Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 09:12:11

Як зберегти безперебійне і безпечне водопостачання населення під час ймовірних повеней

02.02.2022   17:02Агенцiя

У територіальних підрозділах Держпродспоживслужби Чернігівщини вирішують, як зберегти безперебійне і безпечне водопостачання населення під час ймовірних повеней.

З метою попередження епідемічних ускладнень серед населення та мінімізації їх наслідків під час пропуску льодоходу, повені та паводків у 2022 році Коропським управлінням Держпродспоживслужби проведено нараду з представниками органів місцевого самоврядування та керівництвом комунального підприємства «Вода» Коропської селищної ради.

Зверталась увага на якість та безпечність питної води, нові норми до води питної, призначеної для споживання людиною, зазначені в ДСанПіН 2.2.4-171-10, що з 01 січня 2022 року набрали чинності. Наголошувалося, що слід розробити і здійснювати санітарні і протиепідемічні заходи щодо забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення на потерпілих від паводка територіях, зокрема щодо безперебійного водопостачання і водовідведення, забезпечити належне облаштування та утримання першого поясу зон санітарної охорони водозабору на всіх господарсько-питних водогонах, для захисту від забруднення ґрунтових вод провести упорядкування сміттєзвалищ на територіях, що, ймовірно, можуть бути підтоплені.

Попередньо визначені населені пункти, які можуть бути підтоплені або відрізані внаслідок повені та дощових паводків у весняний період 2022 року (при найвищому рівні підняття поверхневих вод можливе підтоплення незначної території в смт Короп (вул. Лугова, вул. Заливна, кількість населення, що підлягає евакуації - 56 чоловік, та порушення транспортного сполучення з селами Дрібці (проживає 5 осіб) і Лиса Гора (постійних жителів немає).

Надано рекомендації щодо заходів з профілактики інфекційних хвороб, які необхідно здійснювати на потерпілих внаслідок повені територіях та рекомендації населенню.

Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення на територіях, де можливе виникнення небезпечних явищ , викликаних повенями та паводками , зокрема  щодо безперебійного водопостачання та водовідведення і недопущення виникнення епідемічних ускладнень серед населення, в тому числі питання профілактики гострих кишкових інфекційних хвороб та харчових отруєнь, йшлося  на засіданні комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій при Семенівській міській раді. Фахівці територіального підрозділу Держпродспоживслужби зосередили увагу на питаннях санітарного стану централізованих та децентралізованих об’єктів водопостачання і забезпечення виробничого лабораторного контролю якості питної води суб’єктами господарювання.

Проведення спільної  наради за участю представників органів місцевого самоврядування та суб’єктів господарювання - підприємств питного водопостачання ініціювали спеціалісти Варвинського управління Держпродспоживслужби. Зокрема, йшлося про здійснення виробничого контролю якості питної води суб’єктами  господарювання, що надають послуги з централізованого водопостачання відповідно до технічного регламенту та надання результатів виробничого контролю до територіального підрозділу Держпродспоживслужби.

А на засіданні комісії з питань ТЕБ і НС Мринської об’єднаної територіальної громади, яке пройшло за участю представників Носівського управління Держпродспоживслужби, ухвалено рішення про розробку та погодження технічного регламенту виробництва питної води.

 

ГУ Держпродспоживслужби у Чернігівській області

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.