Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 24 квітня, 18:58:07

Все, що важливо знати про репродуктивне здоров’я – від фахівців

09.06.2016   11:39Агенцiя

Про причини безпліддя та інноваційні методи, що допомагають парам, які майже втратили надію стати батьками, йшлося на науково-практичній конференції «Актуальні питання репродуктивного здоров’я», що пройшла в Чернігові 8 червня.

Ініціаторам обговорення цієї важливої теми виступила столична медична компанія «Ілая». З місцевими лікарями та журналістами поспілкувалися фахівці цієї компанії.

Своїм досвідом, думками та напрацюваннями з чернігівцями поділилися, зокрема, комерційний директор Тарас Рижиков, HR-директор Тетяна Строкань, акушер-гінеколог, репродуктолог Тарас Хомета, акушер-гінеколог, репродуктолог і эндоскопічний хірург Олександр Микитюк, акушер-гінеколог найвищої категорії, лікар УЗД Олег Федулов.

За словами фахівців, стан репродуктивного здоров’я українців не покращується. Особливе занепокоєння викликає здоров’я чоловіків. Критерії спермограми за останні десятиліття довелося переглядати за змінювати вже декілька разів, адже якість сперми постійно погіршується, в цьому плані є серйозні проблеми. Отже, чимало пар в Україні та світі стикаються з проблемою безпліддя.

- Приблизно четверта частина пар, які планують вагітність, зіштовхуються з проблемою непліддя. Це може тривати багато років, - зазначив у своєму виступі Тарас Хомета, - але слід зрозуміти, що сучасна наука, сучасні технології дозволяють подолати цю проблему у 95% випадків. Навіть у найскладніших випадках ми можемо дати парі вагітність. З іншого боку, важливо розуміти, що лікування непліддя не обов’язково – дуже складні та дорого вартісні технології. Лікування непліддя має проводитися залежно від того, яка його причина. Дуже часто до нас звертаються пари, яким потрібна відносно проста корекція, деяка корекція гормонального фону, деколи допомагає вітамінотерапія, деколи – навіть добре слово.

Як з’ясували представники ЗМІ під час спілкування зі столичними фахівцями, до безпліддя у жінок найчастіше призводять інфекції, що передаються статевим шляхом, а також переривання вагітності. Тому дівчатам, молодим жінкам варто дбати про безпечне статеве життя та використовувати сучасні засоби контрацепції. Чоловікам, які мріють про здорових нащадків, лікарі–репродуктологи радять, у першу чергу, відмовитися від шкідливих звичок, по-друге, уникати стресів, по-третє, в міру навантажувати себе фізичною активністю. Інколи здоровому чоловіку достатньо якісно відпочити два-три тижні, показники спермограми у нього значно покращуються, і спроби зачати дитину закінчуються успішно! - візьмемо це до уваги! Якщо ж вагітність у пари віком до 35 років, яка прагне діток і активно над цим працює, не наступає упродовж 12 місяців, не варто відкладати візит до фахівців, наголошує акушер-гінеколог, репродуктолог Тарас Хомета.

За словами лікарів медичного центру «Ілая», сучасні методи допомагають отримати бажану вагітність навіть у найбільш складних випадках: патологія маткових труб, відсутність яйцеклітин у жінки чи навіть відсутність матки. Для цього застосовують програми з донорськими яйцеклітинами чи програми сурогатного материнства. При тяжких факторах чоловічого безпліддя, сучасні технології допоможуть отримати сперматозоїди з яєчка, а в найскладніших випадках – є база для застосування донорської сперми. «Хочу додати, що українська репродуктивна медицина перебуває на європейському рівні, мої колеги постійно відвідують міжнародні конференції, переймають досвід, діляться досвідом, і мені приємно відзначити, що наші громадяни можуть користуватися найсучаснішими технологіями в цій сфері. Зазначу, що і коштують ці технології у нас менше, ніж у Європі, Америці чи Ізраїлі», - підсумовує комерційний директор клініки «Ілая» Тарас Рижиков.

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.