Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 15 листопада, 18:44:56

Як просто зберігати ресурси в побуті знають в Чернігові

28.06.2016   09:28

Відвідувачі центру зайнятості долучилися до семінару «Енергозбереження для ОСББ», який провела 24 червня Громадянська мережа ОПОРА в Чернігівському міському центрі зайнятості.

Говорили не тільки про енергозбереження у кожного в квартирі, а й про те, як це правильно робити у всьому багатоквартирному будинку: які лампи краще встановлювати в під’їздах, за якою технологією проводити утеплення дому та на що звертати увагу, аби не втрачати тепло. Як допоміжний механізм згадали і про ОСББ, враховуючи можливості, які надають місцеві та загальнодержавні програми підтримки.

Місцевий координатор житлово-комунальних та енергетичних програм Наталія Висіканець роз’яснила зміни, які очікують на всі багатоповерхові будинки відповідно до Закону України «Про особливості здійснення права власності в багатоквартирних будинках».
Руйнація монополії ЖЕКів стимулюватиме зростання відповідальності жителів щодо управління будинком. Відтак, мешканці можуть або самостійно управляти будинком і створити ОСББ, або ж органи місцевого самоврядування оберуть для них кампанію-управителя.

«Знання про енергоефективність та енергозберігаючі заходи важливі, тому що безробітні люди потерпають від браку коштів і будь-яка економія для них важлива, а також впевненість, що їхні гроші будуть витрачені правильно. Тому цей семінар зі збереження ресурсів та раціонального їх використання є актуальним особливо для цієї категорії», – наголошує співробітник Чернігівського міського центру зайнятості.

Представниця ОПОРИ навела прості приклади економії, які кожен може використовувати в себе в дома. Розглядали датчики руху як реальну можливість заощаджувати електроенергію, коли вона не потрібна. У багатоквартирних будинках їх краще встановлювати в коридорах, у під’їзді на сходах та в інших місцях спільного користування, а в приватному будинку – біля дверей та на подвір’ї.

Варто бути уважним і при виборі побутових приладів. Енергозберігаючі побутові прилади мають маркування «А» чи «А+». Холодильник такого класу споживатиме на 30-50% менше електроенергії, ніж пристрій такого ж об’єму марки «В».

Також треба бути уважним при використанні приладів. Режим очікування для комп’ютера та інших електронних приладів може бути використаний, якщо його залишати на кілька хвилин, а не на всю ніч. Слід вимикати пристрої, якими ніхто не користується, при цьому не забувати вимикати штекер з розетки. Це не лише дозволить заощадити електроенергію, а й вбереже техніку від впливу можливих перепадів електроенергії.

Щоб детально проаналізувати отриману інформацію всі учасники отримали інформаційні матеріали, підготовлені в рамкам Проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні».

Останні новини Чернігівщини

Представлено нового прокурора області

Представлено нового прокурора області 18:07

До призначення Андрій Парусов працював у прокуратурі Тернопільської області та ГПУ.

У справі про загибель підлітка у Прилуках проводиться 17 експертиз

У справі про загибель підлітка у Прилуках проводиться 17 експертиз 16:23

Заступник Голови Нацполіції – начальник Головного слідчого управління Максим Цуцкірідзе повідомив батькам загиблого 14-річного Дениса Чаленка і громадськість про перебіг розслідування за фактом смерті хлопця.

Новобілоуська громадана розпочала роботу над Статутом

Новобілоуська громадана розпочала роботу над Статутом 14:09

Чернігівський Ресурсний центр з розвитку місцевої демократії, який діє на базі громадської організації Центр «Доброчин», провів інформаційну зустріч в Новобілоуській сільській раді 14 листопада 2019 року.

Підприємці Чернігівщини спілкувалися з експертами з питань захисту бізнесу

Підприємці Чернігівщини спілкувалися з експертами з питань захисту бізнесу 13:20

Із 2015 року в Україні діє незалежний консультативно-дорадчий орган Кабінету Міністрів – Рада бізнес-омбудсмена. Туди може звернутись кожна юридична особа або приватний підприємець, які мають обґрунтовані претензії на незаконні дії чиновників.

"Небо над головами" 13:11

Кафедрою теорії та історії держави і права, конституційного права спільно із ГО «Україна без тортур» та Координаційною радою молодих юристів при головному управлінні юстиції в Чернігівській області було організовано й проведено круглий стіл на тему «Небо над головами в умовах несвободи».