Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 08:26:45

Відбувся круглий стіл "Соціальні програми економічної самостійності. Необхідність та перспективи"

27.01.2016   15:44Агенцiя

Зустріч була присвячена партнерському обговоренню важливості впровадженню соціальних програм з економічної самостійності людей, які опинились в скрутних життєвих обставинах.

В березні 2015 року Чернігівське обласне відділення Всеукраїнської Мережі людей, які живуть з ВІЛ/СНІД розпочало пілотований проект «Школа пацієнта» із соціального супроводу для людей, які живуть з ВІЛ, інтегрованою з Програмою розвитку економічної самостійності. 

Основною цільовою групою проекту є ВІЛ-позитивні жінки, які мають дітей віком до 6 років, перебувають у складних життєвих обставинах (відсутність підтримки з боку родини, проблеми у вихованні та догляду за дитиною тощо), не працюють або мають тимчасову, сезонну роботу та мають мотивацію до зміни свого становища.

В останні роки у світовій практиці все більшого поширення набувають так звані «інтегровані інтервенції», які передбачають вплив на одні сфери життєдіяльності клієнта (наприклад, його фінансову самостійність), з метою поліпшити результати впливу в іншій сфері (наприклад, здоров’я). Така синергія підходів зрозуміла: якщо поліпшити матеріальний стан клієнта, у нього з’явиться більше можливостей дбати про своє здоров’я і здоров’я своїх дітей. Одним з вирішальних моментів у реалізації успішного інтегрованого підходу є розвиток партнерської мережі, залученої до реалізації програм у сфері ВІЛ/СНІДу та економічної самостійності.

За весь період проекту (1,5 роки) 50 жінок мають пройти трьохмісячний курс структурованих групових занять, які включають в себе теми навиків працевлаштування, стосунків з дитиною, комунікації, поведінки в конфлікті, додаткових ресурсів, бюджету та ін. Навчання побудоване на заздалегідь підібраних матеріалах. Крім того, протягом всього проекту кожна з клієнток отримує індивідуальний супровід кейс-менеджера, який складає план індивідуального розвиту жінки, допомагає оцінити ресурси та скласти схему подальших дій.
   
Крім того, в проекті передбачений фонд підтримки жінок, в розмірі 250$ на кожну жінку, який дає змогу додатково стимулювати учасниць у вигляді оплати навчальних курсів, купівлі необхідного для праці обладнання, тощо. Таким чином, ті жінки, які проявляють найбільше зацікавлення до зміни власного життя та демонструють чітке бачення цих змін - можуть отримати допомогу у додатковому навчанні або ж технічному забезпеченні справи, яка дасть змогу заробітку.
   
Ключовим критерієм включення клієнтів до програми є ВІЛ – позитивний статус, проблеми з прихильністю до прийому АРТ та диспансеризації.
   
На разі 2 групи (18 жінок) вже завершили участь у проекті, тобто пройшли «Школу пацієнта» та 12 групових занять «Майстерні можливостей» - програму розвитку економічної самостійності.
Складність життєвих обставин клієнток пояснюється в основному відсутністю постійного джерела доходу, негативними стосунками в сім’ї, проблемами зі здоров’ям та вихованням дітей. Більшість з них починали свою участь у проекті замкненими, невмотивованими, боязкими та часто пасивними.

Ми можемо говорити про успішність підходу, який пілотується, адже отримані навички та сформовані звички вказують на значний прогрес у порівнянні з початковим рівнем жінок.

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.