Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 11:46:47

У жіночий день в онкодиспансері протистояли хворобі терапією мистецтва та краси

09.03.2016   08:15Агенцiя

Сьомого березня в Чернігівському обласному онкологічному диспансері відбулась акція на підтримку пацієнток, які навіть у празниковий час вимушені перебувати на лікуванні.

Це спільний благодійний проект працівників онкодиспансеру та волонтерів Чернігівської громадської організації «Епоха свідомості».

Як наголосив головний лікар медичного закладу Валерій Зуб, організатори мали велике бажання не тільки привітати жінок зі святом. Головним було відволікти жіноцтво від  невеселих думок про саму хворобу, її перебіг, підтримати їх під час складних випробувань долі. Та довести, що вони – прекрасні, залишаються жіночними й чарівними.

– Онкологічне захворювання – це сильний стрес, випробування й часом дуже болісний досвід. Тому наша спільна місія – допомогти людям пройти через ці випробування не поодинці, а отримуючи фахову, психологічну допомогу й людську підтримку, – зазначив В. Зуб.                                     
У межах заходу кожна з представниць прекрасної статі могла взяти участь у психологічному тренінгу. Практичне заняття, як підкреслила активістка громадської організації Яна Смоляр, дозволяє проаналізувати свою проблему, подивитися на неї під іншим кутом та вибудувати алгоритм протистояння випробуванням долі.

Онкологія – не вирок, жінки мають бути сильнішими за хворобу! Процес лікування – це тимчасова подія, яку треба сприймати абсолютно як крок до кращого.

До уваги учасниць акції запропоновано арт-терапію. Саме така терапія, такого її різновиду – гарна профілактика заниженої самооцінки, зазначила волонтер «Епохи свідомості» Наталія Туренко.

Адже арт-терапія полягає в гармонізації розвитку особистості через розвиток здатності самовираження і самопізнання. В якості зброї проти раку використано фарби та пензлі, якими малювали мандалу, а потім її елементами жінки ділилися одна з одною. Мандала – це символ цілісності й гармонії. На Сході мандала виступає засобом концентрації свідомості й подолання його кордонів.

Приємним сюрпризом для жінок став майстер-клас із догляду за обличчям та руками. Такі маніпуляції дозволяють значно покращити якість життя, впевнена волонтер Альона Душина. А тому догляд за собою повинен стати частиною стратегії жінки в сутичці зі страшною недугою.

Фінальним акордом заходу стало чаювання зі смаколиками. За святковим чаюванням жінки обговорили сьогодення та дійшли згоди: такі акції дозволяють «розправити крила», є позитивною мотивацією та суттєво покращують емоційний стан. Деякі із жінок  навіть обмінялися телефонами для подальшого спілкування.

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:55

Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 3 пожежі. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала.

Психологічна підтримка для людей, які зазнали страждань внаслідок війни 09:51

Український ветеранський фонд започатковує терапевтичну групу для тих, хто зазнав страждань внаслідок війни – людей, які чекають рідних з фронту, внутрішньо переміщених осіб та усіх, хто відчуває тривогу і знесилення через війну.

25 квітня: цей день в Україні і світі

25 квітня: цей день в Україні і світі 08:47

ДЕНЬ 792 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 792 RUSSIAN AGRESSION

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.