Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 18 жовтня, 00:42:23

З турботою про інвалідів Чернігівщини

02.12.2017   10:07Агенцiя

3 грудня відзначається Міжнародний день людей з інвалідністю. Цей день не є святом. Він покликаний привернути увагу до щоденних проблем цих людей, необхідності виявляти турботу і милосердя до них, та врешті - решт - допомогти їм повірити у себе!

Турбота про застрахованих осіб, потерпілихвід нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності - є одним із основних завдань управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Чернігівській області та його 8 відділень в регіоні, спеціалісти яких забезпечують гарантовані державою страхові виплати, у тому числі:
- щомісячні страхові виплати потерпілим на виробництві та членам їх сімей у разі часткової чи повної втрати працездатності, що компенсує відповідну частину втраченого заробітку потерпілого та виплати особам в разі втрати годувальника;
- виплати одноразової допомоги потерпілому в разі стійкої втрати  професійної працездатності та членам його сім'ї (в разі смерті потерпілого внаслідок нещасного випадку на виробництві);
- допомога у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності до відновлення працездатності або встановлення інвалідності;
- витрати на лікування потерпілих на виробництві та їх медичну реабілітацію; на санаторно - курортне лікування; технічні та інші засоби реабілітації; зубопротезування та очне протезування, придбання окулярів та контактних лінз; на придбання спеціальних засобів пересування (коляски); - компенсація витрат на бензин, ремонт, і технічне обслуговування автомобілів та на транспортне обслуговування інвалідів; витрати, пов'язані з забезпеченням інвалідів автомобілями.

Станом на  1 грудня  2017 року в Чернігівській області  страхові виплати отримують 3388 осіб, які потерпіли від нещасного випадку на виробництві або професійного  захворювання та членів  сім’ї,  які мають  право на відшкодування шкоди в разі смерті потерпілого, із них: 59 інвалідів I групи, 372 інваліда - II групи, 1238 - інвалідів III групи, 1543 потерпілих, які не визнанні інвалідами.

Зазначеній категорії осіб,за 11 місяців цього року, робочими органами управління виконавчої дирекції  здійснено  страхових  виплат на суму 48,7 млн. грн.  Середній  розмір  страхової  виплати на одного потерпілого становить 1307 грн. 

Не залишаються наодинці зі своїми проблемами і потерпілі, які вимушено змінили місце проживання. Всі звернення таких потерпілих розглядаються в оперативному порядку. Працівники проявляють особливу чуйність до цієї категорії людей, які опинилися в скрутній життєвій ситуації, співпереживають, намагаються підтримати та розрадити в їхній біді. Наразі, щомісячні страхові виплати отримують 304 потерпілих- переселенців, з них – 119 осіб з інвалідністю. З початку року тимчасово переміщеним особам виплачено понад 9,3 млн. грн. 

Варто зазначити, що щомісячні страхові виплати втраченого заробітку проводяться своєчасно та в повному обсязі, як і фінансування всіх витрат, пов'язаних з лікуванням, протезуванням, доглядом за потерпілими тощо.
У закладах охорони здоров’я було проліковано і забезпечено медичною реабілітацією (відновною терапією) 159 потерпілих на виробництві, серед них у санаторно-курортних закладах - 17 осіб.Обсяг фінансування цього виду послуги склав 1 млн. 217 тис. грн.

За санаторно-курортне оздоровлення інвалідів внаслідок трудового каліцтва та супроводжуючих осіб сплачено оздоровницям 594 тис. грн. Крім того, відшкодовано проїзд до місця лікування і назад цим потерпілим та супроводжуючим особам на загальну суму 27 тис. грн.

Потерпілі отримали 6 спеціальних засобів пересування (колясок) загальною вартістю 187 тис. грн. Разом з тим,виплачено компенсацію на загальну суму 22 тис грн на бензин (пальне), ремонт і технічне обслуговування 78 автомобілів інвалідів унаслідок трудового каліцтва, що свого часу були придбані Фондом.


Прес - служба управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування Українив Чернігівській області

Останні новини Чернігівщини

Упродовж минулої доби рятувальники ліквідували 11 пожеж

Упродовж минулої доби рятувальники ліквідували 11 пожеж 15:21

Упродовж минулої доби в підрозділах Оперативно-рятувальної служби Чернігівщини на чергуванні перебувало 187 чоловік особового складу, 59 одиниць основної та спеціальної техніки.

Господарський суд області призначив судову експертизу прав інтелектуальної власності

Господарський суд області призначив судову експертизу прав інтелектуальної власності 14:43

У провадженні Господарського суду Чернігівської області знаходиться справа № 927/94/19 за позовом DTEK HOLDINGS LIMITED (ДТЕК ХОЛДІНГС ЛІМІТЕД), за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні позивача: Державної фіскальної служби України, до BLACKBERRY LIMITED (Блекберрі Лімітед) та фізичної особи – підприємця Антоненко Олександра Володимировича про припинення порушення прав інтелектуальної власності.

Представниця списку ТОП-100 успішних жінок читала в Чернігові свої вірші. ВІДЕО

Представниця списку ТОП-100 успішних жінок читала в Чернігові свої вірші. ВІДЕО 12:23

З «Оптикою Бога» прийшла до чернігівських студентів письменниця та видавчиня, яка увійшла до ТОП-100 найуспішніших жінок України - Мар’яна Савка. Вона стала однією з учасниць міжнародного фестивалю інтеграції слова у сучасному арт-просторі «Литаври».

Про індекси споживчих цін на товари та послуги. ДОВІДКА

Про індекси споживчих цін на товари та послуги. ДОВІДКА 12:03

За розрахунками Держстату, показник рівня інфляції у вересні 2019 р. в області, як і в Україні, становив 100,7%.

Переможцями голосування в чернігівському Бюджеті участі-2019 стали 12 великих і 13 малих проектів

Переможцями голосування в чернігівському Бюджеті участі-2019 стали 12 великих і 13 малих проектів 11:48

Проекти-переможці цьогорічного голосування в Бюджеті участі оголошені та затверджені робочою групою 15 жовтня.