:42 +0200 Авдієнко Сергій Васильович
Андрієнко Олександр Миколайович
Боровик Володимир Віталійович
Велігорський Володимир Федорович
Дудченко Геннадій Миколайович
Желєзний Станіслав Анатолійович
Копилов Сергій Вікторович
Кот Алла Анатоліївна
Лантух Іван Михайлович
Летошко Станіслав Миколайович
Лещенко Володимир Олексійович
Масльонка Світлана Петрівна
Романенко Анатолій Володимирович
Силка Тамара Миколаївна
Соколенко Юрій Олександрович
Солодько Юрій Павлович


Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
25 січня - День студентів (Тетянин день) http://monitor.cn.ua/ua/rest/77354 У студентів завжди є за що любити своє студентське життя. Не дивлячись на той факт, що безсумнівно приведе нас до довгих і глибоких міркувань з цього приводу, зауважимо, що в цьому немає ніякої потреби. Відпочинок article Sat, 25 Jan 2020 09:31:43 +0200 І якщо б у студентів навіть не було жодного «законного» свята, то це б їх не засмутило. Швидше навпаки, додало б їм куди набагато більшого ентузіазму в пошуках «зайвого» приводу для радості, адже молодість володіє ще далеко не повністю вивченим потенціалом, і наділяє своїх володарів самими непередбачуваними і неординарними ідеями та рішеннями.

У своєму арсеналі студентська частина нашого прогресивного суспільства має принаймні два цілком законних і безумовно офіційних привода для свята: Міжнародний день студента, який відзначається 17-го листопада і Тетянин день - 25-го січня, який можна сказати наш домашній або національний День студентів . Походження останнього докорінно відрізняються від всесвітнього свята, воно більш традиційне для наших студентів і бере свій початок із середини вісімнадцятого сторіччя.

День студентів раніше був приурочений дню установи Московського університету, яке за старим стилем юліанського календаря відбулося 12-го січня 1755-го року і було ініційовано російською імператрицею Єлизаветою Петрівною по проханню російського державного діяча і мецената Івана Івановича Шувалова. Підписання найвищого Указу відбулося якраз у день іменин його матінки, паралельно цей день був і днем ранньохристиянської святої великомучениці Татіани Римської, що жила в III-му столітті нашої ери. Це давньо грецьке ім’я, яке нам більш відомо, як «Тетяна» в перекладі означає «упорядниця». Трохи пізніше в одній з прибудов старої будівлі університету створили домову церкву на її честь, а сама свята була оголошена своєрідною покровителькою всеросійського студентства.

День студентів став святкуватися спочатку як день народження самого Університету і був веселим і гучним святом, а пізніше поширився і перейшов у свято всіх студентів Російської Імперії.

Є думка, що у студентів кожен день - свято. Це думка вітає у тих шарах нашого суспільства, у яких їх студентське життя давно позаду і викликано іноді зайвим навантаженням тієї суворої дійсності, яка оточує їх нескінченними поточними турботами, від яких студентське життя вже здається легкою і безтурботною справою. Але будь-який студент може сказати, що це не так. Адже рішення, діяльність та важливість кожного моменту нашого життя визначає не тільки наше сьогодення, але і наше майбутнє, а студенти знаходяться в більш критичних умовах, які вимагають більшої координації і зусиль, найвлучніших пошуків і кмітливості.

]]>
25 січня - Китайський Новий рік http://monitor.cn.ua/ua/rest/77353 Точна дата святкування Китайського Нового року розраховується згідно національного календаря Китаю. Свято включає ряд барвистих заходів, традицій, паради і салюти. Історія свята базується на стародавній легенді про люте чудовисько що приходило у Новий рік. Відпочинок article Sat, 25 Jan 2020 09:28:00 +0200 Китайський Новий рік за традицією - Чунь цзе, що значить Свято весни, є для китайців самим головним святом, його відзначають вже більше двох тисяч років. Воно приходиться на перший новий місяць першого місяця року, між 12 січня і 19 лютого. З введенням григоріанського календаря це свято почали називати „святом весни”, щоб відділити його від Нового року за західним стилем. У побуті Чунь цзе називається „Нянь” (нянь - значить "рік").

За легендою Нянь – це страшне люте чудовисько з рогами на голові, що жило у древньому Китаї. Цілий рік він знаходився і глибині моря, і тільки в канун нового року виповзало з води, вривався в поселення, поїдав там худобу і губив людей. Тому селяни дуже боялися його і щорічно перед настанням Нового року цілими сім’ями полишали села і утікали в гори, щоб сховатися від страшного звіра Няня.

Одного разу перед Новим роком, коли селяни Тао хуа („квітки персика”), підтримуючи старих, з дітьми на руках залишали село, туди прийшов старий жебрак зі срібного кольору вусами. В одній руці він тримаю тростину, в іншій – торбу.

В цей час деякі селяни закривали вікна і запирали дім, інші збирали речі в дорогу, треті вели худобу, іншими словами, всі були зайняті і всі були в стурбовані, тому ніхто не звернув особливої уваги на цього старика. Тільки одна жінка дала йому трохи їжі і почала умовляти його скоріше залишити селище, щоб уникнути зустрічі з Нянем. Однак цей дідусь, усміхаючись, відповів: ”Дозвольте мені залишитися у вашому домі на ніч, і я вигоню Няня з села.”

Жінка з подивом подивилася на старого і помітила, що цей сивий чоловік з моложавим обличчям виглядає бадьорим та міцним, але все ж умовляла його сховатися з усіма від хижого Няня. Однак старий стояв на своєму, і жінці довелось піти одній.

Близько опівночі Нянь увірвався до селища. Цього разу він помітив, що у селі щось не так, як було раніше. З жахом помітив Нянь, що в одному домі горить вогонь, а двері пофарбовані червоною фарбою. А коли він добрався до входу у будинок, у дворі почувся тріск бамбукових хлопавок. Він не насмілився увійти у двір.

Виявляється, Нянь боїться червоного кольору, яскравого полум’я і гучного шуму. В цей момент ворота відчинились, з них вийшов старий у червоному халаті і голосно засміявся. Нянь сильно перелякався і втік.

На другий день селяни повернулися. Побачивши, що в їх домівках все уіле, вони дуже здивувались. Лише жінка зрозуміла, у чому справа, і розповіла односільчанам про обіцянку старця. Почувши цю розповідь, всі дуже зраділи, вдяглися у нові святкові одежі, поздоровляючи один одного з настанням спокою, щастя і благополуччя. Ця історія швидко поширилася у сусідні села, і всі узнали, як виганяти Няня.
С того часу щорічно в канун Нового року люди наклеюють на двері червоні парні надписи, запускають хлопавки, в домах горять вогні, люди не вкладаються спати всю ніч, що називається "шоу суй" – „оберігати рік”.

Ніч на Новий рік китайці називають „ніччю зустрічі після розставання”. Для них це сама важлива мить року. Вся родина збирається за святковим столом, який вирізняється багатством і різноманіттям страв. Це вихідні дні. Новорічна вечеря не обходиться без страв з курячого м’яса, риби і «доуфу» - соєвого творогу, який ми називаємо «тофу», тому що в китайській мові назви цих продуктів співзвучні зі словами, що означають „щастя” і „достаток”.

На півночі Китаю на Новий рік прийнято їсти пельмені (цзяоцзы), а на півдні - «няньгао» (шматочки, виготовлені з клейкого рису). Мешканці півночі віддають перевагу пельменям, бо слово (цзяоцзы) у китайській співзвучно зі словами „проводи старого і зустріч нового”. Крім того пельмені за своєю формою нагадують злитки золота срібла і символізують побажання багатства. З тієї ж причини мешканці півдня їдять «няньгао», що символізують поліпшення життя з кожним роком.
Перші п’ять днів нового року призначені для зустрічей. Рідні, друзі, однокласники, співробітники навідують один одного і вітають з Новим роком.

Традиція дарування подарунків не дуже поширена в Китаї. На Чунь цзе традиційним подарунком є Я-суй цянь – кишенькові гроші у спеціальних червоних конвертах, які прийнято дарувати дітям. Дотримуючись давніх звичаїв, гроші дарують кожній дитині, що прийшла до будинку в перші 15 дней нового року. Якщо червоного конверту під рукою не знайдеться, нічого страшного, можна обійтися і без нього.

На Свято весни кілька днів підряд проводиться гучні народні забави і ярмарки, де виконуються танки лева і драконів, танці „суходільних човнів”, номери на ходулях. Новорічні святкування закінчуються після Свята ліхтарів, на 15 день першого місяця нового року за місячним календарем.

Дати років за китайським календарем (тварини, стихія, колір):
2007 - 4705 починається 18 лютого, символи: Кабан (Свиня), Вогонь, Червоний
2008 - 4706 починається 7 лютого, символи: Криса (Миша), Земля, Коричневий
2009 - 4707 починається 26 січня, символи: Бик (Корова), Земля, Коричневий
2010 - 4708 починається 14 лютого, символи: Тигр, Метал, Білий (золотий)
2011 - 4709 починається 3 лютого, символи: Кіт (Заяць, Кролик), Метал, Білий (золотий)
2012 - 4710 починається 23 січня, символи: Дракон, Вода, Чорний
2013 - 4711 починається 10 лютого, символи: Змія, Вода, Чорний
2014 - 4712 починається 31 січня, символи: Кінь, Дерево, Зелений
В 2020 році Китайський Новий рік припадає на 25 січня.

]]>
25 січня день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/77352 ВІТАЄМО! Відпочинок article Sat, 25 Jan 2020 09:22:27 +0200 Алексєєнко Ігор Володимирович
Гаєвська Лідія Олександрівна
Гарбуз Микола Павлович
Городник Сергій Миколайович
Джек-Курашвілі Ніна Євгеніївна
Дорош Поліна Миколаївна
Лапоша Михайло Миколайович
Ляховой Анатолій Васильович
Назаренко Віталій Іванович
Чаленко Костянтин Борисович
Черненок Максим Петрович
Ясько Анатолій Григорович
Ющенко Анжела Анатоліївна


Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
24 січня - у продажу з'явилося перше баночне пиво http://monitor.cn.ua/ua/rest/77330 Технологія консервування пива існувала до 1935 року, але вона була в експериментальній стадії. Деякі свідчення проведених експериментів відносяться ще до кінця 1910-х років, але саме в цей час в США був введений закон про повну заборону на виробництво, продаж, транспортування і споживання всіх спиртних напоїв. Він діяв в Штатах з 1919 року по 5 грудня 1933 року. Відпочинок article Fri, 24 Jan 2020 07:54:21 +0200 Заборона пива не давало можливості легально займатися питаннями його упаковки. Як тільки заборона була знята, "American Can Company" відновила зусилля з просування серед пивоварів ідеї упаковки їхнього продукту в банки.

Першою відгукнулися компанією була середніх розмірів пивоварня в Ньюарку, штат Нью-Джерсі - "Gottfried Kreuger Brewing Company ". Пробна партія була запущена в 1933 році в кількості 2000 одиниць, не призначених для продажу. На етикетці було написано "Krueger's Special Beer". Пізніше дизайн і назву змінили на користь "Krueger's Finest Beer" і "Krueger Finest Beer".

Перша тестова продаж була призначена в Річмонді (Вірджинія). 24 січня 1935 два бренди "Krueger's Finest Beer" і "Krueger's Cream Ale" почали успішно продаватись. Після того, як американська компанія "Krueger Brewing Co" випустила першу партію баночного пива під назвою "Вершковий ель Крюгера" в місті Річмонді, перспективність нової тари ні в кого не викликала сумнівів.

Нововведення настільки припало до смаку населенню, що вже через півроку збут пива в металевих банках у п'ять з половиною разів перевершив звичайні продажу. Пиво пили всі, попит все зростав. Через рік на нові технології упаковки пива перейшли ще двадцять три заводи США.

Спочатку банку відкривалася як звичайна консервна. Потім був придуманий спеціальний ніж (як сучасна відкривачка), яким можна було проколоти дірку в кришці. Інструкція розташовувалася прямо на банці - прочитав, відкрив і випив. Самі банки виготовляють із сталі. Пиво в них швидко псувалося і відкрити таку банку було не просто.

Після Другої світової війни банки стали довшими, метал більш тонким і іншого складу. Така форма була названа Keglined. Алюміній для виготовлення банок першими стали використовувати гавайці в 1958 році. А коли пивоварна компанія "Pittsburgh Briwing Co" спільно з пакувальної фірмою "Alcon" запропонували любителям елю спробувати пиво в алюмінієвих банках з клапанним відкриванням - це викликало справжній фурор.

Сьогодні банкове пиво представляє серйозну конкуренцію пиву, розлитому в скляні та пластикові пляшки.

]]>
24 січня день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/77329 ВІТАЄМО! Відпочинок article Fri, 24 Jan 2020 07:51:21 +0200 Борисенко Олександр Григорович
Дяченко Яна Сергіївна
Камінська Наталья Вікторівна
Ковбаса Дмитро Вікторович
Комов Олексій Євгенійович
Ладиженська Лоліта Володимирівна
Лунегов Вадим Юрійович
Любченко Антон Вікторович
Макей Любов Михайлівна
Сіренко Віктор Григорович
Топчій Валентин Віталійович
Хоменко Оксана Миколаївна


Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
23 січня - День ручного письма (День почерку) http://monitor.cn.ua/ua/rest/77306 Зростаюча з кожним роком популярність комп’ютерів, електронної пошти та електронних блокнотів, СМС, наборів стікерів з надрукованими фразами-підказками та інших засобів швидкого спілкування поступово відводить сучасної людини від можливості висловити … Відпочинок article Thu, 23 Jan 2020 07:58:30 +0200 Зростаюча з кожним роком популярність комп’ютерів, електронної пошти та електронних блокнотів, СМС, наборів стікерів з надрукованими фразами-підказками та інших засобів швидкого спілкування поступово відводить сучасної людини від можливості висловити свої думки, написавши їх власноруч. Можливо, в недалекому майбутньому лист або листівка, написані “від руки”, стануть бажаним придбанням.

Сьогодні у світі відзначається День почерку або, кажучи більш елегантно, День ручного письма (Національний день рукописного введення), який засновано з метою нагадати всім нам про унікальність ручного письма, про необхідність практикуватися в ньому, про неповторність почерку кожної людини.

Ініціатором Дня стала Асоціація виробників письмового приладдя (пишучий інструмент асоціації виробників, WIMA), яка і проголосила датою “рукописного” свята 23 січня. Цікаво, що 23 січня народився один з відомих американських державних діячів – Джон Хенкок (John Hancock, 23 січня 1737 – 8 жовтня 1793), який першим поставив свій підпис під Декларацією Незалежності. Підпис Хенкока була великою і розмашисто, що і додало авторитету її автору.

]]>
23 січня день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/77305 ВІТАЄМО! Відпочинок article Thu, 23 Jan 2020 07:53:18 +0200 Борисов Юрій Анатолійович
Волощук Олександр Миколайович
Голобурда Марія Олександрівна
Красківський Олександр Сергійович
Куниця Віктор Михайлович
Опанасенко Лідія Іванівна
Падалка Лідія Василівна
Шанський Микола Миколайович
Шевченко Оксана Олександрівна
Ярещенко Віталія Петрівна


Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
22 січня - День Соборності і Свободи України http://monitor.cn.ua/ua/rest/77280 Українська мрія - єдність, свобода і незалежність. Основа державності, якої споконвіку намагалися позбавити цю прекрасну частину земель всі її так звані сусіди прикриваючись «високими» інтересами, час від часу набувала цілком ясні обриси. Відпочинок article Wed, 22 Jan 2020 07:52:15 +0200 Так сталося і на початку 1918-го. У цей січневий місяць у запалі революційних змін була створена Українська Народна Республіка, відома як УНР. Більш того на тих територіях, які входили до складу колись потужної Австро-Угорської імперії, була утворена ЗУНР - Західноукраїнська Народна Республіка.

Вже до кінця року, в грудні 1918-го у Фастові, з гарячим бажанням втілити українську мрію в реалії, лідерам цих двох держав вдалося підписати своєрідний поєднувальний договір. Цей договір увійшов в нашу сучасну історію як «Акт злуки» і 22-го січня 1919-го року він був публічно оприлюднений в Київській столиці на знаменитій Софійській площі.

Набираюча обертів машина кривавої диктатури, яка прийшла на зміну колишніх «консерваторів» поспішила зламати і ці сміливі починання вільного українського народу. Вже буквально через кілька місяців більшовики увійшли в Київ, Закарпаття окупувала Чехословаччина, а Східну Галичину - поляки. А далі ...

Акт злуки тоді так і залишився лише декларацією, але народ ніколи не втрачав надію, адже народ, який втратив надію просто зникає. Надію, приміром, втратили нащадки кривавих диктаторів, коли Великий і Могутній Радянський Союз - об’єднання, побудоване зовні на «нових канонах справедливості», а всередині на крові і безглуздих жертвах, звалилося, не залишивши після себе нічого, що могло б його реанімувати.
22-е січня 1990-го року. Мільйони українців вишикувалися в справжню живий ланцюг, що розтягся від Києва до Львова. Вони відзначали День Соборності, День своєї української єдності та свободи.

21-го січня 1999-го року відповідно до Указу Президента України № 42/99 День Соборності був закріплений на законодавчому рівні суверенної держави. Потім, 30-го грудня 2011-го року, відповідно до Указу Президента України № 1209/2011 під назвою «Про відзначення в Україні деяких пам’ятних дат і професійних свят», День Свободи, який раніше відзначався 22-го листопада був об’єднаний з Днем Соборності і свято набуло свою нову назву - «День Соборності та Свободи України».

]]>
22 січня день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/77279 ВІТАЄМО! Відпочинок article Wed, 22 Jan 2020 07:51:17 +0200 Здор Алла Іванівна
Кореняко Юрій Анатолійович
Мельник Людмила Василівна
Фесак Василь Петрович
Черномаз Володимир Іванович
Чечетка Валентина Володимирівна
Щербина Олександр Вячеславович


Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
21 січня - Міжнародний день обіймів http://monitor.cn.ua/ua/rest/77257 За вже сформованою традицією це незвичайне свято відзначається переважно в молодіжному та студентському середовищі. Саме там воно і зародилося. Колись, ще в 70-х роках минулого століття в середовищі західної молоді виникла дивна ініціатива. Відпочинок article Tue, 21 Jan 2020 07:48:53 +0200 Точно відомо, що вона була викликана загальними віяннями і тенденціями тих, абсолютно приголомшливих років. Це був якийсь протест на постійно зростаючу напруженість і своєрідна відповідь, яку не просто помітили, а й котра була почута, була підтримана і поширилася по всьому світу.

Прості і дружні обійми, позбавлені всякої двозначності здатні підбадьорити і підтримати, сприяти гарному настрою і внести якийсь спокій у буденну суєту, яка наповнена не тільки нескінченними турботами, але і всілякими тривогами. Це своєрідний спосіб психологічної підтримки, який визнан навіть в строгому науковому середовищі. Користь від таких доброзичливих жестів інколи буває досить істотна.

Відомо, що студенти - це одні з найбільш прогресивних верств нашого суспільства. Студентське середовище досить потужна сила, іноді нестримна, повна несподіваних рішень і універсальна у багатьох своїх проявах. Міжнародний день обіймів, який відзначається 21-го січня, тому яскраве підтвердження.

Толерантність і мудрість, здатність щось змінювати на краще і не тільки в своєму житті - це справжній дар. Дуже часто ми задаємося питанням: що нам під силу? Відповідь на це питання до геніальності проста і проходить навіть в площині виникнення цього міжнародного Дня. Безкорисливість і дружелюбність, відкритість і не упередженість, прагнення жити і душевний спокій - те, чого багатьом з нас не вистачає, але це те, що потрібно просто затребувати, просто почати використовувати, так як це все властиво нам. Воно вже закладено в нашій природі.

]]>
21 січня день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/77256 ВІТАЄМО! Відпочинок article Tue, 21 Jan 2020 07:47:09 +0200 Бувайлик Ніна Миколаївна
Ворона Олександр Тимофійович
Гавриленко Василь Григорович
Деревянко Вадим Миколайович
Дудко Александр Володимирович
Зеленюк Вікторія Вікторівна
Коваленко Наталія Григорівна
Кропива Наталія Миколаївна
Куреня Сергій Олександрович
Нікітін Віталій Михайлович
Овчаренко Вікторія Станіславівна
Підгорець Анатолій Федорович
Половко Інна Володимирівна
Титов Володимир Анатолійович
Федотов Віталій Віталійович
Ходос Олександр Петрович
Шкурат Олександр Миколайович
Шульга Олена Григорівна


Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
Водохреща у Чернігові. ФОТОрепортах http://monitor.cn.ua/ua/rest/77235 19 січня в Україні відзначається одне із найважливіших релігійних свят – Водохреща. Відпочинок article Mon, 20 Jan 2020 07:57:00 +0200 Цього дня люди масово вирушають на водойми, аби зануритися у крижану воду.

Водні процедури почалися з самісенького ранку, коли ще тільки почало сіріти. А вже пополудні на берег Десни завітав Хресний хід на чолі з архієпископом УПЦ Чернігівським і Ніжинським Євстратієм.

Після освячення вод Десни почалося масове купання по всьому берегу, але в основному бажаючі пірнути робили це біля рятувальних постів. А на березі тих хто звершив окунання вже чекав гарячий чай та тепла палатка.

Кошмал Віктор

]]>
20 січня - День АР Крим (автономної республіки Крим) http://monitor.cn.ua/ua/rest/77234 Крим - Україна. Відпочинок article Mon, 20 Jan 2020 07:43:13 +0200 Цього дня в 1991 році більшість кримчан на загальнокримському референдумі висловилися за відновлення Кримської автономії, що визначило статус Криму у складі України.

Враховуючи волю кримчан, 12 лютого 1991 року Верховна Рада УРСР прийняла Закон «Про відновлення Кримської Автономної Радянської Соціалістичної Республіки». У період загальної ейфорії суверенізації Крим пережив чи не весь світовий досвід державного будівництва, у тому числі президентську і парламентську форми правління і період лихоліття - без Конституції і повноважень, не раз опинявся на межі міжнаціональних і соціальних конфліктів.

Але кримчанам вистачило мудрості не переступити межу і з точки зору здорового глузду побудувати конструктивні відносини з державою, між органами влади, людьми різних національностей, що було необхідною передумовою для соціально-економічного розвитку.

На початку 2014-го року, зусиллями Російської Федерації і її агресивними діями відносно України, ці передумови було віроломно перекреслено, кримська територія окупована, а кримське суспільство позбавлене привілеїв української автономії. Український народ, що відрізняється від російського агресора своєю толерантністю, консолідувався. Почалася боротьба за мирне повернення Криму, який і зараз по діючим міжнародним протоколам є територією України.

]]>
20 січня день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/77233 ВІТАЄМО! Відпочинок article Mon, 20 Jan 2020 07:40:21 +0200 Вольський Ярослав Валентинович
Закревський Віталій Савелійович
Кушніренко Тетяна Петрівна
Лебідь Валентин Анатолійович
Легкобит Ніна Іванівна
Нікитенко Іван Володимирович
Пискун Віталій Анатолійович
Пущенко Павло Михайлович
Ткаченко Іван Іванович
Шило Олександр Петрович


Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
Шкідлива психологія: 7 порад психологів, яких краще уникати http://monitor.cn.ua/ua/rest/77232 Люди обращаются к психологам по разным причинам: кому-то просто не с кем поговорить, кто-то испытывает постоянную тревожность или неудовлетворенность собственной жизнью, а кто-то с аппетитом проглатывает том за томом психологическую литературу и берется все без разбору давать ценные жизненные советы. Відпочинок article Sun, 19 Jan 2020 16:09:06 +0200 У каждого человека есть свои проблемы и хорошо, когда профессионал способен помочь ему их решить. Однако есть у психологов “дежурные“ советы (вы наверняка не раз сталкивались с ними на просторах интернета), которые звучать удивительно правдоподобно, но чаще приносят больше вреда, чем пользы.

К каким из них не стоит прислушиваться, рассказываем дальше.

1. Всегда выкладывайтесь на 100%
Этот рецепт есть практически в каждой книге и рассуждении на тему “Как добиться успеха“. Однако он - потенциально вредоносен, ведь если человек всегда и во всем будет выкладываться на все сто, рано или поздно его ждет эмоциональное выгорание и повышенная тревожность, лечить которые точно придется у психолога. Нужно уметь найти золотую середину и знать, где прикладывать максимум усилий, а в чем - позволить себе полениться и не слишком строго судить за допущенные ошибки.

2. Всегда оставайтесь собой
Очень абстрактный совет, который можно извратить до неузнаваемости. Фактически он дает вам красный свет на то, чтобы отрицать любые свои недостатки вместо того, чтобы работать над ними. Человек должен непрестанно развиваться, становясь лучшей, усовершенствованной версией себя.

3. Всегда говорите то, что думаете (всегда говорите правду)
Такое утверждение попахивает юношеским максимализмом. Зрелому человеку рано или поздно приходится принять, что существует в мире ложь во благо, даже если это и противоречит вашим принципам. Современный мир, полон условностей, которые нужно соблюдать, чтобы банально выжить. Порой приходится смолчать или приукрасить, чтобы не обидеть близкого человека или защитить собственный рассудок.

4. Измените свое отношение к проблеме
Когда вас что-то беспокоит, а найти решение вы не способны, вам часто советуют изменить отношение к ситуации и тогда все, как по волшебству, становится на свои места. Да, этот совет действительно работает и раз или два возможно обмануть себя в критических случаях. Однако пользоваться этим трюком постоянно - потенциально опасно, ведь он входит в привычку. Меняя свое отношение, мы рискуем потерять возможность взглянуть на ситуацию шире и почерпнуть ценный, пусть и горький опыт.

5. В неприятной ситуации нужно отвлечься или переключиться на что-то другое
Часто такой совет дают психологи молодым родителям: ребенка в истерике достаточно отвлечь, чтобы он успокоился. Сегодня он успокоится, а завтра - вырастет во взрослого, который не умеет справляться со своими отрицательными эмоциями. Негативные эмоции так же важны для гармоничного развития личности, как и положительные. Если они не находят прямого выхода, они все равно выплеснутся наружу: вспышками гнева, компульсивным перееданием, импульсивными покупками и т.д. С отрицательной эмоцией можно и нужно работать и начать следует с обнаружения первопричины детской истерики.

6. Нужно думать только о хорошем
Позитивное мышление значительно облегчает нашу жизнь, однако оно также способно обесценивать жизненный опыт и мешать извлечь из него важные уроки. Плохие дни случаются у каждого, но, прежде чем взглянуть в будущее с улыбкой, следует задуматься над тем, почему конкретно сложилась неприятная ситуация и как сделать так, чтобы она впредь не повторилась. После этого, попадая в аналогичную ситуацию, необходимость в позитивном мышлении отпадет сама по себе, ведь у вас больше не будет необходимости убеждать себя лишь в хорошем, у вас будет готовое действенное решение на любой жизненный случай.

7. Не расстраивайтесь, и на вашей улице будет праздник
И еще множество аналогичных формулировок и присказок типа: “в море еще полно рыбы“, “эта компания тебя недостойна, найдешь работу получше“ и т.д. Уменьшение масштабов физических, материальных и эмоциональных потерь, безусловно, помогает их легче пережить. Однако тем самым вы преуменьшаете и все хорошее, что бы в этой жизненной ситуации: романтические моменты в отношениях, достижения и воплощенные амбиции на работе, награды за соревнования. Имея что-то ценное сердцу, человек должен испытывать легкий страх потери, чтобы тщательней и усердней работать над саморазвитием.

Любой совет психолога можно довести до абсурда и это вполне естественно, что-то, что будет действенно для одного человека, на другом отразится негативно. Ко всем рекомендации нужно относиться со здравым смыслом, полагаться на свой жизненный опыт и пытаться сохранить разумное равновесие.

джерело

]]>
Помилки, які ми всі робимо під час використання смартфонів http://monitor.cn.ua/ua/rest/77231 Уявити сучасне життя без використання смартфонів просто неможливо. Люди вже звикли, що можуть зателефонувати будь-кому і дістати швидко необхідну інформацію. Відпочинок article Sun, 19 Jan 2020 14:58:16 +0200 Смартфон – це зручно, швидко та економічно,  хоча за це доводиться дорого платити і ми маємо на увазі не гроші, а здоров’я.

Прив’язуючись до мобільного телефону, людина може завдати  неабияку шкоду своєму здоров’ю, адже від помилок при використанні ґаджетів ніхто не застрахований. Через постійне використання смартфону можна зіштовхнутися з порушенням сну, набором зайвої ваги, погіршенням зору і не тільки. Ось лише декілька помилок, які ми всі робимо під час використання телефону.

Помилка 1: Спати з мобільним телефоном.

Смартфон – це свого роду електромагнітний передавач та приймач, який випромінює радіохвилі. Деякі дослідження доводять, що саме ці радіохвилі можуть впливати на ваш мозок, якщо телефон буде біля вас протягом декількох годин.

Рішення: тримати телефон не в спальні або взагалі вимкніть поки ви спите. Якщо це не можливо зробити, то переведіть його в режим літака.

Помилка 2: Занадто довго піддаватися впливу блакитного світла від екрана

Екранне світло пригнічує мелатонін – гормон, який регулює цикл сну, і це ще одна причина, через яку ви не повинні знаходитись біля мобільного телефону перед сном. Блакитне світло негативно впливає на очі та погіршує зір, а крім того здатне викликати головні болі і порушувати сон.

 

 Вчені з Гранадського університету в Іспанії пов’язують порушення сну через блакитне світло з екрана з ожирінням та діабетом. Річ у тому, що через порушення циклу в організмі іде збій вироблення гормонів голоду, які регулюють апетит у години неспання. Мова не йде навіть про перегляд телефону перед сном. Будь-яке повідомлення, сигнал будильника, нагадування, що випромінює світло з екрана негативно впливає на ваше здоров’я в нічний час.

Рішення: зменшити рівень освітлення або ввімкнути фільтр екрана.

Помилка 3: Використовувати телефон з низьким рівнем сигналу.

Якщо ви бачите низький рівень сигналу вашого телефона, це означає, що в даний момент він  працює як передавач і віддає більше енергії назовні. Ця енергія і веде до шкоди вашому здоров’ю. Крім того, через віддачу енергії збільшується і температура ґаджета, що також приховує небезпеку.

Рішення: доктор Девра Девіс, автор програми «Disconnect: Правда про випромінювання мобільного телефону. Що виробники роблять, аби приховати це та як захистити свою сім’ю», рекомендує використовувати стаціонарний телефон або тримати смартфон з низьким рівнем сигналу якнайдалі від вас, коли це можливо.

Помилка 4: Часто тримати телефон у руках.

Деякі дослідження наголошують, що існує зв’язок між раком шкіри та використанням мобільного телефону, передача сигналу якого становить близько 900 МГц (це і призводить до нагрівання телефону). Шкіра здатна поглинати це випромінювання щоразу, як ви берете телефон до рук. З іншого боку, немає доказів негативного впливу смартфону, коли ви тримаєте незначну відстань між вами і телефоном.

 

Рішення: використовуйте гарнітуру або гучномовець під час розмови.

Помилка 5: Користуватися телефоном в незручній позі

Розповсюдженим захворюванням серед прихильників частого користування смартфоном  є теносиновіт – запалення оболонки суглоба. Проте, це не єдина хвороба, яка очікує на тих, хто користується телефоном в незручній позі. Так звана «текстова шия» (грижа міжхребцевого диска) зустрічається у молодих людей. Вона утворюється через збільшення навантаження на шийний відділ хребта через те, що ви нахиляєте шию вперед, щоб подивитись на екран мобільного.

Рішення:  тримайте телефон на рівні очей так, щоб шия була максимально пряма.

Помилка 6: Перевіряти соціальні мережі перед сном

Крім погіршення сну, використання смартфону у ліжку призводить до тимчасової сліпоти або, так званої «мобільної сліпоти». Лежачи на одному боці і дивлячись на екран мобільного у повній темряві, можна осліпнути на деякий час.

Рішення: не беріть телефон з собою в ліжко.

 

Помилка 7: Використання смартфону кожні 5 хвилин

Часте використання мобільного телефону призводить до розвитку залежності від цього ґаджету. Ви можете відчувати тривогу, впадати в депресію, страждати від безсоння – все це прояви хворобливої залежності. Мабуть, це найгірша шкода, яку може завдати смартфон вашому здоров’ю. Крім того,  змусити себе не використовувати мобільний часто може стати ще більшим стресом, якщо це вже увійшло у звичку.

Рішення: використовуйте мобільний телефон тільки в тих випадках, коли вам потрібно подзвонити або відповісти на телефонний дзвінок; менше користуйтеся соціальними мережами у смартфоні та замініть текстове повідомлення на голосове.

Ці помилки є найбільш розповсюдженими, а отже і зашкодити своєму здоров’ю через використання мобільного телефону може кожен з нас. Спробуйте не замінювати живе спілкування з друзями та рідними та постійні телефонні смс та дзвінки.

джерело

]]>
Смачні рецепти вихідного дня: завиванець з маком та вишнями http://monitor.cn.ua/ua/rest/77230 Ароматний та смачний завиванець прикрасить ваше чаювання, особливо у вихідний день, коли родина збереться за столом. Поєднання вишень та маку з дріжджовим тістом - це абсолютний смак та досконалий результат. Відпочинок article Sun, 19 Jan 2020 14:44:44 +0200
Для тіста: 35 г свіжих дріжджів, 100 мл молока, 75 г цукру, 3 яйця (в тісто 2 яйця та білок, а жовток для змащування), 120 г домашнього сиру, 120 г вершкового масла, 2 столові ложки рафінованої олії, чверть чайної ложки солі, пакетик ванільного цукру, 550-700 г борошна.


Для начинки: 500 г макової начинки (250 г маку, 500 мл води, родзинки, мед або цукор за смаком), 2 склянки вишень без кісточки.

Готуємо опару. Дріжджі кришимо до миски, додаємо 1-2 ложки цукру, розтираємо. Коли дріжджі розтануть, вливаємо тепле молоко та розмішуємо. Тоді просіюємо трохи менше, ніж склянку борошна і знов перемішуємо.

Має вийти негусте тісто без грудочок. Накриваємо миску рушником та ставимо в тепле місце на 15-20 хвилин.

Поки опара підходить, в одній тарілці розтоплюємо вершкове масло, а в іншій - збиваємо 2 яйця та 1 білок із цукром, що залишився. Важливо, щоб на момент додавання до дріжджового тіста усі продукти були не гарячі і не холодні, а теплі чи кімнатної температури.

Коли опара підніметься й наповниться бульбашками, час додати інші інгредієнти. Просіємо частину борошна, додамо збиті яйця, перемішаємо. Далі - борошно та сир.

Тоді додаємо ще частину борошна і розтоплене масло. Знов борошно, сіль, ванілін та олію. Замішуємо м’яке, не липке тісто, за потреби підсипаючи трошки борошна. Вимісивши щоб відліпало від рук, залишаємо у теплі під рушником на 1-1,5 години. Тим часом підготуємо начинку.

Готуємо макову начинку. Мак заливаємо водою і проварюємо на середньому вогні під кришкою упродовж 5 хвилин, вимикаємо та залишаємо настоюватись під кришкою ще 10 хвилин. Застилаємо друшлаг марлею та зливаємо воду з маку. Перетираємо мак у м'ясорубці або блендером. Цукор, мед та родзинки додаємо у макову начинку перед тим як викладати її на тісто.

Вишні підійдуть свіжі, консервовані або заморожені. Зі свіжих або консервованих треба злити сік. Замороженим дати відтанути, віджати сік.

Коли тісто збільшиться удвічі, обережно обминаємо його та ділимо на дві частини. Кожну частину розкачуємо у прямокутний пласт 0,5 см завтовшки на столі, притрушеному борошном. Викладаємо на нього макову начинку.

Потім викладаємо віджаті від соку та не холодні вишні, а щоб зайва волога з них не промочила тісто, створивши ефект непропеченості, спочатку трохи притрушуємо крохмалем.

Завертаємо заготовку рулетом, защипуємо край.

Викладаємо завиванці швом донизу на лист, застелений пергаментом, що змащений олією. Залишаємо їх під рушником на 15-20 хвилин, щоб розстоялися. Тим часом розігріваємо духовку до 180С.

Перед тим, як ставити у духовку, змащуємо рулети жовтком із чайною ложкою молока, щоб вони гарно зарум’янилися.

Випікаємо на середньому рівні духовки при 180С упродовж 30-35 хвилин, до сухої палички та рум’яної скоринки.

Хай готові завиванці з маком охолонуть, а тоді можна нарізати їх та посмакувати!

]]>
Гороскоп на тиждень з 20 до 26 січня 2020 року http://monitor.cn.ua/ua/rest/77229 21 січня Сонце переходить у знак Водолія, тут також знаходиться Меркурій, що сприяє налагодженню дружніх і родинних зв’язків, а також спільних проектів серед однодумців. Сприятливий час для оформлення документів, складання іспитів, наукових досліджень і самоосвіти. Відпочинок article Sun, 19 Jan 2020 14:00:28 +0200  У цей час може з’явитися інтерес до наук, особливо технічних, а також до астрології. Зростає кількість романтичних знайомств без особливих зобов’язань. Поряд з цим можливе послаблення подружніх взаємин.

ОВЕН

З’явиться прекрасна можливість творчо реалізуватися, але треба контролювати свою дратівливість і не провокувати конфліктів – вони можуть виявитися затяжними. Плануйте поїздки, зустрічі з друзями. Вихідні не варто проводити в блаженному неробстві, займіться чим-небудь корисним.

ТЕЛЕЦЬ

У вас виникнуть нові ідеї та плани. Займіться втіленням у життя цих задумів – ви не пошкодуєте. Не варто демонструвати свою унікальність і доводити власну незамінність, краще посидьте тихо. Домашні справи у вихідні можуть забрати практично весь вільний час.

БЛИЗНЮКИ

Ви ризикуєте виявитися в центрі подій – на вашій скромній персоні зосередиться вся увага тих, хто вас оточує. Ваша професійність буде гідно оцінена. Стежте за своїми словами, намагайтеся продумувати те, про що говорите. Приділіть більше уваги і турботи батькам – їм це необхідно.

РАК

Усю свою увагу слід зосередити на робочих питаннях. Не форсуйте подій, дозвольте їм плавно текти, тоді зосередженість дозволить вам упоратися з поставленими завданнями. Необхідні обережність та уважність у виконанні будь-яких справ. У вихідні вас може охопити творчий порив.

ЛЕВ

Бажано стежити за своїми словами, інакше ви ризикуєте потрапити в несприятливу ситуацію. Знадобиться допомога друзів, адже самостійно буде складно впоратися з великим обсягом роботи. Імовірні гарні новини, пов’язані з перспективними пропозиціями. У вихідні будьте зосереджені й уважні.

ДІВА

Смуга невдач залишилася позаду. Радійте і дійте. Розширте свої обрії, навчіться нового, тих корисних навичок, яких вам гостро не вистачало. Обраний вами напрям може з легкістю змінитися на протилежний, стежте за собою та продумуйте власні вчинки.

ТЕРЕЗИ

Ретельно аналізуйте події, що відбуваються, опираючись на життєвий досвід і логіку. Намагайтеся утриматися від відкритої критики колег по роботі. Імовірний кар’єрний стрибок і перехід на нову посаду. Можливо, на вас очікує справжній успіх і поліпшення фінансового становища.

СКОРПІОН

Ваш авторитет може врятувати від провалу вкрай важливу справу. Багато подій відбуватимуться самі собою або за інерцією. Не вступайте в дискусії, якщо не до кінця впевнені у своїй правоті. Приготуйтеся до несподіваного прориву в справах. У вихідні близьким може знадобитися ваша допомога.

СТРІЛЕЦЬ

На роботі можуть виникнути нові ідеї, які швидко втіляться в реальність. Стосунки з колегами налагодяться, а це створить позитивну атмосферу. Намагайтеся бути відвертішими з собою та тими, хто поряд, і тоді ви самі не станете жертвою обману. Будьте обережні у вихідні.

КОЗЕРІГ

Фортуна вам посміхатиметься, і ви зможете ризикнути відкрити власну справу. Тільки для цього, крім везіння, буде потрібно чимало сил та часу. Вас спокушатимуть привабливими пропозиціями. Від начальства можете не тільки почути слова похвали, але й одержати премію.

ВОДОЛІЙ

Зможете впоратися практично з будь-якою проблемою. Удача супроводжуватиме вас у всіх починаннях. Для успішної роботи знадобляться терпіння, незворушність і витримка. Усе необхідно доводити до кінця. Імовірні позитивні зміни на роботі. У вихідні краще відпочити в сімейній обстановці.

РИБИ

Імовірні перепади настрою, які можуть призвести до кризи. Вам буде важкувато втілювати в життя свої проекти. Намагайтеся не починати нових справ, краще як слід відпочиньте. Попереду на вас чекають цікаві та доленосні зустрічі. На вихідні зорі не радять планувати важливих справ.

Інша версія:

Гороскоп для Овнів

Низку завдань вийде реалізувати лише за умови, що ви володієте необхідними навичками в роботі з технікою, інструментами та механізмами, зокрема з комп’ютером. У цей період будете особливо енергійними, а ваша прямолінійність буде місцями надмірною, а це провокує конфлікти. Однак честолюбство та заповзятість працюють на вас. Якщо хочете успіху в справах, то більше контактуйте з жінками – партнерами або співробітницями.

Гороскоп для Тельців

У цей час у вас з’явиться потяг до естетики та краси. Також ви схильні до романтичних стосунків, проте почуття заважають ясності мислення. Цей період несприятливий для інтелектуальної праці. У вас не виходить об’єктивно сприймати все, що відбувається навколо, тому не поспішайте ухвалювати серйозні рішення, а також висловлювати свою думку. Комерційна хватка, здатність засвоєння отриманих знань і пам’ять також не на висоті.

Гороскоп для Близнюків

У вас підвищується творча активність, яка проявляється в залежності від вашого потенціалу та талантів. Сприятливий період для отримання нових знань і навичок у своїй професійній діяльності. Гарний час для ділових переговорів, підписання угод або ж для творчості. Розум, інтелект, пам’ять та інтуїція допоможуть вам вирішити багато ділових проблем.

Гороскоп для Раків

Вдалий період для громадської діяльності, виступів, участі в конкурсах. Ваша піднесеність здатна надихнути як колег, так і компаньйонів. Завдяки підвищеній увазі до інших людей і розумінню їхніх інтересів ви успішно укладаєте угоди та договори. Хороший період для проведення офіційних зустрічей, з’ясування спірних питань. Везіння супроводжує людей, пов’язаних з мистецтвом, торгівлею коштовностями.

Гороскоп для Левів

Період нервозності, неуважності та дратівливості. Можливі суперечки через ідеї та думки, складнощі в спілкуванні та висловлюванні своїх інтересів та поглядів. Для інтелектуальної праці ці дні несприятливі. Крім того, будуть проблеми в контактах з близькими через відсутність взаєморозуміння. У вас прокидається дух протиріччя, можете промовляти речі, про які згодом пошкодуєте.

Гороскоп для Дів

У спілкуванні стаєте більш вільними та безпосередніми, а також яскраво себе проявляєте на неформальних зборах, легко підтримуєте розмову з керівництвом на світські теми. У цей час ваше мислення виходить за рамки звичного, часто з’являються нестандартні ідеї, можуть несподівано змінитися плани. Особливо продуктивно працюєте в групі, колектив відзначає вашу значимість і користь для спільної справи.

Гороскоп для Терезів

Підвищується впевненість у собі, збільшується життєва сила та працездатність. Громадська діяльність і виконання службових обов’язків приносить задоволення, завдяки чому відкриваються нові перспективи. Ви зможете реалізувати багато творчих ініціатив і проектів. Допомога та підтримка приходять самі собою.

Гороскоп для Скорпіонів

Складнощі в контактах і сумбурність, що відбувається навколо, заважають у діловому житті. Ваші партнери можуть порушувати домовленості. Під час спілкування з керівництвом та офіційними організаціями виникають складнощі. Ви можете відчути на собі наклеп або критику. Несприятливий час для укладання угод, підписання важливих паперів, роботи з документами. Особливо це стосується бухгалтерських звітів і будь-якої роботи, що вимагає точності.

Гороскоп для Стрільців

Через надмірний оптимізм і чутливість до успіху ви схильні перебільшувати свої можливості. Проявляєте схильність до ризику, демонстрації власної сили. Ви зараз можете легко надихнути наколишніх. Зростає потреба в русі, спортивних заняттях, фізичній роботі. Погано переживаєте будь-які обмеження. Загострюється почуття справедливості, яке зароджує бажання захистити друзів.

Гороскоп для Козерогів

Через певні обмеження можуть виникнути перешкоди у справах. Ви стаєте стриманішими. У цей час загострюється почуття честі, боргу, відповідальності, самодисципліни, увага спрямована на матеріальний бік справ. Однак для банківських операцій цей період несприятливий. Обставини складуться так, що вам буде легко підтримати свій престиж, поліпшити та зберегти репутацію.

Гороскоп для Водоліїв

Вам хочеться свободи, змін, тому може з’явитися бажання трансформувати щось у житті. Щонайменше, зробити перестановку в будинку. Через інтерес до чогось незвичайного та  нового погано ладнаються побутові справи. У цей період можливі серйозні прорахунки, які негативно вплинуть на кар’єру. Хоча це гарний час для наукової роботи, а нові ідеї принесуть результати. У цей період корисно орієнтуватися на майбутнє, але необхідно реально оцінювати свої шанси та можливості.

Гороскоп для Риб

Зародиться бажання зміцнити стосунки, а також доставити собі якомога більше задоволення за рахунок інших. Однак на підсвідомості ви не зможете керувати своїми ж почуттями. Можлива раптова прихильність, кохання з першого погляду. Період сприятливий для впливу на публіку, підвищення популярності та впливовості. Гарний час для спілкування з протилежною статтю, заручин, одруження, прийому гостей і сімейних торжеств.

Гороскоп для Овна

Фаза новой Луны – самое время взять передышку. И так весь месяц вы жили на пределе своих сил и разбрасывались по мелочам – теперь необходимо сконцентрироваться. Текущая неделя будет особенно удачной для тех, кто занят в творческой сфере. У вас много интересных идей, и постоянно кто-то готов оказать вам необходимую поддержку. Другим Овнам также представится шанс проявить себя «во всей красе», но вам стоит запастись терпением – соперники не дремлют. В среду можете смело планировать любовное приключение – новые люди буквально ворвутся в вашу жизнь. А на выходные позовите к себе тех, кто вам нравится.

Гороскоп для Тельца

Тельцы – везунчики. Представители этого знака зодиака сумеют провернуть столько дел, сколько им и не снилось. Прилагайте максимум усилий и уже к уик-энду вы не только серьезно пополните список профессиональных заслуг, но и обзаведетесь внушительной суммой. Хотя ради этого вам придется отказать себе во многих удовольствиях. Покровительствующие вам планеты говорят, что переживать из-за этого не стоит, поскольку минимум 2 раза вам все же удастся повеселиться. Начиная со второй половины недели, можете рассчитывать на приятную неожиданность в личной сфере. Вероятнее всего, что в середине зимы объявятся те, кто был к вам неравнодушен в прошлом, и признания в любви хлынут на вас настоящим потоком.

Гороскоп для Близнецов

Если вы планировали путешествие – не откладывайте задуманное. Дорога обещает быть легкой. Работающим Близнецам на этой неделе не стоит уклоняться от деловых поездок: вы можете обзавестись несколькими полезными связями, а также с блеском выполнить поручение. Несмотря на то, что новогодние каникулы уже позади, вы то и дело будете сталкиваться с «последствиями». Например, вам начнут названивать поклонники, которых вы с трудом вспомните. Не надо блокировать звонки и тем более менять номер. Лучше сходите в пятницу на свидание и прихватите 1-2-х проверенных друзей. На всякий случай.

Гороскоп для Рака

Чрезвычайно насыщенная событиями неделя. Этот знак зодиака блестяще проявит себя в профессиональной сфере – руководство это оценит и даже выплатит неплохую премию. Большинство Раков уделит много времени подработке, и уже к среде результаты в виде денежных сумм начнут поступать с завидной регулярностью, включая выходные дни. Обязательно выделите пару дней на отдых с близкими и отправляйтесь на выходные на загородную базу отдыха, организуйте прогулку на лыжах или просто все вместе слепите снеговика. В конце недели, с 25 по 26 января, обратите внимание на внешний вид – вы должны очаровать воздыхателей и не оставить ни малейшего шанса «противникам».

Гороскоп для Льва

Не вздумайте сболтнуть лишнего – вы невольно станете поверенным чужих тайн. Причина в том, что в новолуние вы открыты для общения и умеете сопереживать – вот люди к вам и тянутся. Однако надо уметь блюсти личные границы и не делать слишком много одолжений в ущерб себе. Тем более, что ваш заработок напрямую будет связан с вашей предприимчивостью. Львам стоит прислушиваться к внутреннему голосу, особенно 22 и 23 января. В этот период вы сможете на интуитивном уровне понять, как именно надо действовать. В семье царит гармония и взаимопонимание. В конце недели вы будете рады визиту родственников и в полной мере насладитесь домашним уютом.

Гороскоп для Девы

В середине зимы не стоит предаваться розовым мечтам – смотрите на вещи реально. Девам предсказывается успех в финансовых делах. Не исключено, что вы получите богатый подарок от сотрудников или партнеров по бизнесу. Но и вам, в свою очередь, следует проявить щедрость либо помочь  чем-либо. Многие представители знака зодиака 22 или 24 числа почувствуют прилив уверенности в себе, а потому смогут блестяще справиться с любым взятым на себя обязательством. В конце недели повеселитесь вместе с друзьями. Если же переживаете, что таким образом тратите время попусту – заодно поговорите о насущных вопросах. Например, текущих и будущих перспективах.

Гороскоп для Весов

Если на войне и в любви все средства хороши, это не означает, что подобную позицию следует переносить на остальные сферы деятельности. Намного эффективнее наперед просчитывать свои шаги и иногда обращать внимание на мнение других. Скорее всего, в вашем кругу объявятся те, кто мечтает навредить вашим планам. Поэтому будьте более скрытными и не открывайте душу всем подряд. А вот 21 января Весам обещан приятный сюрприз: финансовый либо в плане карьерного роста. В семейной жизни возможны конфликты – ваши родные «на взводе». Поэтому в конце недели отдохните всей семьей за городом – это вас сплотит.

Гороскоп для Скорпиона

Скорпионы умудрятся не допустить ни единой ошибки и при этом достичь незаурядных результатов. Однако уже 22 января ваша активность пойдет на спад, что возьмут на заметку конкуренты. Поэтому если у этого знака зодиака есть влиятельные покровители – не помешает обратиться к ним за помощью. В денежном плане все будет хорошо – вы даже сможете вернуть долги и приобрести несколько серьезных покупок. В личном плане неделя не несет эксцессов, а те, кто до сих пор был в одиночестве, смогут обрести пару. Но не стоит все пускать на самотек! Например, на выходные будет неплохо сходить с избранником в ресторан либо устроить романтическую встречу дома. Ваши усилия не пройдут незамеченными!

Гороскоп для Стрельца

Работоспособности Стрельцов можно лишь позавидовать! Они деятельны и напористы, что привлечет к себе внимание начальства и заинтересует потенциальных деловых партнеров. В течение недели вам предложат несколько подработок – не упустите шанс заработать «кругленькую сумму». Стрельцам, которые с самого начала недели работают не поднимая головы, в пятницу крайне желательно расслабиться. Постарайтесь не тратить слишком много денег – во время новолуния соблазнов будет более чем достаточно, и вам будет трудно устоять. Обязательно 25 января сходите с визитом к родне и найдите время, чтобы оговорить траты в семье. А 26 января у вас отбоя не будет от ухажеров – даже если с утра вы были не в духе, это очень быстро пройдет.

Гороскоп для Козерога

Всю неделю рожденные под этим знаком зодиака люди будут заняты от рассвета и до заката. С понедельника работа поглотит вас на столько, что вы совершенно перестанете отдыхать. Совет покровительствующих Козерогам планет – определиться с приоритетами. Похоже, что внушительная часть дел, которые вы на себя взвалили, лично вам не приносит никакой пользы. Выясните, что надо именно вам, и вы сразу перестанете чувствовать себя неуверенно. В сфере личных взаимоотношений также надо трезво посмотреть на вещи – если отношения себя изжили, их лучше прекратить. Причем, лучше именно для вас. В конце недели, с 25 по 26 января, обратите внимание на личную жизнь – самое время внести в нее яркие краски. В середине недели не отклоняйте приглашения на свидание – оно может быть очень перспективным.

Гороскоп для Водолея

Самое главное для Водолеев в середине зимы – сосредоточиться на карьере. Хотя вы и так не сидели сложа руки, но чтобы добиться повышения, придется приложить еще больше усилий. Руководство пристально следит за вашими достижениями. Но если вы сами не начнете разговор о повышении – его может и не быть. Выделите для такой беседы 21 января. А вот 22 числа лучше не привлекать к себе внимания. С близкими людьми в эту неделю у вас сложатся непростые отношения. Совет звезд – не конфликтовать из-за ерунды и быть терпимее к мнению семьи в быту. Уже 24 января напряженность уйдет, и на выходные вы убедитесь, что семейная жизнь – это очень даже неплохо.

Гороскоп для Рыб

Сейчас на первом месте у Рыб должны быть они сами – помогать другим, пренебрегая собственными желаниями, не следует. Сконцентрируйтесь на определенных задачах – тогда решить их будет совсем несложно. В денежной и профессиональной сферах неделя благополучная. Представителям знака зодиака, которые рассчитывают преуспеть в карьерном плане, в четверг могут доверить перспективный проект. С понедельника по воскресенье не разочаруетесь и в личной жизни – вы будете пользоваться бешеным успехом. Однако планеты советуют не идти на поводу у сиюминутного чувства, а отдавать предпочтение «проверенным временем» поклонникам. В период 24-25 января вы как следует повеселитесь в кругу семьи.

Джерело: ko.net.ua, fakty.com.ua

]]>
Погода в Чернігові на тиждень, прогноз ... http://monitor.cn.ua/ua/rest/77228 Відпочинок article Sun, 19 Jan 2020 10:58:01 +0200

]]>
19 січня - Хрещення Господнє ((Йордана, Водохреща, Богоявлення) http://monitor.cn.ua/ua/rest/77227 За церковним календарем 19 січня відзначають Богоявлення Господнє, хрещення Ісуса Христа і освячують воду. Відпочинок article Sun, 19 Jan 2020 10:35:33 +0200 Православна церква вчить, що саме цього дня Ісус з Назарета прийшов до Іоанна. І коли той поклав Йому руку на голову, тоді і сам був охрещений від Нього. Охрестившись, Ісус вийшов з води, і розкрилися над Ним небеса, і побачив Іоанн Духа Святого, що спускався, як голуб, і зійшов на Христа, а з неба було чути голос Бога Отця: «Це Син Мій улюблений. У Ньому Моє благовоління».

На Водохреща 19 січня воду освячують у річках, ставках та криницях. Зветься вона хрещенською. Люди вірять, що вона є своєрідною панацеєю від багатьох недуг та приписують їй властивість ніколи не псуватися.

Колись за тиждень до свята на водоймах випилювали крижаного хреста, обливали його буряковим соком та прикрашали ялиновими гілками. На водосвяття відправлялися всі. Після освячення води, пучком сухих васильків кропили все у хаті та господарстві, потім писали хрестики на образах, сволоці, дверях і миснику. По обіді дівчата бігли вмиватися в йорданській воді, «щоб були рожеві лиця». А хлопці змагалися навкулачки за хреста: куток проти кутка або село проти села. Переможці забирали собі крижаного хреста.

]]>
19 січня день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/77226 Відпочинок article Sun, 19 Jan 2020 10:28:04 +0200 Агієнко Раїса Миколаївна
Бондарев Олександр Анатолійович
Бушай Наталія Вікторівна
Дягель Ігор Іванович
Книш Григорій Павлович
Колечиць Ірина Михайлівна
Логвиненко Олексій Олексійович
Ляхов Олег Вікторович
Мисливець Леонід Олександрович
Папко Галина Василівна
Пахомов Дмитро Анатолійович
Потапенко Любов Михайлівна
Смоляк Дмитро Леонідович


Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
18 січня - Водохресний святвечір http://monitor.cn.ua/ua/rest/77185 Сьогодні ввечері православні відзначають Водохресний Святвечір. Відпочинок article Sat, 18 Jan 2020 09:44:47 +0200 Водохресний святвечір — це вечір-приготування перед великим православним святом, яке називається Богоявлення Господнє або Водохреща. Це свято православної церкви належить до числа дванадесятих. В цей день згадується хрещення Ісуса Христа Іоанном Предтечею (Хрестителем) в річці Йордан.

Грецьке слово, передане на слов'янську і потім російська мови словом «хрещення», більш точно слід переводити словом «занурення». Іванове Хрещення було, по суті, очисним обмиванням. Християнське ж хрещення розуміється як взяття на себе хреста.

Хрещення Іоанна Хрестителя мало сенс духовно очищаючого дії. Тому, коли Ісус Христос прийшов хреститися, Іоан став утримувати Його, кажучи: «Мені треба хреститися від Тебе». Свято Водохреща також називається святом Богоявлення, оскільки в цей день Бог явив Себе виразно світу в трьох особах Свого Божества: Бог Син — Ісус Христос приймав хрещення в Йордані, Дух Святий нісошел на Нього у вигляді голуба, Бог Батько засвідчив Ісуса Христа гласом з неба .

Всеношна свята Хрещення складається з великого повечір'я, літії, утрені та першої години.

У день свята і в день Водохресний святвечір вчиняється Велике водосвяття. У дворах храмів тягнуться довгі черги за святою водою. Якщо людина з яких-небудь серйозних причин не може піти на службу або живе в тисячі кілометрів від найближчої церкви, він може вдатися до цілющої сили простої води, взятої зі звичайного водойми в водохресну ніч, хоча святий таку воду вважати не можна. На свято Хрещення Господнього вода в храмах освячується за особливим чином — великим Йорданським освяченням і називається хрещенській.

Куштують водохресна вода натщесерце, по ложечці, по чуть-чуть. Встав чоловік, перехрестився, виклопотав благословення у Господа на що почався день, вмився, помолився і прийняв велику агіасму («агіасма», грец. — «Святиня»). Якщо наказаний прийом ліків натщесерце, то спочатку приймають святу воду, а за нею і ліки. А вже потім сніданок і інші справи.

Подвижники християнського благочестя називають освячену воду найкращими ліками від усіх духовних і тілесних недуг. Часто духівники «прописують» своїм пріболевшім чадам водохресну водичку — щогодини по ложечці, з вірою, звичайно. Нею і обмивати хворого можна, і постіль кропити. Правда, жінкам у критичні дні приймати водохресну воду не благословляється. Але це якщо жінка в іншому здорова. А якщо вона хвора, то навіть ця обставина ролі не грає. Хрещенська вода нехай буде їй на допомогу!

Вважається, що свята вода не псується, тому ставити в холодильник її не треба. Православні зберігають її в Червоному кутку, поряд з іконами. Крім того, крапля святині море освячує. Можна взяти звичайну, неосвячені воду і додати туди крапельку водохресної, вона вся і освятиться.

Категорично забороняється, забираючи святу воду або приймаючи її, сваритися, лаятися, допускати неблагочестиві вчинки або думки. Від цього свята вода втрачає святість, а найчастіше попросту розливається.

]]>
18 січня день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/77184 ВІТАЄМО! Відпочинок article Sat, 18 Jan 2020 09:43:51 +0200 Булка Леонід Васильович
Захарченка Іван Андрійович
Зубаха Тетяна Олександрівна
Ковальчук Василь Дмитрович
Ковальчук Роман Олександрович
Очеретнюк Іван Борисович
Притула Дмитро Анатолійович
Приходько Сергій Іванович
Устименко Василь Євдокимович


Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
17 січня - День дітей-винахідників http://monitor.cn.ua/ua/rest/77164 Одного разу одинадцятирічний хлопець на ім’я Френк Епперсон, випадково залишив на вулиці стакан з лимонадом. Була зима і день був морозний. Згодом це зробило його дуже багатим. Відпочинок article Fri, 17 Jan 2020 07:53:18 +0200 Вранці хлопчик природно знайшов свій забутий стаканчик замерзлим, але від цього не менш цікавим. Це, незвичайне для нього тоді відкриття, свого часу стало початком створення «фруктового льоду», коли у 18 років йому прийшла в голову ідея випускати заморожений лимонад.

Протягом всієї історії людства винахідливість підростаючого покоління, особливо дітей, не раз заслуговувала пильної уваги. Це не дивно, адже їх погляд на звичайні для нас об’єкти та ситуації, ще зовсім незвичайний. Вони цілком можуть помітити те, що нами, з тієї чи іншої причини, просто проігноровано. Діти - відмінні винахідники.

Наприклад, перший батут винайшов 16-ти річний хлопець на ім’я Джон Ніссен з Айови в 1930-му році. Одного разу він вирішив натягнути брезент армійського зразка за допомогою гумових амортизаторів на залізний каркас, щоб просто пострибати на своє задоволення. Чому про це не подбали ті, які називають себе дорослими?

З огляду на незаперечні факти дитячої винахідливості, в міжнародному середовищі виникла ідея щорічного проведення Дня дітей-винахідників. Датою цієї календарної події, за даними проекту DilovaMova.com, була обрана дата народження Бенджаміна Франкліна - 17 січня. Він народився в неділю, 17 січня 1706 року в Бостоні, штат Массачусетс, який був тоді британською колонією. Нам він відомий більше, як один з батьків-засновників Сполучених Штатів Америки, якого ви бачите на сто доларовій купюрі валюти США.

Цікаво, що Бенджамін Франклін був єдиний з батьків-засновників, який скріпив своїм підписом всі три найважливіших історичних документа, що лежать в основі такої незалежної держави, яка сьогодні є Сполучені Штати Америки. Це Декларація незалежності США, Конституція і Версальський мирний договір 1783 го року, формально фіналізуючий війну за незалежність від Великобританії тринадцяти британських колоній в Північній Америці.

Звичайно ж він не відразу став знаменитим американським політичним діячем, дипломатом, енциклопедистом і письменником. З дитинства Бенджамін Франклін був досить винахідливий, що не могло не відбитися і на його успішній кар’єрі. Наприклад, саме він став одним з розробників дизайну Великої печатки США.

Коли йому було 12 років, він придумав собі пристосування для більш швидкого плавання, винайшов ласти. Йому належить один з патентів на крісло-гойдалку і економічну малогабаритну піч для будинку, що отримала назву піч Франкліна. У більш зрілому віці саме він, для електрично заряджених станів, запропонував позначення «+» і «-», висунув ідею електричного двигуна і продемонстрував справжнє «електричне колесо», яке оберталося під дією електростатичних сил.

Дитяча винахідливість чудова. Наприклад, в 1824-му році хлопчик 15-ти років на ім’я Луї Брайль, чий батько був звичайним шевцем, придумав і втілив у життя шрифт для людей з вадами зору та сліпих людей. Цей шрифт названий на його честь - шрифт Брайля. Якийсь Жозеф-Арман Бомбардьє став відомий тим, що в свої 15 років зі старого автомобіля фірми «Форд» зробив такий вид транспорту, який зараз відомий нам як снігохід. Історія знає безліч прикладів винаходів, в яких діти грали одну з ключових ролей.

]]>
17 січня день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/77163 ВІТАЄМО! Відпочинок article Fri, 17 Jan 2020 07:45:55 +0200 Буняк Наталія Миколаївна
Дубовик Любов Василівна
Єгорова Наталія Вікторівна
Зубаха Тетяна Олександрівна
Ковальов Василь Олексійович
Ландар Юрій Михайлович
Нестеренко Олександр Вячеславович
Осипенко Олена Петрівна
Пархоменко Тетяна Олександрівна
Пригара Ніна Михайлівна
Самохіна Наталія Євгеніївна
Роговий Олександр Іванович
Шебуренков Олександр Олександрович


Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
16 січня – Всесвітній день "The Beatles" http://monitor.cn.ua/ua/rest/77143 С 2001 года по решению ЮНЕСКО отмечается Всемирный день "The Beatles" Відпочинок article Thu, 16 Jan 2020 07:53:39 +0200 Сегодня из колонок и наушников настоящих меломанов должны звучать "Yesterday", "Yellow Submarine", "Let IT Be" или любое другое творение самой популярной музыкальной группы всех времен и народов - легендарной четверки из Ливерпуля. С 2001 года по решению ЮНЕСКО 16 января отмечается Всемирный день "The Beatles".

Дата, конечно, выбрана не случайно. 16 января 1957 года в Ливерпуле открылся клуб "The Cavern", где начали свой путь к славе тогда еще никому не известные молодые музыканты Джон Леннон, Пол Маккартни и Джордж Харрисон. Спустя пару лет к ним присоединился еще один будущий "битл" - Ринго Старр.

Позже 16 января случилось еще одно знаменательное событие в истории "The Beatles": в этот день в 1964 году журнал "Cashbox" присвоил песне "I Want To Hold Your Hand" первое место в американском хит-параде, после того как этот сингл разошелся миллионным тиражом всего за 10 дней.

В привычном составе "The Beatles" отработали восемь лет. За это время они официально выпустили 13 альбомов, каждая песня из которых становилась настоящим хитом. Начав с подражания классикам американского рок-н-ролла (большое влияние на четверку оказало, например, творчество Элвиса Пресли), "The Beatles" пришли к собственному стилю.

Всемирное признание группа получила в 1963 году после выпуска сингла "Please Please Me". С этого момента на планете началось сумасшествие, получившее говорящее название "битломания".

Группа оказала большое влияние на развитие мировой музыки. Многие известные композиторы и исполнители брали с них пример. Кроме того, "битлы" впервые использовали некоторые новаторские разработки в области звукозаписи и съемок видеоклипов.

В настоящее время "The Beatles" занимает первое место в списке величайших исполнителей всех времен по версии журнала "Rolling Stone".

]]>
16 січня день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/77142 ВІТАЄМО! Відпочинок article Thu, 16 Jan 2020 07:48:07 +0200 Бурнос Микола Васильович
Вовк Володимир Михайлович
Воробей Микола Михайлович
Дмитренко Людмила Василівна
Петренко Борис Михайлович
Лазар Олександр Вікторович
Матвієнко Людмила Федорівна
Найдьон Валентина Олексіївна
Шкуліпа Микола Іванович


Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
15 січня - День народження Вікіпедії http://monitor.cn.ua/ua/rest/77120 Вікіпедія (англ. Wikipedia) — універсальна енциклопедія, що вільно поширювана у всесвітній мережі Інтернет. Статті енциклопедії створюються на багатьох мовах світу колективною працею добровільних авторів. Одним з основних достоїнств Вікіпедії є можливість представити інформацію рідною мовою, зберігаючи її цінність в аспекті культурної приналежності. Відпочинок article Wed, 15 Jan 2020 08:06:02 +0200 Надбання людства

За обсягом відомостей і тематичним охопленням Вікіпедія вважається найповнішою енциклопедією з коли-небудь створювалися в історії людства. Кожен користувач інтернету може зайти на сайт Вікіпедії, знайти і прочитати будь-яку статтю. При виявленні помилок або браку інформації можна, натиснувши кнопку «редагувати», виправити ці помилки, додати нову інформацію або, написавши нову статтю, внести її на сайт. Так зазвичай поповнюються розділи, з'являються нові статті, розвивається енциклопедія. Знання кожної людини стають надбанням усіх.


Трохи історії

Прародителем Вікіпедії прийнято вважати Нупедії (Nupedia) — проект енциклопедії англійською мовою, який реалізує принципи свободи інформації. Статті Нупедії писали вчені і люди з академічного середовища, а засновниками були Ларрі Сенгер (Larry Sanger) і Джиммі Вейлз (Jimmy Wales).

Щоб прискорити поповнення енциклопедії, 15 січня 2001 Вейлз і Сенгер відкрили сайт «Вікіпедія». З тих пір брати участь у редагуванні енциклопедії міг будь-який користувач Всесвітньої мережі.

Вікіпедія отримала свою назву від використовуваної для її реалізації технології «вікі». У перекладі з гавайської мови вікі означає «швидко».

У травні 2001 року були запущені мовні розділи Вікіпедії: російська, німецька, шведська, французька, італійська, іспанська, португальська, есперанто, каталонська, іврит, японська, а трохи пізніше — арабська та угорська. Зараз у Вікіпедії налічується більше 260 мовних розділів.

Обсяг Вікіпедії неухильно зростає. Енциклопедія набирає популярність у користувачів Мережі, входячи до десятки найбільш відвідуваних інтернет-ресурсів світу.


Тут панує демократія

Рішення про зміст статті Вікіпедії приймається авторами. Кожна стаття має дві сторінки — безпосередньо статтю та обговорення до неї. На сторінці обговорення можна вносити критичні зауваження про статтю, якщо хтось не хоче самостійно редагувати статтю. Багато учасників самі вносять зміни.

Політика Вікіпедії і правила участі в її створенні визначаються співтовариством. Рішення приймаються на основі згоди. Іншими словами, кожен учасник, висловлюючи думку, представляє і відповідні аргументи. Далі учасники розглядають аргументи один одного, в результаті хтось може змінити свою думку. У підсумку, досягнувши консенсусу, приймається остаточне рішення.


Зі швидкістю думки

Завдяки технології вікі, інформація тут з'являється і оновлюється швидко. Оперативні відомості по цікавить вас темі ви отримуєте миттєво, також миттєво ви можете поділитися наявними у вас знаннями з усім світом.


Довіряй, але перевіряй

Вікіпедія не є первинним джерелом. Якщо в якійсь статті викладено факт, то повинен бути зазначений його достовірне джерело. А якщо першоджерело не вказано — то факт можуть і видалити. А можуть і не видалити. Читач повинен розуміти і аналізувати те, що якщо є факти, але не вказано, звідки вони взяті, не варто особливо їм довіряти. Має сенс перевірити подібну інформацію по інших джерелах.


Факти вирішують все

Основний принцип статей Вікіпедії — нейтральна точка зору. У текстах не повинно бути перекосів — емоційних оцінок, відстоювання суб'єктивної думки. Тільки факти. Звичайно, коли число учасників, які дотримуються певної точки зору домінує, «чаша ваг» може переважити в сторону більшості. Але в такому разі будь-який учасник може поставити під сумнів нейтральність статті, мотивувавши свою думку. У подібному випадку всі учасники повинні спробувати привести проблемну статтю до нейтрального вигляду.


Читачі й письменники

В основному сторінки Вікіпедії відкривають люди двох типів — одні поповнюють енциклопедію, а інші — свої знання. Енциклопедію поповнюють ентузіасти, використовують — всі інші. Людині, що читає статті Вікіпедії, необхідно звертати увагу на різні позначки, що зустрічаються в текстах. Наприклад, «потрібен джерело» або «це твердження викликає сумнів». У таких випадках, може бути, варто зазирнути на сторінку обговорення, тому що деколи в тексті може прослизнути неточність. А в разі стійкого сумніву слід звіритися з тієї ж Вікіпедія ... Втім, чутки про масову недостовірності відомостей Вікіпедії сильно перебільшені.


Міфи і реальність

Науковий журнал Nature («Природа»), вирішивши розвіяти популярний міф про недостовірність статей Вікіпедії, запропонував фахівцям вивчити 42 статті, вибраних з Вікіпедії і з Британніки. Джерело статей навмисно не вказувався. В результаті вивчення було виявлено 8 серйозних помилок, причому, половина з них припала на Вікіпедію і стільки ж на Британніка. У Росії подібних експериментів не проводилося. Може бути, хтось зважиться зробити перший крок?

]]>
15 січня день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/77119 ВІТАЄМО! Відпочинок article Wed, 15 Jan 2020 08:03:26 +0200 Биховець Людмила Володимирівна
Бондаренко Павло Сергійович
Василенко Олег Петрович
Васюк Валентина Сергіївна
Глушак Станіслав Янович
Кананова Маріам Ремівна
Кульчіцький Сергій Володимирович
Павленко Лариса Юріївна
Струць Олександр Олександрович
Фомочкін Григорій Андрійович
Чепурний Володимир Григорович
Якушин Олександр Олексійович


Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
14 січня – Василя http://monitor.cn.ua/ua/rest/77099 Василій Великий – архієпископ Кесарії Кападокійської, вселенський вчитель Церкви (IV cтоліття нашої ери). 14 січня вшановують його пам’ять. Відпочинок article Tue, 14 Jan 2020 07:56:13 +0200 Церковні джерела характеризують Василія Великого як аскета, богослова і вченого, автора кодексу чернечого життя. Саме йому належить вислів: "Скільки віднімеш від тіла, стільки додаси сили душі".

Також Василя Великого вважали покровителем землеробства, і саме тому цього дня основним обрядом було засівання осель збіжжям. Перший посівальник на Новий Рік, зазвичай, приносить до хати щастя. Вважається, що дівчата щастя не приносять, тому й посівати їм не годиться.

Особливість богослужіння в цей день полягає в тому, що звершується Літургія, написана самим святителем. Вона - перша з десяти Божественних літургій, служіння яких встановлене у певні дні року. Порядок, зміст та чин Літургії Василія Великого відрізняються від Літургії Іоана Златоуста більш об’ємними молитвами і протяжною мелодикою піснеспівів.

]]>
14 січня день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/77097 ВІТАЄМО! Відпочинок article Tue, 14 Jan 2020 07:53:59 +0200 Балабушка Олександр Володимирович
Балута Сергій Миколайович
Березовський Станіслав Сергійович
Богданова Наталія Олексіївна
Вересоцька Антоніна Анатоліївна
Гаршин Володимир Миколайович
Кирій Віталій Анатолійович
Клименок Олександр Миколайович
Корнієць Олександр Вікторович
Лугін Олег Іванович
Мамедов Володимир Хейбарович
Мошнякова Тетяна Павлівна
Нужняк Сергій Миколайович
Пупій Іван Дмитрович
Тимошина Віталій Григорович
Хавило Василь Олександрович
Шаповал Алла Володимирівна


Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
13 січня - Старий Новий рік http://monitor.cn.ua/ua/rest/77067 Хто з нас не любить свят, можливості повеселитися і відпочити, ще раз зустрітися з бажаною компанією і зарядитися енергією на наступні суворі будні? Напевно тільки одиниці. Для всіх інших - в ніч з 13-го на 14-е січня з’являється чудовий привід «досвяткувати» один з найулюбленіший свят під інтригуючою назвою - Старий Новий рік. Відпочинок article Mon, 13 Jan 2020 07:51:25 +0200 Ця цікава традиція прийшла до нас з 1918-го року і початку становлення колишнього Радянського Союзу, коли в новій країні на хвилі глобальних змін були порушені й питання календарного літочислення. Поява цього неофіційного народного свята пов’язано з розбіжністю юліанського (старого) і григоріанського (нового) календарів, яке складає рівно 13 днів.

Система старого стилю літочислення, котра будувалася на Юліанському календарі була розроблена олександрійськими астрономами на чолі зі знаменитим вченим тих років Созигеном. Цей календар, після його остаточної розробки був введений давньоримським полководцем і імператором Гаєм Юлієм Цезарем, на замовлення якого і проводилися ці роботи. Дата введення Юліанського календаря - 1-е січня 45-го року до нашої ери. Саме цей календар згодом і був прийнятий в якості основного інструменту літочислення в християнській традиції, а потім і в православній.

До цих пір Православна Церква веде підрахунок всіх основних церковних свят, спираючись на Юліанський календар.
Григоріанська система обчислення часу була набагато точніше юліанського календаря, оскільки давала набагато краще наближення до циклічного обігу Землі навколо Сонця. Датою введення Григоріанського календаря стало 4-е жовтня 1582-го року, четвер, який перетворився в п’ятницю 15-го числа цього осіннього місяця. Людина, зусиллям якої ми зобов’язані цьому прогресивному нововведенню був главою Католицької Церкви і папою римським Григорієм XIII. Від цього і назва даного календаря.

Традиції. Це те, що відрізняє нас від світу тварин. Це те, що дозволяє нам передавати накопичені знання з покоління в покоління. Традиції бувають зовсім різні, серед який є і хороші, і ті, які вже давно хотілося б забути.
Славность традиції відзначати Старий Новий рік підкреслюється одним незаперечним чинником, а саме: вона зародилася в дуже неспокійні часи, в тому числі це були часи відвертого гоніння на християн по всій країні.

]]>
13 січня день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/77066 ВІТАЄМО! Відпочинок article Mon, 13 Jan 2020 07:50:08 +0200 Багіна Тамара Леонтіївна
Бєй Олександр Анатолійович
Варнакова Олена Юріївна
Калініченко Олексій Петрович
Марченко Микола Іванович
Петренко Валентина Іванівна
Семеряко Віра Олександрівна
Турок Надія Володимирівна
Тютюнник Іван Васильович


Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
Щедрий вечір 13 січня: традиції та прикмети свята http://monitor.cn.ua/ua/rest/77065 Щедрий вечір відзначається щорічно — з 13 на 14 січня. У народі ми звикли його називати Старим Новим Роком. Чому з’явилась така традиція? “За старим стилем” Новий Рік відзначають ті країни, де Різдво святкують 7 січня, за юліанським календарем. Тобто, це не лише Україна, але й Білорусь, Молдова, Вірменія, Грузія, Сербія, Узбекистан, Латвія, Македонія та навіть Швейцарія. Відпочинок article Sun, 12 Jan 2020 17:53:59 +0200 Що це за свято та як воно відзначається саме в Україні?

Раніше — Новий Рік за новим стилем відзначали значно скромніше, ніж зараз. Адже до різдва ще тривав “пилипівський” піст. Тож аж включно зі Святим вечором — застілля проходили тільки з пісними стравами. А от на Щедрий вечір 13 січня — можна було як слід шикувати. На стіл ставили найкращі страви, вся родина одягалась в нове вбрання, а дім був прикрашений якомога краще.

Так у Святвечір готували “бідну” кутю, а на Щедрий вечір, відповідно, багату. Або ж як ще її називали — щедру. Не лише з маком, водою і медом. Додавали також вершкове масло, різні горіхи та солодкі доповнення.

Окрім багатої куті на стіл клали вареники, домашні ковбаси та буженину, пекли м’ясні пироги. Всі страви були ситними, жирними, солодкими чи пряними.

Сідали вечеряти досить рано, адже чекали в гості щедрувальників. Подивитись добірку гарних українських щедрівок ви можете тут: (текст я разом з цим висилаю про щедрівки).

 

Свято Маланки

За церковним календарем — 13 січня відзначається День святої Маланії. Проте, це свято, як і багато інших українських свят — має коріння ще з дохристиянських часів.

У народі ж не так сильно прив’язували святкування до певної релігії, скоріше, цей день звичай перетворився у привід весело провести час. На “Маланки” хлопці перевдягаються у жіночий одяг (образ Маланки), а дівчата навпаки — у чоловічий (образ Василя). Співають пісень, жартують, танцюють та влаштовують цілі спектаклі.

У спектаклі також беруть участь такі персонажі, як: дід, баба, коза, циганка, чорт. Що дуже схоже на дійових осіб під час Коляди. Ходять всі гуртом по хатах, щедрують, частуються у господарів смаколиками.

Ворожіння в Новорічну ніч

В ніч з 13 на 14 січня дівчата знаходили час не лише для гулянь, але й для ворожіння. Більшість ворожінь схожі з тими, які існують на Андрія: питають ім’я у незнайомого чоловіка на вулиці, щоб дізнатись, як звати майбутнього чоловіка; бігають під вікна слухати розмови в домі, щоб дізнатись майбутню атмосферу в домі; кидають чобіт щоб дізнатись у якій стороні живе суджений і так далі.

 

Гадали не лише на ім’я чоловіка, а й на його характер. Треба вийти на вулицю і дізнатись, який характер буде у майбутнього чоловіка. Як зустрінеш першим на дорозі пса — то будете сваритись і погано жити, а як вівцю — то обранець буде тихим і неконфліктним. Але ці значення можна трактувати по різному, адже собака також уособлює таку рису, як вірність.

Передбачали майбутнє за допомогою зерна: сипали його біля воріт і на ранок перевірити: як його ніхто не чіпав, то сімейне життя буде щасливим і не проблемним.

Більш популярний спосіб ворожити — на папірцях. Треба написати на них значущі для себе у наступному році події: заміжжя, зміна роботи, знайомство, дружба, багатство. І приклеїти папірці по колу на обідку глибокої миски. У миску налити води і пустити по ній човники: маленькі свічки, які можна помістити у лушпиння горіха чи пластикові кришки від пляшок. До якого папірця різко підпливе швидше свічка, таким і буде перше здійснене бажання.

Народні прикмети з 13 на 14 січня:

 • Якщо ніч Нового року тиха і ясна, рік буде щасливий не тільки для людей, але й для свійських тварин.
 • Якщо зранку сонце високо зійде, то увесь рік буде щасливим, а особливо добрим буде врожай садовини.
 • Якщо іній зранку рясно вкриває всі дерева, буде врожай на зернові та гарний урожай меду.
 • Якщо падає м’який сніг, це на врожай, а коли тепло, то літо буде дощовим.
 • Який перший день у Новому році, то й рік буде такий.
 • Якщо на Маланки (13 січня) сонячно й відлига, то чекай теплого літа. “Яка Маланка, такі й Петро з Павлом”.
 • Якщо вночі вітер дме з півдня, то рік буде теплий. Із заходу, то буде вдосталь молока і риби, зі сходу, це до врожаю фруктів.
 • Якщо зоряне небо, то добре нестимуться кури.
 • Якщо ожеледь на деревах, то уродить садовина.
 • Якщо сильний мороз і падає малий сніжок — це на врожай хліба, здоров’я людей і тварин. Коли ж тепло і без снігу — погана прикмета, що передбачає неврожай і хвороби.
 • Якщо під старий Новий рік добрий сніг — сій гречку.
 • Прикмета щодо наступного року, яку визначали діти: клали батькові у чоботи шматочок хліба і вугілля. Потім він навмання вибирав правий чи лівий чобіт і просив його подати. Як в середині хліб — то рік буде ситим, а вугілля — то голодний.
 • Ще один спосіб визначити прикмету: взяти кілька цибулин і посипали їх сіллю. Коли на ранок сіль стала вологою — то скоро буде дощ. А як зовсім мокрою — то навіть злива.

 

 vsviti.com.ua

]]>
Смачні рецепти вихідного дня: 10 кращих рецептів смачних кексів http://monitor.cn.ua/ua/rest/77064 Что может быть приятнее, чем начать утро с кофе и вкуснейшего кекса, который так аппетитно выглядит? Особенно если учесть, что есть множество разных потрясающих и простых рецептов этих маленьких радостей. Відпочинок article Sun, 12 Jan 2020 17:33:11 +0200 Кокосовые кексы с шоколадной начинкой

10 самых вкусных кексов, которые стоит приготовить хотя бы раз

Вам понадобятся:

 • кокосовая стружка — 100 г
 • масло сливочное — 150 г
 • молоко — 200 мл
 • мука пшеничная — 350 г
 • разрыхлитель — 2 ч. л.
 • сахар — 100 г
 • шоколад темный — 150 г
 • яйца куриные — 2 шт.
 • миндальные хлопья для украшения

Приготовление:

 1. Для теста вначале соединяем куриные яйца с сахаром.
 2. Взбиваем их добела и добавляем очень мягкое масло и молоко. Перемешиваем.
 3. Всыпаем кокосовую стружку, перемешиваем. Теперь вводим просеянную муку с разрыхлителем.
 4. Формочки для маффинов выстилаем бумажными капсулами и выкладываем в каждую по одной столовой ложке теста. Потом кладем по кусочку шоколада.
 5. Накрываем шоколад столовой ложкой теста. Помещаем маффины в предварительно разогретую духовку выпекаться 20 минут при 200 ºC.
 6. Украшаем маффины миндальными хлопьями.

Кексы «Тирамису»

10 самых вкусных кексов, которые стоит приготовить хотя бы раз

Вам понадобятся
 

Для теста:

 • мука — 1 ½ стакана
 • масло сливочное — 100 г
 • сахар — 160 г
 • яйцо — 2 шт.
 • соль — щепотка
 • разрыхлитель — 1 ½ ч. л.
 • молоко — 200 мл
 • ванилин — 2 г

Для крема:

 • маскарпоне — 250 г
 • сливки 33-35% — 150 г
 • сахарная пудра — 5 ст. л.
 • ванилин — 2 г
 • какао — 2 ст. л.

Для пропитки:

 • кофе свежесваренный
 • ром — 2 ст. л

Приготовление:

 1. Взбить сливочное масло с сахаром, солью и ванилином. Поочередно добавить яйца. Затем добавить молоко и муку с разрыхлителем. Часть молока, часть муки, потом снова молоко и завершить мукой. Взбить.
 2. Тесто выложить в бумажные формочки на 2/3 высоты. Выпекать в заранее разогретой до 180 ºC духовке примерно 25 минут. Готовность проверить шпажкой.
 3. Пока пекутся кексы, варим кофе, даем остыть. Как только испекутся кексы, не вынимая их из формы, делаем проколы по 10-12 штук в каждом.
 4. Пропитываем кексы кофе. Можно с помощью чайной ложки или кисточки. Пропитки не жалейте.
 5. Затем кексам даем полностью остыть.
 6. Готовим крем. Для этого взбиваем маскарпоне. Отдельно взбиваем сливки с сахарной пудрой и ванилином.
 7. Аккуратно смешайте маскарпоне и сливки. С помощью кондитерского мешка выложите крем на кекс. Сверху кексы посыпать какао.

Кексы «Красный бархат»

10 самых вкусных кексов, которые стоит приготовить хотя бы раз

Вам понадобятся:

 • 150 г сахара
 • 150 г пшеничной муки
 • 100 мл молока
 • 100 г сливочного масла
 • 1 яйцо
 • 2 ст. л. какао
 • 1 ст. л. красного пищевого красителя
 • 1 ст. л. уксуса
 • 1 ч. л. разрыхлителя
 • ванильный сахар или ванилин
 • щепотка соли
 • сахарная пудра для украшения
 

Приготовление:

 1. Масло и яйцо необходимо заранее достать из холодильника — они должны быть комнатной температуры.
 2. Смешайте мягкое масло с сахаром и ванильным сахаром (ванилином).
 3. Взбивайте массу, пока она не посветлеет и не станет более воздушной.
 4. Затем вбейте в масло яйцо и еще раз взбейте до однородного состояния на маленькой скорости. В результате должна получиться кремообразная основа для теста.
 5. В отдельной посуде смешайте молоко, уксус, пищевой краситель. Смешайте вместе муку, какао, разрыхлитель и соль.
 6. В масляно-яичную основу всыпьте треть мучной смеси и аккуратно вмешайте. Затем влейте треть молока с красителем и размешайте до соединения.
 7. Чередуя таким же образом, введите всю муку и молоко. В конце, когда все ингредиенты будут соединены, можно еще раз немного взбить тесто миксером на маленькой скорости, чтобы разбить возможные комочки.
 8. В форму для кексов вложите бумажные тарталетки и заполните их тестом не больше, чем на две трети.
 9. Выпекайте кексы при температуре 170 ºC в течение 20-25 минут. При выпечке кексов важно не превышать эту температуру, иначе тесто получится не таким нежным.
 10. Готовые кексы выньте из формы и присыпьте половиной сахарной пудры, а когда они остынут, присыпьте сверху еще раз. Это создаст на поверхности нежную сладкую корочку.

Кексы с нутеллой и орехами

10 самых вкусных кексов, которые стоит приготовить хотя бы раз

Вам понадобятся:

 • сливочное масло — 50 г
 • орехи (любые на ваш вкус) — 100 г
 • мука — 300 г
 • разрыхлитель — 1ч. л.
 • какао — 50 г
 • сахар — 100 г
 • нутелла — 200 г
 • яйцо — 1 шт.
 • сметана — 150 г
 • ванилин
 • полстакана молока
 

Приготовление:

 1. Cахар, какао, соль, измельченные орехи и муку соединить.
 2. Масло (предварительно растопить и остудить), нутеллу, яйцо, сметану, ваниль и молоко тщательно перемешать.
 3. Взбивая венчиком, влить в сухие ингредиенты смесь, полученное тесто разлить по формочкам на 3/4.
 4. Выпекать при температуре 180 ºC 20-25 минут. За 10 минут до готовности украсить орехами.

Черничные кексы с творожным кремом

10 самых вкусных кексов, которые стоит приготовить хотя бы раз

Вам понадобятся:

Для теста:

 • 300 г муки
 • 2 ч. л. разрыхлителя
 • 1/4 ч. л. соли
 • 150 г сливочного масла комнатной температуры
 • 200 г сахара
 • 3 больших яйца комнатной температуры
 • 2 ч. л. экстракта ванили
 • 50 мл растительного масла
 • 2 ст. свежей черники и 1 ст. черники для украшения

Для крема:

 • 2 пачки сливочного сыра Филадельфия
 • 300 г масла
 • 250 г сахарной пудры
 • 2 ч. л. ванильного экстракта.

​Приготовление:

 1. Разогреть духовку до 175 °C. В форму для маффинов положить бумажные чашечки.
 2. Чернику промыть и немного обсушить. Перед добавлением в тесто добавить ложку муки и обвалять в ней чернику.
 3. Соединить вместе муку, крахмал, разрыхлитель и соль. Взбить миксером на высокой скорости сливочное масло и сахар до белой и пушистой консистенции.
 4. Добавить яйца по одному за раз, взбивая несколько минут после каждого добавления. Добавить ванильный экстракт.
 5. Снизить скорость до минимума. Добавить смесь муки в три захода, чередуя с двумя дополнениями растительного масла, и взбивать до полного соединения после каждого добавления ингредиентов.
 6. Чернику добавить в тесто и аккуратно перемешать лопаткой вручную.
 7. Равномерно заполнить тестом подготовленные формочки и выпекать в течение примерно 20-25 минут до слегка золотистой корочки.
 8. Вытащить из духовки и положить на решетку на 5 минут для охлаждения. Затем полностью вынуть из железной формы и охлаждать около часа на решетке.
 9. Масло и сливочный сыр должны быть обязательно комнатной температуры.
 10. Масло взбить с сахарной пудрой добела. Добавить ванильный экстракт и хорошенько перемешать.
 11. Отдельно миксером взбить сливочный сыр (около 5 минут).
 12. Добавить взбитое масло в сливочный сыр и перемешивать до однородности деревянной лопаткой. И так пока не введете все масло.
 13. Украсить кексы кремом и черникой.
 

Марципановые кексы с курагой

10 самых вкусных кексов, которые стоит приготовить хотя бы раз

Вам понадобятся
 • мука — 300 г
 • яйцо куриное — 2 шт.
 • сливочное масло — 100 г
 • марципан — 85 г
 • курага — 85 г
 • сахар коричневый — 50 г
 • молоко — 100 мл
 • разрыхлитель — 10 г
 • сахарная пудра — 1 ч. л.
 • соль морская — ½ ч. л.

Приготовление:

 1. Духовку предварительно разогреть до 190-200 °С.
 2. Курагу нарезать маленькими кубиками.
 3. Сливочное масло растопить.
 4. Муку перемешать с разрыхлителем и солью.
 5. Марципан натереть на мелкой терке.
 6. Соединить муку с натертым марципаном, курагой, сахаром, все перемешать — очень важно, чтобы марципан распределился равномерно.
 7. Яйца слегка взбить венчиком, влить молоко и, продолжая перемешивать венчиком, добавить растопленное масло.
 8. В муку с марципаном влить яично-молочную смесь и вымешать тесто.
 9. В формы для маффинов поместить бумажные вкладыши и разложить тесто.
 10. Выпекать маффины в разогретой духовке 20 минут.
 11. Готовые маффины посыпать сахарной пудрой.

Шоколадно-апельсиновые кексы

10 самых вкусных кексов, которые стоит приготовить хотя бы раз

Вам понадобятся:

 
 • мука — 250 г
 • шоколад черный — 150 г
 • яйцо — 3 шт.
 • сахар коричневый — 120 г
 • масло сливочное — 100 г
 • сметана — 100 г
 • апельсиновые цукаты — 2 горсти
 • молоко — 175 мл
 • сливки — 50 мл
 • какао — 40 г
 • разрыхлитель — 1 ½ ч. л.
 • соль морская — ½ ч. л

Приготовление:

 1. Духовку предварительно разогреть до 200 ºС.
 2. Сливочное масло растопить.
 3. Муку перемешать с сахаром, какао, разрыхлителем и солью.
 4. К муке с какао добавить цукаты (немного оставить для украшения), все перемешать.
 5. 100 г шоколада порубить ножом на маленькие кусочки, добавить к муке с цукатами и перемешать.
 6. Яйца, сметану и молоко перемешать венчиком, затем влить растопленное масло (немного оставить для смазки бумаги) и все вымешать.
 7. Добавить муку с разрыхлителем и слегка перемешать.
 8. Вырезать из пекарской бумаги 10-12 квадратов большего размера, чем формы для маффинов, чтобы края бумаги свешивались из форм.
 9. Смазать бумажные квадраты оставшимся растопленным маслом, выстелить формы для маффинов и выложить тесто.
 10. Выпекать кексы в разогретой духовке 25 минут.
 11. Оставшийся шоколад поломать небольшими кусочками, выложить в кастрюлю, влить сливки и растопить.
 12. Готовые маффины полить шоколадной глазурью и украсить оставшимися цукатами.

Творожные кексы с вишней

10 самых вкусных кексов, которые стоит приготовить хотя бы раз

Вам понадобятся:

 • мука пшеничная — 200 г
 • разрыхлитель для теста — 5 г
 • соль — ½ ч. л.
 • сахар-песок — 80 г
 • творог — 150 г
 • молоко — 150 мл
 • яйцо куриное — 2 шт.
 • растительное масло — 60 мл
 • вишня — 150 г
 

Приготовление:

 1. Муку нужно просеять, добавить разрыхлитель, соль и сахар.
 2. Разомните творог. К творогу добавьте молоко, яйца и масло.
 3. Размешайте. Небольшие творожные комочки в тесте — это нормально.
 4. Соедините жидкую и мучную смеси и хорошо перемешайте.
 5. В тесто добавьте свежую или предварительно размороженную вишню.
 6. Разложите тесто по формочкам. Силиконовые формы можно не смазывать.
 7. Пеките маффины в разогретой до 200 °С духовке около 30 минут.

Кексы-перевертыши с ананасом и вишней

10 самых вкусных кексов, которые стоит приготовить хотя бы раз

Вам понадобятся:

Для начинки:

 • 1 банка консервированных ананасов
 • 6 коктейльных вишен (или консервированных)
 • 50 г масла
 • 125 г сахара

Для теста:

 • 125 г сахара
 • 2 яйца
 • 125 г муки
 • 4 ст. л. ананасового сока
 • 1 ч. л. разрыхлителя
 • щепотка соли

Приготовление:

 1. Сливочное масло растопить на водяной бане или в микроволновке, смешать с сахаром и распределить по формочкам.
 2. Выложить в каждую формочку по 1 кольцу ананаса, а в серединку положить вишню.
 3. Смешать яйца, ананасовый сок и сахар в миске. Добавить муку, разрыхлитель и щепотку соли.
 4. Равномерно разлить тесто по формам.
 5. Поставить в разогретую до 180 °С духовку и запекать в течение 20-25 минут.

Тыквенный кекс

10 самых вкусных кексов, которые стоит приготовить хотя бы раз

Вам понадобятся:

Для теста:

 • тыква — 400 г
 • сахар — 250 г
 • яйцо — 4 шт.
 • щепотка соли
 • мука — 300 г
 • разрыхлитель — 2 ч. л.
 • корица — 1 ч. л.
 • горсть грецких орехов
 • оливковое или растительное масло — 175 мл

Для крема:

 • цедра лимона
 • сок лимона — 1 ч. л.
 • сметана — 2 ст. л.
 • сахарная пудра по вкусу

Приготовление:

 1. Тыкву очистить, нарезать кубиками.
 2. Сложить в блендер, смолоть в пюре, всыпать сахар, яйца, перемешать в блендере, добавить соль, перемешать, добавить просеянную с разрыхлителем муку, 1 ч. л. корицы, горсть грецких орехов (можно заменить семечками подсолнуха или тыквы, маком, семенами льна).
 3. Влить оливковое масло, замесить в блендере тесто.
 4. Формочки смазать сливочным маслом, заполнить на 3/4 тестом, отправить запекаться в разогретую до 180 °С духовку на 20 минут.
 5. После 10-минутного остывания кексы можно полить кремом.
 6. Для крема: 1/3 часть лимона натереть на терке, добавить в цедру сок лимона, добавить сметану, сахарную пудру, все тщательно перемешать и полить кексы.

джерело

]]>
Як прийти в форму після свят. 10 простих порад http://monitor.cn.ua/ua/rest/77063 Новий Рік, Різдво.. Чудові, чарівні, незабутні свята. І як же важко повертатися до повсякденного життя. Пропонуємо вам 10 нескладних рекомендацій, як відновити форму (і моральну, і фізичну) після довгих свят. Відпочинок article Sun, 12 Jan 2020 17:08:55 +0200 1. Якщо ви не змогли встояти перед смачною святковою їжею та набрали кілька зайвих кілограмів, не поспішайте сідати на жорстку дієту.

Достатньо виключити зі свого раціону на декілька тижнів цукор, хліб та інші вироби з борошна.

2. Ходіть пішки.

Незважаючи на уявну простоту цієї рекомендації, піші прогулянки здатні творити чудеса. Вони поліпшують кровообіг, бадьорять, зміцнюють загальний тонус організму, ну і, звичайно ж, позбавляють від зайвих кілограмів.

3. Пийте більше води.

Вода допоможе вам вивести з організму залишки алкоголю, поліпшити травлення, зволожити шкіру та відновити водний баланс організму.

4. Робіть щогодинні невеликі розминки на роботі.

Вони не лише дадуть вам можливість більше рухатися, а й допоможуть подолати сонливість, створять ясність у думках, проженуть апатію.

5. Сходіть в баню або сауну.

Перебування в парильні допоможе вивести з організму токсини та зайву рідину, що, звичайно ж, найкращим чином позначиться на вашій фігурі.

6. Запишіться до спа.

Масажі, обгортання, водні процедури - все це чудово розслабляє та заспокоює. Після дня, проведеного в спа-салоні, думка про те, що завтра потрібно виходити на роботу, вже не здається такою страшною. Крім того, тепер ви дивовижно виглядаєте і просто зобов'язані вразити колег своєю красою!

7. Почніть, нарешті, ходити до басейну.

Не існує людини, яка б не знала, наскільки корисне плавання. Та більшість з нас перебуває в перманентному стані - "не ходжу до басейну, але збираюся почати вже завтра". Так от, зараз настав той час, коли потрібно втілити задумане - кращого способу прийти в гарну фізичну та моральну форму просто не існує.

8. Розгадуйте кросворди.

Вправи для розуму не менш важливі, ніж вправи для тіла. Кросворди, головоломки, інтелектуальні ігри забезпечать вам приплив кисню до мозку та поліпшать вашу працездатність. До речі, нещодавно вчені виявили, що активна розумова діяльність ще й підвищує опір організму до різних захворювань. Що особливо актуально в холодну пору року.

9. Згадайте про традиційні зимові розваги - зліпіть сніговика, пограйте в сніжки, сходіть на каток і не забувайте про санчата.

Крім того, це ще й відмінний спосіб поєднати корисне з приємним - адже займатися цим ви будете в компанії своїх дітей або близьких друзів.

10. Лягайте спати раніше.

Найкраще організм відпочиває та відновлюється під час сну в певні години. Наприклад, мозок - з дев'ятої до десятої вечора, тіло - з десятої вечора до першої ночі, нервова система - з години ночі до трьох. Як бачите, найважливішим часом для сну є період з дев'ятої вечора до третьої години ночі. Не дарма у мудрих англійців є приказка: "Хто рано лягає та рано встає, здоров'я, багатство та розум наживе".

]]>
Погода в Чернігові на тиждень, прогноз ... http://monitor.cn.ua/ua/rest/77061 Відпочинок article Sun, 12 Jan 2020 09:02:45 +0200

]]>
11 січня - Всесвітній день "Дякую" http://monitor.cn.ua/ua/rest/77028 Найввічливіший день у році – 11 січня. В цей день відзначається Всесвітній день "дякую". Відпочинок article Sat, 11 Jan 2020 07:58:54 +0200 Міжнародний день "Дякую" підкреслює важливість ввічливого ставлення до ближніх і всіх людей в цілому.

На жаль, усі ми іноді забуваємо про величезне значення хороших манер і не завжди дякуємо людям за гідні вчинки. Відомо, що просте слово «дякую» іноді означає більше, ніж будь-які матеріальні винагороди. Магія цього слова дарує нам позитивні емоції і надихає на нові дії. Тому існування такого свята цілком виправдана.

Слова вдячності мають дивовижні властивості, але вимовляти їх не можна, коли людина знаходиться у роздратованому стані. Психологи вважають, що слова вдячності – це знаки уваги, вони є усними „погладжуваннями” і здатні зігріти своїм теплом.

Ми кожного дня говоримо один одному „дякую”, тому важливо пам’ятати, що справжня вдячність – це лише та, що йде від чистого серця.

«Дякую» — одне з найголовніших слів в міжнародній лексиці. Воно вказується в усіх туристичних розмовниках, щоб людина, яка їде в подорож, могла розраховувати на якісне обслуговування в інших країнах і легко налагодила контакт з місцевим населенням.

День «Дякую» відзначається в багатьох країнах. Його шанують нарівні з іншим схожим святом - Всесвітнім днем подяки, яке відзначається 21 вересня.

]]>
11 січня день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/77027 ВІТАЄМО! Відпочинок article Sat, 11 Jan 2020 07:57:38 +0200 Акуленко Олександр Григорович
Андрос Сергій Олександрович
Борисенко Борис Васильович
Дикий Руслан Вікторович
Заруба Оксана Василівна
Кучерина Василь Миколайович
Меженний Сергій Олександрович
Ніколаєнко Володимир Іванович
Соснов Роман Володимирович
Шестак Василь Іванович


Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
10 січня - День Ігнатія або "Домочадців день" http://monitor.cn.ua/ua/rest/77007 Саме зараз намагалися зібратися всією сім'єю в будинку, повечеряти і поспілкуватися. Відпочинок article Fri, 10 Jan 2020 07:59:03 +0200 Увечері молодь обов'язково збиралася в компанії для того, щоб ворожити, водити хороводи, знайомитися і започаткувати стосунки для подальшого весілля.

Довгими зимовими вечорами з вуст в уста передавалися оповіді і народні пісні.

Одне з ворожінь, популярних у молоді, було наступним: 10 січня всі виходили за село на пагорб, де напередодні вбивалися в землю кілочки.

Якщо замовити бажання, а потім зав'язати на кілочку стрічку, то воно обов'язково здійсниться.

]]>
10 січня день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/77006 ВІТАЄМО! Відпочинок article Fri, 10 Jan 2020 07:55:11 +0200 Божок Віктор Миколайович
Бойправ Борис Степанович
Гриць Оксана Петрівна
Двойнос Микола Іванович
Красняник Іван Михайлович
Олех Микола Петрович
Прокопенко Андрій Леонідович
Силенко Юрій Віталійович
Тимко Василь Федосійович
Яременко Валерій Григорович


Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
9 січня день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/76985 ВІТАЄМО! Відпочинок article Thu, 09 Jan 2020 07:55:58 +0200 Бобринцев Олег Миколайович
Борсук Лідія Іванівна
Заїка Юлія Анатоліївна
Ісаєнко Ніна Іванівна
Ковтун Юлія Юріївна
Лещенко Інна Олександрівна
Лугова Ольга Олександрівна
Михайлов Олег Анатолійович
Москаленко Зінаїда Федорівна
Руденок Євген Валентинович
Солобай Павло Володимирович
Чередняк Андрій Володимирович
Черненька Ірина Альбертівна
Шпанська Ольга Григорівна
Ященко Степан Петрович


Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
8 січня – Собор Пресвятої Богородиці http://monitor.cn.ua/ua/rest/76968 Наступного дня після свята Різдва Христового, 8 січня за новим стилем, православний світ відзначає важливе свято – Собор Пресвятої Богородиці. Відпочинок article Wed, 08 Jan 2020 07:46:40 +0200 Цього дня Православна Церква з хвалебними і подячними піснями звертається до Богоматері, яка нарoдила Спасителя. Саме тому, що Пресвята Діва є Тією, від якої нарoдився, втілився Спаситель наш Ісус Христос. І встановлено це свято її вшанування відразу після Різдва Господа.

Собором цей день називається тому, що на відміну від окремих свят на честь Пресвятої Богородиці (наприклад, Її Зaчaття, Різдво, Благовіщення та ін.) В даний день відбувається загальне (соборне) святкування й інших осіб, близьких Пресвятій Діві Марії і Господу Ісусу Христу.

Традиції свята

Вважалося, що це свято для жіноцтва важливіше, ніж Різдво, оскільки пов’язане з Матір’ю Божою.

В народі вірили, якщо вaгітна жінка чи її чоловік, навіть через крайню необхідність, працюватиме в цей день, то у неї нарoдиться дитина з фiзичними вaдaми — шестипала, безпала, або ж зі зрослими пальцями.

В цей день починали колядувати й жіночі ватаги. На Богородицю відвідують бабів, які приймали в них пoлoги, пригощаючи вечерею, а також справляють обіди та пaнaхиди по пoмeрлих (начебто вночі всі нeбiжчики сходяться до храму і їм правлять молитви священики, що також пoмeрли).

У деяких місцевостях на Галичині до сходу сонця запалювали на подвір’ї дідуха, перестрибували через вогонь і перегоняли домашніх тварин, оскільки вночі “мають гуляти вiдьми”.

Що можна і чого не можна робити в цей день

У народі 8 січня називають “жіночими кашами”. Це свято пoрoділь і бабoк-пoвитух. В цей день зазвичай займаються столярними роботами. Також 8 січня жінки беруть ложку, ходять в гості і їдять кашу, яку господарі будинку (як правило, родичі та друзі) спеціально готують для такого випадку. У свято часто грають на музичних інструментах, розважаються і веселяться.

Віруючі моляться Святому пророку Давиду, який відомий як покровитель музикантів. Також він допомагає справлятися з гнівом і викорінювати в собі зайву злість. Крім того, раніше вважали, що Давид, граючи на гуслях, своїм співом захищає людину від розбійників і диких звірів, які можуть зустрітися йому на шляху.

Вважається, що в цей день загадкові Святки вступають у свої права. У багатьох будинках тривають святкові посиденьки. Пильна увага – на прикмети і традиції!

Якщо в цей день буде завірюха і мороз, значить, літо буде холодним

Якщо людина нарoдилася 8 січня, значить, буде хорошим майстром. Їй рекомендується носити діамант як талісман.

Пoвитyхам 8 січня належить дарувати матерію і рушники – “на легку дорогу” прийнятим ними дітьми. Крім того, пoвитyхам приносять частування, що обіцяє дарувальникам щастя, а жінкам – легкі пoлoги.

Малюка в цей день піднімали вище власної голови, щоб він ріс високим, міцним, красивим і здоровим.

В день 8 січня не можна купувати мотузки або вироби з них, оскільки це може призвести до того, що в сім’ї хтось пoвiситься

Не можна 8 січня готувати і пити кисіль – це до нeбiжчика

Колядників, які прийшли в будинок, потрібно обов’язково впустити і пригостити смачною їжею, що принесе господарям будинку щастя і благополуччя, мир і спокій у родині

Якщо за вікном сніг і мороз – прикмета до того, що літо буде непогожим і холодним

Якщо вранці сонячно і ясно – чекай хороший урожай проса

Якщо 8 січня пригоріла каша – бути снігопадам

Зграї ворон літають над головою – буде хуртовина

Якщо щебечуть синиці – чекай нічних заморозків

Якщо з будинку в день 8 січня винести розбитий посуд або інший непотріб – в сім’ю прийде нeщaстя

Якщо в печі горить біле, а не червоне полум’я, скоро потеплішає

Якщо почув спів зяблика – скоро буде відлига

Сніг 8 січня прилипає до долонь – чекай тепла

Північний вітер принесе з собою холоднечу

Якщо після заходу 8 січня небо забарвлюється в червоний колір – чекай лютих морозів

8 січня вoрoжіння на врожай і шлюб – найправдивіші.

]]>
8 січня день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/76967 ВІТАЄМО! Відпочинок article Wed, 08 Jan 2020 07:41:18 +0200 Герасименко Лідія Яківна
Горбач Тетяна Олексівна
Григоренко Наталія Вікторівна
Дика Катерина Олександрівна
Масюк Олексій Сергійович
Морозов Юрій Аркадійович
Овчаренко Василь Васильович
Оліферовський Сергій Ілліч
Приходько Сергій Іванович
Сич Микола Володимирович
Ткаченко Наталія Валеріївна
Усенко Марія Дмитрівна
Цербе-Несіна Валентина Адамівна
Шевчук Олена Володимирівна


Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>