Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 19 квітня, 17:04:41

Обережно! Кишкові інфекції

15.07.2012   12:03Агенцiя

Сонячні дні й чудові дари природи, на які щедре весна та літо можуть стати загрозою для Вашого здоров’я. Саме в цю пору найчастіше виникає найбільша загроза підхопити гострі кишкові інфекції: харчові токсикоінфекції, гастроентероколіти, сальмонельоз, дизентерію, черевний тиф, холеру, ботулізм.

Всі ці захворювання виникають внаслідок вживання інфікованих харчових продуктів або води, які проникають в організм людини через брудні руки, продукти харчування.

Кишкові інфекції – група інфекцій, що викликає захворювання травного тракту з такими клінічними проявами, як підвищення температури тіла, пронос, блювання.

Для кишкових інфекцій характерна літньо – осіння сезонність, саме в цей період відбувається ріст захворюваності. Це пов’язано з активізацією шляхів передачі інфекції, зі сприятливими умовами для зберігання і розмноження збудників у зовнішньому середовищі, зі змінами в організмі людини, які відбуваються у літньо-осінній період, а саме зниження його реактивності під впливом сонячних променів, відпочинок на природі. Збудники кишкових інфекцій передаються харчовим, водним, контактно-побутовим шляхами. Джерелом інфекції може бути хвора людина з клінічними проявами інфекції або здоровий „носій”. Сприйнятливість людей до кишкових захворювань досить висока.

Наявність збудників, їх розмноження в продуктах харчування не впливає на їх смакові якості. Інфіковані продукти на смак і вигляд не відрізняються від безпечних та якісних.

Які ознаки гострих кишкових захворювань?

Хвороба проявляється не відразу, а після інкубаційного періоду. При різних кишкових інфекціях він відрізняється, але в середньому становить від кількох годин до 5 діб. Наприкінці прихованого періоду може з’явитися нездужання, слабкість, головний біль, відсутність апетиту. Потім починають проявлятися характерні ознаки захворювання: нудота, блювання, болі в животі, рідкі випорожнення, інколи з домішками слизу і крові, підвищення температури.

З метою профілактики кишкових інфекцій необхідно дотримуватись наступних основних вимог:

Не купувати продукти харчування на стихійних ринках або з рук у приватних осіб.

Не використовувати для пиття, приготування їжі та миття посуду воду з незнайомих джерел водопостачання. Для пиття і приготування їжі – використовувати воду питну бутильовану або лише перекип’ячену воду.

При купівлі харчових продуктів та напоїв звертати увагу на терміни зберігання та умови зберігання продуктів харчування. Зберігати продукти харчування тільки у спосіб, зазначений на упаковці та у встановлений термін.

При здійсненні подорожі не рекомендовано брати у дорогу продукти, що швидко псуються (ковбасні, молочні, кулінарні, кондитерські вироби або інші продукти, що потребують охолодження при зберіганні).

При споживанні овочів та ягід їх необхідно добре промити питною водою чи ошпарити окропом.

При харчуванні у непристосованих умовах (ліс, пляж тощо) виключати контакт продуктів з ґрунтом та піском.

Перед приготуванням їжі та перед її вживанням обов’язково мити руки з милом.

Обов’язково мити руки після відвідування туалету.

При відпочинку з дітьми батьки повинні ознайомити дітей з правилами харчування та правилами дотримання особистої гігієни.

Для купання та відпочинку користуватися лише офіційно відкритими для цього пляжами, не ковтати воду при купанні.

У випадку виявлення перших ознак кишкового захворювання терміново звернутися до найближчої лікувальної установи. Не рекомендовано займатися самолікуванням. При виникненні захворюваності на кишкові інфекції у організованих колективах хворого необхідно ізолювати від решти колективу (до прибуття лікаря).

При тяжкому стані хворого негайно викликати швидку допомогу.

Пам’ятайте! Захворювання кишковими інфекціями легше попередити ніж потім лікувати. Ваше здоров’я в Ваших руках!

Тільки чітке дотримання всіх гігієнічних правил та вимог дасть можливість уникнути зараження кишковим інфекціями.


Лікар – епідеміолог Балановська Т.М.

http://www.grif.kiev.ua/articles/20511.html

Останні новини Чернігівщини

«Трагедія в Драмі» — прем’єра документального проєкту-розслідування Суспільного 10:50

19 квітня о 19:00 на ютуб-каналі Суспільне Чернігів відбудеться прем'єра документального проєкту «Трагедія в Драмі».

Ярмаркували у Чернігові: яких працівників шукають місцеві підприємства? 10:39

Яку роботу та умови праці пропонують, говорили на ярмарку вакансій етичного бізнесу в Чернігові. Захід відбувся з ініціативи Міжнародної Організації з Міграції (МОМ) за фінансування народу Японії та за сприяння Чернігівської обласної служби зайнятості.

Спільний проєкт міста Чернігова, уряду Німеччини та UNDP в Україні 10:30

Наприкінці 2022 року в Україні було розпочато проєкт «Підтримка швидкого економічного відновлення українських муніципалітетів», який фінансується урядом Німеччини. Реалізує проєкт німецька компанія GIZ та Програма розвитку ООН (UNDP) в Україні.

Чи високі ризики відбудови/відновлення об’єктів соціальної інфраструктури, пошкодженої внаслідок російської агресії в Чернігові? 10:13

Наявність ризиків під час моніторингу визначали аналітики громадської організації «Агенція міських ініціатив».

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:44

Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 2 пожежі. Внаслідок цих подій постраждала 1 особа.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини