Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 22 листопада, 03:23:15

В Чернігові поліція долучилася до відзначення Всесвітнього дня донора

15.06.2018   07:12

Поліція Чернігівщини готова ділитися з людьми не лише своїм досвідом і часом, а й у буквальному сенсі цього слова – кров’ю. Час від часу правоохоронці приходять на станцію переливання крові, а у Всесвітній день донора – традиційно збираються великим колективом.

«Ми часто звертаємося до людей, які мають рідкісні групи крові та резус-фактори. Особливо великий попит на кров у дитячому онкологічному відділенні. Потрібні кров, плазма, тромбоцити. У такі моменти правоохоронці завжди приходять на допомогу», - підкреслив головний лікар обласної станції переливання крові Павло Герасименко.

Буває так, що на здачі крові люди хочуть заробити і намагаються приховати свої хвороби. Натомість поліцейські, окрім того, що регулярно проходять медичне обстеження та мають досить хороше здоров’я, роблять це з добром у серці. Після здачі крові вони йдуть не в касу по гроші, а виконувати свій службовий обов’язок. Це зрозуміли як в Україні, так і у всьому цивілізованому світі, тому станції переливання крові зазвичай віддають пріоритет кадровим донорам.

У таких випадках здача крові не зовсім адресна, адже ніхто з правоохоронців не знає, чиє життя врятує його кров. От, наприклад, 14 червня вони прийшли здати кров, щоб вона комусь допомогла врятувати життя. А безпосередньо у приміщенні станції дізналися, що родич колеги перебуває в реанімації. Звісно, що поліцейські одразу відгукнулися надати допомогу адресно.

Також існує резерв «Банку крові» для правоохоронців.  Він створений на основі угоди, підписаної між комітетом Чернігівської обласної організації профспілки атестованих працівників органів внутрішніх справ України з Комунальним підприємством «Чернігівська обласна станція переливання крові» щодо створення оперативного незнижуваного запасу донорської крові, її компонентів для надання гемокомпонентів поліцейським і працівникам, які проходять службу в Головному управлінні Національної поліції області.

Бувають пацієнти, яким потрібна кров чотирьох-п’ятьох донорів. Можливо, оцей гурт правоохоронців, який прийшов сьогодні здати кров, врятує життя десятьом дорослим, а може й двадцятьом дітям. Важко сказати напевне. Однак робити добрі справи потрібно не лише розшукуючи злочинців, а й допомагаючи тим, хто зазнав від них травм чи захворів з інших причин.


Сектор комунікації поліції Чернігівської області

Останні новини Чернігівщини

На

На "Кришталі року-2019" Ніжинська міська ОТГ отримала свій "Бюджетний Оскар" 16:33

19 листопада відбулося нагородження переможців рейтингу бюджетної прозорості "Кришталь року-2019".

Відбувся літературно-музичний захід до Дня української писемності та мови

Відбувся літературно-музичний захід до Дня української писемності та мови 16:22

«Ну що б, здавалося, слова…» – в музеї-заповіднику Михайла Коцюбинського відбулася V імпреза – літературно-музична композиція студентського поетичного театру «Словотвір».

Щодо захворюваності на кір. Офіційно

Щодо захворюваності на кір. Офіційно 13:10

З початку епідемічного підйому захворюваності на кір в області зареєстровано 1198 випадків захворювання (підозри) на кір.

Ніна Коцур:

Ніна Коцур: "На сцені я живу" 13:05

Ім'я заслуженої артистки естрадного мистецтва України Ніни Коцур чернігівські шанувальники хорової та естрадної пісні вимовляють із захопленням. 35 років, як співає вона на сцені Чернігівського обласного філармонійного центру.