Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 21 жовтня, 06:57:04

Відбувся круглий стіл "Соціальні програми економічної самостійності. Необхідність та перспективи"

27.01.2016   15:44Агенцiя

Зустріч була присвячена партнерському обговоренню важливості впровадженню соціальних програм з економічної самостійності людей, які опинились в скрутних життєвих обставинах.

В березні 2015 року Чернігівське обласне відділення Всеукраїнської Мережі людей, які живуть з ВІЛ/СНІД розпочало пілотований проект «Школа пацієнта» із соціального супроводу для людей, які живуть з ВІЛ, інтегрованою з Програмою розвитку економічної самостійності. 

Основною цільовою групою проекту є ВІЛ-позитивні жінки, які мають дітей віком до 6 років, перебувають у складних життєвих обставинах (відсутність підтримки з боку родини, проблеми у вихованні та догляду за дитиною тощо), не працюють або мають тимчасову, сезонну роботу та мають мотивацію до зміни свого становища.

В останні роки у світовій практиці все більшого поширення набувають так звані «інтегровані інтервенції», які передбачають вплив на одні сфери життєдіяльності клієнта (наприклад, його фінансову самостійність), з метою поліпшити результати впливу в іншій сфері (наприклад, здоров’я). Така синергія підходів зрозуміла: якщо поліпшити матеріальний стан клієнта, у нього з’явиться більше можливостей дбати про своє здоров’я і здоров’я своїх дітей. Одним з вирішальних моментів у реалізації успішного інтегрованого підходу є розвиток партнерської мережі, залученої до реалізації програм у сфері ВІЛ/СНІДу та економічної самостійності.

За весь період проекту (1,5 роки) 50 жінок мають пройти трьохмісячний курс структурованих групових занять, які включають в себе теми навиків працевлаштування, стосунків з дитиною, комунікації, поведінки в конфлікті, додаткових ресурсів, бюджету та ін. Навчання побудоване на заздалегідь підібраних матеріалах. Крім того, протягом всього проекту кожна з клієнток отримує індивідуальний супровід кейс-менеджера, який складає план індивідуального розвиту жінки, допомагає оцінити ресурси та скласти схему подальших дій.
   
Крім того, в проекті передбачений фонд підтримки жінок, в розмірі 250$ на кожну жінку, який дає змогу додатково стимулювати учасниць у вигляді оплати навчальних курсів, купівлі необхідного для праці обладнання, тощо. Таким чином, ті жінки, які проявляють найбільше зацікавлення до зміни власного життя та демонструють чітке бачення цих змін - можуть отримати допомогу у додатковому навчанні або ж технічному забезпеченні справи, яка дасть змогу заробітку.
   
Ключовим критерієм включення клієнтів до програми є ВІЛ – позитивний статус, проблеми з прихильністю до прийому АРТ та диспансеризації.
   
На разі 2 групи (18 жінок) вже завершили участь у проекті, тобто пройшли «Школу пацієнта» та 12 групових занять «Майстерні можливостей» - програму розвитку економічної самостійності.
Складність життєвих обставин клієнток пояснюється в основному відсутністю постійного джерела доходу, негативними стосунками в сім’ї, проблемами зі здоров’ям та вихованням дітей. Більшість з них починали свою участь у проекті замкненими, невмотивованими, боязкими та часто пасивними.

Ми можемо говорити про успішність підходу, який пілотується, адже отримані навички та сформовані звички вказують на значний прогрес у порівнянні з початковим рівнем жінок.

Останні новини Чернігівщини

Як запікати гарбуз у духовці

Як запікати гарбуз у духовці 17:02

Когда хочется разнообразить привычное меню, на помощь приходят сезонные овощи. Запеченную тыкву можно подавать с зеленью в виде салата, с разными видами рассольного или мягкого сыра — как изысканную закуску, сделать с ней тосты или приготовить десерт.

Смачні рецепти вихідного дня: запечені яблука

Смачні рецепти вихідного дня: запечені яблука 16:51

Яблука смакують свіжі, а ще це чудова основа для десертів та смачних страв. Варто лише зробити кілька кроків і у вас готовий ароматний, корисний десерт. Тож давайте, приготуємо печені яблука на сніданок, на вечерю і на десерт.

Гороскоп на наступний тиждень 21-27 жовтня 16:22

Гороскоп для всіх знаків Зодіаку на тиждень з 21 по 27 жовтня 2019 року

20 жовтня - Міжнародний день кухаря і кулінара

20 жовтня - Міжнародний день кухаря і кулінара 09:23

Це не просто професія, багато хто і цілком справедливо називають це мистецтвом. Перші кухарі з’явилися на землі без сумнівів з появою самого людства, інакше як можна пояснити, що ми все ще не померли з голоду.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини