Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: Політика http://monitor.cn.ua/ Інформ-агенція «Чернігівський монітор» http://monitor.cn.ua/i/sm-logo.png Чернігівський монітор http://monitor.cn.ua/ Звіт Владислава Атрошенка про роботу у 2022 році http://monitor.cn.ua/ua/politics/95316 Рік не розвитку, а ліквідації наслідків активних бойових дій. 18 листопада Чернігівський міський голова прозвітував перед громадою про результати роботи протягом 2022-го.  Політика article Tue, 22 Nov 2022 09:50:34 +0200 Це був сьомий публічний звіт Владислава Атрошенка на посаді міського голови. На заході були присутні  заступники очільника Чернігова, керівники і працівники комунальних підприємств та структурних підрозділів міської ради, депутати та громадськість.

Владислав Атрошенко повідомив, що у зв'язку із широкомасштабною війною сумнівався, чи варто  звітувати публічно.

    — Врешті, я вирішив, що правильно буде показати всій громаді результати роботи, незважаючи на наші втрати, і людські, і фінансові.  А також розказати, які у нас є плани, — пояснив своє рішення міський голова.

Також очільник Чернігова подякував військовим за можливість нам жити на своїй землі і планувати майбутнє. І висловив надію, що невдовзі наші захисники звільнять всі території України, які наразі є окупованими. 
Чернігів — стійке місто

Владислав Атрошенко повідомив присутнім, що розвиток міста цьогоріч вимушено і зі зрозумілих причин був призупинений, адже всі зусилля та кошти спрямовувалися на ліквідацію наслідків активних бойових дій. Попри це, органами місцевого самоврядування прийнято рішення у співпраці з архітектурною студією «Yakusha» розпочати роботу над написанням стратегії розвитку "Чернігів — стійке місто".

    — Ми працюємо над створенням візії майбутнього міста — розробляємо повну і вичерпну концепцію розвитку «Чернігів – стійке місто», аби мати задекларовані плани міста на майбутнє і рухатися у напрямку їх реалізації.

Стратегія розвитку над якою вже працюють у Чернігові, потрібна для того, аби, перш за все, інвестори та донори, які захочуть допомогти місту чи працювати тут, розуміли куди воно рухається.

    — Мене, як міського голову, хвилює питання горизонту планування на десять і більше років. Зокрема, створення у Чернігові умов для ведення бізнесу, зацікавлення інвесторів розміщувати у нас свої потужності. Адже всі вони порівнюють вигоди і ми на сьогодні програємо західним областям через наше близьке сусідство з країною-агресоркою, складну логістику та втрачені кадри — чимало спеціалістів виїхало з міста з початком великої війни. Також відсутні державні преференції для ведення бізнесу в таких прикордонних регіонах як наш.

Ця проблематика є спільною для всіх регіонів, які постраждали від прямих бойових дій, підкреслив Владислав Атрошенко.

    Відновили комунікації, запустили громадський транспорт та очне навчання, відремонтували сотні багатоповерхівок

У своєму звіті міський голова проінформував присутніх про зроблене у кожній галузі. Зокрема, на які напрямки виділялися кошти з міського бюджету.

Чернігів закінчує цей фінансовий рік з дефіцитом у бюджеті 400 млн грн і сотнями мільйонів непланових видатків на ремонт критичної інфраструктури, багатоповерхових будинків, зміцнення обороноздатності, матеріальну підтримку постраждалих чернігівців.

    — Ремонтні роботи — не розвиток. Це не крок вперед для міста Чернігова, — сказав про це Владислав Атрошенко.

На ремонт понад 800 батоквартирних  будинків з міського бюджету було виділено 200 млн грн. 104 висоткам був необхідний капітальний ремонт, наразі у 88 роботи вже завершені, у 8 — виконають до кінця листопада, 5 — у грудні, 3  — на початку 2023-го.

94,4 млн грн спрямували на підвищення обороноздатності міста, будівництво фортифікаціних споруд.

    —  Ми зробили якісно, згідно вимог військових фахівців. Ми, в принципі, готові до будь-якого сценарію розвитку подій.

У відновлення сфери освіти, 80% будівель закладів якої було пошкоджено під час бойових дій, профінансовано 215 млн грн, з них 52  млн —  на ремонт укриттів. Завдяки цьому у місті вдалося запустити роботу 22 шкіл та 14 дитсадків. Ремотні роботи тривають і у решті закладів.

    — Я робив акцент, починаючи з травня, на очну освіту, тому що це той фактор, який змушує багатьох батьків старшокласників виїжджати з Чернігова, тому що це підготовка до ЗНО, до подальшого вступу в університети. А дати дітям знання для багатьох батьків — пріоритет номер один.  Якщо б ми не дали можливість очної освіти, то втратили б місто, — пояснив важливість відновлення роботи шкіл та дитсадків Владислав Атрошенко.

Близько 50 млн грн власних коштів спрямовано було на медичну галузь.  Виділялися кошти і на сферу громадських перевезень, ремонт об'єктів критичної інфраструктури, матеріальну підтримку чернігівців, житло яких було пошкоджене під час бойових дій.

    — Без критики, без ніякої там політики, розуміючи що війна і важко, але ми все таки чекали і чекаємо допомоги від держави хоча б, з точки зору, вирівнювання спроможностей бюджетів міст. Тому що окремі міста вимушені витрачати кошти на ремонт приватного житла, а інші витрачають кошти на розвиток своєї інфраструктури, на створення більшої привабливості для своїх мещканців і ці речі на державному рівні обов'язково треба вирівнювати, — пояснив потребу в підтримці державою таких регіонів як наш Владислава Атрошенко.

Слова вдячності мужнім чернігівцям та чернігівкам, які залишилися з містом

Під час свого звіту Владислав Атрошенко подякував всім, хто залишився у місті під час активних бойових дій і забезпечував його життєдіяльність.

    — Хочеться подякувати всім містянам за їх мужність, за їх стійкість. У нас станом на березень у місті залишалося близько 70 тисячі людей. І це люди, які свідомо, ризикуючи власним життям, залишалися у місті, щоб підтримувати роботу об'єктів критичної інфраструктури, працівники комунальних підприємств, комерційних. Люди свідомо залишалися, пекли хліб і вони знали, що цей хліб вони печуть, в тому числі, і бійцям ЗСУ. Також хочу подякувати громадянам, які вступили в лави тероборони. В цілому, це — люди-герої. Вони могли, як і решта, сісти в машину і поїхати з міста, закон цього не забороняв, а вони лишилися і забезпечували його життєдіяльність.

Про готовність Чернігова до ймовірного повторного наступу


Висловив власну думку міський голова і стосовно готовності Чернігова до ймовірного повторного сухопутного наступу армії рф.

    —  На сьогодні ми маємо місто, яке підготовлено до будь-якого сценарію розвитку подій більше, ніж це було до широкомасштабної війни. Ми маємо укріплені кордони, ми маємо більше і краще озброєних військових і ми маємо деморалізовану армію росії.  Якщо не зміниться рівень підтримки України у світі, то жоден повторний сухопутний наступ російської армії не матиме успіху. Так, вони ще мають ракети, вони ще будуть наносити шкоду інфраструктурі, але на що вони розраховують? Це буде лише ще більша ненависть  до них

Прес-служба Чернігівської міської ради

]]>
Відзначення Дня Гідності і Свободи у Чернігові http://monitor.cn.ua/ua/politics/95305 21 листопада у Чернігові відзначили День Гідності і Свободи. «Святкуємо разом, збираємося окремо, щоб збити ворогу приціл», — так органи влади і громадськість вирішили розосередженно провести меморіальні заходи в умовах війни та ракетного терору цивільного населення російським агресором. Політика article Mon, 21 Nov 2022 16:31:49 +0200 Ще до початку робочого дня В’ячеслав Чаус, голова Чернігівської обласної військової адміністрації, вшанував пам’ять Героїв Небесної сотні, поклав квіти до Меморіальної стели на честь Захисників України, які під час Революції Гідності віддали своє життя за нашу свободу в першому переможному зіткненні з російським агресором.

 

«Пам'ятаємо справжніх! Пам'ятаємо незламних! Пам'ятаємо Героїв! А нам гідно продовжувати їхню справу вім’я Українського народу. Тепер вся країна — Майдан», — наголосив він.

Пізніше представники громадськості, Чернігівської міської ради та Українського інституту національної пам’яті поклали квіти до Меморіальної стели «Небесна Сотня».

«Як в Україні, так і на Чернігівщині, події Революції Гідності, як і під час Помаранчевої революції, відбувалися узгоджено. Громадянське суспільство нашого регіону показало, що воно не відстає від загальнонаціональних процесів. Українські патріоти Чернігівщини зробили вагомий внесок у повалення проросійського, антинародного режиму Януковича. За перемогу Революції Гідності заплачено кров’ю. Важливо, що разом із молодою генерацією до боротьби стали рухівці – активні учасники відновлення незалежності України 1989—1992 роках», — підкреслив Сергій Бутко, представник Українського інституту національної пам’яті в Чернігівській області.

«Вистояли Майдан, вистоїмо і зараз! Гідність та Свобода — чесноти українців, прошиті в генетичному коді. Нація, яка здатна самоорганізовуватися, гідна жити у вільній державі. Підтвердження цьому — боротьба та супротив українців тим, хто порушив право на мирне життя XXI століття», — наголосив Олександр Шевчук, депутат, начальник управління культури та туризму Чернігівської міської ради.

«Прийшов час увічнити пам’ять Героя Небесної Сотні Віктора Орленка в назві однієї з вулиць обласного центру. Він уродженець с. Талалаївка Ніжинського району. 12 лютого 2016 року рішенням міської влади вже названі вулиці на честь земляків — Героїв Небесної Сотні Андрія Мовчана і Василя Прохорського. Суспільство має пам’ятати тих, хто віддав своє життя за нашу свободу», — висловив пропозицію, яка вже давно визріла в суспільстві, Сергій Черняков, активний учасник відновлення незалежності України, Помаранчевої революції та Революції Гідності. Її підтримали активісти боротьби за чесні вибори та Євромайдану Володимир Хомич і Андрій Глухенький.

Прикметно, що в Чернігові не тільки відбулися такі організовані заходи відзначення Революції Гідності і Свободи, її Героїв. Громадяни, по одному, вдвох — втрьох підходили до Меморіальної стели «Небесна Сотня» покласти квіти або просто згадати минулі події.

ВИСТОЯЛИ НА МАЙДАНІ – ПЕРЕМОЖЕМО У ВІЙНІ!

Сергій Горобець, Український інститут національної пам’яті

 

 


 

]]>
У день Гідності і Свободи посмертні державні нагороди загиблих Героїв передано їхнім родинам http://monitor.cn.ua/ua/politics/95304 За особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі орденами Богдана Хмельницького ІІІ ступеня та «За мужність» ІІІ ступеня нагороджено 19 бійців Чернігівщини. На жаль, посмертно. Політика article Mon, 21 Nov 2022 16:30:04 +0200 Державні нагороди родинам Героїв передали начальник ОВА В’ячеслав Чаус та командувач військ ОК «Північ» генерал-майор Віктор Ніколюк.

«До цього не можна звикнути. І не варто цього робити. Хоч такі зібрання вже стали регулярними. Слова подяки, які дуже боляче промовляти. І ще складніше робити це, дивлячись в очі тим, хто найглибше розуміє поняття «Гідність та Свобода». Бо ваші батьки, чоловіки, сини і є його уособленням», - зауважив начальник ОВА.

Командувач військ ОК «Північ» генерал-майор Віктор Ніколюк наголосив, що спільним завданням громадськості є робота над увічненням пам’яті наших Героїв. Адже поки їх імена на устах, доти вони житимуть.

«Скоріше б настав той день, коли не треба доповідати про втрати…»

За особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня нагороджено посмертно:

Сергія АЛЄКСАНДРОВА, старшого лейтенанта;

Володимира АНДРІЙЧЕНКА, молодшого лейтенанта;

Олександра БОБРУШКА, солдата;

Дмитра БОЙПРАВА, лейтенанта;

Романа ВІТЧЕНКА, солдата;

Олександра КОВТУНА, солдата;

Віталія КРАВЧЕНКА, головного сержанта;

Віктора ЛОЗУ, старшого лейтенанта;

Ігоря МОРОЗА, старшого лейтенанта;

Ігоря ПОЛІЩУКА, майстер-сержанта;

Сергія ХРЯПУ, солдата.

Орденом «За мужність» ІІІ ступеня нагороджено посмертно:

Андрія БЕЛЬДЯГУ, молодшого сержанта;

Юрія БІЛИКА, старшого солдата;

Олега БУРЛАКОВА, прапорщика;

Олега ВІЗИРА, солдата;

Олега ДОЖУКА, молодшого сержанта;

Руслана ПУЗИРНОГО, матроса;

Андрія СУРОВИЦЬКОГО, солдата;

Олексія ЦУКАНОВА, старшого сержанта.


Департамент інформаційної діяльності та комунікацій 
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації

]]>
Відбудова лижної бази та розвиток біатлону на Чернігівщині - головні акценти зустрічі очільника ФБУ та керівництва області http://monitor.cn.ua/ua/politics/95298 Цієї п'ятниці, 18 листопада, з першою робочою поїздкою у якості президента Федерації біатлону України на Чернігівщину завітав Іван Крулько, де відвідав Спеціалізовану дитячо-юнацьку школу олімпійського резерву з лижного спорту, яка зазнала руйнувань під час наступу ворожих військ на обласний центр. Політика article Mon, 21 Nov 2022 10:50:07 +0200 Під час зустрічі, участь у якій взяли перший заступник голови обласної ради, голова обласної федерації біатлону Ніна Лемеш, голова ОВА В’ячеслав Чаус, заступник голови ОВА, голова постійної комісії обласної ради з питань економічного розвитку, інвестиційної діяльності та здійснення державної регуляторної політики Дмитро Іванов, керівництво спортивної школи, тренери, спортсмени та представники біатлонної родини Придесення.

Під час розмови обговорювали перспективи відновлення лижної бази відповідно до найвищих європейських стандартів та створення спеціальної робочої групи, яка буде займатися підготовкою до відбудови спортивного об’єкту.

Були озвучені наміри щодо розробки регіональної Програми розвитку біатлону в Чернігівській області, а також виділення коштів із бюджету на розробку проектно-кошторисної документації для відбудови СДЮШОР.

Серед позитивних напрацювань зустрічі - плани включення майна лижної бази до цілісного майнового комплексу та вирішення проблемного питання щодо передачі її в комунальну власність.

Відділ інформаційного забезпечення
виконавчого апарату Чернігівської обласної ради

]]>
«Одиннадцяті “Розумовські зустрічі”» відбулися в Чернігові http://monitor.cn.ua/ua/politics/95296 «Сьогодні на нас дивиться весь світ. Саме від того, як ми працюємо та чого прагнемо, залежить ставлення розвинених країн до нас сьогодні та в майбутньому. Маємо думати, якою буде наша перемога», ‒ саме такі думки стали джерелом для дискусій та обговорень під час конференції «Одинадцяті “Розумовські зустрічі”», що проходила в Чернігові 17–18 листопада 2022 р. Політика article Mon, 21 Nov 2022 10:41:47 +0200

Незважаючи на обставини воєнного часу конференція зібрала експертів у сфері публічного управління, представників органів державної влади та місцевого самоврядування, науковців, представників неурядових організацій з України, Польщі та США – більше 100 учасників, присутніх у реальному та дистанційному просторах.

«“Борітеся – поборете, вам Бог помагає!”, – ці актуальні та пророчі слова  Тараса Шевченка завжди надихали українців у часи складних випробувань. Чернігівщина стала північним форпостом у боротьбі з тими, кого вважали другою армією світу. Наші військовослужбовці показали всьому світу силу, згуртованість, мужність та потужність українського народу. Так само вистояло та не зупинило свою діяльність місцеве самоврядування. Керівники громад зі своїми командами продовжують працювати, долати нові виклики та ризики. Саме вони та український народ є елітою в сьогоднішній боротьбі за відродження та побудову нової, самодостатньої, демократичної та європейської України», – наголосила перший заступник голови обласної ради Ніна Лемеш, яка побажала учасникам зібрання плідного спілкування, обміну досвідом та цікавими ідеями.

Присутніх на конференції привітали заступник голови Національного агентства України з питань державної служби Андрій Заболотний, експерт дослідницької служби Верховної Ради України Валерій Воротін, представник Міністерства розвитку громад та територій України Лілія Попова та ін.

Серед спікерів конференції – відомі українські та зарубіжні експерти з питань публічного управління, історики, публіцисти, – Юрій Ганущак, Пьотр Кульпа, Володимир Купрій, Владислав Верстюк, Лариса Івшина, Блер Рубл, Валерій Тертичка та ін.

«Держслужбовець – це той, хто усвідомлює цінність та захищає державність, яку агресор хоче знищити перш за все. Вісім років війни призвели до створення єдиного, свідомого та політичного народу України. Нинішня війна йде за силу української державності і дає можливість відтворити державу. Якщо Україна не побудує сильну, прозору та відповідальну демократію – вона програє у  геополітичному плані. Головне – подолати колективну безвідповідальність, створити організовану та злагоджену систему публічного управління. Саме рівень організації та організованості визначає успіх і добробут країни або її поразку», – підкреслив директор програми «Школа міністрів у Київській школі державного управління ім. С. Нижного», ексміністр праці Польщі Пьотр Кульпа.

У форматі дискусійних панелей учасники конференції обговорили виклики війни для місцевого самоврядування України, способи їхнього  подолання, і зокрема, можливості, які надає для цього міжнародне партнерство. Головне досягнення – децентралізація «навчила» громади самоорганізовуватися, діяти в екстремальних умовах, за допомогою горизонтальних зв’язків налагоджувати мінімальне життєзабезпечення і, водночас, допомагати бити ворога. Нового змісту набуло побратимство з європейськими містами, які надали неоціненну підтримку українським громадам у формі гуманітарної допомоги та прийняли переселенців. Однак для подальшої співпраці з міжнародними партнерами та програмами місцеве самоврядування повинне навчитися працювати на засадах проєктного менеджменту, тобто знати, як залучати та витрачати ресурси з чітко визначеними результатами.

В розрізі наступних дискусій обговорили зміни в історичній пам'яті українського народу, спричинені агресією рф; пов’язані з нею виклики та зміни, необхідні для побудови нової системи безпеки України, Європи та світу. І нарешті – досягнення України, отримані можливості та перешкоди, які вона має подолати, щоб після отримання статусу кандидата до ЄС стати повноправним членом у колі країн європейської спільноти.

Конференція «Одинадцяті “Розумовські зустрічі”» організована Чернігівським центром підвищення кваліфікації та Сіверським інститутом регіональних досліджень у партнерстві з Києво-Могилянською школою врядування ім. Андрія Мелешевича НаУКМА, Дослідницькою службою Верховної Ради України за сприяння Чернігівської облдержадміністрації, обласної ради та за підтримки Фонду Ганнса Зайделя.

]]>
Круглий стіл «Дискурс щодо визначення нової дати святкування Дня міста Чернігова» відбувся http://monitor.cn.ua/ua/politics/95126 Метою круглого столу стало запропонування нової дати святкування Дня міста Чернігова шляхом аргументованого обговорення та обміну думками між представниками влади, істориками, освітянами, громадськими діячами. Політика article Mon, 31 Oct 2022 11:26:29 +0200 З вітальним словом до учасників круглого столу звернувся ректор НУ «Чернігівська політехніка» Олег Олександрович Новомлинець, який зазначив актуальність даного питання і запропонував відзначати День міста Чернігова в останню суботу липня, наголошуючи про тисячолітню історію Чернігова і пов’язати святкування з Днем Хрещення Русі та Днем Української Державності.

Олександр Анатолійович Ломако, секретар Чернігівської міської ради, нагадав присутнім, що третій рік поспіль у місті Чернігові у ЗМІ підіймалося питання щодо перенесення Дня святкування з 21 вересня на інший день, але досі немає консолідованої позиції від містян, яка саме дата може бути запропонована. Наголосив, що треба обрати таку дату, такий формат, який буде відповідати статусу Дня міста. До того ж дуже важливо, аби святкування відбувалось в комфортний період року, щоб можна було максимально залучити туристів, гостей, щоб це було справжнім святом для містян. На його думку, це можуть бути перші вихідні вересня.

Говорили і про те, чому чернігівці святкували саме 21 вересня і чому варто змінити цю дату. Сергій Михайлович Горобець, представник Українського інституту національної пам’яті в Чернігівській області, зазначив, що 21 вересня у 1943 р. відбулося вигнання нацистських загарбників з міста Чернігова. Але приймаючи цю дату, ми нівелюємо, у першу чергу, усі досягнення здобуті за часів незалежності, і за які продовжуємо сплачувати надвисоку ціну в російсько-українській війні. Чернігів після 21 вересня 1943 р. не став вільним українським містом, бо нацистський тоталітарний режим був замінений на не менш злочинний радянський тоталітарний режим, який відновив над містом свій контроль. В умовах декомунізації і дерусифікації є доцільним не пов’язувати день святкування міста з цією датою.

В одній із запропонованих пропозицій мова йде про 27 березня. Саме у цей день 1623 року привілеєм польського короля Сигізмунда ІІІ місто Чернігів отримало статус Магдебурзького права. Чернігів отримав право на самоврядування, податковий і судовий імунітет, право власності на землю. Про це фахово доповів Володимир Миколайович Бойко, директор Чернігівського центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій. Він також звернув увагу присутніх й на те, що Магдебурзьке право досі належно не осмислене. Тому і сприймається більшістю суто як феномен минулого. Натомість закладені Магдебурзьким правом традиції міського самоврядування, можливо, у дещо видозмінених формах, українці досі зберігають на рівні генетичної пам’яті. Варто пам’ятати, що Магдебурзьке право було показником приналежності охоплюваної території до історичної Європи з її цінностями та життєвим устроєм. Запропонував на голосування винести дати з 27 березня по 4 квітня.

Для міста Чернігова, історія якого налічує, як мінімум, 13 століть має бути обрана більш глибока, давня дата, яка сягає своїм корінням давньоруської доби, зазначив начальник відділу у справах сім’ї та молоді управління у справах сім’ї, молоді та спорту Чернігівської міської ради Валерій Григорович Семенець. Адже саме тоді Чернігів не тільки потрапив на сторінки давньоруських літописів, а й набув загальної відомості по всьому світові, як один із найбільших та провідних центрів стародавньої Русі-України і як центр самостійного незалежного князівства. Запропонував підтримати пропозицію директора ННІ історії та соціогуманітарних дисциплін імені Лазаревського професора Олександра Коваленка, який пропонує датою Дня міста обрати 19 серпня – храмове свято чернігівського Спасо-Преображенського собору.

Слушною пропозицією поділився з учасниками круглого столу Максим Михайлович Блакитний, заступник директора з наукової роботи Чернігівського обласного історичного музею імені Василя Тарновського. День міста пропонує святкувати у перші вихідні вересня, так як стверджує, що 2 вересня 912 року – це дата, яка характеризує собою давність міста, його історію, пам’ятки, відомих діячів, традиції та дух міста. Нагадаємо, що дата 2 вересня 912 р. зафіксована у «Повісті минулих літ». Варто зазначити, що жодного міста у цьому договорі не згадано, але для його підписання був використаний попередній договір 907 року, де Чернігів згадується другим після Києва. Таким чином, ця дата (912 рік) підтверджує і водночас розширює повідомлення за 907 рік. Це одна з перших повних дат у «літописі». Запропоновану пропозицію підтримала й Інна Михайлівна Аліференко, директорка Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. В.Г. Короленка. Додатково Інна Михайлівна поділилася з учасниками круглого столу результатами краєзнавчого дослідження стосовно першого святкування Дня міста Чернігова і це виявився 1988 рік.

Ервін Міден, історик, гід-екскурсовод запропонував не обмежуватися лише одним днем святкування. Наприклад, за зразком Німеччини можна зробити Фестиваль міста, який буде тривати з 19 серпня – 22 вересня під час якого на кожні вихідні протягом місяця будуть розписані локації і сценарії проведення святкувань.

Якщо брати до уваги європейські традиції, зазначила Ольга Євгенівна Мельник, проректор з науково-педагогічної роботи та соціального розвитку НУ «Чернігівська політехніка»,  то в Європі День міста дуже часто поєднується з релігійним святом того святого, який опікується містом. Тому одна із дат може бути 22 вересня, як день вшанування архієпископа Чернігівського Феодосія, небесного покровителя древнього міста Чернігова. Таку ж думку розділив і колектив ТОВ «Чернігівська Деснянська правда», представником від якої виступила Людмила Пархоменко, головна редакторка зазначеного видання.

Серед запропонованих дат озвучене було і 6 березня – це День надання Чернігову почесної відзнаки «місто-герой України», зазначила Анастасія Улюшева, громадська діячка, співзасновниця волонтерської організації «Балсанка». «Місто-герой України» – це без перебільшення почесна відзнака, встановлена Президентом України 6 березня 2022 для відзначення подвигу, масового героїзму та стійкості громадян, виявлених у захисті своїх міст під час відсічі збройної агресії російської федерації проти України. Так, безперечно 6 березня – це знаменна дата, якою місто і чернігівці мають пишатися. Війна триває і український народ продовжує героїчно демонструвати світові всенародний супротив і незламність духу. Але для святкування Дня міста коректніше, на думку Анастасії, було б запропонувати «Чернігів – місто Героїв».

Таким чином, в процесі обговорення і обміном думками між учасниками круглого столу було запропоновано 9 пропозицій для винесення їх на голосування серед громадськості. Завершився захід тестовим голосуванням серед присутніх. За результатами якого більшість голосів (39%) віддали за пропозицію святкувати День міста у першу суботу вересня – підтвердження однієї із першої згадки Чернігова 2 вересня у 912 р. Найближчим часом ця гугл-форма з голосуванням буде запропонована науково-педагогічним працівникам та здобувачам вищої освіти НУ «Чернігівська політехніка». Після того як голосування відбудеться університет надішле резолюцію круглого столу і результати голосування Владиславу Атрошенку, міському голові міста Чернігова.

]]>
Чернігівським волонтерам вручили обласні відзнаки http://monitor.cn.ua/ua/politics/94963 5 жовтня, відбулася зустріч із представниками волонтерського руху Чернігівщини, які з перших днів війни об’єдналися, щоб допомогти мешканцям обласного центру та його мужнім захисникам під час активних бойових дій. Політика article Thu, 06 Oct 2022 10:34:47 +0300 Висловити вдячність тим, хто координував, допомагав пакувати та доставляти продукти харчування, ліки, одяг та інші необхідні речі цивільним та військовим, на захід завітали перший заступник голови обласної ради Ніна Лемеш, засновник Благодійного фонду «Підтримую добрі справи», народний депутат України Валерій Зуб та керівниця фонду Інна Зуб.

Учасники заходу ділились своїми спогадами та історіями про ті важкі часи, розповідали про згуртованість усіх мешканців міста у спільній меті. Бо саме в такі часи постає найбільша потреба у готовності до взаємодопомоги, самопожертві, щедрості.

– Я пишаюсь тим, що у нас є люди, які показали, що наш народ незламний та з почуттям гідності. Ви маєте щирі серця, адже, витрачаючи свої сили, час, здобутки, ви надаєте таку допомогу, – зазначила Ніна Лемеш та подякувала волонтерам за їхню без перебільшення тяжку і надважливу роботу на благо населення Чернігова, а також небайдужість та сміливість.

За активну волонтерську діяльність, патріотизм і відданість державі та її громадянам Ніна Лемеш та Валерій Зуб вручили низку почесних відзнак.

Подяки обласної ради оголошено представникам волонтерської спільноти: Аллі Озяві, Катерині Железняковій, Іллі Заровному, Оксані Гришиній, Кристині Завтур, Марині Сластьонкіній, Юлії Хахуді, Денису Гаврусенку, Лесі Снєгур, Вірі Шевцовій, Тимуру Михеєнку, Роману Мироньку, Владиславу Ремизову та Сергію Лисиці.

Також, серед тих, хто отримав відзнаки цього дня, був і депутат Чернігівської обласної ради Руслан Рустамов.


Відділ інформаційного забезпечення
виконавчого апарату Чернігівської обласної ради
 

]]>
білорусь біля України готує аеродроми, казарми та залізницю для військ рф http://monitor.cn.ua/ua/politics/94906 У білорусі спостерігається розбудова військових аеродромів, будівництво казарм, а також перевірка білоруської залізниці для перевезення ешелонів з військовослужбовцями. Політика article Fri, 30 Sep 2022 21:53:07 +0300 Про це під час брифінгу повідомив заступник начальника Головного оперативного управління Генерального штабу ЗСУ бригадний генерал Олексій Громов.

«В межах Волинської Рівненської, Житомирської, Чернігівської та Сумської областей обстановка характеризується як стабільна та контрольована. Угруповання військ продовжує вести стабілізаційну операцію. Триває комплекс навчань в прикордонних районах областей, що межують з білоруссю, із залученням ЗСУ, Нацгвардії, ДПСУ на Нацполіції», - повідомив Громов.

За його словами, на Волинському, Житомирському та Київських напрямках ознак формування наступальних угруповань противника не виявлено. Водночас агресор не залишає спроб втягнути білоруський народ у війну.
Читайте також: Прикордонники не фіксують загрозливих змін з боку білорусі

«Так, за отриманими даними, на військовому аеродромі Лунінець - це кордон Рівненської області, 50 км від державного кордону з Україно - продовжуються заходи з розбудови аеродрому. Проводиться ремонт старих будівель та споруд, казармених приміщень для військовослужбовців, гуртожитків для особового складу, складських приміщень та ні., що ймовірно вказує на наміри довготривалого використання його інфраструктури в тому числі підрозділами зс країни-агресора», - зазначив Громов.

Крім того, на території білоруського аеродрому Зяблівка, що у 25 км від Чернігівщини, також тривають інженерні роботи. «Продовжує прибувати зенітно-ракетний дивізіон С-400, а також низка радіолокаційних станцій», - додав представник Генштабу.

За його словами, в районі Саковичі, що в 180 км від кордону з Житомирською областю, відмічені елементи ракетного дивізіону «Іскандер».

Також тривають заходи щодо готовності білоруської залізниці до перевезення військ.

Бригадний генерал, крім іншого, повідомив, що за наявною інформацією, під керівництвом осіб з ПВК «вагнер» триває підготовка співробітників білоруського приватного охоронного підприємства «Гарт сервіс». Дана організація з’явилась в білорусі у 2020 році перед виборами та масовими протестами. Указ лукашенка дозволив співробітникам цієї структури застосовувати вогнепальну зброю. Його функції близькі до ПВК «вагнер».

Громов також повідомив, що на тлі проведення у рф мобілізації до білорусі з метою втекти від призову за період з 22 до 25 вересня авіасполученням прибуло понад 3300 чоловіків.

]]>
Президент провів засідання РНБО, на якому було розглянуто питання щодо забезпечення колективної безпеки України та євроатлантичного простору http://monitor.cn.ua/ua/politics/94900 Під головуванням Президента України Володимира Зеленського відбулося засідання Ради національної безпеки і оборони Політика article Fri, 30 Sep 2022 21:25:37 +0300 Члени РНБО розглянули питання про чергові спроби анексії території України та ескалацію збройної агресії з боку Російської Федерації. Було заслухано інформацію голови Служби зовнішньої розвідки Олександра Литвиненка, т. в. о. голови СБУ Василя Малюка та начальника Головного управління розвідки Міністерства оборони Кирила Буданова. Учасники засідання обговорили шляхи протидії спробам країни-агресора анексувати українські території.

Голова Донецької обласної військової адміністрації Павло Кириленко, голова Луганської ОВА Сергій Гайдай, голова Херсонської ОВА Ярослав Янушевич і постійний представник Президента в Автономній Республіці Крим Таміла Ташева поінформували учасників засідання про так зване голосування, яке проводила Росія на тимчасово окупованих територіях України. Наголошувалося, що під час фейкових референдумів відбувалися численні порушення та маніпуляції зі списками виборців.

Крім того, РНБО розглянула питання щодо забезпечення колективної безпеки України та євроатлантичного простору. Учасники засідання заслухали доповіді міністра закордонних справ Дмитра Кулеби, віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольги Стефанішиної та заступника керівника Офісу Президента Ігоря Жовкви.

Було обговорено заходи, яких необхідно вжити з метою забезпечення колективної безпеки євроатлантичного простору та України. Зокрема, це зміцнення та розширення міжнародної коаліції на підтримку України, збільшення військово-технічної допомоги нашій державі, посилення санкційного тиску на Росію, впровадження пропозицій щодо гарантування безпеки на міжнародній арені, активізація стратегії ядерного стримування Росії з боку країн євроатлантичного простору, а також протидія гібридним загрозам, які спричиняє країна-агресор.

Офіційне інтернет-представництво Президента України

]]>
Потужна інформаційна підтримка та реальна допомога у відбудові: Чернігівщина та Франція поглиблюють партнерські відносини http://monitor.cn.ua/ua/politics/94882 Найближчим часом до області надійде 6 мостів, будматеріали та інша гуманітарна допомога від Франції. Політика article Thu, 29 Sep 2022 11:48:49 +0300

Про це сьогодні під час робочого візиту голови ВРУ Руслана Стефанчука разом з Головою Національних зборів Франції Яель Брон-Піве та делегацією Посольства Французької Республіки в Україні на чолі з Надзвичайним і Повноважним Послом Французької Республіки в Україні паном Етьєном де Понсеном повідомив начальник облдержадміністрації В’ячеслав Чаус.

Нагадаємо, Чернігівська ОВА задекларувала співпрацю з регіоном Іль-де-Франс, тісно співпрацює з Посольством Франції в Україні, французькими благодійними фондами та організаціями.

Делегація поспілкувалася з жителями модульного містечка у Новоселівці, оглянула руйнування на вулиці В. Чорновола — кардіологічний центр та житлові будинки, — та ознайомилася з ходом ремонтних робіт на автошляхах області.

«Побачене вражає. Наступна сесія Національних зборів Франції розпочнеться з дебатів про Україну. Ми будемо вашими очима, вашим голосом у Парламенті Франції. Ми зацікавлені розвивати співпрацю не лише між нашими країнами, а й регіонами та громадами безпосередньо», — резюмувала пані Яель Брон-Піве.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації


]]>
До Дня пам’яті трагедії Бабиного Яру http://monitor.cn.ua/ua/politics/94881 Бабин Яр – місце пам’яті та некрополь близько 100 тисяч цивільних громадян і військовополонених, розстріляних нацистами у 1941–1943 роках. Політика article Thu, 29 Sep 2022 11:46:31 +0300

Серед них – євреї і роми, червоноармійці, комуністи, підпільники Організації українських націоналістів, в’язні Сирецького концтабору, «саботажники», порушники комендантської години та навіть пацієнти психіатричної лікарні імені Павлова.

Масовий розстріл євреїв у Бабиному Ярі 29–30 вересня 1941 року став символом «Голокосту від куль» і нацистської політики масового знищення людей.

Розстріли в урочищі розпочалися відразу після вступу нацистів та їхніх союзників до Києва у вересні 1941 року і відбувалися чи не щоденно до завершення окупації міста.

Найтрагічнішими стали 29–30 вересня, коли вбили майже 34 тисячі євреїв – мешканців Києва. В німецьких донесеннях цю операцію назвали «гросакцією» («велика акція», від нім. Großaktion). Формальним приводом для неї стала радянська диверсія зі знищення Хрещатика 24 вересня.

Нацистська операція в Бабиному Ярі 29–30 вересня стала однією з наймасштабніших каральних акцій Другої світової війни. Більшість населених пунктів України мають свої більші чи менші «бабині яри» – місця нацистських розстрілів євреїв та інших жертв.

Виконавцем розстрілів кінця вересня – початку жовтня 1941 року в Бабиному Ярі була зондеркоманда 4а під орудою штандартенфюрера СС Пауля Блобеля. Цей нацистський підрозділ здійснив також масові вбивства євреїв у Львові, Рівному, Луцьку, Новограді-Волинському, Житомирі, Білій Церкві та інших містах.

Голокост – важка незагоєна рана в історії України в Другій світовій війні. Жертвами злочину стали близько півтора мільйона українських євреїв. Нацисти знищили їх як соціокультурну й етнорелігійну спільноту.

Пам’ять про трагедію Бабиного Яру попри всі обставини завжди залишалася живою. Перші художні твори на цю тему з’явилися вже в 1941–1943 роках. Художник-етнограф Юрій Павлович щодня робив замальовки олівцем із натури. Першими художніми текстами стали поетичні твори Ольги Анстей та Людмили Титової.

По війні радянський режим замовчував або спотворював пам’ять про жертв, намагався зруйнувати сам яр та навколишні кладовища. Проте це йому не вдалося. Бабин Яр залишався застереженням про небезпеку від ненависті, расизму, міжнаціональної ворожнечі, переслідування та знищення людей за етнічною, політичною, релігійною або іншими ознаками. 

Після відкриття й осмислення жахів Голокосту світова спільнота пристала на позицію «ніколи знову», проте геноциди стаються дотепер. Сьогодні в Україні – війна. Рашисти навіть риторику запозичують у нацистів, заявляючи про «розв’язання українського питання», подібно до гітлерівського «розв’язання єврейського питання». Російський так званий «антифашизм» став головною загрозою для євреїв у сучасній Україні та сприяв нарузі над пам’яттю про Голокост: російські війська обстрілюють єврейські цвинтарі, синагоги, навіть Бабин Яр.

Ми побачили жорстокі масові вбивства рашистами чоловіків, жінок, дітей, літніх людей, тварин; тортури – фізичні та моральні, зґвалтування. Навіть іноді мали місце намагання спалити тіла, щоб приховати вчинені злочини, як свого часу, відчуваючи наближення поразки, робили нацисти. Відомості зі звільнених Бучі, Ізюма, Маріуполя та інших українських міст і сіл жахають цивілізований світ. Мир, безпека й рівновага в Європі та світі можливі тільки після того, як Україна переможе у війні, а всіх злочинців буде належно покарано.

 

 Довідково. На Чернігівщині розстріляно за різними підрахунками істориків від 4 до 6 тисяч євреїв.

Урочище Березовий Рів є місцем пам’яті у Чернігові про жертви Голокосту. Тут нацисти упродовж 1941—1943 років проводили масові розстріли євреїв. Також сюди, на околицю міста, у вантажних машинах вони привозили пацієнтів міської психоневрологічної лікарні – чоловіків, жінок і дітей. За свідченнями очевидців, у яру було розстріляно більш ніж 1500 людей, з них понад 800 – євреї.

Пам’ятник жертвам встановили в 1963 році, але без інформації, що це місце масового вбивства євреїв.

На офіційному рівні вшанування жертв Голокосту відбувається тільки з відновленням Україною державної незалежності.

За матеріалами Українського інституту національної пам’яті

]]>
У Чернігові вшанували пам'ять загиблих захисників України http://monitor.cn.ua/ua/politics/94873 Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко разом із родинами загиблих військовослужбовців у російсько-українській війні вшанували пам'ять наших захисників і захисниць, які віддали своє життя за незалежну Україну. Політика article Wed, 28 Sep 2022 09:35:31 +0300 До меморіальної стели  загиблим героям Чернігівщини — учасникам АТО/ООС, що у сквері ім. М. Попудренка, 27 вересня були покладені квіти. 

— Ми цінуємо й вклоняємось кожному Герою, який віддав найдорожче, що у нього є. А для вас, відповідно, це найбільша втрата, яку тільки можна понести. Це втрата ваших синів, батьків та рідних. Ці хлопці — кращі з кращих. Вічна їм пам'ять, — сказав Владислав Атрошенко, звертаючись до сімей загиблих чернігівських воїнів.

Пам’ятний захід, організований за ініціативи громадської організації «Єдина родина Чернігівщини», відбувся й за участі радниці — уповноваженої Президента України з питань забезпечення прав захисників України Альони Вербицької. Вона приїхала до Чернігова, щоб зустрітися з родинами загиблих чи померлих, полонених, зниклих безвісти захисників та захисниць України у період 2014-2022 років та визначитися з питаннями, які потребують вирішення.

Прес-служба Чернігівської міської ради

]]>
Влада робить усе можливе для повернення полонених — уповноважена Президента з питань забезпечення прав захисників України у Чернігові http://monitor.cn.ua/ua/politics/94872 У період із лютого по вересень цього року правоохоронними органами Чернігівської області зареєстровані кримінальні провадження за фактами безвісного зникнення 193 військовослужбовців та представників інших воєнізованих формувань України. Політика article Wed, 28 Sep 2022 09:28:43 +0300 Досі не встановлено місцезнаходження 81 безвісти зниклої особи.

Сьогодні до Чернігова, щоб вислухати проблеми, роз’яснити права та надати консультації членам сімей полонених та безвісті зниклих осіб завітала уповноважена Президента з питань забезпечення прав захисників України Альона Вербицька.

 

Візит посадовиці розпочався із спільного з представниками місцевих органів влади та громадськості покладання квітів до стели загиблим учасникам АТО/ООС.

По тому відбулась розмова уповноваженої Президента з членам сімей полонених та безвісті зниклих осіб. До спілкування також долучилися представники правоохоронних органів.

Альона Вербицька надала ряд практичних порад, як діяти у випадку втрати зв’язку з рідними, що зникли під час воєнних дій. Зокрема, роз’яснила порядок звернення до правоохоронних органів, нюанси щодо забору матеріалу для тесту ДНК.

Серед питань, що цікавили родичів полонених: заходи, які вживаються органами влади для звільнення бійців; наявність інформації про умови їхнього утримання в полоні та фізичного стану; соціальні гарантії членам сімей полонених та інші.

— Державою закуплені теплі речі, медикаменти та засоби гігієни для наших полонених та цивільних заручників. Наразі ми шукаємо шляхи передачі, — повідомила посадовиця.

Розуміючи бажання матерів та батьків зниклих безвісті та полонених отримати якомога більше інформації про рідних, Альона Вербицька закликала бути обережною у соціальних мережах.

— Я прошу вас бути уважними та не поширювати зайвої інформації у фейсбуку, телеграмі, інших месенджерах та чат-ботах. Цим можуть скористатися зловмисники, — акцентувала уповноважена Президента.

Щодо окремих питань, зокрема про отримання членами сімей загиблих нагород (посмертно), присутніх поінформував директор Департаменту з питань цивільного захисту та оборонної роботи Чернігівської ОВА Сергій Болдирев.

У залі також була присутня численна група жінок із Славутича, яких цікавила доля рідних. Ті охороняли ЧАЕС та були взяті в полон на початку вторгнення. Уповноваженій передали низку письмових звернень.

Альона Вербицька закликала членів сімей полонених не втрачати надії на повернення рідних та вірити в те, що з ними все буде гаразд, адже влада робить все можливе для їхнього звільнення із полону.

Також уповноважена пообіцяла сприяти налагодженню комунікації із органами влади, відповідальними за процеси обміну, для отримання більш вичерпних відповідей стосовно порушених сьогодні питань.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації

]]>
Чернігівська міська рада звертається до Кабміну щодо недопущення зриву опалювального сезону в Чернігові http://monitor.cn.ua/ua/politics/94857 Чернігівська міська рада звернулася до Кабміну з проханням провести екстрене засідання Штабу з підготовки до опалювального сезону під час воєнного стану, щоб не допустити зрив опалювального сезону у місті Політика article Tue, 27 Sep 2022 13:42:59 +0300 Відповідне рішення депутатами було прийнято на 22-му позачерговому засіданні сесії 27 вересня.  Його підтримали одноголосно представники всіх партій.

Під час активних бойових дій потужності ТЕЦ зазнали значних пошкоджень

Під час активних бойових дій, у лютому-березні цього року, потужності Чернігівської ТЕЦ зазнали значних пошкоджень. Ворог обстрілював цей об’єкт критичної інфраструктури, який забезпечує теплом 35 тисяч домогосподарств та 25 тисяч гарячою водою, з усіх можливих видів озброєння.

Орендар ТЕЦ з 2000-го року, ТОВ «ФІРМА «ТЕХНОВА», після закінчення активних бойових дій, звернувся з офіційним листом від 11 травня 2022 року, до Чернігівської міської ради, щодо дострокового припинення договору оренди.

Причина — відсутність ресурсів та власних коштів для повного відновлення ЄМК КЕП «Чернігівська ТЕЦ».

На ремонтні роботи орієнтовно потрібно 803,4 млн. грн. Крім того, станом на 30 липня цього року загальна кредиторська заборгованість ТОВ «ФІРМА «ТЕХНОВА» складає 813,1 млн.грн, з них за газ: 792,7 млн. грн.
 
Підготовка Чернігова до осінньо-зимового періоду

Чернігівська міська рада, усвідомлюючи свою відповідальність за стабільне проходження наступного опалювального сезону та відсутності у себе важелів вплинути на ТОВ “ФІРМА “ТЕХНОВА” і зобов’язати  терміново виконати ремонтно-відновлювальні заходи на ТЕЦ, прийняло рішення дати згоду на дострокове припинення договору оренди.

Це рішення приймалося під час 17-го позачергового засідання сесії, 31 травня. Під час нього депутати обговорювали всі нюанси процесу і, водночас, його важливість для забезпечення абонентів ТЕЦ в опалювальний період теплом та гарячою водою.

На ньому ж неодноразово було і озвучено наступне:

    “Відповідно до ст. 22 Закону України «Про теплопостачання» визначено, що договори про постачання та транспортування енергоносіїв укладаються газопостачальною організацією з правонаступниками реорганізованої теплопостачальної та/або теплогенеруючої організації виключно за умови погодження порядку погашення заборгованості з оплати спожитих енергоносіїв”.

Тобто, надаючи згоду на дострокове припинення договору оренди ЄМК КЕП «Чернігівська ТЕЦ», укладеного між фондом комунального майна  ЧМР та ТОВ «ФІРМА «ТЕХНОВА», депутати усвідомлювали, що у випадку припинення оренди ТЕЦ “ТЕХНОВОЮ” всі негативні фінансові наслідки, в тому числі, заборгованість орендаря за газ перед газопостачальними компаніями, згідно чинного законодавства України, будуть покладені на бюджет Чернігівської міської територіальної громади.

Водночас, якщо б депутати не дали згоду на дострокове розірвання договору оренди, то міське комунальне підприємство, яке мало б врешті взяти на себе всю господарську діяльність ТЕЦ, не мало б можливості отримати ліцензію на постачання тепла.

Допомогти врегулювати питання просять Кабмін

Зважаючи на складність цього питання, Чернігівська міська рада і звертається до Кабміну.

    — Ці 800 млн (борги за газ — ред.)  — це дуже суттєве питання для громади міста та нашого бюджету. Крім того, 23 вересня до міської ради надійшли листи від ДБР та прокуратури, які також вивчають це питання.

    В зв‘язку з тим, що за два тижні планово має розпочатися опалювальний сезон, а депутати міської ради мають ухвалити остаточне рішення (чи забирати ТЕЦ в управління містом — ред.), ми, з повагою, звертаємося до Кабінету міністрів з метою вчасного забезпечення проведення невідкладних ремонтно-відновлювальних робіт по відновленню "Чернігівської ТЕЦ" та недопущення зриву опалювального езону у Чернігові, — повідомив під час засідання сесії Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко.  

Зважаючи на вищевикладене, Чернігівська міська рада і звертається до Кабміну з проханням невідкладно провести засідання урядового штабу з підготовки об’єктів ЖКГ та ПЕК до осінньо-зимового періоду. І прийняти там одне із запропонованих рішень, які викладені нижче, і передбачають різні форми для ведення господарської діяльності на Чернігівській ТЕЦ.

Кінцева мета — прийняти остаточне рішення стосовно ведення господарської діяльності на ТЕЦ, зважаючи на те, що ми живемо в умовах правового режиму воєнного стану,  і недопустити зрив опалювального сезону у Чернігові.

Одне із запропонованих рішень Чернігівська міська рада проситить ухвалити Уряд до 10 жовтня:

    Зобов’язати  ТОВ «ФІРМА «ТЕХНОВА» виконувати  умови договору оренди № 1 від 25.12.2000 року щодо надання послуг  з тепло- та aелектропостачання ЄМК КЕП «Чернігівська ТЕЦ» протягом опалювального періоду 2022-2023 р.р.  до закінчення договору оренди  від 25.12.2000 року - 20.08.2023 року.
    Погодити  передачу ЄМК КЕП «Чернігівська ТЕЦ» в оренду НАК «Нафтогаз України» або його відповідному дочірньому підприємству після завершення процедури прийняття ЄМК КЕП «Чернігівська ТЕЦ» на баланс міста Чернігів з одночасним переведенням боргів за спожитий газ ТОВ «ФІРМА «ТЕХНОВА» на відповідного орендаря визначеного НАК «Нафтогаз України» або КМУ.
    Погодити прийняття ЄМК КЕП «Чернігівська ТЕЦ» на баланс міста Чернігів з розумінням наступних фінансово-правових наслідків для бюджету Чернігівської міської територіальної громади по відношенню до  боргових зобов’язань ТОВ «ФІРМА «ТЕХНОВА» за спожитий природній газ та необхідністю подальших видатків бюджету Чернігівської міської територіальної громади на відновлення ЄМК КЕП «Чернігівська ТЕЦ».
    Запропонувати інше рішення, де б одночасно було забезпечено стале проходження опалювального періоду 2022-2023 р.р. без необхідності переведення боргів ТОВ ФІРМА «ТЕХНОВА» за спожитий природній газ та газопостачання на бюджет Чернігівської міської територіальної громади

Прес-служба Чернігівської міської ради

]]>
Валерій Залужний: «Моя рідня і досі живе в Чернігові» http://monitor.cn.ua/ua/politics/94851 Одна, без сумніву, з найвідоміших родин України - Головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного, виявляється, має чимало спільного і з Черніговом, і з Чернігівщиною. Політика article Tue, 27 Sep 2022 09:04:55 +0300  

Військовим генієм українського генерала захоплюється увесь світ - 26 вересня впливовий журнал Time помістив портрет головного українського військового на обкладинку.

І авторитетно підкреслив: українська армія навряд чи досягла б таких успіхів без свого командувача.

Часопис переповів історію, яка передувала призначенню генерала на високу посаду. Залужний пив пиво на дні народження дружини, коли вийшов на вулицю, щоб прийняти мобільний дзвінок і дізнався про свою нову посаду.

Звання та статус 48-річного генерала на той час були набагато нижчими від посади, яку йому пропонував Зеленський. Головнокомандувач Збройними Силами України є вищим військовим званням країни, вищим за цей ранг є лише президент. Висота цього призначення викликала відчуття, схоже на запаморочення.

«Я часто озирався назад і запитував себе: як я потрапив у це?»- коментує Залужний своє призначення TIME в червневому інтерв’ю. До цього призначення півтора роки генерал пропрацював командувачем ОК «Північ» у Чернігові.

Тож родина чимало часу прожила у місті над Десною. Місцеві взагалі вважають Олену Залужну чернігівкою.

На сторінках у профілях в соцмережах у пари є чимало світлин з Чернігова. Вони давно і часто приїздять сюди у гості до родичів.

Журналісти іншого видання - чернігівської «Весть» також звернулися до генерала Залужного по коментар.  

— Пане Валерію, в інтернеті є фото,  де Ви з дружиною на мосту біля Чернігова, на фоні річки Десна. У якому році воно зроблене? Ви чи дружина маєте корені на Чернігівщині?

— Це було минулого року, ще коли я служив у Чернігові. Моя мама з Чернігівщини. Я в дитинстві і юності провів там дуже багато часу. І сьогодні вся наша рідня живе в Чернігові. Незважаючи, що народився я в Новограді-Волинському, я вважаю, що Чернігівщина моя Батьківщина.

Ще два роки тому, в інтерв‘ю АрміяInform чернігівському журналісту Олександру Штупуну, який згодом стане речником Генштабу, Валерій Залужний зізнавався: з дитинства мріяв жити у Чернігові.

«Наскільки пам’ятаю своє дитинство, літо та трохи зими минали тут. І я настільки був закоханий у це місто, що навіть мріяв дорослим жити над Десною…»

Дружина Залужного Олена працює в «Укргазбанку».

Судячи з декларацій родини, живуть вони скромно. Мають лише один невеликий будинок на 70 квадратів і земельні ділянки на Одещині, дві автівки на двох – Chery Tiggo і Nissan Patrol, зовсім не нові.

Своїм головним досягненням вважають виховання двох доньок. Старша донька, як тато, служить у Київському гарнізоні, а молодша – вчиться на лікаря в Одесі.

Дружину генерал вважає своєю найближчою людиною і справжньою половинкою. Одружена пара вже понад 20 років. Але попри це, грізний військовий і досі пише для дружини романтичні пости у фейсбуці. Окрім цього, залізний Залужний любить музику у стилі диско та Rammstein, а ще котиків. Частенько заходить у соцмережі - в інстаграмі на нього підписані близько 27 тис користувачів, у фейсбуці - 4,6 тисяч.

Валерій Залужний народився на Житомирщині у місті Новоград-Волинський.

Навчався  в Одеському вищому об’єднаному командному училищі. Почав службу командиром взводу. Пройшов АТО. У 2017 отримав звання  генерал-майора. В грудні 2019 був призначений командувачем Оперативного командування «Північ», жив у Чернігові.

27 липня 2021 року президент Володимир Зеленський призначив генерала Головнокомандувачем ЗСУ. 23 травня нинішнього року Валерій Залужний увійшов до списку ста найвпливовіших людей за версією журналу Timе.

Час Чернігівський

]]>
Депутатка допомагає чернігівцям відновлювати зруйноване житло і встановлювати збитки, завдані російською агресією http://monitor.cn.ua/ua/politics/94846 Депутатка Чернігівської облради, керівниця депутатської групи з гендерних питань «Рівні можливості» Юлія Заїка допомагає чернігівцям і мешканцям приміських сіл відновлювати житло та встановлювати збитки, завдані російською агресією. Політика article Mon, 26 Sep 2022 13:53:04 +0300 Про цей досвід вона розповіла колегам під інформаційної зустрічі з експертом із питань місцевого самоврядування Олександром Солонтаєм.

За словами Юлії Заїки, на Чернігівщині на сьогодні руйнувань житла і пошкоджень внаслідок обстрілів значно більше, аніж внесено до офіційних реєстрів. «Часом люди не знають, куди звертатися або не знають, як це зробити», - зауважує депутатка.

Олександр Солонтай назвав цей напрямок діяльності дуже важливим і необхідним.

«Потрібно знаходити проблеми й озвучувати їх, основна робота депутата - бути з людьми, систематизувати інформацію та передавати її далі. Ви продемонстрували те, чим має займатися депутат - бути з людьми та вирішувати їхні питання», - підсумував він.

Відбудовувати Чернігівщину допомагає Норвезька рада у справах біженців в Україні (NRC), з якою співпрацює Юлія Заїка. За зареєстрованими даними, обсяг передбачених робіт є дуже значним, оскільки на сьогодні відомо про пошкодження чи зруйновано майже 4,8 тис. об’єктів, у тому числі 3,4 тис. домогосподарств.

]]>
"Перша — значить Перша!" Командир 1-ї танкової прокоментував відзнаку Президента http://monitor.cn.ua/ua/politics/94837 Командир 1-ї окремої танкової сіверської бригади Леонід Хода прокоментував присвоєння почесної відзнаки за мужність і відвагу від Президента України. Політика article Mon, 26 Sep 2022 08:10:45 +0300 Допис від його імені опублікувало Суспільне з посиланням на пресслужбу 1-ї танкової.

"Шановні побратими!

Ваш героїзм і самовіддача була високо оцінена та відзначення вищим керівництвом нашої країни !

«… Бійці 1-ї окремої танкової бригади гідно і мужньо виконували поставлені завдання…» — саме так Верховний Головнокомандувач висловився за нашу велику сім’ю !!! Ви найкращі! Перша — значить Перша!

Перемога буде за нами! Слава Україні!"

Нагадаємо, 24 вересня Володимир Зеленський присвоїв почесну відзнаку за мужність і відвагу 1-ій окремій танковій сіверській бригаді.

"Від початку повномасштабного вторгнення Росії бійці 1-ої танкової бригади гідно й мужньо виконували поставлені завдання: спочатку на Чернігівському напрямку, а зараз — у найгарячіших точках півдня і сходу нашої держави. За півроку більше тисячі воїнів цієї бригади відзначені державними нагородами", — сказав президент у своєму вечірньому відеозверненні.

СуспільнеЧернігів

]]>
Михайло Жирохов: Висновки зроблені, в разі ескалації Чернігівщина готова зустріти ворога http://monitor.cn.ua/ua/politics/94819 Вранці 21 вересня президент росії володимир путін у зверненні до росіян заявив про початок часткової мобілізації громадян країни. Політика article Thu, 22 Sep 2022 22:01:26 +0300 За його словами, призову на військову службу підлягатимуть ті громадяни, які перебувають у запасі, та ті, хто проходив службу у збройних силах, має певні військово-облікові спеціальності та досвід.

Як оголошення часткової мобілізації в росії вплине на перебіг широкомасштабної війни проти України, зокрема чого очікувати Чернігівському регіону? Чи втягне росія у війну білорусь? Чи хочуть взагалі росіяни воювати та чи не почнеться саботаж мобілізації? Та найголовніше, чи достатньо захищене Чернігівське прикордоння? На всі ці питання відповів чернігівський військовий оглядач Михайло Жирохов.

– Путін нарешті виступив із заявою про мобілізацію, тож чого очікувати Україні найближчим часом, зокрема Чернігівському регіону?

– Хоч 21 вересня і почалася часткова мобілізація, потрібен ще деякий час на те, щоб сформувати якісь підрозділи або розосередити по тим підрозділам, які мають втрати. І як правило, це займає півтора-два місяці. Тому очікувати завтра-післязавтра якихось змін на фронті, немає сенсу.

Втім вже 22 вересня з’явилась поки що неперевірена інформація про те, що мобілізованих до 30 років будуть відправляти на фронт без перепідготовки, мотивуючи це тим, що вони тільки нещодавно закінчили службу. Але й це не повинно змінити загальну ситуацію, хоча очевидно може ускладнити її.

З військової точки зору, ситуація на Чернігівському прикордонні погіршується. Тому що наступним кроком, очевидно, буде будь-яким чином схилити пана Лукашенка на участь у цій операції. До цього у російських військ не було сил та засобів, тому що білоруси самі наступати не будуть. Але коли ці резерви з‘являться в руках російських генералів, то дуже велика ймовірність того, що вони вирішать спробувати на міць або Чернігівщину та Сумщину, або Житомирщину та Волинь.

– Тим не менш, Лукашенко заявив, що він не буде у себе в країні оголошувати мобілізацію.

– Лукашенко також заявляв 20-21 лютого, що з його території воювати з Україною ніхто не буде. Тому заяви Лукашенка і його офіційних осіб нічого не значать.

– Тобто, на вашу думку, є ймовірність того, що вже наприкінці цього року може бути якась ескалація на північних кордонах?

– Все буде залежати, як не дивно, від погоди. Тому що взимку практично ніхто активно не воює. І в цей період ніхто не робить ніяких глобальних наступів. Або, коли земля промерзне, як це було в 20-х числах лютого, коли росіяни почали наступ, або навесні. Тому що логістика, особливо нашого краю, практично вся побудована на польових дорогах. І ці польові дороги – лісові, понад лісом, – не дають можливості в повній мірі забезпечити угрупування, яке може наступати.

– Тоді виникає наступне питання. На вашу думку, з того, що можна сказати, чи готові ми тут на Півночі до такого розвитку подій?

– Абсолютно точно і відповідально можу сказати, що так, готові. Зроблені висновки бойових дій, які відбувалися в лютому-березні. Зустрічати супротивника планують на геть інших кордонах. І такого вже не буде, що на перший чи другий день під Черніговом будуть росіяни.

– На вашу думку, який відсоток населення росії щиро та відверто бажає цієї війни? Чи можливі якісь процеси зсередини, які вплинуть на путіна і його верхівку, щоб зупинити цю агресію?

– На жаль, зараз я не бачу таких політичних сил, які можуть, повести на протест, який очевидно буде. Спочатку будуть протести тільки на кухнях та на диванах. Бо немає потрібної політичної сили. За 22 роки путін зачистив дуже щільно політичне поле. І якщо на початку 90-х там ще були якісь національні рухи і утворення, то зараз немає й цього. Тобто сподіватися на те, що на фоні таких масових заворушень пройде якась національна революція, як б не став. Немає активу. Революцію роблять 10% активного населення. А вони або зараз по тюрмам, або виїхали. Немає кому очолити цей бунт.

– Чи хоче взагалі переважна маса росіян воювати? Чи готові вони активно мобілізуватися і йти «За родину», «За свого фюрера»? Чи це все розмови та балачки, і буде просто саботаж цієї мобілізації?

– Дуже важко сказати у відсотках. Але, наприклад, ті полонені, які були у нас на Чернігівщині родом з диких сіл, з Туви. Ці полонені були впевнені та повністю переконані, що тут нацизм, що вони несуть світ руського миру. І я думаю, що це не поодинокі приклади дурману пропаганди.

– Тобто тільки залишається, як сказав Залужний, знищувати всіх, хто приходить на нашу землю зі зброєю?

– Так.

0462.ua

]]>
Почесні відзнаки — волонтерам, що евакуйовували чернігівців під час облоги міста http://monitor.cn.ua/ua/politics/94818 Сьогодні заслужені нагороди отримали волонтери, які забезпечували евакуацію людей та доставку гуманітарної допомоги у час бойових дій та облоги Чернігова. Політика article Thu, 22 Sep 2022 21:55:06 +0300 «Пам’ятаю нашу першу зустріч. Ті десятки автобусів, як від’їжджали люди… Ви – справжні Герої! Вдячність назавжди. Пам'ять назавжди. Дякую кожному за допомогу, яку ви надали, за те, що ви зробили і робите», – звернувся начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус.

Під час активних бойових дій домовленостей про «зелений коридор» не існувало. Тож будь-які перевезення вимагали великої відваги.

Також волонтерів привітали голова Чернігівської обласної ради Олена Дмитренко, начальник Управління морально-психологічного забезпечення ОК «Північ» Олег Гуменний та начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Володимир Нідзельський.

Під час ракетних та авіаційних обстрілів Чернігова спільно з поліцейськими ГУНП в області волонтери неодноразово надавали першу домедичну допомогу постраждалим, перевозили їх до лікарні. Допомагали пораненим та іншим громадянам з евакуацією. Разом з рятівниками, військовослужбовцями та поліцейськими здійснювали пошук людей, які опинилися під завалами, доставляли їх до медичних закладів. Надавали допомогу з доставки працівників медичних закладів, військовослужбовців до місця роботи і несення служби, доставляли медикаменти та продовольство на блокпости, а також здійснювали перевезення поранених до лікарні. Доставляли їжу, воду, медикаменти до лікарень, де перебували поранені.

Під час облоги Чернігова спільно з іншими небайдужими здійснювали доставку та видачу гуманітарної допомоги жителям, які перебували в скрутному становищі, потребували їжі, питної води, теплих речей та ліків.

Розпорядженням начальника Чернігівської обласної військової адміністрації за самовіддану плідну працю на благо України, активну участь у обороні міста Чернігова, патріотизм та відданість Батьківщині Подяку оголошено волонтерам:

БОРЗИХ Дмитру Валерійовичу

ДРЕПІНУ Антону Вікторовичу

ОПАНАСЕНКУ Віталію Ігоровичу

ЮЖДІ Сергію Миколайовичу

Наказом Командувача військ оперативного командування «Північ» Сухопутних військ Збройних Сил України Почесним нагрудним знаком «ЗА СУМЛІННУ СЛУЖБУ» нагороджено волонтерів:

БОЛДОВА Кирила Миколайовича

БОРЗИХ Дмитра Валерійовича

ДРЕПІНА Антона Вікторовича

ЛЕВАНДОВСЬКОГО Сергія Олександровича

МЕШКОВСЬКОГО Кирила Едуардовича

ОПАНАСЕНКА Віталія Ігоровича

ЮЖДУ Сергія Миколайовича

Подяку Головного управління Національної поліції в Чернігівській області оголошено волонтерам:

БОЛДОВУ Кирилу Миколайовичу

ЛЕВАНДОВСЬКОМУ Сергію Олександровичу

МЕШКОВСЬКОМУ Кирилу Едуардовичу

 
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій 
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації

 

]]>
Відбувся черговий обмін військовополоненими. Додому повернулося 215 українських захисників та захисниць http://monitor.cn.ua/ua/politics/94816 Зусиллями Президента України Володимира Зеленського, керівника Офісу президента Андрія Єрмака та Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими додому повернулися 215 наших оборонців. Політика article Thu, 22 Sep 2022 21:41:10 +0300 Серед українських воїнів, яких вдалося визволити з полону держави-агресора, — Герої України Денис Прокопенко (“Редис”) — командир Окремого загону спеціального призначення “Азов”, Євгеній Бова — командир Першого окремого батальйону морської піхоти, Лев Пашко — командир роти “Азову”.

Звільнено з полону також Сергія Волинського (“Волину”), в. о. командира 36-ї окремої бригади морської піхоти, Святослава Паламара, заступника командира полку “Азов” по роботі з особовим складом, Дениса Шлегу, командира 12-ї бригади оперативного призначення ім. Дмитра Вишневецького, Олега Хоменка, командира комендантської роти, який безпосередньо здійснював командування обороною “Азовсталі”, Дмитра Козацького, старшого солдата, фото та відео якого з “Азовсталі” облетіли весь світ.

Додому їде знаменита “Пташка” Катерина Поліщук — парамедик-доброволиця Національної гвардії України. Своїм співом вона підтримувала бойовий дух воїнів у підземеллях “Азовсталі”.

Повертається Мар’яна Мамонова, 30-річна військова лікарка, капітан медичної служби. Зараз вона перебуває на останніх місяцях вагітності.

Серед звільнених — військовослужбовці НГУ, ВМС України, ЗСУ, ДПСУ, ТрО, НПУ, СБУ, Держмитслужби та ДССТ, а також двоє цивільних.

124 захисники, звільнені з полону, належать до офіцерського складу, 89 — до рядового й сержантського складу.

Цей обмін є найбільшим з 24 лютого. На звільнених захисників та захисниць чекає процес реабілітації, адаптації, відновлення та лікування.

Обмін відбувся на території Чернігівської області. Для вирішення деяких організаційних питань також були залучені місцеві правоохоронці та Чернігівська ОВА.

Україна робить усе можливе, щоби всі наші воїни якнайшвидше повернулися додому.

Список звільнених з полону оборонців України під час обміну 21 вересня 2022 року (pdf, 319 Кб),


За інформацією Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими

]]>
У нас іншого вибору, ніж стояти за свою землю, немає. І ми відстоїмо, вкотре в історії нашого міста, — Владислав Атрошенко http://monitor.cn.ua/ua/politics/94810 21 вересня відбулася 21-ша позачергова сесія Чернігівської міської ради VIII скликання. Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко розпочав засідання виступом з нагоди Дня міста. Політика article Wed, 21 Sep 2022 17:19:37 +0300     "Я хочу всіх містян привітати з Днем міста.

    Ми його вперше святкуємо у військовий період. Це символічно. Це звісно не свято, це відзначення Дня міста. Але, тим не менше, місто має 1300-літню історію і коли в московських кабінетах комусь вбачається якась історія, що вона починалася і весь світ, мабуть,  починався з москви, то, очевидно, що це не так. Чернігову вже було кілька сотень років, коли москви ще не було.

    Ми можемо пізніше, після нашої Перемоги, аналізувати помилки, які ми зробили і несемо такі страшні жертви зараз, але, як би там не було, у нас іншого вибору, ніж стояти за свою землю, немає. І ми відстоїмо нашу землю, вкотре в історії нашого міста.

    Правда з нами і Господь Бог з нами. Я абсолютно щиро в цьому переконаний.

    Однозначно, Росія прорахувалися в двох факторах: в тому, що українці не будуть боронити свою землю і, що західний світ буде роз’єднаний і цей крок (війна — ред.) буде непомічений, і всі будуть безкінечно стурбовані, і жодної підтримки не буде. На сьогоднішній день, абсолютно тверезо дивлячись на ситуацію, росії треба шукати якомога швидше таке політичне рішення, щоб повиводити свої війська, зберегти життя своїх дітей і наших хлопців, ось таке рішення ще якось може призупинити той крах до якого рухається росія.

    Наша справа захищати нашу землю за таких обставин, які створила росія, а, на майбутнє, безумовно, треба після Перемоги зробити аналіз помилок.  Питань дуже багато і на ці питання свого часу треба дати відповіді.  

    І на майбутнє, очевидно, потрібно і питання внутрішньої і зовнішньої політики коригувати. Пріоритети повинні бути розвитку держави, а не розкрадання і розпаду державних інституцій. Повинні бути вимоги чіткі приходу у владу керманичів, а не з вулиці на міністерські посади, повинна бути кадрова школа, повинні укріплюватися державні інституції і, безумовно, потрібно вирулювати економічну ситуацію. Очевидно, що під час війни нам буде допомога, а далі — конкурентний світ, де всі хочуть продати товар, а не купити.  

    Окреме питання з тим, що не можна воювати за ідеали демократії назовні і топтати їх всередині країни.  З цим треба буде наводити порядок і ставити з голови на ноги.

    І, як би там не було, найтяжчі часи будуть після Перемоги. Але це вже будуть інші часи, принаймні, не будуть гинути українці, кращі з кращих.

    Я переконаний, що у Чернігова є майбутнє і воно багато в чому залежить від нас.

    З Днем міста!"

 

Прес-служба Чернігівської міської ради

]]>
Звання «Почесний громадянин міста Чернігова» отримали Віктор Ніколюк, Леонід Хода, Дмитро Брижинський, Олексій Висоцький http://monitor.cn.ua/ua/politics/94809 Чернігівська міська рада 21 вересня підтримала рішення про присвоєння звань «Почесний громадянин міста Чернігова» чотирьом військовим, які керували обороною Чернігова під час активних бойових дій у лютому-квітні. Політика article Wed, 21 Sep 2022 17:16:54 +0300 Найвищу нагороду територіальної громади міста Чернігова присвоєно:

    генерал-майору ЗСУ, командувачу ОК «Північ», «Герою України» Віктору Ніколюку;

    полковнику ЗСУ, командиру 1-ї окремої Сіверської танкової бригади ОК «Північ», «Герою України» Леоніду Ході;

    полковнику ЗСУ, командиру 58-ї мотопіхотної бригади ОК «Північ» Дмитру Брижинському;

    полковнику ЗСУ, командиру 119-ї окремої бригади територіальної оборони регіонального управління Сил територіальної оборони «Північ» ЗСУ Олексію Висоцькому.

У вітальному слові очільник міста висловив свою вдячність і повагу за героїзм, стійкість, вмілі дії з оборони міста. На засіданні сесії з чотирьох військових, нагороджених цим почесним званням, був присутній командир 119-ї окремої бригади тероборони Олексій Висоцький. Йому Владислав Атрошенко вручив диплом та нагрудний знак "Почесного громадянина Чернігова" особисто.

Сесійна зала аплодувала нашому захиснику стоячи, ці оплески звучали на честь всіх, хто боронив і боронить нашу землю.

    — З перших не те що днів, а годин Олексій Олексійович мужньо очолив територіальну оборону Чернігова.  Ситуація була вкрай скрутна, особовий склад, чесно кажучи, не підготовлений, багато людей  не проходили військову службу, але люди за покликанням отримали зброю і захистили наше місто

    Я хочу сказати, що абсолютно інша мотивація у бійців ТРО.  Не було їхнього забов'язання йти в ТРО, вони могли повтікати з міста. А вони пішли захищати наше місто, то це треба шанувати і цінувати, — сказав Владислав Атрошенко.

 

Про Почесних громадян міста Чернігова

Командувач військ ОК «Північ» генерал-майор Віктор Ніколюк з перших днів повномасштабного вторгнення російських військ на територію незалежної України керував обороною Чернігівщини та Сумщини. Своїми мудрими рішеннями, професійними та впевненими діями вибудував ефективну і потужну лінію фронту, забезпечив створення бойових порядків та системи вогню, зокрема, й навколо міста Чернігова, чим не допустив захоплення міста передовими загонами зс рф.

1-ша окрема Сіверська танкова бригада під командуванням полковника ЗСУ Леоніда Ходи прийняла бої на території Чернігівської області зі значно переважаючим противником та завдала вогневого ураження, що дало змогу організувати оборону на підступах до Чернігова. Протягом березня Леонід Хода вміло керував підрозділами, які здійснювали оборону Чернігова, завдаючи значного ураження по техніці та окупантам, які прийшли на українську землю, постійно перебуваючи на найважчих ділянках, де точилися бойові дії. Очолював групу, яка постійно висувалася на передній край та завдавала болісних ударів по противнику.

З перших днів війни полковник ЗСУ Дмитро Брижинський своїми розпорядженнями підпорядкував собі підрозділи наявних складових сил оборони (нацгвардії, прикордонної служби, СБУ), чим не допустив дезорганізації системи управління у військовій та цивільній ланках. Гідно відбиваючи штурм окупантів, які застосували танки і важку артилерію, українські захисники, під командуванням полковника Брижинського, втримали свої позиції при обороні Чернігова та нанесли суттєві втрати противнику в особовому складі, броне- та автомобільній техніці.

Під загальним командуванням полковника ЗСУ Олексія Висоцького, підрозділи ТрО та батальйони, які входять до складу 119-ї бригади, маючи чіткий наказ не здавати позицій, вели повноцінні бої на околицях міста Чернігова для забезпечення захисту цивільного населення та його оборони. Спільними зусиллями бригади унеможливлення захоплення міста було реалізовано повністю.

 

Прес-служба Чернігівської міської ради

]]>
Тарнобжеґ, Підмонастирська, Антонія Печерського – у Чернігові тривають дискусії щодо перейменування вулиць http://monitor.cn.ua/ua/politics/94791 У Чернігові готують до перейменування ще 15 вулиць та провулків. У вересні на засіданні сесії міської ради депутати розглянуть пропозиції робочої групи щодо нових назв. Політика article Tue, 20 Sep 2022 19:52:43 +0300 19 вересня вони зібралися на круглий стіл, щоб відстояти свої пропозиції.

Зокрема, вулицю Лермонтова пропонують перейменувати на Батуринську, Курську – на вулицю міста Тарнобжеґ, а Толстого – на вулицю Антонія Печерського. Водночас жителі Ушакова хочуть, щоб іменем Антонія Печерського називали їхню вулицю, а не Толстого.

Юрій Тимченко живе на вулиці Ушакова, розповідає, його донька запропонувала назвати вулицю іменем Антонія Печерського. 28 травня жителі вулиці провели збори. За таку назву проголосували 46 людей із 48 присутніх.

"Було спілкування з усіма жителями вулиці. Тільки Антонія Печерського й жодної іншої назви ми не хочемо чути", – каже Юрій.

Водночас робоча група пропонує дати вулиці Ушакова назву Підмонастирська, а ім’ям Антонія Печерського назвати нинішню Толстого.

Житель вулиці Ушакова Юрій Тимченко каже, що ніхто не хоче, щоб вона була Підмонастирською, бо назва асоціюється з "підвести людину під монастир".

Відстоювати своє право на назву вулиці люди прийшли на засідання круглого столу, де зібралися члени робочої групи. Основний аргумент – саме вулиця Толстого раніше називалася Підмонастирською, тому для неї ця назва історична, яку варто було б повернути. А ім’я Антонія Печерського дати вулиці Ушакова, а не навпаки. Начальник управління культури та туризму Олександр Шевчук каже, що доречніше, щоб вулиця з ім’ям Антонія Печерського була на туристичному шляху.

"Антоній Печерський – для міста це не проста назва. Для міста це є магніт історичний, це є магніт туристичний. Згадайте, до війни, навіть в період коронавірусу у нас була проблема, тому що стояли черги в печери, неможливо було потрапити в печери. Арія Болдиних гір – це, фактично, другий центр історії нашого міста".

"Антоній Печерський був відлюдником, Чернігів маленьке місто на той час було, але все одно він поселився в лісі, щоб нікого не бачити, не чути, щоб молитися Богу. Тобто, якщо вже називати вулицю його ім’ям, то це має бути тиха спокійна вулиця, яка відповідає характеру його життя й діяльності".

А нинішня вулиця Толстого, каже історик, шумна, з активним рухом транспорту, тому не відповідає характеру життя й діяльності Антонія Печерського. Тож пропонує повернути їй історичну назву – Підмонастирська, або дати коротший варіант – Монастирська.

Зокрема була пропозиція міської ради назвати низку вулиць на честь міст-побратимів Чернігова. Наприклад, перейменувати Курську на вулицю міста Тарнобжеґ, а Мінську – на вулицю міста Меммінген. Олександр Шевчук сказав, що це питання ще потребує детального обговорення.

Суспільне Чернігів

]]>
Підсумки ХІ сесії обласної ради: почесні громадяни, звільнені орендарі, рішення по "Чернігівторфу" http://monitor.cn.ua/ua/politics/94784 Леонід Хода та Анатолій Свєтлєйший – Почесні громадяни області, орендарі звільнені від сплати за оренду майна та ініціатива про передачу у спільну власність громади Чернігівщини державного підприємства «Чернігівторф». Політика article Tue, 20 Sep 2022 09:18:32 +0300 Такими є головні підсумки пленарного засідання одинадцятої сесії обласної ради, яке 16 вересня вперше проходило в режимі онлайн-відеоконференції. Систему онлайн-роботи, яку вчора успішно протестувала президія обласної ради, сьогодні випробував в дії депутатський корпус обласного представницького органу нинішнього скликання.

Провела пленарне засідання голова обласної ради Олена Дмитренко.

До розгляду питань порядку денного долучилися перший заступник голови обласної ради Ніна Лемеш та заступник голови обласної ради Дмитро Блауш. Участь в онлайн-засіданні взяв і голова обласної військової адміністрації В’ячеслав Чаус.

Затвердивши порядок денний та часовий регламент пленарного засідання одинадцятої сесії обласної ради, депутати приступили до розгляду та ухвалення рішень. В їх числі: звіт про виконання обласного бюджету Чернігівської області за І півріччя 2022 року, затвердження звітів про результати моніторингу та з оцінки результативності виконання Стратегії сталого розвитку Чернігівської області на період до 2027 року та Плану заходів з її реалізації у 2021-2023 роках за 2021 рік, внесення змін до Антикорупційної програми Чернігівської обласної ради на 2021-2022 роки та рішення, які стосуються розпорядження комунальною власністю та інші нагальні питання.

Депутати продемонстрували одностайність приймаючи рішення про присвоєння звання «Почесний громадянин Чернігівської області» командиру 1-ї окремої танкової Сіверської бригади Леоніду Ході та лікарю обласної лікарні Анатолію Свєтлєйшему.

Задля зменшення фінансового навантаження на малий та середній бізнес Придесення окремим рішенням, поданим на розгляд сесії головою обласної ради Оленою Дмитренко, депутати звільнили всіх суб’єктів господарювання від сплати за оренду майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Чернігівської області за березень, квітень, травень 2022 року у зв’язку з веденням на території області бойових дій.

Окрім того, цим же рішенням на період воєнного стану звільнили від орендної плати і підрозділи ЗСУ та інших військових формувань, а також орендарів, чиє орендоване майно вилучене (передане) для потреб ЗСУ, а також тих, які використовують майно, розміщене на території військових частин.

Сесією також погоджено прийняття з державної власності цілісного майнового комплексу Державного професійно-технічного навчального закладу «Чернігівський професійний будівельний ліцей» у спільну власність територіальних громад області.

Об’єднало депутатів обласної ради і рішення «Про ініціювання питання щодо передачі із державної власності у спільну власність територіальних громад сіл, селищ, міст Чернігівської області єдиного майнового комплексу державного підприємства «Чернігівторф».

Це питання внесено на розгляд сесії заступником голови обласної ради Дмитром Блаушем у зв’язку з тим, що на початку нинішнього року до обласної ради звернулася Ріпкинська селищна рада щодо вирішення питання стосовно передачі із державної власності у спільну власність територіальних громад сіл, селищ, міст Чернігівської області філій «Смолинський торфозавод» та «Ірванцівський торфозавод» єдиного майнового комплексу державного підприємства «Чернігівторф».

Тож, враховуючи складну ситуацію, наявність зношеної виробничої бази торфозаводів, інтереси трудових колективів заводів, що можуть вже найближчим часом втратити засоби до існування, виникла необхідність терміново втрутитися в ситуацію та ініціювати перед Кабінетом Міністрів України та Фондом державного майна України питання про передачу із державної власності у спільну власність територіальних громад сіл, селищ, міст Чернігівської області єдиного майнового комплексу державного підприємства «Чернігівторф».

Очікується, що передача у комунальну власність торфозаводів надасть імпульс для залучення коштів обласного бюджету, сільських, селищних та міських рад та інших джерел на розвиток галузі, оновлення виробничо-технічної бази підприємств, дасть змогу зберегти робочі місця та вирішить питання забезпечення місцевим більш дешевим паливом населення, соціальну сферу та інші підприємства.

Шляхом голосування депутати підтримали створення в області 2 нових об’єктів природно-заповідного фонду місцевого значення, що мають особливу біологічну, природоохоронну та наукову цінність. Відтепер на Чернігівщині з’явився ландшафтні заказники місцевого значення: «Седнівський»  на території Седнівської громади та  «Панський сад» в межах Сухополов’янської територіальної громади.

Оскільки на сьогоднішньому пленарному засіданні не були розглянуті усі питання порядку денного одинадцятої сесії обласної ради, то робота депутатів невдовзі продовжиться.

Олена Дмитренко, коментуючи результати проведення першої онлайн сесії відзначила, що попри незвичний формат роботи, депутатам вдалося розглянути 39 питань порядку денного.

- Одним із найважливіших рішень, прийнятих сьогодні, вважаю, є звільнення від оренди тих підприємців, які орендували приміщення комунальної власності і не могли працювати під час активних бойових дій.  Тим самим ми робимо свій внесок у підтримку власників бізнесу, які і так дуже сильно постраждали від війни. Крім того, було підтримано рішення про реорганізацію Чернігівського обласного медичного центру соціально значущих та небезпечних хвороб, який був дуже пошкоджений внаслідок воєнних дій, шляхом приєднання до Чернігівської обласної лікарні. Це дозволить відновити надання медичної допомоги хворим фтизіатричного профілю, - підкреслила очільниця обласної ради.

Відділ інформаційного забезпечення
виконавчого апарату Чернігівської обласної ради

]]>
Чернігівська міська рада: "Силовики знову стали інструментом політичного тиску на місцеве самоврядування, попри те, що йде війна" http://monitor.cn.ua/ua/politics/94754 Вся Україна пам‘ятає сотні обшуків у структурних підрозділах Чернігівської міської влади в 2021 та на початку 2022 років. Попри війну, цей політичний тиск продовжується. Політика article Fri, 16 Sep 2022 11:19:08 +0300 15 вересня представники НАЗК завітали до міської ради та вручили Владиславу Атрошенку протокол. Суть претензії — водій міського голови на автівці родини Владислава Атрошенка, під час війни, маючи офіційний дозвіл, перетнув державний кордон і повернувся. В цьому правоохоронці вбачають конфлікт інтересів, про який мав би повідомити міський голова. 

Ця ситуація не залишає жодних сумнівів у тому, що силовики виконують політичне замовлення: копати і знайти будь-що і будь-якою ціною проти мера Чернігова. 

Спочатку очільника Чернігова не випустили за кордон і позбавили можливості місто отримати від іноземних урядів та донорів кошти на відновлення. Далі — більше. Зрежисоване співробітниками силових структур транслювання російської пропагандистки Скабєєвої в одному із фітнес-залів міста, щоб дискредитувати особисто міського голову, постійні погрози тощо. А тепер представники НАЗК з’ясовують чому, коли Владислава Атрошенка прикордонники не випустили на конференцію в Лугано, з офіційним дозволом зміг виїхати його водій.

Сьогодні силовики виявили спритність та хоробрість у взятті будівлі міськради, щоб вручити адмінпротокол. Така спритність і хоробрість згодилася б силовикам у лютому-березні, коли російські війська проривалися в Чернігів. 

Але, на жаль, ті, хто сьогодні займається тиском на мера, на початку війни служили в “батальйоні Монако”. І лише, коли ворога вибили з Києва та Чернігівської області, ці «воїни» повернулися із європейських «котлів». І сьогодні, замість того, щоб займатися реальними порушеннями, боротися з колаборантами та розкраданням гуманітарної допомоги на обласному рівні, силовики знову виконують політичні замовлення.

посилання на протокол

Прес-служба Чернігівської міської ради

]]>
За матеріалами ДБР меру Чернігова НАЗК вручило адміпротокол щодо конфлікту інтересів http://monitor.cn.ua/ua/politics/94753 За матеріалами Державного бюро розслідувань Національне агентство з питань запобігання корупції вручило меру Чернігова адміністративний протокол, який стосується конфлікту інтересів. Політика article Fri, 16 Sep 2022 10:12:44 +0300 Працівники ДБР виявили, що міський голова Чернігова надав вказівку своєму водієві вивезти закордон автомобіль, який належить його дружині. Це становило його приватний інтерес (ч.ч. 1, 2 ст. 172-7 КУпАП – порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів).

При цьому водію мера для цього оформили відрядження та виділили з бюджету кошти, у тому числі і на бензин.

ДБР

]]>
Для прикордонних громад важливо налагодити логістику. Робота триває http://monitor.cn.ua/ua/politics/94751 Днями начальник ОВА В’ячеслав Чаус перебував з робочим візитом у Корюківському та Новгород-Сіверському районах. Політика article Fri, 16 Sep 2022 09:28:41 +0300 Там є громади у безпосередній близькості до кордону з ворогом. Попри щоденні обстріли, життя тут налагоджується настільки, наскільки це можливо. Днями ОВА передала чергову партію будматеріалів до Новгород-Сіверського, де є необхідність ліквідовувати наслідки вибухової хвилі від ракетного удару по навчальному закладу. Нагальним є питання надання якісних освітніх послуг з урахуванням 40-ка кілометрової зони. Розмову вели і про підготовку до опалювального сезону. Як зазначив начальник Новгород-Сіверської РВА Андрій Анікієнко, в районі суто на газовому опаленні залишилися мінімальна кількість установ, решта мають твердопаливні котли і цілком забезпеченні необхідним. 

Втім, основним завданням залишається налагодження логістики. Адже деякі населенні пункти після зруйнування мостів, стали відірваними від «великої Землі». А це – якісні адміністративні, медичні, освітні послуги, зрештою – продовольство. 

У синергії з Державною спеціальною службою транспорту, Службою автодоріг це питання вдається вирішити на території всього регіону. Найкраще спрацювали в Корюківському районі. Вчора там відкрили ще одну тимчасову водну переправу. 

Голова адміністрації Держспецтрансслужби генерал-майор Богдан Бондар разом з начальником ОВА В’ячеславом Чаусом, представниками територіальних громад подякували особовому складу за плідну працю та нагородили найкращих відомчими заохочувальними відзнаками. 

- Цей об’єкт будували всім районом, усіма можливими структурами і це свідчить не лише про його важливість, а й про силу єдності. Дякую кожному. Разом нам все під силу, - наголосив В’ячеслав Чаус.

Облаштування переїздів триває.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації

]]>
Депутати обласної ради плідно попрацювали в постійних комісіях http://monitor.cn.ua/ua/politics/94744 Після тривалої перерви депутати обласної ради зібралися на засідання постійних комісій, щоб опрацювати проєкти рішень, підготовлені для розгляду на черговій сесії обласної ради. Політика article Thu, 15 Sep 2022 09:08:37 +0300 Свої засідання 13 вересня провели комісії з питань розвитку і реформування місцевого самоврядування, децентралізації та європейської інтеграції; з питань сім'ї, молоді, спорту та туризму; з питань бюджету та фінансів; з питань управління та розпорядження об'єктами комунальної власності та постійна комісія з питань освіти, науки, культури та інформаційної сфери.

Насамперед членами постійних комісій проаналізовано звіти про виконання обласного бюджету за перше півріччя цього року та виконання Стратегії сталого розвитку Чернігівської області на період до 2027 року й Плану заходів з її реалізації у 2021 – 2023 роках.

Також розглянуто низку проєктів рішень, підготовлених постійною комісією з питань агропромислового комплексу, екології, природокористування та земельних відносин обласної ради, щодо погоджень технічної документації із землеустрою стосовно встановлення меж частин земельної ділянки.

Управлінням комунального майна Чернігівської обласної ради для розгляду було подано велику кількість питань, присвячених розподілу орендної плати, передачі майна у власність територіальних громад, надання дозволів на списання з балансу непридатних до використання основних засобів тощо.

Депутатами було опрацьовано й кадрові питання, а саме розглянуто проєкти рішень щодо призначення кандидатів на посаду начальника Чернігівської обласної рятувально-водолазної служби та директора комунального закладу «Регіональний ландшафтний парк «Міжріченський».

Серед багатьох важливих проєктів рішень двома з них запропоновано присвоїти звання «Почесний громадянин Чернігівської області» командиру 1-ї окремої танкової Сіверської бригади, Герою України Леоніду Ході та лікарю-отоларингологу Чернігівської обласної лікарні, кандидату медичних наук, заслуженому лікарю України Анатолію Свєтлєйшому.

По низці питань були внесені доповнення і зауваження, деякі проєкти рішень направлені на доопрацювання.

Відділ інформаційного забезпечення
виконавчого апарату Чернігівської обласної ради

]]>
На звання «Почесний громадянин міста Чернігова» номіновані четверо військових. Комісія погодила кандидатури http://monitor.cn.ua/ua/politics/94728 Цього року на присвоєння звань «Почесний громадянин міста Чернігова» номіновані четверо військових, які керували обороною Чернігова під час активних бойових дій у лютому–квітні. Політика article Tue, 13 Sep 2022 20:49:11 +0300 Комісія з питань присвоєння цього почесного звання 12 вересня погодила кандидатури.

За пропозицією Чернігівського міського голови, на звання «Почесний громадянин міста Чернігова» претендують:

  • генерал-майор ЗСУ, командувач ОК «Північ», «Герой України» Віктор Ніколюк;
  • полковник ЗСУ, командир 1-ї окремої Сіверської танкової бригади ОК «Північ», «Герой України» Леонід Хода;
  • полковник ЗСУ, командир 58-ї мотопіхотної бригади ОК «Північ» Дмитро Брижинський;
  • полковник ЗСУ, командир 119-ї окремої бригади тероборони регіонального управління Сил територіальної оборони «Північ» ЗСУ Олексій Висоцький.

Секретар Чернігівської міської ради Олександр Ломако зауважив, що традиційно, на День міста, Чернігів вшановує своїх представників, які прославляють місто своїми видатними досягненнями чи іншими діями, і вручає їм найвищу нагороду громади. 

— Почесний громадянин міста Чернігова — найвище звання, яке може надати місто, щоб вшанувати людей, які зробили значний внесок для нашого міста. І цього року через військові дії ми пропонуємо, щоб було не три, а чотири особи для нагородження і це військові.  Адже завдяки вмілому командуванню тих військових частин та добровольців, які були у місті, Чернігів вдалося вберегти і наше місто жодного дня не було в окупації, — підкреслив Олександр Ломако на початку засідання.

Питання про присвоєння цього почесного звання буде виноситися на розгляд сесії Чернігівської міської ради. Окрім цього, депутатам буде запропоновано запровадити нову нагороду — медаль «За оборону Чернігова».

— Є багато бійців, які проявили себе дуже героїчно під час подій у лютому-квітні. Тому пропонуємо на сесію винести ще питання запровадження нової нагороди — медалі «За оборону Чернігова». Для тих чернігівців, які загинули, обороняючи наше місто, або проявили найкращі свої якості під час боротьби з ворогом. Наш обов’язок — максимально вшановувати тих, хто ризикував чи віддав своє життя, — зазначив секретар міської ради

Кандидати на відзнаку "Почесний громадянин Чернігова"

Командувач військ ОК «Північ» генерал-майор Віктор Ніколюк з перших днів повномасштабного вторгнення російських військ на територію незалежної України керував обороною Чернігівщини та Сумщини. Своїми мудрими рішеннями, професійними та впевненими діями вибудував ефективну і потужну лінію фронту, забезпечив створення бойових порядків та системи вогню, зокрема, й навколо міста Чернігова, чим не допустив захоплення міста передовими загонами зс рф.

1-ша окрема Сіверська танкова бригада під командуванням полковника ЗСУ Леоніда Ходи прийняла бої на території Чернігівської області зі значно переважаючим противником та завдала вогневого ураження, що дало змогу організувати оборону на підступах до Чернігова. Протягом березня Леонід Хода вміло керував підрозділами, які здійснювали оборону Чернігова, завдаючи значного ураження по техніці та окупантам, які прийшли на українську землю, постійно перебуваючи на найважчих ділянках, де точилися бойові дії. Очолював групу, яка постійно висувалася на передній край та завдавала болісних ударів по противнику. 

З перших днів війни полковник ЗСУ Дмитро Брижинський своїми розпорядженнями підпорядкував собі підрозділи наявних складових сил оборони (нацгвардії, прикордонної служби, СБУ), чим не допустив дезорганізації системи управління у військовій та цивільній ланках. Гідно відбиваючи штурм окупантів, які застосували танки і важку артилерію, українські захисники, під командуванням полковника Брижинського, втримали свої позиції при обороні Чернігова та нанесли суттєві втрати противнику в особовому складі, броне- та автомобільній техніці.

Під загальним командуванням полковника ЗСУ Олексія Висоцького, підрозділи ТрО та батальйони, які входять до складу 119-ї бригади, маючи чіткий наказ не здавати позицій, вели повноцінні бої на околицях міста Чернігова для забезпечення захисту цивільного населення та його оборони. Спільними зусиллями бригади унеможливлення захоплення міста було реалізовано повністю.

Прес-служба Чернігівської міської ради

]]>
Антон Гармаш з Чернігівщини зробив 8000 горняток безкоштовної кави для військових http://monitor.cn.ua/ua/politics/94717 Депутат Городнянської міської ради від «Слуги Народу» має невеличку бургерну. В дні війни вона стала у пригоді захисникам Чернігівщини: Антон Гармаш зі своєю командою зробили для них понад 8000 горняток безкоштовної кави. Політика article Mon, 12 Sep 2022 21:55:39 +0300

Антон Гармаш почав свій «кавовий проєкт» одразу ж після звільнення Городні від російських окупантів. Місто знаходиться всього в 30 км від російського та білоруського кордонів, тож військові пильнують тут з особливою увагою.

 «Ми бачили, якими втомленими приходять до нас хлопці. Вони шукали каву, щоб підбадьоритися. Тоді ми і вирішили робити безкоштовну каву для них. Дізнавшись про це, мешканці громади почали залишати чайові. Більше того, і самі військові потім почали залишати кошти на каву для своїх побратимів», — розповів Антон Гармаш.

На щастя, в бургерній були певні запаси. До того ж з постачанням продуктів допомагали волонтери та жителі навколишніх сіл. Окрім кави, у закладі робили для військових випічку.

 «Хлопці до нас часто ходять. Щодня, навіть по декілька разів. Ми дякуємо їм за захист, а вони нам – за бадьорість. Так і допомагаємо, чим можемо. Бо у всіх нас спільна мета – перемога», – каже депутат від «Слуги Народу».

Пресслужба Політичної Партії «Слуга Народу»

]]>
Місцевий депутат залишається депутатом навіть в умовах воєнного стану, - політичний експерт http://monitor.cn.ua/ua/politics/94709 Представниці депутатських груп із гендерних питань «Рівні можливості» у Чернігівській обласній та міській радах взяли участь в інформаційній зустрічі з політичним експертом із питань місцевого самоврядування, виконавчим директором Агенції з відновлення та розвитку Олександром Солонтаєм. Політика article Mon, 12 Sep 2022 08:41:12 +0300 Спілкування було присвячене особливостям і можливостям діяльності місцевих рад в умовах воєнного стану. Адже через війну депутати місцевих рад опинилися в різних ситуаціях: на окупованих територіях, в евакуації в Україні та за кордоном. При цьому, проведення сесій в більшості місцевих рад після вимушеної перерви відновлено. Попри воєнний стан місцевий депутат лишається депутатом і має виконувати свої повноваження. Це стосується участі в засіданнях сесій, прийому громадян, звітності перед виборцями.

На переконання Олександра Солонтая, саме децентралізація є однією з причин надзвичайної стійкості України в цій війні.
Оскільки лідери і лідерки, які з’явилися на місцях сприяли розвитку і зміцненню громад. «Чим потужніші громади, тим стійкіша Україна», - впевнений експерт.
Він вважає, що воєнний час - період для активної громадської діяльності.
Водночас лишатися на окупованих територіях для депутатів місцевих рад і виконувати свої повноваження під прапором України часто є смертельно небезпечно, хоча є приклади, коли голови громад і депутати залишаються з людьми попри всі ризики для них.

Проведення засідань сесій онлайн - можливе. «Єдине - це питання вирішується на рівні регламентів місцевих рад та умов технічного забезпечення», - пояснює Олександр Солонтай. Тим паче, що в окремих радах засідання онлайн стали практикувати під час карантинних обмежень під час пандемії коронавірусу.

Для тих депутатів, які виїхали, участь в онлайн засіданнях сесій дозволяє виконувати свої повноваження. Якщо сесії проводяться офлайн і немає можливості бути присутніми на них, то краще скласти повноваження, поступившись колегам, які зможуть повноцінно працювати.

Ірина Синельник

]]>
Чернігівщина: 200 днів опору повномасштабній агресії http://monitor.cn.ua/ua/politics/94706 Активні бойові дії, окупація деяких населених пунктів області, облога, звільнення, поступове відновлення під час війни – і усе це за 200 днів. Політика article Sun, 11 Sep 2022 13:53:38 +0300 Начальник Чернігівської обласної військової адміністрації В'ячеслав Чаус розповів про 200 днів опору повномасштабній російській агресії. Далі наводимо текст розміщений на сайті Чернігівської ОВА.

На початку квітня Чернігівщина була звільнена від російських загарбників. Чи полишили вони область зовсім? Ні! Щодня прикордоння обстрілюють, періодично над нами літають ракети, наші військові щодня ризикують життям, відвойовуючи клаптик за клаптиком українську землю.

В області після себе російські війська залишили більше 8 тисяч зруйнованих чи пошкоджених будівель. Понад 90% - це житло. Розбиті  33 мости та переходи, пошкоджено більше 1100 км автомобільних доріг.

Тисячі понівечених доль ні в чому не винних цивільних громадян. На жаль, майже у 500 мешканців Чернігівщини вони відібрали життя. Серед них – 22 дітей.

Вони залишили  спомин про себе у вигляді тисяч вибухонебезпечних предметів на дні водойм, на полях, у лісах, в будівлях. Скрізь, де ступав кривавий чобіт.

На сьогодні Чернігівщині спільно з міжнародними партнерами та піротехніками з інших регіонів України вдалося провести експрес розмінування, вилучено понад 43 тисячі вибухонебезпечних предметів. А головне – попри все нам вдалося засіятися на рівні 90% площ від минулорічного. І в цьому вже наша велика перемога. Наразі триває збір урожаю та розпочинається посівна озимих культур.

За підтримки Кабміну (виділено 250 млн грн із резервного фонду) триває відновлення інфраструктури. Підрядні організації проводять ремонти на 79 об’єктах (охорона здоров’я – 12, об’єкти життєзабезпечення – 15, заклади освіти – 17,  багатоквартирні будинки – 18; приватні житлові будинки – 15; адмінбудівля – 1; інші об’єкти – 1). Деякі об’єкти уже готові.

Нам вже вдалося облаштувати тимчасові переїзди майже біля всіх зруйнованих мостів, відремонтувати майже 600 км дорожнього покриття. Відновлено прямий шлях із Чернігова до Києва.

Це дозволило максимально відновити логістику нашої області, полегшити доставку продовольчих товарів, необхідних будівельних матеріалів, а також  забезпечити роботу наших підприємств.

Тут – без деталізації. Адже мости та переходи є одними із пріоритетних цілей для ворожих ракет.

Маємо розроблений за дорученням Президента України Володимира Зеленського «FAST RECOVERY PLAN» – проєкт відновлення критично важливої пошкодженої інфраструктури. До нього наразі включено 6470 об’єктів соціальної сфери, критичної інфраструктури та житлового фонду, зокрема 991 – багатоповерхових та 5127 – приватних будинків.

До FAST RECOVERY PLAN внесено першочергові об’єкти, які потрібно відновити максимально швидко, щоб наша область у більш-менш нормальних умовах увійшла в осінньо-зимовий період.

Серед об’єктів першочергового відновлення 95% – саме будинки. Це і приватні помешкання, і багатоповерхові будівлі.

Чернігівщина отримала окрему фінансову підтримку від держави для відбудови ТЕЦ (майже 100 млн грн) та Чернігівводоканалу (150 млн грн), а також потужну технічну допомогу – будівельні матеріали, що розподіляються по всіх громадах, у тому числі – для Чернігова, згідно з їхніми заявками.

Яскравий приклад синергії державних коштів та громадської взаємодії (добробатів) – відбудовані дві вулиці у селі Ягідне. Відновлені і врятовані десятки будинків в інших населених пунктах та мікрорайонах обласного центру.

У модульне містечко у Новоселівці вже заселились родини, які втратили житло. На фінальній стадії будівництво таких містечок біля Чернігова (лижна база), у Новобілоуській та Новобасанській громадах. Дякуємо польським партнерам за допомогу.

До речі, за останні місяці ми провели переговори із 14 дипломатичними делегаціями. Загалом у Чернігівській ОВА контактують із майже 50 міжнародними організаціями та фондами.

Чернігівщину відвідували Надзвичайні і Повноважні Посли іноземних країн в Україні: Франції (двічі), Латвії (тричі), Іспанії (тимчасовий повірений у справах посольства), Фінляндії, Нідерландів, Великобританії, Литви, Німеччини, Туреччини, Прем’єр-міністр Норвегії.

Область підписала угоду про співробітництво з регіоном Франції Іль де Франс. Із візитом до нас приїздила президентка цього регіону Валері Пекресс.

Вже задекларували готовність брати участь у відновленні Чернігівщини Франція (до речі, регіон Іль де Франс вже готує вантаж різноманітної допомоги) та Латвія (вивчають відновлення об’єктів, в тому числі приватного житла).

Також вже розпочато відновлення 51 об’єкта соціальної інфраструктури, яке проводиться за кошти резервного фонду, міжнародних організацій-донорів, спонсорської допомоги та місцевих бюджетів.

Наразі у 42 школах та дитячих садках тривають ремонтні роботи, ще в двадцяти – плануються. До того ж, цьогоріч підготовка до нового навчального року передбачала укомплектування укриттів. Наші діти здобуватимуть якісну освіту через різні форми навчання. Із 402 середніх шкіл дистанційно працюють 60%, у змішаному режимі – 24%, решта – очно.

Попри все нам треба відновлювати і економіку регіону. Руйнувань та пошкоджень зазнали понад 80 промислових підприємств, заклади торгівлі, суб’єкти малого бізнесу, чимало аграрних підприємств. Порушена логістика, величезні проблеми із сировиною та збутом.

Тож наразі акцент зміщено з інвестицій на максимальну підтримку місцевого виробника, який значно постраждав. Місцевому бізнесу треба допомогти знайти сили стати на ноги, саме тому ОВА ініціювала створення спеціальної економічної зони. На цю ініціативу відгукнулися підприємців, її підтримали народні депутати від Чернігівщини. Чекаємо законодавчого затвердження.

На сьогодні, за нашими оцінками, відновили роботу близько 80% промислових підприємств в області та близько 60% у місті, однак більшість бізнесу працює не на повну потужність. Для порівняння: у березні бізнес в області працював на 15%, у квітні — на 25%, у травні — на 40-50% (без урахування ФОПів).

Органи влади Чернігівської області об’єднані прагненням допомагати Збройним Силам України. Під час облоги міста Чернігівська ОВА концентрувалась на конкретній допомозі військовому командуванню, після відступу росіяни – на здійснення безпекових заходів, допомозі в укріпленні кордону, підтримці військових частин із Чернігівщини, які направили туди, де зараз гаряче.

У той же час, для безпеки населення відновлена повноцінна робота системи оповіщення. Спільно з партнерами із США працюємо над її вдосконаленням. Паралельно органи місцевого самоврядування продовжують роботу щодо облаштування укриттів, забезпечення їх генераторами, створенням умов для тривалого перебування людей.

Прикордонники бережуть наш спокій на кордонах, десятки тисяч жителів області поповнили ряди ЗСУ. Величезна робота волонтерів, комунальників, лікарів, правоохоронців, освітян, людей абсолютно всіх професій, робота бізнесу – все це спільно наближає нас до перемоги. Про багато таких подій, речей та наших дій наразі говорити не можна, щоб не дати ворогу інформації.

І звісно, ми далекі від думок, що все добре. За ці місяці довелося вирішувати сотні питань, які стосувались оборони області та безпеки, відновлення, допомоги людям.

Триває війна, гинуть наші оборонці, розділяємо із родинами біль через втрати рідних та близьких.

На сьогодні Чернігівщина сильна духом, хоч і дуже зранена ворогом. Область, маючи двох ворожих сусідок – росію та білорусь – працює на відновлення та підтримує ЗСУ щодня. Мужньо, невтомно.


]]>
Медійники Чернігівщини отримали державні нагороди від Президента http://monitor.cn.ua/ua/politics/94704 Своїм Указом від 23 серпня з нагоди Дня Незалежності України Президент Володимир Зеленський нагородив орденом княгині Ольги ІІІ ступеня двох журналісток з Чернігівщини. Політика article Sat, 10 Sep 2022 14:26:03 +0300 Це головний редактор газети «Новини Городнянщини» Світлана Томаш та журналістка Суспільне Чернігів Аліна Клименко.

У п'ятницю, 9 вересня в Офісі Президента вони особисто отримали державні відзнаки.

Під час урочистої церемонії, яка відбулася в Маріїнському палаці в Києві, Глава держави подякував медійникам.

«Допомогли об’єднати Європу і весь світ, переконати невпевнених лідерів деяких держав у нашій здатності перемогти і донести, заради чого ми воюємо. Я хочу всім вам подякувати: ми виграли цю інформаційну війну. Вона ще не закінчилася, але наразі ми перемогли багатомільйонні вливання РФ в інформаційні атаки проти нас по всьому світу», — переконаний Володимир Зеленський.

Нагадаємо, Світлана Томаш під час російської окупації, в умовах неможливості виходу друкованої газети, інформувала земляків через соціальні мережі про обстановку в громаді, допомагала волонтерам.

Аліна Клименко під час обстрілів Чернігова готувала новини фактично в зоні бойових дій. Брала участь у прямих включеннях міжнародних, загальнонаціональних, регіональних марафонах, де інформувала про ситуацію в місті. Таким чином інформуючи світову спільноту про тяжке становище міста та його жителів, які опинилися в оточенні.

 

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій 
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації.
Фото пресслужби Офісу Президента

 

]]>
Який порядок проведення масових заходів на Чернігівщині? http://monitor.cn.ua/ua/politics/94680 Рада оборони області затвердила Порядок проведення масових заходів під час воєнного стану Політика article Thu, 08 Sep 2022 08:41:46 +0300

Обов’язкове погодження всіх масових заходів з органом місцевого самоврядування, а також з районною чи обласною військовою адміністрацією та надання чіткої програми – основні вимоги Порядку проведення масових заходів на території Чернігівської області в умовах правового режиму воєнного стану, який сьогодні затвердили на розширеному засіданні Ради оборони.

Такий документ, як свідчить трагічний випадок на Валу 3 вересня, вимога часу.

До слова, благодійні акції, ярмарки та інші активності стали невід’ємною частиною життя громад Чернігівщини. Для їх проведення необхідно було лише проінформувати місцевий орган самоврядування, який в свою чергу запрошував відповідні служби для забезпечення громадського порядку. 

 

На розширене засідання Ради сьогодні вперше запросили і членів Президії обласної ради. Адже був запит на інформування щодо цього кричущого випадку, а також необхідність заслухати пропозиції ОВА щодо запобіжних інструментів на майбутнє, яким і став проєкт Порядку.

Як зазначив начальник ОВА В’ячеслав Чаус, усі виставки озброєння чи військової техніки мають бути поза цим Порядком, адже у воєнний час їх не має бути взагалі.

«Демонструвати боєприпаси, техніку будемо після нашої Перемоги! – наголосив начальник ОВА. – Решта заходів, за ініціативи зокрема громадських організацій, звісно можуть бути. Адже вони об’єднують суспільство навколо благородної мети (зазвичай це збір коштів на ЗСУ чи потреби якоїсь людини). Таке єднання – додаткова зброя в боротьбі з ворогом».

Відтак, відтепер організатор за 5 днів до масового заходу має звернутися з відповідним листом до двох установ – місцевої ради та РВА чи ОВА – та отримати погодження від ОБОХ. Також організатор зобов’язаний надати чітку програму заходу; відомості про використання звукопідсилювальної чи відеоапаратури; вказати дату, час початку та тривалість заходу; мету; місце або маршрут; очікувану кількість учасників; свої контакти.

Організатори також несуть відповідальність за безпеку присутніх, тому  повинні забезпечити:

-    негайне припинення проведення масового заходу під час оголошення сигналу «Повітряна тривога», або іншого встановленого сигналу оповіщення про небезпеку, сповістити про це його учасників та організувати їх евакуацію згідно із заздалегідь розробленою та наочно розміщеною схемою і покажчиками, повідомивши їм місцезнаходження найближчої захисної споруди цивільного захисту (найпростішого укриття);

-    дотримання громадського порядку учасниками масового заходу;

-    наявність засобів першої медичної допомоги;

-    обов'язкове дотримання Правил пожежної безпеки в Україні, затверджених наказом Міністерства внутрішніх справ України від 30.12.2014 № 1417, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 05.03.2015 за № 252/26697;

-    залучення пожежно-рятувальних підрозділів для забезпечення пожежної безпеки під час проведення заходів відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 26.11.2011 № 1102 «Деякі питання надання платних послуг підрозділами Державної служби з надзвичайних ситуацій».

Довідково. Законодавчо не визначено поняття «масовий захід». Утім прийнято послуговуватися таким визначенням: «Масові заходи – це заходи громадсько-політичного, релігійного, спортивного, культурно-видовищного характеру за участю значної кількості громадян, що проводяться з нагоди відзначення офіційних (державних), професійних, релігійних свят, пам'ятних дат, а також з ініціативи політичних партій, рухів, громадських об'єднань, релігійних конфесій, громад, окремих громадян, спортивних організацій, закладів культури тощо».

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації

]]>
Владислав Атрошенко та Посол Туреччини в Україні обговорили питання відбудови Чернігова та яка допомога потрібна місту http://monitor.cn.ua/ua/politics/94655 Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко провів зустріч із Надзвичайним і Повноважним Послом Турецької Республіки Ягмуром Ахметом Гюльдере. Спілкування стосувалося допомоги, якої потребує наше місто та налагодження партнерських зв'язків Чернігова з одним із турецьких міст. Політика article Tue, 06 Sep 2022 16:20:31 +0300 Пан Ягмур Ахмет Гюльдере про мету свого візиту у Чернігів сказав наступне. 

— Туреччина підтримує Україну з різних позицій. Сьогодні ми тут аби поспілкуватися і дізнатися чим ще можемо допомогти Чернігівщині та місту. Сподіваємось, після сьогоднішньої зустрічі ми реалізуємо нові проєкти і зможемо вам допомогти. 

Владислав Атрошенко під час спілкування наголосив на тому, що Чернігів із вдячністю прийме будь-яку допомогу, яка пришвидшить його відновлення після активних бойових дій. 

— Ми нічого не просимо, але вдячні будемо за будь-яку допомогу: потрібні кошти, потрібна будь-яка допомога і ми будь-якій допомозі щиро раді, яка це допомога ви визначите самі, подивіться на свої можливості, — зазначив під час зустрічі Владислав Атрошенко. 

Також очільник Чернігова звернувся до дипломатичного представника Туреччини в Україні з проханням сприяти у налагодженні побратимських зв'язків між нашим містом та одним із міст країни поважного гостя. Таке партнерство потрібне нам як сьогодні, так і в майбутньому, після нашої Перемоги у війні. 

— Я би просив вашої підтримки в цьому. Ми були б раді знайти місто-друга в Туреччині: могли б обмінюватися досвідом, спілкуватися, товаришувати. Війна не вічна. Народ перемогти неможливо. Так, росія більша країна і військово більш потужна, але росіяни не розуміють наскільки сильний спротив, люди єдині в тому, щоб дати відсіч ворогу і цю війну росія, рано чи пізно, програє. І якщо у нас буде місто-побратим у Туреччині, то ми вже після війни зможемо бути максимально корисними один одному. Тому, якщо буде змога і ваша можливість сприяти в цьому, то ми будемо дуже щасливі. 

Після офіційного спілкування поважні гості разом із Чернігівським міським головою відвідали КП "Чернігівводоканал" та школу №21. Це одні із тих об'єктів, які зазнали серйозних руйнувань під час активних бойових дій

Зазначимо, що у Чернігові біля міської лікарні №2 у пересувному трейлері кухарі з Туреччини готують гарячі страви для всіх, хто їх потребує. Це гуманітарна місія AFAD – Директорату з надзвичайних ситуацій Туреччини.  За півроку великої війни в Україні вони встигли попрацювати для переселенців у західних регіонах, а також мешканців найбільш постраждалих від російської агресії міст Київщини. Цю локацію у рамках свого візиту також відвідав Надзвичайний і Повноважний Посол Турецької Республіки Ягмур Ахмет Гюльдере

Прес-служба Чернігівської міської ради

]]>
U-LEAD допомагає Чернігову налагодити співпрацю із французьким Реймсом http://monitor.cn.ua/ua/politics/94592 Чернігів за підтримки U-LEAD налагоджує партнерство із французьким Реймсом. 30 серпня відбулась перша онлайн зустріч голів громад. Владислав Атрошенко обговорив з Арно Робіне, мером Реймса перші кроки у співпраці. Політика article Thu, 01 Sep 2022 13:21:14 +0300

У Чернігові росіяни знищили частину міської інфраструктури, 863 багатоповерхові житлові будинки та понад 2000 приватних осель чернігівців зруйновані. Сьогодні громада відновлюється, Реймс має досвід такої роботи, адже після Першої світової війни був у схожих умовах.

«Ми бачимо багато паралелей між нашими містами. Ми маємо схожу історію, - зазначив мер Реймса Арно Робіне - У нас теж є схожий сумний досвід – Реймс, як і Чернігів, також отримав статус міста-героя і мав пройти через процес відновлення після масштабних руйнувань під час Першої світової війни. У цьому процесі нас масово підтримали наші партнери та друзі, і ми вважаємо своїм обов’язком надати таку ж підтримку тепер і українцям».

Це була перша зустріч, її мета - налагодити контакт та знайти спільні ідеї. Посадовці обговорили можливі проєкти у сфері водопостачання та водоочищення, підтримки молоді та дітей, роботи з архівами в обох містах, розвитку туризму та культури, особливо з огляду на кандидатуру Реймса на Культурну Столицю Європи 2028 року. Владислав Атрошенко розповів про розвиток міста до 24 лютого і про наслідки російської агресії.

“Нам важливий ваш досвід та технології у цьому процесі. Нас чекає складна зима, війна ще триває, але ми маємо вистояти й відбудувати місто. Ваша підтримка важлива”, - вважає Владислав Атрошенко.

Перша зустріч була організована за підтримки U-LEAD. Заступник директора Програми «U-LEAD з Європою» від GIZ Андрей Хорват підтримав зусилля громад до співпраці. 

«Будуємо спільно мости довіри, допомагаємо громадам знайти саме тих європейських партнерів, разом з якими реалізовуватимемо спільні проєкти», - Андрей Хорват, звернувся заступник директора Програми “U-LEAD з Європою».

Програма ULEAD з Європою активно сприяє розвитку таких ініціатив. Це створює нові можливості для громад України. Передусім у процесі залучення допомоги на відновлення інфраструктури та гуманітарні проєкти. Крім того, нові добросусідські стосунки дозволяють налагодити сталі культурні, освітні та економічні зв’язки.

Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає на потреби громадян, та розширює можливості громад.

]]>
Основні рішення Ради оборони області: тривалість комендантської години, відміна світломаскування та повернення дорожніх знаків http://monitor.cn.ua/ua/politics/94572 На порядок денний Ради оборони області сьогодні було винесено чотири питання. Політика article Tue, 30 Aug 2022 22:02:01 +0300 Зокрема мова йшла про рамки комендантської години.

Наразі вона залишатиметься у визначених раніше рамках: 23:00 – 4:00, однак скасовано режим світломаскування. Останнє рішення не стосується об’єктів військової та критичної інфраструктури.

Тривалість активного вуличного освітлення визначатиме кожна громада.

Розпочнеться відновлення дорожніх знаків на всій території області, окрім 40-ка кілометрової зони від кордону з росією та білоруссю.

У такій же зоні не працюватимуть і навчальні заклади, їх перелік теж було затверджено сьогодні. 

Додатково розглянуто низку безпекових питань, пов‘язаних з життєдіяльністю області, які не є публічними.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації

]]>
У День пам'яті захисників України родинам загиблих передали державні нагороди їх рідних http://monitor.cn.ua/ua/politics/94553 "29-го серпня і щодня ми маємо пам'ятати про всіх, хто віддав своє життя за незалежність. Пам'ятати і робити все, аби наблизити день нашої перемоги", – наголосив начальник ОВА В'ячеслав Чаус на урочистостях з нагоди Дня пам'яті захисників України, які загинули в боротьбі за її незалежність, суверенітет і територіальну цілісність. Політика article Mon, 29 Aug 2022 12:08:32 +0300 Спільно з головою Чернігівської обласної ради Оленою Дмитренко та начальником Державного науково-дослідного інституту випробувань та сертифікації озброєння та військової техніки полковником Геннадієм Пєвцовим начальник ОВА поклав квіти до пам'ятного знаку.

Цього дня родинам загиблих представників Інституту було передано державні відзнаки їх рідних.

Орденом «За мужність» ІІІ ступеня нагороджено майстра-майора Барца Володимира Миколайовича, капітана Кузнецова Олексія Сергійовича, майстра-сержанта Полегенька Олега Леонідовича.

"Вони назавжди в наших серцях. Вони завжди поряд з вами", – звернувся до родин В'ячеслав Чаус.

Геннадій Пєвцов акцентував, що героїчна загибель представників Інституту – чергове підтвердження того, яку високу цінну мусимо платити за свободу.

Зібрання переглянуло музично-хореографічний перфоманс «Сни Сонця війни» та долучилося до поминальної літії у Катерининській церкві.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації
]]>
29 серпня — День пам’яті загиблих захисників України http://monitor.cn.ua/ua/politics/94552 Щороку 29 серпня в Україні відзначається День пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України. Політика article Mon, 29 Aug 2022 12:04:19 +0300 Цей день встановлено Указом Президента України від 23 серпня 2019 року № 621 для увічнення героїзму військовослужбовців і добровольців, котрі віддали життя за батьківщину, як нагадування про одну із найкривавіших подій війни на сході України – Іловайську трагедію.

29 серпня 2014 року під час виходу сил АТО з оточення під Іловайськом російське керівництво порушило домовленості і ворожі збройні сили впритул розстріляли з важкого озброєння колони українських військових. Таке віроломне вбивство кваліфікується міжнародним гуманітарним правом як воєнний злочин. Тоді полягло 366 українських воїнів, 429 зазнали поранень, 158 зникли безвісти, 300 опинилися в полоні.

Смертельний для наших захисників «зелений коридор» пролягав через поля із соняшниками. Саме під ними сотні українців поклали в боротьбі з ворогом свої життя на вівтар свободи, гинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України. Тож символом Дня пам’яті захисників України стала квітка соняха.

На вшанування пам’яті загиблих військовослужбовців Збройних Сил України на території Міністерства оборони України відкрито меморіальний комплекс – Зала пам’яті захисників України.

Її спеціально розташовано таким чином, щоби й військовослужбовці, працівники Міноборони та Генерального штабу, й пересічні громадяни могли зайти до Зали та віддати шану своїм захисникам.

Біля споруди Зали пам’яті облаштовано церемоніальний майданчик із Дзвоном Пам’яті та Стелою, у якій вмонтовано осколки снарядів.

У середині Зали пам’яті, на спеціальному подіумі, розміщено Книгу пам’яті з іменами загиблих.

Структура Книги побудована за принципом календаря: один розворот – один день, де згадуються всі загиблі у цей день за всі роки.

Україна сьогодні переживає найбільше випробування в своїй новітній історії – збройну боротьбу за незалежність і територіальну цілісність проти російського агресора. У цій війні ми вже маємо тисячі загиблих і поранених мужніх оборонців. Вони стоять в одному ряду з поколіннями борців за волю і державну самостійність.

Воїни Русі-України, лицарі Костянтина Острозького, козаки Петра Сагайдачного, Богдана Хмельницького та Івана Мазепи, воїни Армії Української Народної Республіки та Галицької армії Західно-Української Народної Республіки, Антигітлерівської коаліції часів Другої світової війни, Української Повстанської Армії мужньо здобували героїчні перемоги і віддавали свої життя за українську землю.

Український народ завжди з повагою ставився до своїх героїв, мав традицію поховання та увічнення полеглих. Віра і впевненість у тому, що у випадку загибелі на полі бою держава не забуде, а жертовність буде пошанована є дуже важливою складовою підняття морального духу військовослужбовців. Вшанування пам’яті борців і популяризація подвигів на державному рівні є вкрай необхідним завданням також і для формування національної ідентичності.

У сучасній російсько-українській війні попри велику кількість втрат маємо і першу історичну перемогу – згуртовану націю, готову боротися за права і свободу. Вперше за довгі десятиліття Україна може опертись на широку підтримку громадян, бо захищати державу зголосились мешканці всіх, без винятку, регіонів нашої країни.

Серед захисників Батьківщини, в тому числі серед полеглих воїнів, також є уродженці та мешканці тимчасово окупованих окремих районів Донецької, Луганської областей та Криму. Відтак, перед державою відкриваються унікальні можливості для консолідації громадян довкола ідеї збереження державності, примноження її сил, матеріальних та духовних багатств.

Україна щодня пам’ятає воїнів, які поклали своє життя за її волю та незалежність, але цей день – для гідного вшанування їхньої пам'яті.

День, коли кожен українець може подякувати загиблим захисникам та виявити пошану, вдягнувши символічний сонях пам'яті та схиливши голову під час хвилини мовчання.

Це найменше, чим ми можемо віддячити загиблим захисникам за мир у наших домівках та захист. Адже герої живі, поки жива пам’ять про них.

За матеріалами Українського інституту національної пам’яті

]]>
У Чернігові ветерани визвольної боротьби і громадськість відзначили День Незалежності України http://monitor.cn.ua/ua/politics/94523 24 серпня, між повітряними тривогами, в Чернігові біля меморіального каменю «Борцям за волю України» проведено урочистий захід святкування Дня Незалежності України. Політика article Fri, 26 Aug 2022 09:30:19 +0300 Його, з урахуванням всіх обставин і вимог війни, організували регіональне представництво Українського інституту національної пам’яті, Національний архітектурно-історичний заповідник «Чернігів стародавній», міська організація Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Т.Г. Шевченка, обласна організація НРУ за сприяння Чернігівської єпархії Православної Церкви України.

У святкуванні взяли участь і ветерани визвольної боротьби 1988-1991 років, борці за Незалежність України в XX столітті. Серед них назвімо: Валентина РАЛЬЧЕНКА, члена Руху із 1989 року, члена Крайової Ради НРУ з 1990 року; Олену КИЯШКО, журналістку, громадську діячку; Анатолія ШАЦЬКОГО, члена Української Гельсінської спілки з 1989 року, члена Української республіканської партії та НРУ з 1990 року.

Отець ВОЛОДИМИР у співслужінні зі священиками Чернігівської єпархії ПЦУ відправили поминальну панахиду за борців за Незалежність України всіх часів, сучасних Захисників України. Вони помолилися за перемогу України у війні з російським агресором, її успішний розвиток після завершення цього важкого випробування.

«Символічно, що у жовтні 1992 до ми встановили цей пам’ятний камінь «Борцям за волю України» на честь всіх Героїв, які крок за кроком століттями і десятиліттями наближали відновлення нашої незалежної держави. Тепер він символізує органічний зв’язок борців за волю минулого з сучасними Героями безкомпромісної та переможної боротьби з російським агресором», — вказав, відкриваючи короткий імпровізований урочистий мітинг, Сергій ЧЕРНЯКОВ, модератор заходу, вчений секретар Національний архітектурно-історичний заповідник «Чернігів стародавній», борець за Незалежність України в XX столітті, член Руху з 1990 року.

«Україна обов’язково переможе російського агресора, адже добро завжди перемагає зло», — наголосив Роман Кіник, настоятель Кафедрального собору святої великомучениці Катерини, секретар Чернігівської єпархії ПЦУ.

«Україна вже в повній мірі почала усвідомлювати себе повноцінною нацією, повністю незалежною державою, вона поважає себе і примушує ворогів поважати її. Ми всі віримо в перемогу у війні з російським агресором і кожний на своєму місці за минулі десятиліття зробив свій внесок у цю справу. Важливою умовою такого позитивного результату є знання власної історії. Дорогі друзі, соратники, побратими та однодумці! На цьому не зупиняємося. Бо той, хто знає справжню історію своєї країни та вивчає її уроки, буде успішно будувати успішне та щасливе майбутнє своєї країни», — зауважив Сергій БУТКО, представник Українського інституту національної пам’яті в Чернігівській області, борець за Незалежність України в XX столітті, делегат Установчого з’їзду Руху 8-10 вересня 1989 року, член НРУ з 1990 року.

«Цьогорічне святкування Дня Незалежності та перше святкування Дня Української державності під час великої війни з російським імперіалізмом потужно і голосно показало і нам, і всьому світові, що маємо тисячолітню традицію Українського державотворення, ми – повноправний й поважний член світового співтовариства. За це віддали впродовж століть та зараз віддають свої життя найкращі сини і доньки нашої Вітчизни. Вічна пам’ять і вдячність кожному з них!», — заявив Андрій ГЛУХЕНЬКИЙ, голова Чернігівської міської організації Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Т.Г. Шевченка, завідувач відділу наукових досліджень печер та пам’яток археології Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній».

«Одною з важливих складових майбутньої перемоги над російським агресором є пам’ять не тільки про перемоги та героїчні вчинки борців за волю України, а також гіркі уроки минулого. Так, важливо не розслабляючись працювати над подальшим зміцненням міжнародної підтримки нашої держави, мати не тільки надійних партнерів, а головне союзників для сталого, успішного і безпечного майбутнього нашої країни. Друге. Важливо одночасно і першу чергу покладатися на самих себе в обороні та мирному розвитку», — попередив Сергій СОЛОМАХА, борець за Незалежність України в XX столітті, один із засновників Чернігівської Крайової організації Руху в липні 1989 року, депутат Чернігівської міської ради в 1990-1994 роках, секретар демократичної депутатської групи «Чернігів», секретар комісії міської ради з розслідування «ГКЧП».

Учасники поклали квіти до меморіального каменю «Борцям за волю України», а завершили святкування виконанням Гімну України.

Сергій Горобець, Український інститут національної пам’яті

P.s. Відповідно пунктів 16 і 19 частини 1 статті 1 Закону України «Про правовий статус та вшанування пам’яті борців за незалежність України у XX столітті» борцями за незалежність України у XX столітті визнаються особи, які брали участь у складі Української Гельсінської спілки (групи) (УГС, УГГ) та Народного Руху України за перебудову (Народного Руху України) до 24 серпня 1991 року.

]]>
Український Ніжин та латвійське місто Прейлі підписали угоду про співдружність та співпрацю http://monitor.cn.ua/ua/politics/94511 У 2016 році за ініціативи народного депутата Олександра Кодоли було укладено Протокол про співпрацю між місцевим самоврядуванням Прейльського краю та місцевим самоврядуванням міста Ніжина. Політика article Wed, 24 Aug 2022 10:56:52 +0300 Відтоді Ніжин та латвійське місто Прейлі почали співпрацю у сфері освіти та культури. Вже кілька років поспіль місцеве самоврядування міста Прейлі та депутати Латвійського сейму організовують відпочинок для дітей з Ніжина.

В умовах повномасштабної збройної агресії рф щодо України, з перших днів громада Прейлі надавала гуманітарну допомогу нашому місту, чим довела свою солідарність з українським народом

Днями керівники Прейльского краю та Ніжина уклали угоду про партнерство, співдружність та співпрацю, яку в урочистій атмосфері підписали голова Прейльської повітової ради Арійс Вуканс та міський голова Ніжина Олександр Кодола. Підписана угода має на меті обмін досвідом в освіті, культурі, мистецтві та спорті менеджменті, запозичення позитивного досвіду з питань місцевого самоврядування, реалізацію спільних програм у соціальній сфері тощо. Сторони також зобов'язалися реалізувати спільну програму соціальної підтримки, розробку проектів сприяння економічному розвитку, посилення обміну інформацією тощо.

Прейлі згідно з угодою надаватиме підтримку самоврядуванню міста Ніжина, а також допомогу українським біженцям, які знайшли прихисток у Латвії.
 
 
Ніжинська міська рада
 


]]>
На Чернігівщині майорить Державний прапор http://monitor.cn.ua/ua/politics/94502 День Державного Прапора у Чернігівській області розпочався неспокійно. Політика article Tue, 23 Aug 2022 19:04:13 +0300 Та це не завадило громадам у кожному населеному пункті підняти на найвищих щоглах синьо-жовті символи нашої державності, об’єднуючи всю Україну.

Адже Державний прапор був і залишається символом свободи та волі, віри й сили, честі та гідності, української незалежності й великого майбутнього нашої країни.

Так, із самого ранку синьо-жовтий стяг замайорів у Крутах, де понад сто років тому була перегорнута одна з найгероїчніших, водночас найтрагічніших, сторінок нашої історії.

Участь у заході взяв начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус разом зі своєю заступницею Жанною Шерстюк.

Замайорів прапор в усіх громадах нашої області. У деяких урочисте підняття, зважаючи на безпекову ситуацію, відбулося напередодні.
Чернігів
Чернігівська РВА 
Ніжин 
Прилуки 
Новгород-Сіверський
Городня (урочистості відбулися напередодні)
Батурин

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації


]]>
У Чернігові відбулася урочиста церемонія підняття Державного Прапора України http://monitor.cn.ua/ua/politics/94501 У вівторок, 23 серпня, Україна відзначає День Державного Прапора. У Чернігові цього дня відбулася урочиста церемонія підняття синьо-жовтого стяга. Політика article Tue, 23 Aug 2022 18:59:41 +0300 Захід був проведений за обмеженої кількості присутніх — представників міської та обласної рад, Чернігівської ОВА, священнослужителів, військових, громадськості. 

— Цього року військовий стан, особливо підвищена увага до цих днів, 23-25 серпня, є розпорядження про відміну масових заходів. Але повагу до нашого державного символу ми маємо показувати як представники місцевої та державної влади. Тому ми вирішили без анонсів, без запрошення великої кількості людей, в швидкому режимі, до 10 хвилин, цей захід провести. Це робиться для того, аби продемонструвати нашу повагу, в першу чергу, до воїнів, які зараз під цим прапором боронять нашу державу. Я думаю, ми ще відсвяткуємо на Красній площі нашу Перемогу з усіма необхідними атрибутами і піднімемо ще раз прапор, але всьому свій час, — розповів перед початком заходу секретар Чернігівської міської ради Олександр Ломако. 

Офіційний захід розпочався з хвилини мовчання. Присутні вшанували захисників та захисниць України, мирних жителів, які загинули внаслідок збройної агресії російської федерації проти України. 

Кольорами сміливості, назвав поєднання синього та жовтого на нашому прапорі, секретар Чернігівської міської ради Олександр Ломако під час свого виступу. 

— Сміливість має два кольори — сьогодні про це знає увесь світ. І ці кольори майорять на Красній площі Чернігова. Вони в душі кожного ураїнця. Поєднання цих кольорів символізує нашу свободу, нашу гідність, нашу незалежність. 

Цей прапор — наш оберіг. Сьогодні під ним українці знову борються за нашу свободу, нашу незалежність і цей прапор символізує цю боротьбу.

Цей прапор сьогодні здіймається з гордістю в багатьох столицях світу. Світ об'єднався на підтримку України саме під жовто-блакитним прапором. І такої сміливості, яку сьогодні демонструють українці, її вже давно немає ніде у світі. 

Нам є чим пишатися. Завтра — 24 серпня. Шість місяців від початку широкомасштабної агресії рф проти України і 31 рік із дня проголошення Незалежності нашої держави.  Сьогодні як ніколи ми чудово розуміємо, що боротьба за нашу незалежність триває саме зараз і ми переконані в нашій перемозі.

Ми сьогодні схиляємо голови перед всіма поколіннями українців, які боролися за незалежність і, в першу чергу,  перед нашими героями, нашими воїнами, які зараз цю незалежність знову виборюють.  Повторюсь, в нашій історії було дуже багато моментів і сторінок, коли за наш прапор, за нашу мову, українців саджали в тюрми, вбивали, знищували як націю. Так, це було в нашій історії.  Незалежність не стала для нас подарунком, але ми маємо дивитися вперед, вірити в світле майбутнє нашої нації, адже ми — нація переможців. І під цим прапором ми побачимо ще багато наукових відкриттів, спортивних перемог, перемог на культурному фронті, перемог, якими пишатимуться наші діти. Але головна перемога чекає нас на фронті і після неї ми маємо багато працювати, аби збудувати і розбудувати нашу країну, якою будуть пишатися. 

Під звуки Державного гімну синьо-жовтий стяг урочисто підняли військовослужбовці та військовослужбовиці чернігівського гарнізону

Прес-служба Чернігівської міської ради

]]>
Ми ніколи не визнаємо чужих кольорів на своїй землі й завжди готові захистити синьо-жовтий стяг – Президент http://monitor.cn.ua/ua/politics/94495 У День Державного прапора Президент України Володимир Зеленський взяв участь в урочистій церемонії підняття синьо-жовтого стяга. Політика article Tue, 23 Aug 2022 18:17:41 +0300 У присутності Глави держави було піднято найбільший прапор країни, розташований на території Меморіального комплексу «Національний музей історії України у Другій світовій війні» в Києві.

Урочисте підняття відбулося в супроводі військового оркестру.

Пролунав Державний гімн.

Рота почесної варти пройшла маршем.

Під час виступу Президент зазначив, що кожного року незадовго до Дня Незалежності український народ віддає шану одному з найголовніших своїх символів та одній із найбільших святинь – Державному прапору України.

«Поєднання двох кольорів, які ми неймовірно любимо, бережемо й ніколи не проміняємо на жодні інші. Ніколи не визнаємо чужих кольорів на своїй землі й у своєму небі. І завжди готові захистити свій синьо-жовтий стяг», – сказав Володимир Зеленський.

Глава держави оголосив хвилину мовчання для вшанування пам'яті героїв, які віддали свої життя за ці кольори.

Президент зауважив, що наш прапор багато пройшов і багато де побував. Зокрема, його вносили в парламент у день проголошення незалежності України, він був у космосі разом з Леонідом Каденюком, на Північному полюсі з нашими полярниками, підкорював Еверест. Синьо-жовтий стяг також був зіркою на сценах у Стамбулі, Стокгольмі й Турині, коли в нього загорталися українці, які здобули перше місце на Євробаченні, переможно здіймався вище за прапори інших держав на Олімпійських іграх в Атланті, Сіднеї, Пекіні, Лондоні та багатьох інших містах світу.

«Він також побував на Олімпіаді-76 у Монреалі, коли під час півфінального матчу між збірними СРСР та НДР з футболу на поле вибіг представник української діаспори в Канаді Данило Мигаль. У вишиванці та із синьо-жовтим прапором він станцював гопак. Він завжди мріяв передати цей прапор в Україну. Сьогодні це нарешті сталося. І цей легендарний прапор буде піднято сьогодні на відкритті чемпіонату України з футболу», – розповів Володимир Зеленський.

Президент також наголосив на тому, що синьо-жовті кольори були на броні й біля серця українських воїнів, коли вони у 2014 році звільняли Краматорськ, Слов’янськ, Маріуполь та десятки інших міст, а у 2022-му – Київщину, Чернігівщину, Сумщину та інші наші окуповані землі.

«Він був свідком народження світового шедевра й наживо чув, куди має йти «русскій воєнний корабль». Зараз – кожен на своєму місці: наш прапор повернувся на острів Зміїний, а крейсер «Москва» пішов заданим курсом», – зазначив Глава держави.

Президент висловив переконання, що синьо-жовтий прапор знову замайорить там, де він має бути по праву.

«В усіх тимчасово окупованих містах і селах України. Окупованих – тимчасово. Замайорить – назавжди. У Мелітополі, над площею Перемоги. Там, де не може бути прапора тих, хто програє війну. Там буде синьо-жовтий. У Херсоні, над площею Свободи. Там не може бути прапора тих, хто не знає, що таке свобода. Там буде синьо-жовтий», – сказав Володимир Зеленський.

Президент наголосив, що український стяг знову буде на Азовському проспекті в Бердянську, на Зеленій алеї в Скадовську, над АЕС в Енергодарі та над Каховською ГЕС, на Аджигольському маяку й на Савур-Могилі, на берегах Сіверського Дінця, Кальміуса, біля Олешківських пісків.

«Там не може бути прапора тих, хто вперше чує ці назви. Там буде синьо-жовтий. І в Криму. В Ялті, у Керчі, Джанкої, Сімферополі, на Ай-Петрі. Український і кримськотатарський прапори. І хоч би як хтось намагався перекрутити історію, саме ці кольори історично пов'язані з Кримом», – наголосив Глава держави.

Синьо-жовтий стяг також буде в Лутугиному, над Будинком культури імені Тараса Шевченка, в Лисичанську, над Палацом культури імені Володимира Сосюри, бо поруч із цими іменами не може бути іншого прапора, переконаний Володимир Зеленський.

«Наш стяг знову майорітиме в Міловому, біля Дзвона пам’яті й меморіалу переможцям нацизму. І буде в Сєвєродонецьку, поруч із пам’ятником козакам. Там не має бути прапора тих, хто не має нічого спільного ні з першими, ні з другими. Там буде синьо-жовтий. Наш український прапор. Наш оберіг. Оберіг України. Від землі до неба! З Днем Державного прапора», – резюмував Президент.

Згідно з Конституцією, державними символами України є Державний прапор, Державний герб і Державний гімн України. Державний прапор – стяг із двох рівновеликих горизонтальних смуг синього й жовтого кольорів.

 

Офіційне інтернет-представництво Президента України

]]>
Василь Чепурний: "181-й ранок Широкої війни" http://monitor.cn.ua/ua/politics/94493 Ні, вчора "ювілейний" 180-й ранок я не проґавив - просто був дуже зайнятий: отримував свою частину накладу книги "Сто днів Широкої війни", розсилав перші замовлення - книга поїхала в Київ, Брюховичі, Чернівці, Городню, Запоріжжя, Куликівку. Політика article Tue, 23 Aug 2022 09:37:19 +0300 А ще інтерв'ю на обласному радіо з нагоди книги, домовився про її реалізацію у Будинку книги...

Це наче приватна справа, але книга моя зовсім не приватна - тому й згадую про це тут.

...А ранок цей приходить у тривозі: при ненависті росіян до всього українського, крім дармового борщу, при любові Путіна до важливих дат, ми всі тривожно наслухаємо: чи дадуть нам спокійно відзначити День прапора і День Незалежности? Якщо в Чорному морі чекають лихої години 28 ракет "Калібрів", якщо сумирну Білорусь росіяни нашпигували ракетами, на нас націленими. Але - знов питання до інформаційної політики держави - для чого так бездумно все це нагнітати, по 5 разів на день чи й більше розказуючи про всякі там ешелони  з Улан - Уде? Ні, не треба заколисувати, але й накручувати населення нащо?

Масові заходи на День Незалежности відмінені. Замість параду на Хрещатику - виставка розбитої російської агресивної техніки. Зате міністр культури Ткаченко недолуго крутить якусь непристойну фігуру з трьох пальців, намагаючись, бідака, зобразити тризуб. Некультурний міністр культури, бо йому чужа українська культура. Українське прізвище маскує неукраїнську суть.

І всі обговорюють  підрив рашистської нацистки - доньки такого ж нациста Дугіна. Звісно, це не справа українських рук, хоча ФСБ вже приписало українським націоналістам.

Дрібна вона для української диверсії, але добре, що це сталося у Підмосков'ї, щоб росіяни боялися. Звісно, швидше всього, це справа рук самих росіян - для нагнітання. Так як убили в Києві українофоба Бузину - щоправда, не вийшло це пов'язати зі злобними українськими націоналістами, а тут пробують. Вбивство Політковської на день народження путіна викрити не можуть, вбивство Нємцова у центрі москви розслідувати не можуть, а тут - на третій день уже знають, ну-ну... Щоправда, є ще нюанс - вбивство Дугіної взяла на себе якась "Національна русская армія". Назвати її РОА у ФСБ не посміли, а шкода... Проте, попри вигадку цієї "армії" в надрах спецслужб, бува так, що штучно створене починає жити своїм життям...

Проминулі ж десять днів були гірко-радісними для українців, бо нарешті наші стали досягати Криму, який окупант об'явив мало не сакральною своєю територією. Український безпілотник пробив дах штабу Чорноморського флоту Росії, паніка в Євпаторії і Судаку, удару біля Джанкоя і за 20 км від Сімферополя, щось горіло у морі біля Алушти і - цим Україна зриває спроби Ердогана посадити Зеленського і Путіна за стіл переговорів. Про що можуть бути переговори, якщо Україна воює 180 днів - у рази довше, ніж воювали проти Третього Рейху Франція, Польща і Данія разом узяті?!   

... А берези вже сіють дрібнесеньке жовтаве насіння і чорногузів нема вже днів зо три - таки розповідь про їх відлітання на Успіння Божої Матері просто красива легенда.

Проводять останні наради перед відльотом у вирій ластівки. А українці лишаються боронити свою землю і долю своїх дітей, не забуваючи після молитви до Господа внести благодійну лепту армії, яка за фактом вже є найсильнішою армією Європи .

]]>
В’ячеслав Чаус головам громад: Ми в одному човні. Щоб втриматися на плаву, маємо гребти синхронно http://monitor.cn.ua/ua/politics/94487 З держбюджету виділено 135,7 млн гривень на будматеріали для першочергових аварійно-ремонтних робіт на об’єктах, які пошкоджені внаслідок бойових дій. Політика article Tue, 23 Aug 2022 09:11:37 +0300 Профільний департамент ОВА закуповує необхідне та передає громадам.

Проблемні питання, які виникають у цьому процесі, обговорював сьогодні начальник ОВА В’ячеслав Чаус, його перший заступник – Костянтин Мегем, директор Департаменту  енергоефективності, транспорту, зв’язку та житлово-комунального господарства ОВА Володимир Кривенко з очільниками громад, які найбільше постраждали.

–    Наразі є проблема лише з покрівельним матеріалом. Шифер – дефіцитний, тож його можемо взяти не більше 3 тисяч листів на місяць. Скла достатньо. Більш того, в межах Чернігівського району є безкоштовна доставка, далі – за оплату пального, – повідомив Володимир Кривенко.

Звісно, покрити всі потреби одразу не вийде. Тож громади ділили свої потреби на кілька заявок. Деякі вже пішли на друге коло, деякі досі не забрали зі складів того, що замовляли першого разу. Причина  – складнощі з доставкою. Допомоги з цим шукатимуть зокрема спільно з місцевими підприємцями.

–    Ми в одному човні. Щоб втриматися на плаву, маємо гребти синхронно. Як це має бути на практиці: держава виділила кошти на будматеріали – ОВА закупила – громади забрали та роздали – люди відремонтували своє житло. Процес треба максимально налагодити, бо в цьому зацікавлені усі. Матеріали точно не мають лежати на складах, якщо його потребують люди, – акцентував В’ячеслав Чаус. 

Окрім того, начальник ОВА наголосив на чіткій поадресній фіксації виданих матеріалів. Це допоможе уникнути непорозумінь у суспільстві, а органам влади дозволить краще розуміти реальну ситуацію з потребами та вже зробленим.

Голови громад зазначають, що доводиться пояснювати людям, що будматеріали призначені не для майже вщент зруйнованого житла, а для будинків, які потребують ремонту. 

Для тих, хто залишився зовсім без даху над головою в громадах, спільно з ОВА шукають інші варіанти: встановити модульні будинки, виплатити грошову компенсацію. Зазвичай з такими запитами органи влади звертаються до міжнародних благодійних фондів.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації

]]>
Поліція перевіряє факти можливих зловживань щодо петиції на підтримку діючого мера Чернігова http://monitor.cn.ua/ua/politics/94481 Поліція Чернігівщини повідомляє, що розслідує факти ймовірних зловживань під час голосування за петицію на сайті Президента України. Політика article Mon, 22 Aug 2022 18:46:01 +0300 Протягом останніх тижнів до поліції надходили численні повідомлення про те, що за підпис на сайті Президента України під зверненням на підтримку діючого мера Чернігова громадянам пропонують грошову винагороду та продуктові набори.

Поліція перевіряє кожне повідомлення від громадян та виявлену в мережі Інтернет інформацію про ймовірні зловживання. Відомості про подію внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками злочину, передбаченого частиною 2 статті 364 Кримінального кодексу України (зловживання владою або службовим становищем).

Досудове розслідування триває.

Поліція Чернігівської області

]]>
На Чернігівщині заборонили будь-які масові заходи до Дня Незалежності http://monitor.cn.ua/ua/politics/94474 З 22 до 25 серпня в Чернігівській області заборонили проведення будь-яких масових заходів. Політика article Mon, 22 Aug 2022 17:11:50 +0300 На цьому наголосив очільник Чернігівської ОВА В’ячеслава Чаус.

«Часові рамки комендантської години змінюватися не будуть. Прошу неухильно дотримуватися вже існуючих: 23:00 — 4:00 (Городнянська ТГ з 22:00 до 5:00)», — заявив Чаус.

Начальник Чернігівської ОВА пояснив, що протягом трьох діб заборонено проводити масові заходи, а також закликав не нехтувати сигналами повітряної тривоги.

]]>
Чи існує загроза масованих ракетних обстрілів до Дня Незалежності? http://monitor.cn.ua/ua/politics/94458 У новому випуску "Воєнного часу" Михайло Жирохов розповів про гарячу ситуацію на Донбасі, втрату росіянами своїх переваг, реальність ракетної загрози до Дня Незалежності і перекидання білорусами до кордонів зенітно-ракетних систем С-300 і С-400. Політика article Sat, 20 Aug 2022 10:51:49 +0300 Щодо загрози з боку білорусі

- Потрібно сказати, що війська вони не концентрують, вони тільки продовжують навчання. І ті речі, які відбуваються на кордоні вони вкладаються в загальну картинку військових навчань. Єдине, що на цьому тижні було повідомлення від ресурсу "Білоруський Гаюн", що на Зябрівку перекидують велику кількість зенітних ракет. Але це зенітні ракети, які використовуються виключно для того, щоб збивати літаки. Хоча росіяни використовують С-300 на Харківщині, на Миколаївщині, але це такий вимушений з їх сторони крок. При цьому ці ракети не можуть літати більше ніж на 20-30 км, тому збирання їх в Зябрівці від якої до кордону 7 км і далі ще не зрозуміло. І точність цих ракет викликає питання. Наприклад, можна попасти в ціль футбольне поле, - зазначив Михайло Жирохов.

Щодо ракетної загрози до Дня Незалежності

Головне правило наступного тижня: чуєте сигнал тривоги - мерщій в укриття. Не ігноруйте.

- Ті півроку, які ми воюємо, постійно надходить інформація загрозу. Ми пам'ятаємо 2 травня, 9 травня та інші дати. Ця інформація постійно поширюється. Звісно, що росіяни можуть вдарити в будь-який день. І очікувати, що вони будуть намагатися бити 23-24-го і 25-го, це очевидно. Куди вони будуть бити? Можливо по Києву, можливо по обласним центрам. Але вони можуть це зробити в будь-який день. Що треба сказати? Треба не ігнорувати сигнали повітряної тривоги, - підкреслив воєнний експерт.

За його словами наступний тиждень буде непростим.

- Без бойових дій не обійдеться. 24 серпня в Україні святкують День Незалежності. Росіяни за вісім років війни на Донбасі завжди на ці дні посилювали обстріли. Але я думаю, що наш Генеральний штаб готовий до цього і будемо мати надію, що таких масованих ударів, як були у лютому березні не буде, - зазначив Михайло Жирохов.

 

Час Чернігівський

]]>
Росіяни готують порцію гадощів на 24 серпня: під прицілом опиняється увесь кордон http://monitor.cn.ua/ua/politics/94457 Таку думку висловив військовий експерт Олег Жданов в ефірі "FreeДом". Політика article Sat, 20 Aug 2022 10:44:05 +0300 «На мій погляд, в білорусі іде підготовка, і скоріш за все, вони будуть робити масований удар. Масований удар – це залучення максимальної кількісті пускових установок, або максимальної кількості випущених ракет", - каже експерт.

За його словами, вдарити по Україні можуть з трьох боків, так, як це було під час обстрілу Кременчука.

"Згадайте, коли був масований удар по Кременчуку. Тоді було 74 ракети з трьох напрямків: Білорусі, Російської Федерації і Чорного моря. Скоріш за все, можливий варіант саме такий: що з трьох боків буде завдано удару", - зазначив Жданов.

Опозиційне видання «Беларускі Гаюн» постійно публікує дані про переміщення військової техніки дорогами білорусі. Зокрема, і російської армії теж. 

У білорусі офіційно подовжили спільні з росіянами військові навчання до 20 серпня. Тож, неподалік Мінська облаштували наметове містечко, куди ще 16 серпня вранці по трасі Р17, Брест → А.М. Мухівець (Брестський район) рухалась колона зс рб: 3 Газ-66, 5 Зил-131, 3 тентові Урали, польові кухні, причіп з бочкою з водою.

Також убік Мінська по трасі М1 рухалися 15 Уралів з польовими кухнями та біотуалетами. 

Моніторингова група повідомляє: усередині країні військовий трафік - звична річ: мова іде про десятки танків, бронеавт, ЗРК, тощо.

Також білоруси облаштовують польові військові містечка уздовж кордону з Волинню та Житомирщиною - у Пінському районі Брестської області. Туди також підвозять кухні і біотуалети, трали з технікою. 

Як відмічає моніторингова група, левова частка активностей військових зосереджена саме на заході та південному заході. Якомога ближче до кордонів з Польщею, Литвою та Волинню. А от на південному сході у Гомельській області - навпаки, руху техніки та військової сили в останні дні майже не спостерігається. 

Як раніше інформував Гаюн, у гомельському аеродромі у Зябрівці (22 км від кордону з Чернігівщиною) вже зосередили чималу кількість ракет та ЗРК.

Час Чернігівський

]]>