Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: Освіта http://monitor.cn.ua/ Інформ-агенція «Чернігівський монітор» http://monitor.cn.ua/i/sm-logo.png Чернігівський монітор http://monitor.cn.ua/ У Ніжині школи з понеділка йдуть на канікули http://monitor.cn.ua/ua/education/90115 Додаткові канікули з 18 по 24 жовтня 2021 року в закладах загальної середньої освіти Ніжина. Садочки працюють в звичному режимі. Освіта article Fri, 15 Oct 2021 16:49:15 +0300 13 жовтня міський голова Олександр Кодола провів позачергове засідання міської комісії з питань техногенно – екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Головним питанням порядку денного – це необхідність введення додаткових канікул з 18 по 24 жовтня 2021 року в закладах загальної середньої освіти міста.

Міський голова Олександр Кодола зауважив, що дане питання виноситься, у зв’язку з тим, що в Чернігівській області рішенням обласної комісії з надзвичайних ситуацій через відсутність і неможливість закупівлі газу введено надзвичайний стан. Така сама ситуація склалася в усіх містах і для того, щоб діти не мерзли в холодних школах пропонується врегулювання даної ситуації таким чином. Для того, щоб врегулювати питання з постачанням газу орієнтовно потрібно до двох тижнів.

Начальник управління освіти Валентина Градобик зазначила, що з 38 навчальних закладів міста Ніжина, 1 садочок та 9 шкіл працюють з котельнями газопостачання. «Управлінням освіти проведені всі необхідні заходи, щоб закупити газ. Але є процедурні моменти, які ми не можемо уникнути. Це переговорна процедура, та термін на укладання договорів, на що потрібно не менше два тижні. Додаткові канікули необхідні для того, щоб діти не мерзли та не хворіли, а прийшли в безпечне освітнє тепле середовище», - зауважила начальник управління освіти Валентина Градобик.

Перший заступник міського голови Федір Вовченко поінформував, що від НАК Нафтогаз Трейдинг надійшов проект договору, де ціна газу буде 16 тис. 554  грн. з урахуванням ПДВ та транспортуванням.

Комісія прийняла рішення, що додаткові канікули вводяться  з 18  по 24  жовтня 2021 року в закладах загальної середньої освіти міста. Садочки працюють в звичному режимі.

Ніжинська міська рада

]]>
Інформаційна війна очима чернігівців http://monitor.cn.ua/ua/education/90099 В Чернігові на базі обласного управління освіти і науки відбувся круглий стіл «Говоримо щоб жити». Освіта article Fri, 15 Oct 2021 13:58:14 +0300 Присутні, зокрема науковці, військові, волонтери, психологи, педагоги тощо розглянули та обговорили тему інформаційної війни. Захід був організований за підтримки рад молодих вчених при Чернігівській ОДА та Національного університету «Чернігівська політехніка».

Організатори взяли за мету донести важливість правильної інформаційної політики для побудови миру в країні.
Чернігівська область є одним з регіонів країни, яка має кордон з агресором – Росією і питання отримання та споживання інформації, особливо в прикордонних районах, є надто важливим.

- Цей захід ми проводимо вперше. Ідея виникла саме напередодні Дня Захисників та захисниць України. В першу чергу ми хотіли підкреслити наше шановливе становлення  саме до військових та учасників АТО/ООС. Тема гібридної війни наразі надто важлива. І саме в наше наукове середовище ми запросили представників як волонтерської спільноти так і військовослужбовців та військових журналістів. Це питання ми розглянули з усіх боків. Загалом тема військово-патріотичного виховання для нас дуже важлива. В майбутньому ми плануємо проводити такі заходи, можливо будемо змінювати лише формат зустрічі, - розповів голова Ради молодих вчених при Чернігівській ОДА, кандидат технічних наук Олександр Литвин.

З поміж іншого присутні обговорювали питання фільтрування інформації, яка надходить з усіляких інформаційних ресурсів, як в мирному середовищі, так і в районі проведення Операції об’єднаних сил та засоби, завдяки яким можливо припинити підступну російську пропаганду.

Учасники круглого столу під час своїх виступів поділилися власним досвідом, як теоретичною так і практичною його складовою, навели власні приклади та запропонували свої шляхи вирішення проблемних питань.

Ігор Березинський, спеціальний кореспондент Інформагентства МО України АрміяInform

]]>
Староста із столиці. Або чому варто створювати зміни? http://monitor.cn.ua/ua/education/90014 Аліна Лисиця, староста Салтиково-Дівицького старостату Куликівської громади на Чернігівщині. У 2014 році у 25 років покинула роботу в банку у Києві та повернулась до рідного села. Освіта article Mon, 11 Oct 2021 08:54:54 +0300  Сьогодні працює старостою та змінює своє село.

«Робота складна, і багато ще мені доведеться вивчити, але зараз я вже бачу як можна змінювати наше життя самостійно. Крім того, для старост відкритті двері у навчанні. Тому коли очі бояться, руки роблять», - переконує пані Аліна.

У четвер, 7 жовтня, староста разом зі своїми колегами із семи інших громад регіону та ще сотні із країни, розпочала навчання на воркшопах «U-LEAD» програми «Кроки для старост 2021». Розглядали питання антикорупційного законодавства та декларування статків на базі Регіонального офісу «U-LEAD з Європою» у Чернігівській області.

«Розумітись у цих тонкощах необхідно, інакше можна отримати й штраф і рішення суду. Крім того, такі навчання будуть корисним для ефективної  організації своєї роботи й для налагодження взаємодії із громадянами та інститутами громадянського суспільства», - вважає Ірина Кудрик, керівниця Регіонального офісу «U-LEAD з Європою» у Чернігівській області.

Завдання воркшопів – відпрацювати практичні уміння та навички розв'язання складних проблем діяльності старост громад. Основою усіх навчань є багатофакторні та комплексні, максимально наближені до щоденних реалій практичні завдання.

«Зараз я вже бачу, що такі навчання мені варто було проходити з самого початку роботи. Бо вони допомагають знайти кращі рішення, і швидше. Воркшопи прекрасна можливість для нас відпрацювати практично складні робочі ситуації», - ділиться пані Аліна.

Староста переконана, що створити належний рівень публічних послуг у старостаті можливо, якщо не боятись брати відповідальність за ці зміни. Разом із пані Аліною, навчаються старости зі Срібнянської, Сновської, Комарівської, Борзнянської, Любецької, Менської та Новобасанської громад.

Нагадаємо, «Кроки для старост 2021» – це семитижневий навчальний цикл онлайн семінарів та практикумів для старост, що допоможе їм ефективно виконувати свої повноваження, де вони отримають:

· знання щодо правового статусу старост, антикорупційних обмежень, повноважень та інструментів, що допоможуть їх виконувати;
· практику у формуванні навичок, працюючи в мінігрупах над ситуативними прикладами реальних робочих ситуацій;
· можливість відвідати онлайн кілька успішних старостинських округів;
· доступ до досвіду успішних старост із інших громад країни;
· контакти та співпрацю з колегами зі своєї та інших областей України.
 
Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає на потреби громадян, та розширює можливості громад.

]]>
Міський голова Чернігова зустрівся з батьками дітей садочка №66. Що місто робить для увімкнення там опалення? http://monitor.cn.ua/ua/education/89965 Міський голова Чернігова Владислав Атрошенко сьогодні зустрівся з делегацією батьків, чиї діти є вихованцями дитячого садочка №66 м. Чернігова. Це дитсадок, де через особливості закупівлі газу ще не можуть увімкнути тепло. Як відомо, в усіх інших дитсадках міста Чернігова опалювальний сезон з цього тижня вже розпочатий. Освіта article Fri, 08 Oct 2021 17:14:41 +0300 Особливість дитсадка №66 у тому, що він має власну газову котельню. Тому, відповідно до законодавства, газ для неї має закупатися окремо. Придбати його намагаються з серпня, але ціна газу росте швидше за проходження тендерних процедур і бажаючих постачати його не знаходиться.

Батьки вимагали увімкнення тепла в цьому садочку і висловлювали різні побоювання, у тому числі - що садок нібито комусь треба просто закрити.

Мер розповів, яка ситуація насправді. Ніяких задач по закриттю садочка нема. Навпаки, ситуацію з увімкненням опалення всіма можливими шляхами намагаються вирішити. Навіть при тому, що проблема – не місцевого, а загальнодержавного рівня, і те саме зараз по всіх бюджетних закладах України, які мають свої газові котельні.

Перший можливий шлях її вирішення – якщо Кабінет міністрів України врегулює це питання на рівні держави. У щойно підписаному «газовому» меморандумі є пункт, який для установ та організацій, що фінансуються з державного та місцевих бюджетів, обіцяє газ за ціною на рівні менше 20 тисяч гривень за тисячу кубів. Але лімітів такого газу наразі немає. О 15 годині сьогодні відбудеться селекторна нарада представників Уряду з головами ОДА і мерами обласних центрів України, яка буде стосуватися як раз питання бюджетних установ, які використовують природний газ самостійно. Владислав Атрошенко запросив на цю нараду і представниць від батьків садочка №66, щоб вони самі могли почути, як і коли проблему обіцяють вирішити.

Раніше і міський голова особисто, і Чернігівська міська рада вже зверталися до прем’єр-міністра з цього питання, тож новою та неочікуваною ця проблема не була.  

Другий шлях, яким місто почало йти як запасним – це передача модульної котельні садочка №66 з відання управління освіти до цілісного майнового комплексу, який орендує АТ «Облтеплокомуненерго». Існуючі нормативні документи і договори дозволяють ОТКЕ використовувати газ для своїх котелень. Цей шлях також може стати «рятівним колом» для опалення садочка, якщо при передачі котельні не виникне якихось юридичних або технічних перепон.

- Сьогодні ближче до вечора у вас буде інформація про те, що нас чекає по датах з газом. Якщо нам не дадуть чітких гарантій і розуміння строків поставки, і якщо в нас не вийде юридичним шляхом отримувати газ на ОТКЕ – тільки в цьому випадку буде запропонований варіант переходу в інші садочки – пояснив міський голова.

Разом з тим, в управлінні освіти мають технічно забезпечити і резервний варіант на випадок, якщо по незалежним від міста причинам подати в цю котельню газ усе-таки не вдасться. Присутній на зустрічі керівник цього управління Василь Білогура звернувся до батьків:

- Ви хочете, щоб ваші діти ходили в дитячий садочок. Їх сьогодні в місті Чернігові працює 51. Списочно в садочку №66 – 109 дітей. Таку кількість дітей садочки, які знаходяться поблизу, можуть спокійно прийняти, і навіть цілими групами. 32-й, 68-й, 19-й, Подусівка, Масани. Це – страховочний варіант, без якого нікуди не дінешся. Кому куди зручніше, за бажанням, ми вам всім знайдемо місця. Тому що на скільки ця процедура затягнеться – важко сказати. Проблема триває з серпня місяця. Ми оголошуємо все нові й нові торги відповідно до росту ціни, яка є на ринку. Але бажаючих постачати його по тій ціні, яка виставляється, нема.

Сьогодні Чернігів – єдине в нашій області місто, яке вже розпочало опалювальний сезон у дитсадках. Про це розповіла учасникам зустрічі голова правління АТ «Чернігівгаз» Алла Ярова, яка була присутня в той час у міській раді і була запрошена на це обговорення.

- На сьогодні тільки місто Чернігів дало тепло в дитячі садки. Ні один населений пункт Чернігівської області цього ще не зробив. Навіть такі що мають можливість. Прилуки і Ніжин – на сьогодні дитячі садки без тепла. Добре, що мерія в Чернігові прийняла таке рішення. І ваш єдиний садок випав із теплопостачання тільки через те, що він знаходиться на прямих поставках газу. Сьогодні ситуація не тільки в Чернігові чи Україні така, а проблеми по всій Європі. Зупиняються великі заводи, стають банкрутами постачальники, населення втрачає постачальників і не може одержати газ. Що попереду – відповідальність лягає на уряд нашої держави, який повинен прийняти технічне рішення про те, як знизити ціну. Ресурсу газу по тій ціні, за яку його можуть дозволити собі купити бюджетні організації, на сьогодні нема. Тому жоден постачальник цей ресурс не забезпечить нікому. Ситуація дуже складна, - повідомила вона.

Довідково: днз №66 – один з восьми бюджетних об’єктів по місту Чернігову, які мають свої котельні і тому повинні закуповувати газ самостійно. Проте, це єдиний такий об’єкт серед закладів освіти.


Прес-служба Чернігівської міської ради

]]>
м. Чернігів: рятувальники завітали до вихованців дитячого садочка http://monitor.cn.ua/ua/education/89955 З метою навчання підростаючого покоління правильно поводитись у тій чи іншій небезпечній ситуації, 07 жовтня фахівці Чернігівського районного управлінняГУ ДСНС України у Чернігівській області завітали до вихованців дитячого садочку № 17, що в обласному центрі та провели профілактичну бесіду на тему: "Основні правила безпечної поведінки". Освіта article Fri, 08 Oct 2021 12:21:11 +0300  

Під час заходу малеча дізналась про основні правила безпечної поведінки у побуті та під час відпочинку, зокрема яку небезпеку несе гра з сірниками. Крім того, співробітники ДСНС нагадали номер Служби порятунку "101" до якої слід телефонувати у разі пожежі, надзвичайних подій, а також розповіли вихованцям дитячого садочка до яких наслідків призводить хибний виклик пожежно-рятувального підрозділу. Особливу увагу надзвичайники звернули на правила безпеки під час виявлення вибухонебезпечних та підозрілих предметів.
Насамкінець діти ознайомились із пожежно-рятувальною технікою, спорядженням, а всі охочі мали змогу посидіти в пожежному автомобілі та ліквідувати умовну пожежу.
Захід виявився цікавим і пізнавальним. Діти отримали від фахівців ДСНС вичерпні відповіді на поставлені запитання та запевнили, що завжди будуть дотримуватися правил безпеки життєдіяльності.

ГУ ДСНС України у Чернігівській області

]]>
До уваги інститутів громадянського суспільства з розвитку молоді та національно-патріотичного виховання http://monitor.cn.ua/ua/education/89950 Департамент сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації продовжує строки подання конкурсних пропозицій на конкурс з визначення програм розвитку молоді та національно-патріотичного виховання. Освіта article Fri, 08 Oct 2021 11:38:31 +0300 Департамент сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації продовжує строки подання конкурсних пропозицій на конкурс з визначення програм (проектів, заходів) розвитку молоді та національно-патріотичного виховання, розроблених інститутами громадянського суспільства, для виконання (реалізації) яких надаватиметься фінансова підтримка у 2022 році, що проводиться Департаментом сім’ї, молоді та спорту Чернігівської обласної державної адміністрації.

Конкурсні пропозиції приймаються з дня опублікування оголошення до 1 листопада 2021 року.  Умови конкурсу.

Прийом конкурсних пропозицій здійснює Департамент сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації щодня (крім вихідних і святкових днів) з 8:00 до 17:00 год. (перерва з 13:00 до 14:00) за адресою: м. Чернігів, вул. Шевченка, 7, к. 56, тел.: (0462) 77-44-48, e-mail: dsms_post@cg.gov.ua).

Конкурсні пропозиції приймаються з дня опублікування оголошення до 1 листопада 2021 року та буде завершено протягом 15 днів після затвердження обласного бюджету на 2022 рік.
 

]]>
На Прилуччинні поліцейські та освітяни підписали Меморандум про співпрацю http://monitor.cn.ua/ua/education/89925 Днями Прилуцький районний відділ поліції разом з ліцеєм № 10 та школою № 13 підписали Меморандуми про початок реалізації проєкту «Поліцейський – учасник освітнього процесу». Освіта article Thu, 07 Oct 2021 08:27:21 +0300 Цей пілотний проєкт унікальний тим, що за навчальними закладами закріплений ювенальний поліцейський. Він працюватиме безпосередньо у школі чи ліцеї.

Так, за Прилуцькою загальноосвітньою школою № 13 закріплено начальницю сектору ювенальної превенції Прилуцького районного відділу поліції Тетяну Кузьменко. А за Прилуцьким ліцеєм № 10 – старшого інспектора ювенальної превенції Дмитра Шестакова.

У ході спілкування учасники напрацювали алгоритми спільних дій щодо забезпечення безпеки дітей та впровадження інноваційних методів превентивної роботи в учнівському середовищі. Зокрема, поліцейські будуть протидіяти булінгу, навчати підростаюче покоління основам кібербезпеки, правилам поводження у суспільстві, розповідатимуть про адміністративну та кримінальну відповідальність, проводити інтерактивні заняття тощо.

– Завдяки впровадженню проєкту «Поліцейський – учасник освітнього процесу» ми плануємо сформувати навички безпечної поведінки дітей та працюватимемо попередження на злочинності в дитячому середовищі. Крім того, поліція спільно з освітянами вдосконалюватиме механізми спільної профілактичної роботи. Молодь має розуміти, що поліцейський – це друг, до якого завжди можна звернутися по допомогу в будь-якій ситуації, – зазначила начальниця сектору ювенальної превенції Прилуцького районного відділу поліції ГУНП в Чернігівській області Тетяна Кузьменко.

Сектор комунікації
поліції Чернігівської області

]]>
Команда Суспільного запрошує на навчання громади Чернігівщини http://monitor.cn.ua/ua/education/89922 18-22 жовтня команда Суспільного відвідає 10 міст та містечок Чернігівщини. Мета — запросити на безкоштовне навчання універсальній журналістиці від Академії суспільного мовлення. Освіта article Thu, 07 Oct 2021 08:16:09 +0300 Долучитися можуть усі, кого цікавить робота з інформацією та майбутнє працевлаштування на Суспільному, медійна освіта не є обов’язковою. Заповнюйте анкету на навчання до 19 листопада 2021 року за посиланням.

Навчання відбуватиметься в межах розбудови гіперлокальної мережі Суспільного* — мережі універсальних журналістів, які працюватимуть на рівні об’єднаних територіальних громад. Чернігівщина стала однією із трьох пілотних областей, де реалізують цей проєкт.

«Ми переконані, що життя у громадах Чернігівщини — надзвичайно цікаве. Як Суспільним мовник ми маємо бути ближчими до віддалених міст та містечок  і знати про все, що там відбувається. Я переконаний, що саме цей проєкт  дозволить нам відкрити нових людей, розширити потужну команду, поглянути по-новому на кожне з тих міст, де зустрінемось з мешканцями громад. Тому закликаю усіх долучитися — спробувати себе! Навіть якщо у вас немає досвіду в журналістиці — чудові тренери проєкту навчать вас усього необхідного», — розповів продюсер Суспільного в Чернігові Артем Шелковий.

Навчання дасть можливість отримати роботу на Суспільного у вашій громаді. Приходьте на зустріч з командою Суспільного та запитуйте про все, що цікавить.
Реєструйтеся на зустріч у своїй громаді за посиланням.

Графік зустрічей на Чернігівщині буде таким:

18 жовтня

11:00 — Менська територіальна громада (Менська публічна бібліотека, м. Мена, вул. Героїв АТО, 3)

15:00 — Коропська територіальна громада (Публічна бібліотека Коропської селищної ради, смт Короп, вул. Поштова, 1)

19 жовтня

11:00 — Ніжинська територіальна громада (Ніжинська Центральна Бібліотека

м. Ніжин, пл. М. Заньковецької, 8)

15:00 — Ічнянська територіальна громада (Публічна бібліотека Ічнянської міської ради, м. Ічня, вул. Гоголя, 1)

20 жовтня

11:00 — Бобровицька територіальна громада (Публічна бібліотека Бобровицької міської ради, м. Бобровиця, вул. Незалежності, 51)

15:00 — Куликівська територіальна громада (Публічна бібліотека Куликівської селищної ради, смт Куликівка, вул. Партизанська, 6)

21 жовтня

12:00 — Прилуцька громада (Прилуцька міська центральна бібліотека імені Любові Забашти, м. Прилуки, вул. Котляревського, 65)

16:00 — Варвинська територіальна громада (Варвинська публічна бібліотека, смт Варва, вул. Шевченка, 17)

22 жовтня

11:00 — Славутицька територіальна громада (Загальноміський бібліотечно-інформаційний центр, м. Славутич, Московський квартал, 12)

16:00 — Сновська територіальна громада (Центральна бібліотека, м. Сновськ, вул. 55-ої Стрілецької дивізії)

Програма навчань триватиме 2 місяці: перший — дистанційні онлайн-тренінги, другий — менторська підтримка, де учасники зможуть створювати власні матеріали та допрацьовувати їх спільно з тренерами.

Навчання охопить такі теми:

    пошук інформації та джерела, стандарти журналістики;
    розробка теми та підготовка до зйомки;
    зйомка та монтаж, мобільна журналістика.

Підтвердження участі у проєкті учасникам надішлють електронним листом до 23 листопада.

Нагадаємо, Суспільний мовник розбудовує гіперлокальну мережу* універсальних журналістів, які працюватимуть на рівні об’єднаних територіальних громад.

Гіперлокальна мережа Суспільного — це:

    незалежні універсальні журналісти у віддалених громадах, що працюють на всі платформи;
    постійна співпраця між мешканцями регіону та регіональними Суспільними мовниками UA: ЧЕРНІГІВ, UA: СУМИ та UA: ХАРКІВ;
    розповіді про виклики, перемоги місцевих громад та їхній досвід усій країні.

Суспільне.Чернігів

]]>
Ніжинська освітянка в топ-50 найкращих учителів України http://monitor.cn.ua/ua/education/89902 «За кожним великим здобутком стоїть учитель» – ключове гасло Національної премії вчителів-агентів освітянських змін «Global Teacher Prize Ukraine». Освіта article Wed, 06 Oct 2021 08:32:31 +0300 Мета – підкреслити важливість, відзначити досягнення педагога/педагогині щодо своїх учнів та суспільства. Цього року ТОП-50 було визначено з-поміж 3273 заявок. Найбільше заявок від учителів фізичної культури, англійської мови та вчителів початкової школи, найбільш активними учасниками стали освітяни Донецької, Дніпропетровської, Харківської, Київської областей та міста Київ.

Півфіналістів обирали волонтери в 4 містах України за спеціальною методологією (онлайн та офлайн). Їхні імена було оголошено 15 серпня 2021 р. на сайті «Освіторія. Медіа». Від Чернігівської області конкурсна комісія отримала 23 заявки.

Переможцями стали Тетяна Бутурлим (Ніжин) та Ольга Петренко (Чернігів).

ТОП-10 оголосили 1 вересня 2021 р. на телеканалі «1+1», у випуску «Телевізійної служби новин»: Оксана Єрохіна, Ганна Бут, Павло Віктор, Валентина Гатальська, Гліб Репіч, Юлія Должанська, Богдан Завидовський, Лідія Насонова, Артур Пройдаков, Оксана Хомич. Ювілейна п’ята церемонія нагородження півфіналістів та фіналістів «Global Teacher Prize Ukraine – 2021» відбулася 2 жовтня 2021 р. у Києві, на Софійській площі, за підтримки Українського культурного фонду. «Нобелівку для вчителів» отримав учитель української мови та літератури Артур Пройдаков (м. Київ).

Тетяні Бутурлим, директорці Освітнього центру «Школа успіху», учительці української мови та літератури Дистанційної школи «Меридіан», Ніжинської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1 Ніжинської міської ради, канд. пед. наук, спеціалісту вищої категорії, старшому вчителю, учителю-інноватору, утретє випадала честь бути в ТОП-50 ( 2017 р., 2018 р., 2021 р.).
«Пишаюся тим, що я – Учитель! Своє серце та свою енергію віддаю дітям! Не шкодую на роботу ні сил, ні здоров’я, адже це та діяльність, яка приносить мені задоволення. Я вчитель-інноватор, підприємець, організатор освітніх заходів, науковець тощо.

- Моя мета як педагога – трансформувати сучасну систему освіти, зробити її більш якісною й доступною; навчити учнів цікавих прийомів сприймання, розуміння, запам’ятовування, узагальнення та відтворення вивченого матеріалу. Намагаюся реформувати методику навчання та виховання сучасної молоді, підштовхую до цього багатьох, надихаю, окрилюю. Підвищую професійну кваліфікацію освітян шляхом проведення авторських вебінарів, онлайн-курсів, реалізації власних онлайн-проєктів. Своєю невтомною працею довела, що створений мною освітній центр «Школа успіху» – це бренд, знак якості. Саме таку мрію – створити й популяризувати ОЦ «Школа успіху» я загадала на EdCamp у Харкові. Мрії здійснюються!», – зазначає Тетяна Бутурлим.

Перелік досягнень Тетяни Іванівни настільки великий, що виходив за межі заявки, тому додаткова інформація (приклади, світлини, відеоролики, відеоуроки, покликання на сайт, блог, фейсбук) була представлена у вигляді покликань до основного тексту.

«Я ніколи не зупиняюся на досягнутому: щодня, щогодини займаюся саморозвитком і ділюся своїми вміннями з учителями та учнями. А наполеглива праця завжди отримує похвалу й нагороду», - Тетяна Бутурлим.

Ніжин.Сіті

]]>
У Чернігові відкрили сучасний навчальний центр електромонтажних технологій http://monitor.cn.ua/ua/education/89901 Практично опановувати актуальні для регіону професії електромонтажника з освітлення та освітлювальних мереж, електромонтажника силових мереж та електроустаткування за новітніми технологіями відтепер можна у Чернігівському професійному ліцеї залізничного транспорту. Освіта article Wed, 06 Oct 2021 08:28:09 +0300 Учора, 4 жовтня, тут за участі керівництва області та міста відкрили Регіональний навчально-практичний центр електромонтажних технологій та відновлювальної енергетики.

Центр оснащений сучасним обладнанням (мікросхемами, вимірювальними приладами, потужною комп’ютерною технікою, фотопанелями тощо). Макети, з якими працюватимуть студенти, імітують схеми електричного живлення квартири, промислового цеху та інше. Модель нового центру запозичили у німецьких колег з міста Меммінген, які також завітали на відкриття цього навчального комплексу.

Загальна вартість проєкту перевищує 2,6 мільйона гривень, з яких 1,4 мільйона – державна субвенція. Ще 600 тисяч виділила Чернігівська міська рада, 626,5 тисячі гривень — власні надходження закладу освіти (в тому числі 180 тисяч надали німецькі партнери на сучасні засоби навчання).

У рамках заходу відбувся «круглий стіл», під час якого учасники обговорили розвиток професійної освіти, соціального партнерства, міжнародної співпраці тощо. Адже завдяки таким сучасним центрам вдається досягати головного – підвищення якості у наданні освітніх послуг, відтак — відповідати запитам потенційних роботодавців.

У Чернігівському професійному ліцеї залізничного транспорту на сьогодні навчається понад пів тисячі студентів. Заклад активно співпрацює з роботодавцями Чернігова. Наразі відповідні договори укладені з 19 місцевими підприємствами.

За повідомленням Управління освіти і науки
 Чернігівської облдержадміністрації
Фото - Чернігівська обласна рада

]]>
На Чернігівщині стартував проєкт "Я-Медіа". Що встигли зробити у вересні? http://monitor.cn.ua/ua/education/89900 У вересні 2021 року на Чернігівщині стартувала нова правозахисна програма «Я-Медіа», що реалізується Національним університетом «Чернігівська політехніка». Освіта article Wed, 06 Oct 2021 08:24:57 +0300 Метою нового проєкту є побудова сучасного громадянського суспільства шляхом посилення голосів місцевих лідерів в онлайн блогосфері, з використанням сучасних цифрових технологій  та сили блогу. Проєкт  покликаний сприяти налагодженню діалогу між конфліктуючими сторонами, посилити захист прав внутрішньо переміщених осіб, а також дозволити більшій кількості молодих лідерів взяти участь в громадському житті на рівні своїх громад.

 Вересень видався багатим на проєктні події.

15 вересня в місті Чернігові відбувся круглий стіл із залученням громадських активістів та представників ЗМІ, де були презентовані можливості проєкту та основні етапи його реалізації.  А потім  два тижні поспіль на базі Національного університету «Чернігівська політехніка»  проводилися дві вересневі школи-тренінга «1325: Жінка. Мир. Безпека» і «Відеоблогінг та адвокація». Міжрегіональний формат проведених заходів було забезпечено завдяки участі вмотивованих  молодих лідерів з двох сусідніх областей України -  Чернігівської та Сумської.  

Основна мета проведених інтенсивних чотириденних тренінгів полягала у ознайомленні учасників з різними аспектами  Резолюції Ради безпеки ООН 1325, сучасними проблемами її імплементації в Умовах України та можливостями використання блогерства як сучасного каналу комунікації, посилення особистого впливу на соціально-економічні процеси в місцевих громадах, захисту прав та вирішення конфліктів. Навчання здійснювалося в інтерактивному форматі з використанням ігрових компонентів, обміну думками в малих групах, участі у театр-форумі для моделювання можливих шляхів вирішення конфліктних ситуацій тощо.

20 вересня учасників тренінгу відвідала делегація науковців та учасниками XIX міжнародної науково-практичної конференції «Інноваційні технології у будівництві, цивільній інженерії та архітектурі», що в цей час відбувалася в університеті.

Під час другої школи-тренінгу з відеоблогерства особливий акцент було зроблено на можливостях використання самостійно створеного  відео контенту для привернення уваги громадськості до важливих соціальних проблем та пошуку можливих шляхів їх вирішення  в цифрову добу.

Завдяки потужному тренінгу під керівництвом режисера, сценариста та громадського діяча  Юрія Кочкарова учасники мали змоги удосконалити  навички написання сценаріїв, зйомки та монтажу соціальних відео, презентувати  власні особисті та групові відеороліки,  поділитися думками після перегляду робіт інших учасників, почути зворотній зв'язок з рекомендаціями щодо покращення авторських доробків.

Під час школи-тренінгу деякі учасники вперше писали сценарій власного відео та долали страх публічного виступу перед камерою. Крім того, унікальною можливістю для блогерів-початківців був одночасний вихід у прямий ефір в соціальних мережах ТікТок, Інстаграм, Фейсбук, Ютуб  перед своїми цільовими аудиторіями. І хоча у великій лекційній аудиторії було шумно як у бджолиному вулику, саме колективна енергія допомагала подолати страх перед стрімінгом на важливі соціальні проблеми. Адже якщо хтось поруч це робить, це можеш зробити і ти. Треба лише вийти із зони комфорту і подолати свої страхи. Під час обох шкіл-тренінгів  була дуже  творча атмосфера, взаємодопомога, бажання зрозуміти думку іншого та толерантне відношення до іноді діаметрально протилежних  поглядів на одну й ту ж саму проблему.

Під час шкіл-тренінгів учасники зробили у відкритій групі проєкту «Я-Медіа» численні дописи зі своїми враженнями від тренінгових заходів, думками та інсайтами, а також розмістили свої відеонаробки.

Проєкт реалізується НУ “Чернігівська політехніка” у співпраці з ГО “Фундація прав людини” та Університету м. Тарту (Естонія).
Проєкт фінансується коштами Міністерства закордонних справ Естонської Республіки.

]]>
Опалення з'явилось у всіх дитячих садках Чернігова крім одного http://monitor.cn.ua/ua/education/89885 На сьогоднішній розширеній нараді з керівниками структурних підрозділів та комунальних підприємств чернігівський міський голова Владислав Атрошенко доручив начальнику управління Освіти Василю Білогурі тимчасово перевести дітей із дитячого садочка №66, де через відсутність процедури закупівлі газу не вдалося увімкнути опалення, в інші дитячі садки. Так зроблять, якщо питання з опаленням не вдасться технічно вирішити найближчими днями . Освіта article Tue, 05 Oct 2021 18:47:03 +0300 За словами Василя Білогури, відповідно до рішення, яке було прийняте щодо початку опалювального сезону в закладах дошкільної освіти, 4 жовтня практично всі дошкільні навчальні заклади Чернігова отримали тепло. Проте в одному дитячому садку міста запустити опалення не вдається.

- Єдине проблемне питання - це садочок №66, який знаходиться на вул. Василя Прохорського,6. У цьому садку є своя індивідуальна котельня. Справа у тому, що на вихідних не відбулася процедура закупівлі газу по 30000 гривень за 1000 м2. Що залишає під питанням запуск опалювального сезону. Якщо ми будемо закуповувати газ згідно всіх необхідних процедур, то раніше листопаду договору не буде, - спрогнозував начальник управління освіти.

Владислав Атрошенко публічно дав термінові доручення щодо додаткових дій для вирішення цієї проблемної ситуації.

- Комунальним підприємствам мав би постачатися газ другої категорії, але це не прописано в існуючих регламентах. Керівники, які встановили котельні, економлять на втратах з транспортування теплоносія до 20% його вартості, що робить тепло дешевшим. Але зараз вони виявились заручниками ситуації, адже купити газ вони не можуть. Тому нам треба терміново, у письмовій формі, звернутись до НАК "Нафтогаз України" з проханням вирішити цю ситуацію. У випадку, якщо ми не почуємо відповіді у короткий термін, 109 дітей, які навчаються у 66 садку, нам треба буде тимчасово розподілити по інших садках. При розподілі дітей варто обговорити це з батьками, враховувати адресу їх проживання, щоб добиратись до дитячих садків було зручно, - наголосив Владислав Атрошенко.

Також Василь Білогура доповів про ситуацію з захворюваністю дітей у школах на ОРВІ та ковід. За словами начальника управління, на сьогоднішній день 8 класів (236 дітей) знаходяться на самоізоляції. 17% дітей відсутні на заняттях з різних причин. Ситуація з ОРВІ відповідає сезону, а діагноз "Ковід" підтверджений у 8 дітей віком від 6 до 12 років. Перебіг хвороби у більшості дітей легкий. 4 дитини знаходяться у лікарні, інші лікуються амбулаторно.


Прес-служба Чернігівської міської ради

]]>
До професійного свята освітян Чернігівщини відзначили державними стипендіями http://monitor.cn.ua/ua/education/89866 Указом Президента України від 27 вересня 2021 року № 491 шістьом педагогам, які досягли сімдесятирічного віку, призначено довічні державні стипендії для видатних діячів освіти. Освіта article Mon, 04 Oct 2021 15:47:27 +0300 Серед удостоєних нагород кандидат педагогічних наук, доцент, заслужений працівник освіти України, директор Чернігівського обласного педагогічного ліцею для обдарованої сільської молоді Чернігівської обласної ради Ганна Коломієць.

Крім того, цього тижня Уряд призначив 202-м науково-педагогічним працівникам стипендії Кабінету Міністрів України за видатні заслуги у сфері вищої освіти.

Відповідне розпорядження ухвалено на черговому засіданні Кабінету Міністрів України 29 вересня.

Стипендії призначено науково-педагогічним працівникам, які зробили особистий вагомий внесок у забезпечення розвитку вищої освіти, сумлінно протягом багатьох років на високому науково-теоретичному і методичному рівні здійснювали підготовку здобувачів вищої освіти та досягли сімдесятирічного віку.

Серед володарів відзнак 6 науковців із Чернігівщини: професор Національного університету «Чернігівський колегіум» ім. Т.Г. Шевченка Володимир Дятлов, професор Національного університету «Чернігівська політехніка» Володимир Іванишин, професор Національного університету «Чернігівська політехніка» Віталій Кальченко, професор Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя Олена Кононко, професор Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя Микола Криловець та доцент Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя Євгенія Страшко.


Відділ інформаційного забезпечення
виконавчого апарату Чернігівської обласної ради
за інформацією Міністерства освіти і науки України

 

]]>
Чернігівська область: рятувальники навчали школярів правилам безпеки життєдіяльності http://monitor.cn.ua/ua/education/89829 30 вересня співробітники Ніжинського районного управління ГУ ДСНС України у Чернігівській області спільно з представниками Національної поліції провели захід для учнів 6-8 класів Ніжинської школи № 17. Освіта article Sat, 02 Oct 2021 14:05:54 +0300 Під час заходу рятувальники розповіли школярам основні причини виникнення та наслідки пожеж, надзвичайних подій. Крім цього, дітей ознайомили з основними вимогами правил безпеки життєдіяльності, зокрема поводження з відкритим вогнем, користування побутовими нагрівальними та електричними приладами, а також у разі виявлення вибухонебезпечних та підозрілих предметів.
У свою чергу співробітники Національної поліції нагадали учнівській молоді правила безпеки дорожнього руху.

Наприкінці заходу школярі мали можливість ознайомитися з оснащенням пожежно-рятувальної техніки та бойовим одягом рятувальників.
Для того щоб діти краще засвоїли отриманні знання співробітники Служби порятунку "101" надали їм пам'ятки профілактичного характеру з питань безпеки життєдіяльності.

ГУ ДСНС України у Чернігівській області
 

]]>
У Чернігові тепло в дитсадках увімкнуть з 4 жовтня http://monitor.cn.ua/ua/education/89827 У Чернігові з понеділка, 4 жовтня, в закладах дошкільної освіти розпочнуть опалювальний сезон 2021-2022 років. Відповідне розпорядження чернігівський міський голова Владислав Атрошенко підписав 1 жовтня. Освіта article Sat, 02 Oct 2021 13:59:05 +0300 Попередньо це питання сьогодні ж розглянули на засіданні комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Участь у ньому взяли голова комісії - заступник міського голови Віктор Геращенко та представники КЕП Чернігівська ТЕЦ ТОВ ФІРМИ «ТЕХНОВА», АТ «Облтеплокомуненерго», АТ «Чернігівгаз», приватного підприємства «Спеціальна енергетична компанія», керівники управлінь освіти та охорони здоров’я міської ради.

Комісія рекомендувала, у зв’язку зі зниженням середньодобової температури повітря і враховуючи пропозиції від цих управлінь, увімкнути опалення для закладів дошкільної освіти і КНП «Пологовий будинок». Протокол цього засідання оприлюднений на офіційному вебпорталі міської ради в розділі "Публічна інформація" - "Протоколи засідань комісій".

Чернігівський пологовий будинок наразі вже обігрівається, аби постійно зберігати температуру +25 С.

Цього ж дня відбулося засідання міського Штабу з питань підготовки і роботи господарського комплексу та соціальної інфраструктури в осінньо-зимовий період, де обговорили усі проблемні питання підготовки до опалювального сезону. Чернігівський міський голова, який був на ньому присутній і взяв слово, наголосив що тепловий режим у дитячих садках та у пологовому повинен бути забезпечений.

Прес-служба Чернігівської міської ради

]]>
Чернігівський ліцей № 15 урочисто відзначив свій 30-ти річний ювілей http://monitor.cn.ua/ua/education/89823 Навчальний заклад, розташований у Чернігові по вулиці Козацькій, який пройшов тривалий період розвитку від восьмирічки до першого в обласному центрі ліцею з поглибленим вивченням математики, фізики, інформатики, хімії та біології, зараз є інноваційним освітнім закладом. Освіта article Sat, 02 Oct 2021 11:30:00 +0300 За роки існування тисячі випускників отримали путівки в життя та атестати про середню загальну освіту, а на даний час в ліцеї навчається більше 1400 учнів та працює близько 100 вчителів та науковців з ВНЗ Чернігова.

У числі знаних випускників ліцею і заступник голови обласної ради Дмитро Блауш. За його дорученням сьогодні на урочистості завітав радник Віктор Єрема, трудова діяльність якого також пов'язана з цим навчальним закладом.

Під час святкового заходу чимало настанов було адресовано школярам та ліцеїстам, також у вітальних промовах поважних гостей звучали слова подяки педагогічному колективу. За багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм та з нагоди Дня працівників освіти почесною грамотою обласної ради нагороджено директора ліцею № 15 Чернігівської міської ради Антоніну Харченко, подяку Чернігівської обласної ради оголошено кращим вчителям предметникам.

Відбулося урочисте посвячення учнів у ліцеїсти та святковий концерт.

Відділ інформаційного забезпечення
виконавчого апарату Чернігівської обласної ради

]]>
Цікаві факти про освіту та освітян Чернігівщини http://monitor.cn.ua/ua/education/89819 В освіті Чернігівщини зайнято понад 31 тис. осіб. Їхня середньомісячна заробітна плата за січень–серпень 2021 року становила 10311 грн (в 1,7 раза більше мінімальної заробітної плати та на 26% – ніж рік тому). Освіта article Sat, 02 Oct 2021 11:09:15 +0300 На кінець минулого року в 441 закладі дошкільної освіти у вихованні та навчанні 27 тис. дошкільнят були задіяні 3,7 тис. педагогічних працівників, дві третини з них – вихователі.

На початок 2020/21 навчального року у 472 закладах загальної середньої освіти навчальний процес забезпечували майже 12 тис. вчителів. У розрахунку на одного вчителя міської місцевості припадало 11 учнів, сільської – 5.

У 14 закладах професійної (професійно-технічної) освіти навчалися 4,5 тис. учнів (слухачів).

Здобувати освіту майже 19 тис. студентам у 16 закладах вищої освіти області допомагали понад 2 тис. наукових, науково-педагогічних та педагогічних працівників. Підготовку 329 аспірантів в області здійснювали 5 наукових установ та закладів вищої освіти.

 
Головне управління статистики у Чернігівській області

]]>
Кращих освітян Чернігівщини нагородили преміями імені Софії Русової та Георгія Вороного http://monitor.cn.ua/ua/education/89771 Напередодні професійного свята — Дня працівників освіти — у Чернігівській обласній раді вітали лауреатів освітянських премій імені Софії Русової та Георгія Вороного. Освіта article Wed, 29 Sep 2021 16:05:12 +0300 Нагороди кращим представникам галузі вручили заступник голови облдержадміністрації Жанна Шерстюк, перший заступник голови обласної ради Ніна Лемеш та начальник Управління освіти і науки ОДА Микола Конопацький.

— Професія вчителя займає особливе місце серед інших спеціальностей. Бо вона – їх початок. Щоб Україна була конкурентоспроможною в світі, наші діти мають отримати якісну освіту. Саме це є першочерговим завданням держави. І для цього робиться все: створюються умови для престижності професії та розкриття особистого потенціалу кожного вчителя, оновлюється матеріально-технічна база та працюють соціальні гарантії, щоб вчителі відчували впевненість та захищеність з боку держави, — зазначила Жанна Шерстюк.

Вона також закликала вакцинуватися від COVID-19 тих педагогів, які цього ще не зробили. Адже в умовах карантину якість освіти дітей залежить і від того, чи відкриті їхні школи для відвідування. Наразі в області принаймні одне щеплення зробили 77,1% освітян. Водночас, доступ до вакцин  максимально полегшений для всіх охочих.

Цього року до Управління освіти і науки ОДА було подано 40 матеріалів претендентів: 31 – на обласну премію імені Софії Русової та 9 – на відзнаку імені Георгія Вороного.

З-поміж них визначили 20 найкращих представників дошкільних, загальноосвітніх, позашкільних та професійно-технічних навчальних закладів та 5 представників вищих навчальних закладів.

Отож, лауреатами щорічної обласної премії імені Софії Русової стали:

ДУБИНА Лариса Олексіївна – директор Державного професійно-технічного навчального закладу «Сновське вище професійне училище лісового господарства»;

КОВАЛЕНКО Наталія Іванівна – заступник директора з виховної роботи Чернігівського обласного педагогічного ліцею для обдарованої сільської молоді Чернігівської обласної ради;

ЛЕЩЕНКО Наталія Петрівна – директор обласного комунального позашкільного навчального закладу «Чернігівська Мала академія наук учнівської молоді» Чернігівської обласної ради;

ЛИТВЯК Олена Олександрівна – учитель початкових класів Новгород-Сіверської гімназії № 1  ім. Б. Майстренка Новгород-Сіверської міської ради Чернігівської області;

МАЗУРИК Олександр Володимирович – учитель історії та правознавства комунального закладу «Борзнянський ліцей» Чернігівської обласної ради;

МАКАРІЙЧУК Ніла Миколаївна – заступник директора з навчально-методичної роботи Прилуцької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 14 Прилуцької міської ради Чернігівської області;

МУЗИЧЕНКО Людмила Олександрівна – учитель географії, біології та природознавства Ічнянського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів № 4 Ічнянської міської ради Чернігівської області;

ПУХА Зоя Дмитрівна – учитель англійської мови Носівської міської гімназії Носівської міської ради Чернігівської області;

РЄПА Наталія Борисівна – учитель української мови та літератури Семенівської гімназії № 2 Семенівської міської ради Чернігівської області;

СИМОНЕНКО Юлія Володимирівна – заступник директора з навчально-виховної роботи Прохорської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Комарівської сільської ради Борзнянського району Чернігівської області;

СИТЕНЬКА Валентина Анатоліївна – заступник директора з виховної роботи Корюківської гімназії Корюківської міської ради Чернігівської області;

СМОВСЬКА Ірина Юріївна – учитель української мови та літератури, зарубіжної літератури опорного закладу - Остерської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів ім. Ю. Збанацького Остерської міської ради Чернігівської області;

СМОЛЯНКО Віталій Вячеславович – керівник ракетомодельного гуртка Чернігівського обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді;

СОВЄТОВА Галина Василівна – директор Чернігівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 29 Чернігівської міської ради Чернігівської області;

СТЕПАНЕНКО  Ірина Юріївна – учитель української мови, літератури та зарубіжної літератури Бахмацького закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів № 1 Бахмацької міської ради Чернігівської області;

ХРОЛ Наталія Петрівня – учитель інформатики загальноосвітньої спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів фізико-математичного профілю № 12 м. Чернігова;

ХРОПОСТ  Сергій Іванович – учитель математики, фізики, трудового навчання та технологій Дігтярівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Срібнянської селищної ради Чернігівської області;

ЦІСЕЛЬСЬКА Валентина Михайлівна – завідувач Чернігівського дошкільного навчального закладу № 52 «Сонечко» Чернігівської міської ради Чернігівської області;

ШАПОВАЛЕНКО  Неоніла Олександрівна – директор комунального закладу «Яблунівський ліцей» Чернігівської обласної ради;

ЯРЕМЕНКО Наталія Георгіївна – методист Ніжинської станції юних техніків Ніжинської міської ради Чернігівської області.

 

Щорічною обласною Премією імені Георгія Вороного нагороджено:

БОНДАРЕНКО Аллу Іванівну – професора кафедри української мови та методики її навчання Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя;

ГАНЄЄВА Тімура Рашитовича – доцента кафедри технологій зварювання та будівництва Національного університету «Чернігівська політехніка»;

ГРОНУ Наталію Вікторівну – викладача української мови та літератури, методики навчання української мови, текстознавства Комунального закладу «Прилуцький гуманітарно-педагогічний фаховий коледж імені Івана Франка» Чернігівської обласної ради;

КАРПЕНКА Юрія Олександровича – завідувача кафедри екології та охорони природи Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т.Г. Шевченка;

САМОЙЛЕНКА Миколу Михайловича – директора Комунального закладу «Чернігівський базовий фаховий медичний коледж» Чернігівської обласної ради.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

]]>
Кращі освітяни Чернігова до Дня вчителя отримали почесні відзнаки http://monitor.cn.ua/ua/education/89750 апередодні Дня працівників освіти, 28 вересня, в Чернігівській міській раді привітали працівників освітніх закладів міста. Освіта article Tue, 28 Sep 2021 20:05:28 +0300 З вітальним словом до педагогів та вихователів звернувся чернігівський міський голова Владислав Атрошенко.

- Хочу усім вам побажати на вашому життєвому шляху задоволення від вашої роботи, вдячних учнів, здоров’я та віри в те, що ваша праця покликана для того, щоб ваші учні підняли нашу країну, і зробили її дійсно заможною, сучасною, з європейським майбутнім, і якою всі ми з вами пишалися, - зазначив міський голова.Теплі слова привітання прозвучали й від начальника управління освіти міської ради Василя Білогури. Він побажав усім міцного здоров’я, вдячних учнів та батьків, а також гідної оцінки вчительської праці від держави.

За сумлінну педагогічну діяльність, високі досягнення у навчанні та вихованні молоді, професійність і вагомий внесок у розвиток сфери освіти та науки кращим працівникам були вручені почесні державні нагороди, відзнаки від міста та області.

Довідково: в Чернігові на сьогодні працюють 34 заклади загальної середньої освіти, 51 заклад дошкільної освіти, 1 заклад позашкільної освіти та 5 закладів професійно-технічної освіти, підпорядкованих управлінню освіти Чернігівської міської ради.

У 2021-2022 навчальному році у підвідомчих закладах управління освіти працюють 3871 педагогічний працівник. А саме: школи – 2211, дитсадки – 1351, позашкільна освіта – 16, професійно-технічна освіта – 293. Загальна кількість працюючих – 6527.

98% педагогів мають вищу педагогічну освіту, 74% - кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії» та «спеціаліст першої категорії».

У школах загалом навчається 29 859 учнів у 1009 класах. У дитсадках виховується 10 397 дітей в 520 групах.

Цього року сформовано 98 перших класів, у яких вперше сіли за парти – 2925 першокласників. Найбільше першокласників - у школах № 3 (240 дітей), № 35 (224), № 11 (221), № 25 (215), № 19 (207). Уже чотири роки в Україні триває реформа освіти, в рамках якої впроваджується концепція Нової української школи (НУШ).

У закладах професійної (професійно-технічної) освіти понад 2 тисячі учнів щорічно здобувають робітничі професії за напрямами: будівництво, побутове обслуговування, торгівля та громадське харчування, транспорт. Серед них 9 професій – загальнодержавного значення, підготовка яких здійснюється за кошти державного бюджету. Станом на 27.09.2021 року зараховано 1174 учні, що становить 93,3% від плану прийом. Наразі набір до закладів ще триває.

У місті функціонує комунальна установа «Інклюзивно-ресурсний центр №1» Чернігівської міської ради. Діяльність Центру забезпечують 12 педагогічних працівників (3 вчителі-логопеди, 4 вчителі-дефектологи, 5 практичних психологів).

У 2020 році розпочала роботу комунальна установа «Центр професійного розвитку педагогічних працівників Чернігівської міської ради».

На освітню сферу в 2021 році по капітальним видаткам по бюджету розвитку передбачено майже 98 млн грн, з них розпорядником коштів є управління освіти – майже 33 млн грн, управління капітального будівництва – майже – 65 млн грн.На 2021/2022 навчальний рік, вчетверте за роки незалежності, з державного бюджету на реалізацію концепції «Нової української школи» виділені значні кошти – 5 074176 грн.  Всього в м. Чернігові у 2021 році спрямовано 12 429288 грн проти 8 871 740 грн торік. Виділені кошти були спрямовані на закупівлю дидактичних матеріалів, сучасних меблів, комплектів мультимедійного та комп’ютерного обладнання.

У місті також діють міські Програми, у рамках яких відновлюються дитячі ігрові та спортивні майданчики, оновлюються матеріально-технічний стан харчоблоків, закуповується обладнання для предметних кабінетів.

Прес-служба Чернігівської міської ради

]]>
Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет відвідав освітні заклади Ніжина http://monitor.cn.ua/ua/education/89748 Разом з головою Чернігівської ОДА В'ячеславом Чаусом він завітав до Ніжинського державного університету ім. М. Гоголя, бібліотеки імені академіка М. О. Лавровського, інклюзивно-ресурсного центру та міської школи №15, де сам навчався. Освіта article Tue, 28 Sep 2021 20:00:48 +0300 — Приємно бачити, як позитивно змінилися матеріально-технічної база школи та нові підходи й методи організації освітнього процесу. Дякую освітянам Ніжина, які не лише креативно підходять до своєї праці, а й повністю та відповідально виконують рекомендації МОЗ щодо вакцинації від COVID-19. Усі заклади освіти міста працюють у повноформатному режимі, а відсоток вакцинації педагогічних працівників загалом становить 89%. Я неодноразово запевняв і буду наголошувати, що освітяни – серед пріоритетної групи захисту від COVID-19, – зазначив Сергій Шкарлет.

До того ж,  Ніжин є лідером в області не тільки за рівнем вакцинації працівників освіти, але й загалом за рівнем вакцинованого населення, який сягає майже 51%.В університеті ім. М. Гоголя міністр ознайомився з навчально-матеріальною базою, спеціалізованими лабораторіями дисциплін природничого циклу. Наразі заклад системно перетворюється на центр міжнародної освіти, здійснюючи якісну фахову підготовку не лише талановитого українського студентства, але й обдарованої молоді з Азербайджану, В’єтнаму, Індії, КНР, Пакістану, Тунісу, Туреччини, Туркменістану, ФРН.

- Ніжинський університет – один із закладів вищої освіти, що є важливою складовою реформи “Нова українська школа”, адже тут здійснюється формування нового вчителя, який має володіти практичними та сучасними компетентностями. Приємно бачити, як розвивається заклад, зокрема із впровадженням наукових та соціальних проєктів, які реалізуються на базі університету. Сьогодні вагомі внески науковців університету з фізико-математичних наук реалізуються за грантову підтримку, зокрема – Національного фонду досліджень. Загалом фінансова підтримка наукової діяльності Ніжинського університету від Нацфонду становить 12 млн грн на три роки, – зазначив Сергій Шкарлет.

На завершення Міністр провів зустріч із ректорами закладів вищої освіти області на базі університету для обговорення перспектив розвитку вищої освіти регіону.Також у ході візиту Міністр ознайомився з діяльністю Інклюзивно-ресурсного центру Ніжина. Цей центр є територіально доступною складовою мережі ІРЦ, таких центрів, що створені за останні чотири роки, налічується майже 640.

Працівниками Ніжинського центру в повній мірі надається підтримка в освітньому процесі, додаткові психолого-педагогічні та корекційно-розвиткові послуги для майже 100 дітей з особливими освітніми потребами з різними нозологіями. І це створює їм безбар'єрний доступ до освіти.

У закладах освіти міста Ніжин функціонує 18 інклюзивних класів, у яких діти повністю інтегровані в освітній процес. Сергій Шкарлет підкреслив роль управлінців, керівників та педагогів шкіл, що зацікавлені у питаннях підтримки та розвитку інклюзивного навчання.

Адже кожна дитина, незалежно від фізіологічного чи психічного стану, має бути забезпечена якісним та доступним навчанням на всіх рівнях освіти протягом всього життя з дотриманням принципів рівних можливостей.

за інф. Чернігівської ОДА, пресслужби Міністерства освіти та науки

]]>
Вакцинація освітян Чернігівщини триває — 79% шкіл працюють очно http://monitor.cn.ua/ua/education/89740 Станом на понеділок, 27 вересня, майже 14 тисяч освітян Чернігівської області — 44,5% — завершили вакцинацію від COVID-19. Ще 30,6% щеплені поки що лише першою дозою. Освіта article Tue, 28 Sep 2021 09:57:03 +0300 Отже, сукупно 75,1% працівників навчальних закладів отримали хоча би одне щеплення від COVID-19.

Враховуючи поточний рівень вакцинації освітян, на Чернігівщині готові до роботи в умовах «жовтої» зони 65% навчальних закладів різних рівнів.

Що стосується закладів загальної середньої освіти — шкіл — нині серед них 79% проводять навчання очно.

Нагадаємо, що за умов «жовтого» рівня епідемічної небезпеки дозволена робота лише тих навчальних  закладів, де не менше 80% працівників мають «жовті» (отримали 1 дозу вакцини) чи «зелені» (2 дози) COVID-сертифікати.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації.

]]>
У дитсадках Прилук встановлюватимуть контейнери для роздільного збору сміття http://monitor.cn.ua/ua/education/89670 У Прилуках місцеві активісти спільноти "10 гривень Прилуки" оголосили про старт нового проекту - придбання контейнерів для роздільного сміття для дитячих садочків. Долучитися можуть всі охочі, а зокрема екологічно-свідомі дитячі садочки міста. Освіта article Fri, 24 Sep 2021 14:34:10 +0300 Інформує благодійна спільнота "10 гривень Прилуки"

Першими потребу в контейнерах для роздільного сміття озвучили у ДНЗ№28. Так ініціатива переросла у проект. Його мета: формувати нові моделі поведінки і звички дітей екологічно-, економічно- і соціально доцільної поведінки.

" Спільнота "10 гривень Прилуки" завжди відкрита для крутих ідей і цей місяць не став виключенням. Тому починаючи з жовтня, щомісяця ми будемо закупляти для одного з садочків міста необхідні контейнери" - йдеться в повідомленні.

До співучасті запрошують усі екологічно-свідомі заклади дошкільної освіти.
"Якщо ваш садочок бажає долучитися до проєкту, напишіть будь-кому з активу спільноти" - наголосили у спільноті "10 гривень Прилуки".

]]>
Дві школи, дві дороги та амбулаторія: В'ячеслав Чаус оглянув об'єкти «Великого будівництва» Прилуцького району http://monitor.cn.ua/ua/education/89628 Спершу голова ОДА відвідав Ічнянську територіальну громаду — міську гімназію імені Васильченка. Освіта article Thu, 23 Sep 2021 09:58:33 +0300 Тут проходить капітальний ремонт будівлі із запровадженням комплексних заходів теплореновації. Наразі завершена перша черга робіт.

- Якщо відверто,  я незадоволений якістю.  Наступні роботи буде виконувати вже новий підрядник,  який буде змушений коригувати роботу свого попередника,  - зазначив В'ячеслав Чаус.

На ремонт школи у поточному році передбачено 8,2 мільйони гривень, з яких 5,2 мільйони - кошти Державного фонду регіонального розвитку,  а 2,98 — місцевого бюджету. Наразі 1,6  мільйона гривень уже профінансовано з ДФРР.


Інші два об'єкти, відвідані очільником ОДА, — це дороги загального користування місцевого значення: Івангород — Більмачівка — Рожнівка — Ступаківка Ічнянської ОТГ та Варва — Хукалівка — Поділ Варвинської громади.

Перша, протяжністю 5 кілометрів, введена в експлуатацію у кінці серпня. Наприкінці вересня мають завершити роботи і на автодорозі Варва — Хукалівка — Поділ. Тут замість влаштування вирівнювального шару зі щебенево-піщаної суміші застосована технологія холодного ресайклінгу.  Такий метод робить дорогу менш вразливою до навантажень та в рази знижує ризик появи колійності.
 

У Журавці В'ячеслав Чаус проінспектував хід робіт з теплореновації в школі імені Григорія Вороного. Тут проводять внутрішні оздоблювальні роботи на загальну вартість 12,1 мільйона гривень.

Ця школа, як і Ічнянська гімназія, включена у поточному році до урядової програми «Спроможна школа для кращих результатів».

Під час брифінгу для місцевих ЗМІ В'ячеслав Чаус вкотре привернув увагу до важливості вакцинації освітян та наголосив, що школа у Журавці, попри запровадження «жовтого» рівня епідемічної небезпеки, продовжить роботу. Адже тут 82% працівників щеплені від COVID-19. Водночас Ічнянська гімназія імені Васильченка, де вакцинувалося лише 49% персоналу, змушена буде від завтра закрити двері для учнів.

Оглянув очільник ОДА і Журавську амбулаторію монопрактики. Хоча відкриття її відбулося ще у липні,  амбулаторія відтоді не працювала через проблеми з електропостачанням. На сьогодні питання вирішене і невдовзі установа зможе приймати відвідувачів.
 

Принагідно голова облдержадміністрації ознайомився з виробничими потужностями та матеріально-технічною базою Городище-Пустоварівської аграрної компанії.

Це комплекс з переробки в біогаз кукурудзяного силосу та органічних відходів зі свинокомплексу. Біогаз надалі використовується для виробництва електричної енергії, яка реалізується на енергоринку за «зеленим тарифом».

— Це історія успіху,  яка має стати прикладом для інших громад нашої області, — підкреслив В'ячеслав Чаус.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації
 

]]>
Початкову школу та дитячі садочки не закриватимуть http://monitor.cn.ua/ua/education/89622 Уряд вважає доцільним дозволити працювати дитячим садочкам та школам за будь-якого рівня епіднебезпеки. Освіта article Thu, 23 Sep 2021 08:32:38 +0300 Ці діти потребують безпосереднього контакту з вихователем чи викладачем. Відповідні зміни прийняті в постанову Уряду № 1236. Про це повідомив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко за результатами засідання Кабміну. 

“Маленькі діти мають бути максимально залучені в освітній процес, для цього  їм треба займатись із викладачами офлайн, тобто відвідувати навчальний заклад.  Ми пом’якшуємо вимоги до карантинних обмежень та дозволяємо дитячим садочкам та початковій школі працювати незалежно від рівня епіднебепеки. При цьому ми закликаємо викладачів зробити свідомий вибір та вакцинуватися від COVID-19. Адже якщо в закладі розпочнеться спалах - заклад буде закритий”, - повідомив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко. 

Він додав, що спільна відповідальність освітян та батьків — створити безпечний освітній простір у закладах освіти. У закритих просторах, як школи, дитсадки, університети, COVID-19 може поширюватися значно швидше. Це створює небезпеку для дітей, освітян та батьків, які можуть передавати коронавірус один одному і поширювати його. Тому необхідно вакцинуватися вже сьогодні. 

Після виконання протокольного доручення Уряду від 22 вересня та розробки відповідної нормативної бази до роботи в сфері освіти допускатимуть лише вакцинованих працівників.

Нагадаємо, що за останні три місяці 98.1% госпіталізованих із COVID-19 в Україні — невакциновані. Дізнавайтеся більше про заходи протидії COVID-19 за номером контакт-центру 0 800 60 20 19 та на сайті vaccination.covid19.gov.ua

Перелік центрів масової вакцинації та пунктів щеплень шукайте за посиланням: list.covid19.gov.ua.

]]>
Шкільні автобуси: як фермери і підприємці допомагають Ічнянській громаді http://monitor.cn.ua/ua/education/89588 Напередодні першого вересня Ічнянська територіальна громада, що на Чернігівщині, поповнилася двома сучасними автобусами для підвозу учнів. Освіта article Tue, 21 Sep 2021 12:12:51 +0300 Придбав новий шкільний транспорт для сільських навчальних закладів благодійний фонд, створений три місяці тому. Наповнюють його місцеві фермери, підприємці та підприємства - ті, кому небайдужий розвиток їхньої громади, пише газета "Деснянка".

– Один автобус підвозитиме учнів до Гмирянської школи із сіл Щурівка, Городня, Ольшана, а інший доставлятиме дітей із Андріївки, Томашівки, Бакаївки, Вишнівки та Припутнів до освітнього закладу (школи і дитсадка) Дорогинки. Транспорт сучасний, комфортний і головне – безпечний. Раніше школярі їздили на навчання старими «Газелями» 2008 року випуску, вони вже були ненадійні, постійно виходили з ладу, доводилося ремонтувати в неблизьких Прилуках чи Ніжині, – розповідає очільниця відділу освіти Ічнянської міської ради Світлана Нагорна.

Парк шкільних автобусів громади (що на балансі відділу освіти і в оперативному управлінні освітніх закладів) налічує відтепер 13 одиниць. Здебільшого – це стара техніка. Нові автобуси закуповували, по одному, ще у 2016-му і 2019-му. За кошти місцевого бюджету та у співфінансуванні з державою, поінформувала Світлана Нагорна.

– Два автобуси напередодні нового навчального року для нашої громади придбав фонд «Розвиток Ічнянщини». І я вважаю це чудово, що відбувається таке оновлення. Очікуємо ще три автобуси для підвезення учнів, уже плануємо, де ми їх застосовуватимемо. А взагалі нам би увесь автопарк замінити, – мріє пані Світлана і розмірковує, де натомість можна старий транспорт прилаштувати: – Його полагодити, і він ще послужить на благо громади, приміром, комунальникам. І в спортивну школу потрібен автобус. Думаю, що також раділи б і в Центрі служб для сім’ї, дітей та молоді… Словом, є кому віддати, утім вже ці питання має вирішувати громада.

Як розповіла голова Ічнянської міської ради Олена Бутурлим (очолила Ічнянську громаду торік), Благодійний фонд «Розвиток Ічнянщини», що створений за сприяння депутата обласної ради, націлений підтримувати їхню громаду у вирішенні найнагальніших потреб.

– Такій підтримці ми тільки радіємо, адже розуміємо, що коштів лише місцевого бюджету для подолання проблем та намічених проєктів – не вистачить. І дуже цінно, що навколо розбудови нашої громади об’єднуються небайдужі, які хочуть, аби населені пункти розвивалися. І це, вочевидь, до снаги зробити вдасться тільки нам разом, – каже пані Олена. – Окрім оновлення шкільного автопарку, плануємо в громаді створити муніципальний транспорт – автобусне сполучення між населеними пунктами (де в останні роки взагалі ніколи не курсували автобуси) та Ічнею. Це велика проблема, коли людям немає чим дістатися до центру громади, в лікарню, ЦНАП та інші установи і заклади. Усвідомлюємо, що муніципальний транспорт – це додаткові витрати для громади, втім комфортні умови для наших жителів – понад усе. Маршрути розроблені. Проїзд буде платний, а для пільгових категорій – безкоштовний або зі знижкою, що передбачено законодавством.

Наразі на території Ічнянської громади працюють приватні перевізники, утім далеко не всі пасажири можуть скористатися своїм правом безкоштовного проїзду у такому транспорті. Завдяки муніципальним автобусам цю ситуацію хочуть виправити.

Не автобусами єдиними

Ічнянщина славиться родючими ґрунтами, на території громади аграрії обробляють близько 70 тисяч гектарів земель. Це підприємці, фермерські господарства, холдинги. Також у громаді діє малий бізнес, працюють промислові підприємства. І ось за рахунок соціально відповідального бізнесу й наповнюється нещодавно створений Благодійний фонд «Розвиток Ічнянщини». Розповідає його очільник і співзасновник, радник голови Ічнянської міської ради з питань економічного розвитку та залучення інвестицій Олег Вострих:

– Вивчивши ситуацію в громаді, було вирішено поєднати зусилля місцевих підприємців та міської ради, яка йтиме їм назустріч і всіляко підтримуватиме. Приміром, створюватиме спрощені умови для отримання якихось дозволів, допомагатиме з експортом чи створенням потужностей для переробки продукції на місці. Це збільшить не тільки доходну частину, а й дасть можливість створювати нові робочі місця в громаді. Це вигідно для всіх: люди не їхатимуть у пошуках кращої долі, а працюватимуть вдома. Звісно, окрім роботи, жителям потрібні якісні медицина, освіта, культурне дозвілля, а для цього мають бути кошти. Тому й виник фонд.

За словами Олега Вострих, фонд дозволить підвищити якість життя в громаді. Визначивши потреби населених пунктів, заохочуючи благодійні внески і накопичуючи кошти, їхня структура надаватиме допомогу та впроваджуватиме ініціативи з вирішення соціально важливих місцевих проблем.

– За рахунок фонду плануємо відродити лікарню в Ічні, це не тільки внутрішній ремонт відділень, що наразі в жахливому стані, а й реконструкція даху однієї з найбільших будівель закладу. Закупівля медичного обладнання та вирішення інших потреб лікарні. Серед нагального – заміна застарілого шкільного транспорту, ремонт доріг, створення дитячих спортивних майданчиків, – веде розмову пан Олег. – Цілей багато. Хочемо також створити культурно-розважальний центр з торгівельним сектором, наразі ми в пошуках інвесторів, які б забажали відкрити супермаркет. Розглядаємо можливість будівництва такого закладу на майданчику колишнього кінотеатру в центрі міста.

Як відзначив Олег Вострих, долучилися до наповнення фонду вже понад 25 учасників, це переважно місцеві аграрії, які підписали угоду про співпрацю з керівництвом міськради. Найбільший спонсор – Ічнянський молочно-консервний комбінат.

– Суть угоди така: одне одному допомагаємо, щоб людям у громаді стало жити краще, – озвучує головний меседж співпраці директор фонду. – Зі свого боку ми залучаємо підприємців підтримати важливі проєкти. Звертаємося до всіх: «Давайте разом зробимо громаду процвітаючою, підвищимо в ній рівень життя. Коли люди відчують це – відчує і бізнес, а отже до нас прийдуть нові й нові інвестори».

Про проєкт оновлення парку шкільних автобусів Олег Вострих розповідав найбільше:

– Це має бути надійний, комфортний, безпечний і сучасний транспорт. Поки фонд придбав першу партію – два автобуси ISUZU. Загальна вартість однієї одиниці – 1 млн 950 тис. грн. На умовах лізингу ми сплатили 30% від вартості транспорту, решту коштів зобов’язуємося сплачувати упродовж року. Автобуси передані на баланс громади під час останньої сесії міськради. Таке право фонду надав лізингодавець.

Щодо прозорості використання коштів фондом. Олег Вострих каже, що вже створено сайт, на якому висвітлюють діяльність благодійної структури, також незабаром там можна буде знайти звітність про розмір внесків, від кого саме надійшли кошти, на які цілі вони спрямовані. Розгорнутий звіт обіцяють розмістити наприкінці поточного року.

– Насправді підприємцям, які беруть активну участь у розвитку громади, дуже важливо знати, хто, окрім них, з їхніх сусідів по бізнесу долучився до благих справ. У селах же як, люди дивляться одне на одного, беруть приклад з кращих. І якщо кожен зробить свій внесок, не важливо, яка це буде сума, – 5, 10, 20 чи 100 тисяч гривень, ми разом зробимо громаду кращою, – наостанок сказав Олег Вострих.

Лариса Галета, газета «Деснянка»
Фото надані відділом освіти Ічнянської міськради

джерело

]]>
Чернігівські поліцейські навчили дітей спортивному орієнтуванню на місцевості http://monitor.cn.ua/ua/education/89576 Співробітники ювенальної превенції поліції області за підтримки фізкультурно-спортивного товариства «Динамо» провели для дітей патріотичний захід «Відповідальність починається з мене». Освіта article Tue, 21 Sep 2021 09:18:22 +0300 Днями поліцейські провели інтерактивний урок зі спортивного орієнтування на місцевості для вихованців двох центрів соціально-психологічної реабілітації, розташованих у Чернігові та в с. Хмільниця. Захід відбувався на базі Центру туристсько-оздоровчої та виховної роботи з дітьми та молоддю в лісопарку Ялівщина.

– Вміння орієнтуватися на місцевості є однією із важливих навичок. Вона корисна в повсякденному житті та необхідна в екстремальних ситуаціях. Крім того, спорт – завжди об’єднує та мотивує, тож заняття пройшло активно і цікаво. У заході взяли участь 25 дітлахів. Ювенальні поліцейські разом з дітьми долали поставлені перешкоди, виконували різноманітні пізнавальні завдання, – розповідає керівник відділу ювенальної превенції поліції Чернігівщини Оксана Огненко.

Дітлахів, що продемонстрували найкращі вміння зі спортивного орієнтування, поліція нагородила дипломами. На завершення заходу всіх учасників ювенальні поліцейські пригостили гарячим смачним обідом та зігріваючим чаєм з солодощами.

Сектор комунікації
поліції Чернігівської області

]]>
До рятувальників у Сновську завітали школярі http://monitor.cn.ua/ua/education/89575 20 вересня рятувальники організували для учнів 1-4 класів Сновської початкової школи екскурсію до пожежно-рятувальної частини міста, під час якої провели профілактичні бесіди та ознайомили викладачів і учнів із правилами безпечної поведінки у побуті. Освіта article Tue, 21 Sep 2021 09:11:11 +0300 Діти з цікавістю слухали та задавали питання щодо професії рятувальника, а надзвичайники, в свою чергу, показали роботу аварійно-рятувального обладнання, надали можливість попрацювати з водяним стволом та нагадали номера телефонів екстрених служб. Окрему увагу приділили ознайомленню дітей із алгоритмами дій при виникненні пожеж та виявленні підозрілих предметів.

Наприкінці заходу діти отримали інформативні листівки та обіцяли в майбутньому дотримуватись правил пожежної безпеки у різних життєвих ситуаціях.

ГУ ДСНС України у Чернігівській області

]]>
«Мобільна майстерня «Plastic Fantastic»». http://monitor.cn.ua/ua/education/89565 В планах організаторів проєкту долучити до сортування пластикових відходів дітей міста Чернігова та їх батьків. Освіта article Mon, 20 Sep 2021 17:14:35 +0300 Вже зовсім скоро в 30 дитячих садочках та 20 школах міста з‘являться спеціальні дизайнерські бокси для збору пластику. Обслуговувати школи і забирати пластикові відходи буде вантажний електричний велосипед майстерні «Plastic Fantastic». Біля кожного боксу будуть розміщені інформаційні плакати про правила збору та сортування.
Окрім цього, ГО «Еко Місто Чернігів» готує сюрпризи маленьких та юних помічників. Кожен дитячий садок, що бере участь у проєкті, отримає крафтові іграшки, які будуть виготовлені за допомогою обладнання майстерні «Plastic Fantastic» та крапельки магії із зібраного разом пластику.
В свою чергу, до шкіл завітає мобільна майстерня ресайклінгу. Тому, учні зможуть не тільки побачити на власні очі переробку пластику, а й самостійно виготовити з нього цікаві й корисні речі.
Отже, збирайте пластикові кришечки і флакончики із маркуванням HDPE 2, вони наразі найцінніші для майстерні «Plastic Fantastic».
Приносити чистий і сухий пластик можна і до сортувальної станції #supersorters, вона знаходиться поруч із майстернею, за адресою вул. Генерала Бєлова, 4 і працює в суботу та неділю з 11 до 17.

Ця публікація  підготовлена у межах проєкту «Мобільна майстерня «Plastic Fantastic»», що реалізується ГО «Еко Місто Чернігів» за програмою малих грантів, яка адмініструється ІСАР Єднання в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу.
 

Команда ГО "Еко Місто Чернігів"

]]>
У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області відбулась зустріч зі студентами «Чернігівської політехніки» http://monitor.cn.ua/ua/education/89485 Працівниками управління кадрового забезпечення та розвитку персоналу Головного управління ДПС у Чернігівській області проведено зустріч зі студентами Національного університету «Чернігівська політехніка» за спеціальністю «облік і оподаткування». На зустріч з податківцями прийшли другокурсники та третьокурсники які в майбутньому прагнуть себе реалізувати саме на державній службі. Освіта article Fri, 17 Sep 2021 14:21:09 +0300 У зустрічі взяла участь заступник начальника Головного управління ДПС у Чернігівській області Ольга Корнієвська.  Вона розповіла студентам про становлення та розвиток податкової служби, її транспарентність, повідомила про запровадження одноразового добровільного декларування доходів громадян, розкрила студентам основні напрями роботи підрозділів, та наголосила на важливості співпраці з платниками податків.
Знання  основ податкової системи необхідно кожному громадянину. Саме тому здобута спеціальність є важливою цеглиною у майбутньому житті, - зазначила Ольга Корнієвська.

З метою залучення потенційних працівників,  формування позитивного іміджу  ДПС  як престижного роботодавця, в. о. начальника управління кадрового забезпечення та розвитку персоналу Тетяна  Путинцева розповіла про правила вступу на державну службу та порядок проведення конкурсу.  Начальник відділу розвитку персоналу управління кадрового забезпечення та розвитку персоналу Ольга Хмелевська представила посібник для державного службовця «Зручнобук» та розповіла про процес адаптації новопризначених працівників ДПС.
Для ознайомлення із практичною роботою фахівців податкової служби студенти відвідали Центр обслуговування платників Чернігівської ДПІ. Із роботою найбільшого в області Центру ознайомив молодь начальник Чернігівської державної податкової інспекції  Олег Шуба.
Податківці презентували своїм гостям власну друковану продукцію.
Слід відзначити, що студенти активно цікавилися як можливістю проходження практики та працевлаштування в органах ДПС, так і ділилися думками щодо діючої системи оподаткування.

            Пресслужба Головного управління  ДПС у Чернігівській області

]]>
Як працюватимуть заклади освіти з 20 вересня http://monitor.cn.ua/ua/education/89481 Уряд встановив нові карантинні обмеження Освіта article Fri, 17 Sep 2021 13:08:56 +0300 На Урядовому порталі оприлюднено зміни до постанов Кабінету Міністрів України від 9 грудня 2020 р. №1236 і від 29 червня 2021 р. №677, що встановлюють нові карантинні обмеження для запобігання поширенню коронавірусної хвороби COVID-19.

Відповідні зміни набирають чинності з 20 вересня 2021 року.

У разі введення жовтого рівня епідемічної небезпеки відвідування закладів освіти здобувачами освіти буде дозволено за умови наявності не менше як у 80% працівників закладу освіти документа, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації, чи міжнародного, внутрішнього або іноземного сертифіката. Сертифікат може підтверджувати:

  • вакцинацію від COVID-19 однією дозою дводозної вакцини (жовті сертифікати);
  • вакцинацію від COVID-19 повним курсом однодозної чи дводозної вакцини (зелені сертифікати);
  • негативний результат тестування методом полімеразної ланцюгової реакції;
  • одужання особи від зазначеної хвороби.

У разі введення червоного рівня епідемічної небезпеки відвідування закладів освіти здобувачами освіти буде дозволено, якщо 100% працівників закладу освіти матимуть документ, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації, чи міжнародний, внутрішній або іноземний сертифікат. Сертифікат може підтверджувати:

  • вакцинацію від COVID-19 повним курсом однодозної чи дводозної вакцини (зелені сертифікати);
  • негативний результат тестування методом полімеразної ланцюгової реакції;
  • одужання особи від зазначеної хвороби.

Строк чинності COVID-сертифікатів, що підтверджують вакцинацію від COVID-19 однією дозою вакцини (жовті сертифікати) від дати введення дози становитиме 120 днів, двома дозами (зелений сертифікат) – 365 днів. COVID-сертифікат, що підтверджує негативний результат тестування методом полімеразної ланцюгової реакції, діятиме 72 години. Термін дії сертифіката про одужання від COVID-19 становитиме 180 днів.

COVID-сертифікати матимуть кольорові відмітки виключно в цифровому форматі, друкувати їх на папері відповідного кольору не потрібно. Чинність сертифіката має бути підтверджена за допомогою Єдиного державного вебпорталу електронних послуг, зокрема з використанням мобільного додатка Порталу Дія (Дія).

Більше про вакцинацію від COVID-19 в Україні можна дізнатися на порталі vaccination.covid19.gov.ua. Дізнайтесь, як записати колектив на щеплення або відвідати найближчий пункт чи центр масової вакцинації, за посиланням. Детальний перелік пунктів і центрів – на list.covid19.gov.ua. Національний контакт-центр МОЗ з питань протидії поширенню COVID-19 – за телефоном 0800 60 20 19.

Нагадаємо, Уряд затвердив новий порядок організації інклюзивного навчання в закладах загальної середньої освіти.

]]>
Про дотримання суб’єктами господарювання законодавства у фітосанітарній сфері йшлося під час семінару за участю чернігівських студентів http://monitor.cn.ua/ua/education/89465 16 вересня в Управлінні фітосанітарної безпеки відбувся семінар на тему «Дотримання суб’єктами господарювання законодавства у сфері насінництва та розсадництва, охорони прав на сорти рослин, захисту рослин, а також запобігання поширенню контрафактного насіння при здійсненні реалізації та зберіганні насіння і садивного матеріалу». До участі у ньому запросили студентів випускного курсу Чернігівського Національного технологічного університету, які навчаються за спеціальністю «Агрономія». Освіта article Thu, 16 Sep 2021 19:30:46 +0300 Під час семінару майбутні спеціалісти, зокрема, дізналися про обіг насіння на території України і вимоги законодавства у сфері насінництва та розсадництва, захист рослин та його значення для сільського господарства,  дотримання прав на сорти рослин як об’єктів інтелектуальної власності, ліцензійних договорів і патентного права.

Під час навчання обговорено актуальні питання у сфері законодавства України про насінництво і розсадництво,  охорону прав на сорти рослин та захист рослин.

Також фахівці Держпродспоживслужби ознайомили студентів з діяльністю відділу визначення посівних якостей насіння і товарних якостей садивного матеріалу Державної установи «Чернігівська обласна фітосанітарна лабораторія» та відповіли на запитання, що виникли у гостей під час семінару

Головне управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області

]]>
Ювенальні поліцейські розповіли семенівським школярам, як убезпечитися від шахрайств в Інтернеті http://monitor.cn.ua/ua/education/89460 Співробітники ювенальної превенції поліції Чернігівщини провели профілактичний безпековий урок на свіжому повітрі для учнів п’ятих та шостих класів семенівської школи №1. Освіта article Thu, 16 Sep 2021 11:57:17 +0300 Нині поліцейські Чернігівської області активно проводять інформаційну кампанію серед різних верств населення області – від школярів до пенсіонерів, аби убезпечити громадян від найпоширеніших видів шахрайства.

Так, для учнів семенівської школи ювенальна превенція організувала та провела захід на свіжому повітрі, темою якого було «Попередження шахрайств».

Поліцейські у зрозумілій формі розказали дітям про види шахрайств та навчили безпечно користуванні Інтернетом. Зокрема, ювенальні поліцейські обговорили конкретні правила безпечних покупок через Інтернет та розповіли як відрізнити шахраїв від добросовісних продавців на сайтах безкоштовних оголошень.

– Поліцейські також застерегли дітей від так званих «телефонних» шахраїв. Справа в тім, що діти зазвичай знають, де батьки зберігають гроші. Цим і користуються шахраї. Зловмисники переконують дітей, що наприклад «тато потрапив у біду і потрібно віддати всі гроші». Шахраї навіть можуть удавати із себе близьких родичів (маму чи бабусю) та попросити продиктувати секретні цифри з банківської картки чи винести з дому заощадження і віддати їх незнайомцю, – говорить керівник ювенальної превенції поліції області Оксана Огненко. – Поліція закликає дітей, в разі будь-якої незрозумілої ситуації одразу телефонувати на лінію «102».

Під час довірливої бесіди із правоохоронцями школярі поділилися історіями, коли незнайомці телефонували їх родичам і лякали їх нещастями. Спільно з поліцією діти обговорили як правильно діяти в таких ситуаціях.

Поліцейські також закликали підростаюче покоління приділити час своїм старшим родичам і літнім сусідам та розповісти їм, як не потрапити на гачок шахраїв.

Сектор комунікації
поліції Чернігівської області

 

]]>
У Чернігові для школярів провели пізнавальний захід, присвячений Дню рятівника http://monitor.cn.ua/ua/education/89450 Освіта article Thu, 16 Sep 2021 08:25:00 +0300 15 вересня на території Обласної бібліотеки для дітей ім. Островського фахівці Головного управління ДСНС організували для учнівської молоді міста профілактично-пізнавальний захід, присвячений Дню рятівника. Він мав за мету привернути увагу підростаючого покоління до роботи Служби порятунку "101", навчити заходам безпеки та алгоритму дій у різних життєвих ситуаціях.

Захід був побудований у вигляді інтерактивного квесту та представлений п`ятьма локаціями. Зокрема, співробітники відділення аварійно-рятувальних робіт продемонстрували дітям оснащення спецавтомобіля САРМ-Л "Ford Ranger", який залучається для проведення першочергових аварійно-рятувальних робіт та ліквідації наслідків дорожньо-транспортних пригод. Кожен охочий мав змогу приміряти бойовий одяг та попрацювати із спецобладнанням.

Фахівці групи піротехнічних робіт та підводного розмінування Аварійно-рятувального загону спецпризначення за допомогою макетів вибухонебезпечних предметів ознайомили учнівську молодь з характеристиками небезпеки та правилами дій у разі їх виявлення, надали можливість попрацювати із міношукачами у спецзасобах захисту вибухотехніків.

Викладачі навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Чернігівської області знайомили з індивідуальними засобами захисту населення від небезпечних отруйних речовин, перевірили знання основних правил безпеки та послідовності дій у разі виникнення різних надзвичайних ситуацій.

У свою чергу студенти старшокурсники Чернігівського базового медичного коледжу практично навчали, як надавати першу невідкладну допомогу постраждалим.

Наостанок, школярі привітали рятувальників з професійним святом, подякували за цікавий захід та запевнили, що будуть завжди дотримуватись правил безпеки життєдіяльності.

ГУ ДСНС України у Чернігівській області

]]>
Керівник Чернігівської обласної прокуратури Сергій Василина зустрівся із студентами та викладачами Національного університету «Чернігівська політехніка» http://monitor.cn.ua/ua/education/89446 Освіта article Wed, 15 Sep 2021 16:25:49 +0300 Керівник Чернігівської обласної прокуратури Сергій Василина 15 вересня зустрівся зі студентами освітньої програми «Кримінальна юстиція (суд, адвокатура, прокуратура)» та «Правоохоронна діяльність»   Національного університету «Чернігівська політехніка».

Під час зустрічі він  поспілкувався зі студентами та викладачами, розповів про сучасну реформовану прокуратуру, діяльність обласної та окружних прокуратур на Чернігівщині. Запросив студентів після закінчення вишу  ставати прокурорами.

«Я щиро сподіваюсь на розвиток тісних взаємовідносин із юридичними вишами та створення спільних проєктів із навчальними закладами та студентською молоддю. Сучасний розвиток прокуратури,  і в цілому вітчизняної системи правосуддя,  неможливий без поповнення молодими, амбітними, активними, цілеспрямованими випускниками правничих вишів», - наголосив керівник обласної прокуратури, коментуючи результати зустрічі.

Під час зустрічі в університеті також було обговорено можливі форми співпраці викладачів, студентів і прокурорів у різних форматах: практика, стажування, тренінги тощо. «Тепер у нас попереду багато спільної та цікавої роботи», - підкреслив Сергій Василина.

Нагадаємо, що 9 вересня Чернігівська обласна прокуратура та Національний університет "Чернігівська політехніка" підписали Договір про співпрацю, яким закріплено відносини партнерства між двома установами.
 

Пресслужба Чернігівської обласної прокуратури

]]>
Міські дитячо-юнацькі клуби за місцем проживання провели дні відкритих дверей http://monitor.cn.ua/ua/education/89428 “Юніор”, “Юність”, “Чайка”, “Фортуна” та ще 13 клубів за місцем проживання 11 вересня провели День відкритих дверей для вихованців та батьків. Освіта article Wed, 15 Sep 2021 09:40:00 +0300 Всі ці клуби входять до складу комунального закладу “Центр роботи з дітьми та молоддю за місцем проживання”. Вихователі, педагоги та тренери організовують активне дозвілля дітей та підлітків у позашкільний час. Тут можна танцювати, займатися спортом, вивчати англійську або опановувати образотворче, декоративно-ужиткове мистецтво, при чому все це безкоштовно.

Клуб за місцем проживання “Юніор”, розташований в мікрорайоні Масани, орієнтований на спортивне виховання дітей та молоді. День відкритих дверей розпочався з показових виступів.  В інших клубах також провели майстер-класи, різноманітні естафети, міні-квести. На сьогоднішній день такі заклади розташовані у всіх мікрорайонах Чернігова, фінансуються вони з міського бюджету. У 8 з них останнім часом зробили капітальні ремонти. На черзі клуб за місцем проживання “Чайка”, який планують відремонтувати в наступному році.

Ознайомитися з переліком всіх дитячих клубів за місцем проживання і видами занять

Центр роботи з дітьми та молоддю за місцем проживання в соцмережах: https://www.facebook.com/groups/center.dozvillia

Прес-служба Чернігівської міської ради
 

]]>
Чернігівська обласна прокуратура та Національний університет «Чернігівська політехніка» підписали договір про співпрацю http://monitor.cn.ua/ua/education/89337 Керівник Чернігівської обласної прокуратури Сергій Василина та ректор Національного університету «Чернігівська політехніка» Олег Новомлинець підписали Договір про співпрацю, яким закріплено відносини партнерства між двома установами. Освіта article Sat, 11 Sep 2021 21:01:42 +0300 Підписання цього документу стане стартом для втілення у життя різноманітних спільних проєктів та програм, спрямованих на розвиток прокуратури та університету. Зокрема проведенню спільних науково-освітніх заходів у правоохоронній сфері, покращенню позитивного іміджу сторін та зміцненню їх ділової репутації.

 «Я щиро радий, що сьогодні відкрилася нова сторінка, як в історії прокуратури Чернігівщини, так і у одного з найкращих та найпотужніших навчальних закладів нашого регіону. Впевнений, що співпраця між прокуратурою та «Чернігівською політехнікою» лише сприятиме розвитку правоохоронної та освітньої сфер в області», - наголосив Сергій Василина.

Пресслужба Чернігівської обласної прокуратури

]]>
Ювенальні поліцейські провели з чернігівськими школярами акцію «Я обираю – жити» http://monitor.cn.ua/ua/education/89324 Освіта article Sat, 11 Sep 2021 11:21:50 +0300 10 вересня ювенальні поліцейські разом з учнями школи №13 провели флешмоб, який пропагує цінність людського життя. Захід приурочений до Всесвітнього дня запобігання самогубствам, що відзначається 10 вересня.

«Співробітники відділу ювенальної превенції Головного Управління поліції в Чернігівській області за активної підтримки адміністрації та педагогічного колективу школи №13 провели флешмоб «Я обираю жити». Школярі намалювали на  асфальті щасливе майбутнє», — розповіла керівник ювенальної превенції Оксана Огненко, — Поліцейські розказали школярам, як вирішувати труднощі, навчили шукати виходи зі складних ситуацій».

Захід має показати дорослим: діти часом сприймають дрібні проблеми, як дуже серйозні. У таких ситуаціях дітям важко впоратися самотужки, тому дорослі мають приходити їм на допомогу.

 Сектор комунікації
поліції Чернігівської області

]]>
Вакцинація освітян — це запорука безпеки вчителів й учнів в умовах ковіду та єдиний шанс продовжити навчання офлайн http://monitor.cn.ua/ua/education/89308 На цьому акцентував голова Чернігівської облдержадміністрації В’ячеслав Чаус сьогодні, 7 вересня, під час виїзного брифінгу в Прилуцькому районі. Освіта article Thu, 09 Sep 2021 10:25:00 +0300 — Вкотре наголошую, що вакцинація — це єдиний спосіб уберегти себе і своїх близьких від небезпечних наслідків Covid-19. Уже з’явився новий та більш небезпечний штам «Дельта», можливо, будуть й інші. Ми маємо бути свідомими та готовими до нової хвилі коронавірусу. Тому ще раз звертаюся до всіх жителів Чернігівщини — вакцинуйтеся! Тільки так ми зможемо убезпечити себе від ковіду, — зазначив очільник ОДА.

Також В’ячеслав Чаус повідомив, що у разі переходу Чернігівщини в «жовту» чи «помаранчеву» карантинні зони, школи, де кількість щеплених працівників менше ніж 80%, перейдуть в онлайн-режим.

— Я як батько усвідомлюю, що офлайн-освіта якнайкраще може забезпечити нормальний навчальний процес. Для дітей дуже важливий контакт очі-в-очі з вчителем. Це позитивно впливає і на якість освіти, й загалом на розвиток школярів, — наголосив керівник облдержадміністрації.

Наразі область перебуває у "зеленому" спектрі за рівнем епідеміологічної небезпеки по COVID-19. Тож поки що всі освітні заклади працюють у звичному форматі. Але вже з понеділка, 13 вересня, на думку міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка, в країні можуть посилити карантинні обмеження. Оскільки вже зараз в багатьох регіонах перевищенні пороги «ковідних» показників. У такому разі більшість шкіл Чернігівщини перейдуть в офлайн-режим. Станом на 6 вересня двома дозами вакциновано 32,6% співробітників шкіл області.

— Ми маємо ще трохи часу, щоб педагоги щепилися хоча б першою дозою вакцини. Оскільки на перших порах до 80% вакцинованих в навчальних закладах додаватиметься відсоток тих, хто отримав одне щеплення. Проте зволікати не варто, — зазначив В’ячеслав Чаус. За його словами, про це компромісне рішення йшлося на селекторі за участю представників Офісу Президента, профільного міністра та голів облдержадміністрацій.

Нагадаємо, що кількість вакцинованих від COVID-19 осіб в області за минулий тиждень збільшилася на 3% (+23 783 особи). З них:

— щеплених першою дозою — на 1% (+8 386 осіб);

— щеплених двома дозами — на 1,9% (+15 397 осіб).

Довідково. Контактуючи з великою кількістю людей щодня, освітяни мають підвищений ризик заразитися COVID-19. Саме тому всі заклади освіти можуть організувати щеплення охочих працівників, запросивши мобільну бригаду з імунізації. Крім того, вчителі можуть вакцинуватися у найближчому пункті чи центрі масової вакцинації.

Відповіді експертів на запитання освітян про щеплення доступні у збірці МОЗ та Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні.

]]>
«Простір DIY»: Чернігівська молодь створює новий креативний хаб http://monitor.cn.ua/ua/education/89239 В Чернігові триває проєкт «Простір DIY», в якому 20 учасників з числа студентів архітектурних спеціальностей та активістів, оновлюють кампус Національного університету «Чернігівська політехніка», наповнюючи його елементами тактичного урбанізму та вуличного мистецтва. Освіта article Tue, 07 Sep 2021 08:30:00 +0300 Створений громадський простір стане частиною креативного хабу разом із сортувальною станцією «Supersorters» та майстернею з переробки пластику «Plastic Fantastic», які розміщені на території кампуса.

І ось, Рубікон перейдено! Після довгих днів підготовчої роботи, реалізація проєкту досягла того етапу, коли перші результати роботи його учасників можуть побачити користувачі території кампуса Чернігівської політехніки.

Один з попередніх тижнів був присвячений архітектурній резиденції разом з експертами проєкту — архітекторами Науково-мистецької платформи «Острів». Довелося добряче попрацювати, в тому числі на сонечку. Але тепер локація стала значно зручніша, завдяки декільком простим і ефективним рішенням.

Що ми встигли?

По-перше, учасники полегшили доступ до території кампуса для її відвідувачів, демонтувавши декілька фрагментів огорожі та очистивши проходи. Колись, кампус був огороджений бетонним парканом, що з роками зусиллями часу і людей зазнав руйнації. Таким чином, у паркані з’явилося два отвори, якими ходять люди. І ходять часто. Крім тих, хто просто проводить тут час, територія активно використовується перехожими, які проходять транзитом, скорочуючи свій шлях на роботу, додому, до магазину чи зупинок транспорту. Але усім доводилося перестрибувати через нижні частини паркану, залишені в отворах. Це також створювало незручності для літніх людей, людей з інвалідністю, колясками, важкими сумками тощо. Тепер цих перешкод немає.

Територія кампуса дійсно дуже велика, майже кожен її квадратний метр потребує якогось втручання. Водночас, ставлячи перед собою досяжні цілі, ми поділили локацію на три зони, які будемо облаштовувати в першу чергу.

Щоб спроєктувати наповнення цих зон, учасники проєкту систематизували зібрані ідеї та результати дослідження території, замальовували ескізи, робили креслення та 3-D моделі на комп’ютері. Перші вуличні меблі, побудовані з дерев’яних піддонів за цими схемами, вже розмістилися на подвір‘ї біля головного входу до університету. Тепер там можна знайти нові місця для відпочинку та релаксації. Старі лавочки, які стояли на подвір‘ї були відремонтовані, адже тактичний урбанізм — це і про відновлення.

Важливо, що учасники встигли пропрацювати кольорову та тематичну концепцію простору. Поки не будемо розкривати секрети, але впевнені, що завдяки цьому він буде сприйматися зовсім по-іншому.

Треба сказати, що навряд чи усе зроблене за чотири дні резиденції — хоча б одна десята частина того, що ще чекає попереду на локацію. Але, навіть, ці перші результати мають значення! Поки ми працювали, час від часу, до нас підходили люди — місцеві мешканці або просто перехожі. Вони цікавилися, що це буде, дякували, раділи. Ввечері, нові та відремонтовані меблі охоче тестували діти, літні люди, молодь. Цей простір дійсно потрібен. А такий впевнений початок дуже надихає!

Також пропонуємо переглянути більш детальне відео про архітектурну резиденцію за посиланням.

Проєкт «Простір DIY» реалізується ГО «Еко Місто Чернігів» у партнерстві з Національним університетом «Чернігівська політехніка» за підтримки Українського культурного фонду.

#простірDIY #запідтримкиУКФ

]]>
Відбувся табір молодіжного активу Чернігова «Перехрестя-юнь-2021» http://monitor.cn.ua/ua/education/89232 Табір молодіжного активу «Перехрестя-юнь-2021», який організовується Управлінням сім’ї, молоді та спорту Чернігівської міської ради, цього року діяв з 25 по 30 серпня в Количівці під Черніговом. Освіта article Mon, 06 Sep 2021 15:07:40 +0300 Цьогоріч він зібрав майже 50 представників активної молоді міста: волонтерів, лідерів шкільного та студентського самоврядування, членів молодіжних громадських організацій, вихованців клубів за місцем проживання та представників молодіжних рад. Мета цього табору – сформувати, підсилити молодіжний громадський актив Чернігова, який у майбутньому докладатиме свої сили в нашому місті.  

Ідея створення такого табору виникла ще у 2005 році і зараз він проводився вже в 15-й раз.

Нові знайомства, вміння і навички учасники табору отримували, проходячи цікаві воркшопи, тематичні заняття, командні ігри, тренінги, туристичні квести, екомайстерні,  майстер-класи, бесіди, рухливі ігри, спортивні змагання тощо.

***

Учням 9-11 класів з Чернігова, бажаючим потрапити до такого табору в наступному році, треба слідкувати за оголошеннями про початок відбору. Вони розміщуються Управлінням сім'ї, молоді та спорту Чернігівської міської ради у травні/червні на всіх офіційних ресурсах і в соцмережах. Претендент заповнює заявку, до складу якої входить і мотиваційний лист. Конкурсний відбір учасників проводиться оргкомітетом табору з огляду на досягнення, активну життєву позицію та мотивацію кандидатів.

Прес-служба Чернігівської міської ради

]]>
Линовиця та довкілля: далі буде… http://monitor.cn.ua/ua/education/89230 «Дорогу здолає той, хто йде. Опікуючись питаннями захисту довкілля нашої громади, ми побачили не лише варіанти вирішення екологічних проблем, а й можливості змінювати нашу громаду на краще, робити її привабливою та комфортною для себе та наших гостей», − Освіта article Mon, 06 Sep 2021 14:54:00 +0300  − саме такі враження пролунали від працівників селищної ради та жителів Линовицької громади, які взяли участь у проєкті «Розробка та сприяння запровадженню політики охорони навколишнього середовища Линовицької громади». Спілкування проходило у рамках підсумкової консультації, що відбулася в Линовиці 28 серпня 2021 р.

Впродовж десяти місяців реалізації проєкту, Линовицька громада за підтримки експертів Сіверського інституту регіональних досліджень доопрацювала та затвердила нову Стратегію розвитку, в якій захист довкілля визначений одним з пріоритетних напрямків. Водночас Линовицька громада першою в Чернігівській області пройшла процедуру стратегічної екологічної оцінки на проєкт Стратегії відповідно до чинних вимог законодавства. Окрім цього, розроблені 4 проєкти регуляторних актів та галузева  відповідна галузева програма, які також спрямовані на реалізацію політики захисту довкілля громади. Також серед продуктів проєкту – промоційний відеофільм «Линовиця та довкілля: зміни, що настають» та інфографіка, в якій покроково представлений алгоритм проходження стратегічної екологічної оцінки.

Але найголовніше – місцеві жителі отримали поштовх до змін: не лише систематично прибирають територію громади, а також пропонують та реалізують ідеї щодо її функціонального призначення і декоративного оформлення. Дедалі ошатнішими стають центр Линовиці та графський парк, триває реставрація в’їзної брами де Бальменів, яка буде візитівкою громади. Також облаштовуються зони відпочинку на водоймах, спортивні та дитячі майданчики, висаджуються дерева та квіти. Причому йдеться не лише про Линовицю як центральну садибу, відповідна практика поширюється на інші села громади.

Під час консультації обговорювали не тільки здобутки проєкту і подальшу діяльність щодо охорони довкілля, а також доопрацювали заявку на конкурс Мінрегіону «Кращі практики місцевого самоврядування», яку громада подаватиме у вересні. Загалом, екологічна складова посіла чільне місце в розвитку території громади, про що свідчать плани з подальшого озеленення її території, створення безпечних умов відпочинку на озерах та ставках, збереження та примноження природно-заповідного фонду.

Проєкт «Розробка та сприяння запровадженню політики охорони навколишнього середовища Линовицької громади» здійснюється Сіверським інститутом регіональних досліджень за підтримки Міжнародний фонд «Відродження» та European Union in Ukraine в рамках грантового компоненту проєкту EU4USociety. Матеріал відображає позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу.

Контакти: Дмитро Казіміров

]]>
Критерії переходу на онлайн-освіту http://monitor.cn.ua/ua/education/89226 Навчальний 2021–2022 рік в Україні розпочався у звичному форматі — діти розпочали відвідування садочків, шкіл, а студенти — закладів вищої освіти. Освіта article Mon, 06 Sep 2021 13:56:58 +0300 Однак, варто розуміти, що наближається період, коли очікується збільшення захворюваності на гострі респіраторні вірусні хвороби, у тому числі на COVID-19. Отже, залежно від особливостей епідемічної ситуації в кожному регіоні, форма навчання здобувачів освіти всіх рівнів може змінюватися. Навчальний процес може організовуватися за одним із трьох можливих сценаріїв:

1. «Зелений» рівень епідемічної небезпеки (низький рівень захворюваності)

Відвідування закладів освіти дозволено у звичайному режимі. Однак варто пам’ятати про протиепідемічні заходи, затверджені постановами головного державного санітарного лікаря України для дошкільних закладів та закладів освіти.

2. «Жовтий» та «помаранчевий» рівні епідемічної небезпеки (середній рівень захворюваності)

Відвідувати заклад освіти можна за умови, якщо в ньому вакциновано щонайменше 80 % персоналу. Освітній процес забезпечується за різними формами: як дистанційно, так і безпосередньо в закладі освіти з дотриманням правил дистанціювання та дотримання протиепідемічних вимог.

Рішення про організацію освітнього процесу ухвалює педагогічна рада навчального закладу в межах чинного законодавства.

3. «Червоний» рівень епідемічної небезпеки (високий рівень захворюваності)

Відвідувати заклади освіти заборонено всім, крім вихованців садочків, спеціальних закладів освіти та учнів 1–4 класів шкіл за умови, якщо в закладі вакциновано щонайменше 80 % персоналу. Для інших здобувачів освіти навчання відбувається в інших формах, у тому числі дистанційно.

Закликаємо всіх освітян дотримуватися протиепідемічних заходів і обрати щеплення як один із найефективніших засобів профілактики поширення коронавірусної інфекції. Вакцинуйтеся з турботою про себе та оточуючих!

Повний перелік пунктів та центрів вакцинації з адресами та телефонами доступний на сайті: https://list.covid19.gov.ua

]]>
Новітні методичні посібники для студентів військової кафедри передали студентам у Чернігові http://monitor.cn.ua/ua/education/89189 У Чернігові представники військово-цивільної спілки «Бойове Братерство України» подарували 60 примірників навчальних посібників з військової підготовки студентам кафедри військової підготовки Академії Державної пенітенціарної служби. Освіта article Sat, 04 Sep 2021 09:20:00 +0300 Методичні посібники розроблялися науковцями Національного університету оборони України імені Івана Черняховського, а організацію видання літератури взяв на себе президент військово-цивільної спілки «Бойове Братерство України» Павло Жебрівський.

Особливістю нових посібників є те, що в них врахований досвід ведення бойових дій підрозділів Сухопутних військ ЗСУ під час виконання завдань в районі проведення АТО/ООС.

-  В ході зустрічі ми досягли домовленості щодо подальшої співпраці з керівництвом навчального закладу з питань забезпечення  сучасною навчальною літературою щодо підготовки студентів військової кафедри Академії. Наразі їх тут навчається близько 250. Незабаром ми плануємо покращити і навчально-матеріальну базу військової кафедри навчального закладу. Вже 7 років триває війна на Сході України і така література досить важлива для студентів кафедри, які отримають офіцерські звання, а дехто з них стане на захист держави та буде виконувати завдання на Сході України у складі підрозділів Сухопутних військ, - зазначив член військово-цивільної спілки «Бойове Братерство України», учасник бойових дій на Сході України  полковник запасу Сергій Бачурін.

Такі посібники організатори вже передали до Військової академії, що в Одесі, Національної академії Сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, яка знаходиться  у Львові та керівництву оперативних командувань Сухопутних військ Збройних Сил України.

Ігор Березинський, спеціальний кореспондент Інформагентства МО України АрміяInform

]]>
Для шкільних їдалень служба зайнятості підготувала понад сотню кухарів http://monitor.cn.ua/ua/education/89153 Про це повідомила директор Чернігівського обласного центру зайнятості Лідія Падалка. Тепер колишні безробітні працюють в КП «Шкільне» (місто Чернігів) та КТВП «Школяр» (місто Ніжин), що забезпечують гарячим харчуванням місцевих школярів. Освіта article Thu, 02 Sep 2021 11:22:37 +0300  Навчання проводили викладачі Сумського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості. Для безробітних це було підвищення кваліфікації за навчальною програмою «Сучасні вимоги дотримання санітарних норм і правил при організації громадського харчування». Колишні кухарі відновили свої знання і отримали нові - з охорони праці, основ трудового законодавства, дотримання вимог і правил особистої гігієни працівниками при організації громадського харчування, санітарно-епідеміологічних вимог до транспортування, прийому, зберігання та кулінарної обробки харчових продуктів, профілактики харчових інфекцій та отруєнь тощо.

Навчалися безробітні безкоштовно - за рахунок Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Інформацію підготувала провідний фахівець із зв’язків з громадськістю та пресою відділу інформаційної роботи Чернігівського обласного центру зайнятості Валентина Федусь

]]>
В'ячеслав Чаус передав Городнянському ліцею ключі від нового шкільного автобуса http://monitor.cn.ua/ua/education/89139 1-го вересня по всій країні лунають святкові шкільні дзвоники. Не виняток і Городнянський ліцей № 2, де учнів та педагогічний колектив з початком навчального року привітали голова Чернігівської облдержадміністрації В’ячеслав Чаус та очільник Городнянської територіальної громади Андрій Богдан. Освіта article Wed, 01 Sep 2021 16:17:15 +0300 Щиро вітаю всіх учнів та вчителів! Сьогоднішній день – це завжди нова сходинка на життєвому шляху кожного учня та початок щоденної клопіткої праці. Бажаю всім цікавого навчального процесу, окремо вчителям — мудрості, терпіння та успіхів у нелегкій роботі, — звернувся В'ячеслав Чаус до присутніх і додав: — Маю приємну місію вручити новий шкільний автобус, придбаний спільно з громадою. Впевнений, що в умовах децентралізації він буде корисним.

Також очільник ОДА наголосив, що держава робить багато для розвитку освіти. Так, для покращення умов навчання на Чернігівщині (не враховуючи субвенцію та зарплати) з держбюджету виділено 212 мільйонів гривень. Це майже вдвічі більше ніж у 2020 році. Крім того, у поточному році передбачено 10,9 млн гривень освітньої субвенції на придбання шкільних автобусів на умовах співфінансування з місцевими бюджетами.

Принагідно голова облдержадміністрації оглянув приміщення навчального закладу. Нагадаємо, що Городнянський ліцей № 2 — об’єкт програми Президента «Велике будівництво». Наразі вже оновлено фасад будівлі. Тривають роботи всередині приміщення. Коштом субвенції з держбюджету на реалізацію програми «Спроможна школа для кращих результатів» заплановано капітальний ремонт харчоблоку та актової зали з заміною внутрішніх мереж вентиляції, водопостачання та каналізації. Вартість проєкту — понад 10 млн грн.

 

]]>
Освітня програма зі сталого розвитку культурних та креативних індустрій http://monitor.cn.ua/ua/education/89135 Асоціація експертів зі сталого розвитку у партнерстві з Німецькою Асоціацією KulturAktiv запрошують представників культурних та креативних індустрій прокачати свої проекти у темі екології та соціальної відповідальності. Освіта article Wed, 01 Sep 2021 11:38:39 +0300 За результатами слухачі складуть свій перший сталий план, а п’ятірка найкращих отримає експертну консультацію.
CreaCamp -  це освітня програма для тих, хто творить культурну та креативну  індустрію вже і зараз, шукає цікаві можливості для інновацій та розвитку, практикує свідоме споживання, цікавиться глобальними викликами та думає про свій вплив на навколишнє середовище та суспільство.

Впродовж трьох днів учасники отримають відповіді на запитання:
•    Чому сталий розвиток - це інструмент змін, а не нудне зобов’язання.
•    Навіщо управляти своїм екологічним та соціальним впливом.
•    Як сталі рішення здатні розвивати вашу креативність.
•    Чому сортувальні баки на фестивалі  -  не апогей сталості.
•    Як захистити свою ідею та бути прозорим.
•    Що таке “зелене видавництво” та “зелена бібліотека”.
•    Скільки коштує просування без шкоди на планетку.
•    І яка з цього всього вигода?
У програмі можуть взяти участь: менеджери фестивалів/концертів, представники галузі фешн та дизайну, архітектори, менеджери арт-просторів/галерей, представники видавничої та бібліотечної сфери з України та Німеччини, віком до 35 років, які мають більше року досвіду у галузі та володіють англійською мовою.
Програма проходитиме онлайн з 27 по 29 вересня 2021 та включатиме 11 лекцій, 11 практикумів, 20 спікерів, 30 учасників.
Навчання безкоштовне, тож організатори оберуть тільки 30 заявок.

Реєстрація за посиланням
Дедлайн 15 вересня 2021р. 00:00.
Детально: https://www.prostir.ua/?grants=osvitnya-prohrama-zi-staloho-rozvytku-kulturnyh-ta-kreatyvnyh-industrij


За інформацією Департаменту економічного розвитку
Чернігівської обласної державної адміністрації
 

]]>
Статистика до Дня знань: знаєте скільки жителів області не вміють читати і писати? http://monitor.cn.ua/ua/education/89129 Щороку 1 вересня в нашій країні відзначають День знань. Якісна освіта є важливою складовою в житті кожної людини, адже вона дозволяє рухатися вперед і досягати успіху. Освіта article Wed, 01 Sep 2021 10:03:28 +0300 У рамках обстеження умов життя домогосподарств органами державної статистики проведено щорічне дослідження освітнього рівня населення Чернігівщини. За отриманою інформацією, серед осіб, вік яких передбачає наявність освіти (6 років і старші), мають повну загальну середню освіту 15% населення, базову загальну середню – 9%, початкову загальну – 7%,   дошкільну – 4%. Не мають освіти, але вміють читати й писати або неписьменні – менше одного відсотка населення. Професійно-технічну освіту отримав майже кожен четвертий житель області.

Здобули повну чи базову вищу освіту 23% населення області, неповну вищу освіту – 18% (в Україні – 25% та 17% відповідно). Серед регіонів України найвища частка осіб із повною чи базовою вищою освітою в  м.Києві (46%) та в Харківській області (34%), найменша – на Херсонщині (15%).

Головне управління статистики у Чернігівській області
 

]]>
У Чернігові святкові лінійки цього року будуть тільки для перших і одинадцятих класів та з дотриманням протиепідемічних заходів http://monitor.cn.ua/ua/education/89121 У Чернігові урочистості до Дня знань, 1 вересня, проводитимуться тільки для учнів перших та одинадцятих класів (окремо), на відкритому повітрі і з обов’язковим дотриманням усіх протиепідемічних заходів. Це стосується усіх загальноосвітніх навчальних закладів міста. Освіта article Tue, 31 Aug 2021 16:57:06 +0300 Відповідне рішення було обговорене на щотижневій розширеній нараді в Чернігівській міській раді сьогодні, 31 серпня.

Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко доручив підготувати про це наказ від управління освіти міської ради для усіх шкіл. Таке рішення прийняте через збільшення показників захворюваності на COVID-19, адже кількість захворілих і госпіталізованих у лікарні міста за останні тижні збільшилася майже у два рази. Міський голова зазначив, що через це всім нам варто згадати: будь-яке скупчення несе великі ризики ще інтенсивнішого збільшення кількості хворих. Щоб запобігти цьому, потрібно мінімізувати контакти.

- Сьогодні є значна кількість інфікованих людей, які перебувають у місті. Вони вже інфіковані, вони передають інфекцію. Інкубаційний період триває декілька діб і людина в цей час не відчуває симптомів. Проведення святкових лінійок приведе до того, що ще більше поширюватиметься хвороба. Потім Уряд оголошуватиме більш жорсткий карантин, що не подобатиметься людям, не працюватимуть цілі кластери бізнесу, сотні людей втрачатимуть роботу. Хоча можна просто прорахувати кроки й мінімізувати контакти, - підкреслив міський голова.

Начальник управління освіти міської ради Василь Білогура повідомив, що для учнів інших класів цього дня заплановані заходи, які проводитимуться окремо по кабінетах. Відповідно до постанови Головного санітарного лікаря, під час уроків вчителям та учням можна перебувати без захисних масок, але переміщатися по закладу усім обов’язково треба в масках.

- Я вважаю, що будь-якому вчинку є ціна, і ми її заплатимо. Поговоримо про це 15 жовтня, коли побачимо рівень захворюваності, –  підкреслив Владислав Атрошенко.
 

]]>
Представники Линовицької громади отримали настанови щодо ландшафтного дизайну території http://monitor.cn.ua/ua/education/89110 творюючи зелені насадження, ми дбаємо про майбутнє громади. Бо кожне нове дерево, квітник, сад, сквер, ліс приносять не лише естетичне задоволення, а й допомагають очищувати повітря, покращують температурний, водний та вітровий режим, а також відіграють важливу роль в екологічному вихованні дітей та молоді. Освіта article Tue, 31 Aug 2021 10:08:59 +0300  А  з огляду на зміни клімату їхнє поширення є дедалі актуальнішим. Але як правильно підбирати та поєднувати рослини, здійснювати озеленення біля приватного будинку, школи, лікарні, вздовж дороги або, наприклад, створити ландшафтний квітник?

Відповіді на ці запитання шукали під час семінару-консультації «Науково-методологічні підходи до розвитку системи озеленення території Линовицької територіальної громади та загальні рекомендації». Вона проводилася в Линовиці 25 серпня в рамках проєкту «Розробка та сприяння запровадженню політики охорони навколишнього середовища Линовицької громади», який реалізується Сіверським інститутом регіональних досліджень. До участі в обговоренні запрошувалися представники місцевого самоврядування та громадськості.

Спершу зупинилися на нормативно-правових засадах системи озеленення, догляду за зеленими насадженнями. Далі обговорювалися загальні принципи озеленення та благоустрою, ландшафтні композиційні елементи озеленення території, які можна застосувати в Линовицькій громаді. Наприклад, при  висаджуванні дерев слід враховувати їхні фітонцидні властивості, санітарно-гігієнічне, захисне, протипожежне або рекреаційне призначення. Водночас варто зважати на такі складові, як довговічність дерев, їхні особливості щодо ґрунтів водного режиму, сумісності з іншими видами рослин тощо.  Пришкільні території гарно підходять для облаштування фруктових садів, які можуть стати одним з елементів у ланцюжку здорового харчування та екологічного виховання дітей.

Наступні рекомендації стосувалися облаштування газонів та клумб. Зокрема, ґрунтопокривні рослини та сукуленти прекрасно замінюють дороговартісні, вибагливі рулонні газони чи газонні трави. Водночас цікавим напрямком у ландшафтному дизайні є гравійний газон як спосіб привернути увагу до певних видів рослин. При компонуванні клумб та квітників варто підбирати різноманітне кольорове поєднання квітів, але враховувати період їхнього цвітіння. Також наголошувалося: в сучасному озелененні не вітається посадка рослин поодинці. Перевагу краще надати груповим насадженням, які б гармонійно поєднувалися.

Наостанок учасники зустрічі отримали рекомендації щодо створення окремого розсадника, щоб мати власний посадковий матеріал для озеленення території громади. Також варто налагодити контакти з ботанічними садами та спеціалізованими підприємствами для отримання якісних саджанців та насіння.

Загалом, озеленення громади – це клопітка та систематична праця. Та водночас вона сприяє об’єднанню громади у спільній справі, допомагає їй стати сучасною та привабливою. А якщо додати трохи фантазії та креативу – зелені насадження можуть стати брендом громади!

Консультацію проводила Світлана Потоцька – кандидат біологічних наук, доцент кафедри біології Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т.Г. Шевченка, голова Чернігівської обласної організації Українського товариства охорони природи.

Проєкт «Розробка та сприяння запровадженню політики охорони навколишнього середовища Линовицької громади» здійснюється Сіверським інститутом регіональних досліджень за підтримки Міжнародний фонд «Відродження» та European Union in Ukraine в рамках грантового компоненту проєкту EU4USociety. Матеріал відображає позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу.

Контакти: Дмитро Казіміров

]]>
Рейтинг шкіл Чернігівської області 2021 року http://monitor.cn.ua/ua/education/89078 Інформаційний освітній ресурс «Освіта.ua» склав рейтинг загальноосвітніх шкіл Чернігівської області, що посіли найвищі місця у рейтингу шкіл України за підсумками ЗНО 2021 року. Освіта article Mon, 30 Aug 2021 08:45:00 +0300 У якості вихідних даних для укладання рейтингу загальноосвітніх навчальних закладів були використані результати зовнішнього незалежного оцінювання, отримані випускниками шкіл у 2021 році.

Школи у таблиці ранжовані за рейтинговим балом, який розрахований на підставі середнього значення балів зовнішнього незалежного оцінювання, отриманих учасниками тестування з усіх предметів ЗНО, та з урахуванням загальної кількості складених тестів випускниками кожної школи. Детальніше про алгоритм розрахунку рейтингового бала дивіться за посиланням. Рейтинг минулого року дивіться за посиланням.

 

Рейтинг шкіл Чернігівської області

Назва навчального закладу Місце TOP Рейт. бал Бал ЗНО Учнів / тестів Склав (%)
Ніжинський ліцей Ніжинської міськради Чернігівської обл. при Ніжинському державному університеті імені Миколи Гоголя 1 179 141.9 161.8 122/458 99
Прилуцький заклад ЗСО I-III ст. №7 (ліцей № 7) Прилуцької міськради Чернігівської обл. 2 331 137.3 160.5 25/94 98
Голінська ЗОШ I-III ст. Бахмацької райради Чернігівської обл. 3 469 134.3 157.8 6/20 100
Ніжинський обласний педагогічний ліцей Чернігівської обласної ради 4 745 129.2 148.5 90/344 97
Сновська гімназія Сновської міськради Сновського р-ну Чернігівської обл. 5 882 127.3 149.2 20/63 98
Гурбинська ЗОШ I-III ст. Срібнянської селищної ради Чернігівської обл. 6 1002 126.1 148.2 5/20 100
Бахмацька гімназія Бахмацької райради Чернігівської обл. 7 1039 125.7 147.3 15/61 98
КЗ ЗСО І-ІІІ ст. "Варвинський ліцей №2" Варвинської селищної ради Варвинського р-ну Чернігівської обл. 8 1065 125.4 146.1 35/145 97
Ніжинська ЗОШ I-III ст. № 7 Ніжинської міськради Чернігівської обл. 9 1070 125.4 146.3 33/118 96
Ніжинська ЗОШ I-III ст. № 15 Ніжинської міськради Чернігівської обл. 10 1079 125.3 146.5 22/87 97
Печенюгівський навчально-виховний коплекс Новгород-Сіверської міськради Чернігівської обл. 11 1145 124.5 146.3 7/16 100
Понорницька ЗОШ I-III ст. Коропської райради Чернігівської обл. 12 1150 124.5 145.9 15/49 96
Носівська міська гімназія Носівської міськради Чернігівської обл. 13 1174 124.2 144.3 48/180 97
Корюківська гімназія Корюківської міськради Чернігівської обл. 14 1229 123.6 144.5 27/93 96
Новоборовицький НВК "ЗНЗ I-III ст. - ДНЗ" Сновської міськради Сновського р-ну Чернігівської обл. 15 1257 123.3 144.5 11/50 98
Комунальний навчальний заклад Гончарівська гімназія Гончарівської селищної ради Чернігівського р-ну Чернігівської обл. 16 1404 121.7 142.8 10/42 93
Новгород-Сіверська гімназія №1 ім. Б. Майстренка Новгород-Сіверської міськради Чернігівської обл. 17 1445 121.4 140.6 64/226 92
Сосницька гімназія ім. О. П. Довженка Сосницької селищної ради Чернігівської обл. 18 1447 121.4 142.3 15/55 95
Ладанська гімназія Прилуцької райради Чернігівської обл. 19 1486 121.1 141.8 16/59 88
Прилуцький заклад ЗСО І-ІІІ ст. № 6 (ліцей №6) Прилуцької міськради Чернігівської обл. 20 1586 120.1 139 59/235 92
Прилуцька гімназія № 1 ім. Георгія Вороного Прилуцької міськради Чернігівської обл. 21 1601 120 139.1 58/217 92
Бобровицький ліцей Бобровицької міськради Бобровицького р-ну Чернігівської обл. 22 1629 119.8 138.8 51/221 91
Прилуцька гімназія № 5 імені Віктора Андрійовича Затолокіна Прилуцької міськради Чернігівської обл. 23 1705 119.2 138 61/234 89
Ріпкинська гімназія імені Софії Русової Ріпкинської райради Чернігівської обл. 24 1753 118.8 139.2 17/60 93
Рождественська ЗОШ I-III ст. Коропської селищної ради Чернігівської обл. 25 1774 118.7 139.3 7/26 100
Козелецька гімназія №1 Козелецької селищної ради Козелецького р-ну Чернігівської обл. 26 1786 118.6 138.6 24/87 95
Гімназія імені Пантелеймона Куліша м. Борзни Борзнянської міськради Чернігівської обл. 27 1969 117.2 136.8 31/118 92
Срібнянська ЗОШ I-III ст. Срібнянської селищної ради Чернігівської обл. 28 2098 116.4 135.9 32/115 93
Мринська ЗОШ I-III ст. Мринської сільської ради Носівського р-ну Чернігівської обл. 29 2146 116.1 136.2 10/34 97
Наумівська ЗОШ I-III ст. Корюківської міськради Чернігівської обл. 30 2197 115.8 136 10/24 100
Холминська ЗОШ I-III ст. Холминської селищної ради Корюківського р-ну Чернігівської обл. 31 2219 115.7 135.6 18/54 98
Комунальний опорний заклад "Куликівський заклад ЗСО I-III ст." Куликівської селищної ради 32 2239 115.5 134.9 33/106 94
Жадівський заклад ЗСО І-ІІІ ст. імені Т.Г.Шевченка Семенівської міськради Чернігівської обл. 33 2272 115.3 135.5 10/19 100
Машівський заклад ЗСО I-III ст. Семенівської міськради Чернігівської обл. 34 2282 115.2 135.4 8/20 90
Вербівська ЗОШ I-III ст. Коропської райради Чернігівської обл. 35 2293 115.2 135.3 6/23 91
КЗ Михайло-Коцюбинська гімназія Михайло-Коцюбинської селищної ради Чернігівського р-ну Чернігівської обл. 36 2318 115 134.8 21/55 91
Семенівська гімназія №2 Семенівської міськради Чернігівської обл. 37 2374 114.7 133.9 31/110 91
Ічнянська гімназія імені Васильченка Ічнянської міськради 38 2392 114.5 133.9 25/90 92
Вересоцький заклад ЗСО I-III ст. Куликівської селищної ради Чернігівської обл. 39 2399 114.5 134.5 10/24 100
Сновська ЗОШ I-III ст. № 1 Сновської міськради Сновського р-ну Чернігівської обл. 40 2404 114.4 133.4 36/136 92
Ніжинська гімназія № 3 Ніжинської міськради Чернігівської обл. 41 2513 113.7 132.9 27/94 90
Ніжинська ЗОШ I-III ст. № 10 Ніжинської міськради Чернігівської обл. 42 2641 112.9 131.6 34/135 88
ОЗ "Деснянський НВК "гімназія-ЗОШ І ст." Деснянської селищної ради Чернігівської обл. 43 2648 112.9 130.7 57/230 90
Сергіївська ЗОШ I-III ст. Прилуцької райради Чернігівської обл. 44 2702 112.5 132.2 6/18 100
Іванівський заклад ЗСО I-III ст. Семенівської міськради Чернігівської обл. 45 2724 112.4 132.1 5/16 88
Трисвятськослобідський заклад ЗСО І-ІІІ ст. Киїнської сільської ради Чернігівського р-ну Чернігівської обл. 46 2731 112.3 131.7 12/46 91
Талалаївська ЗОШ I-III ст. Талалаївської селищної ради Чернігівської обл. 47 2772 112.1 130.8 32/117 89
Степовохутірська ЗОШ I-III ст. Носівської райради Чернігівської обл. 48 2784 112.1 131.7 6/16 94
КЗ "Хоробицький ліцей" Городнянської райради Чернігівської обл. 49 2790 112 131.6 10/18 94
Хмільницький НВК «ЗНЗ – ДНЗ» Новобілоуської сільської ради Чернігівського р-ну Чернігівської обл. 50 2872 111.5 130.9 11/34 91
Миколаївська ЗОШ I-III ст. Борзнянської міськради Чернігівської обл. 51 2904 111.3 130.8 4/16 94
Новояриловицька ЗОШ I-III ст. Ріпкинського р-ну Чернігівської обл. 52 2943 111.1 130.5 7/18 94
Дружбинський заклад ЗСО I-III ст. Ічнянської міськради 53 2951 111 130.4 5/20 95
Чайкинський НВК Новгород-Сіверської міськради Чернігівської обл. 54 3006 110.6 129.9 6/24 100
Прилуцька ЗОШ I-III ст. № 13 імені Святителя Іоасафа Бєлгородського Прилуцької міськради Чернігівської обл. 55 3218 109.3 127.9 23/79 91
Прилуцька ЗОШ I-III ст. № 9 Прилуцької міськради Чернігівської обл. 56 3321 108.8 127.3 23/82 88
Височанська ЗОШ I-III ст. Височанської сільської ради Борзнянського р-ну Чернігівської обл. 57 3355 108.6 127.6 12/21 90
Бахмацька ЗОШ I-III ст. № 5 Бахмацької райради Чернігівської обл. 58 3370 108.5 126.1 48/182 86
Вербицька ЗОШ I-III ст. Ріпкинського р-ну Чернігівської обл. 59 3378 108.4 127.3 18/36 94
Прилуцький заклад ЗСО I-III cтупенів № 10 (ліцей № 10) Прилуцької міськради Чернігівської обл. 60 3429 108.2 126.9 16/47 89
Володьководівицький заклад ЗСО I-III ст. Носівської міськради Чернігівської обл. 61 3451 108.1 126.7 12/51 90
Козелецька ЗОШ І-ІІІ ст. №3 Козелецької селищної ради Козелецького р-ну Чернігівської обл. 62 3467 108 126 33/122 84
Носівський заклад ЗСО І-ІІІ ст. № 5 Носівської міськради Чернігівської обл. 63 3590 107.4 125.9 13/46 93
ОЗ - Остерська ЗОШ І-ІІІ ст. ім. Ю. Збанацького Остерської міськради Чернігівської обл. 64 3625 107.2 125.7 15/49 90
Прилуцька ЗОШ I-III ст. № 3 імені Сергія Гордійовича Шовкуна Прилуцької міськради Чернігівської обл. 65 3629 107.2 125 29/122 86
Парафіївська ЗОШ I-III ст. Парафіївської селищної ради Чернігівської обл. 66 3670 107 125.7 9/23 87
Карпилівська ЗОШ I-III ст. Срібнянської селищної ради Чернігівської обл. 67 3674 107 125.7 5/20 80
ОЗ Менська гімназія Менської міськради Менського р-ну Чернігівської обл. 68 3732 106.6 124.1 41/150 85
Атюшівська ЗОШ I-III ст. імені Станіслава Ковтуна Коропської селищної ради Чернігівської обл. 69 3777 106.3 124.9 8/21 90
Коломійцівська ЗОШ I-III ст. Носівської райради Чернігівської обл. 70 3860 105.8 124.2 7/22 86
Радичівська ЗОШ I-III ст. Коропської райради Чернігівської обл. 71 3861 105.8 124.2 6/23 87
Старобілоуський заклад ЗСО І-ІІІ ст. Новобілоуської сільської ради Чернігівського р-ну Чернігівської обл. 72 3874 105.7 123.8 20/58 90
КЗ "Седнівський НВК" Чернігівської райради Чернігівської обл. 73 3903 105.5 123.9 8/25 92
Коропська ЗОШ I-III ст. імені Т. Г. Шевченка Коропської селищної ради Чернігівської обл. 74 3925 105.4 122.8 32/135 87
Дігтярівський НВК Новгород-Сіверської міськради Чернігівської обл. 75 4024 104.8 123.1 6/22 91
Сираївська ЗОШ І-ІІІ ст. Козелецької селищної ради Чернігівської обл. 76 4035 104.7 123.1 5/16 88
Шаповалівська ЗОШ I-III ст. Борзнянської міськради Чернігівської обл. 77 4054 104.7 123 7/20 85
Волинківська ЗОШ I-III ст. Сосницької селищної ради Чернігівської обл. 78 4080 104.5 122.5 13/49 90
КЗ "Ніжинський фаховий медичний коледж" Чернігівської обласної ради 79 4093 104.4 121.8 71/126 90
Борзнянська ЗОШ I-III ст. імені Христини Алчевської Борзнянської міськради Чернігівської обл. 80 4191 103.8 121.5 30/84 88
Липівська ЗОШ I-III ст. Талалаївської селищної ради Чернігівської обл. 81 4258 103.5 121.5 7/25 88
Галицька ЗОШ I-III ст. Ніжинської райради Чернігівської обл. 82 4304 103.2 121.3 4/16 94
ОЗ "Іванівська ЗОШ I-III ст. Іванівської сільської ради Чернігівського р-ну Чернігівської обл." 83 4400 102.7 120.5 11/31 94
Карильська ЗОШ I-III ст. Коропської селищної ради Чернігівської обл. 84 4429 102.5 120.4 9/28 86
Курінський НВК "ЗНЗ І-ІІІ ст. - ДНЗ" Бахмацької райради Чернігівської обл. 85 4435 102.5 120.2 12/45 91
Бахмацька ЗОШ I-III ст. № 1 Бахмацької райради Чернігівської обл. 86 4497 102.1 118.7 44/180 82
Покровський заклад ЗСО І-ІІІ ст. Менської міськради Чернігівської обл. 87 4499 102.1 120 8/24 88
Тихоновицька ЗОШ I-III ст. Сновської міськради Сновського р-ну Чернігівської обл. 88 4543 101.8 119.5 10/37 89
Дідівська ЗОШ I-III ст. Прилуцької райради Чернігівської обл. 89 4547 101.8 119.3 13/51 84
Прилуцька ЗОШ I-III ст. № 12 Прилуцької міськради Чернігівської обл. 90 4639 101.3 118.6 18/65 82
Орлівський заклад ЗСО I-III ст. Куликівської селищної ради 91 4685 101 118.6 13/27 85
Ніжинська ЗОШ I-III ст. № 9 Ніжинської міськради Чернігівської обл. 92 4694 101 118.2 22/66 86
Великоустівська ЗОШ I-III ст. Сосницької селищної ради Чернігівської обл. 93 4795 100.4 118 4/19 95
Рогізківський НВК "загальноосвітній начальний заклад I-III ст. - ДНЗ" Сновської міськради Сновського р-ну Чернігівської обл. 94 4866 100 117.6 9/18 89
Добрянська ЗОШ I-III ст. Ріпкинського р-ну Чернігівської обл. 95 4894 99.9 117.1 13/53 85
Олишівська ЗОШ I-III ст. Олишівської селищної ради Чернігівського р-ну Чернігівської обл. 96 4924 99.7 117.2 6/16 88
Прилуцька ЗОШ I-III ст. № 14 Прилуцької міськради Чернігівської обл. 97 4949 99.6 116.3 30/109 82
Сухополов’янська ЗОШ I-III ст. Прилуцької райради Чернігівської обл. 98 4978 99.4 116.4 21/72 88
КЗ "Борзнянський ліцей" Чернігівської обласної ради 99 5038 99.1 116.2 14/39 82
Малодівицька ЗОШ I-III ст. Малодівицької селищної ради Прилуцького р-ну Чернігівської обл. 100 5056 99 116.2 9/33 85
Замглайська ЗОШ I-III ст. Ріпкинського р-ну Чернігівської обл. 101 5066 98.9 116.2 7/24 83
Тростянецька ЗОШ I-III ст. Ічнянської райради Чернігівської обл. 102 5162 98.3 115.4 8/28 86
Линовицька ЗОШ I-III ст. Линовицької селищної ради Прилуцького р-ну Чернігівської обл. 103 5309 97.5 114 19/79 85
Менський опорний заклад ЗСО I-III ст. ім. Т. Г. Шевченка Менської міськради Менського р-ну Чернігівської обл. 104 5421 96.7 112 58/221 81
Халимонівська ЗОШ I-III ст. Бахмацької райради Чернігівської обл. 105 5445 96.5 113.4 5/20 85
Перелюбська ЗОШ I-III ст. Корюківської міськради Чернігівської обл. 106 5451 96.5 113.3 13/26 88
Киїнський опорний заклад загальної середньої світи I-III ст. імені Костянтина Светенка Киїнської сільської ради 107 5464 96.4 112.8 20/78 83
КЗ "Прилуцький фаховий медичний коледж" Чернігівської обласної ради 108 5480 96.3 112.5 44/97 86
Новгород-Сіверська ЗОШ І-ІІІ ст. №2 Новгород-Сіверської міськради Чернігівської обл. 109 5490 96.2 113 11/28 86
ВСП "Козелецький фаховий коледж ветеринарної медицини Білоцерківського національного аграрного університету" 110 5588 95.6 111.7 33/91 88
Ічнянський заклад ЗСО І-ІІІ ст. № 4 Ічнянської міськради 111 5589 95.6 112 11/48 81
Карпилівська ЗОШ I-III ст. Деснянської селищної ради Чернігівської обл. 112 5600 95.5 112.1 12/31 84
Корюківська ЗОШ I-III ст. №4 Корюківської міськради Чернігівської обл. 113 5736 94.5 110.4 29/109 80
Сосницький сільськогосподарський технікум бухгалтерського обліку 114 5778 94.3 110.2 28/89 83
КЗ ЗСО І-ІІІ ст. "Варвинський ліцей №1" Варвинської селищної ради Варвинського р-ну Чернігівської обл. 115 5825 94 109.9 22/90 83
Костобобрівський заклад ЗСО I-III ст. Семенівської міськради Чернігівської обл. 116 5852 93.8 110.2 6/26 77
КЗ "Городнянський ліцей № 2" Городнянської міськради Чернігівської обл. 117 5889 93.6 108.6 53/200 80
Новгород-Сіверська державна гімназія імені К. Д. Ушинського 118 5916 93.4 108.8 43/143 81
Батуринська ЗОШ I-III ст. ім. Григора Орлика Батуринської міськради Бахмацького р-ну Чернігівської обл. 119 5924 93.3 109.6 10/34 85
Бахмацька ЗОШ I-III ст. № 4 Бахмацької райради Чернігівської обл. 120 6001 92.9 108.9 15/51 78
КЗ "Городнянський ліцей №1" Городнянської міськради Чернігівської обл. 121 6002 92.8 107.5 63/229 82
Освітній комплекс "Дорогинський заклад ЗСО I-III ст. - ЗДО" Ічнянської міськради 122 6068 92.5 108.6 6/17 82
Биринський НВК "ЗОШ І-ІІІ ст. - ДНЗ" Новгород-Сіверської міськради Чернігівської обл. 123 6075 92.4 108.6 6/20 85
Ріпкинська ЗОШ I-III ст. № 2 Ріпкинського р-ну Чернігівської обл. 124 6085 92.3 107.6 44/143 80
Корюківська ЗОШ I-III ст. №1 Корюківської міськради Чернігівської обл. 125 6161 91.9 107 40/152 82
КЗ "Новгород-Сіверський фаховий медичний коледж" ЧОР 126 6180 91.7 107.3 32/87 79
Киселівський НВК "ЗНЗ-ДНЗ" Киселівської сільської ради Чернігівського р-ну Чернігівської обл. 127 6211 91.6 107.5 8/29 86
Кобижчанський заклад ЗСО І-ІІІ ст. Бобровицької міськради Бобровицького р-ну Чернігівської обл. 128 6344 90.7 106.3 12/60 83
ОЗ - Остерська гімназія Остерської міськради Чернігівської обл. 129 6360 90.6 106 21/84 77
Носівська ЗОШ I-III ст. №1 Носівської міськради Чернігівської обл. 130 6372 90.5 106.1 17/53 87
Семенівський заклад ЗСО І-ІІІ ст. № 1 Семенівської міськради Чернігівської обл. 131 6384 90.4 105.8 24/80 84
Ніжинська ЗОШ I-III ст. № 1 Ніжинської міськради Чернігівської обл. 132 6525 89.4 104.3 27/119 77
Семенівський заклад ЗСО I-III ст. №3 Семенівської міськради Чернігівської обл. 133 6544 89.3 104.7 11/44 80
Прилуцька ЗОШ I-III ст. №2 Прилуцької міськради Чернігівської обл. 134 6546 89.3 104.5 26/74 80
Іржавецький заклад ЗСО I-III ст. Ічнянської міськради 135 6554 89.3 104.8 15/29 83
Бобровицький заклад ЗСО I-III ст. № 1 Бобровицької міськради Бобровицького р-ну Чернігівської обл. 136 6623 88.7 103.8 23/83 76
Новобиківський заклад ЗСО I-III ст. Новобасанської сільської ради Бобровицького р-ну Чернігівської обл. 137 6636 88.6 104 10/40 80
КЗ "Тупичівський ліцей" Тупичівської сільської ради 138 6638 88.6 104 20/41 76
Носівська ЗОШ I-III ст. №2 Носівської міськради Чернігівської обл. 139 6679 88.3 103.4 16/65 82
Вертіївська ЗОШ I-III ст. імені М.П.Кирпоноса Вертіївської сільської ради Ніжинського р-ну Чернігівської обл. 140 6719 88 103 24/76 83
Носелівська ЗОШ I-III ст. Височанської сільської ради Борзнянського р-ну Чернігівської обл. 141 6735 87.8 103.2 7/19 74
Березнянський опорний заклад ЗСО І-ІІІ ст. Березнянської селищної ради Чернігівського р-ну Чернігівської обл. 142 6737 87.8 102.4 33/132 77
Рудьківський заклад ЗСО I-III ст. Бобровицької міськради Бобровицького р-ну Чернігівської обл. 143 6778 87.6 102.9 6/17 82
Ніжинський НВК № 16 "Престиж" (гімназія-ЗОШ І ст.-ДНЗ) Ніжинської міськради Чернігівської обл. 144 6819 87.3 102.3 24/57 79
Лосинівська ЗОШ I-III ст. Лосинівської селищної ради Ніжинського р-ну Чернігівської обл. 145 6827 87.2 102.3 16/46 78
КЗ "Прилуцький гуманітарно-педагогічний фаховий коледж імені Івана Франка" Чернігівської обласної ради 146 6923 86.5 100.3 66/217 76
Митченківський НВК "ЗНЗ І-ІІІ ст. - ДНЗ" Бахмацької райради Чернігівської обл. 147 6951 86.3 101.4 6/19 84
КЗ "Ніжинський фаховий коледж культури і мистецтв імені Марії Заньковецької" Чернігівської обласної ради 148 6963 86.2 100.6 56/120 80
Чорнотицька ЗОШ I-III ст. Сосницької селищної ради Чернігівської обл. 149 6999 85.9 100.9 9/33 76
Озерянський заклад ЗСО I-III ст. Озерянської сільської ради Чернігівської обл. 150 7044 85.6 100.4 11/43 79
Козацький заклад ЗСО І-ІІІ ст. Бобровицької міськради Бобровицького р-ну Чернігівської обл. 151 7071 85.4 100.3 6/21 81
Богданівська ЗОШ I-III ст. імені Григорія Ващенка Прилуцької райради Чернігівської обл. 152 7088 85.2 100.1 6/19 79
Тарасо-Шевченківський заклад ЗСО I-III ст. Любецької селищної ради Ріпкинського р-ну Чернігівської обл. 153 7091 85.2 100 9/36 78
Відокремлений структурний підрозділ "Ніжинський фаховий коледж Національного університету біоресурсів і природокористування України" 154 7098 85.1 97.1 128/459 77
Журавський заклад ЗСО I-III ст. ім. Г.Ф. Вороного Варвинської райради Чернігівської обл. 155 7127 84.9 99.4 18/75 73
Крисківська ЗОШ I-III ст. Коропської райради Чернігівської обл. 156 7143 84.8 99.6 9/24 79
Козилівська ЗОШ I-III ст. Холминської селищної ради Корюківського р-ну Чернігівської обл. 157 7192 84.4 99.1 12/27 67
Ніжинська ЗОШ I-III ст. № 17 Ніжинської міськради Чернігівської обл. 158 7234 84.1 98.3 20/83 71
Сальненський НВК "ЗНЗ - ДНЗ" I-III ст. Лосинівської селищної ради Ніжинського р-ну Чернігівської обл. 159 7317 83.3 97.8 6/29 76
Любецький опорний заклад ЗСО I-III ст. ім. 12-ї гвардійської стрілецької Пінської Червонопрапорної ордена Суворова дивізії Любецької селищної ради Ріпкинського р-ну Чернігівської обл. 160 7323 83.2 97.6 13/53 77
КЗ Шибиринівська ЗОШ I-III ст. Михайло-Коцюбинської селищної ради Чернігівського р-ну Чернігівської обл. 161 7333 83.2 97.6 10/28 82
Ядутинська ЗОШ I-III ст. Борзнянської міськради Чернігівської обл. 162 7528 81.2 95.4 6/22 77
Прилуцький агротехнічний коледж 163 7569 80.7 93.4 76/244 76
Хорошеозерська ЗОШ I-III ст. імені Героїв Крут Борзнянської райради Чернігівської обл. 164 7571 80.7 94.8 7/25 76
Погорільський заклад ЗСО I-III ст. Семенівської міськради Чернігівської обл. 165 7621 80.2 94.2 8/25 72
Тимоновицький заклад ЗСО I-III ст. Семенівської міськради Чернігівської обл. 166 7631 80.1 94 6/24 71
Дігтярівська ЗОШ I-III ст. Срібнянської селищної ради Чернігівської обл. 167 7661 79.7 93.7 6/24 75
Бережівська ЗОШ I-III ст. Ічнянської райради Чернігівської обл. 168 7690 79.4 93.3 5/19 79
Лукнівська ЗОШ I-III ст. Коропської селищної ради Чернігівської обл. 169 7827 77.9 91.4 6/28 75
Стольненський заклад ЗСО I-III ст. Менської міськради Менського р-ну Чернігівської обл. 170 7843 77.7 91 14/63 71
Прогресівська ЗОШ І-ІІІ ст. Кіптівської сільської ради Чернігівської обл. 171 7907 77 90.2 18/67 69
Новобасанський заклад ЗСО I-IIІ ст. Новобасанської сільської ради Чернігівської обл. 172 7912 76.8 90.2 9/35 71
Охіньківська ЗОШ I-III ст. Прилуцької райради Чернігівської обл. 173 7943 76.5 89.8 10/40 73
Макошинський заклад ЗСО І-ІІІ ст. Менської міськради Менського р-ну Чернігівської обл. 174 7960 76.3 89.6 7/33 70
Козелецька ЗОШ І-ІІІ ст. №2 Козелецької селищної ради Козелецького р-ну Чернігівської обл. 175 8010 75.8 88.7 20/74 69
Носівський НВК "ЗНЗ - ДНЗ I-III ст. №3" Носівської міськради Чернігівської обл. 176 8057 75.3 88.3 15/38 71
Харківська ЗОШ I-III ст. Талалаївської райради Чернігівської обл. 177 8065 75.2 88.3 10/34 71
Дмитрівська ЗОШ I-III ст. Бахмацької райради Чернігівської обл. 178 8087 75 88 8/28 68
Безуглівський НВК "ЗНЗ-ДНЗ" I-III ст. Ніжинської райради Чернігівської обл. 179 8111 74.7 87.8 8/24 71
Івангородський заклад ЗСО I-III ст. Ічнянської міськради 180 8118 74.6 87.6 6/16 63
Лемешівська ЗОШ І-ІІІ ст. Козелецької селищної ради Козелецького р-ну Чернігівської обл. 181 8149 74.1 87 6/25 60
Сядринська ЗОШ I-III ст. Корюківської міськради Чернігівської обл. 182 8176 73.7 86.4 11/42 64
Бахмацький заклад ЗСО I-III ст. № 2 Бахмацької райради Чернігівської обл. 183 8182 73.6 85.9 27/108 66
Гнідинцівський заклад ЗСО I-III ст. Варвинської райради Чернігівської обл. 184 8293 71.9 84.4 8/37 65
Горбівський заклад ЗСО I-III ст. Куликівської селищної ради Чернігівської обл. 185 8393 70.3 82.5 9/23 70
Синявський заклад ЗСО I-III ст. Менської міськради Менського р-ну Чернігівської обл. 186 8426 69.6 81.7 8/23 70
Яблунівська ЗОШ I-III ст. Прилуцької райради Чернігівської обл. 187 8430 69.4 81.6 6/23 65
Білорічицька ЗОШ I-III ст. Прилуцької райради Чернігівської обл. 188 8446 69 81.1 6/18 67
Сосницький професійний аграрний ліцей Чернігівської обл. 189 8470 68.4 80.2 42/42 64
Остерський коледж будівництва та дизайну 190 8479 68.3 79.9 30/76 67
Риботинський НВК "ЗОШ I-III ст.-ДНЗ" Коропської селищної ради Чернігівської обл. 191 8480 68.3 80 12/53 64
Ічнянський заклад ЗСО I-III ст. №3 Ічнянської міськради 192 8502 67.9 79.6 10/39 62
Авдіївська ЗОШ І-ІІІ ст. Сосницької райради Чернігівської обл. 193 8528 67.3 79.1 9/19 58
Браницький заклад ЗСО I-III ст. Бобровицької міськради Бобровицького р-ну Чернігівської обл. 194 8601 66 77.5 6/22 68
Відокремлений структурний підрозділ "Бобровицький фаховий коледж імені О. Майнової Національного університету біоресурсів і природокористування України" 195 8609 65.8 76.3 58/221 63
Городищенський НВК "ЗНЗ І-ІІІ ст.-ДНЗ" 196 8614 65.7