Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 17 жовтня, 12:27:10

Органами прокуратури області забезпечується захист інтересів держави у справах за позовами інших осіб

04.02.2019   08:43Агенцiя

Органами прокуратури області проводиться системна робота, спрямована на недопущення порушення інтересів держави у ході розгляду судами справ за позовами інших осіб.

З цією метою, використовуючи повноваження, надані статтею 23 Закону України «Про прокуратуру», прокурором здійснюється вступ у розгляд судових справ, насамперед тих, де вирішуються питання стягнення коштів з бюджету на користь приватних юридичних осіб.
   
Лише у 2018 році у справах наведеної категорії, розглянутих за участі прокурорів, судами відмовлено у стягненні з бюджету 10,8 млн грн на користь позивачів.
   
Крім того, органами прокуратури області здійснюється моніторинг судових рішень, розміщених в Єдиному державному реєстрі з метою недопущення порушення майнових інтересів держави та територіальних громад.
   
Так, зокрема встановлено, що одним з районних судів області за фізичними особами визнано право власності на об’єкти комерційної нерухомості загальною площею майже 1,5 тис. м² за набувальною давністю без належної оцінки та перевірки всіх матеріалів справи.
   
За таких обставин, прокурором ініційовано вступ у розгляд вказаних справ шляхом внесення апеляційних скарг. За результатами їх розгляду Апеляційним судом Чернігівської області вказані рішення суду I інстанції скасовано.
   
Також, за ініціативи прокурора одним з місцевих судів за нововиявленими обставинами переглянуто винесене10.03.2015 рішення, яким зобов’язано реєстратора внести відомості про право приватної власності на майновий комплекс, що знаходиться в смт. Новоайдар Луганської області та входить до складу ДАК «Хліб України». Як результат, оспорюване рішення скасовано, у задоволенні позову приватного товариства відмовлено.
   
Подальша робота щодо захисту майнових інтересів держави триває.


Прес-служба прокуратури Чернігівської області

Останні новини Чернігівщини

Представниця списку ТОП-100 успішних жінок читала в Чернігові свої вірші. ВІДЕО

Представниця списку ТОП-100 успішних жінок читала в Чернігові свої вірші. ВІДЕО 12:23

З «Оптикою Бога» прийшла до чернігівських студентів письменниця та видавчиня, яка увійшла до ТОП-100 найуспішніших жінок України - Мар’яна Савка. Вона стала однією з учасниць міжнародного фестивалю інтеграції слова у сучасному арт-просторі «Литаври».

Про індекси споживчих цін на товари та послуги. ДОВІДКА

Про індекси споживчих цін на товари та послуги. ДОВІДКА 12:03

За розрахунками Держстату, показник рівня інфляції у вересні 2019 р. в області, як і в Україні, становив 100,7%.

Переможцями голосування в чернігівському Бюджеті участі-2019 стали 12 великих і 13 малих проектів

Переможцями голосування в чернігівському Бюджеті участі-2019 стали 12 великих і 13 малих проектів 11:48

Проекти-переможці цьогорічного голосування в Бюджеті участі оголошені та затверджені робочою групою 15 жовтня.

Ніжин: зустріч з чемпіонами

Ніжин: зустріч з чемпіонами 11:36

16 жовтня у великій залі міський голова Анатолій Лінник зустрівся з чемпіонами світу та Європи Наталкою Чистяковою, Івановим Петром, Максимом Шило, Андрієм Василюком та іншими переможцями спортивних змагань Медвєдєвом Владиславом, Авар’яновим Вадимом, Чередніченком Вадимом, Литовченком Андрієм, Смирновим Тимофієм.

Відбувся національно-патріотичний захід для студентської молоді Прилук

Відбувся національно-патріотичний захід для студентської молоді Прилук 11:17

16 жовтня на спортивному майданчику Прилуцької гімназії №5 імені Віктора Андрійовича Затолокіна, для студентської молоді міста відділом сім'ї, молоді та спорту міської ради проведено національно-патріотичний захід “Покрова героїв”, присвячений Дню захисника України та Дню Українського козацтва.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини