Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 15 листопада, 19:00:02

У терпідрозділах УДМС України в Чернігівській області розпочалося оформлення паспорта громадянина України у формі картки за новими правилами

10.11.2016   11:03Агенцiя

Починаючи з 8 листопада територіальні підрозділи Міграційної служби Чернігівщини розпочнуть прийом заяв на оформлення паспорта громадянина України у формі картки за новими правилами, ухваленими напередодні Кабінетом Міністрів.

На сьогодні в Управлінні Державної міграційної служби України  в Чернігівській області оформити біометричні документи можна у 8 терпідрозділах, а саме: Деснянському та Новозаводському районних відділах у м. Чернігові, Прилуцькому і  Ніжинському міськвідділах, Менському, Бахмацькому, Козелецькому й Новгород-Сіверському районних секторах.

Наразі проводиться установка спеціалізованого  обладнання у Варвинському, Коропському, Срібнянському та Талалаївському районних секторах. Тож після завершення робіт з підключення необхідних комунікацій, у цих підрозділах розпочнеться прийом документів на оформлення паспорта громадянина України у формі пластикової картки, та паспорта громадянина України для виїзду за кордон з безконтактним електронним носієм біометричних даних особи.

Варто зазначити, що задля уникнення ажіотажу навколо оформлення та видачі   паспортів громадянина України нового зразка,  Уряд ухвалив рішення щодо оформлення паспорта-картки лише у певних випадках. Так, відповідно до вимог чинного законодавства, паспорт-картка  оформлюватиметься як перший паспорт з 14-ти років, а також особам, які змінили прізвище, втратили паспорт, або звертаються для вклеювання фотокартки по досягненню 25- та 45-ти річного віку. А в тих підрозділах Управління, де ще немає обладнання для оформлення паспортів нового зразка, тимчасово видаватиметься паспорт у формі книжки старого зразка.

І хоча на сьогодні  автоматизовані робочі місця для оформлення біометричних документів встановлено у 12-ти із 24-ох територіальних підрозділів міграційної служби Чернігівщини, вже до кінця 2016 року заплановано забезпечити відповідним обладнанням  усі районні сектори.

«З метою уникнення ажіотажу, зокрема виникнення черг, що можуть спричинити дискомфорт під час надання адміністративних послуг населенню, як для громадян так і для працівників міграційної служби, хочу вже вкотре наголосити, що обов’язкова заміна документів законодавством не передбачена. Відповідно до вимог чинного законодавства України всі раніше видані документи є чинними до завершення строку їх дії. Тому, поки що добровільна, тобто за бажанням,  заміна паспорта громадянина України у вигляді книжки (зразок 1993 року) на новий документ у формі пластикової картки тимчасово обмежена»,  - зазначає у зверненні до громадян начальник УДМС України в Чернігівській області Ксенія Лук’янець.

Що ж до вартості послуги, то перший паспорт громадянина України видається безкоштовно, за заміну та відновлення документа потрібно буде сплатити адміністративний збір, розмір якого становить 279 грн. Втім, місцеві громади наділені повноваженнями щодо часткового або повного звільнення від оплати вартості послуги для окремих категорій осіб.

Останні новини Чернігівщини

Представлено нового прокурора області

Представлено нового прокурора області 18:07

До призначення Андрій Парусов працював у прокуратурі Тернопільської області та ГПУ.

У справі про загибель підлітка у Прилуках проводиться 17 експертиз

У справі про загибель підлітка у Прилуках проводиться 17 експертиз 16:23

Заступник Голови Нацполіції – начальник Головного слідчого управління Максим Цуцкірідзе повідомив батькам загиблого 14-річного Дениса Чаленка і громадськість про перебіг розслідування за фактом смерті хлопця.

Новобілоуська громадана розпочала роботу над Статутом

Новобілоуська громадана розпочала роботу над Статутом 14:09

Чернігівський Ресурсний центр з розвитку місцевої демократії, який діє на базі громадської організації Центр «Доброчин», провів інформаційну зустріч в Новобілоуській сільській раді 14 листопада 2019 року.

Підприємці Чернігівщини спілкувалися з експертами з питань захисту бізнесу

Підприємці Чернігівщини спілкувалися з експертами з питань захисту бізнесу 13:20

Із 2015 року в Україні діє незалежний консультативно-дорадчий орган Кабінету Міністрів – Рада бізнес-омбудсмена. Туди може звернутись кожна юридична особа або приватний підприємець, які мають обґрунтовані претензії на незаконні дії чиновників.

"Небо над головами" 13:11

Кафедрою теорії та історії держави і права, конституційного права спільно із ГО «Україна без тортур» та Координаційною радою молодих юристів при головному управлінні юстиції в Чернігівській області було організовано й проведено круглий стіл на тему «Небо над головами в умовах несвободи».