Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 09:12:19

Дослідження води з р.Остер

22.07.2016   10:58Агенцiя

В зв'зку з погіршенням екологічного стану р. Остер фахівцями Ніжинського міжрайонного відділу та Носівського районного відділення лабораторних досліджень ДУ «Чернігівський обласний лабораторний центр ДСЕСУ» 30.06.2016р. було проведено відбір та дослідження проб води з річки Остер в районі м. Ніжина та поблизу с. Мрин Носівського району.

За результатами досліджень якість води з р. Остер не відповідала вимогам СанПіНу 4630-88 «Санітарні правила і норми охорони поверхневих водойм від забруднення» за органолептичними та санітарно-хімічними показниками, зокрема такими як запах, каламутність, забарвленість, вміст зважених речовин, перевищення вмісту заліза майже в 5 разів, незначне перевищення вмісту аміаку (концентрація становила 2,15 мг/дм³ при нормативному значенні 2,0 мг/дм³).

Мікробіологічні показники були в нормі.
01.07.2016 року було працівниками Козелецького міжрайонного відділу лабораторних досліджень проведено відбір та дослідження води з р. Остер в контрольній точці моніторингу стану води поверхневих водойм - смт. Козелець, нижче автомобільного мосту в напрямку м. Остер.
За результатами проведених санітарно-гігієнічних досліджень вода не відповідала вимогам СанПіНу 4630-88 по вмісту зважених речовин.

За результатами мікробіологічних досліджень вода не відповідала вимогам СанПіНу 4630-88, проте патогенних (хвороботворних) мікроорганізмів, в т.ч. бактерій роду сальмонел, не виявлено.
04.07.2016 року було проведено відбір води р. Остер поблизу смт. Козелець.

За результатами досліджень вода не відповідала вимогам СанПіНу 4630-88 по органолептичних та санітарно-хімічних показниках: кольору, осаду, каламутності, кольоровості, по вмісту зважених речовин, вмісту розчиненого кисню, заліза.

За результатами мікробіологічних досліджень зразок води має значний ступінь бактеріального забруднення, зокрема індекс ЛКП 24000 КУО/дм3, що в 2,4 рази перевищує нормативну величину, патогенні мікроорганізми не виявлені.

Інформація про результати досліджень опублікована на сайті ДУ «Чернігівський обласний лабораторний центр ДСЕСУ», надано відповідні рекомендації:
- відпочиваючим не купатися в р. Остер;
- обмежити вживання сирої колодязної води у населених пунктах, територія яких прилягає до річки; вживати фасовану або кип'ячену воду;
- при відпочинку за межами населеного пункту мати з собою достатній індивідуальний запас питної води;
- не використовувати воду з ріки для миття рук, фруктів, овочів, ягід чи посуду.

11.07.2016р. фахівцями Ніжинського міжрайонного відділу лабораторних досліджень ДУ «Чернігівський обласний лабораторний центр ДСЕСУ» було проведено відбір та дослідження проб води з річки Остер в 3-х моніторингових точках по м. Ніжину (перед містом, в місті - місце купання та відпочинку, на виході з міста).
За результатами проведених мікробіологічних досліджень вода відповідає вимогам СанПіНу 4630-88 «Санітарні правила і норми охорони поверхневих водойм від забруднення».

Санітарно-хімічні показники в нормі, за винятком вмісту заліза (перевищення в 4,3-4,5 рази).

За результатами досліджень проб питної води, проведених Козелецьким міжрайонним відділом лабораторних досліджень, відібраної з приватних шахтних колодязів, розташованих поблизу Остер в селах Бірки та Пушкарі встановлено перевищення вмісту нітратів в 1,5-2,8 рази (с. Пушкарі), заліза в 1,4 рази (с. Пушкарі), незначне мікробне забруднення (с. Бірки, с. Пушкарі), кишкової палички не виявлено.

Враховуючи, що ДУ «Чернігівський обласний лабораторний центр ДСЕСУ» відповідно до компетенції раніше не проводив досліджень води з приватних колодязів вищевказаних населених пунктів, неможливо зробити висновок щодо можливого впливу забруднення у р. Остер на якість води у колодязях.

Але зазвичай такі результати свідчать про природний вміст вказаних хімічних речовин у питній воді колодязів та про людський фактор незначного мікробного забруднення.

Повідомлень про випадки захворювань, пов'язаних з водним фактором передачі, серед місцевих жителів та відпочиваючих з початку виникнення ситуації, не надходило.

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.