Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 11:08:24

Почалася друга хвиля підписної компанії на послуги сімейних лікарів

12.10.2018   11:51Агенцiя

Нові трансформації у сфері охорони здоров’я – це абсолютно нова для країни практика. З початку квітня цього року стартувала компанія вибору лікарів.

Судячи з того, як пройшов перший етап підписання договорів із сімейними лікарями, ідею суспільство прийняло прихильно.

Віднедавна на Чернігівщині стартувала друга хвиля вибору лікарів. Про це говорили 11 жовтня на брифінгу у прес-центрі «Чиста політика».

Серед учасників – начальник Управління охорони здоров’я Чернігівської облдержадміністрації Петро Гармаш, лікар-статистик Управління охорони здоров’я Чернігівської міської ради Віра Демченко, головний лікар комунального некомерційного підприємства «Корюківський центр первинної медико-санітарної допомоги» Світлана Лещенко.

– В області розпочалася друга хвиля підписної компанії на послуги сімейних лікарів. За електронними даними, вже понад 19 мільйонів українців (45,8%) обрали своїх сімейних лікарів. Чернігівщина займає шосте місце в рейтингу. На сьогоднішній день лікарів та медичні заклади обрали майже 562 тисячі жителів області, – повідомив Петро Гармаш.

Очільник профільного обласного управління зазначив, що у 2019 році субвенція на первинну ланку в бюджеті держави не передбачається. Все фінансування первинної ланки відбуватиметь через Національну службу здоров’я України за капітаційними ставками відповідно до кількості пацієнтів, з якими підписано декларації. Тому для фінансування медичним закладам необхідно заключити договори з Національною службою здоров’я України.

Медичний заклад, який потрапив у першу хвилю підписної компанії та уклав договір з Нацслужбою здоров’я України, – Корюківський центр первинної медико-санітарної допомоги. Заклад уже понад 3 місяці працює на прямому договорі з Національною службою здоров’я.

Як зазначила головний лікар установи, така співпраця призвела до збільшення зарплати лікарів та середнього медичного персоналу, з’явилися додаткові кошти для покращення матеріально-технічної бази медичного закладу.

Наразі такий договір підписаний уже з 16 медичними закладами Чернігівщини. До речі, вся первинна ланка міста Чернігів підписала договори з Нацслужбою здоров’я.

36% від загальної кількості закладів первинної ланки області підпишуть договори з Національною службою здоров’я у 2 хвилю.

До слова, на Чернігівщині первинну медичну допомогу надають 33 лікувальні заклади, 24 з яких – у районних центрах.

Говорили на брифінгу й про забезпечення мед закладів області кадрами. Наразі це питання залишається актуальним. У деяких районах на 10-12 тисяч населення приходиться лише 2-3 лікаря. У зв’язку з цим для покращення кадрового забезпечення медичним персоналом на Чернігівщині прийнята програма місцевих стимулів, а громади виділяють кошти для покращення матеріально-житлових умов лікарям.

Наприкінці брифінгу Петро Гармаш закликав усіх жителів області обрати власного лікаря задля покращення надання якісної медичної допомоги.

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:55

Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 3 пожежі. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала.

Психологічна підтримка для людей, які зазнали страждань внаслідок війни 09:51

Український ветеранський фонд започатковує терапевтичну групу для тих, хто зазнав страждань внаслідок війни – людей, які чекають рідних з фронту, внутрішньо переміщених осіб та усіх, хто відчуває тривогу і знесилення через війну.

25 квітня: цей день в Україні і світі

25 квітня: цей день в Україні і світі 08:47

ДЕНЬ 792 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 792 RUSSIAN AGRESSION

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.