Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: Економіка http://monitor.cn.ua/ Інформ-агенція «Чернігівський монітор» http://monitor.cn.ua/i/sm-logo.png Чернігівський монітор http://monitor.cn.ua/ У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів http://monitor.cn.ua/ua/economics/100464 У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-червень 2024 року надійшло 4,3 млрд грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми в обласний бюджет спрямовано 0,6 млрд грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад. Економіка article Fri, 26 Jul 2024 12:03:53 +0300 Найбільшу частку у загальній сумі (63,4 відс.) займає податок на доходи фізичних осіб, якого сплачено 2,7 млрд гривень.
Єдиного податку на підприємницьку діяльність надійшло 730 млн грн (17,1 відс. загальної суми надходжень до місцевих бюджетів).
Податку на майно (за земельні ділянки, нерухомість, транспорт) сплачено 475 млн грн (11,1 відс. доходів місцевих бюджетів).
Акцизного податку від реалізації підакцизної продукції та акцизного податку на пальне надійшло 169 млн грн (4 відс.).
Частка решти податків і зборів у загальній сумі становить 4,4 відс.: податку на прибуток сплачено 76 млн грн, рентної плати за користування природними ресурсами – 83 млн грн, екологічного податку – 8 млн гривень.  
П’яту частину надходжень до місцевих бюджетів області сплатили установи сфери державного управління, освіти та охорони здоров’я  (21,6 відс. або 922 млн грн). Також значні суми сплатили платники, що відносяться до сфери сільського господарства (19,4 відс. загальної суми або 829 млн грн), промислові підприємства (16,2 відс. або 691 млн грн). Від громадян надійшло 760 млн грн податків з підприємницької діяльності, плати за майно, податку на доходи (17,8 відс. загальної суми надходжень).
Галузь торгівлі та громадського харчування поповнила бюджети на 392 млн грн (9,2 відс. доходів місцевих бюджетів), транспорту – на 184 млн грн (4,3 відс.), лісового господарства – на 91 млн грн (2,1 відс.), будівництва – на 60 млн грн (1,4 відс.).
      

 Пресслужба Головного управління  ДПС у Чернігівській області

]]>
У січні-червні 2024 року на Чернігівщині сплачено 16,2 млрд гривень податків, зборів та єдиного внеску http://monitor.cn.ua/ua/economics/100450 У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до бюджетів усіх рівнів Чернігівської області платниками податків у січні-червні 2024 року сплачено 10 млрд грн податків, зборів та обов’язкових платежів, що на 9,8 відс. (на 893 млн грн) перевищує факт надходжень відповідного періоду 2023 року. Економіка article Wed, 24 Jul 2024 16:36:31 +0300 Єдиного соціального внеску надійшло 6,2 млрд гривень (зростання на 15,4 відс.).
Зокрема, до державного бюджету спрямовано 5,8 млрд грн, що становить 57,5 відс. загальної суми сплачених податків. Значна частина надходжень забезпечена від сплати податку на доходи фізичних осіб і військового збору – майже 3,2 млрд грн (56,1 відс. надходжень до державного бюджету), податку на додану вартість – 1,3 млрд грн (23,3 відс.), рентних платежів за користування природними ресурсами – 573 млн грн (9,9 відс.) та податку на прибуток – 549 млн грн (9,5 відс.).
До місцевих бюджетів усіх рівнів платниками податків забезпечено 4,3 млрд грн (42,5 відс. в загальній сумі надходжень), в тому числі податку на доходи фізичних осіб – 2,7 млрд грн (63,4 відс. в загальнообласній сумі надходжень до місцевих бюджетів), єдиного податку – 730 млн грн (17,1 відс.), податку на майно – майже 475 млн грн (11,1 відс.). У співставних умовах (з врахуванням внесених до законодавства змін щодо порядку спрямування податку на доходи у вигляді грошового забезпечення військовослужбовців) спостерігається зростання доходів місцевих бюджетів на 19,9 відс. у порівнянні з відповідним періодом 2023 року від збільшення надходжень податку на доходи у вигляді заробітної плати, єдиного податку, податку на майно, рентної плати за користування природними ресурсами, акцизного податку від реалізації підакцизної продукції.
За січень-червень 2024 року найбільшу частку у надходженнях податків, зборів та платежів до Зведеного бюджету Чернігівської області становить сплата суб’єктами господарювання по таких галузях:
- державне управління, оборона, охорона правопорядку, освіта та охорона здоров’я – 34,8 відс.,
- сільське та лісове господарство – 15 відс.,
- переробна промисловість – 10,5 відс.,
- добувна промисловість – 7,5 відс.,
- оптова і роздрібна торгівля, ремонт автотранспортних засобів – 7,1 відс.,
- діяльність у сфері виробництва та розподілення електроенергії, газу та води – 4,9 відс.,
- будівництво – 1,9 відс.
Головне управління ДПС у Чернігівській області дякує платникам податків за належне виконання своїх обов’язків щодо сплати податків до бюджетів та єдиного внеску, навіть за несприятливих умов для ведення бізнесу під час воєнного стану.

          Пресслужба Головного управління  ДПС у Чернігівській області

]]>
єРобота: в Чернігові військовий відкрив чайну «Сьорб» http://monitor.cn.ua/ua/economics/100413 Не кавою єдиною, вирішив Владислав Іванцов і відкрив у Чернігові чайну «Сьорб». Для цього скористався програмою «Грант для ветеранів та членів їхніх сімей» урядового проєкту «єРобота» і отримав понад 450 тис. гривень на започаткування бізнесу. Економіка article Thu, 18 Jul 2024 15:50:45 +0300 Грантових коштів вистачило на придбання обладнання, меблів, товарів для виготовлення продукції, оплату рекламних послуг та частково оренди приміщення.

Владислав – не просто підприємець, а насамперед військовослужбовець. Він добровольцем у перший день повномасштабної війни став на захист рідного міста. Після звільнення Чернігівщини від російських окупантів не покинув службу і продовжує боронити Україну вже на інших рубежах. А чайна для нього – це віддушина, справа, що приносить задоволення і радість, місце, в яке хочеться повертатися, яке заспокоює і відволікає. Атмосфера там затишна і сімейна. Та й як інакше? Адже «Сьорб» - це родинний бізнес. Вести справи Владиславу допомагає його сестра Софія.

За словами підприємця, він хотів створити місце, де б люди змогли відпочити, поспілкуватися, відчути тепло. Тим паче кав’ярні вже давно заполонили місто, а от чайна – це диковинка.  У «Сьорб» можна тихенько посидіти наодинці і цікаво провести час у колі рідних чи друзів. До розваг відвідувачів ігрова приставка, настільні ігри, розмальовки для малюків. На вулиці спека? Охолодитися допоможуть холодні чаї бабл-ті з желейними кульками, всередині яких фруктовий сік. Дощ або холод? Зігрійтеся справжніми ароматними чаями. На вибір: натуральні, листові (чорний, зелений, пуери,  матча), фруктові. Зголодніли? Ось, швидкий і смачний перекус: хот-доги, сендвічі, десерти. Ну, і звісно ж запашна кава.

А ще «Сьорб» для Владислава – це можливість внести вклад у розвиток громади та створити нові робочі місця. Згідно з умовами програми «Грант для ветеранів та членів їхніх сімей» він працевлаштував двох людей.

Інформація про цю грантову програму та подання заяви на отримання гранту тут https://dcz.gov.ua/people/ubd

За консультаціями звертайтеся до регіонального офісу "Зроблено в Україні", який діє на базі Чернігівського обласного центру зайнятості (м. Чернігів, вул. Коцюбинського, 40).

Чернігівський обласний центр зайнятості

 

]]>
Отримати Витяг щодо стану розрахунків з бюджетом платникам стало значно простіше http://monitor.cn.ua/ua/economics/100405 Головне управління ДПС у Чернігівській області повідомляє, що органи ДПС України постійно працюють над удосконаленням процесів обліку платежів та сервісів, які дозволяють платникам зручно користуватися такими процесами за допомогою засобів ІКС «Електронний кабінет платника». Економіка article Thu, 18 Jul 2024 09:57:55 +0300 Зокрема, з 1 травня 2024 року в електронному кабінеті стало доступним отримання Витягу щодо стану розрахунків (далі - Витяг), починаючи з 2013 року за кожний рік окремо та в розрізі податків, зборів, платежів, а також єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. Підставою для отримання Витягу є подання запиту за формою «J/F1300207» в приватній частині електронного кабінету у пункті меню «Заяви, запити для отримання інформації». Зокрема з`явилася можливість отримання Витягу з кваліфікованим електронним підписом посадової особи контролюючого органу.

Станом на 15 липня 2024 року платниками Чернігівської області було отримано 3168 Витягів, з них 1142 з кваліфікованим електронним підписом.

1905 з цих Витягів отримали юридичні особи, а 1263 – фізичні особи-підприємці.

Звертаємо увагу, що отримання Витягу з кваліфікованим електронним підписом можливе лише на 1 число місяця.

 
За повідомленням пресслужби Головного управління  ДПС у Чернігівській області

]]>
єРобота: як переселенка з Бахмута започаткувала власний бізнес у Чернігові http://monitor.cn.ua/ua/economics/100388 Почати життя з нуля непросто, але можливо. У цьому переконуєшся, дізнавшись історію Ольги Люліної – переселенки з Бахмуту, яка в рідному місті мала все: будинок, дачу, роботу, бізнес (піцерію і заклади продажу вуличної їжі), і навіть не думала про те, що це доведеться покинути. Економіка article Tue, 16 Jul 2024 17:02:07 +0300 Та за два роки життя в Чернігові їй вдалося чимало. Ініціативна, енергійна, працьовита, сповнена оптимізму і віри в краще, вона й на новому місці реалізувала свій багаторічний підприємницький досвід. Для розвитку свого бізнесу, крім міжнародних грантових програм, скористалася можливістю отримати мікрогрант за програмою «Власна справа» урядового проєкту «єРобота».

З Бахмута Ольга Люліна виїхала разом з рідними в 2022 році і потрапила в Чернігів. Думала, що зупинилася тут на кілька днів, щоб перепочити і вирішити, що робити далі, але закохалася у зелене, тихе, затишне місто і залишилася. Коли усвідомила, що додому вже не повернеться, бо окупанти зруйнували її рідний Бахмут, вирішила починати все спочатку в Чернігові, і відкрила торік на центральному ринку кіоск фаст-фуду. Страви, які готувала переселенка, навіть звичайна, на перший погляд, шаурма, прийшлися до смаку чернігівцям, і про неї в місті заговорило «сарафанне радіо».

«Наші страви ми готуємо з лавашів, які робимо самі, за моєю власною рецептурою. Таких ви ніде не знайдете», - говорить Ольга Люліна. Найпопулярнішою її стравою-винаходом є олабах, який вона придумала вже у Чернігові, і назвали на честь свого рідного міста. Каже: «З іспанської ола (Hola) – це привіт. Отже, Hola, Бахмут – привіт, Бахмут!» Олабах виготовляється з лавашного тіста, всередину додаються на вибір різні начинки та фірмовий соус. Смажиться на сухій пательні без додавання олії.

Розширити бізнес і відкрити справжній заклад харчування взамін кіоску Ольга вирішила заради дівчат, які працювали у неї в Бахмуті. Вона пообіцяла їм забрати їх знову на роботу. «Тому ризикнула написати бізнес-план і податися на мікрогрант, - розповідає підприємниця. - Я була дуже здивована, коли мою заявку схвалили».

Новий заклад під промовистою назвою «Олабах» вона відкрила навесні цього року на проспекті Левка Лук’яненка. Грантових коштів вистачило на придбання деякого кухонного обладнання та меблів. Також, згідно з умовами програми «Власна справа» Ольга створила робочі місця та працевлаштувала двох людей. Наразі планує збільшити колектив і взяти на роботу ще переселенок. А нині вона завзято працює, майже цілодобово, без вихідних, і вірить, що труднощі тимчасові і їх просто треба пережити.

За консультаціями щодо державних грантових програм звертайтеся до регіонального офісу "Зроблено в Україні", який діє на базі Чернігівського обласного центру зайнятості (м. Чернігів, вул. Коцюбинського, 40).

Чернігівський обласний центр зайнятості

]]>
У Чернігівській області розпочалися жнива http://monitor.cn.ua/ua/economics/100293 Цьогоріч перші комбайни на Чернігівщині вийшли в поле 2 липня – на півтора тижня раніше, ніж минулого року. Економіка article Fri, 05 Jul 2024 11:59:49 +0300 Аграрії розпочали зі збирання озимих ріпаку та ячменю. Зокрема озимого ріпаку зібрали з 0,3 тис. га (1% до прогнозованої площі), намолотивши 0,9 тис. тонн насіння. Рівень урожайності сягає 30 ц/га. Водночас ячменю зібрано з площі 0,1 тис. га (1% до прогнозованих обсягів), намолочено 0,37 тис. тонн зерна. Рівень урожайності – 37 ц/га.

Загалом до збирання, за попередніми даними, передбачено 57,2 тис. га ріпаку та 256 тис. га ранніх зернових і зернобобових культур, із них:

    пшениці озимої та ярої – 199,2 тис. га;
    ячменю озимого та ярого – 18,7 тис. га;
    жита – 8,9 тис. га;
    вівса – 23,2 тис. га;
    гороху – 6 тис. га.

За повідомленням  Департаменту агропромислового розвитку
Чернігівської обласної військової адміністрації.
Фото – ілюстративне

]]>
Як критично важливим підприємствам забронювати своїх працівників: алгоритм дій http://monitor.cn.ua/ua/economics/100279 На час воєнного стану для забезпечення безперебійної роботи органів державної влади та місцевого самоврядування, а також критично важливих підприємств Уряд запровадив систему бронювання. Економіка article Thu, 04 Jul 2024 10:31:09 +0300 Вона дозволяє ключовим працівникам отримати бронювання.

Алгоритм бронювання за списками військовозобов’язаних (Порядок № 76)

I. Для державних органів:

    Подання списків та довідки до Міноборони (або СБУ чи Служби зовнішньої розвідки) для погодження.
    Погоджені списки передаються до Мінекономіки для прийняття рішення про бронювання.
    Мінекономіки перевіряє списки і приймає рішення про бронювання, надсилає його до Міноборони та державного органу.
    Державний орган видає працівнику витяг з наказу Мінекономіки про бронювання і надсилає повідомлення до ТЦК та СП.

II. Для підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності:

    Подання пропозицій щодо визначення підприємства критично важливим до відповідного державного органу.
    Погодження Міноборони списків військовозобов’язаних працівників підприємства.
    Погоджені списки подаються до Мінекономіки для прийняття рішення про бронювання.
    Мінекономіки перевіряє списки і приймає рішення про бронювання, надсилає його до Міноборони та державного органу.
    Підприємство видає працівнику витяг з наказу Мінекономіки про бронювання і надсилає повідомлення до ТЦК та СП.

Алгоритм бронювання через Портал Дія (Порядок № 76)

    Внесення інформації про підприємство через Портал Дія.
    Мінекономіки перевіряє інформацію та формує Єдиний перелік.
    Підприємство подає через Портал Дія список військовозобов’язаних працівників.
    Автоматичне звіряння даних про військовозобов’язаних.
    Автоматичне надання бронювання у разі відповідності даних.
    Формування витягу про бронювання засобами Порталу Дія.

Алгоритм визначення підприємства критично важливим (Порядок № 76)

    Відповідність підприємства не менше ніж трьом критеріям (сума податків, надходжень, стратегічне значення, рівень середньої ЗП, відсутність заборгованості тощо).
    Спрощений порядок для певних підприємств (паливно-енергетичний комплекс, управителі будинків, медіа, міжнародні перевезення).

З постановою КМУ від 5 червня 2024 року № 650 «Деякі питання бронювання військовозобов’язаних під час воєнного стану» можна ознайомитись за посиланням – https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/650-2024-%D0%BF#Text.

Розпорядження начальника Чернігівської обласної військової адміністрації від 03 червня 2024 року № 401 «Про внесення змін до Критеріїв, за якими здійснюється визначення підприємств, організацій і установ Чернігівської області, які мають важливе значення для задоволення потреб територіальних громад в особливий період»

Критерії, за якими здійснюється визначення підприємств, організацій і установ Чернігівської області, які мають важливе значення для задоволення потреб територіальних громад в особливий період

За інформацією Міністерства економіки України




 

]]>
Для кого є робота на Чернігівщині та за скільки за неї платять? http://monitor.cn.ua/ua/economics/100272 Наразі (станом на 3 липня п.р.) в базі Чернігівського обласного центру зайнятості зареєстровано понад 700 вакансій. Економіка article Wed, 03 Jul 2024 15:56:37 +0300  До переліку найзатребуваніших увійшли:
- продавець – 41 вакансія (ЗП до 12 000 грн);
- водій – 30 вакансій (ЗП до 20 000  грн);
- швачка – 27 вакансій (ЗП до 20 000 грн);
- слюсар – 25 вакансій (ЗП до18 000 грн);
- кухар – 22 вакансії (ЗП до 14 000 грн)
- тракторист – 19 вакансій (ЗП до 20 000 грн);
- електромонтер – 19 вакансій (ЗП до 18 000 грн);
- бухгалтер – 18 вакансій (ЗП до 15 000 грн);
- обліковець – 16 вакансій (ЗП до 15 000 грн).

Є робота для  інженерів різної спеціалізації - 25 вакансій, спеціалістів державної служби (місцевого самоврядування) – 10 вакансій, лікарів (13 вакансій) і за неї готові платити до 20 000 грн.

Сталим попитом користуються люди найпростіших професій. Так, для підсобних робітників у базі близько 40 вакансій із зарплатнею до 15 000 грн; для прибиральників –12 вакансій із заробітною платою до 8 000 грн.

Шукайте роботу на Єдиному порталі вакансій https://is.gd/JNwWmK
Також можна оформити підписку на вакансії через чат-боти
у Telegram https://t.me/DCZWorkNowBbot,
у Viberhttps://chats.viber.com/dczworknowbot.

 Пресслужба обласного центру зайнятості


 

]]>
Електроінструменти: надійний помічник будь-якого майстра http://monitor.cn.ua/ua/economics/100256 Такі прилади є аналогом ручних інструментів. Але в дію вони приводяться за допомогою електрики. Це робить їх більш продуктивними, потужними й комфортними в експлуатації. Економіка article Tue, 02 Jul 2024 17:58:59 +0300 Купити електроінструменти в Україні прийнятно як для домашніх майстрів, так і для професіоналів. У гідному асортименті такі прилади представлені на сайті інтернет-магазину компанії Комтрейд. До переваг цих приладів можна віднести відмінну якість при доступній ціні.

Основні види й характеристики електроінструменту з каталогів кращих виробників

На сайті зазначеного вище інтернет-магазину інструменти з електроприводом замовити онлайн можна різноманітних видів. Відразу варто зазначити, що, незалежно від призначення, ці прилади можуть бути акумуляторними й стаціонарними. Перший варіант працює від батареї, що робить його більш мобільним і автономним. А ось другий функціонує виключно від електромережі. Тому його використання обмежене в буквальному сенсі довжиною дроту. Але зате такі прилади набагато потужніші.

Принцип дії 

Обладнання такого типу працює завдяки обертанню, коливанню, тепловій енергії, ударній силі та зворотно-поступальним рухам. Такі характеристики використовуються в різних моделях інструментів окремо або комбіновано.

Конструкція 

Для роботи цього обладнання необхідне електроживлення. Відповідно, будь-який сучасний електроінструмент, купити недорого на comtrade.ua, неодмінно має вимикач. Також, незалежно від типу приладу, він оснащений:

  • регулятором швидкості;

  • обмежувачем потужності;

  • двигуном з електроприводом;

  • ергономічною зручною ручкою;

  • надійним довговічним корпусом;

  • поворотним чи повзунковим перемикачем. 

Топові види 

Вибрати інструменти такого типу можна за різними критеріями. Основний із них — це призначення. Найбільш затребувані в Comtrade такі електроінструменти:

  • Для свердління. Вони можуть працювати обертанням або обертанням з ударом. Здебільшого це дрилі та перфоратори.

  • Для загвинчування. Діють прилади шляхом обертання. Це шуруповерти, викрутки, різьборізні машини.

  • Для пиляння. Такий прилад діє обертанням і зворотно-поступальними рухами. Це ножівки, пилки, лобзики.

  • Для фрезерування. Принцип дії в такому випадку — обертання. До цієї категорії належать фрезерні машини й кромочні фрезери.

  • Для стругання, відрізання і висікання. Працюють прилади за принципом обертання або зворотно-поступальних рухів. Це електрорубанки та ножиці.

Пропонуємо вам у зазначеному вище інтернет-магазині електроінструменти замовити з доставкою по Україні. Ціни на них тут цілком помірні. Це тим більше приємно, оскільки прилади виробляються топовими виробниками зі світовими іменами.

]]>
Безбар'єрність у службі зайнятості: коли простір доступний для всіх http://monitor.cn.ua/ua/economics/100248 Чимало років безбар’єрність асоціювалася у багатьох людей лише з подоланням фізичних перешкод – облаштуванням пандусів і підіймачів. Економіка article Tue, 02 Jul 2024 10:55:47 +0300 Насправді ж, це поняття ширше і стосується, без перебільшення, кожного. Безбар’єрність – це про будь-яку людину, це коли простір доступний для всіх.  Служба зайнятості створює для своїх клієнтів безбар’єрний доступ до всіх своїх послуг.

Щодо фізичної доступності, то, наприклад, всі центри зайнятості, крім сходового, мають ще й безпороговий вхід, до послуг відвідувачів – комп’ютер  вільного доступу з підключенням до Інтернету.

Також служба зайнятості забезпечує своїм клієнтам інформаційну та цифрову безбар’єрність, активно впроваджуючи онлайн послуги. Так, онлайн можна: зареєструватися як безробітний та знятися з реєстрації; подати заявку на отримання ваучера на навчання; бізнес-план та заяву на отримання гранту чи мікрогранту тощо. А ще - скористатися Платформою з профорієнтації та розвитку кар’єри та платформою «Моя професія: консультаційна мережа», які допоможуть обрати або змінити професію, визначити свої здібності та вміння. На «Єдиному порталі вакансій» можна ознайомитися з актуальними пропозиціями роботи, а за допомогою «Єдиного вікна» дізнатися про послуги для соціально вразливих верст населення, зокрема, переселенців, ветеранів війни, людей з інвалідністю, які надаються в певній громаді державними та громадськими організаціями.

Економічній безбар’єрності людини сприяє низка безкоштовних сервісів та послуг служби зайнятості. Серед них: підбір роботи, профорієнтаційні послуги, залучення до суспільно корисних, громадських та інших робіт тимчасового характеру, підвищення кваліфікації, навчання новим спеціальностям та професіям, зокрема шляхом отримання ваучера, гранти на створення або розвиток власної справи тощо.

Про це йдеться на профінформаційних семінарах для внутрішньо переміщених осіб, які проводять фахівці служби. Черговий такий захід відбувся днями в Менському відділі Корюківської філії Чернігівського обласного центру зайнятості.

Про послуги служби зайнятості читайте на  сайті https://chg.dcz.gov.ua/

Є запитання? Звертайтеся на наш канал онлайн-підтримки в Telegram https://t.me/pitrymkaDSZChernigiv

Чернігівський обласний центр зайнятості

]]>
247 ваучерів на навчання видано громадянам http://monitor.cn.ua/ua/economics/100238 Економіка article Mon, 01 Jul 2024 13:55:55 +0300     247 ваучерів видано службою зайнятості для підвищення конкурентоспроможності громадян на ринку праці. Серед обраних професій - кухар, кондитер, електромонтер, швачка, тракторист, штукатур, маляр, токар, верстатник, оператор котельні, водій тролейбуса тощо.

     Подати онлайн заявку на отримання ваучера та дізнатися більше про послугу можна на сайтіДержавної служби зайнятості за посиланням:https://voucher.dcz.gov.ua/
    
     Консультації на каналі онлайн-підтримки в Telegramhttps://t.me/pitrymkaDSZChernigiv



    
 

]]>
«Армія відновлення» на Чернігівщині http://monitor.cn.ua/ua/economics/100236 Урядовий проєкт «Армія відновлення»: Чернігівщина на четвертому місці серед регіонів-лідерів України по кількості виданих направлень на суспільно корисні роботи. Економіка article Mon, 01 Jul 2024 13:35:34 +0300 З початку дії програми видано 16 118 направлень у 54 громадах області. Пʼятірка топових за найбільшою кількістю учасників:Городнянська, Чернігівська, Варвинська, Куликівська та Ічнянська громади.
Детальніше про суспільно корисні роботи читайте на офіційному сайті Державної служби зайнятості: https://is.gd/ofB4d3

Чернігівський обласний центр зайнятості
 

]]>
Світ неперевершених дитячих суконь від Тетяни Клименко http://monitor.cn.ua/ua/economics/100198 Її сукні для дівчаток - це симбіоз унікальності, вишуканості, краси, зручності та високої якості. Економіка article Tue, 25 Jun 2024 12:20:19 +0300 Знайомтеся - Тетяна Клименко, чернігівка, засновниця українського бренду дитячого одягу «By tanyaklymenko». Вона шиє сукні в різних стилях: для урочистих подій, тематичних дитячих свят від святкових пишних до сучасних мінімалістичних моделей, буденний одяг для дівчаток та їх мам в стилі фемілі-лук, а також дівчачі аксесуари, що довершують образ, - обідки, пов'язки, пояски тощо.

За освітою Тетяна - спеціаліст з обліку та аудиту з червоним дипломом, проте за здобутою професією не працювала жодного дня. Її кар’єра в швейній індустрії почалася понад 10 років тому з власного весільного салону і пошиття весільних і святкових суконь. Пішовши «в декрет», вона закрила весільний салон і почала шити дитячі сукні для своїх знайомих, які публікувала в соціальних мережах. У результаті з’явилися перші онлайн-замовлення, і поступово особистий акаунт став основним каналом реклами і збуту.

«Починала я вдома з однією швейною машинкою, але з величезним оптимізмом, натхненням, бажанням працювати і досягти успіху, - розповідає майстриня. - Зараз я - приватна підприємниця і в своїй професійній скарбничці вже маю понад 50 тисяч виконаних замовлень з гарними відгуками з усього світу».

Щоб відкрити своє, поки що невелике, виробництво в Чернігові, вона скористалася програмою «Власна справа» урядового проєку «єРобота». За грантові кошти придбала професійне швейне обладнання для запуску повноцінної роботи швейного цеху. А власні заощадження витратила на оренду приміщення, закупку меблів, тканин, розробку лекал для нових моделей одягу. Тепер Тетяна працює не одна. Вона створила робочі місця і працевлаштувала двох швачок.

«Моя історія – це про наполегливість, віру в себе та вміння перетворювати мрії в реальність, - говорить підприємниця. - Я рада, що можу втілювати в життя бажання інших людей, виконуючи різні замовлення, щоб маленька дівчинка відчувала себе справжньою принцесою на будь-якому святі або в повсякденному житті».

Отже, «By tanyaklymenko» – унікально і зроблено в Україні!

Нагадаємо, урядовий проєкт «єРобота» є складовою політики «Зроблено в Україні» та включає низку грантових програм, спрямованих на стимулювання підприємницької діяльності та створення нових робочих місць. Подати заяву на отримання грантів можна просто зараз на порталі «Дія» https://is.gd/KT7RoW

За консультаціями звертайтеся до регіонального офісу "Зроблено в Україні", який діє на базі Чернігівського обласного центру зайнятості (м. Чернігів, вул. Коцюбинського, 40).

Чернігівський обласний центр зайнятості

]]>
У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області відзначили сумлінних платників податків http://monitor.cn.ua/ua/economics/100152 У податковій службі області відбулось нагородження переможців регіонального етапу Всеукраїнського рейтингу «Сумлінні платники податків - 2023». Економіка article Thu, 13 Jun 2024 17:04:19 +0300 У церемонії нагородження взяли участь виконуюча обов’язки начальника Головного управління ДПС у Чернігівській області Тетяна Рубан та Директор Виконавчої дирекції ТВ ВГО АППУ в Чернігівській області Ірина Ольховик.
Нагадаємо, щорічний Всеукраїнський рейтинг «Сумлінні платники податків» започатковано Всеукраїнською громадською організацією «Асоціація платників податків України» з метою створення сприятливих умов для розвитку взаємовигідної співпраці між державою та бізнесом та відзначення кращих здобутків платників податків.
     Перший етап конкурсу проводиться на регіональному рівні. Підприємства-переможці продемонстрували високі здобутки з дотримання податкової дисципліни, сплати місцевих та державних податків, кількості створених робочих місць та фінансової підтримки  соціальних  програм. Деякі підприємства брали участь у конкурсі та перемагали і у минулі роки.
Цьогоріч, за результатами проведеного засідання рейтингової комісії визнані переможцями Всеукраїнського рейтингу «Сумлінні платники податків - 2023» на обласному (регіональному) рівні 11 підприємств.

«Сумлінний платник податків у аграрній галузі»:
ТОВ  «Гнідинці-Агро»
ПП  «Агропрогрес»
Фермерське господарство  «Бутенко»

«Сумлінний платник податків у будівельній галузі»:
ТОВ  «Житлобудсервіс»
ДП «Укрсівербуд» ЗАТ «ДСК»

«Сумлінний платник податків у торгівельній галузі»:  
ТОВ «Сівер-мед»            
ТОВ «Тандем-агрозапчастина»

«Сумлінний платник податків у промисловій галузі»:
ПАТ «Новгород-Сіверський сирзавод»
ПАТ «Чернігівська швейна фабрика «Елегант»
ТОВ «Датчикове підприємство «Завод Рапід»
Акціонерне Товариство «Будіндустрія».

Вітали переможців та вручали відзнаки виконуюча обов’язки начальника Головного управління ДПС у Чернігівській області Тетяна Рубан та Директор Виконавчої дирекції ТВ ВГО АППУ в Чернігівській області Ірина Ольховик.
Тетяна Рубан побажала учасникам заходу подальших успіхів у веденні бізнесу.  Вона висловилась за тісну співпрацю, за відкритість у стосунках і прозорість у бізнесі, за добровільну сплату податків заради спільної мети – здобуття перемоги, розбудови міцної і багатої України.

Пресслужба Головного управління  ДПС у Чернігівській області
 

]]>
Безбар’єрність – це коли зручно всім без винятку! http://monitor.cn.ua/ua/economics/100147 А ще – це коли в суспільстві створені такі умови, які дозволяють кожній людині, незалежно від віку, статі, сімейного стану, фізичних можливостей, соціальної групи тощо,реалізовувати свої права повною мірою. Економіка article Thu, 13 Jun 2024 13:39:27 +0300  Одним із фундаментальних прав людини є право на працю, і служба зайнятості всіляко сприяє його реалізації. Не залишаються поза її увагою і внутрішньо переміщені особи.
Всі шукачі роботи, які змінили місце проживання внаслідок російської воєнної агресії, можуть скористатися її послугами. Адаптуватися на сучасному ринку праці та працевлаштуватись допоможе низка безкоштовних сервісів та послуг, серед них: підбір роботи, профорієнтаційні послуги, залучення до суспільно корисних, громадських та інших робіт тимчасового характеру, підвищення кваліфікації, навчання новим спеціальностям та професіям, зокрема шляхом отримання ваучера, гранти на створення або розвиток власної справи тощо. До речі, для того, щоб скористатися деякими послугами, не обов’язково реєструватися в службі зайнятості безробітним.
Про це йдеться на профінформаційних семінарах для внутрішньо переміщених осіб, які проводять фахівці служби. Черговий такий захід відбувся днями в Прилуцькій філії Чернігівського обласного центру зайнятості.
Про послугислужбизайнятості читайте на сайті
Є запитання? Звертайтеся на наш канал онлайн-підтримки в Telegram
 

Чернігівськийобласний центр зайнятості
 

]]>
Мовою цифр. Чернігівський обласний центр зайнятості. http://monitor.cn.ua/ua/economics/100131 Протягом січня-травня 2024 року на Чернігівщині Економіка article Wed, 12 Jun 2024 12:37:30 +0300 -    8 808 безробітних перебували на обліку та отримували послуги служби зайнятості;
-    2 029 безробітних працевлаштовано;
-    414безробітних скеровано на професійне навчання;
-    65направлень видано безробітним для участі у громадських та інших роботах тимчасового характеру;
-    6 004направлень видано безробітним на суспільно корисні роботи;
-    235 ваучерів на навчання видано громадянам, не зареєстрованим у службі зайнятості, для підвищення конкурентоспроможності на ринку праці;
-    65 позитивних рішень прийнято за грантовою програмою «Власна справа» та5 – за програмою «Грант для ветеранів та членів їхніх сімей» урядового проєкту «єРобота»;
Станом на 1 червня 2024 року в області налічувалося 4,9 тис. офіційних безробітних, яким служба зайнятості могла запропонувати 799вакансій. Тобто, на кожне вільне робоче місце – черга з 6 осіб.

Обласний центр зайнятості
Консультації на каналі онлайн-підтримки в Telegram
 

]]>
«єРобота» на Чернігівщині: грантові програми для бізнесу від служби зайнятості http://monitor.cn.ua/ua/economics/100110 З початку дії програми "Власна справа" урядового проєкту "єРобота" Державною службою зайнятості прийнято 325 позитивних рішень про надання мікрогрантів жителям області на загальну суму 77,6 млн грн. Економіка article Tue, 11 Jun 2024 11:29:21 +0300  Схвалені бізнес-проєкти передбачають створення понад 730 нових робочих місць.
Також визначено 11 переможців за програмою «Грант для ветеранів та членів їхніх сімей» на загальну суму майже 3,5 млн грн. А це ще додатково 20 нових робочих місць.
Інформація про програму "Власна справа" та як податися на мікрогрант
Про програму «Грант для ветеранів та членів їхніх сімей» читайте
 

Чернігівський обласний центр зайнятості
 

]]>
Грантова програма від МОМ для мікро- та малих бізнесів: як стати учасником http://monitor.cn.ua/ua/economics/100103 Грантова програма від Міжнародної організації з міграції (МОМ), яка допоможе відновлюватися та розвиватися мікро- та малому бізнесу, а також створення Ради розвитку громад. Економіка article Mon, 10 Jun 2024 17:16:09 +0300  У Чернігівській міській раді 7 червня відбулась зустріч із представниками МОМ, участь в якій взяв в.о. міського голови Чернігова Олександр Ломако, депутати та представники структурних підрозділів Чернігівради, ветерани війни, керівники громадських організацій та підприємці.

Однією з ключових тем стало обговорення створення Ради розвитку громади, метою якої є розробка плану соціально-економічного розвитку, сприяння у взаємодії з донорами та міжнародними організаціями, залучення додаткових коштів у громаду, а також створення економічного хабу.

 – Вдячний Міжнародній організації з міграції в Україні за ініціативу створення у Чернігові Ради для підприємців. Це важливо, зважаючи на умови, в яких знаходиться зараз наше місто.  Вся робота, яка є в місті, це про завтрашній день, це стратегічний розвиток міста та про його перспективи. Для мене всі, хто тут залишився, продовжує працювати, платити заробітні плати й податки – справжні герої. Захоплююсь нашими підприємцями та їхньою стійкістю, – сказав під час зустрічі в.о. очільника міста.

Для міста наразі у пріоритеті допомога Збройним Силам України, водночас і створення Ради розвитку громади  –  також важливий крок.

– Вважаю, що це синергія, яку ми готові чути та підтримувати, оскільки розуміємо що все, що ми робимо, а це підтримка наших воїнів, відновлення міста від руйнувань, реабілітація наших Захисників та Захисниць, створення умов комфортних для містян – дуже важливо. Тобто безпека, світло, тепло, інфраструктура, повернення людей у місто – для нас це головні пріоритети, – підкреслив Олександр Ломако.
 

Грантова програма від МОМ для підприємців

Під час зустрічі представники МОМ в Україні запропонували підприємцям міста взяти участь у грантовій програмі. Основна мета – підтримка економіки України шляхом відновлення робочих місць та виробництва, а також задоволення попиту населення на критично важливі товари та послуги.

Грантові кошти можна витратити на ремонт пошкоджених приміщень, купівлю обладнання, професійне навчання для персоналу тощо, розповіли представники МОМ.

 Бізнес може отримати таку фіндопомогу:

    мікро (до 7 тис. євро),
    малі (до 20 тис. євро),
    стартап (до 15 тис. євро).

Для участі в проєкті підприємцям потрібно подати заявку до 23 червня, заповнивши відповідну онлайн-форму. Детальну інформацію щодо вимог і розподілу грантів ви можете знайти за посиланням.

Довідково. Представництво МОМ в Україні надає допомогу внутрішньо переміщеним особам (ВПО) та особам, які постраждали від війни. З початку повномасштабної війни в Україні МОМ переорієнтувала свої програми та проєкти та з лютого 2022 року по березень 2023 року охопила близько трьох мільйонів людей гуманітарною підтримкою, яка включає надання непродовольчих товарів та предметів гігієни; водопостачання, санітарія та гігієна; багатоцільова готівка; невідкладна медична та психічна підтримка та психосоціальна підтримка; допомога центрам колективного проживання; захист та інші види підтримки.
 


Пресслужба Чернігівської міської ради

]]>
Бюджети Чернігівщини у травні 2024 року отримали 1,9 мільярди гривень податків http://monitor.cn.ua/ua/economics/100079 Головне управління ДПС у Чернігівській області висловлює вдячність платникам податків за сумлінну сплату податків та підтримання економічної безпеки нашої держави, забезпечення коштами Збройних Сил України, бюджетної сфери, соціальних виплат та відновлення інфраструктури. Економіка article Fri, 07 Jun 2024 15:47:23 +0300 Так, у травні 2024 року до бюджетів усіх рівнів Чернігівської області юридичними та фізичними особами сплачено 1,9 млрд грн податків та зборів.
Значну частину сплачених сум спрямовано до державного бюджету (60,3 відс.) – 1146,1 млн гривень. Доходи Загального фонду державного бюджету склали 871,8 млн грн та збільшились порівняно з минулорічними на 29,1 відс. (+196,4 млн грн), в основному за рахунок збільшення надходжень по податку та збору на доходи фізичних осіб – на 15,0 відс (+38,4 млн грн), податку на прибуток – на 42,1 відс. (+66,3 млн грн) та податку на додану вартість – на 59,0 відс. (+91,1 млн грн). До спеціального фонду державного бюджету надійшло у травні 2024 року 274,4 млн грн (у тому числі податку з грошового забезпечення та грошових винагород військовослужбовців – 271,2 млн грн).
До місцевих бюджетів усіх рівнів сплачено 753,2 млн грн податків та зборів (39,7 відс. в загальнообласній сумі). Минулорічний рівень перевищено  по податку на доходи із заробітної плати найманих працівників, з доходів інших ніж зарплата (в т.ч. від оренди паїв) та від річного декларування фізосіб  разом – на 23,4 відс. (+89,6 млн грн), по єдиному податку – на 49,3 відс. (+40,3 млн грн), по податку на майно – на 4,8 відс. (+3,7 млн грн), по податку на прибуток –  на 43,2 відс. (+7,6 млн грн).
Крім податків, платники Чернігівщини у травні 2024 року спрямували до державних фондів 1,1 млрд гривень єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, що на 15,6 відс. або на 144,9 млн грн більше за минулорічний факт.

          Пресслужба Головного управління  ДПС у Чернігівській області





 

]]>
Безбар’єрність для всіх: послуги служби зайнятості учасникам бойових дій http://monitor.cn.ua/ua/economics/100075 Про те, як служба зайнятості допомагає захисникам і членам їх родин, йдеться на семінарах для військовослужбовців та учасників бойових дій. Економіка article Fri, 07 Jun 2024 12:57:48 +0300 Черговий такий захід відбувся в Ніжинській центральній міській лікарні ім. Галицького, щоб поінформувати військових, які нині тамна реабілітації і не можуть прийти до центру зайнятості.
Отже, ветеранам війни служба зайнятості пропонує низку послуг, аби допомогти скоріше реінтегруватися в мирне життя і повернутися до трудової діяльності. Щоб скористатися деякими з них, навіть не обов’язково приходити і реєструватися в службі зайнятості. Наприклад, роботу можна шукати самостійно, скориставшись  онлайн сервісами, зокрема Єдиним порталом вакансій, чат-ботами у Telegram та Viber
Громадяни, які мають професійно-технічну чи вищу освіту, не зареєстровані у службі зайнятості як безробітні, можуть безоплатно отримати ваучер на навчання та підвищити свій професійний рівень. Ваучери видаються окремим категоріям громадян, зокрема і учасникам бойових дій, за затвердженим Мінекономіки переліком, який налічує 124 професії та спеціальності. За ваучером можна здобути як робітничу професію, так і вищу освіту або підвищити кваліфікацію. Подати заявку та дізнатися детальніше про цю послугу можна онлайнна сайті Державної служби зайнятості.
У бажаючих відкрити власну справу чи розвивати існуючій бізнес є можливість скористатися грантовими програмами. У рамках реалізації урядового проєкту «єРобота» служба зайнятості супроводжує дві з них «Власна справа» та «Грант для ветеранів та членів їхніх сімей».
Для учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни діє програма безкоштовної професійно-технічної освіти. Навчання проводиться за кошти Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття у Центрах професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості.
За додатковою інформацією та послугами фахівці служби зайнятості радять звертатися до будь-якого підрозділу Чернігівського обласного центру зайнятості.
Консультації можна отримати на нашому каналі онлайн-підтримки в Telegram
Чернігівський обласний центр зайнятості
 

]]>
В області завершено весняну посівну кампанію http://monitor.cn.ua/ua/economics/100053 Аграрії Чернігівської області цьогоріч засіяли ярими зерновими та зернобобовими культурами 486,6 тис. га, ще 348,3 тис. га земель – технічними. Економіка article Wed, 05 Jun 2024 15:51:45 +0300 Зокрема:

    кукурудзою – 400 тис. га;
    вівсом – 23,2 тис. га;
    ячменем – 16,6 тис. га;
    пшеницею – 12,4 тис. га;
    горохом – 6 тис. га;
    гречкою – 11 тис. га;
    просом – 12 тис. га;
    іншими зерновими та зернобобовими – 5,4 тис. га;
    соняшником – 242,4 тис. га;
    соєю – 87,0 тис. га;
    ярим ріпаком – 4,2 тис. га;
    цукровим буряком – 5,8 тис. га;
    іншими технічними – 8,9 тис. га.

Крім того, посаджено 68 тис. га картоплі, посіяно 11,5 тис. га овочів та 0,6 тис. га – баштанних.

У 2024 році загальна посівна площа в області, за оперативною інформацією, становить  1,25 млн га.

За повідомленням Департаменту агропромислового розвитку
Чернігівської обласної державної адміністрації





 

]]>
Прикордонна Чернігівщина: утричі більше дотацій, ніж до великої війни http://monitor.cn.ua/ua/economics/100044 У 2023 році громади Чернігівщини отримали у 2,7 разу більше базових дотацій, ніж у 2021 році. Найбільше коштів дісталося деокупованим громадам, які зазнали критичних руйнувань. У 2024 році третина громад отримають додаткові дотації на здійснення повноважень місцевої влади на деокупованих територіях. Економіка article Tue, 04 Jun 2024 15:12:20 +0300 Чернігівщина – третя за площею область в Україні. Це регіон з потужним економічним, природним і туристичним потенціалами.

З початку великої війни всі громади Чернігівщини перебували в зоні боїв або в окупації. Було пошкоджено близько 13 тис об’єктів соціальної та критичної інфраструктури, житлового фонду, 60 промислових підприємств.

Найбільших руйнувань зазнали підприємства машинобудування, легкої та харчової промисловості. Зруйновані Чернігівський автозавод та Чернігівський ковальський завод, компанії “Український кардан”, “Пласт-бокс Україна”, “Спорттехніка”, “Сівертекс”, ТАН, “Ютекс”, “Верес”, “Бірвіль”. Через мінування тисяч гектарів землі посівні площі у 2022 році скоротилися до 70%.

6 квітня 2022 року українська армія звільнила Чернігівщину. Після деокупації почалося соціально-економічне відновлення області. Частково або повністю відновили роботу понад 95% промислових підприємств, повернувся бізнес, активізувалися торгівля та інвестиційна діяльність.

Водночас економіка регіону не досягла рівня довоєнних обсягів виробництва. Чернігівщина має понад 450 км кордону з рф та Білоруссю і прикордонні громади постійно перебувають під обстрілами. Небезпека не дозволяє повноцінно вести бізнес, відновити торгівлю та налагодити логістику.

Для підтримки громад з меншими доходами держава використовує так зване горизонтальне вирівнювання на основі значення індексу податкоспроможності відповідного бюджету (стаття 99 Бюджетного кодексу).

Якщо індекс податкоспроможності менше 0,9, місцеві бюджети отримують базову дотацію (80% суми, необхідної для досягнення показника 0,9); вище 1,1 – до держбюджету передається реверсна дотація (50% суми, що перевищує значення індексу 1,1), яка є джерелом фінансування базової дотації. Якщо ж індекс 0,9-1,1, така громада не віддає державі гроші і не отримує їх з бюджету.

У 2023 році понад 80% громад Чернігівщини отримали базові дотації з держбюджету. Найбільше базових дотацій отримали Городнянська, Менська, Носівська, а також Сосницька селищна та Сухополов’янська сільська громади. Загалом на них припадає чверть усіх базових дотацій області.

Усі п’ять громад з 24 лютого по 3 квітня 2022 року були окуповані російськими військами та зазнали суттєвих руйнувань.

Одним з важливих показників оцінки є рівень дотаційності бюджету. Показник розраховується як співвідношення обсягу базової чи реверсної дотацій до загальної суми доходів загального фонду бюджету територіальної громади з дотаціями, але без урахування субвенцій з державного бюджету.

Показник відображає рівень залежності територіальної громади від дотаційних ресурсів державного бюджету. Якщо він становить 30-50%, то громада має низький рівень фінансової спроможності, якщо понад 50% – критичний.

За підрахунками руху “Чесно”, на Чернігівщині лише дві громади мали низький рівень фінансової спроможності – Височанська сільська та Березнянська селищна громади. Порівняно із середніми показниками інших деокупованих регіонів у 2023 році громади Чернігівщини мали вищий рівень фінансової стійкості, незважаючи на значні руйнування та падіння економічної активності.

У 2023 році громади регіону переказали до державного бюджету 396 млн грн реверсних дотацій. Найбільше коштів переказали Чернігівська, Прилуцька, Остерська міські громади, Деснянська та Гончарівська селищні ради.

Водночас у 2024 році третина громад отримають додаткові дотації, передбачені на здійснення повноважень місцевої влади на деокупованих територіях. Найбільше отримають Гончарівська селищна громада (43,6 млн грн), Деснянська селищна (19 млн грн) та Семенівська міська (14,4 млн грн) громади.

Велика війна суттєво послабила фінансову спроможність громад Чернігівщини. Після деокупації регіону економіка почала відновлюватися, проте більшість суб’єктів господарювання не досягли рівня довоєнних обсягів виробництва.

Через спільний кордон з рф та Білоруссю Чернігівщина змушена розбудовувати соціально-економічний потенціал в умовах невизначеності. Безпекова ситуація особливо складна в прикордонних громадах, які обстрілює ворог. Ще одним фактором зменшення бюджетів громад стало вилучення “військового” ПДФО.

Катерина Березюк для "Економічної Правди"

]]>
Доходи та витрати Чернігова: виконком схвалив Звіт про виконання бюджету за І квартал 2024 року http://monitor.cn.ua/ua/economics/99994 Звіт про виконання бюджету Чернігівської міської територіальної громади за І квартал 2024 року представила начальниця фінансового управління міськради Олена Лисенко на засіданні виконавчого комітету міської ради 21 травня. Економіка article Mon, 27 May 2024 13:25:27 +0300 Надалі документ виноситиметься на розгляд та затвердження Чернігівською міською радою, засідання якої відбудеться 28 травня.

Доходи бюджету Чернігівської міської територіальної громади

Загальний обсяг доходів бюджету за І квартал поточного року – 866,3 млн грн, що майже на 4% менше у порівнянні з минулим роком, у зв'язку з вилученням «військового ПДФО» і спрямуванням його у державний бюджет.

Власні доходи загального фонду наразі складають майже 683 млн грн, що на 34 млн грн (або майже 5%) менше у порівнянні з таким же періодом минулого року, повідомила Олена Лисенко.

Питома вага ПДФО у структурі власних надходжень бюджету Чернігівської міської територіальної громади також зменшилася й наразі складає 52%. Як і в попередні роки, це більша частка надходжень бюджету, проте вона значно зменшилася.

По місцевим податкам і зборам питома вага збільшилася – 33% (або понад 225 млн грн) у власних надходженнях. Надходження місцевих податків, у порівнянні з минулим роком, збільшилися майже на 78 млн грн, або 53%. Зокрема, єдиний податок складає 156,3 млн грн, або майже 70% (збільшення відбулось на 60,6 млн грн, або 63,4%); плата за землю – 60,6 млн грн, або майже 27% (збільшення майже на 16 млн грн, або понад 35%).

У частині надходжень до спеціального фонду надходження зменшилися майже на 25% у порівнянні з минулим роком. Зокрема, по власним надходженням надійшли менші суми, оскільки у І кварталі місто отримало менше грантових коштів та благодійної допомоги, зокрема, для закладів освіти. Також надійшли менші обсяги по напрямку відновлення інфраструктури міста, пояснила начальниця фінуправління міськради.

 
Видатки бюджету Чернігівської міської територіальної громади

Видаткова частина бюджету Чернігівської міської територіальної громади в цілому склала майже 657 млн грн. У порівнянні з минулим роком, виконання бюджету мінус 3% відповідно до дохідної частини. Як і раніше, соціально-культурна сфера є найбільш фінансово затратною – майже 73%. При цьому сфера ЖКГ зменшила свій відсоток до 12% (минулого року було майже 19%).

 У структурі виконання видатків бюджету Чернігівської міської територіальної громади за економічною суттю, зокрема: майже половина – оплата праці з нарахуваннями (понад 313 млн грн), до 16,4% збільшилася плата за комунальні послуги та енергоносії (107,9 млн грн) через підвищення тарифів. Проти цього, капітальні видатки значно зменшилися – майже 9% (57,5 млн грн).


Загальний обсяг видатків на галузь «Освіта» вцілому складає 370,2 млн грн.

З них: майже 63%, або 232 млн грн – заробітна плата; майже 21%, або понад 76 млн грн – енергоносії; капітальні видатки –  3,3%, або 12,4 млн грн.

На галузь «Охорона здоров’я» витрачено майже 29 млн грн.

З них: оплата комунальних послуг та енергоносіїв – майже 73%, або майже 21 млн грн; капітальні ремонти – 10,5%, або 3 млн грн (в т.ч. ремонт реабілітаційного відділення 3-ї міської лікарні – 1,7 млн грн).
 
По галузі «Культура і мистецтво» спрямовано майже 29 млн грн. У порівнянні з минулим роком зростання відбулося через збільшення заробітної плати та комунальних послуг.

Видатки по галузі «Фізична культура, спорт та молодь» за І квартал 2024 року – 12,4 млн грн.

 Видатки на житлово-комунальне господарство склали майже 77 млн грн, що майже на 40%, або 49 млн грн менше за видатки у такий же період 2023 року.

Загалом на благоустрій міста спрямовано майже 48 млн грн. Капітальні видатки на благоустрій міста протягом І кварталу поточного року не здійснювались.

 На підтримку транспортної галузі в цілому спрямовано 26,3 млн грн: фінансова підтримка комунального підприємства «Чернігівське тролейбусне управління» – 8,6 млн грн, здійснення оплати перевізникам за надані транспортні послуги – 17,7 млн грн.

Зменшення, у порівнянні з І кварталом 2023 року – у 1,7 разів, або на 18,8 млн грн.

 У І кварталі поточного року продовжилось виконання цільових міських програм, на які загалом спрямовано 52,6 млн грн.

У межах Програми шефської допомоги військовим частинам ЗСУ, Нацгвардії та Державної спецслужби транспорту та прикордонної служби – 6,4 млн грн, на підготовку територіальної оборони та населення до участі у русі національного спротиву – 10,6 млн грн; на соціальну підтримку населення, постраждалого внаслідок російської військової агресії – 3,1 млн грн.

Пресслужба Чернігівської міської ради
 

]]>
Право на бізнес: від ідеї до прибутку http://monitor.cn.ua/ua/economics/99990 Як служба зайнятості допомагає бажаючим відкрити власну праву, а діючим підприємцям та керівникам підприємств розвивати свій бізнес, розповіла директорка Чернігівського обласного центру зайнятості Людмила Ключник під час чергового тренінгу програми «Право на бізнес: від ідеї до прибутку». Економіка article Mon, 27 May 2024 10:24:13 +0300 За її словами, служба зайнятості супроводжує дві грантові програми «Власна справа» та «Грант для ветеранів та членів їхніх сімей» урядового проєкту «єРобота», які сприяють започаткуванню та розвитку бізнесу. Перша з них передбачає надання мікрогранту від 50 до 250 тис. грн. За другою - учасники бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни можуть отримати гранти на бізнес до 1 млн грн, а члени їх сімей – до 500 тис. грн. Обов’язковою умовою для грантоотримувачів є створення нових робочих місць в залежності від суми фінансової підтримки.

Крім того, в Чернігові на базі обласного центру зайнятості діє регіональний офіс «Зроблено в Україні» для підтримки малого та мікробізнесу регіону. Там можна отримати інформацію щодо державних програм підтримки бізнесу, допомогу з оформленням документів, зокрема зі створенням бізнес-плану, консультації щодо подачі заявок на гранти або кредити та інших послуг служби зайнятості для бізнесу.

«Після започаткування власної справи наші клієнти можуть скористатися послугами служби зайнятості вже в якості роботодавців, - сказала Людмила Ключник. – Наші фахівці допоможуть підібрати кадри, в тому числі й шляхом організації професійної підготовки за кошти Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. Запропонують низку компенсаційних програм, зокрема за працевлаштування окремих категорій безробітних, внутрішньо переміщених осіб, безробітних на нові робочі місця, за облаштування робочих місць для людей з інвалідністю».

До речі, навчальна програма «Право на бізнес: від ідеї до прибутку» реалізується Благодійним фондом «Право на захист» у межах проєкту «Сила: Житло, захист і засоби для існування людям, які повернулися додому», що реалізовується за підтримки Українського гуманітарного фонду (UHF).

Чернігівський обласний центр зайнятості

]]>
У січні-квітні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 2,8 мільярди гривень податків та зборів http://monitor.cn.ua/ua/economics/99959 У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-квітень 2024 року надійшло 2,8 млрд грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми в обласний бюджет спрямовано 0,4 млрд грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад. Економіка article Wed, 22 May 2024 10:24:57 +0300 Найбільшу частку у загальній сумі (60,7 відс.) займає податок на доходи фізичних осіб, якого сплачено 1,7 млрд гривень.
Єдиного податку на підприємницьку діяльність надійшло 558 млн грн (19,7 відс. загальної суми надходжень до місцевих бюджетів).
Податку на майно (за земельні ділянки, нерухомість, транспорт) сплачено 317 млн грн (11,2 відс. доходів місцевих бюджетів).
Акцизного податку від реалізації підакцизної продукції та акцизного податку на пальне надійшло 107 млн грн (3,8 відс.).
Частка решти податків і зборів у загальній сумі становить 4,6 відс.: податку на прибуток сплачено 51 млн грн, рентної плати за користування природними ресурсами – 64 млн грн, екологічного податку – 4 млн гривень.  
П’яту частину надходжень до місцевих бюджетів області від сплати податків забезпечено платниками, що відносяться до сфери сільського господарства (20,5 відс. загальної суми або 580 млн грн). Також значні суми сплатили установи сфери державного управління, освіти та охорони здоров’я  (19,5 відс. або 554 млн грн), промислові підприємства (16,2 відс. або 459 млн грн). Від громадян надійшло 536 млн грн податків з підприємницької діяльності, плати за майно, податку на доходи (18,9 відс. загальної суми надходжень).
Галузь торгівлі та громадського харчування поповнила бюджети на 257 млн грн (9,1 відс. доходів місцевих бюджетів), транспорту – на 117 млн грн (4,1 відс.), лісового господарства – на 70 млн грн (2,5 відс.), будівництва – на 38 млн грн (1,4 відс.).
 

 

   Пресслужба Головного управління  ДПС у Чернігівській області
 

]]>
Міністр економіки Латвії: Зі мною на Чернігівщину приїхали представники бізнесу, які готові розглядити варіанти партнерства http://monitor.cn.ua/ua/economics/99951 Про це Вікторс Валайніс повідомив сьогодні під час спілкування з начальником Чернігівської ОВА В’ячеславом Чаусом. Економіка article Tue, 21 May 2024 09:02:24 +0300     «Те, що місцевий бізнес відновлюється і ніхто не релокувався, це чудовий факт. Це сигнал для бізнесу Латвії про те, що з бізнесом Чернігівщини можна планувати співпрацю. До того ж, бізнес області присутній на ринку ЄС і ми могли б розглядати партнерство і щодо експортних позицій», - зауважив урядовець.
Як зазначив В’ячеслав Чаус, партнерські стосунки між Латвією та Чернігівщиною зав’язалися ще до повномасштабного вторгнення, а війна їх лише зміцнила, хоч і змінила вектор.
    «Сьогодні складно назвати сферу, де б латвійські партнери не підставили плече. Енергетика, відбудова, освіта, медицина… Цей перелік невичерпний. Та все ж, хотілося б мати не лише проєкти підтримки області, а й партнерства, про які ми говорили на форумі ще у 2021 році», - наголосив В’ячеслав Чаус.
Наразі важливо завершити відбудову семи будинків в Ягідному. Латвія вже звела самі будівлі, на стадії узгодження внутрішні роботи.
Окрім того, на порядку денному латвійської делегації вивчення нового напрямку взаємодії – протимінна діяльність.
    «Розмінування для України – не заради розмінування, а заради відновлення. Власне тому питання розмінування, як стратегічного напряму, у віданні Мінекономіки», - роз’яснює заступник Міністра економіки України Ігор Безкаравайний. – Для Чернігівщини дуже актуальним є розмінування сільгоспугідь та підводне розмінування».

Мова йшла і про зміцнення співпраці щодо підтримки дітей прикордоння, зокрема в аспекті організації оздоровлення та відпочинку. На закріплення цих намірів був підписаний відповідний меморандум.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації
 

]]>
Платники Чернігівщини у січні-квітні 2024 року сплатили 10,4 млрд гривень податків, зборів та єдиного внеску http://monitor.cn.ua/ua/economics/99947 У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до бюджетів усіх рівнів Чернігівської області платниками податків у січні-квітні 2024 року сплачено 6,5 млрд грн податків, зборів та обов’язкових платежів, що на 6,5 відс. (на 400 млн грн) перевищує факт надходжень відповідного періоду 2023 року Економіка article Mon, 20 May 2024 14:40:00 +0300 . Єдиного соціального внеску надійшло 3,9 млрд гривень (зростання на 13 відс.).
Зокрема, до державного бюджету спрямовано 3,7 млрд грн, що становить 56,6 відс. загальної суми сплачених податків. Значна частина надходжень забезпечена від сплати податку на доходи фізичних осіб і військового збору – майже 2,0 млрд грн (55 відс. надходжень до державного бюджету), податку на додану вартість – 898 млн грн (24,3 відс.), рентних платежів за користування природними ресурсами – 396 млн грн (10,7 відс.) та податку на прибуток – 321 млн грн (8,7 відс.).
До місцевих бюджетів усіх рівнів платниками податків забезпечено 2,8 млрд грн (43,4 відс. в загальній сумі надходжень), в тому числі податку на доходи фізичних осіб – 1,7 млрд грн (60,7 відс. в загальнообласній сумі надходжень до місцевих бюджетів), єдиного податку – 558 млн грн (19,7 відс.), податку на майно – майже 317 млн грн (11,2 відс.). У співставних умовах (з врахуванням внесених до законодавства змін щодо порядку спрямування податку на доходи у вигляді грошового забезпечення військовослужбовців) спостерігається зростання доходів місцевих бюджетів на 20,2 відс. у порівнянні з відповідним періодом 2023 року від збільшення надходжень податку на доходи у вигляді заробітної плати, єдиного податку, рентної плати за користування природними ресурсами, акцизного податку від реалізації підакцизної продукції.
За січень-квітень 2024 року найбільшу частку у надходженнях податків, зборів та платежів до Зведеного бюджету Чернігівської області становить сплата суб’єктами господарювання по таких галузях:
- державне управління, оборона, охорона правопорядку, освіта та охорона здоров’я – 32,8 відс.,
- сільське та лісове господарство – 16,4 відс.,
- переробна промисловість – 10 відс.,
- добувна промисловість – 7,8 відс.,
- оптова і роздрібна торгівля, ремонт автотранспортних засобів – 7,2 відс.,
- діяльність у сфері виробництва та розподілення електроенергії, газу та води – 4,5 відс.,
- будівництво – 1,9 відс.
Головне управління ДПС у Чернігівській області дякує платникам податків за належне виконання своїх обов’язків щодо сплати податків до бюджетів та єдиного внеску, навіть за несприятливих умов для ведення бізнесу під час воєнного стану.

          Пресслужба Головного управління  ДПС у Чернігівській області

 

]]>
97% роботодавців декларують, що готові взяти ветеранів на роботу http://monitor.cn.ua/ua/economics/99931 Для 39,4% ветеранів, чинних та майбутніх, одна з головних проблем у цивільному житті — труднощі з пошуком роботи. Економіка article Thu, 16 May 2024 10:50:11 +0300 Такі дані оприлюднила Руслана Величко-Трифонюк, керівниця Українського ветеранського фонду, під час форуму «Підприємництво без бар'єрів: діалог держави, бізнесу та громадськості», який організував Центр підтримки підприємців Дія.Бізнес у Бучі, 14 травня. 

На заході представники державних інституцій, соціально свідомого бізнесу та неурядових організацій обговорили перешкоди та можливості для працевлаштування ветеранів, щоб синхронізувати свої напрацювання щодо створення можливостей для ведення безбар'єрного підприємництва в Україні.

Головна тема обговорення — створення можливостей для ведення безбарʼєрного підприємництва в Україні, зокрема через впровадження профільних урядових програм, спрямованих на працевлаштування ветеранів, людей з інвалідністю, внутрішньо переміщених осіб.

“Суспільство має подумати, яким чином може забезпечити працевлаштування ветеранів. Якщо мета бізнесу сьогодні — заробити кошти, то мета держави сьогодні — вижити і захистити себе та своїх громадян. Тому коли я чую про податкові преференції для бізнесу, то пропоную поговорити про це пізніше, коли ми пройдемо цю війну й економічно виростемо. Тому що інакше ми не матимемо чим платити зарплати для військових. І це правда, адже у нас обмежені ресурси”, — каже Руслана Величко-Трифонюк, виконуюча обов’язки виконавчого директора Українського ветеранського фонду.

Вона також зазначила, що наразі існує великий розрив між декларативними намірами та реальністю, з якого зіштовхуються ветерани.

97% роботодавців декларують, що готові взяти ветеранів на роботу. Це результати опитування, яке ми проводили разом із групою “Рейтинг”. Водночас 30% ветеранів шукають роботу. Як можна поєднати ці дані? Це ніби два паралельні світи. У серпні минулого разом із Work.ua, Lobby X ми зверталися до роботодавців, проводили кількісний і якісний аналіз. І зʼясували, що тільки 18% із опитаних роботодавців мають принаймні якийсь онбордінг для ветеранів. Ще один висновок — працівники не сприймають ветеранів, тож треба працювати не лише з ветеранами, а й з працівниками. Тобто це має бути єдиний механізм”, — підкреслила посадовиця. 

Головні тези, які також озвучила спікерка Руслана Величко-Трифонюк:

  • Ми маємо жити реальністю, розуміти, що в країні війна уже 10 років. Сьогодні цією реальністю живуть лише сімʼї ветеранів.

  • Бізнесу вигідно наймати ветеранів: їх завтра не мобілізують. Тому пропоную дивитися з позиції бізнесу. Ветерани — це попит, і бізнес має це використовувати.

  • Про перешкоди, з якими можуть зіткнутися ветерани, повертаючись до цивільного життя: “63,61% теперішніх військових говорять про проблеми з фізичним здоровʼям, нерозуміння з боку суспільства — 63,32%. Це ненормальна ситуація. Тому варто вже починати щось робити. Тому що це і про виживання бізнесу: не буде їх — не буде вас”.

Як приклад якісного й комплексного підходу від бізнесу, посадовиця розповіла про спільний проєкт з Укренерго — програму “Разом”, спрямовану на навчання та працевлаштування ветеранів та членів їхніх родин.

Окрім того, під час форуму організатори також виділили наступні важливі завдання: 

  • ознайомити бізнес з урядовими програмами з працевлаштування та підтримки ветеранів, людей з інвалідністю та ВПО 

  • обговорити виклики та можливості безбар'єрності на ринку праці

  • перейняти досвід з облаштування безбарʼєрного середовища

  • створити майданчик для нетворкінгу та обговорити роль бізнесу в розвʼязанні соціальних проблем.


]]>
Грантові програми та кредитування: про підтримку бізнесу – на брифінгу в ОВА http://monitor.cn.ua/ua/economics/99929 Внаслідок військової агресії рф на території області було пошкоджено або зруйновано близько 500 суб’єктів підприємницької діяльності. Однією з найважливіших проблем для представників бізнесу є нестача фінансових ресурсів. Економіка article Thu, 16 May 2024 10:31:27 +0300 Основою економіки регіону є малий та середній бізнес. Про існуючі інструменти та можливості його підтримки говорили на брифінгу в медіацентрі ОВА.

    «Сьогодні завдання влади – системно підтримувати малих та середніх підприємців зважаючи на реалії повномасштабної війни і прогнозуючи ті зміни, які настануть після нашої перемоги», – зауважила заступниця директора Департаменту економічного розвитку ОДА-начальниця управління бізнес-клімату, споживчого ринку та ціноутворення Світлана Полторацька.

Наразі в області діють потужні програми прямої підтримки бізнесу. Серед них – «Доступні кредити 5-7-9%», гранти на розвиток переробних підприємств, мікрогранти на старт власної справи, гранти для ветеранів і ветеранок,  програма компенсацій на сільгосптехніку, підтримка проєктів зі значними інвестиціями, розвиток інфраструктури індустріальних парків та інші.

Користується попитом у регіоні державна програма «Доступні кредити 5-7-9%». Так, протягом 2021-2023 років в межах програми укладено договорів на понад 8 млрд гривень, із державного бюджету виплачено компенсацій по відсотках на більше 870 млн грн.

Важливе значення має і міжнародна підтримка бізнесу. Минулого року її отримали понад 100 суб’єктів підприємництва.

Також програми підтримки підприємцям пропонує служба зайнятості. Це  надання сертифікатів і ваучерів на навчання та грантові програми. Детально про них розповіла начальниця управління реалізації політики зайнятості обласного центру зайнятості Вікторія Антоненко.

Від початку дії Урядового проєкту «єРобота» більше 360 суб’єктів підприємництва вже отримали понад 275 млн грн грантової допомоги на створення і розвиток власного бізнесу.
 

Крім того, служба зайнятості надає компенсації роботодавцям за працевлаштування окремих категорій осіб, зокрема ВПО та осіб з інвалідністю – https://www.dcz.gov.ua/employer/choiceprofit.

З метою сприяння товаровиробникам за ініціативи Президента України Володимира Зеленського розпочала діяльність Всеукраїнська економічна платформа «Зроблено в Україні». У квітні регіональний офіс платформи запрацював на базі обласного центру зайнятості.

    «У нас можна отримати консультації щодо підбору персоналу, підготовки кадрів, оформленням документів, зокрема зі створенням бізнес-плану. Також регіональний офіс консультує стосовно компенсації 25% коштів за купівлю української сільгосптехніки, грантів на переробку, програми «Доступні кредити 5-7-9%», «Шкільний автобус» та іпотечної програми «єОселя», – зазначила Вікторія Антоненко.

Інформаційно-консультаційну та навчальну підтримку бізнесу, зокрема щодо підготовки бізнес-планів та подання заявок на гранти надає і Регіональний фонд підтримки підприємництва по Чернігівській області.

Так, завдяки такій допомозі у 2022 році переможцями  за програмою «Власна справа» стала 51особа, у 2023 році 136, цього року – вже 44.

    «Ми співпрацюємо з обласним центром зайнятості, консультуємось з державним, спілкуємось з банками. Все задля того, щоб допомогти підприємцям залишатися працювати на Чернігівщині», – каже генеральна директорка Регіонального фонду підтримки підприємництва по Чернігівській області Марія Фінюк та додала, що за консультаціями звертаються і переробні підприємства. Два таких підприємства отримали гранти у 2023 році, ще одне – вже цього року.

Крім того, Фонд надає інвестиційні кредити в межах обласної програми кредитування. Цього року вже надано два таких кредити в Ніжинському районі (2 млн грн на земельний туризм та розвиток тваринництва).

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації
 

]]>
Бюджети Чернігівщини у квітні 2024 року отримали 1,7 млрд гривень податків http://monitor.cn.ua/ua/economics/99916 Головне управління ДПС у Чернігівській області висловлює вдячність платникам податків за сумлінну сплату податків та підтримання економічної безпеки нашої держави, забезпечення коштами Збройних Сил України, бюджетної сфери, соціальних виплат та відновлення інфраструктури. Економіка article Wed, 15 May 2024 07:09:09 +0300 Так, у квітні 2024 року до бюджетів усіх рівнів Чернігівської області юридичними та фізичними особами сплачено 1,7 млрд грн податків та зборів.
Значну частину сплачених сум спрямовано до державного бюджету (56,4 відс.) – 978,2 млн гривень. Доходи Загального фонду державного бюджету склали 700,8 млн грн та збільшились порівняно з минулорічними на 26,2 відс. (+145,7 млн грн), в основному за рахунок збільшення надходжень по податку та збору на доходи фізичних осіб – на 24,7 відс (+57,3 млн грн), рентній платі – на 41,1 відс. (+49,7 млн грн) та податку на додану вартість – на 22,4 відс. (+41,6 млн грн). До спеціального фонду державного бюджету надійшло у квітні 2024 року 277,4 млн грн (у тому числі податку з грошового забезпечення та грошових винагород військовослужбовців – 274,7 млн грн). Про це повідомляє  в. о. начальника Головного управління ДПС у Чернігівській області Юрій Твердохліб.
До місцевих бюджетів усіх рівнів сплачено 754,7 млн грн податків та зборів (43,6 відс. в загальнообласній сумі). Минулорічний рівень перевищено по податку на доходи із заробітної плати найманих працівників, з доходів інших ніж зарплата (в т.ч. від оренди паїв) та від річного декларування фізосіб  разом – на 22,9 відс. (+84,6 млн грн), по єдиному податку – на 27,6 відс. (+35,7 млн грн), по акцизному податку від реалізації підакцизних товарів – на 54 відс. (+3,9 млн грн), по рентній платі –  на 20,5 відс. (+1,7 млн грн).
Крім податків, платники Чернігівщини у квітні 2024 року спрямували до державних фондів 1,1 млрд гривень єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, що на 21,7 відс. або на 196,5 млн грн більше за минулорічний факт.

Пресслужба Головного управління  ДПС у Чернігівській області

 

]]>
Кількість вакансій зростає http://monitor.cn.ua/ua/economics/99912 Про це повідомляють у обласній службі зайнятості. За словами її очільниці Людмили Ключник, у січні-квітні поточного року служба зайнятості мала 3,6 тис. пропозицій від роботодавців області (з них 2,8 тис. подані цьогоріч) - це вже на 59% більше минулорічного показника. Економіка article Tue, 14 May 2024 10:18:46 +0300 Наразі на ринку праці найбільший попит на робітників фізичної праці (понад 70 % вакансій), затребуваними є продавці продовольчих товарів, швачки, водії автотранспортних засобів, підсобні робітники, кухарі, електромонтери, трактористи-машиністи тощо.
Станом на 1 травня 2024 р. в області налічувалось 798 вільних робочих місць, на кожне з яких претендувало 6 осіб.

Більше пропозицій роботи дивіться на сервісі "Єдиний портал вакансій" https://jobportal.dcz.gov.ua/ Також скористайтесь телеграм-каналом актуальних вакансій «Робота зараз: Державна служба зайнятості» https://t.me/worknowdcz
 

 



 

]]>
Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ http://monitor.cn.ua/ua/economics/99784 Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям. Економіка article Wed, 24 Apr 2024 18:08:26 +0300 Мікро- та малий бізнес, якому завдано пошкоджень внаслідок ракетних ударів по місту 17 квітня, може долучитися до програми і отримати грант на відновлення.

24 квітня у Чернігівській міській раді відбулася зустріч за участі начальниці відділу міжнародних відносин та інвестицій Наталії Хольченкової, представниць організації МОМ та чернігівських підприємців.

Після подій 17 квітня міською радою проведено роботу із залучення міжнародних організацій для допомоги постраждалим. Приватні особи могли отримати підтримку в Єдиному центрі допомоги, в якому з цією метою об'єднали близько десяти організацій, які надавали грошову, юридичну, психологічну допомоги, а також будматеріали.

Про підтримку підприємців досягнуто домовленостей з МОМ. Сьогодні під час зустрічі представниці ораганізації розповіли про особливості участі в згаданій вище програмі, зокрема, що отримати грант бізнес може на відновлення пошкодженого, включаючи ремонтні роботи та заміну обладнання.

Попередньо представниці МОМ проведуть візуальне обстеження бізнесу та пошкодженого майна, після чого прийматиметься рішення  про включення бізнесу в цю програму. Сума наданого гранту буде  ґрунтуватися на зазначених пошкодженнях.

Представники пошкодженого бізнесу можуть звертатися за інформацією стосовно участі в програмі МОМ до відділу міжнародних відносин та інвестицій Чернігівської міської ради протягом 24-25 квітня 2024 року, за номером телефону (0462) 67-61-40.

Пресслужба Чернігівської міської ради

]]>
Майже 12 мільйонів гривень на пільгові кредити у села: як на Чернігівщині втілюється Обласна програма «Власний дім» http://monitor.cn.ua/ua/economics/99752 Чернігівський обласний фонд підтримки індивідуального житлового будівництва на селі реалізує в регіоні вже шосту Обласну програму «Власний дім» (починаючи з 1999 року). Що це за програма та як вона впроваджується в області, розповів сьогодні на брифінгу в медіацентрі ОВА заступник директора згаданого фонду Андрій Ільченко. Економіка article Mon, 22 Apr 2024 09:21:07 +0300 Мета цієї ініціативи – акумулювання кредитних ресурсів та видача довгострокових пільгових кредитів жителям сіл, селищ і малих міст.

Програма фінансується з бюджетів усіх рівнів: державного, обласного, районних, а також громад.

    «За майже 25 років дії Програми кредити видавались в 518 населених пунктах області. Загалом укладено більше 7 тисяч кредитних договорів на суму понад 162 млн грн, з яких основну частину профінансував державний бюджет (37,5%), а також обласний (35,3%). Останніми роками активно долучились до співфінансування і територіальні громади області», – зазначив Андрій Ільченко.

Також він додав, що завдяки цим ресурсам позичальники ввели в експлуатацію 813 житлових будинків, придбали 357 будинків та квартир, спорудили майже 781 км інженерних мереж (газові, водогони тощо), а також інженерно облаштували понад 5,5 тисячі домогосподарств. Крім того, в межах Програми для розвитку особистих підсобних господарств придбано 343 трактори, 426 одиниць сільськогосподарського обладнання, 149 голів домашньої худоби.

Особлива увага приділяється кредитуванню багатодітних сімей, учасників бойових дій, ВПО, а також капітальному ремонту застарілого житла та підвищенню рівня його енергоефективності.

    «У зв’язку з військовою агресією росії ми долучились до допомоги внутрішньо переміщеним особам. Цій категорії громадян вже надано близько 10 кредитів. Зокрема, звертаються переселенці з Новгород-Сіверської та Семенівської громад», – розповів спікер.

До речі,  Семенівська ТГ  була однією з найактивніших громад-учасниць Програми до початку повномасштабного вторгнення. Наразі ж кількість охочих отримати кредит у всіх прикордонних районах значно зменшилась.

За словами Андрія Ільченка, на поточний рік заплановано фінансування близько 60 кредитів на суму майже 12 мільйонів гривень. На сьогодні вже укладено 7 кредитних договорів.

Максимальний розмір кредиту не може перевищувати  400 тис. грн. При цьому термін повернення може становити до 20 років (для молодих сімей – до 30-ти). Відсотки нараховуються на залишок по кредиту, рівень інфляції при погашенні не враховується.

    «Наша відсоткова ставка є пільговою, вона становить 3% річних для всіх громадян. Ті ж родини, які виховують троє і більше неповнолітніх дітей, звільняються від сплати відсотків за користування кредитом. Першочергове право на його отримання мають багатодітні сім’ї, сім’ї військовослужбовців, учасників бойових дій», – сказав спікер.

Наразі в області кредитування здійснюється за кількома напрямами.

Варто зазначити, що кредити за Програмою «Власний дім» не можуть отримати жителі великих міст (приміром, Чернігів, Ніжин, Прилуки) та ті громадяни, які живуть у сільській місцевості, але працюють у таких містах. Важливою умовою отримання кредиту є платоспроможність.

Про перелік документів, необхідних для отримання кредиту, можна дізнатися на сайті Чернігівського обласного фонду підтримки індивідуального житлового будівництва на селі «Власний дім» – https://chfond.at.ua/ або за номером
(067)-460-79-75. Також з відповідною інформацією можна ознайомитися безпосередньо в громадах.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації
 

]]>
До уваги платників податків, що звертаються за отриманням Довідки про відсутність заборгованості http://monitor.cn.ua/ua/economics/99706 Головне управління ДПС у Чернігівській області у зв’язку із наявністю значної кількості типових помилок при оформленні платниками Заяв про надання довідки про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, повідомляє таке. Економіка article Fri, 12 Apr 2024 16:25:57 +0300 Порядок надання довідки про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи (далі - Порядок), затверджено наказом Міністерства фінансів України від 03.09.2018 № 733, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 27.09.2018 за № 1102/32554.
Згідно з абзацом першим пункту 3 Порядку для отримання Довідки платник подає заяву про надання довідки про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи (далі - Заява), форму якої затверджено додатком 2 до Порядку.
Абзацом шостим пункту 3 Порядку передбачено, що Заява складається з обов’язковим посиланням на відповідний нормативно-правовий акт, яким передбачено необхідність підтвердження відсутності заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи (далі – Заборгованість ), та зазначенням найменування суб’єкта (підприємства, установи, організації), до якого (якої) Довідку буде подано платником. Такі вимоги містяться у чисельних законах України, нормативно-правових актах Кабінету Міністрів України, міністерств та інших державних органів.
Для заповнення таких обов’язкових реквізитів у пунктах 3 та 4 форми Заяви передбачено відповідні поля.
Зокрема у пункті 3 форми Заяви заповнюються  реквізити нормативно-правового акту.
Найбільш поширеною підставою є Закон України від 25 грудня 2015 року № 922-VIII «Про публічні закупівлі», яким передбачено необхідність підтвердження відсутності у платника заборгованості зі сплати податків і зборів (обов’язкових платежів).
Для правильного заповнення Заяви потрібно зазначати усі реквізити нормативно-правового акта за уніфікованим шаблоном відображення, необхідні для його ідентифікації, а саме:
вид - Закон України або ЗУ (скорочений варіант), постанова Кабінету Міністрів України або постанова КМУ (скорочений варіант), наказ міністерства, постанова Правління Національного банку України або постанова Правління НБУ (скорочений варіант);
порядковий номер - (знак «№» та арабські або арабсько-римські цифри,                      знаки «-», «/»);
дату прийняття, оформлену словесно-цифровим (25 грудня 2024 року) або цифровим способом (25.12.2024);
індивідуальну назву, що зазначається у лапках («...»).
Звертаємо увагу платників, що неприпустимим є посилання у пункті 3 Заяви на наказ Міністерства фінансів України від 03.09.2018 № 733, оскільки зазначений акт не є підставою для надання Довідки, а визначає механізм її надання контролюючим органом платнику.
У пункті 4 форми Заяви зазначається найменування суб’єкта (підприємства, установи, організації), до якого (якої) буде подано Довідку.
Слід зазначити, що виходячи з вимог статті 90 Цивільного кодексу України юридична особа має своє найменування (повне або скорочене), яке містить інформацію про її організаційно-правову форму.
При цьому неприпустимим є зазначення платниками у пункті 4 Заяви, замість найменування суб’єкта до якого буде подано Довідку, будь-якої іншої інформації, наприклад: «за вимогою», «не визначено», «тендерному комітету» або власної назви платника, який звертається із Заявою, зазначеної у пункті 2 цієї ж Заяви.
Невідповідність поданої Заяви встановленій законодавством формі або вимогам щодо її заповнення може бути причиною неприйняття такої Заяви, про що платник повідомляється у тій самій формі, у якій він звертався із Заявою (особисто, на електронну адресу, через оператора поштового зв’язку, в Електронний кабінет, а також для оперативності інформується по телефону) з обов’язковим зазначенням допущених помилок, що стали причиною неприйняття.
Варто зауважити, що при перевірці наявності у юридичної особи податкового боргу та/або недоїмки зі сплати єдиного внеску (іншої заборгованості), відповідно до п. 5 Порядку враховується наявність такого боргу і у філій (відокремлених підрозділів) юридичної особи з огляду на положення вимог Закону України  від 06.09.2012 №5203-VI   «Про адміністративні послуги» та статті 95 Цивільного кодексу України.
Отже, Довідка надається лише за умови подання платником належним чином оформленої Заяви, її опрацювання контролюючим органом та за відсутності на дату формування Довідки заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи.
Довідка надається платнику за його вибором у паперовій або електронній формі за встановленою формою.
Документ за результатами опрацювання заяви про надання Довідки у паперовій формі платник (його законний чи уповноважений представник) отримує безпосередньо в контролюючому органі, до якого було подано Заяву.
Отримати відповідний документ в електронній формі платник має змогу у приватній частині електронного кабінету з дотриманням вимог Законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронні довірчі послуги».
    Дякуємо усім платникам, які сумлінно та своєчасно сплачують податки.
      

     Пресслужба Головного управління  ДПС у Чернігівській області
 

]]>
Конкурс з реалізації проєкту «Центр денного догляду» http://monitor.cn.ua/ua/economics/99693 Французька гуманітарна організація ACTED запрошує жіночі та інші громадські організації, спілки, благодійні фонди, комунальні і державні установи, до участі в проєкті «Центр денного догляду» в рамках Програми «ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ РОЗШИРЕННЯ ЕКОНОМІЧНИХ ПРАВ ТА МОЖЛИВОСТЕЙ ЖІНОК ДЛЯ ВІДНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТКУ» (SEED), направленої на підтримку економічного розвитку жінок, розширення можливостей для зайнятості та підприємництва, відновлення та створення нових джерел доходу. Економіка article Thu, 11 Apr 2024 10:42:36 +0300 Проєкт спрямований, першочергово, на підтримку жінок, які хочуть розвиватися, займатися власною економічною діяльністю, здобути освіту, підвищити свій професійний рівень, працевлаштуватися, але не можуть реалізувати свої наміри через навантаження обов’язками по догляду за дітьми чи рідними, які цього потребують. Вимушений переїзд, внаслідок початку збройного конфлікту, відсутність в місцевості достатньої кількості установ, що надають послуги догляду, або обмежений доступ цих послуг, унеможливлюють розвиток жінок у бажаній сфері, оскільки обов’язки по догляду забирають час і енергію.

Заявниками можуть бути: жіночі та інші громадські організації, спілки, благодійні фонди, комунальні і державні установи, що мають потенціал створити «Центр денного догляду» за дітьми або іншими категоріями людей, що потребують догляду.

Розмір гранту: до 1 700 000 грн.

Територія: місто Чернігів та Чернігівська область, місто Одеса та Одеська область, місто Вінниця та Вінницька область.

Фінансова підтримка передбачає покриття витрат проєкту на:

    устаткування (техніка, меблі тощо);
    матеріали (в тому числі для проведення ремонтних робіт);
    оплату послуг, що необхідні для організації роботи «Центру денного догляду»;
    експлуатаційні витрати;
    витратні матеріали.

Конкурс відбувається у 2 етапи:

Етап 1. Інформація про організацію.

Організації мають можливість подати заявку, яка включатиме:

    дані організації;
    опис досвіду роботи;
    наявність приміщення для створення «Центру денного догляду»;
    короткий перелік партнерів;
    короткий опис джерел фінансування;
    короткий опис можливих перешкод, що існують у вашій громаді, в доступі до послуг догляду за дітьми чи іншими людьми, що потребують послуг догляду;
    опис шляхів мінімізації впливу зазначених перешкод на жінок та їх можливість підвищити свої економічні можливості.

Етап 2. Подання проєктної пропозиції на створення «Центру денного догляду».

Організації, які будуть відібрані за результатами Етапу 1, матимуть можливість подати проєктну пропозицію, яка включатиме:

    опис мети та завдань «Центру денного догляду»;
    план роботи «Центру денного догляду»;
    опис очікуваних результатів проєкту;
    бюджет проєкту.

Для участі у Етапі 1 необхідно заповнити Додаток 1 та надіслати на адресу: ukraine.seed@acted.org

У темі листа необхідно зазначити:

    для міста Чернігів та Чернігівської області «Назва вашої організації. Чернігів. Заявка на участь в програмі SEED. Центр денного догляду».

Термін подачі заявки на Етап 1 до 10 травня 2024 року (включно).

Усі вкладені файли необхідно надсилати виключно у форматі PDF.

Для отримання додаткової інформації по Чернігівській області та місті Чернігів звертайтеся по телефону: +38 063 609 82 64;  +38 063 213 36 50 aбо olena.zikieeva@acted.org; olga.boiko@acted.org

Детально: https://www.prostir.ua/?grants=anketa-zayavka-na-uchast-u-konkursi-z-realizatsiji-projektu-tsentr-dennoho-dohlyadu

Департамент економічного розвитку
Чернігівської обласної військової адміністрації
 

]]>
єРобота: в Чернігові дружина військового відкрила пекарню http://monitor.cn.ua/ua/economics/99683 Завдяки своїй цілеспрямованості, рішучості, підтримці родини та допомозі бізнес-партнерки, а ще – грантовим коштам від держави чернігівка Людмила Скрипка відкрила в рідному місті нову пекарню. Економіка article Wed, 10 Apr 2024 11:10:33 +0300 Півмільйона гривень на започаткування власної справи вона отримала, як дружина військовослужбовця, за програмою «Грант для ветеранів та членів їхніх сімей» урядового проєкту «єРобота».

За словами Людмили, для неї це – не перший бізнес. До цього вона вже мала пекарню, яку відкрила незадовго до початку повномасштабного вторгнення росіян. Під  час активних бойових дій на Чернігівщині жінка разом з маленькою донькою виїхала до Німеччини, але вже влітку 2022 року вони повернулися додому. Перспективу жити за кордоном хоча б до закінчення війни Людмила не розглядала, адже вдома залишилися найрідніші – син і чоловік – нині обоє військові, які боронять Україну.

Дізнавшись про можливість отримати грант на започаткування або розвиток бізнесу, жінка разом зі своєю подругою Оленою Овчаренко вирішили відкрити нову пекарню у густонаселеному районі Чернігова – Масани.

«Ми з Оленою і нашими доньками разом виїжджали за кордон, разом повернулися. У неї теж чоловік на фронті. Тепер ми – бізнес-партнерки», – говорить Людмила.

Торік вона подала на розгляд заяву та бізнес-план через портал «Дія», презентувала свою ідею комісії обласного центру зайнятості та отримала позитивне рішення Державного центру зайнятості, а згодом – грантові гроші. Їх витратили на обладнання, торгівельні меблі та оренду приміщення.

До речі, за цією грантовою програмою до 500 тис. грн можуть отримати ветерани і їх подружжя за умови створення двох робочих місць. Програма покриває до 70% вартості проєкту, тож у пекарню Людмила вклала і власні заощадження.

«Заклад відкрили за франшизою від мережі «Сімейна пекарня», яка успішно працює в Україні вже не один рік, – розповідає підприємниця. – В асортименті продукції кілька десятків найменувань хліба та хлібо-булочних виробів, виготовлених за класичною французькою рецептурою. Випікаємо хліб на заквасці, багети, здобу, круасани, тістечка, піцу за італійською технологією. Випічка робиться на очах у відвідувачів. Є в меню сендвичі, хот-доги, морозиво, бульон, а ще – напівфабрикати (вареники, пельмені). Про смачні напої теж не забули. Пропонуємо зернову каву, широкий вибір натурального чаю».

Завдяки отриманій підтримці від держави Людмила створила нові робочі місця та працевлаштувала чотирьох безробітних. Двох пекарів і двох продавців їй допомогла знайти служба зайнятості. Наразі підприємниця планує збільшити штат і вже звернулася за допомогою в підборі кадрів до служби зайнятості. У пекарню ще потрібні пекар і продавець.

Свіжа випічка прийшлася до смаку чернігівцям. Оскільки пекарня працює з 8 ранку до 8 вечора, її продукцію купують і як перекус на роботу, і додому. А тих, хто ще не скуштував, господиня запрошує завітати до пекарні.

Нагадаємо, за програмою «Грант для ветеранів та членів їхніх сімей» учасники бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни можуть отримати гранти на бізнес до 1 млн грн, а члени їх сімей – до 500 тис. грн. Повернення коштів передбачається шляхом сплати податків і зборів, зокрема за працевлаштованих осіб.

Подавайте заяву через портал «Дія» https://is.gd/3F48xH

Консультації на нашому каналі онлайн-підтримки в Telegram https://t.me/pitrymkaDSZChernigiv

]]>
єВідновлення: компенсацію за пошкоджене житло отримають ще семеро чернігівців, за знищене - 17 містян http://monitor.cn.ua/ua/economics/99671 Чергові рішення комісій з розгляду питань щодо надання компенсації за пошкоджені/знищені об’єкти нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією рф проти України, затвердив виконавчий комітет Чернігівської міської ради другого квітня. Економіка article Tue, 09 Apr 2024 12:26:46 +0300 Так, 21 березня на засіданні комісії щодо пошкодженого нерухомого майна прийняли загалом 16 рішень, з них:

    сім про надання компенсації на загальну суму 522 427,15  грн;
    вісім про відмову (одна заява – у зв’язку з неможливістю забезпечити власником свою присутність на об’єкті нерухомого майна; одна заява – у зв’язку зі смертю заявника; чотири заяви – за заявою власника; дві заяви – об’єкт відновлено заявником);
    одне про поновлення розгляду заяви.

Прийняте рішення виконкому буде внесене комісією до Реєстру пошкодженого та знищеного майна протягом трьох робочих днів із дня його прийняття.

Комісія з розгляду питань щодо надання компенсації за знищені об’єкти нерухомого майна 28 березня загалом прийняла 25 рішень, з них:

    17 рішень про надання житлового сертифіката на загальну суму 30 035 724,03 грн;
    вісім рішень про відмову (п’ять заяв - на підставі заяв заявників; одна заява – у зв’язку з тим, що актом комісійного обстеження зафіксовано, що квартира не знищена; одна заява - у зв’язку з відсутністю власниці об’єкту по причині її смерті).

Прийняте рішення виконкому буде внесене комісією до Реєстру пошкодженого та знищеного майна протягом п’яти робочих днів із дня його прийняття.

 

Пресслужба Чернігівської міської ради
 

]]>
Внутрішньо переміщені особи, які не встигли отримати виплати у березні, отримають кошти у квітні http://monitor.cn.ua/ua/economics/99652 Два роки повномасштабної війни держава фінансово підтримує громадян, які були змушені залишити свої домівки і стали внутрішньо переміщеними особами. Економіка article Fri, 05 Apr 2024 10:45:22 +0300  Виплата на проживання допомагає людині не залишитись сам на сам із своїми проблемами, пройти складний період пошуку житла, роботи, облаштування в новій громаді. Так, наприклад, родина з чоловіка і жінки з двома дітьми отримує щомісяця 10 тис. грн. допомоги на проживання від держави.

З 1-го березня для тих ВПО, які отримували допомогу протягом року або двох, її було продовжено ще на 6 місяців, з урахуванням низки особливостей. Зокрема, першочергово допомога перепризначалась  людям, які не можуть працювати, доглядають дітей, важко хворих, осіб з інвалідністю, не мають доходів або мають низькі доходи (детальніше – за посиланням). Тому частині ВПО виплати були продовжені автоматично, а ще частина – мали подати відповідні заяви до органів соціального захисту населення або ЦНАП.

За результатами березня 535 тис внутрішньо переміщених осіб - передусім осіб з інвалідністю 1 і 2 групи, а також пенсіонери, чий розмір пенсії не перевищує 4 прожиткових мінімумів (9 444 грн) отримали продовження виплат допомоги для ВПО автоматично.

Ще 196,1 тис. сімей звернулись до управлінь соціального захисту із заявою про продовження виплати допомоги. З них, протягом березня управліннями було опрацьовано і призначено виплати для 98 тис. сімей (особових рахунків), на загальну кількість 181 тисяча осіб.

Решта звернень щодо продовження виплат від ВПО ще знаходяться в опрацюванні в управліннях соціального захисту, і після опрацювання і призначення цих заяв виплати цим отримувачам буде здійснено в квітні одразу за два місяці – березень і квітень.

Звертаємо увагу: якщо ви маєте право на виплату і звернулися по неї, проте наразі ще не отримали коштів, – це означає, що заява опрацьовується, а гроші надійдуть після призначення виплати за весь період з моменту подання такої заяви (тобто за березень і квітень включно).

Подати заяву на перепризначення виплат можна і зараз, адже термін подання заяв був продовжений до 30 квітня. Тобто якщо ви подасте заяву у квітні, виплата буде нарахована, включаючи березень.

Нагадаємо, що механізм призначення виплат ВПО поєднує підтримку тих, хто її потребує, з інструментами стимулювання ВПО працездатного віку до працевлаштування. На кінець 2023 р. лише 40% працездатних ВПО, які отримували виплати, були працевлаштовані. 60% ВПО офіційно не працювали і не мали власних джерел доходу.

Проте жодна соціальна виплата не може гарантувати людині економічної самостійності та незалежності. Тому, за новою заявою, допомога продовжується родинам, у яких працездатні особи працевлаштувалися, зареєструвалися як фізична особа-підприємець, розпочали відповідну діяльність/ або отримали допомогу на здобуття економічної самостійності/мікрогрант на створення чи розвиток власного бізнесу/ або отримали ваучер на навчання та  у складі сім’ї є діти віком до 14 років.

В результаті, вже у першому кварталі 2024 р. стрімко зросла кількість ВПО, які стали на облік до центрів зайнятості.

Якщо минулого року протягом січня-березня в середньому до центрів зайнятості щомісяця зверталось близько 4 тис. ВПО, то цьогоріч їх кількість зросла: у лютому – до 11 тис., а в березні – до 15 тис. Тобто звернень стало більше в 4 рази.

Нагадуємо, що ставши на облік до центру зайнятості, людина не просто отримує доступ до бази наявних вакансій. Вона отримує можливість підвищення кваліфікації, професійного навчання чи перенавчання, участі у суспільно-корисних оплачуваних  роботах. Також держава протягом трьох місяців виплачує допомогу по безробіттю у розмірі 2,5 тис. грн.

Так, в порівнянні з минулим роком, кількість отримувачів допомоги серед ВПО зросла в 2,3 раза (з 6 тис. до 14 тис.), а отримувачів послуг центрів зайнятості в 2,6 раз (з 12 тис. до 32 тис.)

 

Прес-служба Міністерства соціальної політики

]]>
Чернігівці, які отримують пільги на оплату житлово-комунальних послуг, заборгували понад 7,8 млн грн http://monitor.cn.ua/ua/economics/99628 На загальноміській нараді в муніципалітеті 2 квітня проаналізували структуру заборгованостей за комунальні послуги. Зокрема, найбільшими неплатниками виявилися чернігівців, які мають пільги на сплату за житлово-комунальні послуги і отримують її в готівковій формі. Економіка article Tue, 02 Apr 2024 16:45:24 +0300     – Є люди, які отримують субсидії. Там все зрозуміло, оскільки вона кожні півроку переглядається і не продовжується, якщо є заборгованість. Але є й мешканці, яким державою визначений рівень пільги, зокрема: 50, 75 або 100%. Наразі прийняте рішення щодо монетизації таких пільг, тобто кошти сплачуються конкретно людям за ці послуги, – пояснив під час наради в. о. Чернігівського міського голови Олександр Ломако.

Але замість того, щоб розрахуватися цими коштами за отримані послуги, чернігівці витрачають їх по-іншому, накопичуючи борги перед надавачами послуг. Про це йшлося під час доповіді директора КП «Чернігівводоканал» і позаштатного радника секретаря Чернігівської міської ради з питань житлово-комунального господарства Сергія Малявка. Він уточнив, що для аналізу взяли дані тільки тих містян, які мають пільгу у розмірі  50%, 75% або 100%.

– Загальна заборгованість чернігівців-пільговиків за комунальні послуги, які надаються у місті: КП «Чернігівводоканал», АТ «ОТКЕ», КП «ТКЕ», КП «АТП–2528» та комунальними ЖЕКами – понад 7,8 млн грн. До того ж, сюди не входять дані від ОСББ, газо- та електрокомпаній. Зокрема, заборгованість за опалення та гарячу воду – 3,9 млн грн, за холодну воду – майже 2 млн грн, за вивіз сміття – 1,4 млн грн, - додав Сергій Малявко.

 Наприклад, з боржниками КП «Чернігівводоканал» з числа пільговиків, неодноразово спілкувалися працівники підприємства, аби вирішити питання з несплатою за спожиті послуги.

– Ситуація достатньо кричуща. Наші працівники неодноразово виїжджали до цих мешканців. Це, переважно, люди, які ведуть асоціальний спосіб життя, або люди похилого віку, які не можуть сплачувати, або непрацевлаштовані. На жаль, монетизація передбачена, але не передбачена відповідальність за несплату. У масштабах всієї країни це можуть бути сотні мільйонів, якщо не мільярди, – зазначив керівник КП «Чернігівводоканал».
 
В. о. міського голови Чернігова Олександр Ломако говорить, питання потрібно вирішувати й доручив підготувати лист-зверенння до органів центральної влади, щоб ці пільги, наприклад, перераховувалися напряму підприємствам – надавачам послуг.

 – З одного боку можна поспівчувати цим людям, які витрачають ці кошти на ліки чи їжу. І дуже прикро, що вони не можуть одночасно сплачувати за комунальні послуги, навіть маючи пільгу, й забезпечувати своє існування. Але є й інші «розумні» люди, які мають таку можливість і просто не хочуть сплачувати.

А з іншого боку – це робота підприємств критичної інфраструктури та заробітні плати їх працівників. Якщо ця заборгованість не буде погашена, то рано чи пізно виникне заборгованість по заробітним платам. Тому це питання треба вирішувати, – сказав Ломако.

 

Пресслужба Чернігівської міської ради
 

]]>
єРобота: бізнес з друку картин на полотні в Чернігові http://monitor.cn.ua/ua/economics/99542 «Змінити звичну обстановку до невпізнаваності і перетворити просте житло чи робоче приміщення на затишну оселю, оригінальну фотостудію, стильний офіс, ресторан, б'юті-салон можна без масштабного та затратного ремонту», – стверджує чернігівка Наталія Лебедєва і пропонує сучасні дизайнерські рішення. А саме: змінити інтер’єр за допомогою фотошпалер чи картин, друкованих на полотні або дерев’яних з картою міст. Економіка article Wed, 20 Mar 2024 14:55:43 +0200 Розширити бізнес підприємниці допомогла програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота».

Все починалося просто за найпростішою схемою заробітку «купи-продай», з якої стартували в бізнесі чимало успішних нині підприємців. Наталія купувала фотошпалери в Китаї, а продавала в Чернігові. Тепер вона власниця майстерні і фотошпалери вже 10 років виготовляє сама. Асортимент продукції широкий, а тематика різноманітна. Є з 3d ефектом, розширюючі простір, в стилі лофт, з абстракцією, природою, їжею, мапами, дитячі тощо. І це не звичні паперові фотошпалери, які були колись, а справжні дизайнерські полотна з цифровим зображенням.

«Наступним логічним кроком у цьому бізнесі, на мою думку, було виробництво картин, – розповідає Наталія. – За рахунок власних коштів я придбала дороговартісний широкоформатний принтер для кольорового друку та чорнила. Ці витрати становили 56,5% від потрібної суми для старту нового направлення. Щоб придбати решту обладнання, інструмент, сировину, оплатити оренду ще одного приміщення, скористалася програмою «Власна справа» урядового проєкту «єРобота» і отримала від держави майже 250 тис. гривень».

Розширення виробництва потребувало не тільки збільшення виробничих потужностей, а й додаткових робочих рук. Тому Наталія працевлаштувала двох працівників: оператора для друку на принтері та столяра для виробництва рам і натягування-кріплення полотен на рами. Зауважимо, створення робочих місць є обов’язковою умовою грантової програми.

Свій товар підприємниця продає через власний інтернет-магазин «LOVE-WALLS» https://love-walls.com/ , сторінку в Інстаграмі та Фейсбуці, торгові майданчики Prom та Rozetka, мережу гіпермаркетів «Епіцентр». Фотошпалери і картини виготовляє на основі зразків з каталогу та за дизайном клієнта, враховуючи всі його побажання. Замовити можна навіть популярний нині друк фото на полотні, що стане гарним подарунком як собі, так і близькій людині.

«Я пропоную дуже простий на сьогодні спосіб прикрасити приміщення, вдихнути в нього нове життя та додати оригінальності. Такий спосіб декорування доступний і по кишені практично кожному!» – говорить Наталія Лебедєва і запрошує бажаючих переконатися в цьому.

Нагадаємо, за програмою «Власна справа» можна отримати від 50 до 250 тис. грн в залежності від кількості створених робочих місць: одне робоче місце – до 150 тис. грн, два і більше – 250 тис. грн. Повернення коштів передбачається шляхом сплати податків і зборів, зокрема за працевлаштованих осіб.

Подати заяву можна просто зараз через Дія https://is.gd/KT7RoW

Консультації на нашому каналі онлайн-підтримки в Telegram https://t.me/pitrymkaDSZChernigiv

Чернігівський обласний центр зайнятості

]]>
У січні-лютому 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини отримали 1,4 мільярди гривень податків та зборів http://monitor.cn.ua/ua/economics/99536 У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-лютий 2024 року надійшло 1,4 млрд грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми в обласний бюджет спрямовано 0,2 млрд грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад. Економіка article Tue, 19 Mar 2024 10:32:34 +0200 Найбільшу частку у загальній сумі (58 відс.) займає податок на доходи фізичних осіб, якого сплачено 838 млн гривень.
Єдиного податку на підприємницьку діяльність надійшло 336,5 млн грн (23,3 відс. загальної суми надходжень до місцевих бюджетів).
Податку на майно (за земельні ділянки, нерухомість, транспорт) сплачено 150 млн грн (10,4 відс. доходів місцевих бюджетів).
Акцизного податку від реалізації підакцизної продукції та акцизного податку на пальне надійшло 54 млн грн (3,8 відс.).
Решта податків і зборів у загальній сумі становить 4,5 відс.: податку на прибуток сплачено 12 млн грн, рентної плати за користування природними ресурсами – 46 млн грн, екологічного податку – 2,8 млн гривень.  
Майже четверту частину надходжень до місцевих бюджетів області від сплати податків забезпечено платниками, що відносяться до сфери сільського господарства (22,3 відс. загальної суми або 322 млн грн). Також значні суми сплатили підприємства державного управління, освіти та охорони здоров’я  (17,5 відс. або 253 млн грн), промислові підприємства (14,6 відс. або 211 млн грн). Від громадян надійшло 305 млн грн податків з підприємницької діяльності, плати за майно, податку на доходи (21,1 відс. загальної суми надходжень).
Галузь торгівлі та громадського харчування поповнила бюджети на 129 млн грн (8,9 відс. доходів місцевих бюджетів), транспорту – на 50 млн грн (3,4 відс.), лісового господарства – на 47 млн грн (3,2 відс.), будівництва – на 19 млн гривень (1,3 відс.).

          Пресслужба Головного управління  ДПС у Чернігівській області

 

]]>
Топ-10 вакансій з найвищою заробітною платою http://monitor.cn.ua/ua/economics/99527 Навіть у період воєнного стану на Чернігівщині є роботодавці, які пропонують роботу з гідною зарплатою. Кому і скільки готові платити? Економіка article Mon, 18 Mar 2024 10:13:13 +0200
Станом на 14 березня 2024 року в області налічується 724 вакансії. З них високооплачувані:

- верстатник деревообробних верстатів (35 000 грн), м. Чернігів;

- водій автотранспортних засобів (35 000 грн), Чернігівський район, с. Красне;

- оператор верстатів з програмним керуванням (25 000 грн), м. Ніжин;

- головний бухгалтер (20 000 грн), м. Чернігів;

- менеджер (управитель) із збуту (20 000 грн), м. Мена;

- лікар-педіатр (20 000 грн), селище Варва;

- швачка (20 000 грн), м. Чернігів;

- оператор друкарського устаткування (20 000 грн), м. Чернігів;

- інженер-технолог (20 000 грн), м. Корюківка;

- фрезерувальник (20 000 грн), м. Ніжин.

База вакансій обласної служби зайнятості оновлюється щодня. Ознайомитися з пропозиціями роботи можна на порталі Державної служби зайнятості за посиланням https://chg.dcz.gov.ua/userSearch/vacancy. Вакансії також дивіться на сервісі «Єдиний портал вакансій» https://jobportal.dcz.gov.ua та в телеграм-каналі актуальних пропозицій «Робота зараз: Державна служба зайнятості» https://t.me/worknowdcz

З питань працевлаштування звертайтеся до будь-якого структурного підрозділу Чернігівського обласного центру зайнятості.

Чернігівський обласний центр зайнятості

]]>
За січень-лютий 2024 року платниками Чернігівщини сплачено 4,8 млрд гривень податків, зборів та єдиного внеску http://monitor.cn.ua/ua/economics/99526 До бюджетів усіх рівнів Чернігівської області платниками податків у січні-лютому 2024 року сплачено 3,1 млрд грн податків, зборів та обов’язкових платежів, що на 4,8 відс. (на 140 млн грн) перевищує факт надходжень відповідного періоду 2023 року. Єдиного соціального внеску надійшло 1,7 млрд гривень, що на рівні двох місяців 2022 року. Економіка article Mon, 18 Mar 2024 10:08:01 +0200 Зокрема, до державного бюджету спрямовано 1,6 млрд грн, що становить 53 відс. загальної суми сплачених податків. Значна частина надходжень забезпечена від сплати податку на доходи фізичних осіб і військового збору – 893 млн грн (54,6 відс. надходжень до державного бюджету), податку на додану вартість – 471 млн грн (28,8 відс.), рентних платежів за користування природними ресурсами – 184 млн грн (11,2 відс.) та податку на прибуток – 64 млн грн (3,9 відс.). Сума сплачених до державного бюджету платежів зросла на 40,8 відс. (+474 млн грн) порівняно з аналогічним періодом 2023 року.
До місцевих бюджетів усіх рівнів платниками податків сплачено 1,4 млрд грн (47 відс. в загальній сумі надходжень), в тому числі податку на доходи фізичних осіб – 838 млн грн (58 відс. в загальнообласній сумі надходжень до місцевих бюджетів), єдиного податку – 336,5 млн грн (23,3 відс.), податку на майно – майже 150 млн грн (10,4 відс.). У співставних умовах (з врахуванням внесених до законодавства змін щодо порядку спрямування податку на доходи у вигляді грошового забезпечення військовослужбовців) спостерігається зростання доходів місцевих бюджетів на 23 відс. у порівнянні з відповідним періодом 2022 року від збільшення надходжень податку на доходи у вигляді заробітної плати, єдиного податку, рентної плати за користування природними ресурсами, акцизного податку від реалізації підакцизної продукції.
За січень-лютий 2024 року найбільшу частку у надходженнях податків, зборів та платежів до Зведеного бюджету Чернігівської області становить сплата суб’єктами господарювання по таких галузях:
- державне управління, оборона, охорона правопорядку, освіта та охорона здоров’я – 30 відс.,
- сільське та лісове господарство – 19,2 відс.,
- переробна промисловість – 8,6 відс.,
- добувна промисловість – 6,6 відс.,
- оптова і роздрібна торгівля, ремонт автотранспортних засобів – 7,4 відс.,
- діяльність у сфері виробництва та розподілення електроенергії, газу та води – 4,3 відс,
- будівництво – 2,5 відс.
Головне управління ДПС у Чернігівській області дякує платникам податків за належне виконання своїх обов’язків щодо сплати податків до бюджетів та єдиного внеску.

          Пресслужба Головного управління  ДПС у Чернігівській області

 

]]>
Податківці виявили порушення під час перевірки діяльності АЗС http://monitor.cn.ua/ua/economics/99510 При проведенні фактичної перевірки податківцями було встановлено, що суб’єктом господарювання здійснено реалізацію підакцизних товарів з порушенням Економіка article Wed, 13 Mar 2024 11:55:53 +0200 . А саме, відомості про реєстратор розрахункових операцій, за яким проводились розрахунки, не були внесені у додаток до ліцензії. Це є порушенням вимог ст. 15 Закону України від 19 грудня 1995 року № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» зі змінами).
За фактом порушення податківцями складено акт та винесено податкові повідомлення рішення. Сума штрафних санкцій, застосованих до суб’єкта господарювання, становить майже 365 тис гривень. Крім того, прийнято рішення  щодо анулювання ліцензії.  
Закликаємо платників податків бути свідомими та не допускати порушень законодавства. Нагадуємо, що для оперативного реагування на незаконну господарську діяльність (продаж товарів без застосування реєстратора розрахункових операцій, праця без належного оформлення трудових відносин тощо) створений чат-бот «StopViolationBot» у месенджері «Telegram», куди громадяни можуть направляти інформацію про порушення вимог чинного законодавства суб’єктами господарювання.           

 Пресслужба Головного управління  ДПС у Чернігівській області

 

]]>
Ветерани та їхні родини можуть отримати 1,5 млн грн на відкриття та розвиток бізнесу http://monitor.cn.ua/ua/economics/99508 Український ветеранський фонд Мінветеранів 6 березня розпочав відбір заявок на програму фінансування ветеранського бізнесу “Варто почати власну справу”. Економіка article Wed, 13 Mar 2024 11:17:57 +0200
За умовами конкурсу, на започаткування чи розвиток власної справи можна отримати від 500 тисяч до 1,5 мільйона гривень.

Подавати заявки на фінансування проєктів можуть:

    ветерани, члени сімей загиблих (померлих) ветеранів війни та члени сімей загиблих (померлих) захисників і захисниць України, які зареєстровані як фізичні особи-підприємці;
    дружина або чоловік ветерана, які зареєстровані як фізичні особи-підприємці у разі, якщо проєкти спрямовані на реінтеграцію ветеранів до активного суспільного життя, забезпечення збереження та відновлення їх фізичного та психічного здоров’я;
    юридичні особи, зареєстровані не пізніше ніж за рік до отримання фінансової підтримки, засновниками яких є ветерани, члени сімей загиблих (померлих) ветеранів війни та члени сімей загиблих (померлих) захисників і захисниць України.

Прийом заявок триватиме до 18 березня 2024 року.

Більше про умови та покрокову інструкцію — на сайті Українського ветеранського фонду: https://veteranfund.com.ua/contests/varto-pochaty-vlasnu-spravu/.

За два роки Український ветеранський фонд підтримав 573 бізнеси ветеранів. Понад 293 мільйони гривень отримали переможці конкурсних програм ВАРТО від фонду.

Запитання та уточнення щодо поданого аплікаційного пакета надсилайте на пошту uvfprojects@veteranfund.mva.gov.ua з обов’язковим зазначенням теми листа “Конкурс Проєктів “Варто почати власну справу” та номеру заявки.

Український ветеранський фонд Мінветеранів
 

]]>
Ринок праці Чернігівщини у січні – лютому мовою цифр http://monitor.cn.ua/ua/economics/99504 Економіка article Tue, 12 Mar 2024 14:45:40 +0200 Діяльність Чернігівської обласної служби зайнятості мовою цифр протягом січня – лютого 2024 року:

    5,9 тис. безробітних перебували на обліку та отримували послуги служби зайнятості;
    668 безробітних працевлаштовано;
    124 безробітних скеровано на професійне навчання;
    16 направлень видано безробітним для участі у громадських та інших роботах тимчасового характеру;
    1,5 тис. направлень видано безробітним на суспільно корисні роботи;
    19 позитивних рішень прийнято за програмою «Власна справа» і 2 – за програмою «Грант для ветеранів» урядового проєкту «єРобота»;
    70 громадян, які не зареєстровані у службі зайнятості, для підвищення конкурентоспроможності на ринку праці отримали ваучер на навчання.

Станом на 1 березня 2024 року в області налічувалося 4,5 тис. офіційних безробітних, яким служба зайнятості могла запропонувати 835 вакансії. Тобто, на кожне вільне робоче місце – черга з 5 осіб.

Консультації на каналі онлайн-підтримки в Telegram – https://t.me/pitrymkaDSZChernigiv.

Чернігівський обласний центр зайнятості
 

]]>
У лютому 2024 року платники Чернігівщини сплатили 1,6 млрд гривень податків та майже 1 млрд гривень єдиного внеску http://monitor.cn.ua/ua/economics/99499 Головне управління ДПС у Чернігівській області висловлює вдячність платникам податків за сумлінну сплату податків у цей нелегкий для нашої країни час. Економіка article Tue, 12 Mar 2024 10:21:22 +0200  Дякуємо кожному платнику, який здійснює свій внесок в економічну безпеку нашої держави, забезпечення коштами Збройних Сил України, бюджетної сфери, соціальних виплат та відновлення інфраструктури.
Так, у лютому 2024 року до бюджетів усіх рівнів юридичними та фізичними особами сплачено 1,6 млрд грн податків та зборів.
До державного бюджету спрямовано більше половини сплачених сум (837 млн грн). У порівнянні з фактом лютого минулого року надходження платежів загального фонду державного бюджету зросли на 15,4 відс. (+78,5 млн грн), в тому числі по рентній платі на 52,1 відс. (+36 млн грн), податку на додану вартість на 9 відс. (+13,5 млн грн), податку на прибуток на 54,9 відс. (+17 млн грн), податку та збору на доходи фізичних осіб – на 7,3 відс. (+18 млн грн).
До місцевих бюджетів усіх рівнів сплачено 716 млн грн податків та зборів (46 відс. в загальнообласній сумі). Минулорічний рівень перевищено по податку на доходи із заробітної плати найманих працівників – на 20 відс., по платі за землю – на 10,5 відс., по єдиному податку – на 87 відс., по рентній платі – на 80 відс., по акцизному податку від реалізації підакцизних товарів – на 20,8 відс, по податку на прибуток – в 2,3 рази та по транспортному податку – в п’ять разів.
Крім податків, платники Чернігівщини у лютому 2024 року спрямували до державних фондів 957 млн гривень єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, що на 3,5 відс. або на 32 млн грн більше за минулорічний факт.
          Пресслужба Головного управління  ДПС у Чернігівській області

]]>
Фіндопомога для оплати комунальних. Як отримати родинам загиблих військовослужбовців http://monitor.cn.ua/ua/economics/99444 28 лютого на засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради погоджено механізми отримання родинами загиблих військових в російсько-українській війні, та в Афганістані при виконанні інтернаціонального обов’язку, щомісячної допомоги з бюджету Чернігівської міської тергромади на оплату послуг ЖКГ. Економіка article Thu, 29 Feb 2024 10:49:49 +0200  Щомісячна допомога на оплату  послуг ЖКГ членам сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України

Рішення виконкому затверджено механізм надання щомісячної матеріальної допомоги у розмірі 500 грн для покриття витрат на оплату житлово-комунальних послуг членам сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України, місце проживання яких зареєстроване у місті Чернігові.

Також ця допомога може бути надана членам сім'ї загиблого (померлого) Захисника і Захисниці України, які є ВПО за умови, що вони на момент звернення перебували не менш як один рік на обліку в Єдиній інформаційній базі даних про внутрішньо переміщених осіб за місцем фактичного проживання в межах міста Чернігова.

До членів сім’ї загиблого (померлого) Захисника чи Захисниці України належать дружина/чоловік, син, дочка, батько, мати, утриманці загиблого (померлого), яким у зв’язку з цим виплачується пенсія.
 
Як отримати щомісячну допомогу

 Для отримання щомісячної матеріальної допомоги членам сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України особа (або уповноважена особа) має право звернутись із письмовою заявою до департаменту соціальної політики Чернігівської міської ради (вул. І. Мазепи, 19).
 
До Заяви додаються

    копія паспорта громадянина України, або інший документ, що посвідчує особу;
    копію витягу з Реєстру територіальної громади міста Чернігова (для тих, у кого паспорт громадянина України у формі картки (ID);
    копія облікової картки платника податків (крім осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті про наявність права здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта);
    копія довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи (за наявності);
    копія документа, що підтверджує статус члена сім’ї загиблого (померлого) Захисника і Захисниці України;
     реквізити особового рахунку заявника, відкритого в установі уповноваженого банку;
    оригінали документів, які підтверджують оплату житлово-комунальних послуг за місяць, що передує місяцю звернення.

Копії документів надаються разом з оригіналом. В інтересах неповнолітньої особи заяву подає її законний представник.

Щорічно до 1 квітня та до 1 жовтня Департаментом проводитиметься перевірка своєчасності сплати коштів за надані житлово-комунальні послуги одержувачами щомісячної допомоги. У разі виявлення простроченоїзаборгованості понад два місяці, виплата допомоги призупиняється. Після документального підтвердження одержувачами сплати заборгованості виплата допомоги поновлюється з місяця призупинення.

Щомісячна допомога на оплату послуг ЖКГ  членам сімей військовослужбовців, які загинули (пропали безвісти) в Афганістані при виконанні інтернаціонального обов’язку

Порядок визначає механізм надання щомісячної матеріальної допомоги у розмірі 500 грн для покриття витрат на оплату житлово-комунальних послуг членам сімей військовослужбовців, які загинули (пропали безвісти) в Афганістані при виконанні інтернаціонального обов’язку, місце проживання яких зареєстроване у місті Чернігові*.

Також ця допомога може бути надана членам сімей військовослужбовців, які загинули (пропали безвісти) в Афганістані при виконанні інтернаціонального обов’язку, які є внутрішньо переміщеними особами за умови, що вони на момент звернення перебували не менш як один рік на обліку в Єдиній інформаційній базі даних про внутрішньо переміщених осіб за місцем фактичного проживання в межах міста Чернігова.

До членів сім’ї військовослужбовця, який загинув (пропав безвісти) в Афганістані при виконанні інтернаціонального обов’язку належать дружина/чоловік, син, дочка, батько, мати, утриманці загиблого (померлого), яким у зв’язку з цим виплачується пенсія.
 
Як отримати допомогу
Для отримання щомісячної матеріальної допомоги членам сімей військовослужбовців, які загинули (пропали безвісти) в Афганістані при виконанні інтернаціонального обов’язку, особа (або уповноважена особа)  має право звернутись із письмовою заявою  до департаменту соціальної політики Чернігівської міської ради.
 
До Заяви додаються

    копія паспорту громадянина України, або інший документ, що посвідчує особу;
    копію витягу з Реєстру територіальної громади міста Чернігова (для тих, у кого паспорт громадянина України у формі картки (ID);
    копія облікової картки платника податків (крім осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті про наявність права здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта);
    копія довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи (за наявністю);
    копія документа, що підтверджує статус члена сім’ї загиблого (померлого) ветерана війни;
    реквізити особового рахунку заявника, відкритого в установі уповноваженого банку;
    оригінали документів, які підтверджують оплату житлово-комунальних послуг за місяць, що передує місяцю звернення.

Копії документів надаються разом з оригіналом. В інтересах неповнолітньої особи заяву подає її законний представник.

Щорічно до 1 квітня та до 1 жовтня Департаментом проводиться перевірка своєчасності сплати коштів за надані житлово-комунальні послуги одержувачами щомісячної матеріальної допомоги. У разі виявлення простроченої заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг понад два місяці (на дату надання такої інформації), виплата допомоги призупиняється. Після документального підтвердження одержувачами сплати заборгованості, виплата допомоги поновлюється з місяця призупинення.

Пресслужба Чернігівської міської ради
 

]]>
Фахівці Головного управління ДПС у Чернігівській області виявляють факти продажу товарів без застосування РРО http://monitor.cn.ua/ua/economics/99397 Відділом фактичних перевірок управління податкового аудиту Головного управління ДПС у Чернігівській області на постійній основі здійснюється робота щодо виявлення фактів порушень законодавства суб’єктами господарювання, щодо порядку проведення розрахунків з покупцями та ведення обліку технічно-складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту. Економіка article Thu, 22 Feb 2024 10:12:29 +0200  Податківцями було встановлено, що у одному з магазинів Чернігова  здійснюється реалізація технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту (мобільні телефони та аксесуари до них) без застосування РРО/ПРРО та без видачі розрахункових документів.
Під час проведення фактичної перевірки магазину податківці  зафіксували факти порушень законодавства: проведення розрахунків без використання РРО/ПРРО, порушення порядку обліку товарів, не подання суб’єктом господарювання відомостей про об’єкти оподаткування, не надання посадовим (службовим) особам  контролюючого органу документів, що пов’язані з предметом перевірки.
Такі дії продавця порушують вимоги п.п.1, 2, 12 ст. 3 Закону України від 06.07.1995 №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та п.63.3 ст. 63, п.44.1, п.44.3 ст. 44 та п.85.2 ст.85 Податкового Кодексу України, що передбачає застосування до нього штрафних (фінансових) санкцій. Як результат, до суб’єкта господарювання будуть застосовані штрафні (фінансові) санкції у розмірі 539,8 тисяч гривень.
Перевіркою також встановлено факти використання праці найманих працівників без належного оформлення. Тому матеріали перевірки направлено до Центрального міжрегіонального управління Державної служби з питань праці для відповідного реагування.
Головне управління ДПС у Чернігівській області вкотре закликає суб’єктів господарювання дотримуватись вимог законодавства при здійсненні своєї діяльності. Видача покупцю фіскального чеку є запорукою надходжень податків до бюджету та гарантією захисту прав споживача.
Нагадуємо, що для оперативного реагування на незаконну господарську діяльність (продаж товарів без застосування реєстратора розрахункових операцій, праця без належного оформлення трудових відносин тощо) створений чат-бот «StopViolationBot» месенджеру «Telegram», куди громадяни можуть направляти інформацію про порушення вимог чинного законодавства суб’єктами господарювання.

 Пресслужба Головного управління  ДПС у Чернігівській області
 

]]>
Про кредитування прикордонного бізнесу – у діалозі Чернігівської ОВА з ПриватБанком http://monitor.cn.ua/ua/economics/99388 В умовах війни підприємцям, чиї виробничі потужності розташовані на території можливих бойових дій, нелегко отримати доступ до банківських кредитів. Економіка article Wed, 21 Feb 2024 10:02:23 +0200  Це питання порушив минулого тижня на Раді територіальних громад області голова Корюківської громади Ратан Ахмедов. Сьогодні ж з цього приводу в ОВА відбулася зустріч з представниками АТ КБ «ПриватБанк», чиї відділення найбільш представлені в регіоні.

    «Питання актуальне, враховуючи те, що бізнес достатньо постраждав під час повномасштабного вторгнення. На жаль, прикордоння продовжує потерпати від щоденних обстрілів. Також ускладнює ведення підприємницької діяльності замінованість території та певні оборонні дії з боку наших військових. Тому зараз маємо підтримати наш малий та середній бізнес, якому, порівняно з великим, треба докласти більше зусиль, щоб вижити», – зауважив перший заступник голови ОДА Костянтин Мегем.

На консолідації зусиль щодо підтримки бізнесу у прикордонні наголосив і Ратан Ахмедов, взявши участь у нараді онлайн.

Зі свого боку, представники ПриватБанку запевнили, що готові співпрацювати задля покращення ситуації, що склалася. Так, згідно з кредитною політикою, дійсно враховується «колір» зони, тобто можливість ведення бойових дій (банк визначає це червоною зоною, де кредитування не здійснюється). Не слід забувати і про фінансові показники підприємства, що напряму впливають на видачу кредиту.

Крім того, заявників від малого та середнього бізнесу можуть розглядати в індивідуальному порядку через кредитний комітет, де будуть враховані всі наявні ризики.

Також у ПриватБанку готові розглядати кредитування в окремих населених пунктах громад, визначених Мінреінтеграції такими, де можливі бойові дії. Тут враховуватиметься безпекова складова.

До слова, найнижчою на ринку сьогодні залишається процентна ставка за державною програмою «Доступні кредити 5-7-9%». Практично всі позичальники обирають саме цю програму, завдяки якій можна і поповнити оборотні кошти, і оновити основні засоби. Активно користуються нею і підприємці Чернігівщини: з початку дії програми укладено 2422 кредитних договори на понад 8,4 млрд грн.
 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
 з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації
 

]]>