Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 23 вересня, 12:20:58

Започатковано будівництво корпусу онкодиспансеру для встановлення сучасного радіотерапевтичного обладнання

06.07.2017   07:58Агенцiя

Урочиста церемонія закладання капсули на місці будівництва корпусу під сучасне радіотерапевтичне обладнання – лінійний прискорювач відбулася на території обласного онкологічного диспансеру 5 липня.

Безпосередніми учасниками знакової події стали народні депутати України Анна Романова, Анатолій Євлахов, Валерій Давиденко, Олег Ляшко, голова обласної державної адміністрації Валерій Куліч, перший заступник голови обласної ради Валентин Мельничук, Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко, начальник управління охорони здоров'я Петро Гармаш, депутати обласної ради Дмитро Блауш, Дмитро Іванов, Олег Авер'янов, Наталія Дроненко та колектив Чернігівського обласного онкологічного диспансеру.

Почесні гості заходу також заслухали презентацію онкодиспансеру, оглянули відремонтоване поліклінічне та хіміотерапевтичне відділення, благоустрій території, ознайомилися з роботою цифрового мамогрофа.

Як зазначив головний лікар онкодиспансеру Валерій Зуб, щорічно лише в Чернігівському обласному онкологічному диспансері променеву терапію отримують понад 2500 хворих, з яких близько 1900 отримують дистанційне гамма-терапевтичне лікування. Загалом із застосуванням променевої терапії лікуються до 60% усіх пацієнтів зі злоякісними новоутвореннями. За 20 років гамма-терапевтичне обладнання, яким укомплектовано онкодиспансер, цілком вичерпало свій технічний ресурс і нагально потребує заміни (термін експлуатації джерел гамма-терапевтичних апаратів — 5 років).

Наразі відділення променевої терапії онкодиспансеру оснащене двома апаратами для проведення дистанційної променевої терапії: РОКУС-М (1983 рік випуску) та АГАТ-Р1 (1990). Апарати працюють у три зміни, проводять у середньому 37 сеансів за зміну, що значно перевищує рекомендоване навантаження на апарат. Крім того, впродовж останніх 18 років медичні заклади області не отримували нових апаратів для проведення променевого лікування.

На жаль, обласний онкологічний диспансер самотужки не в змозі придбати новітнє обладнання через його високу ціну. На даний час орієнтовна закупівельна вартість джерела гамма-терапевтичного випромінювання складає близько 8,5 мільйона гривень. Єдиним виробником таких джерел для нас була до цих пір Російська Федерація.
І це не єдина проблема: після закінчення терміну експлуатації таке джерело потребує вкрай спеціалізованого фахового захоронення. Гамма-терапевтичний апарат завжди є носієм потужного джерела радіоактивного випромінювання, яке може бути потенційно небезпечним при техногенних катастрофах, нефаховому використанні тощо, - зазначив лікар.

Сучасною альтернативою гамма-терапевтичному апарату застарілої модифікації є лінійний прискорювач. На відміну від гамма-терапевтичного апарату він не містить радіоактивних елементів, самостійно генерує випромінювання, тому не несе загрозу радіоактивного забруднення навколишнього середовища. Згідно рекомендацій ВОЗ, потреба в лінійних прискорювачах складає 1 апарат на 300 000 населення. Натомість у державних лікувальних установах України працюють лише 17 лінійних прискорювачів.

Як акцентував увагу начальник Управління охорони здоров'я Чернігівської облдержадміністрації Петро Гармаш, Придбання сучасного радіотерапевтичного комплексу для Чернігівського обласного онкологічного диспансеру дасть можливість: – значно покращити якісь надання медичної допомоги онкологічним хворим; – підвести більш високі дози опромінення на область пухлини та зменшити опромінення оточуючих здорових тканин; – зменшити термін перебування хворих у стаціонарі та тривалість курсу реабілітації в амбулаторних умовах; – підвищити результати лікування онкологічних хворих, зменшити променеві ускладнення; – знизити ризик інфекційних ускладнень після курсу променевої терапії.

Оснащення відділення променевої терапії лінійним прискорювачем надасть можливість забезпечити безперервну роботу апаратів без потреби заміни джерел випромінювання.

Орієнтовна потреба на придбання лінійного прискорювача та устаткування до нього — 98 мільйонів гривень.

Як підкреслив голова Чернігівської держадміністрації Валерій Куліч, обласна влада, народні обранці України та депутати області займаються вирішенням питання придбання цього медобладнання та будівництва приміщення під нього. Так, цього року на закупівлю лінійного прискорювача передбачається спрямувати кошти Державного фонду регіонального розвитку в сумі 40 мільйонів гривень, співфінансування з обласного бюджету — 4,4 мільйона гривень.

Проте цих коштів недостатньо. Тож 5 липня підписано Меморандум про наміри щодо співробітництва між Чернігівською ОДА, обласною радою, Чернігівською міською радою та народними депутатами України щодо сприяння забезпеченню високовартісним медичним обладнанням (а саме лінійним прискорювачем) КЛПЗ «Чернігівський обласний онкологічний диспансер».

Будівництво приміщення під лінійний прискорювач буде здійснюватись за рахунок обласного бюджету, бюджетів громад Чернігівщини та інших коштів.

 

Останні новини Чернігівщини

Фейсбучний мікс до кави 11:38

Не можемо сказати, що цей дайджест буде кращим за ті, які публікувалися трохи раніше, але ми будемо намагатися зробити його цікавим та з гумором.

Відкрилась виставка подарованих світлин

Відкрилась виставка подарованих світлин "Краса та духовність творів Миколи Турчина" 11:34

У Чернігівській ОУНБ ім. В.Г. Короленка нещодавно відкрилась виставка подарованих світлин "Краса та духовність творів Миколи Турчина" пам'яті чернігівського фотохудожника, голови Чернігівської обласної організації НСФУ.

Понад двохсот чоловік допризовної молоді змагались між собою на Чернігівщині

Понад двохсот чоловік допризовної молоді змагались між собою на Чернігівщині 11:12

На базі 1-ї окремої танкової бригади оперативного командування "Північ" Сухопутних військ Збройних Сил України відбулася спартакіада допризовної молоді Чернігівської області.

Другий Всеукраїнський фестиваль духових оркестрів на Красній площі

Другий Всеукраїнський фестиваль духових оркестрів на Красній площі 10:49

Фестиваль духових оркестрів проходить у Чернігові вдруге, але сьогодні вперше у нашому місті зібралися провідні оркестри трьох родів військ.

В області на одне робоче місце претендують шість безробітних

В області на одне робоче місце претендують шість безробітних 10:33

Цьогоріч протягом січня-серпня на Чернігівщині за допомогою в пошуках роботи до служби зайнятості звернулося майже 17 тисяч громадян.