Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: Агенцiя http://monitor.cn.ua/ Інформ-агенція «Чернігівський монітор» http://monitor.cn.ua/i/sm-logo.png Чернігівський монітор http://monitor.cn.ua/ Киїнська громада та ГО "Жіночий формат" уклали меморандум про співпрацю http://monitor.cn.ua/ua/style/98073 Днями відбулася зустріч голови ГО "Жіночий формат" Антоніни Федорченко з Киїнським сільським головою Андрієм Головачем. Стиль article Sun, 24 Sep 2023 20:17:59 +0300 Антоніна Федорченко поінформувала керівника громади про проєкт "Житло для життя", який реалізує її організація у партнерстві з КМО ВГО «Громадська мережа ОПОРА». Основна мета проєкту - підвищити поінформованість та допомогти постраждалим мешканцям Киїнської громади реалізувати право на відновлення житла. Про це повідомляє сторінка Громадянський діалог.

Керівниця ГО "Жіночий формат" запропонувала напрацювати спільний план дій задля більш ефективного інформування та консультування постраждалих мешканців Киїнки та інших сіл громади, а також збір проблемних питань, що виникають у мешканців під час подачі документів на отримання допомоги.

Андрій Головач зазначив, що сільська рада намагається використовувати всі можливості для відновлення громади.

- І багато вже зроблено, але є і багато проблемгих питань, які потребують відповідей. Будь-яка допомога і співпраця - це позитив. Будемо обєднувати зусилля, - підкреслив він.

В результаті зустрічі був підписаний меморандум про співпрацю, а також напрацьований графік майбутніх консультацій для мешканців.

НГО "Жіночий формат" є регіональним координатором проєкту створеним КМО ВГО «Громадська мережа ОПОРА» ОПОРА Київ @ЖИТЛО завдяки отриманому гранту від Підтримка організацій громадянського суспільства в Україні у межах  фінансової підтримки British Embassy Kyiv. Програма реалізується Crown Agents у партнерстві з International Alert  і у співпраці з Crown Agents in Ukraine.

]]>
Актуально про субсидії http://monitor.cn.ua/ua/style/98072 Стиль article Sun, 24 Sep 2023 12:36:42 +0300 Чи зміняться субсидії з 1 жовтня 2023 року?

Допомогу на оплату житлово-комунальних послуг (ЖКП) українці отримуватимуть більшого розміру. Такі зміни пов’язані з настанням опалювального сезону, який триватиме з 1 жовтня по 30 квітня 2024, і під час якого громадяни споживатимуть значно більше енергоресурсів.

Коли призначається субсидія на опалювальний сезон?

Субсидія на опалювальний сезон надається, якщо плата за ЖКП в межах встановлених соціальних норм перевищує розмір обов’язкового відсотка платежу, який є індивідуальним для кожного домогосподарства та розраховується за спеціальною формулою.

Як враховуються доходи?

Під час розрахунку житлової субсидії з жовтня 2023 року враховуються доходи членів домогосподарства за І та ІІ квартали 2023 року. Доходи у вигляді пенсії враховуються в розмірі нарахованої пенсії за серпень поточного року.

Перепризначення субсидій на опалювальний сезон цього року. Що змінюється?

На опалювальний період 2023-2024 років розрахунок житлової субсидії буде проведено в автоматичному режимі (без звернення громадян) для всіх, кому призначено житлову субсидію на неопалювальний період 2023 року, та тим, у кого розмір субсидії склав 0,00 гривень. Тобто, громадянам, які вже є отримувачами житлової субсидії або яким у літній період було призначено нульову субсидію, додатково звертатися за виплатою не потрібно.

За яких обставин можуть позбавити субсидії?

    Через борги з оплати ЖКП понад три місяці на суму більше ніж 680 гривень. У подальшому субсидію можуть призначати в разі реструктуризації, сплати боргу за зверненням громадянина або оскарження заборгованості в судовому порядку (ухвали про відкриття провадження у справі).
    Якщо були вказані хибні (занижені) розміри власних доходів, прибутків інших членів родини субсидіанта, водночас придбані високовартісні товари або послуги, набуті права власності на суму понад 50 тис. гривень.
    Заявник не повернув державі субсидію, яку попередньо отримував незаконно.
    Внаслідок зміни місця проживання заявника. Державну допомогу на оплату ЖКП не можна отримувати і за місцем проживання, і за місцем реєстрації субсидіанта. Якщо ви отримали субсидію за місцем реєстрації і переїхали, за фактичним місцем проживання субсидія не нараховується.
    Громадянин, якому призначено житлову субсидію, звернувся із заявою про припинення її надання.
    Смерті заявника.

Кому обов’язково треба подавати заяву на отримання субсидії
?

    хто не отримував субсидію в неопалювальному сезоні;
    якщо у складі домогосподарства є внутрішньо переміщені особи;
    члени домогосподарства орендують житлові приміщення для проживання та сплачують житлово-комунальні послуги;
    кількість фактично проживаючих зареєстрованих осіб у домогосподарстві менша, ніж кількість зареєстрованих;
    домогосподарство звертається за призначенням житлової субсидії на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива.

Коли треба подавати заяву?

Житлова субсидія буде призначена з початку опалювального сезону, якщо впродовж двох місяців від його початку (жовтень) подати відповідні документи. Якщо заява буде подана пізніше, ніж за два місяці після початку опалювального сезону, то субсидія буде призначена з місяця звернення.

Які документи необхідні для отримання субсидії?

Для призначення субсидії потрібні:

    заява про призначення житлової субсидії;
    декларація про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням субсидії;
    довідка про доходи (якщо у декларації зазначені певні доходи, однак інформація про них відсутня у ПФУ та ДФС);
    договір про винайм житла (за наявності);
    документи, які можуть підтвердити непроживання особи за місцем реєстрації (у разі потреби).

Як подати документи?


    особисто, звернувшись до уповноважених осіб виконавчого органу сільської, селищної, міської ради відповідних територіальних громад, ЦНАПів або до будь-якого сервісного центру ПФУ;
    поштою, на адресу органів ПФУ;
    онлайн – через вебпортал електронних послуг ПФУ, мобільний застосунок ПФУ або через портал «Дія».


За інформацією Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області

]]>
Поліція застерігає громадян від шахрайської схеми «Друг просить у борг» http://monitor.cn.ua/ua/style/98071 Якщо вам надходить повідомлення, або дзвінок від знайомого чи друга «Привіт! Позич, будь ласка, гроші» - перш ніж допомогти, переконайтеся, що це не шахрай, який видає себе за вашого товариша. Стиль article Sun, 24 Sep 2023 11:43:01 +0300 Вчора до поліції звернулась 45-річна мешканка Чернігова, яка повідомила, що в месенджері "Телеграм" їй написала сестра. Дівчина попросила терміново позичити гроші. Потерпіла погодилась і одразу перерахувала їй 15 тисяч гривень. Пізніше вона дізналася, що акаунт сестри зламали шахраї. Зрозумівши, що її ошукали, чернігівка звернулась до поліції.

Поліція наполегливо рекомендує громадянам перевіряти інформацію з проханнями про допомогу, яка може надходити з невідомих номерів, або ж в особисті повідомлення з аккаунтів ваших знайомих. Найперше, що варто зробити, це перетелефонувати другу. За номером, який ви точно знаєте, а не за тим, що вказаний на сторінці в соцмережах. Бо якщо шахрай зламав сторінку, то міг змінити номер телефону в профілях соцмереж.

Але якщо немає можливості подзвонити чи ви давно не спілкувалися і номера телефону у вас немає? Запитайте друга те, що можете знати тільки ви. Таке питання одразу викриє шахрая.

Також варто написати спільним друзям у соцмережах і спитати їх, чи не отримували вони подібних повідомлень від друга. Шахраї, як правило, одночасно роблять розсилку на всіх підписників зламаної сторінки.

Щоб убезпечитися від шахраїв слід встановити складні паролі для кожного облікового запису, а також обов’язково налаштувати двофакторну автентифікацію.

Якщо вам надходять підозрілі дзвінки чи повідомлення від невідомих осіб - телефонуйте «102»!


Будьте пильними та не дайте шахраям жодного шансу вас ошукати!
поліція застерігає громадян від шахрайської схеми «друг просить у борг»

]]>
Обстановка на прикордонні за добу станом на 06.00 24 вересня 2023 http://monitor.cn.ua/ua/style/98070 Протягом доби росіяни зі своєї території 13 разів обстрілювали прикордоння Чернігівської області. Стиль article Sun, 24 Sep 2023 10:40:34 +0300 Зафіксовано 178 вибухів. Обстрілів зазнали Новгород-Сіверська, Семенівська, Сновська та Городнянська громади.

Новгород-Сіверська громада: приходи, ймовірно з мінометів (5 вибухів) у напрямку н.п. Гай.

Городнянська громада: обстріл з мінометів, ствольної артилерії та АГС (133 вибухи) у напрямку н.п. Сеньківка та Мощенка.

Семенівська громада: 37 вибухів (приходи, ймовірно, з мінометів, БМП та ствольної артилерії) в напрямку н.п. Карповичі та Блешня.

Сновська громада: приходи, ймовірно з мінометів (3 вибухи) у напрямку н.п. Клюси.

 

Північний кордон. Держприкордонслужба

 

]]>
24 вересня - цей день в Україні та в світі http://monitor.cn.ua/ua/style/98069 ДЕНЬ 578 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 578 RUSSIAN AGRESSION Стиль article Sun, 24 Sep 2023 09:18:30 +0300 24 вересня - Міжнародний день караванника, Міжнародний день глухих, Всесвітній день річок, Міжнародний день дочок.

В Україні - День дошкілля, День машинобудівника, у Казахстані - День праці.

Православна церква - День первомучениці рівноапостольної Текли.

День машинобудівника

День машинобудівника в Україні засновано 1993 року відповідним указом президента Леоніда Кравчука, який він підписав на підтримку ініціативи працівників машинобудування та приладобудування. Це професійне свято відзначається щорічно в четверту неділю вересня.

Машинобудування - це базова галузь економіки будь-якої високорозвиненої країни, серцевина індустрії, найважливіша галузь промисловості, її промисловий та інтелектуальний потенціал.

Міжнародний день караванника

Щорічно 24 вересня відзначається Міжнародний день караванника. Його відзначають каравановожаті та інші учасники транспортних колон і суднових караванів, далекобійники, команди торговельних суден і екіпажі кораблів ескорту.

Це професійне свято заснувала 1995 року Міжнародна асоціація з раціоналізації транспортно-вантажних операцій.

Датою обрали 24 вересня - день народження відомого британського мореплавця і навігатора 16-17 століть Вільяма Адамса (24 вересня 1564 - 16 травня 1620). Його вважають першим європейцем, який досяг берегів Японії. Після свого морського походу в 1597-1600 роках Вільям Адамс прожив у Країні сонця, що сходить, 20 років, він зіграв велику роль у розвитку торговельних відносин Японії з Англією і Голландією.

Міжнародний день глухих

Міжнародний день глухих, що відзначається щорічно в останню неділю вересня, було засновано 1958 року на честь створення Всесвітньої федерації глухих у вересні 1951 року. Він завершує останній повний тиждень вересня, який відзначається як Міжнародний тиждень глухих.

Мета Дня - підвищення інформованості міжнародної спільноти щодо проблем, з якими щодня стикаються глухі люди. Адже, за статистикою, на порушення слуху страждає кожна дев'ята людина. Його втрачають унаслідок травми, хвороби або вроджених вад.

Ще цього дня:

1941 - Початок "пекельної осені" або "вогняний смерч" - спецоперації НКВС СРСР зі знищення центру окупованого німцями Києва. Підривалися заздалегідь таємно заміновані радянськими диверсантами житлові будинки та важливі об'єкти інфраструктури міста. Вибухи в центі міста тривали впродовж п'яти днів, із 24 до 28 вересня, окремі будівлі (Успенський собор) було підірвано також упродовж жовтня та листопада, загалом було знищено 940 будівель. У результаті загинули тисячі мирних жителів міста та сотні німецьких військових (радянська влада ніколи так і не оприлюднила кількість жертв), 50 тисяч киян залишилися без житла. Спричинену вибухами пожежу німецьким протипожежним командам вдалося загасити лише за два тижні;

1960 - У США спущено на воду перший атомний авіаносець "Ентерпрайз";

1989 - Папа Іван Павло II публічно вибачився перед Галілеєм і повернув йому "право бути законним сином церкви";

1993 - Мін'юст України зареєстрував Організацію Українських Націоналістів (ОУН), голова - останній Президент України в екзилі М. Плав'юк;

1995 - Україна відхилила пропозицію президента Білорусі Олександра Лукашенка про створення митного союзу з Білоруссю і Росією;

1998 - У Ліоні (Франція) вперше проведено операцію з трансплантації руки людині;

2004 - Під час президентської виборчої кампанії в Україні в Івано-Франківську було скоєно "яєчний замах" на Віктора Януковича.

Церковне свято

Цього дня відзначають пам'ять Текли Іконійської - ранньохристиянської святої, шанованої в лику рівноапостольної.

Текла народилася в місті Іконії в сім'ї багатих язичників. У 18 років вона заручилася зі знатним юнаком, але почувши проповідь апостола Павла, вирішила не виходити заміж, а присвятити себе служінню Богові.

Її наречений, збентежений таким рішенням, попросив правителя заарештувати апостола за обвинуваченням у тому, що він "забороняє дівам одружуватися". Текла таємно відвідувала Павла, підкуповуючи тюремних вартових своїми коштовностями. Коли про це стало відомо, обох святих віддали під суд. Теклу звели на багаття, але раптовий дощ погасив полум'я. Відомо, що пізніше Текла навернула в християнство свою матір. Сама ж вона дожила до 90 років і померла в печері, де ховалася від язичницьких жерців.

Іменини: Андрій, Василь, Віталій, Владислав, Галактіон, Давид, Павло, Сергій, Спиридон, Степан, Текла.

]]>
Відзнаки «За оборону Чернігова»: 21 вересня громада дякувала військовим та цивільним, які боронили місто у 2022-му http://monitor.cn.ua/ua/style/98068 21 вересня з нагоди Дня міста у Чернігівській міській раді відбулося вручення відзнак «За оборону Чернігова». Стиль article Sat, 23 Sep 2023 15:47:15 +0300 Виконуючий обов'язки міського голови Олександр Ломако зустрівся з родинами загиблих воїнів та тими, хто зробив свій внесок у захист міста під час періоду облоги.

    — Це ще одна можливість подякувати та відзначити тих, хто працює на благо нашого міста, робить його таким, яким ми його любимо. Захищає його і, на жаль, тих, хто віддав і віддає своє життя за нашу можливість жити і працювати в умовно мирному Чернігові. Це завдяки, в першу чергу, нашим воїнам та захисникам та захисницям. Низький їм уклін. Також це завдяки всім чернігівцям, які  в тилу, на своїх робочих місцях, роблять все, щоб місто продовжувало жити, — звернувся до присутніх з такими словами в.о. міського голови Чернігова.

Сім медалей «За оборону Чернігова» Олександр Ломако вручив родинам загиблих військовослужбовців та поліцейських, які загинули під час виконання службового обов'язку.

    — Чернігів — місто-Герой — це заслуга всіх його людей. В першу чергу, наших воїнів, які спинили значно переважаючого ворога, а потім і зовсім вигнали з території області. Ми  у вічному боргу перед тими, хто віддав своє життя за нашу незалежність і робитимемо все, аби зберегти про них пам'ять в історії нашого міста, —  сказав Ломако.

Також цього дня відзнаки вручили військовим, рятувальникам, працівникам медичної сфери, комунальникам. Ці люди робили все, кожен на своєму місці, щоб у лютому-березні 2022 року втримати місто, не пропустити далі ворога, а також забезпечували функціонування Чернігова та допомагали його мешканцям.



Пресслужба Чернігівської міської ради

]]>
Під час дорожньо-транспортної пригоди перекинувся легковий автомобіль http://monitor.cn.ua/ua/style/98067 Вчора, близько 21-ї години, на лінію 102 надійшло повідомлення, що на вулиці Незалежності сталася дорожньо-транспортна пригода — перекинувся легковий автомобіль. Стиль article Sat, 23 Sep 2023 15:13:18 +0300 Постраждалих немає. На місце направили один з патрульних екіпажів.
Поліцейські з’ясували, що за кермом Audi 80 перебував 29-річний громадянин. Окрім водія, в авто були два пасажира.
За попередньою інформацією, кермувальник під час руху не обрав безпечної швидкості, відволікся від керування. В результаті наїзду на огорожу розділової смуги автомобіль перекинувся. На щастя, ніхто не травмувався.
Інспектори склали на водія адмінпротокол за ст. 124 (Порушення ПДР, що призвело до ДТП) КУпАП, повідомили комунальні служби про завдані збитки вулично-шляховій мережі. Транспортний засіб доправлений на арештмайданчик.

Патрульна поліція Чернігівської області

]]>
У Ріпкинській громаді поліція спільно з екстреними службами провела безпековий захід для школярів http://monitor.cn.ua/ua/style/98066 Співробітники ювенальної превенції Чернігівського районного управління поліції спільно з працівниками державної служби з надзвичайних ситуацій, співробітниками регіональної газорозподільчої компанії та медиками провели інтерактивний безпековий захід для учнів школи у смт Ріпки. Стиль article Sat, 23 Sep 2023 14:40:03 +0300 Поліцейські розказали дітям про важливість дотримання правил мінної безпеки та про алгоритм дій у разі виявлення вибухонебезпечного чи підозрілого предмета. Правоохоронці також розповіли про правила безпеки в начальному закладі, в побуті та на дорозі.

Під час спільного уроку правоохоронці мали на меті цікаво та доступно донести до дітей різного віку правила безпечної поведінки у різноманітних ситуаціях.

Поліцейські детально зупинились на безпеці на дорозі, розказали дітлахам як важливо дотримуватись правил дорожнього руху.

Діти отримали нові знання та позитивні емоції, стали більш обізнаними в питаннях цивільного захисту.

Такі спільні заходи з представниками екстрених служб є дуже корисними для підростаючого покоління та, в свою чергу, сприяють зменшенню ризику виникнення надзвичайних подій за їх участю, – зауважують поліцейські.


 

]]>
Перенесення дати Дня міста: остаточна дискусія відбудеться після Перемоги http://monitor.cn.ua/ua/style/98065 Дискусію, коли відзначати День міста, у Чернігові продовжать після Перемоги. Про це повідомив в.о. міського голови Олександр Ломако під час вручення відзнак «За оборону Чернігова», яке відбувалося 21 вересня з нагоди Дня міста-2023. Стиль article Sat, 23 Sep 2023 12:35:43 +0300 Зазначимо, що протягом останніх років історики, місцева влада, громадськість обговорювали можливість перенесення дати та визначалися з новою, яка б найбільше відповідала понад 1300-літній історії Чернігова.

Відзначати День міста саме 21 вересня у місті почали з 90-х років. Цього дня 1943 року з Чернігова вигнали нацистських загарбників.

    — 21 вересня 2023 року — 80-та річниця «визволення» міста від нацистських загарбників. Сьогодні більш прийнятна фраза «вигнання». Ми чудово розуміємо, що 21 вересня 1943 року в місто не прийшла українська влада, а один окупаційний режим змінив інший. Незалежність і справжнє визволення прийшло в Чернігів в 1991 році,  — говорить Олександр Ломако.

21 вересня 1943 року — не найбільш визначна подія в понад 1300-літній історії нашого міста. Про це неодноразово зазначали історики, дискутуючи на тему перенесення Дня міста. В.о. міського голови говорить, що це питання обговорюватимуть й надалі, але остаточно рішення затверджуватимуть вже після Перемоги.

    — Є досить багато дискусій про необхідність перенесення Дня міста. В цьому є логіка, тому що місто з понад 1300-річною історією, а ми прив'язуємось до подій 80-річної давнини. Зараз змінюється  ситуація, приходить покоління нових героїв. Я вважаю, що ця дискусія має бути проведена і завершена після нашої Перемоги. Хоча б з точки зору, що в ній мають брати участь наші  воїни, які зараз захищають наше право жити і працювати в мирному Чернігові, — зазначив в.о. міського голови Чернігова.

Серед варіантів дати Дня міста, розглядають, наприклад, 27 березня — День надання Чернігову Магдебурзького права, або ж пропонують його відзначати у перші вихідні вересня, не прив'язуючись до жодної історичної події.

Пресслужба Чернігівської міської ради

 

]]>
Регіональний офіс міжнародного співробітництва: на часі – консолідація зусиль у підготовці до зими http://monitor.cn.ua/ua/style/98064 Минуле засідання Регіонального офісу міжнародного співробітництва (РОМС) з іноземними донорами було присвячене запитам у сфері освіти, сьогоднішнє – не менш нагальному питанню – готовність до опалювального сезону об’єктів усіх форм власності. Стиль article Sat, 23 Sep 2023 11:54:15 +0300 Наразі загальний рівень підготовки господарського комплексу Чернігівської області становить понад 90%.

    «Підготуватися якісно, наскільки це можливо в нинішніх умовах, допомогли десятки потужних міжнародних організацій, місцевих донорів, за що ми дуже вдячні. Це й матеріали, обладнання, фінансування робіт з відновлення пошкоджених об’єктів ЖКГ. Хоча відповідні роботи активно розпочали ще весною, невирішені питання все ж залишилися. І тут ми знову сподіваємося на залучення міжнародних партнерів», – зазначив начальник ОВА В’ячеслав Чаус.

За інформацією Департаменту енергоефективності, транспорту, зв’язку та житлово-комунального господарства ОВА, внаслідок ворожих обстрілів та ракетних ударів значних руйнувань та пошкоджень різного ступеню зазнали півтори тисячі об’єктів підприємств, що надають комунальні послуги. Роботу майже всіх спільними зусиллями вдалося відновити.

Приміром, у сфері енергетики до області надійшла технічна підтримка з Італії, Литви, Азербайджану, Німеччини та Швеції на суму понад 360 мільйонів гривень. Це дозволило не тільки відновити пошкоджені критично-важливі елементи мереж, а й частково модернізувати енергетичне обладнання за рахунок сучасних технологічних рішень.

Ще один приклад підтримки міжнародних партнерів наших енергетиків – допомога від Литовської Республіки. Вони надали 44 трансформатори вартістю понад 7 млн євро. Це обладнання було використано саме для відновлення розподільних електромереж, від яких заживлено переважно побутових споживачів та об’єкти тепло- і водопостачання.

Завдяки підтримці ПРООН, Міжнародному медичному корпусу, Міжнародному комітету Червоного хреста, іншим урядовим та неурядовим організаціям вдалося відремонтувати та пройти зиму закладам охорони здоров’я та соціального захисту.

Іноземні партнери допомогли стати енергонезалежними кільком ключовим медичним установам, встановивши там сонячні електростанції.

Важко переоцінити внесок данської компанії ROCKWOOL – близько пів тисячі генераторів різної потужності.

До слова, медичні заклади області, а їх в області функціонує майже 90, до опалювального сезону підготовлені на 94%. Практично всі забезпечені альтернативними джерелами живлення.

Втім, попри значні обсяги підтримки з боку донорів, на сьогодні існує потреба в низці матеріалів як для підприємств, що надають відповідні послуги (плюс обладнання), так і громадян, чиє житло пошкоджене чи зруйноване через війну.

Під час сьогоднішнього спілкування кілька неурядових організацій висловили готовність допомогти Чернігівщині з твердим паливом адресно для громадян з прикордонних громад та тих, де багато внутрішніх переселенців, а також кільком закладам соціальної сфери.

Нагадаємо, що РОМС моніторить потреби громад та відстежує пропозиції донорів, спрямовуючи їх саме туди, де це найбільше потрібно.

Регіональний офіс міжнародного співробітництва — ініціатива Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України, що має на меті розвиток взаємодії місцевих та регіональних влад з міжнародними партнерами, які прагнуть співпрацювати на рівні області та територіальної громади.



Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації

 

]]>
Псевдобанкір заволодів коштами жінки у сумі 84 тисячі гривень: поліція застерігає громадян від шахраїв, що видають себе за працівників банківських установ http://monitor.cn.ua/ua/style/98063 Поліцейські закликають мешканців Чернігівщини не передавати стороннім особам жодних відомостей про свої банківські картки. Стиль article Sat, 23 Sep 2023 11:20:05 +0300  Представляючись співробітниками банків, шахраї випитують секретні дані і можуть отримати доступ до ваших рахунків.

 Вчора до поліції звернулась 71-річна мешканка Чернігівського району, яка повідомила, що постраждала від шахрайських дій. Потерпілій зателефонував невідомий чоловік та представився працівником служби безпеки банку. Незнайомець сказав, що з метою перевірки безпеки її карток необхідно продиктувати данні які надійдуть їй в смс, що потерпіла і зробила. Після чого виявила зникнення близько 84 тисячь гривень зі своїх банківських рахунків.

Зрозумівши, що її ошукали, жінка звернувся до поліції.

За цим фактом слідчий відкрив провадження за статтею 190 Кримінального кодексу України (шахрайство).

Поліція наполегливо рекомендує: ніколи не виконуйте вказівок незнайомих осіб, які пов’язані з переведенням коштів, по телефону нікому не розповідайте ніяких відомостей зі своєї картки. Якщо висувають умову, що для виконання певних дій потрібно повідомити пін-код вашої картки або одноразовий пароль з SMS-повідомлення — негайно завершуйте розмову. Це шахрай! Всі операції щодо безпеки картки проводьте тільки особисто у відділенні банку.

Пам’ятайте: справжній банківський працівник не має права питати у вас секретні дані картки і ніколи цього не робитиме. Так вчиняє тільки шахрай.

]]>
Обстановка на прикордонні за добу станом на 06.00 23 вересня 2023 http://monitor.cn.ua/ua/style/98062 Протягом доби росіяни зі своєї території 8 разів обстрілювали прикордоння Чернігівської області. Стиль article Sat, 23 Sep 2023 10:06:14 +0300 Зафіксовано 69 вибухів. Обстрілів зазнали Новгород-Сіверська, Семенівська та Городнянська громади.

Новгород-Сіверська громада: приходи, ймовірно зі ствольної артилерії (4 вибухи) у напрямку н.п. Грем‘яч.

Городнянська громада: обстріл з АГС (35 вибухів) у напрямку н.п. Сеньківка.

Семенівська громада: 30 вибухів (приходи, ймовірно, з мінометів та ствольної артилерії) в напрямку н.п. Янжулівка, Блешня та Прогрес.

 

Північний кордон. Держприкордонслужба

]]>
23 вересня - цей день в Україні та в світі http://monitor.cn.ua/ua/rest/98061 ДЕНЬ 577 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 577 RUSSIAN AGRESSION Відпочинок article Sat, 23 Sep 2023 08:31:40 +0300 23 вересня - День осіннього рівнодення, Міжнародний день жестових мов, Міжнародний день проти сексуальної експлуатації та торгівлі жінками і дітьми, День боротьби з незавершеністю дітьми середньої школи, День шашок і День народження жувальної гумки.

Ще цього дня у1939 року на Всесвітньому ярмарку в Нью-Йорку було закладено Капсулу часу, що містила листи прийдешним поколінням і предмети, що характеризують той час, коли її було зроблено, - один із різновидів "послання нащадкам". Її мають розкрити 6939 року.

У 2008 році побачила світ перша версія платформи Android.

Православна церква - День зачаття чесного, славного Пророка, Предтечі і Хрестителя Господнього Івана.

У США - Національний день мисливства та рибальства.

День осіннього рівнодення

23 вересня в Україні та в світі святкують День осіннього рівнодення. Це астрономічне явище, коли сонце на небі піднімається нижче, ночі стають прохолоднішими та темнішими. День і ніч у цю дату ділять добу навпіл. У життєвому циклі природи зміни пори року є ключовими. А тому в давнину їх сприймали набагато глибше. На рік існує два дні: день весняного і день осіннього рівнодення.

У деяких країнах дні рівнодення є державними святами (Японія), а в низці інших країн День весняного рівнодення відзначають як початок нового року, крім загальноприйнятого святкування 1 січня.

Широко відзначали День осіннього рівнодення і східні слов'яни, язичницькі вірування яких пов'язували цю дату, зокрема, зі збором рослин для оберегів і прогнозами на майбутню зиму.

Міжнародний день жестових мов

23 вересня відзначається Міжнародний день жестових мов, покликаний звернути увагу на їхнє значення в житті багатьох мільйонів людей з вадами слуху. Пам'ятну дату було проголошено Генасамблеєю ООН у грудні 2017 року.

Ініціатором резолюції 72/161 виступила Всесвітня федерація глухих. За її даними, у світі проживає понад 70 мільйонів глухих людей, для яких жестова мова є основною формою спілкування із зовнішнім світом, і існує близько 300 жестових мов, а також міжнародна мова жестів. Світова спільнота визнає жестові мови повноправними природними мовами.

Міжнародний день проти сексуальної експлуатації та торгівлі жінками і дітьми

23 вересня 1913 року уряд Аргентини ухвалив закон проти дитячої проституції. Однак експлуатація жінок і дітей, як і раніше, вважається досить актуальною проблемою. Уже понад 1,8 млн жителів планети стали жертвами торгівлі людьми, а серед них 70% становлять жінки і близько третини дітей.

Ще цього дня:

1913 - Француз Ролан Гаррос першим перелетів через Середземне море;

1918 - Рада Міністрів Української Держави ухвалила рішення про виокремлення морського міністерства в окреме відомство (суміщення обов'язків військового і морського міністрів в одній особі було тимчасовим заходом);

1919 - На спільному засіданні Директорії та уряду УНР і ЗУНР ухвалено рішення негайно розпочати військові дії проти армії Денікіна;

1919 - Розпочався єврейський погром у Фастові, влаштований білогвардійцями;

1920 - Відкрито Вінницьку філію Всенародної бібліотеки України ВУАН (у 1930 р. об'єднано з окружною бібліотекою ім. К. О. Тімірязєва);

1921 - У Празі вийшов перший номер газети "Громадський вісник" - орган Українського громадського комітету;

1932 - Султанат Неджд і Королівство Хіджаз об'єднано в одну державу - Королівство Неджда і Хіджазу;

1939 - Дрогобич передано німецькою армією червоноармійським військам;

1944 - Згідно з Люблінською угодою розпочалося переселення етнічних українців із Польської республіки в Українську РСР, а поляків - у зворотному напрямку;

1945 - Британсько-французькі війська зайняли Сайгон - найбільше місто Південного В'єтнаму;

1991 - Вірменія проголосила незалежність;

1992 - На американському ядерному полігоні в штаті Невада здійснено останній ядерний вибух;

1993 - Кабінет Міністрів України ухвалив постанову "Про утворення Національної ради з географічних назв";

1998 - Рада Безпеки ООН ухвалила резолюцію 1199, яка зобов'язала уряд Союзної Республіки Югославія припинити бойові операції у Косові;

2002 - У Бельгії набув чинності закон про евтаназію.

Церковне свято

День зачаття чесного, славного Пророка, Предтечі і Хрестителя Господнього Івана

Це свято відоме ще з V століття. З'явилося воно в Константинополі і було присвячене особливій біблійній події - зачаттю сина в родині Захарії та Єлизавети.

Священик Захарія та його дружина довгий час не мали дітей. Серед євреїв це вважалося ганьбою, тому вони молилися Богу з проханням подарувати їм дитину. Одного разу з'явився Захарії архангел Гавриїл, який повідомив, що народиться в нього син, який буде величним перед Господом.

Іменини: Андрій, Євген, Павло, Петро, Іван.

]]>
На Чернігівщині відкрили два "Класи безпеки" http://monitor.cn.ua/ua/education/98060 22 вересня у Прилуцькому та Ніжинському районах відкрили “Класи безпеки”. Освіта article Fri, 22 Sep 2023 16:41:27 +0300 Під час перших занять фахівці ДСНС навчили присутніх основним правилам пожежної безпеки, розповіли як за допомогою вогнегасника можна самостійно ліквідувати займання, ознайомили зі специфікою роботи рятувальників та напрямками діяльності Служби порятунку. Крім того, розповіли учасникам освітнього процесу, які можуть бути різновиди вибухівки та де на неї можна натрапити, а також навчили алгоритму дій у разі виявлення боєприпасів.
Представники Товариства Червоного Хреста України навчили присутніх методам надання першої домедичної допомоги постраждалим.
У свою чергу співробітники Національної поліції нагадали основні правила дорожнього руху для пішоходів та велосипедистів, особливо в темну пору доби.  
Насамкінець рятувальники вручили дітям корисну сувенірну продукцію від Дитячого фонду ООН UNICEF Ukraine.

ГУ ДСНС України у Чернігівській області
 

]]>
Набір учасниць на програму відновлення та створення малого бізнесу в Чернігівській області http://monitor.cn.ua/ua/style/98059 Для мешканок Чернігівської області, які повернулися, та жінок–внутрішньо переміщених осіб ГО «Жіночий консорціум України» оголошує старт програми з відновлення та створення малого бізнесу. До програми можуть долучитися мешканки приймаючих громад Комарівської, Крутівської, Вертіївської та Остерської ОТГ та м. Чернігів та жінки-ВПО, котрі проживають у цих громадах. Стиль article Fri, 22 Sep 2023 16:38:38 +0300 Програмою передбачені:

• 3-х денний тренінг з власної справи, що проходитиме у м.Чернігові;

• наставництво для учасниць, які пройшли тренінг;

• міні-грантове обладнання для тих учасниць, які захистили бізнес-план.

До участі запрошуються ті жінки ВПО, а також мешканки вище згаданих громад, хто належить хоча б до однієї з цих груп:

• особи, чий бізнес постраждав від війни (закрили бізнес або призупинили діяльність) і які бажають відновити підприємницьку діяльність;

• особи із малозабезпечених сімей;

• мами-одиначки;

• багатодітні мами;

• жінки, які є головами родини;

• особи з домогосподарств, в яких є один або більше членів сім’ї з інвалідністю/хронічними захворюваннями;

• особи з домогосподарств з людьми похилого віку АБО на утриманні людей похилого віку;

• особи, які зараз не працюють.

Всіх тих, які відповідають критеріям і які мають намір пройти навчальну програму, просимо зареєструватися за посиланням: https://forms.gle/W941nfDyAH2kFz4e8

Якщо вам краще подати заявку електронною поштою, надсилайте запит на електронну адресу: lv140473@ukr.net із темою листа «Заявка на СЕД». Заповнену у Word заявку відправте на цю ж електронну пошту.

Крайній термін подачі заявки – 01 жовтня 2023 р.

Увага:

1. Не всі, хто звернулися, будуть запрошені до участі у Програмі.

2. Участь у Програмі – безкоштовна.

3. У місці проведення заходів буде створений простір, дружній до дітей.

Довідка:

Програма соціально-економічної допомоги (СЕД) з відновлення малого бізнесу реалізується Громадською організацією Жіночий Консорціум України, що працює в Україні з 2001 року. Програма є частиною Проекту, що впроваджується за підтримки OXFAM GB6, і пропонує у своїй частині навчання та менторство у власній справі для внутрішньо переміщених жінок, які перебувають в оголошених приймаючих громадах Київської та Чернігівської областях та мешканок цих приймаючих громад, які постраждали від війни.

ГО «Жіночий консорціум України»

]]>
Перший сертифікат в області на придбання житла за програмою «єВідновлення» уже сформовано, другий – на підході http://monitor.cn.ua/ua/style/98058 Першими впоралися з цим Михайло-Коцюбинська та Кіптівська громади відповідно. Загальна ж кількість заяв за зруйноване житло – 216, з них – 56 у роботі. Про це розповів сьогодні під час брифінгу в медіацентрі ОВА в. о. начальника Управління містобудування та архітектури ОДА Сергій Куреня. Стиль article Fri, 22 Sep 2023 16:25:12 +0300
    «Триває другий етап державної програми «єВідновлення» щодо надання компенсацій громадянам, чия оселя була знищена через війну. Наразі можна подати заявки на отримання житлового сертифіката для купівлі житла на первинному чи вторинному ринках. Грошові компенсації на відбудову українці отримають дещо пізніше, адже питання ще на доопрацюванні у профільному міністерстві», – наголосив він.

Ще один позитивний момент стосується зміни до порядку нарахування виплат для відновлення пошкодженого майна. Зросла сума граничних компенсацій: раніше 200 тисяч, тепер –  350 тисяч гривень для відбудови квартири і 500 тисяч – для приватних будинків.

    «Загалом в області зафіксовано понад 10 тисяч пошкоджень житлового сектора. Наразі подано більше 2500 заяв щодо пошкодженого майна, із них – 1469 у роботі комісій, створених у громадах. Вже отримали компенсацію на загальну суму більше 81 мільйонів гривень 734 заявники», – зазначив в. о. начальника Управління містобудування та архітектури ОДА.

Першість у питанні опрацювання заявок тримають Іванівська, Новобілоуська та Киїнська громади. Аутсайдерами залишаються Чернігівська та Киселівська.

Нагадаємо алгоритм дій у випадку пошкодженого житла

    Подати інформаційне повідомлення про пошкоджене майно (через Дію, ЦНАП чи нотаріуса).
    Відкрити в одному з банків-партнерів програми «єВідновлення» картковий рахунок (онлайн – через застосунок банку, офлайн – безпосередньо у відділенні банку).
    Подати заявку в Дії (звертаємо увагу, що максимальний розмір виплати за пошкоджене майно становить 200 тис. грн).
    Дочекатися огляду майна місцевою комісією, яка складе відповідний акт та встановить суму компенсації (чек-лист).

Для отримання житлового сертифіката – такий же алгоритм, за винятком відкриття рахунку. На підставі рішення комісії система згенерує сертифікат, який можна буде використати впродовж п’яти років з моменту отримання.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації
 

]]>
Кампанія з довакцинації дітей проти кору: чому важливо зробити щеплення http://monitor.cn.ua/ua/style/98057 Спалахи кору в Україні циклічні й відбуваються в середньому кожні 4-5 років. Вони стаються через те, що діти пропускають планові щеплення і в суспільстві накопичується кількість людей без імунітету. Стиль article Fri, 22 Sep 2023 16:02:20 +0300
Попередній спалах в Україні був у 2017–2019 роках. Тоді захворіло понад 110 тисяч людей. На початок чергового спалаху кору мають вплив і інші чинники. Так, наприклад, пандемія COVID-19, що розпочалася у 2020 році, призвела до ізоляції людей через карантинні обмеження, і ризику заразитися в цей час був значно меншим.

Водночас як через пандемію, так і через війну багато дітей не отримали щеплення вчасно. І чим більше нещеплених від кору людей — тим вищий ризик, що кір спалахне і ширитиметься у геометричній прогресії. На жаль, у нас в країні зараз понад 260 тисяч дітей, які не мають планових щеплень від кору відповідно до їхнього віку. Від початку 2023 року кількість випадків кору почала зростала, що на тлі низьких рівнів охоплення вакцинацією, дозволяє обґрунтовано говорити про ризик спалаху цієї хвороби.

Саме тому Міністерство охорони здоров’я приймає рішення захистити дітей від кору та не допустити значного спалаху цієї інфекції. Для цього було замовлено додаткову партію вакцини від кору, краснухи і паротиту, яку отримали у липні, та розпочало кампанію з довакцинації тих дітей, які з якихось причин пропустили планове щеплення.

Зараз у межах кампанії вакцинують усіх першокласників та всіх дітей з віддалених територіальних громад. Далі вакцинуватимуть і інших дітей, які не отримали щеплення від кору за віком.

Перше щеплення проти кору роблять в 1 рік та друге – в 6 років. Пропущені щеплення потрібно наздогнати якнайшвидше. Вони безоплатні для дітей до 17 років (включно). Їх можна зробити у педіатра/сімейного лікаря чи в будь-якому пункті щеплення, які розташовані в центрах первинної медичної допомоги та амбулаторіях. У деяких регіональних центрах та великих містах можна також щепитися у дитячих точках ЮНІСЕФ «Спільно». Організовані дитячі колективи, віддалені громади, в яких немає пунктів щеплень, і батьки маломобільних дітей можуть викликати мобільну бригаду для вакцинації дітей від кору, краснухи та паротиту до себе.

Дізнатися адресу найближчого пункту щеплення можна за телефоном контакт-центру МОЗ за номером 0 800 60 20 19.

Якщо ви хочете викликати мобільну бригаду додому, до закладу освіти або до віддаленої громади, зателефонуйте до контакт-центру МОЗ, там ви можете дізнатися контакти регіонального координатора з вакцинації, зв’язатися з ним та залишити заявку на приїзд бригади з вакцинації. Більше про це можна прочитати за посиланням.

За повідомленнями Міністерства охорони здоров’я України
 

]]>
Ошукали військовослужбовців ЗСУ та волонтерів – повідомлено про підозру трьом учасникам злочинної групи http://monitor.cn.ua/ua/style/98056 За процесуального керівництва Чернігівської обласної прокуратури повідомлено про підозру трьом учасникам організованої злочинної групи у шахрайстві шляхом незаконних операцій з використанням електронно-обчислювальної техніки (ч. 3, 4 ст. 190 КК України). Стиль article Fri, 22 Sep 2023 15:56:38 +0300 За даними слідства, троє ув’язнених Чернігівського СІЗО організували злочинну схему щодо шахрайського заволодіння грошовими коштами військовослужбовців ЗСУ, їх родичів та осіб, які займаються волонтерською діяльністю з купівлі транспортних засобів для потреб ЗСУ та оренди житла для військових.

Зловмисники розміщували у мережі Інтернет завідомо неправдиві оголошення щодо оренди квартир та продажу транспортних засобів за нижчими від ринкових цінами з поміткою про знижку для військовослужбовців. Потенційним клієнтам підозрювані повідомляли про наявність таких квартир та авто, а також вказували на необхідність перерахування грошових коштів на їх банківські рахунки в якості передплати за бронювання, або ж витрачене пальне для доставки замовлення.

Викриття організованої групи проводилося слідчими СУ ГУНП в Чернігівській області за оперативного супроводу УСР в Чернігівській області ДСР НП України, УКР ГУНП.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Пресслужба Чернігівської обласної прокуратури
 

]]>
Заволоділи понад 2 млн грн бюджетних коштів – викрито учасників організованої злочинної групи http://monitor.cn.ua/ua/style/98055 За процесуального керівництва Новгород-Сіверської окружної прокуратури Чернігівської області повідомлено про підозру директору підрядної організації та його трьом спільникам у заволодінні чужим майном шляхом зловживання службовим становищем в особливо великих розмірах, вчиненому організованою групою та у видачі завідомо неправдивих офіційних документів службовою особою (ч. 5 ст. 191, ч. 1 ст. 366 КК України). Стиль article Fri, 22 Sep 2023 12:10:00 +0300 За даними слідства, директор приватного підприємства разом з підлеглим працівником та двома інженерами Управління капітального будівництва Чернігівської ОДА, неналежно виконуючи умови договору підряду, шляхом завищення вартості виконаних будівельних робіт, неналежного виконання та невиконання окремих видів робіт, заволоділи бюджетними коштами у ході реконструкції приймально-діагностичного відділення закладу охорони здоровʼя на території Новгород-Сіверського району та капітального ремонту стадіону в м. Борзна Ніжинського району.

При цьому, зловмисники зазначали недостовірні відомості в актах приймання виконаних будівельних робіт щодо їх обсягів та якості, а також у довідках про вартість виконання робіт та витрати.

Внаслідок протиправних дій учасники організованої злочинної групи заволоділи бюджетними коштами на загальну суму понад 2 млн грн.

Наразі вирішується питання щодо обрання підозрюваним запобіжних заходів. Також вживаються заходи щодо встановлення інших посадових осіб, причетних до функціонування організованої злочинної групи.

Досудове розслідування здійснюється слідчими Новгород-Сіверського РВП ГУНП в Чернігівській області.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

За інформацією Новгород-Сіверської окружної прокуратури
 

]]>
Чернігівських поліцейських посмертно удостоїли медалями «За оборону Чернігова» http://monitor.cn.ua/ua/style/98054 Вони самовіддано служили українському народові та врятували свою країну ціною власних життів. Чернігівські поліцейські героїчно загинули, захищаючи Україну від ворожої навали. Сьогодні, 21 вересня, з нагоди Дня міста членам сімей загиблих поліцейських вручили медалі «За оборону Чернігова». Стиль article Fri, 22 Sep 2023 11:45:00 +0300 Передусім учасники заходу вшанували пам’ять загиблих захисників України хвилиною мовчання. Кожен присутній схилив голову у жалобі за Героями, у яких могло бути попереду довге і щасливе життя… Але тепер вони навіки у строю та у наших серцях.
Від імені громади міста в.о. міського голови Олександр Ломако адресував слова вдячності кожному, хто став на захист Чернігова та вручив відзнаки «За оборону Чернігова» членам сімей полеглих поліцейських.

Пам’ятаємо наших загиблих побратимів і усіх Героїв, що полягли, боронячи Батьківщину. Не забудемо і не пробачимо!

 

Поліція Чернігівської області

]]>
Володимир Нідзельський: у Прилуках поліцейські припинили діяльність групи Інтернет-шахраїв http://monitor.cn.ua/ua/style/98053 Співробітники Прилуцького районного відділу поліції разом із оперативниками карного розшуку ГУНП в Чернігівській області та кіберполіції, під процесуальним керівництвом Прилуцької окружної прокуратури викрили групу аферистів, які організували продаж неіснуючих авто через мережу Інтернет. Шахраї встигли ошукати більше двадцяти громадян із різних областей України на суму понад 800 тисяч гривень. Стиль article Fri, 22 Sep 2023 11:31:27 +0300 Затриманню передувала кропітка робота відділу кримінального аналізу обласної поліції та тривале оперативне супроводження і документування злочинної діяльності членів групи. Поліцейські встановили особи всіх

У ході досудового розслідування слідчі встановили, що шахраї протягом року розміщували оголошення про продаж дешевих автомобілів на одному із сайтів безкоштовних оголошень. Потенційних клієнтів фігуранти схиляли до обов’язкової передоплати. Після надходження грошей на банківські картки, шахраї припиняли виходити на зв'язок та блокували клієнтів. Сумарний дохід підозрюваних від злочинної діяльності перевищив 800 тисяч гривень.

Сьогодні поліцейські за силової підтримки підрозділу поліції особливого призначення провели одночасні санкціоновані обшуки за місцями мешкання усіх зловмисників.

В ході санкціонованих обшуків правоохоронці вилучили банківські та сім-картки, смартфони, ноутбуки. Крім цього, вилучено інші речові докази причетності членів угруповання до спільної злочинної діяльності.

Також поліцейські встановили, що лідерські функції виконував наймолодший учасник угруповання. Саме цей чоловік розміщував оголошення про продаж автівок та спілкувався з клієнтами.

Слідчі поліції розслідують кримінальне провадження за частиною 3 статті 190 Кримінального кодексу України (шахрайство, вчинене в умовах воєнного чи надзвичайного стану, що завдало значної шкоди потерпілому). Її максимальна санкція передбачає позбавлення волі на строк до п’яти років.

Досудове розслідування триває.

Сектор комунікації поліції Чернігівської області

]]>
Фундація Олени Зеленської разом із KSE Foundation розпочали облаштовувати укриття в школах та дитсадках http://monitor.cn.ua/ua/style/98052 П’ять тисяч школярів та вихованців дитячих садків із Чернігівської, Полтавської, Кіровоградської та Дніпропетровської областей незабаром матимуть комфортні укриття на випадок повітряної тривоги. Перші укриття в навчальних закладах Фундація Олени Зеленської облаштовує спільно з благодійним фондом Київської школи економіки – KSE Foundation. Ключове завдання проєкту – повернути якомога більше дітей до офлайн-навчання і виховання. Стиль article Fri, 22 Sep 2023 11:23:00 +0300     «Сьогодні понад 3 000 українських шкіл не мають укриттів або непридатні для тривалого перебування учнів. Отже, діти не можуть відвідувати навчання офлайн. Фундація Олени Зеленської спрямувала 500 тисяч доларів США на ремонт щонайменше семи укриттів. Дуже важливо зробити так, щоб навчальні заклади в Україні відповідали вимогам безпеки, а перебування в них було затишним і зручним. Тому ми продовжуємо залучати до проєкту благодійників, які готові інвестувати в безпеку українських дітей», – сказала директорка Фундації Олени Зеленської Ніна Горбачова.

    «В укриттях, які ми ремонтуємо, дітям має бути фізично та психологічно комфортно.  Перебування школярів в укритті не має бути схожим на фільм жахів. Там має бути вентиляція, яскраве освітлення, світлі стіни, м’які лавки та інтернет-зв’язок. Ми не ставимо за мету перетворити укриття на повноцінні навчальні класи, а прагнемо відремонтувати та спрямувати кошти для облаштування більшої кількості укриттів», – акцентує Світлана Денисенко, директорка KSE Foundation.

У спільно обраних KSE Foundation із Фундацією об’єктах  буде виконано монтаж вентиляції, заміну електропроводки, влаштування основного та аварійного освітлення, стяжку підлоги, влаштування каналізації тощо.

Ремонт перших семи укриттів розпочнуть в навчальних закладах Кременчука, Кропивницького, Кривого Рогу, Ніжина та інших міст, де з цього навчального року заняття можуть відновити офлайн за наявності укриттів, що відповідають вимогам ДСНС.

Подати заявку на облаштування укриття може кожна школа або дитячий садок, які його потребують. Для цього необхідно заповнити форму за посиланням.

Фундація Олени Зеленської
 

]]>
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу http://monitor.cn.ua/ua/style/98051 Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 3 пожежі. Стиль article Fri, 22 Sep 2023 10:30:45 +0300 Оперативна інформація про ситуацію поблизу державного кордону України в межах області:

12:50 – 13:00 21 09.2023 р.

- 5 вибухів з міномету 120 мм біля н.п. Берилівки Чернігівського району.

Про втрати серед місцевого населення чи пошкодження цивільної інфраструктури інформація не надходила.

14:25 – 14:30 21.09.2023 р.

- 7 вибухів з міномету 120 мм по н.п. Берилівка Чернігівського району.

Про втрати серед місцевого населення чи пошкодження цивільної інфраструктури інформація не надходила.

15:14 – 15:17 21.09.2023 р.

- 4 вибухи НАР з гелікоптера по н.п. Гремꞌяч  Новгород-Сіверського району.

В результаті обстрілу знищено господарчу будівлю (4х8 м).

15:25  21.09.2023 р.

- 3 вибухи з міномету 82 мм по н.п. Гремꞌячка Новгород-Сіверського району.

Про втрати серед місцевого населення чи пошкодження цивільної інфраструктури інформація не надходила

15:00 – 15:22 21.09.2023 р.

- 11 вибухів з міномету 120 мм по н.п. Янжулівка Новгород-Сіверського району.

Про втрати серед місцевого населення чи пошкодження цивільної інфраструктури інформація не надходила

20:30 21.09.2023 р.

- 1 вибух із ствольної артилерії в районі н.п. Блешня Новгород-Сіверського району.

Про втрати серед місцевого населення чи пошкодження цивільної інфраструктури інформація не надходила.

06:15 – 06:30 22.09.2023 р.

- 2 вибухи із ствольної артилерії біля н.п. Блешня Новгород-Сіверського району.

Про втрати серед місцевого населення чи пошкодження цивільної інфраструктури інформація не надходила.

Пожежі – 3:

пожежі в житловому секторі –2 :

 - в  с. Вороньки  Ніжинського району  (Новобасанська ТГ) по  вул. Зеленій, 11 о 15 год. 55 хв. 21 вересня сталася пожежа житлового будинку (6х9 м, стіни дерев’яні, покрівля шиферна). Вогнем знищено веранду, пошкоджено конструктивні елементи стін будинку та перекриття, майно, стіну літньої кухні (4х5 м, стіни дерев’яні, покрівля шиферна) на площі 11 кв.м. Причина та збиток -встановлюються.

  - в   с. Грем'яч Новгород-Сіверського району  (Новгород-Сіверська ТГ) по вул. Шкільній, 2 о 15 год. 32 хв. 21 вересня внаслідок бойових  сталася пожежа господарської будівлі (3х4 м, стіни дерев’яні, покрівля шиферна). Вогнем знищено будівлю.

пожежі сухої трави та сміття –1 :

-   біля с. Кархівка  Чернігівського району  (Михайло-Коцюбинська ТГ) о  12 год. 23 хв. 21 вересня на відкритій території сталася пожежа сухої трави на площі 0,5 га. Причина - необережне поводження з вогнем невстановленої особи.

Виявлення та знешкодження боєприпасів:

Піротехнічні підрозділи 4 рази залучалися до виконання робіт за призначенням, виявлено 2 ВНП (з початку бойових дій - 50515 ВНП).

Радіаційний фон:

На території області радіаційний фон зареєстровано в межах 11-15 мікрорентген/годину, в тому числі: Чернігів – 13 мкр/год., Ніжин –  14 мкр/год., Прилуки – 15 мкр/год., Остер – 12 мкр/год., Покошичі – 12 мкр/год, Семенівка – 13 мкр/год., Сновськ – 13 мкр/год.

Прогноз погоди:

За прогнозом облгідрометеоцентру на території області з 20 години 21 вересня по 20 годину 22 вересня очікується мінлива хмарність, без опадів. Вітер південно-східний 7-12 м/с. Температура по області вночі 9-14º, вдень 23-28º тепла.

 По м. Чернігову очікується мінлива хмарність, без опадів. Вітер південно-східний 7-12 м/с. Температура вночі  10-12º, вдень 24-26º тепла.

]]>
22 вересня: цей день в Україні і світі http://monitor.cn.ua/ua/rest/98050 ДЕНЬ 576 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 576 RUSSIAN AGRESSION Відпочинок article Fri, 22 Sep 2023 09:26:13 +0300 22 вересня - Всесвітній день захисту слонів, Всесвітній день носорога, Всесвітній день пацієнтів, які страждають на хронічний мієлоїдний лейкоз, День без автомобілів, День хоббіта.

В Україні - День партизанської слави, у Болгарії - День незалежності, в Естонії - День збройного опору, у Латвії - День єдності балтів.

Православна церква вшановує пам'ять пророка Іони і мученика Фоми.

Всесвітній день без автомобіля

Всесвітній день без автомобіля, який щорічно відзначають 22 вересня в багатьох країнах, проводять із метою пропаганди ідеї пішого і велосипедного способів пересування та використання громадського транспорту.

Девіз Дня: Місто як простір для людей, простір для життя

Всесвітній день захисту слонів

Головною метою Дня є поширення інформації про необхідність захисту та збереження популяції африканських та індійських (або азіатських) слонів і привернення уваги широкої громадськості до проблеми незаконного винищення слонів і неналежного утримання цих тварин у неволі.

Незважаючи на те, що Всесвітній день слона поки що не має офіційного статусу, в організації заходів, присвячених цій даті, традиційно беруть участь безліч екологічних і природоохоронних організацій у різних країнах світу. Цього дня проводять просвітницькі акції, флешмоби, виставки та конференції, людям розповідають про слонів, про їхнє життя в природі та в неволі, про проблеми збереження цих величних тварин.

День партизанської слави

День партизанської слави України відзначають у країні щорічно 22 вересня.

Це свято було встановлене 2001 року Указом Президента України, на честь 60-ї річниці від початку підпільно-партизанського руху в Україні в роки німецько-радянської війни, і відзначається як данина всенародної поваги до тих, хто боровся з фашистами в тилу ворога, не шкодував ані сил, ані життя.

Ще цього дня:

1908 - Князівство Болгарія де-юре визнано незалежною державою;

1917 - Симон Петлюра виступив на засіданні Генерального секретаріату УНР із законопроектом про Вільне козацтво;

1939 - Радянські війська окупували Львів і Стрий;

1939 - СРСР і Третій Рейх попередньо встановили демаркаційну лінію між своїми окупаційними зонами в Польській республіці;

1941 – В окупованому нацистами Києві відновлено діяльність Всеукраїнської православної церковної ради;

1955 - В Аргентині здійснено військовий переворот, який повалив уряд диктатора Хуана Перона;

1955 - Біля Бахчисарая відкрили найбільшу в СРСР астрофізичну обсерваторію;

1980 - Початок ірансько-іракської війни;

1993 - Прем'єр-міністр України Леонід Кучма відправлений у відставку;

2012 - В одному з ресторанів Преторії під час збройного пограбування смертельно поранено Коррі Сандерса, ексчемпіона світу з боксу, який наступного дня помер у лікарні;

2019 - Завершення українського фестивалю "Comic Con Ukraine 2019" у Києві.

Церковне свято

Цього дня особливо вшановують двох святих - мученика Фоку і пророка Іону. Фока, за переказами, народився в Синопі і з юності вів доброчесне життя. У поважному віці він став єпископом і, проповідував християнство, навернув до своєї віри багатьох язичників. Під час гонінь на християн за часів імператора Траяна правитель міста примушував Фоку зректися віри, але єпископ залишився твердим у своїх переконаннях, попри всі муки.

Щодо пророка Іони відома така легенда. Одного разу він отримав від Бога веління йти до Ніневії, щоб напророчити місту загибель за його нечестя і закликати жителів до покаяння. Однак Іона не послухався і замість Ніневії вирушив до Іспанії. Корабель, на якому він плив, потрапив у страшну бурю, і мореплавці кинули жереб, щоб дізнатися, чиї гріхи накликали на них гнів Божий. Жереб вказав на Іону, який зізнався у своєму непослуху і попросив кинути його в море, щоб спокутувати провину.

У морі пророка проковтнув кит, у утробі якого Іона пробув три дні. Після цього Іону викинуло на берег; там він знову отримав наказ іти в Ніневію, який і виконав. Його проповідь вразила жителів міста, і вони покаялися у своїх гріхах. Помилувана Ніневія існувала ще 200 років.

Іменини: Олександр, Андрій, Веніамін, Іона, Кузьма, Макар, Мартин, Микола, Петро, Федір, Фока.

]]>
На Чернігівщині викрито схему підробки документів для виїзду військовозобов’язаних за кордон - підозрюють двох осіб http://monitor.cn.ua/ua/style/98049 За процесуального керівництва Чернігівської обласної прокуратури заочно повідомлено про підозру двом мешканцям Прилуцького району за фактом організації, керівництва незаконним переправленням осіб через державний кордон України, вчиненому щодо кількох осіб, за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 332 КК України). Стиль article Thu, 21 Sep 2023 12:51:25 +0300 За даними слідства, двоє братів під час дії воєнного стану організували схему незаконного переправлення через державний кордон України військовозобов’язаних чоловіків на роботу до Республіки Польща шляхом виготовлення підроблених документів, які надають право виїзду за кордон.

Упродовж березня 2023 року підозрювані виготовили фіктивні довідки військово-лікарської комісії, тимчасові посвідчення військовозобов’язаних із відомостями про непридатність до військової служби з виключенням з військового обліку для 4 чоловіків призовного віку.

Крім того, правопорушники надавали зацікавленим у незаконному виїзді особам поради та вказівки щодо порядку та механізму перетину державного кордону України.

Досудове розслідування здійснюється слідчими СУ ГУНП в Чернігівській області, за оперативного супроводу УСР ДСР Національної поліції України.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Пресслужба Чернігівської обласної прокуратури
 

]]>
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу http://monitor.cn.ua/ua/style/98048 Протягом минулої доби зареєстровано 5 небезпечних подій, а саме: 3 дорожньо-транспортні пригоди та 2 пожежі. Внаслідок цих подій 3 особи постраждали. Стиль article Thu, 21 Sep 2023 12:22:00 +0300  Оперативна інформація про ситуацію поблизу державного кордону України в межах області:

08.20-08.30   20.09.2023

- 4 вибухи з міномета 120 мм по н.п. Берилівка  Чернігівського району.

09.16  20.09.2023

- 1 вибух НУРС по н.п. Леонівка Новгород-Сіверського району.

11.00-11.20  20.09.2023

- 3 вибухи з міномета 120 мм по н.п. Карповичі  Новгород-Сіверського     району.

12.45-12.50  20.09.2023

- 8 вибухів з АГС 30 мм по н.п. Клюси  Корюківського району.

12.55-13.20   20.09.2023

- 12 вибухів з міномета 82 мм по н.п. Карповичі Новгород-Сіверського  району.

13.32-13.34   20.09.2023

- 5 вибухів з РСЗВ  по н.п. Грем’яч Новгород-Сіверського району.

14.05-14.10  20.09.2023

- 10 вибухів з АГС 30 мм по н.п. Сеньківка Чернігівського району.

Про втрати серед місцевого населення чи пошкодження цивільної інфраструктури інформації не надходило.

Дорожньо-транспортні пригоди – 3:

- в с. Бутівка Корюківського району по вул. Центральній поблизу сільської ради о 09  год. 41 хв. 20 вересня водій автомобіля "Renault Duster" здійснив наїзд на велосипедиста, який рухався у попутному напрямку та раптово почав виконувати маневр повороту ліворуч. Внаслідок пригоди велосипедист отримав тілесні ушкодження та був доставлений до реанімаційного відділення КНП «Бахмацька центральна районна лікарня»;

- в с. Андріївка Чернігівського району по вул. Слобідській, 101 о 13 год. 41 хв. 20 вересня водій трактора "Т-40" здійснив наїзд сівалкою на пішохода, який знаходився на узбіччі дороги. Внаслідок пригоди пішохід отримав тілесні ушкодження та був госпіталізований до КНП «Чернігівська міська лікарня №2».

- в м. Чернігові на пішохідному переході по вул. Жабинського, 2Д о 17 год. 39 хв. 20 вересня водій автомобіля "ЗАЗ 110308" здійснив наїзд на жінку-пішохода. Внаслідок пригоди жінка отримала травми і була госпіталізована до травматологічного відділення  КНП «Чернігівська міська лікарня №2».

Пожежі – 2:

пожежі в житловому секторі – 1:

- в смт Куликівка Чернігівського району (Куликівська ТГ) по вул. Коцюбинського, 10 о 02 год. 41 хв. 21 вересня сталася пожежа неексплуатуємого житлового будинку (10х16 м, стіни дерев’яні, покрівля шиферна). Вогнем знищено будинок.

пожежі  та сміття – 1:

- біля смт Михайло-Коцюбиньке Чернігівського району (Михайло-Коцюбинська ТГ)  о 13 год. 21 хв.  20 вересня на відкритій території сталася пожежа сміття на площі 0,08 га. Причина - необережне поводження з вогнем невстановленої особи.

Виявлення та знешкодження боєприпасів: піротехнічні підрозділи 4 рази залучалися до виконання робіт за призначенням, виявлено 3 ВНП (з початку бойових дій - 50513 ВНП).

Радіаційний фон:

На території області радіаційний фон зареєстровано в межах 10-17 мікрорентген/годину, в тому числі: Чернігів – 16 мкр/год., Ніжин – 12 мкр/год., Прилуки – 17 мкр/год., Остер – 12 мкр/год., Покошичі – 14 мкр/год., Семенівка – 13 мкр/год., Сновськ – 10 мкр/год.

Прогноз погоди:

За прогнозом облгідрометеоцентру на території області з 20 години 20 вересня по 20 годину 21 вересня очікується мінлива хмарність, вночі місцями невеликий короткочасний дощ, гроза. Вдень без опадів. Вночі та вранці слабкий туман. Вітер південний 5-10 м/с. Температура по області вночі 11-16º, вдень 22-27º тепла.

По м. Чернігову очікується мінлива хмарність, без опадів. Температура вночі 12-14º, вдень 24-26º тепла.

]]>
Команда Чернігівської області виборола ТРЕТЄ місце на Командному чемпіонаті України з легкої атлетики http://monitor.cn.ua/ua/sport/98047 Збірна команда Чернігівської області виборола ТРЕТЄ місце на Командному чемпіонаті України з легкої атлетики серед ДЮСШ та СДЮШОР серед юнаків та дівчат 2008-2009 рр.н., який відбувся у період з 15 до 17 вересня 2023 року у м. Івано-Франківськ. Спорт article Thu, 21 Sep 2023 12:05:00 +0300 В особистому заліку спортсмени завоювали 9 призових місць, з них: 2 -перших; 3 -других; 4 -третіх місця. У змаганнях приймали участь 590 учасників із 24 команд областей України.

Особисті результати:

ШЕПЕЛЬ Ангеліна:

    1 місце у штовхання ядра,
    3 місце у метанні диску, вихованка ОДЮСШ з олімпійських видів, тренер Таратухіна Н.П.

ГОЛУБ Дмитро:

    1 місце в бігу на 300 м з бар’єрами, вихованець Прилуцької ДЮСШ, тренер Салівон Р.П., Марченко М.С.

ЖМЕНЬКОВСЬКИЙ Роман:

    2 місце в бігу на 100 м, вихованець Корюківської ДЮСШ, тренер Сахута А.О.

ЛАВСЬКИЙ Андрій:

    2 місце у штовханні ядра, вихованець ОДЮСШ з олімпійських видів, тренер Таратухіна Н.П.

ЧЕРНУШЕНКО Артем:

    2 місце в бігу на 1500 м,
    3 місце в бігу на 800 м, вихованець КДЮСШ-2 ЧМР, тренер Антонова В.Г., Овчаренко І.М.

СПЕХІН Денис:

    3 місце у стрибках у довжину, вихованець Козелецької ДЮСШ, тренер Шарак О.В.

ЧУБАРА Артем:

    3 місце у потрійному стрибку з розбігу, вихованець Корюківської ДЮСШ, тренер Сахута А.О.

Департамент сім’ї, молоді та спорту Чернігівської обласної державної адміністрації

]]>
На Чернігівщині триває відновлення медзакладу, пошкодженого російськими окупантами http://monitor.cn.ua/ua/style/98046 На Чернігівщині триває відновлення Чернігівської міської лікарні № 3, яка була пошкоджена росіянами ще у перші місяці повномасштабної війни. Стиль article Thu, 21 Sep 2023 11:45:00 +0300 Чернігівська область та місто Чернігів були одним із регіонів, який від початку війни перебував під безперервними артобстрілами та авіабомбардуваннями, внаслідок чого багато обʼєктів інфраструктури, в тому числі й медичної, пошкоджено або зруйноване вщент. Крім того, ворог знищував не лише об’єкти інфраструктури, а й вбивав мирних жителів.

У березні минулого року у результаті прямого влучення ворожого снаряду  було зруйновано рентгенологічне відділення Чернігівської міської лікарні № 3. Також було пошкоджено вікна та вхідна група інших відділень закладу.

Завдяки спільним зусиллям партнерів та місцевої влади у лікарні вдалося повністю замінити вікна та здійснити поточний ремонт.

Крім того, завдяки підтримці партнерів, зокрема Динамо Київ, ЮНІСЕФ, МОЗ України було виділено кошти на капітальний ремонт частково зруйнованої будівлі рентгенівського відділення. Йдеться про ремонт покрівлі, зовнішніх та внутрішніх опорних стін, дверей, склопакетів та інженерних комунікацій. Також у медзакладі передбачені проведення робіт із підвищення рівня енергетичної ефективності будівлі та енергозбереження.

Початок робіт розпочався у листопаді 2022 року, а їх завершення планується на жовтень 2023 року.

Чернігівська міська лікарня № 3 обслуговує жителів міста Чернігова та Чернігівської області, надає первинну та вторинну медичну допомогу, зокрема хірургічну, терапевтичну, неврологічну, медичну реабілітацію, паліативну допомогу тощо. У середньому за рік лікарями стаціонару надається медична допомога більш ніж 7 тис. пацієнтів. Медзаклад як в довоєнний час, так й під час війни цілодобово і безперервно обслуговує населення регіону.

Понад рік ворог щоденно завдає ударів по медичній інфраструктурі України, внаслідок чого чимало лікарень було пошкоджено або вщент зруйновано. Попри це Міністерство охорони здоров’я разом із партнерами продовжують працювати та відновлювати медичні заклади, аби медична допомога була доступною кожному.  

Так, від початку повномасштабної війни на Чернігівщині відновлені 38 об’єктів медзакладів, ще 18 об’єктів – відновлені частково.

Загалом в Україні від початку повномасштабної війни було пошкоджено 1 436 об’єктів медзакладів та 190 – зруйновані вщент. 403 об’єкти медзакладів вдалося відновити повністю та ще 417 – відновлені частково.

]]>
«єРобота»: на Чернігівщині 109 переможці по «Власній справі» й 3 – по програмі «Грант для ветеранів» http://monitor.cn.ua/ua/style/98045 У поточному за програмою «Власна справа» урядового проєкту «єРобота» позитивні рішення щодо надання мікрогрантів на старт або розвиток бізнесу, а це від 50 до 250 тис. грн, отримали 109 мешканців області. Сума фінансової підтримки від держави складає близько 26 млн грн. Стиль article Thu, 21 Sep 2023 11:02:07 +0300 Завдяки грантовим коштам підприємці відкривають чи розширюють власні виробництва, СТО, салони краси, швейні цехи, кав’ярні, заклади торгівлі та харчування, спеціалізовані освітні, медичні, фізкультурно-оздоровчі та розважальні студії, фермерські господарства, надають послуги у сфері зеленого туризму, ландшафтного дизайну, клінінгові, будівельні, ремонтні, послуги. Серед цікавих бізнес-ідей – виробництво фруктово-ягідної пастили та екоснеків, твердопаливних котлів, поліпропіленових мішків тощо. У результаті  такої підприємницької діяльності в області має з’явитися 240 нових робочих місць - це є ключовою вимогою програми.
Також маємо трьох переможців за програмою «Грант для ветеранів», за якою учасники бойових дій та їх подружжя, особи з інвалідністю внаслідок війни можуть отримати гранти на бізнес до 250 тис. грн, до 500 тис. грн, та до 1 млн грн. Серед переможців один учасник бойових дій, який планує відкрити у Чернігові мийку самообслуговування. Ще 2 переможиці – дружини захисників, в результаті реалізації їх бізнес-ідей мають з’явитися виробництво комбікормів та салон краси.
Подати заяву на отримання грантів за урядовим проєктом єРобота можна прямо зараз через Дія https://is.gd/KT7RoW Консультації на нашому каналі онлайн-підтримки в Telegram https://t.me/pitrymkaDSZChernigiv

 

Служба зайнятості
 

]]>
Чернігівські поліцейські оперативно розшукали зниклих підлітків http://monitor.cn.ua/ua/style/98044 Співробітники ювенальної превенції Чернігівського райуправління поліції встановили місцезнаходження чотирьох неповнолітніх дітей. Стиль article Thu, 21 Sep 2023 10:29:34 +0300 Сьогодні до поліції надійшло повідомлення про те, що з одного з Центрів соціально-психологічної реабілітації дітей пішли у невідомому напрямку та не повернулися четверо неповнолітніх.


На пошуки зниклих було негайно зорієнтовано всі наряди поліції. До пошукової групи увійшли співробітники ювенальної превенції Чернігівського районного відділу поліції.
Упродовж двох годин поліція розшукала неповнолітніх та повернула до Центру.
З дітьми поліцейські провели профілактичну роботу щодо недопущення такої поведінки в майбутньому.

 

Поліція Чернігівської області

]]>
Вирок за вбивство - 9 років http://monitor.cn.ua/ua/style/98043 До 9 років позбавлення волі засуджено мешканця Чернігівського району за вбивство знайомого під час розпиття спиртних напоїв та незаконне поводження з бойовими припасами та вибуховими речовинами Стиль article Thu, 21 Sep 2023 10:25:46 +0300 За публічного обвинувачення прокурорів Козелецької окружної прокуратури судом визнано винним раніше неодноразово судимого 48-річного мешканця Чернігівського району в умисному вбивстві свого знайомого та незаконному поводженні з бойовими припасами та вибуховими речовинами (ч. 1 ст. 115 та ч. 1 ст. 263 Кримінального кодексу України). Вироком суду чоловіка засуджено до 9 років позбавлення волі.
Прокурором у суді доведено, що у жовтні 2022 року обвинувачений, перебуваючи у стані алкогольного сп’яніння, під час розпиття спиртних напоїв зі своїм односельцем, через малозначний привід в ході виниклого між ними конфлікту, завдав йому не менше 7 ударів молотком, 4 ударів ножем та 20 ударів кулаками по голові, тулубу, верхніх та нижніх кінцівках. Такі дії призвели до травматичного шоку та смерті потерпілого.
Також доведена вина обвинуваченого у придбанні, носінні та зберіганні за місцем свого мешкання оборонної осколкової гранати РГО, яка є вибуховим пристроєм, та 117 бойових патронів, придатних для стрільби.
Наразі вирок не набрав законної сили.

За інформацією Козелецької окружної прокуратури
 

]]>
21 вересня: цей день в Україні і світі http://monitor.cn.ua/ua/rest/98042 ДЕНЬ 575 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 575 RUSSIAN AGRESSION Відпочинок article Thu, 21 Sep 2023 09:11:05 +0300 21 вересня в Україні та на планеті відзначають Міжнародний день миру.

Православна церква вшановує пам'ять святого апостола Кодрата.

Міжнародний день миру

Міжнародний день миру встановлено резолюцією Генасамблеї ООН від 30 листопада 1982 року. Спочатку відзначали у 3-й вівторок вересня; пізніше, резолюцією 55/282 від 7 вересня 2001 року Генеральна Асамблея ухвалила, що починаючи з 2002 року Міжнародний день миру щорічно відзначатимуть 21 вересня.

Асамблея заявила, що День Миру відзначатиметься як день глобального припинення вогню і відмови від насильства, запропонувавши всім державам і народам дотримуватися припинення військових дій протягом цього дня.

Генеральна Асамблея закликала всі держави-члени ООН, регіональні та неурядові організації й окремих людей відповідним чином відзначати День, зокрема шляхом просвіти та інформування громадськості, і співпрацювати з Організацією Об'єднаних Націй.

У центральних установах Організації Об'єднаних Націй цей День щорічно розпочинається спеціальною церемонією біля Дзвона миру.

Дзвін Миру встановлений у західній частині саду, у дворі комплексу на газоні перед будівлею Секретаріату. Зазвичай о 10 год. 00 хв. за місцевим часом (14 год. 00 хв. за Гринвічем), Генеральний секретар Організації Об'єднаних Націй, перш ніж вдарити в дзвін, виступає зі спеціальним зверненням і закликає народи всього світу замислитися на мить над значенням миру для всіх людей. Після хвилини мовчання Голова Ради Безпеки також виступає із заявою від імені членів Ради.

Ще цього дня:

1922 - Американський президент Воррен Гардінг підтримав ідею створення єврейської держави в Палестині;

1933 - У Лейпцигу розпочався судовий процес над комуністами за обвинуваченням у підпалі Рейхстагу;

1940 - У Лондоні ухвалено рішення використовувати метро як бомбосховище;

1940 - Відкрито Львівський театр опери та балету;

1991 - На референдумі 99 % виборців проголосували за незалежність Вірменії;

1998 - На американському телебаченні транслювали запис допиту президента США Білла Клінтона у справі Моніки Левінські;

2000 - Американська співачка Барбара Стрейзанд оголосила про те, що вона залишає сцену;

2019 - Старт українського фестивалю "Comic Con Ukraine 2019" у Києві;

2022 - Президент Росії Володимир Путін після невдалої спроби захопити Україну оголосив мобілізацію.

Церковне свято

День апостола від 70-ти Кодрата

Святий апостол Кодрат був одним із сімдесяти учнів Господа Ісуса Христа, які проповідували Євангеліє по всьому світу. Він народився в Анатолії в першому столітті і став єпископом Афін після мученицької смерті святого Публія.

Був високоосвіченим і талановитим письменником, який написав "Апологію" - твір на захист християнства перед імператором Адріаном. Він також є автором послання до Діогнета, яке вважається одним із найкращих зразків ранньохристиянської літератури.

Він був свідком хресної смерті Христа і Його воскресіння, і довго жив після цих подій, давши своє свідчення багатьом людям. За віру його переслідували, били камінням і помістили до в'язниці, де Кодрат помер від голоду.

Він перший із грецьких апологетів і один із найпочесніших святих православної церкви.

Іменини: Олександр, Андрій, Валентин, Василь, Володимир, Вольдемар, Данило, Дмитро, Іван, Йосип, Костянтин, Лаврентій, Нестор, Петро, Ян.

]]>
Поліція Чернігівщини нагадує громадянам про заборону відвідування лісів http://monitor.cn.ua/ua/style/98041 Поліцейські закликають мешканців області бути свідомими та відповідальними: на території області для населення діє тимчасова заборона відвідування лісів і в’їзду до них транспортних засобів (крім транзитних шляхів). Стиль article Wed, 20 Sep 2023 16:02:00 +0300 Відповідне розпорядження № 147 було видане 20 квітня 2022 року начальником Чернігівської обласної військової адміністрації В’ячеславом Чаусом. Розпорядження діє на період воєнного стану.

Поліція застерігає громадян від легковажного ставлення до питань мінної безпеки. Будьте обачними та не наражайте себе на небезпеку! Утримайтеся від відвідування лісів і полів усюди, де перебували російські окупанти, або точилися бойові дії. Також пильно слідкуйте за тим, аби цієї заборони дотримувалися діти.

Не наближайтеся та не чіпайте підозрілі предмети! У разі їх виявлення одразу відійдіть на безпечну відстань та телефонуйте на лінію «102».

Сектор комунікації поліції Чернігівської області

]]>
МКІП працює над включенням історичного центру Чернігова до списку спадщини ЮНЕСКО під загрозою http://monitor.cn.ua/ua/culture/98040 Внесення пам’яток України до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО відкриває можливість отримувати додаткову фінансову та технічну підтримку. Про це т.в.о. Міністра культури та інформаційної політики України, Ростислав Карандєєв розповів під час ефіру на радіо «Культура». Культура article Wed, 20 Sep 2023 15:38:00 +0300 “Включення українських об’єктів до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, які перебувають під загрозою, свідчить про готовність міжнародних інституцій підтримати Україну у захисті та збереженні її культурної спадщини. Це також надає Україні додаткові юридичні аргументи для збору доказів агресії росії проти культурної спадщини України, оскільки рф порушує міжнародне право, зокрема Гаазьку конвенцію про захист культурних цінностей під час збройних конфліктів”, – зазначив Ростислав Карандєєв.

Крім того, статус включення пам’яток до цього списку відкриває можливість для України вже зараз отримувати додаткову фінансову та технічну підтримку. Це дозволяє реалізувати важливі заходи для збереження та захисту унікальної спадщини, такі як реставрація,  залучивши іноземних фахівців.

Т.в.о. Міністра висловив надію, що підтримка від ЮНЕСКО залишатиметься стійкою і посилюватиметься.

“МКІП спільно з експертами активно працює над включенням інших пам’яток України до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, які перебувають під загрозою. Зокрема, вже готуються документи для включення Історичного центру Чернігова до цього списку”, – сказав він.

Нагадаємо, що 15 вересня «Собор святої Софії і прилеглі монастирські споруди, Києво-Печерська Лавра» та «Ансамбль історичного центру Львова» внесли до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, що перебуває під загрозою. Раніше, у січні нинішнього року, до цього списку також включили Історичний центр міста-порту Одеса.

Крім того, 7 вересня 20 об’єктів культурної спадщини України були включені до списку об’єктів посиленого захисту ЮНЕСКО.

 

mcip.gov.ua
 

]]>
У Чернігові планують відновити тролейбусне сполучення з мікрорайоном Бобровиця до кінцевої "Сіверянка" http://monitor.cn.ua/ua/style/98039 Про це на загальноміській нараді 19 вересня повідомив начальник "Чернігівського тролейбусного управління" Руслан Ємець. Стиль article Wed, 20 Sep 2023 15:29:00 +0300 Виконати це завдання планують до середини листопада цього року, додав Ємець.
За його словами, зараз на цьому напрямку тривають ремонтні роботи по заміні опор. Близько 30 пошкоджених опор необхідно демонтувати та встановити нові.
Наразі тролейбуси курсують лише до колишнього діагностичного центру.
Нагадаємо, що зі слів начальника Руслана Ємця, у 2023 році "ЧТУ" планує відновити майже всю зруйновану контактну мережу в місті. Під час бойових дій зі 110 кілометрів ліній постраждала понад третина.

 

suspilne.media

]]>
Чернігівщина у ТОП-5 регіонів за кількістю оформлених договорів іпотеки по програмі єОселя http://monitor.cn.ua/ua/style/98038 Найактивніші - кияни (жителі столиці та області), далі дніпряни, на четвертому місці - чернігівці. Стиль article Wed, 20 Sep 2023 15:22:49 +0300 Майже 200 українців взяли на початку вересня кредити на придбання житла за програмою єОселя на 273 млн грн. З початку дії програми вже 2877 родин отримали пільгові іпотечні кредити на 4 млрд грн, повідомила заступниця Міністра економіки України Надія Бігун.

    “2877 українських родин вже отримали пільгові іпотечні кредити за урядовою програмою єОселя та можуть реалізувати мрію про власне житло. Загалом банками видано таких кредитів на 4 млрд грн. Лише минулого тижня кредити за програмою взяли майже 200 українців. 60% з них - військовослужбовці та силовики. Для них, як і для медиків, педагогів та науковців, діє пільгова ставка кредитування - 3%. Також ми спостерігаємо зростання попиту на кредити за програмою під 7%, що є доступними для всіх українців, які не мають свого житла”, - зазначила Надія Бігун.

Зокрема, на початку вересня українці отримали за програмою єОселя 198 кредитів, серед яких:

    кредити під 3% отримали 115 військовослужбовців та силовиків, 32 педагоги, 19 медиків та 3 науковці;
    кредити під 7% отримали 26 українців без власного житла та 3 внутрішньо переміщені особи.

Найчастіше кредити брали для придбання житла на вторинному ринку (133 кредити) та у забудовника (60). Також п’ятеро українців взяли кредити на купівлю квартир, що будуються.

Найбільше іпотечних кредитів взяли мешканці:

    Київської області - 59;
    міста Києва - 25;
    Дніпропетровської області - 14;
    Рівненської, Чернігівської, Хмельницької областей - по 11;
    Волинської - 7.

Скористатись програмою доступного кредитування сьогодні можуть як представники окремих професій, так і громадяни, які не мають у власності житла або хочуть покращити його умови. Для військовослужбовців ЗСУ за контрактом, вчителів, медиків та науковців пільгова ставка складає 3% річних. Для інших  категорій - учасників бойових дій, ветеранів, ВПО, інших громадян - ставка іпотеки становить 7%.

Джерело: КМУ
"Час Чернігівський"

]]>
На Чернігівщині чергового військовослужбовця РФ засуджено до 12 років позбавлення волі http://monitor.cn.ua/ua/style/98037 За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури в порядку спеціального судового розгляду російського військовослужбовця визнано винним у порушенні законів та звичаїв війни, вчиненому за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 28 ч. 1 ст. 438 КК України). Вироком Чернігівського районного суду Чернігівської області його засуджено до 12 років позбавлення волі. Стиль article Wed, 20 Sep 2023 15:09:52 +0300

  Прокурор у суді довів, що у березні 2022 року під час тимчасового зайняття села Пакуль Чернігівського району командир одного з підрозділів ЗС РФ зайшов до підвалу місцевого лісництва, де перебували двоє жителів села. Він здійснив у сторону потерпілих постріли з вогнепальної зброї, у результаті чого чоловіки отримали поранення різного ступеня тяжкості.

Іншого дня обвинувачений віддав незаконний наказ підлеглим військовослужбовцям держави-агресора провести обшук однієї з баз відпочинку в тимчасово зайнятому селі Андріївка Чернігівського району, під час якого спільно заволоділи майном невійськового призначення на суму понад 75 тисяч грн.

Досудове розслідування здійснювалось слідчими Управління СБУ в Чернігівській області.

Наразі вирок не набрав законної сили.

Пресслужба Чернігівської обласної прокуратури
 

]]>
Чернігівські дзюдоїстки вдало виступили на Чемпіонаті України серед молоді до 23 років http://monitor.cn.ua/ua/sport/98036 15 вересня 2023 року в місті Київ відбувся чемпіонат України серед спортсменів до 23 років з дзюдо, який став відбірковим на континентальну першість серед молоді, яка відбудеться 3-5 листопада у Франції. Спорт article Wed, 20 Sep 2023 14:23:28 +0300 Участь у чемпіонаті України взяли 287 учасників, які представляли 21 регіон.

Анна КАЗАКОВА вихованка Комунального закладу «Чернігівська обласна школа вищої спортивної майстерності» Чернігівської обласної ради перемогла у своїй ваговій категорії до 78 кг та зайняла почесне перше місце.

Софія СПИЦИНА вихованка Комунального позашкільного навчального закладу «Комплексна дитячо – юнацька спортивна школа №2» Чернігівської міської ради здобула бронзову нагороду у своїй ваговій категорії до 52 кг та виконала норматив майстра спорту України

Департамент сім’ї, молоді та спорту Чернігівської обласної державної адміністрації

]]>
Поліція Прилуччини розшукує зниклого безвісти 41-річного чоловіка! http://monitor.cn.ua/ua/style/98035 Прилуцьким районним відділом поліції ГУНП в Чернігівській області розшукується безвісти зниклий Пулик Анатолій Михайлович, 1982 року народження, житель Прилуцького району. Стиль article Wed, 20 Sep 2023 14:14:39 +0300
Прикмети зниклого: зріст 170 см, худощавої тілобудови, волосся сиве коротке, має залисину на голові.
За попередньою інформацією чоловік поїхав на роботу до міста Чернігова.
Шановні громадяни! Якщо ви володієте будь-якою інформацією про місцезнаходження зниклої людини, прохання повідомити поліцію за телефонами 0957255620 або 102. Не залишайтеся байдужими.

]]>
Дві ДТП з постраждалими в один день. І там, і там — травмовані діти. Причини — порушення ПДР http://monitor.cn.ua/ua/style/98034 В обох автопригодах ситуації ідентичні — нерегульований пішохідний перехід. На тротуарі пішоходи очікують можливості перейти дорогу. У правій смузі зупиняються авто, щоб їх пропустити. Пішоходи починають рух, у цей самий час лівою смугою, не зменшуючи швидкість, проїжджає інший автомобіль. Водій не встигає зреагувати. Результат — наїзд на маленького пішохода. Діти у лікарні. Стиль article Wed, 20 Sep 2023 14:12:45 +0300 Водії, закликаємо вас неухильно дотримуватися ПДР! Пункт правил 18.4 чітко зазначає: якщо перед нерегульованим пішохідним переходом зменшує швидкість чи зупинився транспортний засіб, водії інших транспортних засобів, що рухаються сусідніми смугами, повинні зменшити швидкість, а в разі потреби зупинитися і можуть продовжити (відновити) рух лише переконавшись, що на пішохідному переході немає пішоходів, для яких може бути створена перешкода чи небезпека.


Батьки, говоріть зі своїми дітьми. Вчить їх дотримуватися правил дорожнього руху. Будьте для них правильним прикладом.
Громадяни: щодня кожен з вас є учасником дорожнього руху тієї чи іншої категорії: пішохід, водій авто, мотоцикла, велосипеда чи електросамоката. Кожен на дорозі має як права, так і обов’язки.  Нехтування безпекою призводить до трагедій та поламаних життів. Будьте уважними і дотримуйтеся ПДР!

 

Патрульна поліція Чернігівської області

]]>
Поточні ремонти у будинках, пошкоджених ракетним ударом 19 серпня, майже завершені http://monitor.cn.ua/ua/style/98033 Про це доповів під час загальноміської наради в муніципалітеті сьогодні, 19 вересня, заступник начальника управління ЖКГ Євгеній Дейнеко. Стиль article Wed, 20 Sep 2023 13:19:29 +0300  Минув місяць від того дня, як країна-терорист - росія, здійснила ракетний удар по центру Чернігова. Внаслідок чого, в тому числі, було пошкодженого і 82 багатоквартирних житлових будинків, з них шість були в епіцентрі влучання і потребують реконструкції дахів.

  — Активно ведеться капремонт шести найбільш постраждалих будинків. Зараз замінюються усі дерев’яні конструкції, стропильна частина, після цього дахи накриють металочерепицею. Планується завершити капітальні роботи до початку опалювального сезону, — повідомив Дейнеко. — У багатоповерхівках, в яких ведеться поточний ремонт, управителі вже відновили покрівлі. Зараз ведеться скління та заміна вікон у місцях загального користування, у т.ч. допомагають з цим і міжнародні партнерські організації.

 Зазначимо, що обстеження пошкоджених будівель розпочалося невідкладно, ще в день трагедії. Оперативно було визначено тип руйнувань та визначені заходи для їх усунення. Всі роботи із відновлення дахів, місць загального користування, здійснюються коштом бюджету Чернігівської міської територіальної громади.

Допомогти постраждалим та власникам пошкоджених квартир виявили бажання більше десяти міжнародних організацій. Їх роботу органи місцевого самоврядування організували під одним дахом. У Центр підтримки могли звернутися чернігівці і отримати ту допомогу, яка була запропонована.

Пресслужба Чернігівської міської ради, Пресслужба Управління ЖКГ ЧМР

]]>
Медична евакуація: як потрапити на лікування за кордон військовим, - пояснює МОЗ http://monitor.cn.ua/ua/style/98032 Вже понад рік повномасштабної війни в Україні триває евакуація постраждалих громадян до закордонних клінік, де вони отримують необхідне лікування та реабілітацію. Стиль article Wed, 20 Sep 2023 13:02:01 +0300 На сьогодні завдяки потужній міжнародній підтримці та взаємодії Міністерства охорони здоров’я з партнерами близько 4 тисяч українців евакуйовано до клінік Євросоюзу. Зазначимо, що у програмі лікування можуть брати участь як цивільні, так й військові громадяни.

Сьогодні говоримо про алгоритм медичної евакуації на лікування саме для захисників та захисниць України.

Забезпечення військовослужбовців, які боронять суверенітет та територіальну цілісність країни, необхідною медичної та/або реабілітаційною допомогою, доступ до якої обмежено через війну, є одним з першочергових пріоритетів для держави. Саме тому уряд ухвалив постанову, яка значно спрощує механізм медичної евакуації військових.

Тож зараз для медевакуації захиснику не потрібно отримувати висновок консиліуму військово-медичної установи. Тепер медзаклад, в якому захисник/захисниця України перебуває на лікуванні (реабілітації), ініціює та визначає необхідність направлення на лікування за кордон. Медзаклад також готує пакет документів, зокрема:

згоду військового або його/її законного представника на лікування за кордоном;
згоду на обробку та передачу персональних даних медзакладам іноземних держав;
виписку з медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого за формою, затвердженою МОЗ;
висновок про необхідність направлення військового на лікування за кордон.
Звертаємо вашу увагу, що шаблони вищезазначених документів можна знайти за посиланням: https://moz.gov.ua/dokumenti_.

Далі висновок про необхідність евакуації разом із пакетом документів медзаклад надсилає до державного органу зі складу сектору безпеки й оборони, в якому військовий/військова проходить службу. Державний орган, своєю чергою, надсилає на розгляд МОЗ в електронній формі лист-направлення з копіями документів.

Потім МОЗ подає запит до країн ЄС щодо готовності безоплатно надати захиснику України необхідну медичну та реабілітаційну допомогу і листом інформує Командування Медичних сил або відповідний державний орган, що входить до складу сектору безпеки і оборони, адміністрацію Держприкордонслужби та МЗС про погоджений з іноземною стороною перелік захисників України, яких можуть прийняти на лікування за кордоном.

МОЗ України за сприяння офіційних структур Єврокомісії транспортує захисника/захисницю до закордонної клініки.

Більш детально ознайомитися з алгоритмом медичної евакуації для цивільних  українців можна за посиланням.

 

Міністерство охорони здоров'я України

]]>
«Ми всі маємо допомагати переселенцям, бо на їхньому місці міг опинитися кожен з нас» http://monitor.cn.ua/ua/style/98031 Так на «круглому столі», що відбувся сьогодні в Чернігівській філії Чернігівського обласного центру зайнятості, сказала директор Чернігівського обласного центру зайнятості Людмила Ключник.Участь у заході, який пройшов у рамках всеукраїнської інформаційної кампанії «Робота для ВПО: ти потрібен», взяли представники місцевої влади, служби зайнятості, громадських організацій, соціальні партнери, роботодавці. Стиль article Wed, 20 Sep 2023 12:42:31 +0300 За словами Людмили Ключник,працевлаштування переселенців у нових громадах – один із пріоритетів роботи служби зайнятості. Всі шукачі роботи, які змінили місце проживання внаслідок російської воєнної агресії, можуть скористатися її послугами. Адаптуватися на сучасному ринку праці та працевлаштуватись допоможе низка безкоштовних сервісів та послуг, серед них: підбір роботи, профорієнтаційні послуги, залучення до суспільно корисних, громадських та інших робіт тимчасового характеру, підвищення кваліфікації, навчання новим спеціальностям та професіям, зокрема шляхом надання ваучера, гранти на створення або розвиток власної справи тощо. До речі, для того, щоб скористатися деякими послугами, не обов’язково реєструватися в службі зайнятості безробітним.Детально про послуги служби зайнятості внутрішньо переміщеним особам читайте тут https://is.gd/kmOAsc
Тим, хто шукає роботу самостійно, директор обласного центру зайнятості радить Єдиний портал вакансійhttps://jobportal.dcz.gov.ua/, що містить актуальні пропозиції роботи, як від державної служби зайнятості, так і з найбільших сайтів з працевлаштування. Роботи вистачить усім! Вакансій вже більше, ніж було до початку повномасштабного вторгнення. Також можна скористатися офіційним сайтом обласного центру зайнятості https://chg.dcz.gov.ua/userSearch/vacancyабо оформити підписку на вакансії через чат-боти у Telegramhttps://t.me/DCZWorkNowBbotта Viberhttps://chats.viber.com/dczworknowbot.
Чому роботодавцям вигідно брати на роботу переселенців розповіла заступник начальника управління–начальник відділу активних програм Чернігівського обласного центру зайнятості Людмила Лисобикова. За її словами, вони можуть отримати:
- компенсацію витрат на оплату праці за працевлаштування на умовах строкових трудових договорів зареєстрованих безробітних із числа внутрішньо переміщених осіб. Тривалість виплати - 6 місяців впродовж року за умови збереження гарантій зайнятості таких осіб протягом періоду, що перевищує тривалість виплати у 2 рази. Детально читайте тут.
- компенсацію витрат на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб на період дії воєнного стану в Україні та протягом 30 календарних днів після його скасування. Сума компенсація – 6700 грн щомісяця, тривалість – 2 місяці. Детально читайте тут.
«Кожен роботодавець, який працевлаштовує ВПО, робить відчутний внесок до економічної стабільності та державної безпеки», - зазначила Людмила Ключник.
 

Чернігівський обласний центр зайнятості
 

]]>
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу http://monitor.cn.ua/ua/style/98030 Протягом минулої доби зареєстровано 10 небезпечних подій, а саме: 3 дорожньо-транспортні пригоди та 7 пожеж. Внаслідок цих подій загинула 1 особа та 2 особи постраждали. Стиль article Wed, 20 Sep 2023 10:17:19 +0300
Оперативна інформація про ситуацію поблизу державного кордону України в межах області:

07.19-07.22   19.09.2023

- 12 вибухів з міномету 82 мм по н.п. Архипівка  Новгород-Сіверського району.

07:36-08:22   19.09.2023

-14 вибухів зі ствольної артилерії по н.п. Камінь Новгород-Сіверського району.

09.10             19.09.2023

 - 3 вибухи з міномету 82 мм по н.п. Карповичі  Новгород-Сіверського району.

09.25             19.09.2023

- 30 вибухів  з міномету 120 мм по н.п.  Карповичі  Новгород-Сіверського району.

09.40            19.09.2023

- 2 вибухи  НАР  по н.п. Леонівка  Новгород-Сіверського району.

09.45-09.50  19.09.2023

 - 5 вибухів  з міномету 120 мм по н.п. Грем'яч  Новгород-Сіверського району.

11:55-12:00  19.09.2023

 - 3 вибухи  з міномету 120 мм по н.п. Грем’яч  Новгород-Сіверського району.

12.30-12.55 19.09.2023

- 8 вибухів з міномету 120 мм по н.п. Вільчики  Новгород-Сіверського району.

15.13-15.15 19.09.2023

- 2 вибухи з міномету 120 мм по н.п. Красний Хутір Новгород-Сіверського району.

15.17-15.35 19.09.2023

- 20 вибухів з міномету 82 мм по н.п.  Карповичі  Новгород-Сіверського району.

17:50-17:55 19.09.2023

 - 11 вибухів з автоматичного гранатомету 30 мм по н.п. Сеньківка Чернігівського району.

18.55-19.10 19.09.2023

- 7 вибухів з міномету 82 мм по н.п. Карповичі  Новгород-Сіверського району.

19:05-19:10 19.09.2023

- 11 вибухів з автоматичного гранатомету 30 мм по н.п. Сеньківка Чернігівського району.

Про втрати серед місцевого населення чи пошкодження цивільної інфраструктури інформація не надходила.

Дорожньо-транспортні пригоди –3 :

- в м. Чернігові по вул. Василя Тарнавського 16  о 15 год. 21 хв. 19 вересня  водій автомобіля "MAZDA" (модель "СХ-7") здійснив наїзд на пішохода. В результаті ДТП пішохід  отримав тілесні ушкодження.

- в  м. Чернігові  на перехресті вулиць Преображенської та Гончої  о 17 год. 45 хв. 19 вересня водій автомобіля  "ЗАЗ" (модель "SENS")  не поступився дорогою водію мотоциклу "LIFAN" (модель "LF175-2Е"), що рухався по головній дорозі. В результаті ДТП мотоцикліст отримав тілесні ушкодження.

- в с. Перелюб Корюківського району о 20 год. 29 хв. 18 вересня водій автомобіля «Фіат Тіпо» не впорався з керуванням  та здійснив наїзд на пішохода.  Внаслідок ДТП пішохід від отриманих травм помер на місці аварії.

Пожежі – 7:

пожежі в житловому секторі –2 :

- в м. Чернігові по вул. Жабинського, 23/9 о 16 год. 19 вересня сталася пожежа в квартирі двоповерхового житлового будинку. Вогнем пошкоджено облицювання стін, стелі та підлоги на площі 9 кв.м, знищено майно. Причина пожежі - коротке замикання електромережі. Збитки встановлюються.

   - в с. Нова Гребля Прилуцького району (Линовицька ТГ) в господарстві по вул. Канітіна, 28 о 05 год. 36 хв. 20 вересня сталася пожежа господарчої будівлі (3х6 м, стіни цегляні, покрівля шиферна). Пошкоджено окремі конструктивні елементи будівлі. Причина пожежі, збитки та сума врятованого встановлюються.

пожежі сухої трави та сміття – 4 пожежі на загальній площі 2,5045 га.

Причина - необережне поводження з вогнем невстановленої особи.

пожежі в лісовому масиві – 1:

- біля с. Старий Білоус Чернігівську району (Новобілоуська ТГ) о 14 год. 33 хв. 19 вересня на території філії «Чернігівське лісове господарство» державного спеціалізованого господарського підприємства "Ліси України" сталася пожежа настилу в лісі на площі 0,02 га. Причина - необережне поводження з вогнем невстановленої особи.

Виявлення та знешкодження боєприпасів: піротехнічні підрозділи 5 разів залучалися до виконання робіт за призначенням, виявлено 1 ВНП (з початку бойових дій - 50510 ВНП).

Радіаційний фон:

На території області радіаційний фон зареєстровано в межах 10-15 мікрорентген/годину, в тому числі: Чернігів – 12 мкр/год., Ніжин –  12 мкр/год., Прилуки – 15 мкр/год., Остер – 13 мкр/год., Покошичі – 11 мкр/год, Семенівка – 15 мкр/год., Сновськ – 10 мкр/год.

Прогноз погоди:

За прогнозом облгідрометеоцентру на території області з 20 години 19 вересня по 20 годину 20 вересня очікується хмарна погода з проясненнями, місцями короткочасний дощ, гроза. Вітер південний 7-12 м/с. Температура по області вночі 10-15º, вдень 20-25º тепла.

По м. Чернігову очікується хмарна погода з проясненнями, короткочасний дощ. Вітер південний 7-12 м/с. Температура вночі 12-14º, вдень 22-24º тепла.

]]>
20 вересня - цей день в Україні та в світі http://monitor.cn.ua/ua/style/98029 ДЕНЬ 574 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 574 RUSSIAN AGRESSION Стиль article Wed, 20 Sep 2023 09:01:00 +0300 20 вересня відзначають Всесвітній день рису.

В Україні - День HR-менеджера.

Православна церква вшановує пам'ять мучеників і сповідників Михаїла, князя Чернігівського, і боярина його Феодора; великомучеників Євстафія Плакіди, дружини його Феопістії та чад їхніх Агапія і Феопіста.

Всесвітній день рису

Всесвітній день рису відзначають із 2004 року, коли за ініціативи ООН проходив Міжнародний рік рису. Це свято дійсно має всесвітній характер, оскільки рис є одним із найпопулярніших злаків на всіх континентах планети Земля. У національних кухнях кожної з країн є свої різноманітні рецепти страв з використанням рису.

Рис має давню історію - згідно з археологічними даними, його почали вирощувати понад 7 тисяч років тому в Східній Азії. В імпорті рису відзначилися перси - саме вони довгий час були головними його постачальниками на інші континенти. Так рис потрапив до Африки - близько 2-3 тисяч років тому, а потім до Європи та інших країн світу.

Сьогодні налічується близько 20 видів цієї злакової культури. Серед основних виробників - Китай, Індія, Бангладеш, Індонезія, В'єтнам і Таїланд, які постачають понад 75% світового врожаю рису в інші країни.

Ще цього дня:

1919 - Нестор Махно та уряд УНР уклали угоду про спільну боротьбу проти Денікіна;

1920 - У Збараж і Вишневець вступили частини 6-ї польської армії. У Лянцкорун, Скалат і Сатанів вступили частини Дієвої Армії УНР;

1946 - Відкрився перший Каннський кінофестиваль;

1954 - ЕОМ виконала першу програму на першій мові програмування високого рівня Фортран;

1970 - Станція "Луна-16" здійснила перше буріння ґрунту на Місяці;

1977 - До ООН вступив В'єтнам;

1991 - Створено Службу національної безпеки України (нині - СБУ);

1992 - На референдумі більшість громадян Франції висловилася за вступ країни до Європейського Союзу;

2003 - На референдумі в Латвії громадяни проголосували за входження країни до ЄС;

2008 - Відкриття першого в Україні IMAX кінотеатру.

Іменини: Олександр, Андрій, Василь, Григорій, Євген, Іван, Лев, Лука, Макар, Михайло, Микола, Пахомій, Петро, Сава, Стефан.

]]>
Підлітки найвразливіші до впливу війни, а молодь 18-24 років найнижче оцінює свій психічний стан – результати міжнародного опитування http://monitor.cn.ua/ua/style/98028 Підлітки 13–15 років – найбільш вразливі до впливу війни в Україні та світових конфліктів, а найнижче рівень свого ментального здоровʼя зараз оцінюють молоді люди віком 18-24 роки. Такі результати міжнародного дослідження про ментальне здоровʼя, яке було проведено у серпні 2023 року в 11 країнах світу і презентоване на Третьому саміті перших леді і джентльменів. Стиль article Tue, 19 Sep 2023 17:51:12 +0300
Мета комплексного соціологічного опитування – проаналізувати, як люди в різних регіонах світу оцінюють своє ментальне здоров’я та як ставляться до відкритого обговорення проблем у цій сфері. До вибірки ввійшли країни, що перебувають у стані війни зараз або мали досвід руйнівних конфліктів чи серйозних потрясінь в минулому.

Вплив війни на ментальне здоровʼя молоді

Дослідження виявило, що війна впливає на людей та змінює їх ставлення до ментального здоровʼя. При цьому найбільший вплив та вразливість через війну в Україні та світові конфлікти відчувають підлітки. Так, в ході дослідження 50 % опитаних у віковій групі 13-15 років зазначили, що сильно або помірно постраждали від спричиненої росією війни в Україні, та 47 % – від світових війн та конфліктів. І це найвищий показник серед усіх вікових груп.

Найнижче стан свого ментального здоровʼя оцінюють молоді люди віком 18-24 роки – на рівні 6,70 за 10-бальною шкалою. Для порівняння: цей показник у віковій групі 13-17 років становить 7,64, а найвищий – 8,32 – у людей віком 75+.

Три найпоширеніші почуття групи 18-24 років:

стрес – відчувають 56 %,
пригніченість/сум – 53 %,
виснаження – 45 %.
Однак представники цієї вікової групи є найбільш стійкими та оптимістично налаштованими щодо майбутнього, більше, ніж будь-яка інша вікова група:

58 % відчули покращення ментального здоров’я за останні три роки;

70 % очікують покращення ментального здоров’я протягом наступних трьох років.

Що підтримує молоде покоління


За даними дослідження, молоді люді віком 13-24 роки менш схильні звертатися до фахівців з питань ментального здоровʼя. Лише кожен другий представник цієї вікової групи (49 %) зазначив, що почувається комфортно під час спілкування з фахівцем з ментального здоровʼя - і це найменший показник серед усіх опитаних.

Також молоді люди більше, ніж інші, схильні думати, що розмови про ментальне здоровʼя:

соромно – 44 %;
можуть вплинути на репутацію в сімʼї – 38 %;
можуть вплинути на репутацію на роботі – 33 %.
Натомість молодь 18-24 найбільше вірить у взаємодію з іншими людьми, спорт, хобі та подорожі. На їх думку, бути окей їм допомагає проведення часу з іншими людьми (17 %), фізичні вправи (12 %), хобі та подорожі (по 10 %).

Молодь найбільше серед інших прагне змін в сфері ментального здоровʼя

Молоді люди здатні змінювати наратив про ментальне здоров’я у своїх суспільствах. Також підлітки більш схильні сприймати людей з порушеннями ментального здоров’я як сильних, сміливих та таких, які надихають.

Також вони більше, ніж старше покоління, вважають необхідним підвищувати обізнаність про ментальне здоров’я. Зокрема, через покращення доступу до сервісів з ментального здоровʼя (56 %), психоосвіту (55 %), відкритість людей щодо їх досвіду у сфері ментального здоровʼя (43 %) та збільшення уваги до цієї теми в соціальних мережах (41 %), а також через залучення лідерів думок та громадських діячів (35 %). Вони також погоджуються з тим, що для покращення ментального здоров’я слід підтримувати відповідні освітні програми.

Попри те, що молоді люди у віці 18-24 років мають найнижчий рівень оцінки власного ментального здоровʼя, вони демонструють найбільше стійкості та оптимізму. І це дає надію на щасливе майбутнє.

Нагадаємо, раніше МОЗ публікувало надійні канали психологічної підтримки для молоді. Також корисна інформація про психологічну стійкість і самодопомогу є на сайті https://www.howareu.com .

Довідка: опитування проводилось онлайн з 1 по 24 серпня 2023 року місцевими мовами в 11 країнах: Аргентина, Бразилія, Хорватія, Німеччина, Ізраїль, Японія, Польща, Велика Британія, США, Туреччина та Україна. Загалом було проведено 11 000 інтерв’ю з респондентами віком від 13 років — по 1 000 інтерв’ю в кожній країні. Опитування провело Alligator Digital, відзначене багатьма нагородами дослідницьке агентство з повним спектром послуг, що базується у Великій Британії.

Дослідження підготовлено в рамках Всеукраїнської програми ментального здоров’я “Ти як?” за ініціативи першої леді України Олени Зеленської та за підтримки Всесвітньої організації охорони здоров’я. Експертна підтримка – Координаційний центр з психічного здоров’я при Кабінеті Міністрів України, BRAND UKRAINE та ГО «Безбарʼєрність»

Міністерство охорони здоров'я України

]]>
Судом постановлено обвинувальний вирок шахраю та наркоторговцю http://monitor.cn.ua/ua/style/98027 Чернігівською окружною прокуратурою доведено вину 26 річного переселенця з Луганщини у вчиненні ряду шахрайств, крадіжок та незаконного збуту наркотичних засобів, вчинених в умовах воєнного стану. Стиль article Tue, 19 Sep 2023 16:41:57 +0300 Так, починаючи з травня 2022 року обвинувачений неодноразово розміщав неправдиві оголошенняпро продаж транспортного засобу «MitsubishіL-200» для потреб ЗСУ. Зловмисник, обіцяючи доставити авто до покупця, отримував грошові кошти на паливо після чогозникав зі зв’язку. Таким чином ним було незаконно отримано 27 тис. грн.
Під приводом надання допомоги сиротам з працевлаштування злочинець заволодів грошовими коштами довірливого чоловіка в сумі 14,5 тис. грн.
Також засуджений здійснив ряд шахрайських дій під приводом ремонту та продажу комп’ютерної та побутової техніки, а також вчинив крадіжку приватного майна громадян.
Крім того, з метою отримання додаткового незаконного прибутку, засуджений намагався організувати схему торгівлі наркотичними засобами, однак був викритий правоохоронцями.
За результатами судового розгляду та оцінки наданих прокурором доказів Новозаводським районним судом м. Чернігова правопорушника визнано винним та призначено реальну міру покарання у виді позбавлення волі на строк 8 років 4 місяці з конфіскацією майна.

За інформацією Чернігівської окружної прокуратури
 

]]>
Бізнес на новому місці–цілком реально… http://monitor.cn.ua/ua/economics/98026 Про це красномовно свідчить історія переселенки Євгенії Голуб, яка скористалася можливістю отримати мікрогрант за програмою «Власна справа» урядового проєкту «єРобота» та відкрила експрес-перукарню. Економіка article Tue, 19 Sep 2023 15:39:11 +0300 Вона переїхала до Чернігова з прикордонної Семенівки. Там 13 років мала власний перукарський бізнес, чоловік також був при роботі, разом виховували 4-х дітей і виїжджати нікуди не збиралися. Наважилися лише тоді, коли у сусідський двір, за 30 метрів від їхнього будинку, прилетіло…
Оговталися від пережитого вже на новому місці й почали думати, що робити далі.У службі зайнятості запропонували скористатися грантовою програмою «Власна справа», за якою на започаткування або розвиток бізнесу можна отримати від 50 до 250 тис. грн в залежності від кількості створених робочих місць (одного-двох). Жінка каже, щосаме тоді з’явиласянадія на новий старт—відкриття експрес-перукарні в Чернігові з помірними цінами, аби швидше отримати прибуток.
Бізнес-план подалачерез «Дію», пройшла онлайн-співбесіду з фахівцями обласного центру зайнятості та отримала грантові кошти, які спрямувалана купівлю обладнання, меблів, матеріалів, оренду приміщення, виготовлення рекламної вивіски тощо.
Місцезнаходження свого закладу – ринок «Вісла», підприємниця обрала не випадково. Тут завжди великий потік людей, серед яких як місцеві мешканці, так і гості міста, які приїздять сюди на закупи. «Окрім експрес-стрижок, тут можна зробити весільні та святкові зачіски, фарбування, колорування волосся за сучасними технологіями та доступними цінами. Послуги швидко та якісно – у цьому наша перевага», - каже Євгенія Голуб.
На цьому співпраця зі службою зайнятості не закінчилася, наступним етапом буладопомога у підборі та підготовці кадрів. Обов’язковою умовою отримання мікрогранту для Євгенії стало створення двох робочих місць.Їх займуть Наталія Сукретна (до речі, також переселенка) та Тетяна Пінчук, які наразі за направленням служби зайнятості здобувають професії перукаря-модельєра та манікюрника у Сумському центрі професійно-технічної освіти державної служби зайнятості.
І це ще не все. Після працевлаштування майстриньпідприємиця може отримати від служби зайнятості компенсацію за працевлаштування безробітної з числа ВПО.
 

Світлана Шеремет, обласний центр зайнятості
 

]]>
До 10 років позбавлення волі з конфіскацією всього майна засуджено мешканця Чернігівського району за вчинення ряду злочинів проти власності громадян під час воєнного стану http://monitor.cn.ua/ua/style/98025 За публічного обвинувачення прокурорів Козелецької окружної прокуратури судом визнано винним раніше неодноразового судимого 45-річного мешканця Чернігівського району у таємному викраденні майна, вчиненого з проникненням, відкритому викраденні грошових коштів у мешканки Чернігівського району та у нападі з ножем на мешканку Чернігівського району з метою заволодіння грошовими коштами потерпілої, поєднаному з погрозою застосування насильства відносно неї та проникненням до її житла. Стиль article Tue, 19 Sep 2023 14:32:51 +0300  Вказані злочини вчинено чоловіком в умовах воєнного стану. Вироком суду чоловіка засуджено до 10 років позбавлення волі з конфіскацією всього майна.
Прокурором у суді доведено, що у серпні 2022 року обвинувачений спочатку викрав велосипед з території господарства мешканця Чернігівського району, після чого наступного дня пограбував мешканку Чернігівського району, відкрито викравши з рук останньому грошові кошти. В подальшому, ще через тиждень, чоловік, проникнувши до будинку мешканки Чернігівського району, погрожуючи останній ножем, заволодів її грошовими коштами в сумі 3800 грн.
Наразі вирок не набрав законної сили.

За інформацією Козелецької окружної прокуратури
 

]]>
У січні-серпні 2023 року місцеві бюджети Чернігівщини отримали 7,1 млрд гривень податків та зборів http://monitor.cn.ua/ua/economics/98024 У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-серпень 2023 року надійшло 7,1 млрд грн від сплати податків і зборів, що на 35 відс. більше за факт надходжень восьми місяців попереднього року (+1,8 млрд грн). Економіка article Tue, 19 Sep 2023 12:32:00 +0300
 Майже 1,1 млрд грн із загальної суми спрямовано у бюджет Чернігівської області, решту ж коштів отримали бюджети територіальних громад.
Найбільшу частку у загальній сумі (майже 75 відс.) займає податок на доходи фізичних осіб, якого сплачено 5,3 млрд гривень. Порівняно з минулорічним фактом сума податку збільшилась на 1,4 млрд гривень або на 36 відсотків, зростання спостерігається по всіх напрямках оподаткування доходів (із доходів у вигляді зарплати, з грошового забезпечення військовослужбовців, від оренди майна та паїв, за результатами декларування тощо).
Податку на майно (за земельні ділянки, нерухомість, транспорт) сплачено 582 млн грн (8 відс. доходів місцевих бюджетів), що на 21 відс. більше за минулорічний факт. Єдиного податку на підприємницьку діяльність надійшло майже 740 млн грн (10 відсотків загальної суми надходжень до місцевих бюджетів), або на 33 відс. більше ніж у минулому році.
Частка решти податків і зборів у загальній сумі становить 7 відс.: податку на прибуток сплачено 73 млн грн, рентної плати за користування природними ресурсами – 112 млн грн, акцизного податку від реалізації підакцизної продукції – 205 млн грн, екологічного податку – 14 млн гривень.  
Майже половину надходжень до місцевих бюджетів області від сплати податків забезпечено платниками, що відносяться до сфери оборони, державного управління, освіти та охорони здоров’я (46,7 відс. загальної суми або 3,3 млрд грн). Також значні суми сплатили сільськогосподарські (13,8 відс. або 979 млн грн) та промислові підприємства (11,7 відс. або 831 млн грн). Від громадян надійшло 737 млн грн податків з підприємницької діяльності, плати за майно, податку на доходи (10,4 відс. загальної суми).
Галузь торгівлі та громадського харчування поповнила бюджети на 445 млн грн (6,3 відс. доходів місцевих бюджетів), транспорту – на 215 млн грн (3,0 відс.), лісового господарства – 115 млн грн (1,6 відс.), будівництва – на 60 млн грн (0,9 відс.).

         Пресслужба Головного управління  ДПС у Чернігівській області
 

]]>