Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 18 жовтня, 10:46:24

Чернігів стане першим містом в Україні, де розпочнуть комплексну боротьбу з каштановою міллю

26.03.2012   09:48

Чернігів стане першим містом в Україні, де проведуть комплексну планову боротьбу проти каштановї молі.

Власне підготовка до рятування кінського каштану в обласному центрі розпочалась ще восени минулого року. По-перше, проведена інвентаризація зелених насаджень, які контролюють “зеленбудівці”. По-друге, комунальники утилізували опале листя, на якому оселились лялечки шкідника. Далі - справа науки та нових технологій. Каштанова міль охопила вже фактично всю Європу, розповідають фахівці. Швидкість її просування - 100кілометрів на рік.

З українських міст найбільше потерпає Київ, розповідає Володимир Червоний. Але спробувати винищити шкідника вирішили спочатку в Чернігові. У нас в місті більше 3-ох тисяч каштанів. Тільки на Валу їх півтисячі. Технології, якими боротимуться з міллю – це мікс відомих старих методів і абсолютно нових розробок.

Але головне - здоров’ю чернігівців боротьба з каштановою міллю не загрожує, запевняють фахівці. План боротьби з міллю будуть погоджувати ще з управлінням ЖКГ, бо воно є основним замовником робіт.

Скільки знадобиться коштів, фахівці ще тільки почали рахувати. Кажуть, одне дерево обійдеться в середньому у 200-250 гривень. Це не враховуючи інших супутніх робіт, які теж вимагають фінансування. Але в `Зеленбуді` пообіцяли , процес фінансування та витрат зробити максимально прозорим.

http://www.newch.tv/profile_news.php?itemid=23165

Останні новини Чернігівщини

Щодо захворюваності на кір. Офіційно

Щодо захворюваності на кір. Офіційно 10:34

З початку епідемічного підйому захворюваності на кір в області зареєстровано 1196 випадків захворювання (підозри) на кір.

Ніжин: відбулось засідання виконавчого комітету

Ніжин: відбулось засідання виконавчого комітету 10:28

У малій залі виконавчого комітету Ніжинської міської ради відбулося засідання виконавчого комітету під головуванням міського голови Анатолія Лінника.

"Живописні переливи" 10:07

17 жовтня у МЦБ ім. Л.Забашти відбулося відкриття персональної виставки Алли Дякончук «Живописні переливи».

Чернігівський ТІЦ відповідає міжнародному стандарту ISO-14785

Чернігівський ТІЦ відповідає міжнародному стандарту ISO-14785 09:44

Чернігівському туристично-інформаційному центру (ТІЦ) виповнюється рік. Заслуженим подарунком до першої річниці стало здобуття сертифікату на відповідність стандарту ISO-14785.

Облрада продовжує співпрацювати із сім’ями полеглих захисників Чернігівщини та відстоювати їх інтереси і права

Облрада продовжує співпрацювати із сім’ями полеглих захисників Чернігівщини та відстоювати їх інтереси і права 09:35

Голова обласної ради Ігор Вдовенко зустрівся з матерями та дружинами загиблих у зоні проведення АТОООС героїв Чернігівщини, членкинями громадської організації «Родина воїна».