Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: Політика http://monitor.cn.ua/ Інформ-агенція «Чернігівський монітор» http://monitor.cn.ua/i/sm-logo.png Чернігівський монітор http://monitor.cn.ua/ Завершальна сесія облради сьомої каденції окреслила цілу низку важливих завдань для депутатів нового восьмого скликання http://monitor.cn.ua/ua/politics/83060 25-те пленарне засідання головного органу публічної влади Чернігівщини дещо відрізнялося від попередніх. Політика article Thu, 29 Oct 2020 09:44:42 +0200 Насамперед - це фінальна сесія поточного скликання. По-друге, через «ковідний» карантин, (немало депутатів на лікарняному) вона була чи не найменш чисельною - до Чернігова не прибули більше третини народних обранців. А по-третє, за пропозицією останніх, було вирішено передати майже половину із 106 питань порядку денного на розгляд і затвердження колегам нового скликання, до складу якого обрано немало і нині діючих депутатів.

Окрім того, у сьогоднішній сесії вищого органу самоврядування Сіверського краю взяла участь нещодавно призначена Президентом України очільниця Чернігівської облдержадміністрації Анна Коваленко. Отож, відкриваючи пленарне зібрання, голова обласної ради Ігор Вдовенко разом із колегами щиро привітав Анну Миколаївну з призначенням на цю високу посаду та побажав плідної співпраці з обласною радою на благо Чернігівщини.

А далі головуючий звернув увагу присутніх на те, що пленарне засідання 25-ї сесії співпало із відзначенням сьогодні - 28 жовтня - 76-ї річниці вигнання нацистських окупантів з території України.

Спікер також зазначив, що, на жаль, і сьогодні українці продовжують боротися за свободу: уже близько шести років поспіль наші воїни героїчно відстоюють мир та незалежність держави у війні на сході України, віддаючи власне здоров'я і життя за волю і світле майбутнє свого народу.

Після цих слів, присутні у залі хвилиною мовчання вшанували світлу пам'ять захисників України, які у різні часи полягли в боях із ворогами за свободу рідної землі.

Зважаючи на це, найпершим у порядку денному сесії депутати розглянули питання про нагородження Почесною відзнакою Чернігівської обласної ради «За мужність і вірність Україні», яка була заснована облрадою 18 грудня 2019 року. Рішенням нинішньої сесії посмертно цієї нагороди удостоєні вісімдесят три із близько двохсот наших земляків, які загинули на сході України. Разом з головою обласної держадміністрації Анною Коваленко Ігор Вдовенко вручив Почесні відзнаки окремим із членів родин героїв, які знайшли змогу прибути на сьогоднішню сесію (див. окрему інформацію).

Потім депутати розглянули та затвердили дванадцять кадрових рішень, в числі яких одинадцять - про призначення очільників комунальних підприємств обласної ради і окремим рядком - стосовно звільнення з посади одного з очільників КП. Проте останній із документів не був прийнятий: спікер облради попросив колег-депутатів логічно поставитися до голосування за даний проект рішення, адже подібні документи повинні прийматися лише у відповідності до чіткого дотримання чинного законодавства.

Народні обранці затвердили також низку звернень до вищих органів державної влади. Зокрема, прийняли окремим рішенням, внесений на розгляд головою обласної ради Ігорем Вдовенком, проєкт Звернення до Президента України, Прем'єр- міністра України та Міністра оборони України щодо недопущення розформування в/ч А4558 у м. Ніжин. В документі наголошено, що Чернігівська обласна рада вкрай стурбована ситуацією, яка склалася довкола директив вищого військового керівництва стосовно ліквідації військової частини, ящо дислокується за 150 км від кордону з Російською Федерацією. Подібні дії сколихнули не тільки військовослужбовців, але і місцеве населення. Обласна рада закликає керівництво держави призупинити всі дії, пов'язані з ліквідацією військової частини у м.Ніжин та сприяти подальшому зміцненню обороноздатності держави.

Прийняли народні обранці і рішення «Про Звернення Чернігівської обласної ради до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо внесення змін в законодавство стосовно врахування майнових інтересів об'єднаних територіальних громад при розподілі майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст ліквідованих районів», проєкт якого подав на розгляд сесії депутат Василь Леоненко. Дане Звернення – реагування обласної ради на численні прохання очільників ОТГ на законодавчому рівні врегулювати питання розподілу майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст ліквідованих районів між об'єднаними територіальними громадами.

Ще три звернення, які були затверджені сьогодні на сесії, були подані депутатом Дмитром Івановим. Народний обранець підготував Звернення до Кабінету міністрів України щодо перегляду формули розподілу коштів Державного фонду регіонального розвитку. Головний його зміст полягає в тому, що щорічно Чернігівщина отримує менше фінансування порівняно з іншими областями. У Зверненні пропонується вже в наступному році врахувати особливості Сіверського регіону – чисельність населення та площу території області, аби це сприяло покращенню інфраструктури громад.

Також депутат запропоновав при розподілі субвенцій на освіту та інші галузі враховувати для Чернігівщини спеціальний коефіцієнт 1,3, так як це робиться для гірських територій України. Це означає, що при виконанні, прийнятих звернень область отримає більше коштів, з врахуванням існуючої мережі шкіл тощо.

Ще одне Звернення на адресу вищих органів державної влади спрямоване на недопущення розформування ДУ «Чернігівська виправна колонія №44». В ньому народні обранці просять Міністерство юстиції переглянути власне рішення щодо закриття установи, адже мова йде не лише про півтораста робочих місць у Чернігові, а й про підприємство легкої промисловості, тобто про місцевого виробника та поповнення бюджету.

Дeпутaти oблacнoї paди зaтвepдили pяд галузевих пpoгpaм, peaлiзaцiя якиx будe вiдбувaтиcя в нaйближчi poки.

Taк, нapoднi oбpaнцi пpoгoлocувaли зa обласну цільову Програму розвитку туризму в Чернігівській області на 2021-2027 роки. Її мeтoю є cтвopeння умoв для cтaлoгo poзвитку Придесення нa ocнoвi пpoвeдeння зaгaльнoдepжaвниx peфopм, пiдвищeння eфeктивнocтi викopиcтaння eкoнoмiчнoгo пoтeнцiaлу тa функцioнувaння coцiaльнoї cфepи oблacтi для пoлiпшeння якocтi життя нaceлeння. Основними завданнями Програми, на яку з обласного бюджету передбачено 23,6 млн гривень, мають бути розвиток туристичних магнітів області, вдосконалення туристичної інфраструктури, налагодження координації діяльності представників туристичної сфери, створення та просування нових конкурентоспроможних туристичних продуктів, здійснення комплексу заходів щодо удосконалення системи управління туристичною галуззю, посилення контролю за якістю надання туристичних послуг тощо.

Відповідно до Закону України "Про розвиток та державну підтримку малого і середнього підприємництва в Україні", Стратегії сталого розвитку Чернігівської області на період до 2027 року та Плану заходів з реалізації у 2021-2023 роках Стратегії сталого розвитку Чернігівської області на період до 2027 року, на сесії прийнято обласну Програму розвитку малого і середнього підприємництва на 2021-2027 роки. Головною її метою є стимулювання розвитку підприємництва, створення сприятливого бізнес-середовища шляхом консолідації зусиль місцевих органів влади, суб'єктів підприємницької діяльності, громадських організацій, об'єднань підприємців, бізнес-асоціацій тощо задля підвищення добробуту населення області. Обсяг фінансових ресурсів обласного бюджету,необхідних для реалізації Програми складе 53 млн 50 тис.гривень.

До речі, в інформації, поданій депутатам профільним структурним підрозділом облдержадміністрації, результати рейтингу Regional Doing Business-2018 засвідчують, що за рівнем сприятливості умов для ведення бізнесу в Україні, Чернігівщина займає 6 місце та третій рік поспіль посідає 1 місце у дотриманні органами місцевої влади вимог державної регуляторної політики. Область є пілотною щодо участі у Програмі з розробки та реалізації регіональних стратегічних документів, спрямованих на розвиток МСП, що реалізується проєктом FORBIZ|EU4 Business за підтримки Європейського Союзу.

Господарську діяльність здійснюють 6442 підприємства, з яких 5998 малих, у тому числі 5086 належать до мікропідприємств, 439 середніх, 5 великих та понад 36 тисяч фізичних осіб-підприємців. З усієї сукупності малих підприємств лише 912, або один з шести не відносились до мікропідприємств. Це свідчить про більшу гнучкість мікробізнесу до диверсифікації видів діяльності в критичних умовах.

Аналізуючи кількість малих підприємств на 10 тис. осіб наявного населення слід відмітити, що порівняно з 2018 роком цей показник збільшився на 7,1% і за підсумками 2019 року склав 60 одиниць. Кількість середніх підприємств на 10 тис. осіб населення зросла на 25% і на сьогодні перевищує середній показник в державі. Особливо неоціниму соціальну функцію підприємництво відіграє у вирішенні проблем зайнятості, забезпечуючи роботою понад 150 тисяч працівників...

Дуже важливою є і затверджена сьогодні обласна Програма підтримки індивідуального житлового будівництва та розвитку особистого селянського господарства «Власний дім» на 2021-2027 роки. За прогнозними обсягами фінансування, впродовж 2021-2027 років з обласного бюджету передбачається залучити до Програми 77 млн грн, у тому числі: із загального фонду – 42,0 млн грн; зі спеціального – 35,0 млн грн. А за рахунок інших джерел фінансування Програми «Власний дім» (Державний бюджет, бюджети районів, міст, селищ та сіл області) зазначені показники будуть, як мінімум, подвоєні.

Також oбласна paдa зaтвepдилa цілу низку інших галузевих програмних документів, зокрема стосовно: розвитку цивільного захисту Чернігівської області на 2021-2025 роки; забезпечення пожежної безпеки на території Чернігівської області на 2021-2027 роки; покращення матеріально-технічного забезпечення заходів територіальної оборони, військових частин та правоохоронних органів, які дислокуються на території Чернігівської області, на 2021 рік; оновлення та розвитку Менського зоологічного парку загальнодержавного значення на 2021-2025 роки; створення страхового фонду документації Чернігівської області на 2021-2025 роки...

Дуже важливо для громади, що депутати прийняли рішення про поновлення діяльності стаціонарного відділення для лікування та санаторно-курортного оздоровлення дітей КНП «Чернігівський обласний медичний центр соціально значущих та небезпечних хвороб, яким рекомендували керівництву КНП «Чернігівський обласний медичний центр соціально значущих та небезпечних хвороб» скасувати наказ від 3 червня 2020 року та поновити працівників на роботі...Заодно народні обранці затвердили звіт про виконання обласного бюджету Чернігівської області за І півріччя 2020 року, внесли зміни до Стратегії сталого розвитку Чернігівської області на період до 2027 року та Плану заходів з її реалізації у 2021-2023 роках та ряду інших раніше прийнятих нормативних актів.

Всі, затверджені на завершальній сесії обласної ради сьомого скликання рішення, будуть невдовзі розміщені на її офіційному вебпорталі.

В роботі сьогоднішнього пленарного засідання взяли участь перший заступник голови облради Валентин Мельничук та заступник голови Арсен Дідур, а також керівники та відповідальні працівники структурних підрозділів обласної виконавчої і публічної влади, представники громадськості та засобів масової інформації.

Відділ інформаційного забезпечення та зв'язків з громадськістю виконавчого апарату Чернігівської обласної ради

 

]]>
Владислав Атрошенко: Як міський голова я маю зобов’язання тільки перед виборцями http://monitor.cn.ua/ua/politics/83040 Будемо відпрацьовувати всі разом, - з таких слів чернігівський міський голова Владислав Атрошенко почав першу після виборів і свого обрання на другий термін щотижневу розширену нараду в Чернігівській міській раді. Політика article Wed, 28 Oct 2020 10:17:21 +0200 - Хочу в першу чергу подякувати всім чернігівцям, які виконали свій громадянський обов’язок і прийшли на вибори. Дякую всім, хто довірив мені як міському голові та нашій команді працювати наступні 5 років. Я розумію, що в умовах ковіду кожна людина йшла на вибори, в принципі, з ризиком для здоров’я. Це дорогого стоїть.

Також він сформулював основні позиції та принципи подальшої роботи і дав першочергові доручення.

Щодо забезпечення голосування:

- Доручення: об’їхати й повністю вивчити питання з організацією голосування. Наприклад, я голосував у 16 школі. Там стояло 5 кабінок – а збоку ще абсолютно спокійно можна було поставити три додаткових. Як керівник я бачу, що це можна допрацювати. Тобто по всіх дільницях потрібно ті моменти, які на наступний період пришвидшили би голосування, зменшили би ризики та черги – виписати. Ми все проаналізуємо, щоб можна було покращити на наступне голосування. Там де були черги – треба звернути увагу на роботу комісій, дослідити, чому вони виникали. Чи мале приміщення, чи багато людей прийшли одночасно, чи там були інші задачі (погасити явку, затримати людей, щоб вони розверталися й не голосували)? Я впевнений, що на 105 тисяч виборців, це в середньому 853 чоловіки на дільницю протягом дня (якщо розділити на 10 годин і хоча б 4 столи – це всього 20 чоловік за годину на стіл) - це абсолютно нормальний темп. Тому прохання, якщо є якісь організаційні речі – все підтягнуть.

Також хочу подякувати членам комісій за роботу. Я сподіваюся, що вони не будуть повторювати тих помилок, які умисно допускали окремі їхні колеги. Бажаю членам комісій всім без виключення - здоров’я, витримки і об’єктивно підрахувати голоси виборців.

Про обрання на другий термін:


- Якщо люди йшли за нас голосувати в ковід – це накладає на нас усіх додаткові зобов’язання перед ними. У мене це другий термін. «Прогуляти» – не в моїх правилах. Тож треба позмагатися вже з самим собою як попереднім міським головою. Країна скочується в прірву - і питання не тільки в ковіді, на жаль. Це несе ризики і в питаннях місцевих бюджетів, і в питаннях розвитку. Рішення щодо другого терміну я приймав важко, не одразу, і прийшов на другий термін працювати, розуміючи всі ризики країни. Буде важко. Тому нам треба максимально зосередитися на всіх наших задачах. Першочергові завдання будемо окремо ще з кожним підрозділом проговорювати, узагальнювати наше спільне бачення.

Про майбутні кадрові зміни:

- Якщо перший термін я більш обережно ставився до підлеглих, десь не завжди робив зауваження які треба було робити, то при другому терміні цих стримуючих факторів не буде. Одне зауваження, друге – і все. Принагідно повідомляю, що в нас буде зміна структури. Людей вона не дуже цікавить, їх цікавить ефективність - тому ми торкнемося цих питань у робочому порядку. Але керівників усіх комунальних підприємств, керівників жеків, усіх структурних підрозділів прошу уважно дослухатися до того що я сказав. Або ви сприймаєте мою логіку і ми працюємо однією командою, або будете працювати десь за межами міської ради. Це стосується кожного, в мене немає зобов’язань перед жодним з підлеглих – я зобов’язаний тільки перед виборцями.

Про партію, яку очолює:


- Нам треба змінити ставлення людей до партії, принаймні я мову веду за «Рідний дім». Я мрію про те, щоб через рік-два люди сказали, що вони не помилилися в своєму виборі. Тому тих, хто дуже швидко прийняв для себе технологічне рішення за допомогою партії «Рідний дім» пройти у відповідні ради, я би просив пам’ятати про цю задачу. І нам з першого дня потрібно буде займатися контролем роботи з виборцями наших депутатів на всіх рівнях.

Про політичну позицію:


- На сьогоднішній день я можу сказати, що мого ставлення до Президента України, до країни це голосування за міського голову абсолютно не змінило. У мене одна країна, один паспорт, і я особисто пов’язую майбутнє своє і своїх дітей з Україною. Є питання до команди обраного Президента або нема - вважаю, що ці речі потрібно вирішувати на виборчих дільницях. А зараз ми можемо або втрачати час, займаючись критикою, або на своїх посадах робити все для того, щоб наша країна хоча б не так стрімко летіла вниз в економічну прірву. Тому ні в які антипрезидентські коаліції я входити не збираюся. На сьогоднішній день підігрувати будь-яким силам, які розхитують і без того складну ситуацію в Україні, не буду.

У нас лишається проукраїнська позиція. І ми розуміємо, що знаходимося на кордоні з країною, яка буде в свій спосіб, неприйнятний в цивілізованому світі і для нас як українців, боротися за те, щоби військовий блок НАТО не просувався до її кордонів. Цей спосіб – підтримування нестабільності в Україні, при якій ми не можемо бути прийняті в НАТО.

При формуванні коаліції в обласній раді ця позиція буде одним із пріоритетів, про який нікому не треба забувати.

Прес-служба Чернігівської міської ради

]]>
208: кандидат від "Слуги народу" Анатолій Гунько перемагає радикала Олега Ляшка http://monitor.cn.ua/ua/politics/83036 На проміжних виборах в одномандатному виборчому окрузі №208 на Чернігівщині лідирує кандидат від партії "Слуга народу" Анатолій Гунько. Політика article Wed, 28 Oct 2020 08:14:32 +0200 Лідер Радикальної партії Олег Ляшко на другому місці.

Про це свідчать дані 100% протоколів, опублікованих на сайті ЦВК.

Зазначається, що за Анатолія Гунька (СН) свої голоси віддали 34,10% виборців, за Олега Ляшка — 31,78%.

На третьому місці самовисуванка Людмила Давиденко — 26,68%.

Інші кандидати набрали менше 3% голосів.

]]>
Пресконференція: "Підсумки виборчої кампанії на Чернігівщині". ВІДЕО http://monitor.cn.ua/ua/politics/83021 27 жовтня в прес-центрі «Чернігівський вибір» відбулася прес-конференція на тему «Підсумки виборчої кампанії на Чернігівщині». Політика article Tue, 27 Oct 2020 12:01:21 +0200

Організатор заходу – Громадянська мережа ОПОРА.

У прес-конференції візяли участь:
• Наталія Висіканець, координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Чернігівській області
• Олена Рогова, громадський омбудсмен із захисту виборчих прав у Чернігівській області

Спікери розказали про підсумки виборчої кампанії в Чернігівській області, проблеми на виборчих дільницях в день голосування, про зафіксовані порушення та про заяви до поліції.

http://www.youtube.com/watch?v=WwXge9xhph8

]]>
Результати екзіт-полу: Чернігівська міська рада та міський голова. "Наш край" http://monitor.cn.ua/ua/politics/82986 Міський штаб партії «НАШ КРАЙ» має в розпорядженні дані екзит-полу, який проводили на 111 виборчих дільницях в м. Чернігів. Політика article Sun, 25 Oct 2020 22:50:00 +0200 Було опитано 10144 чол. Похибка склала – 0,95%.

За даними опитування, партія «Рідний дім» отримала 49,3% голосів виборців, «НАШ КРАЙ» – 15,12%, «Слуга народу» – 9,8%, «Європейська Солідарність» – 5,98%, ОП-ЗЖ – 5,37%.
Це всі партії, які подолали в Чернігові п’ятивідсотковий бар'єр.

У виборах міського голови лідирує Атрошенко В. (70,91 %), на другому місці – Тарасовець Ю. (7,34 %), третій – Соколов О. (6,94 %).

]]>
Поліція розказала про порушення, що сталися в день виборів на Чернігівщині http://monitor.cn.ua/ua/politics/82982 Станом на 20.00 25 жовтня до поліції Чернігівської області надійшло 93 повідомлення про ймовірні порушення виборчого законодавства. Політика article Sun, 25 Oct 2020 21:37:29 +0200
- По всім фактам на місце події виїжджали працівники поліції. Під час ретельних перевірок встановлено, що 11 фактів не знайшли свого об’єктивного підтвердження, по 12 фактах відносно громадян було складено протоколи про адміністративні правопорушення, - говорить начальник відділу охорони публічного порядку Управління превентивної діяльності, - найбільше протоколів складено за статтею 212-23 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Йдеться про пошкодження, знищення свого виборчого бюлетеня або винесення його за межі приміщення для голосування.
 
Зареєстровано 7 таких фактів. Загалом же під час дня голосування інформації про суттєві порушення, які могли вплинути на виборчий процес до поліції не надходило.
 
Поліція працює за посиленим варіантом несення служби з 12 жовтня до 1 листопада 2020 року. У день голосування на території Чернігівської області 1,5 тисячі поліцейських забезпечували правопорядок на кожній виборчій дільниці та за її межами.
 
Нагадаємо, що поліція Чернігова притягнула до відповідальності особу, яка вихопила у жінки, що проводила опитування біля виборчої дільниці, коробку із заповненими бланками та втекла. Складені протоколи на шістьох осіб, які пошкодили свої виборчі бюлетені. У Срібнянському районі поліція відкрила кримінальне провадження за фактом голосування виборцем більше одного разу.

]]>
Підсумки дня виборів у Чернігівській області http://monitor.cn.ua/ua/politics/82981 25 вересня о 21.00 у прес-центрі "Чернігівський вибір" пройшла пресконференція про хід голосування у Чернігівській області Політика article Sun, 25 Oct 2020 21:02:10 +0200

Яким був день виборів у Чернігові та області обгооврили учасники підсумкової пресконференції у пресцентрі "Чернігівський вибір".

Модератор прес-центру - Юрій Паперний.

Стрім забезпечує Олег Головатенко та сайт Swoboda.fm

Прес-центр "Чернігівський вибір" - це незалежний комунікативний майданчик. Наша мета – сприяння незалежному, об’єктивному та повному висвітленню виборчих подій.
Прес-центр «Чернігівський вибір» – проект Інформаційної агенції «Чернігівський монітор», що продовжує традиції незалежних громадських прес-центрів, які на постійній основі працювали у минулі виборчі кампанії.

 

]]>
Результати екзіт-полу: Чернігівська міська рада та міський голова. Ліга виборців http://monitor.cn.ua/ua/politics/82980 25 жовтня, під час проведення виборів до місцевих рад в місті Чернігові, Чернігівський обласний відокремлений підрозділ Всеукраїнської Громадської організації «Ліга виборців» опитав на 21 виборчій дільниці 1489 осіб. Політика article Sun, 25 Oct 2020 20:47:39 +0200 За даними опитування, щодо претендентів на посаду Чернігівського міського голови маємо наступні результати:
"ЗА" - Владислава Атрошенка проголосувало 85% від тих, хто взяв участь у голосуванні,
"ЗА" - Юрія Тарасовця — 3,5%
"ЗА" - Олександра Соколова — 3,4%
Решта кандидатів набрали менше 3% голосів


ЗА список місцевої організації партії до Чернігівської міської ради проголосувало:

РІДНИЙ ДІМ – 68,5%
Слуга Народу – 7.2%
Наш Край – 5,5%
Європейська Солідарність- 5,3%
Опозиційна Платформа за Життя 5%
Батьківщина 3%

Решта місцевих організацій партій набрали менше 3% голосів виборців в місті.

Екзит-пол провів Чернігівський обласний відокремлений підрозділ Всеукраїнської Громадської організації «Ліга виборців». Опитування проводилося  на виході з виборчих дільниць, методом особистого інтерв’ю (face-to-face), враховуючи всі карантинні вимоги. Виборець відповідав на два питання волонтера, щодо підтримки кандидата на посаду Чернігівського міського голови та місцевої організації партії, що висунула список кандидатів в депутати до Чернігівської міської ради.
Досяжність опитування — 81%. Похибка становить 2,5%

]]>
Прес-конференція про день голосування у прес-центрі "Чернігівський вибір" о 17.00 http://monitor.cn.ua/ua/politics/82979 25 вересня о 17.00 у прес-центрі "Чернігівський вибір" пройшла пресконференція про хід голосування у Чернігівській області Політика article Sun, 25 Oct 2020 17:16:26 +0200

Модератор прес-центру - Юрій Паперний.

Підсумкова прес-конференція відбудеться о  21.00.

Стрім забезпечує Олег Головатенко та сайт Swoboda.fm

Прес-центр "Чернігівський вибір" - це незалежний комунікативний майданчик. Наша мета – сприяння незалежному, об’єктивному та повному висвітленню виборчих подій.
Прес-центр «Чернігівський вибір» – проект Інформаційної агенції «Чернігівський монітор», що продовжує традиції незалежних громадських прес-центрів, які на постійній основі працювали у минулі виборчі кампанії.

]]>
Прес-конференція про день голосування у прес-центрі "Чернігівський вибір" http://monitor.cn.ua/ua/politics/82976 25 вересня о 13.00 у прес-центрі "Чернігівський вибір" пройшла пресконференція про хід голосування у Чернігівській області Політика article Sun, 25 Oct 2020 16:33:43 +0200

Модератор прес-центру - Юрій Паперний.

Наступні прес-конференції відбуддуться о 17.00 та 21.00.

Стрім забезпечує Олег Головатенко та сайт Swoboda.fm

Прес-центр "Чернігівський вибір" - це незалежний комунікативний майданчик. Наша мета – сприяння незалежному, об’єктивному та повному висвітленню виборчих подій.
Прес-центр «Чернігівський вибір» – проект Інформаційної агенції «Чернігівський монітор», що продовжує традиції незалежних громадських прес-центрів, які на постійній основі працювали у минулі виборчі кампанії.

]]>
Брифінг щодо перебігу виборів у місті Чернігові та області http://monitor.cn.ua/ua/politics/82973 Олександр Ломако розповів про те, як тривають вибори в Чернігові. Отже, о 12.00 проголосувало 15-17% виборців. На думку політичної партії "Рідний дім", своїм правом на цих перегонах скористаються 40% виборців. Політика article Sun, 25 Oct 2020 15:21:20 +0200 На деяких дільницях створюються черги. Про те, щоби виборцям було комфортно, повинні подбати працівники дільниць.

Також є недопрацювання і помилки в роботі міської територіальної комісії. Зокрема, були переплутані бюлетені, котрі надійшли на дільниці – дві в Новозаводському й одну в Деснянському районах Чернігова. Але, як сказав Олександр Ломако, бюлетені дійсні, з правильними номерами дільниць, округів та мокрими печатками. Єдине, що постраждають депутати в списках. Але бюлетені можна зараховувати, хоч і без кандидатур кандидатів. Це буде справедливо. Адже виборчий закон новий і до нього ще не звикли.

]]>
На Чернігівщині зникло 100 бюлетенів http://monitor.cn.ua/ua/politics/82972 В дільничній виборчій комісії №740811 Михайло-Коцюбинської селищної громади виявили нестачу 100 бюлетенів, із 550 отриманих бюлетенів за кандидатів в депутати до Михайло-Коцюбинської селищної ради в Чернігівській області, про що повідомили спостерігачі ОПОРИ. Політика article Sun, 25 Oct 2020 15:11:43 +0200 ДВК встигала відкритися о 08:00, проте, на підготовчому засідання виявили нестачу двох пачок бюлетенів по 50 в кожній. Через що не відкрились вчасно та телефонували до поліції. Виборці чекали під дільницею та утворилася черга з охочих проголосувати.Голова комісії не була присутня на перерахунку бюлетенів 24 жовтня, та повідомила, що за результатами перерахунку кількість бюлетенів зійшлася з актом і тільки вже в день виборів помітили нестачу. Поліція присутня, проте не помітили жодних пошкоджень або дій з вилучення бюлетенів.

«Я не можу навіть сказати, пояснити, яким чином вони зникли. Спочатку я починала роздавати, а потім помічаю, що чогось не вистачає. Почали перераховувати – немає. У нас 526 виборців і у нас ніколи не було 100% явки та я думаю, що вистачить бюлетенів», – коментувала ситуацію ОПОРІ голова ДВК №740811 Клімова Анжеліка.

Відповідно до ч. 1 ст. 248 Виборчого кодексу України голосування проводиться в день голосування з 8 години до 2 години без перерви.
Відповідно до пункту 3 частини 1 статті 242 Виборчого кодексу України, сільська, селищна виборча комісія - не пізніш як за п’ять днів до дня голосування та отримує виготовлені виборчі бюлетені не пізніш як за чотири дні до дня голосування в упаковці підприємства-виготовлювача на підставі акту приймання-передачі за формою, встановленою Центральною виборчою комісією.
Згідно ч. 2 ст. 158-1 Кримінального кодексу України викрадення, пошкодження, приховування або знищення виборчого бюлетеня, бюлетеня для голосування на референдумі - караються штрафом від двохсот до чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на строк до двох років.

Наталія Висіканець, координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Чернігівській області

]]>
У бюлетенях з виборів Чернігівського міського голови виявили помилку в назві району, передруковувати не будуть http://monitor.cn.ua/ua/politics/82968 23 жовтня дільниці отримували виборчі бюлетені. Після того як дільничні комісії їх розпакували і почали проштампувати, з’ясувалось, що є помилка в виборчому бюлетені щодо виборів міського голови Чернігова. Політика article Sun, 25 Oct 2020 14:10:15 +0200 Так в виборчому бюлетені по Новозаводському районі, територіальний виборчий округ Деснянський район, вказаний замість Новозаводського. Про що повідомили спостерігачі ОПОРИ, які були присутні того ж дня на засідання ТВК, щодо цього питання.

Чернігівська міська ТВК Чернігівського району Чернігівської області ввечері 23 жовтня під час засідання вирішувала, що робити з помилкою в бюлетенях, адже майже всі бюлетені вже були видані ДВК. Обговорили можливість передруку, проте голова комісії вказав, що передрукувати ані фінансової, ані фізичної можливості немає, тому що за день до виборів їх ніхто не роздрукує, а ТВК не встигне роздати оновлені бюлетені, проте за спостереженнями ОПОРИ інші області сьогодні передруковують бюлетені. Як повідомили під час засідання, ця помилка сталася під час друку в типографії і виявити її раніше не було змоги, адже це можливо лише після видачі та розпакування бюлетенів на дільницях.  

«Сьогодні (23 жовтня - ред.) нам стало відомо про те, що після того як ДВК отримали бюлетені і почали їх опрацьовувати з’ясувалась, що на бюлетенях з виборів міського голови міста Чернігова є помилка – замість Новозаводського зазначений Деснянський район. Тому було прийняте рішення комісією, про те, що це була допущена помилка під час друку цих бюлетенів, передрукувати ми вже не маємо часу і можливості. Тому було прийнято постанову і вважати правильним зазначення в цих бюлетенях Територіальний виборчий округ Новозаводський район. Думаю, що на волевиявлення виборців та право кандидатів бути обраними це не вплине. Було звернення з дільничних комісій, які нам про це зазначили і це питання, вважаю, ми вирішили. Сподіваюсь, що вибору у нас пройдуть відповідно до закону», – коментував ситуацію ОПОРІ голова Чернігівської міської ТВК Сергій Васильченко.

Відтак, було запропоноване та прийняте рішення для всіх, а саме – 47 дільниць по Новозаводському зробити роз’яснення від ТВК про врахування цієї помилки та бюлетені не передруковувати.

Тому, Чернігівська міська ТВК Чернігівського району Чернігівської області постановою від 23 жовтня 2020 року №52 «Про вирішення питання щодо виправлення помилок у бюлетенях з виборів Чернігівського міського голови Чернігівського району Чернігівської області» вирішила: вважати помилковим зазначення в контрольному талоні та виборчому бюлетені «Територіальний виборчий округ Деснянський район м. Чернігів», а правильним вважати «Територіальний виборчий округ Новозаводський район м. Чернігів» та врахувати виправлення помилки при складанні протоколів дільничних виборчих комісій про підрахунок голосів виборців на виборчих дільницях, протоколів ТВК  про підсумки голосування в межах відповідного виборчого округу та протоколів ТВК про результати виборів (голосування) Чернігівського міського голови Чернігівського району Чернігівської області.

Так, за рішенням ТВК виборці в день виборів 25 жовтня 2020 отримають бюлетені з помилкою у вигляді невірно вказаного району.

Нагадаємо, що відповідно до частини 1 статті 242 Виборчого Кодексу України територіальна виборча комісія, яка встановлює результати відповідних місцевих виборів, на підставі договору, укладеного між нею і поліграфічним підприємством, забезпечує виготовлення виборчих бюлетенів для голосування на місцевих виборах відповідно: обласна – не пізніш як за десять днів до дня голосування та отримує виготовлені виборчі бюлетені не пізніш як за дев’ять днів до дня голосування;  районна, міська виборча комісія - не пізніш як за сім днів до дня голосування та отримує виготовлені виборчі бюлетені не пізніш як за шість днів до дня.

Наталія Висіканець, координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Чернігівській області

]]>
На Чернігівщині відкриті всі виборчі дільниці http://monitor.cn.ua/ua/politics/82967 Дільничні виборчі комісії Чернігівської області працюють у штатному режимі. Дві дільниці відкрилися із невеликою затримкою через вирішення технічних питань. Політика article Sun, 25 Oct 2020 10:27:20 +0200 Станом на 8.00 на Чернігівщині всі дільниці розпочали свою роботу вчасно, лише дві дільниці – в Чернігові та в Андріївці Чернігівського району – запрацювали із затримкою у кілька хвилин через незначні технічні проблеми.

У день голосування поліцейські забезпечують правопорядок на кожній виборчій дільниці та за її межами.

Сектор комунікації
поліції Чернігівської області

]]>
Прес-конференція про початок дня голосування у прес-центрі "Чернігівський вибір" http://monitor.cn.ua/ua/politics/82966 25 вересня о 9.00 у прес-центрі "Чернігівський вибір" розпочалася пресконференція про початок дня голосування у Чернігівській області Політика article Sun, 25 Oct 2020 09:10:00 +0200

Спікери:

Валерій Білоокий - начальник відділу адміністрування Державного реєстру виборців Чернігівської ОДА

Ніна Луценко - представниця Управління ДСНС в Чернігівській області

Юлія Ковтун - речниця ГУ Національної поліції в Чернігівській області

Олена Рогова - омбудсменка із захисту виборчих прав Громадянської мережі ОПОРА в Чернігівській області

Володимир Андрійченко - представник КВУ в Чернігівській області 

Альона Шешеня - тренерка з аналізу фінансових звітів для ТВК.

Модератор прес-центру - Юрій Паперний.

Наступні прес-конференції відбуддуться о 13.00, 17.00 та 21.00.

Стрім забезпечує Олег Головатенко та сайт Swoboda.fm

Прес-центр "Чернігівський вибір" - це незалежний комунікативний майданчик. Наша мета – сприяння незалежному, об’єктивному та повному висвітленню виборчих подій.
Прес-центр «Чернігівський вибір» – проект Інформаційної агенції «Чернігівський монітор», що продовжує традиції незалежних громадських прес-центрів, які на постійній основі працювали у минулі виборчі кампанії.

]]>
Сьогодні - вибори до місцевих рад http://monitor.cn.ua/ua/politics/82965 25 жовтня в Україні проводять вибори до органів місцевого самоврядування. Громадяни будуть обирати депутатів до місцевих рад та мерів своїх населених пунктів. Голосування розпочинається о 08:00 і триватиме до 20:00. Потім виборчі дільниці закриються й розпочнеться підрахунок голосів. Політика article Sun, 25 Oct 2020 07:40:29 +0200 Голосування відбуватиметься з нововведеннями через зміни до Виборчого кодексу. У зв’язку з пандемією коронавірусу, на дільницях діятимуть карантинні обмеження. Серед основних: використання захисних масок, індивідуальних ручок, температурний скринінг, соціальна дистанція, дезінфекція поверхонь та ін.

Відзначимо, що перші вибори відбудуться в 1439 об’єднаних територіальних громадах.

Під час голосування необхідно заповнити кілька бюлетенів з переліком кандидатів до місцевих рад (від 2-х до 5, в залежності від місця проживання виборця). По два бланки отримають виборці в Києві: голосування за міського голову і кандидатів до міськради.

Загалом на місцевих виборах матимуть право проголосувати 28 млн 622 тис. виборців.

Українці, які захворіли на COVID-19, зможуть проявити волевиявлення вдома, якщо заздалегідь написали відповідні заяви.

]]>
"Джинса" у друкованих ЗМІ на Чернігівщини: немарковані матеріали та двозначні рубрики http://monitor.cn.ua/ua/politics/82954 ОПОРА проаналізувала чернігівські газети, які виходили друком в жовтні 2020 року. Ознаки прихованої політичної реклами зафіксованов11 публікаціях, а матеріали з ознаками «джинси» - в п’яти з восьми друкованих видань. Політика article Sat, 24 Oct 2020 11:32:29 +0300 Напередодні виборів на Чернігівщині активізувалися політики та партії. Окрім зовнішньої політичної реклами, з’явилася також реклама у пресі, однак така реклама здебільшого прихована або маркована неналежним чином.
Проаналізувавши газети «Деснянська Правда», «Деснянка», «Чернігівський Вісник»,Чернігівська районна газета,  «Гарт», «Весть», «Деснянка» та «Чернігівщина», які виходять друком на Чернігівщині, ОПОРА виявила 11 публікацій, які мають ознаки політичної реклами, та при цьому не марковані, як цього вимагає законодавство та 5 матеріалів з ознаками «джинси».

В газеті «Деснянська Правда» (№39 від 15 жовтня 2020 року) містяться матеріали «Анатолій Настоящий – як спорт сформував політика» та «Юлія Лобачова: я така, як і виборці» на першій, другій та третій шпальтах. На фото видно логотип партії «Рідний Дім» та на фото розворотів з кандидатами присутній голова партії – нинішній міський голова Чернігова – Владислав Атрошенко.

В газеті «Деснянка» (№41 від 15 жовтня 2020 року) опублікований матеріал в підтримку партії «Слуга Народу»: «Соціологи показали нові рейтинги партій: найбільше зростання у «Слуги Народу» й містить логотип політичної сили «Зе! Місцеві. Слуга Народу!». Публікація містить інформацію про опитування соціологічної групи «Рейтинг» та нібито лідирування партії порівняно з іншими.

Той самий випуск газети «Деснянка» на 9 шпальті містить політичну рекламу на підтримку партії «Наш Край» та кандидата від партії Ігоря Романенко: «Голосуй за Наш Край. Сила Господарників та професіоналів. В усіх бюлетенях! Обирай відповідальних, чесних, своїх», «Зробимо більше на кожній вулиці, для кожної оселі, для кожного чернігівця. Ігор Романенко – №1 в загальному списку кандидатів у депутати Чернігівської міської ради».

Обласна газета «Чернігівський Вісник» (№42 від 15 жовтня 2020 року) опублікувала інформацію, щодо правильного заповнення бюлетеня, куди додала політичну рекламу Чернігівської територіальної організації Радикальної партії. Разом з цим на 4 шпальті міститься матеріал «Успіху достягнуть однодумці. Приклади конкретної роботи», де розміщена інформація про діяльність деяких із кандидатів партії та заклики підтримати партію на виборах: «Команда Радикальної партії Олега Ляшка пропонує своїм землякам підтримати на виборах 25 жовтня досвід, конкретні справи, чесніть і принциповість», «Надійшов час створювати. Ми готові!».

На 5 сторінці того ж випуску газети «Вісник» в розділі «Актуально» опублікований матеріал на підтримку партії «Рідний Дім», з логотипом партії, фото лідера партії Чернігівським міським головою – Владислав Атрошенко та його коментарями. Матеріал «Партія «Рідний Дім» не одна з багатьох, а єдина, з усіх, головна мета якої – розвиток Чернігівщини» містить заклики підтримати парті «Голосуй За свою громаду. Голосуй За свій Рідний Дім!».

Видання Чернігівська районна газета «Наш край»(№83-84 від 15 жовтня 2020 року) з маркуванням «ПІДТРИМАЙТЕ!» розмістило матеріал «Седнівській громаді – радикальні зміни», де опублікували інтерв’ю та передвиборчу програму кандидатки на посаду Седнівської громади у депутати Чернігівської обласної ради від Радикальної партії Олега Ляшка Наталії Дроненко. У матеріали також містяться заклики підтримати кандидатку: «Підтримайте, №5!».

Газета «Гарт» (№42 від 15 жовтня 2020 року) на 14 сторінці в розділі «Выборы 2020» опублікували матеріал на підтримку партії «Рідний Дім», з логотипом партії, фото лідера партії Чернігівським міським головою – Владислав Атрошенко та його коментарями. Матеріал «Патрия «Рідний Дім» – не одна из многих, а единственнаяизвсех, целькоторойразвитиеЧерниговщины» містить заклики підтримати парті «Голосуй За свою громаду. Голосуй За свій Рідний Дім!».

Випуск газети «Весть»(№42від 2020 року)  на 9 шпальті містить політичну рекламу на підтримку партії «Наш Край» та кандидата від партії Ігоря Романенко: «Голосуй за Наш Край. Сила Господарників та професіоналів. В усіх бюлетенях! Обирай відповідальних, чесних, своїх», «Зробимо більше на кожній вулиці, для кожної оселі, для кожного чернігівця. Ігор Романенко – №1 в загальному списку кандидатів у депутати Чернігівської міської ради».

Той самий випуск газети «Весть» на сторінці 3 містить  матеріал на підтримку кандидатки партії «Рідний Дім» в Чернігівську міську раду ГалиниЛеник, яка наразі є в.о. комунального некомерційного підприємства Пологовий будинок Чернігівської міської ради з назвою «В Черниговскомроддомерождаетсякаждыйвторойжитель области». Публікація містить інформацію про кандидатку та партію, причини підтримки партії «Рідний Дім» та логотип партії.

Політична реклама та заклики голосувати за партію «Наш Край» без відповідних маркувань помічені в газеті «Деснянка» (№41 від 15 жовтня 2020 року): «Голосуйте за Наш Край в усіх бюлетенях!» з логотипом та слогану партії «Наш Край».

Газета « Деснянська правда» (№39 від 15 жовтня 2020 року) опублікувала сторінку з політичною рекламою партії «Рідний Дім», яка містить лого, слогани партії, фото представників та лідера партії» «Перша п’ятірка партії Рідний Дім до міської ради – №2 в виборчому бюлетені», «Підтримай Чернігів. Голосуй ЗА Рідний Дім. Партія нашого міста».

Так, жодна з публікацій не маркована як політична реклама. Проте відповідно до частини 1 статті 51 Виборчого кодексу України передвиборна агітація – це здійснення будь-якої діяльності з метою спонукання виборців голосувати за або не голосувати за певного кандидата, партію (організацію партії) - суб’єктів виборчого процесу.  
Більше того, спостерігачі ОПОРИ повідомляють про публікації «джинси» в друкованих виданнях Чернігівщини.
Так, в газеті «Деснянка» (№41 від 15 жовтня 2020 року) опублікувала матеріал «Майбутнє профтехосвіти: як створити умови для молоді та залучити бізнес», який містить інформацію про активність політичної партії «За майбутнє» та майже повністю складається зі згадок коментарів кандидатів партії.

Випуск газети «Деснянка» (№41 від 15 жовтня 2020 року) на 3 сторінці в матеріалі «Міська влада Чернігова  імітує боротьбу з COVID, демонструючи свою непрофесійність і безвідповідальність» опублікували план дій партії «Наш Край», щодо ситуації з COVID та додали коментар представника партії.

Так, в газеті «Весть» (№42 від 15 жовтня 2020 року) опублікований такий же матеріал «Міська влада Чернігова  імітує боротьбу з COVID» зі згадками плану дій партії «Наш Край та коментарем представника партії.

Видання газети «Чернігівщина» (№42 від 15 жовтня 2020 року) на 4 сторінці розмістили матеріал «Григорій Ткаченко: «Моя мета – принести користь людям і рідному краю», в якому розмістили інтерв’ю та фото з кандидатом. Нагадаємо, Григорій Ткаченко балотується кандидатом до Чернігівської обласної ради від партії «Радний Дім».

Вже на 7 сторінці цієї ж газети «Чернігівщина» розмістили наступний матеріал «Передвиборчі обіцянки-цяцянки і урок арифметики для журналіста», з фото стенду партії «Наш Край» й фото кандидата з написами «Сильні професіонали на агітаційному наметі», «Народний обранець Борис Приходько про обіцянки-цяцянки»,

Як зазначено в статті 1 Закону України «Про рекламу» політична реклама – це інформація у будь-якому вигляді, поширена в будь-якій формі, яка має на меті популяризацію діяльності політичної партії (організації партії), привернення уваги до діяльності політичної партії (організації партії) та її позиції щодо питань загальнодержавного (місцевого) значення. До політичної реклами належать також використання символіки або логотипів політичних партій (організацій партій), повідомлення про підтримку політичною партією (організацією партії) видовищних чи інших публічних заходів або привернення уваги до участі у таких заходах політичної партії (організації партії). У частині 3 статті 9 Закону України «Про рекламу» записано, що інформаційний, авторський чи редакційний матеріал, в якому привертається увага до конкретної особи та який  формує або підтримує обізнаність та інтерес читачів щодо цієї особи,  є рекламою і  має  бути  вміщений  під рубрикою «Реклама» або «На правах реклами».

Згідно з частиною 8 статті 51 Виборчого кодексу України політична реклама повинна бути відокремлена від інших матеріалів і позначена як така.

Крім цього, згідно з частини 3 статті 9 Закону України «Про рекламу» інформаційний, авторський чи редакційний матеріал, в якому привертається увага до конкретної особи чи товару та який формує або підтримує обізнаність та інтерес глядачів (слухачів, читачів) щодо цих особи чи товару, є рекламою і має бути вміщений під рубрикою «Реклама» чи «На правах реклами».

Наталія Висіканець, координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Чернігівській області

]]>
"День тиші" перед місцевими виборами-2020: що це значить і чого не можна робити http://monitor.cn.ua/ua/politics/82951 Цього дня дозволено тільки поширення інформації про вибори, заклики брати участь у них і роз'яснення порядку голосування. Політика article Sat, 24 Oct 2020 11:04:15 +0300 В Україні з опівночі суботи, 24 жовтня, настав "день тиші" перед голосуванням на місцевих виборах 25 жовтня.

Цього дня будь-яка агітація за того чи іншого кандидата заборонена законодавством.

Ідеться про:
    масові політичні акції (збори, мітинги, ходи, демонстрації, пікети),
    роздачу агітаційних матеріалів,
    проведення концертів,
    демонстрацію фільмів або публікацію політичних опитувань,
    поширювання екстремістських матеріалів і закликів до насильницького повалення влади,
    підкуп виборців товарами й послугами,
    встановлення інформаційних наметів,
    публічні заклики голосувати за або проти того чи іншого кандидата.

За порушення закону передбачено штраф у розмірі від 500 до 850 грн для громадян і від 850 до 1360 для посадових осіб.

Водночас заборона не діє на поширення інформації про самі вибори, заклики взяти в них участь, а також роз'яснення законодавчих норм і порядку голосування.

"День тиші" потрібен для того, щоб виборці могли самостійно та спокійно обдумати, вибрати кандидатів і проголосувати за них.

У неділю, 25 жовтня, українцям потрібно буде визначитися з мерами міст і головами селищних рад. Голосування проходитиме з 8:00 до 20:00.

]]>
Пресконференція: "Перебіг виборчої кампанії на Чернігівщині". ВІДЕО http://monitor.cn.ua/ua/politics/82940 У п’ятницю в прес-центрі«Чернігівський вибір» відбулася прес-конференція на тему "Перебіг виборчої кампанії на Чернігівщині". Політика article Fri, 23 Oct 2020 14:43:43 +0300

Організатор заходу – Громадянська мережа ОПОРА.

У прес-конференції взяли участь:
• Наталія Висіканець, координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Чернігівській області
• Олена Рогова, громадський омбудсмен із захисту виборчих прав у Чернігівській області
• Валерій Білоокий, начальник відділу адміністрування Державного реєстру виборців апарату Чернігівської обласної державної адміністрації.

Спікери розказали про перебіг виборчої кампанії в Чернігівській області, про зафіксовані порушення та про заяви до поліції.

http://www.youtube.com/watch?v=PLUU_RT4-Yk

]]>
Про що розповів Президент України Володимир Зеленський в інтерв'ю "Осінь-2020: перемоги та виклики" http://monitor.cn.ua/ua/politics/82936 Про що розповів Президент України Володимир Зеленський в інтерв'ю «Осінь-2020: перемоги та виклики» чотирьом українським телеканалам. Політика article Fri, 23 Oct 2020 10:43:09 +0300 Про можливість запровадження жорсткого карантину, забезпечення медиків та українську вакцину

Сьогодні медична система України може витримати близько 15 тис. нових інфікованих COVID-19 на добу, хоча ще недавно критичною була кількість приблизно 9,5 тис. хворих щодня. Відбувається активне переобладнання лікарень та забезпечення медиків. Але цей ресурс не безкінечний, тому громадяни мають дотримуватися карантинних обмежень. Про це розповів Президент України Володимир Зеленський в інтерв'ю «Осінь-2020: перемоги та виклики» чотирьом українським телеканалам.

Глава держави зазначив, що жорсткий локдаун повністю зупинить економіку України, і зараз його запровадження недоцільне.

За словами Президента, оцінка кількості щоденних заражень, за якої держава буде змушена вдатися до жорстких карантинних заходів, змінюється залежно від готовності медичних закладів.

«Місяць тому ми вважали, що при 9,5 тисячах захворілих на день наша медицина зупиниться – не буде вистачати ліжок в інфекційних лікарнях та медиків... На сьогодні міністр Степанов правий, що при 15 тисячах ми можемо ввести локдаун», – наголосив Глава держави.

Він додав, що одним з визначальних чинників є наявність лікарів, які зможуть надавати допомогу хворим на COVID-19. Їхню кількість намагаються збільшити шляхом перепрофілювання відділень медзакладів та залучення інтернів і студентів. Але цей ресурс не безмежний.

«Ми не можемо перепрофілювати всю медичну систему України під хворих на COVID-19. Не можуть мільйони лікарів несподівано з'явитися в Україні. Це велика проблема, і саме через це ми звертаємось до людей – ми розуміємо втомленість, але носіть, будь ласка, маски – не тільки для себе, але й для свого оточення», – зазначив Володимир Зеленський.

На переконання Президента, навесні країна не була готова до епідемії коронавірусної хвороби, зокрема не було вертикалі санітарних лікарів, виробництва індивідуальних засобів захисту, апаратів ШВЛ. Наразі владі вдалося забезпечити населення та лікарні необхідним захистом, медобладнанням і тест-системами.

На запитання щодо нецільового використання коштів з Фонду боротьби з коронавірусом Президент зауважив, що COVID-фонд складається не з окремо наданих грошей, а з коштів державного бюджету, які раніше виділялись на різні програми, але їхня реалізація була тимчасово зупинена через епідемію. Так, за словами Володимира Зеленського, програма «Велике будівництво» фінансується завдяки частині коштів, які НАК «Нафтогаз України» виграла у Стокгольмському арбітражі в російської компанії «Газпром». Програма передбачає відновлення доріг, якими, серед іншого, «швидкі» доправляють хворих до лікарень.

«Ніхто від COVID-хворих гроші не забирав», – наголосив Глава держави.

Президент також відзначив кваліфікацію українських медиків у лікуванні коронавірусних хворих та важливість їхнього достатнього грошового забезпечення.

«У нас майже найнижчий у Європі показник смертності – 1,9% (від кількості хворих. – Ред.) через те, що лікарі знають, як лікувати COVID-хворих. Вони швидко навчилися – італійці не просто так запрошували наших медиків», – зауважив Президент, додавши, що з вересня медичним працівникам підвищили зарплати.

Володимир Зеленський також вважає доцільним посилення відповідальності за недотримання карантинних заходів. Він додав, що регулярно проводить наради, зокрема з представниками місцевої влади, щодо небезпеки нової хвилі епідемії. І вже розпочаті кримінальні провадження проти міських голів через недотримання карантину.

Президент також розповів, що клінічні випробування (поки що не на людях) проходить унікальна українська вакцина від COVID-19. Фахівці працювали над препаратом близько шести місяців.

Глава держави зауважив, що в Україні ще з радянських часів ніхто не займався розробкою вакцин. Він додав, що якщо вакцина проти коронавірусу успішно пройде випробовування – він готовий випробувати її на собі.

«Але, незважаючи на нашу українську вакцину, якщо у когось підтверджена вакцина буде раніше, ми будемо закуповувати у будь-якому випадку. Ми не чекатимемо нашої, але потім її теж додамо. Бо з COVID ми будемо боротись не один рік. Вакцина буде працювати багато років», – розповів Президент.

Майже 30 років український народ дурили щодо земельної реформи, за цей час розкрадено 5 млн га

Політики старого покоління багато років лякали український народ земельною реформою, не даючи людям права вільно розпоряджатися своєю землею. За цей час із 7 млн га сільськогосподарських земель у державній власності залишилося трохи більше 2 млн га, ще 5 млн га просто вкрали.

Глава держави нагадав, що на минулому тижні він підписав указ про передачу понад 2 млн га земель сільськогосподарського призначення з державної до комунальної власності, і тепер об’єднані територіальні громади зможуть спрямовувати кошти від землекористування на свій розвиток – будувати дороги, ремонтувати школи, садочки.

«Ми встигли два мільйони гектарів моїм указом передати ОТГ. І тепер вони будуть відповідати за використання цієї землі, за наповнення місцевого бюджету. І це правильно», – наголосив Володимир Зеленський.

Він зазначив, що впродовж останніх майже 30 років українські політики виступали проти запровадження вільного обігу землі та брехали народові про те, що так начебто захищають український родючий чорнозем від продажу іноземцям. Але насправді вони через «сірі» схеми розкрадали цю землю.

«Ми проаналізували, як, вибачте на слові, «промивали» мозок людей щодо земельної реформи. Потім ми змінили голову Держгеокадастру, який одразу відкрив усі цифри – п'ять мільйонів гектарів вкрали. Залишилося трохи більше двох мільйонів гектарів земель. Всього було сім мільйонів гектарів. Де ще п'ять? Їх вкрали», – зазначив Президент.

За його словами, частина людей, причетних до розкрадання сільгоспземель, і зараз перебуває у Верховній Раді України.

Також виступали проти впровадження ринку землі земельні лобісти.

«Вони не хотіли, щоб ми проводили земельну реформу. А що – погано, що ми віддали людям можливість розпоряджатися землею?» – зауважив Глава держави.

Він наголосив, що цей величезний спротив реформі відчув під час призначення на посаду голови Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру Романа Лещенка.

«Навіть просто призначити його головою Держгеокадастру було складно – щодня погрози, якісь дзвінки», – додав Президент.

Глава держави нагадав, що відкриття ринку землі та надання людям права вільно розпоряджатися своїми ділянками було в його передвиборчій програмі. Тому попри старання лобістів 31 березня Верховна Рада ухвалила закон про обіг сільськогосподарських земель, який передбачає надання права купівлі землі українцям з липня 2021 року. Також 6 травня був підписаний закон про Національну інфраструктуру геопросторових даних, що дасть змогу впорядкувати реєстри природних ресурсів України, а 22 липня підписано закон щодо просторового планування територій громад.

Про загальнонаціональне опитування: "Хочу отримати відповіді мільйонів людей, а не вибірку з двох тисяч громадян"

Президент України Володимир Зеленський зазначив, що проведення загальнонаціонального опитування 25 жовтня – важлива подія, адже запровадження реального народовладдя було одним з пунктів його передвиборчої програми.

«Мене дуже цікавить і для мене важлива думка людей. Тому що народовладдя – це те, що я обіцяв у своїй передвиборчій програмі. Готовий до другого читання проект закону про референдум. Тому такі питання для мене дуже важливі особисто. Я хочу відчути народ», – сказав Глава держави під час інтерв’ю «Осінь-2020: перемоги та виклики» чотирьом українським телеканалам.

Володимир Зеленський наголосив, що це опитування не матиме жодних юридичних наслідків, але думка громадян дасть йому як Президенту України додатковий аргумент ініціювати відповідні зміни до законодавства.

«Я зрозумію відповідь народу й буду говорити з депутатами та пропонувати такі позиції», – сказав Глава держави.

Президент звернув увагу, що таке опитування, на відміну від соціологічного, дасть можливість дізнатися думку якомога більшої кількості населення.

«Що таке соціологічне опитування? Це – вибірка… Президент робить серйозний екзит-пол. Я хочу отримати результати, відповіді від мільйонів людей, а вибірка – це дві тисячі людей», – зазначив він.

Президент навів приклад, що ствердна відповідь більшості українців на запитання про легалізацію медичного канабісу для зменшення болю у важкохворих може стати головним аргументом для народних депутатів проголосувати за відповідні зміни до законодавства.

«Електорально вони побачать, що люди це підтримують. Тоді я як Президент, маючи вже соціологію, нічого не буду боятися, подам цей законопроект і буду знати, що в мене є підтримка і Ради, і народу», – заявив він.

Щодо наступних дій української влади у разі схвалення громадянами можливості використання положень Будапештського меморандуму для відновлення суверенітету та територіальної цілісності України Володимир Зеленський зазначив, що поки не може розкривати подробиць.

«Я сьогодні займаюся тим, щоб повністю відродити державу Україна – самостійну, обороноздатну. Тому в нас невипадково з’являються військово-морські бази. Невипадково я підписую стратегічні договори, яких не було й близько у держави Україна. Я підписую з Великою Британією, з Туреччиною. Я хочу ще з деякими країнами це зробити», – розповів він.

Водночас Глава держави уточнив, що не йдеться про можливість відновлення ядерного потенціалу України.

«Ми говоримо про те, що всі повинні виконувати свої домовленості. В іншому разі ми з вами будемо не «за столом», як кажуть у європейських країнах, а будемо постійно людьми, які просять дати ще кредит, дати катер, дати ще бронежилет, дати ще маски, коли в нас COVID-19», – зазначив Володимир Зеленський.

Президент України запевнив, що на проведення загальнонаціонального опитування 25 жовтня не виділятимуть коштів з державного бюджету.

«Не за кошти держави й не за кошти олігархічних структур. Ви все побачите. Відповідь завжди є чи офіційною, чи в декларації Президента України», – сказав Володимир Зеленський.

www.president.gov.ua

]]>
Проаналізували готовність області до проведення виборів http://monitor.cn.ua/ua/politics/82924 Вибори, які мають відбутися в Україні вже найближчої неділі, відрізняються від попередніх за кількома пунктами. Серед основних — новий виборчий кодекс, нові громади, які вперше обиратимуть своїх депутатів, епідемія коронавірусу, яка значно ускладнює організацію виборчого процесу. Політика article Thu, 22 Oct 2020 12:41:25 +0300 Рівень готовності області до проведення місцевих виборів 25 жовтня обговорили на нараді з керівниками райдержадміністрацій та структурних підрозділів ОДА, яку провела голова облдержадміністрації Анна Коваленко. Також у нараді взяли участь представники Центральної виборчої комісії, ГУ Національної поліції та Управління ДСНС в Чернігівській області.

Як зазначила представниця ЦВК Олександра Кармаза, для забезпечення конституційних принципів виборчого процесу суттєвого підвищення потребує рівень обізнаності членів ДВК з виборчим законодавством. У зв’язку з цим Центрвиборчком організовує навчальні семінари та тренінги для них, запущено в роботу безкоштовний просвітній портал про вибори «ЦВК: просвіта», діє також відповідний чат-бот.

Голова ОДА наголосила, що основним завданням влади на місцях є організація демократичних, прозорих та, що не менш важливо, безпечних виборів на Чернігівщині. Для того необхідно подбати про дотримання всіх протиепідемічних вимог та забезпечення членів ДВК засобами індивідуального захисту, про належне технічне та побутове оснащення виборчих дільниць, про охорону громадського порядку.

— Маємо ретельно проаналізувати ситуацію на кожній дільниці, — акцентувала Анна Коваленко. — Зараз в області працюють спеціальні мобільні групи, які вивчають обстановку. У переважній більшості випадків вони повідомляють про достатню готовність приміщень до виборів. Проте є й інформація про невідповідність умов.

У ході наради були проаналізовані причини та шляхи усунення конкретних проблем на окремих виборчих дільницях. Керівникам райдержадміністрацій та структурних підрозділів ОДА дано відповідні доручення та визначено терміни їх виконання.

За інформацією відділу адміністрування Державного реєстру виборців Чернігівської ОДА станом на 1 жовтня 2020 року в області зареєстровано 789857 виборців. В області діють на постійній основі 1084 виборчі дільниці, з яких 1043 – звичайні та 41 – спеціальна, з яких 4 – в установах виконання покарань. Тобто, місцеві вибори відбудуться на 1080 виборчих дільницях.

Начальник управління превентивної діяльності ГУ НП в Чернігівській області Олексій Дяговець повідомив, що для забезпечення охорони виборчих дільниць будуть залучені понад 1500 працівників структури.

— В день голосування поліцейські будуть спостерігати за порядком на виборчих дільницях, здійснювати реагування на повідомлення учасників виборчого процесу, тощо. Крім того, правоохоронці будуть стежити за дотриманням виборцями правил щодо використання засобів індивідуального захисту,  в разі ігнорування зауважень будуть діяти згідно з чинним законодавством, — зазначив Дяговець.

Питання підготовки та проведення місцевих виборів залишається у зоні посиленої уваги облдержадміністрації.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

]]>
У ОДА розповіли, як відбуватиметься голосування на місцевих виборах в умовах пандемії http://monitor.cn.ua/ua/politics/82920 Цієї неділі, 25 жовтня 2020 року, на території Чернігівської області відбуватимуться місцеві вибори. Як і по усій Україні, голосування здійснюватиметься в умовах адаптивного карантину. З метою убезпечення учасників виборчого процесу на державному рівні затверджено ряд протиепідемічних заходів. Політика article Thu, 22 Oct 2020 10:20:00 +0300 Про особливість цьогорічних виборів, відповідальність, покладену на органи місцевого самоврядування за забезпечення належних умов на дільницях, і про те, що варто знати громадянам, щоб уникнути ризиків інфікування COVID-19, розповів на брифінгу Валерій Білоокий, керівник відділу державного адміністрування виборців Чернігівської ОДА.

— Виборчий процес вийшов на завершальну стадію. Основні етапи відбулися – всі комісії утворені, кандидати зареєстровані, агітація триває, попередні списки та запрошення згідно з головним реєстром виборців своєчасно доставлені, нині друкуються остаточні уточнені списки, які 22 числа будуть передані виборчим комісіям, — поінформував Валерій Білоокий. І додав, що попри складність ситуації із захворюваністю на коронавірус, вибори 25 жовтня відбудуться.

Порядок голосування затверджено низкою постанов Кабінету Міністрів України, в яких чітко прописані дії територіальних комісій під час організації та проведення голосування. Крім того, днями ЦВК на своєму офіційному сайті оприлюднила покрокову інструкцію для усіх учасників виборчого процесу — членів комісій, спостерігачів, суб'єктів виборів у день голосування.

За словами спікера, на кожній ДВК буде визначено відповідальну особу, яка опитуватиме учасників виборчого процесу про їх самопочуття та проводитиме температурний скринінг.

— У разі виявлення у громадянина підвищення температури понад 37,2°С та за наявності симптомів респіраторного захворювання, йому буде рекомендовано утриматись від відвідування приміщення виборчої комісії і звернутися за медичною допомогою. При цьому, щоб не позбавляти людину права на волевиявлення, кожна дільниці має бути забезпечена окремою кабінкою і скринькою, — зауважив Валерій Білоокий.

Обов`язково на вході в приміщення мають бути засоби для дезінфекції рук, інформаційні плакати. Для дотримання дистанції між голосуючими не менше 1 метра наноситься спеціальна розмітка. Столи для бюлетенів заборонено накривати тканиною. Кожні дві години передбачена дезінфекція поверхонь і кожні чотири – вологе прибирання. При цьому голосування не зупинятиметься. За бажанням, для заповнення бюлетенів виборець може скористатися власною ручкою.

Відповідальність за забезпечення належних протиепідемічних умов на дільницях, а також виділення коштів для фінансування цих заходів покладено на органи місцевого самоврядування.

— За останніми даними, на ці потреби місцевими бюджетами вже виділено понад 1 млн гривень і процес триває. Сподіваємось, що до дня голосування всі дільниці будуть забезпечені всім необхідним для захисту виборців та членів ДВК від інфекції, - зазначив Валерій Білоокий.

Згідно з вимогами, в приміщеннях дозволяється одночасне перебування не більше трьох виборців з розрахунку на одного члена комісії. Громадянам не рекомендовано приводити із собою дітей, а також затримуватись на дільниці тривалий час.

— Кожен виборець має усвідомлювати особисту відповідальність і безумовно дотримуватись карантинних обмежень – скористатися дезінфектором для рук, зберігати дистанцію, прийти на дільницю в захисній масці або респіраторі. Важливо одягнути засіб захисту належним чином, тобто повністю прикрити ніс і рот. Слід зауважити, що роздача захисних масок та рукавичок на дільницях не передбачена. Про це виборець має подбати самостійно. Використані засоби захисту необхідно залишити у спеціальних контейнерах для їх подальшої утилізації, — поінформував спікер.

Ще одне важливе питання, озвучене Валерієм Білооким, яким чином буде організоване голосування на дому в умовах пандемії.

— Згідно з рекомендаціями Кабміну, виборцям, які перебувають на самоізоляції, хворим на COVID-19, або тим, хто нещодавно виписався з лікарні, потрібно не пізніше 20-00 п’ятниці, 23 жовтня, подати до ДВК заяву і довідку з медустанови про стан здоров'я. Дільнична виборча комісія приймає рішення і вносить таку людину до відповідного списку, — повідомив посадовець.

З метою мінімізації ризиків розповсюдження хвороби, ЦВК рекомендує виборчим комісіям у першу чергу обслуговувати маломобільні групи населення і тих, хто тимчасово втратив здатність самостійно пересуватись. Після цього відвідати хворих на COVID-19 та осіб, що перебувають на самоізоляції. Члени дільничних комісій після відвідування хворого на коронавірус щоразу мають змінювати засоби захисту.

Порядком голосування на дому передбачено, що виборець самостійно тримає паспорт, на прохання члена комісії перегортає сторінку, а також, дотримуючись дистанції, знімає маску для підтвердження особи. Така практика також застосовуватиметься і на дільницях.

Нагадаємо, станом на жовтень 2020 року на Чернігівщині зареєстровано близько 794 тисяч виборців, які матимуть можливість проголосувати на 1080 виборчих дільницях. Для проведення місцевих виборів 25 жовтня 2020 року в області утворено 65 територіальних виборчих комісій та окружну виборчу комісію з виборів народного депутата України по одномандатному виборчому округу № 208.

Департамент інформаційної діяльності та комунікації з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

]]>
На Чернігівщині ОПОРА написали 11 заяв до поліції щодо порушень у зовнішній агітації http://monitor.cn.ua/ua/politics/82902 Протягом перших тижнів жовтня ОПОРА написала 11 заяв до поліції: три, пов’язані з розміщенням агітації на зупинках, що заборонено; вісім – щодо агітаційних матеріалів без вихідних даних та з неповними вихідними даними. Політика article Wed, 21 Oct 2020 14:10:03 +0300 Поліція зареєструвала всі звернення в містах Прилуки, Ніжин та Чернігів.

Представники ОПОРИ повідомили про розміщення друкованих матеріалів зовнішньої реклами на носіях зовнішньої реклами без вихідних даних в містах Чернігів, Прилуки та Ніжин наступного змісту:

1. Сітілайт з написом «Чернігів – моя Батьківщина», оформлену з використанням символіки політичної партії «Батьківщина», що містить ознаки здійснення передвиборної агітації на користь  політичної партії «Батьківщина», яка є суб’єктом виборчого процесу. Носій зовнішньої реклами з передвиборною агітацією розташований в підземному переході від ТРЦ «ЦУМ» до вулиці Івана Мазепи в Чернігові.

2. Білборди з написами «Ольга Попенко. Єдина надійна. Батьківщина», «Побудований у місті перший басейн», «Збудовано II корпус гімназії №1», що містить ознаки здійснення передвиборної агітації на користь  політичної партії «Батьківщина». Носії зовнішньої реклами розташовані в місті Прилуки на перехрестях вулиць Перемоги та Гвардійської, по вул. Котляревського біля мосту та біля стадіону Супутник, по вул. Київська біля пекарні Франсуа та по вул. Вокзальна 1.

3. Сітілайт з написами «Зробимо більше – буде краще» та «Відповідальні. Чесні. свої», оформлену з використанням символіки політичної партії «Наш край», що містить ознаки здійснення передвиборної агітації на користь  політичної партії «Наш край», яка є суб’єктом виборчого процесу. Носій зовнішньої реклами з передвиборною агітацією розташований в підземному переході від ТРЦ «ЦУМ» до вулиці Івана Мазепи в Чернігові.

4. Білборд з написом «Зробимо наших дітей щасливими. Наталія Копиця», «Наш Край», що містить ознаки здійснення передвиборної агітації на користь політичної партії «Наш край. Носій зовнішньої реклами з передвиборною агітацією розташований біля автобусної зупинки «Університет ім. Гоголя».

5. З написом «Зе Місцеві, Дмитро Селянський, Світ змінюють не гроші, а ідеї, не політики, а особистості, 06», з використанням символіки партії «Слуга народу», що містить ознаки здійснення передвиборної агітації на користь  політичної партії «Слуга народу», проте вихідні дані є неповними – вказано, що друк проводився на власному обладнанні та наклад. Стенд з передвиборною агітацією розташований біля ресторану МакДональдс в Чернігові.

6. Білборд «Зе Мер. Слуга Народу», «Олександр Прозур. Прилуки – це ти! Буде так – як вирішиш ти!» з використанням символіки партії «Слуга народу», на перехресті вулиць Київська та Котляревського в місті Прилуки.

7. Сітілайт з написами «Добробут. Справедливість. Безпека» з використанням символіки та зображеннями представників політичної партії «Сила і Честь», що містить ознаки здійснення передвиборної агітації на користь  цієї партії. Носії зовнішньої реклами знаходяться в місті Прилуки на вул. Київській біля суши-бару «Авокадо» та біля пекарні «Франсуа».

8. Білборд з написами «Європейська партія України», «Європа починається з кожного з нас», «Микола Катерничук. Лідер Європейської партії України» на перехресті вулиць Київська та Петропавлівська в Прилуках.

Згідно частини 1 ст. 212-13 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачено відповідальність за виготовлення або замовлення виготовлення під час виборчого процесу друкованих матеріалів передвиборної агітації, які не містять відомостей про установу, що здійснила друк, їх тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск, або у яких така інформація означена неправильно чи неповно,  а відповідно до частини 2 ст. 212-13 Кодексу – встановлено відповідальність за розповсюдження (рознесення, вивішування, роздавання) під час виборчого процесу друкованих матеріалів передвиборної агітації, які не містять відомостей про установу, що здійснила друк, їх тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск, або у яких така інформація означена неправильно чи неповно, а так само організація такого розповсюдження

Відповідно до ч.13 ст. 57 Виборчого кодексу України забороняється виготовлення та поширення друкованих передвиборних агітаційних матеріалів, що не містять відомостей про підприємство, яке здійснило друк, тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск, та замовника таких матеріалів.

Розміщення друкованих матеріалів зовнішньої реклами на носіях зовнішньої реклами на зупинках представники ОПОРИ помітили в Чернігові такого змісту:

1. З написом «Чернігів – активна громада» оформлену з використанням назви, символіки, логотипу та передвиборних слоганів політичної партії ВО «Батьківщина», що містить ознаки здійснення передвиборної агітації на користь  організації політичної партії ВО «Батьківщина». Носій зовнішньої реклами з передвиборною агітацією розташований на зупинці громадського транспорту за адресою м. Чернігів, вул. Малиновського, 39.

2. З написами «Твоє місто, твій вибір, твій рідний дім», «Твій рідний дім», «Роман Резнік, 03, продовжимо добрі справи разом», «Ми разом», «Твоє місто, твій вибір, твій депутат. Андрій Дериземля 01», оформлену з використанням назви, символіки, логотипу, передвиборних слоганів політичної партії, що містить ознаки здійснення передвиборної агітації на користь  організації політичної партії «Рідний дім». Носій зовнішньої реклами з передвиборною агітацією розташований на зупинках громадського транспорту за адресою: м. Чернігів, на всій протяжності проспекту Перемоги від перехрестя з проспектом Миру до площі Перемоги.

3. З написами «Обґрунтовано: сучасна безкоштовна медицина», «Обґрунтовано: 60% індексації пенсії» з використанням назви, символіки, логотипу та передвиборних слоганів політичної партії «Перемога Пальчевського», що містить ознаки здійснення передвиборної агітації на користь  організації політичної партії «Перемога Пальчевського». Носій зовнішньої реклами з передвиборною агітацією розташований на зупинці громадського транспорту за адресою м. Чернігів, проспект Миру 33, зупинка «Готель Україна» та ще один за адресою м. Чернігів, вул. Малиновського, 39.

Відповідно до частини 17 статті 57 Виборчого кодексу України, забороняється розміщення матеріалів передвиборної агітації у транспортних засобах громадського користування та на їх зовнішній поверхні, у тому числі таксі, розміщення таких матеріалів у приміщеннях та на будівлях станцій метрополітену, автобусних та залізничних вокзалів, портів та аеропортів, зупинках громадського транспорту.
Згідно статті 212-14 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачено відповідальність за порушення встановленого законом порядку розміщення агітаційних матеріалів чи політичної реклами або розміщення їх у заборонених законом місцях громадянином  - накладення штрафу від п'яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян; підприємствами - розповсюджувачами реклами -тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
ОПОРА нагадує, що відповідно до частини 1 статті 51 Виборчого кодексу України передвиборна агітація – це здійснення будь-якої діяльності з метою спонукання виборців голосувати за або не голосувати за певного кандидата, партію (організацію партії) - суб’єктів виборчого процесу. Передвиборна агітація може здійснюватися у будь-якій формі та будь-якими засобами, що не суперечать Конституції України та законам України. А згідно з частиною 1 статті 52 Виборчого кодексу України передвиборна агітація розпочинається кандидатом, партією (організацією партії) наступного дня після дня прийняття виборчою комісією рішення про реєстрацію кандидата (кандидатів) і закінчується о 24 годині останньої п’ятниці перед днем голосування.

За коментарями звертайтеся:
Наталія Висіканець,
координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА
за виборами у Чернігівській області

]]>
Послання Президента України Володимира Зеленського до Верховної Ради про внутрішнє та зовнішнє становище України http://monitor.cn.ua/ua/politics/82884 Дорогий народе! Шановні громадяни України! Політика article Tue, 20 Oct 2020 17:14:45 +0300 Шановні народні депутати, пане Голово, пане Прем’єр-міністре, члени уряду та Офісу Президента, шановні судді, представники дипломатичного корпусу, ваші блаженства, шановні журналісти!

Відповідно до Конституції України, звертаюся з посланням про внутрішнє та зовнішнє становище України. І такий офіційний початок буде єдиним спільним із попередніми посланнями президентів України.

Час змінювати традиції. Раніше депутатам роздавали величезний талмуд, який вони не збиралися читати, а Президент не збирався виконувати.

За QR-кодом, що лежить перед вами, ви зможете завантажити це послання.

Для тих, хто не вміє або думає, що це – частина плану Білла Гейтса з чипування населення, – послання з’явиться на офіційному сайті Офісу Президента.

Друге. Я пропоную з наступного року запрошувати з кожної області України військових, медиків, учителів, студентство, молоді родини, пенсіонерів, громадських діячів, підприємців, науковців, митців, спортсменів.

І звітувати про те, що зроблено, та презентувати плани на майбутнє людям, які найняли мене на роботу на п'ять років.

З радістю зроблю це й сьогодні. Основа мого звіту – логічна, але нетипова. Бо зазвичай про цей документ після перемоги президенти воліють не згадувати.

Це – передвиборча програма. І разом з громадянами України сьогодні ми відверто обговоримо кілька важливих питань.

Що я обіцяв? Що зробив? Що не зробив і чому? Що буде зроблено й коли?

Не витрачатиму багато часу на детальний аналіз країни, яку у 2019 році ми отримали у спадок. Це чудово бачили і знали всі українці. І багато присутніх у цій залі. У попередні роки кожна партія, крім «Слуги Народу», мала у своїх лавах або колишнього Президента, або двічі Прем’єр-міністра, міністра промисловості, надзвичайних ситуацій, економічного розвитку, соціальної політики, заступників міністра освіти і науки та охорони здоров’я.

Сьогодні всі вони активно роздають поради: як подолати корупцію, підняти економіку та медицину, будувати дороги та досягти в Україні миру. Залишимо у дужках питання, чому вони самі не зробили цього. Поговоримо про те, що сьогодні, завтра та післязавтра будемо робити ми.

Почнемо з теми, якої не було в моїй чи будь-якій іншій програмі. Про яку ніхто не думав ні в Україні, ні у світі. Це COVID-19.

З початком його поширення ми вжили жорстких, та ефективних заходів. Ми обирали між двома сценаріями – поганим та ще гіршим. Удар по економіці через карантин чи величезна кількість хворих і померлих? Звісно, ми вибрали перший варіант.

Вдалося зберегти життя тисячам українців та виграти дуже цінний час.

Бо навіть медичні системи найуспішніших країн були неготовими до коронавірусу, а наша медицина – тим паче. Була зруйнована система лабораторій – в Україні їх було аж цілих п'ять. Зараз – у десятки разів більше. Ми відновили вертикаль державних санітарних лікарів. А якщо хтось думає, що у Державному резерві на нас чекали заповнені полиці з усім необхідним – розчарую. Маски востаннє закуповувались у 2007 році, і термін їхньої придатності давно минув.

Ми швидко подолали дефіцит. Спочатку – організували поставки з Китаю та Південної Кореї. Маски, тести, дезінфектори, костюми, апарати ШВЛ. А згодом – розгорнули та налагодили масштабне українське виробництво.

Ми підвищили заробітні плати медикам, що протидіють COVID-19, до 300%. Так, через недосконалість бюрократичної системи з виплатами в регіонах були складнощі, але вони в минулому.

Ідуть клінічні випробування українських препаратів, що мінімізують ризики ускладнень і смертності від COVID-19.

Ми витримали перший етап та пройшли його з мінімальними втратами. Так, є прогнозоване скорочення економіки та ВВП. Але воно торкнулося всіх країн світу. Та порівняно з багатьма європейськими країнами наше падіння менше.

Як і відсоток смертності від COVID-19. Німеччина – 4%, Франція – 9%, Велика Британія – 11%. Україна – 1,9%. Ми не радіємо і співчуваємо іншим. Більше того – не маємо права розслабитись. Протидія COVID-19 триває. Рекорди з кількості хворих фіксуються в усьому світі щодня, на жаль, Україна не виняток. Адаптивний карантин і менш суворі заходи безпеки були необхідні для відновлення економіки України. Та це не скасовує елементарних правил.

Я хочу звернутися зараз до всіх до громадян, які, незважаючи на страшні щоденні цифри, або взагалі не носять маски, або роблять це для галочки. Маска на вашому обличчі – це безпека інших людей. Депутатів це також стосується.

Зрозуміло, що свої корективи вносять і місцеві вибори. Місцева влада хоче подобатись виборцям. Саботує рішення уряду і поводить багатотисячні концерти на день міста.

Це гра у «злого поліцейського» у столиці та «доброго» на місцях.

Знайте: можливо, кількість голосів за вас у вашому регіоні буде більшою.

Але кількість хворих та померлих буде не вашій совісті.

Хай там як, я вірю, що ми все подолаємо. Ми вже обговорили з європейськими партнерами постачання в Україну вакцини, щойно вона з’явиться. У нас неймовірні медики. Та всі інші, хто протидіє коронавірусу. Головне – бути згуртованими. Ми не раз доводили, що коли українці згуртовані, вони можуть перемогти будь-які віруси – хоч з Китаю, хоч від північного сусіда.

Ми запам’ятаємо 2020 рік надовго. Він приніс Україні чимало лих, які ми пережили разом з вами. COVID-19, збиття нашого літака в Ірані, масштабні лісові пожежі, паводок на заході України, посуха на півдні. Катастрофа літака з військовими льотчиками та курсантами.

Маємо зробити правильні висновки та стати сильнішими. Запобігати загрозам, щоб не долати наслідки. Провадити нову філософію – країна, яка завжди готова до всього. Або здатна максимально швидко адаптуватися та протидіяти новим загрозам. Цей принцип я представлю сьогодні, хоча його й не було в моїй програмі.

Повернемось безпосередньо до неї – до програми. Пункт, який не був першим, але є найголовнішим для мене і, переконаний, для всіх українців, це завершення війни на Донбасі, настання миру, повернення наших людей та повернення наших територій.          

Ми розблокували Нормандський процес, заблокований з 2016 року. Вдалося звільнити та повернути рідним 136 наших людей. Це наші моряки, це Олег Сенцов, Едем Бекіров, Олександр Кольченко, Станіслав Асєєв та багато інших. Ми боремось за кожного українця – і військового, і цивільного. Для мене людина – найвища цінність. І кожен громадянин має знати: я – українець, і моя держава мене не залишить.

Процес звільнення наших громадян триває, ми пам’ятаємо про всіх, хто досі перебуває в полоні, і робимо все для їхнього повернення.

27 липня було оголошено про припинення вогню. Сьогодні режим тиші триває 86-й день поспіль – найдовше за роки війни.

Чи ідеальний він? Ні. Чи є порушення? Так. Чи є спроби його зірвати? Безумовно. Але треба визнати – кількість пострілів суттєво зменшилась. За всі ці дні ми маємо одну бойову втрату. Це боляче. Але те, що з’явилися дні, тижні і навіть уже місяці, коли ми не ховаємо своїх героїв, коли не плачуть матері та діти, – дає нам надію. Коли місцеві жителі кажуть, що не слухають новини про «тишу», бо чують реальну тишу, – це дає надію.

Європейський Союз, США, Канада, Велика Британія, Туреччина та інші наші партнери продовжують незмінну підтримку України.

Наші дипломати безперервно працюють для підготовки наступного Нормандського саміту в Берліні. Ми чекаємо на його найскоріше проведення і продовження діалогу та руху задля настання в Україні бажаного миру.

Ми не забуваємо, що і в Криму, і на окупованому Донбасі живуть наші громадяни. І ми маємо дбати про них та боротися за них.

Ми відновили міст і дорогу в Станиці Луганській, вирішили питання щодо питної води на Донбасі.

Ми будуємо нові та зручні, сучасні КПВВ, зокрема й на межі з Кримом. Надважливо, яку Україну бачать наші громадяни, перетинаючи тимчасовий кордон. Ми робимо все, щоб вони бачили її освітленою, асфальтованою та комфортною.

Ми боремося за молодь на цих територіях, за їхній розум. З цього року діти з Криму та ОРДЛО можуть вступати в усі заклади вищої освіти України та навчатися там безкоштовно. 

Ми дуже хочемо, щоб люди там знали правду про Україну від України, а не від Кисельова. Ми запустили канал «Дом», що мовить на Крим та Донбас. Зрозуміло, ми не можемо мати об’єктивні цифри переглядів там, але шквал постійної критики каналу «Дом» з боку російських ЗМІ свідчить, що справа рухається у правильному напрямку.

Я завжди запрошую світових лідерів відвідувати не тільки Київ – відвідати Донецьку та Луганську області разом зі мною. Ми вже зробили це з Дональдом Туском, Президентом Швейцарії пані Соммаругою, спецпредставником голови ОБСЄ Мартіном Сайдіком, послами Німеччини та Франції в Україні – пані Фельдгузен та паном де Понсеном. Вони бачать реальну ситуацію там і передають її іншим нашим партнерам. Я дуже радий, що завтра і 120 депутатів партії «Слуга Народу» поїдуть на Донбас.

Не в Туреччину, не на Мальдіви, як колись. Депутати поїдуть на передову.

І почують про ситуацію там не із соціальних мереж, а від наших військових та місцевих мешканців.

Мир на Донбасі та деокупація Криму – мої ключові пріоритети. На жаль, у порядку денному Нормандського формату ніколи не було питання Криму. Але воно було, є й буде завжди у нашому порядку денному. Допоки Крим залишається окупованим, а українці та кримські татари зазнають регулярних переслідувань – світ не має забути про Крим.

Можна скільки завгодно постити веселі меми про гарантії безпеки Будапештського меморандуму, однак це не поверне наші території.

Ми шукаємо нові дієві інструменти для цього. Повернули питання Криму в міжнародний порядок денний. Ми створюємо формат «Кримська платформа». Це координація міжнародних зусиль для захисту прав кримчан та деокупації півострова. Я вже предметно обговорив цю ініціативу з представниками Європейського Союзу, Великої Британії, Канади, Туреччини та іншими партнерами. Багато з них готові приєднатися та брати в ній активну участь.

Крім того, щоб на «Донбас Арені» залунав український гімн, а над Кримом замайорів наш прапор, ми повинні ухвалювати рішення, які наблизять деокупацію. Всі українці мають однаково розуміти, що буде після звільнення та повернення наших тимчасово окупованих територій. Досягнувши миру, ми розпочнемо безпечну реінтеграцію, користуючись успішним міжнародним досвідом. Це пакет законів про перехідний період, насамперед – про відповідальність.

Тут існує велике поле для маніпуляцій. Давайте зупинимося детальніше. Страшне слово «амністія» – не про всіх і не про уникнення відповідальності.

А про мільйони наших громадян, на чиїх руках немає крові і які зараз фактично самі перебувають у заручниках в окупанта. І їм потрібен чіткий сигнал – не варто боятися, гідне майбутнє – тільки з Україною.

                Вже сьогодні на вільних територіях Донеччини й Луганщини ми будуємо новий Донбас. Сучасний, безпечний, заможний. Але щоб зробити таким регіон, який найбільше постраждав від російської агресії, потрібні особливі економічні умови. Нам потрібна Стратегія розвитку економіки Донецької та Луганської областей, що включатиме податкові та митні преференції, страхування військово-політичних ризиків для інвесторів, арбітраж за міжнародними стандартами. Робота над нею вже почалася.

                Окремо вкотре підкреслю – настання миру в Україні не означає, що ми перестанемо дбати про армію. Навпаки, лише сучасне та боєздатне військо буде гарантом подальшого дотримання миру та запорукою безпеки України.

                Були фейкові повістки у військкомат, страшилки, що Зеленський розвалить армію. Все це було. Але є беззаперечні факти. У 2020 році бюджет на армію став найбільшим в історії України. В часи коронакризи він не зменшився ні на гривню. І не розганяйте, будь ласка, «зраду», що у 21-му році ми скоротимо кошти на військо. Це неможливо, тому що бюджет ще не ухвалений. Я не дозволю цього зробити.  Як мінімум, ці кошти залишаться на рівні цього року. Тобто понад 117 мільярдів гривень. Тобто на 15 мільярдів більше, ніж в епоху білбордів про армію.  

                Так, у нас не було таких білбордів, але ми зміцнюємо армію на ділі. Конгрес США затвердив військову допомогу Україні на суму 250 мільйонів доларів. У Великій Британії ми підписали угоду на 1 мільярд 250 мільйонів фунтів стерлінгів для зміцнення Військово-морського флоту України. Ми отримали та очікуємо на додаткові швидкісні катери класу «Айленд». Спільно з Туреччиною ми будемо виробляти корвети, двигуни та військові дрони, розвивати системи ППО.

                Ми почали виготовлення новітніх зразків озброєння: комплекс управління артилерійським дивізіоном «Оболонь-А», мінометний комплекс «Барс»; артилерійські боєприпаси, зокрема для реактивних систем. Випробовується реактивна система залпового вогню «Вільха-М» та системи реактивних снарядів «Тайфун». Триває модернізація фрегата «Гетьман Сагайдачний» та підготовка до випробувань десантних катерів «Кентавр». Прийнято на озброєння протикорабельну крилату ракету «Нептун».

                Ми починаємо будувати дві державні українські військово-морські бази для захисту Чорноморського регіону.              

                Можна брехати про нашу непатріотичну позицію, але вперше з 2014 року добровольці отримали статус учасників бойових дій. Іноземці, які захищали Україну, отримують громадянство. А Україна отримала статус партнера НАТО з розширеними можливостями.

                Ми перевели Генштаб на типову структуру держав – членів НАТО. Успішно провели спільні навчання «Репід Трайдент». Ми продовжуємо втілення стандартів НАТО та сумісність наших військ з військами Альянсу.

Це все – важливі кроки для посилення обороноздатності та безпеки України.

                Та найголовніше, що є у нашого війська, – це люди. Наші бійці. Ми працюємо для забезпечення максимально гідних умов для них та їхніх сімей. Ми будуємо українське військо, яке зможе захистити Україну на суші,

у воді, в повітрі та кіберпросторі. Щоб більше ні в кого не виникало навіть думки посягнути на наш суверенітет, на нашу територіальну цілісність або відібрати у України частину території без єдиного пострілу. Цього не буде ніколи. А ті, хто без бою віддав Крим, мають нести відповідальність.

                Хочу, щоб усім було зрозуміло: питання не в помсті – питання у справедливості. Суспільству потрібні відповіді. І це стосується не лише цього питання. Їх у людей накопичилось тисячі. Відсутність відповідей і справедливості призводить до втрати довіри. Неможливо побудувати успішну країну, якщо суспільство не довіряє державі. Довіра – це не лише про ставлення до державних органів, а й про участь людей у вирішенні проблем та ухваленні рішень.

                Саме тому важливим пунктом моєї програми було народовладдя.

Це поверне довіру громадян до держави та її інституцій. До речі, це проблема не лише України, а й багатьох інших держав. Тому різні інструменти народовладдя та прямої демократії з’являються дедалі активніше. Є багато успішних прикладів їхнього використання у Швейцарії, Канаді, Ірландії.

                Хоча найуспішніший усім вам добре відомий. Це 1 грудня 1991 року. Коли 28 мільйонів 804 тисячі та 71 громадянин України на референдумі проголосували за Незалежність України.

                Пам’ятаючи це, дивно, коли ви кажете, що питати думку українців – небезпечно. Що людей задурять, бо в країні немає вільних, незалежних ЗМІ. Цинічно, що про це кажуть люди, присутні в цій залі. Лідери партій, один з яких володіє трьома телеканалами, а інший – двома.

                Ви кажете, що український народ незрілий, він не готовий ухвалювати рішення. Та я нагадаю, що саме український народ зробив дві революції – у 2004 та 2014 роках. У результаті чого більшість із вас опинилися в цій залі.

                Народовладдя в Україні буде. Всебічний доступ громадян до інформації задля прийняття рішення – буде, це обов’язок держави.

                Люди повинні впливати на актуальні питання і для свого регіону, і для всієї країни. Робити це раз на тиждень, раз на місяць чи раз на рік. Скільки буде потрібно.

                Перший законопроект для народовладдя готовий і поданий мною.

Я закликаю всіх народних депутатів – дайте нарешті українцям реальний механізм, щоб формувати основні завдання для влади, впливати на рішення, відчувати свою причетність до змін. Відчувати, що їхня думка важлива не лише під час виборів. Це – справедливо.

                А справедливість та рівність – це наступний пункт моєї програми.

Я обіцяв почати її з себе. Було багато спроб, та за каденції жодного Президента не було ухвалено закон про імпічмент Президента. Ми це зробили.

                Опоненти кажуть, що це фейк, і насправді закон не працює. Але те саме ви казали і про зняття депутатської недоторканності.

Чому ж тоді вперше в історії України депутат провладної, президентської партії після публікації відео від НАБУ вже через два дні отримує підозру, а через тиждень опиняється в слідчому ізоляторі? А на контраргумент про вихід під заставу скажу: прочитайте, що стосовно цього я пропонував у програмі. І як би там не було – це історичний прецедент. І не єдиний.

Те, що обіцяли всі депутати 28 років, ми зробили за чотири місяці. Зняли депутатську недоторканність. За «кнопкодавство» – кримінальна відповідальність. За прогули – штраф. Ми позбавили державного фінансування партії, які не потрапили в Раду. І я пишаюся, що «Слуга Народу» – єдина партія 9-го скликання, яка відмовилася від цього фінансування та віддала його на боротьбу з COVID-19.

                Ми ухвалили Виборчий кодекс з відкритими списками та ліквідували «мажоритарку». Відбулося повне перезавантаження політичної системи. Сьогодні в Україні немає жодного чиновника, який думає, що він недоторканний або «вічний». Неважливо – голова облдержадміністрації, Генеральний прокурор чи Прем’єр-міністр. Немає результату – немає тебе на цій посаді. Крапка.

                Бо це філософія мого наступного пункту – не людина для держави, а держава для людини. Це новий формат відносин між державою та громадянином. Де держава – це сервіс. Зручний і зрозумілий.

                Для цього ми створюємо державу у смартфоні. Вже 26 мільйонів українців можуть користуватися додатком «Дія» та цифровим посвідченням водія. Свідоцтвом про реєстрацію транспортного засобу, паспортом просто у смартфоні. Або отримати дозвіл на будівництво в електронному кабінеті забудовника, без участі чиновника.

                Не відходячи від комп’ютера, реєструвати бізнес за 15 хвилин. Швидше, ніж у більшості країн світу. Молоді батьки можуть користуватися сервісом «єМалятко» та отримувати послуги за однією заявою в пологовому будинку або онлайн.

                Ми стали першою країною у світі, що має цифровий паспорт. За допомогою якого можна подорожувати або відкрити банківський рахунок онлайн.

                 І це – лише початок шляху до цифрової держави. 2021 рік стане початком входження країни у режим пейперлес. Жодна державна установа не зможе вимагати від українців жодних довідок, витягів чи інших папірців для отримання державних послуг.

                Наша мета на найближчі роки – сто відсотків державних послуг онлайн. А на наступних президентських виборах громадяни повинні мати можливість за бажанням голосувати в Інтернеті.

                Цифрова країна – це не лише зручно. Це країна, де бюрократія та корупція стануть нетиповим явищем. Це потужний економічний розвиток, бо частка цифрової економіки у світі швидко зростає.

                Місяць тому я підписав указ про сприятливі умови для розвитку ІТ-індустрії. Україна вже стає світовим ІТ-хабом. Також ми створюємо унікальну у світі віртуальну економічну зону «Дія. Сіті» зі спеціальним податковим, фінансовим і правовим режимом. Цей проект забезпечить розвиток креативного бізнесу та залучення іноземних інвестицій.

                Такі ідеї повинні об’єднувати Україну. Так само, як ідея, що українці мають жити гідно та бути заможними. Заради цього ми ухвалюємо закони, яких бізнес, інвестори та міжнародні партнери чекали довго.

                Завданнями моєї програми були детінізація економіки, розвиток внутрішнього виробництва, доступне  кредитування.

Далі – про конкретні кроки на цьому шляху.

                Ми ліквідували монополію «Укрспирту» та вивели цю галузь із тіні. Минулого тижня вже приватизовано перший спиртовий завод. Слід продовжувати цей процес, який у перспективі має збільшити надходження в казну майже у вісім разів.

                По всій країні закриті тисячі підпільних казино. Ухвалено закон про легалізацію грального бізнесу. Те, що роками існувало в тіні, вже наступного року, з першими ліцензіями, має принести в бюджет п'ять мільярдів гривень. Закрито майже тисячу нелегальних заправок. Зокрема завдяки цьому офіційні мережі АЗС знизили ціни на бензин.

                Облікова ставка Національного банку України з 17% у квітні 19-го року знижена до рекордних за історію 6%. Що це дає? Це іпотека на житло не під 25%, а під 10% і менше. За один рік. Уявіть собі. Вона вже з’явилася. Це кредити бізнесу не під 20%, а під 5, 7, 9%. До речі, менше ніж за рік за програмою 5-7-9 малий та середній бізнеси вже отримали понад 10 мільярдів гривень.

 Ухвалено закон про концесію. Проведені конкурси з концесії морських портів Ольвія та Херсон, які залучили інвесторів з Катару, Грузії, Швейцарії.

                Ми почали масштабну приватизацію. Важливо: мова не про стратегічні об’єкти держави, а про сотні неефективних підприємств, де були лише корупція та борги.

                Вчора вони приносили державі збитки, а вже сьогодні мільярди. Наприклад, готель «Дніпро». До речі, він та низка інших об’єктів стали першим в історії майном, що перебувало в користуванні Президента України і було передане на приватизацію.

                Ми забезпечили енергетичну безпеку та підписали новий 5-річний контракт з «Газпромом» на транзит газу, а також отримали 3 мільярди доларів США, виграних у Стокгольмському арбітражі. Ми починаємо опалювальний сезон з рекордними запасами газу та вугілля.

                З 1 вересня мінімальну заробітну плату збільшено до 5 тисяч гривень.

У січні 2021-го року вона буде становити 6 тисяч, в липні – 6500. Відбулась індексація пенсій та збільшення пенсій громадянам похилого віку.

                Додаткових три мільярди гривень направлено на підвищення пенсій людям, старшим 80 років. Наступного року – людям, старшим 75 років.

                Важлива наша обіцянка та, без перебільшення, історичне рішення – це запуск в Україні ринку землі. Величезний спротив цій реформі, маніпуляції та міфи, бажання політиків та окремих бізнесів зберегти «сірий» ринок, на якому за цей час ними було вкрадено 5 мільйонів гектарів землі.

               Ми зробили цю реформу для людей. Право купівлі отримають лише українці. Є обмеження максимальної площі у власності однієї особи та пільгові умови українським фермерам. І поки політики в один голос переконували, що ми відібрали в українців землю, я підписав указ про передачу сільськогосподарських земель з державної до комунальної власності.

                Місцеве самоврядування отримає у власність понад два мільйони гектарів землі. Це кошти від землекористування, які можна використати для розвитку та добробуту своїх громадян.

                Зрозуміло, що коронакриза не зробила винятку для економіки України. Але всі кризи минають. Мине й ця. А ми вийдемо з неї сильнішими.

                Ми намагалися зрозуміти, що не так. Що не так було зроблено в управлінні економікою за багато років і як це виправити.

                Уряд провів повноцінний аудит держави. І протягом двох тижнів представить його результати. Нарешті. Та вже сьогодні ясно – попереду багато роботи, а пріоритети зрозумілі.

                Треба зменшити частку держави в економіці, розвивати державно-приватне партнерство.

                Наш фінансовий ресурс обмежений. Так, ми не можемо задовольнити всіх. Але маємо допомогти тим, хто допоможе іншим. Це проекти з високим мультиплікатором, які повертають інвестиції через податки та створюють нові робочі місця.

               Податок на виведений капітал та нульова декларацію. Вже досить безкінечних дискусій на цю тему. Час поставити крапку в цьому питанні, і я готовий це зробити. Я доручаю уряду врахувати ці та інші важливі напрямки.

                І найголовніше. Україні потрібна повноцінна стратегія розвитку.

Не на два, три чи п'ять років. Досить міряти розвиток України  політичними каденціями. Нам потрібне чітке бачення – куди й чому має рухатись наша економіка до 2030 року. Знаю, що така робота велась урядом.

Тому разом з результатами аудиту нашої держави чекаємо презентацію економічних векторів України до 2030 року.

                Насправді, ви знаєте, існує ще один напрямок, який може і має наповнювати державний бюджет України. Це ефективна протидія корупції.

                У моїй програмі написано: не боротьба з корупцією, а перемога над нею. Та є підозра, що правоохоронні органи дочитали речення не до кінця і сприймають як завдання лише першу частину – «не боротьба з корупцією».

                Скажу чесно – мені це набридло. У нас нульова толерантність до корупції, це підтверджують наші партнери у Європейському Союзі, у США. Та чи достатньо Президенту не красти, щоб не крали інші?

                Люди кажуть: весна прийшла. Де посадки? Вірите чи ні, але саме цим питанням та словами, які не можна казати на телебаченні, я починаю кожну нараду з керівниками всіх наших правоохоронних органів.

                Щоразу я нагадую їм, що створені всі умови. Будь ласка: ми повернули кримінальну відповідальність за незаконне збагачення. Є можливість конфіскації незаконних активів. Повна оперативна незалежність НАБУ і САП, якої не було з 2015 року. Запустили роботу Вищого антикорупційного суду. Перезавантажили НАЗК.

                Вони казали: нам заважають тільки телефонне право та відсутність політичної волі. Воля є. Телефонного права – немає. Опоненти заявляють, що це не так.

То скажіть, де ж той телефон? Може, хоч так буде результат?

                Бо зараз законодавчі, оперативні, матеріальні, психологічні умови є. А реального результату поки що немає.

                Я не маю права втручатися в їхню роботу, але маю право дати їй оцінку. Моя оцінка – незадовільна.

                Та я вірю: її можна й потрібно виправити. Я прошу народних депутатів зосередитися на Антикорупційній стратегії на найближчі чотири роки. Так, за ці роки написано вже чимало стратегій. І вони не гарантують результату. Але я не заспокоюсь і доведу всім, що Україна без корупції – це не фантастика, це має бути реальністю. І мені байдуже, скільки заради цього потрібно буде змінити наших керівників правоохоронних органів – міністрів, інших керівників.

                Не менш важливою є робота наших суддів. Так, я погоджуюся з міжнародними партнерами щодо необхідності судової реформи. Але впевнений, нікому не потрібна реформа лише заради слова «реформа».

                За роки незалежності України кожна нова влада починала реформу судової системи. У підсумку – уряди, парламенти, президенти в країні змінюються, а судова система залишається. «Об'єктивне, неупереджене, справедливе правосуддя» – звучить для громадян незнайомо, ніби слова іноземного походження.

                Нам потрібні зміни. Не перефразовані думки з попередніх варіантів судової реформи. А дієві рішення. Саме на них я чекаю від відповідної правової комісії, що була створена в Офісі Президента.

                Нам потрібна Україна, де корупції немає, а чесні суди є. Цього хочуть усі наші громадяни. Цьому аплодують усі наші міжнародні партнери.

               До речі, як би дехто не переконував і не старався, міжнародна коаліція продовжує підтримку України, більше того – вона виходить на новий рівень. Ми зберегли двопалатну підтримку США. Україна та Велика Британія офіційно стали стратегічними партнерами. На безпрецедентний рівень вийшли відносини України та Туреччини. Надійним партнером, без перебільшення – міжнародним побратимом для нас залишається Канада.

                А всі експерти відзначають, що цьогорічний Саміт Україна – ЄС та спільна заява чи не вперше так яскраво підкреслюють партнерство України та Європи. Відзначають наші успіхи, зокрема відчутний прогрес виконання Угоди про асоціацію, всі передумови для «промислового безвізу», Угоди про спільний авіаційний простір з ЄС, поглиблення інтеграції українських ринків з європейськими. А ще – чіткий меседж: безвізовому режиму України з Європою нічого не загрожує. Хто б там що не казав.

                Це стосується і співпраці з МВФ, яку ми продовжуємо. Так само, як зі Світовим банком, так само, як і з ЄБРР.

                Сьогодні ми фактично заново будуємо конструктивний діалог і добросусідські відносини з Угорщиною, Румунією, Польщею.

                Разом з Польщею та Литвою ми заснували «Люблінський трикутник».

Це платформа політичної, економічної та соціальної взаємодії.

                І непомітною, та справді важливою перемогою на світовій арені я вважаю ще один факт. На міжнародному рівні зникла фраза «Світ втомився від України». Ми надали іміджу нашої держави нового змісту. На Україну почали дивитися по-новому. Сприймати як конструктивного, надійного, а отже – рівноправного гравця. Як країну, що цінує будь-яку підтримку та сподівається передусім на себе. Бо розуміє, що ніхто за нас не втілить перетворення, ніхто за нас не побудує успішну країну.

                Ми стали проактивними. І в цьому контексті слід відзначити нашу ініціативу – створення у Києві штаб-квартири Міжнародного офісу з протидії дезінформації та пропаганді. Україна має реальний досвід такої протидії.

                До речі, декого з присутніх у залі запрошую приєднатися до участі у статусі знаних експертів зі створення фейків та дезінформації. Нехай ваш досвід дійсно послужить трішечки державі.

                Шановні друзі! Слід визнати, що тема COVID-19 заполонила весь простір, але водночас це не єдиний виклик для медичної галузі. Фейсбук, інстаграм і мій робочий стіл були заповнені зверненнями лікарів щодо другого етапу медичної реформи.

                Існував ризик звільнення 50 тисяч медиків і закриття понад 300 лікарень. Під загрозою опинились екстрена медична допомога, багатопрофільні лікарні, онкоцентри, госпіталі ветеранів, більшість дитячих лікарень, психіатрична та туберкульозна служби.

                Всього цього ми не допустили. Не допустили, щоб дитячі лікарі поїхали за кордон, і відбулося катастрофічне зростання дитячої смертності. Чи щоб у найближчі два роки захворюваність на туберкульоз зросла на третину.

                Знаю, тема медичної реформи викликає жваві суперечки. Знаю. Та давайте визнаємо правду – ця реформа має як беззаперечні переваги, так і відверто слабкі місця. Наше завдання – зберегти позитивні моменти та виправити всі ці помилки. Реформою мають бути задоволені і пацієнти, і медики всіх рівнів.

                Крім того, чекаю від профільного комітету та міністерства моделі страхової медицини, які могли б з'явитися нарешті в Україні.

                Я хочу відзначити створення та розвиток системи трансплантології. Найближчі два-три роки має працювати мережа трансплантаційних центрів. Це допоможе зберегти багато життів українців без необхідності робити дорогі операції десь там за кордоном.

                Надважливим є підвищення заробітної плати медикам. З 1 вересня це зроблено на 25, 50 та 70 відсотків. Це тільки початок.

Згідно з планом Міністерства охорони здоров’я, у 2021 році мінімальна заробітна плата лікаря має бути 20-25 тис. грн. Медичної сестри – 15 тис. грн., молодшого медичного персоналу – до 10-12 тис. грн. Переконаний, що наступними мають бути освітяни та наші науковці.

                Є одна характерна річ, яка об’єднує всі успішні сьогодні країни. На початку свого шляху всі вони інвестували в освіту. Всі країни. Надали їй стратегічного значення.

Сьогодні ми намагаємося рухатися тим самим шляхом. Паралельно вирішуючи проблеми, які існують у всіх ланках української освіти. Це доступність та якість дитячих садочків. Підвищення престижу професії вчителя та заробітних плат. Створення сучасної інфраструктури – нових садочків і шкіл.

Ми почали відновлення професійно-технічної освіти, яку руйнували останні 20 років. Хоча кваліфіковані робітничі кадри сьогодні вкрай потрібні країні.

Ми приділяємо особливу увагу вищій освіті. Вона має готувати конкурентоспроможних у сучасному світі професіоналів, що відповідають тенденціям нашої та світової економіки.

                І, звичайно, наука, яка завжди є драйвером для інновацій та економіки. Розвиток науково-дослідної інфраструктури та підтримка талановитих українських науковців – має стати пріоритетом для держави. 

                Освіта і наука – це галузь, де результат не помітний швидко, але зрештою є визначальним.

                І про те, де результат, навпаки, – помітний досить швидко. 

Для реалізації пункту програми «Комфортна країна» ми почали «Велике будівництво». І це не просто назва чергової державної програми. Всі бачать, що в країні дійсно йде велике будівництво. Ми «зшиваємо» Україну. Не лише ідеями, не лише словами. А й дорогами та мостами.

                Цього року – це 4 тисячі кілометрів доріг державного значення. 2 тисячі – місцевого значення. 100 шкіл, 100 садочків, 100 спортивних об’єктів. 210 приймальних відділень з новітнім медичним обладнанням. Коли ми озвучували ці цифри на початку року, багато хто не вірив. Але більшість із цих об'єктів уже готові, і до кінця року, як ми обіцяли, ми виконаємо весь цей план.

                Так, інколи звучить критика: мовляв, ми закінчуємо деякі об’єкти попередньої влади. Ключове слово – ми закінчуємо. Не затягуємо на роки, не «розпилюємо» кошти на їхнє будівництво. А закінчуємо. Якісно, до речі, та швидко.

                Більше того, ми закінчуємо об’єкти не лише попередньої влади, а й їхніх попередників і попередників попередників. Приклад – лікарня «Охматдит», яка відкрита після реконструкції влітку. Та Запорізький міст – найвідоміший довгобуд країни. Сьогодні там уже йдуть активні роботи, і ми обов'язково завершимо цей об'єкт. Ми, а не наступні політики.

                «Велике будівництво», незважаючи на давню традицію української політики, не закінчиться після місцевих виборів. А стане ще масштабнішим. Крім нових доріг, шкіл, садочків і лікарень, ми почнемо реставрацію українських замків, театрів, музеїв, об'єктів культурної та архітектурної спадщини нашої Батьківщини.

                Ми також готуємо програму «Україна – чемпіон!». У кожному регіоні країни має бути велика сучасна спортивна арена. Кожна з них носитиме ім'я видатного українського чемпіона.

                Комфортна країна неможлива без повноцінного покриття швидким Інтернетом. Та сучасних, реконструйованих чи нових аеропортів у кожному регіоні. Щодня ми працюємо над цим, щоб зробити країну, де громадянам буде максимально комфортно жити. Якою вони із задоволенням мандруватимуть, яку будуть відвідувати мільйони туристів з усього світу.

                Дорогі українці! Вічно можна дивитися на три речі. Як горить вогонь,

як тече вода та як політики говорять про проблеми в Україні. Але від того, що ми будемо говорити, – проблеми не зникнуть. Потрібно працювати.

                Я знаю, що є величезна кількість важливих і проблемних для країни питань, про які сьогодні ми не поговорили. Якби я торкнувся кожного з них – це послання затягнулось би до 2024 року та наступних президентських виборів.

                Тому менше слів. Я знаю і про всі пункти моєї програми, які поки що не виконані. Я знаю. Вони щодня вказують мені шлях. Дають енергію, щоб втілити мою мрію. Я хочу передати наступному Президенту України ось цю програму, де кожен пункт буде відзначений галочкою як виконаний. І щиро сказати вам: Дорогі українці! Мені перед вами не соромно. Це мрія.

                Наостанок. 25 жовтня в Україні відбудуться місцеві вибори. Дуже важливі. Не для політичних партій. А для вас, шановні громадяни України. Для розвитку і добробуту ваших міст, сіл, ваших громад. У цей день я поставлю вам 5 запитань. І чекатиму відповіді. А сьогодні я поставлю важливі, відверті запитання самому собі.

І одразу на них зараз відповім.

Чи думав я рік тому, що змінювати країну на краще буде настільки складно?

Ні.

Чи змінив би я своє рішення, якби тоді знав про це?

Ні.

Чи вдасться все нам з вами?

Так!

Слава Україні!

Офіційний сайт Президента України

]]>
Голова Чернігівської ОДА взяла участь у акції "1000000 дерев за 24 години" http://monitor.cn.ua/ua/politics/82842 Сьогодні в Україні триває акція «1 000 000 дерев за 24 години». Свій внесок у масштабний проєкт робить і Чернігівщина. Політика article Sat, 17 Oct 2020 17:29:43 +0300 Свій внесок у масштабний проєкт робить і Чернігівщина.

У Славутицькому лісництві до акції долучилась голова ОДА Анна Коваленко разом із заступниками. Також нові дерева висаджували голова обласної ради Ігор Вдовенко, очільник обласного управління лісового та мисливського господарства Сергій Аніщенко, представники інших органів влади, волонтери, активісти та ветерани лісового господарства.

Під час акції Анна Коваленко безпосередньо поспілкувалася з фахівцями-лісівниками та обговорила перспективи розвитку лісової галузі Чернігівської області. Особливу увагу вона привернула до проведення національної інвентаризації лісів.

 Я особисто спілкувалася з лісівниками і дізнавалася, як відбувається реалізація програми Президента України з інвентаризації лісів та як триває процес відновлення і захисту насаджень. Наша задача сьогодні — працювати на випередження таких надзвичайних ситуацій, як пожежі, що сталися у Житомирській та Луганській областях, — сказала очільниця Чернігівської ОДА.

Цього дня у лісових господарствах Чернігівській області у рамках акції «1 000 000 дерев за 24 години» заплановано висадити понад 130 тисяч молодих рослин. Фахівці лісгоспів завчасно підготували ділянки та саджанці.

За словами Сергія Аніщенка, Чернігівщина має все необхідне для створення лісових насаджень. Лісогосподарські підприємства області кожного року вирощують близько 20 мільйонів одиниць посадкового матеріалу. Щороку повністю засаджуються усі зруби — ділянки, де було вирубано ліс. Крім того, на вільних землях за останні 14 років було створено близько 6 тисяч гектарів нових лісів.
Анна Коваленко наголосила, що подібні акції з масової висадки дерев толокою мають значний виховний потенціал. Однак зауважила, що варто підвищувати рівень механізації під час заліснення у промислових масштабах.

Довідково. Акція «1 000 000 дерев за 24 години» має на меті привернути увагу до проблем екології та об’єднати зусилля влади, бізнесу та громадськості заради спільного відновлення екосистеми країни. Організатори планують висадити понад мільйон дерев за одну добу і тим самим встановити рекорд України. Проєкт із озеленення України реалізується Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України спільно з Державним агентством лісових ресурсів України та благодійною організацією «Благодійний фонд «Озеленення України».

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

]]>
Польоти на повітряній кулі в Чернігові під брендом партії http://monitor.cn.ua/ua/politics/82839 16 жовтня партія «Рідний Дім» катала містян на повітряній кулі, не дивлячись на те, що місто в червоній карантинній зоні вже з 19 жовтня. Політика article Sat, 17 Oct 2020 16:19:06 +0300 Спостерігачі ОПОРИ повідомляють, що катання на кулі містить ознаки непрямого підкупу виборців та вже звернулись до поліції з відповідною заявою.

Попередня агітація відбувалась на офіційній сторінці партії «Рідний Дім» у мережі Фейсбук, де пропонували підписатись на сторінку партії, зробити репост з хештегом #яголосуюзаріднийдім. ОПОРА наголошує, що пропозиція супроводжувалася  згадуванням назви партії Рідний дім, використанням символіки та логотипів партії.

Додатково до агітації була надана пропозиція для виборців у виді послуги – піднятися над містом на повітряній кулі, якщо ти виконав всі умови репосту та показав його на місті старту повітряної кулі – центральній площі міста. За інформацією від спостерігачів ОПОРИ – послуга надавалася невідомими особами. 

Серед присутніх учасників катання на повітряній кулі, правил карантину дотримувався сумнівно, можна помітити, що соціальної дистанції ніхто не притримується і маски далеко не у всіх присутніх. Для польоту на повітряній кулі, запускали близько 5 осіб  одночасно, за словами очевидців. Не дивлячись на те, що ще 15 жовтня на засіданні Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій було визначено, що місто Чернігів потрапляє до «червоної» карантинної зони з 19 жовтня.

«Вам потрібно знайти Рідний Дім сторінку, підписуйтесь на сторінку – там публікація і треба зробити репост й хештег #яголосуюзаріднийдім і повинні будуть вас безкоштовно покатати (ред. укр.)», – стверджувала  учасниця акції партії «Рідний Дім».

Попередньо ОПОРА вже роз’яснювала, положення виборчого законодавства щодо підкупу виборців.
«На сьогоднішній день чинне законодавство дозволяє поєднувати передвиборну агітацію із роздачою «брендованої» партійної продукції, що виготовлена з виборчого фонду кандидата чи партії та вартість якої не перевищує 6 відсотків неоподатковуваного мінімуму доходів громадян. Це можуть бути плакати, листівки, календарі, блокноти, ручки, запальнички, сірники, значки, бейджі, USB-флешки, вимпели, прапори, книги, пакети, футболки, кепки, шарфи, парасолі, тобто щось на зразок сувеніра на згадку. Роздача інших товарів, робіт та послуг, поєднана з агітацією, під забороною, адже це є непрямий підкуп. В даній ситуації в залежності від вартості наданої виборцям роботи чи послуги настає  адміністративна відповідальність за ч. 2 ст. 212 КУпАП або кримінальна відповідальність за ч.3 ст. 160 ККУ», – коментує ситуацію радниця з юридичних питань Громадянської мережі ОПОРА, Тетяни Юзвяк.

Нагадаємо, що 26 серпня Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) опублікувало роз’яснення стосовно права політичних партій здійснювати благодійну діяльність: політичні партії під час провадження статутної діяльності не можуть використовувати свої майно та кошти на благодійну діяльність. Благодійна допомога в період виборчого процесу не повинна надаватись від імені політичної партії або будь-яким чином пов’язуватись із її діяльністю. Благодійна допомога від партії в період виборчого процесу містить ознаки непрямого підкупу виборців. Вона передбачає кримінальну відповідальність у вигляді позбавлення волі на строк від двох до п’яти років або від двох до шести років, з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк п’ять років (частина 3 статті 160 Кримінального кодексу України).

Відповідно до ч.1 ст. 51 Виборчого кодексу України передвиборна агітація - це здійснення будь-якої діяльності з метою спонукання виборців голосувати за або не голосувати за певного кандидата, партію (організацію партії) - суб’єктів виборчого процесу. Передвиборна агітація може здійснюватися у будь-якій формі та будь-якими засобами, що не суперечать Конституції України та законам України.  

Згідно ч.6 ст. 57 Виборчого кодексу України забороняється проведення передвиборної агітації або надання виборцям, закладам, установам, організаціям незалежно від їх підпорядкування та форми власності грошей, подарункових сертифікатів, продуктів харчування та спиртних напоїв, товарів (крім матеріалів передвиборної агітації, виготовлених за рахунок виборчого фонду, що містять візуальні зображення партійної символіки та брендування виборчої кампанії, згадування імені або зображення кандидата, який балотується на виборах, такі як плакати, листівки, календарі, блокноти, ручки, запальнички, сірники, значки, бейджі, USB-флешки, вимпели, прапори, книги, пакети, футболки, кепки, шарфи, парасолі та інші матеріали передвиборної агітації, вартість яких не перевищує 6 відсотків неоподатковуваного мінімуму доходів громадян), пільг, переваг, послуг, робіт, цінних паперів, кредитів, лотерейних білетів, інших матеріальних та нематеріальних активів, у тому числі від імені благодійних організацій, засновниками або членами яких є кандидат (кандидати), партія (місцева організація партії), та інших благодійних організацій, що супроводжується закликами або пропозиціями голосувати чи не голосувати за певного кандидата (кандидатів), партію (місцеву організацію партії) або згадуванням імені кандидата, назви партії (місцевої організації партії), символіки партії.

Передвиборна агітація або надання виборцям, закладам, установам, організаціям незалежно від їх підпорядкування та форми власності грошей, продуктів харчування та спиртних напоїв, товарів (крім матеріалів передвиборної агітації, виготовлених за рахунок виборчого фонду, що містять візуальні зображення партійної символіки та брендування виборчої кампанії, згадування імені або зображення кандидата, який балотується на виборах, такі як плакати, листівки, календарі, блокноти, ручки, запальнички, сірники, значки, бейджі, USB-флешки, вимпели, прапори, книги, пакети, футболки, кепки, шарфи, парасолі та інші матеріали передвиборної агітації, вартість яких не перевищує 6 відсотків неоподатковуваного мінімуму доходів громадян), пільг, переваг, послуг, робіт, цінних паперів, кредитів, лотерейних білетів, інших матеріальних та нематеріальних активів, що супроводжується закликами або пропозиціями голосувати чи не голосувати за певного кандидата (кандидатів), згадуванням імені такого кандидата (кандидатів) або партійної символіки, вважається підкупом виборців.

Згідно частини 2 ст. 212-10 Кодексу України про адміністративні правопорушення надання виборцям, учасникам референдуму грошових коштів чи безоплатно або на пільгових умовах товарів (крім матеріалів агітації, визначених законом), пільг, переваг, подарункових сертифікатів, послуг, робіт, цінних паперів, кредитів, лотерейних білетів, інших матеріальних та нематеріальних активів за умови, що їх вартість не перевищує 0,06 неоподатковуваного мінімуму доходів громадян, що супроводжується передвиборною агітацією або агітацією з референдуму, згадуванням імені кандидата, назви політичної партії, яка висунула кандидата на відповідних виборах, або використанням зображення кандидата, символіки політичної партії, яка висунула кандидата на відповідних виборах, - тягнуть за собою накладення штрафу від двохсот до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відповідно до ч. 3 ст. 160 Кримінального кодексу України надання виборцям, учасникам референдуму, юридичним особам неправомірної вигоди, що супроводжується передвиборною агітацією або агітацією з референдуму, згадуванням імені кандидата, назви політичної партії, яка висунула кандидата на відповідних виборах, або використанням зображення кандидата, символіки політичної партії, яка висунула кандидата на відповідних виборах, - караються обмеженням волі на строк від двох до п’яти років або позбавленням волі від двох до шести років, з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк п’ять років.

Наталія Висіканець,
координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА
за виборами у Чернігівській області
 

]]>
Заповідник "Качанівка" включать до проєкту "Велике будівництво" http://monitor.cn.ua/ua/politics/82837 Національний історико-культурний заповідник «Качанівка» включено до переліку 100 об'єктів, які будуть реконструйовані в межах Національної програми «Велике будівництво». Політика article Sat, 17 Oct 2020 11:13:44 +0300 Глава держави відвідав заповідник під час робочої поїздки до Чернігівської області.

Заповідник «Качанівка» – єдина садиба в Україні, яка зберегла цілісність планувального рішення ансамблю, свою стильову єдність. У головному палаці садиби, побудованому у стилі неокласицизму, збережено автентичний інтер'єр. Однак будівля та садиба в цілому потребують реконструкції, тож генеральний директор заповідника Володимир Буренко звернувся із заявкою про включення історичної пам'ятки до програми реконструкції, «щоб зберегти цю перлину для наступних поколінь, зробити більш привабливою». Було розроблено всю необхідну проектно-кошторисну документацію.

Володимир Зеленський підтримав це й зазначив, що заповідник вже включено до програми.

«Отже, все необхідне буде зроблено», – сказав він.

Президенту було представлено програму розвитку заповідника. На переконання керівництва, «Качанівка» має гарні перспективи, адже цікава своєю історією, є одним із найпривабливіших туристичних «магнітів» Чернігівщини.

Архітектурний ансамбль садиби має 24 об'єкти. У головному палаці є кімната, присвячена Тарасу Шевченку. Кобзар був у добрих стосунках з господарями садиби та відвідував її чотири рази.

Садибу оточує парк, що є пам'яткою садово-паркового мистецтва.

Загалом у ХІХ – на початку ХХ ст. «Качанівка» була осередком духовної культури на Лівобережній Україні, її відвідувало чимало митців.

На території заповідника у 2018 році відбулися зйомки українського серіалу й телепрограм. У 2020 році про заповідник як привабливий туристичний об’єкт знято відеоролик (українською мовою) та тревел-шоу Discover Destination UA (англійською мовою).

Щороку «Качанівку» відвідує понад 30 тисяч туристів як з різних регіонів України, так і з зарубіжжя. З ремонтом доріг потік відвідувачів лише зростає.

Директор департаменту культури і туризму, національностей та релігії Чернігівської ОДА Олександр Левочко представив Президенту й інші туристичні «магніти» краю. Крім «Качанівки», це також національний історико-культурний заповідник «Гетьманська столиця», архітектурно-історичний заповідник «Чернігів стародавній», Новгород-Сіверський історико-культурний музей-заповідник «Слово о полку Ігоревім» та парк природи «Беремицьке». Він також зазначив, що Чернігівщина – одна з найбагатших на культурні та історичні пам'ятки областей: всього їх налічується дев’ять тисяч, а близько двох тисяч з них мають статус національних.

]]>
Бюджет участі у Чернігові: названі проєкти-переможці голосування-2020 http://monitor.cn.ua/ua/politics/82833 16 жовтня, у Чернігові на засіданні робочої групи оголосили проєкти Бюджету участі, що перемогли в загальноміському голосуванні, яке нещодавно завершилося. Політика article Sat, 17 Oct 2020 10:44:59 +0300  

Нагадаємо, що цього року до голосування були допущені загалом 69 пропозицій від мешканців міста.

За кількістю голосів перемогу отримали 11 великих та 11 малих проєктів.

Додатково були включені ще два: великий та малий, оскільки у загальному бюджеті проєктів виявився залишок коштів.

Але за умови зменшення їх вартості.

Цього року загалом 23 тисячі чернігівців віддали свій голос за найкращі, на їх думку, ініціативи. На їх реалізацію виділено майже 21 млн грн з міського бюджету.

Після затвердження списку переможців, авторам були вручені пам’ятні сувеніри на згадку про участь у цьому проєкті.

 

Прес-служба Чернігівської міської ради

]]>
Хто з депутатів повторно балотується до Чернігіської міської ради? http://monitor.cn.ua/ua/politics/82830 В Чернігові 33 чинних депутати міської ради повторно боротимуться за 42 депутатські мандати, а один за посаду міського голови на виборах 25 жовтня 2020 року. Політика article Sat, 17 Oct 2020 08:33:20 +0300  

Експерти "Агенції міських ініціатив" з'ясували, хто з чинних депутатів Чернігівської міської ради повторно змагається за довіру мешканців міста. А також дослідили, хто з місцевих обранців змінив партійну приналежність, а хто - ні. 

Загалом до міської ради своїх кандидатів висунули 10 політичних партій – ПП «Рідний дім», ПП «Слуга народу», ПП «Європейська солідарність», ВО «Батьківщина», ПП «Голос», ПП «Опозиційна платформа - За життя», ПП «За майбутнє»,  ПП «Сила і честь», Радикальна партія Олега Ляшка та ПП «Наш край».

Хто не йде?

Почнемо з тих депутатів Чернігівської міської ради, хто поставив паузу або крапку на своїй депутатській діяльності. Дев’ять чинних депутатів не беруть участь у виборчій кампанії. Із фракції «Радикальна партія Олега Ляшка» не балотується Ірина Березинець, а із фракції «Блок Петра Порошенка «Солідарність» - Сергій Воробйов та Олександр Тарасовець.

Троє чинних депутатів із фракції «Самопоміч» не будуть балотуватись на наступну каденцію – це Володимир Зуб, Віталій Козирев та Дмитро Койдан і один депутат з фракції «Батьківщина» - Микола Миргородський

Микола Носко із фракції «Наш край», а Ярослав Ковтун з фракції «Демальянс» повторно також не балотуються.

Хто йде?

Знову хочуть потрапити до влади 33 із 42 діючих депутатів. За списком політичної партії «Рідний дім» повторно балотується 12 діючих депутатів - Василь Білогура, Інна Левченко, Роман Старіков, Наталія Малець, Вячеслав Летута, Володимир Коваленко, Андрій Дереземля, Наталія Холченкова, Регіна Гусак, Сергій Кирієнко, Вікторія Овчаренко та Ігор Желдак.

Серед них Володимир Коваленко, Наталія Хольченкова, Вікторія Овчаренко та Ігор Желдак були обрані за списками партії «Наш край», а Сергій Кирієнко – за списком партії «Демальянс». Решта депутатів були обрані за списком партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність».

Світлана Живенко та Олег Шеремет, що балотувались від партії «Опозиційний блок», на наступну каденцію вже йдуть з іншою політичною силою – партія «Сила і честь».

З діючих депутатів в списки партії «Європейська солідарність» потрапив депутат від партії «Демальянс» Віктор Тарасов. Хоча у вересні місцевий осередок партії «Демальянс» заявив про об’єднання з «Голосом» для спільної участі у виборах.

Партія «Слуга народу» представила шістьох діючих депутатів в своїх рядах - Олександр Тимошенко, Віктор Іванченко, що балотувались в 2015 році за списками партії «Самопоміч», а також Сергій Вакуленко, Володимир Козир, Ганна Якубова, Максим Черненок, які в міській раді представляють партію «Наш край».

Також є й ті, хто не змінив своїх політичних поглядів. Це Наталія Осіковська та Жанна Шерстюк, які балотуються від тієї ж партії, що й минулого разу – Радикальна партія Олега Ляшка.

Не змінюють свою партійну приналежність й Віктор Бистров, Олександр Соколов та Богдан Ткаченко, які також зібрались на повторну каденцію від партії «Наш край». А Олександр Сколов претендує на посаду міського голови.

Найстабільніша команда у місцевого осередку ВО «Батьківщина» - усі шестеро депутатів знову балотуються від даної політичної сили - Іван Бакшун,  Олександр Антонов, Лариса Кадіна, Віктор Акименко, Ірина Любухіна та Григорій Федорець.

Павло Вовк також повторно йде з тією ж партією, що й минулого разу – «Опозиційна платформа – за життя».

Підсумовуючи, зазначимо, що більшість нинішніх депутатів Чернігівської міської ради, які балотуються зараз, змінили «партійні кольори» і йдуть вже за списками інших партій, від яких вони не обиралися в 2015 році. Проте, на цих місцевих виборах партійна приналежність не має такого великого значення, як персоналія кандидата. Тому для дійсно зваженого вибору депутатів наступної каденції варто звернути увагу на те, як депутати працювали у минулому скликанні, щоб зрозуміти, чи можна їм довірити свій голос знову.

За додатковою інформацією звертайтесь: 
Громадська організація «Агенція міських ініціатив»

]]>
Про призначення А.Коваленко головою Чернігівської обласної державної адміністрації. ДОКУМЕНТ http://monitor.cn.ua/ua/politics/82806 УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №430/2020 Політика article Thu, 15 Oct 2020 21:43:16 +0300 Призначити КОВАЛЕНКО Анну Миколаївну головою Чернігівської обласної державної адміністрації.

Президент України В.ЗЕЛЕНСЬКИЙ
13 жовтня 2020 року

]]>
Про звільнення А.Прокопенка з посади голови Чернігівської обласної державної адміністрації. ДОКУМЕНТ http://monitor.cn.ua/ua/politics/82805 УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №429/2020 Політика article Thu, 15 Oct 2020 21:41:31 +0300 Звільнити ПРОКОПЕНКА Андрія Леонідовича з посади голови Чернігівської обласної державної адміністрації згідно з поданою ним заявою.

Президент України В.ЗЕЛЕНСЬКИЙ
13 жовтня 2020 року

]]>
Не лишитися осторонь біди – сім’ї, постраждалій від пожежі, допоміг Анатолій Гунько http://monitor.cn.ua/ua/politics/82803 Величезне лихо спіткало родину Наталі Волошиної з села Комарівка Борзнянського району. Політика article Thu, 15 Oct 2020 17:37:17 +0300 19 вересня нічна пожежа повністю знищила їх будинок. Усе майно, документи, речі пропали у вогні. Людською бідою перейнявся правозахисник, кандидат у депутати Верховної Ради Анатолій Гунько.

Під час пожежі вдома була вся сім’я. Врятувати вдалося тільки чудом. Онучка господині дому почула запах диму, коли вогнем була зайнята вже більша частина будинку. Родина вистрибувала через вікно.

Одяг та речі першої необхідності для сім’ї зібрали небайдужі односельці. Та головне, що потрібно було вирішити – це питання відновлення житла для постраждалої родини.

Про це лихо дізнався кандидат у депутати Верховної Ради по 208 округу Анатолій Гунько від час зустрічі з мешканцями Комарівки. Він узявся допомогти.

«Я не розумію як може хтось лишитись осторонь цієї біди та відмовити у допомозі. Не приведи нікому пережити подібне. Люди, яких спіткала така біда, повинні мати повний захист і підтримку», - підкреслив кандидат у народні депутати.

Анатолій Гунько організував матеріальну допомогу родині. Його команда у найкоротші терміни підготувала звернення до благодійних фондів та меценатів. Таким чином сім’я Наталі Волошиної отримала кошти на відновлення свого побуту.

Жителі Чернігівщини давно знають Анатолія Гунька як свою людину, юриста, котрий допоміг багатьом землякам вирішити не одне гостре питання. Вінзавжди тримає руку на пульсі проблем своїх співвітчизників. І докладає усіх зусиль аби вирішити будь-яку, хоч і найскрутнішу ситуацію.

]]>
Президент України представив нову голову Чернігівської ОДА - Анну Коваленко. ФОТОрепортаж http://monitor.cn.ua/ua/politics/82801 Сьогодні під час земельного форуму «Земля – народу», який відбувається на Ічнянщині, Президент України Володимир Зеленський представив активу області новопризначену голову облдержадміністрації Анну Коваленко. Політика article Thu, 15 Oct 2020 17:28:16 +0300 Відповідний Указ №430/2020 Глава держави підписав 13 жовтня поточного року.

- Чернігівська область має великий потенціал — як економічний, так і аграрний. І сьогодні маю приємну місію представити нову голову Чернігівської ОДА Анну Коваленко. Це єдина жінка в Україні, яка очолюватиме обласну державну адміністрацію. Професійна, порядна людина. Вірю, що вона зможе приймати ефективні рішення для розвитку регіону, — зазначив Володимир Зеленський.

- Я хочу засвідчити свою готовність до роботи на посаді голови Чернігівської ОДА. Чернігівщина мені рідна і знайома. Я буду робити все можливе для її подальшого розвитку. А це можливе лише за ефективної співпраці народних депутатів, керівників громад та жителів області. Для чернігівців хочу пообіцяти бути відкритою й робити все від мене залежне, щоб крок за кроком їхнє життя ставало кращим, — запевнила у своїй першій промові на новій посаді Анна Коваленко.

Біографічна довідка:

Анна Коваленко народилася 5 травня 1991 р. у м. Бучі Київської області. Вищу освіту за фахом театрознавця здобула у Київському національному університеті театру, кіно і телебачення ім. І. Карпенка-Карого. Нині продовжує навчання в аспірантурі Національної академії державного управління при Президентові України за спеціальністю «Публічне управління», працює над дисертаційним дослідженням на тему: «Цивільний демократичний контроль над розвідкою і контррозвідкою в Україні».

Трудову діяльність розпочинала у видавничому домі "Антиквар" та ЗМІ. Була організатором численних мистецьких виставок і презентацій. Веде активну громадську та політичну діяльність. Як експерт та радник протягом 2014 – 2019 років співпрацювала з Міністерством оборони та Міністерством інформаційної політики України, комітетом Верховної Ради України з питань нацбезпеки та оборони України, з Інститутом Джорджа Кеннана, Вілсон-центр, (м. Вашингтон, США).

У 2019 році була обрана народним депутатом України IX скликання, згодом перейшла на роботу до Офісу Президента України, де працювала заступником Керівника. З травня 2020-го і до призначення головою Чернігівської ОДА – заступник Міністра розвитку громад та територій України.

Фоторепортаж Віктора Кошмала

]]>
Перші підписанти кодексу етичної поведінки під час місцевих виборів на Чернігівщині http://monitor.cn.ua/ua/politics/82778 Підписали Декларацію підтримки Кодексу етичної поведінки під час місцевих виборів, який розробила Громадянська мережа ОПОРА 7 жовтня – головний спеціаліст сектору економічного розвиту та інвестицій Любецької селищної ради, кандидатка в депутати місцевого рівня Стельмах Юлія та завідувачка сектору економіки Любецької громади Чугай Зоя, після презентації, яку провела координаторка мережі ОПОРА в Чернігівській області Наталія Висіканець. Політика article Tue, 13 Oct 2020 18:50:45 +0300 При цьому Голова селищної ради Любецької громади, який був зацікавлений в підписанні Кодексу поки що утримався.

«В першу чергу хотіла надати приклад, що це не страшно і щоб інші не боялись підписувати. Якщо ти посадова особа, а я ж працюю в органах місцевого самоврядування та балотуюсь в депутати, то тут треба бути впевненим в собі, не порушувати закон, бути чесним і не має нічого такого страшного, якщо ти підпишеш цей Кодекс. У нас в Любецькій громаді дуже «брудні» вибори, порушення за порушенням, нечесно грають опоненти, вводять людей в оману, якби це (підписання Кодексу, ред.) було на рівні держави, це б було круто», – сказала головний спеціаліст сектору економічного розвиту та інвестицій Любецької селищної ради, кандидатка в депутати місцевого рівня Стельмах Юлія.

ОПОРА інформувала голів міських рад Чернігівської області, щодо пропозиції підписати «Кодекс поведінки посадових осіб та державних службовців під час виборчого процесу» та дотримуватись його під час місцевих виборів, які відбудуться 25 жовтня 2020 року. Наразі Любеч є єдиним містом, представники якого підписали названий документ, однак перспективою є ознайомлення із ним очільників міст та селищ Чернігівщини.
Кодекс, містить основні етичні вимоги до поведінки посадових осіб та державних службовців з метою уникнення дій, що можуть класифікуватися як зловживання кадровим, матеріальним, бюджетним, силовим, регуляторним та медійним адмінресурсом.

«Я не буду застосовувати у своїх цілях чи інтересах інших кандидатів та партій адміністративний ресурс під час місцевих виборів 2020 року. Я утримаюсь, зокрема, від використання службової інформації в політичних цілях; залучення підлеглих до передвиборчої агітації; використання офіційних заходів, пов’язаних із виконанням службових повноважень для виборчих цілей; ініціювання і запровадження під час виборчої кампанії нових чи додаткових пільга та інших соціальних виплат тощо», – йдеться у підписаному документі.

ОПОРА розробила форму, через яку всі бажаючі сільські, селищні, міські голови, голови районних, обласних рад та місцевих державних адміністрацій могли підписати цей документ у режимі онлайн.

Дана ініціатива ОПОРИ викликана тим, що в українському законодавстві недостатньо врегульовані правила поведінки посадовців під час виборів, а також обмеження щодо використання адміністративних ресурсів. Наприклад, Виборчий кодекс забороняє посадовцям агітувати в робочий час, за умови, що вони не є кандидатами. Але питання використання публічних фінансів в інтересах певних кандидатів та партій жодним чином не врегульовані.
 
Наталія Висіканець, координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Чернігівській області
 

]]>
Безкоштовна доставка ліків від імені кандидата на Чернігівщині http://monitor.cn.ua/ua/politics/82757 Очевидці повідомили представникам ОПОРИ, що жителям міста Прилуки надходять смс повідомлення з пропозицією безкоштовної доставки ліків з аптек за підтримки Артема Рожка, кандидата на посаду міського голови міста Прилуки. Політика article Mon, 12 Oct 2020 13:49:09 +0300  

Спостерігач ОПОРИ в місті Прилуки теж отримали такі ж смс повідомлення з контактним номером телефону. За вказаним номером відповідає служба таксі, пропонують купити ліки за рахунок отримувача та доставити безкоштовно за потрібною адресою. При цьому наголошують, що ця акція відбувається за підтримки Артема Рожка, кандидата на посаду міського голови міста  Прилуки та буде діяти на постійній основі. В мережі Facebook вже з’явились фото з візитівками, щодо безкоштовної доставки ліків.

Сам кандидат на посаду Прилуцького міського голови Артем Рожко коментуючи ситуацію, щодо  розсилки смс повідомлень представникам ОПОРИ заперечив свою причетність до пропозиції, ніби то від його імені, безкоштовної доставки медичних препаратів.

Нагадаємо, що 26 серпня Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) опублікувало роз’яснення стосовно права політичних партій здійснювати благодійну діяльність: політичні партії під час провадження статутної діяльності не можуть використовувати свої майно та кошти на благодійну діяльність. Благодійна допомога в період виборчого процесу не повинна надаватись від імені політичної партії або будь-яким чином пов’язуватись із її діяльністю. Благодійна допомога від партії в період виборчого процесу містить ознаки непрямого підкупу виборців. Вона передбачає кримінальну відповідальність у вигляді позбавлення волі на строк від двох до п’яти років або від двох до шести років, з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк п’ять років (частина 3 статті 160 Кримінального кодексу України).

ОПОРА нагадує, що відповідно до частини 6 статті 57 Виборчого кодексу України забороняється проведення передвиборної агітації або надання виборцям, закладам, установам, організаціям незалежно від їх підпорядкування та форми власності грошей, подарункових сертифікатів, продуктів харчування та спиртних напоїв, товарів (крім матеріалів передвиборної агітації, виготовлених за рахунок виборчого фонду, що містять візуальні зображення партійної символіки та брендування виборчої кампанії, згадування імені або зображення кандидата, який балотується на виборах, такі як плакати, листівки, календарі, блокноти, ручки, запальнички, сірники, значки, бейджі, USB-флешки, вимпели, прапори, книги, пакети, футболки, кепки, шарфи, парасолі та інші матеріали передвиборної агітації, вартість яких не перевищує 6 відсотків неоподатковуваного мінімуму доходів громадян), пільг, переваг, послуг, робіт, цінних паперів, кредитів, лотерейних білетів, інших матеріальних та нематеріальних активів, у тому числі від імені благодійних організацій, засновниками або членами яких є кандидат (кандидати), партія (місцева організація партії), та інших благодійних організацій, що супроводжується закликами або пропозиціями голосувати чи не голосувати за певного кандидата (кандидатів), партію (місцеву організацію партії) або згадуванням імені кандидата, назви партії (місцевої організації партії), символіки партії.

Згідно з частиною 2 статті 212-10 Кодексу України про адміністративні правопорушення України надання виборцям, учасникам референдуму грошових коштів чи безоплатно або на пільгових умовах товарів (крім матеріалів агітації, визначених законом), пільг, переваг, подарункових сертифікатів, послуг, робіт, цінних паперів, кредитів, лотерейних білетів, інших матеріальних та нематеріальних активів за умови, що їх вартість не перевищує 0,06 неоподатковуваного мінімуму доходів громадян, що супроводжується передвиборною агітацією або агітацією з референдуму, згадуванням імені кандидата, назви політичної партії, яка висунула кандидата на відповідних виборах, або використанням зображення кандидата, символіки політичної партії, яка висунула кандидата на відповідних виборах, -тягнуть за собою накладення штрафу від двохсот до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відповідно до частини 3 статті 160 Кримінального Кодексу України надання виборцям, учасникам референдуму, юридичним особам неправомірної вигоди, що супроводжується передвиборною агітацією або агітацією з референдуму, згадуванням імені кандидата, назви політичної партії, яка висунула кандидата на відповідних виборах, або використанням зображення кандидата, символіки політичної партії, яка висунула кандидата на відповідних виборах, - караються обмеженням волі на строк від двох до п’яти років або позбавленням волі від двох до шести років, з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк п’ять років.

За коментарями звертайтеся:

Наталія Висіканець, координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Чернігівській області

]]>
Ми привезли з Великої Британії 2,5 млрд фунтів стерлінгів – Президент http://monitor.cn.ua/ua/politics/82708 У присутності Президента України Володимира Зеленського, який перебуває у Великій Британії з офіційним візитом, підписано Меморандум про взаєморозуміння між Державним секретарем Її Британської Величності, що діє через Департамент з гарантування експортних кредитів, який функціонує під назвою UK Export Finance, та Кабінетом Міністрів України, представленим міністром фінансів України. Політика article Fri, 09 Oct 2020 19:56:24 +0300 Відповідно до Меморандуму, UKEF відновлює роботу на українському ринку з підтримки британського експорту. UKEF зможе надати кредитні гарантії у розмірі до 2,5 млрд фунтів стерлінгів для британсько-українських торговельних контрактів.

«Ми привезли з Великої Британії два з половиною мільярди фунтів стерлінгів. Це нова сторінка українсько-британської співпраці та безпрецедентна подія для України», – наголосив Володимир Зеленський.

Підтримку UKEF зможуть залучити конкретні галузі, визначені у Меморандумі про взаєморозуміння з урядом України.

«Ці кошти можуть бути використані для реалізації інвестиційних проектів у таких пріоритетних сферах, як безпека та оборона, сільське господарство, інфраструктура, енергетика та охорона здоров’я. Але ми не обмежуємось лише ними», – додав Президент.

UKEF підтримує експорт усіх видів товарів і послуг з Великої Британії та може допомогти підприємствам будь-яких розмірів успішно виконати експортний контракт. Кредити видаватимуться на 10 років під дуже привабливу ставку – 2,5% у євро та 3,5% – у фунтах стерлінгів. Пільговий період кредиту, коли можна не виплачувати відсотки, – три роки, рівень локалізації британської частки виробництва – 20%, а це найнижча аналогічна вимога серед інших експортно-кредитних агенцій Заходу. Це означає, що кредит може видаватися за умови залученості британських виробників лише на п’яту частину.

«Рішення про залучення UK Export Finance на український ринок і підписання цього Меморандуму є знаком довіри та підтримки з боку Великої Британії тих трансформаційних змін, які зараз відбуваються в Україні. Переконаний, що це відкриє нові можливості для партнерства між економіками наших країн, зокрема у сферах оборони та безпеки, відновлюваних джерел енергії та транспортної інфраструктури», – зазначив міністр фінансів Сергій Марченко.

]]>
Триває підготовка до виборів депутатів місцевих рад http://monitor.cn.ua/ua/politics/82696 Перший заступник голови облдержадміністрації Віталій Загайний взяв участь в онлайн-засіданні Міжвідомчої робочої групи з координації діяльності органів виконавчої влади щодо створення належних умов для проведення виборів 25 жовтня 2020 року. Політика article Fri, 09 Oct 2020 09:11:00 +0300 Засідання проводив Міністр Кабінету Міністрів України Олег Немчінов.

Учасники наради обговорили шляхи виконання рекомендацій Міністерства освіти та науки, спрямованих на запобігання поширенню СОVID-19 під час підготовки та проведення місцевих виборів, стан забезпечення доступності для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до приміщень, де відбуватиметься голосування, інші організаційні та фінансові питання, що стосуються проведення виборів до місцевих рад.

— Маємо скоординувати в області зусилля так, щоб вибори відбулися чесно, прозоро та максимально безпечно для людей, — звернувся після завершення всеукраїнської наради до керівників обласних підрозділів Віталій Загайний.

Станом на 5 жовтня поточного року на Чернігівщині зареєстровано 793 176 виборців, які матимуть можливість проголосувати на 1080 виборчих дільницях. Для проведення місцевих виборів 25 жовтня 2020 року в області утворено 65 територіальних виборчих комісій та окружну виборчу комісію з виборів народного депутата України по одномандатному виборчому округу №208.

Оскільки чимало виборчих комісій розміщатимуться в приміщеннях закладів освіти, шкільні канікули триватимуть з 22 жовтня до 2 листопада. Це дозволить зменшити кількість контактів між учасниками виборчого та освітнього процесів.

Особливу увагу під час наради було приділено забезпеченню виборчих прав людей з інвалідністю. В області більше 40% виборчих дільниць не мають пандусів. Віталій Загайний доручив Управлінню містобудування та архітектури облдержадміністрації ще раз детально проаналізувати ситуацію та запропонувати конкретні варіанти її поліпшення, включаючи проєкти тимчасових або переносних пандусів.

Ще один важливий нюанс цьогорічних виборів — протиепідемічні заходи, пов’язані з коронавірусом. Щоб не допустити його поширення у ході виборчого процесу, придбають засоби індивідуального захисту для членів виборчкомів, дезінфекційні засоби, належним чином організують рух громадян на території дільниць.

Напередодні та в день голосування у районах і містах області чергуватимуть аварійні бригади комунальних служб, буде посилено заходи безпеки та охорони громадського порядку.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

]]>
Для людей, для громади, для кожного http://monitor.cn.ua/ua/politics/82658 Анатолій Гунько – кандидат в депутати Верховної Ради від партії «Слуга народу» по 208-му виборчому округу – чернігівчанин з діда-прадіда. Політика article Wed, 07 Oct 2020 09:35:13 +0300 Земляки знають його як відомого захисника їх інтересів та прав. Тепер він балотується до Верховної Ради, щоб захищати їх права на найвищому рівні. Це те, чого потребують зараз люди не тільки на Чернігівщині, але й по всій Україні. Для Анатолія Гунька немає слова «ні». Якщо питання треба вирішити – воно вирішується. А глобальне питання нині для більшості сіл – як бути господарями на своїй землі і мати реальний соціальний захист.

«Без громади – ні до Бога, ні до порога» - говорить давня українська приказка. Здавна наші люди вирішували питання, як-то кажуть, усім миром. Розподіляли обов’язки, захищали одне одного, обробляли землю, ділилися набутим. Громада – ідеальне соціальне об’єднання не тільки на наших теренах, але й в усьому світі. Анатолій Гунько вважає, що позиції громади в умовах децентралізації необхідно посилити до максимально можливих.

«Громада повинна бути не тільки на словах, а в реальних справах і повноваженнях. Доходи місцевих громад повинні зростати. Процес децентралізації означає не тільки те, що столиця має менший вплив на області чи райони. Процес децентралізації означає в першу чергу посилення територіальних громад – фінансове, управлінське, економічне. Якщо громада заробляє гроші, то вона має заробляти саме гроші, а не копійки. І ці зароблені гроші повинні залишатися на місцях, працювати на благо своїх людей, своєї землі», - підкреслює Анатолій Гунько.

Такий підхід на думку кандидата в депутати Верховної Ради найоптимальніший. Адже, по-перше, це створить умови для сталого ведення середнього та малого бізнесу. А відтак даватиме людям робочі місця, втримає молодь в селах. А розвиток бізнесу ще значніше наповнюватиме місцеві бюджети. І таким чином гроші приноситимуть гроші, як воно і має бути насправді.

По-друге, це створить умови для розвитку соціальної інфраструктури. А ця сфера на селах почасти у далеко не найкращому, а то і зовсім кепському стані. Школи, лікарні, дитячі садки, заклади культури – потребують ремонту чи нового матеріально-технічного оснащення. Лікарів, учителів, вихователів – потрібно стимулювати і підтримувати, щоб їм не приходилося «крутитися» задля виживання, а щоб вони могли віддано трудитися на благо громади і на свій власний достаток.

По-третє, дороги районного та міжрайонного підпорядкування можна буде ремонтувати, а то й прокладати нові, без огляду на вічну відсутність коштів. Анатолій Гунько виступає саме за новозбудовані дороги. Адже це запорука зручного та швидкого сполучення між селами та містами.

«Ремонтувати дороги насправді дорого і нерентабельно. Від того, що залатають ями, легше не стане – завтра з’являться інші. Тому краще будувати саме нові автошляхи. За новими технологіями, з суворим контролем витрат, з дотриманням усіх норм. Якщо ми хочемо змінити якість життя – треба будувати дороги. Немає нічого зайвого чи другорядного. Усе грає важливу роль. А дороги – особливо», - говорить кандидат в депутати Верховної Ради.

Анатолій Гунько певен, що село, комфортне для життя, стане реальністю.

«Я беззастережно підтримаю всі законопроєкти, які будуть спрямовані на покращення життя людей в селі. Утискання прав громад, намагання урізати фінансування – це абсолютно неприпустимі речі. Якщо ми хочемо, щоб в наших селах будували нові лікарняні амбулаторії і щоб в них можна було отримати повний комплекс медичного обстеження чи лікуватися, щоб нормально ходили автобуси по новим відремонтованим дорогам, щоб уночі на вулицях не було темно, щоб наші діти та онуки сиділи у школах за новими партами та мали найновітніше обладнання – громади повинні бути з якнайширшими повноваженнями і самі розпоряджатися тим, що заробили», - наполягає правозахисник.

А заробляти громади будуть, якщо активно розвивати агросектор. Україна не повинна бути сировинною державою. Необхідний розвиток переробної промисловості, впровадження високих технологій вирощування сільськогосподарських культур.
«Я зустрівся з заступником міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тарасом Висоцьким. Ми обговорювали земельні питання. Я запропонував власні ініціативи, основані на моїх досвіді та практиці. Я щиро вдячний йому за те, що він визнав запропоновані ідеї раціональними та корисними», - говорить Анатолій Гунько.

Агробізнес має отримати реальні преференції, щоб не тільки процвітати самому, але й сприяти процвітанню сіл. Продукція, яку вирощено в регіоні, перероблено в регіоні та продано жителям регіону - це податки для місцевих бюджетів, це робочі місця, і врешті це зростання інвестиційного потенціалу господарств і громад.
Анатолій Гунько – не «кабінетна» людина. Його бачення проблем, його розуміння ситуації, його погляди – це все результати постійних зустрічей з аграріями, з керівниками місцевих громад, з жителями сіл та селищ. Правозахисник – у постійному русі. Його завдання – закріпити ті добрі зміни, які почалися останнім часом на Чернігівщині,  не дати їм пропасти, і розвивати рідний край надалі.

«Потрібна ефективна, розумна взаємодія місцевої влади та центральних органів, потрібне обопільне прагнення до виведення області з аутсайдерів у лідери соціально-економічного розвитку. Найкращим посередником у цьому процесі є депутат Верховної Ради. Той факт, що я належу до команди президента, забезпечить вирішення проблемних питань у максимально короткі терміни. І я готовий укласти соціальний договір з кожною громадою, де закріплю свою програму та обов’язки. А мій досвід як юриста допоможе відстояти права громад нашого округу у будь-яких складних ситуаціях. Разом ми зможемо перетворити Чернігівщину на сучасний, економічно сильний регіон. Регіон, у якому люди будуть жити, працювати, і бути впевненими, що завтрашній день принесе добро», - впевнений Анатолій Гунько.
 

]]>
На посаду міського голови Чернігова претендує 7 кандидатів: хто вони http://monitor.cn.ua/ua/politics/82635 За посаду міського голови Чернігова на найближчих місцевих виборах змагатимуться 7 кандидатів. Суспільне зібрало дані про їх усіх. Політика article Tue, 06 Oct 2020 07:43:32 +0300

Владислав Атрошенко

Балотуватиметься від власної політичної партії «Рідний дім».

Загальні відомості

51 рік. Родом з Чернігова.

Навчався на інженера-електромеханіка в Харківському авіаційному інституті. Також закінчив з відзнакою факультет вищих керівних кадрів Національної академії державного управління при Президентові України.

Працював економістом у банку, фінансовим директором підприємств «АГРО» та «ФАЛКОН» та головою правління ЗАТ «Агроенергопостач».

У політику прийшов 2002-го року – був обраний депутатом Верховної Ради від блоку «Наша Україна», став членом Комітету з питань бюджету.

4 лютого 2005 року, за президенства Віктора Ющенка, очолив облдержадміністрацію. 12 грудня того ж року його звільнили з посади.

Після того працював радником голови правління ВАТ «Кредобанк» та був головою Наглядової ради ВАТ «Хліб Києва».

У 2010 році був обраний до Чернігівської обласної ради за списками партії Сергія Тігіпка “Сильна Україна”.

У 2012-му пройшов у Раду за 206-м округом як самовисуванець. У парламенті долучився до фракції Партії Регіонів. 19 лютого 2014 року заявив про свій вихід з фракції.

На парламентських виборах 2014 року був обраний депутатом Верховної Ради України за 206-м округом від «Блоку Петра Порошенка». За результатами голосування, отримав перемогу, набравши понад 50 % голосів виборців. Але у фракцію не був включений через голосування за "диктаторські закони".
Народний депутат Владислав Атрошенко голосує "за" "диктаторські закони"

Народний депутат Владислав Атрошенко голосує "за" "диктаторські закони"

У 2015 році балотувався в мери міста Чернігова від партії Блок Петра Порошенка «Солідарність». У першому турі зайняв друге місце за кількістю голосів після чинного мера Олександра Соколова і пройшов у другий тур, в якому і переміг.

Скандали


17 вересня 2004 року о 20.20 в селі Красне Чернігівської області Атрошенко, керуючи автомобілем "Мерседес" за довіреністю, збив жителя цього села, який помер на місці пригоди. Пригода трапилась приблизно за 25 метрів до пішохідного переходу, який був позначений лише дорожньою розміткою, повідомила прес-служба штабу Ющенка. За словами Атрошенка, він "їхав зі швидкістю 70-80 км/год, дорога у селі не була освітленою, на ній не було жодного ліхтаря та знаку "пішохідний перехід". Вину Атрошенка у суді не довели.

Кампанія Атрошенка у 2012 році стала відомою через роздачу виборцям продуктових наборів (борошна та олії) та отрути від колорадського жука, повідомляє «Опора». У квітні було роздано близько 40 тисяч продуктових наборів. А в травні селяни отримали від потенційного кандидата подарунок у вигляді двох пакетів засобу від колорадського жука «Конфідор максі». Попередньо всі люди записувалися у список. За даними «Опори», ці дії не можна кваліфікувати як підкуп виборців, адже роздача відбувалася до офіційного початку виборчого процесу.

У 2015 році в другому турі виборів Атрошенка звинувачували у підкупі виборців через власний благодійний фонд «Поліський оберіг». Про те, що в центрі Чернігова роздають гроші прихильникам Атрошенка, повідомляв нинішній депутат облради від РПЛ Дмитро Блауш.

З його слів, роздавали по 300 гривень. Біля офісів збиралися черги у сотні людей. У прес-релізі фонд повідомив, що роздав матеріальної допомоги 12 834 мешканцям Чернігова в рамках програми «Рука допомоги».

Тоді у фонді запевняли, що Атрошенко «не входить до керівних органів фонду “Поліський оберіг” та не впливає на рішення правління організації в зв’язку з його участю у виборах міського голови Чернігова». Насправді ж, Атрошенко заснував цей фонд, а напередодні виборів вийшов з його складу.

14 листопада, напередодні виборів, поліція відкрила дві справи щодо підкупу виборців.

На виборах 15 листопада Комітет виборців України зафіксував значну кількість виборців із паспортами зі штрих-кодами. За свідченням самих громадян, штрихкод їм наклеїли у благодійному фонді «Поліський оберіг».

Будучи членом фракції Партії Регіонів, голосував за “диктаторські закони” 16 січня 2014 року. Згодом написав заяву з проханням змінити результати голосування. Зі слів Атрошенка, депутатів напередодні голосування ввели в оману.

Погляди


Головне гасло передвиборчої програми партії «Рідний дім» - «Продовжимо добрі справи разом».

За час перебування Атрошенка на посаді міського голови в Чернігові реконструювали сквер Хмельницького, «стометрівку», проведений ремонт Красної площі та початий капітальний ремонт нижньої частини Валу. Також розпочалося будівництво нової дороги на мікрорайон «Шерстянка», проводиться капітальний та поточний ремонт доріг у місті, для ЧТУ закупили 27 нових тролейбусів.

У 2015 році у передвиборчій програмі обіцяв побудувати сміттєпереробний завод у Чернігові, однак згодом реалізацію цієї ідеї призупинили. Причина – доведеться підвищувати тарифи на вивіз сміття.

Майно та бізнес

У 2017 році Владислав Атрошенко потрапив до Топ-10 найбагатших чиновників України за обсягом задекларованого. Рейтинг склали аналітики проекту Декларації. Згідно з даними, Атрошенко має статки у сумі 51,16 мільйонів гривень. З них найбільше - це дивіденти та повернення боргів.

Разом з бізнес-партнером Валерієм Кулічем володіє аграрним бізнесом, зокрема, в Ічнянському районі.

У Чернігові до групи його впливу (є або акціонером, або кінцевим власником, або власниками є його бізнес-партнери) входить, зокрема, страхова компанія «Грандвіс», ринок «Нива», підприємство «Ріел-ко» (володіє, зокрема, 25-поверховим офісним центром на вулиці Київській).

Також в статті Інституту масової інформації повідомлялося про те, що через свого бізнес-партнера він має вплив на телеканал «Дитинець».

У 2019 році Атрошенко придбав компанію «Кліар-енерджі Херсон», яка займається виробництвом електроенергії з біогазу, що виробляється на сміттєвому полігоні. Цього року у спадок від батька отримав акції підприємства, яке володіє фірмою, що провадить таку ж діяльність у Чернігові на сміттєвому полігоні на Масанах.

Його дружина Ірина Атрошенко володіє третиною акцій вареничної «Балувана Галя» у Чернігові.

Також Атрошенка пов’язували з впливом на фірму «ШБУ-14», яке займається більшістю ремонтів доріг у Чернігові. Сам Атрошенко це заперечує.

В електронній декларації, крім майна у Чернігові та Києві, вказав 5 годинників вартістю від 259 тисяч гривень до 1 мільйона 200 тисяч гривень.

Також володіє будинком у центрі Чернігова площею понад 700 квадратних метрів.

Олександр Соколов


Балотуватиметься від партії «Наш край».

Загальні відомості
. 59 років, народився у Чернігові.

У 1984-85 рр. – проходив службу в армії в Афганістані. З 1985 року працював на виборних посадах у комсомольських органах.

З 1994 року — в органах виконавчої влади: очолював напрям молодіжної політики, фізичної культури та спорту в Чернігівському облвиконкомі та облдержадміністрації.

У 1999–2001 роках — заступник голови Чернігівської обласної державної адміністрації. Упродовж двох скликань обирався депутатом обласної ради від міста Чернігова.

З 2001 року — перший заступник Чернігівського міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради.

Тричі був обраним очільником міста: у 2002-му, 2006-му та 2010-го році.

«Партія Регіонів» підтримувала Соколова під час других та третіх виборів. Посадовець вступив у її лави в 2011-му році. У 2012-му балотувався від політсили до Верховної Ради за 205 округом. Вибори програв представнику «Батьківщини» Валерію Дубілю. У 2014-му вийшов з Партії регіонів. У 2015 році балотувався від партії «Наш край». Перший тур виграв, у другому програв Владиславу Атрошенку. Нині – депутат Чернігівської міськради.

Скандали

У 2012 році Олександра Соколова судили за подаровану йому Союзом ветеранів Афганістану Toyota Camry, вартістю 325 тисяч гривень.

Напередодні виборів 2015-го проти Соколова порушили кримінальну справу. Прокуратура вимагала усунути його з посади. Його підозрювали в перерахуванні бюджетних 4,7 млн гривень на рахунок приватного підприємства-забудовника за програмою "Забезпечення житлом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".

Забудовник – компанія «Домобудівник», збанкрутував, бюджетні гроші пропали, а чорнобильці залишилися без житла.

Компанія «Укрсівербуд» повернула ці 4,7 мільйонів гривень на рахунки міської ради, а згодом Соколова виправдали.

Під час передвиборчої кампанії у 2015 році з міського бюджету виділили 20 мільйонів гривень матеріальної допомоги чернігівцям. Один із членів тервиборчкому назвав це непрямим підкупом виборців. А благодійний фонд «Наш край» обіцяв виборцям матеріальну допомогу через «соціальну картку».

За часів головування Соколова тролейбусний парк Чернігова прийшов у занепад.

Погляди

Під час презентації команди «Нашого краю» 4 вересня у Києві Олександр Соколов сказав, що за часів його мерства в місті успішно працювали 37 комунальних програм, були доплати вчителям за престижність професії, а дітей у школах годували безкоштовно.

Майно

Згідно з електронною декларацією Соколова, він володіє лише квартирою та готівкою – 86 тисяч гривень. Живе за рахунок пенсії – це близько 8 тисяч гривень на місяць.

Юрій Тарасовець

Балотуватиметься від партії «Слуга народу».

Загальні відомості. Юрію Тарасовцю 45 років.

У 1992 році закінчив чернігівську школу №29 та вступив до Чернігівського державного політехнічного університету на економічний факультет.

Після закінчення університету в Україні, продовжив навчання у Michigan business school, в США, після закінчення якого отримав вчений ступінь MBA (Master of Business Administration), в Michigan business school.

З 2000 по 2002 рік працював старшим фінансовим аналітиком в Little Caesars Company.

З 2002 по 2007 рік працював віце - президентом в International Chemical Company.

У минулому скликанні Чернігівської міської ради (2010-15 рр.) був депутатом від фракції «УДАР», очолював земельну комісію.

Був помічником нардепа Анатолія Євлахова, народного депутата 8-го скликання, члена депутатської фракції ПАРТІЇ "БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА", та чинного нардепа Олега Семінського («Слуга народу»).

Займається бізнесом. У його власності, зокрема, будівельна компанія «Основа буд-7», ресторан «Градецький».

Його батько – Микола Тарасовець, - власник банку «Полікомбанк». Юрій Тарасовець разом з батьком та братом Олександром є власниками сосницької фабрики «Еліта», яка виробляє спідню білизну. Також кандидат на посаду міського голови є власником акції чернігівської швейної фабрики «Елегант».

Погляди

В інтерв’ю Суспільному сказав, що якщо стане міським головою, працюватиме над розробкою нового Генплану Чернігова. Також заявляє, що зможе здешевити вартість будівництва доріг як мінімум у 2 рази.

Виступає за будівництво сміттєсортувальної станції у Чернігові, на базі якої згодом можна буде звести сміттєпереробний завод.

Скандали


Будучи головою земельної комісії, у 2014 році голосував за виділення у приватну власність 3 гектарів землі в Ялівщині.

Як пояснював згодом, не міг не голосувати за дане питання, адже у людей були всі необхідні документи для отримання землі.

Зі слів Тарасовця в інтерв’ю Суспільному, між ним та його суперником на місцевих виборах - чинним міським головою Владиславом Атрошенком, стався конфлікт через фабрику «Сіверянка».

Майно підприємства було арештовано за 16 мільйонів гривень боргів та перебувало в заставі «Полікомбанку», який належить родині Тарасовця. Але під час арешту майно переписали на фірму ТОВ «Сівертекс».

Стосовно «Сіверянки» нині порушена справа про банкрутство. Обидва ці підприємства свого часу очолював Дмитро Лавренюк. Під час виборчої кампанії на місцевих виборах у 2015 році він допомагав Владиславу Атрошенку, а після його перемоги на виборах очолив Чернігівське тролейбусне управління.

Зі слів Тарасовця, у його конфлікті з Лавренюком Атрошенко зайняв позицію останнього. Майно «Сіверянки», яке було у заставі «Полікомбанку», на «Сівертекс» переписав державний реєстратор Чернігівської міськради. Її звільнили, а через 2 місяці відновили на посаді. Тарасовець каже – майно переписали незаконно.

Майно та статки

Також, як сказав Тарасовець Суспільному, має два мільйона доларів боргів – перед банками та фізичними особами.

Володіє автівкою Lexus, яку придбав битою на аукціоні в США.

Декларації Юрія Тарасовця на сайті НАЗК ми не знайшли. Як каже голова Чернігівського осередку Комітету виборців України Володимир Андрійченко, це не є порушенням чинного Виборчого Кодексу. Декларації в обов’язковому порядку мають надсилати кандидати, яких уже обрали.

Антон Поляков

Балотується від політичної партії "За майбутнє".

Загальні відомості. Антону Полякову 32 роки, народився у Чернігові. 2004 року закінчив Чернігівський колегіум № 11. Проходив строкову службу у Внутрішніх військах МВС України в Одесі.

У 2019 році виграв вибори до Верховної Ради за 206 округом як кандидат від «Слуги народу».

15 листопада 2019 року разом з Анною Скороход його виключили із фракції «Слуга Народу». Причина виключення — неголосування за законопроєкти, за якими є спільне рішення фракції.

16 грудня 2019 року подав заяву про вихід з партії «Слуга народу».

30 червня приєднався до депутатської групи «За майбутнє». Каже, вирішив приєднатися до депутатської групи, бо «один в полі не воїн».

Планував відстоювати законопроект по відміні «антиФОПівських» законопроектів та по призупиненню другого етапу медреформи. Також займатиметься питанням децентралізації, зокрема гірських та малонаселених територій. Це стосується, у тому числі, й Чернігівщини.

До депутатської групи «За майбутнє» входять мажоритарники з 15 областей України. У травні 2020 року на базі групи утворили партію. Її головою став нардеп Ігор Палиця.

Групу «За майбутнє» аналітики руху «Чесно» пов’язують із Ігорем Коломойським.

Згідно з порталом «Слово і діло», Поляков як народний депутат виконав усього 14% передвиборчих обіцянок.

Погляди

Під час висунення кандидатом в мери Чернігова сказав, що планує повернути Чернігівську ТЕЦ у власність міста і знизити тарифи на тепло.

Також обіцяє збудувати сміттєпереробний завод у Чернігові та запровадити роздільний зібр сміття в місті.

Також каже, що розробив програму «Чернігів без околиць», згідно з якою не лише в центрі, а й в усіх районах Чернігова треба розвивати інфраструктуру.

Скандали

У парламенті Антон Поляков запам’ятався тим, що подав понад 6 тисяч правок до другого читання так званого «антиколомойського» законопроекту. Також виступав проти підписання закону про продаж землі.

Під час цьогорічної кампанії на місцевих виборах у різних районах міста людям роздавали енергозберігаючі лампочки, на коробках – фото Полякова і назва партії «За майбутнє».
Коробки енергозберігаючих лампочок з фотографією ПоляковаФОТО: Суспільне: Чернігів

Коробки енергозберігаючих лампочок з фотографією Полякова

Нардеп ще до своєї реєстрації як кандидата сказав, що це – програма партії з енергоефективності, а сам він іще не знає, чи буде балотуватися на місцевих виборах, тому порушенням такі дії не вважає.

Майно та статки

В 2010 році зареєстрував торгову марку “Підрахуй”, магазин, що спеціалізується на продажі покриття для підлоги.

Пізніше відкрив другий магазин “Laminate Expert”. Голова громадської організації “Український центр протидії злочинності та корупції”, співзасновником та екс-головою якого є народний депутат, обраний за списком “Слуги народу” Сергій Гривко.

Згідно з електронною декларацією, має квартиру в Чернігові та земельну ділянку, понад 1000 квадратних метрів, у Киїнці (Чернігівський район). У Киїнці зводить житловий будинок. Задекларував три автомобілі. Готівкою тримає 890 тисяч гривень. Має близько двох мільйонів кредитних зобов’язань.

Ольга Заїка

Кандидатка на посаду міського голови Чернігова від ВО «Батьківщина».Ольга Заїка

Загальні відомості.
48 років. Директорка та власниця Чернігівського Хлібокомбінату №2.

ТОВ «Чернігівський хлібокомбінат №2» - основний виробник хліба та хлібобулочних виробів області. Свою продукцію він реалізує у 13 районах Чернігівщини. На сьогоднішній день підприємство виготовляє близько 30 тонн продукції на добу. Підприємство має власну торгівельну мережу.

У місцевих виборах кандидатка вже брала участь. У 2015-му балотувалась до обласної ради від «Нашого краю».

Декларації на сайті НАЗК немає.

Вадим Антошин


Кандидат на посаду міського голови від ОПЗЖ.

Загальні відомості. 50 років. Народився у Харкові з сім’ї службовця. Після закінчення школи в Харкові з 1987 по 1992 роки навчався в Чернігівському державному педагогічному університеті ім. Т. Г. Шевченка.

Вадим Антошин до 2006-го року очолював приватні підприємства, керував власним бізнесом.

З 2006 по 2011 рр. очолював управління ЖКГ Чернігівської міськради.

Упродовж 2011-го року був головою управління стратегічного розвитку і туризму Чернігівської міської ради. У листопаді того ж року сам подав у відставку, мотивуючи своє рішення низькою зарплатнею.

Був членом Соціалістичної партії та помічником-консультантом народного депутата-соціаліста Рудьковського. З червня 2008 року - член Єдиного Центру.

Неодноразово балотувався в депутати міськради: від «Соціалістичної партії», Єдиного Центру, як самовисуванець. Також самовисуванцем намагався пройти в Раду в 2014-му році за 210-м округом. У 2015-му балотувався в облраду від «Нашого краю».

У 2016-му став завідуючим Кіно-культурним мистецьким центром з національно-патріотичного виховання дітей та молоді. У 2017-му – став співавтором документальної стрічки «Нескорені духом» - про людей з інвалідністю.

З 2015-го по 2017-й роки був головою Чернігівської громадської ради третього скликання при облдержадміністрації. Член ГО «Форум порятунку міста Чернігова».

У 2018-му виконував обов’язки директора історико-археологічного музейного комплексу «Древній Любеч».

Нині працює в обласному осередку ОПЗЖ, отримуючи офіційну зарплату в 6300 гривень.

Погляди

Під час ефіру на Суспільному сказав, що пішов в ОПЗЖ, бо розчарувався у Майдані. Найбільше з ОПЗЖ йому імпонують Вадим Рабінович та Юрій Бойко.

Виступає за зниження тарифів на житлово-комунальні послуги в Чернігові та передачу «Облтеплокомуненерго» у власність громади зі створенням на його базі комунального підприємства.

Скандали

Під час керівництва управління ЖКГ запам’ятався неодноразовим підвищенням тарифів. Зокрема, на 30% зросли ціни на квартплату та на 18% - вартість теплопостачання. Хоча, коли пішов з посади, – виступав проти підняття тарифів.

Очолював приватний ЖЕК «Мрія - Сервіс» з 2012-го. Підприємство обслуговувало будинки, зокрема, на вулиці Рокосовського. Їх жителі скаржились на відключення ліфтів через заборгованість кількох людей. Антошин це заперечував.

У 2013 році Антошина звинувачували у тому, що, перебуваючи на посаді начальника УЖКГ, він підписав акт здачі будинку, а підприємство «Домобудівник» не внесло до міського бюджету передбачені при цьому гроші.

Прокуратура та міська рада звинувачували колишнього керівника комунальників у завданні збитків розміром 1 мільйон 700 тисяч гривень, та вимагали відшкодування.

Сам Вадим Антошин винним себе не визнавав. Каже, що його підпис в акті підробили.

Також він стверджував, що кримінальна справа – це переслідування його «за політичні переконання». Суд вини Антошина не довів.

Брав участь у чернігівському Майдані, виступав на площі з мікрофоном. Називав себе учасником Автомайдану, але його представники це заперечували, навіть зібрали з цього приводу прес- конференцію в "Інтермеццо".

Марина Рейко

Кандидатка на посаду міського голови від партії «Європейська солідарність».

Загальні відомості.
37 років. Народилася в Ріпках, закінчила історичний факультет Чернігівського державного педагогічного університету.

З 2010 по 2015 рр. була депутаткою Чернігівської міськради від партії «Громадянська солідарність». У раді була заступницею голови постійної комісії з питань освіти, культури, фізичної культури і спорту, сім’ї, молоді та соціального захисту.

У 2019-му балотувалася в нардепи за 206-м округом. Її гасло було - «йду драконити Раду» під хештегом #драконамать. Вибори тоді виграв Антон Поляков.

Під час виборчої кампанії опублікувала відео нападу тодішнього нардепа Максима Микитася на голову Любецької ОТГ Сергія Пінчука. За цим фактом зараз проти Микитася порушена одна із кримінальних справ.

Нині Марина Рейко - бренд-амбасадорка ТРЦ «Hollywood», головна редакторка журналу "Эспрессо по-черниговски".

Погляди

Рейко вважає, що основні напрямки, на які мають спрямовуватися кошти міського бюджету, – це освіта та медицина.

В інтерв’ю 5 каналу сказала, що команда ЄС у випадку обрання до Чернігівської міськради працюватиме в опозиції до діючого мера Владислава Атрошенка.

Діяльність

Коли була депутаткою Чернігівської міської ради минулого скликання від партії «Громадянська солідарність», то, за даними руху «Чесно», протягом 2012-14 рр., не відвідувала належним чином ні засідань комісій, ні пленарних засідань ради.

Як пояснювала сама Рейко, це було пов’язано з тим, що вона була у декретній відпустці, а також з тим, що вона як депутат не могла побороти корумповану систему.

28 лютого 2014 року на сесії Чернігівської міськради з трибуни заявила про необхідність відставки тодішнього мера Олександра Соколова.

Майно та доходи

Декларації Марини Рейко нині немає на сайті НАЗК.

У 2018 році відзначила день народження у ресторані «Бібліотека», замовивши виступ популярного українського співака Олега Винника та співачки Альоші.

В коментарі газеті Весть вона не сказала, скільки коштував виступ Винника, однак заявила, що концерт обійшовся вдвічі дешевше, ніж вона витратила за попередній місяць на благодійність.

https://suspilne.media/68559-8-iz-12-velikih-proektiv-peremozciv-skoli-u-cernigovi-zaversilos-golosuvanna-za-budzet-ucasti/

]]>
Представники ОПОРИ звернулись до поліції щодо білблордів без вихідних даних на Чернігівщині http://monitor.cn.ua/ua/politics/82625 Спостерігачі ОПОРИ виявили випадки поширення агітаційних матеріалів без вихідних даних, а саме - сім носіїв зовнішньої реклами в містах Новгород-Сіверський та Мена. Поліція зареєструвала два звернення в цих містах. Політика article Mon, 05 Oct 2020 14:27:14 +0300 25 вересня представники ОПОРИ фіксували в різних районах міста Новгород-Сіверський носії зовнішньої реклами передвиборної агітації від політичної партії “За Майбутнє” та “Європейська Солідарність”. Друковані матеріали зовнішньої реклами на користь цих політичних партій розміщувались без вихідних даних.

В місті Мена 25 вересня спостерігачі ОПОРИ звернулись до поліції, щодо розміщення друкованих матеріалів зовнішньої реклами, що містять ознаки передвиборної агітації на користь організації політичної партії “Європейська Солідарність” без вихідних даних, а саме - білборди з написами: “Наша мета – збудувати Європу в Україні” та зображенням Петра Порошенка.

Відтак, дані агітаційні матеріали на носіях зовнішньої реклами мають ознаки можливого адміністративного правопорушення відповідальність за яке передбачено статтею 212-13 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Відповідно до частин 1-2 статті 53 Виборчого кодексу України йдеться про те, що кандидат, партія (організація партії) – суб’єкти виборчого процесу можуть на власний розсуд виготовляти матеріали передвиборної агітації за рахунок і в межах коштів свого виборчого фонду. Кандидат, партія (організація партії) – суб’єкт виборчого процесу можуть також виготовляти друковані матеріали передвиборної агітації з використанням обладнання, що їм належить.

Відомості, що містяться у таких матеріалах, повинні відповідати вимогам законодавства. Друковані матеріали передвиборної агітації повинні містити відомості про підприємство, що здійснило друк, або інформацію, що друк здійснено з використанням обладнання відповідного кандидата або партії (організації партії), яка висунула кандидата (кандидатів), їх тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск, та замовника відповідних матеріалів.

Виборчий кодекс передбачає, що політична партія стає суб’єктом виборчого процесу з моменту висування кандидатів на відповідних виборах (пункту 3 частини 1 статті 22), а передвиборну агітацію може розпочати наступного дня після дня прийняття виборчою комісією рішення про реєстрацію кандидата (частини 1 статті 52). Після висування кандидатів на з’їзді (конференції) вказана організація партія набула статусу суб’єкта виборчого процесу і замовлення та розміщення політичної реклами (агітаційних матеріалів) цієї партії на носіях зовнішньої реклами, в яких зазначено назву організації партії, її символіка, гімн, прапор, розпізнавальний знак, девіз, логотип, передвиборний слоган, гасло є передвиборною агітацією.

ОПОРА нагадує, що відповідно до частини 1 статті 51 Виборчого кодексу України передвиборна агітація – це здійснення будь-якої діяльності з метою спонукання виборців голосувати за або не голосувати за певного кандидата, партію (організацію партії) - суб’єктів виборчого процесу.

Передвиборна агітація може здійснюватися у будь-якій формі та будь-якими засобами, що не суперечать Конституції України та законам України. А згідно з частиною 1 статті 52 Виборчого кодексу України передвиборна агітація розпочинається кандидатом, партією (організацією партії) наступного дня після дня прийняття виборчою комісією рішення про реєстрацію кандидата (кандидатів) і закінчується о 24 годині останньої п’ятниці перед днем голосування.

Наталія Висіканець, координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Чернігівській області

]]>
Парламентські вибори на 208-му окрузі: ЦВК зареєструвала 18 кандидатів http://monitor.cn.ua/ua/politics/82618 Парламентські вибори в цьому окрузі відбудуться паралельно з місцевими 25 жовтня. Політика article Mon, 05 Oct 2020 12:05:47 +0300 Всього зареєстровано 18 кандидатів у народні депутати України – Олексія Оскера, Михайла Побігая, Сергія Суханова, Івана Донця, Олега Ляшка, Віталія Чорного, Василя Крутчака, Анатолія Григоровича Гунька, Анатолія Миколайовича Гунька, Володимира Василевича, Івана Симоненка, Михайла Цісельського, Ігоря Гунька, Владлену Каплін, Віктора Карповича, Дениса Нечепорука, Володимира Нечіпоренка та Людмилу Давиденко.  

На виконання рішення Верховного Суду Комісія зареєструвала кандидата в народні депутати України, який балотується в ОВО № 208 у порядку самовисування на проміжних виборах народного депутата України 25 жовтня 2020 року Людмилу Давиденко.

"Розглянувши відповідні заяви політичних партій разом з іншими документами та встановивши їх відповідність вимогам виборчого законодавства, комісія зареєструвала чотирьох кандидатів у народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі № 208 на проміжних виборах народного депутата України 25 жовтня 2020 року. А саме: Каплін Владлену Олександрівну, Карповича Віктора Васильовича, Нечепорука Дениса Івановича, Нечипоренка Володимира Сергійовича", - йдеться в повідомленні.

Раніше комісією вже було зареєстровано 13 кандидатів у народні депутати України в ОВО № 208 - Олексія Оскера, Михайла Побігая, Сергія Суханова, Івана Донця, Олега Ляшка, Віталія чорного, Василя Крутчака, Анатолія Григоровича Гунька, Анатолія Миколайовича Гунька, Володимира Василевича, Івана Симоненка, Михайла Цісельського та Ігоря Гунька.

18 вересня ЦВК зареєструвала "слугу народу" Анатолія Григоровича Гунька 1976 року народження та його тезка Анатолія Гунька (самовисуванця) 1986 року народження на вибори у 208-му окрузі.

]]>
UA: ЧЕРНІГІВ запускає токшоу "Виборчий округ. Місцеві" http://monitor.cn.ua/ua/politics/82581 З 8 жовтня в теле- й радіоефірах Суспільного Чернігова стартує токшоу «Виборчий округ. Місцеві». До дискусії в прямому ефірі запрошують кандидатів на пости міських голів і депутатів місцевого самоврядування. Політика article Sat, 03 Oct 2020 09:10:00 +0300 Ефіри з кандидатами дивіться на телеканалі UA: ЧЕРНІГІВ у будні о 19:15 після підсумкового випуску новин, а також слухайте радіоверсію у повторі наступного дня о 12:15 на хвилях UA: Українське радіо.Чернігівська хвиля.

«Наша мета – показати глядачам та слухачам, хто балотується до місцевих рад, і головне – з якою програмою. Що вони хочуть поліпшити, змінити на краще в своєму місті. Ми дуже сподіваємося на те, що всі кандидати відгукнуться на наше запрошення і прийдуть до студії», – говорить продюсер UA: ЧЕРНІГІВ Артем Шелковий.

Кандидатів запросять до студії за наступним графіком:

8 жовтня — представників політичних партій, котрі балотуватимуться до міської ради Чернігова;
9 жовтня — кандидатів до обласної ради;
12 жовтня — кандидатів на посаду міського голови Ніжина;
13 жовтня — кандидатів на посаду міського голови Чернігова;
15 жовтня — кандидатів на посаду міського голови Прилук.
16 та 19 жовтня ефіри знову будуть присвячені кандидатам у депутати до обласної ради Чернігівщини та до міської ради Чернігова відповідно.
План ефірів може змінюватись. Слідкуйте за розкладом програм на сайті та на фейсбук-сторінці Суспільного Чернігова.

    Читайте також: Суспільне пояснює, як не помилитися з бюлетенями на виборах

Журналісти Суспільного допомагатимуть виборцям розібратися з програмами кандидатів і перевірятимуть учасників перегонів на знання місцевих проблем та розуміння повноважень місцевого самоврядування.

«Наша місія особливо цінна в період виборів, коли з екранів валяться джинса й замовні маніпулятивні матеріали. На Суспільному ми гарантуємо незаангажованість, наші журналісти не виконують нічиїх замовлень і не погоджують запитань. Це може комусь не подобатися, але лише в нас — рівні умови для всіх кандидатів. Суспільне — це єдиний незалежний мовник, що керується інтересами наших глядачів і слухачів», — зазначив член правління UA: Суспільне мовлення, відповідальний за адміністративно-господарський напрям та регіональний розвиток, Микола Чернотицький.

У межах «Виборчого округу. Місцеві» ведучі озвучать коротку довідку про учасників перегонів та поставлять запитання від редакторської групи й місцевих мешканців, дізнаються плани кандидатів щодо найбільших викликів регіону. Також кожен учасник матиме одну хвилину на самопрезентацію.

    Читайте також: «Сьогодні. Головне» — новини й аналітика подій у регіонах щовечора на Суспільному

«Місцеві вибори — це про масштаби країни й локальний вплив. Оскільки явка на місцеві вибори зазвичай нижча, то одне з наших завдань — донести їхню важливість в умовах децентралізації. Саме тому Cуспільний мовник так багато уваги приділятиме місцевим виборам на всіх своїх платформах. Для нас також буде викликом висвітлення власне дня виборів в умовах погіршення епідеміологічної ситуації, тому ми вибудовуємо наші виробничі процеси так, аби всі філії мали змогу здійснювати свою роботу безпечно та якісно», — розповіла генеральна продюсерка регіонального мовлення Суспільного Марія Фрей.

Нагадаємо, «Виборчий округ» — суспільно-політичний проєкт регіонального мовлення Суспільного, що має на меті налагодити якісний діалог між владою та виборцями, а також надати аналіз професійної діяльності осіб на виборних посадах.

Завдяки незаангажованому майданчику Суспільного мовника виборці матимуть
змогу розібратися з програмами кандидатів і зробити виважений самостійний вибір.

Проєкт «Виборчий округ» регіональних філій має вже три сезони: уперше на ефіри Суспільного запрошували народних депутатів-списочників восени 2018 року, кандидатів у народні депутати за одномандатними виборчими округами (мажоритарників) у липні 2019 року перед позачерговими парламентськими виборами, у сезоні листопада 2019 року аналізували роботу новообраних депутатів Верховної Ради за сто днів після виборів.

]]>
Анатолій Гунько: "Якісна освіта – це перепустка в життя для підростаючого покоління" http://monitor.cn.ua/ua/politics/82546 Освіта – одне з найболючіших питань нашого сьогодення. Але якщо поставити собі за мету, то можна вирішити навіть найбільш складні проблеми, впевнений кандидат в народні депутати України по виборчому округу №208, правозахисник та засновник громадської організації "Правозахист плюс" Анатолій Гунько. Політика article Thu, 01 Oct 2020 14:11:25 +0300 Анатолію Григоровичу, ми з вами спілкуємося напередодні професійного свята наших педагогів – Дня вчителя. Що сьогодні турбує наших освітян, дітей та батьків? Як кажуть, чи в темі ви?

Децентралізація дала широкі можливості та повноваження на місця. Наголошую, що треба грамотно підходити до реформування галузі освіти, виходячи з реальних потреб людей. Місцеві чиновники ж ще діють у формальний спосіб, не думаючи про наслідки для людей, на перше місце ставлять сухі цифри показників. Час такого управляння вже пройшов, багатьох треба просто міняти, оновлюючи владу на місцях. Сьогодні я постійно спілкуюся із педагогами, батьками, учнями та студентами.

Має бути розумний симбіоз рішень місцевої ради та Кабміну, що базуються на прийнятих Верховною Радою законах = – тоді отримаємо позитивний результат, де вигодонабувачем є саме наші громадяни, бо вирішуються саме конкретно їхні проблеми.

Хороший приклад, адже ви знаєте, як кажуть люди: немає школи у селі, то вважай, немає і села...

– Ви знаєте, що відбувається на місцях? Після нового районування вже почалися недобрі спроби скоротити не тільки школи, а й заклади дошкільної та позашкільної освіти.

Ми з однодумцями не дозволимо скорочувати, якщо на це немає вагомих підстав. Укрупнення районів – це не привід для свавілля, коли нехтують нашим правом на освіту, гарантованим Конституцією. Спочатку має бути проведений аналіз особливостей кожного окремого району, у фокусі уваги – саме транспортне сполучення та забезпечення підвозу школярів до опорних шкіл. І тут треба думати у першу чергу про зручність та логістику маршрутів тих же шкільних автобусів для батьків та дітей. Бо чиновники уміють гарно рапортувати про виконання плану по децентралізації за рахунок закриття шкіл, прикриваючи це словосполученням «оптимізація мережі закладів освіти».

Особисто для себе я ставлю задачу у Верховній Раді вирішити завдання із ресурсного забезпечення всіх закладів освіти в окрузі, створення гідних умов для педагогів та учнів.
До того ж, я сам батько – в мене син-студент, а донька – школярка. На власному досвіді знаю, що можна зробити на місцевому рівні, а де потрібно підключати Кабмін та Верховну Раду.

І, знаєте, дуже часто справжня проблема – це не нестача коштів, а невміння ними розпорядитися. Дивіться, яка найбільша стаття видатків? До 60 % фінансування шкіл та дитсадків забирає опалення, в першу чергу, енергоносії. Що потрібно зробити? Провести енергоаудит та визначити, скільки коштів можна заощадити за рахунок утеплення стін, заміни вікон,  ремонту даху тощо. Але для цього громада має співпрацювати із облрадою, ОГА, Міносвіти тощо.
 
Ось вам приклад з життя. До мене по допомогу влітку звернулися педагоги та батьки Менської школи. Ми всі разом домоглися, щоб вікна в школі перед початком навчального року замінили на енергозберігаючі. І саме після цього у мене народилась ідея створити програму енергоаудиту для всіх закладів освіти на Сіверщині.

Ще одна проблема – це питна вода. Ми разом з колегами з 2018 року започаткували програму по забезпеченню кулерами всіх молодших класів. У минулому році домоглися того, щоб забезпечити чистою питною водою всіх першачків Ніжинського районі. А цьогоріч кулери подарували опорному закладу освіти ім.Т.Г Шевченка, що у місті Мена, та Менській гімназії.

Анатолію Григоровичу, благодійність – це добре, але проблему потрібно вирішувати комплексно…


– Так, тут потрібен державницький підхід. Тому буду добиватися, як народний депутат, створення районної і обласної програм енергоаудиту та забезпечення питною водою. Бо у майбутньому це дозволить заощадити на енергоносіях - а зекономлені кошти можна спрямувати на ремонт школи та дитсадка, закупівлю підручників, парт, спортінвентаря тощо.
Але й адресна допомога потрібна, тому під час літніх канікул завітав до Бахмацької школи та подарував їм велику мультимедійну дошку, аби вже з першого вересня діти вчилися за новітніми технологіями.

Ще одна проблема – в багатьох селах просто немає дитячих садків. Але в мене є бачення, як допомогти у цьому.
Адже зараз дозволяється приватним підприємцям надавати освітні послуги невеликим групам. Місцева громада може знайти та відремонтувати приміщення - для однієї-двох груп по 12-15 діток, а підприємці – організувати процес. Це не тільки вирішить питання для батьків, яким не потрібно буде возити щодня дитину за декілька десятків кілометрів, але й допоможе у створенні нових робочих місць на селі – педагог-вихователь, логопед, няня, кухар.
Беру на себе завдання надати громадам інформаційну та юридичну підтримку.

А в комплексі наше завдання – створити такі умови, коли сільські діти будуть отримувати якісну освіту, не гірше ніж у місті.

Шкільний автобус, ремонт та закупівля нового транспорту для шкіл – є бачення та напрацювання, як вирішувати всі ці питання.

Якраз для відстоювання інтересів свого села та міста в Києві і потрібен народний депутат. У нього значно коротший шлях до високих кабінетів, аж до перших осіб України.  
Бачу ще одну задачу для себе як для депутата – піднімати позашкільну освіту. Це будинки дитячої та юнацької творчості, музичні школи, спортивні секції тощо. Біда в тому, що позашкільна освіта не входить до освітньої субвенції – а місцеві бюджети не можуть її утримувати через брак коштів.

Але я не залишу позашкільну освіту Сіверщини напризволяще! Ми маємо створити для наших дітей умови, аби вони всебічно розвивались. В мене є план дій, як забезпечити фінансування для педагогів – отже, ми обов’язково переможемо!

Щиро вдячна за цю розмову, Анатолію Григоровичу!


Зустріч провела журналіст Віола Бульба

]]>
Все, що треба знати про нові правила голосування. ВІДЕО http://monitor.cn.ua/ua/politics/82543 25 жовтня в Україні – місцеві вибори! Вони відбуваються кожні п'ять років, а інколи – частіше. Проте цього разу вибори проводитимуть за новими правилами, які дуже відрізняються від звичних. Політика article Thu, 01 Oct 2020 12:49:12 +0300

У цьому відео ми розкажемо все, що потрібно знати про місцеві вибори 2020. Тому уважно подивіться його до кінця, аби ваш голос зарахували!

http://www.youtube.com/watch?v=nbdZy6YhmbY

]]>
17 кандидатів боротимуться за мандат на довиборах до парламенту в 208-му окрузі http://monitor.cn.ua/ua/politics/82526 ЦВК завершила реєстрацію кандидатів у народні депутати на довиборах до Верховної Ради, що відбудуться у 208 одномандатному виборчому окрузі на Чернігівщині. Політика article Wed, 30 Sep 2020 18:51:29 +0300 Як повідомляє пресслужба ЦВК, 25 жовтня  за перемогу на проміжних виборах боротимуться 17 претендентів:

Олексій Оскера,

Михайло Побігай,

Сергій Суханов,

Іван Донець,

Олег Ляшко,

Віталій Чорний,

Василь Крутчак,

Анатолій Григорович Гунько,

Анатолій Миколайович Гунько,

Володимир Василевич,

Іван Симоненко,

Михайло Цісельський,

Ігор Гунько,

Владлена Каплін,

Віктор Карпович,

Денис Нечепорук,

Володимир Нечіпоренко.

]]>
Довибори на нашому 208 окрузі з кожним днем стають все більш "радикальними" http://monitor.cn.ua/ua/politics/82502 Вже зрозуміло, що чесно боротися за перемогу мої опоненти не те що не збиралися, а навіть і не думали. Політика article Tue, 29 Sep 2020 14:49:02 +0300 І не лише я, Анатолій Григорович Гунько, як кандидат у народні депутати України, піддаюся постійним нападкам та використанню проти мене чорних технологій. Весь час у напруженні вся моя родина та команда, бо екс-політики готові гризти та знищувати все на своєму шляху до влади. Ми продовжуємо давати цим посіпакам адекватну відсіч та впевнено крокуємо до перемоги.

Маю повідомити, що Центральна виборча комісія відмовила в реєстрації кандидатом в народні депутаті Людмилі Олексіївні Давиденко, вдові народного депутата Валерія Давиденка, який трагічно загинув у травні цього року. З сумом та прикрістю зазначаю це, адже причиною стала технічна помилка, яка аж ніяк не залежала від дій Людмили Олексіївни і про яку вона взагалі нічого не знала. Навіть більше, в ЦВК надійшла заява, більша схожа на донос, в якій точно зазначені дані про, наголошую, технічну помилку у документах. Цим співпадінням «глибокої поінформованості» третіх осіб мали би зацікавитись не лише в ЦВК, а й в відповідних органах на предмет махінації та втручання у виборчий процес, умисне спотворення даних. Але реакції від поліції немає.

Нагадаю, що вже є зареєстровані два клони-«двійники» проти мене і відмова в реєстрації вдові Давиденко. З огляду на це можна стверджувати, що нічого випадкового під час перегонів не буває. І супроти всіх рейтингових кандидатів на окрузі розгорнута повномасштабна брудна війна технологій, підстав та «чорнухи». До всього того, «радикали» додали і  свої зв’язки з правоохоронцями, що наче крізь пальці дивляться на махінації опонентів. 

Щоб досягти мети ми маємо об’єднати зусилля та разом боротися за спільну перемогу!

Я пропоную об’єднатися всім чесним кандидатам, проти яких «старі політики» застосовують брудні методи. Лише так ми демократично відстоїмо вибір наших земляків та не дамо спотворити результати голосування.

Бо об’єднуватись треба не навколо особистості – а навколо спільної програми.

Адже в нас одна спільна мета – це добробут та процвітання рідної Сіверщини.

Маємо разом сформувати широку та ґрунтовну програму розвитку нашого округу. Я хочу аби всі точки зору, пропозиції та задуми знайшли відображення в спільних діях заради добробуту та процвітання Сіверщини.  Гуртуємось, друзі, навколо ідей та змін для округу.

Саме об’єднання стане однією із запорук чесного проведення виборчої кампанії. Якщо ж кампанія починається так «радикально»,  то й надалі можна очікувати будь-якого перебігу подій. До речі, як і протягом місяця, так і в день голосування, адже з методами цих хлопців ми добре знайомі, а також добре знаємо, як їм пече повернутись під купол парламенту. Це надзвичайне бажання таке глибинне, що схематозники-опоненти навіть зробили це офіційним слоганом своєї кампанії. Але вони отримають достойну відповідь від наших мешканців, коли за кандидата-популіста-радикала виборці не дадуть голосів, бо не вірять професійним брехунам та клоунам з політичного цирку.

]]>
На Чернігівщині спостерігачі ОПОРИ відвідали майже всі партійні конференції із висування кандидатів http://monitor.cn.ua/ua/politics/82497 Протягом 17-20 вересня осередки партійних організацій провели в області конференції, під час яких відбулося висування кандидатів у депутати різних рівнів рад, а також кандидатів на посади міських, сільських та селищних голів. Політика article Tue, 29 Sep 2020 12:45:00 +0300 Представники Громадянської мережі ОПОРА побували на цих заходах, проте з відвідуванням деяких виникли складнощі.
Не потрапили представники ОПОРИ на конференцію партії «Рідний дім». У відкритих джерелах була відсутня інформація про конференцію та акредитацію. Спостерігачі ОПОРИ отримали інформацію про строки акредитації та час проведення заходу лише о 7:00 ранку в день конференції.

«Опозиційна платформа – За життя» вчасно повідомила ТВК, але повідомлення про реєстрацію й акредитацію журналістів було оприлюднено в сторінці партії 15 вересня о 20:12, за день до конференції, де акредитація тривала до 15 вересня.

Представники ОПОРИ телефонували Вадиму Антошину, як контактній особі, вказаній в повідомленні партії «Опозиційна платформа – За життя», щодо акредитації журналістів, проте їм повідомили, що не готові акредитувати, а на всі питання готові відповісти після конференції.
«У нас же акредитація до 15 числа. Дивіться, ми опублікуємо всю інформацію, що буде, у відповідності до законодавства, у всіх ЗМІ, які зареєструвалися.Я можу вам особисто дати інтерв’ю після конференції і відповісти на будь-які ваші питання, окрім образливих та інтимних (ред. укр.)», – коментує ситуацію Вадим Антошин, контактна особа, яка несла відповідальність за акредитацію журналістів. Проте, відповіді на запитання, чому інформацію опублікували день в день ввечері ОПОРА так і не отримала.

Конференцію Чернігівської обласної організації політичної партії «Слуга народу» було організовано 18 вересня в Заміському СПА-готелі «ШішкiNN» з метою висування кандидатів в депутати Чернігівської обласної ради, районних, сільських, селищних, міських рад, сільських, селищних, міських голів на території Чернігівської області на чергових та перших місцевих виборах 25 жовтня 2020 року. Жодних заборон щодо присутності спостерігачів ОПОРИ не було. Під час конференції озвучили списки кандидатів від «Слуги народу» на виборах до обласної ради та Чернігівської міської ради. Список кандидатів партії «Слуга народу» до обласної ради очолила голова Козелецької громади Олена Дмитренко, а перший номер списку до Чернігівської міської ради та кандидат на посаду міського голови – підприємець Юрій Тарасовець.

Найменша кількість документів для акредитації та відсутність проблем при реєстрації були на конференції Чернігівської територіальної організації політичної партії «Європейська Солідарність», що відбулась 17 вересня в ресторані «Колиба». Спостерігачі ОПОРИ не зафіксували оприлюднення інформації про конференцію в ЗМІ, але на офіційній Facebook-сторінці партії була створена подія з офіційною інформацією й механізмом акредитації. Конференція мала вигляд презентації обласного списку кандидатів, а також вибіркових кандидатів у ради різного рівня та міських, сільських, селищних голів. Кандидатка на посаду міського голови Чернігова та перша в списку до Чернігівської міської ради – Марина Рейко, редакторка журналу «Еспресо». Список до Чернігівської обласної ради очолив голова обласної організації партії Олександр Мисник.

Обласна організація партії  «Наш край» 17 вересня провела конференцію в Заміському СПА-готелі «ШішкiNN». Заборон на присутність не було, а на офіційному сайті партії повідомлення з’явилося 14 вересня. На Чернігівщині партія висуває більше 1500 кандидатів у депутати рад різних рівнів и 47 кандидатів на посади міських, сільських та селищних голів. На посаду Чернігівського міського голови «Наш край» висунув Олександра Соколова, а також 42 кандидата в депутати Чернігівської міської ради.

Партійна конференція Чернігівської обласної організації ВО «Батьківщина» відбулась 17 вересня в офісі партії – вул. 1-ї Гвардійської Армії, 39а. Акредитація була доступною, хоча пакет документів вимагали завеликий: ксерокопію паспорта, ксерокопію диплома, редакційне завдання, посвідчення, дві фотографії. Перед початком конференції представники партії перевіряли документи і реєстрували учасників, при цьому лише після реєстрації вони отримували мандати для голосування. На посаду міського голови Чернігова презентували кандидатку Ольгу Заїку – директорку Чернігівського Хлібокомбінату №2. Список до Чернігівської обласної ради очолив Сергій Панченко.

Територіальна організація Радикальної партії Олега Ляшка провела конференцію 20 вересня в сквері Богдана Хмельницького, через що захід був доступним для всіх охочих. Про місце, час, механізм акредитації представники ОПОРИ дізналися через особисті дзвінки до представників офісу партії, проблем із акредитацію особисто у спостерігача ОПОРИ не виникало. На посаду Чернігівського міського голови вирішили не висувати кандидатів, а список до Чернігівської міської ради очолив Дмитро Блауш, а до обласної – Василь Амельченко.

Чернігівська обласна організація «За майбутнє» провела партійну конференцію 20 вересня в ресторанному комплексі «Градецький». Факту розміщення інформації про дату, час та місце конференції із висування кандидатів у ЗМІ регіону представники ОПОРИ не зафіксували. Але на сайті партійної організації була вся детальна інформація щодо місця, часу та механізму акредитації. Презентували топових кандидатів – на посаду міських голів Чернігова та Ніжина, основні команди, які йдуть до різних рад. Після першої презентаційної частини усі учасники вирушили пішою ходою в центр міста, на центральну площу. Як сказав голова партії Олександр Кодола, для створення відео ролика. Так, на посаду міського голови Чернігова презентували Антона Полякова, а голова обласної організації партії Олександр Кодола презентований кандидатом на посаду міського голови Ніжина. Список кандидатів до Чернігівської міської ради очолила Людмила Бабічева, а до обласної – Арсен Дідур.

Відповідно до пункту 5 частини 1 статті 21 Виборчого кодексу України виборчий процес кожних виборів, передбачених цим Кодексом, здійснюється на засадах публічності і відкритості виборчого процесу, усіх його процедур з урахуванням обмежень, встановлених законом, належного інформування виборців та інших суб'єктів виборчого процесу.

Відповідно до частин 3 та 4 статті 218 Виборчого кодексу України повідомлення про час і місце проведення зборів, конференції організації партії з метою висування кандидатів у депутати, порядок акредитації на таких зборах, конференції представників засобів масової інформації, визначений його організаторами, не пізніш як за п'ять днів до дня проведення зборів, конференції розміщується на офіційному вебсайті організації партії, а у разі його відсутності − на офіційному вебсайті партії. Про дату, час і місце проведення зборів, конференції з метою висування кандидатів організація партії повідомляє також засоби масової інформації. Порядок акредитації представників засобів масової інформації на таких зборах, конференції визначає організатор заходу.

Наталія Висіканець, координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Чернігівській області

]]>
"Зворотний відлік. Місцеві". ВІДЕО http://monitor.cn.ua/ua/politics/82484 Чернігів та Миколаїв: «місцеві господарники» та політична боротьба – «Зворотний відлік. Місцеві». Політика article Mon, 28 Sep 2020 23:11:52 +0300

«Зворотний відлік. Місцеві» – сезон політичного токшоу Суспільного з ведучими Мирославою Барчук та Павлом Казаріним. Головна тема ефірів цієї осені — місцеві вибори в Україні, які відбудуться 25 жовтня.

Гості та експерти токшоу поговорять про два регіони – Чернігівщину та Миколаївщину, а саме про те, які обіцянки дають кандидати і наскільки реально їх виконати, хто з «місцевих господарників» сподобається виборцям найбільше та які коаліції з обраних депутатів можуть утворитися в оновлених місцевих радах.

До студії токшоу запрошено гостей від різних політичних сил з Чернігова: Юрій Тарасовець, кандидат на посаду Чернігівського міського голови, «Слуга народу»; Олександр Соколов, кандидат на посаду Чернігівського міського голови міста, «Наш край», Антон Поляков, кандидат на посаду міського голови міста, політична партія «За майбутнє», Вадим Антошин, кандидат на посаду міського голови Чернігова від партії «Опозиційна платформа – за життя».

http://www.youtube.com/watch?v=SttOJ2DPbYg

]]>
Співпраця з Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ) GmbH http://monitor.cn.ua/ua/politics/82474 25 вересня перший заступник голови облдержадміністрації Віталій Загайний провів в режимі онлайн зустріч по обговоренню можливих напрямів співпраці з Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ) GmbH в рамках нового проєкту у сферах надання медичних та соціальних послуг, діяльності центрів надання адміністративних послуг задля сталого розвитку громад. Політика article Mon, 28 Sep 2020 11:41:38 +0300 Від обласної державної адміністрації у зустрічі взяли участь також заступник голови облдержадміністрації Олександр Савченко, керівники Департаментів розвитку економіки та сільського господарства, соціального захисту населення, Управління охорони здоров’я облдержадміністрації.         

Німецьке товариство міжнародного співробітництва (GIZ) GmbH представляв проєктний директор GIZ Майк МАТТЕС, а також відповідальні з планування проєктної діяльності GIZ та консультанти.

Сторони обговорили широке коло питань щодо діяльності мережі центрів надання адміністративних послуг, надання медичних та соціальних послуг,  досягнення належної якості та доступності зазначених послуг, підвищення спроможності соціальних інституцій та  висловили зацікавленість у співпраці в рамках нового проєкту.

Відділ зовнішніх зносин, ЗЕД та міжрегіонального співробітництва Департаменту розвитку економіки та сільського господарства Чернігівської ОДА

]]>
Віталій Безгін: Пан Зуєв був набагато переконливіший ніж пан Сова. ВІДЕО http://monitor.cn.ua/ua/politics/82464 Це стосувалося обрання центром нового районування Мени чи Корюківки. Політика article Mon, 28 Sep 2020 11:01:15 +0300

16 представників засобів масової інформації з Дніпропетровської, Кіровоградської, Чернігівської та Харківської областей зустрілися з народний депутатом України Віталієм Безгіним в Комітеті з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування.

Народний депутат відповідав на питання журналістів про нову конфігурацію районів та громад, повноваження місцевих державних адміністрацій, закони для продовження децентралізації.

http://www.youtube.com/watch?v=W3Hg0hrxFrA

]]>