Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 22 листопада, 11:08:37

У ЧООД пояснили, що унеможливлює створення дитячого відділення в онкодиспансері

16.03.2016   14:48Агенцiя

У соціальній мережі «Фейсбук» 13 березня з’явився пост щодо збільшення кількості дітей, хворих на онкологію, у Чернігівській обласній дитячій лікарні.

Журналіст Сергій Зосименко написав на своїй сторінці у мережі Фейсбук: "«Черный аншлаг» в Черниговской областной детской больнице.
Поступивших за последние 2 месяца в педиатрию со сложным диагнозом перевалило за 28 детей. Но впечатляет не количество, а диагноз – 13-ти диагностировали лейкоз. По словам врачей, за всю историю больницы такого не было никогда. Раньше за месяц могло поступить пара детей с таким диагнозом, но к такому никто не был готов.
Маленькие пациенты сейчас содержаться либо в хирургии, или в педиатрии, но таким больным нужны специальные условия. У этих детей очень ослаблен иммунитет. Сейчас для них готовится онкоблок, но он готов на половину и сможет обеспечить 10 коек и это первый спасательный круг для малышей. Второй круг – лекарства. Больница использует запас за 2014 год, но он не вечен. В Киеве недавно был пикет, больные восстали против нового бюджета. В нем из 200 тысяч больных не учли денег на половину больных раком, тебуркулезом и другими тяжелыми заболеваниями".

Публікація отримала суттєвий резонанс громадськості. У  коментарях навіть пролунало обурення стосовно того, чому досі на базі Чернігівського обласного онкологічного диспансеру не створено дитячого відділення.
Як прокоментував під час прес-конференції, яка відбулася наступного дня, головний лікар Чернігівського обласного онкологічного диспансеру Валерій Зуб, це дуже добре, що чернігівська громада не стоїть осторонь і шукає будь-якіможливі шляхи щодо вирішення проблем лікування онкохворих дітей, однак треба з розумінням ставитися до ситуації. На сьогодні в дитячий обласній лікарні функціонує 15 ліжок – п’ять онкологічних і десять гематологічних. Така кількість цілком задовольняє потребу в ліжкомісцях і вона розрахована повністю на основі нормативів. Збільшення кількості онкохворих пацієнтів в обласній дитячий лікарні пов’язано виключно з обмеженнями, які виникли в "Охматдиті", і ніяким чином не свідчать  про збільшення випадків захворюваності в області. Це цілком стандартна ситуація для будь-якого медичного закладу, котра корегується за рахунок ліжкомісць інших відділень
− Щодо створення дитячого відділення на базі онкодиспансеру – слушна ідея, але є  великий ряд чинників, які доводять, що не так легко перейти до її практичного виконання, –  підкреслив Валерій Зуб.

Як дитяча лікарня, так і онкодиспансер мають спільне бачення щодо поліпшення організації та підвищення якості онкологічної допомоги населенню, зокрема онкогематологічної. Мова йде про створення асептичних боксів із майже стерильними умовами перебування. Це пояснюється тим, що використовується високодозована, довготривала хіміотерапія, під час якої показники компонентів крові, що відповідають за імунну систему, знижуються до критичного рівня. А дитячий організм дуже вразливий до будь-якої інфекції, яка може призвести до летального випадку.
У дитячий обласній лікарні забезпечується цілодобове чергування по відділенню онкопедіатра, є спеціаліст, якій допомагає дітям адаптуватися до важкого довготривалого лікування, створені ігрові кімнати тощо. Якщо ж піти назустріч вимогам громади, то онкодиспансеру доведеться вирішити питання як фахового спрямування  (а в області спостерігається дефіцит педіатрів), так й економічного, що в умовах сьогодення є нереальним.
Але в онкодиспансері не заперечують: можливо, цю ідею колись і вдасться втілити в життя...

Останні новини Чернігівщини

За 10 місяців на рахунки платників Чернігівщини відшкодовано 962,5 млн грн ПДВ

За 10 місяців на рахунки платників Чернігівщини відшкодовано 962,5 млн грн ПДВ 10:10

За результатами перевірок упереджено безпідставно задекларовану до відшкодування суму ПДВ у розмірі 63,5 млн гривень.

Для військовослужбовців-контрактників звели нові комфортні оселі

Для військовослужбовців-контрактників звели нові комфортні оселі 09:46

До Дня Збройних Сил України мають заселити військовослужбовців-контрактників в перший із трьох гуртожитків поліпшеного типу в Гончарівському гарнізоні, що на Чернігівщині.

Проведено навчальний семінар з адвокатами, які надають безоплатну вторинну правову допомогу

Проведено навчальний семінар з адвокатами, які надають безоплатну вторинну правову допомогу 09:32

19 листопада в приміщенні Чернігівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги проведено навчальний семінар “Модуль "Кабінет адвоката БПД".

Спецшкола олімпійського резерву у Чернігові отримала оновлений стадіон

Спецшкола олімпійського резерву у Чернігові отримала оновлений стадіон 09:17

Після закінчення робіт з реконструкції Держархбудінспекція прийняла в експлуатацію оновлений стадіон Спеціалізованої дитячо-юнацької школи олімпійського резерву «Юність» в місті Чернігові.

Демографічна ситуація в Чернігівській області в січні–вересні 2019 року. ДОВІДКА

Демографічна ситуація в Чернігівській області в січні–вересні 2019 року. ДОВІДКА 09:05

На 1 жовтня 2019 року чисельність наявного населення Чернігівської області, за оцінкою, становила 995,1 тис. осіб. Дві третини з них проживали в міських поселеннях.