Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 07:26:09

ХІІ Міжнародна науково-практична конференція "Сучасні проблеми екологічної психології: Еколого-психологічні наслідки криз та катастроф"

13.05.2016   08:53

12 травня у Чернігові в приміщенні Чернігівської міської ради відкрилась ХІІ Міжнародна науково-практична конференція «Сучасні проблеми екологічної психології: Еколого-психологічні наслідки криз та катастроф» (30 років після Чорнобиля).

Організаторами заходу виступили: лабораторія екологічної психології Інституту психології ім. Г. С. Костюка НАПН України (м. Київ) та кафедра екологічної психології та психічного здоров’я ЧНПУ ім. Т. Г. Шевченка (м. Чернігів).

Для участі в роботі  конференції запрошені провідні науковці, вчені країн близького та дальнього зарубіжжя, викладачі вишів та студенти.

Головне питання та мета заходу:  Як екологічна психологія може вплинути на покращення стану навколишнього середовища, зокрема, екологічного стану Чернігівщини?

Від імені Чернігівського міського голови Владислава Атрошенка учасників конференції привітав заступник міського голови Олександр Ломако. Він наголосив, що Чернігів, одне з найдревніших міст Європи, у якому збереглися унікальні історико-архітектурні шедеври світового значення, завжди радо зустрічає своїх гостей й запросив їх відвідати наше місто знову у якості туристів. 

Олександр Ломако підкреслив актуальність проведення міжнародної науково-практичної конференції з питань Чорнобильської катастрофи та її наслідків і важливість поширення наукових знань про віддалені наслідки екотехногенної  катастрофи, а також, визначенню напрямків подальших наукових досліджень з цієї тематики.

Він нагадав, що подібна конференція проводилась в Чернігові 10 років тому, й її напрацювання були важливими для розвитку екологічної психології, яка є однією з пріоритетних галузей науки щодо вирішення екологічних проблем сучасності та регіональних проблем довкілля.

З вітальними словами до учасників конференції звернулись завідувач лабораторії екологічної психології інституту психології імені Г.С. Костюка НАПН України, доктор психологічних наук, професор Юрій Швалб, ректор Чернігівського національного педагогічного університету ім. Т. Г. Шевченка, член-кореспондент НАПН України, доктор педагогічних наук, професор Микола Носко, перший проректор, проректор з науково-педагогічної роботи ЧНПУ ім. Т. Г. Шевченка, доктор історичних наук, професор Володимир Дятлов, ректор Чернігівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені К.Д. Ушинського, кандидат  філософських наук, доцент, заслужений працівник освіти України Анатолій Заліський, декан психолого-педагогічного факультету ЧНПУ ім. Т.Г. Шевченка, кандидат психологічних наук, доцент Микола Скок.

У виступах було зазначено, що Чорнобильська катастрофа має початок, але ніколи не матиме кінця, адже її наслідки ще довго, у різних варіаціях, впливатимуть на оточуюче середовище і людство. Також наголошено, що Україна стала своєрідною лабораторією з дослідження наслідків екологічних катастроф.

Виступаючі підкреслили вагомий внесок у дослідження зазначеної тематики доктора психологічних наук, професора Василя Скребця, який є одним з основоположників вітчизняної екологічної психології. ХІІ Міжнародна науково-практична конференція, проведення якої він задовго планував, присвячена його пам’яті .

Хвилиною мовчання учасники конференції  вшанували пам'ять видатного вченого-чернігівцяВасиля Скребця.

Перед початком пленарних засідань конференції  Олександр Ломако вручив нагороди учасникам конкурсу  дитячої творчості «Екологічний погляд у майбутнє», який проходив напередодні за двома напрямками: для дітей 7-11 років – конкурс малюнків на тему «Збережемо природу Чернігівщини», для учнів 14-18 років – конкурс есе на тему «Екологічний погляд у майбутнє».

Заступник міського голови побажав учасникам конференції плідної роботи та приємних вражень від перебування у Чернігові.
 

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.