Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 13 листопада, 05:32:02

Друга хвиля захворюваності на грип та ГРВІ не виключена

20.02.2016   07:51

19 лютого, в Чернігівській міській раді під керівництвом заступника міського голови Ольги Хоніч відбулось чергове засідання міського оперативного штабу для координації дій щодо запобігання розповсюдженню захворювань на грип та ГРВІ на території міста Чернігова.

Члени оперативного штабу прозвітували про санітарно-епідемічну ситуацію щодо грипу та ГРВІ, про готовність закладів охорони здоров’я міста до роботи в умовах епідемічної захворюваності на грип, про стан проведення обмежувальних протиепідемічних заходів у місті.

 Начальник епідеміологічного відділу Чернігівського міського Управління Головного управління Держсанепідслужби України у Чернігівській області Світлана Аландаренко повідомила, що за звітний 7-й тиждень (з 12.02 по 18.02) в місті захворіли 2050 осіб на грип та ГРВІ, з них: 40,2 % - діти віком до 17 років (826 осіб).

 Показник захворюваності серед населення міста  порівнянні з минулим тижнем зменшився на 27,8 % і складає 71 чол. на 10 тис. населення. Це нижче епідемічного порогу на 45,5 %. Захворюваність серед дітей до 17 років у порівнянні з минулим тижнем зменшилась на 3,3 %.

Члени комісії зазначили, що введення обмежувальних заходів у місті сприяло зниженню захворюваності серед усіх вікових груп населення міста.

Станом на 19 лютого у інфекційних відділеннях міста перебуває 90 хворих на грип та ГРВІ, в т.ч. 69 дітей (77 %), в реанімаційних відділеннях – 3 пацієнти з важким перебігом хвороби. Згідно з офіційними повідомленнями закладів охорони здоров'я, у місті з початку  епідсезону зареєстровано 10 випадків смерті від грипу.

Проте, відповідно до офіційних прогнозів не виключається виникнення другої хвилі захворюваності на грип та ГРВІ.

Зважаючи на це, Держсанепідслужба рекомендує продовжити дію наступних обмежувальних заходів:
-  заборонити допуск до роботи та відвідування загальноосвітніх навчальних заходів осіб з ознаками грипу та ГРВІ;
-  проводити додаткові провітрювання та вологе прибирання із застосуванням деззасобів,
-  посилити дотримання особистої гігієни,
-  продовжити обмеження проведення масових заходів включно з маскових режимом у закладах охорони здоров'я. 

Втім, Держсанепідслужба не заперечуватиме проти відміни маскового режиму на підприємствах торгівлі, громадського харчування, транспорту та побуту.

Необхідно також продовжити моніторинг за станом захворюваності на грип та ГРВІ та відвідування дітьми шкіл і дитячих садків.

Підсумовуючи засідання оперативного штабу, заступник міського голови Ольга Хоніч зазначила, що "обмежувальні заходи частково знімаються, але профілактика залишається необхідною вимогою. Водночас, наше завдання – постійний моніторинг ситуації з захворюванням на грип та ГРВІ у місті".

Останні новини Чернігівщини

При реформуванні інтернатних закладів мають бути враховані інтереси кожної дитини

При реформуванні інтернатних закладів мають бути враховані інтереси кожної дитини 16:38

Шляхи трансформації Батуринської спеціальної школи-інтернату обговорили 11 листопада на черговому засіданні робочої групи з координації та контролю за реалізацією проєкту «Модернізація системи соціальної підтримки населення України».

Позачергове засідання виконавчого комітету Ніжинської міськади

Позачергове засідання виконавчого комітету Ніжинської міськади 16:27

12 листопада відбулося позачергове засідання виконавчого комітету під головуванням міського голови Анатолія Лінника.

Депутати Чернігівської міської ради прийняли звернення до керівництва держави

Депутати Чернігівської міської ради прийняли звернення до керівництва держави 16:14

На позачерговому сесійному засіданні Чернігівської міської ради сьогодні, 12 листопада, депутати прийняли звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова, Прем’єр-міністра України Олексія Гончарука та Народних депутатів України, обраних від Чернігівської області.

Як організувати роботу ОТГ після виборів?

Як організувати роботу ОТГ після виборів? 16:08

Про перші кроки громад після виборів йшлося під час семінару, організованого Чернігівським Центром розвитку місцевого самоврядування Програми "U-LEAD з Європою".

У жовтні 2019 року платники Чернігівщини сплатили до бюджетів понад 942 мільйони гривень податків

У жовтні 2019 року платники Чернігівщини сплатили до бюджетів понад 942 мільйони гривень податків 15:07

До бюджетів усіх рівнів платниками Чернігівщини у жовтні 2019 року сплачено 942,4 млн грн податків та зборів. У порівнянні з відповідним періодом минулого року простежується збільшення суми на 6 відс. або на 54,9 млн гривень.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини