Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 12 листопада, 01:45:23

168 полуниць з одного куща

20.09.2012   09:51Агенцiя

Такий урожай одного разу зібрав приватний підприємець з міста Мена Олександр Тищенко, який за сприяння служби зайнятості відкрив власну справу.

- Започаткування бізнесу і вибір виду діяльності для мене було не спонтанне рішення, а добре обмірковане і зважене, до якого я йшов з 2003 року. Тоді я навчався на аграрному факультеті Чернігівського державного інституту економіки та управління. Освіту обирав свідомо - хотів здобути професію, яка буде ближчою до землі, - говорить молодий підприємець.

Саме тоді, під час навчання, Олександру пощастило поїхати на стажування до Англії, де він допомагав вирощувати та доглядати за полуницями різних сортів. Там він і захопився цією справою і вже вдома вирішив самотужки на практиці опанувати методи вирощування полуниць. Згодом за власний кошт Олександр пройшов стажування в Швеції, де доглядав і вирощував квіти, яких було понад 1000 сортів, та Сполучених Штатах Америки - допомагав вирощувати сільськогосподарську продукцію. Працюючи за кордоном, він отримав неоціненний досвід - ознайомився з сучасними методами господарювання та новітніми технологіями вирощування сільгоспкультур. Тоді й майнула думка перетворити захоплення в бізнес.

- Прорахувавши всі ризики і перспективи, вирішив вирощувати саме полуниці. По-перше, попит на них завжди є, по-друге, ця культура не потребує довготривалих грошових вкладень - навесні посадив, влітку зібрав урожай, - розповідає господар.

Закордонний досвід давав йому впевненість у власних силах, але для організації підприємницької діяльності не вистачало стартового капіталу та потрібних для ведення бізнесу знань.

У 2009 році на аматорських засадах Олександр починає вирощувати полуниці. Спочатку для себе та родичів. І лише цьогоріч за сприяння служби зайнятості він відкрив власну справу.

- Перебуваючи на обліку в Менському РЦЗ, спочатку я відвідав семінари з орієнтації на підприємницьку діяльність: "Як розпочати власний бізнес?" та "Від бізнес-ідеї до власної справи", - розповідає Олександр. - Потім пішов на курси цільового призначення "Підприємець - початківець" при Чернігівській філії Національної академії статистики, обліку та аудиту, успішно захистив бізнес-план на тему: "Вирощування і реалізація полуниці великоплідної" і таки став підприємцем!

За кошти, отримані від служби зайнятості на започаткування власної справи, він збудував теплицю з полікорбонату на 600 посадкових місць, що дало змогу вирощувати несезонну продукцію. Нині молодий підприємець має понад 100 сортів полуниці від ранньої, несезонної, крупноплідної до ремонтантної, яка родить цілий рік. Є у нього також ексклюзивні сорти ягід: "білий швед" - полуниці з білою серцевиною, "факел" - нагадують смак малини. Найбільша ягода, яку виростив господар, важила 160 грамів. Ще один його рекорд - на одному кущі дозріло 168 плодів.

 Доглядати за полуницею Олександру допомагають рідні. Робота на городі триває майже цілий рік: весняна посадка, процес вирощування, збір урожаю, підрізання вусів, розсаджування молодої розсади, заміна старих насаджень на нові і… так по колу.

- Проблем зі збутом не маю. Нині попит на полуниці перевищує пропозицію. Я продаю і ягоди, і розсаду. Продукцію збуваю місцевим жителям, а також через Інтернет. На сьогоднішній день вирощування і реалізація полуниць - мій постійний та стабільний заробіток. Планую збільшити "полуничні" площі і, крім того, вирощувати малину, - зазначає підприємець. - Я не боюся працювати на землі, хоча це тяжко, але мені подобається. А якщо робота подобається та ще й прибуток приносить, вона перестає бути важкою.

Тетяна Полтарак, провідний спеціаліст відділу надання соціальних послуг Менського РЦЗ

http://www.dcz.gov.ua/chg/control/uk/publish/article;jsessionid=E5024424839069EFE52161DC3631E9B1?art_id=19652&cat_id=6676

Останні новини Чернігівщини

Безпека шляхів, охорона здоров’я та державна підтримка аграріїв - основні питання понеділкової наради в ОДА

Безпека шляхів, охорона здоров’я та державна підтримка аграріїв - основні питання понеділкової наради в ОДА 16:44

На сьогоднішній нараді з керівниками структурних підрозділів ОДА, територіальних органів ЦОВВ голова Чернігівської ОДА Андрій Прокопенко окреслив низку питань, на які слід звернути особливу увагу.

Щодо захворюваності на ГРВІ та грип. Офіційно

Щодо захворюваності на ГРВІ та грип. Офіційно 14:48

Епідемічна ситуація щодо захворюваності на грип та ГРВІ як в Україні, так і в області відповідає середньорічному рівню для даної пори року.

Прилуки: робочий тиждень розпочався з апаратної наради

Прилуки: робочий тиждень розпочався з апаратної наради 13:16

11 листопада у сесійній залі міської ради відбулася апаратна нарада з заступниками міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради, начальниками управлінь, відділів міської ради, головами комітетів самоорганізації населення, керівниками комунальних підприємств, закладів культури та закладів соціальної сфери, територіальних органів виконавчої влади міста.

Перекриття вул. 1-го Травня для ремонту триватиме ще тиждень 13:00

У Чернігові перекриття руху автотранспорту по вул. 1-го Травня (від вул. Седнівської до перехрестя з вул. Генерала Бєлова) продовжено до 20.00 год. 17 листопада.

Руслана Якобінчук – у вокальному абонементі філармонійного центру

Руслана Якобінчук – у вокальному абонементі філармонійного центру 12:48

Заслужена артистка України Руслана Якобінчук(мецо-сопрано) 10 листопада виступила на сцені Чернігівського обласного філармонійного центру.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини