Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 19 листопада, 03:44:56

Розвиток громадянського суспільства на Чернігівщині: перспективи та напрацювання

21.03.2018   08:39Агенцiя

Про розвиток громадянського суспільства та деякі дослідження ОГС з урахуванням децентралізаційних процесів говорили на першому цьогоріч засідання профільної Координаційній раді при облдержадміністрації.

— Наразі відбуваються непрості процеси переформатування райдержадміністрацій, становлення управлінської ланки в об’єднаних територіальних громадах. Та в якому варіанті не була б представлена виконавча гілка влади та самоврядування, першочерговим для всіх є налагодження співпраці з організаціями громадянського суспільства, — наголосила заступник голови ОДА Наталія Романова.

Особливості роботи в ОТГ цікавлять безпосередньо і представників громадських організацій. Перший Віце-президент «Ліги ділових та професійних жінок України» Олена Пекуровська презентувала членам Координаційної ради дослідження громадської думки з питань участі жінок у політичних процесах «Децентралізація як виклик для жінок у владі».

Моніторинг передбачав вивчення формування гендерної політики в громадах.

Загалом Чернігівщина одна з лідерів реалізації Національної стратегії сприяння розвитку громадянського суспільства. Про це зауважила голова правління громадської організації «Центр «Доброчин»»  Наталія Дрозд, інформуючи про результати дослідження ВГО «Асоціація сприяння самоорганізації населення» та громадської організації «Одеський інститут соціальних технологій».

Презентовані результати є проміжними, адже моніторинг триватиме до кінця року. Втім уже напрацьовані рекомендації.

План заходів на 2018 рік щодо реалізації в Чернігівській області Національної стратегії сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні на 2016—2020 роки був затверджений заступником голови обласної державної адміністрації 10 січня 2018 року.

Крім того, у поточному ж планують оголосити конкурс програм (проектів, заходів), розроблених інститутами громадянського суспільства, для виконання (реалізації) яких надаватиметься фінансова підтримка за рахунок коштів обласного бюджету в 2019 році.

Також, як зазначив директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації Андрій Подорван, можлива організація навчання щодо здійснення проектної діяльності для представників ОГС. Перед цим буде досліджена потреба такого тренінгу.

Із усією інформацією щодо реалізації Національної стратегії сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні на 2016—2020 роки можна ознайомитися на сайті облдержадміністрації у рубриці «Сприяння розвитку громадянського суспільства в області».


Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації


 

Останні новини Чернігівщини

В ОДА має функціонувати сектор внутрішнього аудиту

В ОДА має функціонувати сектор внутрішнього аудиту 15:20

18 листопада відбулась щотижнева понеділкова нарада голови облдержадміністрації Андрія Прокопенка з керівниками структурних підрозділів ОДА.

На концерті звучала скрипка майстра XII століття Гварнелі

На концерті звучала скрипка майстра XII століття Гварнелі 14:59

Східноєвропейський національний університет ім.Лесі Українки започаткував проект «Мюзик темпус» метою якого є презентація української музичної культури у світовому просторі та співпраця з іноземними виконавцями. Також презентація невеликих міст України.

Упродовж минулого тижня рятувальники ДСНС 25 разів залучались до ліквідації надзвичайних подій

Упродовж минулого тижня рятувальники ДСНС 25 разів залучались до ліквідації надзвичайних подій 13:35

Упродовж минулого тижня з 11 по 18 листопада щоденно в пожежно-рятувальних підрозділах Управління ДСНС України у Чернігівській області знаходилось на цілодобовому чергуванні 191 чоловік особового складу, 58 одиниць основної та спеціальної техніки.

Ніжин: щотижнева оперативна нарада

Ніжин: щотижнева оперативна нарада 13:04

Відбулася щотижнева оперативна нарада під головуванням першого заступника міського голови Ніжина з питань діяльності виконавчих органів ради Григорія Оліника.

У Чернігові наступного року з міського бюджету фінансуватимуться 19 громадських організацій міста

У Чернігові наступного року з міського бюджету фінансуватимуться 19 громадських організацій міста 12:58

На підтримку 19 громадських організацій Чернігова наступного року з міського бюджету буде спрямовано загалом 3,619 млн грн. Відповідний проект Програми підтримки громадських організацій погодив виконавчий комітет Чернігівської міської ради 18 листопада.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини