Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 24 квітня, 14:52:08

Як на Чернігівщині реформується система інституційного догляду та виховання дітей

24.04.2021   09:57Агенцiя

22 квітня під головуванням заступниці голови облдержадміністрації Олени Думи відбулося засідання обласної міжвідомчої робочої групи з реформування системи інституційного догляду та виховання дітей.

В режимі онлайн до обговорення долучилися представники районних державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування територіальних громад, фахівці служб у справах дітей.

Учасники наради обговорили виконання регіонального плану реформування системи інституційного догляду та виховання дітей. Зокрема йшлося про реформування інтернатних закладів, зменшення кількості дітей, які там виховуються та подальший розвиток сімейних форм виховання.

Заступниця начальника Служби у справах дітей облдержадміністрації Юлія Олифіренко повідомила, що у всіх територіальних громадах утворені служби у справах дітей, але три з них неукомплектовані кадрами. Також вона зазначила, що в області постійно ведеться інформаційно-роз’яснювальна робота щодо сімейних форм виховання, навчання майбутніх прийомних батьків та патронатних вихователів. Наразі створено 33 дитячі будинки сімейного типу, 134 прийомні сім’ї, в яких загалом виховуються 521 дитина.

Окремо учасники наради обговорили порядок зарахування дітей на цілодобове перебування до закладів освіти.

— Хочу нагадати, що з початку цього навчального року до закладів освіти з цілодобовим перебуванням зараховували дітей при наявності рішення органу опіки та піклування про доцільність такого влаштування. Основна мета нововведення — з’ясувати причину потрапляння дитини до інтернатного закладу, а мета — допомогти батькам створити належні умови для безпечного перебування дитини вдома,— зазначила Олена Дума та наголосила, що нині опіка над дітьми, які перебувають у складних життєвих обставинах перейшла до компетенції місцевих громад. Вона рекомендувала керівникам Корюківської та Городнянської міських рад якомога скоріше укомплектувати кадрами відповідні служби.

Більш детально про зміни в роботі закладів освіти цілодобового перебування поінформувала Юлія Олифіренко. Вона відзначила, що з липня минулого року розширилися повноваження служб у справах дітей. Тож протягом навчального року спеціалісти давали висновки про доцільність зарахування дитини до закладу освіти з цілодобовим перебуванням. Фахівці визначили, що перебування доцільне для 748 дітей. Водночас 88 заяв батьків були відхилені оскільки ці сім’ї не перебуває в складних життєвих обставинах. Протягом перевірок 162 дитини були взяті на облік до служб у справах дітей.

За словами начальниці відділу загальної, середньої та корекційної освіти Управління освіти і науки ОДА Наталії Дягло, у порівнянні з минулим роком кількість учнівського контингенту інтернатних закладів зменшилася на 5 %. Вона додала, що оскільки реформа передбачає ліквідацію закладів інституційного догляду, то необхідно особливу увагу приділити розвитку освітніх послуг, в тому числі інклюзивному навчанню. У поточному році в області 49 дошкільних навчальних закладів мають 80 інклюзивних груп, де загалом навчається 149 дітей. Також у 161 закладі загальної середньої освіти працює 419 інклюзивних класів, де навчається 535 учнів з особливими освітніми потребами. Окрім того, на Чернігівщині функціонують 16 інклюзивно-ресурсних центрів, що забезпечують проведення комплексної оцінки розвитку дитини, здійснення психолого-педагогічного супроводу дітей з особливими освітніми потребами, дітей з інвалідністю та їх родин.

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.

Більше 80% фахівців з інвалідністю в Україні не мають роботи: як держава планує залучити їх до ринку праці?

Більше 80% фахівців з інвалідністю в Україні не мають роботи: як держава планує залучити їх до ринку праці? 11:35

А ви знаєте, що в Україні понад 2,7 млн людей з інвалідністю? І лише 16% із них мають роботу. Невже так мало фахівців хочуть працювати? Певно, що ні. Одна із причин, що зупиняє людину з інвалідністю податися на вакансію - це відсутність належних умов для роботи.

10 модульних укриттів планують встановити поруч із зупинками громадського транспорту 11:31

Про це повідомив під час загальноміської наради 23 квітня в.о. міського голови Чернігова Олександр Ломако. Зараз у місті вже є шість таких захисних споруд і їх кількість збільшать коштом міського бюджету до 16.

 Корюківські поліцейські повідомили про підозру чоловіку, який чинив домашнє насильство щодо своєї матері

Корюківські поліцейські повідомили про підозру чоловіку, який чинив домашнє насильство щодо своєї матері 11:28

Житель Корюківського району за свої протиправні дії понесе кримінальну відповідальність. Йому загрожує до двох років позбавлення волі.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 11:26

Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 3 пожежі.