Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 19 квітня, 11:17:26

Чернігівська ливнівка після аномальної зливи пропустила воду з вулиць за 3 години

03.07.2018   17:15

Мало хто знає, що міська система відведення дощових і талих вод (вона ж «зливова каналізація» або «ливнівка») охоплює всього 20% площі Чернігова. На решті території вода стікає вниз по природніх і спеціально влаштованих при будівництві схилах.

Сумарна довжина підземних труб чернігівської ливнівки – всього 63 км, а тільки доріг у місті – 365 км. Глибина закладання цих труб – від 2 до 5 метрів. І, до речі, саме у зливовій каналізації прокладаються труби найбільшого діаметру в порівнянні з іншими мережами.

Окрім того, ливнівка в основній частині міста, крім Масанів, будувалася мінімум 30 років тому, коли скрізь було набагато більше відкритого ґрунту ніж зараз. А земля все-таки вбирала воду і потреба у водовідведенні була меншою.

Разом з тим, у Чернігові одне з комунальних підприємств – АТП 2528 – постійно слідкує за станом цієї мережі. На регулярній основі здійснюються профілактичні огляди і розчистка стоків, решіток після дощу та у випадку виявлення засмічень. За даними цього підприємства, тільки нещодавно було проведене, зокрема, гідрологічне очищення колекторів по вул. 1 Травня, вул. Шевченка – Грінченка, вул. Любецькій.

І варто звернути увагу на факт, який говорить про справність ливнівки. Дощова стихія вранці 30 червня залила місто аномальною кількістю води. За даними гідрометцентру, на 7 ранку її випало 72 мм, місячна норма. А вже буквально через кілька годин вона з доріг міста зійшла, тобто ливнівка її пропустила (за даними працівників ЖКГ, на 10 ранку у воді була вже тільки вулиця Захисників України). При проблемах з пропуском води картина була би геть іншою.

Мабуть, система водовідведення могла би впоратися ще швидше, аби не погана звичка деяких чернігівців кидати сміття в стічні канави і взагалі будь-де. Велика вода зносить викинутий непотріб, який забиває ливнівки, звідусіль. І це одна з багатьох причин, які посилили руйнівні наслідки стихії.

Разом з тим, шкода, яку принесла ця злива, ще раз загострила питання про те, що міську систему відведення дощових і талих вод треба реконструювати. Правда, не тільки її, а й усі інші міські мережі життєзабезпечення, адже поривів на них стає все більше і більше.

На необхідності думати, говорити і, зрештою, розпочинати реконструкцію міської мережі відведення дощових і талих вод Чернігівський міський голова публічно наголошує постійно і вже давно. Разом з тим, треба розуміти й те, що це коштує дуже дорого, десятки й десятки мільйонів гривень. Вільних коштів у таких обсягах місто не має. Тобто мова може йти, в першу чергу, про перерозподіл у бюджетних витратах, про економію на інших потребах міста.

Також потребує відкритості й обговорення фахівцями питання про те, яка саме ливнівка потрібна Чернігову в принципі. Чи повинна вона одразу вбирати в себе будь-яку кількість опадів, чи за якийсь час? Якщо одразу – то це, вочевидь, і дорожче, і небезпечніше в разі провалів, і складніше інженерно. Але якщо йти на компроміси – то на які? І взагалі, які в цих питаннях є напрацювання в світі?

Питань – багато. Безперечно, що досягнення спільних рішень у відповідях на них вимагають і громадського діалогу, і праці, і часу. Але інші шляхи до вирішення проблеми в масштабах міста не ведуть.


Прес-служба Чернігівської міської ради

Останні новини Чернігівщини

«Трагедія в Драмі» — прем’єра документального проєкту-розслідування Суспільного 10:50

19 квітня о 19:00 на ютуб-каналі Суспільне Чернігів відбудеться прем'єра документального проєкту «Трагедія в Драмі».

Ярмаркували у Чернігові: яких працівників шукають місцеві підприємства? 10:39

Яку роботу та умови праці пропонують, говорили на ярмарку вакансій етичного бізнесу в Чернігові. Захід відбувся з ініціативи Міжнародної Організації з Міграції (МОМ) за фінансування народу Японії та за сприяння Чернігівської обласної служби зайнятості.

Спільний проєкт міста Чернігова, уряду Німеччини та UNDP в Україні 10:30

Наприкінці 2022 року в Україні було розпочато проєкт «Підтримка швидкого економічного відновлення українських муніципалітетів», який фінансується урядом Німеччини. Реалізує проєкт німецька компанія GIZ та Програма розвитку ООН (UNDP) в Україні.

Чи високі ризики відбудови/відновлення об’єктів соціальної інфраструктури, пошкодженої внаслідок російської агресії в Чернігові? 10:13

Наявність ризиків під час моніторингу визначали аналітики громадської організації «Агенція міських ініціатив».

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:44

Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 2 пожежі. Внаслідок цих подій постраждала 1 особа.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини