Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 20 квітня, 15:17:25

На хворобу Лайма захворіло 13 жителів Менщини

21.07.2016   15:02

Кліщі переносять інфекційне захворювання – хворобу Лайма (кліщовий бореліоз), збудником якої є бактерії роду спірохет – борелії.

В Україні випадки хвороби Лайма зареєстровані на території 23 областей, у тому числі й на Чернігівщині За 6 місяців поточного року в області зареєстровано 36 випадків захворювання на хворобу Лайма, у першому півріччі 2015 року – 25 випадків. Захворюваність по Україні за 6 місяців 2016 року – 0,9 на 100 тис. населення.

Випадки реєструвались в Борзнянському (1), Куликівському (1), Менському (13), Н-Сіверському (1), Чернігівському (8), Щорському (1) районах та мм. Прилуки (1), Чернігів (10). У всіх зазначених випадках хворі відмічали присмоктування кліщів.


Як розвивається недуга?

В організм людини борелії потрапляють зі слиною кліща під час присмоктування, після чого з потоком лімфи та крові збудник переміщується у внутрішні органи, суглоби, центральну нервову систему. Борелії можуть роками зберігатися в організмі людини, обумовлюючи хронічний розвиток хвороби. Інкубаційний період триває від двох до тридцяти днів. Виділяють три стадії хвороби Лайма. Під час першої на місці укусу зявляється кільцевидне почервоніння, яке швидко більшає. Лімфатичні вузли збільшуються і стають болючими. За декілька тижнів або місяців без лікування хвороба переходить у другу стадію – неврологічних та кардіологічних ускладнень. Починаючи неврологічні розлади і порушення діяльності серця. Найчастіше спостерігається такі ураження нервової

системи – серозний менінгіт, синдром радикуліту та ураження черепних нервів. Третя стадія супроводжується ураженням суглобів. Найчастіше запальний процес охоплює колінні, ліктьові, між фалангові і скроне зо-нижньощелепові суглоби.


Як запобігти зараженню?

Щоб уберегти себе і своїх рідних від хвороби Лайма, слід добре підготуватися до прогулянки на природі. Під час мандрівок фахівці рекомендують триматися середини стежки. Місце для привалів або табору для сну на природі звільніть від сухої трави та гілок у радіусі 20-25м. Надійний спосіб захисту під час прогулянки в лісах – вдягнути світлий однотонний одяг, який закриває відкриті ділянки шкіри і щільно прилягає до тіла. Вдягніть довгі штани, заправивши їх у шкарпетки, сорочку з довгими рукавами, капелюх, закрите взуття. Обов язково періодично оглядайте себе. Поки кліщ мандруватиме вашим тілом ( а це близько 2 годин), ви встигнете виявити його, оскільки присмоктується кліщ не відразу.

У першу чергу бережіть ділянки тіла, де шкіра ніжна й тонка: голова, шия, живіт, ділянки під пахвами й молочним залозами. Особливо ретельно треба обстежувати ділянки тіла, вкриті волоссям. Вдома одразу треба змінити одяг, білизну, ретельно оглянути покривало, на якому відпочивали, все випрати та випрасувати. Не можна залишати цей одяг біля ліжка чи спати в ньому, оскільки витрушування одягу не позбавляє від кліщів. Вони можуть ховатися і в букетах квітів. Якщо разом із вами на природі був і ваша собака – його теж слід оглянути до того, як впустити до помешкання. Не забувайте: ви можете й не відчувати, що кліщ проник у вашу шкіру. Далеко не в усіх людей з являється болючість, слабкість та навіть почервоніння.


Що робити?

При виявленні кліща важливо негайно звернутися до лікаря. Лікування проводять як в умовах стаціонару, так і амбулаторно, вдома. Застосовують ефективну терапію антибіотиками, але кожний випадок є індивідуальним. Якщо немає змоги звернутися до лікаря (під час довготривалого відпочинку), видалення проводять самостійно. Опісля місце присмоктування треба змастити 3 % розчином йоду, спиртом або одеколоном, а руки ретельно вимити з милом. До лікаря треба звернутися у будь-якому випадку, адже кліщ може виявитися інфекційним і необхідно провести лікування.

У жодному разі не можна викидати кліща. Його треба спалити, оскільки самка, насмоктавшись крові, може дати нове потомство на тій території, де її викинули ( після кровосмоктання кліщ відпадає та відкладає яйця в грунт).


Завідувач Менського РЛВ Чернігівського МрВ ДУ «Чернігівський ОЛЦ ДСЕСУ» Юлія Зеркаль

http://nslovo.com/blog/na-hvorobu-lajma-zahvorilo-13-zhyteliv-menschyny

Останні новини Чернігівщини

«Трагедія в Драмі» — прем’єра документального проєкту-розслідування Суспільного 10:50

19 квітня о 19:00 на ютуб-каналі Суспільне Чернігів відбудеться прем'єра документального проєкту «Трагедія в Драмі».

Ярмаркували у Чернігові: яких працівників шукають місцеві підприємства? 10:39

Яку роботу та умови праці пропонують, говорили на ярмарку вакансій етичного бізнесу в Чернігові. Захід відбувся з ініціативи Міжнародної Організації з Міграції (МОМ) за фінансування народу Японії та за сприяння Чернігівської обласної служби зайнятості.

Спільний проєкт міста Чернігова, уряду Німеччини та UNDP в Україні 10:30

Наприкінці 2022 року в Україні було розпочато проєкт «Підтримка швидкого економічного відновлення українських муніципалітетів», який фінансується урядом Німеччини. Реалізує проєкт німецька компанія GIZ та Програма розвитку ООН (UNDP) в Україні.

Чи високі ризики відбудови/відновлення об’єктів соціальної інфраструктури, пошкодженої внаслідок російської агресії в Чернігові? 10:13

Наявність ризиків під час моніторингу визначали аналітики громадської організації «Агенція міських ініціатив».

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:44

Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 2 пожежі. Внаслідок цих подій постраждала 1 особа.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини