Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 16 листопада, 02:20:45

Кошти на утеплення житла – чи кошти на сплату зростаючих тарифів

30.10.2018   11:51Агенцiя

Опалювальний сезон розпочався, в оселях мешканців багатоповерхівок з’явилося тепло. Як та скільки коштуватимуть ці послуги, особливо після офіційного підняття тарифів на газ про це споживачі невдовзі дізнаються.

Багато хто розраховує на отримання підтримки від держави у вигляді субсидій. Порядок оформлення субсидій змінюється протягом кожного сезону. Опрацьовуються  новітні підходи в процесі надання та оформлення цього виду допомоги. Це відбувається для того щоб таку потрібну підтримку отримували саме ті громадяни, які її потребують.

«Мені наприклад надали 149 кубів газу на жовтень, а я використала тільки 100, а 49 мені не перенесуть на наступний місяць, тож за вчора взяла і спалила майже 20. А чого ж це їх мають в мене забрати» - розповіла одна з учасниць заходу. І такі випадки не поодинокі, отримання підтримки від держави не стимулює людей до економії, хоча в кінці опалювального сезону можна отримати відшкодування за 100 кубів газу, або 100 кв/год електрики, яка використовується домогосподарством для опалення, про що далеко не кожен українець знає.

Альтернативою субсидіям мало би стати раціональне споживання ресурсів, та можливість регулювати його кількість. На жаль не всі мешканці мають змогу регулювати кількість тепла, яке використовується родиною, адже для цього необхідні особливі технічні умови. Для мешканців, які створили ОСББ  держава заклала кошти на термомодернізаційні заходи, в тому числі і на встановлення ІТП (індивідуального теплового пункту), завдяки якому будинок отримує змогу керувати витратами тепла. в залежності від температурного режиму. Але цей крок потребує від мешканців порозуміння та бажання співпрацю вати.

Відвідувачі центру занятості жваво цікавляться можливостями, які надає держава. Питання які були задані під час заходу стосувались Програми енергогефективності, та можливостей, які вона надає пересічним громадянам. Також зацікавила учасників інформація щодо того як можна заощаджувати на інших комунальних послугах. Кілька учасників розповіли про бажання створити ОСББ у своєму будинку, та про застороги які є в їхніх сусідів, щодо цього кроку. Громадянська Мережа ОПОРА провадила інформаційно - роз’яснювальну роботу в будинках де була така ініціатива. В кількох з цих будинків було створено об’єднання співвласників, тож для бажаючих отримати інформацію та допомогу в організаційних питаннях і надалі будуть проводитись такі заходи. «Субсидія – це хороша допомога в перехідний період, але не можна допускати щоб цей період тривав постійно. Економічний розвиток, вкладення кошів в модернізацію та альтернативну енергетику в подальшому надасть більше користі, ніж витрачання  в «пусту»» - зазначила Висіканець Наталія, координатор житлово-комунальних та енергетичних програм ГМ ОПОРА.

 За коментарями звертайтесь: місцевий координатор житлово-комунальних та енергетичних програм Громадянської мережі ОПОРА Наталія Висіканець, тел.: +38 093 765 69 31

Останні новини Чернігівщини

Представлено нового прокурора області

Представлено нового прокурора області 18:07

До призначення Андрій Парусов працював у прокуратурі Тернопільської області та ГПУ.

У справі про загибель підлітка у Прилуках проводиться 17 експертиз

У справі про загибель підлітка у Прилуках проводиться 17 експертиз 16:23

Заступник Голови Нацполіції – начальник Головного слідчого управління Максим Цуцкірідзе повідомив батькам загиблого 14-річного Дениса Чаленка і громадськість про перебіг розслідування за фактом смерті хлопця.

Новобілоуська громадана розпочала роботу над Статутом

Новобілоуська громадана розпочала роботу над Статутом 14:09

Чернігівський Ресурсний центр з розвитку місцевої демократії, який діє на базі громадської організації Центр «Доброчин», провів інформаційну зустріч в Новобілоуській сільській раді 14 листопада 2019 року.

Підприємці Чернігівщини спілкувалися з експертами з питань захисту бізнесу

Підприємці Чернігівщини спілкувалися з експертами з питань захисту бізнесу 13:20

Із 2015 року в Україні діє незалежний консультативно-дорадчий орган Кабінету Міністрів – Рада бізнес-омбудсмена. Туди може звернутись кожна юридична особа або приватний підприємець, які мають обґрунтовані претензії на незаконні дії чиновників.

"Небо над головами" 13:11

Кафедрою теорії та історії держави і права, конституційного права спільно із ГО «Україна без тортур» та Координаційною радою молодих юристів при головному управлінні юстиції в Чернігівській області було організовано й проведено круглий стіл на тему «Небо над головами в умовах несвободи».