Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 22 листопада, 11:00:18

В чернігівському діалізному центрі "Фрезеніус Медикал КЕР Україна" лікуються 88 пацієнтів

02.10.2015   12:07Агенцiя

Управління охорони здоров'я міської ради інформує, що лікування осіб із хронічною хворобою нирок V стадії методом гемодіалізу в Чернігівській області проводиться відділенням нефрології та гемодіалізу Чернігівської обласної лікарні. Частина мешканців м. Чернігова отримує таку медичну допомогу в діалізному центрі ТОВ «Фрезеніус Медикал КЕР Україна».

У попередні роки проплата за надання цієї медичної послуги здійснювалась за рахунок додаткової дотації з державного бюджету. Вказана медична допомога надавалась жителям м. Чернігова ТОВ «Фрезеніус Медикал Кер Україна» у відповідності до тендерних процедур, здійснених Чернігівською міською лікарнею № 2 Чернігівської міської ради.

У зв’язку із реформуванням бюджетного законодавства фінансування галузі охорони здоров'я на місцевому рівні здійснюється за рахунок медичної субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам.

На жаль, розподіл зазначеної субвенції не передбачає врахування обсягу цільових коштів на лікування хворих з хронічною нирковою недостатністю. Кошторисом на 2015 рік додатково з міського бюджету на потреби медичної галузі міста виділено кошти у сумі 43147600 грн., з урахуванням яких рівень фінансування галузі складає лише 62% від потреби, що унеможливлює проведення проплати за послуги ТОВ «Фрезеніус Медикал КЕР Україна».

Чернігівською міською радою направлено звернення до Прем'єр-міністра України, міністра фінансів України, міністра охорони здоров’я України та Комітету з питань бюджету Верховної Ради України з проханням щодо пошуку можливості виділення для бюджету міста Чернігова додаткових коштів у сумі 34,0 млн. грн. для забезпечення фінансування видатків на оплату послуг з лікування методом гемодіалізу у 2015 році.

На даний час на лікуванні в діалізному центрі «Фрезеніус Медикал КЕР Україна» перебуває 88 пацієнтів. Для оплати послуг з гемодіалізу в діалізному центрі ТОВ «Фрезеніус Медикал Кер Україна» необхідно вирішити питання щодо збільшення видатків з державного бюджету.

Міністерство охорони здоров'я України звернулось до Кабінету Міністрів України з пропозиціями щодо виділення додаткових коштів для лікування методом гемодіалізу (лист МОЗ України від 18.02.2015 №10.03.67/4873).

Останні новини Чернігівщини

За 10 місяців на рахунки платників Чернігівщини відшкодовано 962,5 млн грн ПДВ

За 10 місяців на рахунки платників Чернігівщини відшкодовано 962,5 млн грн ПДВ 10:10

За результатами перевірок упереджено безпідставно задекларовану до відшкодування суму ПДВ у розмірі 63,5 млн гривень.

Для військовослужбовців-контрактників звели нові комфортні оселі

Для військовослужбовців-контрактників звели нові комфортні оселі 09:46

До Дня Збройних Сил України мають заселити військовослужбовців-контрактників в перший із трьох гуртожитків поліпшеного типу в Гончарівському гарнізоні, що на Чернігівщині.

Проведено навчальний семінар з адвокатами, які надають безоплатну вторинну правову допомогу

Проведено навчальний семінар з адвокатами, які надають безоплатну вторинну правову допомогу 09:32

19 листопада в приміщенні Чернігівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги проведено навчальний семінар “Модуль "Кабінет адвоката БПД".

Спецшкола олімпійського резерву у Чернігові отримала оновлений стадіон

Спецшкола олімпійського резерву у Чернігові отримала оновлений стадіон 09:17

Після закінчення робіт з реконструкції Держархбудінспекція прийняла в експлуатацію оновлений стадіон Спеціалізованої дитячо-юнацької школи олімпійського резерву «Юність» в місті Чернігові.

Демографічна ситуація в Чернігівській області в січні–вересні 2019 року. ДОВІДКА

Демографічна ситуація в Чернігівській області в січні–вересні 2019 року. ДОВІДКА 09:05

На 1 жовтня 2019 року чисельність наявного населення Чернігівської області, за оцінкою, становила 995,1 тис. осіб. Дві третини з них проживали в міських поселеннях.