Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 11:57:17

Де і як отримувати експертні висновки та дозвільні документи – розповіли екологи

26.03.2019   10:18Агенцiя

Про екологічну складову у сфері господарської діяльності розповіла під час прес-брифінгу директор Департаменту екології та природних ресурсів Чернігівської облдержадміністрації Катерина Сахневич 25 березня.


Зокрема, мова йшла про оцінку впливу на довкілля (ОВД) та стратегічну екологічну оцінку (СЕО). Обидві оцінки проводяться відповідно до вимог законів України, ухвалених на виконання міжнародних зобов’язань і транспозиції Директив ЄС.

– Так, СЕО стосується документації державного планування, а ОВД проводиться для об’єктів планової діяльності. Відповідні нормативні документи, а також алгоритми отримання зазначених оцінок розміщені на офіційному сайті Департаменту екології та природних ресурсів ОДА, – повідомила Катерина Сахневич.

Читати також: Екологи нагадали про зміни вимог природоохоронного законодавства

Окрім оцінок впливу, Департаментом здійснюється регулювання викидів найбільш поширених і небезпечних забруднюючих речовин, перелік яких визначено Кабінетом Міністрів України. Так, кожен суб’єкт господарювання у разі здійснення вказаних викидів в атмосферне повітря має отримати відповідний дозвіл на таку діяльність.

Також для оцінки і забезпечення раціонального використання води у галузях економіки зазначеним підрозділом ОДА погоджуються поточні індивідуальні технологічні нормативи використання питної води.

У сфері поводження з відходами установою затверджуються проекти паспортів місць видалення відходів і реєстрові карти об’єктів утворення, оброблення та утилізації відходів. До речі, суб’єкти господарювання мають щорічно інформувати Департамент про зміни в затверджених документах.

Крім цього, через електронну систему надається адміністративна послуга – «Реєстрація декларації про відходи». Декларації можна подавати як у паперовому вигляді через Центр надання адміністративних послуг, так і в електронному – за адресою: https://e-eco.gov.ua/.

Ще один напрям діяльності Департаменту екології та природних ресурсів ОДА – реалізація Програми охорони навколишнього природного середовища Чернігівської області на 2014-2020 роки. Заходи Програми загалом спрямовані на вирішення екологічних проблем і поліпшення стану довкілля регіону.

Тут консолідуються спільні зусилля органів державної влади і місцевого самоврядування, природоохоронних організацій, підприємств, наукових установ, засобів масової інформації, населення, громадських організацій.

Як повідомила Катерина Сахневич, цьогоріч на виконання природоохоронних заходів планові надходження до обласного фонду охорони навколишнього природоохоронного середовища складають понад 14 мільйонів гривень. Загалом, враховуючи залишки коштів минулого року, планується використати більше 24 мільйонів гривень.

Першочергово необхідно завершити роботи на об’єктах, розпочатих та незавершених торік. Це реконструкція очисних споруд і каналізаційних мереж у Ніжині, Сновську та Куликівці. Також реконструкція водойм з метою поліпшення їх санітарно-екологічного та технічного стану в Козелецькому і Борзнянському районах; реконструкція протиерозійної споруди у Новгороді-Сіверському.

Крім того, запланована реконструкція: каналізаційної насосної станції (КНС) в Ічні; каналізаційних очисних споруд у Варві та Коропі; руслового ставка на річці Носівочка в Носівці; протиерозійної споруди в Новгород-Сіверському районі. У Прилуках на КНС планується заміна зношеного насосного обладнання.

За рахунок коштів обласного фонду передбачається знешкодження небезпечних відходів (ртуті) у Варві; облаштування сміттєзвалища та природних джерел, озеленення парку-пам’ятки садово-паркового мистецтва в Городні. Також заплановані спеціальні заходи, спрямовані на запобігання знищенню чи пошкодженню природних комплексів територій і об’єктів природно-заповідного фонду (ПЗФ), розроблення паспортів водних об’єктів області та проектів організації, охорони, відтворення та рекреаційного використання об’єктів ПЗФ; проведення щорічного екофестивалю та екологічного конкурсу «Одна планета – одне майбутнє» тощо.


Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської обласної державної адміністрації

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:55

Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 3 пожежі. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала.

Психологічна підтримка для людей, які зазнали страждань внаслідок війни 09:51

Український ветеранський фонд започатковує терапевтичну групу для тих, хто зазнав страждань внаслідок війни – людей, які чекають рідних з фронту, внутрішньо переміщених осіб та усіх, хто відчуває тривогу і знесилення через війну.

25 квітня: цей день в Україні і світі

25 квітня: цей день в Україні і світі 08:47

ДЕНЬ 792 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 792 RUSSIAN AGRESSION

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.