Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: http://monitor.cn.ua/ Інформ-агенція «Чернігівський монітор» http://monitor.cn.ua/i/sm-logo.png Чернігівський монітор http://monitor.cn.ua/ У місцях позбавлення волі відповідних висновків не зробив та продовжив промишляти крадіжками http://monitor.cn.ua/ua/style/69664 Вироком Чернігівського районного суду жителю м. Чернігова за вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 185 КК України (таємне викрадення чужого майна, поєднане з проникненням до житла) призначено покарання із застосуванням ст. 69 КК України у виді 4 місяців арешту. Стиль article Sat, 16 Feb 2019 09:57:00 +0200 З таким вироком прокурор не погодився та подав апеляційну скаргу, вимагаючи призначення більш суворого покарання для зловмисника.
 
Так, у судовому засіданні підтверджено, що обвинувачений у липні 2017 року повторно, проникнувши шляхом знімання віконного скла до житлового будинку в одному з населених пунктів Чернігівського району, таємно викрав матеріальні цінності на суму майже 2 тис грн.
     
Крім того, прокурором доведено, що суд першої інстанції при ухваленні вироку не врахував вчинення злочину в період непогашеної судимості, а також особу обвинуваченого, який незважаючи на свій молодий вік, чотири рази притягувався до кримінальної відповідальності за вчинення корисливих злочинів.

Відтак, апеляційний суд погодився з доводами прокурора та засудив обвинуваченого до 4 років позбавлення волі.
   
Вирок набрав законної сили.


Прес-служба прокуратури Чернігівської області

]]>
Можливості для розвитку сільських територій обговорили в Хмільницькій громаді http://monitor.cn.ua/ua/education/69505 Процеси децентралізації, формування об’єднаних територіальних громад змінюють парадигму розвитку сільських територій, спонукають до освоєння нових видів підприємництва та залучення до цього ресурсів, які раніше не використовувалися. Але як скористатися цими можливостями, навчитися конкурувати з великими агропідприємствами, зайняти свою нішу на ринку та вміти презентувати свою продукцію або послуги? Освіта article Fri, 08 Feb 2019 14:16:17 +0200
Саме про це говорилося під час спілкування з гостинними мешканцями Хмільницької громади, яке проходило 7 лютого в рамках семінару-тренінгу «Сільський розвиток та сільське господарство», організованого Центром перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів.

Як зазначив завідувач кафедри аграрних технологій та лісового господарства ЧНТУ, кандидат економічних наук Михайло Селінний, невеликі сільські та фермерські господарства можуть спробувати себе у вирощуванні овочевих, плодово-ягідних культур, квітникарстві, садівництві, вирощуванні лікарських трав розведенні декоративних видів тварин та птахів та ін. Гарні перспективи для зайнятості жителів села створює розвиток сфери послуг, сільського туризму, народних ремесел та промислів.

Голова ГО «Центр сприяння розвитку громад» Римма Олексенко закликала присутніх долати шаблонність у мисленні та світогляді, не боятися діяти, а в розвитку своєї громади бачити передусім можливості, а не лише проблеми. Під час виконання практичних завдань учасники тренінгу вчилися працювати в команді та опановували вміння презентувати власні ідеї та проекти.

Також обговорювалися складові інноваційності та екологічні аспекти сталого сільського розвитку; значення кооперації для розвитку малого сільгосппідприємництва; були проаналізовані підходи та приклади з досвіду діяльності підприємців і фермерів з України та європейських країн.


Чернігівський центр підвищення кваліфікації

]]>
Як жити громаді, якщо вибори так і не відбулися http://monitor.cn.ua/ua/style/69500 7 лютого консультанти Офісу реформ при Чернігівському регіональному відділенні Асоціації міст України провели виїзну консультацію до с.Новий Білоус. Стиль article Fri, 08 Feb 2019 11:31:10 +0200

На початку зустрічі перед присутніми виступив виконавчий директор Михайло Литвин, який більш докладно розповів про Чернігівське регіональне відділення АМУ.

«Сьогодні членами Асоціації міст України з Чернігівщини є 26 громад. Я хочу зауважити, що це не тільки міські ради, а й селищні та сільські», - підкреслив він.

Консультант з бюджетних питань Микола Силенко зазначив, що для Новобілоуської громади, нажаль, бюджетний рік вже втрачено.

«Коли саме будуть тепер призначені перші вибори в громаді – невідомо», - зауважив консультант.
Під час свого виступу він також розповів присутнім про необхідність вже сьогодні готуватися до переходу на міжбюджетні відносини з державою та функціонуванню, як ОТГ.

Нагадаємо, що в 2018 році вибори в ОТГ так і не відбулися у зв’язку з введенням військового стану.


ПУЛЬС Децентралізаційний марафон

]]>
Чернігівський рибоохоронний патруль продовжує роботу по боротьбі з явищами задухи на водоймах області http://monitor.cn.ua/ua/style/68968 Державні інспектори, спеціалісти відділу іхтіології та регулювання рибальства Чернігівського рибоохоронного патруля, на чолі з начальником Управління Миколою Каленюком, провели обстеження чергового водного об’єкту області на наявність ознак задухи риби. Стиль article Fri, 18 Jan 2019 10:04:00 +0200

На озері біля с.Шестовиця Чернігівського району за допомогою оксиметру виміряли температуру води та вміст кисню. Незважаючи на те, що показники були в межах норми (t+2оС,  вміст кисню 6,7 мг/л), було прийнято рішення,в профілактичних цілях,прорубати та облаштувати ополонки, адже зима ще в самому розпалі.

Загалом, на озері було прорубано та облаштовано, за допомогою гілля та очерету, 30 ополонок.

Чернігівський рибоохоронний патруль закликає всіх небайдужих громадян, громадські організації, очільників територіальних громад організувати та провести заходи по збереженню рибних запасів на водоймах Чернігівщини.

]]>
Михайло-Коцюбинська громада – приклад, як можна успішно реалізовувати місцеву стратегію розвитку http://monitor.cn.ua/ua/style/68918 За рік після ухвалення біля 40% із запланованого в першому плані заходів із реалізації вже втілено у життя – про такі перші підсумки йшлося під час консультації, що проводилася в ОТГ Чернігівським центром розвитку місцевого самоврядування програми U-LEAD з Європою. Стиль article Wed, 16 Jan 2019 09:05:00 +0200

Участь в ній взяла в.о. селищного голови Ніна Ворох, працівники виконкому.

Серед успіхів: проведено інвентаризацію 35% її земель, розроблено та оприлюднено вісім інвестиційних пропозицій, проведено 45 заходів із енергозбереження (планувалося 29), три чверті побутового сміття сортується, освітлені всі вулиці, що передбачалися, розпочато встановлення камер відео-спостереження (чверть від потреби), розширено перелік комунальних послуг (на 5 одиниць замість 2), капітально відремонтовано дитячий садочок, значні кошти вкладалися в оновлення технічного забезпечення шкіл. Як результат – 6% збільшення чисельності мешканців територіальної громади за рік. Рідкісний випадок для Чернігівщини.

В «листі очікування» – створення кооперативів, виготовлення генеральних планів населених пунктів, створення ЦНАПу, реконструкція стадіонів, оновлення будинків культури.

Разом із тим громада досягла помітних успіхів у проектній діяльності – стала найкращою громадою за підсумками роботи в 2018 р. Школи місцевого самоврядування DESPRO (як винагороду безкоштовно отримує програму геоінфорамційної оцінки та обліку ресурсів громади), виграла проекти ПРООН (з комерціалізації відходів у муніципальному секторі України), грантової програми «Кусанове» МЗС Японії (реконструкція системи каналізації та теплі туалети в гімназії), а очікує рішення ще одного донора.

Така активність відбилися на стратегії – в листопаді минулого року були внесені зміни до формулювань двох її операційних – зроблено наголос на сприянні розвитку переробної промисловості. Відповідно відкореговані завдання, а до березня планується розробити та обговорити п`ять нових технічних завдань для майбутніх проектів розвитку.

Також було вирішено продовжити термін дії стратегії на два роки до 2027 р. – відповідно до державною та обласної. Що показово – сторінка в мережі фейсбук, створена під час розробки стратегії, збільшує чисельність своїх прихильників. Вона стала платформою, де громадськість обговорю як реалізується стратегія та пропонує свої ідеї, реально впливаючи на її зміст та перебіг впровадження.

]]>
Загальновійськовий полігон на Чернігівщині модернізується та розбудовується http://monitor.cn.ua/ua/style/68861 Навчальна база та об’єкти військової інфраструктури, які розташовані поблизу селища Гончарівське, щороку забезпечують проведення великої кількості тактичних навчань та бойових злагоджень не лише підрозділів ОК «Північ», а й військових частин інших оперативних командувань. Повідомила прес-служба оперативного командування «Північ». Стиль article Mon, 14 Jan 2019 08:41:34 +0200

Останні кілька років для 242-го загальновійськового полігону оперативного командування «Північ» стали періодом оновлення та покращення інфраструктури.

Минулого року на навчальній базі полігону було відновлено ділянку тиру та облаштовано нові навчальні місця. З метою якісного контролю за проведенням занять встановлено систему об’єктивного контролю (відеокамери та тепловізор). Закуплені нові підйомники для мішеней. У приміщеннях та на вишках замінено вікна, двері, проведено внутрішні ремонтні роботи. Також проведено освітлення зі встановленням нових прожекторів.

З метою створення комфорту для військовослужбовців в польових умовах крім навчальної бази проводилося будівництво об’єктів інфраструктури. Збудовані дві стаціонарні їдальні, а на випадок збільшення числа військових під час навчань, зведено ще дві ангарного типу. Одна така їдальня наразі у процесі запуску в експлуатацію. У всіх приміщеннях тепло, оскільки функціонує власна котельня.

Крім загальновійськового полігону в Гончарівському, для підготовки особового складу використовують навчально-тренувальні бази окремих бригад оперативного командування «Північ», які також постійно облаштовуються та оновлюються.

Для прикладу непоганими результатами може відзначитися 72 окрема механізована бригада імені Чорних Запорожців. На об’єктах, де проводяться заняття з виконанням вправ стрільб, водіння, занять з тактичної підготовки відновили навчальні місця. Встановили нові стаціонарні пости оточення. У казармах та їдальні замінили вікна.

Підтримується в належному стані і полігон 30-ї окремої механізованої бригади імені князя Костянтина Острозького. Проводиться робота щодо відчуження територій Міністерства оборони України під облаштування навчально-тренувальної бази для 58 окремої мотопіхотної бригади, яку було створено з початком збройної агресії РФ проти України.

Звичайно, це не останні результати спільної роботи органів військового управління та підпорядкованих підрозділів — ремонти та подальше удосконалення матеріально-технічної навчальної бази продовжаться і в подальшому. Тому покращення матеріально-технічної бази та побутових умов — завжди в пріоритеті командування ОК «Північ».

]]>
Мешканці села Рівнопілля можуть вдихнути повітря на повні груди http://monitor.cn.ua/ua/style/68461 Суд дійшов висновку, що подальша експлуатація асфальтобетонного заводу в с. Рівнопілля Чернігівського району створює загрозу навколишньому природному середовищу, життю та здоров’ю людей. Стиль article Sat, 22 Dec 2018 10:49:54 +0200 Мешканці села Рівнопілля в Чернігівському районіможуть вдихнути повітря на повні груди. Чернігівський окружний адміністративний суд задовольнив позов Державної екологічної інспекції у Чернігівській області, заборонив експлуатацію асфальтобетонного заводу ДС-158. Своєю діяльністю підприємство створило несприятливі умови проживання для громадян.Місцеві жителі скаржились на задимлення території населеного пункту, організовували протестні заходи на автомобільній трасі.

Реагуючи на скарги, Державна екологічна інспекція у Чернігівській областіпровела позапланову перевірку філії «Чернігівська ДЕД»ДП «Чернігівський облавтодор» ВАТ «Автомобільні дороги», до складу якої належить завод тавиявила, що застарілегазоочисне обладнанняасфальтобетоного заводу не відповідає сучасним вимогам екологічної безпеки, не забезпечує високоефективну очистку викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря.

Внаслідок недотриманням стандартів  екологічної безпеки порушувалось право жителів с. Рівнопілляна безпечне для життя і здоров’я довкілля.

Підприємством не виконано припис Інспекції про зупинку діяльності та приведення газопилоочисного устаткування у відповідність до діючих нормативів. 

Ігнорування вимог органу державного нагляду (контролю) та протестів місцевої громади не залишилось для підприємства без наслідків. Суд надав правову оцінку обставинам справи, і дійшов висновку, що подальша експлуатація асфальтобетонного заводу створює загрозу навколишньому природному середовищу, життю та здоров’ю людей.

Такий результат став можливим завдяки активній позиції громадянта професійним діям екологів.

]]>
Поліція відкрила кримінальне провадження за фактом ДТП зі смертельними наслідками у Чернігівському районі http://monitor.cn.ua/ua/style/68425 На автодорозі поблизу села Петрове сталася дорожньо-транспортна пригода, внаслідок якої загинули двоє людей. Поліція відкрила кримінальне провадження. Стиль article Thu, 20 Dec 2018 16:17:38 +0200

19 грудня до поліції надійшло повідомлення, що сталася ДТП та загинули люди. На місце події виїхала група реагування патрульної поліції, слідчо-оперативна група Чернігівського районного відділення поліції та слідчі з розслідування ДТП ГУНП в Чернігівській області.

Після огляду місця події та проведення першочергових слідчих дій стала зрозуміла попередня картина автопригоди – водій автомобіля «ВАЗ-21101», рухаючись по автодорозі «Чернігів – Мена – Сосниця – Грем’яч» в напрямку Чернігова, поблизу села Петрове не впорався з керуванням, виїхав на зустрічну смугу руху, де скоїв лобове зіткнення з легковиком "ВАЗ-2107" під керуванням жителя Мени.

В результаті дорожньо-транспортної пригоди водій «десятки» та його пасажир загинули на місці пригоди. Водій «сімки» отримав тяжкі тілесні ушкодження та госпіталізований до реанімаційного відділення чернігівської лікарні. Пасажирка отримала тілесні ушкодження та після надання медичної допомоги відпущена на амбулаторне лікування.

За попередньою інформацією, водії обох транспортних засобів були тверезі.   

Інформація про подію внесена до Єдиного реєстру досудових розслідувань, відкрито кримінальне провадження за ознаками ч. 2 статті 286 Кримінального кодексу України (порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керують транспортними засобами) - карається штрафом від двохсот до п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк до трьох років або без такого.

Триває досудове розслідування.


Сектор комунікації поліції Чернігівської області

]]>
Поліція затримала серійного міжрайонного крадія http://monitor.cn.ua/ua/style/68277 Кримінальна поліція встановила, що затриманий «орудував» протягом двох місяців у Чернігівському, Куликівському, Ніжинському та Козелецькому районах Чернігівщини і скоїв майже 20 крадіжок. Стиль article Sat, 15 Dec 2018 10:19:46 +0200 Зранку 13 грудня дільничний офіцер Чернігівського районного відділення поліції здійснював перевірку селищ, що розташовані на його адміністративній дільниці. Як раптом він побачив підозрілого чоловіка поблизу місцевого дитячого садка. Придивившись, правоохоронець виявив, що зловмисник, пошкодивши вікно закладу, викрав ноутбук та намагався саме втекти зі своєю здобиччю. Поліцейський одразу ж кинувся за зловмисником, затримав його та доставив до поліцейського відділку.

Лиходієм виявився раніше неодноразово судимий за крадіжки чернігівець. Під час перевірки оперативники управління карного розшуку встановили причетність молодика до двох десятків крадіжок з сільських рад, шкіл, дошкільних закладів та фельдшерсько-акушерських пунктів, звідки  крав усе, що попадало під руку - від оргтехніки до побутових дрібниць. 

За фактами крадіжок відкрито кримінальне провадження за частиною 3 статті 185 Кримінального кодексу України (крадіжка, скоєна з проникнення у житло чи інше приміщення) - максимальна санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі строком до шести років. Зловмиснику повідомлено про підозру, йому обрано міру запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.


Сектор комунікації поліції Чернігівської області

 

]]>
У Михайло-Коцюбинській ОТГ запроваджують інноваційну систему обліку активів громади http://monitor.cn.ua/ua/style/68194 Михайло-Коцюбинська громада впевнено крокує до змін та успішно працює над втіленням головного задуму децентралізації – наближення влади та послуг до людей. А для того, щоб зрушення відбувалися в усіх сферах життєдіяльності ОТГ, працівникам селищної ради доводиться постійно вчитися та вивчати кращі практики. Стиль article Tue, 11 Dec 2018 09:00:50 +0200 У листопаді команда Михайло-Коцюбинської селищної ради стала переможцем «Школи місцевого самоврядування DESPRO 2018». Наші земляки набрали найбільшу кількість балів за результатами оцінок тренерів та експертів DESPRO під час сесій та виконання домашніх завдань. Призом за такі здобутки стане впровадження на території громади Геоінформаційної системи обліку активів громади, яка створена компанією SOFTPRO. Завдяки цьому буде проведено інвентаризацію комунального майна та інших об’єктів громади, земель всіх видів і т.д. Геоінформаційну систему та геопортали у тестовому режимі вже впроваджено у трьох громадах (Пирятинській ОТГ, Новоукраїнській ОТГ та Мереф’янська ОТГ), які стали переможцями минулої школи місцевого самоврядування DESPRO. Тепер ця інноваційна технологія працюватиме і на Чернігівщині.

Перемога команді Михайло-Коцюбинської громади далася непросто. По-перше, це перший такий досвід змагання з інших ОТГ з усієї України. А по-друге, на завершальну сесію вони могли, взагалі, не потрапити. Микола Завальний, Михайло-Коцюбинський селищний голова, зараз служить в ЗСУ. А за умовами школи брати участь у всіх сесіях повинна команда у повному складі. І тільки завдяки наполегливості та завзятості учасників допустили до участі в другій, вирішальній сесії.

«Було дуже цікаво і складно одночасно. Високий рівень навантаження – працювали з восьмої ранку до пізнього вечора. Всі лекції та практичні заняття стосувалися розвитку спроможності громади. Ми говорили про економічне зростання громади, стартапи, інвестиції та інвесторів, гендерний бюджет та бюджет участі, землевпорядкування, маркетинг територій і т.д. Своїми знаннями з нами ділилися практики та ті, хто мають успішні проекти», - розповідає Ніна Ворох, в.о. Михайло-Коцюбинського селищного голови. Вона каже, що завдяки участі в проекті з’явилися нові ідеї та задуми.

За словами Зої Чугаї, керівника інвестиційного відділу Михайло-Коцюбинської ОТГ, одним із завдань між сесіями було провести дослідження згуртованості громади. «Ми його провели. І виявили ті проблеми та «больові» точки, з якими потрібно працювати. А результатом стали внесені зміни до нашої стратегії розвитку. Доповнили її тим, що ми згуртовуємо нашу громаду», - розповідає вона.

Михайло-Коцюбинська громада працювала над власною стратегією розвитку спільно з командою Чернігівського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону. Також представники громади завжди беруть активну участь у навчальних поїздках, тренінгах та заходах, організованих Центром.

«Для нас Чернігівський ЦРМС став стартовим майданчиком, щоб йти далі. В першу чергу тому що тут ми отримали базові знання, дізналися як треба працювати. Центр був нашим стартом. Ми повинні вчитися і дізнаватися щось нове, прагнути більшого, – розповідає Зоя Чугай. І додає, - участь у проекті «Школа місцевого самоврядування DESPRO 2018», це також завдяки співпраці з Центром, бо у нас була стратегія розвитку. Якби у не було цього документу, нас би не відібрали у цей проект. Не останню роль зіграли і рекомендаційні листи, які були надані Чернігівським ЦРМС учасникам Михайло-Коцюбинської команди».

Згуртованість та вміння працювати у команді – ці навички були особливо затребувані під час навчання. Команда Михайло-Коцюбинської ОТГ вже пройшла перші випробування командної роботи. Адже розробка стратегічного плану розвитку громади тут відбувалася в партисипативний спосіб і формулювали цілі, завдання, бачення жителі громади, а не науковці.

«Всі приїхали із роздрукованими стратегіями, а у нас стратегія в голові. І бачення від «зубів відскакувало», ми його напам’ять зачитували, бо самі писали», - розповідає Зоя Чугай.

Представники Михайло-Коцюбинської громади розповідають, що повернулися із навчання не лише із новими враженнями та призом, а вже визначили наступні важливі кроки для розвитку громади. Це – згуртованість громади, громадський бюджет участі та робота з інвесторами. І, звичайно, впровадження системи обліку активів громади – порахують всі дороги, стовпи, землі, майно, тощо.

Зоя Чугай розповідає, що вже зараз громада почала працювати над розробкою положення про громадський бюджет участі, щоб протягом наступного року його затвердити і він вже почав діяти. «Ми хочемо, щоб люди були учасниками процесів, що у нас відбуваються», - підкреслює вона.

У громаді майже завершили написання інвестиційного паспорту та розробляють положення про інвестора. «Досвідом залучення інвестицій з нами ділився Юрій Бова, Тростянецький міський голова. Цікавою є практика – надання преференцій інвестору. Так от ці преференції ми і хочемо прописати в положення про інвестора. Виходячи з тих обсягів, заяв та пропозицій, якій будуть від інвестора і обсяг преференцій, щоб не «душити» його податками з перших днів, а дати можливість розпочати справу. А тоді інші підприємці побачать, що наша громада створює сприятливі умови для розвитку бізнесу, і захочуть з нами співпрацювати», - розповідає Ніна Ворох.

Команда Михайло-Коцюбинської селищної громади на досягнутому не зупиняється. Тут продовжують працювати над розробкою проектів, брати участь у конкурсах та грантах, налагоджують співпрацю із сусідами.


Чернігівський ЦРМС

]]>
Рятувальники надали допомогу водієві вантажівки, що потрапив у складні погодні умови http://monitor.cn.ua/ua/style/68087 5 грудня о 23:40 до оперативно-координаційного центру Управління ДСНС України у Чернігівській області надійшло повідомлення про пригоду, що сталася на автодорозі біля с. Кошівка Чернігівського району. Стиль article Fri, 07 Dec 2018 08:35:18 +0200 Внаслідок складних погодних умов водій вантажного автомобіля "DАF" з напівпричепом не впорався з керуванням, в результаті чого транспортний засіб з’їхав і застряг на узбіччі й заблокував рух по одному з напрямків автодороги.

Спецтехнікою Аварійно-рятувального загону спеціального призначення У ДСНС України у Чернігівській області рятувальники надали допомогу водієві і він зміг продовжити рух.


УДСНС України у Чернігівській області

]]>
Військові в ОТГ: "зайві" гроші й безстрашні діти http://monitor.cn.ua/ua/style/68073 Гончарівська тергромада - одна з двох на Чернігівщині, де дислокується велика військова частина. Тож цивільне життя і військова служба тут - нероздільні. Стиль article Thu, 06 Dec 2018 09:00:40 +0200 Гончарівська тергромада - одна з двох на Чернігівщині, де дислокується велика військова частина. Тож цивільне життя і військова служба тут - нероздільні. 

З особливостями функціонування і розвитку цієї громади журналісти ознайомилися під час прес-туру, організованому Чернігівським Центром розвитку місцевого самоврядування, створеним за підтримки Програми "U-LEAD з Європою" та Мінрегіону України.

ЄДИНИЙ ОРГАНІЗМ

За радянських часів селище Гончарівське Чернігівського району було закритим військовим містечком з пропускною системою. В період скорочення Збройних Сил України воно почало занепадати, військових тут ставало все менше, життя завмирало. З початком російської агресії та відродження української армії в Гончарівське знову стали прибувати люди - військовослужбовці та їхні родини. Наприкінці 2016 року на базі селища була утворена об’єднана територіальна громада з населенням 4700 чоловік. До її складу увійшли Гончарівська селищна рада, Смолинська і Жеведьська сільради, всього - 4 села. Відтоді в них і почалися позитивні зміни.   

"Після створення ОТГ 60% податку з доходів фізичних осіб (ПДФО), і, перш за все, зарплат військовослужбовців, залишається в бюджеті нашої громади. Із загальної суми власних надходжень, що цього року становить 31 млн грн, понад 22 млн  - кошти від військової частини. Якби це було підприємством, ми б назвали його бюджетоутворюючим", - поінформував Гончарівський селищний голова Віталій Рудник.

Він розповів, що військова частина - це не  тільки допомога громаді в усіх господарських справах. Це ще й люди зі своїми гаманцями, з яких вони оплачують товари та послуги й таким чином стимулюють підприємництво, це - діти в школах і дитсадках і загалом розвиток громади.

У свою чергу остання теж не стоїть осторонь проблем військової частини.

 

 

 

 

"ОТГ допомогла нам у відновленні освітлення території - закупила дріт, прожектори та інше, придбала матеріали для ремонту даху, виділила кошти на закупівлю камер спостереження для охорони об’єктів. У свята громада відзначає наших військових грамотами і преміями, фінансово підтримує тих, хто потребує лікування, збирає і привозить нам допомогу в зону проведення ООС. У нас іде тісна співпраця", - розповів т.в.о. командира танкової бригади, Герой України Євген Межевікін.

 

 

Перебуваючи на території військової частини, журналісти поклали квіти до пам’ятних знаків на честь загиблих на російсько-українській війні військовослужбовців з Гончарівська.

 

 

ПОТРІБНІ ЛЮДИ!

До об'єднання загальний бюджет трьох сільських рад ледь перевищував 2 млн грн. А от бюджет ОТГ  цьогоріч склав уже 40 млн грн. З них 31 млн, як уже зазначалося, - власні надходження громади. За бюджетним законодавством, це забагато на душу наявного населення ОТГ.

"Є величезний мінус у нашої громади, - це - реверсна дотація. У поточному році ми віддаємо державі майже 10 млн грн. Важко розлучатися з грішми, але ми до цього вже звикли. Розуміємо, що це бюджетне законодавство і ми тут нічого не можемо зробити окрім як збільшувати кількість населення і площу нашої ОТГ. Над чим сьогодні й працюємо", - сказав Рудник.

Питанням розширення громади в Гончарівському займаються давно. І от нарешті є результат: буквально днями рішення приєднатися до ОТГ ухвалила Слабинська сільська рада з населенням понад 500 осіб.

 

 

 

 

Значний внесок у бюджет громади роблять приватні підприємці. Торік у Гончарівському зареєструвалося кілька нових малих підприємств, які за 9 місяців 2018-го перерахували в місцевий бюджет понад 100 тис. грн. Починає роботу і взуттєва фабрика, хоча й тут має вплив так званий людський фактор - підприємство не може набрати необхідну кількість працівників на ту зарплату, яку воно пропонує.

В цілому ж на кінець року Гончарівська ОТГ виходить з хорошими показниками - без боргів із зарплати й за енергоносії. Власним коштом громада придбала шкільний автобус, майже 4 млн грн витратила на різні ремонтні роботи, знайшла можливість підтримати житловий фонд і автопарк комунального підприємства.

Започаткували в ОТГ і роздільний збір сміття. Купили обладнання, пресують відокремлений пластик і здають його на переробку. Особливої вигоди з цього не мають (скоріше, більше мороки), зате виграє екологія. У майбутньому тут думають почати збирати скло.       

ТО МІЙ ТАТО СТРЕЛЬНУВ

Огляд інфраструктурних об’єктів Гончарівського розпочався з відвідин будівництва трьох сучасних казарм-гуртожитків для контрактників. Житло споруджується за межами військової частини коштом Міністерства оборони України. У ньому всі зручності, блочна система, 5 чоловік у кімнаті - "небо і земля" порівно з тим, що є зараз. Перший гуртожиток будівельники планують здати на початку 2019 року.

Громада участі в цій програмі не бере, але по завершенню будівництва обіцяє допомогти з благоустроєм території.

 

 

 

 

Коли ці гуртожитки здадуть, зауважує Рудник, то почнуть будувати житло для сімейних.

Гончарівське - селище з іще радянською типовою для військових містечок забудовою: п’ятиповерхові, майже всі однакові будівлі, кілька невеликих магазинів. Між ними - високі корабельні сосни, які суттєво прикрашають територію населеного пункту, що знаходиться у лісі. Між сосен і ялин проглядається трохи веселіший дитсадок "Лісова казка" 1986 року побудови. Діти гуляють у дворі, а з полігону в селище долітають потужні залпи військової зброї.

"Наші вихованці звикли до всього - до стрільб і вибухів. Більшість із них - діти військових, тож вони добре знають, де знаходяться їхні батьки. Вони кажуть: "То мій тато стрельнув, це мій дядько пальнув, а це - навчання ідуть. Все розуміють і після обіду сплять, як треба. Щойно іще тихо бабахнуло, я вам чесно скажу. Коли у нас тут йшли випробування військової техніки, то стріляли так, що шибки в дитсадку дрижали. І коли підривали непридатні боєприпаси - теж. Діти на все реагують нормально", - поділилася спостереженнями завідувачка закладу Катерина Солнцева.

 

 

За її словами, зараз у дитсадку налічується 128 діток. Возять сюди також малечу  з навколишніх сіл, навіть тих, що не входять в ОТГ. Батькам умови виховання тут дуже подобаються.

 

 

До 2013 року дитсадок підпорядковувався різним військовим частинам - їх було аж 8. Працівники закладу від цього вигравали тільки в зарплаті. А от матеріальна база й харчування дітей залишали бажати кращого. Після того, як Гончарівська селищна рада ризикнула взяти дитсадок на свій баланс, усе тут змінилося.

"Якщо навіть поточні ремонти ми проводили з великими труднощами, то зараз у нас ні з чим проблем немає", - зауважила Солнцева.

МИ БАГАТО "ТЯГНЕМО" НА СОБІ"

Не скаржиться ні на що й Гончарівська гімназія. Та й на що скаржитися, коли є кого вчити. Звісно, дітей удвічі менше, ніж було колись, але й 400 для селища нині - це досить багато.

 

 

 

 

Початкові класи гімназії незвично розміщені на першому поверсі 5-поверхового житлового будинку. Кажуть, що так було запроектовано ще в часи розбудови військового містечка. В приміщенні - тепло й затишно, в перших двох класах налічується по 17 учнів, навчальний процес організовано відповідно до вимог Нової української школи (НУШ). Діти веселі, на прохання журналістів зіграти на дерев'яних ложках легко підхопилися на музичну паузу.

"Запровадження нових підходів до навчання виявилось не такою складною справою, як очікувалося, отож втягнулися у процес швидко. Гру ми включаємо тоді, коли вважаємо її доречною. Діти із задоволенням біжать до школи, а додому їх не можемо вигнати", - розповіла вчителька Оксана Бурлака.

 

 

Керівництво гімназії тішиться умовам, у яких тепер працює навчальний заклад. Адже відтоді, як утворилася ОТГ, школа отримала більше, ніж за 20 років до цього. Нині вона забезпечена всіма інноваційними засобами, а нещодавно отримала футбольне поле зі штучним покриттям.

 

 

Спортом гончарівські школярі займатися люблять. Понад те, мають до цього хист і спортивні перспективи. Тому з 1 січня 2019 року в селищі планують відкрити спортивну школу.

З медичною сферою в Гончарівському теж усе гаразд. Рудник радіє, що в місцевій амбулаторії працює аж троє сімейних лікарів. Коли державної субвенції на зарплату бюджетникам не вистачає, громада й тут підставляє плече.

"Ми багато "тягнемо" на собі",- зазначив Рудник.

РУХ УПЕРЕД

Смолинський старостинський округ - важлива для наповнення бюджету частина громади. Адже тут знаходиться Смолинський торфобрикетний завод, який за 9 місяців роботи перерахував у бюджет ОТГ 300 тис. грн податків.

 

 

 

Щоправда, останнім часом завод лихоманить і це засмучує як його працівників, так і органи місцевого  самоврядування.

"Торфозавод працює нестабільно, іноді там відбувається щось загадкове, але ми дивимось на нього як на робоче місце для 80 осіб (а це величезна кількість для нашої місцевості) та платника податків", - сказав Рудник.

 

 

За час існування ОТГ у Смолинському окрузі відремонтували дороги, дитсадок, поміняли вікна в Будинку культури, закінчують освітлення населених пунктів - сіл Смолин та Козероги.

Позитивні для людей зміни відбулися і в Жеведі. Там були проблеми з приміщенням початкової школи і розвалювався ФАП. Можливості, надані об’єднанням громад, дозволили відремонтувати в центрі села кілька розміщених у ряд будівель і перевести їх туди. Тепер школа, ФАП і сільрада - в одному блоці під спільним дахом. Сільський голова Сергій Рябус каже, що так усім зручно і люди змінами задоволені.

 

 

 

До об’єднання бюджет Жеведьської сільради становив усього 300 тис. грн. Цього ледь вистачало на покриття захищених статей. Два роки в ОТГ дозволили також відремонтувати дорогу, поставити колонку з водою, поліпшити благоустрій.

Звісно, проблем у Гончарівській громаді ще вистачає. За два роки неможливо зробити все, що потребувало капіталовкладень десятиліттями. Але фінансова самодостатність дозволяє громаді не тільки мріяти, а й планувати реалізацію цих мрій. А це - довгоочікуваний і бажаний для всіх рух уперед.

Програма "U-LEAD з Європою" фінансується спільно Європейським Союзом і державами-членами - Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією, і підтримує реформу децентралізації та її секторальні напрямки.

Наталія Потапчук

ФОТО Віктор Кошмал

]]>
Недобросовісним лісокористувачем відшкодовано 70 тис. грн. збитків, завданих незаконною вирубкою дерев http://monitor.cn.ua/ua/style/67940 Органами прокуратури області звертається особлива увага на питання протидії правопорушенням у сфері лісокористування, збереження лісів, їх дбайливого використання та стягнення заподіяних державі збитків. Стиль article Sat, 01 Dec 2018 09:36:32 +0200 Так, згідно з нормами Лісового кодексу України, організація і забезпечення охорони та захисту лісів, зокрема від незаконних лісопорубок, покладається на постійних лісокористувачів.

Як з’ясувалося, в межах земельної ділянки лісового фонду, наданої в постійне користування одному з постійних лісокористувачів на території об’єкта природно-заповідного фонду «Олишівська дача» в межах Олишівської селищної ради Чернігівського району, здійснено вирубку 10 дерев дуба, чим, відповідно до розрахунку спеціалістів Держекоінспекції у Чернігівській області, завдано 70 тис грн збитків.

З метою відшкодування шкоди прокуратурою направлено позов до суду, який задоволено та реально виконано.

Подальша робота з цих питань триває.

 
Прес-служба прокуратури Чернігівської області

]]>
Гончарівська громада – громада, яка нарощує потенціал та розширює територію http://monitor.cn.ua/ua/style/67894 Увійти в межі перспективного плану, збільшити кількість населення та розширити територію, - такі завдання на наступний рік ставить перед громадою Віталій Рудник, Гончарівський селищний голова. Стиль article Thu, 29 Nov 2018 09:34:06 +0200 Про здобутки та перспективи Гончарівської об’єднаної територіальної громади дізналися журналісти Чернігівщини під час прес-туру, який минулого тижня організував Чернігівський Центр розвитку місцевого самоврядування, створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону.

У Гончарівській ОТГ вибори відбулися наприкінці 2016 року. До її складу увійшли Гончарівська селищна рада, Жеведьська сільська рада та Смолинська сільська рада. На території яких проживали 4700 жителів.


Військове містечко

Центральна садиба Гончарівської громади – селище Гончарівське – знаходиться на території військового містечка. Тут дислокується перша окрема танкова бригада. Саме військові, а точніше нарахування на їхню заробітну плату і є основним доходом бюджету громади. За словами Віталія Рудника з 31 мільйона власних надходжень – 22 мільйони – це ПДФО, яке перераховує військова частина.

Під час зустрічі з журналістами Євгеній Межевікін, т.в.о. командира першої окремої танкової бригади, розповів про співпрацю громади та військової частини.

«Допомогли повністю відновити освітлення території пункту постійної дислокації танкової бригади. Зараз придбали матеріали та відновлюють дах на штабі та казармах. Також проводяться роботи з посилення охорони військових об’єктів, військовослужбовцям громада надає психологічну та фінансову підтримку.», - сказав він.

Військові, які вже тривалий час дислокуються у Гончарівському, згадують, що раніше такі питання вирішувалися набагато складніше, а інколи, взагалі, ігнорувалися. Кажуть, після створення ОТГ стало набагато краще: виділяються гроші на військове містечко, у житлових будинках замінюються вікна, двері.


Економіка громади та житлово-комунальна сфера


До об’єднання бюджет всіх трьох рад ледь сягав двох з половиною мільйонів. Після – трохи більше 40 мільйонів.

На території громади є Смолинський торфобрикетний завод. Тут працює 80 робітників. Підприємство є бюджетоутворюючим. Протягом десяти місяців завод сплатив 300 тисяч податків. «Це зайнятість та стабільність для жителів Смолина та всієї громади», - розповів Іван Смирнов, в.о. старости Смолинського старостинського округу.

«Значний внесок роблять приватні підприємці, платники єдиного податку. Намагаємося залучити їх на нашу територію поки що не благами, але добрими стосунками. Є у нас приватне підприємство – це і ПДФО, і єдиний податок, і робочі місця. Смішно не смішно, але «полуфабрикати» для взуття на Італію шиють і у нас», - сказав Віталій Рудник. За його словами для бізнесу не вистачає кваліфікованих кадрів.

У Гончарівської громади один із найбільших реверсів в Україні, це пов’язано з тим, що доходи громади на одного жителя перевищують нормативні показники. Наприклад, у 2018 році з бюджету буде вилучено 10 мільйонів гривень в державний бюджет.

«Щоб зменшити вилучення треба збільшувати кількість населення, а, отже, працювати над приєднанням сусідніх сільських рад та входження в межі перспективного плану», - зазначив голова громади.

Громада ремонтує житловий фонд – багатоквартирні будинки на території Гончарівська вже старі. Вимагають заміни вікон, дверей, ремонту дахів та відновлення внутрішньо будинкових комунікацій. На ці роботи вже витратили більше двох мільйонів гривень.

Особлива увага приділяється благоустрою території. Комунальне підприємство може похизуватися автопарком, у якому є все: від бульдозера до сміттєвоза. Вся техніка у робочому стані. А незабаром придбають ще один трактор.

З початку року запроваджено роздільний збір сміття. Купили прес, пластик ділять за кольорами, пресують у брикети, які потім здають на вторинну переробку.

За рахунок інфраструктурної субвенції у громаді повністю відновили освітлення всіх населених пунктів.


Гончарівська громада – дітьми багата

Тут є три школи та два дитячі садочки. І вчителі, і діти забезпечені всім найкращим. За словами Віталія Рудника освітня сфера у громаді в пріоритеті. «Ми не закрили жоден із освітніх закладів. Підвозимо дітей із сіл Максима та Лебедівки, які не входять до нашої громади, щоб було більше учнів в школах та дітей у садочках», - сказав голова.

У Гончарівській гімназій навчається 400 дітей. З них половина – це учні початкової школи. Всі вони вчаться у Новій українській школі. У класах тепло, яскраві зони відпочинку, нові парти та меблі. «Парти замовляли найкращі. Вибирали якісні меблі На даний момент маємо практично все. Діти всім забезпечені», - розповіла Валентина Примак, начальник відділу освіти Гончарівської селищної ради.

У дитячому садочку «Лісова казка» журналістів зустріла Катерина Сонцева, завідувачка закладу. Вона провела екскурсію садочком, показала нове кухонне обладнання, пральні машини, дитячі ігрові кімнати та спальні. Тут є спеціальна кімната для вивчення правил дорожнього руху та музейна світлиця.

Футбольне поле із сучасним покриттям, найкращі випускники та конкурентні знання, - про такі досягнення Гончарівської гімназії розповіла Ніна Рудник, директор закладу. «Я хотіла б директорам усіх шкіл побажати такої матеріально-технічної бази як наша. Ми повністю забезпечені сучасним обладнанням та навчальними матеріалами», - сказала вона. За її словами всі досягнення є результат діяльності об’єднаної громади та людей, які живуть у ній.

У гімназії започаткували традицію – випускники (всі разом) вишивають картину для школи на згадку.


Хто виграв від об’єднання?

«Добре вийшло, що об’єдналися», - сказав Сергій Рябус, в.о. старости Жеведьського старостинського округу. Він розповів, що за два роки у громаді села привели до ладу. Зробили освітлення, дороги відремонтували. «Наче невеликий шматок дороги підлатати, а то півмільйона. А у нас бюджет був майже таким на всю сільську раду. І чи могли ми собі те дозволити?» - говорить Сергій Михайлович.

Завдяки об’єднанню в село Жеведь два лікарі їздять. Раніше з району приїжджав один раз на місяць. А зараз стабільно два рази на тиждень. Плюс постійно на півставки працює медична  сестра.


Приєднуватися, бо разом сильніші

Жителі Слабинської територіальної громади, а це села Слабин, Якубівка та Мажугівка, довго вагалися. А потім побачили що Гончарівська громада дуже спроможна. «Селищний голова Віталій Миколайович запропонував нам подумати, ми провели інформаційну роботу, і ті, хто був невпевнені, одноголосно підтримали. Рішення прийняте. Громада готова. І ми всі за те, щоб приєднатися до Гончарівської громади», - розповів Сергій Красков, Слабинський сільський голова.

Журналістам Сергій Михайлович розказав, що від об’єднання жителі чекають покращення життя і діяльності громади. «Наша громада ніколи не була багатою. У нас бюджет тільки на саме необхідне. На зарплату вистачає, на розвиток ні. На сьогодні проблема із освітленням. Дороги самі відремонтували. Бюджет у нас в межах 800 тисяч. Населення 520 жителів. Тож разом буде краще», - переконаний Слабинський сільський голова.


Чернігівський Центр розвитку місцевого самоврядування

]]>
Під час пожежі житлового будинку загинуло дві людини http://monitor.cn.ua/ua/style/67709 21 листопада о 00:20 до оперативно-координаційного центру Управління ДСНС України у Чернігівській області надійшло повідомлення про пожежу приватного житлового будинку в с.Андріївка Чернігівського району. Стиль article Thu, 22 Nov 2018 07:23:00 +0200 За викликом оперативно до місця пригоди прибуло 2 відділення Державних пожежно-рятувальних підрозділів з селища Михайло-Коцюбинське та обласного центру.

На той момент вогнем була охоплена покрівля будинку. Вогнеборці о 02:00 пожежу локалізували, а о 05:15 остаточно ліквідували.

Під час гасіння у помешканні були виявлені тіла 86-річної господарки оселі та її 66-річного сина без ознак життя.

Наразі, причина трагедії встановлюється. До ліквідації пожежі залучалось 8 чоловік особового складу та 2 одиниці спеціальної техніки.


УДСНС України у Чернігівській області

]]>
Піротехніки ДСНС знищили фугасну авіаційну бомбу http://monitor.cn.ua/ua/style/67688 19 листопада фахівцями групи піротехнічних робіт та підводного розмінування Аварійно-рятувального загону спецпризначення Управління ДСНС України у Чернігівській області знищено фугасну авіаційну бомбу ФАБ-50 часів Другої світової війни. Стиль article Wed, 21 Nov 2018 08:06:54 +0200 Вибухонебезпечний предмет виявлений об 11:45 на відкритій території біля смт. Гончарівське Чернігівського району. Про знахідку одразу повідомили Службу порятунку "101".

До прибуття рятувальників місце знахідки охороняли співробітники Національної поліції.

Піротехніки ДСНС, які прибули на місце пригоди, оглянули вибухонебезпечний предмет та встановили, що це фугасна авіаційна бомба вагою 50 кг часів Другої світової війни.

Під час додаткового обстеження прилеглої території інших вибухонебезпечних предметів не виявлено.

Після проведення невідкладних робіт, небезпечну знахідку вивезено спецавтомобілем у визначене місце за межами населеного пункту та о 15:20 знищено.

Хотілося б зазначити, що дальність розльоту осколків від виявленого боєприпасу становить до 1000 метрів.


УДСНС України у Чернігівській області

]]>
На Чернігівщині запровадили карантин через пасмо льону http://monitor.cn.ua/ua/style/67569 У селі Іванівка Чернігівської області запроваджено карантинний режим через пасмо льону. Стиль article Fri, 16 Nov 2018 18:28:51 +0200 Про це повідомляє Держспоживслужба.

Карантин запроваджено на площі 110 га. Зараз визначено фітосанітарні заходи з метою локалізації і ліквідації вогнищ карантинного захворювання


Довідка:
Пасмо льону, небезпечна інфекційна хвороба льону, що викликається грибом Septoria linicola. Основним джерелом первинного ураження посівів льону є заражене насіння, ґрунт, у період вегетації захворювання розповсюджується вітром, краплями дощу, комахами.



http://www.agrotimes.net/rastenievodstvo/na-chernigivshchini-zaprovadili-karantin-cherez-pasmo-lonu

]]>
У Михайло-Коцюбинській громаді обговорили питання завершення процедури приєднання сільських рад http://monitor.cn.ua/ua/style/67565 Територіальні громади Дніпровської, Ковпитської, Мньовської сільських рад Чернігівського району приєднуються до Михайло-Коцюбинської селищної ради об’єднаної територіальної громади. І дана конфігурація приєднання отримала 7 листопада схвальний висновок Чернігівської облдержадміністрації. Стиль article Fri, 16 Nov 2018 13:54:00 +0200 14 листопада у Михайло-Коцюбинській громаді відбулася робоча зустріч Ірини Кудрик, директора Чернігівського Центру розвитку місцевого самоврядування, Олександра Мельника, радника з місцевих фінансів Центру, з Ніною Ворох, в.о. голови селищної ради, та представниками Михайло-Коцюбинської об’єднаної громади.

Експерти озвучили кроки, які необхідно зробити громаді та сільським радам, щоб завершити процедуру приєднання Дніпровської, Ковпитської, Мньовської сільських громад до Михайло-Коцюбинської ОТГ.

«Вже сьогодні громада у новому складі може планувати стратегічні заходи спільного соціально-економічного розвитку. Вивчити, проаналізувати та оптимізувати спільну мережу соціальних закладів: освіти, культури, медицини тощо», - зазначила Ірина Кудрик.

Олександр Мельник порадив працівниками фінансового підрозділу, з якими обговорювали стан виконання селищного бюджету, звернути увагу на певні додаткові джерела доходів, які ще не в повній мірі спрямовані на зростання доходної частини селищного бюджету.

Також під час робочого візиту представники Чернігівського ЦРМС зустрілись з лікарями, що забезпечують надання первинної медичної допомоги в ОТГ. Обговорили перспективи діяльності закладів первинної медичної допомоги в умовах реформування.


Чернігівський ЦРМС

]]>
До Гончарівської ОТГ приєднуються громади трьох сіл http://monitor.cn.ua/ua/politics/67487 Територіальні громади сіл Слабинської сільської ради Чернігівського району (Слабина, Мажугівки та Якубівки) приєднуються до Гончарівської селищної ради об’єднаної територіальної громади. Політика article Tue, 13 Nov 2018 12:31:35 +0200 Відповідне розпорядження підписала сьогодні виконуюча обов’язки голови Чернігівської облдержадміністрації Юлія Свириденко.

Таким чином затверджено висновок про відповідність Конституції та законам України проектів рішень Гончарівської селищної ради та Слабинської сільської ради Чернігівського району Чернігівської області «Про добровільне приєднання територіальних громад».


Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

]]>
Поліція вилучила з незаконного обігу обріз, набої та гранату http://monitor.cn.ua/ua/style/67475 Протягом двох днів поліція Чернігівщини вилучила з незаконного обігу невеличкий арсенал зброї. Стиль article Tue, 13 Nov 2018 07:10:38 +0200 До поліції звернувся працівник державної лісової охорони й повідомив, що під час рейду в одному з лісових масивів Чернігівського району виявили невідомого громадянина з обрізом мисливської рушниці.

На місце події негайно прибула група реагування патрульної поліції та слідчо-оперативна група Чернігівського районного відділення поліції. Правоохоронці вилучили у жителя приміського села обріз гладкоствольної мисливської рушниці та набої. Вилучене направлено на експертизу до науково-дослідного експертно-криміналістичного центру.

А в Ніжині під час санкціонованого обшуку в помешканні місцевого жителя поліція виявила та вилучила гранату Ф-1 із запалом та набої до автоматичної зброї.

Інформація про події внесена до Єдиного реєстру досудових розслідувань, відкрито кримінальне провадження за частиною 1 статті 263 Кримінального кодексу України (незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами) - карається позбавленням волі на строк від трьох до семи років.

Триває досудове розслідування.


Сектор комунікації поліції Чернігівської області

]]>
Поліція та прокуратура розслідують факти хуліганства у дитячому реабілітаційному центрі http://monitor.cn.ua/ua/style/67447 Слідчі Чернігівського районного відділення поліції під процесуальним керівництвом Чернігівської міської прокуратури проводять розслідування фактів вчинення хуліганських дій малолітніми вихованцями «Центру соціально-психологічної реабілітації дітей» відносно інших вихованців установи. Стиль article Mon, 12 Nov 2018 07:24:00 +0200 Поліцейські встановили наявність фактів «нестатутних відносин» між вихованцями закладу, коли проводили розслідування обставин нещодавнього зникнення з цього реабілітаційного центру одного з малолітніх. Правоохоронцям стало відомо, що саме це стало причиною втечі хлопця (який наразі знайдений та повернутий живим і неушкодженим).

Також поліцейські спільно з прокуратурою встановили, що формування нездорової атмосфери у закладі стало можливим через неналежне виконання своїх посадових обов’язків деякими вихователями «Центру соціально-психологічної реабілітації дітей». Саме через недогляд і самоусунення дорослих стосунки між вихованцями закладу перейшли на конфліктну стадію та хуліганські дії.

Наразі ця інформація внесена до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 137 Кримінального кодексу України (неналежне виконання обов'язків щодо охорони життя та здоров'я дітей). Вона передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до трьох років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Також правоохоронцями відкрито кримінальне провадження за ч. 1 ст. 296 Кримінального кодексу України  (хуліганство). Максимальна санкція статті передбачає покарання у вигляді арешту на строк до шести місяців або обмеження волі на строк до п'яти років.

Триває досудове розслідування.


Сектор комунікації поліції Чернігівської області

]]>
Артисти - дітям http://monitor.cn.ua/ua/culture/67417 В рамках соціального партнерства галузі освіти ти культурної сфери, 8 листопада відбувся черговий спільний концерт артистів Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм і акторів Чернігівського театру ляльок ім. О. Довженка. Культура article Sat, 10 Nov 2018 10:24:05 +0200 Цього дня вони відвідали Хмільницький навчально-виховний комплекс "Загальноосвітній навчальний заклад - дошкільний навчальний заклад", що функціонує в селі Хмільниця Чернігівського району.

Зокрема, для дошкільнят та учнів 1-4 класів концертні виконавці філармонійного центру продемонстрували музично-театралізоване дійство «Українська душа» (режисер-постановник і автор текстів пісень Оксана Кравчук). Під час вистави вони у доступній ігровій формі розповіли діткам про державну символіку, про традиції і звичаї українського народу, поспілкувалися з малятами чому добро обов’язково має перемогти зло.

Перед дітлахами виступили солісти філармонійного центру Ольга Печко, Макс Пузан, Дмитро Обєдніков та Анна і Дар`яМихневичи.

За інформацією директора Хмільницького навчально-виховного комплексу Ганни Заворотної, наразі в освітньому закладі навчається 161 учень. Із них 79 – це діти 1-4 класів та дошкільнята. В рамках реформування освітнього процесу за стандартами Нової української школи, вчительський колектив намагається знаходити і застосовувати нові методи освітнього процесу, які були б одночасно і корисними і цікавими для дітей. То ж співпраця школи з артистами, на переконання освітян, і є в цьому плані надзвичайно перспективною.


Прес-центр Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм

]]>
До Михайло-Коцюбинської ОТГ приєднуються села http://monitor.cn.ua/ua/politics/67395 Територіальні громади Дніпровської, Ковпитської, Мньовської сільських рад Чернігівського району приєднуються до Михайло-Коцюбинської селищної ради об’єднаної територіальної громади. Політика article Fri, 09 Nov 2018 09:34:07 +0200 Виконуюча обов’язки голови Чернігівської облдержадміністрації Юлія Свириденко підписала розпорядження підписала розпорядження (№ 667 від 07.11.2018), яким затвердила висновок про відповідність Конституції та законам України проектів рішень Михайло-Коцюбинської селищної ради, Дніпровської, Ковпитської, Мньовської сільських рад Чернігівського району «Про добровільне приєднання територіальних громад».

Таке приєднання стало можливим завдяки затвердженню Кабінетом Міністрів України перспективного плану формування територій громад Чернігівщини в новій редакції.

 
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

]]>
Піротехніки ДСНС знищили артилерійський снаряд часів Другої світової війни http://monitor.cn.ua/ua/style/67351 6 листопада у Чернігові о 08:00 до оперативно-координаційного центру Управління ДСНС України у Чернігівській області надійшло повідомлення про те, що поблизу с. Левковичі Чернігівського району місцеві жителі під час проведення польових робіт виявили вибухонебезпечний предмет. Стиль article Wed, 07 Nov 2018 12:01:00 +0200 Фахівці групи піротехнічних робіт та підводного розмінування Аварійно-рятувального загону спецпризначення УДСНС України у Чернігівській області, які прибули за викликом, ідентифікували небезпечну знахідку, як артилерійський снаряд калібром 45 мм часів Другої світової війни.

Після проведення невідкладних робіт та обстеження прилеглої території, вибухонебезпечний предмет було вивезено спецавтомобілем у визначене безпечне місце та о 13:40 знищено у встановленому порядку.

Рятувальники Державної служби України з надзвичайних ситуацій звертаються до громадян з проханням дотримуватись правил безпеки під час виявлення вибухонебезпечних предметів. Слід пам'ятати, що боєприпаси часів війни й досі несуть смертельну загрозу. Тож у разі їх виявлення слід негайної викликати рятувальників або правоохоронців за номерами телефонів "101" та "102".


УДСНС України у Чернігівській області

]]>
За втручання прокурора у 4 рази збільшено орендну плату за використання 113 га земель водного фонду http://monitor.cn.ua/ua/style/67314 Прокуратурою області до господарського суду заявлено позов про визнання недійсним договору оренди земельної ділянки водного фонду з розташованим на ній водним об’єктом. Стиль article Tue, 06 Nov 2018 08:46:58 +0200 Як встановлено, ще в 2005 році господарюючому суб’єкту на території Трисвятськослобідської сільської ради Чернігівського району надано в оренду земельну ділянку водного фонду загальною площею майже 113 га з розташованим на ній водним об’єктом площею 77,7 га для рибогосподарських потреб.

Приводом для звернення прокуратури до суду стало надання земельної ділянки водного фонду товариству згідно договору оренди від 09.11.2005 без проведення нормативно-грошової оцінки, внаслідок чого невірно розраховано розмір орендної плати, що зумовило недоотримання бюджетом коштів. 
   
Справа неодноразово розглядалася судами різних інстанцій.
   
Під час судового розгляду справи, за активної позиції прокурора відповідачем проведено нормативно-грошову оцінку земельної ділянки, яка склала майже 1,3 млн грн., з подальшим її затвердженням на сесії Чернігівської районної ради.

Як результат, до договору оренди земельної ділянки внесено відповідні зміни в частині нормативно грошової оцінки земельної ділянки та розміру орендної плати, який збільшено більш ніж в чотири рази.


Прес-служба прокуратури Чернігівської області

]]>
Біля шестовицького мосту зловмисники намагалися вкрасти дренажну трубу http://monitor.cn.ua/ua/style/67307 Зухвала спроба крадіжки дренажної труби була виявлена біля мосту через річку Десна поблизу Шестовиці (км 140+400 дороги М-01 Київ-Чернігів-Нові Яриловичі, лівий проїзд). Стиль article Mon, 05 Nov 2018 12:32:02 +0200 Група осіб намагалася витягти із земляного полотна 10-тиметрову трубу, що слугує для відведення потоків води від дороги.

Групу невідомих, що оруюдують біля труби дорожнього господарства, минулої п'ятниці 2 листопада  виявили та зупинили працівники філії Чернігіської ДЕД. На місце події викликали поліцію.

Слідчо-оперативною групою було встановлено коло осіб, причентих до інциденту, відібрані пояснення та вилучені "оруддя злочину" - трактор та плуг.

Відкрито кримінальне провадження за частиною першою статті 185 Кримінального кодексу України "Крадіжка", з позначкою "замах на крадіжку". Слідчі дії тривають.

Служба автомобільних доріг звертається до кожного з жителів Чернігівської області: якщо ви стали свідком знищення чи пошкодження об'єктів дорожнього сервісу (будь то крадіжка металевого бар'єрного огородження, перильного і пішохідного огородження та їх складових елементів, дорожніх знаків тощо) - не будьте байдужими, повідомляйте на гарячу лінію Служби автомобільних доріг у Чернігівській області: (0462) 661 893.

]]>
Що ми залишимо у спадок? http://monitor.cn.ua/ua/culture/67014 У віртуальну екомандрівку вирушили учні Редьківської школи Чернігівського району разом з бібліотекарями Чернігівської обласної бібліотеки для дітей. Культура article Wed, 24 Oct 2018 12:24:40 +0300 Свою відеоподорож вони присвятили Всесвітньому дню тварин, який відзначається в Україні з 2000 року.

Довгу історію має боротьба проти бездумного знищення фауни. Тепер на вітчизняних теренах вже не побачиш дикого коня тарпана чи українського тура. На межі зникнення вовки і норки. Колись людина полювала не тільки заради їжі. Часто – просто для того,аби довести собі, що вона могутніша за дикого звіра, та й заради розваги. Пригодницька література сторічної давнини описує героїв, які стріляють у звірів за першої нагоди. У нинішніх читачів подібні безглузді вчинки часто викликають здивування.

Учасники мандрівки говорили про те, що люди, попри розвиток цивілізації, і нині недбайливо ставляться до оточуючого світу: фактично тварини зникають не тільки через те, що на них полюють, а й тому, що знищуються традиційні місця їхнього мешкання, забруднюються території їх існування.

Всесвітній день тварин – це і привід нагадати, наскільки люди відповідальні за домашніх тварин – істот, яких вони приручили. Діти говорили про своїх собак та кішок, які стали справжніми членами сім’ї. А скільки прикладів відданості своїм господарям описано в книжках! Згадали про чернігівських зооволонтерів – членів громадських організацій, що опікуються знедоленими тваринами. Аналогічні об’єднання борців за права тварин існують по всьому світу.

Учасникам екомандрівки була представлена виставка книжок з фондів обласної бібліотеки для дітей «Знай. Люби. Захищай!», присвячена проблемам охорони тваринного світу. Значна частина цієї літератури доступна для домашнього читання на абонементі бібліотеки.


Чернігівська обласна бібліотека для дітей


 

]]>
Під Черніговом збудували найбільший в Україні завод з виробництва крохмалю http://monitor.cn.ua/ua/economics/67011 ПБП «ВИМАЛ» отримало перший картопляний крохмаль на новозбудованому заводі у Новому Білоусі. Економіка article Wed, 24 Oct 2018 11:15:25 +0300 Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив засновник компанії Віктор Лазар.

«Отримали перший крохмаль на новозбудованому заводі, – написав він. – Хочу щиро подякувати всій команді ПБП «ВИМАЛ» та всім партнерам, перш за все виробникам картоплі».

Це найбільший в Україні завод з переробки картоплі на крохмаль потужністю 1200 тонн сировини на добу.

Завод побудований за технічної підтримки датської компанії SiccaDania і став одним з найсучасніших виробництв в Європі.

Підприємство буде випускати крохмаль, який відповідає всім європейським стандартам, буде сертифікований за основними передовим світовим системам управління якістю і безпекою продукції.

Значну частину обсягів виробництва нового підприємства будуть експортувати в Євросоюз.

Це вже третій завод компаній з виробництва крохмалю у Чернигівської області.
Після запуску крохмального виробництва в 2018 році, компанія планує в 2020 році запуск заводу, який буде отримувати протеїн з картопляного соку, виробляти сухі картопляні волокна і рідке органічне добриво.
Таким чином Чернігів стане найбільшим центром виробництва картопляного крохмалю в Східній Європі.

Після роботи в тестовому режимі завод буде офіційно відкритий.

]]>
Кожна новостворена громада має бути самодостатньою http://monitor.cn.ua/ua/politics/66849 На цьому наголосила заступник голови Чернігівської облдержадміністрації Наталія Романова під час зустрічі з представниками сіл Киселівка, Локнисте і Боромики. У планах жителів цих населених пунктів створення об’єднаної територіальної громади. Політика article Thu, 18 Oct 2018 10:41:20 +0300 До діалогу також долучились голова Чернігівської райдержадміністрації Віктор Корж, фахівці департаментів економічного розвитку та фінансів. Учасники розмови обговорили доцільність створення громади та можливі ризики в її функціонуванні.

Як повідомила начальник управління фінансів соціально-культурної сфери та органів влади Департаменту фінансів ОДА Світлана Суслова, за проведеними обрахунками, орієнтовний власний дохід громади становитиме більше 9 мільйонів гривень. Фінансисти переконані: цієї суми недостатньо, щоб громада могла повноцінно функціонувати. Не вистачає близько 2,5 мільйона гривень.

Заслухавши аргументи представників ініціативної групи, Наталія Романова висловила власне бачення вирішення ситуації:

— Людям треба дозволити об’єднуватися так, як вони вважають за потрібне. Проте створенню громади мають передувати чіткі фінансові обрахунки. Самодостатність має бути на першому місці.

Активістам запропоновано розглянути варіант об’єднання з селом Вознесенське, чому мають передувати зустрічі ініціаторів утворення громади з місцевим населенням та роз’яснення перспектив такого об’єднання. Також відповідні зустрічі мають бути проведені з представниками бізнес-підприємств – діючих та тих, які планують запуск своєї діяльності на території потенційної ОТГ. Адже кожне зареєстроване на території громади підприємство – це додатково сплачені до місцевого бюджету податки.

За підсумками зустрічі ініціативній групі надано рекомендації щодо усунення існуючих недоліків та доопрацювання необхідного пакету документів з подальшим їх направленням на повторний розгляд до облдержадміністрації.
 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

]]>
Працівники Пакульського лісництва крадуть ґрунтовий покров земель? http://monitor.cn.ua/ua/style/66807 15 жовтня активістами ГО "Чернігівський Центр Прав Людини" було виявлено Незаконне заволодіння ґрунтовим покривом (поверхневим шаром) земель працівниками Пакульського лісництва. Стиль article Tue, 16 Oct 2018 13:57:14 +0300 Це є вчинення злочину, передбаченого ч.2 ст. 239-1 КК України (Незаконне заволодіння ґрунтовим покривом (поверхневим шаром) земель, якщо це створило небезпеку для життя, здоров'я людей чи для довкілля вчинене групою осіб), за що передбачене покарання у вигляді позбавлення волі від 2 до 5 років.

Працівники Пакульського лісництва у темну пору доби викопували та завозили на територію підприємства поверхневий шар землі, після того, як помітили що їх зафіксовано - втікли. Активісти викликали слідчо-оперативну групу, але приїхали прості поліцейські. За результатами виїзду було внесено відомості в ЄО (Єдиний облік).

Ця публікація має на меті змусити працівників поліції та прокуратури внести відомості про злочин до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ст. 239-1 КК України та ст. 365 КК України.

Прошу звернути увагу громадськості, що це не перший випадок виявлення злочинних дій працівників Пакульського лісництва, якє є правоохоронним органом. Минулого разу затримані працівники Пакульського лісництва залишились без відповідальності, за те що викрадали ліс.

Сподіваюсь у цього випадку буде логічне продовження та як наслідок - притягнення винних до кримінальної відповідальності.


Нестеренко Сергій

]]>
На Подусівці чоловіку переїхали ногу під час акції протесту. ВІДЕО http://monitor.cn.ua/ua/style/66603 У Чернігові чоловіку переїхали ногу під час акції з перекриття дороги. Стиль article Mon, 08 Oct 2018 18:26:23 +0300 Сьогодні жителі села Старий Білоус в районі Подусівки перекрили рух транспорту на вулиці Гагаріна. Протестувальників було 36. Вони закидали порушення пунктів договору перевізником першого маршруту, який обслуговує їхнє село. Доки ініціативна група намагалася дійти згоди з представником перевізника й транспортного управління, на ногу одному з учасників протесту наїхав позашляховик. Деталі в сюжеті Альона Макаренко.

Сьома тридцять ранку. Біля зупинки «Школа-інтернат» в районі Подусівки збираються люди. За кілька хвилин всі виходять на пішохідний перехід і блокують дорогу.

Безперестанку вздовж «зебри» ходять 36 протестувальників. Всі вони жителі села Старий Білоус, що під Черніговом. Причиною акції називають порушення умов договору перевізником на маршруті №1.

Станіслав Подгорний, житель Білоуса: «Розклад за останній місяць змінювався, мабуть, три рази. У договорі написано, транспортне мало цей графік узаконювати. Узаконювало воно чи ні?! Перевізник сам, на свій розсуд змінює розклад, змінює протяжність маршруту.»

Нагадаємо, минулого тижня перевізник Валерій Корінь підняв вартість проїзду на першому маршруті за межами міста до семи гривень. Аргументував свої дії здорожчанням палива. Одночасно продовжив маршрут до села Трисвятська Слобода. Після того, як жителі Старого Білоуса створили ініціативну групу й висловили своє незадоволення, стару ціну повернули. А автобус почав розвертатися в центрі села, лишаючи без сполучення дві наступні зупинки. Зустрітися з перевізником особисто учасникам ініціативної групи не вдалося, і вони пішли на акцію протесту.

Вислухати старобілоусівців приїхав начальник управління транспорту Олександр Рижий і представник перевізника Юрій Василенко.

«Копія виписки з паспортного маршруту, це те, що є в кожному автобусі. Ось карта маршруту. – Покажіть нам кінцеву. – Центр Білоуса. – Покажіть нам печатку й підпис, яким це числом проходило. – 20 вересня. До 20 вересня на якій підставі були виконані незаконні перевезення? – Ось список зупинок. – Покажіть розклад на Трисвятську Слоботу. – Немає тут розкладу. Ми раніше їздили за проханням людей.»

Доки сторони намагаються вирішити питання, біля заблокованого пішохідного переходу стається аварія.

За кермом позашляховика перебував директор Департаменту соціального захисту населення Олег Русін. Травмованого чоловіка «швидкою» забрали до лікарні, йому діагностували забій ноги. Хто винен в автопригоді – вирішуватиме поліція.

Юлія Ковтун, речник Чернігівського відділу поліції: «Наразі автомобіль вилучено. Ведеться досудове розслідування й відкрито кримінальне провадження за ч.1 ст. 286 ККУ. Це порушення правил безпеки дорожнього руху.»

Після ДТП учасники акції дорогу розблокували. Разом з керівником управління та представником перевізника всі проїхали до Старого Білоуса.

Ірина Кочура, учасниця ініціативної групи: «Ми зараз показали начальнику транспортного управління, де зараз знаходиться кінцева зупинка, і де вона була раніше. Перевізник відмінив останні дві зупинки… як потрібно бути.»

Олександр Рижий, начальник управління транспорту міськради: «Викличемо перевізника до нас в управління. Люди хочуть, щоб автобус рухався до залізничного переїзду. І вони згодні на те, що ціна – якщо 7 обосновано, то вони згодні платити цю суму.»

Микола Нехай, голова Старобілоуської сільської ради: «Очевидно, що в даній ситуації треба сісти за стіл переговорів. Ініціативна група, яка влаштовує ці акції протесту, орган місцевого самоврядування, транспортний відділ, і до чогось домовлятися.»

http://www.youtube.com/watch?v=pGg0DUiq2K8

]]>
Патріоти провели польові заняття у складі підрозділів територіальної оборони http://monitor.cn.ua/ua/style/66593 Поблизу селища Седнів впродовж трьох днів тривали польові заняття з підрозділами територіальної оборони у складіпатріотів з Громадського формування Самооборона Чернігівщини та 1-ї Чернігівської сотні. Стиль article Mon, 08 Oct 2018 10:25:42 +0300 Захід було проведено на волонтерських засадах за рахунок самих учасників занять.
    
Головною темою, яка розглядалася під час польового виходу було облаштування взводного опорного пункту, блокпосту, оборона та охорона визначених позицій і об’єктів.
    
Під час занять, які проводив заступник командира Громадського формування Самооборона Чернігівщини з військових питань майор запасу Сергій Калініченко, розглядалися дії підрозділу в складі ДРГ, контр-диверсійна боротьба, вивчення дій кожного бійця в складі відділення під час ведення бойових дій, правила застосування зброї та вивчання матеріальної частини стрілецького озброєння, у тому числі кулеметів і РПГ-7.
     
Слід зазначити, що до складу підрозділіввходить багато безпосередніх учасниківАТО, які мають великий бойовий досвід, патріотично налаштовані й мотивовані, всіляко сприяють підвищенню обороноздатності країни і завжди готові дати відсіч агресору.


Підполковник Олександр Парій

]]>
Група реагування патрульної поліції розкрила незаконну порубку дерев http://monitor.cn.ua/ua/style/66586 Затриманий зловмисник зрубав у лісі три дуби та навіть встиг їх розпиляти. Поліція вилучила у порушника легковик та деревину. Стиль article Mon, 08 Oct 2018 08:21:02 +0300 До поліції надійшло повідомлення, що в лісовому масиві поблизу одного з сіл Чернігівського району відбувається незаконна порубка дерев.

На місце події негайно прибула група реагування патрульної поліції Чернігівського відділення поліції. В лісі правоохоронці дійсно виявили три зрубані дуби, стовбури кожного з яких були розпиляні на дві частини по 2,5 метри. Біля дубів знаходився й сам порушник - мешканець Чернігова, у якого вилучено легковик «ВАЗ-2106».

Інформація про подію внесена до Єдиного реєстру досудових розслідувань, відкрито кримінальне провадження за частиною 1 статті 246 Кримінального кодексу України (незаконна порубка лісу) - карається штрафом від трьохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк.

Триває досудове розслідування.


Сектор комунікації поліції Чернігівської області

]]>
У лісі під час збирання грибів зникла жінка, тривають пошуки http://monitor.cn.ua/ua/style/66527 5 жовтня о 00:30 до оперативно-координаційного центру Управління ДСНС України у Чернігівській області від чергового відділу Національної поліції надійшло повідомлення про те, що 4 жовтня в лісовому масиві поблизу с. Красне Чернігівського району разом з автомобілем "ВАЗ - 2101" зникла мешканка обласного центру, яка разом з товаришем приїхали до лісу за грибами. Стиль article Fri, 05 Oct 2018 12:10:16 +0300 Родичі намагалися віднайти її самостійно, проте - безрезультатно.

Для проведення пошукових робіт жінки та автомобіля було організовано групу із 8 осіб, до якої увійшли рятувальники, співробітники Національної поліції, кінологи зі службовою собакою та лісники. Пошуки тривали всю ніч.

На даний час обстеження лісових масивів та прилеглих територій результатів не дали. Наразі жінку не знайдено, пошукові роботи досі тривають.

 
УДСНС України у Чернігівській області

]]>
Поліція разом з рибоохоронним патрулем затримали браконьєрів "електровудочників" із 100 кілограмами риби http://monitor.cn.ua/ua/style/66500 В ході рибоохоронного рейду водоймами області поліція спільно з державними інспекторами Чернігівського рибоохоронного патруля затримала двох чоловіків, які електровудкою виловили риби на 100 тисяч гривень. Стиль article Thu, 04 Oct 2018 15:25:22 +0300 У варварський спосіб браконьєри виловили на Десні в районі Шестовиці 100 кг риби. Загальні збитки, завдані рибному господарству держави, склали майже 100 тисяч гривень.

На місце скоєння правопорушення негайно прибула слідчо-оперативна група Чернігівського відділення поліції ГУ НП в Чернігівській області. Інформація про подію внесена до Єдиного реєстру досудових розслідувань, відкрито кримінальне провадження за частиною 2 статті 249 Кримінального кодексу України (незаконне зайняття рибним промислом, вчинене із застосуванням електроструму або іншим способом масового знищення риби) - карається штрафом від двохсот до чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк.

Правоохоронці вилучили у правопорушників заборонене знаряддя лову - електровудку, свіжовиловлену рибу, моточовен з підвісним двигуном і автомобіль Nissan.

Триває досудове розслідування.


Сектор комунікації поліції Чернігівської області

]]>
Піротехніки ДСНС вилучили та знищили 5 мінометних мін http://monitor.cn.ua/ua/style/66484 3 жовтня о 14:08 групою піротехнічних робіт та підводного розмінування аварійно-рятувального загону спецпризначення Управління ДСНС України у Чернігівській області в спеціально відведеному місці знищено 5 мінометних мін калібром 82 мм. Стиль article Thu, 04 Oct 2018 07:43:36 +0300 На небезпечну знахідку натрапив місцевий мешканець неподалік с. Вознесенське Чернігівського району та сповістив про це рятувальників.

Піротехніки ДСНС, які прибули на місце події під час обстеження прилеглої території додатково виявили ще 4 мінометних міни.


УДСНС України у Чернігівській області

]]>
Триває ремонт міжнародної дороги державного значення М-01 Київ-Чернігів-Нові Яриловичі http://monitor.cn.ua/ua/style/66465 На ділянці км 161 + 000 — км 166 + 000 по лівому проїзду, поблизу с.Рівнопілля Чернігівського району влаштовано нижній шар дорожнього покриття за технологією гарячого ресайклінгу та верхній шар з "мультимаку". Стиль article Wed, 03 Oct 2018 10:14:11 +0300 Площа ремонтованої ділянки - 34,4 тис. кв.м., план по введенню в експлуатацію - 4 км.

Підрядна організація - ТОВ "САТ Україна".

Нагадаємо, усього цьогоріч влаштовується нове дорожнє покриття на 12 ділянках міжнародного автошляху М-01 Київ-Чернігів-Нові Яриловичі, загальною протяжністю близько 43 км.

Роботи цьогоріч виконуються на об'їзній Чернігова та на окремих ділянках в сторону Нових Яриловичів (кордону з Білоруссю).

]]>
Ігор Вдовенко: Фестиваль "Седнівська осінь» вже набув і матиме всеукраїнське визнання". ФОТО http://monitor.cn.ua/ua/culture/66425 29 вересня голова обласної ради Ігор Вдовенко взяв участь в урочистостях з нагоди 950-річного ювілею з часу заснування містечка Седнів, що в Чернігівському районі, та у відкритті вже традиційного Всеукраїнського літературно-мистецького фестивалю «Седнівська осінь», який цього року відбувся, завдячуючи старанням місцевої селищної ради та дружній матеріально-фінансовій підтримці Городнянської і Тупичівської об'єднаних територіальних громад. Культура article Mon, 01 Oct 2018 09:52:44 +0300 У зв'язку з цим, звертаючись з вітальною промовою до учасників подвійного свята Ігор Вдовенко відзначив, що обласна рада зробить все належне аби фестиваль «Седнівська осінь» був і надалі мистецько-культурною визитівкою Чернігово-Сіверського краю як би того хтось і не хотів. Керівник також наголосив на тому, що вже неможливо уявити древній Седнів без цього прекрасного свята, яке збирає на березі Снову десятки літераторів, художників, народних майстрів не лише з Чернігівщини, але й багатьох куточків України.

Промовець також зазначив, що древній Седнів не можливо представити і без знаменитої садиби Лизогубів, збудованої сином славного козацького роду, чернігівським полковником Яковом Лизогубом, який зробив вагомий внесок у розвиток української просвіти та культури. В містечку знаходиться, прославлена на всю Україну, автентична дерев'яна Георгіївська церква, де у двадцятому столітті за твором Миколи Гоголя знімався популярний до сьогодні художній фільм «Вій» (до речі, на свято прибули і відомі кіномитці, в числі яких знаменитий український актор, організатор Фонду Леоніда Бикова і фестивалю «Старі фільми про головне» Володимир Талашко).

За словами керівника, Седнів зачаровує своїх гостей гарними краєвидами над Сновом, прадавнім парком, віковими пам'ятками, що постають у білокам'яних спорудах козацьких часів - кам'яниці Лизогуба та Воскресенській церкві, альтанці Глібова. Містечко здавна приваблювало творчо обдарованих людей і набуло слави справжньою літературно-мистецької майстерні.

Мальовничі Седнівські схили зберігають пам'ять про Чернігівського князя Святослава, великого Кобзаря Тараса Шевченка, байкаря Леоніда Глібова та багатьох видатних синів і дочок українського народу. І, особливо, про своїх земляків - перекладача і поета Аркадія Казку, відомого громадського і культурного діяча Іллю Шрага, інших одномістян.

Промовець висловив упевненість, що у цьому мальовничому містечку над Сновом і надалі лунатимуть поезії і пісні, звучатиме музика, писатимуться прекрасні мистецькі твори, а талант митців завжди приноситиме справжню насолоду всім учасникам і гостям «Седнівської осені». Обласна рада ж, у свою чергу, робитиме все належне аби цей славний фестиваль набирав обертів і надалі набував все більшої популярності, зазначив на завершення свого слова очільник обласної представницької влади. За вагомі заслуги в розвитку місцевого самоврядування, підтримку місцевих традицій і культури керівник вручив Седнівському селищному голові Михайлу Шевчику Почесну грамоту і відзнаку обласної ради.

В рамках заходу було відкрито експозицію народного художника України, нашого земляка, Анатолія Шкурка «Шевченко у Седневі», представлена велика концертна програма, за участю художньо-мистецьких колективів Чернігівщини. На території садиби Лизогубів, де проходила урочиста частина свята, працювали виставкові центри, «Містечко майстрів», де можна було не тільки ознайомитися, але й придбати вироби народних умільців. В рамках заходу жителів та гостей Седнева порадували місцеві митці кінно-спортивного шоу, виїзна торгівля та ятки із смачними українськими стравами.

Фоторепортаж Віктора Кошмала


Відділ інформаційного забезпечення та зв'язків громадськістю виконавчого апарату Чернігівської обласної ради

]]>
Визначені переможці обласного національно-патріотичного заходу "Я - патріот" http://monitor.cn.ua/ua/style/66379 У Гончарівському на базі військової частини 27 вересня завершилися змагання обласного національно-патріотичного заходу «Я — патріот». Стиль article Sat, 29 Sep 2018 11:33:57 +0300 Майбутні призовники на власному досвіді відчули, що таке «армійські будні».

Юнаки три дні проживали у казармах, проходили теоретичні та практичні навчання із військової та тактичної підготовки, змагалися на дистанціях сто і тисяча метрів, у метанні ручних гранат, стрільбі з автомату та підтягуванні на перекладині.

За підсумками змагань визначили переможців. У командному заліку перше місце виборола команда Чернігівського ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою, друге — команда Борзнянського району, третє — команда Ріпкинського району. Переможці та володарі призових місць отримали нагороди.


За інформацією Департаменту сім’ї, молоді та спорту Чернігівської облдержадміністрації

]]>
Піротехніки ДСНС знешкодили 2 артилерійських снаряди часів Другої світової війни http://monitor.cn.ua/ua/style/66339 27 вересня групою піротехнічних робіт та підводного розмінування Аварійно-рятувального загону спецпризначення У ДСНС України у Чернігівській області знищено два артилерійських снаряди калібром 152 та 122 мм часів Другої світової війни. Стиль article Fri, 28 Sep 2018 08:27:02 +0300 26 вересня о 12:35 до Служби порятунку "101" у Чернігівському районі надійшло повідомлення про те, що в лісовому масиві неподалік с.Киїнка місцеві жителі під час збирання грибів виявили предмет, за ознаками схожий на боєприпас. Люди одразу ж викликали рятувальників.

До приїзду саперів місце виявлення вибухонебезпечного предмету було взято під охорону співробітниками Національної поліції. Сапери, які прибули за викликом ідентифікували небезпечну знахідку, як артилерійський снаряд калібром 122 мм. Під час обстеження прилеглої території інших небезпечних предметів виявлено не було.

Цього ж дня о 13:05 на одній з вулиць м. Мена перехожі виявили предмет, схожий за ознаками на вибухонебезпечний. Ним виявився артилерійський снаряд калібром 152 мм часів Другої світової війни. Боєприпаси піротехніками У ДСНС України у Чернігівській області були вивезені у безпечні місця за межами населених пунктів та знищені у встановленому порядку шляхом підриву.

 

УДСНС України у Чернігівській області

]]>
У Гончарівському стартував національно-патріотичний захід "Я - патріот" http://monitor.cn.ua/ua/style/66309 Четвертий рік поспіль на базі військової частини в селищі Гончарівське проходить обласний національно-патріотичний захід «Я — патріот». Стиль article Wed, 26 Sep 2018 15:13:04 +0300 Цьогоріч близько 200 юнаків з усіх куточків Чернігівщини протягом трьох днів не на словах дізнаються про військову службу: проживатимуть у казармах, проходитимуть теоретичні та практичні навчання із військової та тактичної підготовки, братимуть участь у спортивних змаганнях. Ще й переглядатимуть історичні фільми.

Стартував вишкіл 25 вересня. Учасників заходу вітали заступник голови ОДА Наталія Романова та директор Департаменту сім’ї, молоді та спорту ОДА Ніна Лемеш.


За інформацією Департаменту сім’ї, молоді та спорту Чернігівської облдержадміністрації

]]>
Вогнеборці ліквідували пожежу двоповерхового гаражу, вогнем пошкоджені 4 легкових автомобіля http://monitor.cn.ua/ua/style/65991 13 вересня о 08:26 до оперативно-координаційного центру Управління ДСНС України у Чернігівській області надійшло повідомлення про пожежу приватного двоповерхового гаражу у с. Іванівка Чернігівського району. Стиль article Fri, 14 Sep 2018 08:04:19 +0300 Пожежу помітила дружина господаря, яка й викликала вогнеборців.

До місця пригоди за викликом прибуло два відділення пожежно-рятувальних підрозділів обласного центру у складі 8 чоловік особового складу та двої одиниць спеціальної техніки. На той момент вогнем було охоплено будівлю гаражу, в якому знаходилось 4 легкових автомобіля Ланос, KIA, Lifan та SKODA.

Оперативними діями вогнеборців, пожежу о 08:58 було локалізовано та о 09:20 остаточно ліквідовано. В ході гасіння не допущено розповсюдження полум'я на розташований поруч житловий будинок, а також врятовано автомобіль "Hyundai Accent". Вогнем знищено покрівлю та перекриття гаражу та 4 легкових автомобіля.

Ймовірною причиною виникнення загоряння послужило коротке замкнення електромережі будівлі.


УДСНС України у Чернігівській області

]]>
Апеляційним судом ухвалено вирок, яким винну особу за спробу відкритого викрадення чужого майна засуджено до 4 років позбавлення волі http://monitor.cn.ua/ua/style/65901 У судовому засіданні підтверджено вчинення обвинуваченим кримінального правопорушення. Стиль article Mon, 10 Sep 2018 13:35:43 +0300 Колегія суддів апеляційного суду області 6 вересня цього року за скаргою прокурора скасувала у зв’язку з м’якістю призначеного покарання вирок Чернігівського районного суду, яким жителя району за вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 15, ч. 2 ст. 186 КК України (незакінчений замах на відкрите викрадення чужого майна) звільнено від відбування призначеного покарання у виді 4 років позбавлення волі з випробуванням.

Прокурором доведено, що суд першої інстанції при ухваленні вироку не врахував всіх обставин, що характеризують обвинуваченого. Зокрема,  обвинувачений притягувався до адміністративної відповідальності, раніше неодноразово судимий.

Апеляційний суд погодився з позицією прокурора та засудив обвинуваченого до реального відбування покарання у виді 4 років позбавлення волі.


Прес-служба прокуратури Чернігівської області

]]>
У Гончарівському вшанували загиблих воїнів 1-ої танкової бригади http://monitor.cn.ua/ua/style/65852 7 вересня в смт. Гончарівське поблизу Чернігова напередодні Дня танкістів відбулися вшанування 38-и воїнів 1-ої окремої танкової Сіверської бригади, які загинули в московсько-українській війні. Стиль article Sat, 08 Sep 2018 10:29:25 +0300 Серед полеглих героїв – свободівці Герой України капітан Євген Лоскот і кавалер ордену «За мужність» ІІІ ступеня старший матрос Віктор Лавренчук.
Вшанувати побратимів у військову частину разом із керівництвом Чернігівської обласної «Свободи» прибув і лідер націоналістів Олег Тягнибок.

Очільник «Свободи» разом із однопартійцями також привітав військових 1 танкової бригади з прийдешнім професійним святом. Націоналісти передали подарунки від осередку прихильників «Свободи» в США – медикаменти, термобілизну, військовий бінокль.

]]>
За сім ударів по голові потерпілого – чоловіку загрожує від 7 до 10 років позбавлення волі http://monitor.cn.ua/ua/style/65762 Під процесуальним керівництвом Чернігівської місцевої прокуратури завершено досудове розслідування у кримінальному провадженні, розпочатому за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 121 КК України (умисне спричинення тяжких тілесних ушкоджень, що спричинили смерть потерпілого). Стиль article Tue, 04 Sep 2018 11:47:56 +0300 Так, встановлено, що 09.06.2018 близько «19» год. «00» хв., мешканець с. Серединка, Чернігівський р-н., знаходячись у квартирі по просп. Миру у м. Чернігові та перебуваючи у стані алкогольного сп’яніння,  в ході конфлікту, що виник з мотивів раптових неприязних відносин до потерпілого, діючи умисно спричинив останньому руками та ногами тілесні ушкодження по різним частинам тіла.

Фатальними для потерпілого стали тяжкі тілесні ушкодження, небезпечні в момент заподіяння, які виникли внаслідок спричинення обвинуваченим не менше семи ударів руками та ногами в ділянку голови потерпілого. Від отриманих травм потерпілий помер через 15 днів.

Чернігівська місцева прокуратура буде забезпечувати публічне обвинувачення у вказаному провадженні та вимагати призначення покарання, визначеного ч. 2 ст. 121 КК України, яке становить від 7 до 10 років позбавлення волі.


Чернігівська місцева прокуратура

]]>
На час ремонту мосту у Снов'яніці на трасі н-27 по тимчасовому проїзду може рухатись лише транспорт вагою до 12 тонн http://monitor.cn.ua/ua/style/65675 САД у Чернігівськійо області повідомляє: згідно висновків спеціалізованої мостової організації, прийнято рішення про зміну вагового обмеження для руху автотранспорту по тимчасовому проїзду на час виконання ремонтних на мосту через річку Снов на км 19+594 автомобільної дороги Н-27 Чернігів-Мена-Сосниця-Грем’яч. З 18 тонн до 12 тонн. Стиль article Fri, 31 Aug 2018 08:08:54 +0300 Відтак, на  час виконання ремонтних робіт рух автотранспорту вагою до 12 ТОНН (ЛЕГКОВИКИ, ПАСАЖИРСЬКІ АВТОБУСИ тощо) даною ділянкою автодороги (км 19+594 а/д Н-27) буде перекинуто на СУСІДНІЙ МІСТ, де влаштовано ТИМЧАСОВИЙ ПРОЇЗД. Місце тимчасового проїзду облаштоване освітленням для видимості у темну пору доби.

Для вантажного транспорту вагою понад 12 тонн рух даною ділянкою дороги Н-27 (км 19+594) буде ПЕРЕКРИТО. Об’їзд  для вантажівок буде здійснюватися по автомобільній дорозі Н-28 Чернігів — Городня — Сеньківка. Далі на 61-му км дороги Н-28 (за містом Городня) звертати направо на автошлях територіального значення Т-25-12 Ріпки - Городня - Сновськ - Корюківка – Семенівка -  КПП «Миколаївка» до 80-го км. Далі праворуч на дорогу територіального значення Т-25-18 КПП "Хрінівка" - Сновськ – Березна до Березни. І далі – виїзд на дорогу Н-27 Чернігів — Мена — Сосниця — Грем’яч.

Служба автомобільних доріг у Чернігівській області, звертається до водіїв вантажівок: враховуйте дану інформацію, плануючи поїздку.

]]>
Племінник намагався вбити рідну тітку http://monitor.cn.ua/ua/style/65668 Чернігівська місцева прокуратура забезпечує нагляд у формі процесуального керівництва у кримінальному провадженні за фактом замаху на умисне вбивство, тобто за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 15 ч. 1 ст. 115 КК України. Стиль article Thu, 30 Aug 2018 16:59:38 +0300 Наразі встановлено, що  29.08.2018 о «11» год. «08» хв. до чергової частини ЧРВП ЧВП ГУНП в Чернігівській області по каналу «102» надійшло повідомлення мешканця с. Зайці, Чернігівський р-н про те, що місцевий мешканець, 1987 р.н., завдав удар ножем в область грудей власній тітці, 1963 р.н.

У ході огляду місця події вилучено змиви речовини бурого кольору та ніж.
Чоловіка затримано у порядку ст. 208 КПК України та поміщено до ізолятора тимчасового тримання.

Наразі встановлюються мотиви вчинення вказаного злочину.
Хід досудового розслідування перебуває а контролі місцевої прокуратури.


Чернігівська місцева прокуратура

]]>
До суду скеровано обвинувальний акт відносно чоловіка, який обвинувачується у зґвалтуванні неповнолітньої http://monitor.cn.ua/ua/style/65655 Під процесуальним керівництвом Чернігівської місцевої прокуратури завершено досудове розслідування у кримінальному провадженні та вручено обвинувальний акт місцевому мешканцю, якого обвинувачують у насильницькому задоволенні статевої пристрасті неприродним способом із застосуванням фізичного насильства та погрозою його застосування щодо неповнолітньої та у статевих зносинах з неповнолітньою, тобто у вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 152, ч. 2 ст. 153 КК України. Стиль article Thu, 30 Aug 2018 07:52:09 +0300 Досудовим розслідуванням встановлено, що 28.04.2018, близько «18» год. «00» хв., мешканець м. Чернігова, 1976 року, який починаючи з 1994 року 6 разів засуджувався за вчинення злочинів різного ступеню тяжкості, в тому числі останній раз у 2007 році за вчинення зґвалтування та грабежу, проїжджаючи на велосипеді неподалік садового товариства, що розташоване поблизу с. Полуботки Чернігівського району та області зустрів раніше незнайому йому неповнолітню потерпілу.

Реалізовуючи свій злочинний умисел, направлений на задоволення статевої пристрасті, діючи повторно, схопив неповнолітню та потягнув до схилу узбіччя 150-го кілометру автодороги М-01 «Чернігів-Київ-Нові Яриловичі», поблизу с. Деснянка, Чернігівського району та області, де змусив потерпілу вступити з ним в статеві зносини неприроднім та природнім способом.

Намагаючись подало ати опір, який чинила під час зґвалтування потерпіла, підозрюваний застосовував до останньої фізичне насильство у вигляді умисного нанесення рукою ударів в область голови та смикання за волосся, а також погрожував ножем.

Чернігівська місцева прокуратури, реалізуючи повноваження публічного обвинувачення, у суді буде наполягати на призначенні обвинуваченому покарання у виді максимального строку позбавлення волі, передбаченого санкціями ч. 3 ст. 152, ч. 2 ст. 153 КК України.

Наразі обвинувачений утримується у ДУ «Чернігівський слідчий ізолятор».


Чернігівська місцева прокуратура

]]>
Навчатися віддавати тепло: в області працює школа для прийомних батьків http://monitor.cn.ua/ua/education/65622 В останні дні літа мам і тат відправили до школи. Мова йде про «Літню школу для прийомних батьків», що вдруге проходить на Чернігівщині на виконання профільної обласної програми. Освіта article Tue, 28 Aug 2018 10:12:10 +0300 Цьогоріч школа особлива тим, що навчання та відпочинок організовано ще й для дітей. Тренінги з проживанням проходитимуть на базі громадської спілки «Освітній дім прав людини в Чернігові» (с. Количівка, Чернігівський район).

Протягом трьох днів з учасниками заходу спілкуватимуться психологи, юристи, педагоги. Заплановані майстер-класи, спортивні змагання, квести та інші активності.

У роботі «Літньої школи» візьмуть участь 8 прийомних сімей з Бахмацького, Варвинсього, Городнянського, Корюківського, Ріпкинського, Чернігівського районів.

На відкриття завітала й заступник голови облдержадміністрації Наталія Романова:

—  Дитина має зростати лише в родині. Якщо ж так сталося, що з якоїсь причини біологічні батьки не можуть опікуватися сином чи донькою, це можна частково компенсувати, наприклад, у дитячих будинках сімейного типу. Інтернати, як соціальні інститути, мають відійти у минуле. Це декларує держава.

Я рада повідомити, що цьогоріч ще більше малечі знайде родинний затишок: планується відкриття ще трьох будинків сімейного типу (ред.: зараз їх 26).

Бути батьками — складна робота. Знайти підхід до всиновлених дітей ще важче. У школі розповідатимуть про дитячо-батьківські відносини, подолання дитячої агресії, міжособистісні стосунки між чоловіком та дружиною у прийомній сім’ї та багато іншого.

Батьки також налаштовані серйозно попрацювати: уже обмінюються контактами та мають чимало питань до експертів.

Наразі близько двох сотень дітей потребують родинного тепла. Можливо, саме ви можете ним поділитися.

За детальною інформацією, як створити прийомну родину чи дитячий будинок сімейного типу, звертайтеся до Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та Служби у справах дітей у своєму районі чи ОТГ.


Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

]]>
Піротехніки ДСНС знищили артилерійський снаряд часів Другої світової війни http://monitor.cn.ua/ua/style/65544 21 серпня о 14:30 групою піротехнічних робіт та підводного розмінування Аварійно-рятувального загону спецпризначення Управління ДСНС України у Чернігівській області знищено артилерійський снаряд калібром 152 мм часів Другої світової війни. Стиль article Thu, 23 Aug 2018 14:26:35 +0300 Вибухонебезпечний предмет цього ж дня виявив місцевий мешканець під час риболовлі на березі р. Снов неподалік с. Снов`янка Чернігівського району. До прибуття надзвичайників небезпечне місце охороняли співробітники Національної поліції.

Під час обстеження прилеглої території та акваторії дна річки інших небезпечних предметів піротехніки ДСНС не виявили.

Рятувальники Управління ДСНС України у Чернігівській області звертаються до громадян з проханням дотримуватись правил безпеки під час виявлення вибухонебезпечних та підозрілих предметів. Слід пам'ятати, що ні в якому разі не можна брати їх в руки, розбирати, переносити тощо. У разі їх виявлення необхідно негайно сповістити рятувальників за номером телефону "101" або правоохоронців за номером "102".


УДСНС України у Чернігівській області

]]>