Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 26 серпня, 05:14:35

Три кримінальних провадження щодо посадових осіб, які порушували закон при протидії Євромайдану в Чернігові, вже в суді

13.05.2015   11:30Агенцiя

Про це повідомив прокурор області на засіданні громадської ради.

12 травня відбулось чергове засідання Консультативної ради при прокуратурі Чернігівської області, основною темою обговорення якого стало розслідування злочинів, скоєних в обласному центрі в ході незаконної протидії Революції Гідності.

Участь у засіданні ради взяли прокурор Чернігівської області Віктор Носенко, заступник прокурора області Сергій Івашко та прокурори і слідчі, які безпосередньо здійснюють розслідування і процесуальний нагляд у кримінальних провадженнях, що привернули увагу громадської ради.

Члени ради, які взяли участь у зібранні, почули докладні відповіді на свої запитання.

Зокрема, прокурор області повідомив присутнім про те, що 7 травня до суду направлений обвинувальний акт вже щодо третьої посадової особи, яка підозрюється в організації незаконної протидії мирним акціям протесту в Чернігові в листопаді 2013 року. Мова йде про посадову особу Чернігівської міської ради.

Віктор Носенко нагадав присутнім, що також у цьому провадженні у вчиненні неправомірних дій з метою перешкоджання мирним акціям протесту обвинувачуються посадова особа керівного складу УМВС України в області (на той час) та посадова особа державної виконавчої служби.

Значний проміжок часу між направленням до суду обвинувального акту щодо першого з цих трьох підозрюваних та двох інших пов’язаний з тривалим ознайомленням останніх з матеріалами досудового розслідування. Врешті-решт за клопотаннями прокуратури суд обмежив їх у термінах ознайомлення з цими матеріалами, що й дало можливість передати провадження для судового розгляду.

За час розслідування проведено кілька десятків індивідуальних і одночасних допитів та багато інших необхідних слідчих дій. До матеріалів досудового розслідування долучено експертні висновки, документи, відео- та фотоматеріали подій.

Також Віктор Носенко повідомив членам громадської ради про те, що зараз триває досудове розслідування у кримінальному провадженні стосовно ще однієї особи, яка безпосередньо причетна до тих подій і є представником влади. У цьому провадженні вже виконано всі слідчі дії; очікується лише рішення касаційної судової інстанції з питання, яке має суттєве значення по справі.

В Україні вже є прецедент рішення цього суду в аналогічному питанні. Якщо стосовно Чернігова його думка не зміниться, у цьому кримінальному провадженні теж буде повідомлення про підозру і, відповідно, судовий розгляд.

Роблячи підсумок зустрічі, члени Консультативної ради при прокуратурі області та керівництво прокуратури висловили спільний намір і надалі співпрацювати для сприяння дотриманню закону і громадському контролю в цій сфері.

Останні новини Чернігівщини

25 серпня - Свято Жнив

25 серпня - Свято Жнив 09:51

Свято, про яке відомо ще зі Старого Заповіту: "... земля, що п’є дощ, який падає часто на неї, і родить рослини, добрі для тих, хто їх і вирощує, вона благословення від Бога приймає ..." (Евр.6:7). "... І свято жнив первоплоду праці твоєї, що сієш на полі. І свято збирання при закінченні року, коли ти збираєш з поля працю свою..." (Ісх.23:16).

24 серпня - День незалежності України

24 серпня - День незалежності України 09:05

Історію України прийнято відраховувати з моменту створення Київської держави в 9 столітті.