Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 22 листопада, 21:10:59

Для кожної дитини - сімейне виховання

07.12.2017   08:09Агенцiя

У цьому переконані члени обласної міжвідомчої робочої групи з реформування системи інституційного догляду та виховання дітей. Профільну нараду провела 5 грудня заступник голови — керівник апарату облдержадміністрації Наталія Романова, аби окреслити план дій на найближчий час.

Варто зазначити, що наразі в Україні реалізовується перший етап Національної стратегії реформування системи інституційного догляду та виховання дітей на 2017-2026 роки. Представники Чернігівщини у кінці минулого місяця долучилися до тематичного Всеукраїнського установчого семінару-наради за участі Уповноваженого Президента України з прав дитини Миколи Кулеби. Вкотре було наголошено на недопущенні передачі дітей на утримання державним установам та пріоритетності права дітей на батьківське виховання незалежно від стану здоров'я, рівня розвитку та соціального становища.

До кінця ІІ кварталу 2018 року на Чернігівщині, як і в кожній області, має бути затверджений Регіональний план реформування системи інституційного догляду та виховання дітей, а також плани трансформації кожного закладу. Відтак, до 15 лютого необхідно комплексно проаналізувати забезпечення прав дітей, провести інвентаризацію освітніх, медичних, соціальних, реабілітаційних послуг та кадрових ресурсів. Крім того, потрібно зробити аналіз мережі та контингенту закладів інституційного догляду та виховання дітей. Відповідні методичні рекомендації Мінсоцполітики надішле до 15 грудня.

Наразі ж профільні управління та служби мають внести пропозиції щодо подальшого функціонування мережі підпорядкованих закладів. Особлива увага — інформаційній кампанії. Адже через недостатнє або неякісне роз’яснення реформи в суспільстві існує певний опір і несприйняття змін.

Серед визначених завдань — створення на рівні кожної територіальної громади системи соціальних послуг для сімей з дітьми, які перебувають у складних життєвих обставинах. Це і патронат над дітьми, і наставництво, розвиток інклюзивної освіти тощо. Проте, найголовніше — недопущення потрапляння дитини до інтернатного закладу. До слова, на Чернігівщині налічується більше двох тисяч дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

— Ще раз підкреслюю: в основі реформування системи інституційного догляду знаходиться саме робота з сім’єю, її соціальна, матеріальна підтримка, своєчасне виявлення та надання допомоги, реалізація програм відповідального батьківства, — наголосила Наталія Романова.

За словами учасників наради, на сьогодні вкрай не вистачає кваліфікованих фахівців та відповідних послуг на місцях, в першу чергу в ОТГ. Потребує вдосконалення і механізм фінансової підтримки альтернативних форм виховання.

Також говорили під час наради про використання субвенції з державного бюджету на придбання/ремонт житла для дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа. Так, цьогоріч Чернігівській області виділено понад 5,7 мільйона гривень. Наразі придбано чотири квартири та один будинок, 13 осіб даної категорії отримали соціальне житло.


Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

Там де на зупинках

Там де на зупинках "плюс новий павільйон", має бути "мінус торговий кіоск", - Чернігівський міський голова 16:01

Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко поставив вимогу при встановленні на зупинках громадського транспорту нових зупинкових павільйонів єдиного зразка і оновленні цих майданчиків максимально працювати над тим, щоби старі торгові кіоски звідти саме прибиралися, а не переставлялися вбік.

Андрій Прокопенко зустрівся із сім’ями загиблих бійців

Андрій Прокопенко зустрівся із сім’ями загиблих бійців 15:54

21 листопада, голова Чернігівської ОДА Андрій Прокопенко зустрівся із родинами загиблих на війні воїнів, об’єднаних в громадську організацію «Єдина родина Чернігівщини».

Протягом тижня у порушників вилучено 71 кг незаконно добутих водних біоресурсів та 34 од. заборонених знарядь лову

Протягом тижня у порушників вилучено 71 кг незаконно добутих водних біоресурсів та 34 од. заборонених знарядь лову 15:44

За період з 14 по 21 листопада Чернігівським рибоохоронним патрулем зафіксовано 33 порушення Правил рибальства.

Пройшов перший етап Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності WorldSkills Ukraine

Пройшов перший етап Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності WorldSkills Ukraine 15:32

20 листопада в ДПТНЗ «ЧВПУ» пройшов перший етап Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності WorldSkills Ukraine з компетенції – слюсарні роботи.

Обстановка на кордоні. Офіційно

Обстановка на кордоні. Офіційно 15:24

Протягом останньої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою.