Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 09:40:34

Чернігівцям показали колекцію фотографій, зроблених німцями під час війни

09.05.2016   09:48Агенцiя

Під час вечірніх заходів з відзначення Дня пам'яті і примирення, організованих у Чернігові громадськими організаціями, місцеві колекціонери показали унікальні фотографії, зроблені в місті під час війни німецькими окупантами, а також до- і післявоєнні знімки обласного центру.

"Тут і бої під Виблями, і наведення німцями мостів на Десні, пересування, німецьких частин, бої на околицях Чернігова і руїни міста, відправка остарбайтерів у Німеччину з чернігівського вокзалу, спалена будівля нинішньої облдержадміністрації, німецькі медики, офіцери, поліцейські, навіть квартира начальника німецької поліції. Усе це - фантастичні матеріали", - підкреслив доктор історичних наук, професор Сергій Лепявко, який під час презентації допомагав коментувати представлені фотографії.

Відеопрезентацію "Чернігів у роки війни" науковець організував і провів разом з двома місцевими колекціонерами Дмитром Силичем і Костянтином Ягодовським. Складалася вона із трьох частин: Чернігів перед війною і оборона міста; Чернігів під час війни та відбудова обласного центру.

Особливо цікавою була колекція, продемонстрована Силичем. Адже вона складається з фотографій, зроблених німцями під час окупації Чернігова в період Другої світової війни. За 5 останніх років колекціонер відшукав через Інтернет і викупив понад 300 таких світлин.

"Завдяки Силичу ми маємо абсолютно нову і візуально повну картину і боїв за Чернігів, і окупації міста. Щоправда, лише з одного боку - з німецького. Тому що з радянського тоді було не до фотозйомок", - зауважив професор Лепявко.
Читайте також: Французький фотограф знімає бійців АТО, наслідуючи старих майстрів

Сам Силич розповів, що фотографії знаходив на німецькомовних форумах любителів історії. Там люди спілкуються на історичні теми, обмінюються інформацією, є рубрика "Продаж матеріалів про Другу світову війну". Фотографії уже померлих учасників воєнних дій пропонують або їхні родичі, або перекупники. З ними у приватному порядку він і домовлявся про ціну і пересилку матеріалів.

Перша частина вечірньої меморіальної акції, присвяченої Дню пам'яті і примирення, проходила в Чернігові на Алеї Героїв у центрі міста. Її програму складали виступи творчих колективів, які грали класичну музику, молебень за загиблими, демонстрація документального фільму "Чернігівський рубіж" та кілька інтерактивних блоків - бесіди з істориками. Аналогічні заходи громадські організації проведуть і ввечері 9 травня.


http://www.ukrinform.ua/rubric-society/2013662-cernigivcam-pokazali-kolekciu-fotografij-zroblenih-nimcami-pid-cas-vijni.html

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.