Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: Відпочинок http://monitor.cn.ua/ Інформ-агенція «Чернігівський монітор» http://monitor.cn.ua/i/sm-logo.png Чернігівський монітор http://monitor.cn.ua/ Геловін-2020: коли і як відзначають моторошне свято http://monitor.cn.ua/ua/rest/83070 Геловін у 2020святкуватимуть традиційно у ніч з 31 жовтня на 1 листопада. В Україні це свято з кожним роком набуває все більшої популярності, зокрема, через яскраві традиції. Відпочинок article Fri, 30 Oct 2020 07:40:06 +0200 Люди одягаються у страшні костюми на Геловін і лякають перехожих. Але звідки взялося це свято?

Геловін походить від стародавнього кельтського свята жнив та днів мертвих. Традиція виникла понад 2 тисячі років тому. Древні кельти, які жили на території сучасної Великої Британії, ділили рік на дві частини – світлу і темну (літо і зиму). І коли темна частина змінювала світлу (наприкінці жовтня), у кельтів починалися гучні гуляння – Самайн. Традиційними кольорами Геловіну є чорний, який символізує смерть і темноту ночі, і помаранчевий – символ збору урожаю в році, що минає.

Символічні кольори Геловіну – чорний і помаранчевий

Після прийняття християнства у IX столітті 1 листопада почали відзначати День усіх святих. Дата збіглася із язичницьким Самайном. В англійській мові цей день має назву "All Hallow’s Eve" і якщо скоротити, виходить Halloween.
До США Геловін привезли емігранти з Великої Британії наприкінці ХХ століття. Сьогодні наймасовіше у світі цей день відзначають у Великій Британії, Ірландії, США та Канаді. У Сполучених Штатах, не будучи державним святом, Хелловін поступається хіба що Різдву за популярністю.

Традиції Геловіну

Геловін має численні цікаві традиції, які передаються з року в рік. Діти переодягаються у страшні костюми і ходять по домівках сусідів, випрошуючи солодощі. Усім добре відома знаменита фраза з американських фільмів: "Цукерки або смерть!".

Незмінне гасло Геловіну – "Цукерки або смерть"

Сьогодні традицію переодягання у страшні костюми перебрали й дорослі. Страхітливий макіяж, костюм привида або якогось чудовиська, а ще краще, щоб на одязі було побільше "крові", моторошний тембр голосу – і ви готові до вечірки на Геловін! До речі, свято стало в Україні настільки популярним, що вечірки на Хелловін влаштовує чи не кожен паб у Києві та інших великих містах.

На Геловін також прикрашають домівки гарбузами, штучним павутинням та іншими тематичними декораціями. У такій лячній атмосфері розповідають страхітливі історії та переглядають фільми жахів.

Особливою традицією є вирізання ліхтаря з гарбуза на Геловін. За легендою, ірландський коваль на ім’я Джек зумів двічі обдурити самого диявола і взяти з нього обіцянку відмовитися від посягання на його душу. Це убезпечувало коваля від потрапляння після смерті в пекло, однак, і в рай він не потрапив і був змушений поневірятися по землі в очікуванні Судного дня. Свій шлях Джек висвітлював шматочком вугілля, який ховав від негоди всередині порожнього гарбуза. Англійською гарбуз зі свічкою всередині так і називається – Jack-o-Lantern, що означає "ліхтар Джека".

]]>
30 жовтня день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/83069 ВІТАЄМО! Відпочинок article Fri, 30 Oct 2020 07:38:42 +0200 Бойченко Олександра Григорівна
Величко Юрій Євгенович
Житкова Тетяна Олександрівна
Кияновський Віктор Павлович
Корольова Олена Василівна
Копачевський Віктор Іванович
Ляшенко Надія Миколаївна
Моришев Юрій Юрійович
Очерет Алла Володимирівна
Потапчук Наталія Славомирівна
Романюк Микола Михайлович
Сінотова Катерина Олегівна
Трахтенберг Вадим Юрійович


Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
29 жовтня - Всесвітній день боротьби з інсультом http://monitor.cn.ua/ua/rest/83051 Відзначається Всесвітній день боротьби з інсультом в третій декаді листопада. Відпочинок article Thu, 29 Oct 2020 07:46:36 +0200 Виник в 2006 році під егідою World Stroke Organization. Заходи дня присвячені інформуванню про профілактику і лікування інсульту, а також підтримці тих, хто пережив інсульт.

Фактори ризику розвитку інсульту, як повідомляють медики, аналогічні факторам ризику розвитку ішемічної хвороби серця та інших судинних захворювань. Ефективні стратегії профілактики, за рекомендацією Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я (ВООЗ), включають зосередження уваги на ключових факторах, які можна і потрібно взяти під контроль: гіпертонію, підвищені рівні ліпідів і діабет. Не можна виключати ризики, пов’язані з факторами способу життя такими, як куріння, низький рівень фізичної активності, нездорове харчування і схильність до ожиріння.

У всьому світі цереброваскулярні нещасні випадки (інсульт) є другою основною причиною смерті і третьою основною причиною інвалідності. Інсульт - раптова смерть деякого числа клітин головного мозку через брак кисню, коли потік крові до мозку порушується при блокуванні або розриві відповідних кровоносних судин. Він також є основною причиною недоумства і депресії.
У 2006 році з ініціативи Всесвітньої організації, що займається проблемами інсульту (World Stroke Organization або WSO), вперше був заснований Всесвітній день боротьби з інсультом, який тепер щорічно відзначається 29 жовтня. Заходи цього всесвітнього події спрямовані на поширення знань та інформації про профілактику і лікування цього захворювання, а також на інформування широкої громадськості про методи забезпечення кращого догляду, допомоги та підтримки потерпілим від інсульту хворим.

Статистика і дані з сайту ВООЗ: в глобальному масштабі 70% інсультів і 87% смертельних випадків, пов’язаних з інсультом, а також скорочення тривалості життя, викликане інвалідністю, зустрічаються в країнах з низьким і середнім рівнем доходів населення. Протягом останніх десятиліть кількість випадків інсульту скоротилася на 42% в країнах з високим рівнем доходів. В середньому, інсульт став траплятися на 15 років раніше і викликає більше смертельних випадків. Він все більше зачіпає людей на піку їх продуктивного життя і цьому необхідно активно протидіяти. Це вже не тільки медична, але і соціальна проблема, про яку має право знати кожен!

Перша допомога при інсульті - обов’язкова госпіталізація! Виклик карети швидкої допомоги. Пам’ятайте: під час інсульту кожна хвилина має значення! Швидке лікування може зменшити пошкодження головного мозку, яке може стати результатом інсульту. Знаючи ознаки і симптоми інсульту, ви можете вжити швидких заходів і, можливо, врятувати життя - може навіть своє власне.

Симптоми інсульту: раптова поява слабкості в м’язах або оніміння однієї половини тіла (обличчя, рука, нога); раптове порушення мови; раптове порушення зору, роздвоєння предметів; раптова втрата рівноваги, через що хворий не може йти (найчастіше в поєднанні з нудотою та / або втратою свідомості); раптовий сильний головний біль без явної причини (такого болю раніше ніколи не було).

Одне з головних завдань при профілактиці інсульту - стежити за своїм здоров’ям, не забувати систематично перевіряти артеріальний тиск (особливо, якщо є схильність до підвищення), відвідувати лікаря, займайтися розвитком нормальної фізичної активності і стежити за своїм харчуванням. Ваше здоров’я - перш за все у ваших руках.

]]>
29 жовтня день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/83050 ВІТАЄМО! Відпочинок article Thu, 29 Oct 2020 07:45:08 +0200 Гордовий Роман Миколайович
Жарченко Ганна Михайлівна
Кухар Валентина Миколаївна
Рибальченко Галина Євгеніївна
Слєсар Борис Володимирович
Семенець Валерій Григорович


Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
28 жовтня - Міжнародний день анімації http://monitor.cn.ua/ua/rest/83031 А все це почалося з мультиків ... Сучасні технології дозволяють зараз кваліфікованим аніматорам витворяти на наших блакитних екранах таке, про що в далекому 1892-му році навіть і не мріяли, і навіть (майже напевно) це ще не могло б наснитися в самому казковому сні. Відпочинок article Wed, 28 Oct 2020 07:41:29 +0200 Отже, у французькому місті Парижі, 28-го жовтня 1892-го року, якийсь ентузіаст, чарівник, популяризатор науки і художник, винахідник і невимовний романтик Еміль Рейно провів демонстрацію дивного для його сучасників видовища - «оптичного театру».

Місце демонстрації було вибрано їм дуже символічно - це був «Кабінет фантастики» в залі музею Гревен. Демонстрація носила назву в дусі глибокої народної французької вуличної культури - «пантоміма що світиться», де нехитрі мальовані картинки скоювали такі ж нехитрі, але абсолютно дивовижні рухи. Звичайно ж публіка була в захваті. Зараз-то ми розуміємо, чому. А кому не подобаються мультики? А якщо комусь і не подобаються, то це буде лукавство, адже всі ми колись були дітьми і всі любили ті чи інші казки, особливо ті, які можна було побачити на екранах в кіно і телевізорі.

З тих давніх пір анімація зазнала безліч революційних змін, а майбутнє обіцяє ще і ще.

До 110-ти річчя цієї, колись новаційної демонстрації, в 2002-му році, паризьке відділення «Міжнародної Асоціації анімаційного кіно», на знак вдячності та поваги до цього аніматора-першопроходця запропонувало заснувати нове міжнародне щорічне свято - «Міжнародний день анімації», в який аніматорами практично переважної більшості країн проводяться символічні прем’єрні покази самих різноманітних анімаційних фільмів з розряду «The best». Вдячна публіка цілий рік з нетерпінням очікує цієї дивовижної події.

Днем народження анімації, на думку французів, вважається дата 30-го серпня 1877-го року, коли Еміль Рено запатентував свій винахід для демонстрації рухомого зображення під назвою «праксиноскоп». До речі, його перша демонстрація членам Французької Академії, за даними проекту DilovaMova.com, відбулася трохи раніше, а саме 20-го липня, коли Еміль представляв свою наукову доповідь, обгрунтовуючи технічну сторону свого винаходу.

Значення та внесок анімаційного кіно в розвиток і життя нашого суспільства не можна недооцінювати, адже анімація надає яскраву можливість виражати практично неосяжну, чуттєву й емоційну сутність як внутрішнього, так і оточуючого нас світу, робить істотний інформаційний вплив.

]]>
28 жовтня день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/83030 ВІТАЄМО! Відпочинок article Wed, 28 Oct 2020 07:39:02 +0200 Бойко Тетяна Олександрівна
Мандрико Володимир Михайлович
Левадний Володимир Стефанович
Остапенко Галина Михайлівна
Румянцев Олексій Романович
Щерба Олександр Степанович


Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
27 жовтня - Всесвітній день аудіовізуальної спадщини http://monitor.cn.ua/ua/rest/83009 Про те, як важливо зберігати пам’ять про минуле, зберігати кращу спадщину і досягнення людської думки для наших нащадків і для нас самих, сказано не мало. Відпочинок article Tue, 27 Oct 2020 07:36:30 +0200 І якщо раніше подібну інформацію людина намагалася зберегти, використовуючи писемність, художнє мистецтво і підходящі для цих цілей підручні засоби культурного вжитку, то починаючи з століття стрімкого технічного прогресу нам вдалося доповнити, роздобути і розробити абсолютно нові інструменти, що дозволяють з’єднати і минулі відомі методи, і отримати при цьому унікальне поєднання можливостей, яке зараз активно використовується для зберігання і передачі всілякої інформації.

Найбільш ефективні, функціональні та затребувані методи зберігання та відтворення інформації зараз, у вік цифрових технологій, на стільки універсальні і доступні, що стали невід’ємною частиною нашого повсякденного життя. У їх витоків стояли справжні ентузіасти, дослідники і романтики, вчені різних рангів.

Перший звукозаписний пристрій - фоноавтограф було винайдено ще в 1857-му році. Естафету почав Едуард Леон Скотт де Мартінвіллі. Потім був грамофон і фонограф Томаса Едісона і Шарля Кро (1877-1878), знаменитий патефон 1907-го року і змінивший його в середині 50-х років електрофон. Фото, кінематограф і відеовідтворення, поєднання аудіо і відео, розробка нових носіїв інформації, все це стало в основі того, що зараз не викликає у нас ні найменшого подиву.

Віддаючи данину глибокої поваги, визнаючи величезний внесок у сучасну культуру, науку і економіку, розвиток дружніх міжнаціональних відносин і можливостей збереження справжніх історичних цінностей, Організацією Об’єднаних Націй з питань освіти, науки і культури, відомої нам як ЮНЕСКО, в 2005-му році був заснований Всесвітній день аудіовізуальної спадщини, який щорічно відзначається 27-го жовтня.

Аудіовізуальні матеріали допомагають зберігати не тільки культурну самобутність нашого народу, вони дозволяють найбільш ефективно ділитися і своїм досвідом, і творчим потенціалом, знаннями та досягненнями, відкриваючи перед нами тверду впевненість у дні завтрашньому.

]]>
27 жовтня день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/83008 ВІТАЄМО! Відпочинок article Tue, 27 Oct 2020 07:30:00 +0200 Антонов Олександр Сергійович
Бабич Ірина Миколаївна
Єрко Петро Павлович
Католик Михайло Анатолійович
Количева Людмила Василівна
Колодін Василь Васильович
Козлов Денис Валерійович
Коркодим Ярина Вікторівна
Рибальченко Галина Євгеніївна
Савенко Юлія Георгіївна
Лавренюк Олександр Федорович
Лаєвський Сергій Лазаревич
Фощан Ігор Іванович
Єрко Петро Павлович


Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
Підсумки туристичного сезону-2020 у Чернігові http://monitor.cn.ua/ua/rest/83004 У Чернігові підвели підсумки туристичного сезону 2020 року. Начальник управління культури і туризму міської ради Олександр Шевчук 23 жовтня розповів про результати роботи в умовах карантину. Відпочинок article Mon, 26 Oct 2020 13:20:14 +0200 За його словами, найбільше українських туристів приїжджає у Чернігів з Київської області. Приїжджають відпочивати в обласному центрі й жителі нашого регіону: 40% від загальної кількості всіх туристів. Відвідують наше місто також туристи з Одеської, Миколаївської та Полтавської областей.

Найбільша кількість туристів – 67% - перебувають у місті один день, 9% - залишаються на два дні.

Серед іноземних туристів переважають росіяни, білоруси та французи. За період туристичного сезону до Чернігівського туристичного інформаційного центру звернулися 973 відвідувачі, які не тільки отримували інформаційну послугу, а й часто замовляли екскурсію по місту.

За період з січня по жовтень поточного року профільним управлінням та ТІЦ проведена й низка заходів. Зокрема, робота Казкового новорічного містечка, школи амбасадорів і гідів. А під час роботи в онлайн-режимі – реалізований проєкт про 12 відомих людей Чернігова, запрацював туристичний сайт міста, таксисти пройшли курси та стали Амбасадорами, розпочалася робота над гастросувенірами тощо.

Після послаблення карантинних заходів у місті працювали розважальні локації для дітей і дорослих. Найважливіше свято - День міста - цього року через трагедію з українським літаком і загальнонаціональний траур відзначали без гучних гулянь, хоча очікування були колосальні. Але частина намічених заходів була перенесена і все-таки проведена в інші дні, зауважив Олександр Шевчук.

Прес-служба Чернігівської міської ради

]]>
26 жовтня - Міжнародний день шкільних бібліотек http://monitor.cn.ua/ua/rest/82988 Засновником цієї календарної події виступає всесвітня організація ЮНЕСКО, за ініціативою Міжнародної асоціації шкільних бібліотек і вперше свято було проведено в 1999-му році. Відпочинок article Mon, 26 Oct 2020 07:50:45 +0200 Дата святкування Міжнародного дня шкільних бібліотек в багатьох країнах, зокрема і в Україні - щорічно в четвертий понеділок жовтня.

В Англії, наприклад, цей День відзначається в перший понеділок жовтня і приурочений до початку шкільних канікул, коли настає перший день їхнього Національного Тижня дитячої книги, що включає в себе і національний День поезії, який проводиться в четвер.

Важливість забезпечення та поширення грамотності, всіляке сприяння належному навчанню - один з основних пріоритетів сучасного суспільства й атмосфера, яка створюється професійними бібліотекарями, найбільш сприятлива у цьому процесі.

Національний День бібліотек в Україні відзначається щорічно 30-го вересня.

В 2020 році Міжнародний день шкільних бібліотек припадає на 26 жовтня.

]]>
26 жовтня день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/82987 ВІТАЄМО! Відпочинок article Mon, 26 Oct 2020 07:41:01 +0200 Бойко Володимир Миколайович
Гришенко Валентина Василівна
Каленюк Микола Михайлович
Маюренко Галина Іванівна
Мельничук Валентин Васильович
Сорока Лариса Володимирівна
Симоненко Лідія Григорівна
Ситник Сергій Миколайович
Єрко Петро Павлович


Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
Гороскоп на наступний тиждень 26 жовтня - 1 листопада 2020 року http://monitor.cn.ua/ua/rest/82978 Протягом тижня будьте уважні, особливо з фінансами, спільними ресурсами, боргами, бо можливі втрати, обмани, крадіжки. Можливе одержання неприємних новин щодо майна. Відпочинок article Sun, 25 Oct 2020 17:00:04 +0200 Важливий день 28 жовтня – відчувається гармонія між почуттями і розумом, з’являється впевненість, присутнє відчуття безтурботності, а також зростає потяг до представників протилежної статі. Можливі романтичні зв’язки, але це знизить продуктивність праці. День сприятливий для коротких поїздок і візитів до родичів. Також, сприятливий час для ділового спілкування і суспільної діяльності. Гармонійно протікають контакти з партнерами і колегами.

Овен (21.03—20.04). У вас будуть великі запити, тому мало кому вдасться підкорити ваше серце. Якщо ж зустрiнеться ідеальна людина, вигадайте оригінальне освідчення i робiть пропозицiю.
Дні: спр. — 28; неспр. — 29.
 
Телець (21.04—21.05). Витончена натура чекає тільки бездоганних відносин. Намагайтеся не переробляти обранця, адже, якщо партнер стане ідеальним, ви через день занудьгуєте.
Дні: спр. — 26; неспр. — 27.
 
Близнюки (22.05—21.06).
Справи підуть угору, головне — запастися терпінням. Перешкод на шляху до успіху буде багато, але вам удасться покращити фiнансове становище.
Дні: спр. — 27; неспр. — 28.
 
Рак (22.06—23.07). Деякі питання ви легко вирішите за допомогою фiнансових надхо­джень. Дружба з хорошими юристами ще нікому не завадила.
Дні: спр. — 29; неспр. — 30.
 
Лев (24.07—23.08).
З грошима проблем не буде, вашій працелюбності можна тільки позаздрити. Не забудьте про відпочинок, вихiднi краще провести на природi.
Дні: спр. — 26; неспр. — 27.
 
Діва (24.08—23.09). Гроші потрібні для того, щоб їх витрачати. Ви можете собі це дозволити, бізнес не розвалиться, якщо ви іноді розслаблятиметеся на дорогих курортах.
Дні: спр. — 26; неспр. — 28.
 
Терези (24.09—23.10). Ви можете стати досить багатими, настав час думати про соліднiсть, поспішіть у магазин по новi аксесуари. Не забудьте також про подарунки коханiй людинi.
Дні: спр. — 27; неспр. — 29.
 
Скорпіон (24.10—22.11). Перед вами відкриються нові можливості в усіх сферах діяльності, які зажадають від представників знака неабиякого запасу терпіння та сили волі.
Дні: спр. — 28; неспр. — 30.
 
Стрілець (23.11—21.12). Якщо ви зробите правильний вибір і рухатиметеся в потрібному напрямку, то вам не страшні будь-які перепони. В особистому житті ваш девіз — «Усе заради кохання».
Дні: спр. — 31; неспр. — 1.
 
Козеріг (22.12—20.01). Якщо у вас уже є партнер, то ваші почуття стануть серйознiшими і довірливiшими. У стосунках з’являться новi нотки, важливо зберегти нiжнiсть.
Дні: спр. — 30; неспр. — 31.
 
Водолій (21.01—19.02). Доля підготувала вам сюрприз у вигляді нового романтичного знайомства. Можливо, це ваша половинка. Ви зустрінете людей, які відіграють важливу роль у вашому житті.
Дні: спр. — 30; неспр. — 1.
 
Риби (20.02—20.03). Попереду успіхи в кар’єрі. Настав час міняти щось у своєму житті, тим більше перед вами вiдкриваються новi перспективи.
Дні: спр. — 28; неспр. — 29.

Інша версія:

Гороскоп для Овнів

Тиждень сприятливий для обміну думками, вираження інтересів, виступів, рекламних заходів, укладання контрактів, отримання консультацій та встановлення корисних громадських зв’язків. Гроші, фінанси та цінності будуть у центрі вашої уваги наприкінці жовтня. Якщо фінансові питання для вас актуальні, то ви зможете виплатити свої борги. Центр подій зміщується від вас до інших людей, особливо це стосується ваших шлюбних або ділових партнерів.

Гороскоп для Тельців
Питання роботи, побуту та здоров’я знову стають актуальними. Можливі зміни, пов’язані з юриспруденцією, контрактами, громадськістю, доходами рідних і ситуаціями, в яких ви будете прагнути до співпраці, задля досягнення спільних цілей. Ви зможете встановити партнерські стосунки або вирішити юридичні питання, але будуть потрібні великі фінансові витрати. Успіх у справах і репутація залежать від здатності протистояти миттєвим коливанням настрою і надмірним претензіям.

Гороскоп для Близнюків
Це період завершення робіт і втілення творчих проектів. Може виникнути бажання втекти від метушні, аби можна було спокійно сосередитися на своїх думках або зайнятися тим, до чого лежить душа. Діти зажадають вашої уваги, якщо в їх житті відбуваться важливі події. Приділіть їм максимум уваги, навіть якщо ваші діти вже дорослі та мають власні родини. Успіх чекає на тих людей, чия діяльність пов’язана з мистецтвом, а робота, яка вимагає творчого підходу, принесе хороший результат.

Гороскоп для Раків

У цей період вам необхідні моменти усамітнення, щоб зберегти своє фізичне і психічне здоров’я. Сильна нервозність і дратівливість віщують травми і нещасні випадки. Для діяльності, яка вимагає самодисципліни і витримки, тиждень абсолютно не сприятливий. Зайва збудливість і хвилювання через дрібниці призводять до надмірного перенапруження нервової системи та порушенням ритму серця. Вагітним варто бути дуже обережними – можливі передчасні пологи.

Гороскоп для Левів
Зростає кількість конфліктних ситуацій, протистоянь з керівництвом. Особливо до великих втрат схильний спільний капітал, через що можливі зіткнення з компаньйонами. Податки, так звана чорна каса, приховані доходи можуть стати джерелом неприємностей і розбіжностей. Протиріччя з домашніми, непорозуміння в романтичних стосунках можуть привести до несподіваних неприємних змін. Бійтеся необдуманих слів і жестів. Приборкайте почуття і ви збережете все, що для вас цінне.

Гороскоп для Дів
Ви багато часу перебуваєте у русі, постійно прагнете до різноманіття та змін. У вас з’являється безліч термінових справ. На вас звертають увагу, кількість розмов і листувань збільшиться, потік інформації та ідей посилюється. Виникають обставини, які змусять вас розвивати або поліпшувати основні навички, більше читати і збирати інформацію. Стосунки і спільна діяльність з ближнім оточенням – братами, сестрами і сусідами – стає актуальною.

Гороскоп для Терезів
Кількість зустрічей і контактів значно зростає. Можливі нетривалі поїздки, короткочасні відрядження або зміна квартири, роботи. Під час оформлення документів будьте дуже уважні, ймовірність серйозних помилок значно зростає. Не варто брати гроші в борг або оформляти кредит. З 28 жовтня Венера, ваш управитель, перейде в знак Терези, що означає поліпшення романтичних стосунків та відновлення втрачених зв’язків. Наприкінці місяця жіноча та чоловіча енергія перебуватимуть у рівновазі.

Гороскоп для Скорпіонів

Посилюється інтерес до грошей, мислення стає практичнішим, з’являються нові ідеї та плани щодо фінансів. Купівля та витрати стають основною темою розмов. У цей час ви можете шукати роботу або додаткові джерела заробітку. В особистих і ділових взаєминах на перший план виходить взаємна вигода, це дозволить зрозуміти один одного, усвідомити особисту відповідальність за свої дії. Можливо ви сплануєте свій бюджет або ухвалите рішення про те, як керувати своїми фінансами.

Гороскоп для Стрільців

Хочеться різноманітності у житті, нудно сидіти на одному місці, складно сприймаються обмеження. Жага до перспектив штовхає на пошуки інформації, яка задовольнить цю потребу, тому в центрі уваги питання подорожей або освіти. Ви також можете перевірити свою систему цінностей або зайнятися своїм тілом, зміцненням імунітету. Вам приходять хороші ідеї про те, як розпорядитися своїми ресурсами. Фінансові питання вирішуються позитивно.

Гороскоп для Козерогів
З’являються нові ідеї та ідеали, так що це гарний час для розширення свого світогляду, поглибленого вивчення іноземних мов. Це період усвідомлення того, що вам необхідно, щоб бути щасливим і плідно працювати. Ви можете знайти особливі переваги, завдяки давнім друзям або ситуаціям, в яких познайомитеся з новими приятелями. До кінця місяця робота і грошові питання відходять на другий план, вас буде притягувати нова творча сфера, або ви знайдете якийсь унікальний спосіб самовираження.

Гороскоп для Водоліїв
Гарний час для людей, зайнятих у сфері мистецтва, моди чи розваг. Можливе відновлення важливих для вас стосунків з давніми партнерами. Зустріч може відбутися під час виконання своїх посадових обов’язків і вплинути в подальшому на кар’єру. Додаткові доходи може принести інтелектуальна праця, діяльність, пов’язана з поїздками. Виникає багато справ, пов’язаних з будинком та родиною. Подорожі, ділова активність, нова кар’єра, навчання менш значущі, якщо вони не пов’язані з домом та сім’єю.

Гороскоп для Риб

Емоції об’єднуються з раціональним мисленням, що дозволяє ухвалювати правильні рішення. Якщо ваша діяльність пов’язана з консультуванням, інформуванням, отриманням відомостей, то вас чекає успіх. Завдяки накопиченим знанням і практичному досвіду, ви зможете правильно висловити свої ідеї та отримати підтримку колег і ближніх родичів. Стриманість у почуттях, суворі оцінки та обачність будуть вашими вірними помічниками. Романтичні стосунки, які зараз зав’язуються, можуть привести до офіційного союзу або довгострокового співробітництва.

]]>
Погода на тиждень, прогноз ... http://monitor.cn.ua/ua/rest/82964 Відпочинок article Sun, 25 Oct 2020 07:29:46 +0200

]]>
25 жовтня - День автомобіліста http://monitor.cn.ua/ua/rest/82963 День автомобіліста святкують в останню неділю жовтня. Святкують День працівника автотранспорту, або, як його ще називають - День водія - не тільки ті шофери, хто сидить за кермом. Відпочинок article Sun, 25 Oct 2020 07:27:08 +0200 Це офіційне свято всіх працівників дорожньо транспортної галузі в цілому. Традиційні заходи проходять в середовищі автотранспортних підприємств, керівництвом організовуються концерти і банкети, вітають всіх, проводять нагородження і заохочення найбільш успішних працівників.

Сучасна економіка і промисловість успішна в тому числі і завдяки якісній роботі дорожньо транспортного господарства, автомобільного виробництва і машин, які допомагають нам підтримувати стан доріг і шляхопроводів.

Одного разу хтось колись вигадав це прекрасне диво - колесо. І, поїхали! Назвіть хоча б одну сучасну людину на землі, з якою ви б особисто були знайомі, і яка жодного разу в своєму житті не користувалася б цим диво-винаходом. Одне з самих широких застосувань використання колеса - це всілякі транспортні засоби, більша частина яких, це автотранспорт. Не варто забувати і про те, що саме автотранспорт є на сьогоднішній день найбільш небезпечним засобом пересування. Яка відповідальність лежить не тих, хто сідає за кермо, займається виготовленням, обслуговуванням і ремонтом автомобільного транспорту та доріг, по яких здійснюється його пересування? Це величезна відповідальність.

Відповідальність не тільки за своє власне життя, але і за життя пішоходів та пасажирів.

Всім нам відомі умовності, що серед водіїв є і професіонали, і аматори. Але, як можна не любити керувати транспортним засобом, коли у тебе під капотом є щось, що покірно змушує все це їхати. І рухатися не тільки з пункту «А» в пункт «Б», але і в інші, не менш привабливі пункти, та ще й кілька пошвидше черепахи. Як можна не бути професіоналом у справі, яку ти любиш? Це просто неможливо!
Відповідальність, любов і професіоналізм. Це відмінна риса всіх без винятку водіїв, а хто не має її, той і не водій.
Враховуючи масовість цієї цікавої професії, її популярність і привабливість, в віддаляючемся від нас 1980-му році, а саме - 1-го жовтня Президія Верховної Ради СРСР видала Указ «Про святкові і пам’ятні дні» № 3018-Х, в якому окрім іншого засновувалося і професійне свято «День автомобіліста», більш відоме в народі, як «День водія».
Датою святкування цього професійного свята стало тоді остання неділя жовтня. Час йде вперед, і замість «Великого і Могутнього» виникла низка незалежних держав. Однак, ставша популярною і гаряче улюбленої традицією в народі святкування Дня автомобіліста пережило ці глобальні зміни.

І звичайно ж це не залишилося без уваги відповідного нового законодавства суверенних держав. Так, наприклад, в Україні цей день був закріплений Указом Президента України від 13-го жовтня 1993-го року № 452/93 і відзначається щорічно також в останню неділю жовтня. У спробі примирити працівників дорожнього господарства і автомобілістів цей день став їхнім спільним святом, яке тепер носить назву «День автомобіліста і дорожника». Росія відмовилася від цих спроб і дорожники відзначають своє професійне свято окремо.

В 2020 році День автомобіліста припадає на 25 жовтня.

]]>
25 жовтня день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/82962 ВІТАЄМО! Відпочинок article Sun, 25 Oct 2020 07:24:45 +0200 Гришенко Валентина Василівна
Данько Григорій Володирович
Ємельянов Руслан Васильович
Жирнов Ігор Іванович
Кадала Яна Владиславівна
Коваленко Світлана Володимирівна
Кравцов Олександр Вікторович
Міненко Наталія Йосифівна
Панич Олексій Володимирович
Полосьмак Василь Іванович
Скопич Алла Геннадіївна
Хархун Сергій Анатолійович
Шелков-Белов Владислав Петрович


Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
24 жовтня -Міжнародний день Організації Об’єднаних Націй (День ООН) http://monitor.cn.ua/ua/rest/82947 День ООН - це день народження Організації Об’єднаних Націй. Відпочинок article Sat, 24 Oct 2020 10:34:27 +0300 24 жовтня 1945 року, після того, як більшість держав-засновників ратифікували договір про створення всесвітнього органа, була офіційно створена Організація Об’єднаних Націй. У 1971 році Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй прийняла резолюцію, в якій вона рекомендувала державам-членам відзначати цей день як державне свято.

Традиційно в цей день у всьому світі проводяться зустрічі, дискусії та виставки, присвячені цілям Організації та її досягненням.
За словами Генерального секретаря, в будь-якому куточку світу Організація Об’єднаних Націй є живим втіленням надії.

Організація Об’єднаних Націй живе в серці і свідомості кожного громадянина як організація, здатна покласти край насильству і укоренити терпимість, сприяти розвитку і забезпечити рівність, захистити права людини і зменшити масштаби бідності. Працюючи на повну силу, Організація Об’єднаних Націй може сприяти здійсненню цих високих сподівань людства.

Святкування Дня Організації Об’єднаних Націй є ствердженням нашої віри в ці сподівання людства.

Традиційно в День Організації Об’єднаних Націй в залі Генеральної Асамблеї проводиться міжнародний концерт. Іноді влаштовуються спеціальні заходи, на яких Організація Об’єднаних Націй за допомогою електронних засобів комунікації зв’язується з різними містами світу.

]]>
24 жовтня день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/82946 ВІТАЄМО! Відпочинок article Sat, 24 Oct 2020 10:33:02 +0300 Близнюк Володимир Михайлович
Буглак Василій Іванович
Коник Тетяна Петрівна
Липко Тетяна Петрівна
Лугина Сергій Миколайович
Мегем Костянтин Миколайович
Найда Олена Іванівна
Овчаренко Ольга Федорівна
Риндак Ігор Миколайович
Самойлович Анатолій Михайлович
Соколова Світлана Олександрівна
Ситар Іван Степанович
Фурсова Олена Петрівна
Целуйко Михайло Федорович
Халимон Світлана Андрівна


Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
23 жовтня - Міжнародний День працівників реклами http://monitor.cn.ua/ua/rest/82927 “Реклама – двигун прогресу”, – так говорив незабутній Остап Бендер. А значить, 23 жовтня – професійне свято самих прогресивних людей! Відпочинок article Fri, 23 Oct 2020 07:55:03 +0300 День рекламіста, або День працівника реклами – свято всіх рекламістів, маркетологів і піарників, відзначається з 1994 року. Зазвичай у цей день відбуваються святкові тусовки у нічних клубах, де бурхливо відзначається професійне свято.

Слово “реклама” походить від латинського “reclamare”-викрикувати. За свідченнями культурологів, в античності та середньовіччя духовна життєдіяльність суспільства виявлялася переважно в усній формі. Це підтверджується переважанням усних варіантів рекламних текстів.

]]>
23 жовтня день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/82926 ВІТАЄМО! Відпочинок article Fri, 23 Oct 2020 07:49:00 +0300 Власкова Вікторія Віталіївна
Драгель Станіслав Михайлович
Думп Анатолій Юрійович
Єфімченко Андрій Юрійович
Тимошенко Олександр Володимирович


Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
22 жовтня - Всесвітній день людей з вадами мовлення http://monitor.cn.ua/ua/rest/82912 Король Великобританії, Канади, Австралії та Південної Африки Георг VI, який страждав на заїкання, визнав важливість мовної терапії для лікування заїкання ще на початку 20-го століття. Відпочинок article Thu, 22 Oct 2020 07:55:00 +0300 Всесвітній день людей з вадами мовлення почав проводитися щорічно 22 жовтня за ініціативою фахівців з дослідження патологій мови з Канади (Canadian Association of Speech-Language Pathologists and Audiologists - CASLPA).

Заїкання - є значним порушенням мови і характеризується частим повторенням або пролонгацією звуків, складів, слів, частими зупинками або нерішучістю в промові, що розриває її ритмічне протягом. За статистикою близько 3 млн. Людей по всьому світу мають подібні проблеми. Причини виникнення заїкання досі точно не встановлені.

Існує ряд способів вилікувати заїкання, серед яких логопедичні, психологічні, психотерапевтичні, логопсіхотерапевтічні, соціореабілітаціонні, медикаментозні, фізіотерапевтичні, комплексні, однак жоден з цих способів, на жаль, не дає 100% гарантії повного лікування.

]]>
22 жовтня день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/82911 ВІТАЄМО! Відпочинок article Thu, 22 Oct 2020 07:49:00 +0300 Власенко Анатолій Дмитрович   
Дейнеко Леонід Миколайович
Іванов Дмитро Йосипович
Лазоренко Олексій Олексійович
Ларченко Ганна Миколаївна
Стасюк Валентина Михайлівна
Ушенко Людмила Володимирівна
Шепіда Альона Олегівна
Шкварчук Володимир Михайлович


Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
21 жовтня - День балаканини чи День базіки http://monitor.cn.ua/ua/rest/82891 Прислів'я та приказки про балакучості. Відпочинок article Wed, 21 Oct 2020 07:17:00 +0300 • Млин меле - мука буде, язик меле - біда буде.

• Порожній млин і без вітру меле.

• Коса до пояса, язик до колін.

• Сболтнешь - не повернеш.

• Базіка речист, та на руку нечистий.

• В короткого розуму-довгий язик.

• Губи та зуби - два паркану, а упину нема.

• Чим серце менше, тим довший мову.

• Зайве говорити - тільки собі шкодити.

• Їж більше, а менше говори.

• Балаканина і красна і строката, та порожня.

• Курка - не птах, ледащо - не людина, базіка - не працівник.

• Як сорока хвостом, так і базіка мовою.

• Краще не доказати, ніж переказати.

• Ляси точить, та людей морочить.

• Меле день до вечора, а послухати нічого.

• Наговорив з три короби.

• На словах густо, а в голові пусто.

• На словах-то він скор, та на ділі не суперечка.

• Великий балакун - поганий працівник.

• Не спіши язиком, квапся ділом.

• Гострий язик - дарування, довгий язик - покарання.

• Осла дізнаються по вухах, ведмедя - по пазурах, а базіку - з промов.

• Сам з вершок, а слів з горщик.

• З базіками тримай язик за зубами.

• Говориш по секрету, а вийде по всьому світу.

• Розумний мовчить, коли базіка бурчить.

• Розумний більше слухає, ніж говорить.

• У базіку немає нагальних справ.

• Язик до добра не доведе базіку.

• Що знає, все скаже, і чого не знає - теж скаже.

• Випустиш з горобчика, а виросте з корівчину.

• Языком молоть - не дрова колоть: спина не болітиме.

• У забіяки руки сверблять, у базіку - мову.

• Говорити не думаючи - це стріляти не цілячись.

• Умій сказати, умій і змовчати.

]]>
21 жовтня день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/82890 ВІТАЄМО! Відпочинок article Wed, 21 Oct 2020 07:09:00 +0300 Данченко Валерій Володимирович
Дзюба Валентина Андріївна
Душко Надія Олександрівна
Кириндась Олександр Борисович
Кривопалий Денис Валерійович
Ляшенко Руслан Олександрович
Сидорова Вікторія Володимирівна
Сліпець Олександр Іванович
Харитонова Світлана Станіславівна


Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
20 жовтня - Міжнародний день кухаря і кулінара http://monitor.cn.ua/ua/rest/82874 Це не просто професія, багато хто і цілком справедливо називають це мистецтвом. Перші кухарі з’явилися на землі без сумнівів з появою самого людства, інакше як можна пояснити, що ми все ще не померли з голоду. Відпочинок article Tue, 20 Oct 2020 06:57:00 +0300 Більш того - прийом їжі для багатьох з нас досить приємне заняття. З’їсти що-небудь смачненьке, це те саме маленьке свято, яке кожен з нас може влаштувати собі, і не останнє місце в цьому займає кухарське мистецтво.

Професійне свято кулінарів і кухарів порівняно молода подія. Міжнародна день кухарів був заснований лише в 2004-му році. Це відбулося з ініціативи та за активної участі Всесвітньої асоціації кулінарних співтовариств, в яку за даними проекту DilovaMova.com, тоді входило вже близько 8-ми мільйонів представників цієї прекрасної кухарський професії з безлічі країн світу.

Приготування їжі це унікальний процес - скаже будь який кухар. Рецепт є лише якоюсь загальною картою приготування страви. Смак, вірніше баланс смаків, тонкощі і момент, в який необхідно виробляти ті чи інші дії з продуктами і приправами - це ціла симфонія. Професійний кухар, як диригент, успіх якого залежить не тільки від його знань і досвіду, але і від особливого таланту і чуття. Не багато можуть похвалитися цими необхідними якостями, проте багатьом з нас доводилося готувати самостійно і бачити різницю між роботою фахівця.

Робота кухаря вимагає від людини не тільки гарного терпіння. Крім цього необхідно гарне здоров’я, гарна освіта і навички. Оволодіти цим мистецтвом самостійно практично не можливо - завжди потрібен приклад і рада людини, яка вміє готувати. Можна сказати, що це вміння передається з покоління в покоління. Багатовіковий, тисячолітній досвід і практика в приготуванні їжі зробили це мистецтво надзвичайно віртуозним.

Кропітка і душевна робота наших кухарів помітна і затребувана по всьому світу. У багатьох з нас ця професія найчастіше асоціюється з ресторанним бізнесом, адже саме там зосереджено висока майстерність і вміння найкращих представників цієї професії. Це звичайно спірне питання. І кожна точка громадського харчування в праві претендувати на те, що саме вона є володарем роботи самого вмілого і найталановитішого кухаря. У цьому легко переконатися, достатньо лише спробувати пропоновану їжу і все стає зрозуміло.

]]>
20 жовтня день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/82873 ВІТАЄМО! Відпочинок article Tue, 20 Oct 2020 06:44:00 +0300 Батрак Сергій Анатолійович
Водолагін Роман Сергійович
Водоп’янова Любов Михайлівна
Гламазда Максим Сергійович
Дзюба Валентина Андріївна
Мороз Іван Федорович
Мальковець Ілона Афсалівна
Мотяш Микола Іванович
Нагалюк Сергій Іванович
Рибка Наталія Григоровна
Сокол Світлана Валеріївна

Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
19 жовтня - День написання листа в майбутнє http://monitor.cn.ua/ua/rest/82857 У це свято у кожного є чудова можливість залишити невеликий слід, склавши послання в майбутнє. Відпочинок article Mon, 19 Oct 2020 06:55:00 +0300 Важливо визначитися з темою, адресатом і часом одержання листа. Найчастіше люди пишуть самим собі про те, чого б їм хотілося досягти або щоб нагадати про яку-небудь важливу подію, яка з роками може забутися в щоденній метушні. На жаль, історія не зберегла імені творця такої оригінальної ідеї.

Лист в майбутнє відкриває безліч можливостей перед людиною. Це шанс відправити послання крізь час. Сучасні технології дозволяють створити відео, аудіо або електронного листа в майбутнє.

Існує багато сайтів, які гарантують збереження і своєчасну доставку листів в майбутнє. Їх ще називають «капсулами часу». Послання можна відправити кому завгодно, навіть самому собі.

]]>
19 жовтня день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/82856 ВІТАЄМО! Відпочинок article Mon, 19 Oct 2020 06:48:00 +0300 Доля Любов Вікторівна
Жогалко Тетяна Миколаївна
Завадський Віктор Григорович
Сенченко Ірина Віталіївна
Федоров Юрій Миколайович
Шкарлет Сергій Миколайович


Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
З якими гаслами українські історичні постаті йшли б на вибори 2020 http://monitor.cn.ua/ua/rest/82855 Місцеві вибори в Україні 2020 вже на носі, а по телебаченню і в інтернеті ми бачимо все більше і більше гасел від кандидатів та агітаційних роликів. Історичний блогер Іван Гоменюк вирішив пофантазувати на цю тему. Відпочинок article Sun, 18 Oct 2020 19:35:24 +0300 У мережі з’явилася кумедна добірка “гасел” українських історичних постатей на регіональних виборах. Дивіться, як залучали б електорат Михайло Грушевський, Леся Українка, Богдан Хмельницький, Княгиня Ольга та інші!

Нагадаємо, вибори пройдуть 25 жовтня 2020 року. Орієнтовна кількість виборців складе 27,2 млн осіб, кількість виборців в списках на виборчих дільницях оцінюється у 28,1 млн осіб, кількість виборчих дільниць – понад 29 тисяч. Будуть обрані обласні і районні ради, а також ради та глави всіх територіально громад України.

З якими гаслами українські історичні постаті йшли б на вибори 2020: кумедна добірка - фото 429944

З якими гаслами українські історичні постаті йшли б на вибори 2020: кумедна добірка - фото 429945

 

З якими гаслами українські історичні постаті йшли б на вибори 2020: кумедна добірка - фото 429946

З якими гаслами українські історичні постаті йшли б на вибори 2020: кумедна добірка - фото 429947

З якими гаслами українські історичні постаті йшли б на вибори 2020: кумедна добірка - фото 429948

З якими гаслами українські історичні постаті йшли б на вибори 2020: кумедна добірка - фото 429949

З якими гаслами українські історичні постаті йшли б на вибори 2020: кумедна добірка - фото 429950

 

З якими гаслами українські історичні постаті йшли б на вибори 2020: кумедна добірка - фото 429951

З якими гаслами українські історичні постаті йшли б на вибори 2020: кумедна добірка - фото 429952

З якими гаслами українські історичні постаті йшли б на вибори 2020: кумедна добірка - фото 429953

З якими гаслами українські історичні постаті йшли б на вибори 2020: кумедна добірка - фото 429954

З якими гаслами українські історичні постаті йшли б на вибори 2020: кумедна добірка - фото 429955

 

Автор: Іван Гоменюк, джерело

]]>
9 найкорисніших рослинних олій для організму людини http://monitor.cn.ua/ua/rest/82854 Якщо з настанням осені до вас часто чіпляються застуди, погіршилося травлення, або шкіра страждає від сухості, вам всього лише необхідно запастися потрібними рослинними оліями, вживати їх в їжу щодня і дуже скоро ви будете виглядати і відчувати себе чудово! "Хто є хто" у світі рослинних олій - ми розповімо сьогодні в нашій добірці. Відпочинок article Sun, 18 Oct 2020 19:26:28 +0300 Рослинна олія - один з найкорисніших дієтичних продуктів, який не лише покращує смак їжі, а й зміцнює здоров'я людини. Наше тіло має потребу в жирах - вони добре впливають на нашу нервову систему, мозок, шкіру та на здоров'я в цілому. Також рослинні олії багаті важливими жиророзчинними вітамінами А (потрібний для шкіри, зору та імунітету) і Е (антиоксидант, захищає від інфекцій).

1. Соняшникова олія

Найпопулярнішу в Україні рослинну олію отримують з насіння соняшнику. До складу входять цінні для організму поживні речовини, а також вітаміни груп А, D, Е і F. Нерафінована олія корисніша і засвоюється краще. Бере участь в обміні білків і вуглеводів, покращує пам'ять, позитивно впливає на функцію статевих, ендокринних залоз.

2. Оливкова олія

Звертайте увагу на кислотність, яка повинна бути вказана на етикетці. Чим вона нижча (до 0,8%), тим масло вищої якості. Особлива перевага оливкової олії у тому, що вона збагачена масляною кислотою. Вона добре підходить для заправки салатів і приготування гарячих страв. При нагріванні оливкова олія практично не утворює канцерогенів.

3. Гарбузова олія

Краще джерело цинку - його там більше, ніж в морепродуктах. А цинк - це чоловіча сила, допомагає виробленню тестостерону. Тому якщо плануєте романтичну вечерю, придбайте пляшечку гарбузової олії. Її можна змішати з оливковою та заправляти салати. Смажити на ній не рекомендується - пригорає і неприємно пахне. А ще у ній багато селену. Для холодів саме те - підвищує імунітет і відлякує мікробів.

4. Олія лляна

За вмістом ненасичених жирних кислот лляна олія у 2 рази перевершує риб'ячий жир, саме тому вона вважається одним з найбільш важливих пісних продуктів і рекомендується дієтологами для тих, в чиєму раціоні відсутня риба. Відмінно "виглядає" в кашах (особливо у гречаній) і з квашеною капустою. Варто пам'ятати, що лляну олію ні в якому разі не можна нагрівати - це зводить нанівець її цілющі властивості. Тому її слід зберігати в холодильнику і додавати до готових страв, наприклад, заправляти нею салати.

5. Олія з виноградних кісточок

Дослідження показали, що хімічні речовини з олії виноградних кісточок можуть викликати апоптоз - процес, який сприяє самознищенню та ліквідації пошкоджених клітин у клітинних системах. Таким чином, вона допомагає пошкодженій печінці відновлювати свої клітини та пригнічувати розвиток деяких видів раку.

6. Олія з авокадо

Олія з авокадо тільки недавно вийшла на сцену дієтичних продуктів. Авокадо забезпечує організм близько 20 необхідними для нашого здоров'я поживними речовинами, в тому числі калієм, вітаміном Е, вітамінами групи В та фолієвою кислотою. Авокадо, як і оливкова олія, має високий вміст олеїнової кислоти, яка здатна запобігати раку молочної залози. Авокадо збагачений бета-ситостерином і корисне людям з низьким рівнем холестерину в крові. До того ж у олії дуже приємний смак, і вона підходити для будь-якого виду приготування.

7. Олія розторопші або будяка

Ця олія чудово захищає печінку від токсинів і нейтралізує отрути. З віком цей орган починає страждати, тому людям похилого віку бажано вводити цю олію в раціон.

8. Кукурудзяна олія

Краще за будь-які рослинні олії регулює обмін холестерину в організмі. Допомагає розщепленню «поганих» твердих жирів. У кукурудзяній олії містяться похідні фосфору - фосфатиди, які дуже корисні для мозку, а також нікотинова кислота (вітамін РР), яка регулює провідність серця.

9. Кунжутна олія

Містить антиоксиданти, збагачена залізом, лецитином, кальцієм, вітаміни A, B1, B2, P та корисними жирними кислотами (пальмітинова, стеаринова, олеїнова, омега-6). Застосовується при захворюваннях дихальної системи, кашлі, тромбофлебіті, нормалізує роботу щитовидки. Допомагає розслабитися і зняти стрес. На світлій кунжутній олії, до речі, можна смажити. Темну краще використовувати лише в холодному вигляді.

Будь-яку рослинну олію потрібно зберігати в щільно закритій пляшці, подалі від світла і тепла. А найголовніше правило для будь-якої рослинної олії - ніколи не використовувати її повторно після смаження! Всі рослинні олії можна ароматизувати за допомогою пряних трав і спецій, надаючи їм нових відтінків смаку:) Багато з них бажано зберігати в холодильнику.

]]>
Смачні рецепти вихідного дня: 6 осінніх салатів http://monitor.cn.ua/ua/rest/82853 Время легкомысленных летних салатов истекло и теперь можно сооружать в тарелках блюда посытнее и потеплее. Добавляем к зелени витаминные фрукты и овощи, аппетитные сыры и морепродукты, сочного цыпленка или даже стейк для сохранения теплоты салатной и душевной. Відпочинок article Sun, 18 Oct 2020 19:17:49 +0300 Теплый салат из мини-кальмаров, яблок и шпината

 Очень полезный салат с ярким насыщенным вкусом.

Теплый салат из мини-кальмаров, яблок и шпината

4–6 порций, приготовление: 20 мин

Что нужно:

 • 500 г мини-кальмаров
 • 1–2 кисло-сладких яблока
 • 4 средних огурца
 • 100 г молодого шпината
 • 1 небольшой пучок петрушки
 • 4 зубчика чеснока
 • цедра 1 лимона
 • лимонный сок
 • оливковое масло

Для заправки:

 • 2 ст. л. горчицы с зернышками
 • 1 ст. л. меда
 • 3 ст. л. лимонного сока
 • 4 ст. л. оливкового масла
 • соль, свежемолотый черный перец

Что делать:

1. Яблоки очистите, нарежьте крупной соломкой, полейте лимонным соком, чтобы они не темнели, Такими же брусочками нарежьте огурцы, сбрызните лимонным соком, поперчите.

2. Очень мелко порубите петрушку с чесноком, добавьте в эту смесь лимонную цедру. Выложите на тарелки смесь салатных листьев с яблоками и огурцами.

3. Все ингредиенты для заправки сложите в баночку с плотно закрывающейся крышкой и перемешайте.

4. Разогрейте большую сковородку с оливковым маслом на сильном огне. Выложите кальмары, обжаривайте 1 мин. Посыпьте петрушкой с чесноком и лимоном, обжаривайте 20–60 сек., в зависимости от размера. Разложите кальмары на тарелки.

5. Энергично потрясите заправку в банке, чтобы она превратилась в эмульсию, полейте салат и сразу же подавайте.

Теплый салат со стейком и помидорами

Сытный салат, который заменит обед или ужин.

Теплый салат со стейком и помидорами

3–4 порции, приготовление: 30 мин.

Что нужно:

 • 1 стейк весом 220 г
 • 300 г помидоров черри на веточке
 • 150 г руколы
 • 1 красная крымская луковица
 • растительное масло
 • соль, свежемолотый черный перец

Для заправки:

 • 3–4 зубчика чеснока
 • 1 красный перец чили
 • 1 луковица шалота
 • 1 веточка тимьяна
 • 120 мл растительного масла

Что делать:

1. Натрите мясо солью, перцем и оливковым маслом. Поджарьте стейк на сковороде-гриль до степени прожарки medium (57–62 °С). Рядом со стейком обжарьте помидоры, сбрызнув их маслом.

2. Выложите стейк на доску, прикройте фольгой и дайте мясу отдохнуть 15 мин. Затем тонко нарежьте поперек волокон.

3. Лук нарежьте тонкими перьями. Выложите руколу на тарелки, сверху – лук, сбоку – помидоры и стейк.

4. Для заправки очистите чили, чеснок и шалот, нарежьте мелкими кубиками. Снимите листочки тимьяна с веточек. В небольшой кастрюльке доведите растительное масло до легкого дымка и вылейте на подготовленную смесь. Через 1 мин. полейте заправкой салат и подавайте.

Теплый салат с печенкой, зеленой фасолью и клюквой

С печенкой можно приготовить большое количество самых разнообразных салатов. Этот - самый витаминный салат с пченью.

Теплый салат с печенкой, зеленой фасолью и клюквой

4 порции, приготовление: 25 мин.

Что нужно:

 • 8–12 куриных, утиных или кроличьих печенок
 • 200 г свежей или 250 г замороженной зеленой фасоли
 • 50 г вяленой клюквы
 • 100 г молодого шпината
 • 4–5 редисок
 • 1 зубчик чеснока
 • 1 ст. л. сливочного масла
 • 4 ст. л. растительного масла
 • соль, свежемолотый черный перец

Для клюквенного винегрета:

 • 100 г клюквы
 • 1 средняя луковица шалота
 • 1 ст. л. уксуса
 • 2 ст. л. меда
 • 1 ст. л. горчицы с зернышками
 • 4–5 ст. л. оливкового масла

Что делать:

1. Для клюквенного винегрета прогрейте в кастрюльке клюкву с медом и уксусом до кипения, переложите в баночку с хорошо закрывающейся крышкой, закройте и остудите. Шалот мелко нарежьте. Добавьте в банку шалот и все остальные ингредиенты заправки, посолите, поперчите.

2. У печенки удалите прожилки, натрите печенку солью и перцем. В сковороде на небольшом огне нагрейте оливковое масло, положите печенку и томите на небольшом огне, часто переворачивая, 10 мин. Выложите в стоящее в миске сито, закройте фольгой, оставьте стекать.

3. Залейте фасоль кипятком на пару минут, откиньте на дуршлаг. Измельчите чеснок, прогрейте в сливочном масле, положите фасоль и прогрейте.

4. Тонко нарежьте редис, смешайте со шпинатом, разложите на тарелки. Сверху выложите фасоль и печенку. Энергично потрясите заправку в банке, чтобы она превратилась в эмульсию, полейте салат и сразу же подавайте.

Теплый салат из баклажанов в соусе терияки

Вместо кинзы в этом салате можно использовать листочки тархуна.

Теплый салат из баклажанов в соусе терияки

4 порции, приготовление: 25 мин.

Что нужно:

 • 3 крупных баклажана
 • 2 больших розовых помидора
 • 2 красные сладкие крымские луковицы
 • 2 см свежего корня имбиря
 • 4 зубчика чеснока
 • 1 небольшой пучок кинзы
 • 2–3 ст. л. соуса терияки
 • растительное масло
 • соль, свежемолотый черный перец

Что делать:

1. Очистите и мелкими кубиками нарежьте имбирь и чеснок. Красный лук очистите и нарежьте средними перьями.

2. Баклажаны нарежьте кубиками со стороной прмерно 2,5–3 см и порциями обжарьте на сильном огне в оливковом масле до мягкости. Готовые баклажаны складывайте в миску под крышку.

3. Когда все баклажаны будут готовы, полейте их соусом терияки, аккуратно перемешайте и оставьте в теплом месте.

4. В сковороде, где жарились баклажаны, очень быстро на максимальном огне обжарьте в оливковом масле лук, чеснок и имбирь, не дольше 1 мин.

5. Слегка остудите лук, чеснок и имбирь, смешайте с баклажанами, добавьте нарезанные кубиками помидоры и листочки кинзы, сразу же подавайте.

Теплый салат с жареным сыром, перцем и тыквой

Вместо тыквы вы можете использовать сладкий или обычный картофель.

Теплый салат с жареным сыром, перцем и тыквой

4 порции, приготовление: 35 мин.

Что нужно:

 • 300 г адыгейского сыра
 • 500 г тыквы
 • 1 большой красный сладкий перец
 • 50 г грецких орехов
 • 100 г салата корн
 • 2 ст. л. гранатового соуса наршараб
 • 1 ч. л. соевого соуса
 • 2 ст. л. тыквенного или оливкового масла
 • 2 ст. л. сливочного масла
 • соль, свежемолотый черный перец

Что делать:

1. Разогрейте духовку до 200 °С. Тыкву очистите и нарежьте пластами толщиной 2–2,5 см. Сладкий перец очистите и нарежьте толстой соломкой.

2. Сбрызните тыкву и перец 1 ст. л. масла, посолите, выложите на застеленный пергаментом противень и запеките до мягкости и румяной корочки, 15–20 мин., в зависимости от сорта. Затем нарежьте тыкву кусками поменьше.

3. Орехи порубите так, чтобы были мелкие и крупные кусочки. Для заправки смешайте гранатовый и соевый соус с оставшимся тыквенным маслом.

4. Сыр нарежьте кубиками со стороной 3 см и обжарьте в сливочном масле. Посолите и поперчите.

5. Выложите корн на тарелки, на него выложите теплые сыр, тыкву и перец. Полейте заправкой, посыпьте орехами и подавайте.

Теплый салат с хрустящим цыпленком, капустой и романо

 Для этого салат можно взять куриную грудку, но филе куриных бедрышек более сочное.

Теплый салат с хрустящим цыпленком, капустой и романо

4 порции, приотовление:40 мин.+ 2 ч.

Что нужно:

 • 6 филе бедрышек цыпленка
 • 300 г капусты
 • 4–6 листьев салата романо
 • 4–5 стеблей зеленого лука
 • соль, черный перец

Для соуса-маринада:

 • 150 мл сливок 30–38%
 • 1 луковица шалота
 • 3 зубчика чеснока
 • 3 см свежего корня имбиря
 • 0,5 ч. л. порошка карри

Для темпурного теста:

 • 1 большое яйцо СВ или С0
 • 90 г муки + еще немного
 • 2 ст. л. нежареного кунжута

Что делать:

1. Для соуса-маринада измельчите имбирь, чеснок и шалот, смешайте со сливками и карри. Курицу нарежьте кусочками, натрите солью и перцем, положите в маринад и поставьте в холодильник на 2 ч.

2. Нашинкуйте капусту, посолите и пожмите руками. Романо нарвите руками и выложите в глубокие тарелки. Тонко нарежьте зеленый лук.

3. Разогрейте масло для фритюра до 165 °С. Обсушите курицу на бумажных полотенцах и слегка присыпьте мукой.

4. Для теста влейте в миску 200 мл холодной воды и поставьте ее в морозильник за 30–40 мин. до приготовления. Добавьте слегка взбитое яйцо. Всыпьте муку с кунжутом и 3 кубика льда, перемешайте палочками – но чуть-чуть. В тесте должны оставаться комки.

5. Стряхивайте с курицы лишнюю муку, окунайте цеприготовление: 40 мин. + 2 ч ликом в тесто, стряхивайте лишнее и жарьте в масле до золотистого цвета теста. Готовые кусочки выкладывайте в сито, чтобы стекло масло. Доведите соус-маринад до кипения, варите 1–2 мин. Опустите в соус нашинкованную капусту, перемешайте, выложите на тарелки с салатом, посыпьте зеленым луком. Сверху выложите курицу. Сразу же подавайте.

джерело

]]>
Гороскоп на наступний тиждень 19 - 25 жовтня 2020 року http://monitor.cn.ua/ua/rest/82852 Астрологічно насичений тиждень. Більшість не зможуть виконати роботу у призначений строк, а поставлені зависокі вимоги та очікування щодо партнерів, викликатимуть лише роздратування, а також можуть призвести до конфліктів. Відпочинок article Sun, 18 Oct 2020 18:44:42 +0300 Погоджуватися на поступки у ці дні буде набагато вигідніше, ніж залишатися непохитним, це допоможе вирішити багато завдань. Напруженість протягом тижня провокує дратівливість, гру почуттів, тому в організмі можуть відбуватися психосоматичні зміни.

Овен (21.03—20.04). Ви навчитеся робити гроші з нічого, тільки не розумійте цю фразу буквально. Просто всі ваші ідеї люди почнуть сприймати як геніальні.
Дні: спр. — 19; неспр. — 20.
 
Телець (21.04—21.05). Більше мовчiть і не діліться планами. У вашому випадку вислiв «мовчання — золото» може спрацювати. У вихiднi вiдвiдайте батькiв.
Дні: спр. — 21; неспр. — 22.
 
Близнюки (22.05—21.06). Розумова праця принесе вам більше капіталів, ніж фізична робота. Тому вчіть мови, більше читайте і пробуйте себе в новій справі.
Дні: спр. — 21; неспр. — 22.
 
Рак (22.06—23.07). Декому з вас випаде шанс змінити професію, не пропустіть його. Вам надійдуть цікаві та вигідні пропозиції, деякі з них будуть від давніх друзів.
Дні: спр. — 23; неспр. — 24.
 
Лев (24.07—23.08). Друзi допоможуть розібратися в тонкощах нової справи, а вам залишиться лише одягнутися для солідності. Особисте життя також складеться непогано.
Дні: спр. — 19; неспр. — 20.
 
Діва (24.08—23.09). На цьому тижнi слово «нудьга» не для вас. Любовних пригод буде море, тільки постарайтеся іноді виринати й озиратися.
Дні: спр. — 21; неспр. — 22.
 
Терези (24.09—23.10). Вiдвiдайте салони краси та модні магазини. Однак у низці романів не пропустіть зустріч із єдиною і довгоочікуваною половинкою.
Дні: спр. — 23; неспр. — 24.
 
Скорпіон (24.10—22.11). Поки всі діють за правилами, вашi дiї не завжди зрозумiлi, але важливий результат. У компаньйони краще брати перевiрених людей.
Дні: спр. — 19; неспр. — 20.
 
Стрілець (23.11—21.12). На горизонті може замаячити майбутній обранець, підготуйтеся до побачення, все має бути на висоті. Рiвних вам у питаннях зваблювання не знайдеться.
Дні: спр. — 21; неспр. — 23.
 
Козеріг (22.12—20.01). Ваше бажання здобути владу може здійснитися. Але не забудьте, що за блискучою мішурою з найкрасивіших кабінетів і довгоногих секретарок ховається наполеглива праця.
Дні: спр. — 24; неспр. — 25.
 
Водолій (21.01—19.02). Вам довiрятимуть найскладніші справи на підприємстві. Але не дозволяйте сідати вам на шию, зберігайте особистий простір.
Дні: спр. — 20; неспр. — 24.
 
Риби (20.02—20.03). У вас є всі шанси для того, щоб стати акулою бізнесу. Тільки постарайтеся сильно не кусатися і боріться з конкурентами законними методами.
Дні: спр. — 22; неспр. — 23.

Інша версія:

ОВЕН
Можете сміливо братися до виконання нового проєкту, особливо якщо він обіцяє гарний прибуток. Не варто ні з ким ділитися своїми планами. А от особисте життя спробуйте обговорити з друзями. Вони можуть дати пораду. У вихідні постарайтеся знайти час для неквапливої прогулянки в гарній компанії.

ТЕЛЕЦЬ
Настає вдалий період для укладання угод і проведення важливих переговорів. Імовірні також нові враження та знайомства. Постарайтеся все ж таки реально оцінити свої можливості й не звалювати на себе непосильний обсяг роботи. В іншому разі можна просто залишитися без вихідних.

БЛИЗНЮКИ
У погоні за справедливістю постарайтеся уникати конфліктів, вона переможе, але трохи пізніше, а ви поки що побережіть власні сили. Варто також довірити прийняття важливих рішень іншим. У вихідні не рекомендується бути надто відвертим, відкладіть на майбутнє бесіди на жалісливі теми.

РАК
Ви цілком успішно зараз упораєтеся з багатьма наболілими проблемами. Головне – не падати духом. Труднощі – це лиш тимчасове явище. Вам зараз, як повітря, необхідні комфортна атмосфера і турбота близьких людей, але все залежить тільки від вас. У вихідні вибирайтеся у гості.

ЛЕВ
Ви зможете успішно реалізувати свої плани, у вашій кар’єрі зараз наступив дуже відповідальний період. Постарайтеся свої емоції контролювати, не доводіть суперечки та розбіжності в поглядах до конфліктної ситуації. У вихідні влаштуйте генеральне прибирання вдома.

ДІВА
Імовірні професійний зліт і успіх, до того ж, навіть у зовсім різних галузях. Однак знайдуться й ті, хто вам позаздрить, тому, будь ласка, намагайтеся не хвалитися зараз своїми досягненнями. Уникайте також стресових ситуацій. У вихідні займіться благоустроєм свого житла.

ТЕРЕЗИ
Професійна сфера відніме багато сил і часу. Але за це можна чекати премію та підвищення зарплатні. Не розповідайте зайвого при спілкуванні з випадковими людьми. Мають відбутися приємні зустрічі з давніми друзями. У вихідні бажано знайти час для відпочинку і спілкування.

СКОРПІОН
Ви сміливо можете розширювати свій бізнес, але для успіху вам знадобиться талант дипломата. Він буде цінуватися більше, ніж принциповість. Постарайтеся не відмовляти в допомозі близьким, будьте готові й самі її запропонувати, якщо відчуєте, що нужденний соромиться вас попросити про це.

СТРІЛЕЦЬ
Ви будете залагоджувати проблеми на роботі або при спілкуванні з близькими. Не виключено, що вам доведеться мирити родичів або друзів. Однак, перш ніж діяти, варто все ретельно продумати та підготувати. У вихідні важливо нікуди не квапитися, а просто відпочити від усіх турбот.

КОЗЕРІГ
Не варто проявляти ініціативу і занадто багато брати на себе. Вам самі усе запропонують і усе дадуть. Можна чекати також на доленосну зустріч. Треба тільки опинитися в потрібному місці в потрібний час. У вихідні виявіть активність, але не в роботі, а у відпочинку та у розвагах.

ВОДОЛІЙ
Постарайтеся виявити витримку і дипломатичність. Розбіжності з колегами повинні бути врегульовані винятково в парламентських висловах. Важливо, щоб ніхто не затаїв на вас образу. Ви можете зав’язати безліч цікавих і корисних знайомств. У вихідні було б непогано, наприклад, піти в кіно.

РИБИ
Доведеться зосередитися на справах, не відволікаючись на щось стороннє. У вас виникне чимало цікавих ідей і планів. Але вам поки зарано думати про їхню реалізацію. Та все ж ви й далі збирайте інформацію на цікаві для вас теми, адже вона вам неодмінно придасться в майбутньому.

]]>
Погода на тиждень, прогноз ... http://monitor.cn.ua/ua/rest/82851 Відпочинок article Sun, 18 Oct 2020 07:52:00 +0300

]]>
18 жовтня - День працівників харчової промисловості http://monitor.cn.ua/ua/rest/82850 День працівників харчової промисловості відзначають у третю неділю жовтня. Відпочинок article Sun, 18 Oct 2020 07:40:00 +0300 Свято День працівника харчової промисловості святкують в третій декаді жовтня. Вперше професійне свято День харчовика з’явилося у минулому столітті. Святкові заходи включають вшанування праці харчовиків та яскраві застілля.

Перелік святкових заходів на цей день звичайно ж не обмежується тільки святковими застіллями. Це скоріше кульмінація святкування. До Дня цього професійного свята в містах, сільгосп районах і на підприємствах на честь копіткої праці наших харчовиків готуються концерти, музичні вистави і різноманітні шоу, ярмарки, нагородження і заохочення видатних працівників виробництва, звучать полум’яні промови і влаштовують урочисті вечірки. Керівники профільних підприємств поспішають привітати своїх співробітників.

День працівників харчової промисловості було встановлено у 1966 році і він святкується у третю неділю жовтня. Відзначається в Україні щорічно згідно з Указом Президента України № 714/95 від 8 серпня 1995 року.

Підприємства харчової та переробної промисловості грають велику і провідну роль у питаннях забезпечення населення продовольчими товарами в усьому світі, оскільки турбота про хліб насущний завжди була однією з головних турбот людства. Нагадаємо, що в другій декаді жовтня, а саме 16 жовтня проводиться ще одна знакова подія політики міжнародного продовольчого забезпечення - Всесвітній день продовольства, який було засновано Генеральною Асамблеєю ООН. Він проходить з широкою міжнародною підтримкою в різних країнах, акцентуючи увагу на питаннях продовольчої безпеки і продовольства, як необхідної умови для життя, благополуччя і одного з основних прав людини.

Працівники харчової промисловості постійно покращують якість своєї продукції, розширюють доступний асортимент продуктів. Звичайно ж, умови розвитку харчової промисловості та економіки в кожній окремій країні різні, мають свою специфіку, однак досягнутий сучасний технологічний рівень виробництва харчової продукції дозволяє зберігати хороший результат навіть в екстримальних умовах.

В 2020 році День працівників харчової промисловості припадає на 18 жовтня.

]]>
18 жовтня день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/82849 ВІТАЄМО! Відпочинок article Sun, 18 Oct 2020 07:32:00 +0300 Волинець Наталія Іванівна
Радчук Таїсія Миколаївна
Романенко Микола Григорович
Самусенко Віктор Миколайович
Федорченко Оксана Пантеліївна
Яковенко Ольга Петрівна

Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
17 жовтня - Міжнародний день боротьби за ліквідацію злиднів http://monitor.cn.ua/ua/rest/82827 «Боротьба за ліквідацію бідності - один із головних моральних викликів нашого часу - не може залишатися метою одиниць; вона повинна стати покликанням для багатьох. Відпочинок article Sat, 17 Oct 2020 08:15:13 +0300 У цей Міжнародний день боротьби за ліквідацію бідності я закликаю всіх приєднатися до цієї боротьби. Разом ми можемо досягти реального і значного прогресу у справі ліквідації убогості ". (Витяг з послання Генерального секретаря ООН з нагоди Міжнародного дня боротьби за ліквідацію бідності, 17 жовтня 2006 року.)

Історія проведення Міжнародного дня боротьби з бідністю нерозривно пов’язана з датою 17 жовтня 1987 року. В той день більше ста тисяч чоловік зібралися на площі Трокадеро в Парижі, де в 1948 році була підписана Загальна декларація прав людини, щоб віддати данину пам’яті жертв убогості, насильства і голоду. Присутні заявили, що убогість є порушенням прав людини, і підтвердили необхідність спільними зусиллями добиватися дотримання цих прав. Відповідні заяви накреслені на пам’ятному камені, який був відкритий в той день.

З тих пір люди самих різних станів, переконань і соціального походження щорічно збираються 17 жовтня, для того щоб підтвердити незмінність своєї позиції і продемонструвати солідарність з незаможними. Такі ж пам’ятні камені були встановлені у багатьох країнах світу, і вони є місцем зібрання для проведення Дня. Один такий камінь знаходиться в саду Центральних установ Організації Об’єднаних Націй, і саме біля нього проводиться урочиста церемонія, щорічно організована Секретаріатом Організації Об’єднаних Націй в Нью-Йорку.

Своєю резолюцією, прийнятою 22 грудня 1992 року, Генеральна Асамблея оголосила 17 жовтня Міжнародним днем боротьби за ліквідацію убогості і закликала всі держави присвячувати цей День пропаганді і проведенню, в залежності від специфіки країни, конкретних заходів, пов’язаних з ліквідацією злиднів та бідності.

В резолюції Асамблея закликала міжурядові і неурядові організації надавати країнам, на їх прохання, сприяння в організації національних заходів у зв’язку з проведенням Дня і просила Генерального секретаря вживати необхідних заходів в рамках наявних ресурсів для забезпечення успішного проведення Дня Організацією Об’єднаних Націй.

День 17 жовтня - це день, коли світ може активно привернути увагу до тягот і лих осіб, що живуть у злиднях, коли вони можуть привселюдно заявити про свої проблеми, і коли можна визнати, що незаможним належить головна роль у справі боротьби з убогістю.

З самого початку проведення Дня його найважливішою складовою частиною була участь в ньому самих представників бідних верств населення. Проведення Дня 17 жовтня свідчить також про прагнення людей, що живуть у злиднях, використовувати свій досвід і знання з метою сприяння викорінення бідності.

]]>
17 жовтня день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/82826 ВІТАЄМО! Відпочинок article Sat, 17 Oct 2020 08:11:50 +0300 Авдейко Володимир Тимофійович
Дмитренко Олег Миколайович
Коршун Віталій Петрович
Малик Василь Іванович
Петреченко Ірина Євгенівна
Тодоріко Федір Олексійович
Федоровська Людмила Василівна


Хочете, щоб про іменинників дізналися всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
16 жовтня - День Шефа (День Босса) http://monitor.cn.ua/ua/rest/82808 Напевно кожен з нас сподівається на те, щоб в його житті все було в порядку і мало хто замислюється, що будь-який порядок варто комусь цілком певних зусиль, відповідальності, організації та продуманих рішень. Відпочинок article Fri, 16 Oct 2020 06:55:00 +0300

16 жовтня - День Шефа (День Босса)

 
 
   

16.10.2019   07:49Агенцiя

Напевно кожен з нас сподівається на те, щоб в його житті все було в порядку і мало хто замислюється, що будь-який порядок варто комусь цілком певних зусиль, відповідальності, організації та продуманих рішень.

Не легко бути босом у своєму власному житті. Наскільки важко бути начальником і брати участь нехай лише в деяких аспектах життя підлеглих тобі людей? І нехай керівнику дано багато, але ж і питається з нього набагато більше, ніж з рядового службовця чи робітника. Та й самі підлеглі, як правило, в більшості випадків не без претензії по відношенню до свого начальства.

Всякий уряд Богом дано, - так написано в наймудрішої книзі всіх часів і народів, в Біблії. Шеф будь-якого рангу заслуговує поваги, навіть тільки тому, що покладає на себе цілком окреслений тягар постійних турбот і переживань, що вимагають грамотної координації та розширеного мислення. Від його рішень залежить не тільки він сам, але в першу чергу успіх справи, якою він займається, успіх його підлеглих. Є в цьому щось від того, що представляється нам моделлю, на якій стоїть все наше суспільство, моделлю сім’ї. Не дивно, що в народній культурі пострадянського простору шефів, босів і інших керівників деякі підлеглі інколи іменують «татами» і «мамами».

Не варто забувати і про те, що керівник будь-якого рангу - це не тільки покликання або призначення, але й професія. Причому професія, яка вимагає не тільки високої кваліфікації, досвіду і знань у своїй галузі, але й уміння неординарного мислення, сміливості, здатності до розумного вирішення здавалося б нерозв’язних завдань.

Одного разу, віддаючи данину поваги до праці свого начальника, у далекому 1958-му році, одна американська секретарка з міста Чікаго, Патриція Бейз Хароскі запропонувала заснувати нове професійне свято - День Боса (або День Шефа). Ініціатива була почута, і в 1962-му році влада штату Іллінойс затвердила це свято на офіційному рівні. Потім традиція була підхоплена багатьма іншими країнами і розповсюдилася по всьому світу.

У День Шефа підлеглі і колеги керівники традиційно нагадують один одному і самим собі, що професія керівника - часто робота без відпочинку, яка вимагає відповідальності за кожен крок, а Бос теж людина і його чи її нервова система ні чим не відрізняється від нервової системи кожного підлеглого. Він чи вона, хай іноді, але жадає до себе простої людської дружньої уваги. Не буде зайвим в цей День піднести своєму шефові якийсь, нехай символічний подарунок або листівку з позитивним настроєм, висловити щиру повагу, сказати теплі слова, залишивши критику на який-небудь інший день.

]]>
16 жовтня день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/82807 ВІТАЄМО! Відпочинок article Fri, 16 Oct 2020 06:48:00 +0300 Броварець Віктор Михайлович
Добриця Володимир Вікторович
Івашина Микола Іванович
Ісаченко Леонід Михайлович
Кудрявцева Людмила Петрівна
Марчук Ірина Петрівна
Підгорний Олександр Віталійович
Подтереба Світлана Сергіївна
Рудюк Дмитро Володимирович
Стешенко Олег Григорович
Шелковий Артем Валерійович


Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
15 жовтня - Міжнародний день сільських жінок http://monitor.cn.ua/ua/rest/82788 Те, що лягає на плечі деяких наших жінок, то з чим вони інколи віртуозно справляються, приводить багатьох представників протилежної статі в почуття глибокого здивування і поваги. Це ми, як правило, розмірковуємо про представниць населення міських районів, а що говорити про жінок, яким випало щастя проживати поза міських зручностей і широкої інфраструктури? Відпочинок article Thu, 15 Oct 2020 07:55:00 +0300 У сільських районах нашої держави проживає близько 30-35% від загального числа населення, серед яких близько 50-60 % складають жінки. Найчастіше на їхні плечі лягають не тільки турботи про сім’ю і виховання підростаючого покоління, а й турботи по будинку, домашньому господарству, робота і безліч інших турбот, про які навіть і не підозрюють ті, хто проживає в містах, де за великим рахунком «все під рукою».

Враховуючи найважливішу роль сільських жінок та їх безцінний внесок у прискорення розвитку всієї економічної галузі і зокрема сільського господарства, забезпечення і підвищення продовольчої безпеки і благополуччя сільських регіонів, на 76-му пленарному засіданні Генеральної Асамблеї ООН  відбулося 18-го грудня 2007-го року, було прийнято рішення офіційно оголосити 15-те жовтня Міжнародним днем сільських жінок і відзначати його щорічно, починаючи з 2008-го року. Резолюція A/RES/62/136.

У більшості сучасних країн і країн, що розвиваються, сільські жінки грають вирішальну і координуючу роль у вирощуванні продовольчих сільськогосподарських культур і в значній частині галузі сільськогосподарського виробництва, тваринництва, птахівництва. Вони не тільки забезпечують свої сім’ї продуктами, водою і енергоносіями, але також беруть активну участь у несільськогосподарської діяльності, що має величезне значення для забезпечення надійних засобів для існування та продовольчої безпеки своїх власних домашніх господарств. Їх турботи по догляду за дітьми, літніми людьми і навіть хворими, і немічними, гідні найглибшої поваги.

]]>
15 жовтня день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/82787 ВІТАЄМО! Відпочинок article Thu, 15 Oct 2020 07:47:00 +0300 Кезля Олександра Михайлівна
Кулініч Вікторія Йосипівна
Макаревич Наталія Іванівна
Матлашевська Олена Євгенівна
Мурач Борис Сергійович
Пригара Олександр Васильович
Пучка Ігор Вячеславович
Сорокін Валерій Володимирович


Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
14 жовтня - День захисника України (День захисників Вітчизни) http://monitor.cn.ua/ua/rest/82786 Свято День захисника України відзначається у другій декаді жовтня і є неробочим днем. Встановлено Указом Президента в 2014 році. Традиції святкування і святкові заходи Дня захисника України широко підтримуються по всій країні. Відпочинок article Wed, 14 Oct 2020 09:23:00 +0300 Назва цього популярного в народі свята говорить сама за себе. Захист своєї Вітчизни від зазіхань з боку тих, хто час від часу намагається загрожувати державним засадам будь-якої країни - свята справа. Вона вимагає від людей сміливості, честі та відваги, дуже часто величезної самопожертви і колосальної самовіддачі.

Як свято, цей День прийшов на зміну не менш популярного колись всенародного Дня Червоної Армії. Радянська держава не «балувала» свій народ великою кількістю всіляких свят і пам’ятних дат. За великим рахунком керівництво намагалося обмежитися тільки специфічними святами, які ретельно намагалися пофарбувати в строгі політичні відтінки правлячої партії. Так було і з Днем Червоної Армії.

Характер загального народного свята, за даними проекту DilovaMova.com, цей День придбав, як День Народження Червоної Армії. Історично цьому передували події, що розгорнулися у палаючій бурі Першої Світової війни і революційних змін, які захлеснули відмираючу Російську Імперію. «Соціалістична вітчизна в небезпеці» - так було сформульовано опублікований 23-го лютого 1918-го року заклик Ради Народних Комісарів, датований 21-м лютого цього ж року. І дійсно, 18-го лютого 1918-го року турецькі та австро-німецькі війська, віроломно порушивши перемир’я, яку було укладено 15-го грудня 1917-го року з новою, тоді ще не цілком сприйманої всерйоз радянською владою, поспішили вторгнуться в Країну Рад. Була зроблена жорстка спроба окупації України, Прибалтики й Білорусії. Вже 21-го лютого німецькі війська, що складалися з 39-ти добре озброєних дивізій захопили Мінськ.

Без Армії, широкої народної підтримки і продуманої координації всіх зусиль було просто не можливо зберегти ні свої території, ні саму, нову соціалістичну державу. Захист Вітчизни - свята справа. Виснажений війнами і кривавим хаосом народ піднявся, знайшов у собі сили і встав на захист своєї Батьківщини. Супротивник був відкинутий.

Починаючи з 23-го лютого 1923-го за наказом чинної Реввійськради юної радянської держави щорічно стало проводитися свято Дня Червоної Армії. Після Другої Світової війни, в 1946-му році свято набуло нову назву - «День Радянської Армії і Військово-Морського Флоту».

Це був один з найулюбленіших і шанованих у народі свят. Народна самосвідомість завжди прагнула до підтримки добрих ініціатив, та вшанування захисників Вітчизни для народу стало однією з гарних славних традицій. Навіть нові реалії і розпад Могутньї Радянської держави не перекреслили цих традицій.

В наші дні День захисника Вітчизни зберігся в Росії, Киргизії і Придністров’ї, в Україні та Білорусії. У Російській Федерації цей День був закріплений у відповідності з новим законодавством, починаючи з 1995-го року. За рішенням Державної Думи Росії з 2002-го року це свято стало неробочим днем. З 2011-го року в Трудовий кодекс Російської Федерації були офіційно внесені відповідні зміни і навіть попередній робочий день 22-е лютого став на годину коротше. В Україні День захисників Вітчизни закріплений на підставі Указу Президента незалежної України № 202/99 від 23-го лютого 1999-го року в переліку пам’ятних дат і професійних свят.

Однак останні події початку 2014-го року і неоголошена війна Росії проти України змусили переглянути багато поглядів українського суспільства. Відповідно до Указу Президента України № 806/2014 від 14-го жовтня 2014-го року в Україні, з метою вшанування мужності і героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України, військових традицій та перемог українського народу, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві і на підтримку ініціативи громадськості, встановлено нове свято - «День захисника України», яке тепер відзначається щорічно 14-го жовтня, в день одного з великих православних свят запорізьких козаків - «Козацька Покрова» («Покров Пресвятої Богородиці»). Цим же Указом визнається таким, що втратив чинність попередній Указ Президента України від 23-го лютого 1999-го №202.

З 5-го березня 2015-го року День захисника України став неробочим днем. За відповідні зміни до статті 73 Кодексу законів про працю України №2187 в цілому проголосували 244 народних депутата Верховної Ради України.

]]>
14 жовтня - День Українського козацтва http://monitor.cn.ua/ua/rest/82785 Зародження і формування української народності відбулося в XII-XV ст. на основі південно-західної частини східнослов’янського населення, яке входило раніше до складу Київської Русі (IX-XII ст.). Відпочинок article Wed, 14 Oct 2020 09:11:00 +0300 На основі давньоруської народності сформувалися три східнослов’янські народи - український, російський і білоруський. Починаючи з XIII століття українці зазнали угорського, литовського, польського та молдавського завоювань. З кінця XV століття почалися набіги з татарських ханів, що затвердилися в Північному Причорномор’ї, які супроводжувалися масовим полоном і викраденням українців.

У XVI-XVII ст. в ході боротьби з іноземними завойовниками українська народність істотно консолідувалася. Найважливішу роль зіграло при цьому виникнення особливих військових формувань - козацтва (XV століття), яке створило державу (XVI століття) зі своєрідним республіканським ладом - Запорізьку Січ, яка стала політичним оплотом українців.

З початку відродження козацтва на Україні президентом України були підписані укази: «Про координаційну раду Українського козацтва», «Про національну програму розвитку Українського козацтва на 2002-2005 роки.» І, звичайно ж, «Про день Українського козацтва».

Важко переоцінити роль козацтва в історії українського народу.

]]>
14 жовтня – свято Покрови http://monitor.cn.ua/ua/rest/82784 14 жовтня, українці відзначають одне із найважливіших церковних свят – Покрову Пресвятої Богородиці. Відпочинок article Wed, 14 Oct 2020 08:54:00 +0300 Свято Покрови Пресвятої Богородиці Велике свято Покрови Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії святкується щороку 14 жовтня.

Встановлене воно на згадку про дивовижну появу Богоматері віруючим.

За переказами, відбулося це у 910 році в Константинополі. Столицю тримали в облозі полчища ворогів, готових у будь-який момент увірватися в місто. Жителі візантійської столиці зібралися в храмі й молили Богородицю про порятунок від нападників. Матір Божа з’явилася перед людьми, почала молитися Господу, а потім вкрила людей своїм покровом (омофором), захищаючи їх від ворогів видимих і невидимих.

Покров Богородиці захистив місто від противника. А свято стало символом заступництва Матері Божої за всіх людей.

Його відзначають православні та греко-католики.

]]>
14 жовтня день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/82783 ВІТАЄМО! Відпочинок article Wed, 14 Oct 2020 08:40:00 +0300 Бубенець Олександр Валерійович
Бутко Сергій Володимирович
Іванченко Віктор Григорович
Клименок Антоніна Володимирівна
Панночка Микола Олексійович
Росік Михайло Федорович
Цирулін Максим Олександрович
Ходюк Валентина Григорівна
Шейко Надія Володимирівна
Юрченко Наталія Володимирівна
Якимець Анатолій Володимирович


Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
13 жовтня - Міжнародний день зменшення небезпеки лих http://monitor.cn.ua/ua/rest/82764 Вперше відзначався згідно з резолюцією Генеральної Асамблеї ООН від 22 грудня 1989 р. в рамках Міжнародного десятиліття щодо зменшення небезпеки стихійних лих (1990-1999). Відпочинок article Tue, 13 Oct 2020 07:57:00 +0300 У 1999 році Генеральна Асамблея вирішила продовжувати щорічно відзначати цю дату як Міжнародний день по зменшенню небезпеки стихійних лих у другу середу жовтня в якості одного з інструментів, що сприяють формуванню глобальної культури зменшення небезпеки стихійних лих, включаючи запобігання стихійним лихам, пом’якшення їх наслідків та забезпечення готовності до них, що підкреслювалося в резолюції № A/RES/44/236.

Міжнародна стратегія по зменшенню небезпеки стихійних лих переслідує, перш за все, мету доведення до відома широкої громадськості важливості завдання запобігання та проведення роз’яснювальної роботи серед населення та громад, які найбільш схильні до небезпеки стати жертвою стихійних, екологічних та техногенних лих, щодо доступних засобів із запобігання переростання небезпек в катастрофи.

Кількість постраждалих від землетрусів, циклонів, повеней і засух стрімко зростає. За даними ООН, близько 250 тисяч чоловік стали в 2004 році жертвами стихійних лих. Це в три рази більше аналогічного показника 2003 року і майже в 10 разів більше, ніж у 2002 році.

Крім того, за повідомленням Міжнародної Федерації Червоного Хреста, цей показник втричі перевищує середньорічний показник за період з 1994 по 2003 роки.

У середньому в результаті стихійних лих гине 184 людини в день. Через урбанізацію світу число жертв буде рости. Мільйони життів можна було б врятувати, якби держави більше робили для попередження і скорочення ризиків стихійних лих.

Згодом, за рішенням Генеральної Асамблеї від 21-го грудня 2009-го року (резолюція № A/RES/64/200), датою святкування Дня стало 13-е жовтня, а назва змінилася на «Міжнародний день зменшення небезпеки лих». Мета Дня як і раніше полягає в підвищенні рівня інформованості населення щодо заходів зниження ризику життю та здоров’ю від стихійних природних явищ.

]]>
13 жовтня день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/82763 ВІТАЄМО Відпочинок article Tue, 13 Oct 2020 07:40:00 +0300 Божко Анатолій Федорович
Генба Наталія Олексіївна
Кузик Михайло Васильович
Мілюков Анатолій Іванович
Пряма Микола Андрійович
Смолко Олена Анатоліївна
Хілик Олег Миколайович


Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
12 жовтня - Всесвітній день боротьби з артритом http://monitor.cn.ua/ua/rest/82739 Всесвітній день боротьби з артритом проводиться з ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров’я, відзначається щорічно 12 жовтня. Відпочинок article Mon, 12 Oct 2020 07:41:55 +0300 Мета Всесвітнього дня боротьби з артритом привернення уваги та інформованості широкої громадськості до проблем ревматологічних захворювань.

У наш час ревматологічні захворювання займають високі позиції в рейтингу причин захворюваності та інвалідності. Цьому недузі схильні не тільки літні, але і багато молодих людей, а також діти.

Артритом хворіє приблизно кожна сота людина. Біль, обмеження в русі, хронічна ниркова недостатність, висока інвалідизація - це те, що несе з собою артрит. Хвороби суглобів вимагають тривалого постійного медичного нагляду та лікування. Хворі гостро потребують реабілітації і соціальної адаптації.

Хоча причини розвитку артритів різноманітні, лікарі все одно рекомендують не нехтувати здоровим способом життя, в тому числі фізичними вправами і правильним харчуванням.

]]>
12 жовтня день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/82738 ВІТАЄМО! Відпочинок article Mon, 12 Oct 2020 07:38:50 +0300 Вініченко Віктор Михайлович
Дубінін Станіслав Владиславович
Карнабеда Олександр Валерійович
Корбач Роза Олексіївна
Кузьменко Ганна Володимирівна
Литовченко Валерій Олексійович
Майданський Ярослав Денисович
Мисан Валентина Миколаївна
Мохнач Сергій Вікторович
Шмаровоз Оксана Дмитрівна
Шпилька Юрій Миколайович


Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
П’ять міфів про мотивацію, що лише заважають досягти успіху http://monitor.cn.ua/ua/rest/82737 З настанням нового понеділка ми віримо що всі обіцянки, дані собі, будуть виконані і нарешті розпочнеться омріяне життя. Відпочинок article Sun, 11 Oct 2020 18:12:11 +0300 Проте вже в середу піддаємося ліні й повертаємося до старих звичок, відверто не розуміючи, чому нам так не вистачає терпіння довести розпочате до кінця. Вся біда може бути у вашій мотивації і неправильному її розумінні. Сьогодні розповідаємо про популярні міфи про мотивацію, які насправді лише стають перепоною на шляху до успіху.

Міф №1: «Я – красень»

Часто першим кроком до правильної мотивації називають правильний внутрішній настрій. Деякі психологи наполягають на тому, що любов до себе, усвідомлення свої цінності тощо приведуть до успіху й допоможуть реалізувати всі задуми. Але одних лише установок «Я – красень», «У мене все вийде» – замало. Потрібно розуміти, що успіху досягають не самовпевнені люди, у яких за спиною немає нічого, а ті, хто окрім впевненості, може похвалитися знаннями, підвищує свій досвід та покращує навички.

Міф №2: Візуалізація успіху

Карти бажань або просто списки цілей начебто мають «відправляти сигнали у Всесвіт» та стати головним мотивуючим фактором до досягнення успіху. Але візуалізація швидкого та легкого здійснення планів лише прирікає вас на невдачу. Адже такий метод показує кінцевий результат, ви не аналізуєте шлях, що приведе до такого результату, тому чекаєте виконання бажання від золотої рибки, а самі лінуєтеся ще більше. Такого висновку прийшли фахівці з Нью-Йоркського університету у своєму дослідженні.

Але користь від візуалізації взяти можливо, потрібно лише правильно розставити пріоритети. Наприклад, якщо ви прагнете отримати підвищення, не візуалізуйте себе у директорському кріслі, краще уявляйте, як ви підвищуєте свої знання, робите досягнення на теперішній посаді і лише тоді отримуєте підвищення.

Міф 3: Мотивація приходить від натхнення

Коли раптово накриває хвиля завзяття, то здається, що можна переробити все. Саме за такого приливу натхнення ви можете займатися у залі годинами, наготувати купу смаколиків для домашніх або вмить зробити всю потрібну роботу. Але натхнення не має нічого спільного з мотивацією. Воно не дає можливості досягати глобальних цілей, не працює на довготривалу перспективу та ним неможливо керувати.

Міф 4: Гроші та страх – кращі мотиватори

А ще кращий – страх втратити гроші, так може здатися спочатку. Коли людина хоче мати багато грошей і постійно про це думає, шукає роботу і здається, що вже досягла своєї цілі, як раптом розуміє, що це її зовсім не робить щасливою. Адже гроші – це не причина задоволеності життям, а її наслідок. Тому фінансова мотивація працює погано.

Те саме й стосується страху. Спочатку боязнь отримати штраф за невиконану роботу чи втратити посаду мобілізує вас та дає сили щось робити, але це короткотривалий ефект. Постійне очікування невдачі підриває ваші сили та психічне здоров’я. Тому для мотивації краще обирати заохочення, а не страх.

Міф 5: Потрібна лише сила волі

Ми вважаємо, що саме слабка воля стоїть на шляху до успіху на роботі, здорового способу життя чи здійсненню мрій, але це також міф. Виявляється, що сила волі не лише ніяк не допомагає мотивації, а й у тривалій перспективі – шкодить їй. Так, надмірні вольові зусилля протягом великого проміжку часу призводять до емоційного вигорання. А тут вже не хочеться робити навіть того, на що мотивації завжди вистачало. Якщо вам постійно доводиться напружувати свою волю, то, можливо, варто поміняти рід діяльності?

Психологи переконані, що для кожної людини мотивація різна і визначити її можна лише з досвідом, після помилок та успіхів. Але лише така мотивація буде працювати не короткий проміжок часу.

]]>
Смачні рецепти вихідного дня: 5 рецептів картопляних пирогів http://monitor.cn.ua/ua/rest/82736 Ми звикли використовувати картоплю як начинку. Однак після певної обробки цим овочем можна замінити й тісто. У результаті у вас вийдуть ароматні картопляні пиріжки або пироги з різноманітними наповнювачами. Подавати їх можна як окрему страву або як доповнення до м’яса, овочів, риби, супів. Відпочинок article Sun, 11 Oct 2020 17:58:06 +0300 Рецепти картопляного пирога на будь-який смак

Готують картопляний пиріг із сирих або відварених коренеплодів, попередньо подрібнивши овочі на тертці, в блендері, зробивши з коренеплодів пюре. Смак майбутньої страви залежить від способу обробки. Випічка з тертої сирої картоплі буде соковитішою, а приготована з пюре — ситнішою.

Як зробити картопляний пиріг

Оскільки цей коренеплід відрізняється нейтральним смаком, він добре поєднується з різними видами продуктів, зокрема із солодкою начинкою. Та й консистенція такого роду основи не завжди важлива — часто достатньо «зв’язати» тісто яйцями і борошном.

Словом, готувати подібну випічку досить нескладно. Тому переходимо до головного — вивчаємо нижченаведені рецепти картопляного пирога і вибираємо, якою зі страв потішимо своїх близьких.

Картопляні пиріжки з грибами

 

kartoplyani-pyrizhky-pyrogy-5-apetytnyh-retseptiv5

Таку страву ще називають зразами. Подають їх до супів або окремо із соусами — сметанним, томатним, приготованим на основі майонезу. До речі, ці пиріжки однаково смачні в теплому і холодному вигляді. Гриби можна використовувати будь-які — печериці, гливи, лісові.

Інгредієнти

Набір продуктів розрахований на те, щоб зробити 15 порцій страви. На приготування зраз піде не більше години з чвертю.

Отже, вам знадобляться:

 • гриби — 300 г;
 • ріпчаста цибуля — 1 шт.;
 • картопля — 1 кг;
 • курячі яйця — 2 шт.;
 • зелена цибуля — 4–5 гілочок;
 • рослинна олія для смаження — приблизно 100 мл;
 • панірувальні сухарі — пів пачки;
 • сіль за смаком.

Покрокова інструкція

 1. У підсоленій воді варимо гриби. Якщо це печериці, то процес їх термічної обробки займе не більше 10 хвилин. Зваривши, зливаємо рідину, даємо грибам стекти.
 2. Поки готуються печериці, чистимо картоплю. Варимо її в підсоленій воді. За 20–30 хвилин зливаємо відвар, коренеплоди пропускаємо через м’ясорубку або подрібнюємо товкачем. У тепле (не гаряче!) пюре додаємо 1 яйце. Гарненько вимішуємо до однорідності.
 3. Гриби відправляємо на сковорідку, додавши до них нарізану дрібними кубиками ріпчасту цибулю. Коли все підрум’яниться, начинку подрібнюємо в комбайні, але не до однорідної маси. Додаємо порізані пір’я молодої цибулі, все перемішуємо, пробуємо на сіль.
 4. Розпочинаємо формування зраз. Знадобиться мисочка з холодною водою, а також блюдце (дошка) і широка тарілка. Руки змочуємо водою, беремо картопляне пюре. Формуємо з нього кульку, кладемо на блюдце і розплющуємо в коржик. У центр основи майбутньої страви викладаємо начинку (менше столової ложки), після чого формуємо пиріжок. Як тільки картопляне тісто починає прилипати до рук, занурюємо їх у воду. Сформовані зрази розкладаємо на порожній тарілці (її можна посипати борошном).
 5. Коли всі пиріжки будуть зроблені, в окремій мисці збиваємо друге яйце з 50 мл води. Ставимо сковорідку з олією на вогонь. Кожен зраз акуратно опускаємо в яєчну бовтанку. Після цього обвалюємо в сухарях і відправляємо на сковороду. Смажимо з двох боків до золотистого кольору, даємо трохи охолонути і починаємо дегустацію.

 

Пиріг з картопляним пюре і сиром

 

Приготування цієї простої страви до снаги навіть новачкам. По суті, це базовий рецепт. У такий пиріг можна додавати подрібнені копчені ковбаски, бекон, шпинат та іншу зелень. Навіть якщо ви будете експериментувати, час, який буде потрібен на приготування цього пирога, не зміниться. Щоб відварити картоплю, знадобиться десь півгодини, 60 хвилин піде на випікання.

kartoplyani-pyrizhky-pyrogy-5-apetytnyh-retseptiv3

Інгредієнти

Перед тим, як зробити картопляний пиріг з хрусткою скоринкою, підготуйте:

 • картоплю — 1 кг;
 • твердий сир — 200–250 г;
 • молоко — 100–125 мл;
 • вершкове масло — 30 г;
 • часник — 2 зубчики;
 • курячі яйця — 3 шт.;
 • панірувальні сухарі — 5–6 ст. л.;
 • сіль, перець, прянощі — за смаком.

Покрокова інструкція

 1. Вмикаємо духовку. Вона має розігрітися до 180 °С.
 2. Чистимо картоплю. Варимо в підсоленій воді. Робимо картопляне пюре, додаємо тепле молоко, вершкове масло і розмішуємо.
 3. Розбиваємо в мисочку яйця. Розбовтуємо і вводимо в пюре, швидко перемішуючи, щоб вони не згорнулися.
 4. На крупній тертці подрібнюємо сир. Кидаємо в пюре. Туди ж відправляємо перець, прянощі, пропущений через прес часник. Перемішуємо.
 5. Форму, в якій буде випікатися страва, щедро змащуємо вершковим маслом. Посипаємо дно і бортики сухарями. Викладаємо у форму пиріг. Верх розрівнюємо, посипаємо сухарями. Відправляємо пиріг у духовку на 1 годину. Дістаємо, даємо страві трохи охолонути, розрізаємо. Цю випічку можна подавати з різними соусами.

 

Картопляний пиріг з сиром

 

kartoplyani-pyrizhky-pyrogy-5-apetytnyh-retseptiv6

Якщо ви не хочете попередньо відварювати картоплю, можна зробити листковий пиріг. У такому разі смак коренеплоду буде дуже делікатним. Приготування цієї страви з урахуванням часу випікання займе приблизно 60 хвилин.

Інгредієнти

 • будь-який твердий сир — 150 г;
 • картопля — 500–600 г;
 • сметана — 200 мл;
 • курячі яйця — 2 шт.;
 • часник — 3 зубчики;
 • сіль, перець — за смаком.

Покрокова інструкція

 1. Вмикаємо духовку. Її необхідно розігріти до 200 °С.
 2. Чистимо картоплю.
 3. На великій тертці тремо сир, ділимо його на дві рівні частини. В першу видавлюємо через прес часник, додаємо сметану, одне яйце. Перемішуємо. Другу частину з’єднуємо тільки з яйцем.
 4. Очищену картоплю тремо на крупній тертці, злегка солимо, перчимо. З’єднуємо з першою частиною сиру, розмішуємо. Викладаємо у форму (її можна не змащувати), розрівнюємо.
 5. Зверху рівномірно розподіляємо сир з яйцем і відправляємо картопляний пиріг у розігріту духовку. За 30–40 хвилин дістаємо страву, даємо трохи охолонути і розпочинаємо дегустацію.

 

Відкритий пиріг з картоплею і фаршем

 

kartoplyani-pyrizhky-pyrogy-5-apetytnyh-retseptiv8

Якщо в попередніх рецептах ми обходилися без тіста в класичному розумінні, то в цьому випадку пропонуємо спробувати його картопляний варіант. Процес приготування апетитного пирога займе трохи більше години.

Інгредієнти

Для тіста знадобляться:

 • вершкове масло — 40 г;
 • картопля — 200–250 г;
 • куряче яйце — 1 шт.;
 • пшеничне борошно — 1 ст.;
 • сіль за смаком.

Для начинки (компоненти можна змінювати на свій смак) доведеться запастися:

 • курячим фаршем — 400 г;
 • великою ріпчастою цибулею –1 шт.;
 • курячими яйцями — 2 шт.;
 • сметаною — 2–3 ст. л.;
 • середніми помідорами — 2–3 шт.;
 • перцем, сіллю — за смаком;
 • твердим сиром — 120 г;
 • рослинним маслом для смаження.

Покрокова інструкція

 1. Вмикаємо духовку, вона має нагрітися до 200 °С.
 2. Чистимо картоплю, ставимо варитися, не забувши підсолити воду.
 3. Цибулю ріжемо кільцями, кидаємо на розігріту сковорідку разом з фаршем і обсмажуємо до готовності. Солимо і перчимо начинку.
 4. Відварену картоплю перетворюємо в пюре, зливаємо воду. Додаємо вершкове масло і розмішуємо. Всипаємо в пюре борошно. Замішуємо тісто. Основа має вийти еластичною. Розкачуємо тісто за величиною форми, в якій будемо випікати картопляний пиріг з м’ясною начинкою. Переміщуємо основу страви на змащене маслом деко. Робимо з тіста бортики.
 5. Зверху на основу пирога викладаємо фарш з цибулею, заливаємо сумішшю зі сметани і яєць. Помідори ріжемо кільцями. Розкладаємо їх по всій площі пирога. Завершуємо підготовчий етап — посипаємо страву натертим сиром. Він має рівномірно покрити помідори.
 6. Відправляємо пиріг у духову шафу хвилин на 40, дістаємо, розрізаємо, споживаємо і отримуємо задоволення!

 

Пиріг картопляний з м’ясом по-селянськи

 

kartoplyani-pyrizhky-pyrogy-5-apetytnyh-retseptiv7

Пропонуємо вам звернути увагу на ще один варіант картопляного тіста, з якого можна зробити чудовий закритий пиріг. Процес приготування разом з активними діями займе приблизно 1,5 години.

Інгредієнти

Щоб зробити тісто, підготуйте:

 • картоплю — 1 кг;
 • тепле молоко — 60 мл;
 • заморожене вершкове масло — 120 г;
 • борошно — 1–1,5 ст.;
 • яйця — 2 шт.;
 • сіль за смаком.

Для начинки знадобляться:

 • куряче філе — 350 г;
 • солодкий перець — 1 шт.;
 • ріпчаста цибуля — 1 шт.;
 • помідор — 1 шт.;
 • рослинна олія для обсмажування;
 • сіль, перець — за смаком.

Начинку «зв’яжемо» заливкою, зробленою з:

 • вершків — 100 мл;
 • яєць — 2 шт.;
 • молока — 80 мл;
 • солі — за смаком.

Покрокова інструкція

 1. Чистимо і варимо до готовності картоплю. Перетираємо в блендері, додавши тепле молоко, потім яйця. Поки пюре остигає, рубаємо ножем мерзле масло з борошном, з’єднуємо суміші, вимішуємо тісто. Відщипуємо 1/3 майбутньої основи і відправляємо в холодильник. Тісто, що залишилося, розгортаємо і поміщаємо у форму для випікання. Оскільки начинка ще не готова, деко з майбутньою основою пирога також відправляємо на холод.
 2. Вмикаємо духовку. Вона має прогрітися до 200 °С.
 3. Переходимо до приготування начинки. Філе ріжемо невеликими кубиками і кидаємо смажитися на сковорідку. Туди ж додаємо подрібнені цибулю, перець. Коли м’ясна маса з овочами підрум’яниться, відправляємо на сковорідку кубики томатів. Солимо і перчимо начинку. Вимикаємо і даємо охолонути.
 4. Усі інгредієнти заливки з’єднуємо, збовтуємо (збивати не потрібно!).
 5. Повертаємося до форми з тістом. Рівномірно викладаємо на неї начинку, заливаємо вершково-яєчною масою.
 6. Дістаємо з холодильника грудочку відкладеного тіста, розгортаємо, накриваємо ним пиріг. Защипуємо краї і відправляємо страву в духовку на 30–40 хвилин. Між начинкою/заливкою і верхнім шаром тіста можна додати потертий твердий сир. Тоді при нарізанні пирога він буде апетитно тягнутися і, звичайно ж, збагатить смак страви.
 7. Дістаємо випічку, даємо їй трохи охолонути, розрізаємо, подаємо на стіл і насолоджуємося простою і ситною їжею.

Смачного!

]]>