Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 22 листопада, 21:13:26

Відбулося засідання обласної комісії з питань управління водними ресурсами та розвитку водного господарства Чернігівської ОДА

08.06.2018   08:23Агенцiя

7 червня в приміщенні Деснянського БУВР відбулося засідання обласної комісії з питань управління водними ресурсами та розвитку водного господарства Чернігівської облдержадміністрації під головуванням першого заступника голови обласної державної адміністрації Юлії Свириденко.

Участь у роботі комісії взяли представники Державної екологічної інспекції України в Чернігівській області, Департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів Чернігівської ОДА, Департаменту ЖКГ Чернігівської ОДА, управління Держгеокадастру у Чернігівській області.

На засіданні були розглянуті такі питання:
1. Наближення водного законодавства України до європейських норм та вимог. Басейновий принцип управління водними ресурсами та розроблення плану управління річковим басейном.
2. Щодо формування Басейнової ради річки Десна
3. Щодо впровадження Дня Десни 8 вересня 2018 року.

По першому питанню доповів заступник начальника Деснянського БУВР. В. Потапенко. Він зазначив, що на сьогодні вже зроблено ряд кроків у напрямку наближення українського водного законодавства до європейського. Так, внесено суттєві зміни до Водного кодексу України, зокрема доповнено водогосподарську термінологію, визначено формування басейнового принципу управління, гідрографічного і водогосподарського районування, тощо. Розроблено та прийнято більше 10 нормативних документів з питань управління водними ресурсами, які наближують законодавство України до європейських норм та вимог.
За інформацією начальника управління Наталья Грудницкая передбачається створення басейнових рад, які будуть мати консультативно-дорадчий статус. Завдяки цим радам будуть реально узгоджуватися інтереси органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій у галузі водних ресурсів у межах річкового басейну.

Склад басейнових рад, відповідно до наказу Міністерства екології та природних ресурсів від 26.01.2017 №23 «Про затвердження Типового положення про басейнові ради», формується з представників заінтересованих сторін, що здійснюють свою діяльність у межах річкового басейну.

Також було винесено на обговорення пропозиції стосовно започаткувати щорічно 8 вересня Дня Десни, оскільки р. Десна є однією із головних приток річки Дніпро, а водні ресурси басейну відіграють важливу соціальну, культурну та екологічну роль у розвитку Чернігівської та Сумської областей.

Вирішено створити робочу групу по організації проведення Дня Десни.


Деснянське басейнове управління водних ресурсів

Останні новини Чернігівщини

Там де на зупинках

Там де на зупинках "плюс новий павільйон", має бути "мінус торговий кіоск", - Чернігівський міський голова 16:01

Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко поставив вимогу при встановленні на зупинках громадського транспорту нових зупинкових павільйонів єдиного зразка і оновленні цих майданчиків максимально працювати над тим, щоби старі торгові кіоски звідти саме прибиралися, а не переставлялися вбік.

Андрій Прокопенко зустрівся із сім’ями загиблих бійців

Андрій Прокопенко зустрівся із сім’ями загиблих бійців 15:54

21 листопада, голова Чернігівської ОДА Андрій Прокопенко зустрівся із родинами загиблих на війні воїнів, об’єднаних в громадську організацію «Єдина родина Чернігівщини».

Протягом тижня у порушників вилучено 71 кг незаконно добутих водних біоресурсів та 34 од. заборонених знарядь лову

Протягом тижня у порушників вилучено 71 кг незаконно добутих водних біоресурсів та 34 од. заборонених знарядь лову 15:44

За період з 14 по 21 листопада Чернігівським рибоохоронним патрулем зафіксовано 33 порушення Правил рибальства.

Пройшов перший етап Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності WorldSkills Ukraine

Пройшов перший етап Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності WorldSkills Ukraine 15:32

20 листопада в ДПТНЗ «ЧВПУ» пройшов перший етап Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності WorldSkills Ukraine з компетенції – слюсарні роботи.

Обстановка на кордоні. Офіційно

Обстановка на кордоні. Офіційно 15:24

Протягом останньої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою.