Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 05:08:47

Держекоінспекція просить Чернігів утриматися від згоди на прийняття сміття зі Львова

29.09.2016   15:11

Державна екологічна інспекція Чернігівської області просить Чернігівську міську раду утриматися від рішення про надання згоди на прийняття сміття зі Львова.

Як повідомляє Держекоінспекція, технічний стан полігону твердих побутових відходів Чернігова виключає можливість додаткових обсягів розміщення відходів. Полігон ТПВ в Чернігові функціонує з 1961 року. Схемою санітарної очистки міста експлуатація об’єкта передбачалась до 1997 року, але через відсутність альтернативних варіантів утилізації сміття він продовжує функціонувати.

За даними екологів, на даний час площа під розміщення відходів на полігоні практично вичерпана, при цьому там щорічно розміщується більше 100 тис. тонн відходів, загальний обсяг становить 5 млн тонн.

За даними досліджень останніх років, вміст забруднюючих речовин у пробах води із спостережних свердловин значно перевищує допустимі концентрації по вмісту хлору, магнію, натрію, капролактаму, формальдегіду, заліза, міді.

Екологи вважають, що прийняття рішення про надання дозволу на розміщення на полігоні Чернігова відходів з інших регіонів створить передумови для виникнення додаткових факторів соціальної напруги у зонах потенційного негативного впливу сміттєзвалища.

Питання про можливість розміщення у Чернігові сміття зі Львова було порушено під час засідання виконкому міськради. Обговорення прийняттям рішення не завершилося, хоча більшість членів виконкому висловили згоду. Міський голова Чернігова Владислав Атрошенко повідомив, що мер Львова Андрій Садовий звернувся із проханням приймати сміття зі Львова – одну машину на добу упродовж 1,5 місяців.

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.