Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 19 жовтня, 14:36:17

"Настав час подолати туберкульоз!"

26.03.2019   11:50Агенцiя

Флешмоб, присвячений Всесвітньому дню бороти з туберкульозом, 24 березня у Чернігові провели Управління охорони здоров’я облдержадміністрації, співробітники обласного протитуберкульозного диспансеру разом із представниками медичної спільноти області та громадською організацією «Чернігівська МЕРЕЖА».

Флешмоб мав за мету привернути увагу широких кіл громадськості до проблеми поширення сухот в регіоні, роз’яснення чинників, що впливають на зараження людини туберкульозом, а також методи його ранньої діагностики та профілактики. Тому на місці проведення флешмобу (ТЦ «Голівуд») розташувалися пересувні цифровий флюорограф та лабораторія, в якій можна було пройти швидкі тести на ВІЛ-інфекцію.

За словами організаторів заходу, ВІЛ-інфекція і туберкульоз – небезпечні інфекційні захворювання, що останнім часом мають схильність до поєднання, відтак їх слід розглядати комплексно. Це і підтвердили результати анкетування серед громадян, які відповідали на тестові запитання. Як з’ясувалося, більшість із них обізнані із симптоматикою цих захворювань і намагаються слідкувати за своїм здоров’ям. А для тих, хто обрав саме цей день для позбавлення шкідливих звичок, наприклад, тютюнокуріння, учасники заходу пропонували обміняти цигарки на цукерки та контрацептиви.

Відвідувачі флешмобу активно долучилися до проходження діагностичних досліджень. І як сказала одна із жительок Чернігова: «Дуже добре, що така діагностика сама прийшла до людей, адже про те, щоб самостійно звернутися до поліклініки задля проходження флюорографії, іноді навіть і не згадуєш. А тут все на місті, причому результат отримуєш одразу».

Учасників флешмобу можна було одразу побачити серед інших відвідувачів ТЦ «Голівуд», адже всі вони, зокрема, начальник Управління охорони здоров’я облдержадміністрації Петро Гармаш, головний лікар обласного протитуберкульозного диспансеру, голова профільної комісії обласної ради Микола Дейкун одягнули білі футболки з логотипами, що закликають не нехтувати профілактичними заходами з попередження туберкульозу. Активну участь у заході взяли і діти, що оздоровлюються у спеціалізованому санаторії «Зелений Гай», які підготували цікаві танцювальні номери, злагоджено і завзято виконували синхронні рухи під оплески численних глядачів.

По завершенні флешмобу десятки білих повітряних кульок, як символи чистоти намірів у подоланні туберкульозу, здійнялися у небо. Отже, флешмоб «Настав час подолати туберкульоз!» досяг своєї головної мети, долучивши до проведення небайдужих громадян.

Останні новини Чернігівщини

Щоб

Щоб "тихе полювання" було в задоволення 09:39

Осінь – чудова пора для збирання грибів. Щоб зробити це хобі цікавим і головне – безпечним, варто дотримуватись правил, які допоможуть не лише зробити відвідування лісу приємним, а й зберегти здоров’я.

Відбулось відкриття виставки

Відбулось відкриття виставки "Талант у спадок" 09:31

18 жовтня у Чернігівському обласному художньому музеї імені Григорія Галагана відбулось відкриття виставки «Талант у спадок».

Чернігівською митницею припинено 894 порушення митних правил

Чернігівською митницею припинено 894 порушення митних правил 09:14

Протягом січня-вересня 2019 року за фактами порушень митного законодавства Чернігівською митницею ДФС було заведено 894 справи про порушення митних правил, загальною вартістю предметів правопорушення – понад 3,9 млн гривень.

Чернігівські ради стабільні

Чернігівські ради стабільні "середнячки" в рейтингу коаліції "Прозори ради" 09:00

17 жовтня відбулась прес конференція «Чи впливає рейтинг на прозорість та підзвітність Чернігівських рад?». Члени коаліції «Прозорі ради» презентували результати рейтингу участі громадян в процесі прийняття рішень органами місцевого самоврядування.