Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 07:56:48

За 5 останніх років рятувальними службами на водних об’єктах м. Чернігова врятовано 23 особи

22.10.2015   10:49

З метою запобігання виникненню нещасних випадків і надзвичайних ситуацій на водних об’єктах управлінням з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення міської ради розроблений проект Програми з охорони життя людей на водних об’єктах у м. Чернігові на 2016 – 2020 роки.

З проектом Програми під час засідання виконавчого комітету ознайомив начальник управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Олександр Кузнєцов.

Міська система забезпечення безпеки людей на водних об’єктах як територіях, що підлягають постійному та обов’язковому обслуговуванню аварійно-рятувальними службами, функціонує з метою здійснення комплексу заходів, спрямованих на створення належних умов в місцях масового відпочинку населення влітку, в місцях на водних об’єктах, де можливе велике перебування відпочиваючих влітку та при любительському і спортивному рибальстві протягом року.

За інформацією О. Кузнєцова, на водних об’єктах з різних причин щорічно гинуть люди, у тому числі й діти. Зокрема, протягом поточного року затонуло 9 осіб, у тому числі 2 дитини. Врятовано 7 осіб.

Основною причиною трагічних випадків на воді, вважає О. Кузнєцов,  є людський фактор – нехтування встановленими правилами поведінки на воді, купання у заборонених місцях, у нетверезому стані та купання дітей без нагляду дорослих.

За час дії Програми з охорони життя людей на водних об’єктах у м. Чернігові на 2011-2015 роки загинуло на воді 42 особи, з яких 3 дитини. При купанні у нетверезому стані потонуло 12 осіб, при купанні у заборонених місцях потонуло 25 осіб. За 5 років рятівниками сезонних постів на водних об’єктах міста врятовано 23 особи, у тому числі 7 дітей.

Зважаючи на ситуацію, що склалася, для забезпечення охорони життя людей на воді, управлінню з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення, на думку начальника управління, слід охопити значно більше коло питань. Зокрема, з проведення роз’яснювально-пропагандистської роботи серед населення, визначення та облаштування місць відпочинку людей, покращання фінансового та матеріального забезпечення заходів щодо захисту життя людей на водних об’єктах.

Серед завдань Програми доповідач назвав облаштування міського пляжу «Золотий берег» згідно з встановленими вимогами, обстеження і очищення дна акваторії міського пляжу «Золотий берег» та місць відпочинку населення на водних об’єктах, паспортизація пляжу, визначення місць на водних об’єктах м. Чернігова, де можливе перебування відпочиваючих у літню пору року та виставлення у цих місцях сезонних рятувальних постів. Крім того, необхідні подальший розвиток та удосконалення рятувальних сил на водних об’єктах та системи зв’язку й оповіщення щодо надзвичайних ситуацій і нещасних випадків на водних об’єктах, проведення роз’яснювальної роботи серед населення.

Фінансове забезпечення Програми здійснюватиметься за рахунок  коштів бюджету міста, коштів зацікавлених суб’єктів господарювання усіх форм власності та інших джерел, не заборонених законодавством, загалом 1240 тис. грн.

Виконавчий комітет погодив проект Програми з охорони життя людей на водних об’єктах у м. Чернігові на 2016 – 2010 роки та доручив управлінню внести проект Програми на розгляд Чернігівської міської ради.

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.