Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 13:02:41

У Киселівці з’явився небезпечний шкідник і гинуть бджоли

02.07.2012   09:00Агенцiя

Минулими вихідними пасічники з Киселівки забили на сполох: з невідомих причин почали гинути бджоли. Підозри лягли на ТОВ «Агроресурс-2006», яке напередодні проводило обробку хімічними засобами деяких ланів.

– Уже у понеділок, 18 червня, до сільської ради звернулися шестеро жителів села з проханням розібратися, що стало причиною загибелі бджіл, – розповідає Киселівський сільський голова Костянтин Ступак. – Разом з депутатом ми об’їхали усіх потерпілих, склали акт обстеження. Знаю, що «Агроресурс-2006» проводив обприскування полів, але чи це стало причиною загибелі, чи щось інше –встановити практично неможливо. Адже експертизу в Мені чи Чернігові не роблять, а її проведення в Києві коштує кілька тисяч гривень. До того ж, жодна з потерпілих пасік не пройшла паспортизацію, тому я навіть не впевнений, чи така експертиза можлива. Людей щиро шкода, бо це серйозні збитки. І не тільки фінансові, а й моральні. Пасіка ж не за один рік створюється.

– Маю чотири вулики, і майже вся робоча бджола загину­ла, – ділиться наболілим киселівець Михайло Нікіфорен­ко. – Планував меду взяти, а тут… А ще ж не знаю, чи молоді бджоли виживуть, чи також від зібраного меду загинуть. Я розумію, що поля протруювати потрібно, але хоча б попередили завчасно. А то вечором сказали, а вранці вже протруїли. Пропала частина бджіл і в Миколи Лемеша, Володимира Будька, Люби Колєнченко, Миколи Бабара, Антоніни Циганок. Що тепер робити? Кажуть, паспорти якісь треба було робити на пасіку, а я й не чув такого.

– У п’ятницю, 15 червня, на полях, які належать нашому товариству, було виявлено гусінь лугового метелика. А це страшний шкідник, що відрізняється ненажерливістю і практично всеїдністю, – пояснює заступник директора ТОВ «Агроресурс-2006» Олександр Велентій. – Жителів села ми попередили. Звичайно, термін часу був не великий, але діяти потрібно було негайно. Тож давати оголошення через радіо чи газету було просто не можливим. До того ж, усі 187 оброблених гектарів – це посіви сої, яка не є медоносом. Я щиро співчуваю власникам бджіл, і «Агроресурс-2006» готовий виплатити компенсацію. Але ж без офіційного підтвердження, що бджоли загинули саме від протруювання сої, ми не спроможні це зробити.

– Дійсно, 15 червня до нас звернулося стривожене керівництво ТОВ «Агроресурс-2006», – констатує начальник районної державної інспекції захисту рослин Володимир Савченок. – Під час перевірки на полях сої було виявлено гусінь лугового метелика. На території Бахмацького, Бобровицького, Борзнянського, Ічнянського, Ніжинського, Прилуцького, Семенівського і Сосницького районів цей шкідник вже добре знайомий. Там гусінь виявили на невгіддях, посівах багаторічних трав, соняшнику, буряків, льону, кукурудзи, люпину та овочевих культур. Цей небезпечний шкідник полюбляє посіви, що межують з балками та водоймами. Гусінь розміром 25 – 30 мм, зеленувато-сірого кольору, з подовжньою темною смугою на спині. Позбавитися від ненажери можна, оброблюючи посіви «Актелліком», «Штефесином», «Альтексом» або «Золоном».

http://nslovo.com/blog/u-kyselivtsi-zyavyvsya-nebezpechnyj-shkidnyk-i-hynut-bdzholy

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:55

Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 3 пожежі. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала.

Психологічна підтримка для людей, які зазнали страждань внаслідок війни 09:51

Український ветеранський фонд започатковує терапевтичну групу для тих, хто зазнав страждань внаслідок війни – людей, які чекають рідних з фронту, внутрішньо переміщених осіб та усіх, хто відчуває тривогу і знесилення через війну.

25 квітня: цей день в Україні і світі

25 квітня: цей день в Україні і світі 08:47

ДЕНЬ 792 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 792 RUSSIAN AGRESSION

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.