Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 15 грудня, 06:48:33

Звіт про результати роботи спостережної комісії при виконавчому комітеті Чернігівської міської ради за 2013 – 2016 роки

10.08.2016   08:31

На виконання пунктів 1 та 12 постанови Кабінету Міністрів України від 10 листопада 2010 року № 1042 «Про внесення змін до Положення про спостережні комісії» виконавчим комітетом міської ради рішенням від 3 липня 2013 року № 193 зі змінами та доповненнями «Про створення спостережної комісії при виконавчому комітеті Чернігівської міської ради» була утворена спостережна комісія.

До складу комісії увійшли представники органів місцевого самоврядування, виконавчої влади та представники громадських організацій.

Персональний склад комісії підібрано таким чином, щоб вона була спроможна вирішувати усі питання, які визначені Постановою Кабінету Міністрів України, серед яких:
– організація та здійснення громадського контролю за дотриманням прав, основних свобод і законних інтересів засуджених, які відбувають покарання в місцях позбавлення волі та осіб звільнених від відбування покарання;
– сприяння органам і установам виконання покарань у виправленні і ресоціалізації засуджених осіб та створенні належних умов для їх тримання, залучення до цієї діяльності громадських організацій, органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності та громадян;
– організації виховної роботи з особами, умовно–достроково звільненими від відбування покарання та громадського контролю за їх поведінкою протягом не відбутої частини покарання;
– надання допомоги у соціальній адаптації особам, звільненим від відбування покарання.

На сьогоднішній день члени комісії мають достатній досвід з питань захисту прав та законних інтересів засуджених та звільнених осіб, а також працівників виправних установ.

У своїй діяльності спостережна комісія керується Конституцією України, Кримінально–виконавчим кодексом України, Законами України "Про місцеве самоврядування", "Про місцеві державні адміністрації", "Про соціальну адаптацію осіб, які відбувають чи відбули покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк", іншими нормативно–правовими актами України.

Діяльність спостережної комісії за звітний період проводилася відповідно до Планів роботи комісії. Плани роботи комісії розроблялись на початку року та виконувались впродовж року, в цілому вони були виконані.

Організаційною формою роботи спостережної комісії були засідання, які проводилися щомісячно, або частіше.

За звітний період було проведено 45 засідань, з яких 26 – у Чернігівській виправній колонії № 44, 15 - у приміщенні Чернігівської міської ради, 3 – у Чернігівському СІЗО, 1 – у Чернігівському міському відділі кримінально – виконавчої інспекції. За звітний період випадків зриву засідань комісії не було. Рішення приймалися колегіально, відкритим голосуванням членів спостережної комісії, оформлені постановами. Засідання комісії були правомочними, середня чисельність на кожному засіданні складала від 13 до 18 чоловік.

На засіданнях спостережної комісії у 2013-2016 роках було розглянуто 453 справи та прийняті відповідні рішення за ними.

За звітний період члени спостережної комісії, представники державних та громадських організацій прийняли на особистому прийомі 635 осіб, яким було надано кваліфіковану правову допомогу. Також постійно надавалась юридична та інша необхідна допомога особам, звільненим з місць позбавлення волі. Це допомога в оформленні паспорта громадянина України, у працевлаштуванні, допомога одягом та харчуванням, інше. Крім того, їм регулярно надавались різні послуги: інформаційні, соціально економічні, соціально педагогічні, психологічні, юридичні.

Відповідно до планів роботи комісії проведено чимало заходів:

Кожного року на Державні свята та інші визначальні дати, такі як, День незалежності, День Конституції, Міжнародний день захисту прав жінок (8 березня), День захисту дітей, день святого Миколая, День прав людини, день знань проводились різноманітні заходи: концерти, вікторини, брейн-ринги, благодійні заходи, інше.

За сприяння та безпосередньою участю членів Чернігівської міської спостережної комісії, в установах відбування покарання постійно відбуваються заходи, спрямовані на підвищення  рівня правової освіти засуджених та персоналу, серед яких семінари, тренінги, місячники правових знань, вікторини та брейн-ринги на правову тематику, конкурси веселих та кмітливих, інше.  Переможців конкурсів нагороджували призами.

Проводились тренінги із засудженими, які звільняються із установи, з питань, які стосуються їх життя на свободі, у громаді. Це питання, які стосувались порядку надання державної соціальної допомоги, порядку обліку внутрішньо переміщених осіб і надання їм щомісячної адресної допомоги для покриття витрат на проживання, порядку сплати житлово-комунальних послуг за період тимчасово відсутніх в житлі осіб, порядку відновлення документів та інших.

Щороку проводилися планові навчання та семінари для членів спостережних комісій Чернігівської області, де вони мали змогу обмінятися досвідом та оновлювати свої знання шляхом вивчення законодавства, яке регулює призначення/відбування покарання засудженими, нормативно – правової бази ДПтСУ.

Було проведено тренінги з персоналом установ виконання покарань міста Чернігова, серед яких, наприклад, був тренінг на тему «Правове та соціальне забезпечення персоналу кримінально-виконавчої служби – запорука дотримання прав і законних інтересів засуджених».

Регулярно надавалась допомога з профілактики поширення ВІЛ та підтримки ВІЛ-позитивних осіб, які перебувають в пенітенціарних установах міста.

Чернігівське обласне відділення ВБО «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД» проводило консультування з ВІЛ/СНІД та попередження інфікування. Системно проводились заняття на теми: профілактика та лікування ВІЛ/СНІДУ, гепатитів та туберкульозу.

Відповідно до планів роботи спостережної комісії у звітному періоді були проведені перевірки найважливіших сфер життя виправних закладів, серед яких:

перевірка Чернігівської виправної колонії №44 щодо законності поміщення засуджених у дисциплінарний ізолятор, переведення до приміщення камерного типу та забезпечення нормативних умов тримання в ДІЗО та ПКТ;

перевірка дотримання законних прав неповнолітніх, які утримуються в Чернігівському слідчому ізоляторі;

перевірка щодо забезпечення прав засуджених, які відбувають міру покарання у Чернігівській виправної колонії №44, на якісне харчування.

Окремо хочу подякувати представникам благодійної організації «Чернігівський жіночий правозахисний центр», які якісно проводили перевірки та відповідно до планів роботи спостережної комісії готували довідки та рекомендації по усуненню недоліків та виявлених порушень.

За результатами перевірок були зроблені висновки, які було направлено на адресу виправних установ.

Основні завдання, поставлені Постановою Кабінету Міністрів, спостережною комісією, виконані.

Останні новини Чернігівщини

Новації у застосуванні РРО обговорили під час

Новації у застосуванні РРО обговорили під час "круглого столу" 15:16

Про новації та етапи запровадження програмних РРО поспілкувалися під час «круглого столу» фахівці податкової служби області та чернігівські підприємці.

На фестивалі в Гомелі драмтеатр був нагороджений Дипломом

На фестивалі в Гомелі драмтеатр був нагороджений Дипломом "За кращий акторський ансамбль" 14:59

Цього року XIV Міжнародний фестиваль «Слов’янські театральні зустрічі», що проходив у Гомелі (Республіка Білорусь) 3–7 грудня, був приурочений до відзначення 80-річчя заснування Гомельського обласного драматичного театру.

Знову перенесли відключення аналогового телебачення

Знову перенесли відключення аналогового телебачення 14:47

Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення погодила перенесення терміну вимкнення аналогового мовлення в Україні на 30 червня 2020 року. Про це повідомляє пресслужба Нацради.

Школа з прав людини для молодих активістів: підсумки та подальші очікування

Школа з прав людини для молодих активістів: підсумки та подальші очікування 14:42

Всеукраїнська школа з прав людини для молодих активістів/ок проходила в Освітньому домі прав людини в Чернігові з 4 по 10 грудня. Підсумком роботи стало 4 проєкти правозахисного спрямування.

Відбувся день спеціаліста

Відбувся день спеціаліста "Сучасні тенденції хорової освіти" 14:33

Традиційно напередодні новорічних та різдвяних свят, в читальній залі Чернігівської ОУНБ ім. В.Г. Короленка в межах проєкту «Мереживо музичної зими» відбувся день спеціаліста «Сучасні тенденції хорової освіти» за участі студентів I-IV курсів відділу хорового диригування Чернігівського музичного коледжу ім. Л. Ревуцького.