Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 23 жовтня, 06:57:58

У Чернігові відзначили Міжнародний день людей з інвалідністю

02.12.2017   14:55Агенцiя

Міжнародний день людей з інвалідністю встановлений ООН у 1992 році, він відзначається 3 грудня. Цей день не є святом, а покликаний привернути увагу суспільства до проблем цих людей, захисту їхніх прав, гідності й благополуччя. За тим, як суспільство ставиться до людей з інвалідністю, в тому числі – до дітей, визначається рівень цивілізованості країни.

Сучасна державна політика України зосереджена на забезпеченні прав людей з інвалідністю задля їх участі в суспільному житті, виконанні зобов'язань за Конвенцією про права осіб з інвалідністю, впровадженні європейських підходів до розв'язання проблем цієї категорії громадян. Держава бере на себе відповідальність за учасників антитерористичної операції, які ціною свого здоров'я боронили територіальну цілісність країни. Нині на Чернігівщині проживає 228 інвалідів АТО.

Паралімпійці Чернігівщини, сімнадцятеро з яких представляють Україну у складі Національної збірної команди, постійно демонструють велику силу духу та впевнено здобувають перемоги на світових і європейських змаганнях.

Значна увага надається й включенню дітей з особливими освітніми потребами в суспільні відносини через створення інклюзивного освітнього середовища. В області значно зросла мережа закладів дошкільної, загальної середньої освіти з інклюзивним навчанням, створено три інклюзивно-ресурсні центри та обласний ресурсний центр із підтримки інклюзивної освіти. Вже відкрито 5 медіатек для дітей з інвалідністю на базі закладів загальної середньої освіти Чернігова й Корюківки, на черзі – облаштування медіатек у школах Городнянського та Ріпкинського районів. У 2016-2017 роках масштабно реконструйовано Обласний центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів, вперше в Україні стартував пілотний проект «Паліативна допомога дітям з інвалідністю з невиліковними прогресуючими хворобами психоневрологічного профілю».

В рамках заходу, зокрема, експонувалася роботи образотворчого і декоративно-вжиткового мистецтва, авторами яких є люди з інвалідністю, діяла фото-виставка «Я такий, як ти». Вітали учасників зібрання й солісти Обласного філармонійного центру фестивалів і концертних програм та народного самодіяльного колективу «Сузір'я» обласного Будинку культури Українського товариства глухих. В ході офіційної програми – вручено принагідні відзнаки.

Розпорядженням голови Чернігівської обласної державної адміністрації за активну життєву позицію, значний особистий внесок у захисту прав та інтересів людей з інвалідністю, а також з нагоди Міжнародного дня людей з інвалідністю Почесною грамотою обласної державної адміністрації нагороджено:
Коломійця Олексія Михайловича – спортсмена-інструктора штатної збірної команди України з плавання;

Трубенок Олену Василівну – виконавчого директора громадської організації «Голос батьків», м. Чернігів.

Подяку голови обласної державної адміністрації оголошено:
Гуньку Дмитру Анатолійовичу – тренеру-викладачу з плавання комунального закладу «Чернігівська обласна дитячо-юнацька спортивна школа інвалідів» Чернігівської обласної ради;
Власкіній Тетяні Володимирівні – перекладачу-дактилологу Чернігівської обласної організації «Українське товариство глухих»;
Луцику Миколі Сергійовичу – вчителю-реабілітологу відділення працетерапії та професійної орієнтації обласного Центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів, м. Чернігів.
 

За багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм, значний внесок у соціальний захист людей з особливими потребами почесні грамоти обласної ради вручено колективу Городнянського психоневрологічного інтернату, методисту відділу інтернатних закладів та інклюзивного навчання Чернігівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені К.Д. Ушинського Дарії Литвяк, директору Чернігівської благодійної організації батьків і дітей-інвалідів з дитинства «Логос» Надії Лозбень, директору реабілітаційного центру ГО «Центр медико-соціальної і фізичної реабілітації інвалідів з вадами фізичного розвитку «ІНТЕГРАЦІЯ» Джихангіру Насурлаєву та іншим небайдужим до проблем людей з обмеженими можливостями.


Почесною грамотою Чернігівської міської ради та виконавчого комітету нагороджені:
– ДУСЬ Інна Миколаївна, волонтер Чернігівської громадської організації інвалідів «Дорога до серця»;
– НОСОК Світлана Іванівна, директор територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Деснянської районної у місті Чернігові ради;
 – ПАРХОМЕНКО Марія Євстахіївна, голова ревізійної комісії Чернігівської міської громадської організації «Союз інвалідів від трудового каліцтва та професійного захворювання»;
 – ПЕТРЕНКО Валентина Іванівна, волонтер міського благодійного фонду «Милосердя і доброта»;
 – колектив Чернігівської міської благодійної організації батьків і дітей інвалідів з дитинства «Логос» (нагороду отримує Полуянова Тетяна Борисівна, член Чернігівської міської благодійної організації батьків і дітей інвалідів з дитинства «Логос»).

Подяка Чернігівського міського голови оголошена:
 – АПАНАСЕНКО Юлії Вікторівні, соціальному педагогу Групи денного догляду громадської організації «Голос батьків»;
 – БОЛТОВІЙ Наталії Ігорівні, соціальному педагогу Групи денного догляду громадської організації «Голос батьків»;
 – ГОНЧАР Катерині Максимівні, члену правління Чернігівської міської громадської організації «Союз інвалідів від трудового каліцтва та професійного захворювання»;
 – ГОРЕЛЬКО Олені Миколаївні, практичному психологу комунального закладу «Чернігівський навчально-реабілітаційний центр» Чернігівської обласної ради;
 – ПУЧКОВІЙ Ганні Олексіївні, волонтеру міського благодійного фонду «Милосердя і доброта»;
 – СИЛІЧЕНКУ Олексію Ігоровичу, волонтеру громадської організації «Чернігівська міська асоціація «Конкордія»;
 – СТАСЮК Юлії Григорівні, соціальному педагогу Групи денного догляду громадської організації «Голос батьків»;
 – ШУРУТІ Тетяні Іванівні,  члену правління Чернігівської міської громадської організації «Союз інвалідів від трудового каліцтва та професійного захворювання».

Останні новини Чернігівщини

Тривають заняття з офіцерами-авіанавідниками Армійської авіації Сухопутних військ ЗС України

Тривають заняття з офіцерами-авіанавідниками Армійської авіації Сухопутних військ ЗС України 12:38

На Чернігівщині тривають планові збори з поліпшення бойової підготовки офіцерів груп авіаційних навідників Армійської авіації Сухопутних військ ЗС України.

На порушників накладено штрафні санкції на загальну суму 105380 грн

На порушників накладено штрафні санкції на загальну суму 105380 грн 12:25

Рішенням адмінколегії тервідділення доведено, що ТОВ «АГРОФІРМА «СИЛЬЧЕНКОВЕ» (Талалаївський район) та ТОВ «АГРІТАЛ» (Талалаївський район) вчинили порушення, передбачене п.4 ч.2 ст.6 Закону України «Про захист економічної конкуренції» у вигляді антиконкурентних узгоджених дій під час проведення земельних торгів.

Міський голова Чернігова: компанія

Міський голова Чернігова: компанія "Євротек" має відчути свої зобов’язання перед містом 12:10

На ранковій нараді у муніципалітеті 22 жовтня керівник КП «Деснянське» Віктор Пригара повідомив, що підприємство має збитки через небажання компанії «Єворотек» (мережа магазинів «Союз» та «Квартал») заключати договори з благоустрою прилеглої території. І також не компенсує витрати КП за благоустрій.

Капела бандуристів ім. О.Вересая – перший учасник “Бандурного абонементу”

Капела бандуристів ім. О.Вересая – перший учасник “Бандурного абонементу” 11:50

У серії творчих програм обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм 20 жовтня з’явився новий проєкт - “Бандурний абонемент”.

У Чернігові поліцейські затримали лідерку та учасників місцевого наркокартелю

У Чернігові поліцейські затримали лідерку та учасників місцевого наркокартелю 11:16

Внутрішня безпека НПУ викрила організовану злочинну групу, яка займалася виготовленням та збутом опію ацетильованого в особливо великих розмірах на території Чернігова.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини