Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 21 жовтня, 17:25:10

Реанімобіль – обласній дитячій лікарні. ВІДЕО

19.12.2016   14:16Агенцiя

Маленька палата інтенсивної терапії, яка допомагає лікарям рятувати життя немовлят з надмалою вагою. Новий сучасний реанімобіль — подарунок до Дня Святого Миколая отримали співробітники і пацієнти обласної дитячої лікарні.

В Чернігові це перший реанімобіль такого класу. На його придбання з обласного бюджету було виділено близько 4 мільйонів гривень.

Новонароджені з вагою у 500 грамів і трохи більше потребують особливого догляду і часто у центральних районних лікарнях надати відповідну медичну допомогу просто не мають змоги. Проблема транспортування недоношених немовлят на Чернігівщині вирішена. Автопарк обласної дитячої лікарні поповнено сучасним реанімобілем, аналога якому досі в області не було. Олександр Карета, головний лікар обласної дитячої лікарні: «Транспортують до нас дітей від 500 грамів і більшою вагою. Цей реанімобіль буде пристосований для транспортування саме новонароджених: для дітей більш старшого віку у нас є інші автомобілі, які ми утримуємо в належному стані і в любу хвилину можемо надавати допомогу дітям області».

Гроші на придбання спецавтомобілю були виділені з обласного бюджету. Майже 4 мільйони гривень — більша частка з цих коштів пішла на спеціалізоване медичне обладнання. Петро Гармаш, начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації: «Наявні балони кисневі. Стоїть воно на пневмостолі — це одна з найдорожчих опцій. Під час руху вона відіб’є всі нерівності. Укомплектована монітором для відслідковування стану дитинки. Є підігрів, свій мікроклімат. Також і в салоні свій мікроклімат. Загальна кількість дітей, яких ми транспортуємо за рік, — десь 120-130 дітей. Окрім того ми ще транспортуємо наших дітей і до Києва до профільних лікувальних закладів».

Недоношених немовлят до Чернігівської обласної лікарні привозять з різних регіонів області. Окрема проблема — місто Прилуки, кажуть анестезіологи. Тепер шлях до Чернігова і з найвіддаленіших районів стане в рази легшим. Михайло Клим, завідуючий відділенням анестезіології обласної дитячої лікарні: «Можливість проведення інфузійної підтримки, дихальної підтримки. Слідкувати за температурою, за основними показниками, то єсть є поліфункціональний монітор. Дай Бог, щоб ця машинка служила нам доброю і вірною службою і головне, щоб було менше таких пацієнтів у нас. Щоб вони всі народжувались доношені, красиві, рожеві. Щоб поповнювалось українське населення». Валерій Куліч, голова облдержадміністрації: «З нашою демографією нам дійсно важливо боротися за кожну дитинку. Дай Бог, щоб рівень виживання з наявністю такого автомобіля таких діточок у нас покращився».

В будь-який час реанімобіль готовий виїхати і надати медичну допомогу. Проте в День Святого Миколая, приймаючи такий дарунок, лікарі думають про одне — аби менше було виїздів. Валерій Куліч: «В День Св. Миколая вітаємо обласну дитячу лікарню з таким чудовим оновленням матеріально-технічної бази. Нам по області потрібно як мінімум 56 автомобілів швидкої допомоги для того, щоб повністю забезпечити всю область. Тому перш за все ми забезпечили обласну дитячу лікарню, а на наступний рік плануємо оновлення і в обласній лікарні, і в інших медичних закладах. Тому ця робота буде продовжуватись».

Останні новини Чернігівщини

Робочий тиждень розпочато з апаратної наради Прилуцького міського голови

Робочий тиждень розпочато з апаратної наради Прилуцького міського голови 15:02

21 жовтня у сесійній залі Прилуцькоїх міської ради відбулася апаратна нарада з заступниками міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради, начальниками управлінь, відділів міської ради, головами комітетів самоорганізації населення, керівниками комунальних підприємств, закладів культури та закладів соціальної сфери, територіальних органів виконавчої влади міста.

Про реалізацію державної регіональної політики - на тематичному семінарі

Про реалізацію державної регіональної політики - на тематичному семінарі 14:56

Наприкінці минулого тижня на базі Чернігівського центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій для представників економічних служб районів, міст та ОТГ відбувся семінар на тему «Регіональна політика як складова економічного розвитку області».

Оцінювали фізичну підготовленість населення

Оцінювали фізичну підготовленість населення 14:47

В області проходить щорічне оцінювання фізичної підготовленості населення. Днями відповідний захід відбувся в Чернігові.

Перша поразка на виїзді: Зоря - Десна 2:1

Перша поразка на виїзді: Зоря - Десна 2:1 11:18

Голи: Леднев, 81, Юрченко, 85 (з пенальті) - Дегтярьов, 17.

Сьогодні вводиться в дію Кодекс України з процедур банкрутства, який набрав чинності 21 квітня 2019 року

Сьогодні вводиться в дію Кодекс України з процедур банкрутства, який набрав чинності 21 квітня 2019 року 11:05

Кодекс України з процедур банкрутства – це перший за часи незалежності України комплексний документ, що врегульовує всі процедурні питання банкрутства. Кодекс містить багато положень, що перекликаються зі світовими стандартами.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини