Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 23 листопада, 05:31:11

Прокуратурою області ініціюється питання визначення користувачів земель лісового фонду

13.08.2016   16:20Агенцiя

Ураховуючи привабливість земель лісогосподарського призначення для господарюючих суб’єктів та приватних осіб, ці землі нерідко зазнають неправомірних посягань при набутті прав на них, що зумовлює підвищену увагу до них органів прокуратури, для яких захист державного інтересу у цій сфері є пріоритетом.

Однак, це питання не повинно залишатися поза увагою і органів виконавчої влади, оскільки відповідно до ч. 5 ст. 122 Земельного кодексу Чернігівська облдержадміністрація є розпорядником державних земель лісогосподарського призначення, користувачами яких можуть бути спеціалізовані лісогосподарські підприємства (ст. 92 Земельного кодексу України, ст. 17 Лісового кодексу України).

Сприятливими умовами незаконного використання лісів є відсутність правовстановлюючих документів на них та відповідного офіційного статусу цієї категорії земель у лісовому та земельному кадастрах.
Масового характеру набули факти неправомірного використання колишніх «колгоспних» лісів після реформування колективних сільськогосподарських підприємств.

Невжиття виконавчими органами влади заходів щодо впорядкування відносин з використання лісового ресурсу створює передумови для приватних структур, які протиправно використовують ліс у власних господарських цілях, переважно шляхом його вирубування та реалізації деревини, а подекуди закріплюють це право незаконними судовими рішеннями.

До цього часу не вирішено питання передачі у користування спеціалізованому лісогосподарському підприємству земельної ділянки лісового фонду площею 90 га поблизу с. Моргуличі Боромиківської сільської ради Чернігівського району, що перебувала у постійному користуванні  ВАТ «ЧеЗаРа». Це право товариству у 2007 році припинено відповідним розпорядженням у зв’язку з відчуженням об’єктів нерухомості.

При цьому, не зважаючи на те, що площа земельної ділянки під проданою товариством нерухомістю становить лише 9 га, а решта земель зарахована у  запас, місцевою владою користувач лісу до цього часу не визначений.

Як наслідок вчинено незаконну рубку понад тисячі дерев дуба та сосни невстановленими особами, чим заподіяно шкоди на 6 мільйонів гривень. За вказаними фактами розслідуються кримінальні провадження.   

З урахуванням наведеного, прокурор області звернувся до голови Чернігівської ОДА з пропозицією вжиття заходів до приведення у відповідність з нормами чинного законодавства  ситуації з використанням земель лісового фонду на території області.

Останні новини Чернігівщини

Там де на зупинках

Там де на зупинках "плюс новий павільйон", має бути "мінус торговий кіоск", - Чернігівський міський голова 16:01

Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко поставив вимогу при встановленні на зупинках громадського транспорту нових зупинкових павільйонів єдиного зразка і оновленні цих майданчиків максимально працювати над тим, щоби старі торгові кіоски звідти саме прибиралися, а не переставлялися вбік.

Андрій Прокопенко зустрівся із сім’ями загиблих бійців

Андрій Прокопенко зустрівся із сім’ями загиблих бійців 15:54

21 листопада, голова Чернігівської ОДА Андрій Прокопенко зустрівся із родинами загиблих на війні воїнів, об’єднаних в громадську організацію «Єдина родина Чернігівщини».

Протягом тижня у порушників вилучено 71 кг незаконно добутих водних біоресурсів та 34 од. заборонених знарядь лову

Протягом тижня у порушників вилучено 71 кг незаконно добутих водних біоресурсів та 34 од. заборонених знарядь лову 15:44

За період з 14 по 21 листопада Чернігівським рибоохоронним патрулем зафіксовано 33 порушення Правил рибальства.

Пройшов перший етап Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності WorldSkills Ukraine

Пройшов перший етап Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності WorldSkills Ukraine 15:32

20 листопада в ДПТНЗ «ЧВПУ» пройшов перший етап Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності WorldSkills Ukraine з компетенції – слюсарні роботи.

Обстановка на кордоні. Офіційно

Обстановка на кордоні. Офіційно 15:24

Протягом останньої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою.