Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 14 грудня, 04:25:44

Для кожної дитини - сімейне виховання

07.12.2017   08:09Агенцiя

У цьому переконані члени обласної міжвідомчої робочої групи з реформування системи інституційного догляду та виховання дітей. Профільну нараду провела 5 грудня заступник голови — керівник апарату облдержадміністрації Наталія Романова, аби окреслити план дій на найближчий час.

Варто зазначити, що наразі в Україні реалізовується перший етап Національної стратегії реформування системи інституційного догляду та виховання дітей на 2017-2026 роки. Представники Чернігівщини у кінці минулого місяця долучилися до тематичного Всеукраїнського установчого семінару-наради за участі Уповноваженого Президента України з прав дитини Миколи Кулеби. Вкотре було наголошено на недопущенні передачі дітей на утримання державним установам та пріоритетності права дітей на батьківське виховання незалежно від стану здоров'я, рівня розвитку та соціального становища.

До кінця ІІ кварталу 2018 року на Чернігівщині, як і в кожній області, має бути затверджений Регіональний план реформування системи інституційного догляду та виховання дітей, а також плани трансформації кожного закладу. Відтак, до 15 лютого необхідно комплексно проаналізувати забезпечення прав дітей, провести інвентаризацію освітніх, медичних, соціальних, реабілітаційних послуг та кадрових ресурсів. Крім того, потрібно зробити аналіз мережі та контингенту закладів інституційного догляду та виховання дітей. Відповідні методичні рекомендації Мінсоцполітики надішле до 15 грудня.

Наразі ж профільні управління та служби мають внести пропозиції щодо подальшого функціонування мережі підпорядкованих закладів. Особлива увага — інформаційній кампанії. Адже через недостатнє або неякісне роз’яснення реформи в суспільстві існує певний опір і несприйняття змін.

Серед визначених завдань — створення на рівні кожної територіальної громади системи соціальних послуг для сімей з дітьми, які перебувають у складних життєвих обставинах. Це і патронат над дітьми, і наставництво, розвиток інклюзивної освіти тощо. Проте, найголовніше — недопущення потрапляння дитини до інтернатного закладу. До слова, на Чернігівщині налічується більше двох тисяч дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

— Ще раз підкреслюю: в основі реформування системи інституційного догляду знаходиться саме робота з сім’єю, її соціальна, матеріальна підтримка, своєчасне виявлення та надання допомоги, реалізація програм відповідального батьківства, — наголосила Наталія Романова.

За словами учасників наради, на сьогодні вкрай не вистачає кваліфікованих фахівців та відповідних послуг на місцях, в першу чергу в ОТГ. Потребує вдосконалення і механізм фінансової підтримки альтернативних форм виховання.

Також говорили під час наради про використання субвенції з державного бюджету на придбання/ремонт житла для дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа. Так, цьогоріч Чернігівській області виділено понад 5,7 мільйона гривень. Наразі придбано чотири квартири та один будинок, 13 осіб даної категорії отримали соціальне житло.


Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

Нових керівників філії ПАТ

Нових керівників філії ПАТ "НСТУ" "Чернігівська регіональна дирекція" представили колективу. ВІДЕО 14:31

Менеджером філії став депутат Чернігівської міської ради Вадим Соколюк, продюсером – журналіст Артем Шелковий.

На кордоні вилучили мисливські набої…

На кордоні вилучили мисливські набої… 14:23

Вчора, в міжнародному автомобільному пункті пропуску «Славутич» оформлявся на виїзд з України легковий автомобіль «Фольксваген», під керуванням 32-річного громадянина України.

Як сьогодні в Корюківці зламали Фьодорова. ФОТО

Як сьогодні в Корюківці зламали Фьодорова. ФОТО 14:12

13 грудня 2017 року. Прикордонне містечко Корюківка. Чернігівщина.

У районах мають пришвидшити темпи реалізації проектів регіонального розвитку

У районах мають пришвидшити темпи реалізації проектів регіонального розвитку 13:55

Про те, як освоюються кошти інвестиційних програм та проектів регіонального розвитку, що можуть реалізуватися за рахунок коштів ДФРР та субвенцій, говорили з представниками районів на онлайн-нараді в облдержадміністрації.

Рятувальники провели лекційне заняття серед працівників ПрАТ

Рятувальники провели лекційне заняття серед працівників ПрАТ "Новгород-Сіверський сирзавод" 13:48

12 грудня з працівниками ПрАТ «Новгород-Сіверський сирзавод» провідним інспектором Новгород-Сіверського районного відділу Управління ДСНС України у Чернігівській області та інженером з охорони праці підприємства проведено профілактично-роз’яснювальне лекційне заняття з питань цивільного захисту та забезпечення пожежної безпеки.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини