Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 11:12:47

Дбати про безпечне газоспоживання - спільний обов`язок газовиків, управителів і споживачів

20.04.2018   09:39Агенцiя

Регулювання взаємовідносин ПАТ «Чернігівгаз» і споживачів в умовах реформування житлово-комунального господарства і газової галузі, і як загалом це впливає на безпеку газоспоживання, - про це 19 квітня говорили в «Чернігівгазі».

Круглий стіл пройшов за участі представників газової компанії, Управління держпраці, соцстраху, соцзахисту та відповідальних за надання житлово комунальних послуг мешканцям Чернігівського регіону.

Останнім часом в українському законодавстві відбулися суттєві зміни в моделі взаємовідносин газорозподільної компанії та споживачів. Основними нормативними актами, якими визначені права та обовязки всіх учасників газового ринку - від облгазу до кінцевого споживача, є Закон України «Про житлово-комунальні послуги», Правила безпеки систем газопостачання та Кодекс ГРМ.

З одного боку, реформи надали співвласникам більше прав та повноважень розпоряджатися майном, з іншого – ускладнили газовикам виконувати обов`язки Оператора ГРМ, які передбачені правилами. Найбільше проблем виникає з планово -технічним обслуговуванням внутрішньобудинкових мереж багатоквартирних будинків. До речі, положення про обов`язкове проведення ПТО було затверджене Наказом № 35 від 30.07.97 р. ДАХК «Укргаз», компанії, яка ліквідована ще в 1998 році.

Власне, цей документ вступає в протиріччя з діючою нормативною базою в частині визначення відповідальних за технічний стан мереж і газових приладів та безпеку користування газом. За новими правилами відповідальність за безпечне газоспоживання і надання доступу до житла покладена саме на власника, балансоутримувача або орендаря. Тому, на думку газовиків, Наказ №35 наразі не є актуальним і має бути переглянутим, або взагалі скасованим. Ще можливий варіант – залишити планове обслуговування виключно в оселях неповносправних та одиноких громадян похилого віку.

«Кодексом ГРМ за «Чернігівгазом» закріплена відповідальність за надійну та безпечну експлуатацію газових мереж. Щоб система функціонувала без перебоїв, компанія має проводити не лише поточні ремонти, а й планове обстеження приладів, перевіряти мережі на герметичність і т.п. Втім, коли ми стикаємося з протидією нашій роботі, виникає питання, чому газовики повинні переживати за безпеку більше ніж самі споживачі? - зауважив головний інженер «Чернігівгазу» Євгеній Денисенко. – І щоб уникати проблем у подальшій співпраці, ми запропонували всім присутнім висловити своє бачення щодо обслуговування мереж».

Окремо зупинилися на питанні культури споживання газу і взаємовідносин споживач-газорозподільна компанія, які останнім часом залишають бажати кращого. Передусім, це стосується забезпечення доступу в оселі мешканців для перевірки стану газових приладів і зняття контрольних показань лічильників. В більшості випадків до непорозумінь, а в подальшому - скарг та відключень призводить саме ігнорування споживачами своїх обов`язків.

«Частіше за все до осель не пускають порушники, що мають борги, передають хибні показання лічильника, або ж самовільно втрутились в систему. На превеликий жаль, в багатоквартирних будинках через несумлінних споживачів страждають їхні сусіди, коли залишаються без газу на більш тривалий період. При цьому балансоутримувачі не в змозі забезпечити доступ до всіх житлових приміщень, як це передбачено в правилах», - поінформував начальник відділу охорони праці та цивільного захисту Андрій Непийвода.

Також в рамках відзначення Всесвітнього дня охорони праці учасники підняли тему безпечної праці та оприлюднили звернення оргкомітету. Враховуючи те, що робота газовиків повязана з підвищеною небезпекою, впровадження комплексу заходів по запобіганню нещасних випадків на виробництві та дотримання нормативно-правових актів є вельми важливим для компанії.

Підводячи підсумки, Євгеній Денисенко підкреслив, що реформа ЖКГ вже стартувала, однак крім доопрацювання підзаконної бази, потрібна ще й практична імплементація. Наскільки правильно вибудується модель взаємовідносин, і щоб вона відповідала інтересам всіх сторін, передусім залежить від організованості та ініціативності самих мешканців.


ПАТ «Чернігівгаз»

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:55

Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 3 пожежі. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала.

Психологічна підтримка для людей, які зазнали страждань внаслідок війни 09:51

Український ветеранський фонд започатковує терапевтичну групу для тих, хто зазнав страждань внаслідок війни – людей, які чекають рідних з фронту, внутрішньо переміщених осіб та усіх, хто відчуває тривогу і знесилення через війну.

25 квітня: цей день в Україні і світі

25 квітня: цей день в Україні і світі 08:47

ДЕНЬ 792 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 792 RUSSIAN AGRESSION

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.