Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 12:59:27

Безпечний мир - це сильні державні інститути та ефективна політика щодо майбутнього окупованих територій, - підсумки громадського марафону

01.02.2018   08:38Агенцiя

30 січня у Чернігові відбулося відкрите обговорення на тему «Безпечний мир для України: людський вимір», яке організувала команда громадського марафону #Навіщо_Нам_Бути_Разом?

Партнерами заходу виступили громадські організації «Єдиний волонтерський центр. Чернігів», «Центр допомоги. Чернігів» та чернігівський підрозділ «Об’єднання добровольців». Проводив дискусію журналіст Андрій Куликов.

Учасники АТО, волонтери, громадські активісти та експерти спробували дати відповідь на питання «Що таке безпечний мир?», а також обговорити його умови та визначити зв'язок з двома іншими ключовими поняттями - деокупацією та реінтеграцією Сходу і Криму.

На думку політолога Олесі Яхно, безпечний мир неможливий без усвідомлення причин зовнішньої агресії проти України та протидії ним. Політолог переконана, що компроміс з агресором не припустимий: навіть якщо ми підемо на певні поступки Росії, вона не відмовиться від ідеї руйнування незалежної України - лише вдасться до інших засобів.

З нею погоджується Олег Саакян з «Єдиного координаційного центру. За його словами, одним з проявів гібридної агресії є те, що частина громадян досі не усвідомлює: війна йде за наш суверенітет, й саме тому вона охоплює не тільки Схід.

Отже, важливою складовою безпечного миру є успішне протистояння інформаційним атакам. Виконавчий директор Центру соціальних досліджень «Софія» Володимир Лупацій відзначив, що прикладом потужної інформаційної провокації є розподіл українців на прихильників умовних «партії війни» і «партії миру». «Ніхто не налаштований на війну до останнього солдату. У той самий час ніхто не прагне миру будь-якою ціною, наприклад, шляхом капітуляції», - підкреслює експерт.

Безпечний мир неможливий без боротьби за «розум та душі» людей, які сьогодні залишилися на окупованих територіях. З ними «попрацювала» не тільки російська пропаганда, але й українські політики, які свого часу гуртували електорат навколо «регіонального егоїзму» та міфів про «самодостатній Донбас».

«Треба вже зараз думати про людей, яких ми забираємо до себе в хату», - наголосив Геннадій Обушний з ГО «Єдиний волонтерський центр. Чернігів». Волонтер переконаний: спочатку окуповані території потрібно повернути до правого поля України, а потім поступово (тобто не відразу) відновлювати демократичні процедури.

Більшість учасників обговорення дійшли згоди у тому, що безпечний мир - це сильні державні інститути і така національна політика, яка чітко окреслює перспективи розвитку всієї України, включаючи Донбас і Криму.

Експерт Українського незалежного центру політичних досліджень Юлія Тищенко вважає: реінтеграція - це насамперед стратегічне бачення майбутнього окупованих територій, яке дозволить людям зрозуміти, що і як буде після деокупації. При цьому важливо визначити так звані «червоні лінії»: кого судити як колаборантів, а кого - амністувати.

Запорука безпечного миру - люди, які пов’язують власні життєві перспективи з Україною. Наталія Воскресенська з ГО «Ініціатива «Активні громадяни», яка започаткувала проект «Культурний десант» для популяризації українських кіно, музики та літератури на Сході, покладає надію на дітей. Вони налаштовані проукраїнські навіть тоді, коли їхні батьки «мріють про повернення Радянського Союзу».

Натомість інші учасники наполягають: одного патріотизму замало. На думку Світлани Здор, яка представляє чернігівський підрозділ «Об’єднання добровольців», держава має виконати свої обов’язки по відношенню до тих, хто виконав свої, а саме - добровольців і військових. За словами Світлани, близько 30% учасників АТО виїжджають за кордон на заробітки, щоб забезпечити гідне життя собі і своїм сім’ям.

Україна наразі має свої «внутрішні фронти». Від того, наскільки успішно ми зможемо подолати корупцію, реформувати медицину і освіту та запровадити справедливу систему соціального захисту також залежить, чи буде мир у країні дійсно безпечним.
 

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:55

Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 3 пожежі. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала.

Психологічна підтримка для людей, які зазнали страждань внаслідок війни 09:51

Український ветеранський фонд започатковує терапевтичну групу для тих, хто зазнав страждань внаслідок війни – людей, які чекають рідних з фронту, внутрішньо переміщених осіб та усіх, хто відчуває тривогу і знесилення через війну.

25 квітня: цей день в Україні і світі

25 квітня: цей день в Україні і світі 08:47

ДЕНЬ 792 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 792 RUSSIAN AGRESSION

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.