Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 21 вересня, 10:36:23

Громади Чернігівщини поділилися досвідом організації муніципальних послуг з колегами

05.06.2018   13:05Агенцiя

З 29 по 30 травня Чернігівський Центр розвитку місцевого самоврядування, створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою», організував навчальний візит «Система надання муніципальних послуг в ОТГ». У ньому взяли участь представники органів місцевого самоврядування Київської, Тернопільської та Херсонської областей.

Учасники візиту відвідали Деснянську та Кіптівську об’єднані територіальні громади, познайомилися із досвідом формування та розвитку системи освітніх, медичних послуг в умовах децентралізації.

Деснянська громада функціонує вже третій рік. Особливістю є те, що центральна садиба – селище Десна – це військове містечко, а, отже, існують певні обмеження у розпорядженні інфраструктурою та об’єктами. За цей період у громаді відбулися суттєві зміни і в освітній, і медичній, і культурній галузях; села, які увійшли до складу громади, відновлюються і стають чистими, комфортними, безпечними.

У Деснянській громаді відбулася зустріч із Юрієм Осташевським, селищним головою, який презентував здобутки та досягнення громади, також розповів про плани на майбутнє та відповів на запитання. Раїса Левосюк, начальник відділу освіти Деснянської ОТГ, розповіла про організацію освітніх послуг у громаді. Гостям була представлена медіатека, логопедичний кабінет, відремонтована актова зала. Минулого року був створений Деснянський позашкільний навчальний заклад "Центр творчості дітей та юнацтва", де на сьогодні функціонує більше 40 гуртків та секцій. Для учасників візиту у Центрі творчості дітей та юнацтва були організовані майстер-класи, під час яких вони оволоділи секретами створення листівок, виготовлення квітів із стрічок та редагування фотографій.

Значна увага була приділена особливостям реформування Первинної  медико-санітарної допомоги в межах громади. Людмила Кузьмин, головний лікар Деснянського центру Первинної  медико-санітарної допомоги, презентувала роботу Деснянської амбулаторії, звернувши увагу присутніх на головну родзинку в нашій медицині – соляну кімнату. Також гості відвідали Короп’ївський старостинський округ, де ознайомились з роботою ФАПу, Будинку культури та бібліотеки.

У Кіптівській громаді, яка є однією з перших п’яти громад Чернігівщини, учасники візиту одразу відчули чіткий, злагоджений механізм, який безперебійно працює в усіх напрямках організації роботи в ОТГ. Гостей поділили на чотири команди, кожна з яких працювала за відповідним напрямком. Перша команда – з Володимиром Кучмою, Кіптівським сільським головою, який спілкувався з сільськими головами на тему впровадження реформи децентралізації на місцевому рівні. Спікером другої команди, до якої увійшли працівники освітньої сфери, був Станіслав Пузирний, начальник відділу освіти Кіптівської сільської ради. Про надання адміністративних та соціальних послуг говорили учасники у третій команді з Вітою Кучмою, секретарем сільської ради, Романом Юрченком, начальником Центру надання адміністративних послуг та Галиною Лось, директором Центру надання соціальних послуг.  Вони не лише відповіли на запитання, а й практично показали гостям як працюють Центри. Про організацію землеустрою в громаді в умовах децентралізації четвертій групі розповіла Яна Крафт, головний спеціаліст-землевпорядник сільської ради.

«Наша робота була побудована, таким чином, що кожен з учасників отримав саме ту інформацію, яка його найбільше цікавила, профільні спеціалісти спілкувалися зі своїми колегами що дало змогу раціонально використати час та отримати максимальну кількість інформації», - розповіла Ніна Подколзіна, радник з питань муніципальних послуг Чернігівського ЦРМС.

Учасниця навчального візиту Ганна Трач зазначила: «Побувала з дводенним візитом у Деснянській та Кіптівській громадах Чернігівської області з метою ознайомлення з організацією надання муніципальних послуг у цих ОТГ. По-доброму заздрю Деснянській ОТГ у фінансових можливостях щодо організації надання медичних та освітніх послуг. Захоплена організацією роботи апарату сільської ради Кіптівської ОТГ та їх ЦНАПом. Постійно робила порівняння та аналіз, а як у нас. Щось хочу уже впровадити у своїй ОТГ, а чимось можу поділитися».

Також представники органів місцевого самоврядування Київської, Херсонської та Тернопільської областей побували у природному парку «Беремицьке», основна ідея якого - відновлення лісостепу та змішаного лісу, ревіталізація землі, флори та фауни. А також максимальне залучення жителів громад до розвитку зеленого туризму, створення на території наукового та освітнього центру. На сьогоднішній день «Беремицьке» - це більше ста робочих місць для жителів громад Козелецького району з конкурентною заробітною платою. Це цікавий туристичний об'єкт, це ще одна "перлина" на карті Чернігівщини.

При підведенні підсумків в Чернігівському Центрі розвитку місцевого самоврядування учасники візиту багато говорили про необхідність таких зустрічей. Вони допомагають поширювати історії успіху, демонструють кращі практики організації надання муніципальних послуг, процесу децентралізації в Україні і цей досвід дуже корисний, а особливо безцінний для тих, хто ще не об’єднався і втрачає можливості для розвитку.


Чернігівський Центр розвитку місцевого самоврядування

Останні новини Чернігівщини

Чернігів: стартувало голосування за проєкти Бюджету участі

Чернігів: стартувало голосування за проєкти Бюджету участі 10:36

Чернігівці мають можливість обрати найкращі, на їх думку, 3 великих та 3 малих проєкти і віддати за них свій голос.

Пройшов Чемпіонат України з кікбоксингу

Пройшов Чемпіонат України з кікбоксингу "ІСКА" 10:16

З 17 по 20 вересня у Чернігові проходить Чемпіонат України з кікбоксингу «ІСКА» серед дорослих, юніорів, юнаків старшого та молодшого віку і дітей старшого віку.

"Велике прибирання" на Чернігівщині: Богдан Боруховський прибирав берег р. Стрижень 10:10

Перший заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Богдан Боруховський спільно із Юрієм Болоховцем та Шустом долучився до проведення Міжнародного дня чистих берегів на Чернігівщині.

Чернігівським рибоохоронним патрулем викрито браконьєрів із червонокнижною рибою

Чернігівським рибоохоронним патрулем викрито браконьєрів із червонокнижною рибою 09:58

20 вересня Чернігівським рибоохоронним патрулем в ході проведення рибоохоронного рейду на водоймах Менського району викрито грубе порушення Правил рибальства.